Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Szabolcs megyéből, vagy környékről való anyukákkal szívesen megismerkednék, levelezés, tapasztalatcsere céljából. Vagy csak hogy egy jót dumcsizzunk.
Én Tiszavasváriban lakom.
Várom a hozzászólásokat: Nagy Anita
 
 


Szia!

Én Éva vagyok, Napkoron lakom. Van egy 27 hónapos kisfiam, Benedek. Szívesen beszélgetek bármiről.

Üdv, Éva
 
 


Sziasztok!

Anita vagyok.Nyíregyházán lakom. 2gyermekem van.
9éves és 10hónapos fiúk.
Van itt Valaki a környékről?
Anita
anita
 

 
 

Sziasztok!
Van valaki Nyíregyháza környékéről?
Rozi ,Balu
Rozi
 


Mint fent írtam, Napkoron lakom, az pedig 5km-re van Nyíregyházától. Szóval Nyíregyháza környéki vagyok. :-) Rozi, Balu mennyi idős?

Éva.
 
 


Sziasztok!

Andrea vagyok, Nyíregyházán lakom. A fiaim 2000 januárjában illetve 2003 szeptemberében születtek. Akinek hasonló korú gyermekei vannak, azokkal szívesen felvenném a kapcsolatot. Tel: 20/348-3087, e-mail: andi618@freemail.hu
andi618
 


Sziasztok,Éva,Andrea!

Az én kics fiam Balu {alias Balázs} is 2003-ban született,március 9-én.
Bármiről szívesen társalognék!!
Rozi
Rozi
 


Sziasztok!
Már van Nyíregyháza topik, szerintem ott próbáljatok szétnézni, van a Szülészeteken belül is nyíregyházi kórház
Sziasztok
Réka
 
 


Kedves Babák és Szüleitek!

Ez itt a reklám helye
Szeretném néhány babaprogramunka tszíves figyelmetekbe ajánlani:
Mazsola Muzsika
6 hónapos kortól, mesés-mondókás-dalos fogallkozások, heti egy alkalommal fél órában.

Kalovits-módszer Bolodgságprogram Babaúszás
Lényege, hogy a babákkal mint egyénekkel foglalkozik, a család baba-mama-apa alkotják az egységet a vízben, játékos feladatrendszerre épül!
Foglalkozávezető: Horváth Zsuzsa 20-445-35-24

Szeretettel látunk Titeket!
Fontos, hogy jelentkezzetek be!

Mosolygós napokat!
k
 


sziasztok

Nagykállóból irok Áginak hivnak és van egy 9 hónapos kisfiam.Bárkivel társalognék.


Szia!
Andi vagyok bekerült Újfehértói. egy 3 éves kisfiúnk van:
 


Hello Ági! Hello Alilla!

Csilla vagyok Nyíregyházáról. Egy 4 hónapos kislányom van, Flóra.
Írjatok: kinél szültetek, milyenek a kórházi tapasztalataitok (orvos, nővér, szobák, stb.)!

Kép
 


Szia Nycsilla!

Hát én Dr Felföldi Róbertnél szültem elég nehéz szülés volt mert 12 órát szenvedtem mikor eldöntöte az orvosom,hogy meg kell császározni igy megszületett Imike 4380g 56cm.Szerintem a kórházi ellátás megfelelö volt de a növérkék is rendesek.És neked ki volt az orvosod,milyen volt a szülésed?


Hello Ági!

Fügedi Lászlónál szültem, már tini koromtól hozzá járok. Megbízható, precíz doki, bátran bíztam rá magam.
(Egyébként Felföldiről is csak jókat hallottam, a kozmetikusom is nála szült és dícsérte ezerrel.)
Én már kb. az 5. hónaptól tudtam, hogy császáros leszek, mert tök rossz a szemem és a szemésznő nem adta beleegyezését a természetes szülésbe. Végül úgy alakult, hogy egyébként is császár lett volna, mert okt. 18-ra voltam kiírva és aznap reggelre Florka bekakilt a magzatvízba, de nagyon, úgyhogy sürgősségi császárral (semmi előkészítés) műtöttek. Végig ébren voltam, és ez nagyszerű érzés volt, de utána borzasztóan fájt a sebem, alig bírtam mozogni. De gondolom, te is.

A kórházban utáltam bennt lenni és a nővérkék is undokok voltak, 1-2 kivételtől eltekintve semmiben sem segítettek. Mondjuk pénzt sem kaptak egy fillért sem tőlem.
Három napot sima szobában voltam, ennek előnye, hogy a többiek sokat segítettek. Utána alapítványi, ennek meg az volt az előnye, hogy a férjem és a nagyszülők is láthatták testközelből a bébit. Irtó szép és kellemes szoba volt.

Téged miért császároztak? Imike óriási bébi volt, nem csodálom, hogy nem bírtad megszülni. Terveztek másodikat?
Meddig leszel otthon a gyerekkel? Mivel foglalkoztál előtte?

Kép
 


Szia Csilla!

Hát nekem ugy kezdödötel,hogy én már egy hete bent feküdtem a kórházba és én ki voltam irva május 22re de akkor még nem is sejtettem azt hogy majd csak 25 én lesz meg Imike mert ez ugy történt hogy leküldtek az ultrahangba és ott meg kiderült hogy nincs semmi megzatvizem mondták azzonal menyek fel a szülö szobába ott meg adtak vagy 5-8 üveg infuziot amitöl fájásaim lettek de sajni nem nyiltam meg csak 1 ujjnyira de az orvos mindig csak azt mondta hogy még várjunk pedig már a falat tudtam volna kaparni aztán pedig megjött Dr Angyal Géza az is megvizsgált és ö mondta vigyenek a mütöbe és igy 20 45 re megszületett Imike.Én még most nem szeretnék másik gyereket majd késsöbb.Olyan 4 éves koráig szeretnék vele lenni uttána meg le szeretném tenni az éretségit mert nekem varró a szakmám.És te szeretnél még gyerekeket?Te meddig leszel otthon Flórával?Mivel foglalkoztál a szülés ellött?
üdv Ági


Hello!

Én egy gimiben tanítottam (+ táncot magániskolákban), úgyhogy akár hozzám is jöhetsz érettségizni. Na, jó ez csak poén volt, mert tudom, hogy Nagykállóban is van 1 vagy 2 gimi.
Egyébként szerintem most is meg tudnád csinálni, mert egy érettségi nem nagy durranás, simán tudnál gyerek mellett is tanulni rá.
Én tanítottam levelezősöket is, ahol sok volt a GYED-es és a GYES-es, jól bírták, szorgalmasak voltak.

Én csak 2 éves koráig leszek itthon, de már hamarabb fog járni óradíjas bölcsibe naponta pár órákra.
Azért tervezem így, mert nagyon hiányzik a munkám és egyáltalán nem elégít ki a "háziasszonykodás". És inkább legyen így, de maradjak normális anyja Florkának, minthogy egy idegbeteg anya mellett töltse élete első éveit.

Másik gyereket a férjem szeretne, de én nem igazán. Majd később lehet, hogy mégis úgy döntök.

Olyan fiatalnak tűnsz! Hány éves vagy? 20-23 körülinek saccollak.

Van segítséged a bébinevelésben? Külön laktok a szülőktől? Mivel foglalkozik a párod?

Csilla

Kép
 


Kedves Csilla!

Hát én leszeretném teni az éretségit de sajni nem tudom hogy hol vagy hogy hogy müködik ez a dolog nem tudnál valamit ajánlani mert itt kállóban nem nagyon jok a lehetöségek.Én a szüleimmel lakom egyenlöre mig nem alakul ki valami de nem könyü házat venni.De igy is boldogok vagyunk.A férjemet Imrének hivják és itt Nagykállóban dolgozik a fintor tag pékségnél mint dagasztó.a korom pedig 21.És te menyi idös vagy?A te férjed mivel foglalkozik?Tudod segitenek a szüleim a picinél de sajni nagyon el van kapatva :-)
És hogy éled meg az anyaságot?


Kedves fórumozók!

Nagy segítség lenne számomra, ha kitöltenétek az alábbi oldalon található kérdőívet:
www.sammm.fw.hu
Családon belüli megszólításokról készítek felmérést, magyar-norvég viszonylatban.
Segítségeteket előre is köszönöm!

- Adrien
ui: Remélem, senki nem veszi zokon, hogy beírtam ide, de az aktív témáknál nagyobb eséllyel találok válaszadókat.
 
 


Hello!

Szóval tényleg nagyon fiatal vagy! Az esküvőt és a babát terveztétek ilyen fiatalon vagy így alakult?
Én közel vagyok már a 30-hoz, a párom jóval túl van rajta, de mi így terveztük, mert eddig tanultunk és megpróbáltunk megfelelő egzisztenciát kialakítani.

Külön lakunk, már az esküvő előtt is külön laktunk. De nem kell bemutatni a laksához jutás buktatóit: vagy beledöglesz a részletfizetésbe vagy maradsz a szülőknél.

Most kapta meg Tündérke a 4. hónapos oltást, de teljesen kész volt tőle. Ránk sem nézett, csak sírt, játszani sem akart. Úgy sajnáltam!
Ti nem viseltétek rosszul?

Az anyaság akkora nagy érzés, hogy nem lehet szavakba önteni. Igazából ahhoz szoktam hasonlítani, ha vki megkérdezi, hogy olyan, mint amikor borzasztó szerelmes az ember, és ha a kedvesére gondol, akkor összeszorul a gyomra. Hát én ezt érzem, ha a kicsi lányomra gondolok.

Természetesen segítek, ha érettségire adod a fejed! Majd szólj, ha úgy gondolod! Vmelyik topicban mindig megtalálsz!
Egyébként minél hamarabb, annál jobb! Szerintem folyamatosan kell képezni magunkat, mert az agy képes pillanatok alatt ellustulni. (Mi még mindig tanulunk, képezzük magunkat.)
Szóval csak bátran, nem árt az agytágítás!

Jó hétvégét!

Kép
 


Szia

Hát mi már 4 éve ismertük egymást a férjemmel és most lesz április 11-én 2 éve hogy összeházasodtunk,de tudod Imi ö most lesz 31 éves és azért van köztünk kor külömbség,de azért boldogok vagyunk.Mi is rosszul viseltük az oltásokat.És este külön alszik a pici vagy veletek?Mert a miénk elsö perctöl velünk alszik és a kiságyat látni se birja nem is tudom hogy kéne átszoktatni majd.
Hát nem is zavarok tovább.
Küldök egy képet a fiamról.
Kép

Jó hétvégét!


Nagyon édi!!! Melyikőtökre hasonlít inkább?

Nálunk kezdettől fogva külön szoba, külön alvás. Eddig egyszer aludt csak velünk, mert akkor nagyon fájt a hasa. De imádja a kiságyát, ott szokta meg, ott nyugszik meg. Így hát szerencsénk van. De ki tudja, mi lesz, ha jön foga.
Az átszoktatásról olvasd el dr. Spock könyvét, szerintem érdemes megfogadni, igazán okos dolgokat ír.

Kép
 


Szia

Hát leginkább rám hasonlit azt mondják de a nevetése az apjáé.Nekünk már kint van alul 3 fog felül pedig 4 fog,de elég nehezen viselte csak a szomszédunk ajánlotta a dentinox gélt és azzal kenegetjük és igy könyebb neki.


Már mi is vettünk belőle, de eddig még csak vagy 2x kentük be az ínyét. Nem vagyunk gyógyszerpártiak, de nem akarjuk azt sem, hogy szenvedjen, úgyhogy ha szükség lesz rá, akkor gyakrabban fogjuk alkalmazni.

Oltás után Imikének nem göbösödött be a feneke? Nekünk igen és nem használ a vizes borogatás sem.

Képzeld! Ma meglátogattuk Debrecenben az egyik barátnőmet, akinek szintén van egy babája. Hát, én el vagyok halva, hogy ezek az apróságok milyen jól el vannak egymással, pedig még nem igazán tudnak kommunikálni! Olyan édesek voltak!
Ti hordjátok magatokkal, kimozdultok vele? Mi nagyon gyakran (szülőkhöz, barátokhoz).

Babaúszás? Mit hallottál róla?

Kép
 


Szia

Nekünk semmi nem volt oltás után csak annyi hogy belázasodott.Mi nem mindenhova hordjuk magunkkal mert igazán nem nagyon tudok kimozdulni sok a tennivalom de most már ha minden jól megy akkor megyünk majd valahova üdülni hármasban.Még nem tudom hogy hova.Én nem hallotam babauszásról.És te tudsz róla valamit?


Mi szeretnénk vinni,mert úgy élvezi a fürdőzést és már készítjük is rá elő (hűtjük a fürdővízét). 1-2 hét múlva megyünk először, majd beszámolok, hogy milyen volt.
Csak azon izgulok, hogy az a 30 fokos víz, nem lesz e túl hideg neki. Állítólag ennyi a hőmérséklete a Lugas Hotelban a víznek. Én túl hidegnek találom, de olyan sokan hordják, hogy csak nem fáznak benne.
Ti nem akarjátok kipróbálni?

Problémamentes volt a terhességed?

Kép
 


Szia

Hát majd lehet kiprobálljuk mi is de csak ha az idönk engedi.Nekem nem volt komolyabb baj csak a súlyom volt nagy egy nap alat hiztam 3 kilot ezért mindig azt mondta a védönöm hogy egyek almát.És neked voltak e gondok a terheséged allat?


Nekem egy rémálom volt a terhességem, legalábbis az eleje és a vége.
Az első 13 hetet végig hánytam, 20-30-50 percenként éjjel-nappal. Fogyás, majd irány a kórház. Senkinek nem kívánom. Már olyan szintre jutottam, hogy egy korty víz sem maradt meg bennem.
A végén meg lett 4 aranyerem, és előrecsúszott a hüvelyfalam. Ez utóbbi azóta sem oldódott meg, most fogok vele járni intim tornára.
Szóval nem volt egyszerű, de megérte, mert van egy igazi kis Tündérkém. Akkor úgy tűnt, hogy nem élem túl, állandóan sírtam és ordítottam, hogy szedjék ki belőlem. De persze belehaltam volna, ha valami komolyan történt volna vele. Meg hát ez a hányás dolog, amolyan adottság. Biztosan a következővel is így járnék.

Meg szabad kérdezni, hogy hány kilóval kezdted és mennyivel fejezted be?
Nekem azzal nem volt gond, 53-ról 60-ra híztam. Mondjuk én 6 éves korom óta állandóan sportolok, most is a 6. hónap végéig táncoltam és tornáztam Rubint Rékára. Szülés után meg 7. héten visszamentem táncra. Most megint 53 vagyok.

Tündérke mostanában átalussza a fürdetési időszakot. Előfordult nektek ilyen? Felkeltettétek?

Meddig szoptattál? Mikor kezdted el pótolni?

Kép
 


Sziasztok Kedves Szülők!

A Vízimanó Baba és Gyermek Úszóklub Kelet-magyarországi vezetője vagyok. Nyíregyházán, Nyíradonyban,Egerben és Gyöngyösön tartok babaúszást és Pocaklakó Vízimanó foglalkozást.
Ha ebben a témában, babavárással vagy babagondozással kapcsolatban kérdéseitek vannak, fordúljatok hozzám bizalommal. Nagyon szívesen segítek!

2001. óta tartok Nyíregyházán a Lugas Hotelban babaúszást, ma már több mint 70 család vesz részt az óráimon.
 


Hát nekünk ilyesmi nem fordult elö de ha nem alszik olyan mélyen keltsétek szerintem fel vagy tegyétek egy kicsit elöbre a fürdetést.
Én elégé duci vagyok olyan 90el kezdtem és 100 végeztem.de mára csak olyan 92 vagyok.De mindig fogyozok.Én olyan 2 hónapig szoptattam de utána meg tápszer a similacot ette most meg már nem nagyon szereti a tápszert csak mindig azt enné amit mi lehet jobban izlik neki az igazi ennivaló nem pedig a tápszer.
Amugy meg nem tudom miért de nem eszi az üveges ételeket.Szerinted miért lehet ez?És te meddig szoptattáll?probálltáll már adni neki valamiféle bébi ételt?


Hello Vízimanó!

Én kicsit hidegnek találom a 30 fokos vízet, amiben tartjátok a foglalkozásokat, ahhoz képest, hogy fürdetni meg 37-38 fokos vizet ajánlanak.
És mennyi idő alatt érdemes ennyi fokra csökkenteni a vízük hőmérsékletét? Minden nap 1-1 fok?

Kép
 


Hello Ági

Én még mindig szoptatok, már így 5. hónapja. Úgy tervezem, hogy a 6.hónap végéig csak ezt kap és majd utána lassan pótolom. Nagyon örülök neki, hogy így alakult és tudom szoptatni. Márcsak azért is, mert amikor hazajöttünk a kórházból, akkor tejlázam lett és majdenem elment a tejcsi. Ebben az időben (2 és fél hét) naponta 1x kapott tápszert is, de utálta, sokszor inkább elment éhen aludni, minthogy elfogadta volna.

Szerintem a te kisfiadnál már nem gáz, hogy nem kell neki a tápszer és az sem, hogy az üveges bébiétel sem. Olyan nagy már, hogy nyugodtan csipegethetsz neki a ti kajátokból. Gondolom, ha látja, hogy ti esztek, akkor jobb lesz az ő étvágya is. Persze én nem vagyok szakértő. Mit mond a védőnő?

Ja, és ne fogyózz (köv. levelemben erre még visszatérek, én megjártam, de nagyon a fogyózást), hanem mozogj! Biztos van nálatok is valami torna, járj inkább azokra. Heti 2-3 x 1-1 óra elegendő.

Jó hétvégét!

Kép
 


Hello Nycsilla!

Nyugat-Európában 32 fokos vízben fürdetik az újszülötteket is. Ez csupán hozzászoktatás, zsirréteg és hőháztartás függvénye. 3 hónapos kortól már kb.2-3 hét elég a szokatásra. Naponta egy-egy fokkal hűvösebb vizet kell induló hőmérsékletnek megengedni. Lehetőleg nagykádban, szülővel, sok vízben kb.10-15 perc fürdés és játszás. Ha fázik semmiképpen ne engedj hozzá meleg vizet inkább próbáld több napon keresztül tartani a már megszokott és elfogadott hőmérsékletet.Szálkásabb izomzatú babáknak több időre van szükségük mint a duci babáknak. Természetesen a fürdőszobában nem kell azért mert fürdünk sokkal melegebbnek lenni és a napközbeni hőfok sem legyen 21-nél több akkor sem ha kinn -15 fok van. Így hamarosan egy erősebb ellenállóképességű babánk lesz. Nem lesz rögtön beteg, ha megfújja az első tavaszi szél.
 


Hello Nycsilla!

Nyugat-Európában 32 fokos vízben fürdetik az újszülött babákat is. Ez csupán szokatás kérdése.Ha a babád elmúlt 3 hónapos nyugodtan elkezdheted naponta hüteni a fürdővizét egy-egy fokkal. Ha fázik mondjuk 34-nél akkor pár napig maradjon 34 fok az induló hőmérséklet és csak akkor hűtsd tovább ha már nem fázik benne. Próbáld nagykádban fürdetni sok vízben, ültesd be hozzá az apukáját vagy segítsen ő neked. Ha együtt pancsoltok, játékokat nézegettek, flakonokból csurgatjátok a vizet sokkal, szórakoztatóbban telik el az a 10-15 perc amit a fürdésre kell szánnotok.Az idő elteltével tovább hűl a vize, ezért a befejezéshez javaslom a zuhany megismerését, hideg-meleg váltakozásával.
Befejezés képpen kellemes langyos zuhany után jöhet a törölközés.A duci babáknak 2 hét elegendő, vékonyabbaknak 3 hétre van szükség. Ha jól csinálod és ennek ellenére is sír a hideg víztől akkor várj néhány hetet később próbáld meg újra lehet hogy fázós babád van.Ha 6 hónapos koráig el tudod kezdeni az úszást még időben vagy, de minnél hamarabb annál jobb.
 


Hello Nycsilla!

Tévedésből ment kétszer!
 


szia Csilla

Hogy vagytok?Voltatok uszni a picivel?


Szia Ági!

Beteg voltál / betegek voltatok?
Mi eddig megúsztuk az influenzát, csak a férjem kapta el, de ő is hamar kilábalt belőle. Szerencsére nem ragadt át ránk, mondjuk a kisasszony még szopik, úgyhogy az még védi.
Sajnos mindjárt itt az 5. hónapos oltás, már előre félek, biztosan megint rosszul fogja viselni.
Ma meglátogattuk dédit vidéken, hát el volt ájulva a "NŐ"-től. Persze elfogult is, hiszen ő az első dédunokája.

Úszáson még nem voltunk, de már hűtjük a vízét, most 34 foknál járunk, 30-ig kell lehűteni. Eddig jól bírja, még nem fázott, de a párom igen (uis. vele fürdik).

Nálatok mi újság? Mit csináltatok a hosszú hétvégén? Holnap viszitek az ünnepségre? Ti azért már könnyebben tudtok vele mozogni.

Már akartam kérdezni, hogy hány foga van a manótoknak? Ügyesen kezeli már a keményebb kajákat is?

Üdv: Csilla

Kép
 


Szia Csilla!

Mi is egy kicsit meg voltunk fázva,de a pici szerencsére nem kapta el.Felénk az a helyzet,hogy voltunk a védöbe és kébzeld elég jól fejlödik korához képest elég okos azt mondják.Hát mostmár kapaszkodva megy nevet hangosan ha eszébe jut valami.
A hétvége a pihenésé mert a párom most egy kicsit pihenhet meg én is.Nem hiszem hogy megyek az ünnepségre.És ti viszitek vagy vitétek magatokkal?
Könyebben tudunk vele mozogni csak a babakocsit nem szereti.A fiunak felül van 4 foga alul pedig 3 van.Szerinted miért van az hogy nekem a fiu este nagyon sokat van fent meg sok teát is iszik?
Nem tudom kit kérdezek meg erröl mert itt szoktam nézegetni olyan orvost védönöt aki ért ehez de nem találok olyat.

üdv: Ági


Alvás (ill. nem alvás)
Hát én is csak találgatni tudok, de talán (így az olvasmányaim alapján):
1. egy szobában van veletek? (azt mondja a szakirodalom, hogy ilyen korában már jobb neki külön)
2. megy a televízió és zavarja
3. egyszerűen kevesebb az alvásigénye.
Egyébként éjjel felkel neked?

Tea
Próbáld meg a tea helyett a vizet, mert tuti, hogy szomjas, de azért a víz jobb (nem cukros és a szomjat is jobban oltja).
Mi a manónak Humana bébivizet adunk, de hát igazából ő még más eset, mert még anyatejes baba.

Hosszú hétvége
Voltunk az ünnepségen a kisasszonnyal, de természetesen ő még végigaludta. De legalább mi is egy jót sétáltunk. És legalább együtt, mert a párom elég keveset van itthon.
Aztán meg lepasszoltuk a gyereket és elmentünk a barátokkal szalonnát sütni, olyan szép idő volt. Úgy feldobott! Mostanában kezdek uis. kicsit depressziós hangulatban lenni! Neked nem volt ilyen szar időszakod?

Kép
 


Hát felkell minden fél órában.ugyhogy nem sokat alszunk este.Akkor szerinted adjunk neki vizet tea helyet.Nekem is volt ilyen depis idöszak meg még a mai napig is van ilyen nem tudom hogy orvosoljam,de majd remélem változik.Kébzeld ma vettem neki egy ujfajta tápszert amit még nem probálltunk a neve Mildibé.Milyen ez a Humana bébiviz?Izlik a picinek?


A Mildibé szerintem jó, nem azért mintha mi kipróbáltuk volna, de csak jót hallottam róla. Meg a gyártója uaz., mint az én szoptatós teámé és az is egyértelműen bejött.

A Humana bébivíz 1,5 literes kiszerelésben kapható és 350 ft körül van az ára. Mi a Sparban szoktuk venni, de a jobb gyógyszertárakban is van. Az előnye, hogy csak minimális ásványi anyag tartalma van, éppen annyi amennyire a piciknek szüksége van. Továbbá az első 48 órában nem kell felforralni, csak utána.
Angyalka nagyon szereti, egy nap 2x kap belőle, reggel és este.
Szerintem próbáljátok ki, főleg estére vagy éjjel, ha felkel!

Hogy lehet azt kibírni, hogy fél óránként felébred? Így ti hogy tudjátok magatokat kipihenni?

Ez a mostani időszak nekem nagyon gáz, állandóan bírnék sírni. De muszáj magamon erőt venni! Csak olyan fáradt vagyok, meg minden nap olyan egyforma és úgy hiányzik a munkám! Meg a mozgás is, az intenzív mozgás!
Jaj, bocs, hogy panaszkodom!

Na, szia kedves Ági!
Aludjatok jól!

Kép
 


Nem baj ha panaszkodol olyan jó érzés ha megoszthatod valakivel a gondjaidat.Tudod nekem is volt ilyen meg van is a mai napig,hogy csak sirni tudnék meg egy kicsit jobb ha magam vagyok és egy kicsit pihenek,de ez sajni nem mindig sikerül.Nekem annyi most a gondom hogy már a fiú most lesz tiz hónapos és mostmár csak menne és menne ugyhogy nem tudok sokat pihenni mert alig hogy leülök már állhatok fel mert ö egy picit se pihen.Gondolhatod!
Nem olyan könnyü az hogy mindig fent van.
És nektek alszik a pici este?Sokat van fent?
Szerintem kiprobállom a bébi vizet én is csak izlik majd neki.

szia


Angyalka átalussza az éjszakát úgy kb. 2 hónapos korától. Persze néha felébred, ha rosszat álmodik vagy fáj a foga, de ez a ritkább. Úgyhogy szerencsénk van.

Hogy bírjátok ezt a hirtelen jött jó időt? Nálunk mindenki nyűgös. Ma pl. végigordította a sétálást, gondolhatod!! Tegnap meg délután kettőtől semmit sem aludt lefekvésig, már készen voltam tőle. Ráadásul szétrobbant a fejem. Mondjuk ma is.

Használtok bébikompot? Úgy talán könnyebb lenne neked. MOndjuk az is igaz, a szakemberek szerint, hogy a későbbiekben meg gátló hatással van a babákra.

Mennem kell, mert felébredt a bébi.

Kép
 


szia

mi nagyon örülünk a jó idönek már csak azért is mert már Imike lassan 1 éves lesz és már lassan elindul magátol,de tudod mindenki azt mondja adig aranyosak amig kicsik utánna meg nem lehet velük birni én szerintem meg most az enyém kicsit rossz és ha nagy lesz akkor már remélem jó kisfiu lesz.Ezt arra értem hogy már ha nagyobb lesz akkor talán többet fog majd aludni este és nem kell fell anyit.
Mi nem használlunk kompot mert nem akkar benne lenni jobb neki ha magától kuszhat ide oda és nem akadájoza ebbe semmi.


Ma beszéltem egy gyógytornász ismerősömmel és azt mondta, hogy a bébikompot mindenképpen el kell felejteni, mert hátráltatni fogja a gyereket a járás elsajátításában. Szóval te se bándd, bár tudom, hogy így sokkal fárasztóbb neked folyton követni őt.

Szerintem is jobb alvó lesz később. Persze ez lehet 1 évesen is, meg 3 évesen is. Nekünk ilyen-olyan is van a baráti körben. Kitartás!

Ma megyünk újabb oltásra, már megint előre félek, hogy utána hogy fogja magát érezni Angyalka.

Mivel kezdted a hozzátáplálást? Krumpli és sárgarépa?

Kép
 


szia
oltás után belázasodot?
én már adtam neki krumplit is meg répát is akkor egy kis almát de ezeket már lehet bébi ételben is venni igaz nekem nem nagyon jöt be.Amugy te most kezdel majd hozzátáplálni?


Nem lázasodott be eddig sose, most sem, de borzasztó nyűgös volt. Gyakorlatilag mindenért sírt, semmi sem tetszett neki. Úgy sajnáltuk. Délután és éjjel viszont jókat aludt, úgyhogy mára már mosolygósan ébredt. Hála istennek most 10 hónap szünet, legalábbis az oltások terén.

Majd akkor akarom elkezdeni a hozzátáplálást, ha letelt a 6. hónap is, addig marad az anyatej. Csak már előre érdeklődöm róla, végülis nem lesz olyan egyszrű, mint a cici.
Akkor a krumplival és a répával kezdjük + desszertnek az alma?
Neked akkor nem szerette Imike a bébiételeket? Mindig magad készítetted?

Mikor fordult meg először neked?
Nekem most próbálkozik, de még gyakorlásra szorul. Inkább csak az oldaláig sikerül, tovább még nem.

Családi házban laktok? Gondolom, akkor egész nap kinn tudsz vele lenni a szabadban.

Jól vagytok? Egészségesek?

Kép
 


Én magam készitek neki fözeléket meg a zöldségeket is én magam törömössze és azt tapasztaltam hogy jobban izlik neki mint a bolti bébi papi.Az almát deszertnek adom neki mondjuk adok hozzá egy kis baba piskotát de nem mindig teszek bele.Nekem olyan 6 hónaposan fordult meg és akkor már saját magától is ült.De mostmár nem ülhetek nyugottan mert nekem már gondol egyet és magától lekuszik az ágyról és már megy is.Családi házban lakunk mindig kint vagyunk ha olyan az idö.Jól vagyunk igaz a fiu egy kicsit be van rekedve.És ti családi házba laktok?
Ti nem vagytok betegek?


Nem, nem családiban lakunk. Szóval nagyon irigyelünk ám titket, hogy most a jó időben folyton a szabadban lehettek. Oké, mi is lemegyünk 1x-2x naponta, de azért mégsem uaz, mint egy kert. Főleg nem itt a szmogos városban.

Járnom kell intim tornára, már voltam is 1x. Érdekes! Ráadásul én vagyok a legfiatalabb. Emiatt kicsit szarul érzem magam, de legalább hatni fog (remélem).

Mi megúsztuk az influenzát, bár a környezetünkben minden baba beteg volt. Mondjuk az anyatej még most védi őt sokmindentől.

Csak a 6. hónap letelte után fogok neki hozzátáplálni, csak érdeklődöm addig is.

Mit terveztek húsvétra? Nálatok még élnek a régi szokások?

Kép
 


semit nem tervezek húsvétra igazán én nem is ünneplem.régen voltak hagyományok amikor még nagymamám élt de azota nem nagyon ünnepeljük a húsvétot.És ti hogyan ünneplitek nálatok vannak hagyományok


Nekünk nagyon jól sikerült most ez a hétvége. Angyalka találkozott egy csomó új arccal, barátokkal, rokonokkal és még szalonnát sütni is voltunk hétfőn délután.
Egyébként a locsolkodás már nálunk sem divat, de ha Manó nagyobb lesz, akkor úgyis megkérjük majd az ismerősöket, hogy csak az ő kedvéért újból térjünk vissza hozzá. Legalábbis szimbolikusan.

Megkóstoltuk az almát. Eleinte összehúzott szemöldökkel ízlelgette, de utána még az ujjáról is lenyalogatta. Persze minden almás lett és ki sem jött semmiből mosással sem. Ma is kap újból, ma már kicsit többet.
Ti kipróbáltátok már a bébivízet?

Javult / változott valamit az esti alvás nálatok?

Kép
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron