Új privát üzeneted érkezett!

Kedves mamák-papák és babák

Eladó Baboo babahordozó!

Olyan mint a Baby Bag.
Hasonlít a kendőre csak korlátozottabbak a hordozási lehetőségek, ellenben egyszerűbb a használata és nem kell a rengeteg anyaggal bajlódni, ha éppen nem használjuk, ráakasztva a babakocsi tolókarjára pakolóterületet nyerünk.

Nagyon jó minőségű, vidám színes pamutból.

Két pozicióban, újszülöttkortól hordozható. Eleinte fekve később ha már a baba ülni tud csípőhordozásban.


Honlapomon többet is megtudhat a hordozóról.

http://www.gportal.hu/portal/babooo

Mi nagyon szerettük, kisfiamat kb másfél éves koráig hordoztam.

Ára 8500 Ft


Képek és információk a hordozóról:

http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... 14&start=0
http://www.gportal.hu/portal/babooo/

A képen látható babák életkora:
első baba 3 második 5 harmadik 20 hónapos.


Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

szombaton megvettük a babakocsit, rakok fel képet is róla.
Ez a Bergon Cross típusú, hordozó is van hozzá, amit bele lehet kattintani mindkét irányból. Egyébként a tolókar is mindkét irányból tolható.
nagyon profi babakocsi, folyton csak gyönyörködöm benne azóta is.

Momoska, a viszketéssel nem tudom, mit kéne kezdeni, én nem érzek ilyet, úgyhogy tanácsot sem tudok adni, hogy mi vált be.

megvettük a pelenkázószekrényhez is a faanyagot, a férjem félig már meg is csinálta, de arról majd csak akkor rakok fel képet, ha már teljesen készen van.

Judit

Kép
 
 


no en meg ma beszelgettem a zelionos novel a koldokzsinorverrel- ugy tunik, csutortokon szerzodunk.
az anyai vert nalam mar csak szuleskor (s utana hat hettel megegyszer) veszik le, igy egyutt 13.000 Ft lesz, de ha nem ezen a heten mentem volna, akkor csak 9000 lenne (persze, ha idoben szulok, mert akkor levennek most, es 2.X szuleskor, s ebbe mar az eddigi rutin hepa B es a szifilisz leletem beleszamitana (ezert olcsobb), de a 34. hetig vallalnak csak ilyent.
valamit segit a hidratalo krem a viszketesre, mivel ha valahol nem kenem be magam veletlenul vagy lustasagbol, akkor ott jobban viszket, de azert birom...foleg, hogy a kollokviumjaim mar megvannak, mar csak a zarovizsga, s mar elkezdodott az uj lakas lassu becuccolasa is, de a mikulas meg ezt a cimet kapta meg, viszont remelem, ha 1 napot kesne, akkor mar elkesne. (tenyleg nekunk nincs is babakocsink). az elozo terhessegemnel is alig volt meg valami. max. a pelenkazo, de arra rafogtam, h. az egy masnak hasznalhato butordarab egyben (tenyleg az), az agyat akkor mar kineztuk, meg kitalaltuk, kitol lehet babahordozot ilyesmit kerni, s a szules utan, amig en korhazban voltam, a gyermek apja beszerezte a dolgokat...kicsit rafazosan, mert ugyanaz az agy nem volt, csak egy nagyon ugyanolyan 20.000-el dragabban. (de az meg megvan, most kapott helyette egy galeriasat a kislanyom). anyukam meg mondtam, keszitsen elo aregiekbol egy kezdo ruhakeszletet (naluk taroljuk), s csak szules utan hozza fel. meg ahazahozos ruhat is. csakhat 200 km-re lakik. remelem, azert minden osszejon. (kicsit babonas vagyok, de nem minden szempontbol:-)).
tenyleg volt valaki kozuletek, akinek a kezdeti szurovizsgalatok valamelyike eltert a normaltol (nyaki redo, afp, meretek stb.)????

Kép
Kép
 
 

 
 

Sziasztok!

Judit!
Kiváncsian várom a képet a babakocsiról. :) Egyébként nálunk még a Bergon volt a másik, mint lehetséges választás.

Momoska!
Húúú! Hát én biztos nem merném így a végére hagyni a dolgok beszerzését.
Eltérés nekem szerencsére nem volt az eredményekkel kapcsolatban. Egyetlen dolog zavart, hogy Picúr farfekvéses VOLT.
Képzeljétek ugyanis ma voltunk UH-on és már a feje van lent! :D
Képet nem rakok fel inkább, mert megmondom őszintén azt sem tudom pontosan, hogy mit ábrázol. :roll:

A másik jó dolog, hogy végre valahára megérkezett a szekrénysorunk és most rakják éppen össze a másik szobában. :)

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Momoska:
A kzsv-vel kapcsolatban elküldenéd az elérhetőséget (tel., név) akivel beszéltél? Nekünk is már ideje lenne felpörgetni a dolgokat, mert igencsak szalad az idő. Ki tudnál emelni olyat, ami a neten nem volt fent és rákérdeztél, amit jó tudni?

Egyébként én sem merném a végére hagyni a dolgok beszerzését, igyekszem, hogy minél előbb minden meglegyen, soha nem lehet tudni. Igaz a párom is meg tudná venni a hiányzó dolgokat, de jobb ha minden kész van mire itt az idő.

Tina:
Örülök hogy végre a babó meggondolta magát, maradjon is így!!!!
Megnéztem a másik fórumot amit ajánlottál, és már válaszoltak is, írok majd privit.

Mi már kinéztük a kocsit, valószínű a héten megyünk érte. Ezt a neten találtam, a színe valószínű más lesz, de így néz ki. Ez is két oldalról tolható, vizszintesre dönthető, ami fontos volt, mózes és társka van hozzá.
Kép

Edina

KépKép
 


domidina.
irtam privit kzsv ugyben!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
most csak a képeket rakom fel, holnap itt nálunk fél 8-tól fél 4-ig áramszünet lesz, úgyhogy majd csak utána jövök írni is.

Kép babakocsi Kép és benne a hordozó

Judit

Kép
 
 


Sziasztok!

Momoska
Nekem egy soron kívüli ultrahangon volt egy kis eltérés. Olivér fej-mérete a korának megfelelőt mutatott,viszont a combcsonthossza 2 nappal idősebbet. De ez szerencsére nem nagy gond, a dokinő is csak azt mondta, hogy jó hosszú lába lesz, ami nem is lenne csoda, a férjem 195 cm magas.
a többi értékem rendben volt.
Neked volt valami eltérés?

Tina
Gratulálok, hogy a picur megfordult. Remélem 5-én én is ezt hallom, illetve látom az ultrahangon.

Judit

Kép
 
 


Sziasztok!!!

En ugy erzem magam mint egy dinnye ami keszul szetrepedni!
Bal oldalon van a kis hatacskaja a babanak, felul a feneke, jobb oldalon a keze, laba, es a hasam jobb oldala csucsosodik (eleg viccesen nez ki :wink:

Tina!
Gratulalok a fordulashoz! 8)

Momoska,
Hogy sikerult a vizsgad? En is szoritottam neked!

Judit,
nagyon jol nez ki a babakocsi, praktikus es szep is egyben.
Nalunk valoszinuleg az eloszobaban lesz a babakocsi, bar nem sok hely van, de kint nem hagynam semmikeppen.

Tegnap voltam eloszor intimtornan, harom alkalom egy tanfolyam, 9-12:30-ig, megtanuljuk hogy mit kell csinalni minden nap es azt kell gyakorolni. A szuleshez megerosodnek az izmok ott lenn, majd szules utan elkerulheto az inkontinencia es az aranyer. Erdemes mindenfelekeppen kiprobalni, sokmindent megelozhetunk vele. Szo volt arrol is, hogy egy no/ffi egeszseget, szexualitasat mennyire befolyasolja a parja eletmodja, hozzaallasa dolgokhoz. Meg hogy akartak-e amikor megszulettunk, es hogy lanyt akartak-e vagy fiut. Szerencsere az en szuleimnek nem a nemem volt a fontos.
A trener holgy elmeselte, hogy egy pszichologus baratnoje segitsegevel „visszamentek“ idoben, amikor o az anyukaja hasaban volt, es mondta, hogy mindenre emlekezett. Pl. egyszer az apukaja nagyon feltette, hogy minden rendben legyen, amit o megerzett, es uzent neki hogy nyugodjon meg.

Edina,
A Te babakocsid is tetszik! En orokoltem egyet, ami sajnos nem vizszintes, ezert meg erosen gondolkodom hogy beszerezzunk-e vizszinteset. Szerintetek?

Mindenkinek kellemes, farfekveses helyzetet! Es jo ejt!

Csilla

KépKép
Kép
 
 


Sziasztok!

Csilla: Én is hasonlóképpen vagyok. Főleg hétfőn, biztos a front miatt, egész nap csak feküdni volt jó.
Rengeteget mocorog és mintha átköltözött volna a jobb oldalamra. Én ennyire nem tudom megállapítani, hogy éppen milye az amit érzek, csak gondolom.
Az biztos, hogy amióta ilyen egyoldalúan helyzkedik, azóta a jobb oldalamon nem tudok aludni, mert ahogy megpróbálnék mindjárt megmozdul és nyomkodja ki a lábacskáját (gondolom), úgyhogy kénytelen vagyok visszafordulni a másik oldalamra. Ott meg már sokszor nem kényelmes, mert egészen elfeküdtem, és jó lenne más helyzetbe kerülni, de más nincs, mert a hátamon meg nem tudok aludni.

A babakocsival kapcsolatban nekem a legfontosabb szempont volt, hogy vizszintesen dönthető legyen és belül tágas. Én mindenképpen ilyet néztem, aztán jöhetett a többi szempont.

Edina

KépKép
 


csillaz,
koszi a drukkot. szerintem jol sikerult, majd kiderul, irasbeli volt.

nalam az ujkolok szinte elejetol ogva foleg jobb oldalon mocorgott (meg lent egeszen), e eppen tegnap meg a jobb oldalnal is jobbabra ment, jobb hatulra, na az vicces erzes, mikor arra rugdos, de ugy tunik, most megint kicsit elorebb, de a jobb oldal tuti. meg a 30. heti UH-n egyik laba felfele volt, a masikat meg szinte a szajahoz vette. nem lehet egy kenyelmes nekik odabent. viszont en szinte soha nem tudom (az elozonel se), mikor melyik testreszet erzem kidudorodni eppen.

domidina,
allitolag a vizszintesre dontheto babakocsi fontos lenne az elejen, ha nagyobb setakra, altatasra is hasznalod, mar csak azert is, mert nem csuszik le a kocsi aljaba a kolyok.

na nalam mar megint elkezdtek a rivalizalast az orvosok. a haziorvosom nagyon alapos, s aszonta vekony az arcom, ezert elkuldott laborra (jovo heten mennek ugyis nogyogyasz altal is), mondvan, o masokat nez, masra figyel, mint a nogyogyasz. allandoan szivjak a verem, pedig koztudottan ugysincs sok.

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Csilla!
az intimtorna szerintem is jó dolog, de nekem már nincs arra energiám, hogy ezért Ráckevéről Pestre járjak.

Babakocsi ügyben sok minden olvastam ezzel kapcsolatban. Van aki azt mondja, hogy teljesen vízszintes kell hogy legyen a felület, ahol a baba fekszik. Van aki meg azt mondja, hogy majdnem vízszintesig dönthető a háttámla az elég. Nem tudom, hogy a tietek mennyire dönthető.

Edina
Szerintem ezzel már mindannyian így vagyunk, hogy a baba fekvésétől függően, vannak bizonyos testhelyzetek, amik már nem kényelmesek. Nekem a fekvés egyelőre problémamentes (persze csak az oldalamon, mert háton nem jó). Nekem inkább az üléssel vannak problémáim, illetve az előre hajolással.
Azt sajnos én sem tudom megállapítani, hogy Olivér éppen hogy fekszik. jó lenne egy házi ultrahang, amivel mindig mengézhetnénk, hogy éppen mi zajlik odabent.

Momoska, a sok vizsgálat miatt sajnállak, főleg a vérvétel miatt, én azt nagyon nehezen bírom, és sajnos még egy hátra van.

Judit

Kép
 
 


KÉZ-MŰ - Iparművészek karácsonyi vására

Helyszín: Iparművészeti Múzeum - Budapest
Dátum: 2007. december 7-9
IPARMŰVÉSZETI MÚZEUM
ELÉRHETŐSÉGEI
Budapest IX. Üllői út 33-37

Telefon: 456-5100
Tel/fax: 217-5838
Titkárság: 217-3272

Közönség: 456-5171
Honlap:www.imm.hu
E-mail:muzeum@imm.hu

Ez a régi hagyományokra visszatekintő vásár abban különbözik a karácsony előtt városszerte megrendezett vásároktól, hogy a közönség egyedül itt találkozhat közvetlenül a művésszel, a tárgy alkotójával. Így, még ha nem is vásárolnak, egy-egy személyes találkozás élményével gazdagabban térhetnek haza a múzeumból.

A látogatók a háromnapos rendezvény folyamán naponta kétszer – délelőtt és délután - felcsendülő zenét hallgatva, forralt bort szürcsölgetve gyönyörködhetnek az iparművészek által feldíszített hatalmas karácsonyfában.

Szombaton és vasárnap szeretettel várjuk a gyerekeket is, akik karácsonyfadísz, ablakdísz, apró ajándékok elkészítését tanulhatják meg, és elsajátíthatják a csomagolás fortélyait is




Kép


2007. december 1-2-3.
II. Gyermek-játék nemzedékek a gyermekekért
Az Iparművészeti Múzeum, a Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete és a Magyar Formatervezési Tanács 2007. december 1-jén 14 órakor nyitja meg a "II. Gyermek-játék nemzedékek a gyermekekért" című pályázati kiállítását. A tárlat nyitva tartása alatt játszóház működik a művészek irányításával.

Kép
Kép
Kép
 
 


en egeszen jol turom a verveteleket, csak sokkal kevesbe azt, hogy koran kell hozza kelni, s - altalaban - ehgyomorral kibirni a vizsgalatig.
Lattam egyszer a mucsarnokban egy installaciot, amiben terhes nok szobrai voltak, s a hasuk helyen egy tvmonitor volt, amin mindig figyelhettek a babat. akkoriban nagyon jo otletnek tartottam, mivel az elso gyerekkel az elejen igencsak voltak gondok (pl. negyed oraval - mar teljesen elokeszitve - a mutet elott derult ki, h. megse mehen kivuli terhesseg, pedig elotte ezert fektettek 1 hetet a korhazban, aztan utana jott meg a neheze.), ezert ovatossagbol allandoan Uh-ztak (24 UH-m volt a 9 honap alatt), s megis allandoan rettegtem, mi lesz a kovetkezon. Most meg, hogy normal utemben tortenik minden, inkabb nyugis vagyok, masra figyelek. nemtom, a gyereknek art-e a sok UH (alizon nem fedeztem fel ennek jeleit), de hogy az anyanak (pszichesen) art, az tuti.
neha tenyleg kellemetlenul rugdosnak, de azert azt se szeretem, amikor nem.

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Judit!
Jól néz ki ez a babakocsi. 5.-e mindjárt itt van. Neked is farfekvéses? Egy másik fórumon az egyik lány írt egy pár tippet, amivel esetleg rá lehet bírni, hogy megforduljon. Ha gondolod bemásolom.

Edina!
Sikerült beszereznetek a babakocsit? Jó masszívnak és tágasnak tűnik.

Csilla!
De jó, hogy Te így érzed, hogy éppen mije hol van. Én sokszor annyit látok, hogy megy a "pukli" az egyik oldalról a másikra és talán a könyökét nekitámasztja az oldalamnak. :)

Ja! Kipróbáltam a mosószóda + ecet kombinációt. Először a saját ruhámon, azután pár olyan pelenkán, amit úgy kaptunk használtan , de még jó állapotban. Az ecetet egyáltalán nem lehet rajta érezni, igazából semmilyen illata nincs. Tapintásra talán nem olyan lágy, mint az öblítőtől. Na majd meglátom, hogy használom-e. (Csak azért írtam le, mert szóba került még régebben.)

Sziasztok!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Momoska, hát akkor neked kijutott a "jóból".
Nekem kevésnek tűnik ez az ultrahang, és örülnék, ha hetente láthatnám, de valószínű, ha valami gond lenne, és rettegni kéne, akkor csak stresszelne. szóval örüljünk, hogy kevés ultrahangra kell járnunk, mert az azt jelenti, hogy a babával minden rendben, és hát ez a legfontosabb.

Tina, a megfordítós praktikáknak örülnék. Előre is köszi.
Az ecet meglepő, hogy nem lehet érezni, pedig annak aztán nem szolíd az illata. Amikor szárad, akkor sem érzed az ecet elillanó illatát?

Judit

Kép
 
 


Judit!
Másolom a trükköket.
"Na, akkor trükkök (szerintem nagyon viccesek, de többeknek működött):
1. Kapcsolj be valami jó zenét és tedd a fülhallgatót a pocid aljára. Lényeg, hogy valami kellemes zene legyen! A babák szeretik a harmónikus hangzást és igyekeznek közeledni hozzá, hogy kvázi jobban hallják.
2. Elemlámpával kell a pocak aljára világítani, hiszen valamennyire érzékelik a fényt, ez a módszer ezt veszi alapul.
Mindkét módszer hanyatt vagy odalfekvésben végezendő, persze a legjobb-csak szerintem kivitelezhetetlen,- ha kombinálod olyan testhelyzetekkel, amelyekben a babának a legtöbb helye van a mozgásra.
Testhelyzetek:
1. Ereszkedj négykézlábra és próbálj így minél hosszabb idöt eltölteni ( én olvasni próbáltam így)!
2. Ugyanez, csak óvatosan támaszkodj az egymás elé leengedett alkarodra és hajtsd rá a fejed (ez nagyon hatékony és a legkényelmesebb is)!"

Ezek közül én a négykézlábas pózt csináltam a kismamatornán, bár előtte a doki azt mondta, hogy Ő mintha már a fejét érezné alul. Nem tudom mennyire volt szerepe benne. A hanyatt fekvéssel viszont légy óvatos!

A ruhákat a nagyszobában teregettem ki este és mi a kisszobában alszunk. Reggelre megszáradtak. Vizesen sem éreztem rajtuk semmit. Igaz én úgy csináltam, hogy a 10%-os ecetet hígitottam, majdnem ugyanannyi vízzel.

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Tok jo ido van itt!!! Nalatok is? Az a rossz hogy nemreg koltoztunk ide Vecsesre (Bp-rol), nem ismerek senkit es eleg unalmas.

Uristen most nezem hogy milyen hulyeseget irtam! Elnezest kerek mindenkitol! :oops: Meghogy farfekveses helyzetet!!!!!! Tiszta hulye vagyok! Azt akartam irni hogy fejfekveses helyzetet. Bocsanat!!!!!!!!!!

Tegnap ejjel megint azt almodtam hogy szulok, fel is ebredtem, mert kicsit eroteljes alom volt. Reggel meg fajt alul a hasam. Nem ereztem hogy pisilni kellene, de azert kimentem es utana sokkal jobban ereztem magam. Micsoda nagy dolgok tortennek velem..

Azt pontosan nem tudom en sem hogy eppen mije mocorog a babanak, csak az uh vizsgalaton mondta a doki hogy a feje lent van, a feneke fent, es jobb oldalt a keze, laba. Ez egy honapja volt, a doki azt mondta, hogy mar nem nagyon fog fordulni – remelem is – es ma megyunk este ujra a dokihoz, mar nagyon varom.

Birom ahogy az orvosok egymassal rivalizalnak… ez nem mindenkire vonatkozik, de pl. az en haziorvosom szidta a vedonomet, a szulesz orvosom meg csak rohogott hogy milyen hulye a haziorvosom hogy hozza kuldi az ekg vizsgalati eredmenyt/papirt… erdekes ez az egesz egeszsegugy… :?

Tina! Koszi az ecetmosasos eredmenyt! Es a megfordulasos praktikak tok egyszeruek es logikusak.)
Jo lett a szekrenysorotok? Nappaliba keszult? Csak azert kerdezem, mert nekunk is most keszul a nappaliba, es holnap erkezik. Plusz csinaltatunk egy hosszukas ladikat, amibe majd a gyerkoc jatekait fogjuk pakolni, lesz karfaja meg hattamlaja, igy uloalkalmatossagnak is jo.

Megy valaki meg 4D-re?
Szilveszterkor otthon lesztek?

Sziasztok,
csilla

KépKép
Kép
 
 


proba
most ekkora vagyok

Kép

KépKép
Kép
 
 


Sziasztok!

Tina: Még nincs meg a kocsi, a hétvégén megyünk Fehérvárra, ott néztünk ki. Megnéztem a városban is a bababoltban, hátha van ez a típus és akkor helyben megvehettem volna, de sajna itt nem volt. Pierre Cardin viszont igen, amilyet Te is vettél, de én arról letettem. Ja és ha már ott leszünk, veszünk hordozót, meg kádat, meg még egy két apróságot, ami kell.

Ma vettem mosószert (dreft), meg öblítőt. Mindegyik kifejezetetten babaruhákhoz való.

Mi a jövő héten szerdán megyünk dokihoz Pestre, aztán ha a dokinak is megfelel csütörtökön meg újra, hogy megmutassa a Klinikát. Még nem is voltunk bent. Eddig mindig jók voltak az eredményeim, remélem most sem változik semmi.
Nem tudom megállapítani, hogy éppen hogy fekszik, mert rengeteget mocorog és elég intenzíven, akár meg is fordulhatott többször is.

Én még nem álmodtam szülésről, vagy a kicsiről, vagy csak nem emlékszem rá. A férjem bezzeg igen!!!

Mi úgy tervezzük, hogy itthon töltjük a szilvesztert. Minden évben el szoktunk utazni, valahova kettesben, de ezt most kihagyjuk. Nem hiszem hogy túl jól érezném már magam, esetleg összejön a család, de más nem lesz az biztos.

KépKép
 


Sziasztok kismamik, anyukák!

Elnézést, hogy nem témábavágó hozzászólással érkezem.
A szopiparna.hu oldaltól vagyok, és szeretnék egy kis felmérést végezni azzal kapcsolatban, hogy hallott-e valaki a baba-mama dossziéról, amit elvileg a védőnők adnak automatikusan a kismamáknak. Ebbe a kis dossziéba lehet gyűjtögetni aztán a várandósság alatt kapott orvosi papírokat, ultrahang felvételeket stb.
Megkeresett minket egy cég, hogy ők adják ezt a terméket, és hirdetési lehetőséget kínáltak benne, de nem tudom, hogy ez tényleg eljut-e a kismamákhoz.

Ha tudtok valamilyen infót erről, kérlek segítsetek, akár e-mailben, akár itt a topikon.
/info@szopiparna.hu/

Előre is nagyon köszönöm.

Sok boldogságot, és minden jót kívánok mindenkinek.

Andrea


sziasztok!

Tina, köszönöm a praktikákat, ki fogom próbálni. kíváncsi vagyok, hogy nálam beválik-e.

Csilla
nagyon csini kismama vagy.
Ma van a hónapforduló, úgyhogy ma csinálok én is képet, és felrakom. Bár én már nagyobb vagyok nálad.
Szülésről én még nem álmodtam. Viszont egyszer azt álmodtam, hogy Olivér annyira odanyomta a két kis lábát a hasfalamhoz, hogy kívülrül látni lehetett, és rohantam megmutatni a férjemnek.
Múltkor meg azt, hogy a kis öklét nyomta ki ugyanúgy, és megszámoltam az ujjait, és megnyugodtam, hogy pont 5 van, se több, se kevesebb.
én nem megyek 4D-re. pedig eleinte nagyon szerettem volna, de több mindenkitől hallottam, hogy csalódott benne.
szilveszterkor valószínű a barátnőm és a párja átjönnek hozzánk, és csendes társasjátékozós szilveszter lesz, bár ők ihatnak, nekem marad a gyerekpezsgő, és az üdítő.

Andrea, én ilyen dossziét nem kaptam a védőnőktől. Kaptam tőlük egy kis könyvet a terhességről, meg 2-3 kismamalapot.

Judit

Kép
 
 


Sziasztok!

Valaki kerdezte a malnalevel teat mikor erdemes elkezdeni. Talaltam egy vonatkozo reszt egy konyvben:
… magas vastartalma miatt jo ideje nepszeru a szules elott allo nok koreben is. A tea nagyjabol a 34. hettol fogyaszthato, legfeljebb 3 cseszevel naponta. Hatasara puhul az izomzat, a mehszaj is konnyebben tagul, de a fozet allitolag a magzat egeszseges fejlodesere is jotekonyan hat. Izzaszto hatasa miatt a megfazasra is hasznaljak. Egy kanal szaritott malnalevel elegendo egy csesze elkeszitesehez, melyet 40 perc forralast, majd lehulest kov lehet fogyasztani. Kuraszeru alkalmazas eseten a malnalevel a belflora helyreallitasaban is segithet, korai tagulas eseten azonban mellozzuk a hasznalatat. A tea a vajudas soran is jo szolgalatot tehet, mivel erositi a mehosszehuzodasokat.
Meg irja, hogy a csalanlevel a verszegenyseg egyik legjobb ellenszere, a tea a vas es a kalcium mellett a tejkivalasztast is elosegiti, vmint enyhe vizhajto hatasa miatt kiv. Alkalmas a meregtelenitesre es a gatmetszest koveto elso szeklet megkonnyitesere. A gyermeklancfu is az emesztesi problemak megelozesere jo.

Tegnap voltam vizsgalaton, 2400 g a baba, 33 hetes, de 34 hetesnek megfeleloek a meretei. Kerdeztem a dokitol hogy lehetseges-e hogy hamarabb kibujik, de azt mondta hogy nem ettol fugg. Felirt huvelykupot (Klion-D), bakteriumok ellen, azt mondta nem veszes… hm, remelem is…
Megkerdeztem hogy haskemenyedesre mit mond, erre visszakerdezett hogy egy nap hanyszor kemenyedik es hany percig tart (hat ezt nem tudtam), de napi atlag 6 meg normalis, a felett javasol Beres magneziumot, a MagneB6-ban keves a hatoanyag.

Koszi Judit, aranyos vagy. Kivancsi vagyok en is a fotodra! Viccesek az almaid!

Edina, Te hol szulsz Pesten?

Ma voltam fogorvosnal, fogkovet vettek le, es eleg kellemetlen volt. Javasolta a fogorvos hogy szedjem elo a szajzuhanyt, hogy erosodjon az inyem.

Sziasztok, jo hetveget Mindenkinek!

Csilla

KépKép
Kép
 
 


sziasztok,
andrea: en se kaptam olyan valamit.
nem tudom, hogyan becslik a sulyat a babanak, ugyanis ezidaig azt hittem, hogy a biometriai meretekbol (pl. bpd, fl hc stb.), de nekem a 30.-31. het kozott (akkor volt az uccso UH) azt mondtak, hogy a meretei es a sulya is teljesen megfelelnek kb. ennek a kornak, de 2680 gr volt irva a papirra. bar szuleskor is vannak ekkora kulonbsegek.

a verkepemben elegge maga a versullyedes (meg terhesseghez kepest is, sot enyhen a CRP-m is), felek is visszamenni a haziorvoshoz vele, mert meg kitalal valamit.

4D-n a 26. heten voltam. nekem bejott. volt minden: nyujtogatta a nyelvet, szopcsizta az ujjat, fintorgott, bar sztem minden gyerek ugyanugy nez ki egy ilyen UH kepen. lehet, hogy van egy fiu- es lany-mintafelveteluk, es azt jatszak be mindenkinek:-))

szilveszter: remelem, meg otthon:-) s mar az uj otthonban.

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Andrea: Én sem kaptam ilyen dossziét, csak a kiskönyvet, meg néhány újságot.

Csilla: A Sote-II-n fogok szülni. Több oldal leírásom van már a kórházról - korábban ott szült anyukáktól -, a szülőszobákról stb., de ideje lenne látni is. Legalább az nem ártana, hogy tudjuk hova kell menni.
Érdekes amit írtál a keményedésekről, nekem azt nem szokta kérdezni, hogy hányszor keményedik a hasam egy nap. De annak ellenére, hogy 3x2 MgB6-ot szedek, most már elmondhatom, hogy majdnem minden nap előfordul, de inkább késő délután este, na meg éjjel. De azért nem aggódom igazán miatta, mert ez akkor jelentkezik, ha álló helyzetben vagyok, ha fekszem, akkor nincs semmi baj. Erre a hatóanyag dologra majd rákérdezek a dokinál, lehet hogy nem is ezt a gyógyszert kellene szednem.

Sajnálom a bacikat!
Én mindig azon lepődök meg, hogy nálam minden hónapban leveszi a mintát és mindig minden ok. A terhességem előtt is elég gyakran jártam dokihoz, különböző vizsgálatokra, és nem volt olyan eset, hogy ne lett volna valami baci, gomba! Most meg semmi. Nem mintha szeretném ha lenne valami, isten ments, örülök neki.
Azt persze soha nem tudták megmondani, hogy mitől van!!!

Málnalevél tea: és valaki kipróbálja, isszátok majd? Nem tudom egy kicsit tartok tőle. Nem fogja siettetni a dolgot, éppen amiatt, hogy segít a tágulásban.

Sziasztok: Edina

KépKép
 


Azt hiszem megakadt a vonalzóm, már napok óta ezt az időt mutatja, nem tudjátok miért? Már egy héttel előrébb járok!

KépKép
 


bocs.
most latom, milyen hulyeseget irtam.
perszehogy 1680 gr volt a 30.-31. het kozott. igy mar ok. a kulonbseg:-)

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Kinek milyen volt a hétvégéje?
Ma pocsék napra ébredtem, esik az eső már reggel óta, nagyon szomorkás az idő. Ilyenkor nincs hangulata az embernek semmihez sem.

Mi tegnap megvettük a babakocsit, olyat amit feltettem ide csak a színe sötétkét és vajszín kombinációja. Meg vettünk babahordozót is, ami nem az a márka (Pierre Cardin) de színben megy hozzá, és kádat álvánnyal. Még mindig van jópár cucc ami hiányzik, de majd apránként az is meglesz.

Megérkezett a kvzs levételéhez a gyűjtődobozunk is, úgyhogy ezt is kipipálhattuk.

A málnalevél teán kívüli kérdésemhez még, ki csinál majd gátmasszázst, illetve szedtek-e valamilyen homeos dolgot tágításra és egybekre, ami segíti a szülést?
Én a gátmasszázst megpróbálom, már ha, találok olyan testhelyzetet, hogy elérjem. Erről is van képes leírás, ha valakit érdekel.

Egy másik topikban találtam "receptet" ezekre.
Tina, te írtál korábban homeos dolgokról, ezekhez mit szólsz?

Szülés elött:
Caulophyllum 5CH: napi 1*5 golyó ez améhnaykat puhítja.
Arnica 9CH: napi 1*5 golyó ez vérzésmegelőző és olyanonak is jó akiknek visszerük van.
Ignatia 15CH: 2*5golyó ez akkor jó ha valaki nagyon izgul a szülés miatt vagy más miatt esetleg gyors a szívverése.
Ezeket a 36. héttől szabad eszegetni. Mellé lehet málnalevél teát inni ez is jó a méhnyakra.

Szülés:
Caullophyllum 5CH 5 gólyó felváltva Cicimifuga Racemosa 5CH ezek méhnyak lazítók lerövidíti a vajúdást.
Nővérem ezeket szedte a második szülésnél és nagyon hamar kibújt a baba szinte repült

Szülés után:
Arnica 15 CH: 2*5golyó vérzést csillapítja, sebgyógyító, fájdalomcsillapító.
Staphysagria 30 CH: 2*5 golyó ez jó gátmetszésre vagy császárra sebgyógyulást serkenti.




KépKép
 


Sziasztok!

Csilla, köszi a teás infót. Egyébként te láttál már valahol málnalevél teát? én egyelőre csak dm-ben néztem, meg schlecker-ben, mert ott elég sok féle gyógynövény tea van, de egyikben sem volt.
vajon gyógyszertárban lehet kapni? vagy inkább ilyen naturaboltban?

Momoska, mi az a crp? Bármi is az, előre fölösleges miatta stresszelned, az még többet árt. Remélem semmi komoly.

Edina
én mindenképpen inni fogom a málnalevél teát. én úgy tudom, hogy a 36. héttől lehet csak inni, nem a 34. től. és csak akkor, ha zárt a méhszáj, és nincs megrövidülve. a védőnőtől kérdeztem, ős is azt mondta, hogy ártani nem árthat, és ha csak egy kicsit is használ, az már jó.
De azért a dokimtól is meg fogom kérdezni, hogy ő mit szól hozzá. vonalzó ügyben nem tudom mi lehet. nekem még régebben volt egy lilypie-os vonalzóm, és néha az vacakolt, hogy 1-2 nap csúszásban volt, úgyhogy azt utána már nem is használtam.
Esetleg csinálj egy újat, és szúrd be azt az aláírásba.
A hoemós infót köszi. sógornőm is most nagyon ráált a homeopátiára, most 3 hónapos a kislánya, eddig sok mindennel próbálkoztak, mert a pici hasfájós volt, a homeós bogyók nagyon beválltak nekik, semmi hasfájás azóta, hogy szedi.
a gátmasszázs infó engem is érdekel. nem csak a hogyan része, hanem az is, hogy mivel érdemes masszírozni. Valami spéci krémmel, vagy mindegy?
a borús idő az már csak ilyen. nekem sem volt kedvem kimenni, de muszáj volt, mert ma kellett a háziorvoshoz mennem a táppénzes papírért, aztán a postára feladni.

hétvégén amikor volt egy kis időm, mert nagy vendégsereg volt itt nálunk, a férjem 30. szülinapját ünnepeltük, mondogattam Olivérnek, hogy forduljon meg.
Most meg kipróbálom a trükköket, zene, zseblámba, és térdelő helyzet, hátha segít. Szerdán megyek uh.-ra, kíváncs vagyok mit mutat.

Judit

Kép
 
 


Kedves Kismamik!

Nagyon szépen köszönöm, hogy szakítottatok rám időt, és válaszoltatok. Egyelőre úgy néz ki, hogy többen nem kapnak, mint amennyien igen.
Még teszek egy próbát a védőnőknél is.

Nagyon sok boldogságot, és kellemes Ünnepeket kívánok.

Andrea

Kép


Kép 7. hónap, 31. hét 2 nap

Judit

Kép
 
 


Gátmasszírozás:
1196686372.1228.doc

Szóval a legjobb az orbáncolaj, de egyébként bármilyen olajjal, pl. olivaolajjal is lehet, csak annak nincsenek meg azok a plussz hatásai mint az orbáncolajnak.

KépKép
 


Kép

KépKép
 


Sziasztok!

Edina, köszi a gátmasszázsos infót.
Így elolvasva nekem kicsit ijesztőnek tűnik. én azt hittem, hogy csak kívülről kell masszírozni.
Jól néz ki a gyerekszoba (már amennyi látszik belőle), te meg csinos vagy, szép nagy a pocakod.

Judit

Kép
 
 


Sziasztok!

Vagy inkább szia Judit! Úgy tűnik egymással társalgunk itt. Többiek, hol vagytok?

Nekem sem tűnik egyszerűnek, már a kivitelezés sem, és valóban ahogy leírja nem is lehet túl kellemes érzés. Először csak a szöveg volt meg, és nem igazán értettem hogyan is gondolja.
Azt sem tudom, hogy hogyan lehet úgy helyezkedni, hogy kényelmesen 10 percen keresztül masszírozd magad a megadottak szerint. A hasunk is még nőni fog addig míg el lehet kezdeni alkalmazni, akkor még nehezebb lesz. De én azért megpróbálom, hátha ezzel megúszom a gátmetszést. Bár úgy vagyok vele, ha muszály, akkor inkább, mint repedjek. Ha meg magamnak nem megy, majd igénybe veszem a páromat.

Egyébként köszönöm, és Te is csini kismama vagy.

KépKép
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy csak így beleszólok, sokszor olvaslak titeket, de mivel néha eléggé sűrű napjaim vannak nem mertem még ezt a topikot is bevállalni. Most is csak azért hogy megosszam veletek amit találtam/kaptam.
CAULOPHYLLUM D12 (C5)
Méhszáj előkészítő, lazulásra képessé teszi:
Adagolás a 36. héttől:
2 napig 3 x 5 golyó utána
2 napig 2 x 5 golyó utána
5 napig 1 x 5 golyó utána
2 nap szünet utána
5 napig 1 x 5 golyó utána
2 nap szünet utána
és így tovább ( 5 nap - 2 nap) szülésig.

II.
ARNICA C30
Megelőzi a szülés alatti kivérzést, gyorsítja a sebgyógyulást
Adagolás:
Amikor elkezdődik a vajudás 1 x 5 golyó
Szülés után nem sokkal 1 x 5 golyó
Szülés után 1 hétig napi 1 x 5 golyó

III.
RICINUS C5
Tejelválasztást segíti elő
Adagolás:
Szülés után 3napig 2 x 5 golyó utána
3 napig 2 x 5 golyó utána
3 napig 1 x 5 golyó

1. Málnalevél tea ivása
A málnalevél "az" igazi ősi kismama-gyógynövény, a méh izomtónusának javításával hozzájárul a könnyebb, hatékonyabb szülés elősegítéséhez.

Alkalmazása: a (betöltött) 34. héttől ajánlott naponta 3-4 csészét meginni.
1 csésze teához – öntsünk 2,5 dl forrásban lévő vizet egy kávéskanálnyi teakeverékre, hagyjuk állni 5 percig, majd szűrjük le.
Ha a használat alatt a pocakon piros pöttyök keletkeznek, az a tea méregtelenítő hatásától van.
Az 5 perces forrázási időre nagyon kell figyelni, nehogy túl erős legyen a tea.

és egy másik homeós:
1) Méhszáj előkészítő, lazulásra képessé teszi a méhet:
CAULOPHYLLUM D12 (C5)
Adagolás a (betöltött) 36. héttől:
2 napig 3 x 5 golyó utána
2 napig 2 x 5 golyó utána
5 napig 1 x 5 golyó utána
2 nap szünet utána
5 napig 1 x 5 golyó utána
2 nap szünet utána
és így tovább ( 5 nap - 2 nap) szülésig.

2) Megelõzi a szülés alatti kivérzést, gyorsítja a sebgyógyulást:
ARNICA C30
Adagolás:
Amikor elkezdődik a vajúdás 1 x 5 golyó
Szülés után nem sokkal 1 x 5 golyó
Szülés után 1 hétig napi 1 x 5 golyó

3) Méhnyakizom-tágító:
CIMICIFUGA RACEMOSA 5CH
Adagolás:
A fájások megindulásakor félóránként 5 golyócska

4) Utófájásokra:
CAULOPHYLLUM C30
Adagolás: 3-4 óránként

5) Tejelválasztást segíti elő:
RICINUS C5
Adagolás:
Szülés után 3napig 2 x 5 golyó utána
3 napig 2 x 5 golyó utána
3 napig 1 x 5 golyó

Remélem segíteni tudtam.
Angi

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Végre eljuottam ide, hogy írjak.
Főleg a homeós dolgok miatt.

Edina!
Ezer köszönet, hogy leírtad a golyócskák nevét, sok pötyögéstől mentettél meg. :)
A füzet, ami nekem van teljes mértékben ezeket írja le.
Kiegészítésképpen csak annyi, hogy célszerű ezeket úgy szedni, hogy előtte, utána fél óráig ne egyen, igyon az ember, ne használjon mentolos dolgokat (rágó, fogkrém); el kell szopogatni, mert a szájnyálkahártyáról szívódik fel; valamint távol kell tartani olyan sugárzó dolgoktól, mint pl. a telefon, mikró.
Semmi káros hatása nem lesz, ha ezeket valaki nem tartja be, csak éppen a hatásossága is csökken.

Gangi!
Köszi, hogy Te is írtál! Látom Te is hasonlókat, mint Edina, csak ahogy észrevettem egy másik cég termékeit is írtad.
Én leginkább a Boiron-os golyókat szoktam használni, amiket Edina írt (nálunk azt könnyebb beszerezni).

Judit, Edina!
Nagyon csini kismamik vagytok. Alkalomadtán dobok majd fel én is képet.

Nem ígérem, de ma még majd próbálok jönni!

Sziasztok!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Judit, Edina! Nagyon csinik vagytok! :)

Angi, koszi a reszletes leirast!
Plusz talaltam itt egy forumot a Varandosagnal – Homeopatias javaslatok cimmel, ott is vannak jo javaslatok. Ja, es fontos, hogy nem szabad mentolos fogkremet hasznalni!!!

Kepzeljetek, a mult heten penteken a fogorvos fogkovetlenitett, es azota nem verzik az inyem (mert sajnos eddig verzett). Viszont tegnap ota faj a hasam (idonkent), ugy, mint amikor „megjon“, ez lenne a mehosszehuzodas? :roll:

Hu Momoska, koszi hogy megirtad a tevedest, mert mar kezdtem nem erteni a dolgot… (suly es kor)

Szombaton voltunk a korhazban(Istvan), megvalasztottuk a szulesznot – jo hatarozott, tapasztalt holgy –, megmutatta az 5 szuloszobat, nagyon pozitiv benyomast keltett az egesz reszleg. Kellemes, pasztelsarga falak, festmenyek a falon, a szuloszobakban hangulatvilagitas karacsonyi diszekkel. Egyaltalan nem korhaz jellegu. Epp senki nem szult (este hat harminckor), nagy volt a csend, es felmerult bennem a kerdes, hogy ez hogy lehet..

Judit,
na hogy fekszik az Oliver?

Malnalevel teat meg nem lattam, de a neten meg lehet rendelni: http://www.hazipatika.com/store/product?pid=2838,
http://www.bioszallito.hu/Fitopharma-ma ... ermek-6450
azt mondjak, teabol jobb ha nem filtereset vesz az ember.


Udv,
Csilla

KépKép
Kép
 
 


Sziasztok!

Tina, nem kell köszönnöd semmit, ugyanis én is bemásoltam ide, ugyhogy nem került igazán fáradságomba. Homeos dolgokban egyébként semmi tapasztalatom nem volt eddig, de érdekel a dolog.

Ma voltam dokinál, minden OK, az értékek jók, a 33. hétnek megfelelő Lili súlya 2270 g, méhszáj is zárt 2000 értékű. 20-án megyek az első CTG-re, én majd csak akkor nézem meg a Klinikát.

Most csak ennyi, mennem kell.
Edina

KépKép
 


sziasztok,
olvasgatlak am titeteket neha, csak dobozokon ulve ( 2 nappal a koltozes elott, es 1 hettel a szakvizsgam elott). dokinal en is ma voltam, meg vervetelen is, csak UH-n nem. Teljes kimeletre lettem utasitva, es megfosztva minden jotol, mivel 1 honapja mar 1 ujjnyira nyitott mehszajjal jarom a vilagot, de mar mar 2cm-re rovidult mehnyakkal, ami ugyan latom, hogy edinanal is ilyen, de a tobbi 000 megnyugtato, 2111 se gaz, csak kimelet (koltozes elott!!:-), s a terheleses vercukrom anno ugyan jo lett, de mivel volt ilyen gondom az elozo terhessegemnel, ezert most megint csinaltak, s az mar nem lett olyan tuti, ezert ujra kell a dietat is tartanom, amiben nem csak a csokimegvonas lesz rossz, de a rendszeresseg es mericskeles se volt anno tul nagy orom. no sebaj:-)
viszont nem csak idom nincs a vizsgara, de - ugy latom - az agyam se a regi. szoktak is mondani a bolcsek, h. terhesseg alatt kisse elbutul az ember:-))

Kép
Kép
 
 


mar keszulnek.... Kép sok a munka

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Gangi, köszi a homeós infót.

Tina, várom a képet rólad.

Csilla, nem tudom, hogy mitől lehet az a hasfájás, nekem még nem volt. Egyébként van rá esély, hogy talákozznk a korházban vagy a szülőszobán, vagy már a gyermekágyon. ha te 1-2 hetet ráhúzol, vagy én 1-2 héttel előbb szülök.
a szülőszobákban én is voltam már, és tényleg nagyon barátságos, otthonos. az alternatív szülőszoba főleg. De a többi is.
Azt mondják, hogy ha front van, akkor nagyon sok nő szül, ha meg mincs, akkor kevesebb.
köszi a házhozszállítós oldalt, majd megnézem.

Momoska, akkor vigyázz magadra, és a költözés ellenére próbálj meg pihenni, és főleg ne erőltesd meg magad.

Tegnap nagyon sikeres volt az ultrahang. Olivér megfordult, most már lent van a feje. Annyira boldog voltam, hogy azon kívül, hogy mekgérdeztem, hogy minden más rendben van-e, elfelejtettem mekgérdezni a dokitól, hogy mennyi a súlya. úgyhogy azt nem tudom. Csak a többi értéket mérte le, az a korának megfelelő.
úgyhogy most már egy gonddal kevesebb, nem kell azon aggódnom, hogy mikor fordul már meg. Csak most már maradjon is így.

Judit

Kép
 
 


sziasztok lányok!

Én a 30. hétben vagyok. Nincs választott orvosom, az ügyeletesnél fogok szülni. (többek javaslatára)
A gondozási könyvemben eddig két pecsétem van a körzeti nőgyógyászomtól, és 5 a védőnőtől.

Úgy tudom a gyedhez 5 vizsgálatot kell bemutatni, de csak most jöttem rá, hogy hiába megyek minden hónapban a nőgyógyászhoz, ő eddig csak 2x pecsételt.
Illetve ma azt hallottam, hogy a kötelező vizsgálatba a fogorvosi igazolás is beletartozik.

Ti mit tudtok erről? Remélem ezért nem maradok le a gyedről.... :?

Válaszotokat előre is köszönöm

Csilla


Sziasztok!

Csilla!
Te is nagyon csini kismama vagy! Ilyen hasfájás szerűt, mintha megakarna jönni én is szoktam néha érezni. Jövő héten megyek a dokihoz, majd rá akarok kérdezni.

Judit!
Jó, hogy megfordult Olivér! :) Próbáltad esetleg a trükköket? :wink:

Momoska!
Vigyázz magadra!

Csilla! (kiscsillag)
A nőgyógyász pecsétje az anyasági támogatás igényléséhez kell, de van rá egy külön nyomtatvány, amit a szülés után a doki pecsétel, aláír és azon rajta van, hogy X alkalommal megjelentél tanácsadáson. (Min. 4 alk. kell, koraszülés esetén- ne legyen- elég 1 alk. ) A fogorvosi tudtommal nem tartozik bele. A GYED munkaviszony függő.

Jó éjszakát!

Sziasztok!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Hát a trükkök kipróbálásáig nem nagyon jutottam el. azt csináltam, hogy a hasam aljára raktam a kezem, és mondtam neki, hogy forduljon úgy, hogy ott legyen a feje, ahol a kezem van.
Egyszer kb. 3 percre négykézlábra álltam, de azt csak azért, hogy kipróbáljam milyen.
aztán szerencsére a többi trükköt már nem volt alkalmam bevetni.

tegnap egész nap vásároltunk, de megvan minden.
vettem magamnak szülés utánra betétet, meg popsitörlőt dobozzal, és egy nagyon jópofa szivacsot, amit a kiskádba kell rakni, a fej részénél magasabb, a lábánál meg alacsonyabb, és így bele lehet fektetni a babát a kádba, mert megtartja. tök jó.

Ma délelőtt meg befejeztük a pelenkázószekrényt, be is kentük lenolajjal. a kiságyat is elkezdtük lekenni, de lehet hogy azt ma már nem is fejezzük be. Ha készen lesz, majd rakok fel róluk képet.

jó hétvége végét mindenkinek.

Judit

Kép
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenkinek jó volt a hétvégéje.

Judit, de jó Neked, hogy már mindened megvan. Én még csak holnap megyek vásárlolni, karácsonyra is, meg még Lili cuccai közül is hiányzik egy-két dolog, na meg nem beszélve magamról. A korházi csomagom is hiányos, úgyhogy remélem holnap éppen olyan állapotban leszek, hogy bírni fogom a hosszú órákig tartó mászkálást a városban.
Szülés utánra milyen betétet vettél? Az még nekem is hiányzik.

A héten a nagytakarítást is elkezdem, gondoltam lemosok mindent apránként mert nem igen van segítségem (leszámítva a férjem 85 éves nagyiját).

Kiscsillagnak és akinek még jól jönne a hétvégén én is foglalkoztam azzal, hogy szülés után milyen járandóságokhoz kell benyújtani kérelmet, hova stb. Összeállítottam egy vázlatot, amit segítségképpen felteszek ide, a részleteket meg a neten meg tudjátok nézni. Ha esetleg valakinek van ehhez valami hozzászólása, mert valamit nem jól írtam az kiabáljon.

1197268965.0786.doc

Babamasszázzsal kapcsolatban van infótok, tervezi valaki hogy alkalmazni fogja?

Sziasztok.

KépKép
 


Sziasztok!

Edina, azt, hogy minden megvan, az nekem is csak a karácsonyi ajándékokra vonatkozik.
a korházi csomagom még nekem is hiányos, ezen a héten tervezem, hogy megveszem hozzá a hiányzó dolgokat.
meg Olivérnek is hiányzik még egy-két dolog, de ezek már nem az életbevágóan fontosak, úgyhogy azokat majd januárban vesszük csak meg.

a corában vettem kimondottan szülés utáni betétet, a sógórnőm használta ezt, neki bevállt, úgyhogy nem kísérletezek mással.
de máshol nem láttam, csak ott. 28 db. 1300 Ft.

baba masszázsról olvastam egy könyvet, szerintem jópofa dolog, szerintem én kipróbálom, majd meglátjuk, Olivér mennyire rajong majd érte.

Judit

Kép
 
 


Sziasztok!

íme a pelenkázó és a kiságy.

Kép kiságy

Kép pelenkázó

Judit

Kép
 
 


Sziasztok!

Hahó, merre van mindenki? Remélem jól vagytok és csak arról van szó, hogy ilyen nyomott az idő, és senkinek semmihez nincs kedve, még írni sem.

Ma vásárolni voltam délelőtt, teljesen kipurcantam! Persze a listának csak egy részét tudtam megvenni. :cry: Azért haladtam a karácsonyi vásárlással is, meg a kis pocaklakómnak is vettem pár dolgot, de overált azt továbbra sem kaptam :cry: Úgyhogy lesz még egy pár köröm.

Néztem szoptatós melltartót a Skálába (Tina Te ismerős vagy ott), valami szörnyen néz ki :?, vastag, kényelmetlen, amilyet az öreg nénék hordanak. Nem cipzáras, hanem leakasztós, pamut. Mind ilyen? Gondolom nem..... Ha nem látok mást, lehet hogy nem is veszek. Egyébként sem hordok, kényelmesebb nélküle. Itthonra minek!

Mára ennnyi belőlem, írjatok!

KépKép
 


Sziasztok!

Bocsánat a zavarásért, van egy eladó kiságyam, én is most vettem használtan, de nekem nem lett rá szükségem végülis, mert kaptunk másikat, így ezt eladnám . :)

Kép

Eladó a képen látható TÖLGYFA kiságy kiegészítőkkel.
mérete: 120x60-as, 5 cm-es szivacsmatraccal, fehér új huzata van.
baldachinnal, tartó vassal, fejvédővel.
zenélö-korforgóval, 75x75-ös pléddel.
Az ágy 3 éves korig használható, 4 pozicióba állítható.
Használt, de nagyon masszív kiságy, 4 görgős, leszerelhető kerékkel. :wink:

Áron alul eladó, mert kell a hely, ezért sűrgős. :wink:
Karácsonyra is nagyon szép meglepetés. 8)

Ha érdekel írj pü-t. :)

Mindenkinek további szép babavárást.

Kép
Kép
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron