Új privát üzeneted érkezett!

haho sziasztok hol vagytok és hogy vagytok?
 
 


Sziasztok

Látom eléggé pang ez a topik, mindenki jó rég volt már. Azért ha benéztek, segíthetnétek nekem.
Nektek mennyi ideig kellett tapasztani a gyerkőcök szemét?
Kisfiam 3 éves, a bal szeme sokszor beugrott . Elvittük szemészetre, kiderült hogy a bal szeme gyenge, kikapcsolja az agy a bal szemét, inkább az erősebb jobbat használja. Elöször szemüveget kapott ( +4,5 ;+5,5) , most már tapasztani is kell a jobb szemét.. Egy hónapig napi 4 órát kellett tapasztani a szemét, de semmi javulás nem volt. Most egész napra tapasztani kell neki. Június elején megyünk megint kontrollra. Remélem már lesz némi javulás, mert ez a tapaszolás nem lehet neki valami kellemes. Én is kipróbáltam amikor szoktattuk a tapaszhoz, mit mondjak, szörnyű volt egy szemmel nézni. :( És ráadásul már itt a meleg, sokszor mondja szegénykém hogy viszked a szeme. Úgy sajnálom őt, de nem engedem neki hogy levegye. Ő meg hősiesen tűri, bár néha leveszi. Ilyenkor hagyom két-hárm percre, aztán újra leragasztom neki. A szemüveggel nincs semmi bajunk, csak már tapasztani ne kéne....
Szóval akinek már nem kell tapasztani, írja már meg, hogy kb. mennyi ideig kellett a tapasz.

 
 


hello sziasztok !!! náLUNK IS ÉPP EZ A KÉRDÉS MOST VOLTUNK TEGNAPELÖTT UTOLSO ELLENÖRZÉSEN ÉS NEKÜNK IS A TAPASZOLÁST AJÁLTÁK ÉS UGYANCSAK A JOBB SZEMRE NEKÜNK UGY AJÁLTÁK MINDENPA 3/4NAPOT VAGY 3 NAPOT EGÉSZNAP ÉS EGYET SZABADON de nem tudom medddig fog tartani.....berzkat neketek mit mondanak javulhat 7-8 éves korára a la´tása a kisfiadnak ?miota hord ja ö a szemcsit ?mi 24 honapos kortol hordunk sz.üveget most4 éves és ugyan az a dioptria maradt ---- ezek szerint 2 év alatt nem igazán mondhato a javulás nem nagyon értem az egészet hogy hogy van nagyon elvagyok ....ha van kedved irhatsz mail is a következö cimre akiszor@freemail.hu-----puszi mindenkinek sziasztok
 
 

 
 

ja mit akartam még kérdezni kisfiad már jár-e oviba ?
 
 


Sziasztok :)
Bocsi, csak most jutottam ide...

Szemcsitapasztás nálunk úgy működik, hogy Gergőnek 13 hónapos kora óta kell ragasztanunk a jó szemét a másik szeme pedig -9D-ás. A ragasztás azért szükséges, hogy az a néhány cm-es látás ne vessze el a gyengébbik - bal szemecskéjén - igy ez napi rutin, mint az öltözés. Nincs már ebből semmi gond:) Nagyon kis ügyes, okos, elfogadta :) Fél napig ragasztjuk és délután az alvás után már "szabad" mindkét szeme. A kifelé szaladgálás nálunk javult, jól tud fókuszálni a gyenge szemecskéjével is szóval megéri a kitartás :) Ha nem tettük volna, hamarosan kikapcsolat volna az agyacskája ezt a szemet attól meg rettegtem.
Most már Lilcsikének is ragasztanunk kell néhány hete a szemecskéjét mert ahogy korábban irtam, Róla is kiderült, hogy rövidlátó és Ő is a bal szemecskéjére, igaz, csak -2,5D-ás a szeme. Eleinte úgy tűnt elegendő lesz a szemcsi, de sajnos szemüveg ellenére is ugyanúgy hunyorgott, ill eltakarta a bal szemét ha koncentrálni, figyelni kellett valamire, igy most már az Ő szemecskéjét is ragasztjuk fél napig. Nagyon toleránsan elfogadta Ő is:) Sajna a szemcsitapaszból nem jó méretet irtak a receptekre igy külön tortúra az egész, de júniusban nagyon fogom figyelni mi van a papiron. Mi ORTOPAD tapaszt használunk amik szépek és nagyon jó minőségüek, nem kezdik ki a bőrt :)

Puszi és kitartás:Doris

ui: Nálunk Gerinél azt mondták iskolás koráig biztos, hogy ragasztani kell majd. Lilcsikéről még nem tudjuk meddig kell ragasztani.
 
 


Sziasztok

Lia
Áron tavaly decemberben kapta a szemüvegét, és lassan 2 hónapja tapaszoljuk intenzíven, vagyis reggeltől estig a jobbik szemét. Júniusban megyünk Pestre a dokinőhöz, remélem most már valami jó híreket is fogok hallani... Azt mondta hogy kinőheti a szemüveget, mert a +-os dioptriát ki lehet nőni. Bár én ezt a mi esetünkben valószínűtlennek tartom, met az apjának is ilyen problémái vannak, ill. voltak gyerekkorától kezdve, és a dioptriája mondjuk a felére csökkent, de a szemüveg kell neki. És ha leveszi a szemcsit, ugyanúgy beugrik a szeme neki is, mint a fiának.... A dokinő azt mondta hogy ha tapaszoljuk, akkor ez is elmúlhat. És hogy akkor lesz jó, amikor a tapasz levételekor a tapaszolt szem is beugrik. Na, ezt már néha látom. áron jár oviba, a gyerekek már megszokták hogy Áronnak be van ragasztva a szeme. Bár az óvónő sokat segített abban, hoy ne csúfolják. nagyon rendes, elmagyarázta a többi gyereknek hogy miért van beragasztva az Áron szeme.
Mi is ortopad junior tapaszt használunk. Napi 2-3 db az átlag. De ha leveszi, jön szólni hogy lejött, kérek másikat. Olyan jól tűri szegénykém...
Próbáltam visszaolvasni, de nem igazán derült ki számomra, hogy nektek mi is a tényleges probléma?

Doris
Nektek a dokinő így kijelentette hogy iskolás korig kell hordani a tapaszt? Honnan tudja ezt előre? És csak napi 4 órát? Mi is azzal kezdtük . 1 hónapon keresztül így ment, de az nem volt elég intenzív. Most reggeltől estig, csak fürdés előtt vesszük le . Vagyis napi 2-3 órát van szabdon a szeme.

Most megyünk júniusban kontrollra, és ha meglesz a szükséges dioptria, akkor új szemcsit kell csináltatnunk . A mostani már eléggé kezd karcos lenni, sőt a jobb, vagyis a tapaszos szeménél tök karcos. De most már megvárjuk hogy kell-e változtatni a dioptrián.

 
 


sziasztok mindenkinek!!!



berzkat... NEKÜNK HASONLO A PROBLÉMA´NK AMIT ÉN OLVASTAM A Z IRÁSOD NEKÜNK IS + D SZEMCSINK VAN VAGYIS TÁVOLLLÁTO A MANOM MAJDNEM UGYAN AZ AMINT IROD ÉS PONTOSABBAN MI IS A JOBB SZEMET KELL TAPASZOZZUK (HOGYAN MONDTA A DR:NÉNITEK AKKOR JO A TAPASZOLÁS HA BE UGRIK A TAPASZOLT SZEM MIUTÁN LEVESZED A TAPASZT ? jol értelek ?
 
 


Sziasztok:)
Berzkat:)
Nekünk valószinüleg a D nagysága (-9D-s Geri bal szeme) mondatja olyan biztosan a doktornővel, hogy ezt kb.iskolás korig kell tapasztani. Egy éves korában kezdtük és én azt gondolom "sikeres" a dolog, mert nem romlott ez alatt a két és fél év alatt. Többet azért nem ragaszthatjuk mint fél nap, mert ez bizony károsithatja a jó szemet. Várhatólag ez az erős D különbség igy is a jó szem rovására fog menni. Lilcsikének még kérdéses a ragasztás ideje, mert Neki szrencsére csak -2,5 D-s és ez még javulhat is.

Doris
 
 


Ja, ezt még elfelejtettem.... Nálunk is meg szokott karcolódni a lencse. Ha távol an még a következő vizsgálat ideje, akkor csináltatok új lencsét ha viszonylag közel, akkor kivárom a következő mérést :)

Doris
 
 


Sziasztok

Voltunk a doktornéninél. Továbra is ragasztani kell Áron szemét. Viszont nem romlott, sőt fél cilindert javult. Ez nem sok, de ez is valami.
2 hónapja csináltattunk új szemcsit áronnak, de most megint kell, mert a lencse tiszta karc. Ma megyünk.
Lia, a dokinő tényleg azt mondta, hogy akkor jó, ha a tapasztott szemmel is be fog bandzsítani, mert ez azt jelenti, hogy a bal szemét hasznája, vagyis már váltott szemmel néz. Ilyenkor valószínűleg a két szem azonos dioptriájú már.( Ekkor már nem kell tapasztani, és a bandzsítás megszűnik rövid idő alatt) Első lépés ugyanis a két szem azonos dioptriájúvá tétele. Ha ez nem történik meg, a jobbik szeme lesz a domináns, és tompalátó lesz,mert nem fogja haszálni a rosszabb szemét. ha ez megvan, akkor jön a sima szemcsis látásjavítás. És mivel +-os a szemcsi, ez sokat javulhat . De ha a két szem nem közel azonos dioptriájú, akkor sosem fog javulni, csak romlani. remélem érthető voltam, bár ez elég bonyolult. Először énsem értettem hogy miért jó az, ha felváltva bandzsít.

 
 


hello mindenkinek ismét itt a hétvége hogy vagytok?miylen volt a hetetek?..----berzkat köszi az infot most igy ahogy irod lassan probálom felfogni a tapaszolás titkát mis is a napokaban voltunk napszemüveget rendelni a manonak most várjuk hogy elkészüljön kiváncsi vagok milyen leszz ö nagyon várja ------ui.azt elefeeljettem ti napi hany orát vagytok beragasztva?
 
 


ja bocs most ahogy vissza olvasok irtad egésznap bocs mégegyszer----hello
 
 


hallo hallo !!!! MI UJS VAN ERRE MOSTANÁBAN NEM IGAZÁN JARTOK ERRE HOGY VAGYTOK VAKÁCIOZTOK MÁR?
 
 


Sziasztok
Lia1

Vakációzgatunk, de látom mindenki, mert eléggé pang a topik. A szemtapaszokkal szenvedünk... Most hogy nyár van, állandóan leveszi a tapaszt, hogy viszked alatta, meg leizzadtam, meg ilyesmik. :( Úgyhogy nem hiszem hogy mire visszamegyünk a doktornénihez, javulás lesz. És ez a napi egy tapasz, amit felírhatnak receptre, hát aki ezt kitalálta, biztosan soha nem ragasztotta gyereke szemét! Nálunk napi 3-4 tuti elfogy. Főlg ha fürdünk a medencében..... Ahány fürdés, annyi tapasz. Úgyhogy teljes áron, vesszük a további tapaszokat. :roll: . Én nem tudom hogy ez meddig fog tartani, de már nekem is fogytán a türelmem. Állandó veszekedés a tapasz miatt.... Tele van a T.köm vele!!!!!!
Na, jól kisírtam magam.
És ti? Hogy vagytok? Tapasz?

 
 


Sziasztok!

Az én kislányom három éves lesz most augusztusban.Két éves korában vettem észre,hogy a bal szeme befordul.Ekkor Atropin csepegtetése után kiderült,hogy a bal szeme 6,a jobb szeme 4 D-ás.

Elősször szemüveget kapott,amihez gyorsan hozzászokott,majd három hónap múlva már takarni kelett a jobb szemét,napi kb.6 órát.

Szépen javult azóta a szeme,egy hete voltunk a szemészeten és ott azt javasolták,hogy most már csak napi egy órát (szintentartás miatt)takarjuk.
Ennek én nagyon örültem,de aggaszt is a dolog,mert a szemüveg alatt ha közelre néz,még mindig bemegy a szeme.Azt mondták,hogy a szemüveg majd helyrehúzza szépen lassan.
Most mégis azon gondolkozok,hogy lehet meg kellene mutatnom egy másik orvosnak is.

Üdv.Hajni
 
 


Hajnit

Most hány dioptriás szemüveg kell mindkét szemére? Nekünk is az egyik 6-os, a másik 4-es, ugyanúgy mint nektek. Azt mondták addig kell takarni, amíg mindkét szeme egyforma dioptriás lesz. Hát nem tudom..... Most megyünk megint szerdán dokihoz. Én nem látok javulást, de majd a doki megmondja. Nektek egyből elkezdett javulni a szeme a tapaszolás után? Csökkent a dioptria?

 
 


sziasztok mindenki!!hogy és mind ebben a nagy melegben?berzkat voltatok már dokinál és milyen az erdmény ?segit a tapaszolás ?nekünk mostanában olyan kevesett van fönn mivel szépidö van f´rdés meg hasonlok meg a meleg is ugy izgulok vajon igy lehet-e eredmény ?puszi szép estét hello
 
 


Berzkat

Most az egyik szemére 5.75-ös,a jobb szemére 3.75-ös dioptriát írtak.De igazából nem azért mert javult a szeme ilyen gyorsan,hanem pót szemüveget kellett íratnunk.Úgy tudom egyforma dioptriát bizonyos időn belül nem lehet felíratni,ezért írtak fel gyengébbet,de ez olyanyira elenyésző,hogy a gyerek szinte észre sem veszi a külömbséget.

Szerinrtem nem túl gyorsan javult a tapasztástól.Egyszer csak azt vettem észre,hogy ha leveszi a szemüveget fürdésnél,mintha kimozdult volna a "sarokból"a szemecskéje.De ehhez azért több hónapos takarás kellett.

Most ha leveszem a szemcsijét,már látom hogy a jó szeme is kezd befordulni már,de még mindig inkább a bal szem fordul be jobban.Nekem olyan érzésem van,hogy még jócskán kellene takarni.

Ti hová jártok szemészetre?
Mi a Tömő u-i ba.
Mit mondtak a szemészeten?
 
 


Azt én is megfigyeltem,hogy ebben a melegben nem tapad meg a tapasz.Én már reggel viszonylag korán feltettem de egyből lejött.Nekünk is voltak olyan napok,amikor nem vagy csak nagyon keveset volt fennt a tapasz.Ettől még nem szabad hogy baj legyen.
 
 


Sziasztok!

Szeretném megkérdezni,hogy mik a költségei mostanság ha szemüveget kap a gyerek?Keretek milyen árban mozonak stb.
Mennyi időnként cserélik a lencsét?Mikor van kontrol?
Mennyi a tapasz?
Vinnem kell majd lánykámat csepegtetés után vizsgálatra.
Ha találnak valamit szeretném tudni anyagilag mire készüljek....

Nagyon csodálom a kitartásotokat!Dehát a gyerekekért mindent!:)
További sok türelmet nektek és sok-sok javulást a gyerkőcök szemeinek!!!!!

Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Hajnit

Nem mentünk el végülis a szemészetre, mert úgyis ugyanazt mondták volna, és Áron beteg is lett. Másrészt meg akkor volt az a40 fok, és úgy gondoltuk, hogy betegen nem cipeljük ilyen melegbe Pestre. Úgyhogy most önköltségen vettünk egy doboz tapaszt ( 5000 Ft) és tapasztjuk tovább. Bár most egy hetes nyaralásnál rajta sem volt a tapasz. A strandon folyton leázott... Legközeleb szeptemberben megyünk. Remélem addigra csak lesz egy kis javulás. Mi Fodor Magdolna dr.-nőhöz járunk, magánrendelésre, de amúgy a Mária utcai szemklinikán dolgozik.
és ti? hogy bírjátok ezt a meleget a tapasszal?


Szilde
Ne parázz előre. Lehet hogy a te gyerekednek nem fog szemüveg kelleni. Amúgy nagyon sokba kerül. persze ez attól is függ hogy neked milyen az igényed, milyen lencsét illetve keretet akarsz. Meg persze hogy milyen lencse kell a gyerkőcnek.Nekünk egy szemüveg kb 30-40.000 Ft között van. A lencse eleve nagyon drága.

 
 


Sziasztok!

Nyaralni voltunk,azért csak most írok.
Igazából szem ügyben kezdem bonyolítani a dolgokat.Most elvittem egy másik szemorvoshoz magánba a Rékát (Dr.Czövek I)
Ő Atropinos tágítást javasolt,de megvizsgálta azért a gyereket.Majdnem ugyanazt mondta mint a Klinikákon az orvos,de valami bifokális lencsét emlegetett.Ez még nem biztos,csak feltételezés.Pénteken kell elkezdeni a csepegtetést,és jövő hét kedden este megyünk vissza.

Azt megtudtam,hogy a takarás akár 12-éves koráig is eltarthat,ez elkeserített.Az hogy kinőheti-e teljessen változó,előre nem lehet tudni.De olyan verzió is lehet,hogy kb.12-éves korára mondjuk kinövi,de átmegy minuszos dioptriába a szem.Ez valami anatómiai dolog.Meg azt is mondta,hogy még az is előfordulhat,hogy egy ilyen kisgyereknél további romlásnak indul a szem,tehát erőssebb szemüveg kell.Ezek persze csak feltevések,nem törvényszerű.
Ami a dioptria csökkenést illeti,az nagyon hosszadalmas dolog.

Üdv.Hajni
 
 


Szisztok!! Én most vagyok ezen az oldalon előszőr,lenne egy kérdésem hátha valaki tud nekem segíteni?Az én kislányom most lesz 3 éves,egy éves kora óta hord szemüveget,mert kancsal mind két szemére.Az utolsó vizsgálaton azt mondták csak ugy fog helyre jönni a szeme,ha megműtik.Meg is kaptuk az idő pontunkat,azt szertném kérdezni volt-e valakinek a gyermekének szemműtéte,és vagy hallott-e valaki róla.MEnnyire fájdalmas?


sziasztok Andi
 


Nyanya 30

Ebben sajnos nem tudok neked segíteni.

Hajnit
Mi volt a másik dokinál? Mi holnap megyünk megint. Szerintem minden változatlan, mert hát nyáron a fürdés, nyaralás miatt nem valami sokat volt rajta a tapasz. De majd megírom hogy mi volt.

Pusz

 
 


Sziasztok!
Ma voltunk szemészeten 5 és fél éves kislányommal, a Tömő utcai klinikán. Azért vittem el, mert mostanában gyakran panaszkodott, hogy fáj a feje, és az apukája is szemüveges volt gyerekkorában (aztán kb. 35 éves korában rászánta magát egy lézeres szemműtétre, azóta nagyjából rendben is van, de addigra eljutott a 8-9 dioptriáig!!!). A táblán a legalsó sort nem tudta "elolvasni", ezért kitágították a pupilláját és megvizsgálták. 1,5 dioptria lett mindkét szemén az eredmény. A doktornő azonban azt mondta, hogy nem javasolja, hogy most rögtön szemüveges legyen a gyerek, unkább figyelgessük, hogy ha hosszú ideig rajzol, könyvet nézeget, stb. fáj-e utána a feje, mert szerinte a fejfájást ez a kis dioptriaszám nem okozhatja. A férjemmel viszont tartunk tőle, hogy így tovább romlik a szeme. Van valakinek tapasztalata arról, hogy más orvosok javasolják-e ilyen esetben a szemüvegviselést?
Előre is köszönöm!
Tünde

Tünde
 


Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem!
Kislányom 18 hónapos, ragasztani kellene a szemét felváltva naponta, de sajnos abszolút nem viseli el magán. Rögtön letépi.
Próbáltam játszva, magamra is ragasztottam, de azt is rögtön letépte, szóval nagyon nem tetszik neki...
Nem akarom feladni, de nem sok reményt látok rá, hogy megszokja.
Ha van valami ötletetek, kérlek segítsetek.

Köszi, obea
 
 


Kedves Édesanyák, Édesapák!

Pszichológus, családkonzulens édesanya vagyok. Négy éves ikergyermekeim egyike súlyos fejlődési rendellenességgel született, az ő fokozott ápolása, gondozása miatt munkámat itthonról végzem. Így elmondhatom, hogy elméleti tudásomat ugyan az egyetemen szereztem, de ikergyerekeim és a betegséggel járó teendők sok mindenre megtanítottak a gyakorlatban.

Gyerekneveléssel, családi gondokkal, párkapcsolati nehézségekkel, személyes jellegű problémákkal küzdő személyek bizalommal keressenek fel egy e-mailben, segítek megtalálni a jó megoldást és kivitelezni azt. Akinek egy kis bátorításra, problémáinak megoldásában segítségre lenne szüksége, de a távolság miatt, vagy bármi más okból kifolyólag nem tud személyesen keresni fel egy szakembert, annak ideális megoldás lehet az e-mail-en át történő konzultáció (pszichotanacs@freemail.hu). Lásd még: www.pszichologia.mlap.hu

A www.pszichologia.multiply.com oldalon ingyen letölthető anyagok várják a kicsiket és a nagyokat egyaránt: babazenék, gyerekzene, kifestők, rajzfilmek (angol, magyar), oktatóprogramok, könyvek, zene minden kornak... A feltöltés folyamatos, érdemes többször benézni.

üdvözlettel, Nisreen
 
 


Sziasztok!

Ha valaki még olvassa ezt a topicot és tud segíteni, nagyon megköszönném....

3 éves kislányomnak szemüveget kell csináltatnunk. Néhány embertől azt hallottuk, h Titánium keretet érdemes venni, mert az nagyon tartós. Ma egész nap jártam a belvárost és SEHOL nem bukkantam ilyen jobb keretre, mindenhol 5-6 ezres kereteket árultak, abból is kevés fajtát. Szóval, ha valaki tudna tippet adni, hogy a pesti oldalon hol találok profi gyerekkeretet, nagyon hálás lennék. És milyen lencsét érdemes belerakatni?


köszi

Lilla

Kép

Kép
 


Szia Lilla,
a titániumkeretet nem tudom hol árulják, de mivel az én lányom is szemüveges volt, azt javaslom, hogy mindenképpen korbácsszíj szárú szemüveget vegyetek, mert az nem esik le az orrára, és nem töri fel sehol a bőrét. Lencséből pedig karcolásgátlóval átfuttatott műanyag lencsét csináltass, mert az üveglencse balesetveszélyes is lehet.

(És ha megengedheted magadnak, akkor egyből csináltass pótszemüveget is. Ja, és a lencsét mindig tisztán kell tartani, mert nagyon hamar összemaszatolják...)

Sok sikert!

Üdv: eszterlánc


Sziasztok!

Nem olvastam vissza ennyi oldalt, inkább kérdezek, hátha valaki jár errefelé.
Leszögezem, egyik gyereken sem látszott, hogy gond lenne a látásával, sőt a kisebb pupillatágítás nélkül mindent "elolvasott" a táblán.
Nagyfiamat középső csoportban fél éve kiszűrték, hogy gond van a szemével. Megnézettük +1 cilinderre van szüksége, dioptria nélkül. Mivel örörkletes is lehet, ezért kisebbik fiamat is elvittük, neki +3/4 és +1 cilinder kell. 4 éves örökmozgó, hmmm.

A családom leüvöltötte a fejemet, hogy minek nyüzsgök, feleslegesen terhelek egy 4 évest szemüveggel, mikor enélkül is jól lát és ezek után csak ellustul a szeme.

Most kontrollon voltunka naggyal és valami irányban változás történt, mert sem szemüveggel, sem nélküle nem látott jól. Még nem tudjuk javult-e vagy romlott, hétőn tágítanak pupillát. Ha javult, akkor beigazolódik, hogy elnőheti, ha romlott vagy dioptria kell, akkor meg leszek lőve, hogyan tovább.
Mindezt azért kérdezem, mert optometrista barátnőm szerint a csak cilinderes szem nem javulhat meg! Akkor nem fogom tényleg feleslegesen zaklatni szemüveggel a gyerekeket, használja csak iskolában tanórán a gyerek, ne pedig a homokozóban összekarcolni a 10 ezer Ft-os lencsét.

Összefoglalva tehát, kinek van valami tapasztalata, a plusszos cilinderrel kapcsolatban, elnőheti-e a gyerek? Ha nem, akkor szükséges-e egész nap a szemüveg viselése?

Előre is köszi!

Éva

KépKépKép
 
 


Sziasztok!

Látom nincs nagy tolongás, de azért leírom kisfiam clinderje 1-ről 3/4-re változott, de jött mellé -0,5 dioptria. Ez azt jelentheti, hogy elindult a szemromlása és élete végéig szemüveges lesz.

Éva

KépKépKép
 
 


Kedves agmano,
vigasztaljon az a tudat, hogy a minuszos szem az, amit műtéttel később - a végleges magassága után - majdnem tökéletesen lehet korrigálni. Egy szomszéd kislány ismerősöm - 8 dipotriáját tüntették el lézerműtéttel két ütemben....

a plusszos szülőket meg vigasztalja az a tudat, hogy ahogy nő a gyerek, úgy megy át a pussz a minuszba, szerencsés esetben a nulláig, éppen ahogyan a lányomnál volt, akinek +4 dipotriája volt még ovodás korában, aztán 12 éves korától nem szemüveges, mert hipp-hopp kinótte! :)

Üdv: eszterlánc


Kedves Lányok!

A Babanet szerkesztősége szeretettel várja a Látogatók történeteit a gyerekvárásról, családtervezésről, gyereknevelésről, szülésről, egészségügyről, családról, óvodáról, iskoláról, munkáról. Ha van olyan történeted, amely kacagtató vagy megható, megindító, elgondolkoztató vagy felháborító, esetleg reményt vagy megoldást adhat másoknak, ne habozzatok, hanem ragadjatok billentyűzetet és a kész írást küldjétek ide: szerkeszto@babanet.hu.

A történetek bekerülnek a Babanet Te Történeted rovatába, illetve a főoldalon is láthatók lesznek.

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet:

 

cron