Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Osszeszorult a gyomrom, mikor olvastam, mit eltek at... Es a latvany, hogy allig felfegyverzett zsaruk setalgatnak az utcakon kis csoportokban... Otthon (Sk-rol irok)meg fel sem tunik az embereknek, ignoraljak - hisz messze van. Allitolag a mediak nem is figyelmeztettek, mikor Europa 2 perces csondet tartott a londoni aldozatokert...
Vigyazzatok magatokra, igazan! Kép Kép

Agi!
Vezetesbe nagyon hamar belejossz majd, elejevel en is pont igy jartam... Szotarugyben pedig angolra gondoltam. Ismerek par ped. lexikont, ertelmezo szotarat... stb. magyarul, vagy szlovakul. Pont angolul ne lenne? (vigyorgo smiley) Megkerdeztem errol a tanarnonket is - aszonta :-O, hogy ha megtudok vmit, szoljak neki is... (leesett pofa smiley)

Berni!
En nem aludtam el a hsz-on, elmentettem agyilag amit az NCT-rol irtal... es ez hungarian books... huu, meg ilyen is van??? Ennek igazan orultem... Kép

Es sajnos, de az itteni klubbokban nincsenek kulfodi anyukak. Eddig kettoben voltunk, mert ilyen-olyan okok miatt kotozkodtunk is. De az uj falunkban sincsenek, csakis angol mamik. A masik "gond" meg az, hogy a talik Mate alvasidejere esnek, igy mar nem is megyunk. Elejevel felebresztettem, vagy nem tettem le aludni, csak azert, hogy mehessunk... De nem eri meg. Bizok benne, hogy Matyi oviba lepesevel ratalalunk valakire. Elozmenyekhez meg hozzatartozik, hogy Culchetben osszejartunk 2 anyukaval es eleg jo volt. Gondoltam, osszerazodunk. De ahogy elkoltoztunk mar nem erdeklodnek irantunk, en meg nem eroltetem. Ne ertsetek felre, nem panaszkent irtam le - de nem ez most annyira termeszetellenes, hogy nekunk kell lepeseket tenni, kapcsolatszerzes ugyben...
Mindezek ellenere nem unatkozunk, mindig van kivel menni kirandulni is. (vigyorgo)

A magyar clubb - haaaat, meg emesztem ... Eleg furcsa volt, bar nem az idosek miatt. Veluk jol kijovok. De a fiatalabbak... no comment. Mikor megtudtak, hogy a ferjem programozo, nem tudtak, mi az. A gyerekeik magyarul egyaltalan nem beszelnek es a masik erdekesseg, hogy vannak jo paran, akik kijottek ide csak ugy. Nem beszelik a nyelvet EGYALTALAN, munkat azert akarnak. Es haborognak, hogy miert nincs. Azert valasztottak Rochdalet, mert ott sok a magyar. (pofam leszakad....)
Elnezet, hogy igy kirohantam, es offoltam erosen, de ezt nem igazan tudom megerteni...

Na, nektek sikerult talizni? Kép

Puszka!
Tunde
 
 


Sziasztok,

Agi,
Szuper lenne ha tudnank talalkozni! En a holnap (vagyis mar maKép) kivetelevel a heten akarmikor raerek, es egyenlore a jovo hetre sincsenek hivatalos programjaim. En sem dolgozom mar (iskolai szunet van, aztan pedig mar nem megyek vissza az uj tanevben mert nincs ertelme - okt 2-re vagyok kiirva).
Irj hogy ez a het vagy egy kesobbi idopont lenne-e jobb neked.
Ugyi vagy hogy a hasad mar igy domborodik - es biztos nem homorodikKép! Emlekszem, en is lestem minden nap mar 12 het utan, de nalam beletelt meg tobb mint harom hetbe hogy lathato jelei legyenek az aldott allapotnakKép. Es igazad van, mert sokaknak eloszor a derekuk kezd egy kicsit "kitoltodni". Figyeld a nadragjaidat, mert azokon lehet am igazan eszrevenni a pocinovekedest (marmint a derekukon).
Nem semmi a Malev, hogy meg 38 het felett is engednek repulni kismamakat. Errol jut eszembe, vasarnap indult haza a mar fent emlitett szomszedasszonyunk a 4 eves kislanyaval Mo-rol, es pechukre pont sztrajkoltak a repteren. Igy a kora delutani repulesbol ejjeli repules lett es hajnali megerkezesKép. Allitolag nagyon eldurvult a helyzet a repteren: a sztrajkolo szemelyzet durvan viselkedett az utasokkal, egy rugby csapat kellett hogy megfenyegesse a buszsofort hogy bealljon a busszal a varoterem ele, amit a vegen a pilota vezetett ki a gephez....Teljes dobbenettel hallgattuk a sztoritKép.
A vezetes tenyleg konnyebb lesz majd idovel. Az uttartasnal pedig csak azt figyeld hogy mindig te (mint sofor) legyel a felezosav oldalan. Nekem ez annak idejen bejott, eleinte nem is igazan figyeltem semmi masra az utonKép.

Tunde,
Gondolna az ember hogy egy faluban baratkozobbak az emberek, nem?! De ahogy irtad, majd az ovi biztos javit a helyzeten.

Sajnos nem csodalkozom azon ahogy lefestetted a magyar klubbot. Szinte ezt a valaszt is vartam. Itt Londonban is van egy par, de nem jottek be igazan, reszben az altalad leirtak miatt. Az oregek kozott volt 1-2 jo fej, de a tobbseguk '56-os volt, akikkel bizony nem sok kozos temank akadt. A fiatalsag nagy reszet pedig akkoriban (joval az EUs idok elott) fokent tinedzserkoru au pair-ek alkottak, akikkel pedig meg mar nem voltunk osszhangban. Igy bizony hamar elmaradtunk ezekrol a helyekrol.

Mas. Ma meg egesz nap Braxton Hicks-jeim vannak. Sot, az egyik egesz komolyan elhuzodott, mert eppen sietos gyaloglasban voltam hogy odaerjek egy korhazi idopontra. Holnap megyek mw-hoz es feltetlenul megemlitem neki a ma tortenteket. Olvastam valahol hogy a dehidracio is elohozhatja a suru BHkat, es hat en sajnos nem arrol vagyok hires hogy olyan sokat innek. Ezen kivul a jobb felso combomon van egy nagy ronda tenyernyi veralafutas mar vagy masfel hete. A mamam nyugtat, hogy szerinte elpattanhattak az erek a novekvo sulytol es a jarkalastol. Lehet, de azert az megse normalis hogy nem szivodik fel egy ido utan, nem?! Vagy ez mar marad addig amig meg nem szulok?
Na lesz mivel tesztelgetni a mw-ot holnap...

Most megyek, mert elmult 1 ora.
Szep jo reggelt mindenkinekKép!
Udv,
b
 


Sziasztok!

Az elobb irtam egy uzenetet, es epp amikor befejeztem volna, elszallt az explorer, persze elveszett az uzenet Kép...

A minap kaptam levelet a gp-tol, hogy menjek mehnyakrakszuresre ha esetleg nem voltam az elmult 3 evben, es a felhivason megadtak az osszes kornyekbeli family planning centre elerhetoseget, hogy ezekhez mehetek. Ezek szerint ezt is ott csinaljak. Erdekes, hogy itt csak 3 evenkent kell menni, otthon evente, ha jol tudom....legalabbis nekem mindig evente csinaltak.

Berni, en is raerek a heten is, es jovo het hetfo, kedd, szerdan is. Akkor mit szolsz mondjuk a holnaphoz, (csutortok), mondjuk kora delutan, 2 korul? Talalkozhatnank a Cutty Sark bejaratanal, aztan eldontenenk hova menjunk, mit szolsz? De vegulis nekem barmikor jo (reggel 10-tol Kép ).

Nem semmi ez a mai idojaras, ma meg a leheletem is latszott, es a canary wharf-on a magas epuletek teteje felhobe van burkolva...remelem feletek szebb az ido Kép

Berni, a veralafutas csak ugy jott, vagy be is utotted a combod? ...en is elegge kekulos vagyok, neha nem is tudom, mitol vannak rajtam foltok mert egy icipici kilincsnek utkozestol is bekekul a labam.

Jogazik valamelyikotok esetleg? En meg sohasem probaltam, de mindig is keszultem, hogy majd egyszer, es azt hiszem a terhesseg jo alkalom lesz, hogy elkezdjek valamilyen kismamajogat. Ha van valamilyen tapasztalatotok ezzel kapcsolatban, szivesen meghallgatom.

Ági Kép
 
 

 
 

Hello Agi,
A holnap 2 ora tokeletes nekem is. Ha ne adj' Isten esne az eso (amire sajna eleg nagy esely van), akkor talalkozzunk mar az arkadok alatt a Marks&Spencer feloli bejaratnal, ott talan vedettebb. Biztos ram ismersz, en leszek a kis barna no, nagy hassalKép.

A 3 evenkenti rakszuressel en sem vagyok kibekulve. Ezert en el is megyek evente. Eddig meg nem szolt senki erte...

A veralafutas, mint ma kiderult, sajna nem az, hanem spider veins, ami a terhesseg miatt alakult ki. Ezert nem is faj, csak van, es nem valtozik semmilyen iranyba. A doki azt mondta hogy ne izguljak miatta, szules utan el kell hogy muljon. Addig meg remeljuk nem lesz mar furdoruhas ido....nem mintha lenne furdoruhamKép.

En elkezdtem meg regebben jogazni, de csak baratok altal, es eleg alkalomszeruen csinaljuk azota is. De mintha Greenwich-ben az Arches nevezetu sportkozpontban lenne ra lehetoseg. De lehet hogy rosszul emlekszem.

Most futok vacsit fozni.
Agi, ha van ra modod, kuld mar el a yahoo's cimemre a mobilod szamodat (benne van a profilomban), es en is megadom az enyemet. Ha veletlenul valami kozbejonne, akkor tudjuk egymast ertesiteni.
Udv mindenkinek!
berni
 


Sziasztok!
Kisse elhavazodtam - remelem jol vagytok es sikerult talizni is. Kép Vagy ott is olyan pocsek ido van, mint itt? Mar lassan a falat kaparom, otthon 2000 fok, itt meg futunk...

Berni!
Szoritok, hogy a braxtonok ne ismetlodjenek, nagyon kimerito az ilyesmi. En sajna vegig "kinlodtam" veluk, mehszaj is veszesen nyilt mar a 26. hettol, aztan a Matyira meg 8 napig vartunk, miutan a doki kozolte, hogy MA BIZTOS megszuletik... Most mar csak vigyorgok rajta, de akkor nagyon paraztam, agynyugalom, korhaz is volt. A spider venis pedig bizti elmulik majd, pihizz sokat. Ajanlottak valamit, mit lehet tenni?

A mehnyakrakszurest en is kertem, annak ellenere is, hogy tavaly augusztusban csinaltak Sk-ban. Novenberben inkabb repetaztam Angliaban, hatha itt okosabbak. Kép Egy noverke vette le a kenetet, itt a helyi rendeloben.

A multkor meg elfelejtettem leirni, hogy mi is az nyelvfek. A nyelvunk alatti rovid inszalagot? nevezik igy. Kisbabaknal gyakran "letapad" es gyakran "kinovik", de van akinel fel kell vagni. Nem nagy dolog, csak egy pici vagat, Matemnak 9 hosan csinaltak - addig varnunk kellett. De ugy tunik visszanott(sajnos ilyen is van) es most ezert megyunk pediaterhez vele. A GP azt mondta, hogy itt mar nem csinalnak felmetszest, de inkabb elkuldott a pediaterhez is. Egyebkent a ferjemnek sem kezdtek vele semmit kiskoraban es normalisan beszel... de jobban orulnek, ha Matenak nem lennenek ilyen gondjai. Hisz ezert is lehet kisse elmaradva a beszedfejlodesben. A masik gond, hogy fitymaszukulet gyanus. Persze pisvel nincs gond, ezt is vagy kinovi, vagy nem... Kép Remelem biztato hireket kapunk majd a dokitol...

Es meseljetek! Hogyan folynak itt a szulesfelkeszito tanfolyamok? Otthon eleg sok tornaval volt egybekotve...

Puszka!
Tunde
 
 


Sziasztok,

Igen, en is hallottam az otthoni szahara allapotokrol. Normalis esetben imadom is a kanikulat, de most valahogy en is meg dinnyecske is jobban csipjuk a huvosetKép.

Megvolt a tali Agival, es reszemrol nagyon jol sikerultKépKép!! Agi, igy utolag is bocs a parkoloorahoz valo kirohangalasert, legkozelebb majd felulok a nagy piros autobuszraKép.

Tunde, a pediater hogyan segit ilyen esetekben? Csinalnak olyan gyakorlatokat amelyek segitik annak az inszalagnak a nyulasat?
Ne aggodj, annyi minden van amin a gyerekek atesnek es, ahogy irtad, ha mas nem, a termeszet valahogy megis eligazitja a dolgokat. Drukkolok hogy minden rendben legyen Mateval!

Nem ertem en ezeket a Braxtonokat, mert kedden vegig voltak, sokszor orankent tobbszor is. Azota viszont a szokasos 1-3 egy nap. A mw-tol en is kerdeztem hogy nem-e a mehszaj nyitodasanak a jele, de o csak mosolygott es tok nyugisan kijelentette hogy csak "gyakorol" a mehem es ez igy termeszetes.
Egyebkent meg kiderult hogy o az en hivatalos mw-om, csak eddig mindig szabin volt amikor nekem volt idopontom. Mire fellelegeztem, mert a 3 kozul akiket eddig lattam, tutira o a legszimpatikusabb. Valahogy ugy kellene intezni ezt a szulest hogy o legyen bent velemKép.
Tunde, az tenyleg nem lehetett kellemes amit leirtal a mehszaj nyitodasrolKép - de hal'istennek nem lett gond! Neked voltak mas tuneteid is amikor elkezdett nyitodni? Vagy csak abbol jottek ra hogy kemenyedett a hasad es belso vizsgalatot csinaltak?

A spider vein-re, kerdeztem, es nem ajanlottak semmi kenceficet. De mostantol fogva jobban figyelni fogjuk. Adja isten hogy igazuk legyen, es tenyleg elmuljon szules utan! Talan neked is voltak Tunde? Ismeros ismerosenek(Kép) minden terhessegnel tele voltak a labai combtotol bokaig. De csak kihordott 3 picurt, igy talan van remenyKép...

Szulesfelkeszito tanfolyam: mi csak szept-ben kezdjuk oket, de annak kifejezetten orulnek ha lenne torna.
Kati, te jartal annak idejen? Ha igen, milyen volt?

Jojt,
berni
 


Sziasztok!

Ma nincs suli, latni is, megint itt vagyok... Kép

Bizti jol sikerult a tali, es majd a babakkal is nagy elmeny lesz. (titokban tovabbra is irigy-irigy) De! Talaltam a neten egy cseh anyukat, 3hos babaval - dolgoztatom a parom agytekervenyeit, indirektiv modon... Kép

Berni!
Nekem nem volt semmi gondom a spiderekkel, sem terhessegi csikokkal, de sok ismerosomnak igen. Meg az elobbi elmult, az utobbi nem igazan. Mondjuk anyumnak a terhessegi csikok teljesen kifeheredtek, de lattam mar olyat, hogy bizony eleg csunya maradt. Nem ijesztgetni akarok, ez inkabb alkati dolog, valahogy mindannyian meg lettunk tervezve... Viszont en sokaig tancoltam, kiskoromban sportoltam, szerintem nekem nagyon rugalmas a szervezetem, meg sielni is voltam 16 hetes terhesen (de most nehogy kikozositsetek Kép Minden terhesseg mas es mas, a babyuszason talakoztam sok anyukaval es mindenkin eltero nyomokat hagyott a terhesseg... Sajnos a Braxtonok nalam napi jelleggel, egesz napokig tarottak, sokszor annyira szabalyosak voltak, hogy meg a doki is csak nezett, mint a moziban... Erdekes modon nem volt fajdalmas, de a monitor egesz 80-ig felugrott, a mehszaj nyilogatott erosen es belso vizsgalattal erositettek meg, hogy gondok lehetnek. Rengeteg magneziumot szedtem emiatt, viszont ez az mi a legkevesbe bant engem a terhessegem korul. Megszenvedtem en is a magamet, mas teren, ... de ugye minden jo, ha a vege jo! Kép
Tehat ne aggodj, napi 2-3 alkalmi osszahuzodas semmiseg! Meg ha van is olyan, hogy egy napra nagyon sok, jut, nem kell, hogy gond legyen. De inakabb pihizz sokat, de ezt te magad is erzed, ha fardt vagy, ugye? Akkor tenyleg meg kell allni egy kicsit. Kép
A mw hogyan vizsgal? Gondolom belsoleg csak vegszukseg eseten. Tapizza, meregeti a pocit, szubjektiv elmodasod alapjan dont?

Idojaras - bizony jobb igy a dinnyecskeknek is. Kép 2003-ban oriasi forrosagok voltak, en inkabb a zuhi ala koltoztem volna be szivesen, az agy helyett. Kép

Ma unnepeljuk a parom nevnapjat, megyunk etterembe - ugy orulok!!! Kép

Szep estet es kellemes hetveget kivanok Nektek!
Tunde
 
 


Sziasztok!

Na vegre ideertem en is.

A talit en is nagyon elveztem Kép.

Suru volt a mai nap, ismet be kellett mennem az EPU-ba, bekuldott a doki, akihez pedig a mw kuldott amikor felhivtam, hogy ejjel ujra volt egy kis verzes Kép . De szerencsere csak a szokasos megnyugtatast kaptam, minden rendben a picivel, es megjegyeztek, hogy nagyon aktiv kisbaba, mert ugy rugkapalt, forgolodott az ultrahang kozben, kalimpalt a kezevel, lattam en is, mert felem forditottak a monitort. A meretei is rendben vannak, tehat normalisan fejlodik, nem tudjak, mi okozhatja a panaszt. Plusz meg ragaszkodtak hozza, hogy vert vegyenek a vercsoport megallapitashoz, hiaba mondtam nekik, hogy a mult heten mar levettek ehhez, csak valszinu meg nem jott vissza az eredmeny. Meg kulonben is tudom a vercsoportom, de ez sem volt eleg.

A szulesfelkesziton, a korhazin, nekunk szerintem tuti nem lesz torna, mert az egesz vagy 4x2 oras vagy egy majdnem teljes vasarnap alatt is le lehet tudni. Ezenkivul vannak meg kulon waterbirth es postnatal orak is, es breastfeeding workshop. Ezek altalaban csak ilyen beugros jelleggel mukodnek a het bizonyos napjain, nem is kell regisztralni elore. En is nagyon kivancsi vagyok, milyen lesz, de hat varhatok meg egy kicsit, mire megtudom.

Ma ismet volan moge ultem, es mar sokkal jobban ment Kép

Na most megyek, mert meg ki kell talanunk, hova menjunk holnap kirandulni.

Nektek is jo hetveget, Tunde Nektek jo unneplest!

Agi
 
 


Sziasztok,

Tunde,
Romantikusnak hangzik a nevnap unneples! Hogy hivjak a parodat? Csak nem Szabolcs? Vagy varjunk csak...most esett csak le, hogy lehet hogy o szlovak? De akkor honnan a ket szep magyar vezeteknev?

Meseltem Aginak tegnap hogy az en parom is magyar szarmazasu, pontosabban vajdasagi magyar. De mi itt Londonban talaltunk egymasra.

Orulok hogy te is azt irod hogy a spiderek altalaban elmulnak a labrol. A mw-al is beszeltuk hogy eddig olyan szepen haladok a terhesseggel, hogy ennyi igazan beleferKép. A terhessegi csikokrol en is lattam kepeket az interneten. Stria, ugye ez a neve magyarul? Meg a neve se szepKép!! Na azt eddig meg nem talaltam magamon, es remelem hogy meguszom a hatralevo 9 hetet is nelkuluk. De a mamam is ugyanezt mondta amit te Tunde, hogy ez alkati kerdes, vagy oroklodo is lehet. Igy legalabb ez utobbi altal talan nyugodt lehetek, mert neki sem voltak. Es ezt most le is kopogom gyorsanKépKép. En inkabb a felso combomon vettem ujabban eszre nehany halvany csikocskat, amit mar maskor is tapasztaltam sulygyarapodaskor. De azok annak idejen fogyasnal szepen vissza is simultak. Remeljuk megtartjak eme jo szokasukatKép!

A mw itt nem hiszem hogy vegez belso vizsgalatot. Legalabbis nekem meg nem volt soha. Az az egy ami volt, az orvos altal lett csinalva, de az se rutin vizsgalat volt. Es igen, ahogy irtad, a mw meghallgat, megtapogat es megmeri a pocit. Jol kikerdezett a haskemenyedesekrol es mindezek alapjan dontott ugy hogy nem szukseges tovabbi vizsgalat. De Tunde, akar el is mehetnel mar mw-nak, mert detto ugyanazokat mondtad es ajanlottad amit o isKépKép. Ez megnyugtato!
Agi,
Ma akartalak hivni, hogy megkerdezzem hogy vagy. De a vegen ugy dontottem hogy nem zargatlak. En ugyanis jol kicsesztem magammal tegnap a kavezoban. Ma delelott ota egyre eroteljesebben faj a hatam a kozvetlen legkondi alatt valo ules miatt. A szuleim azt mondjak hogy megfaztak a hatizmaim. Nagyon rossz! Remelem veled minden OK!!!

Jo hetveget mindenkinek!
berni
 


Agi, pont lekestem a fenti irasodat. Nem gondoltam volna hogy a tegnap utan, ma az EPU-n kotsz ki, es nagyon orulok hogy minden rendben van!!! Nagyon biztosan hangzanak az orvosok a dolgukban a leirasod alapjan, ami megnyugtato! Szerintem en tobbet nem is foglak kerdezni errol, mert lehet hogy az emlegetes hozta elo megint az enyhe verzestKép!!

Vigyazz magadra es kellemes kirandulast kivanok nektek! Majd hetfon hivlak a jovo hettel kapcs.
Udv,b
 


Sziasztok!

Agi!
Mig terhes voltam, kimuvelodtem az internetrol, hogy ha sokat mocorog a baboca azt jelenti, jol erzi magat, csak "orvendezik", izmokat erosit, veled kommunikal, tudatja veled, hogy minden rendben vele stb. Kép Es ezt a tenyt akkor is szem elott kell tartani, ha mar vagy 5 percen keresztul kitartoan rugdalja a bordank egy azon ponjtat... Kép
Otthon pedig jarattam egy babamama lapot (eleg szinvonalas ujsag), es most is kuldozgeti nekem a csalad ide Angliaba. Egy kismama a legutobbi szamban hasonlo verzesekrol szamolt be, mint Te, sot ugy irta terhesen is rendszeresen menstrual. Azt valaszoltak neki a bolcs dr.profok, az 5. - 6. honapig sokaknal elofordul, sot meg kesobb is...es normalis. (ot is kivizsgaltak es minden rendben volt)En is csatlakozom Bernihez, bizti ne aggodj! Kép Merrefele kirandultatok vegul?
Ebbol a szempontbol imadom Angliat, szebbnel szebb helyekre lehet menni, gyerekekkel is, bar vannak kifogasolnivaloim, mondjuk kaja ugyben. De azert igy is klassz!

Berni!
ez nem jol hangzott a hatfajasrol, remelem mar jobban erzed magad. Ezekrol a legkondikrol meg semmi jot nem hallottam...
Ti hogyan toltottetek a hetveget?

Lanyok, mer megint kerdezgetni akarok... En itt azt tapasztaltam, hogy az orvosok nem valami bobeszeduek, ugy kell beloluk kihuzni az infot. Mert nalunk beavattak es elmagyaraztak, infolrmaltak meg olyanrol is, amirol tan nem kellene... Itt meg hulyenek neznek,vagy csak siman vedik magukat es a beteget is? Mit gondoltok?

Es tadam!!! Megyunk nyaralni egy hetre!!! Costa Brava (Spanyolorszag). Egy last minute, eleg olcson sikerult meguszni, annak ellenere, hogy all inclusive, autot is kolcsonoztunk 4 napra, a kornyezet pedig inkabb vedeki stilusu, nem az angoloknak tervezett hiper-super alomkastely, ennek ellenere komfortos - majd kiugrok a borombol! Kép Miota osszehazasodtunk Szabolccsal (Kép meg seholsem voltunk egyutt nyaralni. Es most legalabb latom, miert is vagyunk jofomran csak koszonoviszonyban...

Tovabbi kellemes vasarnapot!
Tunde

u.i.: Katicaval minden rendben? Nyaral? Kép
 
 


Sziasztok!

Nem nyaralok (még). Tegnap adtam be egy dolgozatot, amit 3 hete kellett volna. Ezen a fránya egyetemen nincs nyári szünet Kép (de majd télen lesz 2 hónap Kép, akkor úgyis rosszabb lenne éjszakázni). Nyaralni egy hét múlva megyünk, 5 napra Devonba, addigra jó lenne bepótolni a 3 hét lemaradást.

Na jó, nem panaszkodom tovább Kép Jól vagyunk. Úgy látszik túl sokat beszélek angolul - Liliom csak úgy hajlandó beszélni velem. Próbálok szigorúan magyarul, de nagyon nehéz. Én angolul gondolkodom!

Mi van a babanevekkel?

Sziasztok
Kati
 
 


Hello mindenkinek,

Irigykedve olvasom hogy hova mindenhova mentek nyaralni! Ram meg csak az var hogy uljek itthon es nezzem ahogy no a hasamKépKép.
De nem panaszkodom, rengeteg dolog fog meg tortenni okt 2 elott: hazban valo szerelesek, festes, szobak atrendezese, anyoslatogatas, stb...Igaz egyik sem er fel egy nyaralassal, sot!!!

En sajnos nem tudok tul jo hetvegerol beszamolni...es meg nincs is vegeKép. A hatam, ugy latszik, valami olyan embertelen modon megfazott, hogy kesz rokkant lettemKép. Holnapra ossze kell szednem magam, mert hetfo leven Endre (ferjur) megy vissza dolgozni, igy lottek a segitsegnek. Ket nagyon pozitiv dolog szuletett ebbol az en kis hulyesegembol: 1) ezentul millioszor jobban fogok vigyazni magamra, 2) most mar tokeletesen egyutt fogok tudni erezni a hatfajos emberekkel. Eddig nehez volt elhinni, de most mar tudom, hogy semmi nem hat az ember mobilitasara benitobb modon mint a hatproblemaKép.

Tunde,
Itt tenyleg nem tul koznylekenyek az egeszsegugyben dolgozok, de biztos nem azert mert hulyenek neznenek. Talan ez is a jo angol mentalitasra vezetheto vissza: megszoktak hogy a paciens nem igazan kerdez, ok meg nem mennek bele tulsagosan a reszletekbe...
En viszont nem tudtam meg levetkozni a jo kis kelet-europai mentalitasomat, igy minden eredmenyrol tudni akarom hogy mit jelent, es sokszor tesztelem a dokikat is mindenfele kerdesekkel. Ebbol volt mar elonyom es hatranyom is. Viszont ugy gondolom hogy en vagyok a legfontosabb mint paciens, igy nem igazan csinalok problemat magamnak a kerdezoskodeseimbol. Te se batortalanodj el!

Kati,
Hat ez tenyleg nem fair hogy egesz nyaron nincs szunet a kurzuson! A dolgozatrol nekem is eszembe jutottak a post-grad-os evek, meg a tavaly decemberben befejezett tanari kurzus, meg az hogy ez utobbival elobb-utobb tovabb is kell majd mennem....
ugyhogy aterzem a helyzeted.

Rajtad kivul hasznalja meg Lili massal is a magyart itt? Ha igen, akkor ne aggodj! Ha nem, akkor lehet hogy jobb lenne ha kicsit megeroltetned magadKépKép. A lenyeg csak az hogy halljon magyar szot is folyamatosan, es hogy el tudja raktarozni a nyelvet magaban. Eroltetni nem hiszem hogy kellene a beszedet nala, de mar az is segit ha o angolul mondja, te pedig magyarul vissza. Nagyon elelmesek tudnak lenni a ketnyelvu gyerekek, mert amint kitapasztaljak hogy melyik az a nyelv amit a kozvetlen kornyezetuk nagy resze megert, akkor atvaltanak arra. Ez persze nem jelenti azt hogy a masik nyelv elfelejtodik. Viszont ne csodalkozz, ha majd amikor kesobb ujbol elojon nala a magyar, kicsit akcentussal fogja beszelni. Mert hat a szavak hiaba maradnak meg a kis agyaban, ha nem mondja ki oket eveken at... Ezen persze kesobb lehet segiteni gyakorlassal.

berni
 


Sziasztok!

Berni, lehet, hogy engem is megviselt a legkondi, legalabbis tegnap biztos voltam benne, hogy valahol jol megfaztam: rettenetesen fajt a fejem, homlokom, majd estefele a torkom is kezdtem erezni, sot, meg enyhe hoemelkedesem is lett. Aztan egy kiados alvas ugy tunik mindent elsimitott, mert mara kutya bajom, ezert nem is igazan ertem, mitol voltam tengap olyan rosszul. Hat nagyon sajnalom a hatfajasodat, remelem azert hamarosan rendbe jossz. Es teljesen egyetertek, nincs rosszabb, mint amikor nem tud az ember mozogni. Vigyazz a meleg furdovel, nem mindig jo ilyenkor akarmennyire is kivanja az ember. Mennyire vett le a labadrol, el tudod latni magad amikor a ferjed visszater a munkajahoz hetkoznap? Ha kell egy kis segitseg, nyugodtan szolj, nagyon szivesen segitek!

Tunde, koszi a megnyugtatast. Igazabaol ereztem en, hogy minden rendben van, csak hat annyira a lelkemre kotottek, hogy hivjam oket akar egy csepp eseten is, meg azert biztos ami biztos alapon nem is volt ellenemre a vizsgalat. Az picur aktivitasanak en is orulok, a doki is mondta, hogy ez mindig jo jel, csak mar vegre ereznem is, hogy rugkapal Kép. De remelem mar hamarosan eljon ez az ido is.
Mikor mentek a spanyol utra?
Mi vegul Cambridge-be mentunk szombaton, es nagyon de nagyon tetszett a varos. (csak a fejem ne fajt volna annyira) Mi sem nagyon tudunk egy helyben maradni, allandoan megyunk, de ezt nem is banom.

A dokikkal kapcsolatban nekem tul sok tapasztalatom meg nincs, csak a gp-mel egy keves, akivel ugy erzem szerencsenk van. O nagyon kozlekeny, amikor eloszor elojott a verzes, reszletekben menoen elmagyarazta a lehetseges okokat, amik pont egybevagtak azzal, amit az interneten olvastam.

Nem tudjatok veletlenul hanykor fog uszni Cseh Laci az uszo vb-n az ejszaka/hajnalban?

Udv Mindenkinek!
Berni, akkor holnap beszelunk!
Agi
 
 


Sziasztok Lanyok!

Szegenykeim - jol megjartatok a legkondival, Berni - egy telcsi a mw-nak? ... Kép Hamar-hamar labaljatok ki a fajdalmakbol! Kuldom hozza a pozitiv energiat! Kép+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Agi!
Cambridge valoban szepseges, igaz meg nem voltunk ott, de nemreg koltoztek oda ismerosok, kuldtek kepeket, beszamolot... remek hely lehet. Mi is mar bejartuk szinte egesz Eszak-Nyugat Angliat, gyerekrol karacsony ota 1000 kep keszult Kép. Azota van digi gepunk. Kép
Baboca pedig bizti tajekoztat hamarosan Teged is - szupi, hogy ilyen jo GP-re talaltal. A mi klinikankon tobb is van, mindig mashoz kerulunk, eddig tan 5szor voltunk osszvissz es az egyik tenyleg tetszett nekem is, de nehez ugy egyeztetni az idopontokat, hogy mindenki ott legyen...)Hat ez van,de szerencsere nem kell surun menni. Spanyolo.-ba aug 13-an repulunk... Most gyujtom az infokat mit is vigyek magunkkal gyogyszerileg. Elsosorban homeobogyokkal latnam el magunkat veszhelyzetek esetere, laz, fejfajascsillapitot,vmit emesztesi panaszokra. Mit gondoltok? Asszem felhivom a baratosnemat, gyogyszeresz (a cambridgei), van attekintese az itteni kinalatbol. Mondjuk nekem nem szimpi a tescobol venni ilyesmit. Kép

Katica!
En is csak azt mondom, mint Berni ketnyelvuseg ugyeben - kitartas! A lenyeg, hogy kovetkezetesnek kell lenni ebben is. Tudom magunkrol milyen nehez, raadasul az en ferjem magyar. De azt hiszem, a magyar nyelv annyira egyedi, hogy kar volna nem beavatni a csoppsegeket. Ezenkivul az agyunk is ugy van programozva, hogy sokkal fogekonyabb altalaban mindenre, ha tobb nyelvet beszel az ember. Lasd a Hollandokat. Kiskoruktol fogva 3-4 nyelvet beszelnek, a nemzetkozi tudasfelmereseken szinte mindenben elsokent szerepelnek! Persze, kicsit bekavaraunk a gyereknek az elso par evben, de szerintem igazan megeri. Tkp. en is ezert kezdtem el magyarok utan kutatni itt Angliaban (onzo modon Kép), hogy a gyerek hallja a magyart mastol is, ne csak tolunk. Mert ez a legnagyobb motivacio, szerintem. Aztan a telefonok a nagyival,konyvek, internet oldalak, zenes-modokas CD-k, stb. Gondolom nem mondtam ujat. Viszont elremiszto a teny, hogy pl. Szlovakiaban is nagyon sokan aszimilalodnak, pedig van magyar iskola, magyar cserkeszet, konyvek, ujsagok, szinhaz, baratok es megis. Nagyon nehez a szulo feladata ebbol a szempontbol es ugye az is szubjektiv, ki es hogyan kotodik a gyokerekhez. Ne ertsd felre kerlek, nem kioktatni akarlak (ha igy hangzik elarulom, elvonasi tunet lehet ez mar Kép nalam. Tehat ne hagyd, hogy a nehezsegek eltantoritsanak, olyan szep az anyanyelvunk, Lili is biztos ertekeli majd, igaz, tan sok ev mulva. Ti mit gondoltok? Kép

Tanulashoz is mennek a drukkok - tenyleg furcsa, hogy inkabb telen van szunet... Hogy birod a kicsi mellett? Emelem kalapom minden tanulo szulo elott, nekem meg az egyszeru nyelvszuli is nehezen egyeztetheto a csalad igenyeivel...

Agi!
Cseh Lacirol nemtudom, mikor uszik, de en is nagyon drukkolok. Kép

Kepzeljetek. Rajtam mar kb 4 honapja 1p nagysagu piros kiutesek tundokolnek es nagyon lassan ugyan, de terjednek. A gp azt mondta, hogy nem fertozo, es adott kencet, ami igaz nem segit, de gyorsithatja kisse a gyogyulast. Adott egy A4-es lapnyi leirast rola es valoban ugy tunik, hogy nem tevedett. De o is azt mondta, hogy 3 het es elmulik, a papiron is ez van. En meg kb. 3 hete voltam nala Kép, de azota semmi valtozas, sot! Olyan nehez lett volna elkuldeni bororvoshoz? Biztos a naphiany okozza... Kép Kép Mar teljesen zizi vagyok miatta.

Na, eldugulok, megyek en is tanulni.
Puszka es jobbulast Mindenkinek!
Tunde
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy így eltüntem, sajnos most sem volt időm rendesen visszaolvasni, elnézést kérek érte!

Nálunk pörögnek az esemének, anyukámat megoperálták, és mondhatom elég jól van. Kép
De elkiabálni nem akarom, így inkább nem mondogm!Kép

Most megint ezerrel tervezgetünk, és van egy problémánk amit nem tudok megoldani. Ezért kérdem meg a véleményeteket! Kép

A lényege, hogy kocsival menjünk vagy nem?
Eddig nagyon kocsival akartunk, hogy ott szabadok legyünk, ne kelljen a drága közlekedést használni, de most nem is a hétköznapi munkába járásra gondolok (azt biciklivel szeretném megoldani, amit ott akarok venni majd) hanem hogy ha hétvégén lesz egy kis időnk, tudjunk mozogni.
De azért félünk az úttól, legalább 3-4 napra terveztük, mert nem tudok és nem is akarok egész nap a kocsiban ülni 2 ordító gyerekkel. Kép
(Meg nekem is van Brüsselben egy uncsitesóm, akit még soha nem látogattam meg! Kép )
De azért mégis félünk, mert a kocsi sem egy vadi új darab, meg a bal oldali közlekedés, stb.
A másik alternatíva, hogy a cég fizeti nekem a jegyet a repcsire, ezt ki kellene használni, eladni a kocsit, itthon, és kint vennénk egy kintit. Igen ám, de arra meg biztos többszöröse lesz a biztosítás + adó. (MOT? az mi?)
Na, nem húzom tovább, akinek van kocsija felhomályosítana engem hogy Angliában mennyibe kerül a fentartása és a benzin?
Mert ugye ha kimegyek a miénkkel, megúszom a kinti fizetést mert egy évig járhatok az itthoni biztosítással.

Most mentem alukálni!
Köszike előre is a választ! Kép

Berni!!!!!!
Már csak 9 hééééét?????
Nagyon sok szerencsét neked! Kép Hátfájás Kép Együtt érzek veled. Az viszont "jó" a hátfájásban, hogy általában egy hét alatt elmúlik nyomtalanul! Kép Kitartás és tényleg vigyázz nagyon! Kép

Puszi mindenkinek!
Andi
 
 


Sziasztok,

Koszonom szepen a pozitiv energiat es a jokivansagokat!! Nagyon hathatott minden, mert tegnapra mar sokkal jobban voltam, ma meg mar szinte ujra a regi!
Agival tegnap beszeltem, ugyhogy tudom jelenteni hogy mar rajta is atment a megfazas. Franya legkondi!!
Cambridge tenyleg szuper valasztas volt! Mi sose hagyjuk ki ha vendegeink vannak.
Igaza van Tundenek hogy mennyire valtozatos ez az orszag...ahhoz kepest hogy nem is olyan nagy. Tegnap este volt egy nagyon jo musor a TV-n, Nagy Britannia termeszeti csodairol, ugyhogy keszitettem a listat majd a jovobeni utazasainkhoz. Aztan leneztem az en kis 31 hetes dinnyecskemre, es eszembe jutott hogy eloszor a mi kis "termeszeti csodanknak" kell majd meglennie es megnonie ahhoz hogy a tobbit is lathassukKép.

Tunde, olyan szepen irtal a magyar nyelvrol, hogy elszorult a szivemKép. Latom magunk korul, ketnyelvu barat csaladoknal szinte mindenhol ugyanugy jelentkezik ez a problema, nagyjabol ugyanabban az idoben - fokent amikor a gyerek allando kozossegbe kerul. De nem kell elszontyolodni, csak megtenni a maximalisat hogy valamilyen szinten tovabbra is jelen legyen a masik nyelv a gyermek eleteben. A legtobben ezt ismeroseink koreben a magyar TV bekottetesevel segitik. A Duna es TV2 nem rossz - de nem igazan gyermekorientaltak. A UPC altal fogni lehet az osszes magyar adot, koztuk pedig gyerekadokat is. En speciel nem tudom hogy hogyan fogom ezt a modszert megvalositani, mert alapvetoen nem vagyok nagy hive a TV-zesnek, nekunk peldaul kicsi korunkban engedelyt kellett kerni ha TV-t akartunk nezni a batyammal...es kovezzetek meg, de szerintem ez tok jo modszer voltKép.

Remelem tenyleg elmulnak a kiuteseid! Kicsit titokzatosnak hangzik hogy miert hogyan merre meddig alakultak ki...
Mondott valami konkretat is a doki? Mirol szol az az A4-es lap? Ha nem vagy nyugodt feloluk, talan menj el egy homeopatahoz is, vagy eroltesd a GP-nel a borgyogyaszt.

Andi,
A legjobb hir hogy a mamad tul van a muteten, es hogy javul!! Csak igy tovabb!! Te is biztos nyugodtabb napokat elsz meg manapsag. A nagy meleghez pedig sok-sok kitartastKép!

Autougyben a kovetkezoket tudom irni, itt ebbol allnak az auto koruli koltsegek (KERLEK NE AJULJ EL!!!):

1) MOT - muszaki vizsga, evente 1x (kiveve ha vadi uj autot veszel, amit altalaban az elso 3 evben nem kell MOT-zni). Megvizsgaljak a gumik, fekek, lampak allapotat, a kormanyzast, merik a carbon dioxid(?) kibocsatasat az autonak, stb. Maga az MOT, autotol fuggoen kb 25-55 font. Ha barmi javitasra szorul, azt ezen felul kulon szamlazzak.

2) road tax - evente 1x, az auto teljesitmenyetol fugg az ar, de atlagkent lehet szamolni kb 120 fonttal.

3) biztositas - evente 1x, ennek az ara sokmindentol fugg, az auto parameterei mellett ilyenektol peldaul hogy:
hany eves vagy, hany eve vezetsz, hany eve van "no claims" bonuszod, hol laksz, tied-e az ingatlan, van-e garazsod, stb. Millio+1 biztosito van es rendesen korbe kell kerdezgetni ahhoz hogy a legoptimalisabb es legjobb deal-t megkapd. A biztositas ara alakulhat akarhol 200 es 1000 font kozott.

4) evi nagy szerviz - ez vagy evente tortenik, vagy amikor az autod megtett X merfoldet (attol fuggoen hogy melyik idopontja kovetkezik be hamarabb). Ez kerul altalaban minimum 200 fontba, de ha problemasabb a kocsi, termeszetesen tobbe is kijohetKép.

5) kisebb szervizek ev kozben - ha barmi problema van az autoval mielott megerne a nagy evi szervizre.

6) az olommentes benzin ara jelenleg (itt Londonban) 87p-92p/l kozott mozog.

Hat hirtelen ezek a fobb dolgok jutottak eszembe.
Nem tudom hogy MO-n mibol all fenntartani egy automobilt, de van egy olyan erzesem hogy mindenkeppen olcsobb mint itt!
Remelem tudtam segiteni!

Udv mindenkinek,
berni
 


Hali!

Ajjaj!
Írtam egy kisregényt, de Peti kinyomta a gépet, így az éterbe veszett az egész. Kép Kép Kép
Most megyünk fagyizni, majd pótolom.
Röviden arról szólt a dolog, hogy:

BErni!
KÖszi, köszi, köszi!
Kép

PUszókák!
Andi
 
 


Hali!

Már megint én vagyok !Kép

Szóval, tegnap azért még kérdezni szerettem volna, hogy a biztosítást meg a többi éves díjat részletben is lehet-e fizetni? Bár most már tényleg arra hajlunk, hogy a saját kocsinkkal megyünk. Majd éjszaka vezetünk, nappal meg alszunk, felváltva a párommal. Csak vonzó lett volna a gyors kijutás, de végül is ebben is van valami "élvezetes" hogy kocsival hegyen-völgyön át, írány Anglia! Kép

TV nézés:
Én nem vagyok egy nagy tévé ellenes. Amikor kicsi voltam, alig vártam hogy jöjjön egy mese. Most ugye más a helyzet. Akár egész nap is tévézhetne a gyerek, van mit nézni. (személy szerint még a Pokemont is szeretem!)
Határt viszont kell szabni. Nagyon jó módszer, ha a tévé jutalom. Így a gyerek nem érzi azt, hogy neki "jár" a tévénézés. Nálunk naponta többször elhangzik, hogy tévénézés, csoki, cukor, stb. csak JÓ gyerekeknek jár. Ha nem fogad szót a 6 éves óriásbébim, nem kap ilyesmit. (Eddig kb. 3x fordult elő, hogy kemény egy napig nem nézhetett tévét és édességet sem kapott.)
Már reklamált a drága, hogy saját tévét szeretne. Na, arra még várhatsz jó hosszú ideig édes! Kép Kép
Kíváncsi vagyok Peti mennyire lesz tévérajongó. Kitti másfél évesen már reggel 6-kor Teletabikat nézett, én meg aludtam még fél órácskát! Kép
Petit nem érdekli csak max. 5 percig.
Kitti most 6 évesen már MINDENT néz(ne). A mese a fő kedvenc, de akármilyen felnőtteknek való filmet is megnéz és érti, élvezi. Kedvence pl. a Tom Hanks-szel az a film amikor a lakatlan szigetre kerül, de most nem jut eszembe a címe.
Ha vér van, mindig megkérdezi: Anya, ez csak kechup? Mondom igen, persze. Akkor megnyugszik. Persze nagyon véres filmeket nem engedek neki nézni, és ha olyan jelenet van, akkor szólok hogy csukja be a szemét, és szót is fogad a kis drága.
Kép
Na, most jó sokat írtam a semmiről! Kép

Puszóka mindenkinek!
Andi
 
 


Andi,
Tudtommal a biztositasnal es road tax-nel is van lehetoseg reszletfizetesre. De nem csodalkoznek ha ilyenkor raraknanak egy jo kis borsos APR-t (Annual Percentage Rate) a havi/felevi osszeg tetejere. De ez utobbi kijelentesem csak talalgatas, mert mi meg sosem fizettuk egyiket sem reszletben. De a tapasztalatom az, mas reszletfizetesek kapcsan, hogy kamatmentes reszletfizetes ritkan letezikKép.
b
 


Sziasztok,
Andi, a road tax-nal ket opcio van amikor kifizeted, 6 honapra vagy 12 honapra. A feleves nem eppen fele az evesnek, de csak par fonttal tobb, pl. nekunk 125 volt az eves es 68 lett volna a feleves. (Csak azert tudom ilyen pontosan, mert a mult heten vettuk meg). Itt talalsz reszletes infot: http://www.dvla.gov.uk/vehicles/vehicles.htm
Asszem a biztositast nem lehet reszletekben fizetni, de nem vagyok benne biztos mert azt a parom intezte. 10 vagy 12 honapra kellett elore kifizetni elore ha jol emlekszem. De igazad van, a hosszu autoutnak, ha sajat kocsival jottok, is megvan a maga hangulata, en pl. kimondottan imadom az ilyen hosszu utakat, olyan jot lehet kozben beszelgetni.

Tunde, akkor a nyaralason napfenyben es melegben lesz boven reszetek augusztus kozepen. Gyogyszereket jo otlet vinni, es eddig mindig csak gondoltam ra, de mindig valahogy kimaradt, de persze gyerekkel mar sokkal elovigyazatosabb az ember. Ha sikerul valami jo kis elsosegelycsomagot osszeallitani homeopatias szerekbol a gyogyszereszbaratnod segitsegevel, megoszthatnak velem is miket tettel bele Kép . Az egyetlen dolog amit en mindig vinni szoktam az hyperol tabletta, ami vizben feloldva kivalo sebfertotlenito, mert mi szinte mindig valami aktiv turazos nyaralasra mentunk, es altalaban fizikai serulest szedtunk ossze. A kiuteseid remelem elmulnak addigra. Nem valami allergia hozza elo oket?

Udv Mindenkinek,
Agi
 
 


Sziasztok!

Vegre irouzemmodba kapcsoltam...

Andi!
A csajok mar mindent leirtak Képautougyben, en meg hozzatennem, hogy azert itt egyszerubben intezodnek a dolgok, mint otthon (gonolom ez Mo. is hozzank hasonlo). Szal a biztositast egy telefonnal el lehet intezni, en is ugy tudom, hogy nincs reszletfiztes.
Ismerek par embert, akik kocsival utaztak vegig Europan, szerintem is nyugodtan kibirhato... Nalunk ez mar nem johetett szoba, de ha elkepzelem, mennyi mindenunk otthon maradt a repteri sulylimit miatt... Kép Tehat, csak arra vigyazzatok, hogy ne sullyedjen a kocsi hatulja a hatalmas tomegtol Kép

Agi!
Remelem minden ok veletek is es elvezed a kismamaskodast Kép. Persze, szivesen atadom az infokat a gyogyszerescsomagrol, ahogy meglesz. Amiota gyerek van nalunk, mar a vacsoravendegeket is megkerdezem, mit szeretnek, van-e etelallergia a csaladban, futsunk-e be jobban, mint maskor, ... Kép

Berni!
Orulok, hogy jol vagy es elmult a hatfajas!!! Nekem a terhessegem ota szinte folyamatosan fajdalmaim vannak, amit az egyretu mozgasnak is tulajdonitok - kellene jarnom vmi aerobik felere, uszni Matyival jarunk, de az ugye masrol szol, egyedul meg uncsi. (nekem)Na, majd kiagyalok vmit, hogy a csalad is elegedett maradjon... Kép Rettentoen hianyzik a tanc, normalis keretekben tartotta az izmaim... Nem ugy, mint most a nagy semmi.

Nyaralas: A suliban egy csoportban vagyok 2 spanyol fuival es kifaggattam oket, mire is szamithatok. Leginkabb attol tartottam, hogy elromlik az ido. Na, megnyugtattak. Kép

Tv: En is elegge tv ellenes vagyok, de pl. a parom imadja. (sport, dokumentumok,mozifilmek, MESEK!!!) Szoval, nalunk is meg van engedve, de fontos a mertek es hogy mit nez. Altalaban csak meseket nezunk Matyival (ha nagyon muszaj ot lekotni) es neha termeszetfilmeket, zenei koncerteket - ez a 3 dolog abszolut lenyugozi. Szerintem egy csaladban, ha a szulok is nezik a tv-t, nem lehet megtiltani a gyereknek sem. Modnjuk az enyem fiam olyan kis mimoza lelku, nem is viseli a nehez jelenteket,meg a mesekben sem, ezt mar teszteltuk. Amit en ajanlanek minden kulfoldi szulonek, azok a magyar KONYVEK cd, dvd, mesek, mondokak, dalok, 3 eves kor alatt foleg a babfilmek (mert a karakteret mozgasa nem tul bonyolult)pl. Futrinka utca, Mazsola es Tade, Telletubbies, Susu, A legkisebb ugrifules...Ezenkivul gyakori latogatas Mo-ra, telefonalas a mo-i nagyival, barattal, stb. stb. Azt nem hiszem viszont,hogy a tv helyettesitheti az aktiv kommunikaciot, de motivacionak megfelelo. Szal, erdemes felfegyeverkezni magyarul beszelo jatekokkal, stb. Nekunk nincs szinte semmink a konyveken kivul, sem videonk, dvd lejatszonk. De tervbe van a beszerzes, es karacsonykor bizton megyunk Bp.-re bevasarolni, mindent ami csak hianyzik. (rendelest vallalok Kép)
Nekem mondjuk nagy segitseg az internet is. Ma mar vannak olyan lapok, ahol mesek, kepekkel illusztralt mesek, interaktiv mesek, dalok letolthetoek.

www.egyszervolt.hu
www.gyereklap.hu
www.meselap.hu
www.bebilap.hu
www.gyermeksziget.hu
www.babaszoba.hu
www.szulo.lap.hu
Ismeritek gondolom, de hatha van aki nem.. ha meg nincs oteltem, csak raklikkelek valamelyikre. Kép

Nadddon szeretnem megszerezni ezeket a konveket is.

http://www.arukereso.hu/xProduct~108466_Hogy_Szebben_Beszéljek...

http://www.arukereso.hu/xProduct~108501_Így_Tanulnak_Beszélni_A_Gyerekek

A csaladdal probaltam megkerestetni, de sikertelenul (Gyor, Esztergom) - ezert mennenk egyenese Bp-re.

Kepzeljetek!!! Tegnapelott voltam szolariumban es a kiutesek halvanyodtak!!! Szal, felbuzdultam, ma is megyek - eddig nem mertem, hogy ne iritaljam a bort, ha mar egyszer baja van. Meg februarban en is elegge lebetegedtem, franya belinfluenza, csuf mandulatuszo tarsult hasonlo nyalanksagokkal es Mate is pont akkor volt beteg, igy vele torodtem inkabb. En talpon veszeltem at, hetegik visszateero lazzal, es csak akkor mentem dokihoz, mikor mar tenyleg nem birtam. Nos, kozoltek, hogy erre ugysincs orvossag az AB felesleges es hazakuldtek, en meg a gyogyszertar elott (fajdalomcsillapioert allt sorba a ferjem) elajultam...
Szal, szerintem pont a kezeletlen betegseg mellekhatasa lehet az a kiutes, mert ugye ez is virusos. Gyakori az ilyen, ezert sem mentem dokihoz, (nem is volt tul sok potty rajtam az elejen - gondoltam atmegy) Nem panaszkent irom, csak magyarazom a "rejtelyt". KépA lenyeg, hogy a van megoldas es muloban a repla rolam. Tenyleg a naphiany volt a gond. Kép

Kisregeny lett megint - de mentsegmre, vagy 2 napig nem irtam. Kép

Feszekrakassal hogy alltok, ti is bokezuskodtok a babocakkal szemben? Mar volt rola itt elvetve szo errol...? Reszletek? Ne fogjatok am vissza magatokat! Kép

Mindenkinek csakis a legjobbakat!
Tunde
 
 


Sziasztok!

Köszi szépen mindenkinek a válaszokat! Azt hiszem csak egy pillanatnyi fellángolás volt ez a férjem részéről, hogy adjuk el a kocsit, és vegyünk kint.
A csomagok szempontjából is sokkal jobban járunk ha kocsival megyünk. Egy év múlva meg (ha már "gazdagok" leszünk!Kép ) már simán meg tudjuk majd venni és eltartani! Kép

Tünde!
A kocsi hátuljáról van egy olyan történetem, hogy mi eddig minden évben Erdélybe szoktunk menni családlátogatóba. Tavaly is mentünk, Peti még egész kicsi volt, a kocsit olyan szinten full-ra pakoltuk, hogy már a gyerekek lábainál is csomagok voltak. (gyerekágy, bili! matracok stb.)
Na, félúton Marosvásárhely mellett lakik a férjem keresztapja, aki molnár. Persze ott aludtunk egy éjszakát. Reggel jön a keripapa, hogy küldene egy "kis" liszet és darát a férjem szüleinek. Mondjuk oké, de ebbe a kocsiba nem fér semmi. Erre kipakoltunk mindent és betett a csomagtartóba még 2 zsákot, de kb. 200 kiló volt a kettő. Nem vicc! Rápakoltuk az összes cumót, csoda hogy le lehetett zárni a tetejét. Na, a kocsi még így sem süllyed meg, egy picit sem! Ezen lepődtem meg a legjobban. Kép
Amúgy én a computert is úgy szeretném elvinni, de a párom nem akarja. Kép

Berni!
Megadtam a mail címed utólagos engedelmeddel egy másik netes barátnőmnek, aki tanár szeretne lenni kint. Barbara a neve. Szeretne kérdezni tőled dolgokat! Kép
Remélem nem haragaszol tényleg előbb kellett volna kérdeznem és akartam is, bocsi, bocsi!

Most mentem beájulni!
Puszó!
Andi

Ui.
Tettem fel egy friss képet a profilomba, a múlt héten készült abban a nagy melegben. Azóta Peti egy birkanyíráson esett át, és így néz ki:
 
 


Kép

Rá sem lehet ismerni! Azóta kis Forest Gump-nak hívom! Kép
 
 


Sziasztok!

Most csak gyorsan írok, aztán zuhanok az ágyba. Köszi a tanácsokat nyelv-ügyben. Szóval Lili nem felejtett el magyarul, csak inkább az angolt preferálja. És keveri a 2 nyelvet (egy mondatban), meg a nyelvtan nem megy neki (mondatalkotás). Például "olaj... ... ... ne?" (nincs benne olaj?, mielőtt belekortyolna a fürdővízbe Kép)

Tévénk nekünk nincs. Kidobtam, mert egészségtelen volt, amennyit mi néztük régen. Azóta sajnos dvd-zünk, de naponta "csak" egy-két órát, és persze Lili nem néz reklámokat, meg erőszakot ilyesmit. Nekem az ideális az lenne, ha egyáltalán nem néznénk semmit, csak mondjuk hétvégén együtt leülnénk egy filmhez. Na mindegy, így legalább megtanulja kikapcsolni amikor vége van a műsornak. És tévé-junkie sem lesz belőle amikor kirepül a fészekből.

Tünde,
Nagyon jól összeszedted a linkeket, meg fogom őket nézni. Azt hiszem egyet-kettőt ismerek közöttük. Én leginkább dalokra, mondókákra vadászom (még mindig).

Andi,
Milyen jóképű ez a gyerek Kép Mennyi idős is?

Kati
 
 


Sziasztok,

Na, a heten vegig kint pocoltam hazon kivul, erre mara beut az esos idoKép - tipikus, jon a hetvege! De a heten legalabb kevesebb idot toltottem a kompjuter elott, mindenfele terhessegi problemak utan kutatva az interneten. Nem mintha barmi panaszom is lenne, dehat az ember mindig rabukkan valamire amivel ijesztgetheti magat Kép Kép.

Tunde,
Te ugye nem jarsz egesz nyaron suliba? Koszi a magyar gyerekoldal weblinkeket! Mar en is kezdtem oket gyujtogetni.

Olyan jo nektek hogy nyaralasra keszulodtok!! Az ido miatt pedig tenyleg ne izgulj. A tavaly szeptemberi maltai nyaralasunk elott en is ott gorcsoltem hogy akkor mar tuti rossz lesz az ido. Aztan, amikor az idegenvezeto megjegyezte hogy mar marcius ota imadkoznak esoert, jottem ra hogy milyen kis buci vagyok, hiszen egy mediterran orszagrol van szo.... Te is csak arra ugyelj hogy legyen eleg furdoruci bepakolvaKép. Jujj de fogja Mate elvezni a vizet!! Keszitsetek sok-sok kepet es rakjatok fel ide oket! De ha meg elotte is tudnal kepet felrakni, az lenne a legjobbKép Kép...
Voltatok mar korabban is nyaralni, ugy ertem amikor Mate meg baba volt?
Nekunk az utazas fog legjobban hianyozni dinnyecske megszuletese utan, igy probalok valami kepet alkotni arrol hogy masok hogy csinaljak.
Orulok hogy talaltal valami cure-t a kiutesekre! Akkor kepzeld csak hogy a spanyol nap milyen szepen helyrerak majdKép! Az a homeopatias csomag engem is erdekelne...

Andi,
Kenyeztetsz itt minket a jobbnal job kepekkel.....latom a profilodba is van egy ujabb. De hogy Peti mekkorat nott!! Lehet hogy a sero teszi, de mar egesz komoly kisfius arcocskaja van. Nagyon helyes kis kolyok....biztos nagy szivtiprio lesz! Azert latom, dinnyeevesben meg nem tudja lelipalni Kittit, vagy pont hogy igen? Kép

UK-ba utazas - tenyleg sokminden amellett szol hogy a sajat autotokkal gyertek. A batyamek evente tobbszor is megteszik a Brusszel-Bp utat, amit atlagban 15 ora alatt hajtanak le. Ez persze gyerek nelkul, de megse orult tempoban - batyus nem szeret szaguldozni. Most is eppen uton vannak MO fele. Viszont az utobbi par alkalommal ok is inkabb kirandulosra fogtak a tempot es megszallnak altalaban Nemeto.-ban. Mindig is irigyeltem oket, mert mi mar ezerszer gondoltunk arra hogy autoval mennenk MO-ra. Viszont amiota bejottek a fapados repjaratok, nagyon nem erne meg. De egyszer ugyis megtesszuk, ha masert nem, csak azert hogy kipipalhassuk azt is a listankonKép. Ha ti pedig 3-4 naposra tervezitek az utat, abbol aztan meg egy nagyon szep europai kirandulast lehet kikanyaritani - ez nalam mar egy nyaralassal is felerneKép.

Agi,
Milyen volt csut este a szinhaz? - bocs lanyok, en kozben kommunikaltam mas formaban Agival es onnan tudom hogy voltak kulturalodniKép.

Kati,
Lili es a magyar nyelvtan - Kép....mintha csak a kezdo tanitvanyaimat hallanam angolul probalkozni. Oket is annyira szeretem tanitani, mert rengeteget lehet tanulni altaluk a nyelvtanulas folyamatarol. Hiszen valamilyen szinten ok is ugy kozelitik meg az uj nyelv tanulasat mint egy gyermek. Aminek a tetejebe jon meg a sajat nyelvtanukra alapozott logika, ami ugye szinte mindegyikojuknel mas.

Feszekrakas - en lassan kezdek panikolni, mert meg nagyon sok alapveto dolog nincs megveve. Viszont nagyon sok mindent kell a haz korul is csinalni. Es az egyik mindig valami masnak a fuggvenye, es ha az egyik csuszik, akkor csuszik a masik is.....es nekem meg mar nem sok van hatra.....ez ugy hangzott mintha haldoklanekKép....es olyan, de olyan gyorsan repul az ido hogyazcsakna....tehat amint latjatok kicsit panikolok.

Szerintetek kell mellszivo es cumisuvegek akkor is ha szoptatni tervezek? Vagy azt raerek kesobb is megvenni, amikor majd jobban kialakul hogy egyaltalan tudok-e rendesen szoptatni? Meg nem igazan forott ki bennem rendesen ez az erzes, de szerintem idovel szeretnem az etetes oromet (es faradalmait) megosztani a parommal, es napi 1-2 alkalommal uvegbol etetni, hogy o is be tudjon kapcsolodni. Errol mi a velemenyetek?
Ez lehet hogy hulye kerdes lesz, de feltetlenul kell-e a cumisuvegekhez fertotlenito gepet venni, vagy betehetem oket a mosogatogepbe is, mondjuk 65 fokra?!?! Vagy a mas zsiros, kajas talak ottlete kizarja hogy rendesen fertotlenitodjenek?....azt hiszem megvalaszoltam sajat kerdesemet....

Kati, ha neadjisten nem lenne valami alapveto dolgom magamhoz, vagy a babahoz, amikor a korhazban vagyunk, akkor ott adnak azert a sajatjukbol, vagy ferjurat kell majd ugrasztani a boltba minden alkalommal?

Ti milyen popsitorlot hasznaltok? Mert en nem akarom azt se nagyon bonyolitani es szeretnek csak vattat es vizet hasznalni, de nem tudom hogy az "elvegzi-e majd rendesen a munkat" (na ezt jol atforditottam angolbol).

Huuuu, lenne meg vagy szazezer kerdesem, de nem akarlak kihasznalni titeket sem. Majd talan kesobb elomereszkedek a tobbivel is.
Koszi,
berni
 


Legújabb beszólása Lilinek: "I shut the window! I donn no want a fliss levegő!"

Nekem is tudtok vigasztalót írni a jövő heti időjárásról, Devonban? Kép

Berni,
Szerintem abból indulj ki, hogy fogsz tudni szoptatni! A tested tudja mit kell csinálni, kettőtök között meg tudjátok tanulni a helyes ráhelyezést. Mindenesetre kételyek nélkül, szerintem, könnyebben fog menni. Mellbimbóra nagyon jó a lansinol (100% lanolin, gyógyulást elősegíti és nem kell szopi előtt lemosni), sztem azt szerezzél be előre. Kicsit borsos az ára, de nagyon pici kell belőle. Én első két hónap alatt 1/3-át használtam el. Azóta használjuk kisebb sebekre, meg szájzsír helyett (télen).
Mellszívót akkor vettem, amikor az egyhetes Lili 7(!) órát aludt napközben, és nem tudtam kézzel kifejni. Eleinte fejegettem, a mélyhűtőbe, de Lili nem volt hajlandó cumisüvegből inni, úgyhogy abbahagytam. (Cumisüveg volt valamiért, talán a mellszívóval együtt vettem)

Apukáknak ilyenkor a bekapcsolódás általában abból áll, hogy bébi alszik a mellkasukon két szopi közöttKép. Meg amennyit rábízol (fürdetés, pelenkázás, büfiztetés, éjszaka fel-alá-járkálás Kép) Szerintem jobb elfogadni, hogy az első egy-két hónapban anyára van szüksége babónak. De nem kell félni, lesz utána apának is alkalma kötődni. Amikor már érdeklődőbb, éberebb a baba.

Kórház - a mienkbe kellett vinni saját pelust, de volt nekik is. Vatta, kistál víznek szintén volt, babafürdőhab is. 2 váltás ruhát vittem Lilinek, kissapkát is (ezt nagyon mondták vmi okból). Más nem jut eszembe, ami létszükséglet lenne. Ja, ilyenek hogy fogkrém, meg anyukának törölköző stb, nem emlékszem hogy lett volna (talán betét, vérzésre volt). Voltál már a kórházban szétnézni? Ha mész, faggasd ki őket!

Popsitörlő: én vattát és vizet használtam. A nagyon kakis fenékre (anyatejes kaki Kép) néha macerás, valamikor elkezdtem használni popsitörlő kendőt is. Ezeket a pelenkákkal együtt kimostam, és vízbemártva újrahasználtam (Ki kellett kísérletezni, hogy melyik nem megy szét a mosógépben)

Kati
 
 


Berni,

Kórházi csomag tippem: egy kistáskába a legszükségesebbeket (fogkefe stb, 2-3 pelus, ruha babának, hálóing). Nagyobb táskába minden mást (pelenkák, fürdőköpeny, hazamenős ruha neked, babának, kistakaró stb) -ezt otthon hagyod, a férjed később hazamehet érte. És összeszedhet mindent, amit elfelejtettél beletenni.
Ezt csak azért írom, mert én sehogy sem találtam elég nagy táskát amibe minden belefért volna. És felesleges egész hétre pelenkát vinni, amikor lehet, hogy csak néhány órát vagy a kórházban.

Na, eldugulok Kép

Kati
 
 


Hello Kati,

Meg itt olalkodtam az interneten, ugyhogy valaszolni is tudok gyorsan.

Nektek pedig a legjobb idotok lesz jovo heten Devonban, mert.....mert.....mert....en ugy akaromKép!!
Es merre lesztek?

Figyelj csak, hat te a legjobbakat irod itt az embernek, ugyhogy nehogy elduguljKép Kép!!!! A korhazi csomagos tipped, meg egyenesen dijnyertes is lehetne!! Nekunk meg kulonosen bevallna az egy kicsi, egy nagy csomag, mert nagyon kozel lakunk a korhazhoz.

Megneztem, a Lansinoh-nak eleg sokfajta termeke van. A kenocson kivul erdemes meg mast is venni toluk? Mondjuk, nursing pads. Vagy abbol megteszi a mezei, mondjuk Boots-os is? Es ha igen, akkor moshatot vagy inkabb eldobhatot ajanlotok?

Korhazba meg nem akartam menni, mert ugy gondoltam hogy azt majd az utolso honapban. Addig sem ijesztgetem magamKép. De lehet hogy ezek utan mar jovo heten ott leszekKép.

Meg egy gyors korkerdes "szulo/szoptatoruhaval" kapcs. Azt olvastam hogy min 2-3-at vigyen a korhazba az ember, de en nem igazan talalok nekem megfelelot. Egyszeru, sima elolgombolos (vagy vegig, vagy csak mellkozepig), pamut, terdig ero poloszerut keresek. Tudom, tudom hogy a mothercare-ben es mas kismamas helyeken lenne, de annyi penzt nem akarok ertuk kiadni, es raadasul nem is tetszenek. Bejartam mar mindenfele, Matalan, Primark, meg a TK Maxx-ben vettem egy jot, de az hosszu ujju es lehet hogy meleg lesz. A mamamtol mar elcsentem egyik alvopolojat amikor itt voltak, mert az nagyon megfelel a celra. O azt mondta otthon potom penzert lehet oket kapni es ha kell kuld. De nem akarom ezzel farasztani. Szerintetek milyen uzletekben probaljam meg?
berni
 


Sziasztok!

Azt hiszem csalodast okozom nektek - lemondtam a homeos csomagrol, inkabb a hagyomanyos, jol ismert "mergekbol" valogatok. Ui. nagyon keves tapasztalatom van a homeopatiaval, a barcsinom nem hisz benne, nem is tud ajanlani semmit. Es ugye ne pont a nyaralaskor "experimentaljunk" ilyesmivel. Szal, ha erdekel a hagyomanyos csomag is - azt beirhatom.

Andi!
A liszthistorian jot rotyogtem es persze, nem sullyed meg az auto egykonnyen, vagyis mar amelyik. Ismerek egy ikerpart, vagy 150 kg mindket fiu kulon kulon (felnottek) es nem mindegy, ki hol ul az autoban... Kép Szerencsere ok is poenra veszik.
Computer miert nem fer?
"Forest Gump" - igazan jopofa gyerkoc es tenyleg nagyfius, jajj ugy rohan az ido, az enyem is most volt kisbaba. Most meg ugy faj a lelkemnek, hogy latom, mar nem en vagyok a legfontosabb a szamara...

A minap is, bameszkodott egy kislany utan, erre nekiment az ajtonak. Kép. Persze nyavogott, es anya fujja meg a bibit, de aztan szaladt tovabb,nehogy beleszoljak valami fontosba.
Tegnapelott meg a ferjemnek tartottam kiseloadast a dackorszakrol - mert kisse tulzasba viszi a szigort Mateval szemben. Erre tegnap este igy zajlott a vacsora. Szitu: Mate joghurtot kert - ez az egyetlen, amit nem akar egyedul elfogyasztani. En mentem volna vasalni, igy megkertem Szabolcsot, etesse meg. Erre jon a hiszti, hogy anya adja... (szal, vannak ilyen vidam pillanataink is). A parom meg igy reagalt. "Tudom, hogy neked most ellenkezned kell, ezert ne ulj le, ne nyisd ki a szad es en nem adok neked kajat!" (engem meg elkapott a rohogogorcs a vasalo mellett-halalian adta elo) Kép

Kati!
A beszed miatt tenyleg ne aggodj, teljesen normalis, hogy igy beszel Lili. Csak szepen kovetkezetesen valaszolgass magyarul. Es szerintem az igazi nagy megprobaltatas a tini korszak lesz - mert ugye akkor mar nehezebb neszelni a fejukkel. Most meg lehet nekik mondokazni, meselni, babokkal indirektiv csalogatni a magyart... hisz a babok, babak. plussznyuszik csak magyarul ertenek, hiaba mondja nekik angolul. Vagy megy szembe jutott: csinaljatok titkot a magyarbol. Legyen az a ti kozos "titkos" nyelvetek, amit mas nem ert, igy akkor beszelitek, amikor pont fontos Szal, a fantazia hatartalan - en is szivesen veszem az oteleteket. Nalunk a babozassal minden megy, eves, alvas, jatekpakolas, pisiles. Van lusta cicank, szorgalmas egerkenk, morgos macink, vicces sunink, csacsi, aki nem szeret oltozkodni - allatkert kutyafule hozzankkepest. Kép

http://egyszervolt.hu/ret/data/anim/anim.htm

http://www.gyermeksziget.hu/vo/vo_zene.php

http://marci.co-net.hu/mondokak.htm

Szerintem a gyerkoc megelekszik egy parral is, ugysem tud sokat megjegyezni es altalaban szeretik ismetetltetni ugyanazt. Matyi imadja a mutogatos mondokakat, amcko-macko, igy ketyeg az ora, log a laba log a, torom-torom a makot es szepen vegig tudja mutogatni... (egy elfogult anya)

Berni!
Ne kutass Kép, inkabb te is tanuld a mondokakat Kép. Na, jo nehogy felreerts - asszem ezen a stadiumon mindenki vegigmegy... Mikor a korhazban voltam, szinte mindenki rosszabb allapotban volt, mint en, konyororgtem a dr.nonek, hogy engedjenek ki onnan. Mindent megigertem neki erte....
Es igen, tanulok egesz nyaron - szeretnenk nyelvvizsgazni is, komolyabban, ezert elengedhetetlen. Ezenkivul a suli az egyetlen hely, ahol van alkalmam angolul beszelgetni. Eleg furcsa, de sajnos sokat felejtettem is, itthon a gyerek mellett...


Mate pedig meg nem nyaralt velunk, 2003 ban szuletett julisban. 2004-ben pedig Szabolcs junius 2-tol Angliaban dolgozott, en otthon a kicsivel szeptemberig - egesz nyaron angol kurzus (sosem tanultam elotte, csakis nemetul). Hat szornyu volt, mindenki nyaralt, nagyszulok dolgoztak, babyszittert talalni lehetetlenseg volt, rettenetesen megviselt bennunket az az idoszak. Vegul a hugom feladta a nyari munkajat, fizettunk neki, hogy vigyaz a kicsire, mig en suliban.
Angliaba jonni nem akartam Mate 1 eves kora elott, ismeretlen egeszsegugy foleg!, nyelvtudas nem volt reszemrol, sot nem lett volna hol lakni sem, Szabinak sokaig tartott (2ho) mig talalt "megfelelo" lakast, nyithatott bankszamlat, autot vett - (nagyon komoly anyagi gondjaink voltak Sk-ban, epitkezes kozben csodot mondott a ceg, ahol Szabi azelott dolgozott (Becsben), en 6hos terhes voltam, kolcsonbol lett volna a haz, stb.)

Na, de nem errol akartam - utazni babaval szerintem is lehet, csak jol oda kell figyelni a reszletekre. Legyen helyrerazdova a szopi, jo kozerzet, akkor miet ne?

Mellszivot en sem vettem, szopihoz mindent, aztan anyosom megkerdezte, hogy mi lesz, he nem lesz tej. Na, akkor esett le... es vettem 4 cumisuveget. Sosem hasznaltuk. Mellszivot kesobb, feleslegesen azt is - sajnos nem indult be a tejleado reflex nalam a mu dolgokra. Csakis a gyerek tudta elindotani es mindig pont eleg volt. Sajna igy nem igazan tudtam kimozdulni, csak par orakra - de eleg volt. Nekem az elso ev remekul telt a Mateval, nem is igazan volt kedvem kulturkodni, inkabb hozzank hivogattunk vendegeket, meg mi mentunk mas csaladokhoz, igy nem volt gond. Es bevasarolni is mehettem gyerekkel, hisz a szopi helyben volt. Cumisuveget kisbabanal nem is nagyon ajanlanak, mert a szopas es az uvegbol szivas technikaja kulonbozo. A picik meg ugyesen rakapnak az uvegre, mert abbol egyszerubben kapnak kajcsit, mig a szopinal kemenyen dolgoznak ok is. Szal, mellszivot kesobb is vehetsz, nem lesz gond... keszulj nyugodtan a szopira. Kép

Torlokendo: en csak azt hasznaltam, mert kenyelmesebb volt es nem volt segitsegem - szules utan egyedul lattam el mindent. De kakilas utan: torlokendo, es mindig megmostam a popsit folyo vizben, szarazra toroltem, popsikrem. De sokan hasznaljak a vattat, es bevalt, utazaskor mondjuk torlokendo inkabb. De az nekem is uj, hogy a torlokendot ki lehet mosni.
Kati, jol ertettem, textilpelust hasznaltatok? Meselj errol, miert jobb?

Babakozmetika szerintem Angliaban nagyon rossz. A mi pediaterunk kizarolag a Seba Med-et ajanlotta, a leheto legjobb meg erzekeny boru, ekzemas, allergias babaknak is. En mar probaltam rendeltetni magan gyogyszertarban, de nem volt siker. Ha tobben kernek, tan megerne nekik - esetleg nektek megerni osszefogni ez ugyben. Most neztem a babas ujsagomban, rengeteg uj termekuk van, de a honljapjukon "csak" a regiek... www. sebamed.de

Fertotlenites: gepunk nem volt, cumit a gyereknek nem adtunk, (nem fogadta el), fel eves koraig nem volt mit fertotleniteni. Kesobb a kiskanalakat kifoztem. Most jut eszembe, a "tejcsopogtetot", ragokakat szinten kifoztem, sajat edenyben, forralt vizben... Egy eves koraig szopizott, egszer sem volt meg csak taknyos sem! Kép

Na, lojjetek le, mert nem birom abbahagyni, bruhuhu ide nekem is egy pocaklakot!!! Kép

Puszika Mindenkinek
Tunde

Kép
 
 


Plussz meg nehany a kedvencekbol:

Kép


Most jut eszembe - nem gond a sok kep egyszerre nalatok?

T.
 
 


Kép
 
 


Kép
 
 


Teszek a profilba is egy csaladit. Kép

T.
 
 


Sziasztok,
Megint itt - mar tisztara azt hihetitek hogy nincs sajat eletemKépKép.
De ferjur elment a repterre emberkeket felszedni, en pedig az internettel probalom eluzni az unalmat.

Tundi, olyan nagyon szep csalad vagytok!!!!!!!!!! Mate meg egy ennivalo kis csavo!! Es azokat a szep kek szemeit mar a lanyokra meresztgeti....Kép Kép!
A parod mondatan en is jot kuncogtam. Szerintem nalunk en fogok ilyenekkel elodrukkolni, mert az uram az egy nagy "softy".
Ja, es nekem egyaltalan nem gond a sok kep....nekem inkabb a keves kep gondKép!

Most mar akkor Liliomrol is kerunk szepen egy par friss fotot!!!! Lassuk mar hogy ki az a kislany aki ilyen kacifantosakat tud mondaniKép.

Tunde nagyon jo es erdekes tippeket adott a magyar beszed stimulalasahoz. Es olyan jo hallani hogy ezek milyen jol mukodnek is. En talan meg annyit hozzatennek, hogy egyes ismeroseinknek bejott az is, hogy amikor valaszolgattak csemeteiknek, sosem kevertek a ket nyelvet, mint peldaul "happy vagyok, nem vagyok sad" esatobbi. Meg hogy torekednek nem hasznalni un "hunglish" szavakat. Biztos ismeros ez mindenkinek. En allandoan beleesek ezekbe a hibakba. Lustasagbol, vagy mert mar sok magyar szo nem jon a szamra. Ugyhogy nekem aztan rendesen meg kell majd eroltetnem magam.
Tunde, ti SK-ban milyen szinten hasznaltatok a szlovakot?

A masik ami nalunk nagyon nagy problemat fog okozni - es Tunde jol raerzett a "Ne kutass, inkabb te is tanuld a mondokakat" kijelentesevel - az a magyar gyerekdalok es mondokak. Szegyellem magam, de en az altalad felsoroltak negyedet sem ismertem felKép.
Bar mentsegemul szoljon hogy kb 24 evvel ezelott hagytak el az ilyenfajta dalocskak stb utoljara a szamat.

Koszi a tanacsokat lanyok, es mellszivo es cumisuvegek vasarlasaval meg akkor varunk addig amig eldol a szoptatas sorsa.

Szerintem en is felvaltva fogom a vatta+viz es torlokendot hasznalni, attol fuggoen hogy melyik ildomosabb az adott szituacioban. Lehet hogy korai volt, de vettem ma nehany csomag parfum-mentes, kamillas es aloe-s torlokendot, mert BOGOF ajanlattal ment. Azt irja hogy elall 2007 vegeigKép. A konvencionalisoknal felek attol hogy kikezdik a babus amugy is erzekeny kis popsijat. Vagy ma mar nem tesznek bele minden mis-mast? Ez speciel Pampers termek. Ti, akik hasznaltok ilyesmit, milyen markat hasznaltok? Es melyik lett a vegen moshato, Kati?

Ha meg tenyleg nem unjatok, akkor hasonlo tanacsot kernek pelenka ugyben is. Flexibilisek vagyunk - eldobhato es moshato egyarant erdekelKép.

Probaltam megnezni a Seba Med honlapjat, de akarhanyszor rakattintottam az angol nyelvu verziora, megakadt az oldal. Majd kesobb ujra probalom. A honlaprol kozvetlenul nem lehet rendelni?

Andi,
Bocsika, elfelejtettem irni, hogy nyugodtan keressen a baratnod. Szivesen valaszolok a kerdeseire, felteve ha tudok.

Idokozben arra is rajottem hogy hazudtam neked auto biztositassal kapcsKép. Bar mostmar biztos mindegy, hiszen szinte eldontottetek hogy ugyis a tietekkel jottok, nem?! A lenyeg az, hogy ferjuramtol kiderult hogy mi is havi reszletekben fizetjuk a biztositast (a Tesco-nal), es mindossze nehany fonttal tobbe jon igy ki, mint egy osszegben. Ugyhogy nincs borsos APR sem. O, viszont allitotta hogy a legtobb biztosito cegnel van reszletfizetesi lehetoseg.
Hat ennyi.

Mindenkinek nagyon szep hetveget kivanok!
berni
 


hihihi....elodrukkolni = elorukkolni. Felejt, felejt azt a magyar en Kép Kép.
 


Berni,

Nursing pads - nekem mosható volt, 10 db, márkanévre nem emlékszem. Több lehet, hogy jól jött volna, de eldobhatósból ki tudja mennyit használtam volna el (Különben sem szeretem az eldobhatós dolgokat)

"Szoptatóruha" - én végigjártam az áruházakat (bhs stb.), és kerestem rövid, elöl gombolhatós hálóinget. Egyik sem tetszett, végül egy ismerős vett ajándékba (amikor a gyerekeinek vett pólót). Egyébként ugyanolyan jó lett volna egy pizsamanadrág + póló (amit felhúzol szopihoz).
Popsitörlő tele szokott lenni minden sz***ral, én azért nem is szerettem. Ami tartós volt, az általában a saját márkák, tehát Boots, Tesco. Pampers, Huggies szétmállott, az egyik olyan volt, mintha vattacsomók kerültek volna a mosásba véletlenül.

Majd igyekszem jövő héten fényképezni sokat Kép

Tünde,
Köszi a további tanácsokat. Tudom, hogy ez is normális, csak az bánt hogy Lili kétévesen folyamatosan beszélte mindkét nyelvet (akkor még csak tőmondatokban). A nyelvtani hibái meg olyanok voltak, amikor egy kisgyerek próbálkozik valami újjal (pl igeragozás). Azóta teljesen szétesett Kép De nem baj, igyekszem magyarul válaszolni mindenre. Ma néztük a Srekk 2-t, amit eredetileg Mo.ról kaptunk, hát azt is angolul kérte (akkor szoktam angolra tenni, amikor apukával videóznak).
Az utolsó linkeket már meg is néztük együtt, lelkes volt Kép Ja, és a profilodat is megnéztük (miután a fenti fotókra rákérdezett, hogy ki az). Azt mondta: (s)he got his Máté!
Azt elfelejtettem írni, hogy az idén még nem voltunk Mo-n, sem Németo.-ban anyukámnál (aki beszél magyarul). Biztos ez is benne van.

Mosható pelenkát kitárgyaltuk itt a babaneten, itt:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/279/23625.html?1122805938
Majd keresek még angol linkeket, ha érdekel valakit.
Előnyei: baba egészségének jó (kemikáliák az eldobhatósban), a bőrének is, modern pelenkák könnyen használhatók, praktikusak, olcsóbb (sokkal) mint az eldobhatós (igaz egyszerre fizeted, nem hetente). Én speciel jól éreztem magam, hogy nem dobálok ki több mázsa szemetet, és (ne nevessetek!) szerettem mosni őket. (Szülés után ez volt az egyetlen fix dolog; amikor a nappal-éjszaka jelentését veszítette, és non-stop szoptattamKép Ez legalább az én kontrollom alatt volt)

Berni, ha érdekel a dolog, de nem akarsz mosni, googleba "nappy laundry" Londonban tuti van több is. (Kb annyiba kerül mint az eldobhatósat számoltam anno, lehet, hogy heti 1-2 fonttal többe)

Kati
 
 


Sziasztok!

Hú, de beindult itt a babavárás! Kép

Kicsit próbálok sietni, mielőtt elalszom, de nem bírom ki válasz nélkül.

A szopival, meg a cumisüveggel nagyon egyet tudok érteni, az előttem szólókkal. Nekem volt fejőm, de nekem sem indult be a reflex, és fél óra alatt max. 20 milit tudtam lefejni, bármivel. Ez tényleg érdekes, mert mindkét gyerek meg fuldoklott a spriccelő tejtől. Most meg, hogy Peti már lassan 19 hónapos, nem is érzem hogy jön-e a tej, és símán azt hiszem hogy nincs is, de aztán Petin látom mekkorákat nyel. Kép Ez szuper!

Peti sem fogadta el a cumisüveget, és szerintem ez azért van, mert az ember fél hogy rászokik, nem adja, és egy idő után meg már nem kell neki. Szóval nehéz úgy alakítani, hogy azért a papa is meg tudja etetni, ha szükséges. Szerintem azt is figyelembe kell venni, hogy az ember mikor akar visszamenni dolgozni, mert ha úgy alakul, hogy muszáj visszamenni mondjuk másfél éves kor előtt, akkor csak jobb lenne ha cumisüvegből is etethető lenne a picúr. De szerintem is ráér még ez a döntés, az első fél évben semmiképp nem adnék neki. (persze végszükségben igen)

Viszont ha kevés a tej, akkor szükséges a mellszívó, nem? Mert kézzel fejni meg még nehezebb.

A popsitörlőkről annyit, hogy én szinte csak azt használom. (szégyen ide vagy oda, de úgy látszik én vagyok ebben a topikban a mindent fogyasztó, fogyasztó Kép ) Nagyon sokfélét próbáltam és szerencsére főleg Petinél nem volt egyáltalán popó probléma. Nem olyan érzékeny a bőre, mint Kittinek. Viszont attól kaptam idegbajt, ha nyitva maradt a csomagolás és kiszáradt, vagy éppen talán a Jonson's az, amelyik egy rózsaszín dobozban van, és ha belenyúlsz tuti az ujjaid is kitörnek, mir kihalászod azt az egy darab kendőt.
Szóval a Tesco-s törlőkendő jött be, a csomagolása miatt is, és a bőrét is nagyon szépen rendbentartja. Mondjuk én soha nem szoktam még nedvesen rékenni a krémet, hanem törlőkendő után szárazra törlöm, vagy hagyom megszáradni a levegőn és azután kenem be.

Szopisruha.
Én sokkal jobban szeretem, ha nem fölülről gombolom ki, hanem alulról húzom fel! Kép Így bárhol tudok szoptatni, és szinte semmi sem látszik. Tehát egy jó kis bő póló az igazi, amit az én méretemben elég nehéz beszerezni !Képvagy Kép

Fertőtlenítő gép:
Ha nem cumiztatod ezt megúszhatod! A mosogatógép témát nem tudm, mivel nekem nincs. De szerintem a 65 fok nem elég. (Forralni kell 5 percig)
Mi Kittivel forraltuk a dolgokat, azt utáltam hogy néha valami fehér kicsapódás (vízkő? mész?) rakódott le az üvegeken a forralás alatt, de aztán mindig tettünk citromlét a vízbe és akkor nem lett fehér.

Tünde!
Nagyon jók a képek, és jöhet sok-sok! Kép

Ajajj, megyek alukálni! Kép

Puszika mindenkinek!

Andi

Kép
 
 


Sziasztok Lanyok!

Kati!
Ha nem baj, en azert kicsit rotyogtem a "halmozzuk az elvezeteket mosassal!" cimu hsz.-on. Joindulatuan, persze! Kép Meg tennek hozza vamit a beszed temahoz. A pici babak osztonosen egy nyelvet preferalnak, az edesanyjuket. Az szokta megzavarni oket, (babakorban), ha a mami tobb nyelven beszelget hozzajuk. Gondolom ez nem uj. Ismerek anyukat, aki megprobalta megtanitani 2 eves fiat szlovakul es az nem volt hajlando szlovakul megszolalni sem. Masokkal bezzeg probalkozott. Tehat benne dolgozott az oszton, amibol nem tudott engedni. Ez volt Lilivel is, szepen szet tudta valasztani a ket nyelvet - veled osztonosen magyarul beszelt. Most viszont, ahogyan folyamatosan onallosul, latja, hogy a szelesebb kornyezetevel csak angolul tud kommunikalni. Ezert szorul hatterbe a magyar, mert mar nemcsak a mamaval akar tudni beszelni, hanem masokkal is. Es ha a mami is erti az angolt, minek strapalja magat, ugye. Kép Ezert is irtam multkor a tinikorszakrol, az a kovetkezo nagy onallosodas korszaka, es ha nincs motivacioja vmi irant, sajnos elveszti, nagyon is konnyen az erdeklodeset. Tehat kislanyod csak a termeszetes fejlodes utjan lepeget - ne aggodj, biztosan tudsz neki segiteni. Kép Es mindenehhez hozzatennem: szerintem! Orulok, hogy tetszettek neki is a kepek - kivancsi vagyok am en is Lilire. Kép Ti nagyon is jol alltok mar beszedileg - Mate megcsak tomondatokban sem, keveri a szavakat, halandzsazik, meg Sk-bol hoztuk az elmaradast, ott sokat hallott szlovakot. Es abszolut betett neki, hogy Apa 3ho-ra eltunt mellole. Pont a beszedfejlodesenek egy nagyon fontos szakaszaban - latom mekkora kapacitasa van, ezert nem birom feldolgozni en sem es sok a miert. Kép

Berni!
Nekunk nem volt meg gond egyetlen torlokendovel sem, (szerintem igazandibol az erzekeny boru, allergias babaknal vannak gondok - de ez csak az en privat velemenyem). A seba med-et pedig nem lehet rendelni, eddig mindig mi hoztunk otthonrol tobb csomagolast, hugomek is hoztak husvetkor, kuldtek is mar csomagban mas valamivel - szal, igy azert megvagyunk.
Ezzel kapcsolatban kerdeznem Lanyok , Ti milyen szinten hasznaltok babatestapolot? Mi naponta, popsikremet is, arckremet is. Pl. ez a seba medes annyira tetszik.. Mikor pici baba volt es veletlenul megkaparta magat, az arckrem szinte egyik orarol a masikra eltuntette a nyomokat. Popsin is volt mar kiutes - nagyon csunya is (nalunk eteltol jott elo ilyen gond),a krem ezzal is "megbirkozott" Es a mai napig igy van - kisebb karcolasokra is, nagyon megfelel. Ti mit hasznaltok ilyen esetekben?

Berni, a mondokazasba hamar belejon az ember, bizti talaltal is mar kedvedre valokat. Kép Mar megint egy csucs kep van a profilodban, modellnek is elmehetnel ilyen helyes pocival!! Kép
Nursing pad - szinten moshato volt, szerintem is szuper. A papir ramragadt. Poloban is kenyelmes szoptatni, a korhazban viszont jo volt a haloing - anno piacon vettem naddon helyeseket. Es meg valami. Ti ismeritek a halosbugyit? Szules utan ez volt a legszellosebb, a dokik nem gyoztek dicserni. Kép Nalunk meg ritkasag volt. (Berni, szlovakul vegeztuk az egyetemet, munkahelyet Kép, miert kerdezed?)

Es a textilpelussal valo tapasztalatok is - ritkasag olyan szinten, mint itt megy. Azert vmit tudtam rola en is, utannaneztem, de pl. Becsben, vagy Pesten talatam volna megfelelo "atazasvedo" kisnacit. Igy eleg draga lett volna. Ezenkivul az a velemenyem, hogy a muanyagok amugy is mar nagyon komoly szinten beekeltek magunkat az eletunkbe, nem hiszem, hogy a pelusokkal megoldunk vmit. Persze sokszor tapasztalt, hogy kicsiben kell kezdeni, de pont ezt macerasnak talalom. Ebbol a szempontbol, akkor mindenen valtoztatni kellene, kikapcsolni a futest es tabortuzet rakni, tyukokat, tenyeszteni, malackat tartani, meg krumplit termelni. Tudom, nagyon keveset teszunk a kornyezetunkert, de azert en hiszek a termeszet onregeneralo ereeben es az ember tudasaban. Es ugye igen sok a panikkeltes is. Ilyen pl. az altalanos felmelegedes, amit a kipufogogaz (is) okoz. Nem akarok azzal a tennyel vitatkozni, hogy a kipufogogaz karos, de pl. egyetlen vulkan kitoresekor tobb szendioxid kerul a levegobe, mint amennyi tobb szazezer autobol. A hideg - meleg pedig ciklusokban jelenik meg a foldon. A dinok is kihaltak, es nem szennyeztek.

Szerintem, mint kisemberek, tehetunk vmit, de a gazdasagi erdekek mindig is elobbrevaloak voltak, lesznek. Ezert vagyok en szkeptikus, de azt tudom, hogy sokat tehetunk, hogy a gyerekeink kornyezetkimelo ontudattal rendelkezzenek. De ez annyira bonyolultnak tunik, mert sok mindent megszoktunk mar, nehez tole szabadulni. Pl. az egeszseges etkezes szamomra elobbrevalobb a pelenka ugynel, de annyi ellenkezesbe botlottam csak! a tagabb csalad reszerol, hogy keptelen vagyok harcolni veluk. Es akkor mi lesz majd az oviban, suliban?
Huuu, de elkalandoztam a pelusoktol... elnezest. Kép

Andi!
Azta, te vagy az elso,aki beszamolt, hogy nem ment muuton a fejes! Dokineni mondta, hogy okes a dolog, de azert furcsanak tartottam magam es szivesen fagyasztottam volna tejcit mondjuk betegseg idejere.. Mate magatol valasztodott el - nem sokkal azutan, hogy apacuka Angliaba kerult. Kép Te meddig szoptattal?
A feher kicsapodast en sem komaltam, a vizben talalhato asvanyi anyagok csapodtak ki... Olyat is hallottam, hogy nem is szukseges a fertotlenites, eleg meleg vizzel lemosni mindent. Ide most jol jonne egy csodalkozo smiley... Aranyosak a dinnyet majszolok es a napocskad is! Kép

Gyermekes anyukak - hogy mukszik a nyaralas lurkokkal?

Bocsi, hogy megint ilyen hosszu lett - igerem, megjavulok! Kép Es mostaztan tessek kepeket is felrakni! Kép

Tunde
 
 


Sziasztok!

Holnap reggel indulunk, már rég aludnom kéne Kép Nem is tudok válaszolni a sok felmerült témára, kivéve az utolsó kérdést (gyerekkel nyaralást) - néhány nap múlva. Eddig még mindig jól ment. Egy gond, hogy általában egyedül utazgatok Lilivel, hát az nagyon fárasztó tud lenni. Devonban viszont lesz apuka + 2 nagyszülő! Lehet, hogy én is üdülni fogok???

Berni,
Köszi a drukkot, úgy látszik tényleg lesz napocska meg meleg. Már izgulok "sápadtarcú Liliom" bőre miatt Kép

Sziasztok
Kati
 
 


En is egy nagyon gyors sziasztok erejeig bekoszontok.

Most ertunk haza vendegsegbol. Sikerult elolvasni a hetvegi "termest"Kép, de mar csak holnap lesz energiam valaszirasraKép. Addig is egy nagy KOSZONOM-ot irok a sok-sok jotanacsert!!!!

Kati,
En is ugy orultem az idojaras elorejelzesnek!!...barcsak mindig igy beteljesulnenek a kivansagaimKép! Ennyi segitseg mellett bizti lesz idod magadra is! Kellemes udulest es varjuk a kepeket!

Jojt mindenkinek!
berni
 


Sziasztok!

Már megint hulla vagyok, de azért csak írok nektek! Kép

Katica!
Nagyon jó nyaralást kívánok nektek! (bár tegnap kellett volna, de jobb későn mint soha! Kép)

Tünde!
Igen, én is meglepődtem hogy "sorstársak" vagyuk a fejéssel. Én Kittivel nagyon sokat kínlódtam, mert mindig azt hittem hogy nincs elég tejem. (Kitti egy évesen 12 kiló volt és alig fogyasztott valami mást szopin kívül.) Volt egy időszak, amikor viszont rengeteg tejem volt, kb. Kitti 4 hónapos lehetett. Neki sok volt, ki kellett volna fejni, mert feszült és fájt. Bementem a védőnőhöz és elpanaszltam, hogy nem jön le a tej a fejővel. Aszongya nahát, nahát. Megnyomja nekem, spriccel. (Igen, egyet spriccelni én is tudok!) Rátesszük a fejőt, éppen hogy csak szivárog egy icipici. Várunk, megint megnyomja, megint spriccel. Fejő, nem jön. Kész volt a csaj! KépAzért most már egy fokkal jobban megy a dolog, mert ha tényleg tele van a cici, kézzel tudok egy jó párat sriccelgetni, de amint mérhető mennyiséget szeretnék fejni, megint nem jön. Szóval nálam szerintem a méréssel van a gond. Kép
Petit még mindig szoptatom, de azért kicsit már "unalmas" a dolog. Főleg ha néha rajtam akar lógni egész nap. Kép
Kitti elválasztotta magát 14 hónaposan, de ő elfogadta a cumisüveget az elejétől fogva, és miután leszokott a ciciről, NAGYON rászokott a cumisüvegre, éjjel-nappal. Ez kb. 5 hónapig tartott, amikor is elkezdett kicsit barnulni a foga elől. Akkor megfogadtam, hogy ezentúl csak vizet kap, volt egy két hatalmas hisztije emiatt, de nem adtam be a derekam. (Persze pohárból kapott mást is. És pontban reggel 6-kor, 2 éves koráig, azért kapott tejet cumisüvegből. De csak akkor.) Aztán így hogy csak vizet kapott éjszaka, hamar leszokott az éjszakai ivásról is, és kb. 2 évesen "már" át is aludta az éjszakát. Aztán egyszer elvesztettük a cumisüveget, és nem akartam már másikat venni, és akkor már nem is kellett mert megértette hogy elveszett.
Petinek meg van egy Avent varázsitatója, és képzeljétek, mindent megiszik belőle, (főleg vizet kap, vagy nagyon híg szörpöt) csak a tejet nem. Azt ugyanis csak szívószállal issza, az én poharamból!Kép Vannak alűrjei a drágámnak.
Na,most már nem untatom a társaságot!

Puszi mindenkinek!
Andi
Kép
 
 


Bocsi, kitörlöm mert kétszer ment! Kép
 
 


Katica!

Huu - nekem sem volt vilagos, mikor is mentek pontosan, Most igy utolag kivanok sok - sok pihit es kikapcsolodast meg persze tartson ki a jo ido!!! Majd megkerjuk Bernit, hogy inetzkedjen tovabbra is ezugyben. Kép Es terjetek vissza frissen, uden, kivantosan Kép meselnivalo elmenyekkel, es KEPEKKEL! Kép

Andi!
Engem nem untattal, latom a gyerekeink hasonlo cipoben jarnak. Mate is eloszeretettel ivott ejszakankent, de o valoban szomjusag miatt - csak vizet kapott. (nyaron nagy melegekben, telen pedig a tulfutott szobaban) Nalunk Anglia hozta a nagy valtozast ejszaka atalvasa teren - itt kapott sajat szobat es szerintem a parasabb levego is megtette a magaet, a futest is tudjuk vegre szabalyozni. Hat igy. De azert voltak pillanatok, mikor azt mondtam, de jo lenne, ha meg szopizna... Ketteskenel remelem tovabb tart majd a dolog.
Szivoszal Matenak is tetszik, bar inkabb bugyborekozik vele, de vendegloben unalomuzonek kimondottan jo dolog. Kép
Ti is eloszeretettel jartok kirandulni a manokkal?

Agi!
Hianyzol am a tarsasagbol! Remelem minden rendben van! Igazan beszamolhatnal nekunk is a szinhazrol - mit lattatok? En is ugy elmennek mar vegre kulturkodni - olyan nehez elszabadulni a gyerektol... Vagyis inakbb nehez jo babysittert talalni.

Mara ennyi, szep napot Mindenkinek! Kép
Tunde
 
 


Sziasztok!

Nem tuntem el vegleg, csak par napra, vendegeink voltak, es veluk kirandultunk, nem is nagyon kerultem az internet kozelebe. De latom mindenki nagyon aktiv volt, alig gyozom elolvasni a hetvegi termest. Szombaton Windsor-ban voltunk, vasarnap pedig Suffolk-ban kocsikaztunk, kicsit elheveresztunk a parton Shingle Street-nel (asszem jol irtam), megneztuk a Christchurch Mansion-t Ipswich-ben, es a varat Orfolk-ban. Nagyon jo volt, csak kisse megszenvedtem, hogy reggeltol estig fent voltunk, es a normal alvasmennyisegem majdnem felere csokkent, de ma talan behoztam a lemaradast egy kis 12+2 oras szundival Kép. A mult heti szinhaz is nagyon jo volt, a Nyomorultakat neztuk, es nagyon tetszett. Mindketten nagyon szeretjuk a musicaleket, a paromnak ez a kedvence.

Tunde, milyen az a halos bugyi, meg sosem hallottam rola?
Errol jut eszembe, valahol azt irtak, hogy erdemes venni kozvetlen szules utanra olyan bugyit, ami gumirozott es tartja a meg megnyult hasfalat. Errol mi a velemenyetek? (Vagy esetleg ez lenne a halos bugyi?)

Tunde, engem a hagyomanyos utazos elsosegely csomag is erdekel, mi kerult bele vegul, oktoberben ugyis mi is megyunk "nyaralni" es ugyis vinnunk kell valamit. Elore is koszi.

Kati, a hagyomanyos pelenkat kitargyalos forumra a linket koszi hogy beszurtad, en is atolvasom, meg mi sem tudtuk eldonteni melyiket hasznaljuk majd vegul.

A mondokakrol jutott eszembe, nemreg vettunk ajandekba egy cd-t az itt elo baratnom kislanyanak, Buj-buj zoldag, Ovodasok aranyalbuma a cime, es ovodas dalok vannak rajta gyerekek eloadasaban. Van ugyanettol a kiadotol mondokas, korjatekos stb. cd is, igaz ezeket meg nem hallottam, de a fent emlitett dalos cd szerintem nagyon jo. Itt a honlapjuk, rajta az osszes cd-vel: http://www.zeneker.hu/ Minden albumrol meg is lehet a honlapon nehany dalt hallgatni.

Jaj, es majd elfelejtettem, mintha neha ereznek valami kis kaparaszast a hasam aljan, talan csak nem a kis pocaklako rugkapal? Altalaban olyankor erzem amikor este lefekszem, es teljesen mozdulatlanul figyelek Kép


Tunde, Andi, nagyon aranyosak a lurkok.

Joejt Mindenkinek,
Agi
 
 


Sziasztok!

Bejottem kuldeni egy nagy puszit mindenkinek!!! Latom elfoglaltak vagytok - remelem senkivel semmi gond!

Agi!

Orulok, hogy minden rendben veletek is! A gyogyszeres csomagot majd bepotyogom, ha visszajottunk.

Addig is mindenkinek kitartast.

Na, leptem hajnalban repulunk pancsolni. Kép

Tunde
 
 


Sziasztok!

Én meg visszaköszönni jöttem Kép Nyaralás nagyon jó volt. Croyde-Bay-en voltunk. Croyde gyakorlatilag egy üdülőfalu, szinte csak B&B-k vannak, meg üdülők. Hangulatos kis falu, sok szörfös is jár ide. A part isteni volt! Kicsi, semmi kávézók, fagylaltárusok, burger vans, csak homok és víz. (Véletlen, hogy alig lehetett hisztis gyereket látni?!) Lili nagyon jól érezte magyát, egész nap ásott, épített, ugrált, pancsolt (kis tócsákban amit a dagály hagyott maga után). A tengerbe nem ment bele, sőt eleinte tiltakozott, amikor én vagy az apja mentünk fürdeni. Életemben először fürödtem tengerben. Nekem is elég félelmetesek voltak a hullámok, de ez nem tartott vissza. Voltunk kirándulni is, de nem emlékszem a városok nevére Kép

A jó időt köszönjük mégegyszer, Berni. Látom már el is múlt. Csütörtök kifogott rajtunk. Olyan felhős volt, hogy nem gondoltam naptejre - szépen le is égtünk. Lili már nem is annyira fehért, főleg a karja (most piros, remélem barnul majd).

Fényképek nem akarnak feltöltődni. Majd este megpróbálom.

Kati
 
 


Szia mindenkinek,

Itt vagyok, ragyogok! Na jo, azert annyira nem ragyogok, plane meg nem egy ilyen zuros het utanKép.
Sajnos nem tudtam jonni hamarabb, mert bejott egy csomo elinteznivalo es alig voltam itthon hetkozben. Tegnap pedig keptelen voltam rakapcsolodni a forumra valami technikai hiba miatt. Ez mar nem az elso eset hogy rakattintok az "Angliai magyar ....."-ra es kiirja hogy "Done, but with errors", ami azt jelenti hogy letolt egy teljesen ures oldalt uzenetek nelkul, amivel semmit nem lehet kezdeni. NEktek volt mar ilyen? Furcsa modon a tobbi topikra ra tudtam menni.
Tundi, mar csak utolag fogod olvasni, de nektek is a legjobb nyaralast kivanom Spanyolhonban! Igy, nyugodt korulmenyek kozott meg bizti arra is lesz idotok hogy megtargyaljatok a kisteso project-et?Kép Vagy talan le vagyok maradva, es mar reg tuljutottatok a beszelgetes szintjen?Kép

Kati, udvozlunk ujra a varosi elet zajaban! Nagyon jol hangzik amit leirtal Devonrol, biztos jol feltoltodtetek!! Lili borenek tuti jot tett a kis D vitamin es biztos be fog barnulni hamarosan. Mar nagyon varom a kepeket!!!

Erdekeseket irtatok szopi ugyben. Nem is tudtam hogy a tejtol barnulhat a gyerekek foga. Vagy rosszul ertelmeztem, es az a cumisuveg cumijatol van?
Azt viszont teljesseggel el tudom kepzelni hogy nem jon a tej a fejogep hasznalatra. Mi nem is veszunk semmi ilyesmit addig amig el nem dol a szoptatas sorsa. Azt pedig, amint latom a peldaitokbol, a termeszetre kell bizni.

Andi, sajna nekem nem igazan lesz meg ra a lehetosegem hogy masfel evig itthon maradjak - ez itt azert eleg ritka. Itt nincsenek olyan szintu szocialis juttatasok ami miatt megerne itthon maradni olyan sokaig. Nagy vonalakban leirva az alap juttatasok a kovetkezoek: GYED - 6 het 90% fizu es 20 het kb 110 font, vagy GYES - 26 het kb 110 font. De nem is elsosorban az anyagiakrol van szo, mert ha visszamesz dolgozni es full-time felugyelet ala adod a gyereket, az is feleszi a havi fizud egy komoly szazalekat, igy sokszor nem eri meg a "nem otthon maradas" sem. Inkabb fokent arrol van szo, hogy szakmailag nem jo ha az ember olyan hosszu ideig kiesik a dolgok menetebol. Plane meg nekem, hiszen az en teruletemen allandoan valtoznak a kovetelmenyek.
Nekem raadasul meg tovabb kell mennem a tanulassal is. Van ra meg kb 2 evem hogy megszerezzem a "fully qualified" statuszt. Ugyhogy mindezek fuggvenyeben kell majd alakitanunk sokmindent a baba eleteben is. Tobbek kozott a szopit is ugy kell majd rendeznunk hogy elobb utobb mas is meg tudja majd etetni, mint pl ap'ci, Creche worker stb. Hat sajnos ez vanKép.

Agi, tenyleg meglehet hogy a kis pocaklakot erzed, hiszen mar tobbszor mondtad hogy ez olyan mas erzes mint a tobbiKép. Eloszor en is csak akkor ereztem amikor mar egy ideje teljes nyugalmi allapotban voltam, ugyhogy van ra esely!!! Ferjuradnak szinten sikerult mar elkapnia a picit ilyen aktivkodasok alkalmaval?Kép

Jut eszembe, emlekszem a multkor beszeltunk a vashianyrol stb. En azota a Pregnacare mellett iszok folyekony vasat is. Ha esetleg kesobb neked is kis vashianyt mutatna ki a verteszted, ajanlom a Floradix-tol a Floravital nevezetu keszitmenyt. Ebbol is azt erdemesebb venni amelyik yeast- es gluten-free. Sajnos nem lehet recepten kerni es bizony megvan az ara. A 250 ml-es uveg majd 8 font, igy naponta 20 ml-kent elfogy kb 2 het alatt. De megeri, ahhoz hogy az ember a szules elotti hetekben jol felerositse a vastartalekat, es kesobb ne legyen semmi gond a szuloszoban. Kozben azt is megtanultam hogy a vasat legjobban a C vitamin koti meg a szervezetben, ugyhogy mindezek melle meg inni kell sok jo 100%-os narancslevet is.

A halos bugyi engem is erdekel. Ja es a gyogyszeres csomag is erdekel tovabbra is. A boltokban lehet kapni un. maternity briefs-et, akkor ez lenne az? Vagy ennek is vannak kulonbozo fajtai (a moshaton es dobhaton kivul is)?

A heten meg a korhazban is jartunk dinnyecskevel, mert a szerdai mw-os talalkozo alkalmaval nem akart lelassulni a szivverese, es a mw jobbnak latta ha bekuld a DAU-ba ahol rakapcsolnak a CTG monitorra. A vegen majd 3 orat vartam a soromra, es persze mire gepre jutottam, dinnyecske szivverese is normalizalodott. Amig vartam a soromra, olyan szintu akrobatamutatvanyokat vegzett a pocimban hogy a vegen mar a pulcsimat a hasamra kellett teritenem, mert meg voltam gyozodve rola hogy mar mindenki az en allandoan deformalodo hasamat bamulja a varoterembenKép. A vegen persze, mire rakerultunk a CTG gepre, elaludt a nagy hancurozasbanKép. Fel ora utan fel kellett ebreszteni, hogy aktiv allapotban is figyeljek egy kicsit. Ha iszol egy pohar jo hideg vizet, par percen belul tok aktiv a babaKép.
A delelotti gyors szivveresnek az okat az en enyhen dehidralizalodott allapotommal magyaraztak. Es "drink for England, girl!" Kép kijelentessel utunkra eresztettek - ugyhogy fel van adva a lecke.
Agi, a te majd 4 literes napi kapacitasodbol itelve, neked ilyen problemaid tuti nem lesznekKép.

Kati, pelusos helyzetjelenteskent irom hogy megneztem a real nappy-ket. Eleg nagynak tunnek nekem - egyenlore azon torom a fejem hogy hogyan tudnek en ezekbol egyszerre sokat tarolni. A mosodas szolgalat jol hangzik, de igy sajnos mar nem erne megKép. Egyebkent nalunk a korhaz nagyon reklamozza am a real nappy-t. Mar elore latom hogy jo kis fejtorest fog okozni a dontes. A nap vegen viszont, mint a szopit is, ezt is a mi eletformankhoz kell majd igazitani, ami azt jelenti hogy sajnos nem feltetlenul a legidealisabb megoldast fogjuk valasztaniKép.

Na akkor itt a vege, fuss el vele. Veget vetunk a mai novella irasnak.
Elvezzetek a hetveget es a nyaralast!
Udv, berni
 


Sziasztok!

Itt vagyok én is, megint éjfél után félájultan. Kép

Kicsit aggódom, mert kezdenek felpörögni az események, és én utazás előtt amúgy is idegbeteg szoktam lenni, hát még egy ilyen nagy utazás előtt!

Sajnos kiderült, hogy a sheffieldi munka már elúszott, felvettek helyettem valaki mást, és a cég átpártolt a lengyelekhez, vagyis már nincs is esélyem ugyanannál a cégnél. Kép

A cornwalli munkára hajtok most ezerrel, amit Kati javasolt! Kép Bár még mindig félek a nagyonkisvárosnak kinéző Trurotól, de mégis inkább a (majdnem) biztosat választom, minthogy kimenjek minden előzetes munkabebiztosítás nélkül.

Most még a CRB-t kell intézni, és nagyon remélem hogy nem kell megvárnom már itthon az eredményt.

Nem merem leírni mikor szeretnénk indulni, de már nincs sok időnk. Rengeteg dolgunk van, a kocsi rendbehozatalától kezdve a lakás kiadásáig.

Most attól pánikoltam be, hogy nem elég nekem átkelni a csatornán, még onnan is baromi messze van Truro, vagy 800 kilóméter. Kép Meg fogunk őrülni ennyi autózástól.
Na, nem nyavajgok tovább!

BOcsi, most nincs erőm a hozzászólásokhoz!
Kép

Sok puszika mindenkinek!
Andi
 
 


Andi,
Teljesen ki tudom érezni az írásodból az aggodalmat (én is egy kicsit ideges lettem most Kép) Sok sikert mindennel! Néhány hét múlva, ha jól értem, a nehezén már túl lesztek. Illetve itt is lesz sok teendő, de az már élvezetesebb, mert ez az új élet!
Mennyi idő alatt tervezitek megtenni az utat? Be vannak tervezve éjjeli pihenők, vagy egyszerre lezavarjátok az egészet? Bocs, ha elkerülte volna a figyelmemet és már írtál erről.

Berni,
A szopi témához még hozzászólnék, ha nem baj. Munkábaállásig én szoptattam igény szerint, utána pedig (a 7 hónapos Lilit) munka előtt, hazaérés után azonnal, nap hátralevő részében + éjszaka ugyanúgy mint azelőtt. Ekkor már elkezdett enni, így a childminder-nél volt egy étkezése, közben vizet ivott. Az sem lett volna túl nagy tragédia, ha megiszik egy üveg tápszert. És természetesen vannak nők, akik munkahelyen fejnek, és azt kapja a baba távollétükben.

A cumisüveget ugyan nem fogadta el Lili, de ez biztos azért volt, mert én próbáltam adni neki (Mit akar ez a nő, mikor itt a cici az orrom előtt? Kép) Hathónapos korában pedig csőrös pohárból kapta az első pohár vizét (és higított gyümileveket is). Nemsokára három éves, és most próbálom elválasztani.

Meglepett amit a GYES-ről írtál. Mintha olvastam volna, hogy felemelték az időszakot, és már egy évig is otthon lehet maradni a babával (ha anyagilag meg tudod oldani). Emlékszem bosszankodtam, mert mi Lilivel pont lemaradtunk róla. Rosszul emlékeznék?
Még egy biztatás: ha minimum 16 órát dolgozol (és a férjed keresetét is beszámítják majd) jár az un Working Tax Credit, ami a gyermekmegőrzés költségeinek 70%-át fedezi. Így picivel jobban megéri dolgozni.
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron