Új privát üzeneted érkezett!

Orsica!

Akit én ismerek és szoptat és oltást kapott - és hidd el, ez nem kevés ember, már csak a munkámból fakadóan sem -, ott senkinél nem okozott ez gondot a babánál.

Arról nem beszélve, hogy a Szülészeti és Nőgyógyászati Szakmai Kollégium, a Magyar Gyermekorvosok Társasága, az LLL, az ÁNTSZ, az Országos Epidemiológiai Központ, a WHO is ezt tartja a legjobb megoldásnak a fél évnél fiatalabb gyerekek esetében. Számomra ez pedig elég meggyőző.

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


ez így van!!!:

"a Czeizel és a Falus már hónapok óta nyomja az emberek arcába. "
csak sokan politikai kérdést csinálnak belőle... :x
 
 


Orsica, Dia, szerintem az a baj a piciknél, hogy mindenki máshogy reagál az oltóanyagra, ezért dillemmázok én is az oltáson, az se jó ha beadatom, persze csak akkor ha kiütöm a kicsit, de az sem ha nem, mert akkor meg hevesebb a lezajlása. Segítség! :?

Linda
 
 

 
 

Szúrás helye a karomon, elölt vírus bennem. Végre beoltottak, így alig egy hónap után...

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Kivételek mindig vannak, így igen, biztos előfordul, hogy valakinél gondot okoz az oltás, de erre sokkal kisebb esély van, mint elkapni a vírust. Főleg látva az embereket, akik simán köhögnek, tüsszögnek anélkül, hogy a kezüket megmozdítanák. :evil:
Éshát milyen a magyar, ahelyett, hogy örülne, hogy van oltás, kavarja a k@kit. :roll:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Én csak annyit szeretnék hozzá füzni ehez a dologhoz, hogy ha nem is minden évben , de előfordul, hogy kismama meghal az influenzától, nem is beszélve, hogy minden évben veszitenek így el magzatott, (nem is egyet). És nem mondták be a hírekben. Az ő haláluk nem volt olyan fontos? Akkor is kellett volna ingyen adni az oltó anyagot. Egy sima influenza vírus is végzetes lehet egy kismamára, főleg ha dohányzott vagy dohányzik.
2000 januárjában , amikor országos járvány volt , két kismama halt meg, magzatukat is elvesztették. Soha senki nem beszélt róluk senki, csak bekerültek a statisztikába. :cry: Talán, ha rendesen kapnák az emberek a tájékoztatást, és nem azt teszik címlapra, mint országos fontosságú hír, hogy éppen kitette szét a lábát a playboy újságban. Akkor azok a kismamák akik meghaltak, talán időben beoltatták volna magukat.
Bocsi a hangnemért, de borzasztó, ami ebben az országban történik :evil:

Kép
surmi
kockasfulunyul
 
 


Sziasztok!

Mi Svédországban élünk, és állítólag a média szerint itt hatalmas járvány van! Hála Istennek mi nagyon nem tapasztaltunk még semmit! A férjem a kórházban dolgozik, és egy regisztrált beteg van/volt!? Idén májusban született a kisfiunk, most 6.5 hónapos, és Ő MEGKAPTA AZ OLTÁST! Itt már fél éves kortól oltanak! Mi is nagyon sokat hezitáltunk, rengeteg utánajárás után mégis úgy döntöttünk, hogy beoltatjuk magunkat! A férjem a kórházon keresztül már kb. másfél hónapja megkapta, semmi baja nem lett. Mi a gyerekkel múlt héten szerdán kaptuk meg. A picikének semmi baja nem lett tőle, még a combiját sem fájlalta! Ezt abból gondolom, mert nem volt sem levert, se semmi, még csak a lábát sem húzta! Ezzel szemben nekem volt egy pár nap amikor minden bajom volt! Nekem legjobban az ízületeimet támadta meg. A térdem, a csuklóm rettenetesen fájt, de úgy vagyok vele még ezek tudatában is, hogy inkább most szenvedek egy kicsit, mint utána ne adj Isten hónapokat! A kisfiam még január második felében fog kapni egy emlékeztetőt, de ha azt is ilyen szépen viseli, összeteszem a két kezem! Végül azért döntöttünk az oltás mellett, mert karácsonyra repülünk haza, és egy reptéren van ám vegyes embertársadalom!

A kismamáknak szerintem megéri beoltatni magukat, alátámasztani nem tudom, de itt hatványozottabban ösztökélik rá őket!

Ami biztos, hogy itt nem elbizonytalanítják az embereket hanem tájékoztatják, és köntörfalazás nélkül megmondják, hogy persze lehet mellékhatása, de minek nincs!!! Itt felkészültek az orvosok, a védőnők az ápolók mindenki, és mindenkinek javasolják az oltást! Jó vannak kivételek ahogy mindenhol!

Sziasztok!

Nóri

Kép

Kép
 
 


Sziasztok,
nálunk mindenkit beoltattunk, kivéve a picit, aki 6 hónapos...szoptatom és eddig semmi panasz. A nagyobbak ovisok, eddig velük sincs semmi. Igyekszünk elkerülni a picivel minden nagyobb tömeget, nem visszük karácsonyi "nagybevásárlásra", ettől függetlenül a nagyok mentek Mikulás-ünnepségre, sőt a nagyobbik volt a leendő sulijában nyílt napon is:) sokat filóztunk, főleg, hogy mi is azon a véleményen vagyunk., hogy felfújt dolog az egész, lobbi, meg üzlet és hogy valaki nagyon jól jár mindezzel, viszont van 3 gyerkőcünk, akikért felelősek vagyunk és nem játékszerek!!!! :) üdv mindenkinek!
 
 


Sziasztok! Én is beoltattam magam mindkét oltással, mert bár 30. hetes terhes vagyok, de fitnessteremben dolgozom edzőként, tehát rengeteg ember között dolgozom nap mint nap. Kisfiam 4 és fél éves, őt is oltattuk. Anyukámék is oltatták magukat. Én nem vagyok annyira mázlista, mint ti, az oltás után 2 héttel anyukám és én is betegek lettünk. Nem tudjuk azóta sem, hogy h1n1 gyengébb változat, vagy valami egyéb vírus volt, de 2 hétig tartott a betegség, és lázon kívül minden volt: nátha, torokfájás, hasmenés, végtagfájdalom.......a végén már nagyon elegem volt, nem hittem, hogy valaha rendbe jövök, mert ahogy elmúlt az egyik tünet, jött egy újabb. egyébként azóta több ilyen esetet hallottam, meg azóta derült ki a hírekből is, hogy az oltás mellett is kerülnek kórházba emberkék. persze az összefüggést soha nem fogjuk megtudni, és még mindig jobb egy ilyen nyűgös-hosszadalmas nyavalya, mint egy durav-szövődményes influenza, csak azért írtam, hogy képben legyetek. én ezek után is azt mondom, oltassatok, de utána is vigyázzatok magatokra. én az oltásig kicsattanóan egészségesnek éreztem magam, a terhességem legjobb időszaka volt, és mintha az oltások letaroltak volna valamit bennem....és totál kidőltem. de biztosat nem tudhatunk, a lényeg, hogy már rendben vagyok. már csak azért izgulok, hogy a bébim egy ilyen hosszú betegséget nem sínylett-e meg. ezen nagyon parázok:-(
 


Gidababa, szerintem ne parázz! Ha az oltás után két héttel jött ki, az tuti, hogy nem az oltástól volt. Ellenben van most egy másik vírus - én is ebben tobzódtam három hétig, azért nem tudtak tegnapig oltani -, ami megfázásos tünetekkel jár, nagyon szemét, levert vagy, fáradt, éppencsak lázat nem okoz, hogy két nap alatt túljuss rajta. Hozzáteszem, ez a te esetedben mááák, a láz okozhatott volna problémát.

A babát az ilyen dögökkel szemben meg jól védi a lepény és a szervezeted, még ha te ilyenkor rettenet vacakul is vagy, de lázad nincs, ő nyugodtan tud fejlődni. Én is voltam beteg a terhesség alatt - ráadásul az elején -, még lázam is volt, de szerencsére nem túl magas, Bori pedig tök egészségesen született.

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok,
aki esetleg a kétkedők táborába tartozik, és nagy dilemmában van, annak javaslom ezt az oldalt.

én is nagyon sokáig a mellékhatások kockázata miatti félelmemben nem akartam oltatni sem magam, sem a fiam, és egyáltalán elleneztem az oltást, de az utóbbi hetek tapasztalatai, sok információ gyűjtése, tájékozódás és több orvos, eü dolgozó ismerős vagy családtagom is megváltoztatta a pár hónappal ezelőtti - addig ellenző véleményét, ami engem is elvitt az oltás beadásának helyességét hirdető irányba, még akkor is, ha a fiamról - bár soha senki nem mutatta ki nála - meggyőződésem a tapasztalataim miatt - hogy tojásérzékeny...ami az oltóanyagban a ritka mellékhatások kezdeményezője lehet...

http://www.natursziget.com/page.php?sho ... s-valaszok

Kép
----------------
B&M
 
 


Aki a tojásallergia miatt fél oltatni, létezik adalékanyagmentes, nem tojásfehérje-alapú oltás is (Celvapan), ha valaki csak ezért nem mer oltatni, biztos van rá mód, hogy beszerezzék neki. Ahogyan sok itthon nem kapható gyógyszert is beszereztek már külföldről.
 


Sziasztok!

Csak leírom, hogy mi nem oltattunk senkit, és eddig semmi bajunk, talán nem is lesz. :) Soha nem oltattunk influenza ellen, és semmi ellen sem, ami nem kötelező.

Az előző oldalon írta Eszterlánc, hogy a spanyolnátha a 20-40 év közötti fiatal felnőttek, és gyerekek között tarolt... annyit fűznék hozzá, hogy az idősebb férfiak zöme elesett a harcmezőkön, életben maradtak a fiatalabbak, de nyilván legyengült immunrendszerrel, éheztek is, hát hogy a fenébe nem közöttük tombolt volna a járvány?

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
 


Tünde, az éhezés valóban legyengítheti az immunrendszert - ám a mostani civilizációs ártalmak és a stressz is. Arról nem beszélve, hogy amint azt egy - most meg nem mondom név szerint - szakember nyilatkozta a napokban: ez a vírus influenza-szerű tüneteket okoz, ám mellette olyan brutális támadást indít a létfontosságú szervek ellen, amilyet eddig még nem láttunk.

Egyébként még mindig minden oké nálam, se hőemelkedésem, se lázam, picit nehezebbnek érzem a karom, de ennyi. Párom szintén tegnap kapta - velem együtt - neki este volt egy órás hőemelkedés (37,1), de elmúlt és azóta is jól van. A karja nem fáj. Hiába, beosztjuk.

A nanorobotok működését pedig egyelőre nem érzékelem. :lol:

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Nem inkább a fiatalabbak haltak meg a harcmezőn? A harcolni képes korúak? És a gyerekek és az idősebbek maradtak otthon?
 


Sziasztok!

Kérdésem lenne azokhoz, akik már megkapták, és 1 éven aluli csecsemőjük van: ingyen kaptátok, avagy kellett érte fizetni? Ugyanis ilyen esetben úgy tudom térítésmentes lenne az oltás... Én jelentkeztem is érte a háziorvosnál, erre azt az infot kaptam, hogy majd csak januárban, mert az a harmadik üteme az ingyenes oltásoknak... :shock: És addig jó pénzért beadja, ha akarom... Akkor ha egyszer ingyen jár, akkor miért kell addig várni, hogy nagyobb esély legyen arra, hogy mégis megfertőződünk?
Egyébként nálunk az összes háziorvosról mondhatom, hogy kb 3 hete tök informálatlanok voltak ebben a témában, én többet tudtam róla, mint ők. :twisted:
Amúgy a 6 éves lányom már megkapta az oltást, 2 napig fájt a hónalja, más semmi.

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Igen, ingyenes lett volna nekünk is (az akkor két hetes kisfiam miatt) de nem volt a háziorvosnak, ezért felírta, kiváltottuk, így adta be. Szóval fizettünk.
Amikor a 26 hónapos kislányomat oltotta be a gyerekorvos, akkor pedig párban oltották egy másik kisgyerekkel, a fél adag miatt.
 
 


Sziasztok!

Először én sem tudtam,hogy mitévő legyek az oltással kapcsolatban.Minél több megbetegedésről hallottam és minél több halálesetről annál jobban kezdtem félni ettől az egésztől.Az a baj,hogy lehet,hogy egyvalakinél akadt valami probléma az oltás után és rögtön hűhót csinál az egészből,hogy mennyire rossz és a rosszhír mindig gyorsabban terjed.Szerintem a sógornőm is ebbe esett bele,mert ő totálisan ellenzi és sem magát sem a gyermekeit nem oltatta be.Én olvsatam is és kérdezgette is sokat és sajnos mára már 50-50 %-ban van az oltásadók és az ellenzők aránya.Én beoltattam magam most hétfőn és a gyermekeimet is akik 3,5 és 1 éves 3 hónaposak.Eddig nincsen semmilyen panaszuk,de mind a két szomszédomban vannak pici gyermekek és már belettek oltva és nem okozott semmi panaszt nekik.Én ráadásul szoptatok is még és nem mondták,hogy probléma lenne.Szerintem is jobban felfújták a dolgot az oltással kapcsolatban.Én még mindig azon az állásponton vagyok,hogy akik meghaltak egyikük sem volt beoltva,de azt még nem hallottam,hogy olyanvalaki halt volna meg aki bevolt oltva.Szerintem is ez az oltás is csak 1 a sok más közül.Hogy kinek a szervezete hogyan reagálja le az már megint egy teljesen más témakör.Nekem a szüleim is beoltatták magukat.64 és 63 évesek és semmi problémájuk nem volt.
 


Sziasztok!
Ém kedden oltattam be magam... teljesen ingyenes volt.
Szerencsére a házidokim asszisztense kijött házhoz... így a sok beteg közé sem kellett lemennem.
Terhesség alatt féltem még oltatni... de karácsonykor már kicsit ki kell mozdulni a picivel... ezért oltattunk mindketten. A férjem már egy hónapja... teljesen jól van azóta is... nekem csak a vállam fájt egy csöppet tegnap... ma már az sem.
Szeretnék azért fél évvel idősebb lenni... addigra hátha elmúlik ez a fránya vírus.

Timi
Kép
 
 


Be írom ide is hátha vkit érdekel, mert én nem tudom még mindig, hogy oltassak e vagy sem, de belefutottam egy cikkbe, mely szerint már nálunk is lehet kapni h1n1 gyorstesztet, nem túl drágán, és azt írják elég megbízható!
http://www.csaladinet.hu/hirek/eletmod/ ... zol/13643/
Szerintetek?

Üdv:
Totya
 
 


Sziasztok!

En ma voltam a haziorvosnal es beoltattam magam.Teljesen ingyen jar minden egy ev alatti gyerek edesanyjanak.Egyelore meg jol vagyok,nem faj sem a karom,sem a fejem es lazam se nincs.Remelem ez tovabbra is igy lessz,de ha tapasztalok barmit,akkor le fogom irni nektek.
Jaj igen,van egy egy honapos lanyom,akit szoptatok.A vedono,gyerekorvos es haziorvos is ajanlotta az oltast nekem es a ferjemnek is. :D
Legfokeppen a baba miatt oltattam be magam,es a vedono szerint az ellenanyag a tejen keresztul eljut a babahoz is.Egyebkent pedig nagy megkonnyebbulest erzek,sokkal jobb,mint allandoan hezitalni es kozbe felni kimenni meg vasarolni is. :roll:

 
 


Totya, ezzel a gyorsteszttel nekem csak egy bajom van. Csak azt tudja kimutatni, hogy A vagy B törzzsel vagy fertőzött. A gond pusztán az, hogy mindkét törzsben rengeteg altörzs található, és ezek közül csak egy az A törzsbe tartozó H1N1.

Azaz simán lehet, hogy A törzsed van, de nem H1N1, te meg egyfelől feleslegesen esel pánikba, másfelől esetlegesen hamisan ringatod magad abba az illúzióba, hogy ó, hát már átestem rajta, mifenének oltassak.

Szóval, szerintem nem az igazi, félmegoldás. Ráadásul ismét egy trükk arra, hogy megvegyél valamit.

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Kedves Orsica, és minden hezitáló szoptatós anyuka! Teljesen megértem, hogy valaki dilemmázik, ha egy számára hiteles (szak)ember az oltás hátrányait helyezi előtérbe. Felőlem mondhatta volna az egész WHO, meg nőgyógyászok szakmai szövetsége, meg LLL, hogy oltsam be magam, ha a nőgyógyászom nem javasolja. Nem tudom, csak ötletelek, hogy ha féltek attól, hogy oltás után, és a szoptatáson keresztül beteg lesz a kicsi, akkor esetleg lehet az megoldás, hogy 1 napi tejet előre lefejtek? A szoptatós unokatesóm is ezt tervezte, de az ő orvosa és gyerekorvosa meggyőzte, hogy felesleges, nyugodtan szoptasson az oltás után is.

Janka
 
 


Ja, meg szerintem biztos van összefüggés a korábbi oltásokra adott reakció, illetve az eddig szedett gyógyszerek miatt jelentkező mellékhatások és a mostani oltás mellékhatásai között. Ezt teljesen laikusként mondom, és nem tudnám kutatással alátámasztani. Megnéztem az oltási könyvemet, amikor távoli országokba utaztam, 1 hónapon belül 2 turnusban 6 oltást kaptam, és eszembe sem jutott aggódni, és szerencsére ez a szuri sem okozott nálam semmi mellékhatást. Lehet, hogy pici babáknál is ilyesmi a helyzet.

Janka
 
 


Sziasztok!
Nekem 4 éves a kisfiam és 4 hónapos a kislányom. Kislányom születésekor kérdeztem háziorvost, védőnőt,hogy beadassuk e az oltást,de erősen ellenezték. Most megint rákérdeztem és már javasolják. Nagyon félek ettől a vírustól,mert kisfiam az ovi miatt nagyon sokat beteg. Lánykám szopizik még. Nálunk alig adatták be az oltást az oviban és a háziorvosnál kell kérni,mert nem tudnak az oviban oltani. Én oltatnám magunkat,de fizetni sajnos nem tudok érte. Emellett párom ellenzi az oltást,mert fél a szövődményeitől. Azt mondta be ne merjem adatni. :(
betti
miao_cat
Budapest IV. kerület
 
 


sziasztok ! Én nagyon az oltás ellen vagyok!! Ez az egész cirkusz csak média . Az oltóanyag nincs is tesztelve,honnan lehetne tudni,hogy ha most nem is lenne tőle baja annak aki beadatja,de 15év múlva milyen szövődménye lehet. :roll: hát én semmi pénzért nem adatnám be, se magamnak,se a gyerekeimnek. :!: nem vagyunk egy beteges típusok,de úgy vagyok vele,ha el is kapnánk az influenzát ,kigyógyulunk,de az oltástól meg is lehet halni. :!: Akinek van esze nem oltat!!!!!!!

 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet:

 

cron