Új privát üzeneted érkezett!

Juci

Hova mentek gyógytornára?

Kép
Kép Kép
 
 


Sildike,
Az összes kopasz fütyis és a megmenekült Dóri is nagyon helyesek! :D :D
Én nem engedtem volna ám Danit megkopasztani. :) :) :)
Csütörtökön elutazunk három napra a Balatonra, jövő héten szerdán pedig megyünk Olaszországba nyaralni egy hétre.
Ha visszajöttünk és nektek is jó, strandolunk együtt! :)

Juci,
De jó, hogy Marci ilyen szépen fejlődik. Ez nagy haladás, hogy már térdelésből áll fel! :) :) :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
 


Benianyu

Tudom én, hogy neked vérzik a szíved, ha ilyen kis kopingereket látsz.

Miután hazajöttetek utána mi megyünk el Barbiékkal nyaralni, úgyhogy majd augusztus közepén megyünk strandolni.

Kép
Kép Kép
 
 

 
 

Nagyon jók a talis képek :) a kis kopcsókról és a hajasokról is. Kár, hogy nem lehettünk ott. Nolcsi kerek popóját igy is kiszúrtuk ám!

Sildike, nagyon kedves vagy, hogy felajánlod a szállitást az uszis programra! Köszi! Viszont sajnos nem tudunk menni, mert le vagyok maradva a határidős (hétfő :shock: ) forditással, és apa épp péntek délelőtt vállalja, hogy elviszi magával Julcsit, én meg dolgozhatok.
Kedden meg elutazunk a Balcsira. Már nagyon várom.

Apa ma módositotta a kertkapu feliratát: Vigyázz, a sárkány harap!

KépKép

KépKép
 
 


Zsuzsa

Ejnye-bejnye. Nem tudom Tofi mit fog szólni ehhez a popónézegetéshez, meg a katicás bugyi rögtönfelvételéhez.

Sajnálom, hogy pénteken nem tudtok jönni. Mikor jöttök haza a Balcsiról?

Kép
Kép Kép
 
 


Na akkor jöjjenek a hétvégi, meg a mai képek:)

Leon pancsizik:
Kép
Kép
Kép

Leon elaludt a hintaágyban:
Kép

Nolcsi játszik:
Kép

Mindjárt jön a többi is, csak baromi lassú :(

Kép
Kép
Kép
 


A nagy dinnyeevés:
Kép

Dédivel pancsolás:
Kép

Noel komoly arcot vág:
Kép

Nolcsi Gabival:
Kép

Kép
Kép
Kép
 


A mai pancsolós képek Ildiéknél:
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok Lányok!

Juci, köszi a hiányolást, megvagyunk, csak az utóbbi napokban egy csomót rohangáltunk, és eléggé kipurcantam ahhoz, hogy ne legyen erőm írni. Ígérem, holnap már rendesen jelentkezem, hosszabban is, de most megyek alukálni.

Ezek a talis képek nagyon jópofák, hát tényleg nem egyszerű megkülönböztetni azt a sok kopi buksit! Nagyon édesek a fiúk és természetesen Viki leányzó is! :)

És örülök, hogy hallok Thomasanne és And felől! A recik nekem is igazán jól jönnek majd!
Tomi nagyon csini legényke, rengeteget nőtt, akárcsak Sis Mátéja is, a továbbra is igézőszemű! És ez az Eszti valami tüneményes! :)

Pusz!

PS: És olvastuk ám, hogy Julcsi már rákészült a katicás bugyikára Nolcsi meghódítása végett!!! :( :cry: :evil: :( :cry: :cry: :(

Kép
Bab és Tofi
bab
 
 


Sziasztok Lányok!

Thomasanne, And, Bab

Fokhagymás, baconos csirke/pulyka

Csirke, vagy pulykamellet kikloffolok, sajtot(Eidami, vagy 35 napig érlelt trappista) lereszelek.
Rétegezve lerakom egy jénaiba. Első sor: husi, csak egy pici só és bors kell rá, utána a reszelt sajt, utána egy sor bacon, megint husi, megint sajt, megint bacon. Egy nagy doboz tejfölben elkeverek egy fél (kicsi) tubus fokhagymakrémet. Ezt egyenletesen elterítem az utolsó sor baconon. Fóliát rakok rá, azal sütöm kb. 30 percig utána fóliát le és addig, amíg a tejföl meg nem barnul. Sima sós vízben főtt krumpli a legjobb hozzá, mert a husi szaftjával elnyomkodva isteni.

vagy

Csirke/pulykamellet kikloffolni, picit megsózni, borsozni. Sajtot lereszelni. Almát vagy barackot meghámozni és kb. 0,5 cm-es szeletekre vágni. Első sor husi, utána sajt utána alma/barack, megint husi megint sajt megint gyümi. Kb. 1/2 l főzőtejszínbe 1-1 teáskanál fahéjat, gyömbért, szegfűszeget, 1 citrom reszelt héját beletenni és leönteni vele a husit. Ehhez is sima krumpli a legjobb, mert ennek a husinak is nagyon finom a szaftja.

Amivel viszont mindig tarolok az a fóliás krumpli:

Letépkedni alufólia csyíkokat, akkorákat hogy egy nagyobb krumplit bele lehessen csomagolni. Az újkrumplit jól megmosni. A fóli közepébe öntök egy pici olívaolajat és szórok bele a kotányi 7 fűszeres sójából. Megforgatom benne a krumplit, hogy minden oldala olajos és sós legyen. Utána becsomagolom a fóliába. Beteszem a sütőbe. 180 fokon légkeveréssel kb. 40 perc alatt megpuhul a krumpli. Utána leszedem a fóliát és megpirítom a héját. Egészben kell tálalni. Csinálok hozzá öntetet. 1 nagy doboz tejfölbe beleszórok jó sok apróra vágott snidlinget, vagy szárított metélőhagymát. Teszek bele sót, egy pici fokhagymakrémet és egy pici pirosaranyat, hogy megszínezze. A végén teszek bele reszeltsajtot és jól elkeverem. Ha szárított metélőhagymából csinálom, akkor ezzel kezdek, hogy a hagymák jól meg tudják szívni magukat nedvességgel.

Kép
Kép Kép
 
 


Davalia

Nálunk mindkét fiú kiságyban aludt. Az volt a szerencsénk, hogy Bazsinak anyuéknál ugyanolyan ágya volt, mint itthon, úgyhogy azt áthoztuk.
Aztán elkövettük a legnagyobb marhaságot. Bazsinak szilveszterkor vettünk egy nagyfiús ágyat. Na azóta minden hajnalban jön át hozzánk a kis takarójával. Persze jobb, mintha fel kellene kelni hozzá. :lol: :lol:
Szerintem Panda még jobb ha a saját ágyában alszik.

Barbiéknál Mindkét fiúnak kiságya van még. Ott , azt hiszem Nolcsika kapott egy nagyobb kiságyat és Leoné lett a régi, de lehet, hogy rosszul tudom. Lényeg a lényeg, hogy ott még kiságyban vannak a fiúk.


Bab

Gyertek el pénteken Ti is strandra és akkor lejátszák a fiúk a meccset a hölgy kacsújáért (és katicás bugyijáért). :lol: :lol:

Kép
Kép Kép
 
 


Sziasztok!

Na, én már roppant kíváncsi vagyok arra a katicás bugyira, nincs megörökítve??? Természetesen használat közben... :wink:

Lányok, pls!!!
Akinek már szilárdat eszik a babája reggelire: mit tesztek a kenyérre/zsemlére/kiflire?
Nálunk ugye a tejallergia miatt a tejtermékek kilőve, a felvágottat nem eszi meg. Lekvár se volt elég jó. Más ötlet?
Tegnap és ma próbálkoztam üresen a kiflivel, és öblítettünk tápival. Addig ment is, amíg nem került elő a tápi, utána csak az kellett, vagy üvöltés volt. :cry:
Vendég
 


Tünde

Miért kell szilárd? Mi reggel tápizunk és tízóraira eszik Laci szilárdat.

Próbál meg esetleg, hogy valami bébiételt kensz rá a kenyérre. Sinlaccal be lehet sűríteni, ha nagyon folyós.
Vagy lehet csinálni házi máj, meg húspástétomokat. Apu nagyon finom májast csinál. Ha gondolod elkérem a receptjét.

Kép
Kép Kép
 
 


Jó reggelt!

Na ma már jobban kipihentem magamat. Igen-igen fáradt voltam.

Sildike
Aranyos vagy. Tegnap végül Benianyuékkal ebéd előtt elmentünk sétálni, aztán délután meg találkoztam az egyik ismerősömmel.
Gyógytorna a Béke úton lesz.

Majola
De jó Nektek, hogy mentek a Balcsira!

Tünde
Én úgy szoktam, hogy reggelire megkapja a tápit és utána nasinak adom a kiflit. Marci imádja, de egyelőre nem lenne kielégítő Neki úgy veszem észre, ha tápi helyett kapná.

Micsoda receptek! Esetleg el is készítitek nekem? :lol: :wink:

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
 
 


Ja a tükör szerelmes képeket szerettem volna megmutatni :lol: Kép :) Kép :))

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
 
 


Ildi, nem akartam teljesen kiváltani a reggeli tápit, csak gondoltam eszik szilárdat, és leöblíti tápiva. Amúgy mi nem eszünk tízórait, ez vhogy kimaradt.

Juci
, a mediterrán szeretőd nagyon édes, de reméljük idővel változik a szerelem tárgya. :wink: :lol: :lol:
Vendég
 


Tünde

Így érthető, hogy ha nem tízóraiztok. Megkérdezzem a májas receptet?

Juci

Tesóméknál a szekrénysor üveges, és Bazsika is meg Lacika is egyfolytában puszilgatja magát rajta. Ha kérdezzük, hogy ki ez a szép fiú, akkor már Laci is azonnal teker a tükörhöz és vigyorog nagyokat.

A Dévény Annás gyógytornára tényleg készülj fel lekileg, mert sajnos az fáj a pici babáknak, Lacika mindegyiket végigsírta. Sajnos ahogy ezekbe a kötött izmokba belemaszírozgatnak az fájdalmas. Viszont nagyon nagyon hatásos. Ilyen kicsi gyerekekkel ők érik el a lagjobb eredményeket.
Az alapítvány honlapja nem túl jó, viszont a Nők Lapja Café-ban van egy jó fórumuk és sokat írnak róluk.

Kép
Kép Kép
 
 


Tesóméknál a szekrénysor tükrös...

Kép
Kép Kép
 
 


Sziasztok!

Benianyu,
ez tényleg hősiesség a javából! Nekem mindig azon melegében meg kell kóstolnom a sütiket :)
Tegnap volt Pompom az m1-en, Máté akkorákat kacagott nekik, hogy csuda :)

Davallia,
de ott nincsenek azok a receptek, amiket MI tudunk :P
Fiú/lány-kérdés :D:D

Márti,
fogmosás témához én is hozzászólnék: mi a gyógyszertárban kapható Nenedent-Baby tanuló-fogkrémmel mosunk fogat, de nekem az a szilikonbigyó nem jött be, vettem Máténak sima gyerekfogkefét, azzal mosom neki, már amíg hagyja, mert kb 5 másodperc alatt az ő kezében köt ki :D Reggel együtt mosunk fogat, tök jókat rötyög, amikor öblítek, este meg a kádban ő egyedül.

Sildike,
kopter éhenkolbászok csudijó fejek, de azért a hippi Viki-Dóri páros se kutya :D

Jövő heti tali nekünk mindenestől jó lenne, bármelyik napon, apa visz és hoz minket, mert édes, és imád, és különben is, apa a javából :D:D

Juci,
jó fej lehetett Marci :D Máté is szereti, mikor pl nagytakarítok, és elhúzgálom az ágyakat, kisebb szekrényeket :)
Tükrös-szerelmetes képek :D Máté az anyukám sütőjében lakó babát szereti, és pár napja már mondja is neki, hogy Mmááá! :D

Majola,
kár, hogy nem tudtok jönni jövő héten, pedig mi is beneveztünk volna Julcsi kezéért :D
Apának meg mondd meg, hogy csak lassan a szájjal, ha sárkányokról van szó, mert még véletlen lehányja valaki. Tűzzel mármint... :P:P:P

Barbi,
te képeid is szépek lettek! Noel nagyon helyes komolyan és huncutul is :)
Cica külön csillagos ötös :)

Bab,
mi is beszállunk a versenybe a csajok kegyeiért legközelebb, úgyhogy készítsd fel Tofi királyfit rendesen! :twisted:

Tünde,
mi még csak szivornyázunk az ebédet és az uzsonnát leszámítva, úgyhogy nincs tapasztalatunk kenyértörés-téren :)
Sildike ötlete a zöldség-/húspástétomot illetően viszont zseniális!

RECEPT KÖVETKEZIK!!! GYENGE IDEGZETŰEK UGORJANAK!!! RECEPT KÖVETKEZIK!!!

Lusta rétes

3dl réteslisztet 2dl cukorral és 1kk sütőporral összekeverünk, és 5dkg margarinnal kikent tepsibe szórjuk a felét. Rámorzsolunk 50dkg túrót, ráreszeljük 1 citrom héját, megszórjuk 2cs vaníliás cukorral, és ráterítjük a maradék lisztes keveréket. Meglocsoljuk 5dkg olvasztott margarinnal, és ráöntjük 5dl tej és 3 tojás elegyét. 1 órán át állni hagyjuk, hogy felszívja a lötyit, és forró sütőben pirosra sütjük.

Pusztok!

Sisotris&Máté

Kép
 


Receptek gyűjtése szuper ötlet, mentem őket!
Sis, nálunk ezt trehány túrósnak hivják :)
Nekem sosem jutnak eszembe ilyen frappáns válaszok, legalábbis hirtelen nem, de majd legközelebb bevetem apánál a tűzokádást. Te már csak tudod :D

Tünde, én sem teszek semmit a kiflire, nálunk is nasi a Sinlac után. Viszon gondoltam már arra, hogy csöpögtetek rá egy kis olivaolajat - igy az olasz gyerekek kedvence (na meg rányomkodott paradicsommal, illetve lével).
Katicás bugyit fotóztam a kedvedért, de most nem tudom felrakni, mert ez a lüke számitógép kétfelé van osztva és a másik részen tudok formázni. Most meg dolgoznom kell, magyar korrektúraprogram meg csak itt van.

Bab, nehogy azt hidd, hogy ártatlan kis Tofit csak úgy elfelejtjük, csak mert hallgat egy ideje!


Jöjjön egy recept, olasz zsályás csirke:

A csirkét kis szeletekre (babatenyérnyi) szeletelem és megsózom. Egy lábasban olvasztok fel vajat (jó sokat), kicsit hagyom rajta pirulni, de csak éppen hogy. Aztán leszórom jó sok zsályával (csak friss jó), és felöntöm tejjel, hogy rendesen ellepje. Ebben fődögél kábé 3/4 órát, ha netán elfogy a tej róla, töltök még rá. A végén (amikor már jó puha) jó kis zsályás-sós-tejes trutyi marad rajta, nagyon fincsi. Forrón lehet rátenni reszelt sajtot, de nem muszáj. Sima rizzsel fincsi.

Marci a tükörnél nagyon édes :) Tünde, a humorod meg zseniális :twisted:

KépKép

KépKép
 
 


Sziasztok Lányok!

Na szóval, nekünk most háromnapos hétvégénk volt, mert apa hétfőre végre ki tudott venni egy nap szabit (mostanában nehezen engedik el, mert egy hülye projektben vesz részt, ami határidős és elég macerás). Voltunk mindenfele nézelődni, vásárolni ruhákat, már nagyon ránk fért. Egyik nap pedig elvoltunk anyósomék telkén Biatorbágyon is. De ami a legfontosabb, hogy befizettünk egy olasz nyaralásra szeptember 9-től 8 napra!!! Én tök fel vagyok ettől dobódva, mert eredetileg úgy volt, hogy a lakáscserére való tekintettel, minden fillért félreteszünk, ezért nem lesz nyaralás. De a férjem azt mondta, ha nem megyünk el vhova, akkor becsavarodik (a környezetünkben mindenki több hetet van nyaralni itt-ott). Szóval mégis megyünk. Riccione a célpont, béreltünk ott Neckermann-on keresztül apartmant (eredetileg Riminiben szerettünk volna, de ami helyet ott kinéztünk, azt az orrunk előtt vitték el sajna). Csajok, én még nem is voltam Olaszországban. Remélem, Tofi jól viseli majd élete első üdülését! Ráadásul pont 9-én lesz a szülinapja!

És képzeljétek, Tofi 5 napja elkezdett máshogy dumálni, eddig is sokat gagyogott, de már máshogy adja elő magát. Tisztára, mintha a beszédet próbálná halandzsázva utánozni! És vasárnap kétszer is azt mondta, hogy anya, és nem csak én értettem annak, hanem a sógornőm is. Persze férjem azt mondja, nem az volt, de csak az irigység beszél belőle, mivel nem apát mondott először. :D És, ha rámosolyog az ember a kis lurkómra, akkor leszegi az állát, és kicsit kacérkodva, kicsit félszegen mosolyog vissza az emberre, nagyon édes!

Sildike,
Köszi a strandos invitálást, kedves vagy, de én inkább nem mennék, mert nem igazán szeretek strandolni. :( Ez most elég furán hangzik, tudom, nyugodtan mondhatjátok, hogy nem vagyok normális, még igazat is adok nektek! :D Sem napozni nem szeretek, sem a vízben lubickolni (mert nekem jóformán minden víz hideg, a termálvizesekbe meg azért nem megyek, mert annyiszor hallani, hogy nőknek bizonyos szempontból nem túl jó), ráadásul idegesít, hogy fürdőruciban kell lennem, stb. Szóval, amíg Tofi még ekkorka, hogy megelégszik a kis medencéjében való pancsikolással, addig én inkább kivonom magam a strandolási „kötelezettség” alól. Nemsokára már úgyis elkerülhetetlen lesz. Kiskoromban nem is értettem, hogy anyum, miért nem szeret strandolni, hát most már igen. Ezt tuti tőle örököltem. Balcsira és tenger mellé sem a fürdőzési lehetőségek miatt járok, hanem, mert olyan jókat lehet sétálni a szép környezetben.

Zsuzsa,
Akkor megnyugodtunk! És nagyon kíváncsiak vagyunk már mi is arra a katicás bugyikára! :)
Apának nagyon jó dumái vannak! :lol:

Juci,
Nagyon édes Marci önmagát csodálva! Balcsi :( Új bútorok :)
Szorítok, hogy holnap csupa jó híreket kapjatok!

Benianyu,
Te tényleg hős vagy, én tuti befaltam volna egyszerre vagy fél tepsi sütit, iszonyúan édesszájú vagyok. :)
Ti hova mentek Olaszba?

Hát ez a sok szupi recept! Muszáj leszek kipróbálni a lusta rétest, meg a fóliás krumplit, meg az olasz zsályás csirkét…

Na, megyek, Toffom felébredt.

Kép
Bab és Tofi
bab
 
 


Ja, és Sis, nehogy azt hidd ám, hogy megijedtünk! Felkötjük a gatyánkat, és bárkivel harcba szállunk szépséges Julcsi kegyeiért (még, ha az a valaki történetesen igézőszemű Máté, vagy kerekpopós Nolcsi is). :D :lol: :D

Kép
Bab és Tofi
bab
 
 


Még egy képet is feldobok:
Kép

Kép
Bab és Tofi
bab
 
 


Ma két döbbenetes dolgot hallottama rádióban:

az egyik, hogy összefüggésbe hozták az autizmust a tej- és gluténérzékenységgel.
Az autistáknak kazein és gluténmentes diétát kell tartanuiuk. Azt nem tudták kellő mértékben tisztázni, hogy mi az ok-okozati összefüggés.
De volt egy kislányról szó, aki másfél éves koráig rendesen fejlődött, még beszélt is, aztán visszafejlődött. A pszichiáter szerint addigra halmozódtak fel a szervezetében azok az anyagok, amik ezt az állapotot előidézik/befolyásolják (?).
jó lenne tudni, melyik.
Most beköltözött a szívembe a féélelelm.

A másik, hogy tavaly Amerikában, amikor dúlt a Kathrina hurrikán, azt a rendelkezést adták ki, hogy élő embert nem lehet hátrahagyni, mindenkit menteni kell. Ezért négy embernek, akikről a kórházi személyzet úgy ítélte meg, hogy nem bírnák kia a szállítást, méreginjekciót adtak be!
Nem találok szavakat...

 
 


Ayse,
Még én sem hallottam az autizmus és a két allergia közötti összefüggésről. Ellenben már több helyen olvastam, hogy a hiperaktivitás és étellargia között is találtak hasonló kapcsolatokat. Azért elég ijesztő!

Ez a második történet meg egyszerűen döbbenetes! :(

Kép
Bab és Tofi
bab
 
 


Sziasztok Lányok!

Sis

Akkor először strand, aztán buli nálunk.

Mi is fogkefével mossuk Bazsika fogát kb. 7 hónapos korától. Azt mondják, hogy 4 fog után már jó, ha elkezdjük ápolni. Én gyerek Elmexet használok, bár van, aki azt mondja, hogy amíg nem tud köpni a gyerek, addig fogkrémet ne használjunk.


Bab
Nyaralás :lol: :lol: :lol:

Biztos naem lesz semmi gond Toffival. Mi Bazsikával 6 hónapos korában voltunk először Svájcban. A repülést nagyon jól bírta, és utána sem volt gond vele. Egy aranyszabályt kell betartani szerintem, hogy utazás napján nem szabad azonnal programot csinálni, hanem adni kell 1 napot a babáknak a pihenésre.

Ha nem szeretsz strandra járni, akkor utána gyertek ki hozzánk. Ha gondolod én fel tudlak venni a Dagályból kifelé menet.

Ayse
Ez tényleg döbbenetes.

Ilyenkor azért elgondolkozom azon, hogy tényleg tudják-e az orvosok, hogy valóban az az anyag károsítja-e a gyereket. Szerintem inkább csak találgatnak különben megelőző céllal egyáltalán nem adnának ilyesmit a babáknak, sőt az anyukákat is letiltanák róla.
Biztos vannak ilyen esetek is, de lehet hogy az a kislány amúgy is autista lett volna.
Emlékszem tavaly a védőoltásokat is összehozták az autizmussal, aztán kiderült, hogy 2-3 ilyen eset volt.
Én egyébként azt hallottam, hogy az autizmusra utaló jelek már születéskor megfigyelhetők. Persze ez lehet, hogy nem igaz. Sajnos az autizmusról annyira keveset tudnak. Szerintem ne aggódj Andris miatt.
Azt, hogy Amerikában megtörténnek ilyen dolgok simán el tudom képzelni. Szerintem egy csomó jelenlegi fertőző betegség amerikai kísérleti laboratóriumokból "szabadult" ki. Nagy részük valószínűleg nem véletlenül.

Kép
Kép Kép
 
 


Thomasanne!

Tengerihal tepsiben

Egy tepsi aljára füstölt szalonna darabokat helyezünk (nem kell sok, csak az íze kedvéért).
Ráterítünk főtt krumplikarikákat, sózzuk.
Erre tesszük a tengerihalfiléket.
Rászórunk olivabogyót, petrezselymet, citromkarikákat.
Egy kis olivaolajjal megöntözzük, sózzuk, borsozzuk.
Valamilyen zöldfűszerrel is ízesitjük (mondjuk bazsalikommal).
Ez egy jó kis nyári ízhatású étel, de nálunk Szenteste is ez szokott lenni, mert délelőtt előkészíthetem és az ajándékbontás után csak zsupsz be a sütőbe és 20 perc alatt megsül!


Tepsis Krumpli

Meghámozott krumplikat félbe kell vágni, a gömbölyű felükkel lefelé a tepsibe rakni.
Egy csészében olajat, sót, fokhagymát, borsot, zöldfűszereket összekeverni (oregánó, kakukkfű és társai).
Ezzel a szósszal be kell vonni a tetetjüket, addig sütni, amíg nem pirul.
Láolajozni nem kell, úgysem ragad le.
Szerencsére a férjem nem ragaszkodik a húshoz, úgyhogy egy kis salival még főétel is lehet.

Én is mentem a többit!!!!!

Sis!

Köszi a gyorsító vudut!!!
Rám is fér, valahogy hajlamos vagyok elveszni a részletekben.
És még azt sem tudom, hogy hogy a bánatban fog elférnia fél háztartás a csomitaróban?????

Sajnos a gépemen még mindig egy titkos féreg foga rág, úgyhogy ha sok kép van egy oldalon, nem látom, és az üziablak se jön be.
Reggel egy órát b.szakodtam (bocsi, de már ki vagyok idegileg), aztán feladtam.
Remélem ha végre ideér a szélessáv, akkor megoldódik a nyomorom!!!!

Bab!
Én se szeretek strandolni!
És nálam még súlyosbító tényező is van: én.
Azaz súlyos vagyok.... :oops: :oops: :oops:

 
 


Benianyu, Sis, Sildike!
Kösz az infókat fogmosásügyben, akkor mi is elkezdjük. Először fogkrém nélkül, aztán meglátjuk. Egyenlőre Bendegúz ismerkedik a fogkeféjével, olyan van neki, aminek az egyik fele rágófej, a másik meg a kefe. Egyenlőre középen a nyelét rágja. :lol:

KépKép
KépKép
Márti
 


Ildi, köszi, de ne írd le a májpástétom receptjét, még a szagát is utálom a májnak.
De májnélküli recept jöhet. :wink:

Bab, de jó, hogy Ti is nyaraltok, Apának igaza van, nehogymár becsavarodjon!
Végül találtatok lakást? Nem emlékszem... Kacér tofi édes lehet.
Zita úgy csinálja, hogy messzirők vigyorog, mit a vadalma, aztán ha az illető odajön, akkor már észre se veszi, olyan kis betoji lett.

Strandolás: én 14 és 17 éves korom között nem voltam hajlandó strandolni, de még csak rövidnacit, szoknyát sem vettem fel, annyira sovány voltam.
Most meg igazoltan nagy a hasam! :oops: :lol: :lol:

Ayse, sztem se aggódj Andris miatt, nekem legalábbis eszembe sem jut. Én abban hiszek, hogy mindenkinek olyan sors jut, amit választott.
Vendég
 


Sziasztok "kockafejüek" :wink:

Nem akarok zavarni,olvastam a rumlit oda át. (a nyáriból néha átruccanok)
Csak egy megjegyzés ami nagyon feltünt.Az a 200 akárhány hsz több mint 4400szor lett megnyitva! Azért ez nem semmi!!!Itt sem lehet nyugtotok?Valaki mindig figyel. :roll: Menne inkább vissza a családi netre,de ott is kavarta a sz@rt,biztos kiutálták. :?

Ja,a kopik társasáságába szivesen belépnénk,bár Andrisnak gyárilag ilyen "dús" a haja :lol: Kép

Szép napot mindemkinek!!

Kép
 
 


Flocika, kerekfejű Andriska nagyon aranyos, gyere nyugodtan.
Azért azt csak úgy megjegyzem, ez a vita nem egy bizonyos 3. miatt volt, hanem köztünk voltak ellentétek.

De jó, hogy ilyen sokan olvasnak minket!!! :wink: :lol: :lol:
Vendég
 


Képzeljétek, Zita kinézte a számból a sóskát. Még tegnap csináltam, igaziból. Gondoltam kicsit megnyalinthatja, úgyse fog neki ízleni, elég savanyú lett, és csak tejföl volt benne, tej nem.
Hát úgy rácuppant, hogy ment a hiszti a következő falatokért. Végülis kapott, már pár hónapja tünetmentes, és legalább kipróbáltuk, hogy van-e még tejallergia, máshogy úgysem lehet megnézni, csak így, ha vmi tejeset kap. Még délután ette, és még csak egy fél csalánkiütés sem lett, nagyon remélem, hogy kinőtte! Máskor amikor a doki javaslatára 1-es tápit kapott, szinte ahogy lenyelte, már jöttek a pöttyök.
Vendég
 


Sziasztok!

Most jut eszembe, magunkról milyen rég írtam :P Jönnek a fárasztó részletek, nesztek! :twisted:

Máténak készülődik a nyolcadik foga, ami abban nyilvánul meg, hogy csorog a nyála, de nem gyengén :) Ehhez társul, hogy újra belejött a berregésbe, nyújtott nyelvvel, úgyhogy naponta többször zuhanyozunk :D Alien-sebességgel mászik, egy kézzel fogva a kezemet sétál, ÉÉÉSSS ma megtette az első lépését egyedül!!! Persze a második már nem jött össze, seggreülésből kifolyólag :)
Eszik, mint a rozsda, ebédre 1-1,5dl főzit, uzsonnára kb ugyanannyit, meg gyümölcsöt hozzá, imádja a sárgabarackot, meg az őszit is, főzelékből meg mindegy, csak ízes legyen :) Néha kap üvegest is, simán megeszi a nyolc hónapos darabosabbat is. Kölesgolyó általános kedvenc, ma eljátszotta, hogy vett a kezébe egyet-egyet, a többit meg elkezdte szájjal ráhajolva enni az üvegasztalról :D:D A kis mohó :D
A labdát imádja, mondja is neki, hogy da...da...da, egy kis bökkenő, hogy a baracknak, sárgadinnyének is da..da dukál :D
Tudja, hol a lámpa, a boyler, a maci, a Titus(plüsskutya), a könyv, és Krisna(szobor). Valamiért szimpi neki a csávó :roll: :D
Puszit ad, bő nyállal, felmászik az ágyra, a fotelbe, és tegnap az ütő megállt bennem, amikor felállt a megfordított lavór tetejére... :D
Azt hiszem, kezdhetek reflexre gyúrni :)

Hirtelen ennyi jut eszembe :)



Ayse,
én is lehidaltam :( És sajnos egyek kell értsek Sildikével, mind a találgatások terén, mind pedig abban, hogy kísérleti nyulak vagyunk mindannyian. Aztán lehet, hogy ez csak egészséges paranoia. :) :(

Sildike,
a fluortartalom miatt veszélyes a fogrém lenyelése, ezért nem ajánlják piciknek. Ebben a Nenedentben nincs fluor, csak xilit, amiről viszont nem tudhatjuk, kevésbé ártalmas-e egyáltalán... Állítólag ez rendben van.

Keddi/szerdai buli nekem ok :) Apa visz-hoz minket, csak a Dagályból kell hozzátokig eljutni, azt meg tudjuk oldani valahogy? Barbi? :P

Ayse,
én egy hétre vittem hármunknak egy sporttáskát, meg két hátizsákot, azt annyi :D Ja, meg a kiskádat, botmixert, kislábast, és a járókát, utóbbit nem is használtuk...

Flocika,
örülök, hogy megvagytok :)
Andris nagyon jó arc, remélem, lesz még rá alkalom, hogy hátbaveregesse Mátét :D (van egy ilyen kép róluk)

Tünde,
sóska :D Mivel Zita már 10 hónapos lesz, a savanyított tejtermékek elvileg jöhetnek, HA nincs allergia. Figyelgesd még azért, szerintem később is kijöhetenek a pötyik.
Máténak egyszer próbáltam sóskát adni, hát persze mindenféle tejtermék nélkül, krumplival, de majdnem behányt tőle szegény, úgyhogy inkább majd akkor kap, ha ehet már ilyesmit.

RECEPT KÖVETKEZIK!!! GYENGÉBB IDEGZETŰEK UGORJANAK!!! RECEPT KÖVETKEZIK!!!

Tepsis krumpli másképp :D
Kockákra vágott krumplit tepsibe rakunk, meglottyantjuk olajjal, sózzuk, és néha megforgatva sütjük. Amikor már ropogós-piros, felverünk néhány tojást, sózzuk, borsozzuk, és leöntjük vele a krumplit. Addig sütjük, amíg a tojás meg nem szilárdul, nem kell neki sok, mert kiszárad! Fejessalival isteni finom!

Tepsis krumpli még egy kicsit másképp :D
Ugyanúgy kezdjük, csak amikor a krumpli kezd pirulni, ráteszünk egy-egy szál hurkát/kolbászt, és készre sütjük :) Lehet ilyen csomagolt grillkolbászokkal is machinálni, de a házival finom igazán.

Pusztok!

Sisotris&Máté

Kép
 


Sziasztok!

Gyorsan átfuttotam a mai napot, már csak a"miheztartás" végett is. Pár mondat, amire épp emlékszem. Közben meg pakolok, holnap reggel megyünk 3 napra a Balcsira.

Barbi,
Nagyon jók a képek a fiúkról! Olyan helyesek! :) :) :)

Juci,
Marci a türkörben nagyon édes! Tetszik neki az új szekrény! :)
Megy a drukk holnapra mindkét helyre!!! :)

Sildike
A fóliás krumpli olvasására összeszaladt rendesen a nyál a számban. :)
A többi recept is nagyon jó, de nálam ez nagyot aratna!

Ayse,
Közben olvastam a tieidet is! Húú, de finomak lehetnek! :)

Bab,
Tofi olyan szép!!! :)
Mi Bibionéba megyünk, kocsival. Tavaly is ott voltunk és már többször azelőtt is. Relatív közel van. Mi éjszaka fogunk utazni, hogy a fiúk aludjanak. Tavaly kinéztük a szállodát és a neten lefoglaltuk. Remélem, minden rendben lesz. Benivel is mentünk, pár héttel az első szülinapja előtt.

Tünde,
Remélem Zitának nem lesz semmi baja a sóskától! :) Ismerős ez a kinézem anya szájából a kaját effektus. :)

Szép napokat mindenkinek! Vasárnap jövök! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
 


Benianyu,
kellemes pihenést nektek! :)

Sisotris&Máté

Kép
 


Benianyu, jó Balatonozást! Merre mentek?

Juci, megy a drukk holnapra!
Vendég
 


Sildike/Sis/Tünde!
Persze, igazatok van, valszeg semmi ok az aggódásra, d én már csak ilyen nyúlféle vagyok :oops: .

Sis!
gratulálok Máténak a sétafikához!

Flocika!
Te gondolsz konkrétan valakire?
Andris különben nagyon cuki, szőke ártatlansága éles ellentétben áll a rosszcsontos mosollyal!

Benianyu/Bab!
Irígykedem olaszországra!
Lilit onnan hoztuk szuvenírként, igaz a másik partról! :D

Benianyu!
Jó Balcsizást!

Képzeljétek, Andris rákapott a kajára!
Olyan másfél üvegnyivel eszik egy nap + tegnap még egy barackot is benyomott!!! És emellett ugyanúgy szopik, mintha mi se történt volna!
Csak hüledezünk az apjával és azon röhögcsélünk, hogyha ez így halad, nem győzzük majd a szatyor kajákat hazahozni.

Az adsl állítólag beköltözött a gépünkbe, de mégsem lehet használni, holnapra leelenőrzik a vonalat. Mit ne mondjak, nagyon várom!

 
 


Nem emlékszem semmire, csak Tofi képére: nagyon helyes fiú :)
Eddig dolgoztam, most húzok aludni, hulla vagyok, csak még a katicás bugyit felteszem:
Kép
Kép

KépKép

KépKép
 
 


Ja, és Bab :D
Vicceltem ám, nekünk itt van szépséges Mira királykisasszonyunk, akinek hófehér bájait holnap alkalmunk lesz fürdőruciban (vagy anélkül :P) megcsodálni. :D:D
És irgumburgum, nincs fotómasinánk... :evil:

Ayse,
Andrisnak további jó étvágyat vuduzok :D Csődbe fogtok menni... :twisted:

Jó éjszakát mindenkinek!

Sisotris&Máté

Kép
 


Majola :D:D:D:D:D
ez nagyon jó! És a másik szerkóban is nagyon szép Julcsika!

Ayse, de jó, hogy Andrisnak farkasétvágya lett!
Vendég
 


:shock: :P 8) :shock: :P 8) :shock: :P 8) :shock: :P 8)

Majola,
ezt kár volt!!!

Ki az a Mira?... ? :twisted: :twisted: :twisted:

Sisotris&Máté

Kép
 


Jó estét!

Most csak annyit, hogy

Benianyu
Ha még olvasod, nagyon kellmes pihenést kívánok Nektek!

Köszi mindenkinek a drukkokat holnapra.

Tofi gyönyörű!

És Julcsiba még én is majdnem beleszerettem, Marcinak meg sem mutatom :twisted:

Havtunde
Ha az anyukájára üt változik. Többször is mint kéne :oops:

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
 
 


Sziasztok!

Én keltem csak korán??
Juci, és mit szeretnél, kire üssön Marci? Rád, vagy a férjedre? :?: :idea: :roll: :wink: :lol:
Vendég
 


Jó reggelt!

Te már tudsz valamit Tünde? :roll: :?:

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
 
 


Juci, ja, nem, még nem néztem meg. Ne aggódj!

Egy halas recept azoknak, akik nincsenek oda halért, mint pl én, de ez nagyon finom!

2 db afrikai harcsa filét bepácolok: csészébe öntök olívaolajat, teszek bele összetört fokhagymát, sót, borsot. A filéket beleteszem sütőzacskóba, külön-külön, ráöntöm a pácot, és hagyom állni egy fél napot, vagy amennyi időm van. Előtte ahol vastagabb a husi, megszurkálom, bevagdosom. A zacsiba teszek még karikára vágott hagymát is. Zacskóstól mehet a sütőbe, én a tepsibe még szoktam tenni krumplit egészben, úgy, hogy a tetejét X-ben bevágom. Együtt készre sütöm. Amikor a hal majdnem jó, a tetejéről levágom a zacskót, hogy megpiruljon. Kb 40 perc alatt sül meg.

Megyek rántott karfiolt főzni-sütni.
Vendég
 


Davallia!

Jó étvégyat!

Remélem átjárható!
Egy kismama csak pozitív hatással lehet!

 
 


Jajj


BOLDOG HÁZASSGI ÉVFORDULÓT!!!!


(Hanyadik, ha nem vagyok indiszkrét?)

 
 


Davallia, boldog házassági és együttjárási évfordulót kívánunk!!!
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Hű de nagy pangás van. Most persze magamat is ostorozom, mert én sem írtam.

Tegnap leadtuk a fiúkat a nagyiéknál és csaptunk apával egy görbe estét, sőt pénteken is fogunk.
Anyuék megint elutaznak 1 hétre Ausztriába és előtte még szeretnének egy kicsit unokázni.

Minden recept nagyon jó, de Ayse halas receptje különösen tetszik. Mi is nagy halevők vagyunk. Hetente egyszer tuti van nálunk hal.

Tegnap anyuéknál betojtunk a nevetéstől Lacin. Apu leszedte a fáról az első őszibarackot, szépen meghámozta és felkockázta Lacikának. Csak azzal nem számolt, hogy a gyöngytyúkpöri, amit én ettem sokkal vonzóbb volt. Csak úgy ácsorgott a székem mellett és tátogott, mint egy kis madárfióka. Lacika megevett egy fél tyúkcombot egy kis tejfölös szaftis tésztával. Utána a papa örömére leküldte a barackot is.
:lol: :lol: :lol:

Juci
Én láttam a férjedet is, úgyhogy nyugodtan mondhatom: bárkire is üt Marci nem jár rosszul. :lol: :lol:

Sis
Máténak gratula.
Receptek mentve.

Davalia

Boldog házassági évfordulót!!!


RECEPT

Szinte a legegyszerőbb, viszont tuti finom. Veszel annyi pisztrángot ahányan vagytok. Minden hiedelemmel ellentétben, miszerint a pisztrán nagyon drága, egy négytagú családnak 4 pisztráng kb 1200-1300 Ft.
Két kilo sóba belekeverek 2 zacskó Kotányi fokhagyma granulátumot.
A tepsi aljára szórok 1 kg sót, ráteszem a pisztrángokat, ráöntöm a másik kg sót. Jól elsimítgatom, hogy a pisztrángot a só mindenhol jól befedje. Berakom a sütőbe sülni. egészen addig sütöm, amíg a só jól megbarnul (nem megég). Akkor elzárom a sütőt, és résnyire kinyitom, hogy hűljön. Kb. 5-10 perc múlva kiveszem a tepsit. A só jó kemény bevonatot képez a halon, úgy kell lekopogtatni róla. Ebben a jó kis burokban és sós gözben a hal isteni finomra sül és minden része átveszi a fokhagymás sót. Tálaláskor citromot kell rá csepegtetni. Néha szoktam zöldfűszereket is keverni a sóba, úgy is nagyon finom.

Bécsi krumplisaláta (hal mellé isteni)

Héjában megfőzni a krumplit, meghámozni felkarikázni. 3-4 lilahagymát felkarikázni.1 sor krumpli, só, jó sok petrezselyemzöldet rá, meglocsolni olívaolajjal, utána egy sor lilahagyma. Megint krumpli, só, petrezselyem, olívaolaj, lilahagyma. Készíteni egy sima ecetes cukros salátaöntetet és azzal meglocsolni úgy, hogy elfedje az utolsó sor krumplit is. Ezután jól összekeverni. Nem baj, ha a krumpli egy része összetörik, mert ha mancsos a salátalé úgy még finomabb.

Kép
Kép Kép
 
 


A legfontosabbat kihagytam, pedig nagyon koncentráltam. Lacinak tegnap délután kibójt egy felső foga, úgyhogy most már 3 fogúak vagyunk.

Kép
Kép Kép
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron