Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! :D

Ezt a topikot, azért hoztam létre, mert egyrészt kíváncsi vagyok a véleményetekre a tornával kapcsolatban,
másrészt van egy olyan célom is, hogy beszélgessünk a gyermekkori mozgásfejlesztésről, vagy egyáltalán a gyerkőcök bárminemű fejlesztéséről.
Valamint itt is mindig megtaláljátok majd a legfrissebb híreket a FICÁNKA Tornával kapcsolatban.

üdv,
Acsádi Viki
Ficánka foglalkozásvezető

http://www.ficankatorna.fw.hu
 
 


Helló megint! :lol:

Először is szeretném megköszönni, hogy ilyen sokat eljöttetek a tornára, nagyon örültem neki! A nagy létszám miatt, csak a két csoportra való szétosztással lehetett megoldani a bemutató órát, de még így is sokan voltunk.

A foglakozáson az ideális létszám 10-12 gyermek+szülő. A jövőben ezt be is szeretném tartani, mert nagyon fontos számomra, hogy kellő figyelem jusson mindenkire!!

Első tapasztalatok:

Sok pozitív visszajelzést kaptam a foglakozással kapcsolatban és voltak építő jellegű kritikák is. Köszi mindegyiket!!
Örök kérés, hogy legyen több zene a foglakozásokon. Igyekszem ennek eleget tenni, de tudni kell, hogy ez leginkább az Anyukák "igényeit" szolgálja, mert ilyen pici korban, a ritmus, ének és mozgásfejlesztés alapjai az élőhangos mondókák, dalok. Mivel emellett mi ugye még tornázunk is, a gyerkőcöknek már túl leterhelő lenne, ha még a zenére, a hangszerre, az ütemre is figyelniük kéne, ez majd nagyobb korban lesz hatékonyabb.

Ami fontos, hogy igyekszem majd minden olyan eszközt jól elrejteni a jövőben, amit akkor épp nem használunk, mert az ügyes kis nyomozóink, hamar felfedezték őket, így ez elvonta a figyelmüket. :wink:

folyt. köv.
üdv,
Viki
 
 


Néhány gondolat Anyukáknak! :idea:

Elsősorban azokhoz "szólnék", akik már eljöttek egyszer, kipróbálták, nekik, mint szülőnek tetszett a foglalkozás, de a gyerkőc, nem úgy reagált, viselkedett, ahogy arra előzetesen számítottunk, vagy nyügi volt, sírós volt stb. stb. (Akinek alapból nem tetszik ez a fajta torna, annak tiszteletben tartom a véleményét és nem is kívánom "meggyőzni" semmiről).

Nálunk jobban, ugye senki nem ismeri a kis lurkónkat, mégis mennyi meglepetést tud okozni nekünk nap, mint nap....Tudjuk, hogy naponta új információszemcsék milliói érik őket, amiket mind-mind fel kell dolgozniuk, be kell fogadniuk. A FICÁNKA torna is egy teljesen új világ a számukra. Egy új helyzetben találják magukat, legtöbben most találkoznak először ilyen kötött csoporttal, ahol számukra ismeretlenekkel együtt "kell" "utasításra" "feladatokat" végrehajtaniuk. Temperamentumuktól függően máshogy reagálnak. Van aki végig bizonytalan, ezért el sem engedi Anyát, van akit látszólag nem kötnek le a feladatok, van aki még sírdogál is...emögött lehet még ezer más jellegű ok is, lehet csak rossz a napjuk, álmosak stb. vagy az újdonság zavarja meg őket.

A lényeg, hogy eddigi tapasztalataim szerint az eleinte óvatos, félénk, sírós gyerkőcök is néhány alkalom után nagy élvezettel tornáznak, magabiztosabbak lesznek, hiszen már ismerős arcokkal, feladatokkal, helyzettel találkoznak. De hát ez velünk felnőttekkel is így van, ha belegondolunk.

Mindezzel csak arra szerettem volna rámutatni, hogy sokszor a gyermek reakciója és fejlődési üteme "lassabb", mint a mi elvárásaink. Ha TÜRELMESEK vagyunk és kitartóak, látni fogjuk minden alkalommal a fejlődés pici jeleit és sok csodálatos percet okozhat nekünk gyermekünk. Ha az első alkalom után azt mondjuk, hogy: "végig sírt, ezért ez nem neki való...", akkor soha sem fog kiderülni, hogy mire lett volna képes két, három alkalom után. Ez nem csak a FICÁNKA tornára igaz, hanem bármi másra amibe együtt belekezdünk.

Többetek kérésére, és főleg az első óra után még bizonytalankodók részére 1 alkalmas jegyet is lehet majd váltani:1000 ft/alaklom.

Köszi a figyelmet!
Viki
http://www.ficankatorna.fw.hu
ui. Várom a véleményeteket a fentiekkel vagy bármi mással kapcsolatban!
 
 

 
 

Sziasztok!

Decembertől ÚJ HELYSZíNEN vár Benneteket a FICÁNKA TORNA, a megszokott időben, minden hétfőn 10.00-10.40ig.

Helyszín: Sárga ház (Városi Könyvtár és Közösségi ház, Tököli út. 19) 1. emelet.
(A Bailador Táncstúdióban megszűnt a Ficánka torna)

Aki hallja adja át!

Köszi és továbbra is sok szeretettel várunk minden régi és új Ficánkolni vágyót!!!! :)

Viki és Émike
www.ficankatorna.fw.hu
 
 


Sziasztok!
Ezúton értesítek mindenkit, hogy újból vándorútra indulunk, remélhetőleg most már hosszútávra a következő helyszínen lesz a torna
2007. január. 22.-től. Az időpont változatlan: hétfőnként, 10.00-10.40.-ig.
[b]Narancsliget Magánovi – Szigetszentmiklós, Narancs u. 5.

(A Csépi útról nyílik balra, a sarkon „magánovi” felirat látható)

A magánovi tornatermében lesznek a foglalkozások, amely egy nagyon szép, [b]új,világos és igényes terem, gyerekeknek való gumi-tornaterem padlóval és egyéb felszerelésekkel.


Szeretettel várunk mindenkit!

üdv,
Viki

www.ficankatorna.fw.hu
 
 


Sziasztok!

Március 22.-től elindul a Ficánka Torna (1-3 éves gyerkőcöknek) TAKSONYBAN IS!

Minden érdeklődőt szeretettel várunk! (Előzetes bejelentkezés alapján): ficanka.torna.freemail.hu

üdv,
Viki
www.ficankatorna.fw.hu
 
 


Sziasztok!

SZEPTEMBERTŐL ÚJRA INDULNAK a játékos Ficánka mozgásfejlesztő foglakozások
1-3 éves gyerekeknek 4 helyszínen!

Bővebb információ: www.ficankatorna.fw.hu
 
 


Sziasztok!

FICÁNKA TORNA MÁR BUDAPESTEN IS!

NOVEMBER 14.-TŐL PESTERZSÉBETEN, Kincsessziget játszóházban!
Az első bemutató óra ingyenes! Gyertek!

www.ficankatorna.fw.hu
 
 


üdv minden kismamának.
elnézést hogy ismeretlenül ide irok,de nagyon elvagyok keseredve,és segitségeteket szeretném kérni.
Én egy szegedi anyuka vagyok,és vásároltam egy szigetszentmiklósi anyukátol játékot a kifiamnak akinek kifizettem de a játék már 2-hete ajálva nem érkezett meg,és a csaj sem reagál a leveleimre.
a másik anyuka neve Szarka Viktória ismeri valaki esetleg?
vagy neki az anyukájának a neve Pintér Szilvia és a cime:Felsőtag u 44.
leveleimre nem válaszol,más elérhetőséget nem adott meg,kezdem ugy érzeni hogy az anyuka nagyon átvert engemet és a csomagot el sem küldte:((
tudna valaki segiteni?
köszönettel,Lidia

nekem van egy aranyos 14-honapos pici fiam:-)
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy ismeretlenül zavarok de lehet, hogy valakit érdekel:

Összeszokott 3 fős csapat családi házak, lakások heti rendszeres vagy alkalmankénti takarítását, kertgondozást, karbantartási munkát vállal Budapest déli részén és a környező településeken.
Egyénre szabott árak és szabadon változtatható időpontok.
Hívj: 06/203831924
Írj:munkamailbox@gmail.com
Nem fogod megbánni. Gyors, olcsó, megbízható, leinformálható csapat vagyunk!!!!


Szép napot mindenkinek és köszi, hogy elolvastátok.
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: