Új privát üzeneted érkezett!

Szia Snowflake!

Megvan a hivatalos intézménykijelölés, tehát januártól irány az ovi! Az óvónők nagyon biztatnak, szerintük nem lesz semmi gond Boróval. Most már másfél órákat van ott, a csoportfoglalkozás után kapnak finomságot (túró rudit - igaz, ő még csak megnyalja, de nem eszi), aztán pisilnek a gyerekek, Borót átpelenkázzák!!!!!!!!!, kézmosás, öltözés, és irány az udvar! Kb. fél órát van kinn ő is a többiekkel, aztán jövünk haza. Legutóbb csak 4-en voltak a csoportban, s sokkal jobban figyelt Boró, jobban el is fáradt. A férjem szabadnapot vett ki, s az ablakból meglestük, mit csinál.
Egyébként határozottan jót tett neki az elmúlt 3 hét, sokat fejlődött, képzeld, már önként beáll a körbe körjátékkor!!!!!!! Ha ez így megy tovább, nem lesz akadálya az óvodai életének. Igaz, még csak fél napra fog menni. Ja, ő a legkisebb az összes (9) gyerek között! Mind termetileg, mind súlyilag, életkorilag, mindenhogy. És ami nagyon fontos: Borka nagyon szeret oda menni!!!!!

Az hiszem, ezek elég nagy és jó hírek!

Már előre félek a téli szünettől: nem lesz sem ovi, sem fejlesztés, apja is itthon lesz, ez egyenlő a katasztrófával! És 2 hétig!!!!! Utána megint nehéz lesz belerázódni a napi rutinba.

Kérdeztél a segítségről: hát, az nincs. Csak hárman vagyunk (Borka, apa, én), így mindenben csak egymásra támaszkodhatunk a férjemmel. Ez sokszor áldásos, sokszor viszont átok. Miután a szülinapja előtt 2 héttel a lányzó leszokott a szopiról, könnyebb egy kicsit az életünk. Nem önmagában a szoptatás volt nyűg, félre ne értsd! Nagyon szerettem szoptatni! De ez a természetes elválasztódás magával hozta, hogy könnyebben elfogadja pl. azt is, ha az apja eteti meg. Így végre - 3 év után - visszamehetek énekelni a kórusomba. Így van kikapcsolódási lehetőségem hetente 1 este... meg a fellépésekkor...

Most megyek ebédet csinálni. Még jelentkezem!

Üdv. Ktc
ktc
 
 


Örülök, hogy végül sikerült! :) Tényleg jó helynek tűnik, remélem, hamar be fog illeszkedni Borka! Biztos, hogy nagyon fárasztó lesz neki még egy jó darabig! A betegeskedésre is készülj fel eleinte.
Mennyi fejlesztést fog kapni az oviban? Kell még majd azon kívül is hordanod valahova?
Hát, nagyon izgalmas időszaknak néztek elébe, egy egész új életszakasz kezdődik. :) Kíváncsi leszek, hogyan megy majd!

Nálunk semmi különös, viszonylag rendben mennek a dolgok. A fejlesztő pedagógus szerencsére szimpatikus a lányomnak, így szeret járni a foglalkozásokra.
 


Ebben a félévben nem fog órarendileg fejlesztést kapni, már nem bolygatják meg a szeptemberben kialakult rendet. :( De ha valaki hiányzik, akkor pl. a jelenlegi korais fejlesztője őt fogja elvinni mozgásfejlesztésre (mindkettőt ő csinálja). Meg a csoporton belül is van mozgásfejlesztés. Örülök is neki, meg nem is. Jobb lenne, ha nem maradna ki egyéni fejlesztés, de azt hiszem, egyelőre az is elég nagy dolog lesz, hogy megszokja a közösséget. Remélhetőleg fejlődni is fog szociális téren, ez most nagyon hiányzik. Ja, meg a beszéd is... Szóval lesz elég dolga az egyéni foglalkozások nélkül is. Azok már úgyis nagyon mennek neki :wink: ...

Nagyon gondolkodom a TSMT-n, csak sok pénz. Most úgy vagyok vele, hogy esélyt adok az ovinak, ha nem indul meg a fejlődése megfelelően, akkor szeptemberben elkezdjük.

Hétfőn megyünk szemészetre, mert mintha néha kancsalítana, meg újabban az érdekesebbnek tűnő dolgokat nagyon közelről is megnézi. Nyáron voltunk vizsgálaton, akkor minden rendben volt, úgyhogy elvileg nagy baj nem lehet. De megnyugodnék, ha látná a doktor nénije. Szerdán meg valószínűleg fülészetre megyünk, mert sokat ütögeti mindkettőt, odanyúl, főként, ha valami nem tetszik neki. Nem hinném, hogy be lenne gyulladva, hiszen amúgy nem lázas, csak nagyon zizi mostanság (ez lehet az ovi vagy az úszás miatt is). Egyébként a szem- és fülmizéria is lehet auti dolog... Most is: csattogtatja a fogát, rászólok, erre két kézzel ütögeti a füleit, aztán meg az ujjaival a szájába nyúl (ja, végre jön az utolsó két foga).

Örülök, hogy veletek minden rendben. Milyen jellegű fejlesztéseket kap a lányod?

Üdv. Ktc
ktc
 
 

 
 

Sziasztok!

Bár nekem a kisfiam nem korababa, de azért szoktalak Titeket olvasgatni. Én a késői mozgásfejlődés topicon szoktam fórumozni, mivel Gergő enyhe fokban hypoton, ill. izomtónuseloszlási problémája van, mozgásfejlődése megkésett -20 hónaposan indult el. A többi területet is igyekszünk figyelemmel kísérni fejlődésében, mert az ilyen gyerkőcöknél a finommozgás, egyensúly, mozgáskoord. -ezekben le is van maradva- is sérülhet, később aztán tanulási problémák, figyelemzavar jöhet elő.

Mi 1 évesen kezdtük a dévényezést, amitől néhány hét alatt látványosan fejlődött Gergő -tudott mászni, ülni, felállni-, néhány hónap után oldalazva lépegetni, aztán fejlődése sokáig stagnált. Ekkor kerestünk más módszert is, és kezdtük el az egyéni TSMT-t. Ez után 1 hónappal indult el. Mi Vácon lakunk, és itt sikerült találnunk egy olyan TSMT terapeutát, aki házhoz jött felmérni a gyerkőcöt, és mindezért 2000 Ft-ot kért. Majd összeállította otthon a tréninget, és a következő alkalommal otthon betanította (ez újabb 2000 Ft) -egyszer végigcsináltuk, ha szükséges volt módosítottunk, majd a továbbiakban mi végeztük otthon Gergővel a gyakorlatokat megadott terv szerinti rendszerességgel. Ha kérdésünk volt, bármikor felhívhattuk. A következő tréning aztán 2 hónap múlva megint egy felméréssel indult, aztán betanítás és újabb 2 hónap otthoni torna, és ugyanez mégegyszer (összesen 6 hónap az egyéni alapozó tréning) Én úgy éreztem, hogy mind az egyensúly fejlődése, mind a beszéd beindítása szempontjából nagyon hasznos volt a gyakorlatok végzése. Szinte minden gyakorlatot más mondókára végzünk, ami miatt ez a terület nagyon jól van ingerelve, és mindez hetente 3-4-5-ször a tervtől függően. A hugom kisfia is elkezdte csinálni 7 évesen, nála a figyelemzavar, a beszédkésség, a jobb-balkéz, irányok ismerete, mozgáskoordináció javult tőle néhány hét alatt a fejl. pedagógusok számára is érzékelhető módon.

Mi most az egyéni tréning végére fogunk érni, és mivel sajnos a közelünkben nincs csoportos TSMT, ezért be kellett mennünk Pestre, ahol a BHRG felmérése tényleg elég borsos összegről indul -9500 Ft-, de aztán a foglalkozások díjai a dévényhez képest -azt már abbahagytuk- jóval kedvezőbbek (1600Ft/45 perc). Ennek a "tornának" meg tényleg látom értelmét.

Ktc, ha gondolod, szívesen megadom a váci terapeuta elérhetőségét. Mivel ma már ingyen, ill. 90 %-kal utazunk :) , 2 havonta két túrát -25 perc Vác a Nyugatiból- lehet, hogy érdemes rászánni, aztán meglátjátok, hoz-e eredményt a dolog.

Kép
Kép
 
 


Szia Ancsa!

Köszönöm, hogy írtál. Igen, érdekelne a hölgy elérhetősége. Különben is, az itthon végzett felmérést reálisabbnak gondolom, pláne egy autisztikus gyermek esetében. Az utazás talán nem is lenne vészes, csak időnk nem tudom, hogyan lesz, mivel januártól elkezdi az ovit a kislányom, igaz, még csak fél napos rendszerben.
Borkának a Dévény-tornára nem volt szüksége, szerencsére ilyen gondja nincs.
Külön korai fejlesztésre nem jártok Gergővel? Abban sok minden benne van, pláne, ha jó helyet és fejlesztőt találtok.
Üdv. Ktc
ktc
 
 


Sziasztok!
Ktc, szemészetet, fülészetet megjártátok? Kiderült valami?

Jó kis betegséghullám söpört végig az ovin, de mostmár mindkét kicsi felgyógyult szerencsére.

Már nagyon várom a téli szünetet, ránk fér egy kis pihenés!

A fejlesztéseket a tavalyihoz képest idén visszafogtam, mert elég nagy megterhelés az iskola magában is. Ugyanakkor meg mindig jár az ember agya, hogy mikor tesz jót, nem kéne-e több. Nehéz az egyensúlyozás. Jár a fejlesztő pedagógushoz a suliban, ezen kívül heti egyszer terápiás lovaglás, torna (alapozó torna szerűség), magatartás- és viselkedéstréning.
 


Ktc!

Küldtem neked privit a TSMT terapeuta elérhetőségével.

Egyébként autisztikus gyerkőcökkel is foglalkozik, többek közt egyik ismerősünk kisfiának is készített terápiás javaslatot. Tapasztalata szerint az autiszt. gyerkőcökre nagyon poz. hatással van a TSMT sokféle, intenzív ingere.

Az első felmérés -részletes kérdőív közös kitöltése, a gyerkőc spontán és feladathelyzetekben való megfigyelése, felmérése, papírok átnézése- kb 1.5-2 órát vesz igénybe. Nem végez olyan vizsgálatot, mint egy korai fejlesztős ped. (pl. formaegyeztető, arcok, gyöngyfűzés), inkább a szülő tapasztalatait kéri -véleménye szerint ez nem mérhető fel ilyen gyorsan és egyszeri találkozás során. Természetesen megnézi a gyerkőc izomzatát, koordinációját, finommozgását játékos-énekes mozgatással, a kül mozgásokban való viselkedését, "ügyességét" pl. labdadobás, gurítás, 1 lábon állás, futás, ugrálás, bukfenc, pörgetés, gördeszkázás stb., feladatértését és végrehajtási hajlandóságát. Érdemes véleményt vinni hozzá a Borókával jelenleg foglakozó szakemberektől, mert ők régebb óta, folyamatában figyelik haladását, részletekbe menően ismerik képességeit, és tapasztalataikat be tudja építeni a gyakorlatok összeállításánál.
A gyakorlatokkal végigviszi egy agyingerlő-érlelő folyamaton, azokat az ingereket keresi meg, amikből a tapasztaltak alapján kevesebb, nem elég intenzív érte őt. A gyakorlatokba aztán később kognitív elemeket is beépít pl. gördeszkára hasalva huzd magad el képekig, közben mond hangosan, hogy húz-húz, majd lerakott képek közül válaszd ki amit előzőleg megsúgtak neked (pl. piros autó), azt rakd a deszkára és told vissza magad, miközben hangosan mondod, hogy tol-tol.
Az egészben az a jó, hogy a feladatokat -egy alkalommal 15-17 darab, köztük a fenti bonyolultabbtól az egészen egyszerűig -pl.fekve, mondókázva hintáztatás nagylabdán- hetente 3-6 gyakorisággal, anyával-apával otthon végzi a gyerkőc. A gyakorlás időtartama 25-60 perc. Eleinte hossazabb, majd a gyakorlással rövidül az idő. Eleinte akadnak nehézségek, míg megszokják az egyes eszközöket, testhelyzeteket, ingereket, de mi határozott fejlődést tapasztaltunk a fél év során:pl. először arra sem birtuk rávenni Gergőt, hogy ráfeküdjön a deszkára, később hogy térdeljen, aztán húzza magát, ma pedig már a fenti feladatot is örömmel megcsinálja. Türelem és találékonyság -ebben a terapeuta is segített- kellett, ha már végképp nem boldogultunk, akkor hasonló hatású másik gyakorlatot találtunk ki.

Mi most voltunk felmérésen a Korai Fejl Központban, és az eredményekről részleteiben még nem sokat tudok, de vszleg szükségünk lesz a fejlesztésre. Gergő kicsivel az átlag alatt teljesített, kicsit lassú, bizonytalan. A finommozgás-kézi manipuláció, és a nagymozgások területén a koordináció, egyensúly még gyengébb területek. Ha van tapasztalatotok ezen a téren, azt szívesen veszem

Kép
Kép
 
 


Szia Ancsa!

A privid nem érkezett meg, kérlek, ha lehet, küldd el ismét!

A gyakorlatok, amiket leírtál (pl. gördeszkázás) most is megy, csak nem kell hozzá semmit mondania, mivel nem beszél. Válogatni sem tud, s kissé figyelemzavaros is. De a terapeuta biztosan tudja, miket lehet vele csináltatni, pláne, ha volt már dolga autisztikus gyerekkel.

Az egyensúlygyakorlatok közül nálunk nagyon megy a hinta egy pontban felfüggesztve, illetve mi rettentő sokat táncolunk vele (az ölünkben fogjuk). Kedvence még Borónak a vonalon járás, imádja pl. a járdaszegélyeket. Mi szerencsére kertvárosban lakunk, sok az olyan hely, ahol nem kell rettegnem a közel jövő autóktól. Borka imádja még az "apukás" játékokat: ilyenkor apja megpörgeti minden módon, bukfenctől kezdve az oldalra átforgásig. Borót a korai időszakban megtanítottuk kitámasztani, így az eséssel nincsenek gondok, s ha játék közben bizonytalannak érzi magát, leguggol vagy leül. A nagylabdán való üldögélés lényege kezdetben az volt, hogy a felső testét ne fogjuk, csak a combjánál szorítsuk rá a labdára. Mára ott tartunk, hogy egyedül ül rajta, s a tükörnél támaszkodik. Igaz, ez nem óriás labda, ha picit billen, leér a lába. Mostanában kezdtünk rendszeresen "úszni" járni, az is nagyon jót tesz, még ha nem is spec. terápiát csinálunk.

Finommozgás: lapozás újságban, önálló ivás, evés, rajzolás, gyöngyfűzés, homokozás, mondókázás. Mi nagyon sok játékot vettünk a Fakopáncsban, tudom ajánlani!

Könyvajánló (ötletbörzének): Deákné B. Katalin: Anya, taníts engem!

Korai fejlesztésre nem jártok? Abban minden benne van a nagymozgástól a beszédfejlesztésen át. Az Ayres-terápia eszközei is nagyon jók, általában azokat használják.

Snowflake!
A szemészeten mindent rendben találtak, bár lencsét nem engedett a szeme elé tenni (s ez le is van írva a vizsgálati papírjára!!!! :P ), max. +/- fél dioptria lehetne az eltérés, azt meg az ő szeme még korrigálja. Ilyen szempontból felesleges volt elmennünk, de azért megnyugodtam. Ezek után a fülészetre már el sem mentünk, nagyon figyeltük, mikor csinálja a fülütögetést, s jellegzetesen akkor, ha valami nem tetszik neki, vagy nem akarja. Aztán meg rájön, hogy úgy másképp hall, s akkor azért fogja be a füleit! :lol:

Most épp Borka is beteg, elkapta ezt a fránya vírust. Remélem, hétfőre helyrejön (már 2 napja hőemelkedése van, előtte 1 napig volt láza). Érdekes, hogy amióta nem szopizik, kétszer volt lázas, s mindkétszer magasabbra ment neki, mint előtte.

Igazad van, hogy nem terheled a lányod most plusz fejlesztésekkel, én is ezért örülök, hogy ebben a félévben (értsd: januártól) még Borkát sem macerálják. Ahogy mondod, elég lesz neki megszokni az ovit!

Hű, elszaladt az idő, megyek aludni! Jó pihenést nektek is!
ktc
 
 


Sziasztok, boldog karácsonyt mindenkinek!

Ktc, örülök, hogy rendben van a szeme Borkának! Remélem, meg is gyógyult azóta! Én nem akarom elkiabálni, de hosszú évek óta most jön az első téli szünet, hogy az egyik gyerek sem beteg! Most búcsúzom is, mert rengeteg a dolgom, ktc, a szünetben majd írok levelet! Vigyázzatok magatokra, békés ünnepeket!
 


Sziasztok Csajok!

Hát bevallom teljesen lemaradtam itt, még visszaolvasni is sok, amilyen rég nem jelentkeztem.
Előszöris BÚÉK Mindenkinek!
Nos Danimnál az orvosváltást trehány viselkedés és az elmondhatatlanul undorító viselkedés miatt tettem meg, amit az előző dokinője tett. viszont akire váltottunk, komolyan mondom, minden elismerésem. Képzeljétek, most áprilistól úgy néz ki, hogy beindul a növekedési hormon kezelés. Azért most, mert meg kell várni , amíg Dani betölti a 4 éves kort, mivel az alatt a szervezet túl kicsi a beavatkozásokhoz, ráadásul nincs kizárva, hogy beindul a növekedés.
Na hát ez nála nem következik be sajnos. Még mindig 83 centi körül mozgunk, aztán itt van lassan 4 éves. Szomorú vagyok, de nem tudok mit tenni. Viszont ami egy nagy eredmény azon kívül, hogy egy évre sikerült meghosszabbíttatnom a gyesem, hogy évente 10 gyermeknek fedezi az oep a kezelést, eddig úgy néz ki, hogy benne vagyunk ebben a támogatott keretben. (Nem szeretném elszólni...)
A lényeg, hogy biztos van 11 meg 12. hely is, csak azt már saját zsebből kéne fizetni, ami bizony hatszámjegyű majdnem hét. Szóval nagyon reménykedem.
Mindenkinek minden jót kívánok, hamarosan jelentkezem.
Mégegy kérdés csajok. Volt köztetek olyan, vagy ismertetek olyan anyukát, aki Rh negatívos és a terhessége alatt volt anti-D a vérében??? Jelenleg ezzel küzdök, és nagyon rezeg a léc, remélem megmarad a baba....

sziasztok, Gitti

KépKép
 
 


Szia Gitti!

Nagyon örülök, hogy jelentkeztél!

Jó lenne, ha tényleg támogatnák a kezelést Daninál! Mikor derül ez ki? Az jó hír, hogy sikerült a gyes meghosszabbítása. Emelt családit is kaptok?

Az anti-d kérdésedben sajnos nem tudok segíteni. Szerencsére nekünk nem volt ilyen gondunk. Azt sem tudom, meddig veszélyes ez a babára nézve.

Kérlek, feltétlenül írj még, nagyon izgulok értetek!

Kicsi Borókám is már 3 és fél éves, januártól félnapos ovis. Csoda dolgokat művel az óvodában, nagyon jó helyen és kezek között van! Számomra is meglepő, de utánozza a többieket! Így remélhetőleg a beszédfejlődése is meg fog indulni. Jó lenne már hallani gyönyörűséges hangocskáját!

Várom a híreket!

Üdv.: Ktc
ktc
 
 


Szia Gitti, örülök, hogy jó az új orvos, és drukkolok, hogy tényleg beférjetek a keretbe! Mennyi időn keresztül kell kapnia a hormont? Egész kamaszkorig, vagy csak rövid ideig?
Anti-dhez én sem tudok hozzászólni, remélem, rendben lesz minden. Már így is épp eleget aggódsz. Jelentkezz mindenképp!

Ktc, múlt héten válaszoltam végre, remélem, megkaptad!
 


Sziasztok!

Én is dícsérni jöttem a dsgm-et, majd 1 éves kortól a TSMT-t. Mi most kaptuk meg a 3. átírást, már csoportos akadálypályás fejlesztést csinálunk. Mivel itt nincs csoport, Pest meg nagyon drága, messze van, így itthon csináltam meg a pályát.
Ancsa! Küldtem privit de nem válaszoltál!
Segítenél? Hányan jártok egy csoportba? Mennyi idős kortól működik ez a gördeszka után megfogja a megsúgott képet? És hogy vetted rá Gergőt, hogy hajta magát a gördeszkán?Megmutattad? Gergő már motorozik is?
Ti 1 évvel idősebbek vagytok mint mi, és sokkal tapasztaltabbak!

Mindenkinek kitartást és minden jót :!: :lol:

benianya


Sziasztok Csajok, hónapok óta nem léptem be ide, sajnos okkal.
Megadom az e-mail címem, azon elértek és bárkinek írok, csak itt a fórumon ne kelljen. Ha bárkit érdekel, megírom mi miatt, nincs erőm itt írogatni.
Köszi és puszi mindenkinek!
gritti@citromail.hu

KépKép
 
 


Helló mindenkinek!

Nagyon rég nem írtunk ide, én is csak mostanában lettem újra babanetező. Sok régi ismerős azóta már kinőtt a babanetes korból, de remélem, azért ti még néha visszajártok.

Magunkról: mint kiderült, már több, mint 1 éve megvan a hivatalos diagnózis: gyermekkori autizmus. Bori még mindig nem beszél, nem szobatiszta, de a szociális viselkedése fejlődött, amióta ovis. Gyönyörűséges kislány lett! Imádjuk!
Próbáltam visszamenni tanítani, kétszer 1 hónapig sikerült, aztán feladtam. Sem én, sem Bori nem bírta a dolgot. Marad a gyes meg az emelt családi még 5 és fél évig, utána már ez sem lesz... Viszont döntő lépésre szántuk el magunkat: akármennyire is félünk a dologtól, kell egy kistesó! Most épp orvos és kórházkeresésben vagyok, mivel nem leszünk egyszerű ügy. Jó lenne olyan embert találni, aki időben felismeri, ha ismét jelei lennének az IUR-nek, aki nem ragaszkodik újra a császárhoz, s mindezt olyan kórházban, amely bababarát. Nem könnyű feladat!

Várom a helyzetjelentéseket!

ktc
ktc
 
 


Kedves Lányok!

A Babanet szerkesztősége szeretettel várja a Látogatók történeteit a gyerekvárásról, családtervezésről, gyereknevelésről, szülésről, egészségügyről, családról, óvodáról, iskoláról, munkáról. Ha van olyan történeted, amely kacagtató vagy megható, megindító, elgondolkoztató vagy felháborító, esetleg reményt vagy megoldást adhat másoknak, ne habozzatok, hanem ragadjatok billentyűzetet és a kész írást küldjétek ide: szerkeszto@babanet.hu.

A történetek bekerülnek a Babanet Te Történeted rovatába, illetve a főoldalon is láthatók lesznek.

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!


Bár nagyon rég nem írt ide senki, hátha újra tudom éleszteni ezt a beszélgetést. Kisfiam 36. hétre született 1490 grammal, 41 cm-rel. Most 10 hónapos és 5,7 kg, 65 cm, jó evő, jó kedvű baba és most kezdett kúszni. A születése óta jártunk egy -két helyen kórházban, SOTE majd Margit Kórház, mindig azt hittem hogy végre jó helyen vagyunk. A Margitba a mai napig járunk havonta kontrollra ahol neurológus, gyógytornász és pszichológus is megnézni a fiamat. Eddig mindig az volt a mondás hogy csinálja amit kell, tartsam a földön és ennyi. Mivel a kúszás nagyon nem akart beindulni ezért elvittem itt helyben a Korai Fejlesztőbe ahol egy konduktőr mindjárt azzal kezdte hogy hát látszik, hogy izomhipotóniás meg a figyelemzavar jeleit is mutatja hogy fejlesztés kell, illetve hogy a háta nagyon gyenge úgyhogy jó sok idő kell majd hogy tudjon mászni, ülni. Hazajöttem és először elkezdtem olvasgatni arról hogy az IUGR babáknál milyen problémák lehetnek, milyen fejlesztések kellhetnek és kiborultam. Se gyerekorvos, se a védőnő, se két kórházban, se a neurológus soha senki nem mondta, hogy a gyerekem súlygyarapodási problémája az IUGR miatt lehet, hogy gyenge a mozgásfejlődéshez, és hogy figyelemproblémái is lehetnek. Úgy érzem nem tudom merre induljak hogy megfelelő személyek végre megvizsgálják a fiamat és ha szükségess elkezdjük a fejlesztését. Szeretném megadni neki mint édesanya a segítséget, de már nem tudom ki az aki tényleg tudna segítegni. Ezért keresek hasonló helyzetben lévő anyukákat hogy megosszuk a tudást, infókat hova érdemes menni, kit kell keresni..stb. Köszönöm előre is
vnniki
Dunaújváros
 
 


Sziasztok, gondoltam írok ide választ mert szerintem fontos a kommunikáció és a tapasztalat megosztása . Az en kislányom Mia most 14 hónapos lesz. Szingapúrban született IGUR 36 hétre 2 kg-mal . Most kb 9.5 kg. Súllyal és növekedéssel voltam elfoglalva annyira hogy vittem en itt neurológushoz először 5 hónaposan aztán 10 honaposan de itt senki nem találta különösnek a fejlődést . Pedig nem akart szópni így fejtem a tejet egy évig . Nem fordult magától 7 honsposan nem ült egyedül 9 hónapos koráig, nem kúszott mászott nem gagyogot csak kicsit és ridkan. Nem bírtam tovább és haza vittem kivizsgálásra . Sajnos nekem lett igazam. Születés körüli oxigén hiány okozta kisebb agy károsodás . Nem genetika vagy anyagcsere de baj az tuti. Volt MR vizsgálat . Egy hónap otthon Deveny 2 egy héten és 4 egyébb terápia , otthoni torna . 13 honapossan megtanult mászni , felül hastól egyedül , sokkal többet gagyog . Szavak Deddy, mama, baba. De akkor mondja ha ő akarja nem utanoz nem mutogat. Tapsol de nem integet. Aggódunk érte . Most költözünk haza. Májustól intenzív Aqua , gyógytorna , deveny, beszed indítás. Remelem nem kestunk el túlságosan és behozzuk a lemaradást. Magyarországon a legjobb a korai fejlesztés , sajnos privát képzések de legalább vannak. Végre úgy érzem valaki foglalkozik velünk . Mia most úgy 9 hónapos szintjén van nagy mozgás és beszed értés , kommunikáció területen itt a legnagyobb a lemaradás. Rossz a kordinacios képessége és egyensúly zavart is látok. Fojamatossam imatkozok hogy javuljon és javul is de azért felek a jövőtől. Kezd el a fejlesztést minden vonalon mert a kis agyuk sokat fejlődik ebben az időben. A te kis gyereked mutogat, gagyog?


Most latom hogy ez a blog több mint egy éves . Elnéztem a dátumot . Ha meg olvasod írd meg hogy hogy alakult az elmúlt egy év nektek? Köszönöm

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet:

 

cron