Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,
Megse tudtam tegnap jonni, es most is el vagyok havazva papirmunkaval :( . Epp ILP-ket (Individual Learning Plan) fogok csinalni a diakjaimnak - jol emlekszem Agnes, te kerdeztel egyszer errol a modszerrol, mert hogy mar az ovikban is hasznaljak?!

Andi, nagyon szep neve van a kisfiadnak :) . Irjal meg magatokrol. Latom, te is jo regen elsz mar itt.
En az iden karacsonykor kezdem a 14-dik evemet a UK-ban. Par ev mulva elmondhatom hogy tobbet eltem itt mint Mao.-on :shock:. Ennek ellenere a gyerekneveles ugyanugy uj nekem itt mint akarki masnak aki nemreg erkezett ide. Elsosorban azert is indult ez a forum annak idejen, hogy jo tanacsokkal segitsuk egymast. En pedig kulonosen jol jartam :D , mert nehanyunkkal (akik mar egy ideje nem irnak ide :( ), szemelyesen is tartom a kapcsolatot, miutan kiderult hogy relative kozel elunk egymashoz. Van akivel, ugy erzem, ferjem es en egy eletre szolo baratsagot is kotottunk :) .
Remelem sikerul hamarosan fenykepet felraknod a kis Joshuarol. Csak kitartas! Sajnos manapsag tobbszor van rossz passzban a babanet mint joban :cry: .

Nekem kozben lenne egy ujabb kerdesem hozzatok. Eppen autosules csereben vagyunk, de valahogy ez a masodik ules tobb fejtorest okoz nekunk mint az elso megvetele volt. Szivesen vennem az otleteket, tippeket, tapasztalatokat - kinek mi jott be es miert. A 9 kg feletti ulesekrol lenne szo.

Udv, berni
Kép 4 nappal kesobb, de meg mindig boldog szulinapi hangulatban :)
 


Asszem izlett nekije :lol: ! Kép
 


Kép
 

 
 

Berni, hat persze, hogy izlett a babad reggelije! :)
Ime Joshua, egy 19 honapos orokmozgo toddler. Vegre feltudtam rakni egy kepet, megprobalok felrakni tobbet is.

Nekunk Britax carrycot-unk volt volt J egy eves koraig. Jelenleg Kép Mamas&Papas-t hasznalunk. Kenyelmesnek kenyelmes, csak amikor elalszik, neha elore bobiskol a feje :cry: foleg autopalyan erzi magat az ember tehetetlennek, amikor nincs lehetoseg megallasra.
 


Sziasztok!

Jó régen nem voltam. Most rokonlátogatás van nálunk, anyósom jött, most anyukámék vannak kint... :) Nagyon jó! rengeteget főznek, fincsi magyar kajákat (pörkölt, gulyás leves, töltött csirke... na jó, nem borzolom a kedélyeket). Kezdődik a fogyókúra és az angolkonyha remekeinek fogyasztása, amikor elmentek.
Mellesleg a kislányom is lefoglal. Iszonyú édes! Már kezdjük megszokni egymást.
Na, de most rólatok!

Nagyon édesek a fotók! Antonia látszik, mennyire élvezi a szülinapját. Az első nagyon fontos, nem is baj, hogy kétszer ülitek! Tuti megmarad az emléke :)
Joshua is aranyos. Majd megpróbálok én is feltenni valami aranyos fotót.

Most viszont Veronika nem valami fotogén, mert kijöttek rajta valami milk rash-nak nevezett pöttyök. Derékig teljesen teli van velük.
Viszont nem zavarja, mert nem sír többet. Az éjszakákat is végigaludná, ha nem fájna a pocija.
Az oltásokat jó, hogy felvetettétek, mert mi is tanakodtunk. Pont most jelent meg egy cikk a magyarországi oltásokról a hvg-ben (vmelyik szeptemberi szám), és ott az volt, hogy a Hep B és a BCG otthon jár. Szóval itt beadatjuk. Végülis nem baj, ha mégse jár automatikusan... biztos, ami biztos.

Télleg jó lenne pár fotót látni az esküvőkről, nászutakról, babákról :D

Nem tudjátok, vannak itt olyanok, hogy anyatejgyűjtő? Isszonyú mennyiségű tejem van, és már fáj. Jó lenne adni más babáknak. Esetleg tejtestvér is jó lenne...

Remélem sűrűbben elfúj ide a szél :) Bár amilyen viharok mostanában vannak!

Üdv mindenkinek!
Krisztina
 
 


Sziasztok!

Jó képeket látni a gyerkőcökrpől, nagyon szépek! Én is megpróbálkozom feltenni egyet a fiaimról!

Berni!

Én Römer autósülést használtam Bendegúznál, és most Bálint csücsül benne. Ez menet közben egy modulattal dönthető, ha elalszik útközben a kicsi. Mind a ketten nagyon jókat aludtak-alszanak benne, szerintem ennek is köszönhető hogy elég békésen tudunk hosszú utakat is megtenni. És a különböző biztonsági teszteken az élmezőnyben van. Ami, legalábbis Magyarországon még kiemelten jó márka, az a Concord, de ez a kategóriás ülése nem dönthető. A "nagyoknak" való nagyon jó, Bendegúznak most az van.

Kriszti!

Tejkiütése nálunk is volt mind a két fiúnak, és persze őket zavarta a legkevésbé, azaz egyáltalán nem.....és szépen el is múlt pár hét alatt. Tény, hogy nem ilyenkor a legfotogénebbek a csemeték!

Na, akkor nekifutok a kép feltöltésének......Sziasztok!

Ágnes

Hát, a képet majd legközelebb........
 
 


Sziasztok!!!

Bocsi, hogy ilyen régen jelentkeztem. Kicsit (nagyon) el vagyok havazódva, szokás szerint. A két munkahely, meg a heti 50 óra minimum munka, egy kicsit soknak tűnik. De most még muszáj lesz kitartanom egy darabig.

Berni!!!!!
Tininek nagyon nagyon sok boldogságot kívánok!!!!!!! (meg neked!) Nekem az első szülinap mindkét gyereknél annyira nagy élmény volt. A többi már nem olyan "katartikus".

Kicsit szomorú vagyok, mert Kittikém életében először ment igazi táborozásra. Igaz, hogy csak 3 nap (szerencsére) de már most nagyon hiányzik. Itthon vagyunk ketten Petivel, (a férjem mindig csak este 8 körül ér haza) és állandóan kérdezgeti, hol van Kitti?
Na, ettől még jobban hiányzik a kis perszóna. :)

Andibandi!
Üdv. részemről is! Nagyon helyes a kisfiad! Nekem is tetszik a neve. A harapásra meg lehetőleg ne reagálj nagyon (tudom, nem könnyű!) akkor hamarabb abbahagyja.

Oltásokról van egy honlap, ha tudom belinkelem.

http://www.hazipatika.com/articles/Uj_o ... 111154236A

Mi is most voltunk nemrég és Kittinek kell egy emlékeztető MMR, mert itt 2x kapnak 6 éves korig, otthon meg csak egyszer és a másodikat később.
Nem fog örlülni szegénykém.

Berni, én úgy tudom, hogy a Hepatitisz oltást csak későbbi életkorban adják be, de persze nem biztos. Én is most kapom, a munkám miatt és nem egy, hanem 3 darab oltást. :( A másodikat 1 hónapra, a harmadikat 3 hónapra adják be, ás utána vért vesznek és megnézik, hogy termelődik-e az ellenanyag. Persze lehet, hogy gyerekeknél nem így van.


Puszi mindenkinek, remélem hogy tudok gyakrabban is jönni!
Andi68
 
 


Sziasztok,
Nagyon jo volt a termes tegnap :) , olyan jo volt ma olvasni titeket! Koszi szepen mindenkinek a szulinapi koszontest :) !

Andi(bandi),
Tunderien helyes kisfiu Joshua a gondor furtjeivel :D (ide inkabb szives emotikont kepzeljetek el :wink: ). Jaj, mikor lesz mar az en lanyomnak is ekkora haja?! Joshua ilyen szep nagy hajjal is latta meg a napvilagot? Irigy-irigy!
A harapas nem lehet valami kellemes, remelem mar nem szoptatsz…
Nalunk Tini csipked, fokent a karomat. Nala ezt fokent a faradtsag hozza ki, de olyan profin csinalja hogy neha csorog a konnyem is. Azert turom, mert tudom hogy nem rosszindulatbol csinalja. Persze a felkarom szinte allandoan tele van zold/lila foltokkal :( .
A M&P-bol melyik ules van meg nektek?

Agnes,
Koszi a tanacsot neked is :) ! Nalunk is nagyon fontos lenne a dontheto ules, mert bar nem szoktunk nagyon-nagyon hosszu tavokra menni autoval, de bizony a londoni kozlekedesben rendesen be lehet orakra is ragadni :( . A Roemer az egy nemet marka, ugye? Kivancsi vagyok sikerul-e itt rabukkanni. A Concord-ok tenyleg jol neznek ki, ferjurral majd rendesen utana nezetek.
A kepfelrakast ne add fel :) !!

Kriszti,
De jo dolgod van :D ! De meg is erdemled am a babusgatast :) ! Nem is csoda hogy sok tejcsid van, ilyen finom koszton elve:)). Nekem sajnos nem volt ilyen “gondom” annak idejen, de csak kihuztam valahogy majd 11 honapig a szopival. Nalad ez tuti gyerekjatek lesz. Talan probald meg felhivni az helyi NCT-t (National Childbirth Trust - http://www.nct.org.uk/) vagy a a La Leche League International-t. En rakerdeznek meg a health visitor-nal is.

Jaj, Tininek is szornyu kiutesei voltak nehany hettel szuletese utan. Termeszetesen akkor amikor a legtobben jottek latogatni. Eszembe is jutott az NCT tanarunk, aki ezt is Murphy torvenyei koze sorolta :lol: .
Adsz a kis Veronikanak valamit a hasfajasra? Nalunk, szerencsere, Tini nem volt egy tipikus hasfajos baba, de ha barmi ilyen elojott, akkor legtobbszor a Gripe Water-hez nyultam. Abbol is a Woodwards fajtahoz, mert nalunk a tobbi marka valahogy nem jott be.

Andi,
Tenyleg jol el vagy havazva asszony :( ! De hat hogy jon ossze az a rengeteg munkaora?!? En azt hittem hogy idokozben valtottal mkhelyet, hogy ne kelljen annyit dolgozni…
Az embered meg 8 korul jar haza?!....hat akkor en nem is panaszkodom tobbet az este 7 orara. Pont a napokban gondoltam bele, hogy milyen hosszuak is lesznek azok a sotet teli estek :roll:

Kitti milyen nagylany mar, hogy mar taborba jar, meg ilyenek. Dobbenet hogy milyen jol beilleszkedett. Jobbanmondva, persze hogy nem “dobbenet”, hanem ugy ertem hogy ezek a gyerkocok fenomenalis hogy milyen rugalmasak.
Koszi mindenkinek az oltassal kapcsolatos tanacsokat/linkeket! Most mar szinte tuti biztos hogy kijarjuk majd a Hep B-t.

Joejt nektek,
berni
 


Sziasztok!
Meg egyszer koszonom a tanacsokat a harapassal es az oltassal kapcsolatban. Bocs, hogy nem tudok mindenkihez hozza szolni egyenlore, remelem lassan lesz alkalmam megismerni mindenkit.
Krisztina, drukk, hogy elmuljanak a pottyok a babadrol, emlekszem Joshuanak is volt annak idejen, ne aggodj, nem veszes.
Mi sokat kirandulgatunk a heten, szeretem az oszt. Nagyon szerettem volna meg egy kepet berakni, ugyanis ma elsonek lovagolt a "nagyfiam". :) Illetve csak setalgattunk a ponival, de nagyon elvezte, tunderi volt a kis sisakjaval (amit nem akart visszaadni es bizony volt ordiba a vegen :oops: ).
Szep hetveget mindenkinek!

Andi Kép Kép

Ugy nez ki, hogy szelektal a babanet, sajnos a ponisat nem fogadja el, de a regieket igen.
 


Sziasztok!!!!

Annyira jók a képek!!! Mindig imádok képeket nézegetni. Sajnos mostanában a gépünkön olyan káosz uralkodik, hogy soha nem tudom hol vannak a legújabb képek. A párom töltögeti fel, de össze-vissza.
Most halat sütök és kicsit fagyott (nagyon) volt amikor beraktam a sütőbe, remélem azért jó lesz. Nem vagyok egy nagy szakács. :oops:

Berni!
Igen, most elég sok a munka, mert az új helyemen csak egy 30 órás szerződést kaptam, ami elég kevés, (pénzileg) a régi helyemen meg a min. 20 órát le kell dolgoznom, ha nem akarok nekik örökre búcsút mondani. De az éjszaka van, elég nyugis.
Most pl. ma egész nap szabad voltam, holnap is csak este 10-re megyek, és utána még 2x éjszaka. (most 3 jött ki egymás után, de csak 2 szokott lenni) Aztán már csak 20 órát kell ledolgoznom, szerdától szombatig, ami nem is olyan rossz.
Legalább aránylag jól keresek. Már az otthonihoz képest. :)

Majd keresek képeket ígérem, de most megyek nézem a halacskát amit sütök, mert furcsa hangok jönnek a konyhából.

Puszóka nektek!
Andi
 
 


Sziasztok,

Remelem mindenkinel kellemesen telt a hetvege!

Andi(regi),
Te aztan tenyleg rendesen porogsz munkan :(. Gondolom nem lehet konnyu valtott muszakban dolgozni. De, ahogy irtad, ejjel legalabb nyugi van. Hogy tetszett Kittinek a tabor?

Andi(uj),
Koszi Joshuarol az ujabb kepet! De jo, van kutyatok :D !! Vagy ez a kep Mao.-on keszult? Hosszuszoru tacsi? Latom hogy Joshua sem oriasi furtokkel szuletett a vilagra, igy akkor van remeny szamunkra is :lol: . En kozben eldicsekedem a tobbieknek hogy lattam a lovaglos kepet is, es tenyleg zabalnivalo a kislegeny ahogy ott feszit a nyeregben :D !!

Az autosulesekkel kapcs irtad meg a multkor hogy Joshuanak elorebillen a feje amikor elalszik. Probaltatok mar az ugynevezett "head hugger"-t? En abbol is azt a fajtat ajanlanam ami felfujhatos. Antonianak is surun oldalrabillen a feje, meg ebben az elso kategorias uleseben is, igy nekunk nagyon bejott a head hugger, ami mindig ott van nalunk a taskaban, es amikor kell, akkor csak gyorsan felfujjuk. A titok a hasznalatanal, hogy nem szabad nagyon kemenyre fujni, hanem egy kicsit puhara kell hagyni es akkor megjobban tartja a fejet. Az is nagyon jo a felfujhatosban, hogy a huzatjat le lehet szedni, kimosni, es nagyon gyorsan megszarad.

Kriszti,
Sikerult anyatejgyujtot talalni? Mulnak mar Veronika pottyocskei?

Szep hetet mindenkinek,
b
 


Sziasztok!

alig jut időm ide eljönni... pedig egész belendültünk! csak így tovább! :)

Berni! már lassan a GP-hez küldenek a pöttyökkel. remélem nem jelent semmi vészeset. egyébként hasfájásra az Infacolt használjuk most, de vettünk Gripe Water-t is, csak azt láttam, hogy az nagyobb babáknak való, így még Veronika nem kapja.

Most a magyar állampolgárság tortúrán megyünk keresztül. sikerült minden papírt beszerezni, lefénymásolni, lefordítani, ma adom fel postán. szegény gyerekem, még egyetlen ország állampolgára se :)
nem mintha hiányozna neki, szerintem egész jól viseli :lol:

anyatejgyűjtő nincsen itt. most volt a hathetes ellenőrzésem a GP-nél, és megkérdeztem, és azt mondta, hogy a fertőzések miatt ilyen rendszer nem létezik. azért utánakérdeztem egy nct-s ismerősnél is, hátha. jó lenne segíteni, meg - és most önző vagyok - kiüríteni a melleim :)

Andi68! te aztán nem állsz meg! pörögsz ezerrel! le a kalappal! meg lehet kérdezni, hogy mit dolgozol (ennyit!?) ? minden elismerésem. jut időd másra is? gyerekek? ember? stb.

Andibandi! iszonyú édes kisfiad van! kár, hogy a pónis kép nem megy fel. próbáld meg még egyszer, mert nagyon kíváncsi vagyok!

gondoltam rá, ha nagyobb lesz Veronika, akkor majd járunk együtt lovagolni, mert engem is nagyon vonz. Andibandi, Te is lovagolsz vele? vagy már tudsz?

Ágnes! az igaz, hogy a pöttyei nagyon csúnyácskák... és pont most lesz egy volt kollégákkal találkozó :) biztos mindenki mondani fogja, hogy milyen szép baba... és biztosan senki nem fogja említeni, hogy milyen vacakul néz ki a pöttyökkel :lol: pedig én is tudom :)
köszi a nyugatást, más barátnőm is mondta, hogy tök sokáig eltarthat, és nem vészes. szerintem is én rosszabbul viselem, mint Veronika!

azt nem is meséltem, hogy mennyire el van csúszva a biológiai órája a lánynak. minden este 2-3 fele aludt el eddig. mostmár pár nap óta éjfél-egyig bírja csak, mert egész nap ébren tartom. van ötletek, hogy hogyan lehetne helyrezökkenteni?
kipróbáltam a textilpelust! nem is olyan rossz!

kellemes hetet mindenkinek!
puszi:
Krisztina
 
 


Sziasztok Lányok!

hol van mindenki?! csak nem nyaraltok?

gondolom a munka, meg a gyerekek... szóval elhavazódás?

nagyon kikészültem tegnap, mert Veronikámból visszajött vagy másfél deci tej... szokott kicsurogni időnként a száján evés után, de ez valami félelmetes volt! az egész gyomortartalma visszajött!!! történt már veletek ilyesmi? én halálra rémültem, és kishíjján rohantam orvoshoz. aztán férjem megnyugtatott, hogy csak akkor kéne menni, ha jön még valami belőle a héten. utána alig mertem megetetni... :( még most is teljesen kivagyok az élménytől.
nyilván lesz beteg, és az ember nem tud mit tenni...

jövő hét hétfőn megyünk dokihoz, átnézik a lányt, meg kap védőoltást.

ja, ha valakit érdekel, akkor otthonról elvileg fogok kapni egy emailt arról, hogy otthon most az új rendszer szerint milyen védőoltások járnak, és ezen kívül a múlt héten kaptam egy vadiúj prospektust a health visitortól az itteni védőoltásokról.
szóljatok, ha kell!

üdv,
Krisztina
 
 


szia Kriszti,

Remelem azota nem tortent megegy ilyen eset Veronikaval :( - hogy vagytok azota?! Igazat adok, tenyleg nagyon ijeszto tud lenni amikor visszajon a tejcsi nagy mennyisegben. Ugy tunik mintha literek lennenek...
Sugarban jott, vagy csak ugymond kiomlott a kis szajan?
Nekunk sajnos annak idejen volt reszunk ez elobbiben boven, amikor Tinin (majd az egesz csaladon) atment a gyomorinfluenza :( . Persze nalatok ilyesmirol szo sincs, de allitolag elofordulhat az ilyen nagyobb mennyisegu hanyas babaknal kulonosebben egyertelmu indokok nelkul is. Ne izgulj! Valoszinu te elted meg a legrosszabbul a helyzetet, Veronika meg jokedelyu maradt vegig, nem?!

Ha ilyesmi elofordulna maskor is, es ugy erzed sok folyadekot veszit a kicsi, akkor lehet kapni a gyogyszertarakban ugynevezett "dioralyte sachets", amit forralt/lehutott vizzel keverve adagolsz neki fecskendovel a szajaba. Kerdezz viszont ra a gyogyszertarosnal, mert ezt fokent akkor ajanljak ha akut hasmenese van a babanak. Hasmenesnel ugyanis sokkal nagyobb es gyorsabb a kiszaradas veszelye, mint hanyasnal.

Nekem egyszer azt ajanlotta egy orvos, hogy a lazcsillapito mellett ez legyen a masik "gyogyszer" ami mindig legyen otthon tartalekban.

Remelem nem riasztottalak el nagyon azzal amit leirtam, mert igazan nem az volt a szandekom!
Bar azota mar biztos minden rendben is van nalatok :)!

Udv, b
 


csak gyorsan visszarohantam kijavitani magamat....butasag volt a dioralyte-ot "gyogyszer"-nek titulalni, mert nem az. Csupancsak az a feldata hogy az elveszitett vizet es sot potolja a szervezetben. Kozben megneztem, a tasakon nem irja hogy pici babaknak nem ajanlott (Antonia 6 honap alatt volt amikor kapta), de hasznalat elott erdemes errol is megkerdezni a hozzaertoket.
puszi, b
 


Na ugy latszik en mar csak ilyen feledekeny vagyok ma....akartam meg kerni hogy nekem kellene a Mao.-i oltasrendszer leirasa.

Elore is koszi!
 


tessek, megint itt logok....gondolom latszik hogy a munkat akarom csak elodazni :lol: .

Meg csak annyit hogy koszi mindenkinek aki segitett tanaccsal az autosules kivalasztasaban :) . A vegen a Britax Renaissance SI-t tartottuk a legoptimalisabbnak es azt vettuk meg. Idokozben rajottunk arra is hogy ez ugyanaz a marka, mint a Romer, csak itt Angliaban (voltakeppen angol ceg) Britax neven fut. Ez mar nem az elso eset hogy rajovunk hogy ugyanazon termekek a kontinensen mas nev alatt futnak. Annak idejen, a kiszemelt babakocsinkat es autosulest Europaban Peg Perego neven talaltuk meg, amig itt Mamas & Papas neven fut ugyanaz a marka.

Na de mostmar tenyleg ellepek a gep elol, mert delutan vendegeink lesznek es ossze kell pakolni. b
 


Sziasztok!

Berni, köszi a bíztatást. ma voltunk dokinál, a 8 hónapos csekken, és ő is ezt mondta, hogy vagy vmi könnyű vírus volt, vagy csak minden ok nélkül hányt. az biztos, hogy utána megkönnyebbült tőle, az tuti.
köszi a tippet a kiszáradás ellen.
sajnos sugárban jött :( nagyon ilyesztő volt. aztán szombaton is hányt egyet szegény, akkor még előtte öklendezett is... nahát, az még ilyesztőbb volt, ha lehet.
egyébként a hányás után egy fél órával már ismét jóízűen kajált a leány :) talán tényleg nem volt súlyos.
hogy nem unják az anyatejet? :D mindig ugyanaz...

küldöm majd az otthoni védőoltásos dolgot, amint megkapom, jó?
ja, ma kaptunk védőoltást is. szegény lány végigordította a dolgot. nagyon hős volt. én persze oda se mertem nézni, gondoltam, nehogymár én ájuljak be attól az oltástól, amit a gyerekem kap (időnként a sajátjaimtól beájultam... :) )

örülök, hogy összejött nektek az autósülés :) majd nekünk is jó ötlet lesz. írd majd meg, hogyan vált be!

szeretnék venni hordozókendőt. igazából nem tudom, hogy hogyan lenne praktikus, mert ugye jön a tél, és nő a leányka is. lehet, hogy már ilyen "hátizsákos" hordozó lenne inkább praktikus.
erről van tapasztalatod?

Nem tudja valaki, hogyan kell a profilon módosítani a beírt dolgaimat?

Többiek! hol vagytok! írjatok!
üdv mindenkinek,
Krisztina
 
 


Sziasztok!

Bocs hogy kicsit eltűntem! Múlt héten vendégeint voltak otthonról, a legjobb barátaink a 1.5 éves ikerlányaikkal. Nem unatkoztunk, el tudjátok képzelni hogy négy gyerekkel zajlik az élet rendesen :lol:

Kriszti!
Biztosan nagyon ijesztő volt amit produkált Veronika, remélem azóta nem volt üjabb akció. Nálunk a kisebbik, Bálint tudott úgy büfizni, amikor a vállamon volt, hogy sugárban átment a vállam fölött és csattant a földön az anyag, és jókora tócsák voltak. Mivel egyébként jól, sőt mohón evett, szépen növögetett, semmi aggasztó tünete nem volt, a gyerekorvossal abban maradtunk hogy ő igy büfizik és kész. De először ijesztő volt, meg később is aki látta és nem tudta hogy nálunk ez normális, bizony megijedt.

Hordozókendő ügyben azt tudom mondani, hogy én otthon vettem egyet amit a Kismama újság reklámozott, ez egy egyszerű széles szövetcsik amit rengeteg módon lehet megkötni. A nagyfiammal egyáltalán nem tudtam használni, a kicsivel rengeteget. Úgyhogy szerintem gyerekfüggő is, mennyire jön be. Örököltünk egy fémvázas háti hordozót is, ezt egyszer próbáltam, de nekem nem tetszett. Nem látod benne a gyereket, nem is simul hozzád úgyhjogy nem is érzed, és engem zavart hogy nem tudom mit csinál. A hordozókendőmmel is sokszor kötöttem a kicsit a hátamra, akkor éreztem ha mocorgott, meg eleve ott volt rajtam, nem egy fémvázban. Persze ez csak az én véleményem.

Berni!
Gratula a szép új autósüléshez! Most hogy láttam a vendégeink autósüléseit (mellesleg gond nélkül fel tudták adni a babakocsikat és az üléseket is a repülőre) meggyőződtem róla hogy érdemes volt rászánni a pénzt, pedig ezek is relativ jobb kategóriásak, mégse olyan praktikusak mint a Römer, illetve akkor itt Britax.


Sziasztok!

Ágnes
 
 


Sziasztok!

Ágnes, szóval lehet, hogy nálunk is ez lesz a "normális"? mondjuk Veronika is elég mohón és sokat eszik, talán csak túleszi magát.
a hordozókendő jó ötlet, bár lehet, hogyha veszek egy darab anyagot, és körbeszegem, ugyanott vagyok?
izgis lehetett a négy gyerekkel! gondolom jól elvoltak a srácok, ugye?
olyan édesek, amikor együtt játszanak, meg ahogy ismerkednek. bár nálunk ez még nem aktuális, de igyekszünk.

nagyon szép őszi idő van, nagyon élvezem! imádom az októbert, novembert, amikor esik, süt, hideg szél fúj, stb.

Guildfordban mindig november elején van fáklyás felvonulás, meg tüzijáték. annyira szép! most vasárnap tervezzük, hogy megyünk. remélem a lány bírni fogja a tüzijátékot, mert azért az ilyesztő lesz.

na, megyek, etetek :)
kellemes hetet!
Krisztina
 
 


Sziasztok!

Én is beugrom egy pillanatra! :)

Kriszta, remélem azért már Veronika abbahagyta a hányást és ez a "korszak" le is zárult.
Nekem a lányom volt hányós, de csak akkor ha valami baja volt, ahogy egy kis hőemelkedése lett, vagy bármi vírus, rögtön jött a hányás. Ja, és lehetőleg mindig a nagymamámtól örökölt száz éves szófára hányt,aminek nem is lehet (elméletileg) kimosni a huzatát. :) Szerencsére mostanában már leszokott róla, Peti meg szinte még nem is hányt, kop-kop-kop.

Berni!
Én is gratulálok az autósüléshez, remélem hogy Tini szereti, és jókat pihen majd benne, meg élvezi az autózást.


Hordozó ügy:
Nekem soha nem jött be semmi, a kendőben egyik gyerek sem maradt meg, bár lehet hogy későn próbáltam szoktatni őket, a fémvázas meg olyan, hogy amikor már ül a gyerek, csak onnantól javasolt, akkor meg már olyan nehéz volt, hogy alig bírtam el. Az biztos, hogy ha fémvázas, akkor mindenképp csak olyat érdemes venni, amelyiknek a súly a szülő (cipelő alany!) derekára esik, és nem a vállaira, mert az nagyon kellemetlen érzés, én mindig úgy éreztem, hogy nem egy elég vér az agyamba és mindjárt elájulok az egy éves gyerek cipelése közben. :shock: (Kitti 12 kiló volt akkor.)

Nekem mindig a kis sportkocsi vált be a legjobban, ami esernyőre csukható és dönthető is legalább egy kicsit, hogy aludni is tudjon a csemete.

Mi is voltunk tegnap Haloween buliban, meg tüzijátékon, hát Peti fiam nem a bátorságáról híres, kicsit eltörött a mécses, és úgy fúrta be magát a kabátomba, mint egy kis vakond. :))) De a végén, amikor már jöttünk e, nagyon bátor volt, és mesélte hogy: Big fireworks!!!!!! Bummmm-Bumm!!! :)

Puszi nektek!
Andi
 
 


Sziasztok,
Sajnos nem tudok visszaolvasni, mert nem tudok tobb mint par percet a gep elott ulni manapsag, kulonben ramjon a szedules es hanyinger....ez az elmult nehany napban van igy, es egyenlore ott tartunk az orvossal hogy valszeg "labyrinthitis"-em van :(. Ugyhogy most tenyleg csak azert jottem hogy Krisztinek ide gyorsan beirijak egy tejgyujto linket, amit egy baratnomtol kaptam:

http://www.babyworld.co.uk/information/ ... ngmilk.asp

Viszont tudni kell hozza, hogy a baratnom, bar kapcsolatba lepett veluk (hagyott uzenetet a rogziton), sosem hivtak vissza...ugyhogy nem tudom mennyire mukodik ez az ut is :(....de talan egy probat meger.

Ne haragudjatok hogy nem reagalok a tobbi hsz-ra. Remelem hamarosan elmulik ez a franya szedules es tudok jonni hosszabban is.
Addig is mindenkinek kellemes hetveget!
b
 


Sziasztok!

Berni, jobbulást!

Az elmúlt heteket én is hányingerrel töltöttem, de nálam szerencsésebb oka van, úton a harmadik lurkó! Ma volt az első ultrahang, 11 hetesnek és 1 naposnak mérték a babócát, van neki feje, keze-lába, és igen fürge jószág. Kicsit csalódás volt (bár mondták hogy ez egy fast scan, és majd 20 hetesen hosszabb lesz), hogy kb. 2 percig tartott, azért otthon jobban elszöszölnek, átnézik, na de sebaj, lényeg hogy láthatóan életrevaló gyerkőc. Május 28-ra számitották ki a várható szülést, az utolsó menzesz alapján meg 22, úgyhogy május végére biztosan bővül a család! Bendegúz nagyon lelkes, tetszett neki az ultrahangos kép, elnevezte Bojtababának, ne kérdezzétek honnan vette.

Na, hát ennyit gyorsan kis családunkról, puszi mindenkinek!

Ágnes
 
 


Sziasztok,

Hat micsoda szuper hirekre kell visszajonnom, Agnes :D :D !! Gratulalok Bojtababahoz :D es nagyon boldog kismamasagot kivanok neked! Nagyon szep nagy csalad lesztek harom picurral! Remelem azota mar elmaradoztak a rosszulletek es elerkezett az energival teli korszak.
Nekem a 12 hetes scan nem volt olyan feltunoen rovid, valszeg ez szonografustol is fugg...de meglasd hamar eljon az a 20 het es akkor rendesen kigyonyorkoditek magatokat a kicsiben.
Akkor a vendeg kis ikerlanyok adtak egy kis izelitot abbol hogy mi var ratok is hamarosan, bar tuti hogy ket gyerkoccel sem unalmas az elet :D. Ajaj, most belegondoltam hogy mikor fogunk meg mi a harmadiknal tartani, ha egyaltalan valaha is raszanom magam :roll: ...

Kriszti,
Remelem Veronika azota is jol van. Az oklendezesrol sajnos nekem is szivettepo emlekeim vannak :( . De kegyetlen szivosak ezek a babocak es altalaban hamar felepulnek mindenbol.
A hordozokendo szerintem is baba- es mamafuggo, valamint eletmod fuggo is. Kell talalni valami kozoset ami mindkettotoknek bejon, kenyelmes es praktikus. Nekunk csak egy egyszeru kengurunk volt, de azt sokat hasznaltuk az elejen amikortol mar eleg eros volt a hata Tininek. Nekem a hatizsakos-csovazas megoldas sose tetszett igazan, egyreszt ugyanazon okokbol amit Andi is leirt. Masreszt zavart volna hogy nem latom a gyereket, nincs meg az a kozelseg mint a kendokben vagy kengurukban. Plussz tul sok alvo es lekokadt feju, nyaron pedig napon sulo gyerkocot lattam masok hatan, ami nem nezett ki valami fenyesen. Egy idoben a ferjem eroltette nagyon a csovazas megoldast...sikerult lebeszelnem rola.

Andi,
Peti egy kis hos - :lol: . Mentetek trick or treating-elni? Mert ha igen, akkor kepeket kerunk am :) !

En uuuugy imadom a november eleji tuzijatekokat!! Antoniat meg nem mertuk viszont felvinni a nagy parkos tuzijatekra. De elotte mindig osszejovunk baratainkkal egy kis kerti tuzijatekra amit o is nagyon elvez a haz melegebol :) . Az iden ott nosztalgiaztunk hogy tavaly ilyenkor volt 1 honapos.

En kozben vegigszedikeltem a hetveget, amig egyik reggel csak nem arra ebredtem hogy aznap mintha tisztabb lenne a fejem. Akkor hal' istennek csak nem labyrinthitititititititiits-em volt, mert az nem tunt volna el ilyen hamar. Akarmi is volt, vissza nem sirom...

szep hetveget mindenkinek, b
 


ugy latszik nem tudom levetkozni hogy ne reszletekben jelenjek itt meg :D ...
Kozben egy jo kis furdes utan vagyok, es a kadban eszembe jutott hogy megirjam hogy hogy lehet "kicsinalni" a Hep B oltast az NHS-en...ami nekem vegulis sikerult :D . Elsosorban is hivatkozzatok erosen az "eastern european background"-ra. Fogalmam sincs hogy mit gondolnak itt rolunk, de ugy latszik hogy a kelet-europaiakat eleg sok mindenben veszelyeztetettnek tartjak, tobbek kozott ebben is :cry: ...
Komolyan, sose gondoltam volna, hogy egyszer ilyenekre is jo lesz a magyarsagom :lol: .
puszi, b
 


Sziasztok!

Ágnes! GRATULÁLOK nagyon a kis új pocaklakóhoz!!! :D Remélem sok boldogság telik majd benne! Kellemes terhességet kívánok! Talán már múlnak a hányingeres napok, és kezdődik a terhesség legkellemesebb része (számomra ez a periódus volt).
Nekem a 12. heti ultrahang egész sokáig tartott, a nővér mindent megmutatott, elmagyarázott, még fotókat is kaptunk (7 font ellenében). Utána meg bőgtem egy csomót... :) Naná, hogy első gyerek :)

Berni, örülök, hogy jobban vagy. Gondoltam, hátha Te is terhes vagy :P
Köszi a tippet a Hep B-re. Majd én is felvetem. A BCG-ről most azt hallottam a rádióban, hogy csak az erősebb, súlyosabb TBC fertőzésektől véd, a gyengébektől nem. Meg kell gondolni.

Veronikából még időnként visszafolyik a tej. Mostmár kevésbé kapok frászt tőle. Azt hallottam, hogy amiatt is lehet, hogy nem zár jól még a gyomorszája. Meg nem baj, ha visszajön, aminek vissza kell jönnie. (Lehet, hogy már sztoikusabban viselem?)

Berni, mi voltunk a városi tüzijátékon. Kicsit izgultam, hogy a lányom hogy fogja viselni. Végül végigaludta az egészet :) Előtte Guildfordban van fáklyás menet a parkig, ahol a tüzijáték van, az is nagyon jó volt. Mi is beszerveztünk pár barátot Londonból. Időnként kicsit sok már a tüzijátékból... néha az az érzésem, mintha háború lenne körülöttünk.

Köszi a tippeket a hordozókról. Azt hiszem, lemondok mindenről. Veronika már 5,5 kiló... És már alig bírom így is cipelni. Maradok a babakocsinál.
Hétfőn voltunk postnatal class-on! Egy csoda volt! Nagyon élveztem. Kevésbé az előadást, jobban a társaságot. Jó végre kisbabás társaságban lenni. Eddig nagyon hiányzott, a terhesség alatt. Elkezdünk majd baby-toddler klubba járni. Egy francia anyuka ajánlotta :) És mindenki franciául beszél ott (én is tudok franciául). Remélem nem fog a lányom a sok nyelv miatt bezazulni...
Majd mesélek!

Kellemes napsütéses hetet, és egészséget mindenkinek!
Üdv,
Krisztina
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a gratulákat, igen, már beköszöntött az enegrikus korszak, pörgök mint a búgócsiga, nem panaszkodhatnak rám a fiaim.

Bendegúz továbbra is lelkes, hosszú listákat sorol mi mindent kell majd venni Bojtababának és hogy majd ő fogja elaltatni......ezt támogatom!!!

Közben beköszöntött az iskolanézős korszak is, atyavilág, következő szeptembertől iskolás fiam lesz! Ebbe is bele kellett tanulni, leadni a nevét a várólistákra, időpontokat foglalni iskolanézésre, megoldani két kölökkel hogy az ikolából is lássak valamit.....szóval nem unatkozunk.

Megüt a guta hogy mindenkit "agyonultrahangoztak"!!!! Én az időpontomhoz képest több mint egy órát kellett várjak, lehet hogy azért is volt olyan rövid mert nagy volt a csúszás.

Berni, örülök hogy jobban vagy, remélem nem is tér vissza a betegség, bármi is volt!

Kriszi, szerintem biztosan jobb is Veronikánál a bukás meg meg is szoktad egy kicsit. Talán emlékszel egyszer irtam hogy Bálintnak volt egy rohama hogy bekékült, nem vett levegőt, halálra rémültem. Ezt azóta is előadta párszor, nem mondom hogy nem rémiszt meg, de sokkal jobban átvészelem mint az elsőt.

Puszi mindenkinek, megyek csutakolni az aprónépet!

Ágnes
 
 


Sziasztok Mindenki.
Amint látjátok új vagyok itt. :D
Jelenleg még Magyarországról írok.Már éltünk kint.
A férjem tavasszal megy ki Londonba,a kisfiunkkal(2 éves múlt)mi később követjük,nyár elején.De az is lehet egyszerre megyünk ki.A 2.babánk július végén fog megszületni,mindenféleképpen Londonban.Kicsit be vagyok rezelve,mivel semmit nem tudok a kinti kórházi ellátásról,kint tartózkodásunk alatt 1szer voltunk orvosnál.A férjemnek lesz mindenféle biztosítása,hivatalosan fog dolgozni.Ez egy kicsit megnyugtat.
Szeretném ha segítenétek.Mik a tapasztalataitok?Egyáltalán,mikre és hová kell járni szülés előtt? :?: Tényleg félek :? hogy mi lesz velem a korházban.Bár még odébb van,de jobb felkészülni.
Előre is köszi a segítséget.
Sziasztok
Enikő
 


Szia Enikő!

Üdv körünkben, és remélem jól fogjátok érezni magatokat Angliában.

Az az igazság, hogy Londonról nem sokat tudok, talán a londoni lányok majd leírják, ott mizujs.
Én Guildfordban szültem, Londontól fél órányira d-ny-ra van ez a város, Surrey megye székhelye. Csak pozitívan tudok mesélni mindenről! Imádtam a kórházat, a védőnőket, az érzéstelenítő orvosokat, a doktornőt... mindent és mindenkit.
A terhesség alatt nem láttam volna orvost, csak max. kétszer, itt védőnőkhöz jár az ember lánya. Ő leveszi a vért, vizeletmintát csinál minden alkalommal, szóval nem kell laborba, meg ezer helyre rohangálni. Engem ultrahangra a kórházba küldtek - előre egyeztetett időpont szerint, és nem vártam többet 10 percnél, majd pedig alaposan megultrahangoztak. Amikor kiderült, hogy kicsi a baba - korához képest - a pocimban (erre a védőnő jött rá: egy centivel lemérte a méhem hosszát kívülről!), akkor egyből küldött a kórházba, és vagy minden másnap mentem, vizsgáltak engem, a babát, a méhlepényt, mindent. Szóval ha gáz van, lehet rájuk számítani. Aztán végül megállapították, hogy genetikailag kicsi... :) mondjuk a férjem majd két méter :) igaz, elég sovány. Vagyis ha minden rendben van, akkor a terhesség közepén, és végén találkozol orvossal, addig védőnővel (akinél szintén időpontra mentem, és max. 15 percet kellett várnom). Ha gáz van, egyből rádugrik mindenki, és szétboncolnak, hogy mi a baj :D
A szülésnél is ugyanez volt. A durvább vajúdásoknál ott volt velem a védőnő, főleg a tolófájásoknál. Kádban vajúdhattam, ami isteni volt. Olyan pozícióban nyomtam, ahogy jólesett, hol álva, hol ülve, hol térden :) Aztán mikor nagyon nem jött a baba, akkor előkerítették a doktornőt (direkt nőt akartam, leírtam a birth plan-ban, mert ilyen is van!), és vittek vákumozni - ha nem jött volna ki így, akkor császár lett volna.
Szóval nagyon jó volt a terhesség is, mert nem maceráltak folyton, és nem betegnek éreztem magam, hanem terhes nőnek :)
És nagyon jó volt a szülés is, mert végig biztonságban éreztem magam.
Annyi hátránya talán volt, hogy szinte mindig másik védőnővel találkoztam, és mindig el kellett mondani, hogy lány a babám, meg hogy ez van, az van. Viszont van egy terheskönyv, amibe mindent aprólékosan beleírnak, így tudja a vadidegen védőnő is, hogy mi a történeted.
A Birth Plan-ról annyit, hogy Te írod a terheskönyvbe, hogy mit hogyan szeretnél, átbeszéled a védőnővel szülés előtt, és amikor a fájásokkal a kórházba mész, elvileg ez az első dolog, amit a védőnő (aki felvesz), átolvas. Ebbe írtam pl. hogy kádban akarok vajúdni, és szülni is, ha lehet, illetve, hogy kerüljék el a gátmetszést, amit végül sikerült is megúsznom :D

Nekem ezek a tapasztalataim. Csupa jó és kedves emlék!!!
Ja, nem is mondtam, még egy jó dolog van: a szülés után 6 órával már hazamehetsz - persze ha nem volt semmilyen komplikáció :) Asszem császár után van 4-5 nap, amit bent kell tölteni. Én másnap mentem haza, mert ugye első gyerek, meg megmutatják a szoptatást is, és az érzéstelenítő miatt várnom kellett. De egy perccel sem akartam volna többet maradni! Olyan jó volt már másnap itthon.

Uhh, állandóan elfelejtek valamit: a védőnői rendelés nálunk a helyi legközelebbi surgery-ben volt. Ott kell regisztrálnod magad, amikor kijöttök. Vannak helyek, ahol a védőnő házhoz megy. Nálunk nekem kellett mennem, de max. 10 percre volt a surgery, úgyhogy nem volt gáz még a végén sem.

Remélem segítettem. Otthon nem szültem, úgyhogy nem tudom összehasonlítani, de itt egy csodálatos élmény volt!

London melyik részén fogtok lakni?
Te gondolom akkor nem fogsz dolgozni.
Mekkora az első babád? Nagy már? Otthon voltál vele Magyarországon?

Most nézem csak, hogy mennyit írtam... :D Remélem győzöd!

Még egyszer üdv itt!
Kellemes hétvégét Lányok,
Krisztina
 
 


Sziasztok!

Szia Enikő!

remélem már kicsit megnyugtatott az amit Kriszti irt! Én otthon szültem a két fiamat, most 12 hetes terhes vagyok a harmadikkal, igy gyűjtöm a tapasztalatokat. Szerintem semmivel se rosszabb a helyzet mint otthon, csak más. Otthon a terhességet betegségként kezelik, sok a vizsgálat, elképzelhetetlen hoyg ne menj havonta orvoshoz. Itt természetes dologként kezelik, amit a szülésznők tökéletesen el tudnak látni, orvost csak akkor látsz ha baj van (illetve több lehetőség közül választhatsz, de a szülésznős verziót ajánlják ha nincs semmi alapvető gond). Kevesebb a vizsgálat, na de mire te kijössz a vizsgálatok javán már túl leszel. Én optimista vagyok az itteni szülést illetően, nem hiszem hogy aggódnod kéne. Azt ugye tudod hogy a repüléshez kell majd orvosi igazolás? Én most jártam utána, hogy érintett vagyok, a 28, héttől kérnek orvosi pairt, és pl. a wizzair a 34. héttől papirral sem vesz fel. Valahol meg tuom érteni őket, a második fiam minde előzmény nélkül rohamszerűem egy óra alatt megszületett, ezt simán le lehet zavarni egy Bp-London járaton :wink:

Szia, remélem én is hozzátettem valamit!

Ágnes
 
 


Sziasztok,
Eniko neked kulon is szia es gratulalok a picurkahoz :) ! Nagyon friss lehet meg szamotokra is az oromhir, ha a baba julius vegen fog szuletni :).
Az en lanyom, akit szinten Londonban szultem, azota mar betoltotte az 1 evet. Sajnos nincs osszehasonlitasi alapom, mert sosem voltam terhes vagy szultem Mao.-on, de a hallottak es masok altal tapasztaltak alapjan, igazat kell adjak Agnesnek (aki messzemenoleg a legtapasztaltabb kismama kozottunk :wink: ) es Krisztinek, miszerint Angliaban sokkal kismama-baratabb az egesz terhesgondozas.
Szerintem Kriszti gyonyoruen osszefoglalta a legfontosabbakat az itteni rendszerrol. De ahogy latom, teged ebbol nem sok fog erinteni, ha nyaron akartok a ferjed utan jonni. En inkabb ezzel kapcs tanacsolnam azt, hogy ha tudtok gyertek inkabb minel hamarabb ferjur utan. Biztos ami biztos adjatok eleg idot magatoknak hogy bejelentkezzetek egy orvosi rendelobe, ahol majd szarnyai ala vesznek a community midwife-ok (szulesznok). Meg persze neked is biztatobb lenne, ha egy kicsit tudnal eloszor tajekozodni es megbaratkozni az itteni rendszerrel. Persze nem akarlak elijeszteni, csak pont az iden tortent egyik baratnommel hogy megerkeztek Londonba Kanadabol masfel honappal a masodik baba szuletese elott, de meg mielott barhova regisztraltak volna mint kismamat, a kiskolok ugy dontott hogy neki elege van odabent :), es legkozelebb mar a szuloszoban talaltak magukat. Persze igy is lehet, hiszen babat a vilag minden szogleteben hellyel-kozzel hasonlokeppen szulnek :wink: ...
Csak hat kulfoldrol idecseppenven, jobb ha az ember lanya tajekozodik es baratkozik egy kicsit a helyi szokasokkal mielott szuloszobara kerul :wink: :D . Nem tudom peldaul a nyelvvel hogy allsz. Mert ha mas nem, mar az is nagy segitseg ilyenkor hogy tudod milyen vezenyszavakat es utasitasokat varhatsz szules kozben a szulesznotol.
Uuuh, remelem nem bizonytalanitottalak el azzal amit irtam :? :roll: ...

Agnes, eljen a masodik trimeszter :P !! A kis Bendeguz tenyleg nagy segitsegnek igerkezik a legujabb kicsi korul :) . Majd irjal mar az iskolanezos tapasztalataitokrol, mert en odaig vagyok meg vissza hogy itt milyen sok fugg az altalanos iskolai kepzestol...
Peldaul ugyanezen fent emlitett baratnomek kepesek lecserelni a szep nagy hazukat egy council hazra (csak az volt elado a kornyeken), mert azzal atellenben van a kornyek legjobb allami altalanos iskolaja, ahova igy garantalt lesz a nagyobbik gyerek felvetele...
Mondjuk tudom hogy Londonban brutalis a helyzet oktatas teren, a hirhedt "inner city" iskolak meg tarsaik ugye...
Feletek talan nincs ekkora nyomas a szulokon?!?

Kuldok is egy linket azoknak akik meg nem ismernek:
http://www.ofsted.gov.uk
Itt be lehet szerezni minden oktatassal kapcsolatos informaciot.

http://www.ofsted.gov.uk/reports/
Vagy a helyi intezmenyekrol keszult riportokat is le lehet tolteni.

Kriszti,
Antonia nalunk is enyhen refluxos volt. Es o sem rogton szuletestol fogva, hanem ra tobb hetre jott csak elo. A babakat allitolag nem bantjak ezek a "bukasok", viszont a mosni valo ruhak szama jelentosen megno az biztos. Meglehet a szonyegtisztitas is surubben valik majd esedekesse...
Tini a vegen csak valami 8 es fel/ 9 honaposan hagyta el teljesen a bukasokat. A kornyezetunkben levo babak nagy tobbseget erintette ugyanez a problema, ugyhogy a vegen nekem is inkabb csak kellemetlen volt, mint hogy aggodjak miatta.

Ma voltunk mi is a lord mayor tuzijatekan a Temze parton :) . Nagyon szep volt...csak kicsit rovid (alig 15 perces). Meg jo hogy Antoniat hordozoban vittuk, igy jol hozza tudott simulni az apjahoz, meg befurni a fejet a nyakaba amikor jottek a nagyon hangos reszek. Egyem meg, neha akkorakat ugrott, de azert hosiesen vegignezte velunk :) .

Elvezzetek a hetvege masodik felet! berni
 


Sziasztok.
Krisztina,köszönöm szépen a tanácsokat,jó hogy ilyen hosszan elmagyaráztad,mert egy kicsit tényleg tartok a kimeneteltől.
Dél Nyugat Londonban fogunk lakni,Wimbledonban,vagy Southfieldsben.
A kisfiam (Patrik)27 hónapos éppen ma.1,5 éves koráig itthon voltam vele,utána vissza kellett mennem dolgozni.De a mai napig lelkiismeret furdalásom van emiatt. :(

Ágnes.
Nem tudtam hogy igazolás kell,köszi hogy megírtad,mostmár ennyivel is okosabb vagyok.Köszike. Gratulálok a 3.babátokhoz.

Berni.
Jól látod,a terhességem még annyira friss hogy a doki hazaküldött a hüvelyi ultrahangról azzal a mondattal,hogy "ez még nem biztos hogy megmarad,jöjjön vissza 2 hét múlva". :cry: Én pedig érzem hogy baba lesz,hiszen már ott van az a kis 2mm-es "bogyó". :D Jövőhéten csütörtökön vagy pénteken kell visszamennem.

Itt jelzem,hogy a kisfiammal is 3-4 hetesen már éreztem hogy terhes vagyok,mert egyfajta belső nyugalom áradt szét bennem,de a tesztek(3 db)azt mutatták hogy nincs baba.A doki írt fel nekem olyan gyógyszert ami állítólag meghozza a menstruációt(még szép hogy nem vettem be)1 hét múlva mikor visszamentem a 4. teszttel ami már pozitív volt,csak nagyot nézett.Hát ennyit az anyai megérzésekről.

Köszike lányok a sok jó tanácsot,talán már nem félek annyira ,vagy mégis? :wink:
Kellems pihenést a vasárnap hátralévő részében.Sziasztok
 


Sziasztok Lányok!

Enikő, Berninek nagyon igaza van, hogy gyere, amint tudsz, mert tényleg meg kell szokni a dolgokat, meg megismerni a védőnőket, a rendszert. én szinte minden terhesvizsgálaton másik védőnőnél voltam, így amikor szültem, már ismertem a védőnőt, aki segített (voltam vagy 8-9-nél, nem volt nehéz :) ).
örülök, hogy dél-nyugat Londonba jöttök. mi Londontól dél-nyugatra, Guildfordban lakunk. a londoni vonatunk időnként meg szokott állni Wimbledonban :) talán még össze is futhatunk, ha kint lesztek! :)
még annyit tennék hozzá, hogy itt a 12. hét előtt rád se néz senki, mondván, hogy még bármi lehet. ezért van az első ultrahang is a 12-13. hét körül.
és ne félj, mert nagyon jó minden! bár tényleg nem tudom, hogy otthon milyen, de itt jó, az tuti!

Ágnes! kellemes második trimesztert! ez a legklasszabb rész :)
egyébként a repüléshez hozzátéve... tudjátok, a reptereken a csek-in pultok kb. hónalaljig érnek. ennek köszönhetően senki nem vette észre, hogy terhes vagyok... (merthogy az arcomra meg a vállamra nem híztam), így még a 30. hétben sem kértek orvosi igazolást tőlem, sem Gatwick-en, sem Ferihegyen. külön szólnom kellett, hogy terhes vagyok, mert így a kisbabásokkal-gyerekesekkel mehettem az elsők között ki a kapun. :) (ravasz, mi?)
azért a biztonság kedvéért, nem baj, ha van ilyen papír az ember terhes lányánál.

Berni, köszi a nyugtatást. mostmár nem izgat annyira a történet. és igen, tisztítottam már szőnyeget, ágytakarót, kanapéhuzatot :)

most aktuálisan Veronika nyaka körüli kiütések idegesítenek. az összes hajlatában és a nyakán is vörös a bőr, meg száraz nagyon. most paraffin-olajat kaptunk, de semmi hatása. nektek volt valami ilyen tapasztalatotok? van-e esetleg vmi tuti tippetek, vmi angol szer rá?

üdv mindenkinek!
Krisztina
 
 


Sziasztok,
Kidolt a lanyom az enekora utan, ilyenkor szoktam kicsit dolgozni amig alszik, de most inkabb kikapcsolodok veletek :) .

Eniko,
Tolunk Londonnak pont az ellentetes deli vegeben fogtok lakni, de azert remelem osszehoz egyszer minket is a sors szemelyesen is :) .
Nem ertettem hogy miert voltal mar huvelyi UH-n, remelem minden OK.
Kicsit szomoru lettem amikor olvastam hogy a doki milyen szoveggel kuldott haza :shock: :( ....Ez is egy tipikus pelda arra amiert en - a magam szamara - visszataszitonak talalom a magyar terhesgondozast. Itt legalabb elintezik azzal hogy 12 het alatt nem vizsgalgatnak agyon, hanem hagyjak hogy a termeszet vegezze a dolgat. Elvegre is, ha komolyabb indok nincs ra, az elso 3 honapban a folsavon kivul mas kulso anyagra/beavatkozasra nincs szuksege a fejlodo magzatnak.
Azt meg hogy az elso terhessegednel mar rogton irtak is fel a menszesz-meghozo orvossagot, megintcsak egy tipikus magyar orvos szindromanak tartom. Ha valamire nincs egyertelmu magyarazat, vagy egy kicsit is elter az atlagostol, akkor azt "rogton-es-azonminutumban" helyre kell rakni...es persze minden eshetosegre es szituaciora van "egy bogyo" :( .

Na de elnezest, hogy igy kikeltem itt magambol! Amint latod engem nem nehez beinditani a temaval kapcsolatban. Es persze kinek a pap, kinek a papne...Ha itt szulsz juliusban, akkor ugyis meg fogod erezni a kulonbseget a ket rendszer kozott. Es akar bejon az itteni rendszer, akar nem, azert remelem alapjaban veve kellemes emlek marad majd szamodra a masodik baba szuletese :D .

Kriszti,
Szerintem a paraffin alapu termekek ugy altalaban nem igazan jok a szaraz borre. Ha van is, akkor a hatasuk altalaban ideiglenes, es az alapveto problemat nem szuntetik meg. Az altalad leirt szaraz/voros bor (ez igy ekezetek nelkul eleg felreerthetonek olvashato :lol: :lol: ), en ugy vettem eszre, hogy sokszor evszaktol fuggoen jon-megy a babaknal. Mi annak idejen tobb honapos koraig kentuk Tini vegtagjait es hajlatait oliva olajjal minden furdes utan. Van egy termekcsalad amit imadok. Weleda-nak hivjak. Annak idejen babanetes Kati ajanlotta figyelmunkbe - Isten aldja erte :lol:. En mostmar szinte mindenbol csak az o babatermekeiket vasarolom. A popsikenocsuk isteni! Itt a link a weboldalukhoz:
http://www.weleda.co.uk/
Miutan bejott a fooldal, kattincs ra jobb oldalt a "Body Therapy"-ra, majd bal oldalt a "New Baby Care"-re. Talan talalsz koztuk valamit ami kifejezetten jo szaraz borre is.
Persze nem kell a neten at rendelni toluk, a termekeiket altalaban meg lehet kapni minden jobb gyogyszertarban ahol van herbarias/homeopatias reszleg. A Boots-ban ne keresd, ok sajnos nem forgalmazzak :( .

Na megyek kicsit adminisztralni is, mert magammal tolok ki ha halogatom.
b
 


Sziasztok lányok.
Tegnap nem bírtam tovább,elmentem magán dokihoz.Kiszámolta,papírforma szerint ma vagyok 5 hetes 3 napos pocakos.Patrik baba már mondja hogy :Lilike anya pocakjában(ha nem Lili akkor Zsolt lesz)Hogy vannak a gyerkőceitek?
Kint nincsenek betegség járványok?
Itthon mindenki köhög,meg hányós-hasmenős időszak van.

Berni.
Itthon amikor a nőgyógyász nem tudja tapintás alapján megállapítani hogy terhes vagy e,elküldenek hüvelyi ultrahangra.
Jogosan vagy kiakadva,én is ki voltam akkor.De már nem foglalkozok velük.

Krisztina.
Patrik babának is voltak kiütései a nyakán és a a hónalján,nekünk bórsavas hintőport írt fel annak idején a doki,pár nap alatt elmulasztotta.Ha haza mentem,megnézem a pontos nevét,úgy emlékszem latinul is rá van írva.Talán akkor kint is meg fogod tudni kérdezni hogy mit tudnak róla.
Ha gondolod,nekünk már nem kell,meg amúgy is pár forintba kerül,elküldhetem postán.De azért biztos ami biztos kint kérdezz rá,mert csak orvosi receptre írják itthon,elvégre gyógyszernek számít.
Patrik baba refluxos volt feljött neki a büfivel a gyomortartalom.Szopi után minimum fél órával büfizett addig kézben volt,és állandóan az oldalán altattuk,hogy nehogy megfulladjon.De így is volt hogy evés után 1,5-2 órával fuldoklott és orrán száján jött minden,még ha a kezünkben volt akkor is.Sokszor fejjel lefelé kellett lógatnom hogy ne fulladjon meg.Ahogy megtanult ülni,ritkábbak lettek az ilyen fuldoklások,de 1,5 éves koráig emelt fejvégű kiságyban altattuk.Még most sem múlt el teljesen,de már csak 2-3 havonta büfizik ilyeneket.Nekünk azt mondták hogy sok a levegő a gyomrukban és büfikor szétnyomja a gyomorszájat,azért jön ki minden,de nem veleszületett nyitott gyomorszája van.Kinövik egy idő után,csak addig minket a szívinfarktus kerülget egy egy ilyen akció után.
 


Sziasztok!

Enikő!

Gratulálok az immáron orvosilag is elismert babócához! Hát, nem vagy egy türelmes tipus, az itteni terhesgondozás nem neked való......itt nincs SEMMILYEN vizsgálat a 12. hét előtt. Ami jogos egy egészséges terhességnél, és ahogy irtam, itt az az alapállás hogy biztosan egészséges, otthon jobban körbejárják a témát. Én otthon is kivártam az elsővel a 6, a másodikkal a 8 hetet, hoyg biztosan lássanak már valamit az ultrahangon. Itt a 20 hét után megint csak nincs ultrahang, úgyhogy ha neked ez nagyon fontos, lehet hogy jobb ha tényleg csak a szülsé előtt nem sokkal jössz ki.

Berni!

Azt hiszem én picit más szemszögből nézem az otthoni és az itteni eü ellátást, bevallom nem tartom visszataszitónak az otthoni terhesgondozást, sőt, szerintem korrekt és alapos, persze ahogy itt is, úgy otthon is orvosa válogatja, meg kell találnod a neked megfelelő embert akivel egy hullámhosszon vagy. A korai hüvelyi ultrahang nem nagy élmény, de segit a tünetek jelentkezése előtt észlelni ha a terhesség méhen kivüli. Persze, ez nagyon kevés kismamát érint, de ők valószinűleg nem bánják hogy nem félig elvérezve kerülnek a műtóasztalra miután rosszul lettek. És azt is megállapitják hogy él-e a terhesség, mert sajnos elhalt terhességet hetekig hordhatsz tovább tünetmentesen- talán kisebb trauma a 6. héten elbúcsuzni egy apró jövevénytől, mint a 12. héten megtudni hogy a magzat hetekkel korábban elhalt és irány az egészségügyi küret. Mindez persze tényleg kevés kismamát érint, a többségnek nincs szüksége minden vizsgálatra, de ártani nem árt. Egyébként nekem itteni tapasztalatom, hogy itt meg azt nehét elérni hogy végre valaki megvizsgáljon, Nem a terhességemmel kapcsolatban, tény, hogy nem bánom hogy itt kimarad a korai terhesség sok hüvelyi vizsgálata, bár bevallom az első babánál megnyugtató volt látni és tudni hogy minden rendben. De pl. amikor Bálint beteg volt, le se kellett vetkőzteni az orvosnál, és a szájába is úgy nézett bele hogy amikor éppen sirt akkor kicsit bevilágitott, mindezt akkor amikor a gyereknek 40 fok feletti láza volt, nyálzott, hányt, nem evett (igaz, időpontot pár órán belülre adtak). Otthon erőt vettem magamon és kicsit erőszakosabban kitátottam a száját és megnéztem, láss csodát tele volt fekéllyel! A férjem múlt héten, másik paxisba, másik orvoshoz ment el (hétfőn kért időpontot, csütörtökön már mehetett is),mert napok óta rosszul volt, szédült, szoritott a mellkasa- a 30-as férfiak körében tombol az infarktus, pláne azok közt akiknek stressz is jut bőven, mint a páromnak. Ehhez képest még a vérnyomását se mérték meg (otthon a háziorvos azonnal csinált volna EKG-t is, tuti), hanem irtak fel neki nyugtatót. És csak még egy példa, összebarátkoztam itt egy angol anyukával, aki jó pár hete elkezdett csúnyán köhögni, rosszul volt, 2 hét alatt három időpontot kért az orvosához, harmadszorra továbbküldték a kórházba röntgenre, a röntgen időpontra újabb két hete kellett várnia, és már ki is derült hogy tüdőgyulladása van. Szóval, rémtörténetek mindenhol vannak, és mind a kettőnek megvannak a jó oldalai is. Tény hogy itt általában udvariasak, ami otthon nem mondható el, máshogy néz ki egy rendelő, mint otthon, kultúráltabb, szebb. De otthon sem csak rossz oldala van a dolognak.

Na, jó hosszúra sikerültem, megyek is mert éheznek a gyerkőcök!

Ja, Bendegúz ma megtekintette a hasamat, és közölte hogy "anya, én nem hiszem hogy ebben tényleg van babatesó"....na, akkor mégse olyan nagy még a hasam! :lol:

Sziasztok!

Ágnes
 
 


Sziasztok,

De regen nem jart erre senki, remelem mindenki jol van! Engem fokent az evvegi papirmunka es a lanyom vonnak el a gep elol - Tinivel nem szoktam a laptop ele leulni, nem akarok rossz peldat mutatni :wink: . Aztan ki tudja, igy is aggodok a parnaponta torteno skype-olas miatt, de hat a csaladdal csak kell tartani valahogy a kapcsolatot. A sulibol szerencsere mar csak a jovohet van hatra, aztan tobb mint egy honap szunet. Ki mit csinal az unnepekkor?

Eniko,
Orulok hogy a magandoki is megerositette a picur letezeset. Voltal azota UH-n is? Es hogy erzed magad? Itt is allandoan dulnak a jarvanyok, most Londonban inkabb az eros megfazas van napirenden. A hanyos-hasmenos idoszakon sajnos mi is atestunk meg tavasszal - a legrosszabb ellensegemnek sem kivanom :evil: - vigyazzatok magatokra ti is!

Agnes,
Csuda edes lehet Bendeguz ahogy filozofal :) . O most mar jocskan benne lehet az "aranykopesek" korszakban :D, gondolom szorakoztat is rendesen titeket.

A terhesgondozasra visszaterve, a "visszataszito" szot elsosorban arra hasznaltam, amit a doki mondott Enikonek. Mert bar mindenki ismeri az elso 12 het veszelyeit, azert ennyire alparian es negativan nem kellene nyilatkoznia egy szakembernek egy boldogsaggal teli kismama elott...
Erre irtam, hogy itt legalabb elintezik azzal hogy nem abajgatjak nagyon az ember lanyat az elso trimeszterben.

Igazad van, annak idejen emlekszem engem is megnyugtatott hogy lattam a 6-7 hetes babam szivvereset a monitoron :) . A Tinivel valo terhessegem elejen szurkalt a hasam, igy rogton bekuldtek az EPAU (Early Pregnancy Assessment Unit) - ba. Igy nekem el lett vegezve minden olyan vizsgalat mar az elejen ami Mo.-on rutin.

Meg is fogadtam hogy a kovetkezo babanal is azt fogom mondani akar igaz, akar nem...
Szerencsere ilyen dolgokkal itt sem szorakoznak, es azonnal utanajarnak mindennek. Csakhat, ahogy te is irtad, nem rutinszeruen :( .

Az altalanos orvosellatas viszont, a rengeteg reform ellenere, a legtobb helyen tenyleg tovabbra is romokban hever :( .
Gondolom, nem nehez rolam elkepzelni :D , de en mar tobbszor emeltem panaszt a volt rendelonkben mindenfele "nemtorodom" helyettesito orvosok ellen. A legdurvabb eset az volt, amikor maga az orvos elott estem ossze miutan kitraccsoltam a rendelo kozepen es o megadoan felemelte a kezeit hogy nem vizsgalhat meg, mert nem az o rendelojebe tartozom (ehhez tudni kell hogy ket praxis uzemelt egy epuletben, viszont az enyemek csak delutantol rendeltek, amig mindez delelott tortent).
Latom nektek is vannak negativ tapasztalataitok :( - remelem a ferjedet hamarosan rendesen is kivizsgaljak, mert ez tenyleg nem gyerekjatek.
Mi sok-sok eves meregnyeles es fokent idegeskedes utan dontottunk ugy, es nalunk fokent a lanyunk szuletese adott ehhez egy nagy lokest, hogy orvost valtunk. Miutan Antonia megszuletett, rendesen korbekerdeztem az altalam megbizhatonak tuno midwife-ok kozott hogy ok melyik rendelot ajanljak....es ahhoz atjelentkeztunk. Azota sokkal boldogabb az eletunk :) !

Egy viszont biztos, nagyon ramenosnek es tolakodonak kell lenni az orvosnal. Az angol atlagember sajnos nem az az ilyen helyzetekben. Dobbenet hogy milyen nyeglek az angolok ilyen teren (is)! Nekem van olyan angol anyuka ismerosom akinek a sajat aposa GP :shock: (tehat igazan tudnia kellene ertekelni a sajat es gyermeke egeszseget), ennek ellenere mindig panaszkodik hogy o nem tudja hasznalni a jozan paraszt eszet es ellentmondani vagy megcafolni az itelokepesseget egy orvosnak sem amikor oda kerul a sor.
Na nekunk, magyaroknak, nem kellene hogy ilyen problemank legyen :lol:! Tobbszor meg is lett mar emlitve hogy nekem valszeg a genjeimben van a ketkedes es az alapossag. Persze ebbol kifolyolag az abszolut remalom paciens anyuka is vagyok :D .

Na, megint sikerult egy regenyt irnom. De mentsegemre legyen, hogy nem voltam mar egy hete :wink: .
Sziasztok, b
 


Sziasztok!

Mi történt, ki mit csinál, csak Berni meg én irogatjuk it az Elfújta a széllel vetekedő hosszúságú leveleinket?????

Enikő!!!! Minden rendben veled???? Remélem nem futottál világgá a terhességi komplikációkat elemző kis eszmefuttatásomtól....


Berni!
igen, tuti hogy rámenősnek kell lenni, próbálok is, csak hát ehhez közelitőleg anyanyelvi szinten kéne lenni angolból....Képzeld, megkaptuk egy hónapja a nagyhirű Nat. Ins. Numbert, reménykedve vártuk hogy akkor talán végre jön a tax credit meg a child benefit....erre jött egy levél hogy nem vagyunk jogosultak tax creditre mert nincs NIS számunk. Telefon, hogy de nekünk biza van, számomra alig érthető ügyintéző közli hogy akkor töltsem ki előlről az összes adatlapot és küldjem be újra és majd utána kérvényezzem hogy dátumozzák vissza (mert hogy júniusban adtuk be
:cry: ). Na, nem adom fel, átsprinteltem egy itteni anyuka ismerősömhöz, szépen megkértem hogy ugyan már próbálja meg ő is megkérdezni, és igen, amit magyarul én is ki tudtam volna simán vivni, azt 15 perc telefonos vitatkozás után ő is elérte, hogy újra előveszik az ügyünket....úgyhogy azóta újra izgatottan várom mire jutnak! De azt felmértem hogy még el kell teljen pár év mire én ezt elő tudom adni angolul...bár értettem végig hogy mit mond a barátnőm, csak egyszerűen én nem tudom kapásból igy összerakni. Viszont a job centre plus rendszeresen felhiv hogy újabb időpontot ajánljon a NIS-számhoz szükséges interjúra, és mindig roppant csodálkoznak hogy köszönöm, már voltam és számom is van.

Hahó Kriszti, Andi, emberek, már mindenki karácsonyi elővásárol és nem ér rá????

Ágnes
 
 


Agnes!
Nagyon sok boldogsagot, egeszseget kivanok az ujabb jovevenyhez!

Udv Sz
 


Sziasztok!

Jelen! Élünk és virulunk!

hát nagyon meglepődve olvastam a rémtörténeteket a dokiknál. szóval össze kell kapnom magam a jövőben, és ha komoly probléma van, akkor erőszakosnak lennem.
egyelőre nincs panaszom. eddig annyi történt - amit írtam is, hogy Veronika nyakán és hajlataiban a bőr nagyon piros és gyulladt. adtak antibiotikumot neki, mert kiderült, hogy bacik is vannak benne, meg hidrokortizon-krémet. kicsit gondban vagyok, hogy használjuk-e, mert most elkezdtem kenni Sudocream-mel (talán ismeritek), és eltűnt a pirosság. viszont lehet, hogy antibiotikumot kéne neki adni, mert a baci bejuthat a szervezetébe. na, majd kitaláljuk. de egyébként tök aranyos volt az összes GP, akikkel találkoztam - mert persze ugyanahhoz sose sikerült időpontot kérni. eddig semmi panaszom velük. de mostmár résen leszek! az tuti!

nagyon behavazódtam, mert a postnatal class-on megismerkedtem anyukákkal, akikkel összejárunk :) plusz a szomszédomban is lakik egy dán csajszi, akivel összejárok. és persze a ház körüli munkák. ja! és a gyerek :D - nem mellesleg :D :D
nagyon édes, már gügyüg, meg minden.

Ágnes! nekünk sikerült egyből a child tax credit, meg a benefit is. viszont lehet, hogy érdemes megpróbálni council tax meg housing benefitre is pályázni. mi megtettük, bár még két doksink hiányzik.
tényleg, aki bérli a lakását: nekünk nem hajlandó most az agency ideadni az eredeti bérleti szerződéseket. ez nálatok is így van? vagy csak nekünk nem adják oda? ez kellene a council tax benefithez. mármint az eredeti.
férjed jobban van egyébként? a férfiakra nagyon kell vigyázni :) ha már ők nem tudnak magukra.

karácsony lesz mindjárt!
mi nem megyünk haza. ki megy?
és tök jó, mert ez az első karácsonyom, hogy nem kell millió darab ajándék után rohangászni. csak üdvözlőlapokat küldünk haza. a kislánnyal még nem akarunk menni, ugye csak négy hónapos (se) lesz addigra. otthon meg hideg, fagy, megfázások...
meghitten hármasban ünnepeljük itthon ( :) ) a karácsonyt.
még az is lehet, hogy egymásnak sem veszünk semmit :)

Szilvi, üdv ismét! jönni fogsz megint?

Enikő! köszi a segítséget. végül, mint látod fentebb, megoldódik a kiütés dolog.
a tejvisszajövéssel kapcsolatban (szép magyar szó lett :) ) pedig mostmár nem aggódom, mert növöget a gyerek rendesen, tegnap mértem (5,89 kiló, most 11,5 hetes). szóval nincs vele gond. gondolom akkor kéne elkezdeni aggódni komolyan, ha nem hízik. időnként még jön belőle, de van annyi esze, hogy oldalra fordítsa a fejét, így nem fullad meg. mondjuk egyik éjjel köhögésre ébredtem, meg fulladásra... kicsit frász jött rám. de azon kívül semmi gáz nem volt eddig. lehet, hogy ezt a pócolt kiságyas dolgot mi is megpróbáljuk, biztos, ami biztos, köszi a tanácsot.

na, lassan ébredezik a poronty, megyek, öltöztetni.
ja! még egy nagy hír: ma bekötik a sky-t :D már vagy két éve nem voltak rendes tévécsatornáink. és tévét is csak most nyáron vettünk, másfél év után. meg lehet lenni nélküle :) de az angoltudást tuti fejleszti. végre kattingathatok a csatornák között!

puszi:
Kriszti
 
 


Sziasztok!

Szilvi!

Nagyon örülök hogy irtál, és köszönöm a jókivánságokat. Sajna izgulnivaló mindig van, a kisebbik poronty pár napja kiütéses, az otthoni gyerekorvosunkkal beszéltem többször és megegyeztünk hogy allergia. Na, ma elmentünk játszócsoportba, és mindenki szörnyülködött hogy biztosan bárányhimlős (jó tudni hogy kinézik belőlem hogy közösségbe viszem a bárányhimlős gyereket), és hogy tudom-e milyen veszélyes ez a terhesség alatt. Mondjuk az nem a bárányhimlő hanem a rubeola, de beletették a bogarat a fülembe, úgyhogy kétségbeesve hivtam újra a gyerekorvosunkat, aki szerencsére egy perc alatt megnyugtatott hogy azt telefonon is biztosra meri mondani hogy a rubeola nem igy néz ki. De legalább jór idegeskedtem meg pityeregtem amig mindez lezajlott....hiába na, egy harmadik terhességgel is elég sok mindenen tud izgulni az ember. Amire nem voltam felkészülve, hogy már maga a terhesség is ilyen nehéz lesz. Persze, az tiszta ügy hogy három gyerek kemény meló a sok öröm mellett, de az váratlanul ért hogy milyen kimerült vagyok sokszor a fiúk mellett. Amkor Bálintot vártam, egész könnyen elboldogultam Bendegúzzal. Hiába, most pont kétszer annyi gyerekkel kell elboldogulnom......
Remélem jössz még a fórumra!!!!

Kriszti!

Örömmel látom hogy nem csak Berni meg én tudunk terjedelmeseket irni! Azóta telefonáltam újra tax credit-benefit ügyben, sajna továbbra se találják a NIN-t a rendszerükben, telefonáljak majd egy hét múlva....kezdek aggódni, egy hónapja megvan a NIN, hogyhogy nem találják??????
Mi béreljük a házat, és két példányt kellett a szerződésből aláirni, igy nálunk is eredeti van. Esetleg vesd fel hoyg nyomtassanak ki még egyet és irja alá mindenki???
Szerintem szinte minden kiütés felülfertőződik némi bacival, ha javul a Sudocreamre, talán nem is muszáj antibiotikummal meg szteroiddal is nekiesni.
Kösz, az ember jobban van. Kiirta az orvos egy hétre hogy stresszes, és jót is tett a pihenés.
Karácsonyra mi sem megyünk, sajna nagyon drága lenne a jegy, majd januárban. De nem is bánom, jó a kiscsaláddal karácsonyozni, nem rohanni egyik helyről a másikra.
Jó tévézést!

Sziasztok!

Ágnes
 
 


Sziasztok!!

Bocsi, de nem volt időm meg erőm írni, mostanában. Most is csak beugrottam egy pillanatra.

Szilvi!
Örülök, hogy bekukkantottál te is! :)

A fő ok:
BERNI!!!! Boldog szülinapoóóóóóóóóóót!!!! HEppi bözdéj! :)Pusz!
Andi

Ui.
Titkos forrásból tudom! :)
 
 


Sziasztok.Élek és virulok,csak otthon voltam a Manóval táppénzen+szédülés ,fejfájás,duplalátás 2 hétig.Ha leültem a gép elé,5 perc múlva nem láttam tisztán,ezért kihagytam jó ideig.
De köszike mindenkinek,mostmár jól vagyunk. :lol:
Most csak ennyit tudok írni,rengeteg munkám van. :roll:
Mindenkinek jó egészséget.
Sziasztok.
Enikő
 


Sziasztok ujra :) ,
Gondoltam kibujok en is a papirhegyek alol es megnezem hogy vagyogatunk szerteszet az esos Angliaban :D .

Andi, nagyon edes es felettebb huncut vagy :D - hogy ez az iwiw mi mindenre nem jo :wink: - koszonom szepen a szulinapi udvozlest!!
Hogy vagytok? Ti biztos mentek haza anyukadhoz karacsonyra...vagy esetleg a csalad jon hozzatok?

Kriszti, Veronika bore jobb mar? Nekem nincs tapasztalatom a hidrokortizon kremben, de ha a sudocrem hasznal, akkor tudod....elvegre is miert csak popsira lehetne hasznalni, nemde?!
Adtatok a vegen antibiotikumot neki?
Tok jo hogy ilyen elfoglalt anyuka lettel :D - kiri az irasodbol hogy mennyire elvezed is. En meg a mai napig sokszor filozok azon hogy egy evvel (na jo mostmar tobb :wink: ) ezelott ki gondolta volna ....
Amugy en nagyon ajanlom a netmums.com-ot is ismerkedesre. Ez egy, az egesz orszagot behalozo internetes szervezet, ahol mindenki a kozvetlen kornyekere regisztralja magat es a "meet a mum" oldalukon megismerkedhetsz helybeli mamakkal. Nekem 2 nagyon kedves ismerosom lett igy, mindketto tolunk 10-15 perc setara laknak :) .
Remelem azota mar tisztazodott a helyzet a berleti szerzodessel kapcs.

Agnes, hogy ez a burokracia itt sem keruli el az embert :( . Azota van valami fejlemeny? Ami az erthetetlen dialektust illeti, ismeros :wink: ....a legtobb ilyen hivatalos helynek Skociaban vannak a help line-jai. En is millioszor elgondolkozok azon hogy a kezdo diakjaim vajon hogy inteznek el ilyen ugyes-bajos dolgokat veluk telefonon amikor sokszor en nem ertem hogy mit mondanak :shock: ...

Hogy vannak Balint pottyocskei? Tenyleg nem megijeszteni akarlak, csak eszembe jutott amirol irtal (rubeola v baranyhimlo terhesseg alatt), hogy Tinivel valo terhessegem alatt velem is csinaltattak vertesztet, mert kontaktusba kerultem egy baranyhimlos kisgyerekkel az elso 3 honap alatt. Anyukam nem emlekezett mar a gyerekkori oltasokra, himlokre, igy 100%-osak akartak lenni benne hogy vedett vagyok....de merthogy a vedettseg is meggyengulhet stb, stb. A ferjemnek sebesz a nagybatyja es ot is felhivtuk a nagy izgalmak kozepette. O megnyugtatott hogy icipici az esely barmi problemara, de azert nezzek meg....szerencsere vedett voltam.

Mi is maradunk az unnepekre, hasonlo okokbol mint amit itt ti is leirtatok. Kar hogy olyan messze vagyunk mind egymastol, csinalhattunk volna egy kozos osszeroffenest :D !

Most megyek eastenders-t nezni. Kellemes hetveget mindenkinek! Jovo hettol szunet (elvileg :( ) - yippie!! b
 


hello Eniko,
orulok hogy jobban vagy! a tuneteid a terhesseg miatt voltak? nagyon kellemetlen lehetett :( . azert jelentkezz be amikor es ahogy raersz idokozonkent :) . b
 


Sziasztok lányok!

Berni!
Köszönöm, Bálint azóta már pöttymentes és végig teljesen jól volt, úgyhogy én is megnyugodtam.
Bürokratikus ügyekben eljutottunk odáig hogy a Child Benefit ügyintézőnk személyesen visszahivott és elmondta hogy azért nem fizetnek még mert mivel a gyerekek nem velünk élnek kéne igazoljuk hogy mi tartjuk el őket......mégis mit gondol, hol hagytam a 2 és 4 éves gyerekeimet, mondom én????? Gondolom ismerős a tizensok oldalas nyomtatvány amit ki kellett tölteni és több helyen feltüntetni hogy a gyerekek mikor érkeztek az országba és azonos lakcimen laknak-e, stb....ezt elolvasta valaki???? Na, lényeg hogy ezt most visszamenőleg elméletileg fizetik. Tax credit ügyben sajna még mindig nem találják a NI számunkat, úgyhogy elküldtem nekik levélben....majd csak történik valami. Viszont nyelvgyakorlásnak jó volt, már egész jól elvitatkozgattam az ügyintézőkkel!

Enikő!
Remélem stabilan jól vagy! Nálam közeleg a 16. hét nagy eseménye, vérvétel, terheléses vércukorszint méréssel...még ötletem nincs hogyan iszom meg azt a glükózszirupot. a gondolatától is kiver a viz! Visszasirom az otthoni 2 zsemle-1 pohár tej "mintareggelit", bár azt is nehezen gyűrtem le reggel hétkor!

Most pár napig itt van anyukám, igy el tudok intézni ezt-azt, pl. karácsonyi meglepetést veszek a gyerkőcöknek. Erre is jók ezek a playgroup-ok, látom hogy mivel játszanak mindig szivesen.

Mindenkinek jó karácsonyi készülődést!

Ágnes
 
 


sziasztok lanyok

ma regisztraltam ide kozetek.
tetszik az oldal,
nekem meg nincs meg a kisbabam,januar 23-ra vagyok kiirva es kisfiam lesz.(Marcell baby)
en is kint lakom angliaban masfel eve,redditchben,ez ott van birmingham mellett.lakik vki itt a kornyeken?23 eves vagyok,Ibinek hivnak.csak gondoltam bekoszonok nektek kintelo magyar csajoknak.
meddig maradtok kint angliaban? en valoszinuleg orokre,nemsoka jon a babus es a baratom angol...de hianyzik Magyaro.,foleg anyukam.sajnos karacsonyra nem tudunk hazamenni mi se,mert mar eleg nagy a pocim es nem repulhetek,de majd anyukam jon ki a baba szuletesere 2 hetre.
kellemes karacsonyi unnepeket kivanok mindenkinek!!!
sok pusza,Ibi
 
 


az angol korhazrol annyit,hogy egy kisse taking a piss.......
1. terhessegem 3.honapjaban lehetett csinaltatni Down szindroma tesztet meg nyitott hatgerinc vizsgalatot,ami persze nem lett volna kotelezo nalam mert csak 23 eves vagyok,de ugy voltam vele ami biztos az biztos alapon miert ne?csak egy verteszt,ennyit meger a babam.
azt mondtak,ha ket heten belul ugy talaljak,hogy nagy a riziko ra,hogy a gyerekemnek valami baja van:felhivnak telefonon,ha nincs semmi gaz,kicsi a risk akkor 2 heten belul csak egy levelben ertesitenek,hogy minden ok... 2 het eltelt,se telefon se level. aztan pont mentunk haza nyaralni 2 hetre Magyaro.-ra.telefon semmi.visszajottunk,gondoltam a level mar biztos megerkezett es nincs semmi baj,de level se vart ram.tok ideg voltam,abban remenykedtem,hogy nincs semmi baj,minden rendben lesz.utalok varni es utalom ha vmi vagy vki kesik foleg fontos esetekben.
elmentem a midwife-hoz es megkerdeztem,o kapott e vmit,de o se.erre felhivta a korhazat,hogy mi van mar es a telefonon bejelentettek,hogy minden rendben van;low risk.hal`isten.

2.,3.azota mar ket vertesztem volt es egyikrol sem kaptam eredmenyt,mindketto a midwifehoz erkezett,de megkesve.

4.magas a pulzusszamom mar vagy 2 honapja,nem allandoan,de alkalmakkent ugy bedoban a szivem,hogy nem tudok magammal mit kezdeni,mert szar erzes amikor 100-110 a pulzusszamod.2 honappal ezelott voltam a midwifenal,aki azt tanacsolta menjek a gp-hez,mert ez valoszinuleg nincs osszefuggesben a terhesseggel,lehet pajzsmirigy tulmukodes vagy egyeb szivproblema okozza.a gp bejelentett a korhazba egy 24 oras ekg ellenorzesre,akik azt mondtak,hogy telefonalnak mikor menjek be.de konyorgom mar 2 honap eltelt es meg nem hivtak be, a szivem meg mindig zakatol es a valasz mi volt:sorry a korhaz nagyon lassu,varjak turelemmel.
teljesen ki vagyok akadva ettol a lusta bandatol,es ha vmi gaz van a szivemmel,vagy gaz lesz a babammal???

ennyit roluk
a midwifeok aranyosak amugy,csak a korhaz gagyi itt.
 
 


Sziasztok,
Agnes, orulok hogy Balint nagyfiu ujbol egy szinben pompazik :D!
Haaat, tenyleg korulmenyesnek tunik az ugyintezes, az alapjan itelve amit leirsz, de legalabb telefonon at el lehetett a vegen intezni a child benefitet. Az NI szamhoz meg kitartas!

Drukk a cukros vizhez - az tenyleg kellemetlen tud lenni :( ...de ugy hallottam hogy itt nem csinaljak nagyon surure. Allitolag egyes helyeken Lucozade-t itatnak a holgyekkel...nem lehetne inkabb neked is azt? Nalunk peldaul nem is mertek a vercukrot :o, amit azert hianyoltam.

En kozepiskolas koromban bekerultem 2 hetre a korhazba mindenfele vizsgalatokra, ahol tobbek kozott a vercukrot is mertek....hat 2-szer kellett nekiugrani a cukros viznek, mert elsore kihanytam olyan surure kevertek...voltakeppen egy pohar tomeny cukor kis vizzel felontve :shock: ....de nyugi Agnes, itt nem igy csinaljak!

Szia Ibi,
Szeretettel udvozollek a forumon es nagy gratula a babahoz :D ! En most kezdem meg a 14-dik evemet Angliaban, ugyhogy ennyi ev utan mar igazan nem sok esely van a visszakoltozesre :wink:. Kislanyunk, Antonia (aka Tini), 14 honapos.

Tapasztalatom szerint, ez a "megigerjuk hogy visszahivunk az eredmennyel...aztan sose hallassz tobbe felolunk" sajnos teljesen normalis itt :( . Nekem mar csak elmegy a fulem mellett az ilyenfajta igergetes, es mindig mindenkire ratelefonalok magam. Neked is csak ezt tudom ajanlani.
A masik amit nagyon idiotanak tartok, amikor azt mondjak hogy csak akkor hivnak, ha nem jo az eredmeny....ebben aztan sose bizzatok meg!
Pont a napokban neztem hogy meg mindig benne van mindenfele telefonszam (korhaz labor, Labour Ward, EPU, Kardiologia, stb) a mobilomban, mert annak idejen allandoan telefonalgattam mindenfele eredmenyek utan.

Ami a rendellenes szivveresedet illeti, meg tudom erteni az aggodalmadat, mert nekem is van ugyanez a problemam :( (fokent ebbol kifolyolag vizsgaltak kozepiskolas koromban, amit fentebb emlitettem). Ne izgulj, teljesen normalis, nagyon sok nonek elojon a terhesseg alatt, meg olyanoknak is akiknek azelott sose volt. Nekem volt 14-15 evesen, akkor megallapitottak hogy tachycardiam van (annak egy fajtaja legalabbis)....aztan 15 evig sose volt problemam, majd 20-22 hetes terhesen ujbol jelentkeztek a szimptomak. Engem akkor a GP rogton atutalt a kardiologiara, ahol rovid idon belul fogadtak is, es ujbol elvegeztek a 24 oras tesztet, valamint csinaltak sziv UH-t is. Szerintem menj vissza a GP-hez es altala surgesd meg a korhazat, mert egy terhes nonek nem lenne szabad ennyit varnia. De nyugi, nekem minden kardiologus azt mondta, hogy a babara nincs kihatassal amikor igy elkezd zakatolni az ember szive - lasd az en lanyom is makkegeszseges :D !! Ez igazandibol csak neked kellemetlen. Ilyenkor, ha van modod ra, tedd magad vizszintes helyzetbe, tapogasd ki a foereket a ket fuled alatt a nyakadban es masszirozd azon a ponton a nyakad, de ne ugy hogy folyamatosan leszoritod az ereket, hanem ilyen simogato mozdulatokkal amikor fel-felemeled az ujjad a borodrol. Ezen kivul probald kerulni a guggolo, derekbol lehajolo helyzeteket, mert ilyenkor fentebb nyomodik a baba es azzal egyutt minden mas szerv is a mellkasodban ami szinten beindithatja a gyors szivverest. Ja, es ne cipekedj sokat es probalj mindenhova idoben elindulni hogy ne kelljen sietni...nekem ilyen alkalmakkor is elo-elojott :( . Ha nagyon surun jelentkeznek, mondjuk naponta tobbszor is, es tovabb mint nehany percig tartanak ezek a palpitaciok, akkor szoktak javasolni a beta blokkolok szedeset....de en sose jutottam el odaig, meg ugy sem hogy ez nalam egy mar meglevo problema volt.
Bocs, hogy ilyen bo lere eresztettem a mondanivalomat. Remelem azert sikerul 1-2 dolgot hasznositani a fentiekbol.
Udv, b
 


sziasztok ujra

Berni!:koszi szepen a leirtakat,kiprobalom majd amit ajanlottal.
holnapra mar van is idopontom a gpvel,ugyhogy elbeszelgetek vele,hogy surgesse meg a korhazat.
majd irok mi volt.
csacsa,ib
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: