Új privát üzeneted érkezett!

de jó lenne kiszakadni a megszokott
életemből
persze nem a családommal van a baj de már szeretnék valamit kezdeni magammal
 


Szia Bige....

Én ugyan erdélyi vagyok, de szívesen dumálok veledKép
Mi az a nagy baj????Sok volt a gyereknevelésből?
Ha van időd írjál...gyakran vagyok gépközelben, hisz gyesen vagyok!

Üdv:Brigi, egy 7 és fél hónapos kismanó mamája
 


szia BRIGI

VÉGÜLIS NEM NAGY A BAJ ,MONDHATOM BOLDOGAN ÉLÜNK A FÉRJEMMEL MÁR 5 ÉVE ÉS VAN EGY 2,5 ÉVES BENCE BABÁNK.
VISZONT ITTHON VAGYOK ,PERSZE VAN MIT CSINÁLNOM MEG EGY KIS KÖNYVELÉST IS CSINÁLOK A SAJÁT CÉGÜNKNEK VISZONT TÖBB KELL
A FÕISKOLÁT HAGYTAM EL A PÁROM VÉGETT IGY CSAK GIMIM VAN AMIT MAGYAOASZÁGON FEJEZTEM NA MEG EGY NEM NAGY MI TANFOLYAMOM IDEGENFORGALMI AZ IS CSAK AZ ANGOL VÉGETT AMIT GYAKORLÁS HIÁNYÁBAN MÁR JÓ ELFELEJTETTEM
SZÓVAL HASZTALANNAK ÉRZEM MAGAM AMIT A PÁROM NEM IGY GONDOL
VELED MI UJSÁG
JÓ HOGY IRTÁL
ANDI AZ AZ BIGE
 

 
 

Szia Andi!

örülök, hogy írtál és remélem nem veszed rossz néven, hogy csak úgy két helyen is írtam neked...Mi nők-ben is firkantottam pár sortKép
No, szóval megértem a problémádat, sokan vagyunk így ezzel:gyereknevelés, háztartás és beszűkülés!
Õszintén én is féltem kicsit ettől, de ugyanakkor ott van a Tamás, aki lassan 8 hónaposKépHát mellette még nem unatkoztam,persze nem tudom én sem milyen lehet 2 és fél év után...
Az viszont díjazandó, hogy a párod melléd áll és megerősít abban, hogy nem vagy értéktelen!!!!Ezt nem mindenki mondhatja el magáról.Ez is külön ajándék,hidd el! Nekem is ez segít mindig nehéz időszakaimban-a férjem egy mélyen érzésekkel teli fickó és hát mellette el tudom fogadni én is minden gyengeségemet, hiányosságomat.Ezért ő a férjemKép
Mi mindketten Erdélyből vagyunk, Pesten végeztük az egyetemet és most már vidékre költöztünk.
Neked is úgy tünik van elfoglaltságod bőven, ha céget is könyvelsz....Szeretnél még valami mást is csinálni???mit????

várom, hogy írjál
Üdv:Brigi
 


HALI BRIGI

OLVASTAM A LEVELEIDET EGY MÁSIK RÉGI TOPIKBAN IS IGY MÁR EGY KICSIT TÖBBET IS TUDTAM RÓLAD
EZ BIZTOS HOGY JÓ ÖTLET AMIT A JÓ ÉS A ROSZ TULAJDONSÁGOK TIPPJÉRÕL IRTÁL ÉS PERSZE AZ IS BIZTOS HOGY TÖBB MINDEN ÁLLNA A POZITIV OLDALON DE A GOND CSAK OTT VAN HOGY NEKEM NEM BIZTOS HOGY A VÉGTELENSÉKIG MEGFOG FELELNI A JÓ KIS OTTHON HELYTÁLLÓ FELESÉG SZEREP ,UGY ÉRTEM BALAMI OLYASMIT KELL TENNEM AMIVEL A LELKI EGYENSÚLYOMAT TUDOM MEGTALÁLNI AMIT EBBEN A NEM TÚL RÓZSÁS HELYZETBEN NEM TALÁLOK VALÓSZINÛNEK
A GYEREKEM AZ ELSÕ ÉRTE MEGTENNÉK MINDENT TALÁN MÉG AZT IS AMIT MAJD EGYSZER NEM SZERETNÉK
ÉRTEM ARRA HOGY A SAJÁT ELVEIT ADJA FEL AZ EMBER DE AKKOR KÉRDEM ÉN HOGY EZ JÓRA VEZET E
SZÓVAL NEM TUD OKOS LENNI AZ EMBER
ELMAGYARÁZNI NEM TUDOM UGY HOGY EGY KIVÜLÁLLÓ EZT PONTOSAN MEGÉRTSE ,NEKED JÓ HISZ VAN EGY HIVATÁSOD ÉS HA SZERETED BÁRMIKOR KEZDHETSZ VELE VALAMIT
PERSZE DIPLOMA SEM MINDEN KELL EGY CSOMÓ SZERENCSE
DE NEM VAGY UGYMOND ÜRES
PLUSZ ITT A NAGY SEMMIBEN OLYAN SOK MUNKA LEHETÕSÉG SINCS AMI CSAK ROSZABBITSA A HELYZETET...MEG A CSALÁDOM SEM ADOM...
DE AZÉRT NEM VAGYOK ANNYIRA SZERENCSÉTLEN ,CSAK A LELKI VILÁGOMOT KÉNE HELYRE RAKNI AMIT 5 ÉVVEL EZELÕTT NEM GONDOLTAM VOLNA HOGY BÁRMIKOR IS LELOMBOZÓDIG HISZ ALAPJÁBA VÉVE TEMPERAMENTUMOS VAGYOK
AZTHISZEM JÓ KIDUMÁLTAM MAGAM PEDIG NEM IS ISMERLEK DEAZÉRT JÓ ESETT...
NA PUSSZANTÁS
ANDI
 


Szia Andi!

Teljesen értem amit mondasz és meg is értem, hiszen voltam már én is hasonló mélypontonKépNem egy nagyszerű élmény...5 évvel ezelőtt biztos, hogy azt hitted,hogy a házasélet mindig olyan szerelemmel és élménnyel teli, mint az esküvő napján!És lehet, hogy ez valóban így is van, csak éppen valami változott egy kicsikét:napról napra együtt vagy a férjeddel és lett egy szép gyerkőc is ebből a szerelembőlKépPersze semmi sem olyan,mint esetleg 6 évvel ezelőtt...Most már tenni kell azért, hogy a házasság szépen működjön,legyen benne érzelem és lelki tartalom is...Persze!Mint, ahogyan semmi,ez sem működik csak úgy magától.A kis Bence meg gondolom másfelől kiszívja minden energiádat!
Nem tudsz majd ovija alatt valami 4 órás munkát bevállalni? Vagy ennyire nincsenek lehetőségek? Én sejtem milyen lehet,mi is ezért ragadtunk itt az anyaországban, mert nekem még lett volna odahaza munkám,taníthattam volna, de a férjem informatikusként nem keresett volna annyit, hogy gyes alatt is el legyünk belőle hárman.Itt maradtunk mi is,pedig néha nagyon vonzz haza ErdélyKépNektek van otthon gondolom nagyi,aki néha vigyáz a Bencére és el tudtok menni kettesben egy kicsikét...nekünk ez nincs sajna.

Lelki világunk is nagy mértékben függ attól, hogy a mindennapok mennyire szívják ki az energiánkat; de kell néha a csend és a pihenés,a társaság,ami nevetéssel telít, a munka, amitől jobban érezzük magunkat stb. sorolhatnánk még !Én is elkezdtem most egy posztgraduális képzést pont ebből a megfontolásból...hát ezt sem egyszerű,de csinálom,mert szeretem.
Nem tudsz valami távoktatásra jelentkezni,akár itt Magyarországon ??Van egy csomó lehetőség és csak vizsgázni kell jönni...ha meg levelezőre jössz,akkor havi egyszer_kétszer van oktatás+vizsgák.Gondold át és nézegesd interneten a lehetőségeket.Ha érdekel szívesen segítek majdKép
Biztos , hogy neked is hiányzik a szellemi élet,ha elkezdtél egy sulit anno...ismerős az érzés!De sose késő!!!
Barátaitok vannak?Jártok valami közösségbe?

A vajdasági emberkékről nekem egyetlen élményem van: 10éve voltam egy táborban,amit megírt dolgozattal lehetett nyerni...ott volt két vajdasági srác:Gábor és Edvin-annyira jófejek voltak, hogy azóta is előttem van mindkettejüknek az arca,vonásaik,hangjukKép Sokáig leveleztem is velük,Gábor meg volt is Székelyudvarhelyen nem sokkal utána és úgy alakult, hogy találkozni is tudtunk! Nagy élmény volt a két srác...emberileg, érzésvilágban és tartásban nagyon hasonlítottak az erdélyi emberhez! Ezt csak azért mondtam el most neked, mert azóta se találkoztam vajdasági emberkével,se valójában se virtuálisan...erre most meg itt vagy teKép

Most mennem kell mert tanulok a holnapi sulira,én is feltöltődök ezeken a napokon: Most pláne 4 napja ki se mozdultunk, mert a Tamás betegeskedett,hát tegnap azt hittem bekattanok!
No pusza:
Brigi
 


HALI BRIGI

HÁT IGEN A TÁVOKTATÁS-NE GONDOLD HOGY NEM EZEN AGYALOK ÁLLANDÓAN DE SE VÉGE SEM ELEJE
HA MAGYARBA MENNÉK AZT MONDOM PÉNZ...
PLUSZ NEM IS BIZTOS HOGY KAPNÉK MUNKÁT ERREFELÉ
NÁLLUNK IS VAN ILYESMI AMI MEGINT CSAK PÉNZ AMIT NEM EPPEN SZÓRUNK NEM ÉLÜNK ROSSZUL DE JÓ MEG KELL GONDOLNUNK A DOLGOKAT NA MEG ITT VAN NÁLLUNK AZ HOGY MINDENHOL KELL A SZERB NYELV AMIBEN NEM VAGYOK TÚL OTTHON ,PERSZE DOLGOZTAM 4 ÉVVEL EZELÕTT BOLTBAN DE AZT NEM NEKEM TALÁLTÁK KI
OLYAN HELYET AHOL MEG UGY FIZETNEK HOGY MEGÉRNÉ A GYEREKET BEADNI VALAHOVÁ ÉS A FIZIBÕL IS MARADJON HÁT...
PERSZE TUDOK ÉN IS HELYEKET AMI TETSZENE ÉS JÓ IS DE EGYRÉSZT SZERENCSE KELL HOZZÁ MEG NEM ÁRT EGY KIS PROTEKCIÓ ,DE HÁT HA EGYSZER AZ IS ELJÖN BIZTOS ÉLNI FOGOK VELE
SZÓRAKOZNI MI IS SZOKTUNK ,BARÁTOKHOZ ,BOGRÁCSOS,ROSTÉLYOS ISZOGATÁS .KB HAVONTA
BIZTOS ROSZ NEKED HOGY NINCSENNEK OTT A MAMÁK ÉS NINCS KIRE SZÁMITANI ,NÁLLUNK SZERENCSÉRE MIND KETTÕ SUPER
A NÕVÉREM IS MAGYARBAN VAN APÁMNÁL A PÁRJÁVAL ÉS Õ IS MINDIG PANASZKODIK HOGY DE JÓ LENNE EGY MAMA
MOST MEGYEK MERT ALTATOM BENCIKÉMET
CSÁÁÁÁ
ANDI
 


Szia Andi!

Persze nem egyszerű sehogy sem...a pénz csak azoknak nem számít, akiknek valami nagy bevételük van a mai világban és rendszeresen bejön havonta!
Annak sem ártana utána nézni, hogy vannak Alapítványok, melyek a határon túli magyarokat támogatják ezen a területen. Most kapásból nem tudok mondani, mert én nappalin voltam és ezen a területen ismerem az ösztöndíjakat-hisz jómagam is ösztöndíjjal végeztem el az öt év egyetemet...öten vagyunk és a szüleim ezt így nem bírták volna. Hugom is Kolozsváron van a közgázon, ő is nyáron dolgozik, hogy ne legyen olyan sok a szülőknek. Szóval ha van időd nem árt utána nézni ennek....csak nyerhetsz vele, ha találsz valamit és beküldesz egy pályázatot. Rengeteg lehetőség van csak ki kell aknázni őket!

A barátok nagyon fontosak ahhoz, hogy ne szürküljön be az életetek. Mi is sokat járunk társaságbaKépha engedik a körülmények!
Tamás nagyon jól tolerálja, sőt élvezi, ha jövünk-megyünk a barátokhoz. Neki is fontos a társaság..

Na elköszönök és szép hétvégét nektek:
Puszi: Brigi
 


Szia Bige, olvasgatod még a topicot? Én is vajdasági vagyok, beszélhetnénk..
Melanie
 


sziasztok.

Vajdasagi vagyok en isKép

Mi most tartunk a babaprojekt kellos kozepen.Kép

Kép
 
 


SZiasztok én is vajdasági vagyok csak hát már 13 éve nem ott élek, de szivesen cseverészek.Nekem egy 10 hónapos kismanóm van

 


Sziasztok!Most találtam rá erre a topicra,de látom,már egy hónapja nem járt erre senki.Én is vajdasági vagyok(Topolya),12 éve élek Magyarországon,de még szerb állampolgár vagyok.Most küzdünk a tartózkodási engedély hosszabbításával.Április végére várjuk első babánkat.Férjem magyar állampolgár.Szívesen beszélgetnék hasonló helyzetben lévő kismamákkal.
 


Szia Orsi Kép

Én egy haosnló helyzetű kismama (már anyuka) vagyok.
Én 7 éve élek Magyarországon, egyébként
Szabadkán születtem, és éltem, most gyűjtöm a papírokat a magyar állampolgársághoz. Tavaly augusztus óta van letelepedési engedélyem.
Férjem magyar állampolgár, kislányunk kettős. Kép

Április vége az már itt van. Kép Lehet már meg is született a picúr?

Majd írj, ha erre tévedsz megint Kép

Bea
KépKépKépKép
 


Hát rég nem néztem ide de látom nem nagy a forgalom. A kis manóm 1 éves lett közben :lol:
Én is szabadkai vagyok csak már 93 - óta itt vagyok. Állampolgárságunk már jó rég óta van. Azért nem lenne rossz egy kicsit felpezsdíteni ezt a forumot nem? :roll:
 


próbálgatok

 


sziasztok.

en itt is elek.)pontosan Hajdukovon ha valaki emlekszik az szabadkatol nincs messze.Sajnos nekunk eddig nem sikerult osszehozni a bebit :(
Mar egy eve.

Kép
 
 


Sziasztok!!
Itt van meg egy vajdasagi anyuka :D es ma csatlakoztam ide!!
monyoka, sajnalom , de ne add fel... kulonben en is Gabi vagyok :mrgreen:


Heloka én is egy Vajdasági anyuka vagyok Zentán élünk férjemel és lánykámal,szeretnélek meghivni titeket az én forumomba ahol már vagyunk 10en is Vajdasági anyukák és itt az a jo hogy csak csak tagok lehetnek ott!!!vagy az email cimetek kéne vagy gyertek a www.anyatanya.hu ra regizetek és ha meg találjátok a Vajdasági anyukák topikot birjátok kérni a jelentkezéseteket a forumba amire majd én adom meg majd az engedéjt!! 8) :wink:
 
 


Hali!

Én is vajdasági anyuka vagyok!Hol vagytok lányok?
 
 


Sziasztok! Én is vajdasági vagyok! Ott is élek. Terhes vagyok az első gyerekemmel és érdekelne,hogy szült-e valaki közületek Zentán és,hogy mik a vélemények?! Hallottam,hogy ott engedélyezett az apás szülés,valaki tud erről több információt?
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: