Új privát üzeneted érkezett!

Bocsi Norcsi cukor az az utolsó!

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Köszi Kata mégegyszer!

Gondoltam hogy valamelyik cukor lesz, mert igencsak sós lenne különben. Kép

Szia: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok! Több helyen is próbálkoztam már. Olyan szülõkkel szeretnék beszélgetni, akiknek a gyermeke dongalábas. Az én kislányom 2 és féléves, kétoldali dongalábbal született. Eddig 4x mûtötték. Sajnos eddig a babaneten egyik oldalon sem találtam hasonló betegségben szenvedõ gyermek szüleivel. Várom hozzászólásaitokat.
Julcsi
 

 
 

Sziasztok!

Én olyan szülõkkel szeretnék kapcsolatba lépni, akiknek refluxbeteg (gor-os) csecsemõje van.Ha pestiek jelentkeznének, személyes találkozásra is mód nyilhatna, tapasztalatcserére.

Várom válaszaitokat!
rea
 
 


Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. 4 éves kislányomnál fõleg reggel kb. 1/4 óráíg tartó köhögés jelentkezik. Javaslatra elvittük allergia vizsgálatra és azt mondták, hogy a cukorra allergiás. Hallottatok már ilyet? Ha igen örülnék egy kis tájékoztatásnak, mert én még csak az ilyedtségnél tartok és bõvebbet semmit nem tudok a dologról. Köszönöm elõre is.
Jutka
 


Nagyon hamar keress egy kórházi diétás szkembert, mert elég veszélyes dolog. Furcsállom, hogy nem küldtek el hozzá, van táplálkozási szakember minden kórházban, nagyobb rendelõben, aki segít az étrendben, és tudja mit lehet, és mit nem lehet enni.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Sziasztok!
Olyan szülõket keresek, akiknek a kisfia már átesett heremûtéten. Ránk is ez a sors vár hamarosan, és teljesen tanácstalan vagyok.
Rita
Rita
 


Kedves zsomimama! Köszi a reagálást, holnap megyünk Szegedre a klinikára. Jutka
Jutka
 


Sziasztok Anyukák!

Oltassuk-e gyermekünket agyhártya-gyull. ellen vagy sem. Erre mi felénk több anyuka kérdezi a dr.-néniket, és elmondják a + és - dolgokat, de akkor mi a jobb? Én az első lányom még nem oltattam, Ő 2 éves a kicsi 5 hónapos, és most megint gondolkodóba estem.

Lilla
 
 


Szia Lilla!

Igen! Én ugyan várok 1 éves koráig, mert akkor csak egy szúrás, de mindenképp beadatom, mert ismerős lánya elkapta...és iszonyú betegség Kép A lány már felnőtt, de nagyon nehezen gyógyult meg. Akkoriban még nem létezett ez az oltás.

Barbi
DBarbi
 


Lilla!

Én beoltattam és nem bántam meg. 1 éves kora elött kapta, 3 oltásban a menjugate nevő oltást. Ez volt az egyetlen védőoltás, amitől semmi de semmi mellékhatás nem lett, se láz, se rosszekdve, semmi. beadták, akkor perrsze pityergett, de ennyi. A kötelező oltásoktól mindtől hőemelkedése lett, meg a lába is bedagadt.
Ja, és ahogy ki is derül abból amit írtam, én külön adatattam be neki, nem a kötelező oltásokkal együtt, hanem azok után 1 hónappal (az elsőt).
Egyébként szerintem attól is függ hogy 1 éves kor előtt vagy után adassuk be, hogy ki mennyire hordja közösségbe. Mi járunk játzsócsoportba pl, így nekünk fontos volt. Bár tudom hogy ez az oltás sajnos a B típusútól nem védKép


üdv: manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Igen, Manónak igaza van. A dokink is csak akkor javasolta volna 1 éves kor elött, ha sokat járnánk közösségbe. De mivel ez nem így van, várhatunk Kép

Barbi
DBarbi
 


Köszönöm Lányok, hogy írtok.

gondoltam elkéstem vele, mert a nagy már 2 éves. Nem sokat járunk közösségbe. Úgyhogy lehet hogy a nagynak akkor beadatom.
De mi van azzal, hogy ha a védőoltás hatására lesz beteg? Úgy tudom ez lehetséges, mert a védőoltás is tulajdonképpen egy "micro" vírus, tehát mi van ha nem a védekezés alakul ki a szervezetben, hanem pont a betegség?

Lilla
 
 


OFF! Barbi, az én fiam pont 1 hónappal később született Kép 07.17. Lilla ON
 
 


Most látom, hogy van agyhártyagyull. topik. Olvasgatom azt is, hátha ott is van info.
 
 


Sziasztok! Lilla, szerintem is jobb beadatni az oltast, igaz, a betegség nagyon ritka, de nagyon veszélyes!!! En nem vartam meg a Fiam 1. szülinapjat, igy 3 oltast kapott, de 1 éves kor utan kevésbé kellemetlen, hiszen csak 1 oltas kell!Kép A Fiam nem lett lazas az oltastol, allitolag nem lehet töle beteg a kicsi, csak belazasodhat. Akkor jöhet a kup! Mielött beadattam volna az oltast, itt, a Rendelöben elolvastam rola mindent. Erdemes elolvasni ott is a dokik véleményét!!! Puszi!!!
Vendég
 


sziasztok!

Orrmandulagyulladásban számítok a tapasztalatotokra. A kisfiamnál (7-8 hónapos) a dr. ezt állapította meg. Most vett az orrából váladékot és az ÁNTSZ elemzi és bemegyünk az orr fül gégészetre is.
Csak már nem bírom kivárni, és az érdekelne, hogy természetes dolog-e, velejárója-e a szem alatti duzzadás, vizenyő, ödéma?? (olyan mint aki egy hete nem aludt..) Mennyi idő alatt szívódik ez fel? Mert ha csak ártalmatlan orrmand.nagyobbodás, nem is gyulladás, akkor úgy olvastam, hogy csak 2-3 éves kortól fejlődik vissza az orrmandula. Addig ilyen lesz a szeme?

Válaszokat előre is köszi, Lilla
 
 


Sziasztok! Légyszi segítsen valaki, ha tud!
A 4.hónapos babánknak kb 4 napja fátyolos, rekettes a hangja. Sírásnál is alig lehet hallani.
Válaszotokat előre is köszi!! Melinda.
 


Peetmeli, a gyerekorvost felhívtad már?
Bellana
 
 


Lehet hangszálgyulladás pl., de látatlanban még orvos sem mond semmit. Mutasd meg fül-orr-gégésznek(hétvégén is van ügyelet, bár én biztos nem vártam volna ezzel egy napnál többet), már csak azért is, mert az arra hajlamosaknál ebből krupp is lehet. Nem ijesztgetésből, hanem, hogy meg tudjátok előzni, vagy fel tudjatok készülni rá, ha mégis.
 
 


Köszi szépen a segítséget. Ma voltunk a kórházi ügyeleten és adtak ACC-t, valamint párásítanunk kell. Igaz, hogy csak belgyógyász látta a babát, de azt mondta, hogy vigyük el a fül-orr-gégészetre is, mert ő nem "lát" semmit. Egy kicsit piros a torka. Remélem nem lesz semmi komolyabb baj. Még egyszer köszönöm a segítséget.Majd írok, hogy mit mondott az másik orvos. Melinda
 


Na, akkor nem jártam messze az igazságtól, krupposoknak is pont ezeket szokták ajánlani, úgyhogy jól tetted, hogy elvitted. Jobbulást.
 
 


Sziasztok!
Megprobalok rovid lenni.A kislanyomnak egy genetikai izombetegsege van: "Multi-mini core" a neve.Ez a neveben is benne van, hogy egy izomsejten belul tobb apro lyukacsok vannak.Ennek a legfobb tunete, hogy az egesz teste sulyosan izomgyenge,szo szerint olyan,mint egy rongy-baba.Most 16 honapos,meg a fejet nem tudja sem emelni,sem forditani magatol,sem tartani,kezet,labat sem tudja tartani,sem emelni.
A keresem az lenne mindenkihez, hogy ha valaki ismer egy multi-minicore-os, vagy central core-os,esetleg multi core-os,ill. mini core-os beteget,legyen az felnott vagy gyerek, mindenkeppen szeretnem megismerni.Ez a betegseg nagyon ritka,semmit nem tudnak rola,igy a kimenetelet sem tudjak megmondani.Viszont a neten valo kutatasaimbol kiderult,hogy a teljes gyogyulastol a kinszenvedeses halalig minden elofordult mar ebben a betegsegben vilagszerte.
Szeretnek tapasztalatokat cserelni.Szeretnem tudni,hogy mire szamithatok es szivesen segitek is olyannak,akinek meg kisebb a gyereke es nem jart meg annyi mindent vegig,mint en.
KERLEK KERDEZZETEK MEG AZ ISMEROSEITEKET IS,HOGY HATHA RATALALOK EGY ILYEN SORSTARSA.UGY TALAN KONNYEBB LESZ MINDKETTONKNEK. KOSZONOM SZEPEN ES MINDENKINEK NAGYON BOLDOG KARACSONYT KIVANOK!!
A mobilszamom: 06-20-464-3738.
 
 


Huh Gabi nagyon együttérzek Veletek,és minden nap szurkolok,hogy javuljon a helyzet a kislánynál!!!
Lélekben Veletek vagyok,és öszintén sajnálom,hogy nem tudok segiteni,de ha esetleg mégis,akkor jelentkezem!!

Szia:KingaKép

Kinga
 
 


„Muzsikával az újszülöttekért!”


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek…

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért…
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

„A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!”


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

Kép
 
 


sziasztok!

Olyan szülöket keresek ,akik tapasztalatot tudnának cserélni velem.
A kisfiam,hólyag és jobb oldali vesehiánnyal született.
Szeretném tudni,hogy a kisbetegek ,hogyan viselik a rekonstruk-cios mütéteket,mennyi idö a gyógyulás és mik a rehabilitácio
utáni kilátások.

Köszönök minden segitséget
 


Kedves Lányok!

A Babanet szerkesztősége szeretettel várja a Látogatók történeteit a gyerekvárásról, családtervezésről, gyereknevelésről, szülésről, egészségügyről, családról, óvodáról, iskoláról, munkáról. Ha van olyan történeted, amely kacagtató vagy megható, megindító, elgondolkoztató vagy felháborító, esetleg reményt vagy megoldást adhat másoknak, ne habozzatok, hanem ragadjatok billentyűzetet és a kész írást küldjétek ide: szerkeszto@babanet.hu.

A történetek bekerülnek a Babanet Te Történeted rovatába, illetve a főoldalon is láthatók lesznek.

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet:

 

cron