Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,
Nem találkoztam még itt a babaneten olyan anyukákkal, akik a környéken laknak. Remélem hogy vagytok páran. Gyertek, irjatok..
Meséljetek magatokról!!
sziasztok,
Betti

KépKép
KépKép
 


Szia BettiKép

Akkor rossz helyen kerestélKép, én már 1,5 éve irogatok a babanetre, most éppen a "Friss babák" topikot részesítem előnyben kisebbik (8 hónapos) lánykám okán. Egyébként szűk 20 km-re lakom Ceglédtől, Albertirsán.
És tudok még valakit, aki ceglédi, Heppi néven rejtőzködik szintén a friss babás topikbanKép, de ő is biztos idetalálKép

Na most rohannom kell, mert Zsebi rángatja a nadrágszáramat.

üdv
Momo

U.i. alapinfókat találsz a profilomban, de majd még regélek magunkról, ha érdekelKép


Momo
 
 


Szia Momo!
Lehet, hogy tényleg nem néztem meg minden helyet. Az emlitett topikban nem jártam még.
Nekem egy lánykám van, ő egy éves lesz 16 nap múlva.
Megnéztem a profilod, de érdekel a bővebb információ!!!
Én is irok majd még, de nemsokára fürdetek, utána meg apuka dolgozik...
szia,
Betti

KépKép
KépKép
 

 
 

Szia!

Nem tudom, mire vagy kíváncsi, azért nem kezdem a fogantatásomtólKép
Lassan 3 éve lakunk itt Irsán, egyébként a férjemmel mindketten Cegléden dolgozunk a gabonasilóban a vasútállomás mellett (értelemszerűen én most kicsit hanyagolom a kereső tevékenységetKép) Eredetileg én pesti vagyok, a férjem meg messzi alföldi, csak a munkánk vetett errefelé. Miután a cég nem fizette tovább az albérletünket, lakást is Cegléden kerestünk, csak ott nem fehér embernek valók a kertes ház árak, nekünk meg mindenképpen az kellett, ezért mentünk messzebbre. A lányok már ide születtek: Timi 2001. október 8-án, Adrienn (alias Zsebi) 2003. március 3-án, mindkettő villámsebességgel, alig értünk fel az István kórházbaKép
Miután se kutyánk, se macskánk errefelé, én is a neten próbálok barátságokat keresni, különben megsavanyodnék itthonKép Lánykáim is egyre jobban élvezik más gyerekek társaságát, ezért is jó, ha valaki közel van és meg tudjuk látogatniKép Na nem kell megijedni, hivatlanul nem megyünkKép
Közben megtaláltam a különbejáratú topikodat és megszemléltem a kiscsajt, nagyon szééééépKép
Ti terveztek még tesót? Mi kicsit belehúztunk, én az 1 éves Timi mellett már 4 hónapos terhes voltamKép Mostani eszemmel azért várnék még egy kicsit, az elmúlt fél évben ugyanis erősen zajlott nálunk az életKép
Te a ceglédi kórházban szültél? Megmondom őszintén, engem elriasztott, hogy még enyhe bababarát beütést sem sikerült felfedeznem 2 éve az ottani gyakorlatban, ezért mentem fel végül Pestre.
Na ezt most inkább elküldöm, mert ébredeznek a mormotákKép
üdv
Momo


Momo
 
 


Szia Momo!!

Van Cegléden gabonasiló?KépKépKépKép Mostmár legalább tudod milyen primitiv emberrel van dolgodKépKép..
Mi a honvédségi lakótelepen lakunk egy tizesben, amit nagyon nem szeretek. Majd mi is kertesbe költözünk, csak előbb még megnyerjük a lottó ötöst..KépKép!!
István kórház..fontolgatom, hogy a következő bébim ott szülessen..Mi úgy tervezzük, hogy 2005 tavaszán szülessen a kistesó. Aztán majd meglátjuk hogy alakul..
Gratulálok a csajokhoz. Én hol láthatom őket?
Köszi a bókot a lányom nevében..Kép..
El is hiszem, hogy rossz otthon egyedül.. Nekem szerencsém van, mert itt rengeteg gyerek van. Csak a lépcsőházban 7 másfél év alatti van. Úgyhogy mi csoportosan sétálunk.. Átjöhettek nyugodtan. Bár főleg tavasszal/nyáron lesz jó, mert igy csak fagyoskodnánk, vagy a négy fal közt lennénk, ami alig különbözne otthoni környezetetektőlKépKépKép. De megejtjük majd.
Ezek szerint te is ott szültél elsőizben..Én meg voltam elégedve a szülőszobával, orvossal, szülésznőkkel..Sőt még azzal is, hogy nappal kint lehettek a babuk. Az viszont negativ volt, hogy éjszaka bevitték őket, meg hogy már csak a harmadik napon mutatták meg hogy kell szoptatni, fejni...Ezért gondolkodom a váltáson..Nem tudom hogy megérné e..Mi a véleményed? Ha személyesnek érzed a dolgot, irhatsz a mailomra is..
Megyek, mert kifolyik a szemem.
Holnap irok.
szia,
Betti

KépKép
KépKép
 


Szia Momo!!
Remélem nem vagytok betegek..
Úgy eltűntél..Zűrös napod volt?
Irj,
Betti

KépKép
KépKép
 


Sziasztok,

Hali Betti,
Én is ceglédi vagyok, és már közel fél éve keresgélek a neten egy ceglédi kismamát, aki hozzám szólhatna. Szívesen találkoznék(nánk) veletek, ha neked is van kedved, meg időd.
Mi az állomásnál lakunk, szóval vagy valami köztes helyet kell keresnünk, vagy eljöttök hozzánk, nekem mindkettő okés lenne.
Az én lányom hó végén lesz 8 hónapos, és tündéri kis mosolygós vki.

üdv: heppi

heppi
KépKép
KépKép
 
 


Szia Heppi!!
Este irok, most a lány edzi az idegeim..
Nem birok vele...
szia,
Betti

KépKép
KépKép
 


Itt is vagyok..
Benne vagyok a találkában.. Ti mikor szoktatok sétálni? Ő az első gyermek? Az állomásnál merre laktok? Azt tudod már mi merre, irtam azthiszem..
Mi a neve a csajszinak? Édi nagyon.. megnéztem a profilodban..
A párod kinek ir dalszöveget? Csak nem a Zanzis srác?
No, egyelőre ennyit tudok..
irj minél előbb,
pusszancs,
Betti

KépKép
KépKép
 


Helló Betti,

Hú, most akkor csak kapkodom a fejem. Először is hogyan derítetted ki, hogy a férjem dalszövegíró (pontosabban reklámszövegíró, de dalszövegeket is ír, meg már sikerült egy könyvet is összehoznia), de nem a Zanzis srác, bár őket is ismerjük, nagyon jó fejek Kép
Mi az állomásnál lévő Tömörkény gyógyszertár felett lakunk, a lányomat Orsinak hívják (a profilomban lévő kép elég régi, de majd cserélem, bővebben róla a www.adori.hu/orsi oldalon lehet kíváncsiskodni).
Általában du 2 körül eszik vmikor, aztán szoktunk menni sétálni kb egy órára. Rólatok mit lehet tudni? Sajnos a profilodban nem találtam képet Kép meg semmi plusz infót, szóval írj magatokról lécci.

Gyere nézz át a "Friss" babák topikban, ott gyakorta szoktunk Momoval garázdálkodni, meg tök sok közel egyidős baba van. Ott lehet, tapasztalatot cserélni, és a lányok tuti örömmel fogadnának téged is. Persze ezt a topikot sem kell megszüntetni, csak nekem ez egy kicsit "kiesik az útból" Kép de azért igyexem itt is nézelődni, hátha még jönnek újak.

puszi: heppi

heppi
KépKép
KépKép
 
 


Oké rájöttem, hogy honnan tudod, hogy a férjem dalszövegeket is ír. ugyanis említetted a profilomban a képet (azóta cseréltem egy viszonylag frissre Kép ) és átnéztem, hogy anno miket írkáltam bele Kép

heppi

heppi
KépKép
KépKép
 
 


szia heppi
bocs,hogy még nem válaszoltam..
Mendi nem bir magával..
most csak félember vagyok, úgyhogy csak kettőt kérdezek:
Ki a gyerekorvosotok?
Neked is keddenként kellett tanácsadásra járni?Márminthogy neked is uaz a védőnőd, mint nekem?Galambosi Jné
pusszancs,
Betti

Kép

KépKép
KépKép
 


Bocsi, hogy mindig kérdezek..
Igérem válaszolok én is!!!!!!
Bár lehet, hogy a privátabbakat csak mailban..
Ezért nincs kép se a profilomban..alapból óvatos vagyok, de olvastam már itt is dolgokat...

KépKép
KépKép
 


Szia Heppi!
No, most van időm. Remélem a lány mindjárt elalszik..Mi 10:30-tól sétálunk 12-ig. Aztán ebéd, és alvás..Bár az alvással születésétől kezdve hadilábon áll...Most is csak dumál.És gondolom áll az ágyában..megnézem..
Igy is van..Pedig mire hazaértünk, elaludt..Alig tudtam felébreszteni, hogy egyen..Néha elalszik a babakocsiban, de nem szeretem, mert akkor egész délután nem alszik..
Lehet, hogy majd átnézek oda, csak annyi irnivalóm van igyis..Én a gyermekekben szoktam irni a 2002.... topikba. Ott is rengeteg anyuka van, és néha órákig tart megirnom nekik egy levelet.. Néha pedig az egész elszáll, mert a lány már tudja mi az a Reset..
Orsi mászkál már? Mert akkor neked se sok nyugtod van..
Rákóczi útra néz a lakásotok? És hányadikon? Csak mert szoktam látni egy anyukát az elsőn. Bár ő barna hajú, és nagyobb gyermeke van.. Egyébként szoktam szinte minden nap arra járni, mert a párom Pesten dolgozik, és kimegyünk elé az állomásra délutáni séta gyanánt..
Megnéztem a weblapot, tetszik..Humoros szövegek..csak nem a férjed irta azokat is?
Milyen reklámokat ir? Tv? Újságba? Vagy is-is?
szia,
Betti

KépKép
KépKép
 


Szia Betti,

Hú, akkor most vissza kell lapoznom, hogy az összes kérdésedre tudjak válaszolni Kép

Szal a mi dokink Dr Füle Lóránt, és én péntekenként jártam tanácsadásra Ludvigné Katikához.
Orsi kb 6 hónapos kora óta mászik, rá pár nappal már fel is állt. Mostanában kezdi élvezni, hogy a bútorok mellett tud oldalazni, és egyik bútorról átfog a másikra. Egyébként nincs vele sok gond, jól lefoglalja magát. Sajnos most neki is van vmi nyűge, mert sem az alvás sem az evés nem megy úgy mint régen. De így sincs okom a panaszra, mert reggel 7-kor eszik, aztán még 9-ig békén hagy. Aztán olyan dél körül kezdi a nagy alvást, az olyan 2-2,5 óra. Inkább csak az evés aggaszt, mert mostanában olyan rapszodikusan eszik, de inkább kevesebbet, mint sokat. Nem mintha nem hízna vagy fejlődne, csak sose tudom belőni, hogy neki mennyi az elég.
A lakásunk a Rákóczi útra néz, meg a parkolóra is Kép és a másodikon lakunk, de én szőke vagyok, úgyhogy tuti nem minket láttál Kép Az én férjem meg Budán dolgozik, de mi csak nyáron jártunk ki elé az állomásra, amikor este 7-kor még világos és jóidő volt. Férjem egyébként egy reklámügynökségnél dolgozik, és mindenféle reklámokat ír, meg ötletel egy-egy nagyobb melóra. Szal a munkáival mindenütt lehet találkozni, tv-újság-rádió-óriásplakát meg ami még belefér. Persze azt tudni kell, hogy azért ezek szinte mindig csapatmunkák, úgyhogy igazán semmire sem lehet azt mondani, hogy ezt vagy azt ő írta, inkább azt, hogy ŐK csinálták (pl. Szőr Kenó, Matáv tudakozó, Bonduelle szövegek - talán ezek a legismertebbek) Most már csak kedvtelésből és szerelemből ír dalszövegeket, minden pénteken találkozhacc a nevével a Dalnokok Ligájában, ahol az Inflagrantinak ír most, az előző fordulóban meg a Nox-nak dolgozott - de ez titok, szóval nem pletyizni Kép Kép Kép
A te lányodat hogy hívják? Miért vagy óvatos? Én csak a gáz dolgokat szoktam megcenzúrázni, egyébként nem érdekel senki véleménye. Tehát a családi vitáinkat meg a házaséletünket nem vitatom meg, de pl a fentebb olvasottakat nem titkolom, mert nem látom értelmét. Tőlem akár rá is jöhetnek, hogy ki vagyok, tudom, hogy rosszat nem olvashatnak rólunk Kép

Asszem most hirtelen ennyi jutott eszembe, de kérdezz nyugodtan, hogy minél inkább megismerhessük egymást - aztán ha vmelyikünk úgy gondolja, hogy a másikkal inkább nem szeretne találkozni, akkor sincs SZERINTEM semmi gáz, akkor megmaradunk "netbarinők" Kép okés?

heppi

heppi
KépKép
KépKép
 
 


Szia Heppi!

Kicsit kedvtelenül irok..nem volt túl jó napom..
Ráadásul úgy látom nem vagyok túl szimpi neked..
Azért még irok, aztán majd meglátod..
Szerintem az evés miatt ne aggódj.Tudom, hogy bosszantó dolog hogy egyik nap eszik, másik nap nem, de normális. Mendinél is voltak ilyen korszakok..de mostanra kinőttük. Miket szokott enni? Mert amott olvastam, hogy tejpépet nem adsz neki..miért is? Főzni szoktál neki, vagy bébiételt adsz?
Mi is jobban szerettünk nyáron járni..de az én lányom úgy döntött, nem elég neki egyszeri séta egy nap, és kiharcolta magának azt az utat is.
Bonduell tetszik, Matáv is jó..gratula az uradnak!!
A lányom neve Mendi. Azért vagyok óvatos, mert hallotam néhány pedofilról itt a babaneten.. meg én alapból nem tennék fel meztelen képet a gyerekemről a netre..ki tudja..
Nem olyan ovatos, csak úgy finoman..
Most mennem kell..vendégeim vannak..
szia
Betti

KépKép
KépKép
 


Helló Betti,

Ugyan már, szó sincs róla, hogy nem vagy szimpi. Csupán azt akartam jelezni, hogy nem KELL feltétlenül jóbarátnőknek lennünk, mert lehet, hogy éppen én nem vagyok neked szimpi. Annyit csalódik az ember, és nem akarom magam rád erőltetni sem. A meghívásom továbbra is áll, sőt, ha Momoval egyeztetünk, akkor így hármasban is lehetne nálunk talizni.

Orsi egyre "rosszabbul" eszik. Most már a napi 6 dl tápi sincs meg összesen. Másból is alig eszik pár kanállal, nem úgy mint régen. Pépet azért nem adok neki, mert a doki szerint teljesen rendben van a súlya, és nem kell péppel "hízlalni". És szerintem totál igaza van! Amíg zöldségből, husiból, gyümiből, tápiból eszik annyit, hogy ilyen súlya legyen (hó végén lesz 8 hónapos és kb 8400g), addig szerintem nincs szüksége a pépre. Próbáltam már neki adni, nem nem rajontott az ötletért, viszont a barack és sütőtök nagyon fincsinek tűnik. Sajnos az alma és a zöldborsó nagyon pfuj, azt most hanyagolom is Kép Amíg csak néhány kanállal evett, addig bébiételt adtam neki, de most már főzicskélek is - pontosabban anno fagyasztottam neki sima tököt, karfiolt, paradicsomot, és azt próbálom neki adni kisebb-nagyobb sikerrel. Egyedül a husis dolgokat adom még neki bébiételként, mert az elég macerás meg így biztonságosabbnak is érzem.

Na, megint egy regényt írtam. De azért írj magatokról, és nagyon kíváncsi vagyok Mendire is Kép

heppi

heppi
KépKép
KépKép
 
 


Szia Heppi!

Jó, még majd meglátjuk ezt a talit. Most még két hétig nagyon sűrűek a napjaim..Vizsgák, Mendi szülinapja... Bár bevallom őszintén, azért várnék még a találkával, mert szeretném, ha kicsit még inkább megismernénk egymást. Mert aztán személyesen nem tudnánk egymáshoz szólni..Igy meg azért kicsit tudni fogjuk ki hogy gondolkozik, melyik gyerek milyen..stb.. Egyetértesz?
Nem érzem úgy, hogy rám erőltetnéd magad! Igazából amoda is azért nem irok, mert nagyon sok témában nem értek egyet, amiket ott olvastam.. Szinte alig van olyan dolog, ami egyezik az elveimmel.. Én meg nem akarok vitatkozni, mert mindenki úgy neveli, gondozza a gyerekét, ahogy jónak látja..
Momo hová tűnt? Csak nincs valami baj velük? Vagy rosszulesett neki, hogy nem értek vele egyet cipőügyben?

Már irtam, hogy csináltam Mendi evéséről/vagy inkább nemevésérőlKépKép/ táblázatot.0-11hónapos koráig. Ha akarod bedigitalizálom, és elküldöm mailban..
Én kezdettől fogva adok neki tejpépet, mert Mendi a gyümölcsöket nem ette egyeltalán, ehelyett adtam a pépet. Annyira szerette, és szereti a mai napig!! És ettől egyeltalán nem hizott el! Ő 11 hónaposan volt annyi, mint Orsi 8 hónaposan.
Megnéztem, a tejpépben/csak a porban/ átlag 107 kCal van 100grammban, a banánban pedig 126kCal. Persze az almában kevesebb, de a gyümikben átlag 55-70körül. Ha ebből megeszik 2dl-t. akkor az 110-140kCal. Egy ugyanakkora adag tejpépből pedig 175kalória.Jó, van egy kis különbség.. Még annyit ehhez a témához, hogy a lánykám sose hizott "eleget". kb. hathónapos kora óta állandósultak a kajából elfogyasztott mennyiségek, és azóta a hizásai a következőképp alakultak: 200gr,150gr,400gr,600gr,100gr, a mostanit még nem tudom..és szinte grammra ugyanannyit eszik mindig!!Sőt még olyanokkal is "tömöm" mint keksz, kifli../Csak, hogy szokja a darabosat../Mégsem hizott elKép.
A zöldborsót Mendi szereti. Igaz, hogy én csak 9 hónapos kora után adtam, mert úgy tudom akkor lehet. Sütőtök a mi kedvencünk is voltKépKép!
Én bébiételezek. Anno kezdtem neki főzni, de felidegesitett, hogy egész délelőtt főztem/közben rajtam volt/ és nem evett meg, csak két kanállal. Úgyhogy elkezdtem a bébiételt, és mivel bevált, azóta is azt adok neki. Szeretem, mert változatos, nem kell vele pacsmagolni /lustaság fél egészség/, gyors. És nem utolsósorban biztonságos! Ebben egy véleményen vagyunkKép!
Paradicsom nálunk nyerőKép főleg a bolognai spagettibenKép.
Most akarom majd átszoktatni a mi kajánkra őt is. Csak előbb szeretnénk egy új tűzhelyet, mert ezen egy lap jó csak.. és a sütője pedig szinte használhatatlan.. De a szülinapi tortát akkor is sk készitem majd!!!
No, mást most nem tudok irni. Igy is soká tart majd elolvasnod, mert ez már
az igazi regényKépKép
Megyek pelusozni...

Betti

KépKép
KépKép
 


Szia Betti!

Nem vagyok ilyen könnyen lerázható, a cipős téma már rég elfelejtve. Te így gondolod, én úgy. Na és?Kép
A másik topikba is nyugodtan írhatnál attól, hogy nem egyeznek az elveink, ezért még senkit nem hurrogtunk le odaát seKép Mi csak tanácsolni szoktunk egymásnak, semmi több, a gyerekek mind-mind különböző karakterek. Ami az egyiknél műxik, a másiknál totál csődKép
Ja és mostanában csak besűrűsödtek a dolgok (építkezünk éppen), azért vagyok így eltünedezveKép
Hétvégén meg valami kórságos tüneteim is voltak, nem tudom, mi lesz még belőle, bár igazán az a szörnyű, amikor a csajok is lebetegednekKép

Azért valamiben hasonlítunk, én is utáltam pepecselni a kajákkal, mert Timi is leginkább a falra meg a hajamra kente, ezért maradt a konzervKép Mondjuk Timi azok között is válogatott és némi utánfűszerezést is előírt, mielőtt betermelte. Zsebi meg tök egyszerű eset, ő semmit nem eszik meg anyatejen kívül, hiába minden igyekezetemKép
A felnőtt kajára átszoktatás nálunk meg úgy működött, hogy Timi 1,5 évesen egyszer csak úgy gondolta, hogy most már ennek is itt az ideje, addig hiába próbálkoztam. Én már komolyan azt hittem, az iskolába is bébiételt csomizhatok neki uzsiraKép
Mit tanulsz, ha nem vagyok indiszkrét? Én egy gyerek mellet még lusta voltam tanulni és látszólag nem is volt egy percem se, aztán kettő mellet meg rájöttem, milyen havaj volt előtte, de most már tényleg lőttek a tanulásnakKép

Bocs, de én most nem pályázok regényírási babérokra, mert már óbégat a két maca, a férjem meg nyugdíjba akar vonulniKépKépKép

üdv
Momo


Momo
 
 


Hali Lányok,

Betti,
Hogy te milyen okos vagy! Én nem is gondoltam rá, hogy írnom kéne, melyik hónapban mennyit hízott (végül is a kiskönyvében vezeti a védőnő) de komolyan.... Tejpépet mondom, már próbáltam, nem nagyon jött be. Lehet, hogy most megint el kéne kezdeni, mert ÉN aggódok, pedig lehet, hogy teljesen normálisan fejlődik. Tegnap voltunk dokinál, és megdícsérte, hogy milyen jó kis combija van - pedig ha látná, hogy milyen keveset eszik!!!

Beszélgetésben teljesen egyetértek veled. Sőt Momoval is. Attól, hogy más a véleményed, még ugyanolyan jó anya vagy (gondolom), hiszen te is a legjobbat akarod a lányodnak. Én sajnos pl csak 3 hónapig tudtam szoptatni, mert nagyon elrontottam. Pedig szerettem volna ha 6 hóig csak anyatej, de egyéves koráig szoptatni. Nem így lett. Aztán amikor már kaptam volna segítséget, akkora már olyan kényelmes lett a tápi, hogy nem akartam ezzel kínlódni. Tápival hosszabb időre nagyinál lehet hagyni, nem kell időre hazaérni, mert pl a postán mégsem szoptathatok stb. Szal senki sem tökéletes. De még mindig az a véleményem, hogy 6 hóig csak anyatej, attól függően, hogy ez nekem nem sikerült Kép viszont most már nem vetem meg azt sem, aki tápit ad gyermekének, mert megtapasztaltam a másik oldalt is. Szóval, ha más a véleményed dolgokról, az nem baj. Inkább oszd meg velünk is, mert lehet, hogy éppen a te véleményed v. tapasztalatod segít majd vki másnak.
A profilomban találsz egy mélcimet, ha gondolod, ott írhacc magatokról személyes dolgokat is, én is írok majd magunkról, mert itt télleg nem lehet így beszélgetni és ismerkedni, mint priviben.

megyek, harapok vmit

heppi

heppi
KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!
Örömmel látom, hogy mindketten irtatok!!
Talán irok majd amoda is, ha vmi megmozgatja a fantáziám..Igazából, ha elkezdenék oda irni, akkor ez a topik kihalna, azt pedig nem szeretném.Hátha lesz még pár környékbeli anyuka. Nekem már az is furcsa, hogy ilyen kevesen vagyunk! Pedig elég sok embernek van már net otthon..lehet, hogy csak nem találtak ide..

Momo!
Örülök, hogy nem haragszol! Igy van, mindenki maga tudja mi a jó a gyerekének.. Csak tényleg, ha átirok amoda, akkor én leszek a mumus, aki mindig csak vitatkozik..és ez a szerep nem tetszik..
Látom zajlik az élet felétek..
Remélem a csajok nem kapják el, és te is jobban leszel nemsoká.

Nem semmi lányok!! Nem tudom Mendi hogy birja majd az átszokást..De szerintem nem lesz gond, mert néha adok már neki, és tetszést arat nála.
Majd meglátjuk...
Hogy mit tanulok?A hülyék iskolájába járokKépKép. Érettségi..tudod, én ilyen buta vagyok..
Én is úgy vagyok vele, hogy addig tanulok amig lehet. Mert igy sehova se jutok. Olyan munkahelyet meg úgysem találok, ahonnan elengednek.. Ez volt a gond eddig is.. Még vezetni is ebédidőben jártam, a vizsgákról is majdnem elkéstem, mert nem engedtek el előbb..

Heppi!
Milyen érdekes ez az Orsibaba! Én még nem találkoztam olyan gyerekkel, aki ne szerette volna a tejpépet..de úgy látom mégis van ilyen..Milyeneket próbáltál már adni neki?

A súlygyarapodás miatt aggódsz? Én ezért csak az elején aggódtam, mert kis tapasztalatlan voltam. Bepánikoltam, hogy jajjistenem, nem hizik annyit a gyerekem, amennyit kéne, meg amennyit a szomszédgyerek. Aztán belegondoltam, hogy nem látszik úgy mintha éhezne, és rendesen fejlődik. Sokkal hamarabb csinált dolgokat, mint pl.a kéthéttelfiatalabb szomszéd, aki rendesen szabványszerint hizik. /Ő mellesleg még mindig nem mászik, nem áll fel..stb./ Tehát amig ennek nincs hátránya, addig nem kéne aggódnom. Sőt, itt a babaneten már találkoztam olyan gyerekekkel, akik idősebbek, mint Mendi és még tán kevesebb is a súlyuk. Amig egészséges, és fejlődik, addig nincs gond, ne aggódj!
Nekem mindig azt mondták , milyen jó húsban van a gyerek, és sose hizott eleget. Tehát a látszat is csal kicsit. Védőnő és az orvos pedig mondta, hogy apja is vékony, anyja is /nem tudom honnan vették/, úgyhogy ne csodáljuk, hogy Mendiből modell leszKép!
Szopiügyben még irigyellek is!!Mendi nem szopizott egyeltalánKépKép..legnagyobb bánatomra.. Ez miatt kb.8 hónapig voltam depressziós. Mostanra kezdem feldolgozni..
Ha érdekel, majd leirom, de most mennem kell...

Betti

KépKép
KépKép
 


Betti,
én is tudok két csajt, aki úúúútálja a tejpépet...a lányaimKép
A szopi témát meg manapság annyira nyomják, hogy nem csoda, ha az ember lánya sikertelenség esetén mély depibe zuhanKép Én ugyan az első csemetémet is 13 hónapig szoptattam, de sose volt az a felhőtlen mosoly az arcomon, mint a képesújságokban. Én mindíg kűzdöttem, hol a tejcsimennyiség növelésével, hol a lány különböző sztrájkjaival és ez erősen rontotta a lelkiállapotomat. Ja és a gyerek se hízott látványosan az anyai erőfeszítések megjutalmazásáulKép A férjem a megmondhatója, mennyit bőgtem kiborulva esténként a szopi miatt. Már ő mondta, adjak inkább tápit a gyereknek, ha ennyire kiborít a dolog. Szóval a gyereknek jót tettem az tuti, de én most is úgy érzem a 2. csajt szoptatva (mert miért ne tenném, ha megy?), nem bánnám, ha tápszeres lenne. Miután az én gyerekeim nehezen álltak/nak át a rendes kajákra, a szoptatás nálam gyakorlatilag 1 év szoros gyerekhezkötöttséget jelent és ezt néha már nehezen viselem. Na most lehet megkövezni...

pusssz
Momo


Momo
 
 


Hali Lányok,

Momo,
Én nem kövezlek meg, asszem meg is értelek. Igenis néha kell egy-egy délután, amikor csak és kizárólag magadra gondolsz. Csakhogy a mellékelt ábra szerint neked ez még odébb van, hiszen Zsebi nem ismeri a cumisüveget, meg egyébként is sokkal anyásabbnak tűnt, mint Orsi. Egyébként ezen már én is gondolkodtam, hogyha a következő babánál sikerül szoptatnom, akkor ugye ez a kényelem megszűnik, és akkor mihez fogok kezdeni. Hát asszem megpróbálom a 6 hónapig szoptatást, és ha már nagyon unni fogom, akkor igenis fokozatosan áttérek megint a tápira, meg a hozzátápira és akkor még van esélyem...

Betti,
A szoptatás sikertelensége miatti kudarcot én is ismerem, én kb 2 hónapig voltam emiatt szomorú. Azt ugyan nem mondanám, hogy depis, de igenis okoltam magam, és nem tudtam, hogy nekem miért nem megy, hol rontottam el stb. Aztán rátaláltam a babanetre, és elkezdtem élni. Úgy értem, már nem csak a gyerek és én voltunk a világon, hanem tudtam beszélgetni más anyukákkal, akiknek más gondjuk volt (pl éjjelente óránként ébred a pici) és akkor rájöttem, hogy nekem még istenes is, hiszen Orsi jó gyerek, csak éppen szopi helyett tápit kap. Aztán arra is rájöttem, hogy így néha ki tudunk kettesben mozdulni a férjemmel, addig a nagyiékhoz adjuk a gyereket a kész tápival, csak meg kell mikrózni. Így több legyet ütünk egy csapásra:
- mamáék is örülnek
- én is kimozdulok és feltöltődök
- gyerek is jól érzi magát, mert nagyiéknál mindig többet van kényeztetve
És akkor még eltelt néhány nap, és már totál nem voltam emiatt depis. Rájöttem, hogy ez nem olyan dolog, hogy igenis mennie kell. Nem kell! Olyan nehézségek vannak, amiről addig nekem soha senki nem beszélt, nem voltam rá felkészülve, tehát nem is tudtam kihez fordulni és segítséget kérni. A terhesség alatt mindent elolvastam a szülésről, fájdalomcsill-ról, vajúdásról, fájásokról stb. De a szoptatásról édes keveset tudtam, azt gondoltam, az olyan automatikus dolog, mindenki szoptat, én is fogok és kész. De ez sajnos nem így van. Akkor jöttem rá, hogy van gyerek, akinek nincs türelme a cicihez, hogy van anya, aki szervi okokból nem képes elegendő tejet termelni, hogy a tejmennyiség nem a megevett ételtől, hanem a megivott folyadék mennyiségétől függ, hogy a tehéntej fogyasztása kicsit sem segít a tejképződésben, hogy nem órára, hanem igény szerint kell szoptatni és még sorolhatnám. Szóval alaposan elrontottam az egészet. Ma már belenyugodtam, és talán kényelmesebb is így, ha belegondolok, hogy Momo mit él át - ettől én lényegesen szabadabban mozoghatok és tervezhetek.

Ja, tejpép! Hát 3 félét próbáltam. Kétféle Hippet (almás-vaniliás, barackos) most meg a Mildipép banánosat, de egyik sem csúszik olyan nagyon, sőt, a második kanálnál már határozott fejforgatás és szájzár van. Pedig nekem ízlik, tök olyan mint a tejbegríz. Igaz, mi a férjemmel a z.borsót is nagyon szeretjük, de Orsi száján mérhető mennyiséget még nem sikerült benyomnom Kép Viszont most azt vettem észre, hogy a joghurt nagyon megy (menne) neki, csak abból még keveset merek adni, nehogy vmi baja legyen - pedig nincs allergiás a családban, de sosem tudni, miből lesz a cserebogár.

Ha lesz egy kicsivel több időm, meg kedvem, akkor emilben írok neked egy kicsit személyesebben magunkról, okés?

heppi

heppi
KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!!

Momo!
Nem semmi, hogy ennyit szenvedtél a szopival! Tényleg lélekromboló lehetett!
Miért kellene megkövezni??? Én nem szoptatok, de igy is hozzá vagyok kötve a gyerekhez. Ugyanis én anyósomékra nem hagynám a gyereket, mert nem úgy csinálnák a dolgokat, ahogy én gondolom /kipróbáltam/. Ati meg azt mondta, hogy ha az anyjáék nem akkor anyu sem vigyázhat Mendire. Meg az is baj, hogy anyu Szolnokon lakik, igy nem öt perc, mire mozgósithatom, főleg, hogy nekünk még nincs autónk..
Néha megőrülök a gyerekemtől, és szerintem ez természetes!! Ha valakinek gyermeke születik, az nem azt jelenti, hogy hátralévő életét a gyereke mellett kell letöltenie.. Kell a kikapcsolódás, mert a napi robot a gyerek /főleg a gyereKEK/ mellett kikészitő!! Nekem felüdülést jelent a suli, mert ilyenkor nem hallok gyereksirást, nem kell etetnem, játszanom, pelenkáznom...stb. és ez jó érzés! Szerintem aki nem ért ezzel egyet, annak vagy nincs még gyereke, vagy igazi mártir!!
Úgyhogy én leszek az utolsó a Földön, aki megkövez téged ezért!!!

Heppi!
Atyavilág, nem hiszem el, hogy szinte szórol-szóra azt irtad le, amit én is irnék! Ugyanez volt nálam: mindent tudtam a szülésről, gyerekről, újszülöttről, sőt, még a szoptatásról is annyit, hogy igény szerint kell, és szülés után minél hamarabb szoptatni. Még azt is tudtam elméletben, hogyan kell mellre rakni a babát. De mindez olyan automatikus, magától értetődőnek tűnt./A szoptatás természetes, a nők 99%-a képes rá, csak akarni kell...stb../ Igy akkor sem aggódtam, mikor senki nem mutatta meg hogyan kell mellre tenni a babut.Gondoltam, tudom én.. Csak Mendi nem tudta..nem is akart szopizni..aludt..aludt..aludt..semmi mást nem tett..már a második-harmadik napon segitettek a nővérek, de nem lehetett felkelteni a lányomat..itthon már éhes volt, de pont a szopiidőre lett itt minden látogató.Anyu, anyós, após, sógor, tesó....ja, és a védőnő.. kb.öten nézték, hogy szenvedünk a szopival, melleim kint, gyerek ordit, a férfiak a másik szobában /apósom alig akart átmenni/..én meg kiborultam teljesen..
Azóta is haragszok anyósomékra, hogy rögtön át kellett jönniük, ahogy hazaértünk a kórházból, és magamra is, amiért nem küldtem el őket a fenébe!!
Azt is rosszul csináltuk, hogy Ati nem maradt otthon velünk. Akkor még nem volt ez az apaszabi.13 napon múlt..
no, röviden ennyi..levontam a tanulságokat, legközelebb máshogy csinálom majd!!

Tejpép: Mendinek legelőször banánost próbáltam.Utálta! Aztán sbarackost:Utálta! Utána jött a nestlé-rizs..Imádta. Majd a kekszes, és a gyümölcsös: Imádja.Végül a kakaós gabonapelyhes, amiért meg van veszve. Ja, próbáltuk a HA pépeket is, és az is nagyon izlett!! Nem tudom tudtok e ezekről? A doki felirja őket egy éves korig és igy olcsóbbra jön ki, mint amit a boltban veszel. Van belőle több fajta.Sima /kicsit tejszines izű/ vaniliás /teljesen olyan, mint a nestlé-rizs/ meg kekszes is, ezt még nem próbáltuk..
Jajj, és még van a Gyermekálom tejbedara a Milupától..ú, az isteni!!Mendi is imádja, még én isKépKép.Kicsit fahéjas, és vaniliás hmmmm!!!
Próba szerencse, lehet, hogy a lányod is csak azokat a fajtákat nem szereti. Ha gondolod, adok egy-két próbaadagot, hogy ne kelljen feleslegesen megvenned..
Na, szaladok, mert el kéne altatnom a rosszcsontot..

Betti

KépKép
KépKép
 


Szia Betti,

Először is írtam neked egy igen hosszú mélt Kép

Amikor mi hazaértünk a kórházból, anyósom, apósom meg a sógornőm vártak itthon. Épphogy látták a babát, aztán el is húztak. Amikor elmentek, mondtam a férjemnek, hogy innentől számítva 2 egész hétig senki nem akarok látni hármónkon kívül. Közölte a családjával. Először volt nagy "haragszomrád", merthát ilyenkor illik a gyermekágyas anyukát ellátni minden jóval, meg tanácsokkal. Én örültem, hogy senki sem jött, és nem is bántam meg. Főleg a férjem nagyszülei vették zokon, hogy márpedig ők akkor is eljönnek és megnézik elsőszülőtt dédunokájukat. A férjem meg közölte, hogy jöhetnek, de az ajtó zárva lesz, sőt akkor többé mi sem megyünk - ha nincsenek tekintettel rám, akkor ő sem lesz tekintettel rájuk. A két hét leteltével viszont őket hívtuk meg először babalátogatóba, úgyhogy akkor egy kicsit felengedtek. De amíg Orsi nem tért át a szigorúan 4 óránkénti szopira, addig csak meghívásos alapon jöhettek hozzánk (tudod, mint a dokinál, órára napra bejelentkezve Kép ) Most már nincs semmi gond, de akkor elég nehéz volt, hogy tudom, ők nem így gondolják, és szeretnének jönni, én meg kitiltom őket - de így utólag örülök neki. Persze ehhez kellett a férjem is, aki mindenben mellettem állt. Mondjuk mi azt anno megbeszéltük, hogy az ő családjával ő veszexik, az enyémmel meg én.
Tejpépek: most hogy mondod, anno neki is bejött a rizspép. Ezeket a kexes-kakaós dolgokat mikortól lehet adni, mert Orsi 26-án lesz 8 hónapos, és azért nem akarom a "még nem ajánlott" dolgokkal tömni (pl kakaó).

Várom a méledet, és a próbaadagre lehet hogy igény tartok, még megbeszéljük Kép

heppi

heppi
KépKép
KépKép
 
 


Szia Heppi!

Mailt megkaptam, köszönöm.Válaszolok, de nem igérem, hogy gyorsan..tudod, a tanulás..
Irigyellek, hogy a férjed igy kiállt értetek..Ati nem ilyen.. Még mindig hozzá van nőve a szüleihez..ők az istenek számára..nem mer nekik mondani semmit. Én meg ugyanúgy vagyok vele, mint te, hogy az én szüleimmel én beszélek, de az övéi felvilágositása nem az én feladatom kellene, hogy legyen.. De ő semmit nem mer nekik megmondani..volt is ebből egy nagy összeugrás, ami után nagyon megromlott anyósékkal a viszonyunk. Igazából Mendi szül.előtt jól megvoltunk.Mintha a saját szüleim lennének.De aztán.. apósom viselkedése iszonyatosan irritált.. Nem volt tekintettel a gyerekre, csak az számitott, hogy ő mit akart. Akkor állitottak be, amikor akartak, soha nem szóltak előtte. Idétlenül játszott vele nagyon.. Vagy két-három hónapig állandóan itt ültek este. Idegesitett, mert Ati későn jár haza, és még azt a kis időt sem tölthettük együtt, amit lehetett volna. Meg az is idegesitett, hogy annyira otthonérezte magát itt..kapcsolgatta a tv-t, textezett..stb.. Engem ezek idegesitenek, elvégre a mi lakásunk, ő csak vendég ott. Kérdezze meg, hogy elkapcsolhat e...á, nem idegesitem magam..szóval ilyen dolgok voltak. Aztán anyós nekemesett egyszer, hogy milyen dolog, hogy nem akkor láthatja a fiát, amikor akarja..stb.. Atyaisten!!Még nem fogta fel, hogy a kicsi fiának már SAJÁT családja van.. Bár igaz, hogy a kicsi fia sem fogja fel ezekszerint..
Következő bébinél hasonlóan fogok eljárni mint te!!

Tejpép: A kekszest lehet 6 hónapos kortól. A kakaósgabonapelyhest meg 8 hótól. Igazából nem kakaós, csak a pehely az benne! Elhiheted, hogy ha valaki, akkor én biztos nem adtam semmit hamarabb a gyereknek, mint kellett volna. Én még nem adtam joghurtot, meg ilyesmit Mendinek, mert apuka tejfehérjeallergiás.
De azért kiflit, meg babakekszet adsz neki?
És a darabos kaját elkezdtétek már?
Én a kakaóról nem is tudom meddig nem ajánlják.. De az tény, hogy van kakaós Hipp tejpép már vagy 8 vagy 6 hónapos kortól. Bár ez nem jelenti, hogy lehet adni..
szaladnom kell..nemsokára fürdés, aztán meg tanulok!
Mégegyszer előre bocs, hogy nem lesz villámválasz.....

Betti

KépKép
KépKép
 


Sziasztok lányok!
Nem voltatok ma együtt sétálni itt Cegléden?

Betti

KépKép
KépKép
 


Lányok!
Nagyon elvesztetek!
Én már túl vagyok a vizsgák felén..de még a szombat hátra van. Azért a mailt még megirom, de örülnék, ha ide is irnátok!!Kép

Betti

KépKép
KépKép
 


Szia Bettikém!

Írtam 1 pár sor a topicodba, de örülnék ha írnál mailt is, hogy mi van veletek, szülinapról beszámoló stb.
Puszi!

Linda
 
 


Hali Lányok,

De jó, megint egy új ember Kép Üdv itt Bellana Kép
Te is ceglédi vagy? Lehet vmi bővebbet is tudni rólad?

Sajnos mi a lányommal most dögrováson vagyunk. Elkapott minket is ez a náthás kórság, és most nyűglődünk, de inkább én, mint Orsi. Most már kezdünk kifelé evickélni, úgy látom, de eddig télleg nagyon ramatyul voltam. Még a tv-t sem bírtam nézni, nemhogy a netet. Ezért tűntem el annyira, de lassan visszatérek közétek Kép

Egyelőre ennyi, aztán még jövök majd, ha minden okés lesz itt eü-ileg

heppi

heppi
KépKép
KépKép
 
 


Szia heppi!

Örülök, hogy megkerültél! De annak már nem, hogy betegek voltatok/vagyok! Remélem nemsokára visszatérsz!!
Irtam kicsi mailt neked. Nem tudtam befejezni még. Lehet, hogy a héten nem is fogom, mert apuka tizkor jár haza, én meg vasalok esténként, meg takaritok, mert vasárnap banzáj lesz itt. Szombaton vizsga megint. Délután gépet szerelünk anyuéknál..szóval van programomKépKépKépKépKép

Betti

KépKép
KépKép
 


szia heppi!

Csak azért irok, hogy kérdezzek valamitKép. Nektek nem egy kék szinű graco babakocsitok van? Neked pedig kék kabátod?
Próbállak beazonositaniKépKép.

Betti

KépKép
KépKép
 


Betti,

De igen, sötétkék Graco kocsi, nekem meg olyan "hurkás" világoskék dzsekim. Talán láttál minket vhol? Most látom, hogy ezt ma írtad. Ma éppen fél 11-től kb fél egyig sétáltunk a városban, meg vettem Orsinak téli cipőt, hogy ne fázzon a lába.
Miért nem szólítottál le? Legközelebb remélem rámköszönsz!!! Kép Holnap is megyünk sétálni, mert fél 12-re viszem a jányt fodrászhoz Kép Hiába no, rohan az idő, neki már szakemberre van szüksége Kép Nyírás után rohanunk haza, mert ilyenkor szokott nagyot aludni, de elindulhatunk korábban (10 után nem sokkal), és akkor tehetnénk egy rövid közös sétát. Vélemény??? Én örülnék neki Kép
Este még benézek, hogy mit válaszolsz, de most megyek pihenni.

heppi

heppi
KépKép
KépKép
 
 


Heppi!

Láttalak,láttalak,láttalak!!
Igen, a Gubody park előtt, vagy inkább már a Sportcsarnoknál játratok /kereszteződés felé/, mi meg jöttünk szembe a szomszédasszonyommal és a fiával. Általában együtt járunk sétálni. fél 11-től délig, mert mi is utána alszunk..Bár a mai kivétel volt, mert 5kor keltünk, igy délelőtt elaludt Mendi a kocsibanKép, igy ma már nem fog, csak este aludniKépKép. Ráadásul a héten egyedülálló anyuka vagyokKépKépKépKép. Ati későig dolgozikKép.
Nem mertelek megszólitani, mert nem tudtam biztosan, hogy te vagy, csak a hajadról voltál ismerős, meg aztán Orsi is.
Te nem emlékszel ránk?
Melyik fodrászhoz viszed? Mendinek sem ártana, mert mindenhová lóg a haja..
Séta: nem tudom, ahogy irtam a szomszédasszonnyal szoktam sétálni, de ha nem zavar, hogy ott van ő is, akkor rendben. a 10 óra is jó, úgyhogy oké. Jó úgy ha a Gubodyban találkozunk? Vagy hol? Az közel van mindkettőnkhöz. Meg Mendi tud garázdálkodni a parkban..
Jó pihenést!!

Betti

KépKép
KépKép
 


Szia Betti,

JUHÉJ, éljen-éljen! Talizzunk! Nekem a Gubody park tökéletes Kép
Sajnos nem emléxem rád (rátok), mert az az igazság, hogy nagyon rossz az arcmemóriám, meg mivel nekem itt nincs ismerősöm, ezért nem is nagyon nézelődök, hogy ki jön-megy az uccán Kép Sajnálom, pedig olyan jó lett volna megállni pár percre.
Szal, nálunk az úgy van, hogy Orsi nagyjából 10 körül eszik, aztán öltözés stb. de akkor egyből fogunk indulni a parkba, és mivel ezek szerint te már meg fox ismerni, nyugodtan integess, vagy kiálts oda, én meg ígérem, figyelni fogok Kép De jó, végre megismerhetjük egymást. A szomszédasszonyod meg totál nem zavar, sőt. Igenis legyen ott ő is a fiával, ez a külön kívánságom Kép Jaj, már úgy várom a holnapot. Szerencsére addig már csak egyet kell aludni Kép

Egyébként mi a Haj-szába járunk, mert ott a fodrász csaj ismerőse a férjemnek, mivel a húgával (nekem sógornőm) járt a csaj egy suliba. Szóval ott csókosak vagyunk, meg hát benne megbízunk, még apósom is odajár Kép Tudod, ez ott van a Kiwi bolt mellett, a fodrászüzlet mellett meg egy kis fehérneműbolt, ami meg a fodrász csaj anyukájáé.

Na, akkor a holnapi találkozás reményében sziasztok:
heppi

heppi
KépKép
KépKép
 
 


heppi!

Kedves! Vártunk rád a hidegben, ködben 45 percet! Merre voltatok? Csak nem történt veletek vmi?
Irj!!

Betti

KépKép
KépKép
 


Nade Csajok! Találkázunk, én meg nem is tudok róla???Kép
Tényleg Heppi, csak nem estél vissza a kórságba?

pussz
Momo


Momo
 
 


Momo!
Végre hallunk rólad!
Már azt hittem elvesztél!! Mi újság veletek?
Nem jött össze a taliKép. Heppi eltűnt!! Vagy csak megijedt tőlemKépKép

Betti

KépKép
KépKép
 


Sziasztok,

Nyugi, semmi bajunk (a náthán kívül). Sajnos az volt, hogy Orsi éppen 9 után nem sokkal aludt be, és negyed 11-kor már ébresztettem, hogy talizhassunk is. Csak hát mire evett vmennyit, meg felöltöztettem, meg lecipekedtem stb, addig 3/4 11 is elmúlt. Ezek szerint ott voltatok, csak mi késtünk. Annyira sajnálom, pedig télleg akartam, KOMOLYAN!!! De legközelebb, ha ezek után még akartok látni minket, már ilyen nem lesz, ugyanis most emilben elküldöm neked a mobilszámomat, és akkor tudunk értekezni, ha vmi közbejön, okés?
No, már át is ment Kép

Momo,
Nem is gondoltam, hogy ebben a takony időben még két gyereket felnyalábolsz és átjössz sétálni Kép De legközelebb sms-ben értesítelek a minitalikról, rendicsek?

Jelentem kórság lassan, de látványosan, múlik. Ma már egész jól voltunk. Meg gondolom a friss levegő jót tett nekem is! Fodrászt megjártuk, jány végre nem lelencgyerek sérójú, kicsit fiús lett, de szerintem csak nekünk, ugyanis még így is kb 5 cm-es haja van Kép

Betti,
Hétfőn újra próbálkozunk? Mi ha minden igaz olyan fél 11 körül tudunk leghamarabb a parkhoz érni. Nektek így jó? Írj, hogy mi legyen.

heppi

heppi
KépKép
KépKép
 
 


Betti,
Köszönöm kérdésed, vagyogatunk,csak nagggyon elhavazva mostanság...és ma még a köd is belepettKép Pedig én tényleg azt hittem, a tegnapi tavaszias idő marad még sokáig.
Heppi,
nálunk csak anyafodrász van, Zsebi sérójának még ez is elég. Timi már nagyobb falat, de mivel a múltkor szó nélkül tűrte az igazítást, talán legközelebb meglátogatom vele a fodrászt. Ő azért kreatívabb az én egyenes frufru tudományomnálKép
Örülök, hogy kórság múlóbanKép Én megelőzésképp homeobogyeszt etetek itthon mindenkivel, tavaly anyukámnak nagyon bejött, így inkább erre áldozok, mint gyógyszerre, meg dokira.

Na mennem kell fürdetni, bocs, hogy ilyen nyúlfarknyi voltamKép
üdv
Momo


Momo
 
 


Sziasztok

Betti,
Semmi válasz Kép Most akkor mi legyen hétfőn? Talizunk? Mi szerintem mindenképpen megyünk sétálni, mert úgy látom, ez az én lelki állapotomnak is jót tesz. Ha meglátnál minket, nyugodtan támadj le, okés?
(Én még reményekedem...)

Momo,
Csatlakoztok? Persze csak a séta erejéig, mert azért még nem vállalnám be, hogy itt tanyázzatok, félek, hogy még nagy itthon a fertő. Homeobogyesz nem rossz ötlet, már én is gondoltam rá, csak nem tudom, mit kellene venni. Segítenél?

Megyek a másik topikba, ott is szétnézek

heppi

heppi
KépKép
KépKép
 
 


heppi!

El vagyok veszve!! Majd elmesélem..
Persze, tehetünk még egy próbátKépKép!
Holnap ugyanott, ugyanakkor? Ott leszünk!

Betti

KépKép
KépKép
 


szia heppi!

Remélem elolvastad amit irtam, ha nem is válaszoltál..
Gyorsan irok, mert mindjárt áramszünet lesz...
Ott leszünk.
Betti

KépKép
KépKép
 


Sziasztok,

Sajnálom, de ma megint sokáig aludt a szentem, és nem akartam felkelteni. Csütörtökön megyünk védőnőhöz 11-re, szóval akkor megint nem lesz jó a tali. De pl déli 12 után is talizhatnánk, vagy csinálhatnánk egy olyan napot, hogy feljöttök hozzánk és itt jáccanának a gyerkőcök (a szomszédasszonyodra is érvényes - sajnos a nevét elfelejtettem Kép ) Sőt, ha ebben benne vagytok, akkor akár még Momot is felcsöröghetem, és akkor egy igazi minitalit rendeznénk itt nálunk.

Egyébként nagyon kellemes meglepetés voltál (tatok) nekem. Vhogy egész másnak gondoltalak, nem rosszabbnak, csúnyábbnak, vagy butábbnak, csak másnak. Érted ugye?

Remélem, még talizunk vmikor, bár nekem Tesco-ba is kéne már mennem bevásárolni, csak nincs hozzá lelki erőm. Szóval a minitalira várom válaszod.

heppi

heppi
KépKép
KépKép
 
 


Heppi!
Semmi baj, ma én sem voltam sehol. Emese Szolnokon van anyukájánál, hogy tudjon tanulni a vizsgáira, én meg szereltem.
Mi holnap megyünk dokihoz, azaz tanácsadásra, mert elfelejtettem beutalót kérni a szemészetre, meg meg akartam kérdezni valamit tőle.
Majd megirod mikor értek rá, és megbeszéljük.
Az a baj, hogy Mendi 12 től alszik általában. De később délután lehet róla szó. Minitaliban is benne vagyunk, csak jó előre beszéljük meg!

Én is kicsit másnak képzeltelek, de nem sokkal másabbnak. Hú, ezt értelmesen leirtam..
szaladok, mert Mendi nem bir magával!!

Betti

KépKép
KépKép
 


Szia Betti,

ÁÁÁÁ, szóval Emese - ezt megjegyzem Kép Orsi is déltől alszik nagyobbat, úgy 2,5 órát. De őt nem zavarja, ha vendégek vannak is, ő simán tud aludni - soha nem volt ahhoz szokva, hogy nagy legyen körülötte a csend. Minitalit meg fogjuk beszélni, mindenképpen jóelőre, mert akkor nekem készülnöm kell, hogy legyen itthon hami a felnőtteknek, meg a gyerkőcöknek is, no meg akkor kicsit alaposabban kell takarítanom. De azért szívesen látlak benneteket Kép A másik topikban majd szólok Momonak is.

És mit kellett szerelned? Mendit megrendszabályoztad? Üzenem Emesének, hogy bátran írjon ide is, legalább vele is jobban meg tudunk ismerkedni. Ja, és ha többen vagyunk hátha más is kedvet kap az írásra, akik még csak olvasgatnak minket.

megyek a másik topikba

heppi

heppi
KépKép
KépKép
 
 


Heppi!

Nem véletlenül éreztem én, hogy ő szimpibb volt neked még igy ismeretlenül is!

Mendi is tud bárhogy aludni, ha fáradt, vele csak az a baj, hogy túl érdeklődő. Igy nem a zaj zavarja, hanem az, hogy kiváncsi honnan ered..
Momo merre jár? Mindig úgy eltűnik! Mondd neki, hogy jöjjön ide is!
A gépet szereltem, meg a vele járó ezernyi köteg vezetéket. Kibogoztam őket, meg összekötegeltem, mert a páromnak hiába mondom már három hónapja.. Megelégeltem, és hozzáláttam. Csak ehhez ugye ki kellett húznom a gépből mindent, és féltem nem sikerül visszarakosgatni, de elsőre sikerült!
Megmondom neki..

Betti

KépKép
KépKép
 


Jaj, Betti, te olyan kishitű vagy. Egyáltalán nem szimpibb mint te. Komolyan mondom, lassan kiharcolod, hogy megrágjam a füled Kép Hogy mondhacc ilyet. Az igaz, hogy az ő fia közelebb áll korban Orsihoz, mint Mendi, te viszont több mindent el tucc mondani, hogy anno te milyen gondokkal küszködtél, hogy oldottad meg stb. Igenis kíváncsi vagyok a véleményedre, a történetedre (jut eszembe, azóta is várom a mélt rólatok, de nem jön Kép ) és szeretnék veled minél gyakrabban találkozni. Pl kifejezetten érdekel, hogy miért nem jössz ki anyósodékkal, mert úgy gondolom, lenne néhány ötletem, hogyan hidald át a szakadékot anélkül, hogy bárki rámenne idegileg vagy lelkileg, viszont ehhez többet kellene tudnom. Jöhet priviben is!

A gépszereléshez minden elismerésem. Én a műszaki dolgokhoz abszolút szőke nő vagyok Kép Nálunk ez a férjem területe! Ja, és a mobilszámomat azért adtam meg, hogy ha erre jártok, vagy csak szeretnél beszélhetni, hívj fel (szívesen visszahívlak bármikor).

Színes betűket hogy csinálsz???

heppi

Nekünk már van saját mikulásunk Kép
Kép

heppi
KépKép
KépKép
 
 


Heppi!
Csak kicsi időm van.. Igy most csak annyit, hogy cuki a kép Orsiról!! Hol vettétek a sapit?
szines betűt úgy csinálsz, hogy \ egyszinneveangolul {amitszinesselakarszirni} ennyi,de mindezt szóközök nélkül!!
ugyanigy tudsz félkövér betűt a szinnevehelyett b betűt irsz, és dőlt betűket is itt i betűt irsz.

BETTI

KépKép
KépKép
 


Hú, aZannyát, te aztán jól kitanultad ezt a dolgot Kép Köszi, majd ha lesz egy kis időm, akkor próbálkozom "színesebbé" tenni írásaimat Kép

heppi

heppi
KépKép
KépKép
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: