Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok,
kozben tuleltem a szulinapi bulit es a karacsonyt, s dec 27.-en (2 hettel hamarabb tehat) megszuletett borisz (3200 gr). jol vagyunk, s ma - pont szilveszterre mar itthon is vagyunk. a kepek teljesen frissek, maiak, mar 4 naposan.
BUÉK!!!
m. Kép Kép

Kép
Kép
 
 


a vonalzot - persze - alkalomadtan modositom.
s Edinanak gratulalok, s vele orulok!
m.

Kép
Kép
 
 


sziasztok!

Buék mindenkinek!

Momoska, gratulálok Boriszhoz, sok boldogságot nektek.

mi történt itt? Egymás után születnek a babák?
Többiek, akik eltűntek? lehet, hogy ti is már babáztok?

Edina, Momoska, ha majd lesz időtök és erőtök írjatok a szülésről.
És minél több képet kérünk a picikről!

Tina, nekem nem keményedik olyan sokszor a hasam, viszont vizesedik a lábam, és a kezem.
Nem vészes, de zavaról. a kezem reggelre mindig pufi lesz, és olyan nehezebben mogoznak az ujjaim, aztán napközben visszanyeri közel eredeti állapotát, felkelés után 2-3 órával már a gyűrűt is le tudom húzni az ujjamról.
a lábam vizesedése meg nagyon összefügg a sóval. egy napig sómentes napot tartottam, és teljesen jó lett a lábam, úgyhogy azt hiszem ráállok a sómentes kajára, már amennyire lehet.

Issza valaki a málnalevél teát? ha igen, mennyit isztok belőle? én ma kezdeném, de nem tudom, hogy mennyit igyak belőle?

Judit

Kép
 
 

 
 

Sziasztok!

Boldod új évet mindenkinek!

Momoska!
Gratulálok Nektek! Borisz tündéri kisbaba. Jó egészséget kívánok és sok fincsi anyatejet! :)

Judit!
A kezem teljesen úgy "működik", ahogy Te is írtad. A málnalevél teát elvileg ma szerzi be a férjem munkából hazafelé jövet. Nincs rajta valamilyen adagolási útmutató? Mintha régebben Csilla írt volna róla, mindjárt visszakeresem.
Gyűrűt én már rég nem hordok, lehet, hogy Neked is el kéne hagynod a szülésig, nem ám nem tudod levenni.

Többiek?!?
Mi van veletek?

Ma voltam NST-n. Alig akart mozogni, na akkor a szülésznő megrázta a hasam, arra aztán beindult rendesen. Táppénzes papírért is voltam, új rendszer van, be kell jelentkezni és mindenkinek külön be kell mennie aláírni egy papírt. :twisted: Mondanom sem kell, hogy ez milyen hatással van a várakozási időre. :evil:

Délután vendégek jönnek, úgyhogy egy kicsit még azt hiszem lepihenek.

Sziasztok!

Kép
Kép
 
 


Judit!
Megtaláltam Csilla hsz-át a málnalevél teáraól. 2007 November 30 Péntek - 17:05-kor írta, a 4. oldalon van.

Kép
Kép
 
 


Ja és még egy kép gyorsan. Szilveszterkor készült. Az arcom már ugyancsak dundi.

Kép

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Momoska gratulálok én is a babádhoz.

és köszönöm a gratulációkat. Most van egy kis időm, gyorsan írok. Éppen most aludt el.
Tegnap jöttünk du. haza a korházból. Most még majdnem óránként szopizik, de utána aztán alszik is, nem síros baba még egyenlőre. Remélem így is marad.

Nem tudni miért jött előbb, ugyanis az áramlás vizsgálat teljesen jó volt, azt mondta a doki, hogy jól érzi magát bent, de úgy tűnik ez nem jól gondolta.

Egyébként 27-én már egész nap feküdtem, mert nagyon kemény volt a hasam, és időnként még jobban megkeményedett, gondolom azok voltak az összehúzódások. De ekkor még erre nem is gondoltam, és nem figyeltem őket milyen rendszerességgel jönnek.

Aztán éjjel fél 2-kor valószínű a nyákdugó elment (ez nem biztos) és onnantól kezdve mértem az összehúzódásokat, ami 5 percenként jöttek, de fájdalmat igazán nem éreztem, csak kellemetlen volt a keményedés. Már majdnem a dokit is hívtam, de aztán úgy gondoltam ez még nem olyan komoly, meg délután CTG-re volt időpontom. Reggel megbeszétem a dokival, hogy utána megvizsgál, mert azért mégis van valami.

Hát volt is, ugyanis 2,5 óra várakozás után be is jutottam hozzá és onnan már haza sem jöttünk, egyből korház, jó 1,5 újnyira voltam kitágulva. Persze cuccom az nem volt nálunk, uh. azért még a páromnak haza is kellett jönni.

5-kor kerültem kórházba, azonnal CTG, 8 óráig feküdtem az ágyon, de igazából csak a keményedéseket éreztem, fájásokat nem. Aztán átkerültünk a szülőszobára, ahol innentől már elkezdődtek a fájások, de nem voltak még vészesek, a magzatvíz nem folyt el, és nem is igazán tágultam.

Aztán 10 órakor újra vizsgálat, ekkor elreped a burok és csak dőlt belőlem a víz. Innentől kezdve már komoly fájások voltak, és sajnos nem kelhettem fel, mert zöld volt a víz és rajtam volt a CTG. Benne volt a pakliban a császár lehetősége is, mert nem akartam tágulni.

Aztán 11 órakor megjött a dokim, megvizsgált, és onnan már a tágulás is jóval nagyobb volt és jöttek az igazán kemény fájások. A toló fájásokat nem tudom mikortól voltak, de 00.45-kor született meg Lili, tehát azt mondhatom, hogy rövid volt a vajúdásom.

A kitolás iszonyúan fájt, vágtak is, de így utólag elfelejthető a dolog, és tényleg csak a jóra emlékszik vissza az ember.

Egyébként a szülés utáni "rendbehozatal" is elég kellemetlen, főleg amikor a méhet kitisztítják.

Hát szóval röviden ennyi történt, Lilivel nem volt semmi gond, nem sárgult be, így 72 óra után hazajöhettünk.

Képeket majd később teszek fel, mert azokkal még dolgozni kell hogy ide elférjenek.

Akik még egyben vannak, azoknak kitartás, és mindennek ellenére azt hiszem nem kell "betojni", ki lehet bírni!!!
Pozitívan kell hozzáállni, és nem rettegni a fájásoktól, inkább átadni neki magadat, mivel ellene úgysem sokat tehesz, mert fájni fog!!!

Egyenlőre ennyi, sziasztok. Ha érdekel még valami írjatok.

KépKép
 


Sziasztok!

Tina, szép nagy a pocakod.
Köszi a málnalevél-teás infót. te iszod már? tegnap ittam egy bögrényit, nincs túl kellemes íze, de azért nem rossz. De én arra számítottam, hogy kellemes málna-íze lesz.

Edina, örülök, hogy minden rendben van, és nem valamilyen komplikáció miatt született előbb a Lili.
Az egész napot nézve azért hosszú lehetett, de a fájásokat figyelembe véve tényleg nem volt hosszú szülés.
Remélem követjük a példádat a rövid szülést illetően.
a képeket meg nagyon várjuk.

többiek, hol vagytok?

Judit

Kép
 
 


hat nekem egyelore van idom, bar meg alizt is itthon tartom, de borisz joreszt alszik, amit koszonhetunk annak, h. o viszont besargult, egy napot fekudt is kekfenyagyon, de az inkubatorral szemben az jo talalmany, mert benn lehetett velem a szobaba, sot a latogatokhoz is kitolhattam, csak konnektor legyen a kozelben, meg a kepeken is latszik, h. sarga kicsit, de szerencsere nekunk sem kellett tovabb bennmaradni.
Hat en egy 26.-ai lazas-gorcsos hasmeneses nappal segitettem ra a szules megindulasara, azok a gorcsok szinte rosszabbak voltak, mint a szulesiek, de este hetkor jobban lettem, viszont ejjel f1-kor kezdtem erezni, h. szivarog a magzatviz, lassan osszekeszulodtunk, mivel 2 percre van a korhaz, f2 korul bementunk, pont ugyeletes volt a drnom. fajasaim nem voltak, bo ket ujjnyira voltam nyitva, de mar ket hettel elotte is. azon tanakodtak, hogy setalgassak, s ha nem lesznek fajasok, akkor reggel 6 korul bekotnek oxytocint, de mivel alizt azzal inditottak be programozottan, ezert szine ugy robbant ki, igy ugy "dontottem", most lesznek fajasaim, s mire minden adminisztracioval vegeztunk, meg borotvalas stb. (beontes ugye nem kellett:-))), addigra kezdodtek az elso fajasok, kb. 3 orakor, rogton ket percesek es 5.05-kor bujt ki borisz 3200 gr-al. bar most jobban ereztem a fajasokat, mint aliznal, de az egesz folyamat termeszetesebb es csaladiasabb volt, baratian a drnovel es s szulesznovel is, es az utana benn toltott 4 nap is vidam volt, ugyhogy jo elmeny. a gyermek apja is onketelenul annyit mondott csak a drnomnek, hogy "elmeny volt egyutt szulni".
szoval meg elvezem a nyugit, bar erdekes modon a hajnal 3-5 kozotti idoszakban testkozelseget kivan borisz, tehat akkor, mikor szuletett. szinte 3 elott mindig felebred, enni ker, s ha a kisagyaba rakom, akkor csak nyoszorog, de ha mellem, akkor rogton visszaalszik reggel 9ig is.
aliz meg imadja, de nem fogjuk meguszni a feltekenyseget, az mar latszik, bar az lenne fura, ha megusznank. mindenesetre most o nagyobb figyelmet igenyel, mint a kisebbik.
dehat szinte mar bele se illunk edinaval a 2008 januari babak topicba...:-))
tobbieknek kitartas. a szuleselmeny nagyreszt azon mulik, te termeszetes folyamatnak tartod-e, s ebben partnerek-e a jelenlevok (parod, orvos, szuleszno).

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Egyenlőre ezt az egy képet sikerült méreteznem. Ma csináltam róla.

Tegnap volt az első éjjel, amikor egyhuzamban aludt 2-3 órát, azóta is tartja ezt a időt. Előtte azért nem volt ilyen jó dolgom, mert óránként felkelt enni, alig aludtam eddig valamit. De most már jó a helyzet, eszik, alszik, nem sírós baba, csak a pelenkázást és a fürdetést nem szereti.
Kép
Lili Fanni

KépKép
 


Sziasztok!

Norika is megszuletett, dec. 27-en erkezett, hajnal harom harmincotkor. Tok gyorsan ment a szules, viszont annal inkabb lassabban a kijovetel. Besargult Nora, es tegnap jottunk ki mert kekfenyes inkubatorba kellett tenni.
Most mennem is kell mert meg minden a feje tetejen all, es Noranak adni kell egy kis vacsit:)
A reszletekkel majd visszaterek.
Es gratulalok Momoska es Edina nektek is!!!!
a tobbieknek pedig kitartas!!!

Csilla

KépKép
Kép
 
 


Sziasztok!

Csilla, gratulálok nektek, sok boldogságot, és várjuk a beszámolót képekkel!

Tina, már csak mi ketten maradtunk, és kiírás szerint közel vagyunk egymáshoz, kíváncsi vagyok, melyikünk mikor szül majd.

Momoska, ahogy olvasom neked sem volt hosszú a szülés.

Edina, Lili nagyon édes.

Judit

Kép
 
 


csilla,
gratulalok. akkor nori 2 oraval oregebb borisznal:-)
nem tudom, mi volt ebben a karacsony utani napokban. bar a korhaban, ahol szultem, is nagyuzem volt, s altalaban van is ilyenkor, azt mondtak.
edina,
szep kislany lili. ilyen kis dundi, vagy csak a kepen?
tenyleg: nektek mennyit alszanak a babak?
en eppen attol felek, h. fel fogja cserelni a nappalt az ejszakaval, mert a tul sok inger elol (aliz ugrandozsa, visitozasa, csaladi elet, feny stb.) alvasba menekul, s akkor ebredezik, ha csond van. ejjel az elso ebredese utan nehezen alszik vissza, nem kovetelozik, csak nyoszorog. bar, ha mellem veszem az agyunkba, akkor szinte rogton alszik.

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Csilla nagy gratula Nektek!!!

Valóban lehetett valami a levegőben, mert ahol én szültem is nagyüzem volt. Amikor bementem még csak egyedül voltam, de már a gyerekágyon hallottam panaszkodni a csecsemősöket, hogy rengetegen mentek be szülni, sok volt a császáros, és azt sem tudják hova helyezzék el az anyukákat!

Momoska, nem mondanám, hogy dundi lenne, hanem inkább ilyen kis pufók arcocskája van, egyébként olyan kis pinduri. Tegnap küldtem el a férjemet, hogy szerezzen be 50-es rugikat, mert amit én vettem 56-osokat, azokba mindegyikbe elveszik olyan kis picike.

Az alvással már nincs gondunk. Az első 2-3 napos 1-1 órás alvások után mostanra egycsapásra ráálltunk a 3-3,5 órás alvásokra. Volt hogy 4 órát aludt egyhuzamban, már- már nekem kellett felkeltenem.

Aztán kajcsizik és alszik is tovább. Van hogy meg sem moccan olyan mélyen alszik, de előfordul, hogy nyugtalan, össze-vissza mocorog, forgolódik, nyöszörög, nyitogatja a szemét, de nem ébred fel, alszik tovább.
Most már alig sírdogál, csak fürdetéskor, azt nagyon nem szereti, de már a peluscserét jó tűri, uh. elmondhatom, hogy nagyon jó baba.

Edina

KépKép
 


Sziasztok!

Edina, Momoska, Csilla már úgy irigyellek, hogy ott van mellettetek a picur, már úgy várom én is.

Tina, te is eltűntél. Lehet, hogy te is szültél már és egyedül maradtam itt pocakosként?

Pár napja egyre többször keményedik a hasam, és közben olyan enyhe menstruációs fájdalmaim vannak. kb. napi 4-5 alkalommal.
Azért mindig megnézem az órát, hogy ha rendszeres lesz, akkor tudjam, de gondolom a szülési fájdalom az nem ilyen enyhe, hanem jobban fáj.

Judit

Kép
 
 


Sziasztok!

Momoska, akkor majdnem egy idoben jottek ki a bebik :)
Nalunk a kovetkezo volt a tortenet:
December 27-en delutan neztuk a ferjemmel a Macskafogo-t a tv-ben, kozben folyamatosan hasmenes gyotort. Na mar itt sejtettem valamit. Delutan otkor, vasalas kozben elkezdodtek a fajasok, nem voltam biztos hogy ezek azok a fajasok-e, de elkezdtuk merni, 12-15 percesek voltak, es 20-40 mp-ig tartottak. 11-kor megprobaltam lefekudni aludni, de nem tudtam, felkeltem egykor es tovabb mertem. Mikor mar otpercesek voltak fajasok, 2-kor, elindultunk a korhazba - ahogy a szuleszno javasolta -. tok jo hogy nem volt semmi forgalom. Beertunk a kh-ba, 2.30-3-ig ctg meg teblabolas volt (egy no annyira nyogott ctg kozben hogy megijedtem, de gyorsan tultettem magam rajta). Ramjott a hanyas, de visszatartottam mert meg harom no es ferjeik is ott voltak hasonlo allapotban a helyisegben. 3-kor felszabadult egy szuloszoba (aznap ketszer annyi baba szuletett, allitolag front volt) majd fel ora alatt kibujt a kis kincsunk. pici volt, azert jott ki konnyen, 2700 gr es 52 cm. utana viszont 7 napig bent tartottak mert besargult es allandoan rakosgattak szegenyt inkubatorbol inkubatorba (2 kek fenyes inkubator, 1 fenyagy es 1 „maszek“ kekfenyes agy van az istvanban, es nagyon sok sarga gyerek...) de vegre "kiszabadultunk" onnan. mar a vegen olyan volt mint egy borton, foleg ugy, hogy kivettek a gyereket a kezembol. viszont nagyon jo hogy nem adtak neki mast, csak en szoptattam.
Az orvos nagyon jo fej volt, szavakkal segitett, majd mikor mar a feje latszodott, a ferjem is kiabalt, hogy gyerunk, nyomjal, mar kint a feje! :oops:
Vagni nem kellett, pici volt a baba feje (fejkorfogat: 32 centi), de utana a huvelyben ket helyen repedest varrtak, amit nem ereztem. A szules utani matatas volt picit kellemetlen, a mehlepenyt a doki kihuzta, grrrrrrrrr de nagy cafat volt. Rogton ideadtak a bebit, megprobaltam a mellemre tenni, es sikerult is! Csak nezett jobbra-balra, nyogott piciket, aztan megfurdettek, feloltoztettek es visszahoztak, meg ket ora hosszara, hogy egyutt legyunk apaval harmasban.
A szuleszeten mar nem jutott nekem agy, a nogyogyaszaton kaptunk agyat, es feltem hogy Nori majd mindenkit felebreszt. Levittek toloszekben, - meg Norat nem hoztak -, es egy orara ra behoztak sorba negy babat, itt fellelegeztem, hogy a tobbiek is kismamak, elottem szultek. Amikor kiderult hogy sarga, azonnal atkerultem a szuleszetre hogy kozel legyek a babahoz, es tudjak jarni harom orankent szoptatni. Akkor kiborult a bili, mert egyszerre elvettek tolem a kicsit, feltettek a fejere egy hulye halobol es gezbol keszitett „szemuveget“ es ugy kerult a kekfeny ala, majd idegenek koze kerultem egy masik szobaba –kesobb tok jo baratsag alakult ki– es Nori cv szintje egyszer javult egyszer meg romlott.
jo kislany, ejszaka persze sokszor felebred. En azt nem tudom megitelni hogy amikor neha sir, akkor azert sir-e mert a hasa faj. amikor trotyizik hangosakat nyog.
A ferjem nagyon sokat segit, most eppen egy nagy fazek huslevest fozott.

Ejszaka amikor felebred, es etetes utan visszateszem a kisagyba, nyoszorog, aminek a vege 50 %-ban siras. Akkor magam melle veszem, elcsendesedik, majd reggelig fekve szoptatom. A sargasag miatt a korhazban mertuk minden egyes etetes elott es utan a sulyat, amit most itthon folytatok (50-60 miliket eszik), es ejjel ez kicsit faraszto. Ti is meritek?

Mivel ez az elso szulesem, osszehasonlitasi alapom nincs a korhazakrol, viszont visszatekintve, nagyon elegedett vagyok az Istvannal a kovetkezok miatt is: az ujszulott osztalyon dolgozo noverkek kitettek szivuket-lelkuket, rengeteget dolgoznak (negyven gyermekre ketten voltak osszesen), megtanitottak szoptatni, fejni, van egy kis szoba ahova lehet jarni szoptatni, es ott jokat beszelgettunk mi kis anyak :wink:
A szulesz es a szuleszno nagyon jol egyutt dolgoztak, azt hiszem jo, hogy valasztottam szulesznot is.

Szules utan nehezen tudtam leulni, pisiles kozben a varratnal csipett, de azota majdnem teljesen rendbe jott minden.

A peluscseret Nori sem szereti, a koldokcsonk tisztitast meg en nem …. Viszont furdeteskor elhallgat, csak figyel nagyon.

Judit, ti mennyi ido alatt ertek az Istvanba Rackeverol?

Probalok feltenni kepet Norirol.

Kitartas!!!!

Csilla

KépKép
Kép
 
 


Kép remelem sikerul .)

KépKép
Kép
 
 


csilla,
akkor inkabb 28.-n szuletett nori, ha 27.-en neztetek meg a macskafogot?
de o is jo gyorsan. hasznosak ezek a frontok:-)
borisz ma mar elenkebb volt napkozben, mar nyitott szemmel is sikerult lefenykepeznem:-) masfel orat is leskelodott a babzsakfotelben, amig aliz es az apjuk leszedtek a karacsonyfat.
amugy szabalyos gyerek. ormu pontossaggal ebred. 3 orankent enni. de a hasa miatt, o is felsir almaban, s nyogdecsel, de nem mindig ebred fel ra, sot. viszont meg mindig igaz, h. 3-5 kozott, ha ebred, akkor mar csak mellettem alszik vissza, de ott rogton, max. rovid szopcsival.
nem merem, mennyit eszik, mert aliznal kicsit fuggove valtam. nem is akartam merleget, de a vedono mondta, h. azert hetente merjem le, s mivel meg nem nagyon vinnem ki a minuszba, ezert ma hoznak egy merleget, de majd jol eldugom. de gondolom eleget eszik, itelve az allandoan teli pelusaibaol, meg az allando vigyorgasabol almaban, bar legtobbet akkor vigyorog, ha aliz oleben van, tudja, h. neki kell hizelegni. amugy nagyon kis bujos-simulekony baba, ami - valoszinuleg - csak nekem szokatlan, mert aliz sokaig nem ilyen volt, bar azota meg annal inkabb.

Kép
Kép
 
 


csilla,
ezek szerint egy idoben vagyunk fenn. nagyon edes ezen a kepen nori. mintha elvezne is a furdest. borisz se sir kozben, de azert inkabb meglepodessel vegyes csodalkozast velek felfedezni az arcan, mint onfeledt oromet:-) de pelenkazaskor is csak akkor sir, ha ehesen kovetem el ellene ezt a merenyletet.

Kép
Kép
 
 


csak felteszem. borisz se tul nagy, mint latszik:-) Kép Kép

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Csilla, hihetlen, hogy te is ilyen könnyen szültél.
remélem nálam is így lesz.
azt meg külön jó volt olvasni, hogy elégedett voltál a korházzal.
Nekünk 1 óra beérni a korházba. a védőnő azt mondta, hogy a 10 perces fájásoknál induljunk, és ha éjszaka van, akkor mehetünk kocsival, de ha nappal, akkor inkább hívjunk mentőt.
Nóri meg nagyon édes. Tényleg úgy tűnik, hogy szeret vízben lenni.

Momoska, nem tudom, mekkora az a babzsák fotel, de Boriszhoz képest óriásinak tűnik. Édes, ahogy ott "ül" benne.

Judit

Kép
 
 


Sziasztok!

Először is

Csilla!
Gratulálok Nektek! Ahogy Judit is írta egy picit már azért én is irigykedem, hogy túl vagytok rajta. Sok boldogságot, jó egészséget kívánok Nektek!!! A sárgaság miatt sajnálom, hogy nem lehetett veled végig Nóri, de legalább az István egy bababarát kórház és jó, hogy ott ennyire törekednek az anyatejes táplálásra.

Momoska!
Borisz téyleg szinte elveszik a fotelban, de gondolom jól érezheti magát benne, mert jól körülöleli. :)

Judit!
Igen, itt maradtunk ketten. Ezt a menstruáció szerű hasfájást szoktam én is érezni, de csak nagyon enyhén. Ma reggelre ébredve inkább már olyan érzésem volt, mintha a magzatvíz szivárogna, de megnéztem és nem volt semmi. :roll:

Olyan furcsa, hogy már kisbabás élményekről, mindennapokról számoltok be. Kiváncsi vagyok, hogy hogy fognak alakulni a dolgok. Annyit gondolkodom, hogy nem-e maradt ki valami a kórházi csomagból, elmondtam-e amit akartam a férjemnek az itthoni napokra, amikor a kórházban leszünk.... :roll: Ha esetleg van valami hasznos tippetek, hogy mire érdemes odafigyelni, akkor azt köszönettel veszem. :wink:

Na megyek, mert már elég későre jár

Sziasztok!

Kép
Kép
 
 


Minden kedves fórumozó számára kívánok egy nagyon boldog új évet, amely valóra vált sok-sok álmot, beteljesít minden vágyat! Jó egészséget és boldogságot a kicsiknek és a nagyoknak egyaránt!

2008.-ban is bővül a www.pszichologia.multiply.com oldal.
Pszichológiai tanácsadásért továbbra is a pszichotanacs@freemail.hu címen várom leveleiket. Bővebb információ: www.pszichologia.mlap.hu oldalon.

Barátsággal, Nisreen
 
 


Sziasztok!

Merre vagytok? Csak nem, hogy már mindenki babázik???

Tegnap voltam dokinál, cervix-index: 3110, ma pedig UH-on és NST-n, ahol mindent rendben találtak. Legközelebb pénteken kell NST-re mennem.

Írjatok, ha van időtök, hogy mi újság van veletek! :)

Sziasztok!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Tina, én még itt vagyok, nem babázok.
Ez a cervis index 3110 nekem semmit sem mond. Mi ez?

Ma megvettem a korházi csomaghoz is mindent, holnap majd összepakolom.
És rendeltem a gyógyszertárban homeós bogyót, ami szintén segíti a tágulást, szülés előtt, és vajúdáskor kell szedni. Remélem segít.
Te hogy-hogy ilyen gyakran jársz NST-re? nekem csak hetente egyszer kell.

Tina, priviben megírod a számod? én is megírom az enyémet, és ha egyikünk szül, a másikunk ide megírhatja a hírt.

Judit

Kép
 
 




Sziasztok! :)

Egy gyors bejelentkezés: Január 4-én hajnali 2-kor megszületett Noémi 3300 grammal és 49 centivel. Mindössze 2 órával csúsztunk le a Ricsi szülinapjáról. :)

Visszaolvasni még nem tudtam, elég nagy a káosz itthon, főleg Ricsivel kell sokat foglalkozni, hogy ne érezze magát háttérbe szorítva.

Remélem, egyszer majd több időm is lesz jönni. :) A szüléstörténetet leírtam a blogba, ha esetleg érdekel valakit.

Pusszantás mindenkinek!



Kép


Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Diverse!
Gratulálok! Noémi nagyon szép kisbaba! :)

Judit!
Megírtam én is a számom.
Kipróbáltam a málnalevél teát. Amit én vettem, azon napi egy csésze van javasolva, amibe 1 kávéskanál teafüvet kell rakni. Tényleg nincs túl jó íze, de napi egyet ki lehet bírni.
A cervix index azt jelzi, hogy mennyire nyílik a méhszáj, nem-e rövidül. Nálam az egyes szám jelzi, hogy 1 ujjnyira nyitva van. A kiskönyvben ha nézed, akkor úgy van beírva, hogy pl. C 3000 (ez az alap állapot, zárt méhszáj)
NST-re valószínűleg azért mondta a doki a heti 2 alkalmat, mert kicsit magas a vérnyomásom.

Sziasztok!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Tina!
Miattad néztem be.Nagyíon csini vagy, arcodon én nem látom hogy pufibb lenne :wink: Pocak is szép nagy már, nem sok van hátra!Kitartás!
Tipp:mosogasson el a férjed mire hazajöttök :twisted: :lol: És legyen tipp-topp a lakás :lol: Én csak" ennyit kértem. :D

Többi baba nagyon ééédes!!!!Gratulálok Minen Anyukának!Sok boldogságot, jó egészséget kívánok!
Olyan jó volt olvasni a szüléstörténeteket, kicsit nosztalgiáztam.Egyre jobban várom az őszi(nyári :wink: ) kistesó projectet.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
 
 


Sziasztok!

Momoska, valoban elirtam bocsi, dec. 26-an neztuk a Macskafogot…
Borisz nagyon draga a fotelban!!!!!!!!!!!!!!!!!! Szep baba nagyon!!!!
Borisznak mennyi volt a cv-je amikor kiengedtek a kh-bol? Norinak 3,2 volt amikor beraktak feny ala, es 2,12 amikor kiengedtek.

Edina!
Lili is gyonyoru, es jo baba, ahogy irod! Ugye?
Nekunk is kellene meg 50-es rugikat beszerezni…

Az enyem is jo baba, csak sokszor etetes utan kb. 10 percre elkezd szegeny nagyokat nyogdosni es idonkent fel is sir, mintha fajna neki a szekeles. Ma jon a gyermekorvos, ra fogok kerdezni hogy mitol van ez, mert olyan rossz nezni..
Probalom a Suttogo konyvben olvasottakat alkalmazni, figyelem a sirasat hogy miert sir, de meg nagyon kezdo vagyok!
Van amikor percre pontosan harom orankent felkel, van amikor meg sokkal hamarabb, es ehes „jeleket“ mutat, de lehet hogy csak szoporeflex.
A ferjem van itthon velunk, - a nagyszulok videken – es ha elmegy egy-egy napra dolgozni, eleg rossz itthon egyedul. Tobbiek ti hogy vagytok ezzel?

Judit!
Nyugalom! Tok jo lesz a szulesed!!!! Ki az orvosod? Amig bent fekudtunk, es beszelgettem mas anyukakkal, mindenkinek egytol-egyig nagyon jo volt a velemenye a sajat szulesz orvosarol, nemelyik csajszi ugy jott szules utan az agyhoz, mintha mi sem tortent volna! Ugy tul leszel az egeszen hogy csak na! Csak eld at teljesen mert olyan nagy elmeny, es jo megorizni az emlekezetunkben. En mar szinte ujra varandos lennek :oops:
Ja es majd ha megszuletett a baba, es mellre teszed, - nekem legalabbis igy volt – nem fogod tudni hogy most jon-e a melledbol valami vagy csak elvan a baba, de biztos hogy jon, csak az elotej meg nem latszik annyira mint a kesobbi igazi tej.

Mento: nekem azt mondtak hogy ha mentot hivunk akkor az a legkozelebbi kh-ba fog elvinni es nem az Istvan-ba.

Tina!
Nyugalom! Nemsokara a Te es Judit elmenyeit fogjuk olvasni mi is :P A korhazba meg barmikor bevihet a ferjed dolgokat, ha kimaradt valami.
Nekem az eldobhato textil bugyi nagyon jo szolgalatot tett, ajanlom mindenkinek.

Diverse!
GRATULALOK!!!!!!!!!!!!! Noemi nagyon szep es nagyon nyugodt babanak latom!

Panka!
Udv itt!

Mennem kell .)

Csilla

KépKép
Kép
 
 


Sziasztok!

Igazából nincs semmi különösebb hírem csak benéztem.

Panka!
Neked külön köszönöm, hogy "átnéztél" ide is, nagyon jól esik és köszönöm a dícséreteket. :D

Csilla!
Köszi a hasznos tippeket! :wink:
Csak egy tipp, de lehet, hogy Nórit a bent maradt levegő bántja és büfizni kéne neki. Szokott sikerülni szopi után? Nem szopik nagyon mohón? (mert akkor sok levegőt nyelhet és akár még egy óra múlva is bánthatja a levegő)

Edina!
Mi újság van veletek?

Sziasztok!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Diverse, gratulálok, nagyon édes a kislányod.

Csilla, remélem minden rendben lesz Nórival.
Nekem még anno azt mondta a védőnő, hogy a pici babáknak meg kell tanulniuk kakilni, mert nekünk az már természetes, de nekik azt is meg kell tanulni, hogy amikor pl. nyomnak, akkor el kell lazítani a végbél körüli izmokat, mert különben semmi nem jön ki, és ezt nekik sok próbálkozással meg kell tanulniuk.

Boros Judit az orvosom.

Én úgy tudom, hogy a mentő a területileg illetések korházba visz, de Ráckeve az István kh.hoz tartozik, így nincs gond.
Egyébként meg azt mondták, hogy ha másik korházban szülnék, akkor egy nyilatkozat kell talán az orvostól, és én ott szülök, és akkor oda visznek.

a tippeket köszi, eldobható bugyit, meg Tena bugyit én is vettem már.

Tina, én már megszoktam a málnalevél tea ízét, már nem olyan fura, mint elsőre.
a méhszáj állapotához nekem meg mindig az van beírva, hogy 2000S (de ez az s a végén lehet, hogy 5-ös? nem tudom)

Már babázó anyukák, ha van időtök, akkor rakjatok fel képeket a picikről, olyan jó nézni őket.

Judit

Kép
 
 


Sziasztok!

Diverse, gratulálok Noémihez!

Nem tüntem el, csak ha van is időm, inkább próbálok aludni napközben is, bepótolni az éjszakát több kevesebb sikerrel. Tegnap már bekukkantottam ide, de nem igazán volt kedvem írni. Sajna a hangulatom nem a legjobb, sokszor olyan sírhatnékom van, pedig nincs is semmi okom rá.
Ahogy olvastam ez normális, enyhe depi lehet ilyenkor. Amióta hazajöttünk ki sem tettem még a lábam a házból, egy kicsit ez is lehangol. Kivéve amikor varratszedésre kellett visszamennem pénteken.

Van segítségem, most a héten az anyósom van itt, a főzés gondját leveszi a vállamról, de azért egy két dolgot csinálok én is.

Na szóval általánosságban elmondhatom, hogy továbbra is jó baba Lili, de azt amit Csilla írtál én is elmondhatom, mert Lili igen nyugtalanul alszik, többször nyom, vagy a kaki vagy a puki miatt. Igaz nem ébred fel rá, de alvás alatt mindig nyöszörög.
Persze minden egyes pelust telerak, csak úgy látszik nehezen jön ki neki.
Sokszor kell egy óra is, amikor kajcsi után álomba tudom ringatni, és ez főleg éjjel van, amikor az álmosságtól majd le ragad a szemem.

Egyébként kb. 3 órákat alszik, előfordul, hogy előbb ébred, de akkor is 2 órát egyhuzamba tud aludni, volt persze amikor 2,5, változó.

Egyébként gyarapszik, 2600-al jöttünk ki a kórházból, és egy hetes mérés 2760 volt.

Ti egyébként mikor fürdetitek a piciket, melyik az ideális időpont, ha van ilyen. Eddig nekem úgy jött ki, hogy kb. 9 óra körül, de jobb lenne ha előbb tudnám fürdetni.

Most ennyi, megyek, mert hallom megint nyöszörög, ránézek mit csinál.

Tina, Judit kitartás nektek.
Sziasztok

KépKép
 


sziasztok!

Tina! teljesen igazad van! most ment el a gyermekgyogyasz, es mondta hogy tobb ideig probaljam bufiztetni, de javasolt is egy gyogyszert amit estenkent kell beadni neki. azt mondta hogy ez termeszetes.

Judit!
Bocsanat, nem tudtam hogy Rackeve az Istvanhoz tartozik! akkor ez a legjobb!!! A doki norol is csak jokat hallottam! :)

Edina
mi nyolc es kilenc korul szoktuk furdetni Norit, ahogy kijon az esti eves, elotte. jo lenne raalni egy idopontra, szerintem lassan be fog allni a dolog.
ahogy irod a babad novekedeset, nagyon jol gyarapszik!!!!!!!!!! mennyit szokott szopizni? Nori negyven es hetven kozott. a doki mondta, hogy naponta max. hetszer legyen etetes tobbszor ne, minimum hatszor.

ma elmentem a postara, es visszafele ugy ramtort az ehseg, hogy alig birtam hazaig...

udv
csilla

KépKép
Kép
 
 


Sziasztok!

Edina!
Mozdulj ki egy kicsit otthonról. Próbálj meg ismerősökkel találkozni, egy kicsit kiszakadni a mindennapokból, kikapcsolódni akár csak 2 órára ha erre lehetőséged van.
Lilinek nagyon szépen alakul a súlya! :)
A fürdésnek az ideje szerintem minden családban változó, (ált. este 6 és 9 között) szerintem a lényeg, hogy ugyanabban az időben történjen, ezzel is kialakítva a piciben egyfajta biztonságérzetet.

Csilla!
Reméljük sikerül túl lendülnötök ezen az időszakon. (Az Espumisan vagy az Infacol is szokott ilyenkor segíteni- nem akarok belekeverni, csak ezt tapasztaltam anyukáktól, meg a szopi közbeni büfi.)

Jó éjszakát mindenkinek!

Sziasztok!

Kép
Kép
 
 


sziasztok,
borisz is eleg fajdalmas arcot vag, s nagyokat nyog es kialtozik (sir?!), ha nyom. gyakran almaban, de ejjel pl. igy ebred akkor is, ha enni ker, sot a hajnal 3-5 koruli eteteskor mar a sajat agyaban ezert is nem alszik vissza.pedig bufizik mar rendesen. de ha jol emlekszem egy ideig aliz is ezt csinalta, megse lett igazan hasfajos. tenyleg inkabb tanulni kell. meg az anyatejes szekletnek nagyon a feszito ereje, es az inger, mint a nyomas, amit ki tud fejteni a zaroizomra, mivel joreszt folyekony.
furdest egyreszt aliz hatarozza meg: mert nehogy mar a kicsi furodjon kesobb, ezert neha megprobaljuk oket egyutt furdetni (kiskad-nagykad), de tobbnyire a lefekves elotti eteteshez igazitjuk boriszt, ez egylore f8-9 korul van. aliz is 9 korul furdik.
a kis gonosz most kezd eledezni. mar tobbet van ebren, s ejjel nem 3, inkabb neha 2 orankent eszik, lassan mar 90 grammokat kb. (br eddig csak 2x csekkoltam le, de a 3kg-os hazaengedos sulyhoz kepest mar hizott is 400 gr-ot.
csilla,
a cv az a bilirubin ertek? mert nalunk azt serum bilirubinnal hivtak, amit a sargasaghoz mertek. borisznal also hataron volt vegig. kb 2,3 korul. haza is igy engedtek. en a boren meg mindig latom a sargasagot, de lassan mar europai lesz.
edina,
tenyleg normalis a hangulatingadozas, bar nekem aliznal kb. 1,5 eves kora korul lett enyhe depom, mert azon a mauson nem sutott a nap egyaltalan. most az a legnagyobb segitseg, h. itt van aliz, viszem oviba, megyek erte, s a latogatok egy reszet se tiltottuk elso naptol, mint anno.
perzse, amig ilyen alvos borisz meg konnyen beszelek, de majd ha jonnek a megmagyarazhatatlan es csillapithatatlan sirasai (remeljuk, megusszuk)....!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Összepakoltam a korházi csomagot. Tök sok lett, nem is fért be egy utazótáskába, még egy kis hátizsákba is pakolnom kellett.
Pedig amiből lehetett, nem vittem be az egész csomaggal, csak néhányat (mondjuk melltartóbetét, nekem való betét, stb)

Fürdés, büfiztetés és más ügyekben én semmi okosat nem tudok nektek mondani, csak továbbra is irigykedem, és várom a szülést.
De egyelőre még semmi jele.

Judit

Kép
 
 


judit,
sztem nem baj, ha vegig bennmarad oliver. az a 19 nap mar nem is olyan sok. lesz eleget kinn, ra fogsz jonni te is:-) nagymamam anno mindig azt mondta: addig jo, mig benn van:-). neha en is ezt ereztem aliznal, meg lassan borisznal is eljonnek majd ilyen idok. kb. most kellene megszuletnie, mar eledezik is: sokkal tobbet eszik, pedig eddig se volt egy orakig elnyammogos-keveset evos, s mar vannak hasfajosan-ber idoszakai, amikor szorakoztatast igenyl, ejjel is am...:-)

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bekukk, mindjárt szopi van, de híreim vannak!!!!

Tina ma reggel küldte az üzit, hogy 01. 11-én 13.15-kor 2800 g, 50 cm-el megszületett Dávid. 8-kor folyt el a magzatvizet, még ennyit írt.
Gratulálunk nekik!!!

Judit, neked meg kitartás!!!

Edina

KépKép
 


Sziasztok!

Ma ezt küldte nekem Tina:

"2008. 01.11én 13:15-kor megszületett Dávid. 2800 g, 50 cm (reggel 8-kor folyt el a magzatvíz, utána kezdődtek a fájások.) A szopizást még gyakoroljuk. Tina"

Még egyszer nagy gratula nekik.

szóval egyedül maradtam.

Judit

Kép
 
 


Sziasztok!

TINANAK NAGY GRATULA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
majd varjuk a szules tortenetet! :)

Judit! Kitartas!!!
nekunk is jobb lett volna ha kivarja a kiirt idopontot, talan nem sargul be.

Momoska,
mar 400 gr-ot nott a baba? az nagyon joo!!!!!!! Nori 2720-szal jott ki a korhazbol 3-an es most 2880.
igen a bilirubin ertekre gondoltam, koszi. a doktorno azt mondta hogy a szeme a legvegen, 3 honapos korara fog teljesen kifeheredni, a vedono meg azt hogy az anyatej gatolja a feheredest.

Ti csak anyatejet adtok vagy cukros vizet is neha? En csak anyatejet akartam adni de most kiprobaltam a langyos cukros vizet, - a sargasag miatt kell a sok folyadek - es hogy kihuzzuk a harom orat szoptatasig.

Most voltunk setalni 17 percet, nagyon szepen sut a nap es tiszta a levego. a gyerek azota nagyon jol alszik.

tovabbi szep hetveget nektek!

csilla

KépKép
Kép
 
 


tina,
sok boldogsagot!
csilla,
nem kap vizet. neha 4 orat nem ker enni (napi egyszer), neha pont 3 ora mulva ebred (legtobbszor), neha msfel-2 ora mulva ujra enne (foleg, ha a hasfajas miatt nyugos, sokat szenved mar miatta ejjel almaban foleg), akkor altalaban csak keveset eszik.
vizet nem adunk, cukrosat nem szeretnek, sima forralt vizet megprobalom majd, ha ugy latom nem jut eleg folyadekhoz, de ez meg nem all fenn. sokat eszik/iszik.
korhazban adtam neki a cukros vizet, amig meg nem volt anyatej, de mar sargulgatott. egyebkent aliz 41. hetre szuletett, 4 kg-san es o is besargult.
aliz egyaltalan nem kapott mast hat honapos koraig, mert a cumit el se fogadta, poharbol meg nagyon kis bena volt, kb. 2 eves korara tanulta meg, hat honapos kortol csak a csoros pohar jott be neki.
mar setaltok? lehet, hogy en is kimereszkedem, mert nekem a haziorvos (aki amug eleg laza) es a vedono is meg 1-2 het varakozast javasolt. ezert en joreszt alizzal setalok, mar ha van kedvem kimozdulni azon kivul, hogy erte megyek az oviba (2 perc gyaloglas:-)), mivel a tel nem a kedvenc honapom.

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Én nem adok neki mást csak amit szopizik. Főzök le minden nap csipkebogyó hús teát, de többnyire kiöntöm, mert csak arra az esetre adom, hogy ha rettenetesen órdít már jó ideje, akkor megnyugodjon.

Csilla, én nem adnék neki cukros vizet, persze ez az én véleményem, ezt neked kell eldönteni. Azzal csak eltelítődik, inkább sűrűbben szopizzon, aztán idővel majd csak beáll a rendszeres 3 órára.

Nálunk a nappali nyugis időszak után késő délutántól éjjelig kb. 11-ig (ma is akkor aludt el) nyűgös időszaka van, csak rövid időre bóbiskol el, de nem igazán alszik, és főleg sír.
Tegnap már hagytam egy kicsit késő este sírni a kiságyban, mert láttam rajta, hogy aludna, de nem tud. Aztán persze már jött a következő etetés és utána végre 11-kor elaludt és 03-ig fel sem ébred.

Én még nem vittem levegőzni, nekem a védőnő azt tanácsolta, hogy még várjak vele. Pedig a hétre jó időt mond.

És hozzá jön még az is, hogy pár napja a párommal maszkban közlekedünk Lili körül, mert megfáztunk. Nem vagyunk influenzások. Eddig szerencsére nem kapott el semmit, remélem megússzuk!!!

Már meghaladtuk a születési súlyt, szombaton mértük 2 hetesen, akkor 2910 g. volt. Ez 90 g. több mint amivel született. Uh. gyarapszunk!!!

KépKép
 


hat borkonak is nyugosebb 5 utan egy kicsit a napja, bar legnehezebben azt viselem, ahogy ejjel nyogdos, horog, kialtozik almaban attol, hogy nyom, bar ez sokszor eppen az etetesi idejere esik, 3 orankent, azaz o igy ebred, de neha almaban egy orat is elhangoskodik igy:-)). bar nem csodalom, ha hasfajos kezd lenni, nemcsak azert, mert fiu, hanem, mert - tegnap lemertuk - 3660 gr, s 3000 gr-al hoztuk haza 2 hete, s 3200-al szuletett. remelem, azert csak a lemaradasat hozza be, s nem akar 3 honapos koraig igy gyarapodni...!
felteszek egy mai-dagi kepet (unneploben...hogy miert? hm):-).
judit,
ti jol vagytok? Kép

Kép
Kép
 
 


es nagyon-nagyon latnek kepeket mar a kishaverekrol. csilla, edina, tina, diverse...ha van idotok...tegyetek fel uj kepeket!
m.

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Nálam még mindig semmi jele a szülésnek.

Momoska, Borisz nagyon édes. és miért van ünneplőben?

Csilla, a cukros vizet én is inkább mellőzném. inkább gyakrabban mellre tenném, vagy ha azt nagyon nem szeretnéd, akkor inkább víz (cukor nélkül), vagy tea (azt is cukor nélkül).
Nem akarok okoskodni, főleg, hogy mindenki tapasztaltabb már nálam, de a cukros víz tényleg nem tesz jót a babáknak.

Edina, remélem hamarosan meggyógyultok, és főleg, hogy Lili nem kap el tőletek semmit.

Judit

Kép
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan bekukkantok:

Azt hiszem Csilla Te írtad (bocs ha nem, nem tudok visszaolvasni) hogy már voltatok sétálni. Fokozatosan szoktattad a kinti hőmérséklethez, vagy csak fogtad és vitted?

Kérdés, hogy bírjátok az éjszakai kevés alvást? Napközben tudtok pihenni, hogy telik a napotok nektek?

Kép

KépKép
 


Sziasztok!

Igazatok van a cukros vizzel kapcsolatban, valoban nem jo otlet.

Judit, hogy vagy? meg egyben vagy?

Momoska,
Borisz nagyon helyes az unneplojeben!
amiket irtal hogy hogyan viselkedik – nyogdos, horog, kialtozik – szinte ugyanazokat csinalja Nori is.
Nehez igy az elejen, az ember mindennel probalkozik, aztan csak beall a dolog, remelem.

Edina,
Lili meg olyan mint egy kis angyalka ezen a kepen!
tegnapelott, hogy szepen sutott a nap, fogtuk a bebit etetes utan, jol feloltoztettuk es kimentunk, tettunk egy kis kort, pontosan 17 percig setaltunk. Gondoltuk ha masnap is jo ido lesz, egy kicsit tovabb kint maradunk, de sajna nem volt jo ido, ugyhogy azota bent vagyunk, sokat szelloztetunk.

Az ejszakai felkelesekhez probalok hozzaszokni, ma a reggeli etetes utan aludtam egy orat, de utana csak megfajdult a fejem. Jo lenne egy kave, de azt nem ihatok (talan jobb is?). Ha itthon van a ferjem akkor kimegyek setalni egy felorara, az nagyon jot tesz.

Ti mit tudtok a babakotvenyrol, utana neztetek-e mar hogy esetleg melyik banknal egyszerubb a dolog? En csak annyit tudok még – a noverem kisfianak egy eve intezte – hogy negyvenezer ft-ot ad az allam, es ha az ember betesz meg talan hatvanezer ft-ot evente, akkor hatezret meg ad az allam. Most fogok tuzetesebben utana nezni.
A szuletesi anyakonyvi kivonatert el kell menni, a szuletestol szamitott tiz munkanap mulva vehetjuk at, a taj kartyat pedig postan kuldik, harminc napos hataridovel. Nalatok is igy van?

En rengeteget eszem. De szerencsere nem szedek fel kilokat, legalabbis igy latom. Persze, sokmindent nem ehetek – ihatok, de ezt nehez betartani. A legujabb, hogy a szoptatos tea okozhatja a hasfajast – vedono –, ezert most szuneteltetem, es figyelek.


Udv,
csilla

KépKép
Kép
 
 


Kép
Nori

KépKép
Kép
 
 


Sziasztok!

én még mindig itt.
holnapra bejelentkezett a védőnő, kíváncsi vagyok milyen lesz.
És sikerült összeszednem valamit, sőt valamiket, mert a bal szemem fájt, most már csak viszket, és kicsit be van dagadva, szerintem valami belement, megdörzsöltem, és attól.
És valami megfázásszerű jelei mutatkoznak rajtam, fáj a torkom, kezd folyni az orrom. Remélem nem influenza.
mindennek "kezelem" magam, amivel csak lehet.

Lili is, meg Nóri is nagyon édesek. Én is babázni akarok már!

Én most már az utolsó adag babacuccokat mosom, vettünk hétvégén egy nagyon édes hálózsákot, meg az ágyneműt, fejvédőt, baldahint mostam ki.

Judit

Kép
 
 


Sziasztok!

Az éjjel mi nagyon sokat tudtunk aludni. Tegnap este 10 órakor evett, mielőtt jól kifáradt a sok sírásba. Megint hagytuk egy kicsit sírni a kiságyba. Legközelebb 3 órakor kelt fel enni!

Most reggel viszont nem hajlandó aludni. 7.15-kor ettünk, de még most sem alszik szerintem, pedig leragad már a szeme az álmosságtól. Megint hagytam sírni egy kicsit, hátha elalszik, aztán volt egy kis ringatás is, de semmi, uh. visszatettem a kiságyba. Most csönd van, majd mindjárt megnézem mi a helyzet...

Aztán nemsokára megint ehetünk.... Most hallom, hogy megint sír, uh. nem alszik továbbra sem.

Nálatok is van gondolom olyan időszak, amikor egy kicsit ébren van, ilyenkor mit csinálnak a kis lurkók? Hogy vészelitek át ezt az időszakot.

A karomban sincs el sokáig, mert igen mozgékony, úgy meg gúzsba van kötve..

Na megyek megnézem!!

KépKép
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: