Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

A változásokról itt olvashattok:

http://www.oep.hu/portal/page?_pageid=3 ... ema=PORTAL

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Köszi, Boszibaba!
Elolvasom!
K.
 


Sziasztok!

Remélem mindenki jól van!
Nemsokára írok majd bővebben,ahogy tudok,de most kicsit izgulok,mert holnap megyek a belgyógyászhoz a pajzsmirigyemmel. :roll:

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 

 
 

Sziasztok! :wink:

Voltam belgyógyásznál.
Megvizsgált,uh-t nézett,majd megpróbálta és sikerült neki leszívni a fele göbömet.
Most viszont figyelnem kell,nehogy megtelítődjön újra,mert akkor mindenképpen műtét.
6 hónap múlva kontroll,ha addig nem lesz semmi panasz.
Bizakodom....

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


A Blikknek is írtam,és ma meg is kerestek. Felhívott egy hölgy,aki újságíró.

Szerdán jönnek ki riportot készíteni!
:wink:

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

A hosszú hétvégén a Tisza-tónál voltunk, megnéztük a környéket, sőt a virágkarneválra is sikerült eljutnunk Debrecenbe.
Az elmúlt hetek cukiértékei sajna nem voltak jók, de 2 napja csoda történt, teljesen tökéletes minden méréskori érték (kop-kop).
Remélem, így marad!!

Veletek mi újság? Hogy vagytok?

Boszibaba
Ne izgulj, bízz abban, hogy minden rendben lesz! Reméljük!! Szorítunk!!
A sztoridról nem írtál! Pedig érdekelne!

Vigyázzatok magatokra!

K.
 


Sziasztok!

Boszibaba
Örülök, hogy túl vagy a biobszián, gondolom, most megkönnyebbültél. Jól értem, most akkor nem kell semmit sem csinálni a pajzsmirigyeddel? Mit mondott az orvos a jövőt illetően?
Ha megjelenik a történetetek a Blikkben, szóljál, kíváncsi vagyok rá.

Katica
Néha történnek csodák. :D :D :D Reméljük, sokáig így marad.

Nekünk is jól telt a hétvége, elég változatos volt. Csütrtökön megnéztük a tüzijátékot. Dórának nagyon tetszett, de Gergő félt tőle, néha még a fülét is befogta. Pénteken lementünk egy baráti házaspárhoz Csopakra. Szombaton este még baráti találkozó is belefért. És a gyerekekkel is sokat játszottunk.

Sziasztok Pviki
 
 


Sziasztok! :wink:

A sztorink itt olvasható:

http://pirula.blog.hu/

Sajnos nekünk nem jók a cukraink több mint 1 hete 10 felett mindig.
Eddig nem értem el a dokit,holnap újra hívom.
Úgy érzem már nincs inzulintermelésünk! :(

Pviki akkor nem kell semmit csinálni a pajzsmirigyemmel majd,ha nem telítődik vissza a ciszta folyadékkal.
Ez biopszia és leszívás volt egyben!
3x szurtak meg. Nem volt kellemes,kicsit fájt is.
3 vagy 10cm-es injekciós tű teli lett a folyadékkal.
Remélem nem lesz gond vele.

Most várunk,addig kistesó se jöhet szóba,aztán majd ha 6 hónapig minden ok lesz,akkor meglátjuk mit mondanak! :wink:

Mi 20-án kint voltunk az Air Race-en,Gabikának nagyon tetszett,utána meg elnéztünk a Kossuth térre is.
Tűzijátékra nem mentünk ki,nem szeretem a tömeget,meg itthonról is látjuk! :wink:

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Balatonon voltam fodrásznál is ám,íme az eredmény :lol:

Kép

előtte és utána :P

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok! :wink:

Aki kíváncsi ránk,holnap vegye meg a Blikket! :wink:

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Boszibaba
Hihetetlen, ami történt!!! Éppen előbb olvastam fel a férjemnek a sztorit. Még jó, hogy nem történt baj!! Csodával határos, hogy nem esett kómába a Gabika! Nem is tudok mit írni hirtelen. Libabőrös leszek, ha arra gondolok, hogy ez bármelyikünkkel előfordulhat a jövőben! Szerencsére van itthon egy köztes inzulinunk, amihez ugyanaz a pen kell, mint a rendes inzulinhoz. Még csak 1 hónapja birtokoljuk.
De hogy ennyit érjen egy ember élete egy orvos szemében?!
Gondolom, mennyit idegeskedhettél ez idő alatt! Kiakasztó a magyar egészségügy! :(

Többiek
Hogy vagytok??

K.
 


Kossuth Rádió is megkeresett,nyilatkoztam,ma 16kor lesz hallható a rádióban!



Rtl Klub is megkeresett,ők meg jönnek most forgatni,ami az esti Hiradóban lesz benne!

Egész nap cseng a telefonom,nagyon sokan keresnek meg!

Blikk online cikk:

http://www.blikk.hu/aktualis/nem-adtak- ... 60892.html

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Kossuth Rádió interjú:

http://data.hu/get/1668879/2009-08-27-k16.ram.html

Real Player lejátszó jó hozzá!

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!


Boszibaba!
Jó nagy médiafelhajtás sikerült csinálnod! Ügyes vagy. Talán egy kis figyelem irányul így erre a problémára.

Mi jól vagyunk. Holnap utazunk Horvátországba egy hétre. Úgyhogy pakolok, takarítok, illetve csak próbáltam, mert a gyerekektől nem nagyon tudtam. De már alszanak, ezért most amit lehet, meg akarok csinálni.

További jó nyárvégét. Jövő hétre is jó időt mondanak.

Pviki
 
 


Aki esetleg lemaradt róla,itt a link ahol megnézhető:

http://www.rtlhirek.hu/video/67454

Az első hír vagyunk mi! :wink:

Pviki jó nyaralást nektek!

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Egy ismerös szólt,hogy az ATV-n is bemondták ami történt:
http://atv.hu/videotar/090827_eltort_az ... isfiu.html

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Boszibaba
Láttalak a híradóban az RTL-en!!! Mi az, hogy letagadja a siófoki kórház az egészet?!? Ha van írásos nyoma, hogy ott jártatok, akkor miért nem vállalják fel?
Felháborító! Hibáztak és a felelősséget persze nem vállalják!!!

A tesztcsíkkal kapcsolatban annyit, hogy hiába volt a receptünkön 3 db felírva, az új jogszabályok értelmében csak 2 db kiadása volt engedélyezve. Sőt, ami a legdurvább: a gyógyszertárban valószínűleg rosszul lett beállítva a programba, ugyanis abban az szerepel, hogy 3 havonta jár 2 doboz!! Mondtuk, hogy ez irreális, amikor napi 5 szúrás kötelezően elő van írva!! Ráadásul a recepten is így szerepelt!! Annyi volt a válasz, hogy beszéljük meg a kezelőorvossal...

Pviki
Nagyon jó nyaralást, szép cukoreredményeket! :D

Varganya
Jól vagytok??

K.
 


Katica az új jogszabály szerint 3 hónapra 2 doboz csík jár igen!!!
Mi azért kapunk 6-ot,mert beírták,hogy napi 3x kap inzulint.

Siófokon semmi papirt nem kaptunk sajnos,de a Kaposvári leleten szerepel,hogy túladagolták.
Azt bírom,hogy ekkor mennyi okos ember van a blikk oldalán és az észt osztja. Még mi vagyunk a hibásak,mert csak 1 penünk volt,és ilyenek....
Nektek kettő van???

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Én ugyan nem tartozom már ide, mert a gyerekem a kamaszkort is elérte, de sajnos ismerem a témát, otthon vagyok benne :(
Nem akarok se pro se kontra senki mellé állni. Csak annyit szeretnék hozzászólni, hogy nekünk mindig volt otthon tartalék penünk akkortól kezdve, mikor beállítás után hazaengedtek mindek a kórházból. És nekem az a világ legtermészetesebb dolga volt, hogy veszek ( még akkor megvettem, mikor Krisz kórházban volt beállításon ). Utána le is tolt a gyerekdiabetológus, mert ők adtak volna...
Szóval ebben a részben azért szerintem te is hibás vagy :(
De az orvos részéről is voltak hibák, ez tény.
Kitartás :)
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, jött egy levél a gyógyszertártól, melyben elnézést kértek, mert mégis 3 tesztcsík jár és fáradjunk be a 3. dobozért. :D
Legalább történt valami jó!
Sajna reggel ismét magas volt a kislányom cukra. Itt a front. :( :(

Boszibaba
Igen, nekünk is két pen van itthon, egyik a köztes inzuliné (még üres, csak tartaléknak van itthon), de jó bele a rendes inzulin is.
Ne idegeskedj, túl vagytok rajta, szerencsésen megúsztátok a Gabika szempontjából az egészet. Most már nyugodj meg, nézz előre, ne törődj azzal, ki mit mond! Utólag könnyű okosnak lenni! Nem tudom, ki mit tett volna a helyetekben, ha hirtelen ilyen sokk éri...

Vigyázzatok magatokra!

K.
 


Sziasztok!

Köszönjük jól vagyunk!
Balatonon nyaralunk , már 2. hete!Ma megyünk haza! :(
Szabikának szép cukrai voltak szerencsére! Nagyon élvezte a tágas udvart, a szaladgálást , a sok játszást!
Boszibaba esetét végig követtem, priviben értekeztünk is!
Neki már mondtam, nekünk is 2 pen-ünk van!
Sőt nekünk cukormérőből is 2 megvételét javasolták!
Nekünk még semmi nem a sajátunk!Mindent a kórházból kaptunk használatra, addig amíg megkapjuk a közgyógy igazolványt!
Tehát a kórház (Fvár), így engedett haza minket : 2db pen, 2doboz inzulin,1 db cukormérő,1 db ujbegyszúró, 3 doboz tesztcsík,és rengeteg tartalék tű!
(pen-eket,mérőt vissza kell vinnünk)

Sőt 3 db diabos könyvet is kaptunk és egyéb kiadványokat örökbe, ajándékba!........... :)
Azt hiszem, hogy mi nagyon jó ellátásban részesültünk szerencsére!

Szerencsére Gáborka jól van!Nem esett baja!Súlyos tanulópénz volt ez mindenkinek!Ilyenek a mai orvosok, bizonyos helyeken! :(
A blikk-ben egyes emberek hozzászólása szintén vérlázító!
Boszibaba, egy gondos, körültekintő Édesanya!...........és akkor még őt okolják!Baromság!

Üdvözlet mindenkinek! Varganya
Íme egy kép a nyaralásról: Kép Szabikám

Kép
 


Sziasztok!

Ha van kedvetek, töltsétek ki a kérdőívet, amelyet a gyermekkori diabétesszel kacsolatban készítettem:

http://www.kerdoivem.hu/kerdoiv/222394394/

Ha megadjátok a kérdőív végén az e-mail címeteket, akkor elküldöm a kérdőív összesítését.

Köszönettel:
Remka
 
 


Sziasztok!

Úgy látom régen írtatok, de hátha valaki elolvassa a kérdésem.

Kisfiam 3 éves, múlt héten voltunk vele vérvételen, és az éhgyomri vércukra 2,5mmol/l volt. Ez reggel 1/2 9-kor volt. Én keveslem, az orvos szerint csak éhes volt és azért.
Nem mondhatnám, hogy feltűnően sokat iszik és pisil, napi több litert biztosan nem, de lényegesen többet, mint a nagyobb testvére. A vérvétel azért történt, mert nagyon sovány és az utóbbi hetekben fáradékony is.
Szerintetek van aggodalomra okom?

Válaszotokat előre is köszönöm!

üdv: Klári
 
 


1Mama
Nem tudom, hogy ide tévedsz-e még. Ha 2,5 volt az éhgyomri cukra, akkor nem valószínű, hogy cukorbeteg, mert akkor lényegesen magasabb (10 felett) lett volna. Valószínűleg inkább más lehet a hátterében, hogy sovány és fáradékony.
Bár a tünetek, amit írtál, utalhatnának arra, ezek tipikusan a cukorbetegség előjelei, de akkor nagyon magas lett volna már reggel is a cukra.

Azóta sikerült vmit kideríteni?

SZia Pviki
 
 


Kedves Varganya! Most láttam meg a kisfiad képét itt, és a tegnapi székesfehérvári diabos mikulás ünnepségen is olyan kártyanaptárt osztottak amin ő van.Ti is ott voltatok?Az én kislányom is cukorbeteg már 1 éve.Szabika mióta cukros és milyenek a vércukor értékeitek? Kívánok Nektek szép napot!Üdv:Andi
 
 


G. ANDI
Ha ide tévedsz még!
Igen, ő van a naptáron és igen, voltunk a Mikuláson!
Hol találhatlak meg a neten, mert ez a fórum már "behalt" !
Üdv.:Melinda

Kép
 


Sziasztok!

Érdeklődöm, hogy cukorbeteg kisfiam 30 gramm szénhidrát-tartalmú ebédjét összeállító és kiszállító cégről van-e valakinek ismerete.

Köszönöm
4224
Gyál
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet:

 

cron