Új privát üzeneted érkezett!

szia

Hogy vagytok?Képzeld semmit se javult egyálltalán nem alszik este meg a vizet meg se akarja kostolni.Kiprobálltátok már a bébi uszást?


Voltunk és annyira fantasztikus volt! Óriási élmény babának, anyának és apának egyaránt! Végig élvezte a vizet, csinálta a feladatokat, mosolygott, kacagott. Aranyos volt. Most már minden héten megyünk egyszer, bár elég drága, de amíg bírjuk finanszírozni, addig járunk. Őérte mindent.
Az elején van egy masszázs, aztán különböző énekes-verses feladatok a vízben és ha jól elfáradt, akkor pihi a meleg vízben.
Mi is élveztük, tök jó családi program hétvégére.
Nincs kedvetek egyszer bejönni és megnézni? Vagy bekapcsolódni?

Sajnálom, hogy nem alszik. Borzasztó lehet. Én tuti, hogy idegbeteg lennék. Mikor alszol egyáltalán? Nem akadtál még ki?

Mivel keverted neki a krumplit az elején? Almával?

Kép
 


Majd lehet mi is elnézünk mert kiváncsi vagyok.Hát igy felváltva alszunk hol én hol az apja vigyázz rá.De tudod sokat olyan depresszios vagyok hogy szinte kirohannék a világból meg azért sok az hogy este alig alszik napközbe meg csak menne és menne mindig kitalál valamit én meg csak szivom az ideget hátha mostmár kicsit jobb lesz ha elmulik 1 éves
én almával adtam neki elöször és nagyon izlet neki

 
 

Az alvásról:
A barátnőm kislánya most 14 hónapos elmúlt és most kezdett el "normálisan" alaudni. Eddig uazt csinálta, mint a tied, hogy éjjel félóránkánt felébredt és addig sírt, mag vissza nem ringatták vagy meg nem simogatták. Napközben pedig uolyan aktív volt, mint neked a kisfiad, folyton csak ment, alig aludt, ha aludt is csak fél órákat. Már el akarták vinni egy alvásvizsgálatra a Madarász Kórházba Pestre. De kiszenvedték és most már csak 1-2 alkalommal kel fel éjjel.
Úgyhogy kitartás! Hátha nektek is jobb lesz nemsokára.
Mellesleg teljesen megértelek. Néha én is kezdek depis lenni, pedig az enyém alszik éjjel, mint egy kis mormota. De olyan fárasztó és olyan egyhangú. Azt hiszem, én megbolondulnék, ha még éjjel is fenn kellene lennem.

Túl vagyunk a keresztelőn, tök jól sikerült. Annyira tündéri pap keresztelte meg, olyan megható volt. Evangélikus lett.
Nektek?

Az úszáson is ügyeskedett, már merül. Annyira élvezi. Olyan jó ennyi boldog embert látni! Nagyon jó kis családi program hétvégére.

A krumpli nem annyira ízlett neki, de azért próbálkozunk.
Meg a pohárból ivást is most gyakorolja, bár egyenlőre még minden mellé megy, de majd csak belejön.

Ti hogy vagytok?

Kép
 


szia

Nekünk református lett.reméljük majd már kinövi a sok esti felkelést.Mi jól vagyunk örülünk ennek a jó idönek.És ti hogy vagytok?


Jól vagyunk, de egyre hisztisebb. Mondjuk biztosan azért, mert kislány. Pl. kiveszem a kezéből a kiskanalat vagy egy játékot, máris ordít. Eddig nem volt ilyen.

Ma próbálkozunk majd a répával vagy holnap. Te azt magában adtad neki vagy ahhoz is kevertél vmit? Remélem, jobban fog neki ízleni, mint a krumpli.
Tegnap ittunk először gyümölcslevet is csészéből, de azt annyira ügyesen kiitta, ízlett neki.

Tegnap volt 6 hónapos és tegnap fordult először a hasáról a hátára, de azóta sem. Hát, elég lusta. Meg mi is hibásak vagyunk, mert sokszor segítünk neki.

A rosszkedv ellen jó egy kis mozgás. Nincs lehetőséged eljárni ott tornára? Én jószívvel tudom neked ajánlani, mert sokat fog segíteni a kedélyállapotodon.

Kép
 


Sziasztok!

Remélem nem baj, hogy betolakodok, igaz nem vagyok szabolcsi már. Csak voltam. Most külföldön élünk és olyan jó magyar hangokat "hallani".
Van egy 7,5 hónapos kisfiam, egy kis gézengúz. Mostanában az egész napomat leköti, kúszik-mászik, mindent fel akar fedezni. Kép
Nycsilla!
Szerintem nem azért hisztizik, mert lány Kép. Legalábbis a fiam is végigcsinálta ezt. Addig üvöltözött velem, amíg vissza nem adtam a kanalát. Aztán már a tányérkáját is követelte. Gondolhatod hogy nézett ki egy spenótos ebéd után. Kép
Miért szeretnél visszamenni dolgozni? A tanítás hiányzik vagy a társaság? Mit tanítottál?
Ági!
Hogy álltok az alvással? Még mindig felkel a kismanó éjszaka? Egyébként teljesen egyetértek a Csillával, amiket írt az alvásról (ha jól emlékszem). Bár nálunk nem alszik különszobában a gyerek , de mi is sokáig szenvedtünk, hogy elaludjon este magától. Igaz még mindig fel szokott kelni 1-2x, de én már ennek is örülök. Picit adok neki inni, aztán visszatehetem a kiságyába és alszik tovább.

Kori
 
 


Sziasztok!

Kori!

Légy üdvözölve nálunk! A neved az a Kornélia beceneve?
Hol éltek? És míg szabolcsi voltál addig hol laktál? Hogy kerültetek külföldre?
Hogy hívják a kisfiad? És itthon szültél? (Ha nem, akkor leírhatnád a tapasztalataidat.)

A kajázásnál már nekünk is Angyalkán van az egész étlap. A legszörnyebb eddig a répa, mindenben foltot hagy, ahogy Florka szétkeni. De nincs mit tenni, ha így esik neki jobban.
Egyébként eddig az alma jött be neki, a krumplit és a répát nem túlzottan kedveli. Hát és természetesen az anyatej (még szoptatok).

Igen, nagyon hiányzik a munkám és a gyerekek. Egy gimiben tanítottam törit meg tánc és drámát, egy magániskolában pedig modern táncot.
Tkp. nem rossz itthon lenni, jó látni, ahogy fejlődik a kisasszony, ahogy tanulgat tőlem (is), de sokszor olyan egyhangú és szeretnék végre mást is csinálni. Ahogyan Ági is leírta, olyan depis hangulatba kerülök időnként.
Szóval, ha 2 éves lesz, akkor visszamegyek, ő meg bölcsibe. Nagymamák addigra nyugdíjasok lesznek, de velük semmiképpen sem maradhat itthon.
Gondolom, te nem osztod ezt a véleményem a bölcsiről(ahogyan Ági sem). Te hogy tervezed?

Ági!

Te jól vagy mostanában? Gondolkodtál már ezen a torna dolgon? A kisfiad?

Ha már addig nem kommunikálnánk, akkor jó hétvégét nektek!

Csilla

Kép
 


Sziasztok!

Hűűű, mennyi kérdés! Kép (Valamiért nem tudtam belépni a honlapra néhány napig.)
Anno Kisvárdán éltem, de már rég elköltöztem. Most Kanadában vagyunk, a vőlegényemnek adódott egy vissza nem térő lehetősége és most itt tanul. Mi meg jöttünk vele, pontosabban utána. Nem kaptam meg a vízumot terhesen, így otthon szültem, aztán vártunk amíg picit erősödik a lurkó és mi is jöttünk.

Mi már be is irattuk bölcsibe. Kép Na nem most jár, csak itt olyan rendszer van, hogy érdemes már szülés után nemsokkal feliratkozni egy várólistára, ha azt akarjuk, hogy valaha is bekerüljön a gyerek. Két évesen szeretném én is beadni. Sőt így utólag azt gondolom, hogy megjelölhettem volna még korábbi időpontot is. A kétéves unokaöcsém rendszerint veszekszik reggel az anyjával, hogy ő is szeretne menni bölcsibe tütüvel. Irigykedik a nővérére, aki iskolába jár minden reggel és megy apával autóval.Kép

Ezen a depi dolgon én is átestem, sajna az egyik legrosszabbik formájában - a szülés utáni depresszió sújtott le rám Kép, de azt hiszem már kilábaltam belőle. Az egy szörnyű állapot volt, remélem soha nem jön vissza.
De megtudom érteni a helyzeteteket. Már én is alig várom, hogy nyáron hazamenjünk és ki lehessen mozdulni valahova. Remélem addig nem lesz nagyon anyás a Máté és majd le tudom passzolni a nagyszülőknek.

Mi van veletek? Régen írtatok!

Üdv: Kayo
 
 


Ja képzeljétek, itt esett a hó! Kész őrület, azt hittem már marad a tavasz. Még szerencse,hogy a fiam szereti a hideget, főként a -15 fokot, csak én fázom egy picit. Kép
 
 


Szia Kayo

Üdvözöllek én is remélem jokat fogunk társalogni


Kedves csilla

Hát én mosttanában azon gondolkodom hogy le kellene tenem az autó vizsgát.És neked van jogsid?
Ti hogy vagytok?Mi nagyon jól igaz picur sokat hisztizik mert már menne ide oda és csak lehuzgáll mindent gondolhatod.
És a pici lányod miket csinálgat biztos aranyos ö is.
Na hát neked is jó hétvégét

szió


szia Kayo

Én nagyon örülök annak hogy beszálltál a beszélgetésünkbe.Amugy te mivel foglalkozol?Tudod nekem már gond volt az alvással régen is mert mi köztünk alszik miota hazahoztuk a korházból és lehet hogy ez is a gond szerintem de van ugy mert most 11 hónapos mult és még mindig felkel olyan 3 szor 4 szer esténként hogy igyon egy kicsit meg szerintem a foga is fájhat és azt szoktam bekenegetni és akkor megnyukszik már nem tudom mit csinálljak vele sokat olyan fáradtnak és depresziosnak érzem magam de azt mondják ez ezzel jár.És neked nincs semmi ötleted az alvással kapcsolatban? nálatok jól alszik a pici?sok hó esett nálatok itt most szikrázoan süt a nap ilyenkor egy kicsikét ki tudunk mozdulni mi is és nem kel bezárkozva lenni nem ugy mint télen.
Hát nem is untatlak tovább jó hétvégét nektek
szia


Sziasztok!

Olyan fáradt vagyok, lányok, hogy alig látom a billentyűzetet. Nagyon hosszúra sikeredett a hétvége: pénteken éjjel az osztályom jött szerenádozni (annyira édesek voltak), alig aludtam, szombaton reggel babaúszás, majd a kötelező családi programok (nagyszülők), vasárnap pedig fellépés, amin már tényleg majdnem összeestem (de azért jól sikerült, hát igen, imádok táncolni).

Szóval kisvárdai vagy, Kori. Nekem ott laknak a keresztszüleim, akikkel mellesleg nem tartom a kapcsolatot (sőt, ki nem állom őket) és jónéhány ismerősöm az egyetemről.
Szegény szüleid így milyen ritkán láthatják az unokájukat, hogy nem vagytok Magyarországon! Milyen gyakran jöttök? És mit tanul a vőlegényed (vagyis már biztosan a férjed)?
Befogadtak benneteket Kanadában? Összejártok az ottani magyarokkal? (Nekem most fog elutazni a tesóm Írországba, de úgy féltem!)

Képzeld Ági, amióta naponta többször kap pépes kaját, azóta nekem is felkel éjjel. Van úgy, hogy 1x, de többnyire 2-3 alkalommal. Hát ez borzasztó, alig alszom, kivagyok! A doktornő azt mondta, hogy próbáljam meg, hogy ebéd után csak anyatejet adok neki. Ma lesz az első ilyen nap, kíváncsi vagyok, hogy változik e valami.
Én a helyedben megpróbálnám, mivel családi házban laktok, hogy közvetlenül fürdetés és fekvés előtt egy nagyot játszanék vele kertben, jól elfárasztanám, hátha aludna utána. És megpróbálnám külön szokatni, mindenképpen.
Ja, van jogsim 17 éves korom óta. Persze alig vezetek, mert a terhesség óta félek (terhesen utaztam a a kolléganőm mellett, aki elütött egy kislányt). Így inkább a férjemé a volán. De majd próbálom magam visszaszoktatni, amihez kellene egy saját pici kocsi is (mert a mienk nekem rohadt nagy).

Mit csináltatok május elsején?

Üdv mindkettőtöknek!

Kép
 


Sziasztok!

Olvastam az alvásról néhány dolgot. (Pár napig nálunk is buli volt éjszakánként Kép). Nagyon sokan ajánlanak egy könyvet, "Aludj jól, gyermekem!" a címe, azt hiszem. Szóval olvastam róla véleményeket és ellenvéleményeket is. Egy próbát megér, nálunk bejött. Már csak egyszer kel fel éjszakánként, és azért az én közérzetem is jobb, hogy többet tudok pihenni.

Ismerős ez a mindenhova mászkálás. Én már szinte teljesen lemondtam arról, hoy bármit is tudjak csinálni a kismanó mellett. Megy össze-vissza. Eddig állandóan felborult, mikor megpróbált felállni a kisasztal mellett és persze jól bevágta a fejét. Most már jól megy az állás (asztal mellett), le is tud ülni ügyesen, ezzel nem is lenne gond. Úgyhogy elkezdett lépcsőt mászni, mikor nem figyeltem rá egy fél pillanatra meg kukázni és kipakolni a konyhaszekrényt...stb.
Ja meg kirágta a banánt és azt csócsálta. De legalább már nem szedi fel az 1 mm-es szöszöket és nem eszi meg. De majd biztos jön helyette olyan dolog, amitől égnek áll a hajam Kép.
Ma voltunk egy nagyot sétálni, kint voltunk vagy 3-4 órát és jól megfutattam ezt az örökmozgót is. Ilyenkor olyan jól eszik meg alszik.

Csilla, irigyellek ám a tánc miatt. Itt egy magyar néptánccsoport van, de nem ismerem őket, csak láttam a honlapjukat. Úgy szeretnék én is valamit csinálni, bármit ami rendszeres mozgás, csak sajnos nem tudok semmit ahová elmehetek a Manóval. Meg az is megnehezíti a helyzetet, hogy nem beszélek angolul. Egyébként nem ismerek itteni magyarokat (egy-két embert kivéve, akik nemrégóta élnek kinn), de nem sok jót hallottam általában a külföldön élő magyarságról.

Ági a kérdésedre válaszolva informatika szakon végeztem, de még nem dolgoztam. Az utolsó félévet már terhesen végeztem, így nem is kezdtem el munkát keresni. Meg félbehagytam egy tanárszakot.
Mikor lesz Imike születésnapja? Terveztek valamit?

Ja, nálunk kimaradt a máj.1-je, teljesen megfeledkeztem róla. Kép

ÜDV
 
 


Hello lányok!

A könyvről, amit Kori emlegett én is sokat hallottam. Nekem a barátnőm kipróbálta (már írtam róla, hogy 14 hónapos koráig félóránként felkelt a kislánya, de 14 hónapos kora óta csak 1x), de nekik nem jött be. Pedig szószerint úgy csinálták, hagyták sírni, de bementek megsimogatni, vigasztalgatni, eredményt viszont nem hozott. Egy próbát szerintem nálatok is megér, Ági, hiszen minden baba más.

A kanadai néptánccsoportnak messzire eljutott már a híre, mondhatnám világhírnévre tettek szert. Én már láttam őket, nagyon ügyesek és külön tetszik, hogy egyáltalán nemcsak magyarok a tagjai.
Ági, én a helyedben keresnék egy bébiszittert és elmennék aerobikra. Úgy hallottam, hogy most ott nálatok újra a reneszánszát éli és van egy csomó új fajtája. Próbáld ki, annyira lehet élvezni és sokkal jobb, mint egyedül szenvedni otthon! (Én a nyártól megyek vissza stepaerobikra és zsírégető/alakformáló aerobikra.)
Jaj, nem akarlak befolyásolni, ne haragudj érte, de én mozgásmániás vagyok, akinek csak az edzés a megfelelő terápia.

Ági, azt hogy érted, hogy "nem túl sok jót hallottam a külföldön élő magyarságról"? Hát nem tartanak össze? Pedig éppen ez lenne a lényeg.

Szeretném veletek megosztani egy mostani élményem, kivételesen nem a bébivel kapcsolatos.
Most ballagott az osztályom vagyis a volt osztályom, illetve még 3 olyan osztály, ahol tanítottam. Meghívtak, velük ballagtam, iszonyatosan jó érzés volt, teljesen meghatódtam, tkp. végig sírdogáltam. De ami igazán megfogott, hogy amikor elbúcsúztam ezektől az osztályoktól meg az enyémektől is és mondtam pár gondolatot, még a legnagyobb melák, mackós fiúk szeméből is potyogott a könny. Elmondani sem lehet, hogy mit éreztem. Egyszerre örültem és szomorú voltam. Örültem, mert tudtam, hogy a munkám pozítív visszacsatolása, szerettek és tiszteltek, de szomorú voltam, mert elhagyják az iskolát és valószínűleg nem találkozunk többé. De annyira jó érzés, hogy a felnőtté válásuk részese lehettem.
Mondjuk sokat számított, hogy ők voltak az ELSÕ,ti is tudjátok, az első mindenből a legérdekesebb és általában a legjobb is.
Na, jó ezzel nem untatlak titeket, de azt kívánom mindkettőtöknek, hiszen jóval fiatalabbak vagytok, mint én, hogy ti is találjátok meg számításaitokat, ha elkezdtek majd dolgozni!

Ági, nagyon édi lehetett Máté, amikor kirágta a banánt vagy amikor kipakolta a szemetet. Ugye haragudni sem tudtál rá?
Melyik hónapban születtek a manókáitok? Nekem októberi, mérleg, de tényleg olyan is, kiszámíthatatlan. Most amolyan próbálkozós szakaszát éli, pl. hisztizik és várja, hogy történik e valami. Meg elkezdett kúszni, kb. egyet bír, de édes, ahogy nyög. Már elég tökéletesen ül, de nem erőltetjük.

Hogy vagytok? Ági, remélem, nem vagytok betegek, már rég jelentkeztél.

Sziasztok!

Kép
 


Sziasztok

Hát miota nem irtam azota a pici fiam elindult május 6-án és most mindig csak megy és megy gondolhatjátok.Most lesz egy éves május 25-én amugy meg május elsején nem voltunk sehol sem mert nem volt nagy kedvünk semmihez csak pihentünk.És ti hogy vagytok?
Nekem lenne egy kérdésem mégpedig az,hogy hallotatok-e arrol az inekciorol amit 15 hónapos korban kell kapniuk mert én egy kicsit félek töle mert eddig nem jot hallotam róla se a tvben se pedig más emberektöl.És ti nektek mi erröl a véleményetek?
sziasztok


Ági!

Most csak annyit, hogy én semmit sem tudok erről az injekcióról, de a barátnőim csak úgy jellemezték, hogy kemény.

Jó hétvégét!

Kép
 


Sziasztok!

Ági, gratulálok Imikének. Biztos aranyos lehet ahogy totyog. Már mi is azt várjuk, hogy mikor indul el Máté, de ez azért még messze van. Ez az időszak sem könnyű, mert állandóan odamászik hozzánk, aztán megfogja a kezünket, hogy sétáltassuk és most már kezd fájni a derekam. De ezek szerint, akkor sem könnyebb, ha már magától megy? Pedig én ebben biztam. De biztos hogy mindig kitalálnak valami újat, ami miatt foghatjuk a fejünket. Szép lassan szokatnak hozzá minket a hisztikorszak megpróbáltatásaihoz Kép.

Csilla még én is emlékszem erre a szerenádos dologra. Hasonló élményeim voltak, csak a másik oldalról. Az osztály kedvenc tanára (aki férfi) hatódott meg, nem sírt, de azért látszott rajta, hogy kölcsönös a rokonszenv. Látni kellett volna az osztályt, amikor otthagytuk a házát, szinte meg se tudtunk szólalni. Nagyon meglepődtünk. Akkor ezek szerint osztályfőnök is voltál?
Ami az itteni magyarságot illetti, nem ismerem őket. Egy-két emberrel találkoztam (a párom többel), de mindig csak annyi volt, hogy megörölünk egymásnak. Megbeszéljük gyorsan ki honnan, mióta, miért, aztán megyünk tovább. Akik már régóta kint élnek, azoknak már van egy kialakult baráti körük. Akik rövid időre jönnek azok általában azért, hogy nyelvet tanujanak "csak magyarral ne találkozzak" felkiáltással érkeznek. Mert úgy gondolják, hogy akkor jobban, gyorsabban megtanulnak angolul. Tulajdonképpen mindkét eset érthető, csak kár hogy egyik rétegbe sem tartozom. Amit meg hallottam a magyarságról az meg csak egy ember véleménye volt, úgyhogy le sem írom, de ha majd lesznek saját tapasztalataim, akkor szívesen megírom.

A 15 hónapos oltásról én sem tudok semmit. Ha jól emlékszem az unokaöcsémnél annyi volt, hogy szurinál sírt fél percig, aztán elkezdett játszani a ragaccsal, amit a lábára tettek. Talán volt egy pici láza. Szóval nem volt rosszabb, mint a többi oltás. Szerintem Ági, ha a többi oltást jól viselte, akkor ez sem lesz olyan szörnyű.
Ja a Máté szeptember 2-i.
 
 


sziasztok lányok!

Képzeljétek el inditottak a www.szon.hu egy gyermek szépség versenyt amire beneveztem Imikét eddig 1,5%nak tetszet.nagyon örülnék ha nyernénk de ennek kevés az esélye.Igaság szerint nem tudom milyen ez az oltás de majd megkérdezem a védönömet,hogy ö mint vélekedik róla.
Nincs valami jó fogyokurás receptetek?Mert le szeretnék fogyni csak valami hatásos kellene nekem hogy legyen látszata.Hogy telt nektek a hosszu hétvége?
nem is zavarok tovább
szép napot nektek


1,7 %-nak. Megnéztem, nagyon kópé. Nem is tudom, hogy döntik el hogy ki a legszebb gyerek, olyan nehéz választani. Sajnos (vagy szerencsére) a fogyókúrás receptben nem tudok segíteni. Mindig a másik véglet voltam, aki azért van felháborodva, hogy nem lehet a boltban olyan szörpöt találni, ami cukorral készült és nem édesítőszerrel. De én a rendszeres mozgásra esküdnék. Szerintem jobb, mint bármilyen recept. Lehet hogy fárasztó, de szerintem nem rosszabb, mint lemondani néhány kajáról. Na ezt lehet csak azért mondom, mert eléggé ínyenc vagyok.
Képzeljétek, most kettecskén vagyunk itthon a fiammal. Páromnak el kellett utazni, meg a magyar barátunknak is. Remélem hamar eltelik az a néhány nap, nagyon unalmas így. Igaz jól elvagyunk Mátéval, de azért nem kellemes, hogy napokig nem tudok beszélgetni senkivel. Meg a munka rám eső része is több lett. Kép Na sebaj majd csak eltelik.

Üdv
 
 


Sziasztok!

Utánanéztem a szakirodalomban a 15 hónapos oltásnak: MMR (karba kapja, utána belázasodhat, időként pedig hurutos tünetek jelentkezhetnek, ritkán kiütés) + Act-Hib (combba kapja) + OPV (szájon át kapja). Ez utóbbi 2 emlékeztető oltás. Még azt is írják, hogy egyes esetekben a fültőmirigy megduzzadhat vagy lázgörcsre hajlamos gyereknél az is jelentkezhet.

Én sem tudok fogyókúrás receptet, és mint már írtam szerintem is mozognod kellene, Ági! Komolyan. Passzold le anyukádéknak a bébit és menj el tornára! Meglátod, hogy utána még a lelked és az agyad is frissebb lesz. Ja, és persze eredmény is viszonylag rövid időn belül, ha kitartóan csinálod.
(A fogyókúrák veszélyességéről csak annyit, hogy amíg balettoztam 1x fogyóznom kellett. 47 kg volt, ami ott soknak számít és nem bírtam eltáncolni a számom. Na, olyan jól sikerült a fogyi, hogy lementem 39-re és olyan lettem, mint egy anorexiás. Egyáltalán nem tudtam ezután hízni, bármennyit ettem, az egyetemet is 39 kilóval fejeztem be. Tiszta gáz!)

Kori, milyen bevállalós csaj vagy! Kimégy a párod után a nagy Idegenbe és milyen szuperül viseled!
Tudod, én nem bírok egyedül lenni egyáltalán és azt hiszem, hogy ott is begolyóznék.
Haza fogtok valaha költözni onnan vagy már véglegesen ott rendezkedtek be? (És nem írtad meg, hogy mivel foglalkozik a férjed. Mit tanul?)

Megnézem Imikét a szon.hu-n és küldök rá egy szavazatot én is. Szerintem egyébként ezt a versenyt (ahogyan a tavalyit is) az a gyerek fogja megnyerni, amelyik szüleinek a legtöbb barátja, rokona van és mindenki küldözgeti ezerrel a szavazatokat. Én úgy gondolom, hogy ez a verseny nem is a bébikről szól, hanem a szüleikről. Persze ez nem rátok vonatkozik Ági, mert ti jóhiszeműen beneveztétek a manókátok és eszetekbe sem jut semmiféle manipuláció, de a sok sznob szülőnek igen.
Na, ez elég kemény volt, de ne haragudjatok, én ilyen vagyok. Elég sajátos elképzeléseim vannak a gyereknevelésről is meg a sok sznob szülőről is. (PL. babaúszáson van egy kislány, aki 8 hónapos és aranykarkötőt aggatnak rá a szülei és egy kisfiúnak meg egy bazi vastag aranyláncot. Brrrűűű, gusztustalan. Ez ugye, nem a gyerekről szól?!)

Hétvégén szülőztünk, hétfőn meg barátokkal voltunk halat grillezni. Minden finom volt, jól éreztük magunkat és Flóra is igazán elemében volt. Leszámítva, hogy jön a foga és úgy megkínlódunk vele. Irtóra sajnálom, de nem akarom telenyomni gyógyszerrel.
Kori! Máténak hány foga van és hogy viselte?

Üdv.

Kép
 


Na pontosan ez történt, ahogy írtad. Teljesen kivoltam, mikor kijöttünk, bőgtem néha meg számoltam a napokat. (44 nap múlva hazaruccanunk Kép). Kedves magyar barátunk, aki kitünően beszél angolul és egész nap emberek közt van, meg csodálkozik, hogy nálunk miért megy egész nap a rádió és amúgy is miért utálok itt lenni, amikor olyan fantasztikus ország ez. De hát így beszéltünk meg párommal, azt hiszem ez egy olyan lehetőség, amit nem lett volna szép visszautasítani. Neki sem könnyű így, de lassan már kezdjük megszokni. Egyébként matekot tanul. És nagyon-nagyon remélem hogy hazaköltözünk majd egyszer. Egyelőre a nyarat várjuk nagyon.

Szavazatoknál szerintem is sokan csinálnak olyat, hogy több e-mail címről szavaznak. Végülis 5 perc amíg az ember csinál magának egyet.

Máté 2 fogú, az is elég későn, 7 hónaposan jött ki. De nekünk már 3 hónapos kora óta azt mondják, hogy biztos fogzik, annyira nyáladzott, meg sokszor nyüszi volt. Mi akkor adtunk neki fájdalomcsillapíttót(talán 2x), amikor már a nyelvével bökdöste az ínyét. Akkor már biztos voltam benne, hogy a foga fáj és nem csak úgy sír.

Akartam venni cipőt a Máténak, de nem volt a lábára való. Végülis azt sem tudom, hogy mi a jobb, ha cipőben mászkál, vagy ha anélkül. Hallottam már ezt is, azt is. Ági ti mikor adtatok Imikének cipőt a lábára először?

Szép napot mindenkinek!
 
 


sziasztok

Hát elöször is szerintem ezen a szépségversenyen azok a gyerekek nyernek akinek van egy csomo ismeröse nem is olyan mint én mert nekem nincs senki.Én már 6 hónapos korától adtam rá cipöt és elég jól birta.És hogy vannak a csöpségeitek kébzeljétek orvost kell válanom mert beteg a drnö és nem fog praktizálni ugy sajnálom.
sziasztok


Sziasztok!

Képzeljétek voltunk kirándulni a hétvégén a Sziklás-hegységben. Megnéztünk egy canyont, aminek a végén volt egy vízesés. Az útszélén jávorszarvasok legelésztek meg mókusok ugráltak. De a nyúl meg a mókus az teljesen természetes, hogy itt legelészik nálunk is az ablak alatt. Na szóval le se tudom írni, de nagyon szép volt. Jó volt látni azt, amiről eddig csak olvastam valaha valamelyik földrajzkönyvben. A Máténak is nagyon tetszett a kirándulás, szeret kinn lenni. Bár a vízesésnél picit félt a nagy hang miatt meg hogy az arcunkba verődött a víz, de látta, hogy mi is nevetünk, aztán megszokta. Másnap rengeteget aludt Kép. Mostanában az a hobbija, hogy lépcsőt mászik. Naponta 10x fel kell vele menni, aztán le. De mikor elfáradtunk, akkor felkúszott egyedül is.
Mi a helyzet felétek?

Üdv
 
 


Hello lányok!

Nálunk semmi jó. Már így lassan 2 hete nem alszunk, de fog még egy szál sem. Tegnap éjjel 3 órát aludtam, addig a férjem vigyázott Angyalkára és utána felváltottam. Neki ráadásul még mennie kellett reggel dolgozni, még jó, hogy így is oda bír figyelni a vezetésre.
Ti mennyit vártatok az első fogakra?

Ági!
Sikerült új doktornőt találni? Szegény gyerek, most új arcot kell megszoknia! Vagy ő nem fél az idegenektől?

Kori!
Látod azért jó oldala is van, hogy kinn vagytok! Milyen gyönyörű és érdekes helyeken jársz! (Én pl. vsz. sose fogok oda eljutni.) Irigyellek. Imádom az állatokat. Csak emiatt szeretnék családi házat.
Nem csináltatok fotót? Egyet felrakhatnál! Lehetőleg olyat, ahol mind rajta vagytok!
Mit jelent az a nyári hazaruccanás? 1 hét? 1 hónap? Gondolom, annyira hiányoztok a szülőknek, hogy itthon teljes mértékű tehermentesítés lesz.

Hétvégén esküvőre kell mennünk, de egy porcikám sem kívánja, mert már 13-kor elkezdődik. Ez ugye nekem azt jelenti, hogy este 22-kor K.O. Érdekes lesz. Meg hát Florka az külön eset.
Kori! ti össze vagytok házasodva?

Üdv mindkettőtöknek.

Kép
 


Csilla!

Nagyon-nagyon nem akarod megpróbálni a kúpot? Vagy most néztem, nekünk Nurofen van még itt láz- meg fájdalomcsillapítónak. Mikor kijöttünk, felpakoltunk gyógyszerekkel és azt ajánlották, aztán arra rá van írva, hogy fogzáskor is alkalmazható (7 kila fölött). Szurkolok, hogy kibújjon hamar a fogacska.

Ezek szerint nálatok is fél az idegenektől a Flóra. Most mi is ezzel küzdünk és előre is tartok a nyártól, hogy nem bírom majd senkire rábízni Mátét. Azt olvastam, hogy ez teljesen normális és másfél év körül van a csúcspont. Remélem azért hamar kinövi. Nálunk az van, hogy azért hamar megbarátkozik az idegenekkel, de ha kicsit arrébb megyünk az már nem tetszik az úrnak.

Egyébként egész nyárra hazamegyünk, júliustól- szeptemberig. És nem vagyunk házasok, "csak" eljegyzésünk volt. Az meg biztos, hogy jó dolgunk lesz, gondolhatod párom szüleinél első és egyelőre egyetlen unoka a Máté. Szerintem már nagyon várják. Meg mi is.

Sziasztok

Ui.: ...és néhány kép...
(Remélem nem nagyon lassítom le vele az oldalt)
Kép
Kép
Kép
 
 


Gyönyörű.
De ti hol vagytok?!

Kép
 


A gép másik oldalán Kép
Nincs olyan kép, amin mi is rajta vagyunk meg a környezet is jól látszik.

Ági!

Nagyon sok boldog születésnapot kívánok Imikének. Légyszíves add át neki! Meg ezt a képet is!

Kép
 
 


Csatlakoznék az előttem szólóhoz: Isten éltesse sokáig a kisfiad,adjon neki jó egészséget, boldog életet!
Mikor jön a kistesó? (Nem tolakodásnak szántam!)

Kép
 


Sziasztok csajok

Nagyon szépen kösszönjük a jó kivánságokat olyan jó érzés hogy már egy éves de majd ti is át fogjátok ezt élni.
Csilla szerintem ha fáj a foga Florának akkor vegyél neki ilyen fogzást könyitö gélt és hid el nem fog neki anyira fájni mondjuk az enyémnek nem fájt ahogy bekentem de nem akkarok tolakodonak tünni.:-) Hát én most nem akkarok egyenlöre másik gyereket majd talán késöbb.És ti nektek lesz kisteso?(Nem tolakodásnak szántam)
Kayo
Kösszi a szép képet aranyos.Olyan jó hogy te ilyen szép helyekre eljutol bár én is eljuthatnék gyönyörü a táj egy kicsit irigyelek titeket.:-)
Na jó képzeljétek ma csinálok képeket a szüli napjárol és majd teszek fel ide is hogy lásátok milyen sokat változot
Na jó sziasztok


Várjuk a képeket!

Kép
 


Sziasztok!

Most barangoltam egy kicsit a neten és találtam egy "Szoptassunk, de hol" című cikket. A lényege az, hogy a férfiak nem szeretnek nyilvános helyen szoptató anyát látni. Én mindig felhúzom magam ezen. Miért én szégyeljem magam, amikor a gyerekemet etetem? Szégyelje magát az az ember, aki úgy néz rám, mintha magamat akarnám mutogatni. Na ez nem azt jelenti, hogy most úton-útfélen leállok szoptatni, de vannak olyan helyzetek, amikor nem lehet félrevonulni. (Na és most itt nem azokról a pasikról beszélek, akik csak azért vannak zavarban, mert nem tudják, hogy zavar-e engem az ő jelenlétük.) Na most egy kicsit kimérgelődtem magam. Kép
Tényleg, ti még szoptattok? Én mostanában úgy érzem, hogy nincs elég tejem egy etetéshez, de a Máté rendületlenül szopizik. Õ biztos jobban tudja. Tudtok esetleg olyan módszert, amitől meg lehet növelni a tej mennyiségét még most is(9 hónap után)?
Mostanában az a napi programunk, hogy sétálunk kb 500 métert. Mindezt abban a rettenetes tempóban amit bír a Máté Kép. Képzelhetitek, minden fél méteren meg kell vizsgálni az összes fűszálat, kavicsot meg egyebeket. Ha megpróbáljuk ölben vinni, akkor meg hisztizik. Ma voltunk egy játékboltban és úgy hisztizett, mint egy kétéves. Le kellett rakni, aztán felsúrolta az egész boltot Kép.
Ja és ez tényleg jó kérdés. Ti mikor szeretnétek kistesót, ha szeretnétek, de nem akarok tolakodó lenni ?Kép

Ági!
Elkészültek a képek?

Most megyek mert már nagyon késő van, illene aludni is egyet.
Üdv mindenkinek
 
 


Sziasztok!

Teljesen egyetértek veled Kori a szoptatással kapcsolatban. Szerintem sem nekünk kell szégyelni magunkat, hiszen egy gyermeket táplálunk ha kell utcán, játszótéren vagy tkp. bárhol.
Mondjuk nekem még semmikor nem alakult úgy, hogy nyilvános helyen kellett volna szoptatnom, de egész biztosan nem lennék zavarban.
A férfiak meg azért ilyen nyamvadtak, mert akkor is egész biztosan csak a mell másik "funkciójára" bírnak koncentrálni. (Amire egyébként én meg most egyáltalán nem, ha értitek mire gondolok.)
Amúgy én még szoptatok, bár már Flóra egyre ritkábban kéri. Igazából a reggel-este-éjjel az fix, napközben pedig csak nagy ritkán.
Szerintem neked is van elég tejed Kori, mert a gyerkőc tényleg jobban tudja. De ha nagyon meg akarod még növelni a tejcsid, akkor krumplifőzelék és krumplileves ezerrel. Nekem bevált.Ja, meg a gyümölcsleves is okés.

Ti egyébként főztök otthon? Szerettek? Tudtok?

Hétvégén lagziban voltunk, az unokatesómén. Tök jól sikerült. Igaz keveset táncoltam, de ez csak a meleg számlájára írható, mert tőlem nem megszokott. Itt volt az egész család, olyan jó volt, mert ez egyre ritkábban jön össze.

Ági, hogy alszik Imike?
Mi továbbra is szarul, de a doktornő azt mondta, hogy nem is a foga a bűnös, mert még lennt van (bár már fehér az ínye), hanem szülőellenőrzés+a meleg.

Kistesó: tutira nem.

Hello!

Kép
 


sziasztok

még nincsenek kész a képek de majd ugy is megmutatom öket itt nektek.imike mostmár egyszer és ritkán van olyan hogy kétszer kell fel.De mostmár legalább tudok egy kicsit aludni.Amugy Kori te szeretnél másik babát?nem akkarok tolakodo lenni ezzel a kérdéssel.
És amugy hogy vagytok?Én nagyon szeretek fözni én fözök mindig mert én nagymamámtól tanultam meg.ti hogy álltok a fözzésel?

helllo


Sziasztok!

Na főzés! Az a rémálmom, én csak az eredményét szeretem Kép. Na ez így nem igaz teljesen, néha rámjön az 5perc és akkor főzőcskézek. Új dolgokat szeretek kipróbálni. Nálunk az volt a baj, hogy főzni is itt tanultam meg, otthon nem volt rá szükségem. Eleinte próbáltam minden napra valami meleg kaját előteremteni, most már feladtam az ilyen irányú próbálkozásaimat. Aztán ha nincs kaja, akkor eszünk hideget. Kép
Mi még szeretnénk vagy két porontyot, de egyelőre még gondolni sem merek rá. Amíg nem találtam meg itt a helyem vagynem érzem magam jól itt, addig nem merném bevállalni. Legszívesebben megvárnám amíg hazamegyünk, de a párom azt mondja, hogy ő kb 3 év korkülönbséggel szeretne gyerkőcöt. Na szerintem ez jelen helyzetben ki van csukva.
Most számoltam ki, havonta átlagosan 2,5 emberrel beszélgetek szemtől-szembe. Azaz nem telefon meg interneten kersztül. Nekem kicsit kevésnek tűnik Kép,és néha be is fordulok ettől. Mert ha remetének születtem volna akkor oké. De így!!!
Ja voltunk múlt héten oltáson, aztán megkérdeztük a dokinőt, hogy mi a helyzet ezzel az alvás dologgal. Aztán kiderült, hogy egy ekkora gyerkőcnek legalább 11-től 5-ig kell aludnia egyfolytában. Nálunk 9-től 3-ig 4-ig alszik egyfolytában, úgyhogy nagy gond nincs. Csak nem tudtam, hoy ez jelenti azt hogy átalussza az éjszakát Kép

Sziaszok

Üdv mindenkinek
 
 


Hello!

Főzés
Sose votam rákényszerítve, sose tanultam meg. Néha volt kedvem próbálkozni, de nagyon ritkán, aztán mióta itthon vagyok (időnként depisen) még annyi sincs. Úgyhogy mi rendeljük a kaját egy reformétkezdéből, bevált. Hétvégén meg mindig szülőzünk, ráadásul a tesóm szakács és hihetetlenül jól főz (amúgy közgazdász az eredeti végzettsége).
Egyébként nálunk a férjem szívesen pepecsel a konyhában, így a különlegességeket is kipróbálja, ha úgy tartja kedve.ő sose bántott azért, hogy utálom a konyhát. Tudta, hogy nem sok időm volt rá, míg tanultam. Most meg kedvem nincs egy szál sem.
Ági! Te minden nap főzöl? Biztosan ügyes vagy és finomakat csinálsz, főleg, ha nagyitól tanultál!

Tanulás
Kori! Te hogy fogod befejezni a sulit, a másik szakod? Haza fogsz járni vizsgázni?

Alvás
Most hogy hűvösebb van, csak 1x kell fel Flóra és akkor is csak szopni. Így teljesen okés, már kezdem összeszedni magam. Elalszik 20-kor, ébred fél 1-kor, majd továbbalszik fél hétig. De nem vagyok biztos benne, hogy ez sokáig tart, mert fog még mindig nincs.
A szakkönyv szerint tényleg azt jelenti, hogy átalussza az éjjelt, hogy 12-től 6-ig alszik.

Tesó
Kori! Nem egészen értettem ezt a gyerekprojektet. Most akkor az van, hogy 3 éven belül tutira nem jöttök haza? (Meddig tanul még a párod? Vagy egyáltalán ő hány éves?)

Szülinap
Ági! Írd már meg, hogy hogy telt Imike szülinapja? Mit csináltatok? Kik voltak ott?

Üdv és Kori KITARTÁS (a párodért ki fogod bírni)!!!!!
(Azért erre a témára köv. levelemben visszatérek.)

Kép
 


Sziasztok!

Na tényleg egész hülyén írtam le, akkor most részletezem. Az úgy van hogy párom 30 éves. Jelenleg a doktorit csinálja, az két év (ebből már elment 1 Kép), aztán szeretné a post doktorit megcsinálni, az kb 5 év. Így most gőzünk nincs meddig leszünk itt. Szerintem az én másoddiplomám az ugrott. Pedig tulajdonképpen már csak 1-2 tárgy meg az államvizsga van belőle vissza. Most így Gyes alatt szívesen megcsináltam volna, mert így ingyen van. Ha meg nem leszek GYes-en akkor biztos nem csinálom meg, mert annyit nem ér.

Ági te most elkezded az érettségit? Említetted, hogy szeretnéd megcsinálni, nekivágsz idén?

Tényleg Csilla! Flóra hogy viselte az esküvőt? Hogy tetszett neki a sok ember, meg dínom-dánom? Máté kezd megint barátságos lenni az idegenekkel. Mosolyog rájuk, meg odamegy hozzájuk. De szerintem azt nem engedné meg, hogy ölbe vegyék.

Nem tudjátok véletlenül, hogy egy nagyon gyors tanfolyamon, meddig tart megcsinálni a jogsit?

Üdv
 
 


Sziasztok!

Kori! A kintlétről még azt akartam írni, hogy hihetetlen erős nő lehetsz, hogy így bírod. (Havi 2,5 ember???!!!Úristen!!!) Azért nem csodálom, hogy kezdesz behülyülni, én már rég ott tartanék.
Amikor a férjem végzett, lett vona állása Brazíliában, ill. utána mehetett volna ( így én is) a világ minden részére. Előnyök: több nyelv, gyönyörű helyek, rengetek pénz. Viszont tutira nem lenne gyerekem, mert már rég az utazás és a pénz megszállotjai lennénk. Úgyhogy nem bántuk meg a döntésünket. Én tényleg nem bírtam volna itthagyni a barátokat, a családot, elsősorban anyukám és a táncklubot sem. Én már csak ilyen ragaszkodó, konzervatív tipus vagyok.
Úgyhogy kalapot emelek előtted és gondolom, még sok más ember is!!!! Lehet, hogy a helyedben mégis fogadnék egy bébiszittert és felvenném a kapcsolatot a magyarokkal. Akármilyen rossz is a hírük.

Ja, egyébként Debiben vagy Pesten végeztettek?

A tanfolyamról annyit, hogy szinte minden autósiskola indít gyorsított kurzust, de hogy az belefér e egy 2 hónapos itthonlétbe, azt nem tudom.
(Én anno, 17 éves koromban ilyenre jártam, de pár hónap helyett félév lett, mire jogsit kaptam, mert autóra várni kellett. Így hiába lettem kész az elméleti vizsgákkal, vezetni nem tudtam.)

Az esküvőt nagyon élvezte Flóra, mindenkire vigyorgott és még táncolt is (persze ölben és velem). Néhány emberhez odament, beleült az ölükbe, tetszett neki, hogy cipelik a seggét, mert anya már alig bírja és inkább leteszi. De korántsem mindekivel volt ilyen barátságos.
Egyébként vacsora előtt hazavittük.

Ági! Jól vagytok?

Üdv lányok, megyek pakolni babaúszásra!
Jó hétvégét!

Kép
 


Sziasztok!
Kori!
A jogsival kapcsolatban annyit, hogy Kanadában nem fogadják el a Magyarországon szerzett jogsit. Egy barátnőm lakik kint, és neki is újra kellett csinálnia.
Amúgy Nyíregyházán lakom, első gyermekünket várjuk októberre.
Petra

Kép
 
 


Üdv Petra!

De jó neked, hogy még csak most várod az első babád! Bár nekem egy rémálom volt a terhességem, mégis egy igazi CSODA!!!Kislány vagy kisfiú? Neve?
(Októberi. Nekem is az Florka. Jó, hogy szüléskor nem volt az a dög meleg.)
Most használd ki / használjátok ki az időt mindenféle jóra, mert utána aztán semmire sem lesz. Amikor ezt nekem mondták, nem hittem, de most már tudom.
Mi járunk babaúszásra (láttam, hogy érdeklődtél utána) és csak jót tudok róla mondani. Annyira élvezik a gyerekek, meg mi is felnőttek. El lehet jönni megnézni az órát, mi is voltunk anno a párommal, még terhesen.
Merre laktok?

Csilla

Ja! Ki a dokid?

Kép
 


sziasztok
Üdvözölek köztünk Petra.
Hogy vagytok lányok olyan rég nem irtam nektek de gondolhasátok sok söt rengeteg idömet leköti a pici.Mostmár nagyon huncut csak megy megy szalad képzeljétek Hétfön jött a drnö megvizsgállni és pont aznap reggel ahogy szaladt lefejelte az ajtót és nöt neki egy kis dudor ami mára lilás szinü lett,de ugy sirt szegény anyira sajnáltam.Kori!Hát én most szeretném elkezdeni az éretségit szeptemberben ha minden jól megy és majd utána pedig még valamit ki szeretnék tanulni.Na meg persze a jogsit is jó lene le tenni.
Csilla!Veletek mi ujság,hogy van Flora?
Akkor képzeljétek már két napja nem alszunk mert Imikének jönnek a hátso fogai és elég nehezen bujik ki épp azt mondtam a páromnak az elsö nyolc foggal nem volt enyi gond mint ami most fog majd kijönni elemben pedig a Dentinox gél a legjobb a fogzásra én mást nem is használlok mert valaki azt mondja hogy a kup is jó de az nekem nem vált be.Csilla nektek jöte már ki fog vagy még csak készülödik kibujni?
na jó nem is zavarok tovább sziasztok


Sziasztok!

Na nálunk is volt egy kis baleset. Épp a Máté kajáját csináltam, kb 1 percre mentem be a konyhába, amikor ütemes dobbanásokat hallok, mellé meg az ordítás. Máté legurult a lépcsőről. A frászt hozta rám, nagyon megijjedtem, de szerencsére nem lett semmi baja, csak ő is megijjedt. Meg az is szerencse, hogy itt padlószőnyeggel vannak borítva a lépcsők, úgyhogy nem is nagyon üthette meg magát. Aztán gondoltam tanul az esetből és nem megy többet. Rosszul gondoltam, 10 perc múlva már megint a lépcsőnél volt, felmászott, aztán próbálgatta hogy hogy tud lejönni. Persze akkor már én is ott voltam mögötte.
Itt most nagyon rossz idő van, egy hete esik az eső. Ma állt el, de az előrejelzések szerint ez nem végleges. Pedig már nagyon jó volna kivinni Mátét, mert nem nagyon lehet bírni vele éjszaka. Van úgy, hogy 3x is felkel. Meg neki is jön a 3. foga, bár úgy látom ez nem igazán zavarja.
Petra!
Grat a babához! Ha jól számolom akkor már túl vagy félidőn. Milyen a terhességed eddig? Írj magadról!!!
Ja a jogsit elfogadják, csak ki kell váltani a nemzetközi jogsit. Persze ha sokáig van kinn az ember, akkor érdemesebb itteni jogsit szerezni.
Csilla, milyen a babaúszás, meddig vannak a vízben a babák és mit kell csinálniuk? Szerettem volna menni én is a Máté miatt, de én nem szeretek pancsizni Kép. Meg mindig féltem volna, hogy megfázik. Pedig hát jobban bírja a hideget, mint én. Kép
Ági! Már vártam, hogy írj, azt hittem betegek vagytok vagy valami, de akkor szerencsére csak Imike tesz próbára. Már várom, hogy milyen huncutságokat fog még csinálni, szerintem most jön még csak a java. Majd írd meg és mondd meg neki, hogy a buksijára vigyázzon nagyon!

Üdv mindenkinek!
 
 


Sziasztok!!

Csilla!
Miért volt rémálom a terhességed? Rosszul voltál vagy veszélyeztetett terhes voltál? Kisfiú, de a nevét még nem tudjuk. Mi is mindenképp szeretnénk majd babaúszásra járni. Most Nyíregyházán a Korányin a családi házas részen lakunk a szüleimnél, de építkezünk Libabokorban, úgy néz ki, nyár végén-ősz elején költözünk. Ezért most minden időnket erre fordítjuk.
A szülészetek/Nyíregyháza topikban ugyan leírtam, azért ide is leírom, hogy Rácz Krisztinához járok, és nagyon elégedett vagyok vele. Mindenképp meg fogom vele beszélni a gátvédelmet, hogy szült-e már így, és mi a véleménye.
Kori!!
Köszi a gratulációt, igen, ez a 21. hét. Eddig nagyon jó a terhesség, még hányingerem sem volt. Most már kezd nagyobb lenni a pocakom, meg hamarabb elfáradok. Munkahelyi ártalom miatt a 6. héttől táppénzen vagyok, így tudok pihenni, meg tanulni, mert suliba járok, Egerbe Informatikus könyvtáros szakra.
Lehet, hogy a barátnőmnek nem nemzetközi jogsija volt és le is járt, amit itthon csinált, ezért kellett ott megcsinálnia.
Nálunk is napok óta esik az eső, úgyhogy itt sincs jobb idő, mint nálatok!
Petra

Kép
 
 


Hello mindenkinek!

Most jöttünk haza Bogácsról, ahol 3 napot töltöttünk barátokkal. És hihetetlen, de ott sütött a nap szinte végig. A kismanók (merthogy 3 baba volt) szinte minden percet kint töltöttek, nagyon élvezték. Az éjjelek is rendben voltak, csak szopizni kelt fel 1-2 alkalommal. Összességében nem bántuk meg, hogy neki mertünk vágni, pedig úgy tartottunk tőle. Ezen felbuzdulva aug-ban megismételjük Hajdúszoboszlón.

Képzeljétek! VÉGRE felrepedt Angyalka ínye, már látszanak a fogacskák. Kicsit ugyan, de már ez is jó jel. És sok jön egyszerre, én 4-6 fogacskát látok, de lehet, hogy kevesebb lesz. Ági, így a vége felé már tényleg jó volt a Dentinox.

Kori!
A babaúszás úgy néz ki, hogy 15 perc masszázs,amit nagyon élveznek a babák, aztán 15-20 perc víz (bemelegítés mondókákkal és dalokkal majd a kötelező merülések) és végül kötetlen idő a meleg vízben, az a pihi. Mi nagyon szeretünk járni, Flóra ügyes és imádja, szinte sosem sír. A víz hideg, csak 30 fokos, de a babák ált. jobban bírják, mint mi, felnőttek.
Petra! Gyertek el megnézni!

Petra!
A terhességem tényleg borzalmas volt, már a többiek tudják, de röviden ennyi: 13 hét hányás (20-30 percenként) + fogyás + kórházi kezelés infúziókkal (ez segített vmit), ezután kis szünet és már kezdtem magam jól érezni, amikor 4 aranyér + hüvelygyengeség keserítette meg a napjaimat. Sajnos ez utóbbinak még ma is viselem a nyomait, az intim torna segített vmit, de tökéletes már sosem lesz. Annyira bánt, hogy "ilyen" lettem, hogy szinte már a férjem előtt is gátlásos vagyok, pedig ő sose tett rá megjegyzést, sőt mindig biztat. Nem tudom, hogy néznék ki, ha még egyet szülnék, biztosan totál lesüllyedne a méhem és mehetnék újabb műtétre.
Irigyellek, hogy ilyen remekül viseled a terhességet! Hány kiló ment fel? Víz?
Ja, igen, Rácz K., már emlékszem, hogy ezt a másik topicban tisztáztuk. Bocs, csak kiment a fejemből.
Hány éves vagy? Mikor volt az esküvőtök?

Ági!
Szegény Imike, most jön még csak a nagy borulásos időszak. Mondjuk ő sose fog rá emlékezni, csak neked lesz rossz minden egyes esés után a sírását hallgatni. Nálunk is előfordult már 1-2 fejbeverés, de nem túl veszélyes.
Akarod, hogy utána járjak a suliban az érettséginek? Mármint, hogy milyen feltételekkel indul és hogy tudsz beiratkozni? Szólj, ha igen.

Üdv .

Kép
 


sziasztok

Csilla!
Nagyon megkösszöném neked ha utánna járnáll.Amugy mostmár mindig megy és megy magától igaz kicsit félek de ha elesik akkor mindig feláll és egy kis sirás aztán ujból szaladgál nagyon nehéz megvigasztalni.Olyan jó lenne egy kicsit kimozdulni kirándulni de tudjátok nehéz mert egy nehéz természetü.Ti hogy vagytok?
Kory!
Nektek van kint lehetöségetek babauszásra?Milyen idö van kint nállatok?Hogy vagytok?Jó sok kérdést tettem fel.
legyetek jók sziasztok


Sziasztok!
Csilla!
Nagyon sajnálom, hogy ilyen problémás volt a terhességed, borzasztó lehetett. Én csodálkoztam is, hogy egyáltalán nem hánytam. Na jó volt egy éjszaka, amit végighánytam, mert elrontottam a gyomrom spagettivel, de azóta nem eszek nehéz kajákat és semmi gond nincs szerencsére. Intimtornára én is szeretnék járni, még a héten van két vizsgám, aztán tényleg csak magammal fogok foglalkozni, terhestorna, intimtorna, sok séta, meg ilyenek. Te hova jártál intimtornára? Terhestornára járt valaki Nyíregyházára? Ha igen, érdekelnének a részletek, hol, mikor, miért, mennyiért szóval minden.
Eddig két kilót szedtem fel, ami nem sok, csak az a baj, hogy eleve plusszról indultam. A versenysúlyom olyan 2 évvel ezelőttig 45 kg volt, ami elég kevés 160 cm-hez, aztán leszoktam a cigiről és felszedtem pár hónap alatt 10 kg-t, így olyan 56 kg-al kezdtem, most 58 vagyok. Szóval nekem ez sok, de amúgy normális mindenki szerint. Mondjuk még ezután jön a java, és enni főleg édességet nagyon bírok. Igyekszem gyümölcsökkel helyettesíteni, de nem mindig sikerül. 26 éves vagyok, 2003 augusztusban volt az esküvőnk.
Már nem csinálod az intimtornát? Szerencséd van a férjeddel, hogy ilyen megértő, szerintem nincs okod gátlásosnak lenni, Õ így szeret, ahogy vagy. Nem is vállaltok második gyereket? Bár még az első is elég kicsi, ha még szoptatod. Biztos jó lehetett a kirándulás, nagyon irigyellek miatta, nekünk tényleg minden időnk az építkezésre megy el. A babaúszásra mindenképp el szeretnénk menni, de szerintem csak az utolsó 1-2 hónapban, mert még egy nyári gyakorlat előttem van.
Ági!
A férjem a vasutas művelődési házban érettségizett, egy félév olyan 10.000Ft volt, de csak négy van, mert egy félév egy évnek felel meg, így két év az egész. Nyelvből nem kell érettségizni. Õ minimális tanulással megcsinálta. Ez két-három éve volt, szerintem nem változott a rendszer.
Petra

Kép
 
 


Sziasztok!

Hajrá Flóra fogak!!! De azért nem lehet valami rózsás állapot amikor ennyi fog akar kibújni egyszerre, nem csoda, hogy nem aludt rendesen. Ha így halad, akkor megelőzi Mátét, neki most jön a 3. meg a 4. is szerintem.
A múlt héten éjszakáztunk a Máté miatt és már eléggé belefáradtunk hogy minden este felkel 3-4 szer. Aztán úgy döntöttünk lépni kell valamit, eddig az volt hogy Apuci odament, a kisfia kisírta a vállán magát, aztán visszaaludt, de ez most már valahogy nem jön be nála, újat kellett kitalálni. Úgyhogy most az volt, hogy magunk közé tettük az ágyba és énekeltünk neki. Negyed óra alatt visszaaludt Kép, olyan aranyos volt. A nagyszülei is ezt csinálták vele, már akkor is bevált, valamiért nagyon szereti ezt az éneklősdit.

Azért nagyon jól hangzik ez a babaúszás, lehet egyszer ráveszem magam és elmegyünk. Ti mióta jártok Csilla? Babamasszázsra mi is jártunk, de nem mindig ülte végig a kismanó. Babaúszás biztos van itt is, de még nem láttam uszodát sem. Majd ha visszajöttünk kicsit jobban körülnézek milyen lehetőségek vannak. Meg akkora talán már a Mátéval is jobban ki tudok mozdulni.
Hajdúszoboszlóról már olyan sok jót hallottam, de még soha nem voltam ott, egyszer úgy megnézném.
Ági ti mentek nyáron valahova nyaralni?
Petra! Mit dolgoztál? És mennyi van még hátra a fősuliból? Én is infósként végeztem, csak nem Egerben. Te is a baba miatt szoktál le a bagóról? Nálam ez így egyszerre zajlott, megtudtam, hogy terhes vagyok, aztán szinte egyik napról a másikra le kellett tenni a cigit. Persze nem sikerült, csak pár hónap(kb.3) után abbahagyni véglegesen. Aztán így összesen 20 kilát szedtem fel a terhesség végére.

Huhh itt mindjárt 11 óra! Azt hiszem ideje aludni!

Üdv mindenkinek!
 
 


Hello!

Ági!
Megkérdeztem és sajnos már nem indul az idén nálunk levelező. Ennek az az oka, hogy inkább választják az emberek a pénzes képzést, csak hamarabb meglegyen.
Így én is a Bánkit ajánlanám neked, mert gyors és elég rugalmas, de persze itt is meg lehet bukni (de azért nehéz, mármint megbukni).

Petra! Kori!
Szóval dohányoztatok?! Annyira ellene vagyok, hogy már-már azzal vádolnak, hogy abszolut intoleráns vagyok velük (mert akkor is rájuk szólok, nem is kedvsesen, ha mellém állnak füstölögni). Sose dohányoztam, sőt nem is próbáltam.
De ügyesek vagytok, legalább leszoktatok!! Tényleg bravó, mert olyan kevés mindenkinek sikerül! És hányan dohányozzák végig a terhességet! Aztán meg csodálkoznak, hogy koraszülés a vége. Ugye nem fogtok visszaszokni?
Ági, te dohányzol?
És a párjaitok dohányoznak?

Petra!
A torna trénerének érdekel a száma?
Nagyon jó, szerettem járni és szerintem még egyszer megismétlem (mostanában). Nekem felírta a doki, így 1 éven belül 4x ingyenes.
Ha magadtól kezded el, akkor 10ezer.
Egyébként megtanuljuk a feladatokat, aztán otthon is kell csinálni. Én egy héten 5x szoktam esténként. Nekem muszáj, hisz tudjátok, hogy nézek ki (legalábbis alulnézetben)!

Jaj, mennem kell, mert Angyalka már nagyon reklamál.

Sziasztok!

Csilla

Kép
 


Elaludt Angyalka, úgyhogy még amit akartam...

Babaúszás
Mi 5 és fél hónaposan kezdtük el, de már 3 hónap után javasolják és legkésőbb 6 hónapos korig érdemes elkezdeni. Ez azért van, mert addig hívható elő a búvárreflex. (Nem nyelik le a vizet, hanem a merülés után kiköhögik, kiköpik. Flóra nagyon ügyesen csinálja.)
Petra! Mi szombaton járunk 10-től, tök jó kis társaság van és kb. azonos korú gyerekek, bár most jött egy csomó új, kisebb bébikkel. Csak ha esetleg egyszer tényleg eljöttök.

Tesó-projekt
Vsz. nem vállalunk még egyet, de ez tkp. rajtam múlik. A férjem szeretne (persze vannak olyan pillanatok, amikor nem, pl. hisztériapartizik Angyalka), de úgy félek, hogy
1. abszolút rámegyek (mármint egészségileg)
2. borzasztó idegbeteg vagyok néha itthon (azelőtt soha)
3. annyira hiányzik a munkám.
Szóval ez még nagy kérdés. Néha már kezdek hajlani rá, aztán újból átgondolom és mégsem, de másnap újból, ha meglátok egy kismamát szép pocival, stb....
Ti akartok majd még, Petra?

Alvás
Újból jól alszik, vsz. csak a fogzás szólt közbe.
Kori azt szeretném kérdezni, hogy nem szokik így közétek Máté?
Ági, nektek külön alszik Imike?

Na, üdv csajok!

Kép
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: