Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Új alany vagyok itt, totál elkeseredve próbálok tapasztalatokat gyűjteni az alábbi bajunkra (ha kicsit hosszú, bocsi).
Kisebbik fiam 3,5 éves. Kb. 1 éve kezdődött nála, hogy egyszercsak azt láttam, hogy szorongat, nem jelzi, hogy kakilni kell. Aztán ebbe szépen lassan úgy belemélyedtünk, hogy mostmár gyakorlatilag minden módszert kipróbáltunk (háziorvos javaslatai: Laevolac vagy Duphalac szirup, kúpozás - na ez egy tragédia, és ráadásul ez sem vezet sehová - beöntés (már kórházban is csinálták neki ambulánsan, gyermekpszichológus), szóval leírni is tök fárasztó. A szobatisztaságot teljesen önállóan intézte, egyszercsak szólt, hogy pisilni kell, és kész. Aztán a kaki még sokáig pelusba ment, és akkor - sajnos nem tudom semmilyen eseményhez kötni a dolgot - elkezdte szorongatni. Azóta nincs megállás. Mostmár ott tartunk, hogy nem hajlandó a bilire csak visítva ráülni (megjegyzem a pelusba sem kakil), totálisan ki vagyok lelkileg, és persze gondolom ő is. Ez egy ördögi kör. Mindenki azt mondja, hogy kattanjunk le a témáról, és majd kinövi, de a mindennapokban ezt egyszerűen képtelenség betartani. Semmilyen szervi baja nincs a gyerkőcnek, ezt már kizárták. Marad a küzdelem, a lassan idegösszeroppanás vagy gyomorfekély. Ő egyébként különösen nem kínlódik tőle, nem fáj a hasa, egyszerűen kijelenti, hogy nem kakilok. Időnként már durva és türelmetlen vagyok, mert ezt egyszerűen már nem lehet ép ésszel kibírni.
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy valaki volt-e hasonló helyzetben?
 


Szia!

Ismerős a helyzet! A mi fiunk is már pisiügyileg szobatiszta volt, amikor elkezdte ezt a visszatartósdit. Egyébként nem ritkaság, sok fiús anyukától hallottam hasonlókat. Mennyi ideig tartja vissza? Hogyan rendeződik végül a dolog? Hova kakil és hány nap után? Azért kérdezem mert ezt nem írtad. Nekünk 4 nap volt azt hiszem, a maximum. Aztán csak kakilt! A mienk -ha már nem tudta visszatartani -akkor mindig elintézte a pelusba (éjjel még pelusos). De tényleg nem számít ilyenkor semmi, még a kúp után is visssza tudta tartani! Egy ideig engem is zavart - bár gyomorfekély nem fenyegetett :D - aztán békén hagytam. Egyszerűen nem kommentáltam a dolgot, ha bekakált, lemostam, de nem mondtam (amit korábban szinte mindig), hogy ezt a bilibe kéne stb. Igyekeztem minél kevesebbet beszélni róla. Pár hét alatt eljutottunk odáig, hogy minden reggelre volt kaki, igaz, a pelusba. Aztán egy pár újabb hét után ő vette elő a bilit és büszkén hordozta körbe az eredményt! Persze még mindig előfordul a reggeli pelusba is, de annyi baj legyen! Csak lazán! (Tudom könnyű ezt mondani)
Vendég
 


Szia Pircsatt!Az én kisfiamnál is elég sokat küzdöttem ezzel a kaki dologgal,ő is utált wc-re menni,mára ez a dolog rendeződött (most 5 éves)Legalábbis itthon már elmegy kakilni de az oviban vagy idegen helyen soha!!Szóval volt idő amikor minden napos cirkusz volt ,és szabály szerint kényszeríteni kelett,hogy üljön rá a wc-re,tényleg bosszantó de szerintem komoly baja sose lessz belőle.Próbáld meg egy kicsit lazábban venni a dolgot(ez nekem se sikerül soha semmilyen problémával kapcsolatban) a gyerek érzi,hogy mi bosszant,mivel kelt feszülséget a családban és annál jobban csinálja...!Egyébként a lányom is ezt csinálta a ha jobban visszagondolok,de ő már 11 éves,szóval rég volt.Róla onnan tudtam,hogy rá kéne már egy kicsit kényszeríteni a wc-re,hogy már feszengett a széken és probálta visszatartani.Szerintem sok gyerek utál wc-re menni,ki ezért ki azért...
Vendég
 

 
 

Sziasztok

Székletgondra van egy kiváló aloe-s termék aloe vera gél barckos formában ami direkt a székletgondokra van kifeljlesztve. Csak természetes anyagokat tartalmaz és beállítja az immunrendszer működését.

Nekem jelenleg 5 éves a kislányom pici kora óta szenvedett székrekedésben sokszor véres volt a popsija annyira erőlködöt:( A kúphoz egy idő után hozzászokott a szirupok amiket kapni lehet nekünk semmit nem használtak sajnos hiába ivott sok rostoslevet mind mind kevés volt. Ez a gél nagyon nagyon jó csak ajánlani tudom igaz csak otthon végzi el a dolgát de tökéletesen működik a székletürítése és fontos, hogy nem erőlködik:)

Ha érdekel:: moni0511@freemail.hu

Debrecenben élek:))
 


Sziasztok!Májusba múlt 1éve,hogy a 3éves fiam tökélyre fellesztette a kakivisszatartást.Kivizsgálások,ordítás,könyörgés,ajándék igérés,stb.Már rég nem az étkezés a ludas.Egyszerűen közli,hogy nem akar kakilni de abszolut SEHOVA!Apjával kiküzdjük belőle max.5-6 nap után.Hozzáteszem kakálástól számított 3.napon ő kap kúpot,de reakció semmi.Kicsit futkározik,lefekszik az ágyra mert akkor elmúlik az inger.Aztán megint várunk 1 napot és profi módon adok neki 1 beöntést.Hát felvettem kamerára azt amit tesz.Olyan őrjöngésbe kezd,mintha kínoznák.Szakad róla a víz,hogy visszatartsa de lehetetlen.Aztán csönd lesz,és közli,hogy ő milyen ügyes volt és a családnak megkell nézni az eredményt.Pisilni ügyesen kimegy a wc-re.Nem látjuk a kálváriánk végét.Egyébként tök értelmes kiskölökről van szó.Tud nekem valaki megoldást,hogy eleressze a "dolgot"?
 


Kedves bábópa, vissza tudsz emlékezni arra, hogy ez az egész hogyan kezdődött? Mert ha jól visszaszámolok, akkor 2 éves lehetett akkor...

Már a másik kakaivisszatartásos topicba is megírtam az én élményeimet az unokámmal kapcsolatban: a pisi viszonylag egyszerűen ment, mikor látta, hogy kvázi tud csövezni is a kukijával, majdhogynem élvezte, de a kaki... na az kemény küzdelem volt. Azt nem és nem, az istennek sem. Illetve hálistennek ő volt annyira könyörületes, hogy pelenkába azért hajlandó volt, de ez 3 éves korában még úgy működött, hogy alig két hónapja lett pisiügyben szobatiszta, és úgy adtuk be az ovodába, hogy egyszerűen ezt az egészet LETAGADTUK, eltitkoltuk, különben be sem vették volna. Jóval túl volt a 3 és fél éven, amikor a lányom megunta és egyszerűen megmondta a gyereknek, hogy ha ez a csomag pelenka elfogy nincsen több, mert nincsen rá pénze. (Addigra már olyan szinten szívatta az anyját, hogy a pelenka ráadása után is mindenfélerituálékat talált ki: csak a laksá bizoyos pontjain, és csakis úgy, hogy állva, meg simogatta a falat közben ilyesmi).

Hát volt egy kemény hetünk (együtt lakunk, azért mondom így, és a nap felében én vigyázok rá) , mindenféle "kakatánccal" (mi csak így neveztük, amikor kezét a fenekére szorítva ide oda ugrált), de aztán csak sikerült az utolsó percben kiengednie... DE MINDIG EL KELLETT BÚCSÚZTATNI A KAKIT, jó utat kaki, te most mész kakaországba hol te leszel a kakakirály stb.

Szerintem a fiúknál sokkal gyakoribb ez a probléma, a kakit a saját testük részének tekintik, amitől nem szeretnének megválni, mert... (a fene tudja). MIndenesetre az valamit használt, amikor egyrészt a lányom a kis rajztábláján lerakjtolta neki a kaki útját (ennivalóból kaki, aztán a kaki útra kél, és a wc-ből a csatornán át eljut kakaországba), másrészt büszke vagyok a lányomra, hogy képes volt türelmesen kivárni, amíg a megfelelő pillanat elérkezett..


Szerintem ti siettettétek a MEGFELELŐ PILLANATOT, mert ez az egész egy pszichés dolog, és innen kell megközelíteni.

Üdv: eszterlánc


Kedves eszterlánc!Köszönöm a választ,de visszaemlékezni nem tudok mi történhetett 2éves korában.Pszichológus nem tud segíteni,mert kicsi még a gyerek és nem érti meg,hogy muszály kakilni.Teljesen egyedül vagyunk a környéken,a családban,az ismerősök között ezzel a gonddal.Anyukám még ilyet nem látott,anyósom úgy szintén.2000zsákot teleraktunk már a tanácsokkal.De mi látjuk nap mint nap.Mi már nem vagyunk a legfiatalabb szülők,Gabó az egyetlen gyerekünk nagyon szeretjük és nem volt még megverve sem.Csak a jóisten tudja miért van ez így.Kineziológust ajánlottak stresszoldásra,de ezen még gondolkodom.
 


Nem azt javaslom, hogy a gyereket vigyétek pszichológushoz, hanem hogy ti kérjetek a gyermekléleket jól ismerő szakembertől tanácsot, mert mint írtam ez a dolog lelki eredetű és azzal van összefüggésben, hogy a kakit a saját teste részének tekinti és pánikba esik, hogy meg kell válnia tőle. Elég gyakori probléma, csak nálatok valóban súlyosan jelentkezik.

Üdv: eszterlánc


Kedves eszterlánc!Megpróbáltuk a kakiéletútját lerajzolni,ahogy a lányod is tette,egészen a kaki országig.Elvan ámulva és igéri,hogy elengedi.De pl.ma is jött az inger,és már hisztériába átcsapva ordította,hogy nem akarok kakilni.4.nap hát sajna kúp.Annyira jó az étvágya ma paradicsomlevest 2 tányérral evett.Szóval jó lenne már ha vége lenne ennek az áldatlan állapotnak.Segítsen még valaki ha olvassa ezt a levelet.Viszlát.
 


Szia bábópa,
bocs, de nyaralni voltunk és nem tudtam válaszolni. A kaki útját elmagyarázni szerintem nagyon jó ötlet volt, talán még valahogy ujra elmagyarázhatnád, hogy a kaki amikor a belek végére ér, akkor nagyon nagyon ki akar jönni, (szeretne kakakirály lenni vagy mittudomén) és ha nem engedik akkor nagyon dühös lesz, és mérgező lesz, emiatt is okozza a görcsöket (ez csak egy ötlet).

Őszintén sajnállak benneteket emiatt. Amúgy milyen helyre mehet a kaki? A bilit elfogadná? Vagy wc szűkitő van, és jobban szeretné a wc-be? Mert a wc szűkitő önmagában lófütty, az alá kell még egy olyan sámli, ahová leér a lába pl... változatlanul azt ondom, hogy erről meg kéne kérdezni a gyermeklélekgyógyászt, hogy ő mit tanácsolna.

Vigaszul annyit, hogy ezek általában egyszerre meg szoktak oldódni, bármennyire is kilátástalan a helyzet. Nálunk 3 éves korban még csak a remény se volt meg erre, mi el voltunk foglalva azzal, hogy az istenért csak be ne pisiljen, mert ovodába kellett iratni a júliusi gyereket.

Üdv: eszterlánc


Üdv eszterlánc!Először is köszönöm az együttérzést.Remélem a nyaralás jó telt el.Nekem már 3.év,hogy nem megyünk üdülni egyéb,és más okok miatt is.Pedig én is gondoltam,hogy Gabónak lehet jót tenne egy másfajta környezet egy kis kiruccanás.De az ember...blabla.Szóval küzdünk az én fiammal,és a meccs eredménye az ő javára dől mindig.Tegnap ült kint az udvaron a bilin mellette az egyik oldalon 1 dömper,a másikon 1 kisbicigli és kapaszkodott ordítva ezekbe.Aztán felugrott és közölte nem akarok kakilni.Na erre elborult agyam és benyomtam egy kúpot.Lett erre olyan szaladozás,kis kezével szorította össze a fenekét.Ami közbe van az NO KOMMENT!Mind két szomszédunk kinnt van az udvaron a franc tudja mit gondolnak mit tehetek én ezzel a szegény gyerekkel.Hát bementünk a lakásba és ráültettem wc-re.Van kis sámlija leér a lába.BORZASZTÓ volt hallani.Hívott magához kapaszkodott,és egyszercsak 3at nyögött és kint volt a kaki.Ekkor már az ordítást felváltja az,hogy mondja nekem leszállva wc-ről milyen ügyes volt most ő,mekkorát kakilt és menjek ki mert elintézi a kaki útját.Mondom innentől mintha semmi nem történt volna.De átélve rettenetes 1éve2hónapja.Mikor jön el az a nagy áttörés!Viszlát:bábópa
 


sziasztok bocsi hogy irok,de én erről azt hallottam hogy a kúpot se lehet ennyire sokszor használni mert kisfiad meg fogja szokni hogy csak kuppal kakiljon.szerintem hagyni kéne 5.napon ugyis kakilni fog....mertmár vissza tartani se fofja tudni.....mert a kaki helye kint van..de amugy nagyon jo ötleteket kaptál..s remélem hamar megoldodik az a probléma pusy

Sziasztok!


PHPBB kód:
Kép


Sziasztok!

Bábópa! Sajnos nem vagytok egyedül ezzel a problémával. Az én kislányom ugyanilyen. 3.5 éves és 4 naponta sokszor csak beöntéssel kakil. Van hogy a kakilás után 1 nappal mondja hogy kakilni kell, de ő nem akar mert fáj neki és nagy lesz és nem tudja kinyomni. És ezek után napok telnek el és semmi. 4 nap reggel már mondom neki, hogy ma mindenképp kakilunk és próbálja meg, ne kelljen beöntés, de sajnos még így is ritka hogy magától sikerül. Egy rövid ideig a Tamarinlax lekvár segített és akkor minden 2. napon kakilt, de azt is megszokta. Úgyhogy toporgunk egyhelyben. Ráadásul annyira kemény és nagy a széklete hogy egyedül sokszor ki sem tudja nyomni. Sokszor szól hogy beszorúlt és segítsek neki. Ilyenkor csak úgy tudja tovább nyomni ha a bőrén keresztül egy kicsit összébbnyomom a kakit hogy kiférjen, és akkor kicsúszik. A szívem szakad meg ilyenkor :( Ha kijött a kaki ő is rögtön hangulatot vált, örül neki, gyorsan huzza le a wc-t, mert a kakimanók várják a kakit. Nekünk is azt mondták hogy kinövi, de én nem hiszek benne. Ha valaki ennyire fél a kakilástól azt nehéz levetkőzni. Már több mint egy éve szenvedünk vele.
Még az is rossz nálunk hogy nagyon rossz evő kislány. Alig eszik meg valamit, csak pár étel csúszik, és azok sem túl rostosak. A húst példáúl egyáltalán nem eszi meg. Mi legalább tudjuk, hogy azóta nehéz ügy a kaki, mióta a bébiételeket abbahagytuk. az összes rost a reggeli műzliből és a gyümölcslevekből jut belé, így nagyon kevés. Már volt hogy 3 napig csak főzeléket kapott és semmi mást nem adtam enni neki, de 3 napig nem evett semmit. Ennél tovább pedig nem mertem húzni. Nem is tudom hogy lehetne normális étkezésre szoktatni. Semmit sem akar megkostolni.

Na ez jó hosszúra sikerült...

Üdv:
Nicol

Kép
[/url]
 
 


Megírtam az előbb annyi mindent,aztán valahogy eltűnt.Kedves fnikol!Nagyon lényeges,hogy a kakit puhán tartsd.Ne engedd keményedni.DUPHALAC szirupot adj neki mindennap 6ml-t.Ezen kívül kapsz a patikába paraffin olajat.Ebből is tegyél 2naponta 5ml-t.Keni a beleket.A másik: Gabi amikor szomjas,kellemesen hűs joghurt italt iszik.Van az a márka,hogy KYR.1L-ES A KISZERELÉS asszem.Ez aztán tekergeti neki.No nem bizti,hogy lesz valami,de tuti puhítja.Kivizsgálták szervi eltérés nincs,csak visszatartás.A j oghurt italt néha vetem be.Egyébként sima vizet adok neki mindig. 2éves kora óta van ez.Most 3 éves 3hónapos.Szörnyű helyzeteken vagyunk túl,és mém nincs vége. Üdv.:bábópa
 


Bábópa!

Köszi a sok tanácsot. A duphalac szirupot kipróbálom mindenképp. A Kyr joghurtot nem issza, de az Actimel viszont csúszik. Remélem javul a helyzet.

Nicol

Kép
[/url]
 
 


Sziasztok!

Rég nem járt itt senki, de azért megpróbálom, hátha olvastok azért!
Bábópa!
Sikerült valami megoldást találni?
Mintha az én kislányomról írtál volna! Totálisan ugyan ez a helyzet, lassan 2 hónapja. Eldöntötte, hogy nem kakil, és csinálhatunk mi bármit, leígérhetjük a csillagokat az égről, erőszakoskodhatunk, semmi sem használ. Mást nem tudunk tenni, higítjuk a székletet, laveolac, paraffin olaj. Nálunk lehet lelki okokhoz kötni, óvoda kezdés+testvér érkezése, sok lehetett a pici lelkének. +egyszer kemény volt neki, fájt, azóta fél tőle.
Sajnos az a legrosszabb az egészben, hogy nagyon kihat a viselkedésére. Ha már érzi, kakilni kellene, begubózik a szobájába, nem hajlandó sehova sem menni, kedvetlen, elfekszik, betakarózik, rossz nézni, hogy szenved. . Erről szól már minden napunk, a kaka körül forog minden. Annyira szörnyű látni, hogy szenved aranyom. Már az oviban is szóltak, nagyon szorongó lett, elsírja magát mindenért, feszeng. Idegileg teljesen kikészülünk. Próbáltuk hanyagolni a témát, mert már érezzük, ő is túlstresszeli magát rajta, meg mi is, de az lett az eredménye, hogy a pisit is visszatartotta, ne hogy más is kijöjjön. Szóval muszáj erőszakkal kakiltatni, ez egy ördögi kör.
Ha valaki tud valami megoldást, hálás lennék.
Másnál is ennyire kihat a viselkedésre?

üdv.
Évi

Kép

Kép
 
 


KIstestvér érkezése... ezek szerint amíg te otthon vagy a kistestvérrel, ő ovodában van. Ez komoly leki ok is lehet, van aki úgy vezeti le, hogy állandóan bántja a ksitestvérért, van aki állandóan hisztizik,a jógyerekek áltaában a kakival tiltakoznak, vagy álmukban sikoltoznak stb.

Nem írtad mennyi idős pontosan, tavaszi, nyári vagy őszi gyerek, mert nem mindegy.

Igen, lehetnek lelki okai is + egy kellemetlen kemény széklet így együtt.


Én a következőket tenném a székletfellazítás mellett: kivenném az ovodából míg tehetem, akármenyire is mondja hogy akar járni, és akármennyire is könnyebbség neked. Ha betöltött 4 évesen megy ovodába, akkor se veszít semmit.

Nem forogna minden a kaki körül, ez a legrosszabb!!!! Nem is foglalkoznék vele, kakil amikor kakil és oda kakil ahová akar. Ha bilibe akkor oda, ha pelenkába akkor oda. Nem szabad, hogy a kaki téma legyen!!!

Kakil mielőtt szétdurran, hidd el. Akkor meg kell dicsérni, és kész. (No meg, ha mégis szóba kerül, akkor javaslom az általam leírt módszert amit a lányom alkalmazott a gyereknél, nevezetese, hoyg elmagyarázta neki rajzokkal, a "Hogyan működik a tested" könyvvel, hogy mi is a kaki és mi a szerepe, nevezetesen, azt kakiljuk ki amire már semmi szükségünk, és a kaki utána milyen utat jár be. (Csatorna, kakikirályság stb. )

Üdv: eszterlánc


Szia Eszterlánc!
Köszönöm a hozzászólásodat, igen, amikor megtudtam, hogy tesó lesz, rögtön elkezdtem számolgatni, és azóta aggasztott , hogy egybeesik az óvodával. Pont ezért már augusztus elején elkezdtük beszoktatni, hogy ne kösse össze, nem is volt semmi gond, szépen ment minden.
De igazad van, sok ez neki, és biztos összekapcsolta a dolgokat, bár ez a kaki téma már szülés elött jelentkezett. Most őszi szünet volt, illetve még a héten sem viszem, megpróbálok minél több időt kettesben tölteni vele, nehogy azt érezze, elvesztette kicsit anyát a tesó miatt. De ma is pl. elvittem az állatkertbe, szépen elvoltunk, aztán egyszer csak elkezdett sírni, hogy hol a Gergő, ő miért nincs itt. Nem tudom, hogyan lesz, gondolkozom, lehet, tényleg ki kéne venni. Még ha baromi nehéz is lenne megoldani, nem részletezem, de elég sok a teher..... A gyerektársaságot viszont rettentően igényli, és most, hogy itt az ősz, még a játszóterek is üresek. Meg az nem ugyanaz. Nem tudom, mikor teszek neki jót.
Próbáltuk mi lekattanni a témáról, de egyszerűen nem megy. Most is: szerda reggel volt utoljára kaki, elő sem hoztuk a dolgot, egész tegnapig. Eredmény: szombaton már ki sem akart mozdulni az ágyából, párna a hasa alatt, szorított ezerrel, nem ment el pisilni sem, nehogy kijöjjön a kaki. Fetrengett egész nap, üvöltött a hasgörcsöktől, de akkor sem! Inkább szétdurran, inkább bélcsavarodást kap, hidd el, akkor sem hajlandó. Aztán 3 óra kegyetlen visítás, már félünk, kiküldik ránk a szomszédok a gyámhivatalt, olyan szörnyű, tutira azt gondolják, öljük a gyereket. Ilyen helyzetben hogy maradjunk higgadtak, hogy várjunk türelemmel, hogy majd csak összekakilja magát? Bevallom, eldurrant az agyam sajnos, üvöltöttem már én is, aztán lefogtuk, beadtuk a kúpot, további őrjöngés, végül nem bírta, eldöntötte, jó megadja magát, és akkor 1 pillanat alatt el tudta engedni, nem volt kemény, tényleg hihetetlen gyorsan túl volt rajta, amikor már akarta nyomni. Utána rögtön felszabadul, mondja, hogy milyen ügyes, kakált, és játszik, és csicsereg, jön-megy, visszatér a mi kis energiabombánk.

Csütörtökön megyek kinezológushoz, hátha.
Van valakinek tapasztalata kinezológus ügyben?
Üdv.
Évi

Ui. Köszi ezt a kakikirályság tippet, elmeséltem én is neki, látszik, gondolkozik azért rajta, milyen jó lenne annak a kakinak a családjával végre...

Kép

Kép
 
 


Kedves dunyi!
Én sokszor rá néztem erre az oldalra,de senki nem írt nyár óta.
Aztán most mégis megnéztem az oldalt hátha van ilyen nehéz sorsú szülő,ilyen gonddal.Fiamnál úgy 50%-ban látom oldódni ezt a problémát.
Tudod mikor kakil?Hetente egyszer.
Beletörődtünk,és nem akarunk már ezzel foglalkozni.
Nagyon észre venni,hogy tele van a popsi kakival,mert felül az ágyra és tekeri a lábfejét.
Mondja,hogy kuckolja a kaki a hasát belül.Nosza pattanjunk a bilire.
Ráül de jajgat sír segítségért kiabál.
Egyik nap ilyen kakis napon hallom,hogy suttog a kakinak,hogy ne jöjjön ki.
Édesapja megkérdezte tőle miért nejöjjön ki.
Azt mondta ez az övé és sajnálja.Persze azért az a fránya kaki csak ki jön.
Szóval most itt tartunk.Ovodás és szeret járni,nagyon jól eszik.
Semmilyen külső hatást nem alkalmazok a gyereknél.(se kúp,se beöntés)erről letettünk.6-7nap de megvan.
A székletet továbbra is lazítom,tartom a puha állagát.
Másfél év kemény küzdelmek után szerintem lassan kifogunk lábalni.Májusba lesz 4 éves,addigra tuti helyrejön.
Kineziológusnál voltunk,...á semmi.
KIVÁRÁSOS MÓDSZER=IDŐ!!!!!!!!!! :D
 


Kedves bábópa és dunyi,
ugye hogy van ilyen kakinemelengedés cirkusz amiatt, mert egyszerűen a kakit mint olyat a saját testük részének érzik??? Higyjétek el, ez bár szörnyű, de nem olyan ritka. És ha agyilag megérnek arra, hogy felfogják, hogy az anyagcsere úgy működik, hogy amit beveszünk abból valami ki is megy, onnantól nem lesz probléma.

A szerencsések azok, akiknek a gyereke olyan (90%) , hogy ezen eszébe se jut gondolkodni, mert úgy működik mint a schaffhauseni óra, reggilizik, bilire ül, kakil, ász-pász jóvan. De aztán jön valami pár gyereknél - ez végülis az értelem megnyilvánulása -, hogy miért is kell nekem a kakimat másnak odaadnom? És az ÉN kakimat vécébe leengedni, ahol mindenféle szörnyűség vár rá??? Nem tudom pontosan megmagyarázni, mert ez a titok a gyerekek sajátja, de pár gyerekpszichológus már megfejtette, és van ilyen valóban.

A megoldás pedig mindig az, hogy nem szabad a dolgot soha túlragoznitúlragozni. Tudom, hogy nehéz megállni, és senkit nem itélek el, hogy ha látja, hogy a gyereke már napok óta fetreng a kíntól, akkor a bélcsavarodás veszélye helyett kúpot ad vagy beöntést, de ennek soha nem szabad rendszeressé válnia.

És szeretnék mindenkit megnyugtatni, hgy ez el fog múlni.
(Bár hogy rémes, azt tudom...)

Üdv: eszterlánc


Sziasztok!
Köszönöm szépen a hozzászólásaitokat, annyira de annyira jó, hogy van ez a fórum.
Nem akarom elkiabálni, de tegnap mintha lett volna egy kis áttörés.
Amíg Lucika ücsörgött a fürdőkádban a jó kis meleg vízben, lazultak a belecskéi, játszottunk egy félórát: Apa a szomszédos vécéből elváltoztatott hangon belebújt a kakakirály szerepében, onnan beszélt, mennyire várja az ő kis kakáját. Én meg mintha a kaki lettem volna beszélgettem, hogy mennyire szeretnék már hazajutni. Belement az én kis angyalkám a játékba, meg is nyílt, elmondta, attól fél, kemény lesz (mégis csak ez a fő probléma úgy látszik) aztán fürdés után ő mondta, most akkor elengedi. Volt sírás, nyöszörgés, de sokkal-sokkal kevesebb, és stresszmentesebb volt az egész. A szokásos 1-1,5 óra helyett fél óra alatt volt eredmény. Utána sokáig elemeztük milyen a formája, színe, stb, elmesélte neki, milyen volt a napja, hurcoltuk körbe a lakásba mint egy ereklyét, végigmutogatta neki a játékait, elbúcsúztunk tőle, integettünk neki. És kislánykám magától mondta a végén: Akkor holnap is találkozunk!
Nagyon kíváncsi leszek, mi lesz az este.....

Kép

Kép
 
 


Szia dunyi!
Jót nevettem mit tettetek a búcsúzás érdekében.Volt olyan,hogy gyertyát gújtottunk a kakinak,és énekeltünk neki.
Soha nem hallottam előtte senkitől ilyen problémát.Mi bele estünk mint ti is és mások is.
De rájöttem miért nem tudtunk erről,azért mert régen is titkolták,hogy a mi gyermekünk nem úgy működik ahogy természetesen kellene.Emlékszem körbe kérdezősködtem tud-e valaki segíteni.Csak ámultak és senki nem tudott segíteni.
Millió tanács étrend módosítás agyon tornáztattuk a gyereket,stb.
Egyébként nekem is megigéri minden kakilás után,többé nem ordít.
Persze,hogy nem így van.Aztán tuti abbahagyja egyszer.


Üdv:bábópa
 


Én ismertem egy kislányt, akinek eleinte minden nap le kellett fényképezni a kakit, mielőtt a wc-be zuttyantották, halál komolyan. :)

Üdv: eszterlánc


Sziasztok!
Hát ez a fotózás nem lehetett semmi!
Egy kis helyzetjelentés:
Nem tudom, mi segített, de kezdjük látni az alagút végén a fényt.
Köszönöm szépen a sok hasznos tanácsot. Aki ebben benne van, az tudja, mindent kipróbál az ember, csak használjon végre valami.
Bábópa:
Minden tiszteletem a tiétek, ennyi ideje kinlódtok. És 7 napig simán bírja? Nem feszegeti pár nap után?
A kinezológus végül is nem vezette semmire vissza, miért is van ez?

Nálunk azt tesztelte ki, hogy nagyon nagyon aggódtam a terhesség alatt végig, volt elötte vetélés, végig veszélyeztetett voltam vele is, kórház, vérzés, görcsök, + a tudat, hogy egy nőrokonom nincs, akinél nem lett volna koraszülés, vagy valami komplikáció. Szóval ez az aggódásom jön rajta ki így. Nem tudom, most az oldásnak köszönhetem e, de aznap úgy fogadtak az oviban, hogy teljesen kicserélődött az én kislányom, vidám, játszik, nem szorong. És otthon is észrevettük a viselkedésén a változást, + a 2 órás szenvedésből negyed óra lett azóta. Még mindig üvölt, de legalább gyorsabban kakil, és 1-2 naponta.
Lehet, a kinezológus hatott, voltunk közben homeopata dokinál is, lehet, a bogyók, amiket felírt, vagy eszterlánc tanácsára lerajzoltuk a kaki útját, folyamatosan magyarázzuk neki a dolgokat, megszemélyesítjük a kakát, beszélgetünk vele, búcsúzkodunk, stb.. Lehet, együtt hatott ez a sokminden, nem tudom, de úgy érzem, pár hét, és túl leszünk ezen az egész őrületen. Végre azt látom, jó úton haladunk.
Na, bocs, hogy ilyen sok voltam, dugulok, csak annyira boldog vagyok, hogy végre van változás.
üdv.
dunyi

Kép

Kép
 
 


:DSziasztok!
Van valami változás kaki ügyben?
Talán már 60%-os a kakilásunk.Gabi idegenkedik a gondolattól,de akkor is ráültetem a bilire.
Nem ugrik le róla nyavalyog kéri,hogy ne menjek messzire,fogjam a kezét.
Nagyon jó már fellélegezni,hogy már nem napirendi téma.
Most már mi is látjuk az alagút végét.
2 és fél éves küzdelem után.Még nem teljes,de annyira örülünk az
apjával.
Kedves fnikol!Veletek mi ujság?Írj ha tudsz.

Sziasztok,üdv:bábópa
 


Sziasztok!

Nekünk is voltak székrekedéses problémáink, Bori azért tartotta vissza, mert fájt neki, csak hát a visszatartástól meg még jobban fájt. Volt nálunk is kúp meg Laevolac (már nem is emlékszem, hogyan kell írni a nevét :) ), de a valódi megoldást két dolog hozta meg: az első, hogy sokkal több folyadékot adtunk neki, gyakorlatilag folyamatosan kínálgattuk, s mindig volt előlhagyva víz. Egy idő után szokássá váltak bizonyos ivós helyzetek (pl. amikor mentem érte az oviba, reggel ébredés után rögtön, evés után mindig). Pár kortyonként aztán meglett a megfelelő folyadékbevitel. A másik pedig egy shake. Egyik ismerősöm ajánlotta eredetileg nekem ezt a táplálékkiegészítőt, amely fehérje alapú, ráadásul növényi eredetű, így az emberi szervezet még könnyebben bontja le. Borinál és nálam is bevált! Azóta Borka hízott 1 kilót (4,4 évesen 13 kg), az én testem meg átalakult. És nincs székrekedés sem. S nem mellékes, hogy nagyon finom! Én az eredeti formában tejjel turmixolva iszom, Bori joghurtba vagy pépesített gyümölcsbe keverve kapja. 4 féle íz van (vanília, eper, csoki és krémes keksz), mi az utóbbit fogyasztjuk jelenleg, de jó alternatíva a csokis ízű is, kakaóként tálalva.

Üdv. Ktc
ktc
 
 


Szia ktc!Nálunk kivárásos a kakilási idő.Beálltunk 6-7 napra.
Semmilyen gond nincs,mert mindig lazítom addig is az állagát amíg szegény kaki tengődik a pocakjába.
Mikor megyek érte az oviba viszek teát,vagy rostos levet 3dl-t.
Ezt mindd megissza mindennap.
Az ovónőknek is meghagytam,hogy itassák.Mondjuk érdekes de télen egyszerűen nem vagyok szomjas.Én is megerőszakolom magam,hogy megfelelő folyadékot igyak meg.
Egy kis gyereket ha nem szomjas elég nehéz rávenni,hogy igyon.Gabi 3 éves 7 hónapos,és 18kg.
Sűrű gyermek a szentem.


Üdvözlettel:bábópa
 


Szia bábópa!

Nagyon jól csinálod! Ha Gabi szereti a joghurtot, érdemes kipróbálni, hogy ha keversz bele 1 teáskanál lenmaglisztet, búzacsírát, zabkorpát vagy ilyesmit, úgy is megeszi-e. Borinak még a folyékony vagy por alakú vitamint is a joghurtba vagy a pépesített gyümölcsbe keverem bele. :D

Lehet, hogy megpróbálhatod a csavart szívószálas poharat vagy valamilyen más "nyalánkságot" is bevetni. Láttam a boltban érdekes szívószálat, amelyikben bogyók voltak, s állítólag iváskor ízt adnak a tejnek, de megnézve, hogy miből van, lemondtam róla.

Gyümölcsöt eszik Gabi?

Üdv. Ktc
ktc
 
 


Heló ktc!
Itthon semmilyen gyümit nem akar megenni Gabi.
Az oviba van gyümölcs nap,és Gabiék csoportjába 23 gyerek jár.
Minden nap hozott be valamelyik anyuka gyümit.
Tízóraira azt hiszem abból esznek.Nyáron jobban megy a joghurt meg a híg dolgok,de így télen nemigen.
Facsarok narancsot kicsit cukrozom ,mert amúgy natúr nem issza meg.
Nagyon szereti a szilvalekvárt és ez is sokat segít.
Én látom,hogy néha jön neki a kaki inger,de elnyomja.Aztán elmegyünk 6-7napig.
Borzasztóan sajnáltuk mikor adnunk kellett beöntéseket,kúpokat,stb.Én aztán ezt befejeztem.
Kakil amikor kakil.
Persze nincs vége még a meccsnek azért küzdünk még.

Üdv.:bábópa
 


Szia Bábópa!

Kenyeret milyent esztek? Érdemes lenne kipróbálni a rozskenyeret a fehér vagy félbarna helyett. Ha sütit sütsz, eleinte kevesebb, mint a fél lisztet cseréld ki tönkönylisztre (teljes kiőrlésű), később, ha már megszokták az ízét, akár fél-fél arányig is elmehetsz.

A szilvalekvár jó ötlet! Kerülendő viszont a banán és a csoki. Jók a rostos levek, s jó, ha minél nagyobb a rosttartalma. Ebből a szempontból az általad facsart narancs az ideális, még ha kicsi cukrot kell is bele tenned!

Érdemes trükköket is bevetni, pl. érdekes tálalás (napocskát csinálni gyümölcscikkekből vagy valamilyen állatot, virágot megformázni vele). Tudom, időigényes, de a gyerekeknek általában nagyon tetszik az ilyen móka. A kis katonák is lehetnek jók, s gyümölcsnyársakat is lehet csinálni (csak ne mártsd forró csokiba, mert a csoki székletfogó). Most úgyis jön karácsony, bátran lehet kísérletezni a különleges tálalással!

Remélem, vannak nálatok is használható ötletek a fentiek között.

Ha addig nem jelentkeznék, áldott, békés karácsonyt kívánok nektek!

Szeretettel: ktc
ktc
 
 


Kedves ktc!
Elhiheted,hogy sok mindent kipróbáltunk.
Az állatos kisfigurákat még nem.Én a jézuskától azt kérem,hogy a kisfiam szó nélkül kakiljon magától.
Nem is igen maradt más,mint hogy elköszönjek,és én is KELLEMES KARÁCSONYT kívánjak.


Üdvözlettel:bábópa
 


Kedves bábópa, neked is boldog karácsonyt!

(mi már túl vagyunk rajta jól sikerült hálistennek, gazdag volt a Jézuska és a gyerek is jól szuperált. )

Neked azt kivánom, hogy ne kivánj ilyet a Jézuskától (azaz még ilyen szinten se foglalkozz vele)... tudom, hogy most nálatok ez a legnagyobb probléma, de akkor is... a múlt héten beszélgettem a lányom egyik volt gimnazista osztálytársnőjével, a kisfiának olyan születési szívrendellenessége van, hogy az orvosok időnként az orra alá dörgölik, hogy "de ugye tudja anyuka, hogy a kisfiú valószinűleg nem éri meg a felnőttkort? " (operálhatatlan, sőt még a szívátültetés se segítene) - és ez a fiatalasszony olyan biztosan tudja, hogy de igen, mert közben változik az orvostudomány stb, hogy az államat keresgéltem állandóan a pad alatt, úgy le voltam döbbenve a lelkierején... ja és hogy miért írom? Mert MELLESLEG elmesélte, hogy a kisfiának olyan kakiproblémái voltak, hogy kéthetente menetszerűen mentek be vele a kórházba beöntésileg.. de ezegy mellékprobléma volt.

És mégegyszer mondom: először ti birkózzatok meg ezzel, hogy NEM TÖRŐDTÖK VELE, mertcsak azután fpg a kisfiad rendbejönni. KI tudja mitől alakult ez ki nála, de mindenesetre (tyúk-tojás? ) mára már nálatok e helyzet kulcsa, mert ti vettétek át ennek a problémának a cipelését.

Örüljetek neki, hogy csak ennyi baj van vele! (Majd elmúlik... de ha ezzel foglalkoztok, tönkreteszitek ezeket a szép ovis éveket...)

Üdv: eszterlánc


Kedves lánc lánc!
Már leírtad párszor,hogy mi lehetünk a felelősek a kaki ügybe.
Bár nem hiszem,hogy igazad van.
Mondjuk bocsánat személyeskedésért,de nekem se az anyám se az anyósom nem segített ebben a megoldásban.Csak hebegtek habogtak ömlöttek a jobbnál jobb tanácsok.
Volt szájtátás,és "NAHÁT ÉN MÉG ILYET NEM IS HALLOTTAM"mondat.
Anyukám 67éves,anyósom 73éves,és csak nehezítették a helyzetemet.
Sokat sírtam,hogy mi lehet a megoldás és nem jövök rá.
Az egyetlen gyermekem nekem is 42éves koromra mert az élet így hozta.
Azt hinné az ember ennyi idős korára simán oldjuk az akadályokat.Én áldom a jó istent,hogy egyenlőre ennyi problémát adott a Gábornak.
De ki oldja meg ha nem a szülei.Születésekor a fiam feje elakadt mert nem fért ki.
Császárra már nem volt idő kinyomták belőlem és közben hallottam ahogy fuldoklik bennem(A GÉP ALIG ADOTT SZÍVDOBBANÁS JELET.)
Aztán szembesültem azzal,hogy Gabika magzat szurkot nyelt le és veszélybe került.3napig nem láthattam.
Sírva fakadtam mikor behozták akét kicsi kézfeje agyon volt szúrkálva.Tiszta lila és kék volt.
Ráadásul a ejébe tették a kanült,hogy antibiotikumot kapjon a szörnyű fertőzés miatt.Könnyű mondani ,hogy az ember ne csináljon ügyet a kakiból,de én alapba ilyen vagyok.
Az életemnél is jobban szeretem és nem tartottam túlzásnak az aggódást.Örülj neki,hogy anno neked nem volt ilyen gondod,és te segíthettél a lányodnak.
Ezért sem értem miért kell állítanod azt,hogy tönkreteszem az ovis éveit?
Ha majd én is nyugdíjjas leszek biztosan könnyen osztom majd a tanácsokat,és hibásnak hozom ki azt,aki úgy is bajban van.
Előre bocsátom csak válaszoltam kéretlen leveledre.

Tisztelettel:bábópa
 


Szia ktc! Megadnád a pontos nevét,beszerzési helyét annak a shake-nek?Én kettő hónapja szültem meg második gyermekemet.Azóta kemény székrekedésem van.Folyadékot iszom eleget,a szoptatás miatt.A vitamin szedését is elhagytam a vas miatt.Ráadásul a 2.5éves kislányom sem tud könnyen kakilni,fáj is neki nagyonHátha segítene nekünk is. :D
Vendég
 


Sziasztok! BUÉK mindenkinek!

Bábópa! Van valami változás? Írj, kérlek! Elolvasva a történeted: neked sem jutott a problémamentes várandósságból és szülésből! Érthető hát, hogy mindent megteszel a gyermekedért. Együtt érzek veled, nekem elhiheted!

Szeretettel: Ktc
ktc
 
 


Kedves ktc!Neked is B.U.É.K.
Nagyon úgy látszik megoldódik.Gabikám 2hete már nem kiabál a bilin.
Aranyosan beül a bilire a fürdőszobába,és nyitva hagyjuk az ajtót résnyire.
Mondjuk neki,hogy szóljon ha kész lesz.Bátortalanul mondja,hogy jó.A hangjába azonban bújkál a sírás de nem sír.
Akkor megint megkérdezi,hogy anya kakiljak?
Persze mondjuk neki,egyszer csak 1-2perc múlva hallom hogy nyög.
Annyira boldogok vagyunk.
Azonban ez mellett nem szabad abba hagyni a kaki puhítását.(átvitt értelemben)
Most ennyit tudok mondani,de elbízni nem hagyom magam azért.
Nálatok miujság?


Üdv.:bábópa
 


Sziasztok és Mindenkinek Boldog Új Évet kívánok!

Kedves Ktc!

Pár sorral feljebb ajánlottál valamilyen Shake-t székrekedésre.Engem érdekelne a pontos neve,és a beszerzési helye,ill. lehetősége!Ha megkérhetnélek rá,add már meg a pontos nevét,mert 29 hónapos kislányomnak is székletproblémái vannak.
Válaszodat előre is nagyon köszönöm!
judit0801
judit0801
Karcag
 
 


Sziasztok! BUÉK nektek is!

Bábópa! Most hülyén venné ki magát, ha azt mondanám, irigyellek... Na nem a székletgondok miatt, hanem a bilizésért. Bori nem szobatiszta, sőt egyelőre nagyon is távol áll tőle. Nagyon ritkán jelzi, ha nagyon pisis vagy kakis. Nálunk az utóbbi időben pont az ellenkező, a híg széklet a jellemző, mivel egyfolytában nyálaz, nyeldekel, mindent nyalogat (csak a kaját ne kelljen a szájába vennie - azzal el lehet üldözni).

Judit, írok neked privit!

ktc
ktc
 
 


Kedves Lányok!

A Babanet szerkesztősége szeretettel várja a Látogatók történeteit a gyerekvárásról, családtervezésről, gyereknevelésről, szülésről, egészségügyről, családról, óvodáról, iskoláról, munkáról. Ha van olyan történeted, amely kacagtató vagy megható, megindító, elgondolkoztató vagy felháborító, esetleg reményt vagy megoldást adhat másoknak, ne habozzatok, hanem ragadjatok billentyűzetet és a kész írást küldjétek ide: szerkeszto@babanet.hu.

A történetek bekerülnek a Babanet Te Történeted rovatába, illetve a főoldalon is láthatók lesznek.

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Rég nem járt erre senki!
Mi van veletek? Remélem ez a csend azt jelenti, hogy megoldódott a probléma!
Nálunk szerencsére igen. Illetve annyi azért van, hogy csakis velem, és csakis itthon hajlandó elvégezni a dolgát. Hetente előfordul, hogy vissza kell jönnünk az óvoda kapuból, mert mégis kaka lesz..... De ez a legkevesebb....
Remélem mindenki jól halad!
Üdv.

Évi

Kép

Kép
 
 


Szia dunyi!
Épp most néztem ide.Igaz rég jártam erre én is.A gondunk még tart de remélem Gáborka ahogy okosodik úgy érti meg,hogy ez fontos dolog.Az az egy biztos,hogy még nem fogja fel a kakilás fontosságát.Ezerszer kérdezi miért kell megint kakilni mikor már tegnap vagy azelőtt kakilt.Elvégzi a dolgát de nagyon utálja azt mondja.Hát ez van egyenlőre.Oviba járunk ott még nem kakilt mindig hazahozza itthon végzi el.Ez sem baj legalább látom a fejlődést.

Szia Bábópa :D
 


Sziasztok!
Nagyon régen írtunk ide,de most nagyon jó hírrel szolgálhatok.
Gáborom 2 hete mindennap kakil,sőt kb. napi 3-szor.
Aranyos úgy látszik teljesen megérett erre a dologra,és megértette a lényeget.
Ami érdekes a dologban,hogy nemigen emlékszik arra milyen ordításokat csinált.
Annyira tökéletes lett minden.2 hét alatt éjjeli szobatiszta is lett.
Egyidőben a kakilási gond is megoldódott.
Csak mi emlékszünk az édesapjával arra a nehéz 2 és fél évre.
Amikor ez elkezdődött nem tudtuk hol a vége.
760 napig tartott!!!!!!
Kimondani is iszonyú.
Remélem ti is hasonló jó hírrel számolhattok be.
Várom ha írtok merre jártok ,és van -e javulás.
Szeretettel üdvözöl titeket!

Bábópa
 


Szia Bábópa!

Rég nem jártam erre, most eszembe jutott, hogy pont egy éve kezdődött a kálváriánk...
Nagy nagy gratula!
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Aki nincs ebbe benne, el sem tudja képzelni, mennyire szörnyű ez az egész.. Örülök nagyon, hogy nálatok is múlt idő végre a dolog...
Én nem tudok pontos dátumot, tavasz körül, fokozatosan, pár hét alatt oldódott meg.. Azóta teljesen egyedül intézi, van, hogy naponta többször is...
Nagyon érdekes, amit irtál, hogy nem is emlékszik, milyen orditásokat csinált.. Lucikával is ez van... Néha kérdezgetem, tudja -e, mit művelt régen a kakilás miatt, hát ő ugyan nem.. (pedig olyan sokkal-sokkal régebbi dolgokat elmesél néha, hogy csak lesünk) Ha előhozom, elmesélteti, hogyan üvöltött, mit csinált, hogyan ragasztgattuk a jutalommatricákat, hogyan játszottuk a kakakirályost, sőt tőlem kérdi, hogy de hát miért nem akartam kakilni, anya, hiszen az jó dolog?
Van bennem egy kis félelem, hogy nagyon elnyomta magában ezt az egészet, és majd máshogy jön ki rajta.. Hiszen sajnos tömény stressz volt az az időszak nekünk is, neki is.

Ha valaki azért most van ebben a cipőben, irjon bátran, hátha tudunk valami tapasztalattal szolgálni!

Szép napokat mindenkinek....

Évi

Kép

Kép
 
 


Szia Évi!

Örülök a remek híreknek,hogy nálatok is minden rendben van.
Szerintem ne félj attól,hogy elnyomja magába a dolgot...inkább abszolut tényleg nem emlékszik rá....hiszen annyi új infó éri őket mindennap,hogy ez már a múlté. :)
Gabónak volt egy kis fityma lenövése ami magától nem jött volna le,ezért a gyerek orvos klasszul megcsinálta neki.
3 nap alatt rendbe jött.
Idillikus minden Gabó szereti az ovodát,én találtam munkát.
Végződjön ez az év vidáman. :o :o :o

Üdvözöllek:Anita
 


Na akkor én is elmondom, hogy az unokám már 5 éves, és már legalább egy éve akármilyen hatalmas vécére is fel mer ülni, akár úgy is, hogy a feneke belesüpped a z aljába - én csak nézek mint a moziban - és minden gond nélkül belekakál, sőt, közben énekelget is meg karattyol, és utána kitörli a fenekét és kezet is mos, és ő se emlékszik vissza semmiféle "csakpelenkábakakilok" műsorra.

A fene tudja hogy működik ez, az a lényeg, hogy elmúlik, nem köll görcsölni. :)

Üdv: eszterlánc


Sziasztok lányok!
1 éve már, hogy ide besem néztem de látom senki sem.Tavaly nyáron Gabó 4 éves volt mikor annyira elegünk lett a kakiprogramból, hogy az apja lekapta a wc-ről mikor ott üvöltözött, hogy ő aztán nem fog semmit odatenni....3 hatalmas seggre pacsit kapott és az apja megkérdezte tőle, hogy visszatartod-e még?Azt mondta nem és kakilt.Azóta 5 éves elmúlt és nincs semmilyen gondunk ezzel többé.
Talán ha előbb elveri az apja én meg hagyom,akkor nem tettük volna ki magunkat 2 kemény hisztis évnek.

Ha valaki benéz ide írjon pár sort.
Üdv mindenkinek!!
Bábópa
 


Erre én nem merek semmit válaszolni...

Tán csak annyit, hogy nálunk is ott kezdődött az egész megoldása, hogy a lányom mondta, hogy nincsen több pelenka, mert elfogyott a pénze, aztán jött kb egy hét kakahiszti.... szóval ebben benne van időnként a szülők zsarolása is, de hogy miért is????

Én nem mertem volna emiatt soha a seggére verni, de ahogy átolvastam a küzdelmeteket, el nem ítéllek az biztos. És bejött... ez is mond valamit.

Üdv: eszterlánc


Sziasztok!

a kakilás problémára lehet hogy nektek is beválik a restore az íze sem elviselhetetlen, vagy ha a lelki háttér érdekel valakit akkor kineziológus (széklet visszatartás: elengedés-megtartás témakör) vagy ha szintén valakit érdekel neten is fent vannak Rüdiger Dahlke könyvek ott is lehet jókat olvasni erről :)
Remélem mindenkinek megoldódik!

Andi
 


Sziasztok!

Régen voltam itt. Gáborom már iskolás és nyoma sincs az évekkel ezelőtti kínlódásainknak. Kemény 2 év volt. Üdv kedveseim írjon be valaki hogyan áll ezzel a dologgal.

Üdv Bábópa
 


@pircsatt:
Szia én teljes mértékbe megértem a problémád. Mi már túl vagyunk ezen. Írj rám facebookon és segítek. https://www.facebook.com/farkas.eniko.5
encike92
Sződ
 
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: