Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Az egyik szemem sír, a másik nevet.....
Ugyanis ma köztisztviselői nap van, melynek örömére a férjem nem dolgozik!!! :D Családi kirándulós napot tervezünk.

Viszont így nem tudok veletek találkozni megint. :( :( :(
Szomi vagyok.

Jó szórakozást nektek, talán egyszer összejön a tali!!!



Zsebi baba pihenj sokat és gratula Szabikához!

Kriszti



Sziasztok!

Hát, sajnálom, hogy nem tudtam menni a talira, de mint írtam is az sms-ben, közbejött egy két dolog. De majd legközelebb. Lehet ez az én formám, h. minden második talin jelenek meg :lol: :lol: :lol: ?!
Azért majd a fotókra kiváncsi vagyok!
Pussssz
Vendég
 


Zsebi!
Nagyon szlép helyen jártatok!!!!Gyönyörű az a környék, már én is szeretnék elmenni arrafelé.
Hogy vagy?Gondolom egész nap pihizel. :wink:
A Szabolcs szép név, sógoromat is így hívják, és Éváék kisfiának is ez lesz a neve :wink: :D

Olimami!
Sajnálom hogy nem tudtatok jönni, de biztosan lesz még tali :wink:
Használjátok is ki, hogy ma otthon van Apa, szép napot! :D
Nellyke hogy van?Képet tudsz róla tenni?

Anita!
Nagyon szépen köszönjük a vendéglátást!Nagyon jól éreztük magunkat, kár hogy Emili nem bírta tovább, én még szívesen maradtam volna. :wink: Nagyon szép ízléses a lakásotok!
Bocsánat a sok piszokért, és hogy nem tudtam ottmaradni takarítani :oops:

Lányok!
Nagyon örülök,hogy ismét találkoztunk, és jókat dumcsiztunk. 8) Köszi a sok sütit is az alkotóknak!
Kismamik pihenjetek sokat! :wink:
Emili nagyon ki volt már bukva, ahogy hazaértünk egyből ment is a szobájába, 3/4 2 óta alszik is. :D Én meg megyek vasalni, főzni :(
Puszi.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
 
 

 
 

Sziasztok,

Örülök, hogy eljöttetek és jól éreztétek magatokat. Nagyon gyorsan eltelt ez a pár óra. Gyerekeknek remélem nem volt nagyon rémes (sem az anyukáknak:-)) ), ha legközelebb nálunk lesz tali - ami nyilván csak a kislányunk születése után lesz már - akkor hátha jobban le tudom majd a gyerekeket is foglalni.

Panka és mindenki más aki hasonló butaságokat gondol: ne aggódjatok, igazából egy mosogatással és porszivózással vissza lehetett varászolni a lakást a megszokott kinézetre, ezt pedig még én is simán birom, nem is hagytam volna, hogy ti takaritsatok. Anyukám jön minden héten segit a takaritásban, szóval nem egyedül csinálom.

Talán ma jönnek szunyoghálót felrakni, de már csak akkor hiszem el, ha itt lesznek. Este pedig nyári szinházba megyünk. El is felejtettem kérdezni, hogy vki jár-e közületek. Mi nagyon szeretjük, már 3. éve hogy járunk.

Porszivózás közben találtam egy kis könyvet meg két darabot vmi épitőkockaszerűből, nem tudom kié, de megörzöm és visszajuttatom. Ja és lányos zavaromban Pintyus és Évi nem adtam vissza a tálkátokat, amiben a fincsi sütiket hoztátok, igy azokat majd megkapjátok jövő héten ha megyünk együtt a bababoltba. Nektek jó lenne a csütörtök?

És Pintyus kedvéért a csokiszalámi receptje:
Hozzávalók: 1/2 kg keksz
20 dkg cukor
3 dkg kakaó
1,5 dl tej
25 dkg margalin
kis rum
A tejet a cukorral, kakaóval és a vajjal felfőzzük. A kekszet összetörjük (6-8 db-ra, én kloffolóval szoktam), meglocsoljuk kis rummal, és belekeverjük a felfőzött masszába. Folpackban hengereket formálunk belőle és min. 1 órára hűtőbe tesszük, hogy megdermedjen. Utána lehet szeletelni.

Nekem most kimaradt belőle a rum, de úgy még finomabb (jó az aroma is).

Puszi:
Anita

Ui: várjuk a fotókat!!!!!

Kép

Kép
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon jó volt a mai tali, nekünk nagyon tetszett, köszönjük is Neked szépen Anita a vendéglátást, nagyon finiket készítettél ám.
Bocsi, hogy amortizáltuk a szép lakásotokat, de gyerekekkel látod, már csak így megy. :?
Jelentem az épiítőkocka szerű az valószínűleg a mi kirakónkból való, de ha nem szólsz észre sem vettük volna. :P
Nagyon jól tetted, hogy feltetted a süti receptet, fiamnak nagyon ízlett, azt hiszem fogok "gyártani "neki. :wink:

Sajnálom, akik nem tudtak ma jönni, igy nem ismerhettelek meg Kriszti, Reni és Zsebi Benneteket, de remélhetőleg ami késik nem múlik. Persze azt is sajnálom, hogy Bea Te sem tudtál jönni, persze legalább Téged már ismerünk. Olgiék meg ugye "igazoltan " maradtak távol.
Anita, nyári színházban mit néztek? Én mindig csak játszottam a gondolattal, de sosem jutottunk még el, pedig biztos nagyszerű élményt adnak.
Majd mesélj milyen volt.

Zsebi, nagyon kis tuti helyen voltatok, nagyon jók a képeitek. és amennyire látszik a pocid is szépen kerekedik. A Szabolcs név szerintem nagyon szép, nekünk is esélyesek közt volt, de nekünk vezetéknévvel hülyén hangzott volna, és amúgy is kislányunk lett másodszorra. Pihizz továbbra is, gondolom már jól /jobban érzed Magad.

Pintyuska, Alízka hajrá a dobozolással, szuper lesz mindkettőtöknek az új kégli. :wink:

Most pedig elkezdem felvarázsolni a millió talis képet:
Kép Bencém
Kép Pannika, Zsuzsi és Anita
Kép Anita, Emili , Panka
Kép Dorka
Kép Emili
Kép Zsuzsiék
Kép
Kép
Kép Alíz és Panka
Kép
Kép

Kép
Kép
 
 


Kép Balázska
Kép Dorka + Emili
Kép Évi+ Zita
Kép Zita, Alíz, Balázska
Kép Emili
Kép Dorka
Kép Dorka, Balázska, Alíz

Kép
Kép
 
 


Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
 
 


Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép Edina
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
 
 


Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
 
 


Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
 
 


Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
 
 


Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
 
 


Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
 
 


Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
 
 


Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép


Hát ennyi voltam. :P :lol:

Anita még 1x köszi mindent, szuper volt minden.

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Anita! Nagyon köszönünk mindent! Remélem, nem okoztunk túl nagy felfordulást... Fincsi volt minden! A csokiszalámi nekem nagyon ízlett, akartam is kérdezni a receptet, na meg a nevét is! :lol: Ha nem mondtam volna, gyönyörű a lakásotok, nagyon jó ízlésetek van! :wink:

Andi! Megint nagyon jó képeket csináltál! Na, jó, nekem van egy fejem némelyiken... :roll:

Gyerkőcök édesek egytől egyig, nagyon jól éreztük magunkat mindketten Pannikával. Én úgy örülök, hgy ilyen jó kis társaság jött itt öszze! Képzeljétek, Pannika egész nap annyit aludt, amennyit a talin, kb 3/4 órát, úgyhogy ma hamarabb fürdött és már alszik vagy 20 perce! :D Kimerült a Drágám, sok volt az inger!

Pusszancs mindenkinek! :D

Kép
 


Sziasztok!

Anita!
Húúú…nagyon jó volt a mai tali is!!! :!: Köszönjük Anita a meghívást! És a süti receptjét is örültem, h leirtad, mert én is el akartam kérni! :wink: Kitettél magadért te is rendesen, minden nagyon jó volt! :!:
Gyönyörű lett a lakásotok! És a gyerekszoba is nagyon tetszett, sokat tanultam belőle! :wink:

Andi!
Köszönjük a képeket! Nagyon jól sikerültek, főleg amin a gyerekek vannak! Meg a többiek…Dorkával profi fotósok vagytok! :wink:

Pintyus!
Bocsi, elfelejtettem annak a VAS készítménynek a nevét amit mondtál, leírnád ide is! Nagyon köszi!!!

További szép napot!!!
Pussz


Kép

Kép
 
 


Zsuzska!

Egyszerre irtunk, csak te hamarabb küldted el, és majdenem szinte ugyanazt irtuk, hasonló szavakkal :wink: látszik, h egyre gondoltunk!
Édi volt Pannikád amilyen nyugisan aludt, és végig milyen érdeklődéssel követte az eseményeket! :wink: szerencséd van, h ilyen kislányod van!

Kép

Kép
 
 


Na, közben lementegettem a képeket.
:D

Edina! jaj, köszönöm! :D Igen, tényleg ilyen kis érdeklődő mindig a lányom, megfigyel mindent! Aztán lehet, ha majd tud beszélni, visszamondja... :lol: :lol: :lol: És tényleg szerencsések vagyunk, mert jó kislány! És ezt ahogy Pankával is beszéltük, az hogy ilyen kis nyugis, ez nem nevelés kérdése, ez adottság! De azt mondja Anyukám, én is ilyen voltam, és nagyobb koromban is ilyen nyugis. Mi már csak ilyenek vagyunk... :D

Kép
 


Sziasztok!

Andi!
Köszi a sok képet, én is mentegettem.Én nem vagyok egy nagy fotós, meg Emili után kell állandóan rohangálni, látod. :wink:

Anita!
Remélem a szúnyogháló odaért!
Örülök hogy sikerült könnyen a romokat eltakarítani! :wink:
Nyári színház az milyen?Nyitott téren van?Hol?

Zsu!
Nagyon édes a képeken is Pannika!Következőnek én is ilyen nyugis babát kérek majd a kórházból! :lol:
Egyébként én sem vagyok egy otthon ülős típus, úgyhogy ne is csodálkozzak. :lol:
A szakbarbár címét meg tudod mindani?

Képzeljétek, férjecskémnek letört egy darab a kiidegelt fogából, most van a afogdokinál. :( De még jó hogy nem a nyaralás alatt történt!!!

Emili nem aludt sokat miután hazaértünk, enni is csak egy kis levest evett miután felkelt.Itt nyűglődött egy kicsit, aztán megfogta a kezemet, és húzott az ajtóhoz :lol: Így elmentünk a játszóra, de előtte még akertben voltunk, mert kint volt a szomszéd néni a kisunokáival.Na a mésfél éves kisláényak annyira teteszett Emili, hogy folyton utánna járkált, puszilgatta volna. :lol:
Azért a játszira is elemntünk, meg boltba is.Viszont mikor hazaértünk már nagyon nyűgi volt.Gondoltam hamarabb viszem aludni, férjem vetkőztette és ő szólt, hogy lázas! :shock: Tényleg, 38.2 volt. :cry: Kapott Gremicidet, és most alszik.Nem tudom mi baja lehet, de holnap elviszem délután dokihoz.Remélem nyaralásig meggyógyul!És azt is, hogy nem kapta el senki, de tényleg csak most estére lett lázas, eddig semmi baja nem volt. :(

Szép estét!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
 
 


Helloka!

Képzeljétek, Dorka úgy elfáradt, hogy negyed 4től aludt 7-ig. És 7-kor nyöszörögve ébredt, mint aki még mindig álmos. :roll:
De lementünk motorozni és feléledt.


Panka!
Sajnálom , hogy Emili belázasodott. Remélem nem tőlünk szedett össze valamit, :? :oops: de mondjuk mi nem voltunk lázasok. Meg azért mertünk talizni Veletek, mert a védőnő és doki szerint sem fertőznek a gyerekeim.
Jobbulást mindenesetre neki, próbáld turbó módra kúrálni, a nyaralásra rendbe jöjjön. :arrow: Mennek a gyógypuszik !!!!


Jóéjt Mindenkinek!

Kép
Kép
 
 


Andi!
Nem is gondoltam, hogy tőletek szedett össze vmit, még ha így is lenne, ilyen hamar nem jönne ki. :wink: Gyógypuszikat köszi!!
El is hiszem, hogy Dorka is ki volt bukva!

Zsu!
Megtaláltam közbe aszakbarbárt, köszi, írtam is neki. :wink:

Jó éjt!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
 
 


CSAjok!

Nagyon jók a képek!Bizti jó volt a búli :lol: Na majd legközelebb :wink:

Kérdés???

A micimackós tapétaszegő honnan van???? :lol:

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
Kép
 
 


Szisztok!!!!

Jaj, nagyon nagyon jó volt a tali, Anita, hálásan köszönjük a vendéglátást, nagyon nagyon jól éreztem magamat, kincsem is. :lol:

A lakás csoda szép, még mindig teljesen el vagyok szállva tőle, mutattam sanyinak a képeket, egyből azt kérdezte hogy nincsen eladó mellettetek egy lakás. :shock: :lol: Mondtam neki hogy sajnos nincsen, de ha lesz akkor biztos szólsz nekünk. Ugye?! :roll: :roll: :wink:

Ötleteket én is csentem tőletek, majd meglátjuk menyire tudjuk megvalósitani, hátha egyszer összehozzuk hogy sanyi is megnézze. :lol:

a receptet nagyon köszönöm, fel is faltam a csokiszalámit mind a tegnap, azért vagyok ilyen dagadt.... :cry: 8) :? :) :evil:

Sajnos nekem nem jó a jövő csütörtök mert TG-re megyek, de bármelyik más nap jó.

Mindenki nagyon aranyos volt mint mindig, a gyerkőcök egyre csak nőnek és fejlődnek, olyan jó végig kisérni ezeket a véltozásokat, remélem pár év mulva is ilyen jo kis csapat leszünk, legalábbis én nagyon szeretném, hogy a kislányomnak ilyemn jó barátai legyenek, és nekem is. :lol: :lol: :lol:

Sajnálom hogy nem tudtatoik eljönni, Olgiék, Bea, Zsebi, Krisztiék. de majd legközelebb biztos össze jön.

Mindjárt megyünk a kikába a babakocsiért, és megvenni az apróságokat a dm-be a kicsinek.

Zsuzsi: mi a neve annak a pelenkázónak amit andihoz is vittél, mondtad hogy a dm-be vetted, és még miket szoktál a dm-be venni ami bevált?

Jaj igen, még kérdezni akartam hogy ti milyen hőmérőt használtok?
És hol vettétek? menyiért?
Cumisüvegetek menyi van? Milyet érdemes beszerezni?

Edina: Neo Ferro Folgamma, a vas amit én szedek.

teszem a képeket is, nincsen sok, mert sajnos emerültem.

Andi: nagyon jók a képek, ti igazán nagyon művészek vagytok.
Aliz: te beszélsz hogy nem vagy fotogén, most lecseréltelek, mert a rólad készült fotók nagyon jók lettek, teljesen ki vagy virulva. És rólam minden kép borzasztóóóóóóóóóóóóó, el is szörnyülködtem. De ez nem a fotós hibája, hanem a modellé.

Na csók mindenkinek!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Emilinek reggelre csak hőemelkedése volt, de nyűgös, bágyadt.Voltunk dokinál is, kapott Cedaxot.Ez lesz a z első antibio.ja. :( Piros nagyon a torka, vszleg a strandon szedett össze vmi colit. :evil: :( De szépen ebédelt! :wink: Most alszik a drágám, holnapra jön meg a patikába a Betadin torokfertőtenítő.

Pintyus!
Szerintem még ne vegyél cumisüveget, azt úgyis bárhol kapni.De azt szokták ajánlani, hgy nézd meg jól a mellbimbódat és próbálj hasonló formájú cumit választani! :D Ez nem vicc!Mondjuk én nem így tettem, hanem szülés után mikor kellett a pórlás gyorsan elküldtem Tomit egy Aventesért.De én se cumit, se c.üveget nem akartam használni, ezért nem is vettem, csak utólag :lol: De ha szükség lesz rá, akkor is elsőre csak 1 db-ot vegyél.De mokkás pohárból is tudnak inni a babók, már ha nem olyan mohók mint Emili volt :lol:
Hőmérő nekünk digitális van, olyan aminek felixibilis a vége, tehát gumibevonatú, és hajlik, így könynebb a popóba dugni, még ha ficánkol is. :wink: Pont most láttama DM-ben ilyet, 1300 ft körül volt.DM-ben egyébként sokmindent érdemes venni, van egy bababónusz programjuk is, vannak kitéve a babás részlegen kék-rózsaszín prospektusok.Ha visszaküldöd, fognak időnként küldözgetni pelusmintákat, kuponokat, stb.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
 
 


Sziasztok!

Pintyuska!
Majd mesélj végül miket vettetek a DM-ben, okés?
A babakocsi is biztos szép, majd hozz képet róla.
El van már döntve melyik albérletbe cuccoltok? Vagy van esetleg egy harmadik esélyes is tegnap óta?
Cumisüveg: mi aventest használunk első perctől kezdve. Vettünk Baby Nova-t is, de a cumijának olyan nagy a lyukja, hogy ömlött a gyerek szájába és alig bírta nyelni a tejcsit, majd megfulladt.
Aventes nem olcsó, de kapható bármelyik nagyobb hipermarketben, bababoltban. Most épp pót cumisüvegfejet a Kenguruban vettem,itt a legolcsóbb szerintem, ( 2 db 1140 Ft volt,) az üvegek meg különböző méretben vannak. Legkisebb 2 dl-es körüli, az 1000 Ft kb. De a cumisüvegeket én a Brendonban is, Tescoban is vettem. Cumisüvegre cumi részek különbözőek vannak, van az ujszülötteknek, majd 2-3 hónaposaknak, és egész nagyobbaknak, nyilván kisebbeknek valóból lassabban és kevesebb mennyiség folyik mint a nagyobb gyerkőcöknek valóból.
Hőmérő:
Semmiképp nem a higanyost , hagyományost vedd, mert hosszú ideig mér, és ha törik az igencsak problémás. Egyszerű használni a digitálisakat, pár másodperc alatt mér, ez használható végbélen keresztül, kicsiknek talán így a legcélszerűbb.
Bencémnél ez be is jött, de Dorka egyszerűen nem tűri ha a fenekénél kotorászunk, nemhogy még dugdossunk is bele lázmérőt vagy akár végbélkúpot, így mi kénytelenek voltunk fülhőmérőt venni. Erről itt régebben igencsak megoszlottak a vélemények, de nekünk bevált, szerencsére.
DM-nek van a saját márkája a Babylove. Van pellus, popsitörlő, sampont, babafürdető stb. belőle, ezek elég jó termékek és nem drágák.

Jajj már előre félek a képeidtől, remélem nem teszel fel minden szörnyűséget rólam. :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Kép

Pusszantás!!!

Kép
Kép
 
 


Panka!
Az már haladás, ha nem lázas Emili, de szegényke jól megjárta. Első antibiotikumát szedi most??? Az nagyon jó!!!!!!!!Mármint, hogy eddig nem volt rá szükség. :wink:
Továbbra is gyógypuszikat nyomjuk az éteren keresztül neki!!!!!
Kép Kép

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Nagyon jók a képek a taliról, sajnálom, hogy nem tudtam ott lenni! :( Remélem, hamarosan végre én is megismerlek benneteket, bár erre leghamarabb augusztusban kerülhet sor a nyaralás miatt.
Még igazából ma is pihengetek, a párom már ment dolgozni, a gyerekek pedig a nagyiékhoz mentek, úgyhogy kicsit unalmas így itthon. Túl nagy ilyenkor a csönd! Bezzeg tegnap este 9-kor kellett őket kiszedni a medencéből :D .

Panka! Sajnálom, hogy Emili belázasodott, de az jó, hogy ma már nem volt láza! Remélhetőleg hamar meggyógyul!
Annak idején Bogi is ilyen nagy kánikulában kapta az első antibiotikumát, pöttyös is lett, amire a doki ráfogta, hogy antibiotikum allergia, de később kiderült, hogy csak melegkiütés volt :? .

Pintyus! bevásároltatok? Cumiból én úgy tudom, az ún. fogszabályzósat érdemes venni (vajon miért így hívják?) aminek az egyik oldala lapított, és minél kisebb lyukkal. Legalábbis 8 éve még ez volt a trend, hacsak azóta nem változott a tudomány állása :D De a cumisüveget szerintem se kell túlzásba vinni, ha tudsz szoptatni, úgyis max. 1 kell majd így nyáron teához, de Boginak még azt se nagyon adtam, csak amikor igazán nagy meleg volt (ő júniusi). Gergő más téma, mert ő nem szopott, úgyhogy vele több cumisüvegre volt szükségünk, talán 3 vagy 4.
Fürdetőből és popsikenőcsből pedig a gyógyszertárit használtam az első időkben.

Valaki használt vagy használ közületek biztonságiöv terelőt? Gondoltam, a nyaralásra jó lenne, elég sokat fogunk utazni, de nem tudom, megéri-e megvenni.

 


Sziasztok!!

Na most értem magam utól. :?
Főztem,mostam, takarítottam ez idáig és most már szép rend van.Mert hát tegnap nem sokat voltunk itthon,mert atali után elszaladtunk anyukámékhoz.Balázs el is aludt ,de csak másfél órát és valószínű nem volt elég mert egy fél óráig csak sírt semmi nem volt jó neki ,de utánna feléledt.Délután még elszaladtunk apostára meg akispiacra,Dm-be.
Este meg mi is voltunk a színházi esten ,és képzeljétek találkoztunk is Anitával de csak integetni tudtunk egymásnak mert sok ember volt közöttünk. :lol:

Anita:
Nagyon köszönjük a meghívást és a vendéglátást,jól éreztük magunkat csak sajnálom hogy én sok mindenből kimaradtam mert Balázskát kellett "őríznem". :roll: :lol: Így nem mindenben vagyok képben de azért próbáltam mindenkivel beszélgetni csak nem annyit amennyit szerettem volna.De hát ez van.majd megtudjátok ti is. :D
Nagyon szép alakásotok igazi kis meleg fészek.A fürdőszoba meg egyszerűen csodaszép,szebb mint a képeken.A babszoba is nagyon édes.A Praktikerben vettétek a matricát meg a bordűrt is?
Meglepődtem mikor láttalak tegnap ,csak néztem hogy jé de ismerős ez az arc. :lol: :lol: :lol: Tetszett az előadás?
Nekünk nagyon ,könnyesre nevettem magam.Gálvölgyiék nagyot alakítottak. :D
Ja a kiskönyv a miénk.Délelőtt vettem észre mikor nézegettük Balázzsal hogy egy hiányzik,gondoltam hogy nálatok hagytuk. :roll:

Lányok :többen kérdeztétek hogy milyen az előadás?
Nagyon jóóóóóóóóóóóó szerintem érdemes elmenni.Mi mondjuk most egész véletlenül mentünk mert felhívott délután egy ismerősöm hogy van 2 jegye estére de ő nem tud elmenni a barátjával és ha gondolom akkor átadja.
Így az urammal megbeszéltük hogy megyünk ,Balázst levittük anyuhoz majd reggel mentem érte és onnan mentünk úszni.De jól aludt szerencsére,este még kérdezte hogy :anya.,apa?De nem sírt szerencsére.

Panka:
A Tanítóképző Főiskola udvarán van az előadás ,de tényleg nagyon hangulatos mondjuk mi fent ültünk a leláton ,már kicsit fájt a hátam a vége felé de nem volt vészes.
Sajnálom Emikét,jobbulást neki.Kérdezni is akartam tőled tegnap hogy milyen volt a strand ,de persze elfelejtettem :roll: de most olvastam el hogy jól érezte magát Emili.Azt meghiszem ,Balázs is élvezi a vizet nagyon.
Jaj de jó nketek ,úgy irigyellek.Én is elmennék mégegyszer Korfura.Majd egyszer...........Repülővel mentek?


Andi:
Az igen!Jó sok képet csináltál,jók lettek.Van egy némelyiken egy fejem,de azért tényleg jók a többiekről meg főleg.
Neked meg elfelejtettem a kupakokat elvinni. :roll: Péntek reggel 9 körül már fent vagytok?Mert uszi után levinném.Nem akarom már azt is költöztetni. :D

Pinytyus:
Köszi,de szerintem te pont hogy jól nézel ki a képeken .Igazi kismai vagy,úgy mint atöbbiek is.Nagyon szépen kerekedik mindenki.
Mi Aventest vettünk,de csak egyet a tanuló üveg szettet abban volt cumi meg csőrös pótfej,meg fül is,de elég is volt mert ő szopizott,bár néha ivott üvegből lefejt tejcsit.
egyébként Pankának igaza van hogy ez ráér ,és bármikor beszerezhető meg lehet nem is lesz rá szükség.
Na akkor a járgánya már meg lesz Patríciának. :D
ja és semmi gond hogy nincs mici hús,köszi hogy egyáltalán kérdezetd és majd legközelebb is ráér,nekem meg főleg mert legalább kevesebb cucc lesz a fagyómba.

Zsebi:
Gratulálok a kisfiútokhoz!!!!!
Kép
jaj te szegény sajnálom hogy rosszul lettél ,isteni szerncse hogy nem voltál egyedül.Örülök hogy jobban vagy most már.Pihengessél még azért.
Nagyon jók aképek, szép helyeken jártatok.Nagyon klassz lehetett ez a kastélyszálló.

Na puszi nektek.

Kép

Kép
 
 


Aliz! Köszi a gratulációt!

Andi! Én is mondani akartam, hogy milyen jó sok képet csináltál, és mekkora türelmed van lekicsinyíteni és felrakni ide! :)

 


Pintyus:
A Dm-ben elég sok mindnet meg lehet kapni ami a babának kell,én is sok mindent onnan szoktam főleg hogy itt van a közelben.
Mi cumit nem használtunk,nem is nagyon akartam hogy cumizzon,de azért adtam neki de nem kellett kiköpte egy párszor,utánna nem is adtam neki és nem is hiányolta.

Zsebi:
Mi is sajnáltuk hogy nem tudtál jönni meg pesrze a többieket is de majd pótóljuk.Én majd szeretnék egy talit tartani augusztusban már addigra remélhetőleg rendben leszünk :) meg akkor még Andi sem megy dolgozni és még ők is eltudnának jönni meg remélhetőleg te is meg a többi hiányzó is. :D. De majd meglátjuk még addig.

Na további szép napot!

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Én még most kezdem utolérni magam!Tegnap tali ma meg Tg.Mondanom se kell hogy az egész napomat elrontották.
Ismét megkaptam hogy vérszegény vagyok és az értékem rosszabb mint két héttel ezelőtt.Szerintem el sem hiszik hogy szedem a bogyókat :? .
Voltam Hajninál is megmérte Szaszát 2250gramm.Fotóval nem is probálkoztunk :lol: mert ismét "fotogén" volt a drága :lol: :lol: :lol: .Igazábol Én most egy másik kismamival mentem be akivel egyidősek vagyunk és az elejétől együtt járunk tg-re és ikreket vár.Fotot szeretett volna de sajnos csak az egyik baba arca látszott és az sem jól.Igy fotó nem készült de nagyon érdekes volt látni Őket.Én mondtam Hajninak hogy nem akarom feltartani engem ne nézzünk meg de Ő csak bekukkantott.Nem bánom persze csak nem akartam feltartani.
Hajni nem tudom elégszer mondani: KÖSZÖNÖM!

Anita
Nagyon köszönök mindent szuperül éreztem magam :lol: .A lakásotok gyönyörű izléses és sokkal jobb élőben mint a képeken.
A gyerekszobában a matrica annyira tetszik hogy még a héten venni szeretnék.
A terasz is jó (lesz betolakodók nélkül :evil: ) és biztos ki tudjátok majd használni.
A jövöhetet pedig egyeztessük mikor menjünk a bababoltba :lol: .
Pintyus ez neked is szol!

Panka
Szegény Emili :cry: ebben a melegben torokfájosan bizti nem jó.
Én is sok gyogy puszit küldök :wink: !
Remélem hamar rendbe jön a kisasszony.

Andi
Küszönjük a képeket!Én el is felejtettem a gépet vinni :cry: .De hála neked marad nyoma ismét!
Én elégedett vagyok a képekkel mert ugye én az ajtó mögött ültem sokat :lol: és nem is látszok :lol: :lol: :lol: .
De azért megtaláltál lefotoztál és szembesültem azzal a ténnyel hogy igen van rajtam plusz :cry: nem kevés :cry: :cry: .Na de fel a fejjel biztos ezek a szoptatós tartalékaim :wink: :shock: :lol: .
Bence nagyon jó fej sikerült vele beszélnem pár mondatot örülök hogy Őt is megismerhettem :lol: .Ja és Ő is ismer (iwiwen) :lol: :lol: :lol: !

Zsu
Pannikával nem tudtam ismét betelni.De az utolsó perceket is kihasználtam és probáltam "feltöltődni" vele.Igazi tündérke!Valóban nyugis baba és ez tényleg nem nevelés kérdése.Ha ezt veszem alapul akkor én előrre látom a sorsomat.Rohangálok majd mint pók a falon mert olyan aktív babánk lesz :lol: .

Aliz
Hatalmas élmény volt Balázskával "beszélgetni".Imádni való ahogy a kezével is magyaráz :lol: !Meg tudtam volna zabálni.
Tök jó hogy ilyen hamar sikerült a költözésig eljutni.Biztos élvezni fogjátok az uj kecót és ugye ott már lesz hely egy kistesónak is :lol: !Szóval hajrá!

Edina
Teljesen megszépültél amióta nem láttalak.Eddig sem voltál csúnya lány :lol: de a terhesség nagyon jól áll neked!
Ha tudsz akkor tegyél majd fel képet a 4D-röl!Én várom nagyon.

Pintyus
Amiket fotóztál azok között van egy pár amin pofát vágok direktbe azt légyszi ne tedd közszemlére :wink: .Te is gondolkozz hogy jövőhéten melyik nap lesz a jó a boltolásra.Már ha lesz egy kis időd és kitalálsz a dobozok közzül :lol: :lol: :lol: !
A kígyos képet kitettem de ugy hogy az alját takarom :D .

Olgi, Kriszti, Zsebi, Bea!
Remélem a következő talin ott lesztek.

Zsebi
Nagyon szép nevet találtatok :lol: !
Huh milyen jók a kastélyos képek!Furcsa hogy nem voltak sokan pedig már igazán nyár van!

Reni
A matrica az van a praktikerbe és a Baumaxba is ugy tudom.De a szegő?Lehet az is van de tapéta boltokbabizti találni sok félét.Mármint micimackosbol is sokfélét :lol: remélem érted.

Majd még jövök addig is pusszantás mindenkinek!

Évi

Kép
awe
 
 


Halihóóóóóó


Először is a képek.... Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
Vendég
 


Nem régen értünk haza... kicsit ki vagyok purcanva...

Meg van a járgány!!!!!!!!!!!!!!! jupppijéééé
Még nem vettem ki a dobozból, de ahogy megtesezm, lefotózom...

Vettünk egy csomó mindent, főleg apróságokat.
Köszike a tanácsokat.... én nem láttam a dm-be hőmérőt, lehet meg kellett volna kérdezzem. Babollót sem vettem, mert nem tudom hogy jó e. Ti hol vettétek? Vettem 1 cumisüveget. És egy játszócumit, a biztonság kedvéért, legyen itthon, cumisüvegmosót, melltartóbetétet, hajkefe, vízhőmérő, csörgő, rágoka, tetrapelenka (Anita köszike az infót :lol: :lol: ), popsitörlő, újszülött pelenka, én most a babyloveos-at vettem, nem tudom menyire jo, be válik e vagy nem. Használ valaki közületek ilyen pelenkát? Andinak tudom hogy a Huggies jött be, többiek???

laktoherb teát is vettem, szoptatós hálóinget a skálába, 1790 -ért nagyon jók vannak, igao nyári ujjatlan 100% pamut. 2 sztreccs jersey lepedőt kikába akciósan 790-ért. fültisztitókat, vattakorongot, tisztitókendőt, vettem gabi fürdetőt, hintőport, babolajat, csak hogy legyen. Én is a gyogyszertárit tervezem használni az elején. Megoszlanak a vélemények, de a védőnőm azt mondta hogy a johnson's nem anyira jó, inkább a gabit vegyem.

Na, lehet kifelejtettem valamit, mert anyi mindent vettünk.

Olyan jó érzés volt ilyeneket vásárolni a kis drágámnak.

Mégegyszer mindenkinek köszönöm a tippeket.

ja még egy kérdés, ti milyen mosóporral mostátok, mossátok a kicsik ruháit? Használtok öblitőt?Lassan én is ki akarom mosni őket és vasalni, persze ha lesz hova pakolni, és nem tudom hogy mivel lehet. :roll: :roll: :roll:

Panka: sajnálom hogy emili belázasodott, a talin nem vevődött észre hogy beteg lenne. De örvendek hogy jobban van már.

Nincsen még 100%-os lakás, majd megírom ha lesyz, elhihetitek.

Évi, Anita: ahogy mondtam már, nekem csütörtökön kívűl bármelyik nap jó, mert akkor TG-n leszek.

De jóó hogy megint láthattad Szaszát, jó nagy PASI már...
Hívni akartalak tegnap hogy mi volt a levélbe.... de nem akartam már este zavarni.

Anita: milyen klassz hogy jártok ilyen helyekre, én is mennék de az én uramnál sose lehet tudni mikor ér haza és milyen kedvvel.
Biztosan nem zavartalak meg a telefonhívással, anyira álmos hangod volt, remélem nem költöttelek fel. :oops: :oops: :oops: :roll: :roll:

Aliz, nagyon örvendek hogy végre ti is költöztök, hamar be illeszkedtek és aztán jöhet a tesó project, fel kell váltsál minket majd. Kismamik mindig legyenek :wink: :wink: köztünk.

Na puszika, mert hulla vagyok, anyit jártam ma!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Voltunk ma a neonatológián féléves kontrollon. Pannika 6720 g és 64 cm (a múltkor 66 volt... :roll: ), és minden rendben! :D

Panka! Nagyon sajnálom, hogy Emili beteg lett :( , de az jó, ha már nincs láza! Gyógyuljon meg mielőbb az a gyönyörű szemű leányzó! :D :wink:

Zita! Délután olvastam a DM-es kérdésed, de nem volt időm írni, bocsika... De most válaszolok, remélem, nem késő. Amit Andiékhoz vittem, az pelenkázó alátét, babylove-os. Szerintem nagyon praktikus, ha idegen helyen pelenkázok, mindig ezt teszem Pannika alá, nehogy baleset legyen! :wink: 10 db 800 Ft körül van, és persze többször használható, amíg nem lesz pisis. Én általában a Dm-ben vásárolok babás cuccokat (meg magunkank is). Cumi nekünk nincs, cumisüveg is csak egy, ami a Felicitas-os várandós csomagban volt, de még nem volt használva. Egyszer akart a férjem tejet adni Pannikának, mert én a klinikán voltam, és nem tudtam, mikor végzek, de nem itta meg... :roll: Látom, milyen jól bevásároltál! Pelenka téma: szerintem azt ki kell tapasztalni, hogy Nektek mi válik be. Nyilván függ a baba alkatától, hogy illeszkedik a combjára, derekára, stb. Na, meg hogy pelenkázol-e éjjel pl. Mert nekünk az elején az éjjel volt a kritikus. Nappalra eddig minden pelus bejött, nem ázott át, az éjjelt viszont nálunk eleinte egyedül a Huggies bírta. De ezt tényleg majd tapasztalod. Talán anniy, hogy nem érdemes előre sokat venni egy fajtából, mert ha nem válik be, akkor felesleges kiadás. Na, nem okoskodok tovább... :oops: Neked is köszi a képeket! :wink:

Zsebi! Szerintem én még nem is gratuláltam a kisfiadhoz.... Szégyellem is magam, bocsánat... :oops: De most pótolom! Nagyon szép neve lesz! :wink:

Alíz, Anita! Biztos szuper lehetett a színház! Mi még nem voltunk.

Évi! Azta, Szabika de nagy baba már, egyem a szívét! :D Hát, nem mutatja a pofikáját, meglepinek szánja! :wink: Jaj, nagyon köszi, amit a lányomról írsz! Jól esik ám! :D Dehogyis van Rajtad felesleg! Mind a 4 kismamink nagyon csinos! Olyan szépen gömbölyödnek a pocakok! :D

Kép
 


Sziasztok Lányok!

Hát köszi, de valóban imádok fényképezni. Ha a férjem meglátja a gépet a kezemben már rosszul van, hogy mi olyan érdekes amit nekem lépten-nyomon meg kell örökítenem. :lol: :lol: Gondolhatjátok a gyerekeinkről is mennyi képünk van, nem is tudom hány cd és dvd-nyi. :P :P :P

Pintyuska!
Azta.... jól bevásároltál ma, a havi fixet a boltban hagytad?????? :lol: :lol:
- Pellusra visszatérve, nagyon jól írta Zsuzska ki kell tapasztalni mi fog bevállni,mert mint mondtam nálunk két gyereknek kétféle márka jött be. Függ a baba méretétől, combocskájától stb. Szóval sokat nem érdemes egyféléből bespájzolni előre.
- Babylove-os pellus sok babánál beválik, nekem Bencémnek kipirosította a combja tövét a gumirozása, valószínűleg érzékeny volt rá, így mi Dorkánál ezzel nem is próbálkoztunk. (mondjuk Bencém bőre iszonyat érzékeny most is, angyon vigyáznunk kell a kozmetikumokkal)
- Johnson's fürdetőt használnak a klinikán, de gyerekorvosunk és védőnőnk nekünk is mondta , hogy az legyen a legutolsó amit használunk, mert a gyerek bőréről a felső hámréteget leszedi s a természetes védekezést ezáltal akadályozza. Szóval nem a legjobb, de a klinikának valószínűleg ezzel a nagy céggel van szerződése.
- Digitális lázmérőt akár gyógyszertárban is tudsz venni, ott is árulnak.
- Babaollónak annyi a lényege hogy a vége lekerekített legyen, a baba ujját véletlenül se lehessen vele megszúrni. bababoltokból, hipermarketekből, DM-ből ez is beszerezhető.
- Én eleinte a babaruhákat külön mostam, de ugyanazt a mosógélt és öblítőt használtam mint a saját ruháinknak. De a külön mosás egy-kettőre megszűnt, a saját ruhánikkal mostuk a babaruhákat is. Esetleg ha gondolod amit tudsz azt vasald is át, a vasalás is fertőtlenít. :wink:

Jók a képeid, köszi, hogy csak egyet tettél fel rólam, bőven sok ez is. :P
Drukkolok, hogy a tuti albérletbe cuccoljatok és ott jól érezzétek magatokat. :wink:

Évi!
De jó láthattad a babucikádat. Pofiját továbbra is rejtegeti, de kis huncut csont már most is. :lol: :lol: :lol: De biztos meglepinek szánja. :lol: :lol:
Igen-igen emlitettem is Neked mikor fényképeztem, hogy nagyon elbújtál az ajtó mögé, de szerencsére azért néha kimerészkedtél onnan. :lol: :lol: És én ezeket dokumentálam is. :lol: :lol: :lol:

Zsuzsi!
Rájöttem valamire amire már más biztos rég rájött. :oops: Lánykád hatalmas szemeit Tőled örökölte. Tudom hogy teljesen igy néztél ki Te is pici korodban mint most a lánykád, hisz láthattuk a képeiden. De most tudatosult bennem,hogy mindketten tágra nyílt szemekkel, egyformán néztek. :wink: :wink: Gyönyörű a kislányod, de ezt mondtam már sokszor és szerintem még sokszor is fogom. :wink:

Zsebi!
Valóban elszórakoztam míg a képeket feltöltögettem ide babanetre. Szerencsére a férjem megmutatta hogy kell egyszerre kijelölni az összes képet és azokat egyszerre lekicsinyitettük, legalább azt nem kellett egyesével.
Régebben nem nyomtam ide fel az összes talis képet, hanem emailben elküldözgettem, de volt aki nem kapta meg, volt aki csak egy részét, a végén meg már alig tudtam követni kinek mi nem ment el.
Meg aztán akik nem voltak a talin akkor ők nem láthatták volna, vagy Nektek is küldtem volna külön... szóval egyszerűbb volt ez így.
Mi nem vettünk biztonsági öv terelőt, pedig végig vezettem kismamiként, az utolsó 3 hetet kivéve. De szerencsére nem nyomott az öv, nem volt kényelmetlen. Ha esetleg zavarja a pocidat érdemes mégis venni.
Esküvői előkészületekkel teljesen kész vagytok? Ruhád mikorra lesz kész? Milyen csokrod lesz?
Fényképezkedni hol fogtok, Békás-tónál, egyetem előtt, Botanikus-kertben....?

Panka!
Férjem jövőre Korfu-i nyaralást nézett ki, ill. csak ez ötlött fel benne, hogy jó lenne oda menni, mivel innen Db-ből is megy repcsi.
Ugyhogy Panka, ha valóban oda fogunk esetleg menni, akkor készülj, hogy Rád fogok "szállni", és millió kérdésem lesz.
Remélem jól fogjátok érezni Magatokat.

Alíz!
Ti már voltatok Korfun, irtad és mondtad is hogy nagyon tetszett Nektek, ugyhogy egyszer majd bővebb infóval is szolgálhatsz.
Holnap várunk Benneteket a kupakokkal együtt. :wink:

Pussssz, jóéjt!!!!

Kép
Kép
 
 


Évi!
Kispasid méretei napról-napra "emberesedik", csak így tovább!!!! :P :wink: :lol:
Vérszegénység : hmmmmmm..... :roll: :twisted:

Zsu!
Neonatológiára a 6 hós kontrollra menni újra kötelező? Mert Bencémnél még az volt, Dorkánál csak 6 hetesre hívtak.Azt mondták fél éves korban nem kell menni, csak ha úgy gondoljuk. Mi így nem is mentünk. De ezek szerint ismét nézik ott is a babákat.

Anita!
Ha minden igaz, holnap megcsinálom a keksz-szalámit a családomnak, ma be is vásároltam mindent hozzá. :wink:
Szunyoghálót megcsinálták tegnap??
Nektek is tetszett a színházi előadás, mint Alízéknak? Gondolom klassz volt.
:wink:

Kép
Kép
 
 


Jó reggelt,

Zsebi: gratulálok én is a kisfiadhoz, és a nevéhez is, nekem nagyon tetszik. Az övvel kapcsolatban épp a múlt héten hallottam a fodrászomtól, hogy állitólag az orvos is ki tudja irni és akkor csak vmi 3ezer Ft-ba kerül. Régebben én is néztem a brendonban, de megrémültem az árától, igy nekem nincs. De érdemes rákérdezni erre a másik lehetőségre.

Már nem tudom ki kérdezte a matricákat meg a tapétacsikot, de mi mind2t a baumaxba vettük. Ezek elvileg összeillenek, de nincsenek egybe csomagolva. A tapétacsik is öntapadó amúgy. Mikor mi néztük volt mikiegeres, meg még vmi hercegnős is. De szét kell nézni az összes olyan helyen, ahol tapétákat lehet kapni.

Tényleg nagyon klassz volt a kedd esti előadás, maga a darab is jó volt sztem, na meg a szinészek is nagyot alakitottak. Gálvölgyi csúcs volt. Mi második éve bérletet veszünk ilyenkor, bár minden évben van 1 max 2 olyan darab ami nem annyira jó, de mivel ez csak utólag derül ki, igy inkább elmegyünk mindre. Férjem munkahelyén vissza kapja az árát, igy még anyagilag is megéri. 3 éve a régi városháza udvarán volt még, de szerencsére átpakolták a tanitóképző főiskola udvarára, sztem is sokkal jobb, nagyobb az egész. Még két előadás van hátra, aztán vége is, épp még a szülés előtt:-))Mindenkinek csak ajánlani tudom.

Pintyus: nem semmi tegnap mekkora bevásárlást csináltatok, el is hiszem, hogy elfáradtál. Nem ébresztettél fel, épp itt voltak anyukámék, meg a redőnyösök. Képzeljétek kedden sem jöttek, szerdán már a férjem hivta őket. Azt mondták neki, hogy megpróbálnak tegnap jönni, férjem meg közölte velük, hogy nem, ne próbálják, vagy jönnek aznap, vagy felejtsük el egymást. Uis még nem fizettünk nekik semmit. Igy aztán tegnap du fél4kor beállitottak és felszerelték a szúnyoghálót. Ma veszek vmi bogár-szunyogirtót, kifűstölöm a bent lévőket és mostmár éjjel-nappal nyitva lehet minden:-))) Egyébként tök jó, hogy leirtad Zita hogy miket vettél, mert van rajta pár dolog ami még nekem sincs, igy tudok puskázni:-))

Mindenkinek kellemes napot!

Puszi

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Emili már jobban van, este még lázas volt, meg nyűgi, de reggelre kutya baja :wink: Persze az antibiót beszedjük.

Zsebi!
Övterelőt lehet használtan is venni, esetleg bababizományiban, vagy a vaterán, teszveszen.Mondjuk ha sokat vezetsz, akkor lehet érdemes venni, aztán utánna el tudod adni. :wink:
Fogszabályozós cumit sok baba nem szereti, Emili is csaka cseresznyealakút komázza :wink: Pedig mi is szabályozóssal indítottunk, de van ma már olyan cs. alakú, ami egybne fogsz. is, a Nuby-nak vanilyenje.

Alíz!
Nem, lovon megyünk :wink: :lol: Pont azért megyünk oda, mert innen oda megy repcsi. :wink:
Hát sajna mi nem tudunk elmenni erre aszínházra, nincs bébiszitterünk :(

Pintyus!
Köszi Neked is a képeket!:)
DM-ben van hőmérő, a sebtapaszoknál. :? Én nekem csak a DM-es babaolló jött be, mert annak nem "bogyós" a vége, hanem csak simán kerek, szemben a hegyes végű ollókkal.De majd megnézed.A bogyósvégűvel nem lehet úgy hozzáférni a pici körmökhöz, nekem legalábbis nem sikerült, meg olyan béna a műanyag nyelük, a DM-es tiszta fém, biztos sokáig fogja bírni.Viszonte lég drága, de tényleg tartós.Nem fog eltörni a műanyag nyele.
Örülök hogy sikerült vásárolgatni, én is nagyon élveztem, és még most is szeretek Emilinek turizni :lol:
Mosópor:sokféel sensitiv van, éna Persil sensitivet használom.Bár a piszkot egyik sem mossa ki :twisted: , csak a Domestos.De amig nincsennek kaja foltok a ruhán addig sensitivet használj.Van babaöblítő is, de én nem ajánlom, a gép többször is öblít vízzel.Ja, és én mindig együtt mostam a mi ruháinkkal, nem vagyunk koszosak, fertőzőek sem, egyébként is ruha van rajtam amikor magamhoz ölelek is, így nem láttam értelmét a különmosásnak.
Pelus:nekünk is sokáig a huggies jött be, aztán Libero, Pempers.Mostmár csak a Pempers.Babylove-os nem jött be.
Fültisztítót sosem használok, még babának valót sem, max a fülkagylót eleinte ha összegyűlt benne acucc, kívülről.De azt is csak ritkán.Olajat sem használtam soha,én sem szeretem ha olajos abőröm, egy kicsi baba pedig nem olyan koszos, hogy azzal kelljen levakarni(régebben ezért ajánlották áttörölni)Száraz bőrt sem érdemes azzal kenni, befülled alatta a bőr.Fúőleg nyáron!Brrrr...De ez saját vélemény.
Vízhőmérőnk sem volt, olyat engedtem neki, amiben én is fürödnék.Ha kipirosodik nagyon a bőre, akkor meleg, ha lilul akkor hideg :lol:
Gabi fürdető Emilit jobban szárította mint a Johnsons, mi eleinte használtuk, de igazűából azért nem jó egyki sem, mert a babáknak még nagyon vékony a bőrük, és ezek a vegyszerek sokkal jobban felszívódnak.->marad a gyógyszertári.

Zsu!
Szpen nő Pannikád!:)Ti miért a neonatológiára mentetek féléves státusra???Nekünk azt a házidoki csinálta :roll: Nálunk is volt, hogy előbb többnek méárték mint később, nehéz azért őket pontosan mérni. :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
 
 


Sziasztok!

Anita!
Akkor szépen haladtok, jól tette a férjed hogy erélyesen lépett fel a redőnyösökkel, sajnos néha csak így értenek. De látod, érdekes módon egyből lett szúnyoghálótok. :wink:
Sajna Pankáékhoz hasonlóan mi sem tudjuk kire hagyni a gyerekeket, így az esténkénti programok (pl. nyári színházi) sem megoldható, pedig szívesen mennék.Na majd, ha kicsit nagyobbak lesznek pótoljuk. :wink:

Panka!
Én még csak most reagálok a nemrég irott soraidra: babucira vágysz. Még csak eljátszol a gondolattal, vagy már tervbe van véve őszre a babuci-projekt? Mert ha igen, a mostani kismamijainkat váltani készültök Alízzal.
:wink: :wink: :wink: Szorítok hogy összejöjjön Emilinek a kistesó. :wink: :P :P :P
Férjem is jövőre azért nézte ki a Korfiu nyaralást, mert helyből van repülőjárat, nem kell még külön Pestre felutazni.
Ma nálunk voltak pici időre Alízék, őt is kérdezgettem, de majd Téged is nyaralás után, hogy milyen volt. Sidariba mentek? Meg melyik utazási irodán keresztül? Félpanziós ellátással?
Huuu, tök jó, nemsokára már indultok. Emili meg tutira rendbe jön, főleg hogy már hat az antibiotikum neki. :wink:

Alíz!
Tök jó, hogy ma benéztetek, jöhettek máskor is. Na meg persze Mindenki más is. :wink:

Pintyuska!
Ma nem jelentkeztél, csak nem elkezdted valóban a dobozolást???? Na és hova dobozoltok végül??? :lol:

puszóka

Kép
Kép
 
 


Andi!
Hát én szerettem volna ősszel, a férjem kicsit nagyobb korkülönbséget szeretne.Anyagilag pedig meg kéne várni, hogy Emili 2 éves legyen. :evil: :( De majd meglátjuk.Meg ugye a lakásdolog is jó lenne ha rendeződne.
Igen, mi is Sidariba megyünk, amjd bezsámolok :wink: Önellátó lesz.Szerdán délbne indulunk, és sajna vissza is akkor jövünk :twisted: Emike már most jl van, lehet nem is kellett volna ez az antibio, dehát így nem mertem kockűáztatni

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
 
 


Sziasztok!


Még most jövök mert hipp-hopp eltelt ez a nap is pedig jóformán alig csináltam valamit.Reggel uszi után mentünk Andiék igaz csak felakartam szaladni de 2 óra lett belőle .Hála Andi szívélyes fogadásának.Remélem nem tartottunk nagyon fel. :wink:
Miután eljöttünk még hintáztunk egy darabig a játszin majd délután elszaladtunk a boltba ahol anyukám dolgozik mert gyűjtöttek nekünk kartont a költözéshez és azokat elhoztuk.Így hétvégén már pakolászhatok.Van mibe. :D :?

Andi:
Köszönjük a vendéglátást,remélem nem zavartunk nagyon.Jól éreztük magunkat a gyerekek meg főleg.Bár szegény Dorka sírdogált néha egyem a szívét.Kijött végül a kaka nagy nehezen?
Jó szórakozást nektek holnapra.Persze várjuk a képeket!Én beszélek. :roll: Még így is tartozok a diploma osztós képekkel. :oops: :oops: Igyekszem pótolni.

Pintyus:
Az igen!Jól bevásároltatok,ügyesek vagytok.Elhiszem hogy nagyon jó érzés vásárolgatni a babának,én is élvztem ,sőt még a mai napig is.
majd gondolok rád,mikor pakolok.Pontosan ti mikor költöztök?Mi úgy néz ki hogy kedd vagy szerda.Vagy mindkettő :lol:
Én Persil sensitivet használtam a baba ruháknak meg Lenor sensitive-el öblítettem és egy pár hónapig külön mostam őket de utánna már nem.


Panka:
Örülök hogy Emili jobban van,teljesen egészséges lesz mire mentek.De jóóóóóó lesz nektek,pont beszéltük Andival hogy Sidariba mentek szerintünk de akkor jól emlékeztünk. :wink: Mi is ott voltunk és csodás hely.
Ja azt gondoltam hogy nem busszal mentek kisgyerekkel pláne nem lóval! :P :lol: :lol: :lol: .csak rosszul tettem fel akérdést mert azt akartam írni hogy a repülővel innen mentek.De már válaszoltál is rá.Igen ez nagyon jó hogy itt szálltok fel a gépre és nem kell felbumlizni Pestre.Mi mikor Egyiptomba mentünk sajna fel kellett menni mert kevés utas volt Debrecenből.De akkor még könnyebb volt mert csak ketten mentünk.
Jó utat és várjuk a beszámolót ,de addig még biztos írunk.

Éva:
De jó láthattad Szabikádat,szépen fejlődik a pocidban,de ez látszik is szép kerek már.
aranyos vagy,szerintem Balázs is élvezte a veled való társalgást. :lol: Nagyon mondta a magáét neked. :lol:


Anita:
Jól teted a férjed hogy szólt nekik és látod hatott.Na akkor most már szúnyog mentes lesz a lakás.Egyébként megkérdezhetem hogy milyen árban csinálták kb.?Szeintem nekünk is kell majd csináltatni.
De jó ,akkor ti minden előadást megnéztek a Szinházi estéken.Lesz az Indul a bakterház is.Biztos jó lesz nagyon.

Na megyek fürödni.
Jó pihit mindenkinek.

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Alíz!
Ne hülyéskedj már, miért zavartatok volna??? :shock: Örültünk, hogy jöttetek. :wink:
Sajna még mndig nem kakilt Dorka, pedig már a gyógyszertári lötymöttyöt is adtam neki, ami hashajtó jellegű, de még mindig semmi. Továbbra is időközönknt nyöszörög, de ennyi. Őrületbe kerget ez a leányzó ezzel.
Képzeld, délután voltunk a Corában, a kis csúszda valóban 1 m magas, nagyon kis törpe annyi pénzért. :roll:

Anita!
S.O.S.!!!!!!
Megcsináltam a kekszszalámit, de szegényke elég csúnyácska lett. Utólag persze rájöttem, valószínűleg túl meleg volt a massza mikor összekevertem a keksszel. Beitta a keksz nagyon és csak kiskanállal ehető. :twisted: :roll: :P :oops: Milyen melegen kevered össze?????? Amúgy ízre nagyon fini, csakhát ezt még úgy látszik gyakorolnom kell. :oops: :shock:

Panka!
Szuper lesz Sidari , tutira sok-sok élménnyel jöttök majd haza. :wink:
Biztos Emili is jókat fog pancsizni a nagy vízben.

Holnap munkahelyi "kirándulás" gyanánt a Vígkend-majorba megyünk, ott lesz főzőcskézés.
Hétvégén meg kirándulni készülünk valamelyik nap vagy Sárospatakra, vagy Egerbe. Még nem döntöttük el hova menjünk. :wink:

Kép

Kép
Kép
 
 


Sziasztok,

Csak egy gyors bekukk . . .
Andi: én is melegen keverem össze, és folpackban csinálok belőle hengert, úgy teszem a hűtőbe és 1-2 óra alatt megdermed. De ezt irtam is. Amúgy az ize gondolom igy is ugyanaz, csak másképp eszitek:-)))

Aliz: nekünk a 3 ablakra + 1 erkélyajtóra a redőny és a mobil szúnyogháló összesen 114ezer Ft volt. De ez az olcsóbbik redőny, mert van vmi jobb, ami dupla áron van. A redőny amúgy csak kb 40ezer Ft volt, a szúnyogháló a drágább, az is amiatt, hogy mobil.

Dorkának remélem sikerül kakilni, Emilinek pedig küldök én is gyógypuszit, hogy biztos jól legyen:-))

Jó éjt

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Ma voltunk 4D uh-on, nagyon nagy élmény volt, elmondhatatlan!
Olyan kedvesek voltak velünk a Lézerben, hogy komolyan mondom nagyon megérte! Tökéletes lett a babamozi, és arról itthon tudunk több képet is csinálni. Most csak azt a képet teszem fel amit adtak, mert nemrég jöttünk haza és többet még nem gyártottam, de fogok. :wink: Kamilla az elején szépen pózolt, utána eltakarta a kis arcát, és bökdösni kellett, hogy tegye arrébb :wink: közben babanetes zenét is hallgattunk :wink: és a végére már teljesen megmutatta a kis arcát! Akkor itt a kép, majd küldök többet is!
Jó éjszakát Mindenkinek!!
Pusszz

Kép Kamilla 26 hetes


Kép

Kép
 
 


Edina!
Nagyon gyönyörű Kamilla babád, nagyon szépen látszik mindene. Büszke lehetsz rá. :wink: Majd hozd a többi képet is, várjuk!!!!

Anita!
Hát... lehet az volt a baj, hogy nem folpackba tekertem a kekszet hanem alufóliába??? :shock: :x :shock: ( Folpackom csak nagyon vacak fajta van itthon és nem akartam azzal küszködni. )De lehet kellett volna, bár nem tudom , lehet mégsem az a baj. Na mindegy, egyik rudat kanállal ettük ma, holnapra hátha a másik jobb és szebb lesz.
Sajna még most sem kakilt Dorka, már 3. napja, és csak küszködik, sírás közepette aludt el, nem hatott az orvos által felírt székletlazító sem. Eddig. Iszonyat mit küszködik össze, rossz nézni is, hallgatni is szegényt. Előre félek, mert biztos fel fog sírni éjszaka többször is, tapasztalatból tudom. :? :(

Kép

Kép
Kép
 
 


Jó reggelt!

Alíz!
Jó dobozolást!

Andi!
Jó pihenést, kirándulást 7végére!Férjem céges bulijai is a Vigkendbe szoktak lenni.Tavaly leégett az egyik ház ahol gyereke voltak, senki nem sérült meg, de a látvány elég ijjesztő volt! :(

Anita!
Köszi a puszikat, hatottak is, mert ismét egy ördögfiókát nevelek :lol:

Edina!
De édes a kis Kamilla, hasonlít Rád!!!!!Komolyan! 8)

Mi meg megyünk vásárolni amig nem esik! :?
Ja, emili megint vagy 3x kelt éccaka,még evett is. :? Vissza akarom kapni az éjszakákat!!!!!Brühü-hü-hü-hü :(

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
 
 


Sziasztok!
Még egyszer köszi mindenkinek a gratulációkat!

Évi! Szerintem is szép név :wink:
Mi is elcsodálkoztunk, hogy olyan kevesen voltunk a kastélyszállóban, főleg, hogy mindenen látszott, hogy frissen van felújítva. A kastély épülete mellett van még egy apartmanház két 4 személyes apartmannal, és egy nagyobb épület egy 300 fős rendezvényteremmel (esküvőket lehet itt rendezni), és fölötte szintén szobákkal. És sehol senki. Először azt hittük, hogy az ősz és tavasz a főszezon, mert vadászatot és lovaglást is hirdetett a szálloda programként, és egyik este meg is kérdeztük a recepcióst, hogy mikor van itt a főszezon? Erre kicsit pironkodva azt mondta "hát...most". Na, ezután előjött a konyhából is a néni, aki főzött, és kiömlött belőlük a panaszáradat. Állítólag a kastély a múlt rendszerben a TSZ tulajdona volt, az első tulaj 92-ben vette meg tőlük, gondolom jól lepukkanva, fillérekért. Ő szépen felújította, kialakította a szállodát, és állítólag nagyon jól ment, mindíg teltház volt. Aztán 2002-ben eladta, és az új tulaj alatt ment így le a forgalom. Elég szomorú, hiszen az látszik, hogy sok pénzt öl bele, mert minden szépen föl van újítva, a fenntartásához viszonylag nagy személyzetet kell fönntartani, de ha nincs jól reklámozva, egy ilyen helyet nem talál meg az ember csak úgy út közben. Mindenesetre mi jól éreztük magunkat, minket nem zavart, hogy egyedül voltunk :)

Andi! Az esküvői előkészületek jól haladnak, már megjöttek a gyűrűk, megvan a cipőm, tortát és csokrot még nem rendeltünk, de az biztos, hogy nem fogjuk mondani, hogy esküvőre lesz!
A ruhát tegnap próbáltam, nagyon szép! A fényképezés igazából eszünkbe sem jutott, hogy ilyen külső helyszínen is kellene, nem is profi fotósunk lesz, hanem a párom egyik barátja fog fényképezni, aki nagyon jó képeket szokott csinálni, de most, hogy írtad, elgondolkoztam rajta, és ha nem is a nagyerdőn, de itt nálunk a kertben találtam olyan helyeket, ahol szerintem jó képeket leht csinálni. Legalább ez is formabontó lesz! :)

 


Tegnap elmentem a körzeti nődokihoz, hogy kiírjon táppénzre. Még legutoljára megbeszéltük, hogy az amnio után 2-3 nappal menjek. Mondta ő akkor, hogy vigyem a klinikai papírokat is, én el is vittem, de nem tudtam, pontosan mi is kellene. Bementem, erre mondja, hogy ő csak szerdától tud kiírni, visszamenőleg hétfőig nem. Mondom, ő mondta, hogy szerdán vagy csütörtökön jöjjek. Azt mondja, de szerinte a klinikán fölvettek engem fekvő betegnek, erről nem kaptam papírt? Mondom, nem. Fölhívta a klinikát, hát persze, hétfőre és keddre fölvettek engem fekvőbetegnek, csak éppen erről elfelejtettek nekem szólni. Úgyhogy ő semmiképpen nem vehetett föl hétfő-keddre, mert akkor éppen "bent feküdtem" a klinikán. Mondom, mindegy már, akkor kiírom szabira azt a két napot. Azt mondja, azt nem lehet. Menjek vissza a klinikára, kérjem el az igazolást, hogy bent feküdtem. Na, már ez eléggé fölhúzott, de kimentünk a klinikára. Ott a betegfelvételin kijön egy nő, ideadta a papírt aláíratlanul, azt mondja, menjek vele oda a genetikára, írassam alá. Na, erre már a párom is közbeszólt, hogy ne minket küldözgessenek már ide-oda, menjen oda ő, és írassa alá. Ne nekünk kelljen már megint sorbaállni. Erre eljött velünk a genetikára, ahol behívott minket a doktornő, hogy mit háborgunk mi itt, igazán nem nagy dolog, hogy ezért a papírért ki kellett jönni. Mondtuk, hogy ez azért elég furcsa, hogy senki meg sem említette a lehetőséget, hogy be lehetne feküdni (na nem mintha akartam volna), és lejelentik az összes amniós betegen bentfekvőnek. Azt mondja. csak nem képzeljük, hogy azt a 30 beteget, akinek megcsinálják egy nap ezt a vizsgálatot, mindenkit befektetnek!

 


Jo reggelt...

Kicsit pocsék az idő, de l.egalább nincsen olyan meleg, néha jól jön az ilyen is.

Andi, a tegnap nem jelentkeztem met elegge szarul voltam, nem tudom mi volt a bajom, reggel elmentünk anyuval a zöldségeshez meg a boltba és mire hazaértem olyan szarul lettem, mensis görcseim voltak de csak a bal oldalt, és anyira legyengültem hirtelen. Nagyon megijedtem, és lefeküdtem, majdnem egész nap vízszintbe voltam. Már olyanok is megfordultak a fejembe hogy a klinikára kéne menni, de aztán be vettem egy magne b6, és alustam 2 és 1/2 órát és estére már jol voltam. Lehet ki voltam merülve ugyanis nem alszom jól éjszakánként már, sehogy se kényelmes és nagyon sokat vagyok fent. :( :( :(

Mondtam is Patríciámnak hogy még ne akarjon kibújni még legalább egy hónapot maradjon bent. :lol: :lol: :lol:

Dobozolni hétvégén fogok én is, mert sanyi mindig elfelejt haza hozni dobozokat az irodábol :evil: :evil:

A Kartásc u. bukott mert messzébb van az irodához mint ahol most lakunk, a wesselényis-nél nagyon szar a bútor. Volt utánna egy a Timár u. de mar ki adták, meg a Vígkedvü M. is, de azt is ki adták. Szóval nézegeti sanyi, ezek az olcsóbbak, azt mondta hogy ha keddig nem talál ilyen 40 -50 körül akkor marad a 60 ezres, mert azok közül nagyon jók vannak. Ugyhogy mi is jövő hét közepe fele költözünk.

Panka: Köszi a sok tippet, én is kipróbálom ezeket amiket vettem aztán meglátjuk mi válik be, próba szerencse.
de jó hogy ti is gondolkodtok a tesó projecten, akkor majd ketten alizzal lesztek a következő kismamik. Biztos nem lesz könnyü nektek, 2 ilyen örök-mozgó gyíerkőc mellett de szuper mamik vagytok ti!!!! :lol: :lol: :lol:

Jujj, nagyon jó lesz a nyaralásotok, tavaly voltatok valahol? Csináljál sok sok képet!!!
Kérdezni akartam már, de mindig ki ment a fejemből, hogy ti albiba laktok??? Ha igen akkor milyenbe? mióta? és menyit fizettek? hanyadik emelet, liftes? stb. Minden érdekelne. :oops: :oops: :oops: :oops:

Andi: szegény Dorka, nagyon sajnálom, azt hittem most már rendbe jött a kakilása. de ezek szerint csak nem. Borzasztó lehet szegénykének, csak késöbb ne legyen ilyen. Hogy telt az éjszakátok.
Csoki-szalámi biztos nagyon fini lett.
Jó weekendezést nektek, remélem jó időt fogtok majd ki.

Edina: nagyon cuki a kis Kamilla, nagyon szépen látszik mindene, mondtam én hogy hogy jó a Lézer, örvendek hogy nem salódtatok benne. Páros mit szólt a kislányához??? Elérzékenyült?? Még mutassál majd képeket.

Éva: de jó hogy láthattad szaszát megint, jó nagy lett, csak ne növesszed meg túl nagyon!!! Hogy állsz a rosszullétekkel.
Az olajbogyók itt maradtak nálam, mert ugye, nem még jöttél be...... 8) :? :wink: És a kardigán is, bármikor várlak.........tudod...

Zsebi: nagyon szép nevet választottatok, Pont mint Éváék, nekem nagyon tetszik a Szabi név.
Biztos csodás helyen laktatok, pontosan mi is a neve?? És merre van? Hány kilométer???

Csodás lesz az esküvőtök!!!

Itt van néhány kép a babakocsiról.
Tologatom mint a hülye gyerek itt a kertbe fel alá!!! már alig várom hogy kis kincsemet bele tehessem. :lol: :lol: :lol:

Anita: Le írhatnád te is hogy miket vásároltatok már be, biztos én is csenhetek majd tőled ötleteket, megköszönném.
Ja, és kérdezni akartam még hogy kókuszmatracot hol vettetek és menyiért??

Kép Kép Kép Kép Kép Kép

jaj, el is felejtettem, tegnap elött este elmentünk Sanyi unokahugával és pasijával és unokaöccsével és barátnőjével a Pálma teraszára. Jó volt egy kicsit kilépni itthonról de már a vége felé nagyon nem volt jó sehogy, nem tudok én már egy helybe anyit ülni.

Na puszika....................
Vendég
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: