Új privát üzeneted érkezett!

a gyermek apja volt - allitolag - ilyen mocorgos, de kisgyermekkent mar nyugisabb, bar felnottkent eleg izgo-mozgo-nyuzsgos-fajta. kislanyomnal az bejott, hogy foleg nappal ereztem a mocorgasat (akkor se ennyire gyakran, vagy folyamatosan), s ejjel nem. 2 hetes koratol vegigaludta az ejszakakat, nem is akarhogyan, rogton 8-9 orakat. (egeszen a szobatisztasagig, azota minden ejjel atcuccol hozzank, befeszkeli magat, s alszik rogton). nappal viszont keveset aludt mindig, hamar le is szokott a napkozbeni alvasrol, amit en nem nehezmenyeztem, mert igy az ejszakai nagyon nyugisak, de az oviba jaras gond, mert nagyon szereti, de csak azokon a napokon rohan be boldogan, amikor tudja, h. ebed utan hazahozzuk, s nem kell ott 2 oran at kenyszerpihenoznie nyitott szemmel (en se szeretnem).
Vele - a terhessegem alatt-, foleg a 20-30. het kozott folyamatosan kemenyedet a hasam, sot, neha jarni is alig tudtam, szedtem a magne B-t, de nem tartottam tragedianak, azt hittem, ez normalis a terhessegek alatt. most csak 1-2 nap van, hogy kemenyedik (hidegfront-melegfrontfuggest is felfedeztem mar), megis mar nyitva a mehszaj 1 ujjnyira. alizt meg tulhordtam, sot akkor is beinditottak a szulest. pedig ittam a malnalevel teat is az utolso 3 hetben. (bar miutan bekotottek az oxytocynt masfel ora mulva kinn volt a kolyok).
judit!
tolem nem kertek kismamakonyvmasolatot. hm. remelem, azert kuldik. azt allitottak, postafordultaval.

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Edina!
Keményedést én szerencsére csak nagyon ritkán szoktam érezni. Pihenj sokat, ne terheld magad és ha mész a dokihoz, azért szólj neki erről. Amúgy a sima Magne B6-ból 3x2 a maximális napi adag, amit be lehet venni. Most mennyit szedsz?

Málnalevél teáról hallottam én is, hogy a 37. héttől lehet inni. Azt megítélni, hogy mennyire hatásos egy jó kérdés. :roll:

Fogorvoshoz szerintem még menj el most, mert ha megszületik a kisbaba valószínűleg nem nagyon lesz rá időd. Nekem azt mondta, hogy január elején még visszavár egy kontrollra.

Judit!
Nem kaptam érzéstelenítőt tegnap a fogorvosnál. Azt mondta, hogy még nem olyan nagy a szuvasodás, megoldható anélkül is. (Azért tudott fájni, mikor fúrta. ) Azt mondta egyébként, hogy a várandósság és a fájdalomcsillapítás nem zárják ki egymást.
Idén májusban egyébként ki kellett húzni az egyik fogamat, mert mindig begyulladt a gyökértöméssel és akkor Picúr vélhetően már a pocakban volt, csak én még nem tudtam róla (a reggeli teszt nem mutatott semmit). Na akkor kaptam érzéstelenítőt rendesen, ami még mind a mai napig eszembe jut, hogy remélem semmi baja nem lesz emiatt.

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Domidina
Keményedés:
Nekem is volt már néhány, azóta több vitamint szedek, és teljesen megszűntek a keményedések. Azóta nem is volt.
MÁlnalevél tea:
én mindenképpen fogok majd inni, hiszen ártani nem árthat, és bízom benne, hogy használni is fog.

Momoska
sajnálom a kislányodat, hogy szenvednie kell az oviban.
Ha nem szóltak külön, hogy küld a kismamakönyv másolatát, akkor nem hiszem, hogy ne postáznák anélkül.

Tina
én a nőgyógyásztól is megkérdeztem, hogy mi a véleménye a fogászatról, és azt mondta, hogy az érzéstelenítő nem árt a babának, sőt szerinte olyan ólommellényben (azt hiszem így hívják), még röntgenezni is lehet a 3. hónap után. nekem a fogorvos meg azt mondta, hogy röntgenezni nem lehet.
én is voltam fogorvosnál, kaptam is érzéstelenítőt, meg még mennem kell kétszer. De ez nem a terhesség miatti szuvasodás, hanem régebbi, illetve töméscsere lesz még nekem.
Én nem vettem észre egy új lyukat sem a fogaimban, szóval nem hiszem, hogy a terhesség alatt tönkremennek az ember fogai.
És megnyugodhatsz szerintem a korai érzéstelínéssek kapcsolatban. Én úgy tudom, hogy a nagyon korai ártalmakat, amikor még semmilyen szerve nincs meg, csak egy kis sejtkupac, akkor ha valami "árt" neki, akkor azt nem éli túl, hanem elhal.
ha megmarad, akkor meg minden rendben. Szóval emiatt ne aggódj szerintem.

Judit

Kép
 
 

 
 

Sziasztok!

MgB6-ból a maximumot szedem. Az orvosnak is meg szoktam említeni, hogy esténkén érzem inkább, de ez akár lehet a puffadástól is. Ilyen, mint a tegnap előtti nagyon ritkán volt. A doki nagyon sok pihenést javasolt, kímélő életmódot, semmi megerőltetés, mindig ezt mondja, meg hogy szedjem tovább a vitamint. Még 3 hétig ez a javaslat, aztán azt mondta lazíthatok. Gondolom akkor már (34. hét) ha véletlen megszületik nem lesz baj.

Én a fogorvosnál mindig szoktam kérni fájdalomcsillapítást, ill. szoktak is adni automatikusan. Egyébként meg, ha anélkül csinálják és fáj is, gondolom az meg sem közelíti azt ami majd ránk vár.
Az öcséméknek 3 hete született meg a kislányuk, bent volt ő is a felesége mellett. Soha nem volt még ilyenben része, az elsőnél nem lehetett ott. Ő mondta, hogy tesó, felkötheted a gatyádat! Ez most csak a fájásról jutott eszembe.

Feküdtem már én is szülészeti osztályon egy műtét miatt, pont a vajúdó mellett, hát nem semmi ami ott volt. AKi már átesett ezen az tudja, akinek meg ez lesz az első az meg gondolom sejti.

Ezt nem ilyesztegetésnek írtam, remélem nem baj, csak......

Edina

KépKép
 


Sziasztok lányok!
Már régóta olvasgatom a leveleiteket, de most éreztem úgy, hogy írok is a témában. Domodina levele késztetett, hogy írjak.
Most várom én is a 2. kisbabámat, a szülésről annyit, hogyha úgy mész neki, hogy mennyire fog fájni, stb, akkor az biztos, hogy nehezebben viseled majd , mert már eleve sokkolod magad.
lehet a 2. szülésem nem lesz olyan ideális mint az első, de az biztos, hogy akkor én nem olvastam ezeket a rémtörténeteket az újságokban stb, meg sokat segített édesanyám mondata, aki azt mondta, hogy nők milliói estek át a szülésen és ha ők kibírták akkor én is ki fogom.
A lényeg a lényeg nem kell tőle félni, mostmár valahogy ki is kell jönnie a babának, amúgy a vége fele már úgy van vele az ember, hogy mindegy hogyan csak jöjjön már a baba.

zs37
 


Sziasztok!

Üdv itt Zsuzsa.
Ha másra nem is volt jó az amit írtam, legalább arra igen, hogy köszönthetünk itt közöttünk.

Én a szüléssel kapcsolatban úgy érzem fel vagyok készülve, már amennyire erre lehet. Nem göröcsölök amiatt hogy mennyire fog fájni, mert tisztában vagyok vele, hogy nem lesz könnyű.
Valóban annál rosszabb nincs, ha valaki stresszel ezen és nem tudja majd elengedni magát. Ezzel csak a vajúdást hosszabbítja meg magának. Szerencsére én elég jól tudom "irányítani magamat".
Ha meg valaki annyira nem bírja elviselni a fájdalmat, még mindig lehet fájdalomcsillapítást kérni, bár én nem szeretnék. Egyébként meg bízom az orvosomban, bármi adódik is a szüléskor.

Természetesen hallani, olvasni pozitív élményeket is a fájdalom ellenére is.
Remélem mindenkinek ideális lesz a szülése, és csak a szépségére emlékszik majd vissza. A végére úgyis elfelejtjük az összes fájdalmat, amikor már a karjaink között tarthatjuk a kis csöppséget.

KépKép
 


Sziasztok!

Szerintem egy szülést vagy más fájdalmasabb beavatkozást, sokkal könnyebben eltudja viselni az ember, ha tudja, hogy mi történik vele, milyen folyamatok zajlanak körülötte, ha tudja, hogy mi miért történik. Ahogy Edina is írta nagyon sokat számít, hogy az ember megbízzon az orvosban. A másik dolog pedig tényleg az, hogy az ember próbáljon meg uralkodni magán, a saját testén, segítse a szülés lefolyását megfelelő légzőgyakorlatokkal.
Bízom benne én is, hogyha a kisbabánkat a kezünkben tarthatjuk majd, akkor már inkább csak a dolgok szebbik oldalára emlékszünk vissza.

Judit!
Akkor fogászati téren Neked is kijut a "jóból" így terhesség alatt. Amúgy a legelején (máj. 7 és 9.) még röntgenre is küldött (ápr. 23.volt az ut. menst.) Olvastam én is azokat a dolgokat, amiket írtál és jó, hogy Te is így tudod, csak valahogy az emberben mindig ott van az az aggódás. Ha nem ezért, akkor akad valami más.
Ez tényleg olyan, amit szoktak is mondani, hogy amíg terhes az ember, addig azon aggódik, hogy jól fejlődjön a magzat, ha megszületik, akkor meg azért, hogy ne legyen beteg és egyéb dolgok. Na, de tényleg nem lehet ezen rágódni állandóan, különben bele is őrülne az ember! :)

Na jó, most már befejezem, mert így is jól eleresztettem magam. :oops:

Kép
Kép
 
 


Tina!
Küldtem neked privit, remélem megkapod, az előző nem sikerült!


Csajok!
Egy körkérdés, ahhoz, aki szeretné levetetni a kvzs-t. Választottatok már, és ha igen kit és miért?

Edina

KépKép
 


Sziasztok!

először is üdv itt közöttünk Zsuzsa.
mikor fogsz szülni, hol, tudjátok, hogy kisfiú, vagy kislány?
mesélj magadról.

a szüléssel kapcsolatban meg szerintem természetes, hogy mindenki kicsit tart tőle. Én is. De félni nem félek. Bár azzal tisztában vagyok, hogy nem lesz könnyű, hogy fájni fog, és az is lehet, hogy nagyon hosszú lesz a vajúdás, első szülés miatt.
De ha az ember hónapokkal előtte retteg, azzal csak árt magának.

Hallott már valaki a homeopátiás bogyókról, amiket vajúdás közben kell bevenni? állítólag megkönnyíti, és lerövdíti a tágulási szakaszt.

Judit

Kép
 
 


Sziasztok!

Edina!
A privit nem kaptam meg.
Mi letettünk a kzsv levételről. Bár valahol még ott van bennem a kérdés, hogy lehet mégiscsak kéne... :roll:

Judit!
Tudok ilyen homeopátiás golyócskákról. Van egy füzetem, amiben benne vannak, csak most kölcsönadtam valakinek, de majd megnézem. Egyébként nekem egyszer a náthámat sikerült nagyon jól kikezelnem homeopátiával.

Kép
Kép
 
 


Kedves (leendő) Édesanyák, Édesapák!

Pszichológus, családkonzulens édesanya vagyok. Négy éves ikergyermekeim egyike súlyos fejlődési rendellenességgel született, az ő fokozott ápolása, gondozása miatt munkámat itthonról végzem. Így elmondhatom, hogy elméleti tudásomat ugyan az egyetemen szereztem, de ikergyerekeim és a betegséggel járó teendők sok mindenre megtanítottak a gyakorlatban.

Gyerekneveléssel, családi gondokkal, párkapcsolati nehézségekkel, személyes jellegű problémákkal küzdő személyek bizalommal keressenek fel egy e-mailben, segítek megtalálni a jó megoldást és kivitelezni azt. Akinek egy kis bátorításra, problémáinak megoldásában segítségre lenne szüksége, de a távolság miatt, vagy bármi más okból kifolyólag nem tud személyesen keresni fel egy szakembert, annak ideális megoldás lehet az e-mail-en át történő konzultáció (pszichotanacs@freemail.hu). Lásd még: www.pszichologia.mlap.hu

A www.pszichologia.multiply.com oldalon ingyen letölthető anyagok várják a kicsiket és a nagyokat egyaránt: babazenék, gyerekzene, kifestők, rajzfilmek (angol, magyar), oktatóprogramok, könyvek, zene minden kornak... A feltöltés folyamatos, érdemes többször benézni.

üdvözlettel, Nisreen
 
 


Sziasztok!

Nisreen!
Köszi az információt!

Edina!
A harmadik üzenetedet megkaptam! :) Közben freemail-en már válaszoltam.

Most csak így röviden, mert névnapos hétvége van. Ma anyuhoz megyünk, holnap anyósomhoz és közben még itthon kéne tenni- venni...
Nálunk szállingózik a hó.

Kellemes hétvégét mindenkinek!
Sziasztok!

Kép
Kép
 
 


hat en egyaltalan nem feltem a szulestol eloszor se, valahogy ugy gondolkodtam, mint zsuzsa anyukaja, h. ha minden no vegigcsinalta, akkor en is. meginditott szules volt, mondhatni robbantasos (90 erc mindennel egyutt), kb. 5 percig ereztem olyan fajasokat, amikrol el tudom kepzelni, h. rossz lehet, ha orakig tart, amugy nem gaz, bar utana 40 percig varrtak, az rosszabb volt.
azt se mondanam, h. eletem legszebb elmenye, nem is igy alltam hozza, hogy az legyen, hanem, mint egy aktushoz, ami szukseges ahhoz, hogy kijojjon a gyerek. s kijott:-)
homeopatias orvosom van nekem, es aliz korzeti orvosa is az. nala nagyon bejott, apjanal is, nalam hol igen hol nem, talan tobbszor igen...sokfele bajra. szules elott is szedtem (malnalevel mellett), s szuleskor is ott volt a kedvesemnel egy masfajta, talan egyszer be is vettem, tobbre nem volt mar idom, de azt nem lehet tudni, h. az oxytocyn bekotese utan azert reagalt ilyen gyorsan a szervezetem, azaz mar-mar tul gyorsan.
ma megvolt egy vizsgam. mar csak ketto!!!!
meg a koltozes lassan mar.
sziasztok

Kép
Kép
 
 


domidina,
mi is sokaig vacillaltunk, telefonalgattunk, a sejtbank es a zelion kozott (kriot hamar kizartuk, mert nehez volt oket elerni). arban nincs igazan kulonbseg. meg szerzodest nem kotottunk (jovo hetre tervezzuk), de vegul a zelion mellett dontottunk, talan azert, mert ok itthon taroljak a mintakat (a sejtbank belgiumban) es az ogyi felugyelete alatt. mas kulonbseg egyelore nem latszik a ket ceg kozott.
te merre hajlassz?

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Momoska:
Nálunk is ez a két cég marad fenn a rostán, a Kriot- kizártunk, miután összehasonlítottuk a szerződéseket.
Addig amig a szerződéseket meg nem néztük a Sejtbank volt a nyerő, de most inkább a Zelion felé hajlunk. A Sejtbank szerződésében volt egy két dolog ami nem igazán tetszett. Árban azért van egy kis különbség, ha nem is sok. Mondjuk mellettük az szól, hogy van részletfizetési lehetőség, a Zelionnál ez minimális. A helyi tárolás sokat jelent, főleg hogy az OGYI-nál. De inkább a szerződési feltételek azok, ami döntő ebből a szempontból, ugyanis mindegyikről hallani jót és rosszat is, mindegyik mellett szólnak pro- és kontra vélemények. Pl. Dr. Czeizel E. a sejtbankot propagálja, hogy miért nem tudom, de már a TV-ben is (Babavilág) látható a hírdetésük.
Háááát nem tudom, még egyenlőre nem döntöttük el, még van egy kis idő. Ahogy néztem a szűrővizsgálatokat is - ha előzetesen nem csináltatom meg - a szüléskor levett anyai vérből a Zelion is megcsinálja. Mondjuk arról ők nem írtak, hogy ezt ingyen, vagy mint a Sejtban külön összegért. Ez még kérdés feléjük. Úgyhogy annyira nem sietjük el.
Ha esetleg megkötöttétek a szerződést írnál pár sort, hogy mi volt, volt-e esetleg kérdés részetekről, mi a folyamat?
Én még nem telefonálgattam, egyenlőre ahogy eszembe jutnak kérdések feljegyzem aztán majd egyszerre. Neked milyen kérdéseit voltak, mert lehet hogy valami nem jut eszembe megkérdeni.

KépKép
 


Eszembe jutott egy kérdés: Szerintetek érdemes mérleget venni?
Én nem gondoltam, hogy minden etetésnél mérni kellene a baba súlyát, de azért hetente vagy valamilyen időközönként nem ártana nem?

KépKép
 


Sziasztok Lányok!

én is újra itt... :oops: :oops:

Ti hogy reagáltok a melegfronti hatásra?
Tegnap olvastam a másik januári topicban, hogy a csajok közül néhánynak sz.r éjszakája volt, örültem, hogy én megúsztam...

na de ma éjszaka :roll:
3 óra óta csak forgolódtam, keményedtem elég sokat, és a baba is ugrabugrált rengeteget, biztos érezte, hogy nem tudok aludni :)

ilyenkor mindig rámjön a para, mert a 37. hét végéig mindenképp szeretném, ha egyben maradnánk...
múlt héten voltam orvosnál, minden rendben, babácska szép nagy, a méhszájam zárt volt a korábbi keményedések ellenére, doki szerint decemberben szülünk, valószínüleg a két ünnep között...

előkészületekkel elég jól haladunk, megvettük két hete a babakocsit, a fürdetőállványt, a kiságyat és pelenkázót pénteken hozzák...ha minden igaz, addig a festés is meglesz...

a kórházi pakkomból már csak egy-két kisebb dolog hiányzik, a babának is szinte mindene megvan :)

viszont a Karácsony projekttel sehogy sem állok, hiába fogadtam meg, hogy nov. végére az is kipipálva, ennyi mindenre nehéz koncentrálni :roll:

Őssejt: mi a sejtbankkal szerződtünk, már itt is van a doboz, amit majd vinni kell a szüléskor, múlt héten küldték, postán.

szép napot Mindenkinek, vigyázzatok Magatokra!

Kép
Kép
Kép




Sheila
 
 


Domidina,

szerintem nem érdemes, csak szétstresszelnéd Magad!

nekünk volt Melissánál, de nem használtuk, most elő se fogom venni...védőnőnél lehet mázsáltatni egyébként, de ezeken a minimanókon annyira látszik pár deka gyarapodás is :lol:

és a kinőtt rucikon is le tudod majd mérni, hogy minden rendben :)

eldöntöttük, hogy légzésfigyelőt sem veszünk...annyira vastag a matrac, ami a kiságyunkhoz tartozik, hogy az alá nem is lehetne betenni, szerintem...bébiőrt viszont rendeltem innen, a pihenőszékünk és a zenélő-forgó is innen van:

www.jatsszvelem.hu

Kép
Kép
Kép




Sheila
 
 


annyit akartam még, hogy a szülésről írottakkal maximálisan egyetértek, engem már nagyon foglalkoztat, és bizony elkapott egyszer-kétszer a pánikhangulat :roll:

volt , mikor hajnalban felébredtem, és nem tudtam visszaaludni emiatt...aztán rájöttem, hogy csacsiság...így is, úgy is át kell esni rajta, akkor inkább próbálom a lehető legjobbat kihozni az egészből, megtenni mindent, ami rajtam múlik...légzéstechnika, tudatos ellazulás stb.

és a babára figyelni, hogy Neki minél zökkenőmentesebb legyen az átállás...persze ez így elméletben könnyű, de ha lélekben felkészülünk, akkor "élesben" is menni fog :)

Kép
Kép
Kép




Sheila
 
 


Sziasztok!

Edina!
Szerintem sem érdemes mérleget venni. Elég hetente egyszer is méregetni a picit, azt meg nyugodtan megteheted a védőnőnél. Amúgy meg ha szopik, van elég pisis, kakis pelenka és ahogy Sheila is írta látszik, hogy fejlődik, akkor csak stresszelnéd magad. (Lehet, hogy egyik alkalommal 20-al kevesebbet szopik és 3 szoptatással később meg bepótolja...) Hetente 150 g legyen meg a súlygyarapodás- bár volt olyan kisbaba, aki először csak 120 g-ot hízott, azt követő hetekben pedig 200 g-okat. Szóval azért egyénileg is változó, ezért is felesleges szerintem minden szoptatásnál mérni.

Sheila!
Próbálj meg minél többet pihenni. A karácsony miatt meg ne idegeskedj. Eddig mi minden évben törtük a fejünket, hogy ki mit kapjon, hogy valami személyre szóló legyen, de az idén a sógórnőmék adták az ötletet, hogy ajándékcsomagot állítanak össze. Úgyhogy akinek végképp nem jutott semmi eszünkbe, valószínűleg egy csomagot kapnak.

Sziasztok!

Kép
Kép
 
 


Tina!

Köszi, aranyos vagy... :)
próbálok pihenni, de azért egy-két dolgot muszáj lesz megcsinálnom, míg a lányom oviban van :roll:

meg persze nem könnyű, ha folyton a gép előtt kötök ki :lol:

a Karácsonyt szerintem elintézem úgy, hogy az ajándékokat neten keresztül ill. a Quellétől megrendelem...senki nem várhatja el, hogy a boltokat rójam /majdnem/ mindenórás pocakkal...

Te jól vagy? Nem keményedsz?

Kép
Kép
Kép




Sheila
 
 


domidina,
a heten elmarad a szerzodeskotes, mert a bankokkal es ugyvedekkel lesznek ugyleteink (megint a tanulas karara), de - ha jol emlekszem - a zelionnal 9000 Ft korul van az anyai ver 4 faktoros vizsgalata. akar szules elott is be lehet menni, levetetni. a sejtbanknal (azaz ha kulsos cegnel csinalod meg maganban), akkro 20 000 Ft koruli osszegre jon ki, de csak azert, mert ok 2x kerik. valamikor 4 hettel a szules utan is csinalnak egy kontrollt (azt nem tudom, ennek mi a jelentosege.) mindegyikuk 2 mintat tarol, azaz csak ketszer lehet felhasznalni az eletben.

judit,
nekunk volt merlegunk a kislanyommal. a vegen mar a ruhait is kulon meregettem:-) teljesen maniakussa valtam, pedig majdnem 4 kiloval szuletett, s szepen gyarapodott, de nekem csak pont annyi tejem volt, amennyire neki szuksege volt, nem jott pluszban sosem, ezert paraztam, h. nincs eleg.
ugyhogy ezt az oruletet most szeretnem az elejen kihagyni, aztan, ha nagyon hianyzik a merleg :-)) egy-ket het mulva (remelem, nem fog), akkor berlunk egyet. (venni semmikeppen sem erdemes).
mondjuk en vedonohoz se vinnem hetente. ilyen telben jojjon csak o hazhoz!!!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Momoska, sok sikert a még hátralévő vizsgákhoz. Bámulatos, hogy ilyenkor még képes vagy tanulni, bár gondolom, muszáj.
mi szándékosan úgy terveztük, hogy suli után legyek csak terhes, bár államvizsgázni már én is úgy mentem, hogy tudtam, hogy terhes vagyok, pénteken volt az első uh, és szerdán meg az államvizsga. Képzelhetitek, mennyire járt a tanuláson az eszem, de hát muszáj volt, és végülis 5-re feleltem, szerencsém volt.

mérleg: mi sem veszünk mérleget, a védőnő úgyis mindig méri, én is fölösleges stresszforrásnak tartom a minden szopás utáni méregetést.

én nem érzem a frontokat, igaz, hogy azt sem figyelem, hogy mikor milyen front van, de egyelőre még jól alszom, szerencsére (bár mindigis jó alvó voltam, az a fajta, aki mellett ágyút lehet dörgetni).

Tina, a homeós bogyós infót előre is köszi.

Judit

Kép
 
 


Sziasztok!

A Nisreen oldalan tenyleg nagyon jo dolgok vannak!!! www.pszichologia.multiply.com
csak regisztralni kell a multiply oldalan es le lehet tolteni egy csomo jo zenet (Halasz Judit, Friderika – nem is tudtam hogy gyermekdalokat enekel, Mozart, Bach, stb…) meg Thomas train kifestot, meg meset angolul es magyarul is.

Fogorvoshoz en is most keszulok, pedig mar reges-regen el kellett volna menni, de en sem ereztem szukseget. Ha nincs semmi gond, fogkovet lehet hogy le kell szedetni.

Ti hogy alltok most az ehseg erzettel? Mert nalam idonkent jelentkezett, de nem jelentosen, viszont mostanaban ujra elojon.
Valamint kuszkodom a wc-zessel, neha fejenallok, hogy a gazok felfele menve elosegitsek a dolgot, de a multkor megszenvedtem a wc-n 30 percig „szultem“ a dolgot. Nalatok minden rendben e-teren? :roll:

A szulestol nem felek -most-, eloszor egy honapja tort ram a tudat hogy jajaj mi is lesz, de inkabb nem aggodom. Egy baratnom viszont ugy ment be szulni, hogy milyen jo lesz majd a felhomalyban halk zene mellett szulni a parjaval, szegeny nem azt kapta amire szamitott. Szoval azert ra kell keszulni hogy nem lesz kellemes, kell hozza egy kis alazat es maximalis bizalom azok fele akik majd korulvesznek es segitenek.
Momoska 90 perce jo kis rekord! Mi lesz a masodiknal? 30´? :)

A homeopatias bogyok engem is erdekelnenek!

A merleg szerintem sem annyira fontos. A vedono amikor kijar, akkor is hozza magaval?

udv, szep estet!

Csilla

KépKép
Kép
 
 


Sziasztok!

Visszatérnék még egy régebbi témára, ami ha jól emlékszem itt merült fel, mégpedig a babaruhák mosásával kapcsolatban.
Több kolléganőm véleménye szerint is nagyon hasznos dolog a mosószóda, öblítőként pedig- amit eddig még nem hallottam- az ecet. Utánaolvastam több internetes oldalon is és ott is írták, hogy ezek nagyon jó tisztító hatásúak, lágyítanak, nem allergizálnak és ráadásul környezetkímélőek is. Az 20 %-os ecetet háromszorosára higítva javasolták.

Judit!
Már szóltam az ismerősnek a füzet miatt, remélem hamarosan meglesz, mert valószínűleg veszek majd én is. :)

Kép
Kép
 
 


Tina!

Es nem lesz ecetszagu a ruha?

KépKép
Kép
 
 


Sziasztok!

éhség: egyre gyakrabban tör rám az éhség, és főleg este. azért megpróbálom visszafogni magam, és este inkább gyümölcsöt, vagy joghurtot nassolni. Eddig 6,5 kg-t híztam de ebből 3 kg az utóbbi 1 hónapban jött rám, ha ilyen ütemben hízok tovább, akkor bálna leszek a végére, amit azért nem szeretnék.

Székrekedésről sokan panaszkodnak, és ez általános tünet kismamáknál. engem szerencsére egyelőre elkerült ez a probléma.

Az tény, hogy a saját érdekünkben jobb, ha nem rózsaszín felhőkben képzeljük el a szülést, mert nem lesz mesebeli, de hát végig kell csinálni ez van.

mérleg: nem tudom, hogy minden alkalommal hozza-e a mérleget magával, vagy csak időnként. az is lehet, hogy ez városonként, vgy akár körzetenként változó.

mosás: sok mindenkitől hallottam, hogy mosószódával fog mosni. Lehet, hogy tévedek, de nekem a mosószódáról valami intenzíven tisztító, cseppet sem bőrbarát szer jut eszembe, úgyhogy nekem nem szimpatikus, de az is lehet, hogy ez mind alaptalan. a korházban a szülésfelkészítőn, amikor a babaápolásról volt szó, egyik kismama rákérdezett, hogy mit gondol a korház védőnője a mosószódáról, és nagyon udvariasan azt mondta, hogy ő nem ismeri, nem tud róla semmit mondani, a doktornő aki mellette volt, meg azt mondta, hogy talán nagyanyáink használtak mosószódát.
De enyhén olyan elutasító módon tették mindezt.
én körbenéztem mosószer ügyben, a bevásárlóközpontokban is láttam sok fajtát, a dm-ben pedig láttam Gabi mosóport, ami illat és színezékmentes. valószínű azt fogom választani, és hozzá valami sensitive szintén illat, és színmentes öblítőt, csakhogy puhák legyenek a ruhák, nem az illat miatt.
az ecettel én nem vagyok kibékülve, lehet, hogy nagyon jó vízlágyító, de nincs jó illata. mármint kaján, egy salátán ok, de a gyerekem ruháin nem szeretnék ecetet érezni, még nagyon diszkrét formában sem.

Judit

Kép
 
 


Sziasztok!

Csilla!
Amikor délután írtam valamiért el sem olvastam az előző írásod, nem vettem észre... :oops:
Éhségérzettel kapcsolatban sokszor nagyon rám tud törni. Előfordult, hogy reggeliztem és 1 óra múlva már éhes voltam.
Ez a székrekedéses dolog sajnos nálam is előjött. Kb. 2 hete ugyanúgy jártam, amit Te is írtál pedig régebben soha nem volt ilyen problémám. Mostanában talán 2 naponta ha eltudok menni. Igyekszem odafigyelni, hogy sok rostosat egyek és semmi olyat, ami "megakasztaná" a dolgot.
A mérleget a védőnő nem szokta magával vinni.
Ezzel az ecettel kapcsolatban nekem is rögtön az volt a kérdésem, hogy nem-e lesz ecetszagú, de azt mondták, hogy nem érződik rajta. Egyszer azért majd lehet kipróbálom, legfeljebb a saját ruháimon, aztán ha kell kimosom mégegyszer... :roll:

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Éhség: Én nem vagyok egy nagy evő inkább többször eszem keveset, és ez a várandósság alatt sem változott, nem eszek most sem többet. Nálam inkább az fordul elő, hogy éjjel, 2 körül amikor felkelek és valamiért nem tudok visszaaludni, akkor tör rám az éhség érzet és akkor muszály ennem valamit, mert nem tudok tovább aludni.

Én eddig 9 kg-ot híztam, de hogy hova.....vagy csak nekem nem tűnik fel annyira. Nem igazán látszik meg, inkább a hasam nőtt csak. Mondjuk ez alkati kérdés is. A 29. héten én kb. 8 kg-nál tartottam.

A nagydologgal kapcsolatban nekem kb. 2 hónapja volt utoljára igazán problémám, de annyira, hogy akkor aranyér gondolkkal küzdöttem. Már arról érdeklődtem, hogy ha nem múlik el, hol tudnak vele mit kezdeni. Hála az égnek elmúlt, de hosszú időbe tellett. Azóta ezzel most nincs gondom, próbálok rostdúsan étkezni, de most sem eszem lényegesen többet, mint korábban, úgyhogy nem tudom mitől, de most nincs problémám. Pedig vastablettát is szedek és az állítólag ennek a problémának nem igazán kedvez.

A mosással kapcsolatban én ezeket a dolgokat ilyen formában nem hallottam, csak annyit, hogy a ruhákat nem javasolják öblíteni és külön erre a célra használjunk mosószert. De szerintem ma már vannak kifejezetten erre a célra kidolgozott szerek amit használni lehet. Bár lehet hogy egy próbát megér a dolog.

Tina a homeos bogyók engem is érdekelnek majd.

Sheila: írtad hogy keményedsz rendesen. Ezt csak a frontok alatt érzed vagy máskor is előfordul. Nekem is vannak ilyen gondjaim, de nálam ez szerintem fornttól független. Estére szoktam érezni, na meg éjjel. Én többször felkelek wc-re, és akkor mindig érzem, hogy kemény a hasam. Aztán ez reggelre elmúlik. Ez úgymond normális???? Veletek mi a helyzet ezen a téren.

KépKép
 


Sziasztok!

Éhség: szerencsére nem jellemző nálam a farkaséhség...én is inkább többször csipegetek keveset, így nem tör rám olyan vadul az éhség...és meg kell néznem, mit eszem, mert a terh. cukrom 8.5 lett, ezért óvatosnak kell lennem, bár szerintem (és a dokim szerint) csak rosszul reagált a szervezetem a brutális glükóz sokkra :shock:

de azért tartom a diétát, ennek köszönhetően én is "csak" 9 kg-nál tartok, Melissával ilyenkor már jóval több volt rajtam.
a védőnő múltkor nézett vércukit, 5,6 volt reggeli után ( pedig müzlit ettem) és a pisiben sincs cukor....

de azért biztos ami biztos, 2 hét múlva csinálunk egy zsemlye+tej tesztet a doki javaslatára

székrekedés: háát, én kétnaponta "produkálok", azt is a plusz rostbevitelnek köszönhetem :roll:
erőlködni nem merek a kezdetektől, mert volt két vetélésem, inkább kivárom az ingert...remélem szülés után visszatér a szokásos napi rutin.

mosás: nekem sem túl szimpi ez a szóda+ecet megoldás, eddig is folyékony bébi mosószert használtam, nem volt gond vele még...legfeljebb öblítőt nem használok.

Domidina!

Igen, úgy vettem észre, hogy a frontokkal van összefüggésben az extra keményedős éjszaka (miért éppen éjjel?) ma pl. remekül aludtam...
én is ugyanígy vagyok, ha WC-re megyek éjjel (átlag óránként :roll: ) akkor már kifelé menet kemény a pocakom, de fájdalommentes, és hamar oldódik...

egyébként szerintem ahogy telnek a hetek (én már a 34.-et taposom :shock: ) úgy ezek az összehúzódások gyakoribbá és erősebbé válnak, főleg többedik terhességnél, nekem ez már a negyedik, úgyhogy már nem igazán izgatom magam emiatt...

múlt héten még zárt volt a méhszáj, 4-5 hetet meg csak kibírunk még egyben, fő az optimizmus :lol:

a szülés miatt sem parázom, úgy döntöttem, nem mérgezem meg az utolsó heteket felesleges rettegéssel, így is úgy is át kell esni rajta, megúszni nem lehet...és úgyis kibírja mindenki :)

örülök, hogy ebben a topicban mindenki ilyen pozitívan áll ehhez a kérdéshez :) :) :)

ja, és gyakoroljátok a légzéstechnikát, rengeteget fog segíteni szüléskor, én kipróbáltam!

szép napot MindenkineK!!! :)

www.melissaesmaya.blog.hu

Kép
Kép
Kép




Sheila
 
 


Tina!

homeós bogyók engem is érdekelnek!!!!

Kép
Kép
Kép




Sheila
 
 


Sziasztok!

Sheila! Nagyon jo a blog-od!!! :D
Van macskatok, ugyanugy kezeled oket mint terhesseged elott? (anyunak van ket kekorosza es soha nem birom ki hogy ne simogassam, olelgessem oket)
Savannah – ok milyenek?

Tina!
Ha kiprobaltad az ecetet, ird meg legyszi hogy milyen lett az eredmeny! Koszi! :D

Ti vesztek eldobhato bugyit a korhazba? :roll:

En is a Gabi mososzert neztem ki, lassan ideje lesz megvenni.
A Muller-ben vettunk popsitorlot, mulleres, 400 ft volt tartodobozzal egyutt, kamillas es aloe vera-s. bar lehet hogy most meg mindenfele menteset kellett volna venni, majd megkerdezem a vedonot. szerintetek?

Amiota irtatok a MagneB6-rol, en is elkezdtem szedni, de csak max 3x1-et, es tenyleg mintha jobb lenne…
Pisilni csak egyszer jarok ejjel, de akkor dezsabol ontik. Kiloban legutobb, ket hete 6,5 plusznal tartottam a vedononel, itthon valahogy nem vesz ra a lelek hogy megnezzem… de vasarnap egy kavezoban ahogy hatrafordultam, egy nagy, egesz falnyi tukorben talaltam magam es jol elkeseredtem hogy milyen szarul nezek ki. Mint egy toltott csirke. Mellettem meg ott ult egy jennifer lopez hasonmas. :x

Jovo heten kezdek jarni intimtornara, allitolag nagyon sokat segit. Kriston intim torna. Valaki csinal ilyet?

Tina!
A homeos bogyok engem is erdekelnek!!!
:P :P

Sziasztok!

Csilla

KépKép
Kép
 
 


Sziasztok!

Sheila: nekem is tetszik a blogod. És az a kép fantasztikus!!!
Még az elején én is elkeztem naplót írni, aztán valahogy abbamaradt, pedig nagyon jó dolog, évek mulva visszaolvasni. Akkor már nem emlékszik rá az ember ilyen részletességgel.

Csilla: nekünk van macskánk és két kutyánk is. A toxoplazma (azt hiszem ez mutatja ki, hogy valaki átesett-e a fertőzésen vagy sem) nekem pozitív lett, ugyhogy immunis vagyok már a macskára. Mondjuk babusgatni nem babusgatom őket, a macskánk nem is az a fajta, de azér megsimizom őket. Akkor kell jobban vigyázni, ha még nem estél át a fertőzésen.

Én nem valószínű, hogy viszek eldobható bugyit.

Torna: nem járok, ilyen lehetőség egyébként sincs nálunk. Régebben próbáltam beszerezni a neten kazit, de nem igazán jártam sikerrel, aztán meg elfelejtődött. Pedig valóban hasznos lenne, a gátizomnak is.
Tornakazim viszont van, de nem tornázok, valahogy nem esik jól.

Ma vásárolni voltam délelőtt, ismét bővítettem a babakelengyémet, már csak pár dolog van. Na meg persze babakocsi még nincs. Kinéztünk egyet, és mivel jobbat nem láttam... már csak el kell menni megvenni.
Meg kinéztem a neten egy pihenőszéket a www.jatszvelem.hu oldalon. Azt hiszem még azt megrendelem.
És a karácsonyi ajándékok terén is előbbre jutottam ma, egy család kipipálva, úgyhogy jól elfáradtam. Du. meg csak pihizek.

Sziasztok:
Edina

KépKép
 


Csilla!

Köszi :) igyekszem rendszeresen vezetni majd a blogot :)

a cicákat a Párom rendezi mióta babát várok, de már nincs sok belőlük, abbahagytuk a tenyésztést :roll:
a lakásban csak egy db. bengálink van (párom kedvence), ő nem jár ki, és rendszeresen oltva, féregtelenítve vannak.
a többi három kennelben, külön lakosztály a kertben :roll:

a savannah és a bengáli is ún. vadmacska fajták, az a különbség köztük, hogy a bengálinak az ázsiai leopárd macska és a házimacska az őse, a savannah-nak pedig az afrikai szervál és a házimacs...jó temperamentumosak, de gyönyörűek :)


én vettem már 2 cs eldobható bugyit (4db/cs) a Brendonban, az előző szülésnél is vittem, és jó volt...

irigyellek az egyszeri pisiért, én óránként megyek éjjel :roll:

Jennifer Lopez :lol: :lol: :lol: : még Te is leszel olyan...egyébként most ő is babá/kat vár :lol:

intimtorna: NAGYON JÓ!!!! csak ajánlani tudom, szülés előtt és után is nagyon hasznos, sőt egész életünkben...

szeptember végén volt Alsópáhokon a Kolping Hotelben "Kriston Intim Torna tábor", 5 napos, jelentkeztem rá, és nem bántam meg!!

biztosan bejön Neked is :)

Edina!

köszi Neked is a dicséretet :)
azon a képen nem én vagyok ám, a neten találtam :)
nem akartam 2x felrakni, de így sikerült és még nem jöttem rá, hogy kell letörölni az egyiket :roll: kicsit béna vagyok :oops:

én is már számtalanszor nekiálltam naplót írni, de most megfogadtam, hogy tényleg nem hagyom abba, mert sajnos sok mindent elfelejtünk az idők során...szerencsére a szülési fájdalmakat is :wink:

egyébként babonából kezdtem ilyen későn, mert volt két vetélésem, most már kicsit bánom, hogy nem előbb kezdtem, de hát jobb későn, mint soha...

torna: én a terhesség előtt sokat tornáztam, mert másképp nem tudom magam karbantartani, azonban az előzmények miatt a mostani babával nem merek, talán egyszer-kétszer tekertem meg a szobabicajt...de arra gondoltam, hogy az utolsó néhány hétben azért kéne valamit csinálni, hátha a jobb kondi segíti a szülést...

de most már én sem kívánom a mozgást, a napi dolgok ( házimunka, bevásárlás, mászkálás a gyerekkel ) annyira kifáraszt, hogy örülök, ha leülhetek :wink:

nehéz már a pocakcipelés :?

azért az intim gyakorlatokat csinálom, a többit meg majd bepótolom, ha kint lesz Maya :)

Kép
Kép
Kép




Sheila
 
 


Edina!

Ügyes vagy a Karácsonnyal kapcsolatban... :)

melyik pihiszéket nézted ki??

én a "királylányost" rendeltem meg, Mayának azt hozza a Jézuska, meg a projektoros macis forgót (egyébként ez a forgó a Quellénél majdnem 16.000Ft, itt meg nincs 10.000), jó hogy nem onnan rendeltem...

bár így utólag, lehet hogy a pihenőszékből is praktikusabb lett volna a hintáztatható, de annyira csajosat akartam :roll:

majd hintáztatom a hordozóban :lol:

viszont ma a guta kerülgetett: tegnap rendeltem egy web áruházból Melissának egy beszélő "újszülött" Ponyt (10.000Ft)
( azt kérte a kistesótól ajándékba),
erre a ma bedobott Tesco szórólapon látom, hogy nov.23-tól ugyanez akciós (7.880 Ft) :twisted:

igaz, hogy 13E-ről lesz leárazva, de én is fizetek majd annyit érte futár költséggel...na, most már mindegy...

Kép
Kép
Kép




Sheila
 
 


Sziasztok!

Én kettőt néztem ki a pihenőszékek közül, ha nem találok máshol jobbat, (bár ezt kétlem, mert ennél csak "rosszabbat" láttam) na meg olcsóbban, akkor e kettő közül választok, de a páromnak még nem mutattam. Ez azért még ráér, nem olyan sürgős
Kép Kép

Én olyat néztem ki, ami hintáztatható, a szín nálam nem olyan fontos kérdés, már az hogy lányos legyen. A babaszobában nekem nincs egy kifejezetetten lányos szín sem, pl. rózsaszín. A dekorációban is inkább a bordó, narancs, sárga, halványzöld színeket használtam.
Ruhák közül is tegnap azért vettem egy rózsaszín összeállítást, amiben majd hazahozzuk a pindurit. Engem az sem zavar, ha valami kék színű, ilyen rugija is lesz, és babakocsit is semlegeset fogok választani. Nekem nem tetszik a tiszta rózsaszín, habos babos, de maga a szín tetszik, csak nem szeretem, ha túlzásba viszik.

A karácsonyi vásárlással kapcsolatban örülök hogy kicsit előre haladtam, mert egy kicsit aggódok rajta. Egyrészt ki kell találni kinek mit, ami nem könnyű egyes rokonoknál, aztán meg is kell venni. Egy héten kb. 1x megyek a városba jó esetben, úgyhogy hamar elmegy az idő, meg egyre nehezebb is lesz az órákig tartó mászkálás.
De ezt kiegészítem én is a neten való rendeléssel, igaz így nem igazán járunk jól anyagilag, de sok esetben így az egyszerűbb beszerezni.

Csajok, nektek mérik már a haskörfogatot? Másik topikban mesélik kinek mennyi, bár nem tudom egymásét van-e értelme összehasonlítani, hiszen alkatilag sem vagyunk egyformák.

Edina

KépKép
 


Sziasztok!

Jó sokat írtatok, de örülök neki.
pihenőszéket mi is szeretnénk majd, de valószínű majd csak szülés után vesszük meg. a férjem amit meglátta ezeket, rögtön közölte, hogy nekünk ilyen kell. már nem egy konkrét típusra mondta, hanem a pihenőszékre általánosságban. valószínű a hintáztató verziót fogjuk választani.

a védőnő nekek is méri mindig a haskörfogatot, de valahogy olyan furán, hogy hátul annyira fent méri, hogy szinte a bordáimnál van már a mérőszalag, elöl meg a köldökömnél. Én ha itthon mérem, a kölökömnél mérem, de úgy, hogy a mérőszalag vízszintes, és így azért sokkal többet mutat.

Sheila, így utóla már ne bánkódj a póni miatt. Ez általában így van, hogy ha valahol veszel valamit, máshol tutira látsz olyat, vagy hasonlót olcsóbban. Én azt szoktam csinálni, hogy utána már nem néze meg, hogy máshol mennyibe kerül, és akkor nem bosszankodok.

Az intimtornáról én is csak jókat halottam. én hetente a védőnőkhöz járok kismamatornára, és ott van benne egy kis intim-torna is. Bár múlt héten nem mentem, mert esett az eső, és nem volt kedvem kimozdulni reggel 8-kor.

eldobható bugyit én is néztem. viszont a tena-nak is van hasonló bugyija, az viszont nem egyszer-használatos, hanem többször, de ugyanolyan hálós. azt is dícsérték. szerintem én veszek mindkettőból, aztán meglátom, melyik válik be.

Akkor ezek szerint én szerencsés vagyok, mert éjjel sosem kell kimennem pisilni. igaz, hogy reggel ha felébredek, akkor mindig nagyon sürgős a dolog.

én az első ultrahang óta írok naplót, de hagyományosan, egy kis füzetbe.
Viszont hétvégén megtaláltam a tökéletes babanaplót. a baba első 5 évét lehet beleírni, képekkel, stb. nagyon jó, igaz, hogy drágább, mint a többi, de jobb is. Alexandrás.

Tegnap voltam a dokimnál, Olivér eddig minden ultrahangnál fejjel lefele volt, örültem is, hogy akkor ezek szerint már így is marad. TEgnap viszont kiderült, hogy megfordult, a feje a bordáimnál van, azért érzem ott a nyomást. persze van ideje még megfordulni, de azért én örültem volna, ha már most úgy fekszik.
a ti babátok hogy fekszik?

egy kérdés: ki miben fogja altatni a babát?
én hallottam már mindenféle variációt: gyapjúpaplan, hálózsák, kis takaró. szerintetek melyik a jó?

Judit

Kép
 
 


Sziasztok!

Edina!

Most már valószínüleg én is a hintáztathatót választanám :)
a rózsaszínhez kislánykorom óta vonzódom, és ma már igazán gyönyörű pasztell árnyalatok vannak...de azért nem viszem túlzásba, a szobában pl. semmi rózsaszín nincs, és a ruhák nagy része sem az.

a fodros-bodros cuccok viszont nekem sem jönnek be :roll:

Judit!

Nem bánkódom már, így jártam :)
a Tescós szórólapokat nem is szoktam megnézni, csak épp most :wink:
legtöbbször az Intersparban vásárolok, nem szeretem a Tescót :evil:

de jó Neked, hogy csak reggel kell kimenned...
nekem ma sem volt túl jó éjszakám, bérletet váltottam a fürdőszobába, ráadásul az éjjeliszekrényről véletlenül magamra borítottam egy pohár vizet az éjszaka közepén, még a pizsamámat is le kellett cserélnem :roll:

szegény páromat sajnálom, mindig felébred a nyűglödéseimre :roll:

igaz, később meg a baba miatt fog, mert a mi szobánkban alszik majd...

szerintem még megfordulhat Olivér, bár igaz, hogy erre már csak egy-két hétig lesz lehetősége (helye)

az én Mayám is medencevégű volt egy darabig, a 25. héten fordult meg...

az Alexandrás babanaplót azt a dobozost mondod ugye, amiben az apró emlékeket is (karszalag, fogacskák,stb.) lehet őrizni??

az nagyon jó, Melissának is van, sőt annak idején kettőt vettem, hátha nem lehet később kapni, így a kistesónak is lett. :)

altatás: én vettem kókuszpólyát a Brendonban, abba jól be lehet bugyolálni a babát, állítólag nagyon szeretik...az alá hosszú újju bodyt és vékony rugit adok, de vettem hálózsákot is, az is jó megoldás, akkor kispaplant, vagy vastag plédet terítek rá...

viszont nagyon tanácstalan vagyok: napok óta azon filózom, hogy elég-e, ha veszek a babakocsi mózeskosarába egy irha alátétet, és arra teszem a babát (persze hu.body, hu. rugi, kocsikabát sapka, overál ráadása után) plusz egy vastag pléd, ami összecipzárazható, így alatta és felette is be van takarva,

vagy vegyek egy irha lábzsákot inkább??
21.000Ft-ért láttam, ezt elég soknak tartom egy-két hónap használatra, és van két vastagabb overálunk is...

olyan rég volt téli babám, Patrik volt februári, a nagy fiam meg januári, de már gőzöm sincs, mit adtam rájuk... :roll:

Kép
Kép
Kép




Sheila
 
 


Sziasztok!

Húú, jó sokat írtatok... :)

Súlygyarapodás: eddig 11 kilót szedtem magamra. :oops: Úgyhogy igyekszem visszafogni magam, főleg, hogy a terheléses cukrom is éppen határérték alatt volt. A férjem szerint látszatra csak a hasam nőtt, de negem azért zavar.

Altatás: mi kaptunk egy hálózsákot, de vettem takarót is. Még régebben rendeltünk gyermek gyapjúágynemű garnitúrát, de nekem az olyan nehéznek tűnik egy pici babához. Szerintem ez majd a gyakorlatban fog eldőlni.

Törlőkendőből én egyelőre semlegeset vettem, mert hallottam olyan anyukát, akinek allergiás volt a kisfia a kamillára.

Pihenőszék: mint sokminden másból anyósom ebből is vásárolt. (Vett sok hasznos dolgot, de olyat is, amire nincs igazán szükség és ráadásul tette mindezt már akkor, mikor tervbe sem volt véve a gyermekvállalás...) Ahogy néztem sajnos az nem hintáztatható.

Judit!
Picúr a 28.heti 4 D-s UH-on még medencevégű fekvésű volt. Ott azt mondta a szonográfus, hogy 35. hétig még van ideje megfordulni. Sokat szoktuk bíztatni, hogy tegye meg. :) Ha minden igaz holnap megyek Uh-ra, hát nagyon kiváncsi vagyok.

Edina!
Indult a városban kismamatorna. Bár Neked nem biztos, hogy jót tenne a keményedések miatt. Ha esetleg érdekel, akkor utánaérdeklődöm. Gondoltam egy alkalommal legalább kipróbálom.

Kérdés: mellszívó készüléket Ti néztetek/ vettetek már?

Na megyek készülődni, mert ma megyek dokihoz. Remélem minden rendben lesz.

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Sheila, nem tudom a naplóval kapcsolatban, mert most két fajtát láttam az Alexandra holnapján. Egyiknek az a címe, hogy az én kis hercegem/hercegnőm, én ezt láttam. ez is dobozos, és az első 5 évre vonatkozik. És van egy másik, aminek az a címe, hogy baba emlékkönyv, a baba első 5 éve. Neked melyik van?
interneten fogom rendelni, és nem tudom, hogy melyik lenne a jobb. Az ami neked van, abban milyen a szöveg? a baba nevében beszél, hogy ekkor születtem, ennyi kg. voltam, stb. vagy a szülő nevében, hogy ekkor születtél, ennyi kg. voltál, stb? (Remélem érthető a kérdésem). És van benne családfa?

Irhabetét ügyben nem tudok neked tanácsot adni. Nekünk lesz lábzsák a babakocsihoz, és vastag overallt fogok ráadni, az úgy szerintem elég.

Tina: a gyapjú paplannal nekem is az a bajom, hogy nagyon nehéz. és azt még csak le sem tudja magáról rúgni, ha esetleg melege lenne, mert annyira nehéz. Bár azt mondják, hogy a gyapjú paplan alatt nem lehet megizzadni, mert kiengedi a fölösleges hőt, nekünk a férjemmel is olyan van, és hát nekünk van amikor melegünk van alatta, és ki kell takaróznunk. szóval nem tudom, hogy mi igaz balőle.
Azt tudom, hogy ilyen toll vagy műszálas töltetű vastag paplannal nem szabad a piciket betakarni.
majd tegyél fel képet az ultrahangról.

Mellszívót én még nem vettem, és valószínű nem is fogok. Ha úgy alakul, hogy szükségem lesz rá, akkor majd szülés után veszünk.

Judit

Kép
 
 


Judit!

Ezt a herceges/hercegnőst még nem is láttam :wink: ,
de mindjárt megnézem...

tehát nekem a másik van meg, 5 évers korig és a baba nevében íródik, családfa nincs benne, kb. 5000HUF/db.

mellszívót vettem (Avent) de veszek egy egyszerű pumpásat is, mert időnként az jobban bejön...nekem (tapasztalataim szerint) muszáj használnom.

Kép
Kép
Kép




Sheila
 
 


Sziasztok!

Tina: Azt hittem már megy a torna, legalábbis az utolsó előtti tanfolyamon szó volt róla, hogy lehet menni. Itthon is lenne lehetőségem rá, de valahogy nem kívánom a tornát. Úgy érzem eleget mozgok egész délelött, du meg már csak arra vágyom, hogy vízszintesbe tegyem magam.
Biztos jó lenne az erőnlét miatt, de nem igazán esik jól. A végén van relaxációs és légző gyakorlat, azt viszont majd használni fogom, meg egy két gyakorlatot a tornából, de a városba nem valószínű hogy elmegyek, azért köszi.

Mellszívót nem terveztem, hogy veszek, mert nem lehet tudni, hogy lesz-e egyáltalán rá szükség. Ha meg kell, akkor a kórházban lesz lehetőség kipróbálni, hogy egyáltalán melyik lenne a legjobb és ott meg is lehet venni.

Altatás: vettem hálózsákot, van takaró is. Jó a hálózsák és egy melegebb takaró, de lehet használni pólyát is takaróval, meg ágyneműt is. Szóval szerintem bármelyik megoldás jó lehet, attól függően, hogy hol alszik a baba és hogy milyen meleg van a szobában.

Öltöztetés: téliesített kocsit veszünk, annak van lábzsákja. Úgy gondoltam, hogy alulra és fölülre meleg takarót teszek, illetve vastag overált adok rá. Alatta hosszú újjú body, rugi, kardigán, esetleg még harisnya. Így biztos nem fázik, és nem is izzad be.

Én két hete voltam dokinál, akkor még fejvégű fekvésű volt, remélem ez nem is változik, bár rengeteget és elég intenzíven mocorog. Nem mindig tudom megállapítani, hogy éppen csak kalimpál a kezeivel, lábaival, vagy forgolódik is.

Előfordult nálatok olyan, hogy viszonylag erős fájdalmat éreztetek a mozgására? Volt már hogy hírtelen felszisszentem, olyan mintha belém marna vagy karmolna egész lent a szeméremdombnál. Na ekkor tudom, hogy fejjel lefelé van és a kezeit használja. Elég kellemetlen érzés.

Edina

KépKép
 


Sziasztok!

Csak egy gyors helyzetjelentés. Voltam dokinál, mindent rendben talált, zárt a méhszáj és kérdőjelesen beírta a kiskönyvbe és mondta is, hogy Ő mintha már a fejét érezné alul. Hétfőn kell mennem Uh-ra, majd ott kiderül.

Edina!
Éreztem már én is ilyet, hogy felszisszentem, csak nálam ez az érzés az oldalamban jelentkezett, a medencecsontom felett. Akkor szabályos puklit lehetett kívülről érezni és volt, hogy már úgy piszkáltam odébb, mert annyira fúrta magát. :)

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Sheila, köszönöm, hogy megnézted a naplót.
Valószínű, a hercegeset fogom akkor megrendelni, mert abban az tetszett, hogy nem a baba nevében íródik.

Most én kicsit lustának érzem magam. Múlt héten, és ma is lemondtam a tornáról, pedig szeretek járni. Múlt héten az eső miatt nem keltem fel, most meg egyszerűen álmos voltam. fél 8-kor kéne kelnem ahhoz, hogy odarjek a tornára, és hát ez nekem ma korán lett volna. Na persze amikor dolgozni jártam, akkor fél 6-kor keltem, tehát ahhoz képest ez a fél 8 teljesen jó lenne, de hát ez van.

Edina, nekem egyszer volt csak ilyen éles fájdalom, de akkor azt hittem, hogy végem van. Szerintem akkor fordult meg. én ezt a szúró fájdalmat éjjel éreztem, és annyira fájt, hogy meg sem bírtam mozdulni, csak feküdtem, és imádkoztam, hogy elmúljon a fájdalom. és azóta érzem a bordáimnál a szinte állandó nyomást, ahol a keddi ultrahangnál Olivér feje volt.
Nem volt egy leányálom az az erős fájdalom, de ha ez kell ahhoz, hogy visszaforduljon fejjel lefelé, akkor inkább azt választom, csak fordulna meg.

Tina, remélem az ultrahang is azt mutatja hogy a picur fejjel lefelé fekszik. én majd csak dec. 5-én megyek ultrahangra, már nagyon várom.

kérdés: ti hol fogjátok tartani a babakocsit?
mi sorházban lakunk, van egy kis teraszunk, aminek a bejárati ajtó előtt szélesebb az eresz, tehát ott esőtől, esetleg hótól valamennyire védett lenne a babakocsi, csak attól félek, ha ott tartanám, nagyon hideg lenne a belseje. bár nem tudom, hogy overálon át ezt mennyire lehet érezni.
az előszobánkba nem fog elférni, maximum összecsukva, de az sem biztos.
a nappaliban meg nagyon útban lenne.
szóval tanácstalan vagyok, hogy hol kéne tárolni.
egyébként szombaton megyünk babakocsit venni, már alig várom.

Judit

Kép
 
 


Sziasztok!

Judit! Azt hiszem velem nem ez a helyzet, legalábbis én így gondolom, illetve érzem, mert ez többször előfordul és szabályosan lehet érezni, ahogy mocorog a kezével, kis kidudorodások vannak.

Nekünk a babakocsoval nem lesz ilyen problémánk, családi házban lakunk, úgyhogy lesz hely a lakásban is.
Én úgy gondolom hogy ha kint tartod akkor áthűl a kocsi, de ha teszel bele alulra valami meleget, takarót vagy irhát, amit írtál alulról nem fog fázni. Meg ha nincs más megoldás.....

Judit milyen babakocsit néztetek ki? Érdekelne melyik mellett döntöttetek, mert mi is még előtte állunk.

Egy kis panaszkodás:
Tegnap este elég rosszul éreztem magam, hányingerem volt, vagy legalábbis olyan érzésem, gombóc volt a torkomban, mintha ott éreztem volna a kaját. Nem tudtam vizsszintesen aludni, így kénytelen voltam ülni úgy valamivel jobb volt. Persze gondoltam így meg aludni nem tudok, pedig álmos voltam.
Aztán jött a meglepetés, amikor éjfélkor felébredtem és eszméltem rá, hogy elaludtam ülve.
Hozzáteszem, hogy a kis pocaklakóm egészen fent helyezkedett el, gondolom nyomta a gyomromat.
Mindig van valami.....

Tina: remélem csupa jó hírrel jelentkezel holnap az UH után.
Milyen gyakran néznek UH-t, így hogy külön van a vizsgálat meg az UH?
Én ha megyek dokihoz (havonta) mindig van vizsgálat, kenetvétel, UH.

Jó éjszakát!!
Edina

KépKép
 


Tina!

Örülök, hogy minden OK volt az orvosnál :) :) :)

Judit!

Az én naplóim olyanok, amit nem is láttam most az Alexandra online-on :roll:

viszont itt Győrben, az Alexandra könyvesboltban lehet kapni...

de a herceges szerintem jó választás.
fájdalmaim nekem is vannak, a nőci imádja cseszegetni a méhszájamat :roll: ...a nővére is ilyen volt :wink:

azt olvastam, hogy a 33. héttől már nem termelődik több magzatvíz, a baba viszont nő, ezért fájdalmasabb a mocorgás...

háát, ez így igaz, aláírom :roll:

Edina!

Ne aggódj, a végére teljesen megszokjuk, hogy "mindig van valami"
:wink:

ez van :D

Jó éjszakát, és tessék írni a többieknek is!!!!

Babakocsikat kéretik megmutatni!!! szobákat is!!! :)

ja, azon én is gondolkodtam, hol lesz majd a babakocsi...most még a garázsban a dobozában, de utána??

az a baj, hogy sehol sem fér el igazán, elég zsúfoltan vagyunk, de az utcán a ház előtt biztos nem tárolom majd...egyik szomszédasszonyom ezt tette (télen is :shock: ) , aztán meg reklamált, hogy abban aludt éjjel a macskánk :D


www.melissaesmaya.blog.hu

Kép
Kép
Kép




Sheila
 
 


sziasztok.
judit!
haaat...a vizsgak nem lettek volna "muszajok", magam valasztottam, ez mar csak egy tobbmindent kiegeszito szakvizsgakepzes osszepreselve fel evre egy ev helyett, ezert kicsit tobb a dolgom, de mivel tudtam, h. terhes vagyok, s szeptembertol nem dolgozom, ezert vallaltam be. gondoltam, majd a gyermek oviban, en meg nyugisan olvasgatok a vizsgakra. erre kezet torte az elso vizsgam elott, utana nathas lett, majd en is, es meg a lakassal kapcsolatos ugyek...ugyhogy ember tervez...:-)
de mar csak egyvizsga holnap, es a szakzaro december kozepen...jo lenne addig minimum kihuzni, bar en azert szeretnem a januart. valamiert maniakusan ragaszkodom hozza, hogy paros evben szulessen (mint korulotte mindenki).

ehsegerzetem mostanaban kevesbe van. inkabb a 30. hetig, arra is inkabb azt mondanam, mintha a kontrollt vesztettem volna el. nem tobbszor eszem, hanem nem erzem, mikor eleg. regen ezt pontosan tudtam. most inkabb a borviszketestol borulok ki (foleg este-ejjel), van ilyen masnak is?? bar kicsit osszefuggesben van a futessel is, de a testapolok se mindig enyhitik, ezert nem hinnem, h. egyszeru borszarazsag. es neha a gyomoregestol. meg meg az a megfazas se jo pluszban.

na szaladok, kiszabaditom a nagyobbikat az allami gondozasbol (ovi:-))

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Judit!
Mi a babakocsit kénytelenek vagyunk a lakásban tárolni, mivel panelban lakunk. Az erkély több okból sem jön szóba. (Sáros kerékkel végig kéne tolni a nagyszobán, a Vasműből jövő por reggelre centi vastagon állna rajta.) Úgy gondoltuk, hogy amikor hazaérünk a sétából, akkor egy rövid ideig kint hagyjuk a lépcsőházban, amíg megszárad, utána az előszobában lesz.

Edina!
UH nekem eddig 3x volt (az elején, 12. és 20. héten) + 1x 4 D-s UH. Elvileg még kettő lesz. Egy jövő hét hétfőn, aztán a 36. hét körül.

Momoska!
Szorítok holnap a vizsgádhoz! :) Bőrviszketésre lehet érdemes lenne kipróbálnod a gyógyszertárban kapható mosakodókrémet. Mindenhol vagy csak a hasad körül viszket?

Babakocsiról és kiságyról keresek képet és megpróbálom felrakni, de elküldöm előbb ezt a hsz-t, nehogy úgy járjak, mint a múltkor.

Kép
Kép
 
 


A kiságy (még nem pakoltuk bele az ágyneműt)

Kép

A babakocsi

Kép

Kép
Kép
 
 


Kedves Édesanyák, Édesapák!

Ezúton szeretném megköszönni bizalmukat azoknak a kedves látogatóknak, akik már írtak. Bízom benne, hogy sikerült megfelelő lelki támaszt nyújtanom azok számára, akiknek erre volt szüksége, és megoldást találni és kivitelezni azt mások esetében.

Továbbra is várom leveleiket a pszichotanacs@freemail.hu címre. További információkat a www.pszichologia.mlap.hu oldalon olvashatnak. Újabb értékes, érdekes gyerekdalok stb. kerültek feltöltésre a www.pszichologia.multiply.com oldalra – érdemes ellátogatni és kinek mi tetszik letölteni.

A legjobbakat kívánva: Nisreen
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron