Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Marcsibocs, remélem sikerült találnod még interjúalanyokat. Sajnos ebben nem tudtam segíteni, de remélem, hogy azért tudtam kimerítően válaszolni :)

Berni, sajna az orrdugulás kérdése kimaradt... nagyon úgy tűnt, hogy a Health Visitor már ki akar dobni, mert volt egy rakás más kérdésem is :)
GRATULA A MÁSODIK BABÁCSKÁHOZ! Tök jó ez a gyermekáldás!
Már mi is gondolkodunk a másodikon, pedig Veronika még csak 4,5 hónapos. Szeretném, ha kicsi lenne a korkülönbség lenne a két gyerek között (majdnem azt írtam, hogy a két lány között... valamit már tudok előre?).

Mi megúsztuk az ítéletidőt, pedig dombon lakunk, és a mi házunk oldalát fújja a szél - sorház végén lakunk.

Vettünk kengurut, de nagyon ramaty... Elvileg egy éves korig jó, de már most alig fér bele a lányom hurkás lábacskája. Lehet, hogy visszaviszem, és varrok hordozókendőt. Bár lehet, hogy nagyon nincs annak sem értelme, mert 7,5 kiló... :) alig bírom el - mármint a lányom.
Viszont, vettem bolhapiacon két fontért egy háti csővázas babahordozót :) nem is használták.
Van valakinek tapasztalata a hordozókendőről és a csővázas gyerekhátiról? Esetleg kengururól?

A hétvégi napos idő bejött!
Akkor most én is napos időt kívánok, szélmenteset, és nem túl hideget a hétre!
Üdv,
Krisztina
 
 


sziasztok lanyok

ezen a heten vagyok 40 hetes terhes es meg egyben vagyunk,meg mindig nem szultem,de mar annyira akarok....ez hulyen hangzik,de mar nem erdekel,csak kijohetne mar az en kis pocaklakom.ugy latszik apucira utott,kis lusti mar az elejen,vagy csak jo a kaja bent:).
a midwife bejelentette,hogy ha 8 nap mulva sem lesz baba,kikuldenek a korhazbol egy midwife-ot es membrane sweep-et csinal nekem itthon.aztan varunk 1 napot,ha szukseges es ha meg mindig nem szulok,akkor varunk TIZ NAPOT, ha kell persze ennyit....Es utana mar foglalt agyam van a korhazban...koszi :(
gyere mar kicsikem!!!!!drukkoljatok,nem akarok membrane sweepet.
raadasul anyukam itt van magyarorszagrol nalunk es 31-en 8 nap mulva megy haza,es tok csalodottak lennenk ha nem latna a kis picurt.kivancsi vagyok mi lesz.kicsit neha fajdogal a hasam de nem veszes.a baba 4/5 e volt behelyezkedve 2 hete, ma meg azt mondja a midwife,hogy 3/4-e.fejjel lefele van szerencsere.
jo nagy pocom van mar,feszul is rendesen es nincs terhessegi csikom,ennek orulok.
ma voltam eletemben eloszor bingozni,voltatok mar???tok gyors.de nyertunk 15 fontot.
en is akarok kengurut venni,nektek milyen van,milyet eri meg venni???
meghallgattam a terhessegrol adast.koszike.most osszevissza irok bocsi csajok,de izgatott vagyok mar,ilyenkor csak porognek a gondolataim.
majd jelentkezem mizujs!!!addig is puszilok mindenkit es legyetekr rosszak!!! IBI
 
 


Sziasztok!

Szuper volt az otthonlét, de most először a visszatérés se volt furcsa, lassan mind a két országban otthon vagyunk!

Otthon volt állatkertezés, bábszinház Bendegúznak, rengeteg nagyszülőzés, nagybácsizás-nénizés, szóval sűrű volt, de nagyon jó. És csaknem tavaszi idő fogadott minket, szegény kisfiamnak meg beigértem a szánkózást...

Berni!!!!
Hatalmas gratula az újabb babácskához!!!! Ez igazán jó hir!

Kriszti!
Ha jó minőségű a kenguru, széles, kipárnázott pántjai vannak és a szabása is jó, akkor kényelmes kell legyen egy 7.5 kg-os gyerkőccel, én olyan 9 kg-ig használtam a fiúkkal. A fémvázasat nem szeretem, egyszer próbáltam aztán vissza is adtam annak akitől kölcsönkaptam, mert nem látom, nem érzem mit csinál a gyerek. Most például Bálintot hordozókendőben viszem a reptéren, mert igy nem kell a babakocsival vacakolni, szabadok a kezeim. A hátamra kötöm mint egy kis hátizsákot, én nagyon kényelmes, pedig ő 12 kg felett van.

Köszönöm hogy annak idején irtad a nagykövetség melyik számát hivjam útlevél-ügyben, nagyon pozitiv infókat kaptam! AZ útlevél tényleg 3-3.5 hónap, de a nagykövetség ki tud adni egy kis igazolványt amivel hazavihetem a babát, kemény 7 font ellenében!! Bármikor kiadják, személyesen kell a két szülő- egyébként ez otthon is igy van, mind a két szülő személyesen kell megjelenjen a gyerkőc útlevélkérelménél. Na, mindenesetre megoldódott az ügy, akkor itt szülünk és nyárra megyünk haza!

Ráadásul kiharcoltam a tax creditet, 9 hónapra visszamenőleg....roppant kellemes öszeg!

Ibi! Kitartás, igen, nehéz a vége, csak várja az ember hogy történjen valami.......na de gyerek még bent nem maradt! Várom a hireket!

Puszi mindenkinek!

Ágnes
 
 

 
 

Sziasztok,
Lassan elokerulok en is...Koszonom szepen a gratulaciokat :)!

Agnes,
Jo volt olvasni az otthoni elmenyeitekrol. Szuper hogy van erre az ideiglenes igazolvanyra lehetoseg a nagykovetsegnel. Igy azert lenyegesen megkonnyitik az itt szulo csaladok sorsat. Na es sikerult elkapni legalabb azt a par oras angol havat :)? Ugyesen megoldod a sracok cipeleset a repteren...mar en is sokat tortem a fejem ezen a szituacion.

Kriszti,
Latom nagyjabol mindehol ugyanaz a helyzet HV ugyben, keves az olyan akinek lenne eleg ideje minden kicsire :(. Pedig elvileg ezert vannak, hogy az ember lanya ne szaladgaljon minden ketsegevel az orvoshoz. Mi is tudatosan terveztuk a "kis" korkulonbseget, fokent a gyerekek miatt, de magunk miatt is. Mondjuk, szerintunk nagyon sok fugg az elso gyerek mentalitasatol/termeszetetol. Nalunk Antonia egy vegtelenul baratsagos, tarsasagot igenylo gyerek...igazi ajandek lesz szamara egy ilyen "korai" kistestver jatszopajtas. Mi pedig, mint szulok, mar a harmincas eveink elejen tul akartunk lenni ezen a varandos/babazos idoszakon. Egyebkent, amiota a kistesot varjuk, valahogy en is mindig ket kislanyt kepzelek el magamban :)...valszeg mivel mar van az egyik nemmel tapasztalata az embernek, igy nehezebben kepzel el egy ellenkezo nemut.
Mi eddig kengurut es ilyen oldalt hordozos beleulos stilusut hasznaltunk eddig. Kendot es vazasat meg nem probaltam, talan majd a kicsivel az elobbit...de a vazasat tuti nem, mert nekem sem jon be az egesz koncepcio. Szerintem talan probald ki eloszor a kendozest. De ugye ott is van millio fajta es variacioju, nezz utana alaposan, csak ezt tudom mondani. Volt itt regen egy ilyen topik, talan meg el.

Ibi,
Remelem azota mar a karjaidban tartod te is a kicsiteket, vagy ha nem, akkor hamarosan kicsalogatja egy idojarasi front vagy valami hasonlo. Kitartas!

marcsibocs,
Ha meg egyaltalan jarsz erre...bocs, hogy beigertem a segitseget aztan semmi, en sajnos nem tudtam jonni az utolso hsz-om ota. Remelem azert jol sikerult a cikk!

Mas. Sajnos nalunk az elmult het nem a szuletes jegyeben zajlott. Legimadottabb es egyben legutolso nagyszulom, teljesen varatlanul elhunyt odahaza :(. Jelenleg ugy erezzuk magunkat mint akiknek egy hatalmas darabot kiteptek a szivebol.
Mindennek a tetejebe (remelem, hogy csak az ebbol adodo sok idegeskedes miatt) a szokasos terhesseg alatti palpitacioim is bekoszontottek idejekoran. Viszont sokkal surubben (akar ketnaponta is) jelentkeznek, amire a Tinivel valo varandosagom alatt meg a legvegen se volt pelda, nemhogy igy az elejen, eppenhogycsak a 15-dik het tajan?!?
Jovo heten talalkozom egy szuleszorvossal, aki utan valoszinu irany a kardiologia.
Kozben valahogy nem akar bekoszonteni hozzam a masodik trimeszter kanaanja sem. Igaz, gyenge formaban, de nalam meg mindig kitart az emelygos idoszak, ami kulonosen este tud elkapni. Raadasul van egy jopar etel ami felnyomja a gyomorsavam. Mondjuk eszrevettem hogy a hasam most eleg magasan van, amig Antonival elejetol-vegeig alacsonyan volt, ebbol kifolyolag sose bantott a gyomorsav. Lehet hogy ezert is jon ram ilyen surun a palpitalas is, mert mar most minden belso szervem magasabban fel van tolodva a mellkasomba...ki tudja?!
Na de csak magamnak filozofalgatok itt, nem is untatlak ezzel tovabb titeket.
Lenne egy kerdesem viszont, fokent azokhoz akiknek van mar ebben tapasztalatuk. Antonia mar joval az elso szulinapja elott foyamatosan reggeltol estig nyomja a sajat kis babanyelven. Egy tok komplett kis nyelve van, amiben rendes hanglejtessel formalja a kerdeseket, vagy ki tudja fejezni oromet, elegedetlenseget, mindent...ugy mint ti meg en a sajat nyelvunkben. Ugy vettem viszont eszre a kornyezetunkben, hogy ez az un. "sajat nyelv" egyaltalan nem jellemzo minden gyermekre. Sajatsagosan kialakitott kis szavakat persze mas gyerekek is hasznalnak, de hogy valakinek ilyen komplett dumaja legyen ritkabban fordul elo. Ti tapasztaltatok hasonlot? Es ha igen, akkor ez korulbelul milyen korban megy at valamilyen ertheto nyelvbe? Valahogy ugy erzem hogy nincs koze a ketnyelvuseghez, mert mas itt elo magyar vagy mas nyelvu gyerekek a kornyezetunkben nem csinaljak ugyanezt.
Persze minden ismeros es ismeretlen halalinak tartja amit a lanyunk muvel, hiszen olyan jol el lehet vele dumalni...ugye mindenki azt ert bele ami akar :)...en viszont lassan azon vagyok, hogy talan el kellene kezdenunk egy kicsit aggodni, hiszen feb 2-an mar 16 honapos lesz. Otletek?!
Udv nektek, berni
 


Sziasztok!

Berni!

Öszinte részvétem a haláleset miatt! Gondolom, a távolság még nehezebbé teszi, nem mintha bármit segitene ha ott lennétek.

Ami az aggodalmaidat illeti: Bálinttal való terhességem elején, a 13. héten a mi családunkban is történt váratlan haláleset. Nekem is mindenféle tünetem jelentkezett utána heteken-hónapokon át, amik az első terhességnél nem voltak. Hiába, az érzelmi megrázkódtatást nem tudod csak úgy lerázni magadról.

Babanyelv: minden gyerek más, szerintem agodalomra semmi okod nincs. Nálunk Bendegúznál nem volt ilyesmi, Bálint viszont folyamatosan halandzsázik. Pénteken volt két éves az apróember, pillanatnyilag egyre több szó első hangját vagy szótagját használja, de alapvetően csak "mondja a magáét". Gyakorlatilag csak az 'anya" szót használja tisztán és teljes hosszában. Valószinűleg aggódnék ha első baba lenne, de igy biztos vagyok benne hogy idővel majd elkezd szépen beszélni. Szerintem Antoniával is igy lesz.

És persze a terhességek is különböznek, nekem ez a harmadik volt a legrosszabb és csak úgy a 17. hét végén kezdett javulni, kávét inni még most, jócskán a félidőn túl sem vagyok képes, de legalább már nem émelygek túlzottan a szagától.....

Remélem sikerült megnyugodnod egy kicsit. És még egyszer részvétem, kitartás, és ne aggódj, én nagyon féltem hogy Bálint depressziós, sirós baba lesz, de születése pillanatától hihetetlenül vidám, jókedélyű. Egy barátunk szerint annyira elege lett a szomorkodásból a pocakban hogy alig várta hogy kikerüljön és vigyoroghasson!

Sziasztok, megyek kivadászom a kádból az aprónépet!

Aztán még készülök, holnap Bendegúz ovis csoportjának kell meséljek arról hogy mit is csinál az állatorvos.....

Ágnes
 
 


Sziasztok!

Nem jövök egy darabig, és mennyi minden történik!

Berni, gratula a pocibabához! :)
Ibi, remélem már babázol!

Mindenkinek gratula mindenhez, amiről lemaradtam! :):):)

Babanyelv:
Peti dettó ugyanez! Szerintem lehet azért köze a kétnyelvűséghez, de mindegy. Ez soha nem fog kiderülni, hogy hogy beszélne, ha csak egy nyelvet hallana. Peti már 3 éves és folyamatosan nyomja a "kínai-japán" keveréket. Benne az angol és a magyar keverve!
Nagyon cuki. Főleg amikor telefonál. Annyira komolyan mondja, ő biztosan érti!!! :)
Azért reménykedek, hogy hamarosan megértjük a gyereket! :)
Azért mond ilyeneket: kész vagyok! gyere, kapcsol villany, inni, tejet, vizet, autó, kocsi, csoki, cukor, enni, kaja, kaját! Gatya, kabát, de nem is sorolom, mert most jövök rá, hogy milyen sok van! :) Azért mondatokban még nem beszél, csak mondjuk, hol van Kitti? Vagy egyszer ilyet: Peti leesett és beverte a fejét. De az kb. 2 hete volt és azóta sem mondott több mondatot.
Szóval, mindennek eljön a maga ideje.

Lányo, ne hari hogy ilyen ritkán jövök, de azért nem veszek el higyjétek el! :)

Puszika nektek!
Andi
 
 


Sziasztok!


Ne haragudjatok, hogy ismeretlenül zavarlak Titeket ilyesmivel, de szeretnélem megkérni Titeket, hogy szavazzatok a kisfiamra. Már csak 2 nap van hátra, és 75 szavazattal vagyunk lemaradva az elsőtől. Talán még behozható.
Légyszives még szavazzatok még ma és holnap! Esetleg szóljatok néhány ismerőseiteknek is, hogy szavazzannak a Mátéra.

http://www.jatekfutar.hu/szavazolap.html

Referencia szám: 2006_00776 Máté

Köszönöm, hogy szavaztok.

Zsani

Jaaaa....és is írt Nektek:)

Anyukám azt mondta, rajtad múlik, hogy enyém lehet-e az a sárga quad, aminek a fényképét már lassan egy hónapja mutogatja nekem, kérlek ha nem felejtesz el és nem nagy kérés gondolj rám még 2 napig, nagy örömet okoznál nekem…

Máté
Vendég
 


Sziasztok,

Andi, orulok hogy elokerultel - nagyon tetszenek az uj kepek rolatok :). Remelem azert a sok munka mellett jut ido szorakozasra is es tovabbra is elvezitek a csodalatos Cornwall-t! Koszi szepen a gratulaciot :).

Agnes, nagyon jol estek a soraid! Sajnalom hogy nektek is at kellett elni egy hasonlo idoszakot a masodik varandosag alatt, de nagyon fejen talaltad a szoget mindennel amit irtal azzal kapcs hogy hogy erzek jelenleg. Igazad van, a tavolsag egyaltalan nem segit. A hazamenetelt egyedul nem mertem bevallalni a rendkivul rossz lelkiallapotom miatt, igy majd aprilisban sajnos ujbol at kell elnunk mindent, amikor eloszor belepunk majd nagymamam most mar ures hazaba.
Meg egyszer koszonom a soraidat!

Lanyok, koszi szepen a leirt tapasztalatokat a babanyelvvel kapcsolatban is. Azt hiszem teljesseggel sikerult megnyugtatnotok :). Tetszik nagyon Peti kinai-japanja :lol: . Mi a Tini nyelvet sokaig portugalra tippeltuk viszont valami kinai/thai hanglejtessel, ami azota mar "eleuropaiasodott".
Erdekesnek talaltam viszont, hogy ha most Balintot es Petit is hozzaveszem, akkor Tinit leszamitva, azok kozott akiket en ismerek, mind fiu az aki ilyen kis sajat nyelven beszel. Bar a ket dolog kozotti osszefugges valszeg kb zero :).
Antonia is kimond mar sok szot, persze kozel se annyit mint a ti fiacskaitok, es folyamatosan probalja utanozni az uj szavakat is. Viszont neha ugy erzem hogy csak azokat hajlando hellyel-kozzel hasonloan probalni kimondani amelyek igazan tetszenek neki. A tobbinel meg minel jobban mondom neki, annal helytelenebbul probalja ismetelni...de legalabb kitartoan probalkozik :). Ilyenkor mindig a Friends tv sorozat jut eszembe, mert tisztara olyanok vagyunk mint amikor Phoebe tanitotta Joey-t franciaul...es persze elfog a kacagas :).

Legkozelebb irjatok megbovebben magatokrol es a sracokrol!
Es persze utolag is NAGYON BOLDOG SZULINAPOT KIVANUNK BALINTNAK ES PETINEK:)!
Nagyon szep ido van ma errefele, remelem ti is elvezitek a napsutest! b
 


sziasztok lanyok

hal istennek megszuletett a kisfiam januar 26-an du. 15:32-kor.a marcel laurence nevet kapta.52 cm es 3620 g.szep kis barna haju es nagy sotetkek szemei vannak.nagon fajos ez a szules,de mikor azt mondtak,hogy latjuk a fejet,gyerunk nyomjon akkor mar nagyon boldog voltam.bent volt a parom,allandoan masszirozta a derekam,mert szinte rosszabb volt ott a fajas,mint egyebkent,anyukam is bent volt,o mindig vizeszte a szamat,mert hasznaltam gaz-levegot es total kiszaritott.elotte kaptam egy pethadine injekciot,amitol olyan lettem,mint egy drogos,de legalabb lenyugtatott a parazasrol.

2 ejszaka utan hazajottunk abbol a csunya korhazbol,itthon minden sokkal jobb,nyugodtabb.egy kicsit meg a tejemnek jobban be kellene indulnia,sajnos szoptatni is csak mellvedovel: breast shielddel tudok,mert amugy nem szopik es meg nincs az a hude sok tejem es meg 5 nap utan is kisse sargas szinu.fejek is ezerrel,hogy legyen potlas,meghat a melleim bevannak durranva.mikor lesz feher a tej?es hol lehet olvasni arrol,hogy hany ml vagy gramm kell a babaknak tejbol?ha tudjatok elore is koszi a valaszt.remelem lesz jo sok tejem.iszok egy csomot meg eszek levest is!!!

olyan szep a kicsim,ugy imadom,ha tudok rakok fel kepet.jo kis babus,eszik aztan szunyokal,olyan kis josagos arca van.

vett mar vki angliaban baba hordozot?ami jo ujszulottkortol e utana is.es tudjatok mennyibe kerul kb?

majd jelentkezem,jok legyetek.sok puszi,ibi
 
 


ibigirl írta:sziasztok lanyok

hal istennek megszuletett a kisfiam januar 26-an du. 15:32-kor.a marcel laurence nevet kapta.52 cm es 3620 g.szep kis barna haju es nagy sotetkek szemei vannak.nagon fajos ez a szules,de mikor azt mondtak,hogy latjuk a fejet,gyerunk nyomjon akkor mar nagyon boldog voltam.bent volt a parom,allandoan masszirozta a derekam,mert szinte rosszabb volt ott a fajas,mint egyebkent,anyukam is bent volt,o mindig vizeszte a szamat,mert hasznaltam gaz-levegot es total kiszaritott.elotte kaptam egy pethadine injekciot,amitol olyan lettem,mint egy drogos,de legalabb lenyugtatott a parazasrol.

2 ejszaka utan hazajottunk abbol a csunya korhazbol,itthon minden sokkal jobb,nyugodtabb.egy kicsit meg a tejemnek jobban be kellene indulnia,sajnos szoptatni is csak mellvedovel: breast shielddel tudok,mert amugy nem szopik es meg nincs az a hude sok tejem es meg 5 nap utan is kisse sargas szinu.fejek is ezerrel,hogy legyen potlas,meghat a melleim bevannak durranva.mikor lesz feher a tej?es hol lehet olvasni arrol,hogy hany ml vagy gramm kell a babaknak tejbol?ha tudjatok elore is koszi a valaszt.remelem lesz jo sok tejem.iszok egy csomot meg eszek levest is!!!

olyan szep a kicsim,ugy imadom,ha tudok rakok fel kepet.jo kis babus,eszik aztan szunyokal,olyan kis josagos arca van.

vett mar vki angliaban baba hordozot?ami jo ujszulottkortol e utana is.es tudjatok mennyibe kerul kb?

majd jelentkezem,jok legyetek.sok puszi,ibi
[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1170259115.12.jpg[/img] marcel baba [/img]
 
 


[img]hello%20[img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1170259457.94.jpg[/img] marci [/img]
 
 


Kép marcus
 
 


Szia Ibi!

Gratulálok a gyönyörű fiacskádhoz, olyan szép, kisimult kis arca van, úgy tűnik nagyon jól érzi magát! A tejen ne aggódj, igyál sokat, az a lényeg hogy van, majd lesz több is, csak szoptass minél gyakrabban. Szerintem a tej eleje elég sokáig sárgás, és csak pár perc után jön az igazán fehér része. Hogy mennyit kell egyen egy aprócska, azt nem tudom, bevallom én sose mértem- úgyis szóltak ha megéheztek, hetente egyszer mértem a súlyukat, és mivel látványosan gömbölyödtek kihagytuk ezt a "mérjük szoptatás előtt-után, kivonjuk, aggódunk, kiderül hogy minusz 40 grammot evett" felvonást.

nagyon jó babázást neked, szerencsésen alakult hogy anyukád is láthatta a picikét rögtön! Itt van még vagy már haza kellett menjen?


Berni!
Örülök ha tudtam valamit segiteni, ennek sajnos úgyis idő kell. És persze az is klassz hogy babanyelv-ügyben megnyugodtál, el ne kezdj azon sakkozni hogy a többiek miért fiúk és miért csak a te lányod!

Ma voltunk újra ultrahangon, növekedés-ellenőrzésen, merthogy a multkor épp csak elérte a baba a korának megfelelő minimális méreteket. Mit tesz isten, most is ez a helyzet- azaz pont annyit nőtt egy hónap alatt, amennyit kell. Érdekes az itteni rendszer, a legelső UH 6 nappal kisebbenek mérte, ráadául nekem 5-6 hetes a ciklusom, tehát minden valószinűség szerint fiatalabb a baba- de ezt csak akkor veszik figyelembe, ha legalább 8 nap az eltérés a periodus alapján számitott és a ultrahanggal megállapitott kor között. Azt azért elismerték, hogy ha tényleg fiatalabb, akkor tökéletes, jó átlagos méretei vannak. És persze újra visszarendeltek- úgy tűnik végig méregetni fogják szegényt. Én nem bánom, mindig élmény látni a leányzót!

Ibi, mégegyszer gratulálok, és persze várom az újabb fotókat a kislegényről!

Ágnes
 
 


Sziasztok!

Uj vagyok, sajnos (v inkabb szerencsere) olyan sok az uzenet, h keptelen voltam az egeszet atolvasni, de annyit mar el tudtam donteni, h szimpatikusak vagytok. :)
En meg itthon (Erdely) vagyok, tavasszal keszulunk Oxfordba egy rovidebb idore (egy honap), majd a jovo iskolaevtol egy evig ott lennenk ferjemmel es kisfiammal. (most 9 es fel honapos)
Rengeteg kerdesem lenne, de majd beosztom :wink: Van valaki Oxfordban v a kozelben?

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Ibigirl! Gratulalok a kisfiadhoz :D Gyonyoru :lol:

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Sziasztok!

Ibi!!!!!
Ilyen szép kisbabát régen láttam! :) Nagy gratula!
Ne aggódj a tej miatt, bár tudom hogy úgyis aggódni fogsz, mint minden anyuka! (csak az első év ilyen, aztán a többi 18-20 már könnyebb lesz talán!) Csak szoptass "orba-szájba" amikor csak lehet, éjjel nappal, most még nem számít. A mellvédőről meg ha lehet minél előbb szoktasd le, mert később már nehéz lesz. Úgyis begyógyul a cici, és megszokja a strapát. Jó, hogy fejni tudsz, én soha nem tudtam. Egyszerűen nem jött. Pedig volt tejem bőven. Érdekes nem?
Ahogy Ági is írta, én sem mértem a gyerekeket, csak hetente vagy 2 hetente később. Amíg hízik, nincs gond. Persze ez sem megy olyan gyors ütemben, vannak hetek amikor leáll a hízásban, akkor hosszában nő! :) Szóval, no para, és nyugi, pihizz amint lehet!

Berni,
De jó neked, én is úgy szülnék mégegyet, de már öreg vagyok, a férjem sem akar, meg minden ellene szól. :( Pedig három az igazság!
Örülök, hogy tetszünk neked! :)

Móni!
Welcome!
Nyugodtan kérdezz, majd csak válaszolunk valamikor minden kérdésedre! :) Van egy barátnőm Oxfordban, ha konkrét kérdésed van, szívesen megadom a címét. Ő is itt volt Cornwall-ban, de most ott tanul.

Mentem, majd még jövök! (valamikor)
Jó hétvégét nektek!
Andi
 
 


Már ezer éve szeretném kérdezni, hogy ti miért nem csináltok olyan tuti jó aláírást mint az enyém???? :)

Olllllyyyyyyan jó volna, kb. 5 percig tart. Így látnánk a gyerekeket, és hogy ki mikor lesz hány éves!

www.lillypie.com

Ott megcsinálod a csíkot, + csatolsz egy pici képet.

Bemásolod a profilba, az aláíráshoz a legrövidebb url-t szoktam.

Kész!

Naaaa, egy kettő! :)

Pusz!
A.
 
 


Nem jó a link, bocsi.

A gyerekeimre is lehet kattintani, vagy hátha most sikerül:

http://lilypie.com/

Pusz.
 
 


SZiasztok!

Andi! az elso kerdesem: ha megvan a vonalzom a keppel egyutt, hogyan masolom a profilomba? (bocsi, de nagyon bunko vagyok ebben :oops: ) Mi az az URL?
Aztan jonnek az igazi kerdesek :wink:

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


sziasztok

most van par szabad percem,mert a kincsem szunyokal.
koszi a gratukat nagyon jol esett.
a tejem miatt meg mindig aggodok kicsit,mert nem az igazi es sajna tudom,amit andi is irt,hogy el kellene hagyni a mellvedot,mert nem jo,de amugy nem szopik Marci,nem tudja bekapni a cicim.nem azert hordom a mellvedot mert sajnalom a mellem,hanem mert maskepp tenyleg nem megy,hogy szoptassam.ez szornyu... :(
fejek is,mikor csak tudok.ebbol all az egesz napom.csak az eltet,hogy nemsoka jon a jobb ido es ki tudunk majd mozdulni.
hetfon kell mennunk regisztralni a picit,nekem is es a paromnak is menni kell,igy mar ki kell vinnem 10 naposan.remelem ez nem baj es nem fog megfazni.
egyebkent nektek volt valami olyan kaja vagy ital amitol tobb tejetek volt???vki a madartejre vki a sorre eskuszik.ki kell vmit probalnom.viszont csak kaphat eleget,mert most volt a 6 napos sulymeres es nem vesztett semmit a szuletesi sulyabol :D !
kicsit faradt vagyok,de nem olyan veszes csak a baba szobahoz kot es ez kisse depisse tesz.komolyan mondom en megemelem a kalapom minden anyuka elott,mert szerintem ez egy nagyon komoly feladat az eletunkben es en szeretnek jo anyuka lenni.sot nektek mar tobb gyerkocotok is van,ez am tiszteletre melto lanyok.
agi:te vehettel kepet,ultrahang kepet a kislanyodrol a korhazban?
en igen,a 12 es 20 hetes vizsgalaton is,viszont egy bnom is terhes es neki nem lehetett.te most dolgozol egyebkent vagy mar otthon vagy?es milyen hely az a hardingstone ahol laktok???
andi:koszi a biztato szavakat,megprobalok mindent amit lehet.
ja es akartam csinalni azt a konyvjelzot,de azt irta ki hogy a babam 1 hetes 1 napos es en 41 hetes 1 napos terhes vagyok,de a veget en be se irtam azt csak hozzatette.lehet en vagyok nagyon ugyetlen... :?
moni:udv itt a babaneten,orulok neked es koszi a gratulaciot.irtad,hogy 9 honapos a picid,tegyel fel fotot ha tudsz!!!
es ti hogy alltok a szopival,mar adsz ugye szilardakat is?
van egy jo bnom nagyszalontarol,de csikszereda az eleg messze van szalontatol,ugye?ha kijossz angliaba,mit fogsz itt kint csinalni?vagy csak a parod jon ki dolgozni ti meg kiseritek a picurral?
na mara ennyi fert bele,szolit a kotelesseg,vasalnom is kell.
puszika irjatok
 
 


Sziasztok!

Ibi!

Klassz hogy megint tudtál jönni, és pláne hogy mások gondjaival-terveivel is tudsz foglalkozni, nem csak a tejtermeléssel :wink: . Ez jó jel, akkor nagy gond biztosan nincs! Tény, hogy általában azt ajánlják hogy mindenféle segédeszköz nélkül szoptass, de van akinek muszáj használni, ha igy működik, hát igy működik. Ha 6 naposan a születési súlyán van a baba, az szuper, jobbat álmodni se lehet! Sok baba ekkora még nem hozza be a születés utáni súlyesést! Az én elsőszülöttem 6 naposan citromsárga volt és még nem tornázta vissza magát 3 kg fölé....szóval biztosan renbden van a dolog! A fejés sose árt, csak rajta! A a tejtermelés serkentését illeti, otthon vannak rá homeopathias bogyók, sajna erről részleteket nem tudok mert én nem használtam. Nekem ami bejött, az a barna sör, bár hülyeségnek tartottam, de tényleg használt valamit. Na és a Nutella....Bendegúz születése után próbáltam édességmentesen enni, nem diétáztam, de figyeltem hogy lehetőleg ne hizlaljam magam- és borzasztóan kivántam az édességet. A gyerkőc meg félóránként cicizett. Aztán bekanalaztam fél üveg Nutellát magában, fél nap múlva dőlt a tej, nem győztem fejni. Úgyhogy valószinűleg érdemes figyelni arra mit jelez a tested-lelked, mondjuk napi fél üveg Nutellára nem akarlak rábeszélni :lol:

Egyébként én most nem dolgozom, mióta Angliában vagyunk, otthon összeroppanás szélére sikerült hajtani magamat a két csöppség mellett, szülésenként jutott egy hét leállás, egyébként elláttam egy körzetet mint állatorvos. Itt szerencsére megy az egy fizetésből a családfenntartás, igy jöhetett a harmadik baba! A férjem dolgozik, lehet hogy hamarosan újabb állást kap, reméljük ez már a végleges lesz!

Móni!

Isten hozott körünkben, a nagymamám Gyergyószentmiklóson, a nagypapám Kolozsváron született, voltunk sokat Erdélyben, ha nagyobbak lesznek a lurkók őket is el akarjuk vinni! Engem is érdekel amit Ibi kérdezett, mit fogtok csinálni? Dolgozni fog a férjed, tanul, vagy ösztöndijas? Sok családtámogatási juttatás van, ezekről is érdemes tájékozodni, irunk róla szivesen ha érdekel.

Andi!

Kb. egy hete próbáltam meg vonalzót csinálni, én a babafalva.hu oldalon, mint az aláirásomon láthatod hasonló sikerrel mint Ibi és Móni :cry: . Úgyhogy te nagyon ügyes vagy, az biztos, de én se adtam még fel!!!

Sziasztok

Ágnes
 
 


Ibi!

Elfelejtettem válaszolni az ultrahangos kérdésedre! Én is vehettem képet a 12 hetes ultrahangon, aztán jött a Down-kór történet, azóta amolyan VIP vagyok, és kapok mindig képet ingyen.....mondjuk lassan már mindenki ismer, már most több ultrahangom volt mint másnak az egész terhessége alatt és hol van még a szülés!

Ágnes
 
 


SZiasztok!

Ugy orulok, h ilyen rendes tarsasagba kerultem! :lol:
Ibigirl!
Igaza van Agnesnek! Ha mar masok gondjaval is tudsz foglalkozni, akkor tenyleg rendben van minden :wink: En ebben a korszakban kesz hulla voltam, meg fizikailag sem voltam magam. En is ekkor jottem ra, h nem semmi ez a szoptatas :roll: Van akinek borzaszto egyszeruen megy, de a tobbseg kemenyen megdolgozik erte! Nem tudtam soha, h eleg-e, soha nem dolt belolem a tej, mint egyesekbol, meg a kilovelles idejen sem. A mericskeles sem ment vaklahogy, igy inkabb csak szoptattam es remeltem, h minden rendben. Honapokig volt sebes a mellem, sokszor sirva szoptattam, aztan emlekeztettem magam, h a baba atveszi az anyuci lelkiallapotat, es abbahagytam. A sirast. Eleinte azon imadkoztam, h legalabb 3 honapig legyen tejem, majd, h 6-ig. Nem elvenni akartam ezzel a kedved, hanem inkabb biztatni: ma is szoptatok, Zsolti majdnem 10 honapos es minden rendben. :lol:
Itt nalunk kaphato egy teakeverek, ami nekem nagyon bevalt csak most nem tudom pontosan az osszetetelet, van benne komeny, edeskomeny, kamilla stb. Szerintem ott is (hol vagytok most?) kell legyen ilyen teakeverek, a gyogyszertarban kell kerni tejtermelest serkento teat. Az a jo benne, h annyit lehet inni, amennyi csak beled fer, es a folyadek mindenkeppen segit. Valahanyszor ugy ereztem, h apad a tej v nem eleg nekialltam vedelni a teat. Nem tudom mennyire pszichesen, mennyire konkretan, de segitett. Egyszoval: kitartast! :wink:

A ferjem tanit Oxfordban felallasban, eddig itthon is volt egy keves oraja, de ma mar csak ott. Most is ott van, kulonben egy evbol 3szor 8 hetet. Eleg nehez itthon kettesben, foleg a kezdeti idok voltak azok, amikor azert szoritottunk, h itthon tudjon lenni, amikor a baba szuletik, aztan a korhaz utan 3 nappal ment is :cry:
Eddig nem volt lehetoseg, h mi is menjunk, a jovo evben tervezzuk, h mi is ott leszunk, tavasszal pedig odalatogatunk szokni a kornyezetet. Hosszutavon nem tudjuk, h mi lesz, mert mindketten itthon szeretnenk elni, ugyanakkor neki nem igazan van megfelelo munkaja itt, engem viszont idekot a munkam (tanitok egy kozepiskolaban). Neki a szerzodese meg egy evig szol, de elorelathatolag meghosszabbitjak, ha o is akarja, talan egesz allast is kap. Ez akkor lenne jo, ha jonne masodik baboca, nekem is meghosszabbodna a gyes es ulhetnenk kint egy kicsit, Zsolti is tanulhatna a nyelvet.

Meg meselek, latom ez most nagyon hosszu. :roll:

Andi!
Termeszetesen szeretnem, ha Oxfordban tartozkodo baratnoddel osszehoznal, megadnad a cimet! Amint latod, felig-meddig sikerult a vonalzo, hogyan tudnam aktivalni?

Agnes!
En is szeretnek dolgozni valamit, csak nem tudom ez mennyire lehetseges a gyerek mellett. Gondoltunk olyanra, h gyerekekre vigyazni az enyem mellett, de amilyen oldalakon szetneztem tul nagyok a kovetelmenyek. Sajat lakas kell, meg kell feleljen biz. elvarasoknak es ez nem hiszem, h a mi helyzetunk. :cry: Ha van valamilyen otletetek foltetlenul osszatok meg velem! En itthon magyar-romant tanitok, nem hiszem, h ez a terulet ott barkit is erdekelne :? No meg ha bolcsibe kell adni a kicsit, h dolgozhassak , nem tudom, h mennyire erne meg, ugy hallom a bolcsi eleg draga :roll:
Milyen csaladtamogatasi juttatasok vannak? Termeszetesen erdekel.
Es mi van az orvosi ellatassal? Ha a ferjem ott hivatalosan dolgozik, akkor kijar nekem is meg a babanak is ? Mert ez is megijeszt egy kicsit.
Erdelybe mindenkeppen el kell jonni, de errol majd bovebben. Egyelore azt sem tudom ki hol van, mennyi ideig stb. Ugyhogy jon a visszaolvasas...

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1170587815.74.jpg[/img] Kép Kép [/img]

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Sziasztok!


Móni!
Na, ezzel a vonalzóval én is ott tartok mint te....

Micsoda kék szemei vannak a ficsakádnak! Apukája kék szemű?

Ha a férjed dolgozik, akkor igényelhettek Working Tax Creditet, és a gyerkőc után Child Tax Creditet- nekem közel egy évembe telt, mig kiharcoltam, na de bekevert hogy közben költözés-munkahelyváltás volt, ügyhogy normál esetben biztosan sokkal gyorsabb. A Child Tax Credit rendes pénz, mindenképpen érdemes kérni!! És szerintem érdemes az itteni családi pótlékot (Child Benefit) is igényelnetek, nem tudom nálatok mennyi, itt kb. a duplája mint Magyarországon.

Az egészségügyi ellátás jár és teljesen ingyenes, nálunk is csak a férjem dolgozik, és nekem meg a gyerekeknek is jár minden.

A munkavállalás tényleg nem egyszerű. Itt valóbannagyon komoly követelményei vannak annak hogy ún. regisztrált gyerekfelvigyázó legyél. Persze biztosan lehet enélkül, csak ahhoz ismerősi kör kell előbb. Talán ha kint lesztek és eljártok gyerekprogramokra, találkozol olyan anyukákkal akiket érdekel. Én úgy látom sok angol anyuka azért nem áll vissza dolgozni mert nem érné meg, olyan sokat fizetne bölcsire.

A GYES csak akkor jár, legalábbis Magyarországon, ha nem tartózkodsz 3 hónapnál többet egyhuzamban külföldön, a családi pótléknál ez azt hiszem 8 hét. Persze ha van otthon is állandó lakhelyetek, akkor nem tűnik fel senkinek, de ha hivatalosan bejelentitek hogy külföldre mentek átmenetileg akkor nem jár.

Ibi!
Teljesen igaza van Móninak, hogy felejthettem el, évekig ittam a Laktoherb nevű csodateát a tejtermelés miatt, tényleg jó volt, ráadásul az ize se rossz! Biztosan lehet ilyesmit kapni! Bendegúz egy évesen magától abbahagyta a szopizást, Bálint 15 hónaposan, szóval kitartás, lehet ezt csinálni sokáig, még ha nehéz is a kezdet! És a világ legkényelmesebb dolga hogy nem kell éjszaka meg utazásnál tápszert cipelni, kutyulni, melengetni!

De ráérek mostanában, állandón regényt irok nektek
:wink:

Sziasztok!

Ágnes

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok,

Atyavilag, alig gyozok visszaolvasni :)!...akarom mondani, csak igy tovabb:)!

Nem is tudom kivel/mivel kezdjem. Udvozlom eloszor talan a kis ujszulottet kozottunk - Ibi, hatalmas gratula a kissrachoz, igazan tunderi kiskolok :)!
Meg szabad kerdezni hogy miert voltatok 3 napig a korhazban? Csak mer itt szokas "kirugni" az ember lanyat szinte mar aznap, ha mondjuk delelott szuletett a baba, remelem veletek is minden OK volt.
Nagyon ugyesen megszultel. Nagyon egyutt tudtam veled erezni a hatfajos szulessel kapcs, mert nekem is ugyanez volt...ez altalaban a baba fekvesebol adodik, engem mar elozoleg felkeszitett a szulesznom ra...azert remelem ennel az ujabb csemetenel meguszom a hatfajast.
A szopi remelem azota jol halad, de a lanyok nagyon bolcsen irtak, hogy ne izgulj sokat miatta. En is a sok-sok folyadekra szavazok, nekem ez az elejen fokent leves-formaban jott be nagyon. Anyukam velem is allandoan komenymagos leveseket akart volna etetni, a vegen nem probaltam ki, de biztos megtette volna a hatasat.
Nagyon ugyes a kis Marci hogy nem esett a szuletesi sulya ala az elso idoszakban, mar ez is bizonyitja hogy mindent tokeletesen csinalsz :).
Hordozo ugyben, erdemes korulnezni az ebay-n, mi is onnan vettuk a mienket ami egy Tomy Montana tipusu volt. Altalaban olcsobbak ott az ujak es persze hasznaltak is. A mienk hasznalt volt, de teljesen ujnak nezett ki, most sajnos nem fogok az arara emlekezni. Mi azert nem hasznaltuk rogton az elejetol, engedtuk hogy erosodjon kicsit a hata Antonianak.
Ne izgulj a kimenetel miatt, itt amugy sem szokas hetekig bent tartani az ujszulott babakat mint ahogy hallom Mao.-on csinaljak. Talan marad ez az enyhe ido tovabbra is. Az en lanyom oktoberi baba volt, es emlekszem az 5-dik napon kimentunk vele, mert mi is majd megkukultunk a hazban. Mondjuk en az a fajta vagyok aki sokaig kint altattam napkozben a teraszon szuletese utan...hatalmasakat tudott kint durmolni a friss levegon.

Moni - szia korunkben, udvozollek en is. Berni vagyok Londonbol, egy 16 honapos kisleannyal (aki az Antonia / Tini) nevre hallgat es egy 15+3 hetes kismanoval a pocakban.
Nagyon edes a kisfiad azokkal a nagy kek szemekkel es szoszi hajjal :)!
Szerintem sok magyar van Oxfordban (csak meg kell talalni oket). Fokent az egyetemen es az azzal kapcsolatos helyeken. A ferjed az egyetemen fog tanitani?
Nagyon csodallak titeket, es mindenkit, akik ilyen batran nekivagnak a nagyvilagnak a sok-sok remelem csak kezdeti nehezseg ellenere is! En angolt es allampolgari ismereteket tanitok itt ujonnan idetelepuloknek es menekulteknek, tehat kozvetve (masok altal) valahol az allando ujrakezdesrol szol nekem is az eletem. Kivanom hogy megtalaljatok ti is a szamitasotokat a UK-ban!
Latom sok (kozvetve vagy kozvetlenul) kisebbsegi gyulik naluk ossze a forumon :). Es csak hogy en se maradjak kis a sorbol :), annak idejen ('92-ben) a ferjem is Ujvidekrol erkezett ide. En viszont tosgyokeres nyiregyhazi lany vagyok es mi mar itt Londonban talaltunk egymasra.
Agnes tok szepen leirta a lenyeget a juttatasokrol. Az egeszsegugyi ellatassal se lesznek nagyon gondjaitok. Talan ha csak nem az, hogy itt nem megy minden olyan hipp-hopp mint mondjuk Mao.-on, ertsd kivizsgalasok, beutalok, stb. A gyerekek egeszsegugyi szuksegleteit viszont nagyon profin es, foleg, gyorsan ellatjak...nekunk szuloknek meg valahol ugyis ez a legfontosabb, nem?!
Ami a munkavallalast illeti, sz'tem nezz utana, hogy hogyan tudnad az otthoni tanari diplomadat hasznositani, mert lehet hogy er majd kellemes meglepetes:). Nem sajat tapasztalatbol beszelek, mert en itt szereztem diplomaimat, de hallottam mar hogy tobben otthonrol pikk-pakk el tudtak helyezkedni itt a tanari palyan. Eskudni mernek ra hogy a:
http://www.magyaroklondonban.com/
weboldalon, a forum reszen valahol van errol egy egesz topik is, amit honapokkal ezelott lattam. Nezz mar ott korul, ha van idod, mert ugy emlekszem, hogy egesz konkret dolgok voltak ott leirva hogy mit es hogyan kell csinalni ahhoz hogy tanithass itt.
A tanarsagban itt meg az is jo, hogy sok helyen van sulin belul creche (bolcsi) az ott dolgozok kisgyermekeinek (altalaban egeszen 5 eves korig - ami itt az iskolakoteles kor). Nalunk peldaul Antonia is jon velem munkara, ahol a folyoso vegi bolcsiben lerakom, amig en a 3 ajtoval tole levo tanteremben letanitom az oramat - igazan idealis :).

Andi - a babafalvas vonalzoval en is folyamatosan probalkozom - koszi a tippet:)!
Nyugi, nem ti vagytok az egyetlenek ahol ket gyerkoc lesz...mi is megallunk ennel a szep paros szamnal:). Igazad van, szep szam a 3, meg a 4 es a tobbi is, de nekem termeszetembol adodoan nem igazan fordult meg a fejemben a tobb gyerek gondolata. Ugyhogy most valahol orulok is, hogy ha minden rendben megy Dinnyecske II-vel, akkor utoljara csinaltam ezt vegig. Par ev mulva pedig johet ujbol a karrier, nagy csaladi utazasok... :D !

Agnes - orulok hogy ilyen szepen fejlodik a kisleany a pocakban:)! A te szamitasaid szerint mikorra is varhato? Nagyon szeretnek mar ott tartani en is ahol te! Tenyleg nem konnyu a varandosag amikor mar egy (vagy ketto) ott jon-megy a labad alatt.
Esetleges nevekrol szabad kerdezni? Nem gond, ha inkabb nem nyilatkoznal. En is ez utobbi kategoriaba tartozom. Bar nalunk valszeg meg a nemet sem fogjuk megint megkerdezni.
Nem is tudtam hogy te is allatorvos vagy mint a ferjed. Jaj, nekem az is nagyon gyonyoru szakma:)! Hogy sikerult a multkor az eloadas az oviban? Bendeguz biztos nagyon buszke volt a mamajara:)!

Huha, annyit irtam, mint a tenger ... remelem elmegy. Most futok tovabb en is, mert Antonia felebredt es folyamatosan nyomja mandarinul:). A multkor el is felejtettem irni, hogy a telefonalasai nekunk is nagyon bejonnek, na meg a meseolvasasa...azt komoly arccal bizony nagyon nehez kibirni :lol: ! En keszulok ezeket videon megorokiteni...jo lesz majd a kiscsaj eskuvojere :wink: :lol: .
Puszi mindenkinek es kellemes hetet! b
 


Sziasztok!

uhh, jól lemaradtam! nem győzöm most mindet átolvasni... bocsi!

Ibi, GRATULÁLOK A KISBABÁDHOZ! nagyon édes :)
A tej miatt tényleg nem kell aggódni. Veronika 1%-ot veszített a születési súlyából a 10. napos mérésen :)
Én szerettem a gyermekágyi időszakot. A férjem körbeugrált, csak feküdnöm és etetnem kellett. nem is tudom elképzelni, hogy milyen lehet depisnek lenni. én csak boldog voltam rettentően :)
Hogyhogy gyerekkel kell menni regisztrálni? én a férjemet elküldtem, és kész. a gyereket egy hónapos koráig ki se nagyon vittem a lakásból. szerintem annyira pici még. viszont azt hallottam, hogy a születés után 6 hétig van ideje az embernek a gyereket regisztrálni (Guildfordban biztosan, szerintem mindenhol). kérdezzetek utána, mert 10 naposan kimenni ebben a hidegben...!

Móni, üdv körünkben!
Jó, hogy egyre többen leszünk :D

Veronika megint megfázott, állandóan folyik az orra. Hiába a csöpi és a porszívózás... :( Van valakinek tippje, hogy mit lehet még vele tenni? Kamillás gőzölést lehet egy 5 hónapos gyerekkel csinálni?

Andi, nem tudom a profil végére tenni ez az aláírást, de majd a férjem, hátha :)

Na, majd megpróbálok visszaolvasni, és jövök.
Puszi Mindenkinek!
Krisztina
 
 


SZiasztok!

Agnes!
Igen, latom a vonalzoval ugyanott tartunk, vagyis sikerult megoldani :lol: Remelhetoleg Berninek is sikerul hamarosan :wink:
Nagyon koszi a sok informaciot, sokat segitesz vele! Az egeszsegugyi ellatas tenyleg egyszeru, a ferjem igenyelte is, kapott vmi nyomtatvanyokat kitolteni es allitolag ennyi az egesz. A tobbi infot atpasszoltam a ferjemnek, h mig ott van nezhessen utanna, es ha valami hosszabb idot igenyelne, akkor kezdje el idejeben.
Van allando lakhelyunk, az itthoni gyest mindenkeppen kapni szeretnenk, illetve ha kizarasos alapon mukodik es az ottani jobban megeri (ami majdnem biztos), akkor majd igenyeljuk az ottanit. Ott a gyerek hanyeves koraig jar az ilyen juttatas? Mert itt nalunk csak 2 eves korig...
A munkat meg meglatjuk. Ismerosok kerulnek Oxfordban (a ferjem mar jo ideje jar ki), csak az lenne idealis, ha kismamakkal is megismerkedhetnek az altalad emlitett okbol is.
Tudtam, h draga a bolcsi, de azert nem gondoltam, h ennyire :cry: Az igazsag az, h Zsolti mar be van jelentve egy bolcsibe, remelem ez nem kotelezo ervenyu. Ugy gondoltuk, h ha nem is visszuk naponta, jo lenne ha idonkent be tudnank tenni, h en is tudjak kimozdulni.

Latom a vonalzokbol, h a gyerekek kozti korkulonbseg 2 ev es egy kicsi. Mennyire idealis ez? Voltak nehezsegek? Azert erdeklodok,mert mi is kb igy szeretnenk... Te kint szultel? Meselj egy kicsit errol, ha van kedved.

Ibi!
Remelem jol megy a szopizas es minden egyeb! Elfelejtettem mondani, h termeszetesen mi mar szilard kajakat is eszunk, bar meg inkabb pepesitve, neha szigoru felugyelet alatt ragcsalunk is. (van 6 fogunk :) ) Szerencsere nem volt gond a bevezetesukkel, majdnem mindent megeszik valogatas nelkul, meg jo, h en azert valogatok :wink: A hatodik honapban kezdtem bevezetni, mert sokat bokizett es olyankor eleg sokat adott vissza. Szerencsere aztan(eleg keson) ez rendbejott, most mar nagyon ritkan jon vissza egy kicsi a kajabol, es inkabb akkor, ha nem tetszik neki tulzottan a menu. Ti refluxosak vagytok-e? Hogy megy az alvas?

Berni!
Koszi Zsolti neveben is, mi is nagyon drukkoltunk, h megmaradjon a szeme ilyen szep keknek, a haja meg szoszinek. Remelem most mar a szeme ilyen marad, ha a haja sotetedik is. (egyikunk sem szoke) Agnesnek is mondom, az apukajanak sincs kek szeme, a negy nagyszulo kozul viszont haromnak igen. :wink:
Koszi az otleteket is, az oldalt megnezem. Biztato, h az ember meg a tanari diplomajaval is kezdhet valamit, bar en egyelore ideiglenesen szeretnek csak. Mindenkepp utannanezunk a honositasnak is.
Miota vagy kint? Hogyan kerultel oda? Te akkor mar biztosan ott szultel, ugyhogy kerdezlek teged is, milyen ott aterhesgondozas ill szules? Latom ti is a kb 2 ev kulonbsegre eskusztok :)

Moni

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Kép marcel baba mosolyog mar!!!!! [/img]
 
 


Sziasztok!

Ibi!

Hát sármos ez a kis fickó, hallod-e! Ezzel a szivdöglesztő mosollyal! Remélem minden rendben (a kép alapján úgy tűnik), és szopiztok ezerrel!

Berni!

Szerintem május legvégén, 28-30 körül kéne majd érkezzen a leányzó, a "hivatalos" dátumom május 22. Én mindig 2-3, inkább 3 gyereket szerettem volna, a férjem 2-t (érdekes módon nekem két, neki egy testvére van), aztán abban maradtunk hogy legyen egy, és aztán eldöntjük. Aztán hogy legyen kettő, és majd meglátjuk. És aztán egyértelműen mind a ketten akartunk harmadikat :lol: . Az tiszta ügy volt hogy három gyereket nevelni kőkemény lesz, pláne amig picik. Amit nem mértem fel, az az hogy már a terhesség is ilyen nehéz lesz. Az elején a rosszullétek miatt alig éltem, szegény fiaim egy csomót ültek a tévé előtt, addig sose tévéztek. Szerencsére már sikerült visszaállni a tévé nélküli menetrendre, majd szoktatom rá őket újra ha a húguk végigüvölti az éjszakákat :wink: . A név immáron ötödik éve készenlétben áll, csak még nem sikerült elhasználnunk :lol: , Csenge Anna lesz a kisasszony.....nem kivételezésnek szánjuk hogy neki két keresztneve legyen, de mind a két név nagyon szép, és nem tervezünk még egy gyerkőcöt akinek szüksége lehet az egyikre.
Az oviban jól sikerült a jelenésem, bár fehér köpeny nincs nálam, igy a férjem karateruhájában feszitettem :) szerencsére a gyerekeknek nem tűnt fel, a sztetoszkópom viszont igazi, bár azt nem tudnám megmondani miért is hoztam magammal Angliába, a konyhában nem sok hasznát veszem, na de hozzám nőtt, hiányozna...

Kriszti!

Remélem Veronika jobban van! Sok puszi neki!

Móni!

Örülök ha hasznáható infókat adtam! Érdemes megtartani a GYES-t, mert itt ilyesmit nem igényelhetsz, csak ha itt volt munkaviszonyod. A bölcsiben ha feltettétek várólistára az persze nem kötelező. Nem tudom, ez az egyetem bölcsije-e, ezt érdemes megkérdezni, mert egyetemi dolgozóknak ez a legocslóbb lehetőség, és egy akkora egyetemnek kell legyen.

Ami a korkülönbséget illeti, igy terveztük és nekünk nagyon bejött. Persze vannak nehéz időszakok, de alapvetően szerintem optimálisra sikerült a korkülönbség, igy aztán a hugi is 2 év 4 hónap különbséggel követi majd Bálintot. 30 évesen szültem először, és 35 után nem nagyon akartam volna- azt hiszem jól döntöttem, most, 34 évesen sokkal nehezebben birom, mint a fiúkkal, fáj a hátam-lábam-derekam, alig tudom magam összeszedni reggel- és igaz hogy most két lurkót el kell lássak, de előtte meg dolgoztam ezerrel, és ugyanúgy rohantam mint most egész nap, csak este nem éreztem ezerévesnek magamat, úgyhogy nem csak ez az oka, öregszem, na :(

Sziasztok, megyek, berogyok az ágyba, ahogy az egy rozoga kismamához illik!

Ja, Andi, majd dicsérj meg minket vonalzó-ügyileg! Sajna most a képet sikerült eltüntetnem a profilomból, ki akartam cserélni végre olyanra amin Bálint is láthatóan rajta van, nem csak pocakban....ami késik nem múlik, még szülés előtt megcsinálom!!!! Aztán majd kezdem előről a háromgyerekes képpel....

Ágnes

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok,
Sikerult mindenkit visszaolvasni :) .

Kriszti - szegeny Veronika, hogy nem akar ez a franya megfazas vegleg eltunni! Az orrfolyason kivul mas tunet nincs? Megemeltetek a fejenel a matracat egy kisse, hogy jobban tudjon aludni? A masik amit ajanlott egy baratnom, az a Karvol nevezetu termeszetes illoolajkeverek. Allitolag mindenhol lehet kapni, akar a Boots-ban is. Babaknal nehany cseppet egy zsepire vagy mas anyagra kell csepegtetni es a baba fejehez kozel tenni, de ugy hogy ne erje el. Ugy emlekezett hogy mar 3 ho felett alkalmazhato babaknal is, de nezd majd meg. Mielobbi gyogyulast!

Moni - nagyon erdekesen oroklodnek nalatok ezek a szemszinek :) ! De igy kozeledve az 1 evhez, a kek mar szinte tuti biztos megmarad a kis Zsoltinal.
Antonia is refluxos volt, ami valahogy 8-9 ho tajekan maradt csak abba. Gyorsan felejt az ember, most mar nem tunik olyan szornyunek...de emlekszem, voltak olyan pillanataim amikor fohaszkodtam, hogy ezt tuti nem akarom vegigcsinalni megegy gyerekkel.
Visszaterve a tanitashoz...nem feltetlenul kell elkotelezned magad egy allasban sem. Be tudsz jelentkezni ugynokseg(ek)nel, ahol te mondod meg hogy mikor es mennyit tudsz vallalni, es ok kozvetitenek teged ideiglenes/helyettesito allasokba. Nem feltetlenul kell tanitani sem, vannak ugynevezett teacher assistant posztok is. Ott mint besegito vagy jelen egy-egy oran a tanar mellett, mondjuk kisiskolakban iras/olvasasnal, meg ilyenek. Szoval, sok lehetoseg van.

En is itt elek mar '93 ota. Erettsegi utan jottem, ideiglenesen nyelvet tanulni, egyetem elott...aztan az elet maskepp hozta :wink: :D .
A terhesgondozas nekem itt nagyon bejon, mert alapvetoen a termeszetessegre torekszenek. Aminek egy nagy hatranya van, hogy a mas nemzetek lanyainak - fokent ha mar van mashonnan szerzett tapasztalatuk - ez igy ahogy van nyeglenek tunhet. De ha ezen tulteszi magat az ember, es nincs konkret es komolyabb rossz tapasztalata, akkor kifejezetten lehet elvezni, hogy hagyjak elvezni a kismamasagot :) !
Nekem peldaul van egy kisebb rendellenes szivvereses problemam, ami terhesseg alatt mindig fokozodik. Erre nagyon odafigyeltek a multkor is es most is...ugyhogy, tapasztalatom szerint, ha ok van ra, az extra figyelem kijar mindenkinek. Es szamomra ez a fontos, nem pedig az hogy hetente-havonta vizsgaljanak kivul-belul. Mit irhatnek mast, ami esetleg fontos lehet? Elfogadott az otthonszules (tolem most is megkerdeztek akarom-e, mert komplikaciomentes elso szulesem volt), vagy a szulootthon, ami nem korhaz, de azert megsem otthon vagy. Van szulesterv, amit te allitasz ossze, es ha csak mod van ra, a szuleszno megprobalja tiszteletben tartani minden pontjat. Nincs beontes, olyan pozicioban szulsz ami kenyelmes, nincs indokolatlan vagas, de ajanlott esetben is kikerik a velemenyedet. Nincs igazan indokolatlan csaszar. Egyszoval, ha minden terv szerint megy, a szules szinte minden mozzanatanal meghagyjak neked es parodnak a dontes jogat. Szules utan a baba veled marad vegig, es csak indokolt esetben tartanak bent tobb napon at a korhazban.

Az ido majd megvalasztja, de a kis korkulonbseg remelem nalunk is bejon majd :) . Mi ugy lattuk, hogy valoszinu mindharmonk szempontjabol igy lesz a legidealisabb. Elsosorban persze Antoniat neztuk es az o szemelyiseget, masodsorban a sajat lehetosegeinket/igenyeinket/terveinket.
Ha a lanyunk egy maganakvalo kiskolok lenne, aki meg nem kifejezetten elvezi a gyerektarsasagot, es igenyli az allando es kizarolagos szuloi figyelmet, akkor biztos hogy vartunk volna meg a kistesoval addig amig nagyobb nem lesz. De ugy erezzuk, hogy a kicsi igazi ajandek lesz szamara, mivel nagyon kedves, baratsagos, mas kisgyermekek irant rendkivul nyitott kiskolok. Sz'tem a tervezesnel fontos szempont kellene hogy legyen az elsoszulott karaktere.

Ibi - igy is van, csak kuldjed folyamatosan az ilyen tundi-bundi kepeket...ez kell itt a magamfajta asszonynepnek :D !
Minden rendben megy azota is?

Agnes - akkor ugy majus kozepetol elkezdhetunk drukkolni, ugye :) ?! A sracok hogy szulettek? Kesobb, hamarabb, idore? Igy a masodikat varva, kivancsi lennek meg hogy volt-e nagy idobeli elteres a ket szules hossza kozott?
Igazan szep neveket valasztottatok a kicsinek. A Csenge jo kis nyelvtoro lesz az angoloknak :lol: . Nekem teljesen termeszetes a ket keresztnev, mar en es a batyam is kettot kaptunk annak idejen...igy nalam bevallt az itteni minimum ket keresztneves szokas. Antonia masodik neve Eva lett.
En is 30 evesen szultem ot, es ha minden jol megy, 32 evesen be is zarom eletemnek ezt a fejezetet. Igy belegondolva, a max korhatar sz'tem nalunk is ugy 34-35 lenne maskulonben.
Sajnalom, es teljesen megertem hogy nehezebben viseled a harmadik terhesseget. De nehogy mar a korodra fogd :D !! Sok akar kesoi harmincas kismama is szaladgal a vilagban akik rendkivul ruganyosak...persze az elso babat varjak...ugyhogy idejuk magukra mint a tenger :wink: . Neked, ket gyerek es egy robotolo csaladapa melett nincs meg ez a luxusod. Ha meg mindemellett dolgoznal is...reszemrol megkaphatnad a "superwoman" titulust :) ! Vagy en lennek annyira elkenyelmesedve :roll: ?!? Nyugodtan hurrogjatok le!

Majd irok meg valamikor a heten, mert van mit meselnem, meg kerdeznem...de most befejezem, kulonben sosem kezdem el a szokasos esti Tini-utani pakolast.
Udv, b
 


Sziasztok,

Most latom csak, tobb mint 50-en olvastak a topikunkat az utolso hozzaszolasom ota, de senki nem irt :roll: ... Persze ez egy teljesen nyilvanos topik, de azert erdekes tudni, hogy ennyien szemmel kovetik a velunk tortenteket.

Szoval, akkor lenne egy kerdesem az erre jarokhoz :wink::

Van-e olyan aki beadatta a gyermekenek a rovativus elleni vedooltast? Oltasnak hivom, de tudom, hogy szajon at kell adagolni, csakhogy ne tevesszek meg senkit. Erdekelne a Rotarix es a RotaTeq is, bar valszeg a Rotarix az elterjedt Mao-on. Ezzel kapcs erdekelne, hogy elertek-e a vart hatast a kicsinel, tehat elmaradtak-e a megbetegedesek?

A masik, ugyanez a kerdes, csak a Hep A es/vagy Hep B oltasokra vonatkozik, esetleg a kombinalt fajtajara, ami Twinrix neven fut.
Kivancsi lennek hogy milyen indokkal javasoltak ez(eke)t az oltas(oka)t es hogy voltak-e mellekhatasok?

Antonia a mult heten sajnos masodjara is elkapta a gastroenteritist (eloszor 5 hos koraban), ami egy kisse elkeserit minket. Szerencsere eddig meg soha semmi mast nem kapott el a bolcsiben - pedig hajaj mennyi a kohogo/taknyos/tusszogo gyermek mindig - kiveve ezt a franya rotavirust :( ! Es hat annyira rossz nezni ahogy szenved! Meghat eddig meg mindket alkalommal hogy elkapta, eloszor elkaptam en is, viszont az apukaja mindket alkalommal :(. Sajnos a rotavirus elleni oltasokat mar meg kellett volna hogy kapja 6 hos koraig...de hat akkor meg nem is tudtam errol a lehetosegrol. Ugyhogy errol sajnos lemaradt :( . Viszont a szuletendo kistesonak feltetlenul be akarjuk adatni, csakhat erdekelne egy kis szemelyes tapasztalat is ezzel kapcs.
Kivancsi vagyok lesz-e valaki...

Udv, b
 


helloka

hogy vagytok?en kisse faradt vagyok mostanaban,vagyis az utolso ket napunk csak a sirasrol szolt.most tettem le aludni a kis siropigyogomat.ugy sajnalom,biztosan fajhat a pocija,mert huzogatja a labait es erolkodik.
anyum kuldott laktoherb es milusan teat,elkezdtem inni ezerrel.
agi:en is eszem a mogyorokremet,palacsintaban imadom.nagyon megorultem,hogy leadtam a kilokat,meg kevesebb is lettem 1 kg-val mint voltam terhesseg elott,de ha igy eszem az edessegeket,nem fog sokaig tartani.de ugy imadom :D
es ti jol vagytok?varom a te pocaklakod fotoit is,mihelyst kibujik!!!a csenge anna nev nagyon szep.
egyebkent ugye allatorvos vagy?es minden allatot meg tudnal gyogyitani?(lehet,hogy ez hulye kerdes,de erdekes)es mi volt a legkulonlegesebb allat amit vittek hozzad,hogy gyogyitsd meg?

szia moni.szep kisfiad van,jajj de jo neked ti mar ott tartatok,az enyem meg pirinyo.3hetesek vagyunk ma.az alvas az tok jo ejjel mert eddig 2szer vagy csak 1szer kel fel ejszaka.nappal tobbet fent van,sokat kell olbe vennem,szeret rajtam a hasan aludni.tudom nem szabadna hozzaszoktatnom,mert kesobb egy szabad percem sem lesz.ma este rendelek is egy babahordozot,ugy is szeret rajtam lenni meg legalabb ki tudunk konnyebben mozdulni.
az eves az megt neki nagyon,imad enni es olyan moho mint az apja,meg gyorsan is eszik szerintem.ugy szoktam,hogy a kaja felenel megallunk megbufiztetem feluton meg a vegen is.akkor szokott bukni,de csak keveset,ha tul sokat evett.

szio berni.a szoptatas az tragedia,nem megy nekunk csak uvegbol... :( de hat mit lehet tenni..
amugy ezert is voltunk bent 2 ejszaka a korhazban,hatha jobb lesz,utana kiengedtek,hogy gyakoroljak.
a regisztralas ota voltunk mar 2szer kint egy pici idore.legalabb csendben van,jot alszik alatta.

hello kriszti
sajnos kettonknek menni kellett regisztralni,mert kellett mindket szulo alairasa.szerencsere jol sult el,mert vegig aludt a baba.
hogy van a kislanyod?a wick vapour nem jo neki???
puszika mindenkinek
 
 


Kép hello csajok!!
 
 


Kép
 
 


Kép almos vagyok..
 
 


Sziasztok!

Igazad van, Berni, en is allandoan benezek, aztan megyek, mert hivnak :roll: Nagyon keveset alszunk mostanaban napkozben (atteroben vagyunk a ketszeri alvasrol az egyszerire), es annyi mindent kene csinalni ilyenkor! Most kezdett mindenhiol felallni a lurko, mindenhova megprobal elerni es nagyon veszelyes helyzeteket kepes produkalni, ugyhogy allandoan a nyomaban kell legyek, nem szabad alabecsulnom a kepessegeit :lol: Eleinte meg komolyan gondoltam, h "ezt nem eri fel, ezt nem tudja eltorni, elszakitani, megenni stb.', ma mar inkabb elovigyazatos vagyok :D

Nyugtato, amiket irsz a terhesseggondozasrol, az a fele, h mindent megbeszelnek veled es te dontesz. Bar en az a tipus vagyok, aki szeretem az arany kozeputat, azt hiszem az a szulootthon a legszimpatikusabb. Nem tudom, en azert igenyelnem, h legalabb 4-5 napot legyek a korhazban (v valamilyen helyen ahol segitenek), Zsoltinal legalabbis fontos volt. De lehet, h ha minden rendben velem es a szopizas sem gond mar, akkor nem bannam a korai hazamenetelt sem :roll: (vele volt gatmetszes, eleinte csak hanyta a magzatvizet es nem akart szopizni stb) No meg vonzo a lehetoseg, h olyan pozicioban szulsz, amilyenben akarsz (Zsoltinal allandoan nyomtak a hatamra :( ) es a gatmetszest is meg lehet elozni.
Persze mindez meg egyaltalan nem biztos, h bejon, de szertem tudni, h mi varhat ram... Ugy nyartol johet a babaprojekt :lol:

En eddig erre nem gondoltam, h az elso baba karaktere kene befolyasolja a mi babaterveinket :roll: Ugy gondolom, h ez alakul, es lehet, pont attol lesz baratsagosabb v tarsasagibb (idovel) egy visszafogott v akaratosabb kis lurko, h testvere lesz. Legalabbis en nem mernem biztonsaggal megallapitani, h o most hogyan viselne el az uj helyzetet. Zsolti kulonben kis jatekos, minden babara ramosolyog es nevetve turi, ahogyan a 2 es fel eves unokatesoja taszigalja es minden jatekot elvesz tole. De nem tudom, h ez mive alakul...

Koszi az otleteket a tanitassal kapcsolatban is, majd ha ott leszunk tavasszal, felterkepezem a helyzetet!

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


SZia Ibigirl!

Mar a tegnap is akartam irni, de a ZSolti megszakitott.
Ne izgulj, olyan hamar el fog telni az ido, aztan meg visszasirod! Bar en azert azt hiszem, h minden uj nehezseggel egyutt azert sokkal kellemesebb az elet a babocaval ha eltelik egy kis ido. Te is rendbejosz a szules utan, es a kommunikacio is fejlodik koztetek. Szerintem a legelejen van szukseg a legtobb turelemre, egy ido utan mar minden termeszetszeruleg kovetkezik. Legalabbis az en tapasztalatom szerint, a baba novekedesevel egyre magabiztosabba valsz.

Miert nem tud szopizni a kis Marcell? Az uvegbol anyatejet v tapot kap? Kitartast a gyakorlashoz, de azert vigyazz, ne lepd at a sajat hatarodat! :wink:

Nagyon aranyos Marcell az asitos kepen! :D Nekunk is van egy ehhez hasonlo kepunk 1 napos korabol, hihetetlen, h mekkora szajat tudnak tatani, es milyen oszinte a kifejezesuk! :D

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Sziasztok!!!

Jaj, de ég a fejem, hogy így eltüntem, vannak kifogásaim szokás szerint, de a fő ok, hogy a sz.gépet sikerült elcsesznem mivel kitöröltem egy két progit, ami nélkül alig működött. Most nagy nehezen már tudok kapcsolódni, de még mindig nem műxik egy csomó minden. Szóval bocsi lányok. :oops:

Ibi!
Ne gondold, hogy olyan rossz dolog az üveg, végül is már egy csomóan csinálják hogy lefejik a tejet és üvegből adják, ha neked ez az ami bejön, még mindig jobb, mint idegeskedni. Végül is megkapja ugyanazt, más módon. Így legalább látod mennyit evett. Én is adtam volna üvegből sokszor, de én nem tudjam lefejni. :(
Ja, a Laktoherb tea biztos jó, de attól is fájhat a pici hasa.

Képzeljétek, a fodrász elcseszte a hajamat, életembe nem festettem és most elhatároztam, hogy szőke leszek, ("csak" 30 font) de addig addig festegette, amíg most kékes zöld színekbe játszik. Így viszont nem kellett fizetni, és mit is mondjak, nekem tetszik!!!
(egy kicsit)
Mindjárt teszek fel képet, ha merek. :) Szombatig kell eldöntenem visszafestessem-e barnára.

Ügyesek vagytok, hogy betettétek az aláírást! :)
Nagyon jó látni a csemetéket!

Én úgy szoktam, hogy mindig a legrövidebbet választom, aztán csak bekopizom az aláírás helyére a profilban.

Bocsika, de hulla vagyok már megint!
Pusz.
Andi a kékhajú lány. Kép
 
 


Sziasztok!

Na, harmadszorra is nekifutok ennek a hozzászólásnak. Eddig kétszer vágott csak közbe Veronika, és közben persze lejárt a bejelentkezésem. Egyszer pedig nem ment a babanet...
elég a magyarázkodásból! :)

Ibi, hogyhogy csak üvegből tudsz etetni? nem sikerül a szoptatás? gyakoroljátok, mert aztán elfelejti Marcell, és fejhetsz folyton.
Nálunk egyszerű, mert Veronika nem hajlandó üvegből enni, így nincs más választás. A cumit sem fogadja el... ez nem tudom, jó-e vagy rossz, mert időnként egyszerű lenne a száját befogni vele :)

Moni, a terhesgondozás is nagyon jó. nekem csupa pozitív élményem van. és a szülés is nagyon jó, angolos udvariassággal és segítőkészséggel :)

Ibi, nem tudom milyen wick vapour-t írtál... leírnád, hogy az mi? vagy már írtál róla, csak én nem emlékszem? :oops:

Veronika most jól van, egyedül annyi, hogy véreset kakil időnként, úgyhogy ismét van miért aggódni :( ma megyünk kórházba megint, csütörtökön voltunk (4,5 órát vártunk!!!). remélem mostmár tudnak mondani valamit. mintát is kellett leadni. majd megírom, hogy mi van.

Remélem babáitok jól vannak.
megyünk április elején haza, egy teljes hónapra! már annyira várom! utoljára június végén voltam otthon - Veronikával a hasamban. és már nagyon jó lesz látni mindenkit és megmutatni a babát! :)

Puszi Nektek:
Kriszti
 
 


hello

kriszti;nem tudom,hogy lehet e hasznalni olyan korban mint veronikae,de nezd meg a wick-et a tescoban lattam a gyogyszereknel.ez egy zsele fele krem amit a gyerek orra ala kell kenni es kitisztitja a legutakat,gondolom vmi mentolos jellegu,de ha talalsz olvasd el a tajekoztatojat.van masmilyen allagu is,azt hiszem folyadek meg nozi,tudod amibe bele kell szippantani.

azert csak uvegbol etetek,mert nem szopik cicibol,mar tobbszor volt,hogy orakig probaltuk,de nem fogadja el,csak sir,uvolt es elhuzza a fejecskejet.es mar minden pozban is probaltuk...sajnos nem jon ossze

jo utat haza,mi csak aug-ban megyunk

az en kis ducim is jol van mar 4.64kg

most futok etetes van..
puszi
 
 


Sziasztok!!!!

Remélem mindenki jól van, és nem ijedtetek meg nagyon a hajamtól! :) Mert biztos azért mardt abba a lendületes levelezés! :)

Nem kell félni, már kopik le a kék, és egész normális lesz egyszer.

Puszi!
Andi
 
 


Sziasztok!

lefekvés előtt gyorsan megörvendeztetlek (uh, ez a szó!) Benneteket egy hozzászólással :)

Andi, a hajad nagyon jó lett :) a fotón nem is látszik, hogy kék. egyébként pedig sok anyuka példát vehetne Rólad, hogy milyen felvilágosult és formabontó vagy!

Ibi, köszi a jótanácsot! a szomszédom adott valami hasonló zselét, de inkább csak vattára kentem, és azt dugtam a gyerek orra alá, mert nem tudom, hogy az érzékeny bőrére hogy hat. így is teljesen pirosak folyton a hajlatai, olyan bőre van... meg én is kipróbáltam, rákentem az orrom alá, és elég erős volt, majdhogynem csípte is a bőröm :shock:
sajnálom, hogy nem sikerül szoptatni. van egy barátnőm, aki szintén így járt. hogy viseled a folytonos fejést? én szoktam időnként, amikor majd kidurranok, de nagyon iszonyúnak találom.

a hétfői kórház egész gyors volt, röpke 2 és fél óra múlva már jöhettünk is haza. persze kiderült, hogy gőzük sincs, miért csinálja ezt a gyerek. egy hónap múlva megyünk egy alaposabb átvizsgálásra (vérvétel, stb.). ha addig elmúlik, jó és törölni kell az időpontot. ha nem, akkor megyünk. remélem gyorsan megússzuk!

megpróbálok feltenni egy fotót Veronikáról :) olyan édesek a gyerekeitek, muszály Nekem is produkálnom valamit!

üdv Mindenkinek!
Krisztina
Kép
 
 


bocsi az óriásképért... még gyakorolnom kell :)
jó éjszakát!
 
 


Sziasztok!

remélem nem rettentett el senkit a kislányom óriásképe :)
hogy vagytok?
hogy telik a hétvége?

jaj, már nagyon várom a húsvétot, hogy egy teljes hónapot otthon lehessek :)

további kellemes és napsütéses hétvégét!

üdv,
Krisztina
 
 


Sziasztok!

Krisztina!
Dehogy rettent el a kep, sot! Nagyon edes Veronika, az csak termeszetes, h mi, anyak, mutogassuk oket! :D Mennyi idos? Mert igy, ranezesre, olyan Zsoltifele lehet... :roll:
Mi van Veronikaval?

Zsolti kulonben nagy valtozasokon ment at az utobbi egy het alatt. Leszokott a szopirol egyik naprol a masikra, eleinte nagyon el voltam keseredve, ma mar az elonyeit is latom. Atalussza az ejszakat es megy! :D Mindez majdnem egyszerre!
Ugyhogy most en is fejegetek, bar nem sokaig, ugy tunik egyre apad. Meg arra kell ravegyem Zsoltit, h igyon, mindennel probalkozunk, de eleg nehezen megy, felek, h nem megy eleg folyadek beleje. (eddig szopin kivul nem igazan ivott)


Andi!
Tenyleg nem a keptol ijedtunk meg :lol:

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


hello mindenkinek

mar reg jartam erre
kriszti,nagyon szep a kislanyod,gratulalok!
a fejest mar megszoktam,de nem egy leanyalom,mert faraszto.most mar rutinosabb vagyok,egyik kezemmel etetem marcelt a masikkal fejek.veronika mennyi tejet eszik egyszerre?ja lehet nem tudod,ha nincs merleged...mert szopizik.
marcelon kijottek a tejkiutesek a kis arcan.nektek volt ilyen?
ma meretkeztunk,5.22kg es 5 es fel hetes.kis dundus
moni,jar a picur?es hogy indult el?de joooooo.biztos edi lehet es buszke vagy ra.
a ti gyerkoceitek elfogadjak a cumit?
szia andi,nem olyan szornyu az a haj,hogy vannak a csemeteid?

pusza
 
 


Sziasztok!

Moni, Veronika tavaly szept 2-án született, most múlt 6 hónapos. Köszi a bókot, szerintem is édes :)
Egyelőre a véres kakiról nem tudunk semmit. Elvileg megyünk kivizsgálásra a kórházba március végén, de csak akkor, ha addig megint kakil véreset...
Nagyon király, hogy Zsolti átalussza az éjszakát! Jó lenne, ha Veronika is minél hamarabb rászokna erre. Remélem menni fog az itatás. Próbáltad pohárból? Állítólag szokott működni.
Veronika most kétóránként kelt éjszaka... Nem tudom, hogy erről mikor fog leszokni. Most szombaton kezdünk a baby rice nevű szilárd táplálékot. Állítólag akkor jobban átalussza majd az éjszakát...

Ibi, gratula, elég kitartó vagy a fejéssel! Veronikát kéthetente mérem a surgery-ben. mindenkitől azt hallottam, hogy butaság és felesleges mérleget tartani, és minden etetés után mérni. Sőt, a Health Visitor azt mondta, hogy elég lenne csak havonta egyszer mérni. Mostmár mi is átállunk erre, mert szépen növekszik Veronika, most lett 8 kiló :) Marci is jól nyomja hallod! Mennyivel is született? Veronika alig volt három kiló... Szépen felhozta.
Nem próbálgatod időnként a szopit? A mellfájáson ha túlesen, akkor egész jó :) Lehet, hogy minden nap próbálkoznod kéne, mert egy éhes száj csodákra képes!

Dejó, 4 hét, és megyünk haza! Már nagyon kész vagyok! Nagyon szeretnék otthon lenni, és az egész családomnak megmutogatni Veronikát!

Puszi Mindenkinek, és szép időt!
Krisztina
 
 


Sziasztok Lányok!

Hol vagytok mindannyian? Remélem nem betegek vagytok, hanem csak túl elfoglaltak!

Mi jól vagyunk. Szombaton megejtettük az első kanalazást. Veronika érdekes arcot vágott, és furán viselkedett. Aztán kiderült, hogy szegény egy rakás kakiban ülte végig az első etetést :( Úgy sajnáltam. Legközelebb mindig átpelusozom :)

Jók/Jól legyetek!
Puszi:
Krisztina
 
 


Sziasztok!

Bocs, h igy eltuntem, semmi baj nincs, sot :D Azert jelentkezek mostanaban ritkabban, mert hazajott Apuci, most itt leszunk 6 hetig, aztan megyunk egyutt Oxfordba! :) Mar nagyon varom, bar ez meg csak egy kis izelito lesz, olyan 3-4 hetes.

Ibigirl!
Zsolti egyre jobban es tobbet megy, bar meg mindig jobb futkosni utana, mert jo csunyakat tud esni :( Arra gondolni sem merek mi lesz, amikor majd kint is kivesszuk, illetve majd nem akar megulni a babakocsiban :? Mar regota kovetelozdott, h vezessuk, aztan egyik naprol a masikra eszrevettuk, h tud o magatol is, csak nem mer. Es innen nem volt megallas :D Mikor egy jot gyalogol, o a legbuszkebb magara :D
Zsolti most cumibol eszi a tejet (anyatej+tap), 2-3 napig nem volt hajlando semmibol sem enni, azota nagyon harcol a hasaert. Sajnos nem jott be sem a pohar, sem a csorospohar, ezekkel csak jatszott. Ugyhogy 10 honapos kora utan szokik ra a cumira, de nem banom, valoszinu, h meg szuksege van erre. (tul hirtelen mondott le mindenrol)
Meg mindig fejtek? Mivel adod, ha nem cumibol?

Krisztina!
Igen, mi anyak mindentol csodat varunk :) Nekem az a tapasztalatom, h a babak mindig probaljak meglepni a remenykedo szuloket, es csak akkor lepnek, ha mar lemondtunk mindenrol :wink: Rengeteget probalkoztam Zsoltival, h ataludja az ejszakat, aztan amikor nem is gondoltam volna, megtette. Kulonben mi is rizspeppel kezdtuk, illetve elotte gyumolcsot is kapott. Szerencsesek voltunk, h zsolti konnyen elfogadott mindent, ma is keves kaja van feketelistan. (pl maj) Jo szorakozast es turelmet a hozzataplalashoz, ha vmi kerdesed van nyugodtan tedd fel, meg eleg frissek az emlekeim. :)
Hova valosiak vagytok?

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron