Új privát üzeneted érkezett!

na most meg alszik egesz nap.
aliz meg az apjaval barbizik:-)) valakik eppen kergetik a barbikat valami nagy viharban...zeng felettem a plafon, uvoltoznek, borisz mg se moccan. aliznal meg csendben beszelgettunk csak, ha aludt anno.

hat nekem alizzal nem volt egyszeru terhessegem. foleg az eleje. kb. amig 2 es fel eves nem lett aliz, el se tudtam kepzelni, h. meg egy gyerekre erom lenne, utana mar igen, de akkor se vagytam ra nagyon. szerintem en egy gyerekkel is jol ellennek, de aliz - nem tudom, miert - 2 eves kora ota testverrol beszel, s rabeszelt minket. ennel kicsit hamarabb akartuk, s voltam is terhes aliz utan, de az nem jott ossze (aliz is elott is volt ilyen). most meg annyira nem szamitottunk ra, de benne volt a pakliban..o lett borisz.
de nem tudnam megmondani, mi a jo korkulonbseg. aliz mr anyaskodik. neha tulsagosan is, ugy kell leallitani. igazi jatszotarsak biztos nem lesznek, de arra meg ott vannak a baratok. ki tudja, mi a testver szerep. mi a feladata? hm. a feltekenyseg meg minden korban benne van, csak aliz mar felkeszitheto volt ra, s o mar el is tudja mondani, s meg is lehet vele beszelni, ha igy erez. egy biztos: 2-3 eves koraig ketemberes gyerek volt, nemigazan fert volna be meg egy.
:-) mostmegittvan!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!


már nem adom AZ INFACOLTR, AZÉRT KRZTEM MERT ÚGY GONDOLTA KELL, DE AZTÁ FOKOZATOSAN ELMARAdt. - esgy kézzel írok bocs. -

Nálunk az éjszakát megint átaludtuk, 10 után 6-kor ettünk.

nekem most a szopival van bajom, ugy vesazem észre hogy sokszor lenne még benne de nem tudja kiszivni. olyankor rángatja, ideges. fejővel sem jön, de aztán megmassziroztam és akkor megindul, igaz pár csepp, de ebből látom hogy lenne benne.

ma meg csak 70-et evett, aztán próbáltam lefejni semmi, aztán masszirozás után- volt vagy fél óra, már majdnem feladtam -50-et tudtam még lefejni. de szopi közben ez nem működött.

én még nem gondolok a terhességre sőt,mostanában bizti nem lesz, ha lesz egyáltalán második. Én is már 34 vagyok a férjem és amig mondjuk ovis korba nem lép az első én nem vállalkoznék újabbra.

KépKép
 


Sziasztok!

Csak pár sort írok most, minden rendben van, jól vagyunk.
Szerencsére tejem is van.
Bocs, most nem írok többet, de majd bepótolom. Egyelőre még kényelmetlen az ülés :)
Cserébe íme egy kép Olivérről.
Most nem olvasok vissza, remélem mindenki jól van.

Judit

Kép
 
 

 
 

Kép Olivér

Judit

Kép
 
 


Sziasztok!

Nagyon édi baba Olivér!!

Tegnap elég nyügi napunk volt Lilinek is és nekem is. Teljesen kiborultam a tejcsi miatt, azon paráztam, hogy nem lesz elég a következő etetésnél. Aztán lehet, hogy emiatt volt ő is nyügis.

Aztán voltak vendégeink is, aki védőnő mellesleg és megnyugtatott és elmondta hogy a pozitív gondolkodás nagyon befolyásolja a tejtermelést is, meg hogy sokat kell inni stb.... Nem szabad idegeskedni azon, hogy nem lesz tejcsi.

De éjjel megint aludtunk egész reggelig. Most megyek...

KépKép
 


Sziasztok!

Judit!
Gratulélok Olivérhez! Szép nagy baba! :D Remélem, hogy továbbra is minden rendben lesz veletek, vigyázzatok magatokra! :D

Edina!
Nekünk a mai nap indult úgy, amilyen nektek a tegnapi volt. Dávid 9.50 óta szinte csak szopizik. Már mindkét mellből adtam neki, mert az elsővel csak küzdött. Most úgy tűnik talán elalszik. Most én is úgy érzem, hogy nem lesz elég a következő szopira.
Azt hiszem lefekszem én is pihenni egy kicsit, mert az éjszakánk is elég zűrös volt, szopi után nagyon nehezen aludt vissza.

Sziasztok!

Kép
Kép
 
 


Újra itt...
Mára újra rendbejött a tejtermelés. Annak ellenére hogy azt mondták mindkét ciciből etessek és az egyiket ürítse ki rendesen, hát ez nem működött, mert annyi tej van, hogy még az egyiket sem tudja rendesen kiszopni, nemhogy még a másikból is.

Megígértem magamnak nem mérem, de azért csak meg mértem és 120-at evett. De most nagyon nyugtalan, szerintem a pocijával nincs minden rendben, mert evés után nem nyugodott meg, sírt, bukott egyszer tejdarabosat, aztán meg többször olyan vízes állagút a kiságyba ahogy betettem, de csak úgy bugyogott ki belőle.

Aztán a karomban végre most 1,5 óra után elcsendesedett és egy könyvolvasás közben a hangomra elaludt végre.

KépKép
 


Sziasztok!

Nalunk a mai nap orulet volt eddig... most setabol visszajovet, vegre elaludt, meg kint van egy picit. Szegenynek allandoan zuborog a gyomra. Szopizas kozben, mikor hallom a levegot -nyeli vagy csak bugyog a gyomraban- majd megorulok, hogy na, mi lesz ebbol szegenykemnek. Nalam is szopizas vegen, ha elkezd fajni a gyomra, kapkod a cicim utan, mint egy kismalacka, es egyre idegesebb ha nem sikerul bekapnia, akkor sir is.
Azt vettem eszre hogy ilyenkor mar nem szabad adni neki mert tul sok, es kibukja, akkor jon a csuklas-trotyizas-mellbimbo utan kapkodas.
Ez a harom honap remelem hamar eltelik es elmulik valoban a hasfajas. allitolag elmulik, mint ha elvagtak volna a fajdalmakat.
Viszont igy, nem tudom ranevelni az egyedul elalvasra, mert ha leteszem rogton elkezd fajni a hasa. nalatok is igy van ez?

JUDITEKNAK GRATULA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Oliver szep baba!

udv,
csilla

KépKép
Kép
 
 


Csillaz! Teljesen megértelek én is átestem ezen. Vivi nekem is hasfájós volt ami azért érdekes, mert a nagyobbik lányom Panni viszont abszolút nem, tehát teljesen újoncként álltam a kérdéshez. Végigjártuk az összes fellelhető csodaszert, amiből csak a Gripen Water vált be, bár ha igazi hasfájós rohama volt, még az sem. Letenni mi sem tudtuk az elalváshoz, na itt dőltek meg a gyereknevelési elveim :? és végig kézben altattuk el, vagy a mellkasomra tettem fekve és úgy aludt el, hogy simogattam a kis hátát. Embertpróbáló időszak volt. Mindenki mondta, majd 3 hónaposan kinövi, gondolhatod mit éreztem ilyenkor. És láss csodát!!!!!!!!!! Egyik napról a másikra tényleg igy lett, miután betöltötte a 3. hónapot. Azóta elaszik a kiságyában magától persze hason :wink: Ha valaki ezt mondja nekem hogy majd elaszik magától és a hasa sem fog fájni, hát simán körberöhögöm. És tessék. Szóval: KITARTÁS!!!!!!!!!!!!!

 
 


sziasztok
egy kezes pötyögés van

Kikuka, Csilla!
ahogy olvastam a soraitokat élőben csináltuk/csináljuk. Dávid szopizott, leraktam, majd leragadtak a szemei olyan álmos, de 3 perc után sírás. felvettem és most itt próbálom altatni a kezemben, közben a bóbitát éneklem neki.

Edina!
remélem, hogy a hangom nálunk is beválik, most még nyüglődik.
lehet adok neki espumisant.

Kép
Kép
 
 


sziasztok,
huuu, hat en ebben a hasfajos nyugolodesben azt birom legkevesbe, amikor az ejeli szopcsik utan berakom az agyaba, s meg 20-30 percet nyom-nyog(hangosakat), mire bealszik, illetve almaban is csinalja ugyanennyit, mielott felkel enni. ma hajnal 5 es 7 kozott alig volt "nem-nyogos" idoszaka. negyed nyolckor mar eluntam, s kivettem tisztaba rakni, de persze akkor mar enni is ker, hiaba evett 2 oraja. az ejjeli evesekben meg ezt viselem legkevesbe, hogy kenytelen vagyok valamikor hajnalban legalabb egyszer tisztaba rakni, mert persze ejjel sem termel kevesebbet, mint nappal. de nem mutat tendenciat, hogy leallna vele.
borisz egyebkent altalaban bealszik magatol barhol, ha nem ehes egy kicsit sem, csak az esti fektetesnek probalkozik be meg mindig a sirassal, hol immel-ammal, hol hevesebben. de ez az apja feladata. o hajlando mellette ulni 10 percet, hadd fogja a kisujjat.
szep napot
j.

Kép
Kép
 
 


Sziasztok

egykezes gépeléssel jövök, bár itt a kezemben sincs el nagyon, iszonyat nyügös ma, meg tegnap is, front van vagy mi. kajcsi után bealsazik aztán az ágyba meg fél óra után felébred aztán megy a sirás.

betettem az ágyba majd 5 perc után megnézem... Nem tudom ilyenkor csak hiszti van... Éhes nem lehet, mert az előbb is kajcsi után egy órával evett pár kortyot, mert már tátogott, gonoltam elalszik, na persze....

De nem akarom egész nap ringatni sem, az nem vezet sehova sem.

Probálok valami napirendet kialakítani, főleg az estéket illetően.
Este 7- és 8 között, általában fél 8kor fürcsi van, kaja így 8 és fél 9kor legkésőbb, aztán általában 10.30-kor eszünk, és után már csak reggel. Szerencsére átalussza az éjszakát.

Na de a 8kori szopi után aztán sokszor, általában mindig ordítás van egy idő után mert mint tegnap is egyáltalán nem volt hajlandó aludni. Hát most ezen dolgozunk.

Napközben elég változó, általában azért van egy időszak amikor alszik hosszabb időt, de magában sajnos nincs el az ágyiban.

Ma jön megint a védőnő, de hogy mindek?! SOha nem szoktam hívni, mondjuk nincs is nagyon miért. Egyre kevesebb megbeszélni valónk van.

Mondjuk mostanában úgy gondolom sokat bukik, erre azért rákérdezek...

Megyek megvigasztalom egy kicsit, még soká lesz a köv. kajcsi.....

Edina

KépKép
 


hat nekem eppen az esszeru napirenddel van gondom. alizzal - emlekeim szerint - ez valahogy jobban ment, bar o 3-6 hetes kor kozott napkozben allandoan sirt, ezert neki hamar beallitottuk az eveseit, mert nemigazan lehetett tudni, mikor miert sir.
borisz viszonylag rendszeres, azaz tartja a 3 orait (najo, ejjel neha 4-5 1X-1x), de mindig este 6-7 korulre is jut egy eves, ami utan ugye nehez 8kor furdetni, s ujra etetni, h. elaludjon, ezert sokszor 9 korul furdik, de addig meg szeretnem kicsit ebren tartani valamennyi idot, h. utana kezdodhessen az este. ez neha okoz nyugolodest, mivel ha elotte is ebren volt par orat, akkor ugyse megy, 3 orat meg meg nem bir ebren amugy sem, s fel is adom sokszor:-). 9 korul eszik, olyankor aztan elalszik, s alszik 3-4-5 orat. majd mar szabalyosan 3 orankent kel megint (brrrr!), hacsak a hasfajasa nem ebreszti fel eves utan 2 oraval (ez a jellemzo a hasfajasar napkozben, neha ejjel is), s olyankor ujra enni ker ahhoz, h. elaludjon.
reggel 7-8 korul engedelyezem:-) neki, h. elkezdje a napot, azaz ha akkor eber, akkor mar nem rakom vissza az agyaba, ha meg almos, akkor aludjon, azt sose banom...(aliznak ezt 9 elott nem engedtuk anno, 10 elott ki se szalltunk az agybol 2-3 eves koraig, amig nem kezdtem ujra dolgozni:-))
mostanaban mar elkezdett tobbet ebren lenni napkozben. ez mindig nyugosseggel is jar, hiszen altalaban eleri azt a pontot (masfel-ket ora ebrenlet utan), amikor mar almos, de mar kezd is megehezni, s ez akadalyozza az elalvast. ilyenkor vagy alomba szorakoztatjuk (ez megy legkevesbe, nemigazan alszik el ringatasra, eneklesre, simogatasra, akkor felvidul inkabb), vagy alomba sirja magat 5-10 perc alatt, vagy megetetem. sot mar olyanokat is csinal-amit eddig nem-, hogy elalszik 10 percekre, s felkel, nezelodik, majd megint faradt, de felig ehes is. na az ilyen zaklatott dolgokat en se szeretem.
de surun nem veszem kezbe ilyenkor. nem birnam, mert rohangalni kell alizhoz is (most is eppen mindjart meg kell neznem egy uj festmenyet, borisz meg felsirt a hordozojaban, de 2 perc utan csend van. meg is nezem: csukva a szeme, hm bealudt), meg enni is kell, meg egyebek. nyugosseg miatt olbe venni csak az esti furdes elotti kritikus idoszakban szoktuk, de ha a kezunkben is nyugoskodik, akkor inkabb lerakjuk...! egyebkent mar gyakran eszrevettem, hogy magatol hamarabb elnyugszik, mintha odarohangalunk hozza, simogatjuk hosszan, vagy felvesszuk.
de napirendunk meg nincs.
multkor viszont siman belefert egy szuloertekezlet az oviban ket szoptatas koze, de csak azert, mert 2 percre van az ovi:-))
ma mar megint kiviszem setalni. (tegnap elsunyiztam) mar masfel-ket orakat szoktunk, de vannak napok, amikor lusta vagyok ilyesmire. jovo hettol meg mar neha ketszer is megyunk, mert reggel csak egyutt tudjuk hozni-vinni alizt oviba, ugyanis eddig olyankor apa volt borisszal, de jovo hettol ez mar problemasabb lesz.
szep napot! s nyugalmasat!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Momoska!
Ez az aludnék is, meg éhes is vagyok helyzet nagyon ismerős. Nálunk főleg reggeli ébredés után szokott kialakulni, amikor még túl éber, hogy visszaaludjon szopi után, így fent van kb. 1,5 órát. akkor már fáradt viszont már val.szeg kezd éhes is lenni. Na ilyenkor én is vagy szoptatok vagy cumival a szájában ( :? ) visszaaltatom.
Olyat , hogy napirend sajnos mi még hírből sem ismerjük. Ez sokszor azért rossz, mert ha mennénk valahová, mindig kérdezik, hogy mikor érünk oda. Hát fogalmam sincs! És látom, hogy néznek rám furcsán, hogy mi még ilyen össze-visszaságban vagyunk?! A másik meg hogy mikor jöhetnek látogatóba. Én meg csak annyit tudok mondani, hogy legfeljebb közben félrevonolunk szopizni ha éppen itt van valaki.

Edina!
Ált. 6 hetes korig hetente megy a védőnő, aztán havonta. Szerintem használd ki és kérdezz rá bátran mindenre, ami foglakoztat. Most mosolyogni fogsz, de én még jegyzetelek is, hogy mit kérdezzek a védőnőtől. :lol: (Bár nekünk jópár problémás dolgunk van, kezdve a szemétől a lábujjáig- sajnos.)
(Az éjszakáidat még mindig nagyon irigylem. :) )


Judit!
Ha van egy kis szusszanásnyi időd, akkor várunk. Bár tudom az első pár hét nem egyszerű. :)

Mi ma csak a lakásban levegőztünk, mert elég ronda, szeles idő van, meg a férjem nem ért rá és hát egyedül lecincálni a babakocsit elég macerás.
Úgy érzem Dávid most éli a növekedési ugrását. Tegnap éjszaka és ma is csak két ciciből lakott jól. Remélem javul majd a helyzet, ha átáll a szervezetem.
Nektek nem szokott fájni a fejetek? Nekem olyan nap a ritka, hogy ne fájjon. Lehet, hogy a frontokat érzem meg ennyire? :roll: Régebben nem volt ilyen problémám.

Sziasztok!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Hát, nem tudom a ti babóitok milyen volt tegnap, front volt szerintem, a védőnő is mondta hogy ahol volt mindenki panaszkodott hogy nyűgösek a gyerekek.

Hogy nekem se legyen olyan tökéletes az estém, éjszakám az egész napi nyügi után hajnali 2-ig nem aludt, ami hagyján, de egyfolytában sírt kissebb megszakításokkal, amikor már a fáradságtól elszenderedett max negyed órára.

Bár biztos hogy volt valami baja is, mert rendkívül zaklatottan evett, ráncigálta a cicit, ha kijött a szájából ordított, ha úgy láttam hogy már elég volt mert abbahagyta, elvettem, megint csak ordítás, azátn jött a másik cici is és akkor megint evett.... Szóval kész katasztrófa volt a tegnapi nap...

A napirendet azért tartottuk, fél 8-kor fürcsi aztán kaja, kihúztuk fél 11-ig, de utána sem változott semmit. Aztán 2-kor kivettem az ágyból gondoltam megdajkálom, hátha elalszik végre és akkor mi is aludhatunk, mert egyébként nem aludna el reggelig sem, és lám sikerült.....

Sajnos vagy nem, nem tudom hogy jó-e vagy sem, de este hagyjuk sírni, valahogy meg kell tanulnia hogy este van és aludni kell és jó lenne valahogy rávezetni arra is, hogy próbáljon meg egyedül elaludni, ne kelljen mindig "órákat ringatni" Ezt a védőnő is mondta, csak hát mondani könnyű, de hogy lehet ezt elérni????

8-kor ettünk reggel, azóta ma meg nyugodt, alszik, már sétálni is voltunk.

Tina: Erika 2 hetente jön hozzám, és én is írom (szerencsére azt a keveset) amit meg akarok vele beszélni, az én fejem sem káptalan. Egyébként említett Téged, hogy beszéltetek.

Ja és én is az Ambrus dokihoz tartozom, elvállalt minket, igaz volt egy kis "protekcióm" is, közös ismerős, mint kiderült, uh. elvállalt és nagyon szimpatikus.
Képzeld milyen kicsi a világ, én Bodajon laktam előtte és ott élnek rokonai, akiket mint falubeli ismerek is. Uh. ez nagyon jól jött ki.

KépKép
 


Sziasztok!

Régi babanetes anyuka vagyok, és most gyűjtöm az IBCLC szopis tanácsadó vizsgához a gyakorlati órákat.

Tudom, hogy még sokan nem tartotok ott, de nemsokára előtérbe fognak kerülni a szopis kérdések, és sajnos problémák, amiket ezerszer könnyebb megelőzni, mint megoldani. És ezt csak úgy lehet, ha az ember tudja, mire számítson.

Mivel a leggyakoribb kérdés amivel hozzám fordulnak az anyukák az az, hogy miért nincs elég tej, illetve hogyan lehetne növelni a tejmennyiséget, írtam erről egy összefoglalót "Mitől lesz elég a tej?" címmel.

Remélem nem baj, ha ezt most itt közzéteszem. Ha van vele kapcsolatban valami észrevétel, kérdés, vagy javaslat, kérlek írjatok privit vagy emailt (a cikk végén ott az email címem).

Innen tölthető le:

1202478746.1144.txt

(Remélem hogy olvasható formátumban...)

További jó pocakosodást és babázást! :)

Ja és még annyit, hogy úgy néz ki, márciustól baba-mama csoport indul a XI. kerületben, a Korai Fejlesztő Központban, ahol reményeim szerint én (pszichológus) és egy másik IBCLC-re készülő anyuka (gyermekgyógyász) fogunk rendelkezésetekre állni szopis kérdésekben.

Ugye nem baj ha ide megírom mikor sikerült konkretizálni a helyzetet?

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
 
 


Sziasztok!

Kikuka!
Koszonom a biztato szavaid, tenyleg most jobban erzem magam, hogy nem csak nekunk van ilyen gondunk, es remenykedhetek abban, hogy gyermekunk majd a sajat kisagyaban fog aludni... khm... mindenki azt mondja hogy jobban tennem ha abbahagynam a magunkhoz vetelt este, de ez nekem nem megy. ha leteszem, rogton elkezd fajni a hasa.

tegnap volt a gyermekorvos, beadta a babanak a rota virus elleni vedooltast, szajon keresztul. persze, nem mondta hogy utana etessek, igy etetes utan adta be, es a gyerek kibukta. majd visszakanalazta a doki, aztan mikor elment, a gyerek megint bukott egyet. anyu azt mondja, ne aggodjak, biztos felszivodott a szer, hat nagyon remelem, mert nem olcso mulatsag ez az ajanlott vedooltas.

huha, mennem kell, bocsanat

udv, es szep napot mindenkinek!!!

csilla

KépKép
Kép
 
 


Sziasztok!

Ma a babanak nem volt szeklete, felhivtam a dokit hogy mi lehet az oka, es megnyugtatott, hogy az ujszulotteknek ossze-vissza van szeklete, es ez nem gond. Ti hogy alltok szeklet ugyben?

Dr Spock konyve is azt irja, hogy az 1-3 hos gyermekeknel elofordul hogy egy napig nincs szeklete es nem kell megijedni, mert valsz h ilyenkor majdnem teljesen felhasznalja a szervezete a tejet, ill. vizelet formajaban is urul.

koszi,
Csilla

KépKép
Kép
 
 


na megvoltak anyosek. mindig kiborulok. alizzal nem sikerult tul jo kapcsolatot kialakitaniuk, nem turik, h. aliz nem egy fegyelmezett felnott, hanem egy szelsoseges erzelmekkel rendelkezo gyerek, amiket oszinten ki is fejez. most boriszban biznak, hatha majd vele. apos ma is: "na borisz, veled majd fogok jatszani, mert a fiukat jobban birom." brrr!
egyebkent kirandulos hetvegeje volt borisznak. tegnap arkad-vasarlas es ikea (szoptatas az ikea-szoptatos szobaban, borzalmas meleg volt), ma anyoseknal. a gyerek ugy reagal az ilyen kirandulasokra, h. konkretan vegigaludta mindket delutant, max. etetesre kelt fel, de arra se nagyon, aludt tehat 6 orakat, majd ahogy hazaertunk felebredt, s vigyorgott.
csilla,
aliznak volt olyan tobbszor, hogy egy hetig nem volt szeklete anyatejeskent, borisznak meg minden pelenkajaban van valami, kisebb-nagyobb folt.
egyebkent kiprobaltam az infacolt egy nyogosebb/szenvedosebb ejszaka utan, s nekunk nagyon bejott, de hiaba irjak, h. a hatoanyaga nem szivodik fel, azert a benne levo cukor es narancsaroma ...meg mittomen csak felszivodik, ezert 3 napig adtam, de borzalmas izu, borisz is fintorog, en se ennem meg napi 8x. tegnap mar nem is kapta. nem volt veszes nelkule se egyelore, de rogton tobbet szenvedett eves utan 1-2 oraval. most majd megint adom a homeo-szert, mert ugy tunik, az is 4-5 napig jo, s utana mintha pihentetni kellene, mert hozzaszokik.
ti probaltatok valamit hasfajasra???
bar annak is ezerfele fajtaja vn. borisze tipikusan az a habos fajta szeklet, ami a kicsi levegobuborekok miatt folyamatosan szoritja, s kicsi adagokban folyamatosan tavozik is a szelekkel. az infacol nelkul.
norikanak mikor faj a hasa, s hogyan?

szerencsere, engem mar hanyagol a vedono, s a gyerekorvoshoz is mar csak mi megyunk marc. elejen a 2 ho-s oltasra. nem ugyanott van a vedonom, ahol a gyerekorvosom, ezert jott 3x a vedono, s egyszer meg februar vegen akar, a tobbit a gyerekorvosra bizza (aki szinten nem egy szorgalmas, 2x volt), aztan majd max. csak telefonon bediktalom a gyerek adatait havonta. amugy birom, jo fej! marmint a vedono. ja, a doki is!:-)

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Tegnap mi is voltunk bevasarolni, Tesco, Muller. Eloszor nem voltam benne biztos hogy jo-e a babanak – tomeg, sok ember, virusok, stb. – de aztan csak elmentunk, es vegulis minden rendben volt. Nori vegig aludt, ahogy Borisz is :)
Ti milyen popsi torlokendot es pelust hasznaltok? Mi liberot hasznalunk, de nincs osszehasonlitasi alapom, mast meg nem vettunk, csak ar szerint ez a legjobb a Tesco-ban (tescosat nem vettunk, nem vagyok biztos h jo min).

Az estenk viszonylag jo volt, kilenckor az utolso etetes utan (ami utan alt. Nehez az elalvas) nehezen aludt el, allandoan jart a keze-laba nyugtalanul (allitolag van egy ilyen reflex vagy mi, Moro-reflex a neve, amit az orvostudomany sem tud megmagyarazni, mi az oka), aztan fel tizenegytol ketto negyvenig aludtunk (4 h) majd szopi, aztan negytol reggel fel hetig nyogdoses ezerrel, aminek az eredmenye teli pelus lett.
Voltunk setalni, beugrottam a boltba hajfesteket venni (de hogy mikor fogom befesteni a hajam, nem tudom…) es mire kijottem a boltbol, Nori ezerrel sirt, fuu de szar erzes! Aztan rogton abbahagyta, ahogy elindultunk.

KERDES; SEGITSETEK LEGYSZI:
Most jott meg a taj kartya, most tudom intezni az anyasagi segelyt, csp-t. A taj-t es a szuletesi ak-ot eredetiben kerik, de postazni nem akarom, nehogy elkeveredjen. Igy szemelyesen kell elvinni a MAK-hoz? Eloszor Titeket kerdezlek, mert telefonon nem veszik fel.


Momoska,
Norinak eleinte ossze-vissza fajt a hasa, nem tudom behatarolni milyen ido tajt. De mostmar mintha kevesebbszer fordul ez elo, lehet hogy az Espumisan hatasara is amit minden este kap 25 cseppet (az Infacol izet nem annyira szerette – narancs – de az E baban izet imadja). A doki is mondta hogy lassan de biztosan ahogy erosodik a belrendszere, kevesebbszer fordul elo a hasfajas. Meg mostmar sokkal tobbet pukizik, jo hatalmasakat. Birom, ahogy meg szegyenerzet nelkul nyogdos, meg az arca kifejezo, olyan aranyos!
Ha elkezd nyogdosni, sirni a hasfajas miatt, akkor setalgatok vele ugy hogy fejjel lefele van, a kezem a hasa alatt, vmint hason is fektetem, pedig a kh-ban elleneztek ezt, de allandoan figyelem hogy lelegzik, uh ellenorzes alatt van.

Nalunk a gyerekorvos kethetente jon, haromezer ft-ot mindig legombol. De az egyik ismerosomhoz bp-rol Gyalra jar ki egy maganorvos, na, neki kilencezer a dija, de allitolag dec. 6-an Mikulasnak oltozve ment el, ill. oltas elott az osszes jatekmacit beoltogatja, es jatszik a gyerekkel. Hat, nem tudom, ha vki ki tudja fizetni, biztos megeri.

A vedonom kethetente jott eddig de most telefonalt h nagyon sok ujszulott van a kornyeken, es ha nem haragszom, csak egy hettel kesobb tud jonni. Tolem aztan ok, mert a v.no ugyis total mast mond mint a doki uh talan inkabb jobb is.

Rokica,
elolvastam a szoptatassal kapcsolatos osszefoglalot, koszi, en erdekesnek es hasznosnak talaltam!

Udv,
Csilla

KépKép
Kép
 
 


csilla,
espumisan is izesitett? s abbol csak egyszer kell adni? vagy te csak az esti etetes elott adsz?
naunk az infacoltol egy az egyben elmult, h. eves utan 2 oraval nyogott-nyomott-sokszorfelebredt-s sirt is, ha nem is kitartoan. ma persze megint van. ennek ellenere ma osszesen masfel orat volt fenn reggel 8-f10 kozott, aztan 1 ora elott kelt enni, s annyit evett, hogy azota csak liheg. aliz befekudt melle a kisagyaba, s ott enekelget neki. viccesen neznek ki eppen.:-)
en most latom rajta, h. mennyit nott. 6 hetes kor, tenyleg vizvalaszto, kicsit csecsemosebb lett, mint ujszulottkent, s nagyon dagi, ahhoz kepest, h. az apja az elso furdetesnel meg megijedt, h. milyen vekony, most meg mar tobb, mint aliz volt ilyenkor, pedig aliz majdnem 70 dkg-val tobbnek szuletett.
tenyleg: tegyetek fel kepeket (en is teszek frisseket), mar biztos nori-lil-david is sokat valtozott.
s mi van juditekkal???

az anyasagihoz nekunk is kertek az eredeti anyakonyvit. a munkhelyemre bevitte a kedvesem, s onnan bepostaztak a MÁK-ba, s azt mondtak, hogy visszapostazzak a mi cimunkre. ez tobb, mint egy honapja volt. penteken hivtuk oket, azt mondtak "eppen tegnap adtuk fel postan!". ma meg nem jott meg. kivancsi vagyok. ennyit tudok segiteni. paras, de csak meglesz.

gyerekorvos penzt ker??????? vagy te adsz neki magad? nekem valahogy eszembe se jut. nem tudom, miert. biztos kellene. hm. de mar ugyse jon.:-) vedononek se szoktam. en eleve ugyetlen vagyok ilyen szempontbol.
Kép Kép

Kép
Kép
 
 


huuu! az alizos nem is friss, az mar 1 honapos.
de van egy friss is: itt: Kép

Kép
Kép
 
 


ja!
pelus!
aliznal a huggiesra eskudtem. nagyon jo, de draga. nala viszont vegig azt vettuk.
borisznal mar nezzuk (majd) az arat is, muszaj! baby love (dm-s) tetszik meg, de mindent elhasznalok, amit kapunk, s eddig annyit kaptunk, h. meg egyszer se vettunk, volt mar libero, pampers, sima tescos, baby love, s anyos szerencsere hozzaszokott aliznal a huggieshoz, mindig azt hoz most is, s meg mindig messze az a legjobb: anyaga, szivokepessege, formaja, gumirozasa stb!
popsitorlobol is elhasznalok mindent, amit kapok, de a baby love sensitiv-et veszem magam.

Kép
Kép
 
 


helyesbites: az Espumisan banan izu, a gyereket pedig nem fejjel hanem arccal a fold fele tartom, vagyis hason. :oops:

tervezem hordozokendo beszerzeset de nem tudok elmenni tanfolyamra igy nem tudom hogy fogom tudni hasznalni de hasznos lenne mert a gyerek most is az egyik kezemen "log" es egyre nehezebb. nem tudjatok, lehet-e rendelni neten v tel-on kendot?

koszi
csilla

KépKép
Kép
 
 


nagyon edesek Borisz es Aliz is!!!!!!!!!!!!
az espumizan-t 1x kell beadni, este 25 cseppet.
a dokitol kerdeztem elso alk-nal h mennyivel tartozom es mondta h 3ezerrel. azota addig marad mig ki nem fizetem a zsét.

tobbiek hol vagytok???

KépKép
Kép
 
 


Sziasztok!

Momoska!
Mi az Espumisant próbáltuk hasfájásra. Úgy vettem észre, hogy inkább a székelést segíti Dávidnál. Bár mostanában már azt sem nagyon adom neki. Ha kellett, akkor hol napközbe, hol este, mikor hogy hozta a szükség. Ma pl. a szopi után elég nyügis volt, hasra tettem és jól bealudt.

Csilla!
Ebben a korban- persze FELÜGYELET MELLETT- kifejezetten javasolják is már a hasra fektetést, mert így erősödnek a nyaki izmok is.
Gyerekorvosnak én sem adok pénzt, bár szerintem a miénk el sem fogadná. Már régebbről is ismerem, nagyon aranyos, nagyon kedvelem.
Pelenka: mi eddig a pampers pel-t használtuk, mert az volt 2 kilótól, nekünk meg az kellett. Aztán a férjem munkatársa mondta, hogy Ők Tescosat vettek és jól bevált nekik. Pát napja mi is kipróbáltuk, eddig nem volt vele probléma, bent tartotta a dolgokat. :) (25 forintra jött ki darabja)
Törlőkendő: kezdetnek abból is pampers, mert volt akció, mikor még terhes voltam és ez jó áron volt. Az elfogyott. Kipróbáltam a dm-es baby love-ot (a kórházi szobatársam mondta, hogy Ő azt használja és jó), de annál azt vettem észre, hogy nem olyan nedves, mint a pampers. Kaptunk neogramormonosat, legközelebb egy olyan csomagot kezdek meg.
Anyasági, CSP: nálam a munkahely postázta a MÁK-nak és épp ma kaptuk vissza postán. Azért egy másolatot érdemes a születésiből és a TAJ kártyából csináltatni, mielőtt elküldöd. Egyébként a születési hátuljára pecsételik, hogy igényelted a juttatásokat, gondolom azért kell nekik az eredeti.

Edina!
Remélem rendben vagytok.
Mi is az Ambrus doktornőhöz járunk. Én nagyon kedvelem! Ti voltatok már tanácsadáson?

Hétvégén dédnagyszülő látogatás volt, ahol az egyik dédszülő eléggé kikészített idegileg. Hosszú lenne lemesélni, de mondtam a férjemnek, hogy én oda többet nem szivesen viszem a Dávidot, akármilyen gonoszan is hangzik.

Tegnap iszonyat nyűglődéses napunk volt, ma meg mintha kicserélték volna Dávidot. Remélem marad ez a jó formája. :)

Voltunk ma tanácsadáson, kicsit nyűgös volt, de hazafelé bealudt, bár odaadtam neki a cumit. Tényleg Ti mennyire használtok cumit?

Sziasztok!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a hozzászólásokat az irományommal kapcsolatban! Nagyon sok jó tippet kaptam, úgyhogy kicsit át is írtam/szerkesztettem a cikket és raktam bele képeket, videókat pl a helyes mellrehelyezésről.

Íme az új verzió:
1202779432.588.txt

Jó babázást!

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
 
 


Sziasztok!

Pelus:
Én liberot használok, mondjuk nincs összehasonlítási alapom, mert eddig ezt vettük. Mondjuk nálunk a férjem vásárol és ő nem nagyon válogat, ami a cetlin van gyorsan bedobálja a kosárba és kész.

Én meg ugye még nem igen tudok menni vásárolgatin faluról. Törlőkendőből mi Taddiest használunk, ehhez vett a férjem egyszer tartódobozt is, azóta azt veszi, ha már utántöltős, de jó.

Csilla:
én a papírokat postán intéztem, csak az anyakönyvit kellett eredetiben a MÁK-hoz küldeni. Telefonon előtte megérdeklődtem, ők mondták hogy ne is menjek személyesen, mert őrült hosszú sorok vannak.

Kendő:
Én is gondolkodtam rajta, de ha már hordozó, akkor inkább kengurut veszek. Most még nem akarom cipelni, meg a kendővel én is úgy vagyok, hogy nem biztos hogy jól meg tudnám kötni, félek hogy kiesik belőle.

ESPUMISAN: többen írják, hogy ezt használják, tul. képpen az mire jó, a szelekre? Mert Lili fájdalommal kísérve szokott pukuzni, és nyomni ki a kakit reggel ébredés előtt. Egyébként máskor nem veszem észre, hogy ezzel gond lenne nála, vagy csak én nem értelmezem jól a jelzéseit.

Én sem a védőnőnek sem az orvosnak nem adok pénzt. A védőnőnél ez fel sem merült bennem, a doki meg nem fogadott el semmit sem, mondjuk ő eddig házhoz jött.

Tina:
tanácsadáson így még nem voltunk, mindig a doki jött ki hozzánk, vagyis a párom hozta vitte.

És cumit én nem használok, néha próbálkoztam vele, de egyszerűen kiköpi, nem szereti, rájön nem jön belőle semmi aztán már köpi is ki. Mondjuk biztos azért mert megszokta a bimbóvédőt és az után ennek más az alakja.

A mellem már másnapra rendbe jött, ja azt hiszem nem írtam, hogy vasárnapra reggelre megfájdult az egyik, attól féltem, hogy begyulladt, masszíroztam, meg melegen tartottam, aztán másnapra elmúl szerencsére.

Persze a tejcsi mennyiséggel még gondban vagyok egy kicsit, mert attól félek, hogy nem lesz elég. Bár most van a 6 hetes váltás, de már reggel is kettőből eszik és mindkettőt szinte teljesen kiszívja. Mindig az esti etetésektől félek, hogy addigra meg nem lesz elég, ami 1x már előfordult, igaz akkor sem evett túl keveset.


Ha jól emlékszem valaki használja a kis pihenőszéket, most pár alkalommal én is beletettem Lilit kajcsi után, miután az ágyiban már megunta a nézelődést - most is abban fekszik itt mellettem - és egy idő után elaludt benne:
Ti benthagyjátok aludni, vagy visszateszitek az ágyba?

Tegnap visszatettem az ágyba, nem ébredt fel szerencsére. Csak mert így tudok tőle csinálni is valamit, ha benthgyom figyeli kell rá.

Edina

KépKép
 


Ja és a jövő héten megyek 6 hetes kontrollra, nagyon kíváncsi leszek mit mond, teljesen rendben vagyok-e. Fogamzásgátlóval kapcsolatban is érdeklődöm majd, mert én nem szeretném ha újra terhes lennék, nem bízom a véletlenre....

Viszem Lilit is, még nem voltunk hosszabb időre sehol sem, remélem jól bírja majd.

KépKép
 


Sziasztok!

na en most total-metal ki vagyok merulve, nem tudom ti hogy vagytok vele. Norival sokat nem aludtunk az ejjel, most setaltunk, es fel oraig nyitott szemmel kukucskalt, aztan vegre elaludt es most felhivtam a vaci MAK-ot, ott azt mondtak hogy eleg mindenbol ha csak a masolatot kuldom be (szuletesi kivonat, taj kartya) csak az orvosi igazolas legyen az eredeti.

cumit mi hasznalunk, egy gyogyszertarival kezdtuk, ami gumis, es bogyos a vege, aztan a nogyogyaszaton a noverke azt mondta h szilikonosat es fogszabalyzosat vegyunk. megvettuk, de azt kikopi mert eleg mas formaja van (felgomb alaku). van amikor sokaig elvan a cumival, van amikor meg kikopi, valtozo.

az Espumisan-t a doki a szelgorcsre javasolta, a leirasaban olvashato hogyan hat, elvileg szerintem megelozo szer mintsem utolagos gyogyszer.

ejjel most ketszer is alig szopizott Nori, 30 milit, es nem tudom hogy miert. mindegy, jol van, es ez a lenyeg.

a hathetes kontrollra mi is vittuk Norit, es majdnem vegig aludt, bar amikor a noverke odajott es jo hangosan elkezdett beszelni hozza akkor felebredt (nagyon orultunk neki gondolhatjatok..), de tok jol elvolt, kb. negy orat voltunk tavol, mert varni kellett.

en hordozot a lakasban nem hasznalok, sokszor van a szoptatos parnaban ami osszecipzarozhato, olyan mint egy kenyelmes kisagy. kuldok egy kepet, ez kb. harom hete keszult.

udv,
csilla

KépKép
Kép
 
 


Kép Nori alszik

KépKép
Kép
 
 


sziasztok!
edes nori ebben a szopis parnaban. (a cumi ilyen nagy? vagy nori feje kicsi hozza kepest?:-) mondjuk en is jol elaludnek benne. ram is ferne. borisszal amugy nincs gond ejszaka, mert felkel, eszik, leteszem, nyogdos (hol hosszan-hol kevesbe), neha felsir, ha leteszem, de max. 1-2 percet, de ez ritka, en viszont nem vagyok az a hipp-hopp visszaalvos-tipus, ezert nekem kevesebb alvas jut.
bar tegnap egesz delutan aludt. ugy ebresztettuk furcsizni, meg enni, ezert, mikor 9-kor letettuk aludni, kicsit hosszabban, majdnem 40 percet kellett az apjanak benn maradni nala, mig teljesen elnyugodott.
egyebkent borisz is keveset szopik ejjel. nemtom, mennyit, de hamar vegez, s csak egy cicibol, s azt se teljesen, pedig en mindig mindegyiket 2 mellbol szoptattam. valamikor tizoraira eszik sokat eloszor.
en mar egy hete voltam hathetesen, azt is vegigaludta a franya. bar - az altalam megszokotthoz kepest - amugy is sokat alszik. az apja fel is hivta a haziorvost, de azt mondta, hogy ne aggodjon (n nem aggodtam, orulok:-)), az a lenyeg, hogy 2 kg-ot hizott 6 hetes korara, sok baja nem lehet.
cumi nalunk egy gyereknel se jott be, pedig (elveim ellenere) mindkettonel megprobaltam 2-3 hetes koraban, de mintha egyik se lenne kepes a technikara rajonni, meg csak bele se tudtak szivni. aliz aztan 6-8 hetesen rakapott az ujjara, s ugy tunt, sose hagyja abba, egyre szenvedelyesebb lett meg most nyaron is, es juliusban egyszer csak lemondott rola. buszke is volt magara.
de en nem bantam az ujjszopast. ejjelente is teljesen onkiszolgalo volt aliz, a baratnom meg kelt a kislanyahoz 2x-3x is, h. visszaadja a cumit a szajaba.
borkovics most neha megtalalja az oklet, de inkabb akkor, ha jatszik, mintha nyugos.
domidina,
szerintem lili beszabalyozza magat, mennyi tejet akar termeltetni veled, csak nem szabad azon stresszelni, hogy egyszer ket mellbol, egyszer egy mellbol eszik. ha nem eleg neki egyszer-egyszer, akkor ker gyakrabban majd, vagy ha utana sir rogton, akkor erdemes neki 20 perc utan megint felkinalni, akkor mar jon valami, s a melled is erzi, hogy tobb kell.
en pl. szeretek ket mellbol szoptatni, mert igy sose feszul annyira egyik mellem se reggelente, vagy egy nagyobb kihagyas utan, s ket mellbe termelodik annyi, mint egyben, csak gyakrabban van igenybe veve mindketto.
meregetni is akkor erdemes, ha megnyugtat teged, hogy evett eleget, mert az idegeskedes a legrosszabb, mar eleve a tejleado reflex sem indul be, ha valaki feszultem fog hozza a szoptatashoz.
a potlas meg neha azert jo, mert megnyugtatja az anyat, h. nem ehezik a gyerek, s ettol mar eleve tobb teje lesz, igy a potlas el is maradhat :-)).
azert okoskodom itt ennyit, mert alizzal vegigcsinaltam ezt. most hathetes kor kornyeken borisznal is ereztem, hogy neha nem eleg neki, bar sose tiltakozik utana, de volt par nap, amig inkabb 2 es fel orankent kert enni, aztan beallt a dolog megint. most is van, hogy nem birja ki a 3 orat, de van, hogy siman bir 4-5-ot is (nem olyan surun, mint en szeretnem:-))! de ot mar nem meregetem, s meg fejni se probaltam meg egyszer sem.
bar ha neked volt valami mellgyulladas gyanud (jol ertem?), amivel lili nem tudott megkuzdeni, akkor jol jon neha a fejogep.
ugyhogy relax! nem fog ehen veszni! s gonodolom, gyarapszik rendesen, mert azt nem irtad, hogy azzal baj lenne!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Momoska: a gyarapodással eddig nem volt gond szerencsére, csak hát én már jó ideje mindkét mellet kell hogy odaadja, és volt már hogy így is csak 80 g tudott enni és akkor ugye ordított utána, mert még evett volna, de hát nem jött semmi sem.
Nálam olyan már nincs hogy feszülne a mellem, sokszor úgy állok neki a szopinak, hogy nem is tudom mi fog jönni belőle, olyan puhák.

Nálam többször van hogy 2-2,5 óra után enni kér, de érdekes van hogy ugyanannyi kajával meg 4 órákat tud aludni, főleg a déli időben.

Tudom én is hogy nem kellene stresszelni, csak könnyű ezt mondani, pedig nyugtatgatom magam, hogy nincs itt a világvége, legfeljebb ha nem fog több lenni, adok pótlást. Bummm, akkor mi van.....

Most azt csinálom, nem tudom hogy ez jó-e - mndig azt mondják, hogy az egyik mellett a bébi mindig ürírse ki, hát most amelyiket kiszopizta és úgy látom, hogy még azért valami lenne benne csak már nem tudja kiszívni, akkor az kifejem. De igazából eddig nem sok minden jött utána, még 10 ml.sem, uh. tényleg nincs benne több.

Álatalában délelőtt nem igen alszik, vagy nagyon keveset és du meg többnyire igen.

Nori tényleg nagyon édi a párnában. Én most a pihenőszékre kapattam rá :roll: , abban elalszik szépen.

KépKép
 


sziasztok!

Momoska!
Ezzel az éjszakai alvással ugyanúgy vagyok, ahogy Te is. Mikor Dávid elalszik én még nyűglődök vagy fél órát. Persze Ő felébred a következő szopira 3 óra múlva, így ebből én jó esetben alszok 2 órát. Összeségében talán 6 órát sikerül aludni éjszaka.

Edina!
Szerintem se aggódj ez miatt, hogy nem elég a tejed. Én vasárnap voltam úgy, hogy Dávid délelőtt fél 10-től délután 4-ig szinte egész végig cicin volt. Ahogy kiszívta az egyiket, 10 perc alvás, adtam a másikat, közben pedig termelődött annyi, hogy elég legyen egy rövid időre. Másnap hajnalra meg majd szétdurrantak a melleim, annyi termelődött. Nálam teljesen változó, hogy 1 vagy 2 mellből megy-e a szoptatás. Egy ideig idegeskedtem ez miatt, hogy nem elég neki az egyik mellem, nem lesz elég tejem, de aztán megnyugtattak, hogy a 2 mellemből biztos lesz annyi, hogy elég legyen, ha más nem majd beköltözünk az ágyba és eljátszuk, amit vasárnap csináltunk.

Csilla!
A cumival mi is úgy vagyunk, ahogy Ti is. Vettem egy olyan félgömb alakút, de az szinte mindig kiesik Dávid szájából, mert a cicihez mérten csak tátog, nagyobbra nyitja a száját. Ha már nagyon nyűgüs, látszik rajta, hogy leragadnak a szemei, akkor szoktam bepróbálkozni vele és ha sikerül rácuppania, akkor az megnyugtatja és hamar el is alszik vele, aztán kiesik a szájából, de akkor már alszik tovább.
A másik megoldás, hogy napközben hasra rakom, többnyire az is beszokott válni.
Nóri nagyon aranyos abban a szopi-párnában. :)

Lenne egy kérdésem, ha nem bánjátok. Amikor voltatok a nőgyógyásznál a 6 hetes kontrollon, akkor Ti írattatok fel valamilyen szoptatás mellett szedhető fogamzásgátlót? Én most ezen agyalok, hogy milyen megoldást válasszunk.

Sziasztok!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

A fogamzásgátlás engem is érdekel, én hétfő megyek dokihoz.

Szopi téma:
Már elővettem a tápszere dobozt este, biztos ami biztos, de eddig még nem használtam. Egyenlőre eddig még nem kellett, bár az esti 8 órás etetésnél még tátogott szopi után, de több nem volt. Igaz azért annyira keveset sem evett szerintem, bár akkor nem mértem. Aztán elaludt ringatásra.

Alvás:
Már nem olyan irigylésre méltó a helyzet nálunk, valahogy mintha kezdene beállni egy ritmus, pár napja legalábbis.

Délelőtt keveset alszik, délután főleg a déli időben 4 órákat és fürcsi után is már többször elalszik kb. 8as etetés után és vagy felkel 11 körül, vagy 1-kor, de már pár napja 4 órakor evett újra. Na ilyankor van több tej.

Az alvással én is így vagyok, hogy persze mikor leteszem - tegnap előtt is nem tudtam elaludni hajnali 1-kor - én azonnal nem tudok aludni, aztán vagy alszom 1-1,5 órát. Uh. nekem legtöbbször a 6 óra nem jön össze, inkább 5. Nappal meg nemigazán tudok aludni éppen emiatt, meg a picitől sem lehet nagyon.

Szopi:
Tina, ez nem egy ördögi kőr amit írsz? Napközben sűrű szoptatás, persze így egy evésre soha nem tud eleget enni és így mindig hamar éhes lesz, aztán éjjel meg termelődik.
Nem tudom megérteni, hogyan tudná így beszabályozni magát a termelés, hiszen ha csak keveseket eszik egy alkalommal, akkor nem is fog több termelődni, hiszen nincs rá elég idő....Nem az kell, hogy többet egyen és akkor ebből tudja a szervezet hogy több az igény, többet kell termelni?????
Vagy nem jól látom.
Mindig azt mondják gyakran kell mellre tenni.... Tudod azt sem szeretném, ha minden nap egyfolytában a cicin lógna. Meg kellene neki is tanulnia egy ritmust, evés ritmust. Hogy fog beállni pl. 3 órás vagy később 4 óránkénti evésre????

Meg ha alszik akkor keltsem fel enni???

Hát szóval ilyen dilemmáim vannak.

KépKép
 


Edina!

Abszolút megértem a logikádat, amit írsz a sokszor keveset szopiról. Aznap már azért csináltam én is azt, mert egyszerűen nem tudtam vele mit csinálni. Meg gondoltam kipróbálom hisz annyira mondják, hogy ez kell a tejtermelődéshez. Délután aztán már én is úgy voltam, hogy így soha nem fog jóllakni rendesen. Na akkor felöltöztettem és ki az erkélyre. Ott aludt egyet, aztán fürdés és ennyi idő alatt már lett annyi, hogy 2 mellből szopizzonegy említésre méltó adagot. Persze utána nem igazán akart aludni, de nagy nehezen bealtattuk. Éjszakára pár óra múlva így elég jól termelődött.
Egyébként már több, mint egy hete úgy vagyok én, hogy 2 mellből eszik. Nagyon ritka, hogy 1 ciciből elég lenne neki. Aznap éjszaka éreztem amúgy utoljára, hogy feszült a mellem, na azóta sem. De amíg 2 mellből jól lakik, addig nem aggódom.
Na meg persze, hogy nem feszülhet annyira, hisz 1 cicizős időszakban kb. 6 órája volta mellemnek, míg most csak 3. Próbáltam visszafordítani, hogy megint csak 1 mellből legyen a szopi, de úgy vettem észre, hogy az már nem elég.
Húú, most jó hosszú lettem, remélem érthető voltam.

Kép
Kép
 
 


Tina:
Akkor egyforma a gondunk.
És ha úgy látnád, hogy még a két mell sem elég neki, pedig már mondjuk a mérleg szerint evett 100 g. körül. NEm tudom te méred egyébként?
Most várok a postával egy természetes tejserkentőt, amit még megpróbálok, állítólag sok tej lesz tőle. A boldogmama.hu - találtam a dokinő ajánlotta.

KépKép
 


Sziasztok!

Először is elnézést a betolakodásért. Minden, ami GAP baby, gyerek, felnőtt új ruhák a következő, linken: http://www.vaterabolt.hu/index.php?page ... eID=170099

Üdv.:
 
 


sziasztok,
allitolag ez a gyakori szopcsi azert jo, ha ugy erzed nem eleg a tej, mert tobb stimulus eri a mellett, s tobbet termel...neha 2-3 napig is csinaljak, de ha a gyerek 1x vagy 2x belealszik 2-3 orat ( snem csak 10 percet), akkor visszaall a rend, csak tobb lesz 2-3 orankent, mert elotte napokban rajott a szervezeted, h. kell tobb. s nem kell erte felebreszteni a kolykot, pont hogy nem. ha alszik, nincs baj. az ehes gyerek nem alszik nyugisan hosszut.
borisz most epp az ellenkezojet kezdte el: ejjeli ebredeseinel mar csak alig-alig eszik, s csak egy mellbol, ezert nekem pl. ujbol feszulnek a melleim (egyebkent normalis, ha ilyenkor mar nem), mert erre is ra kell allniuk, s mivel ejjel neha 4-5 o (sot ma 6) orat is alszik, ezert van olyan mellem, ami 8-10 oraig nem urul az eddigi 3-hoz kepest. amugy nekem se feszult mar elotte.
most meg majd gondolkodhat a mellem, h. mire alljon ra ejjel, s mire nappal, mert nappal tartunk a 4 ora fele, de azert egy-egy 2 ora is becsuszik, foleg ha mar almos, de kisse ehes is.
neha en is ugy erzem, alig tudott valamit szopcsizni, mert nem kortyol sokaig, s utana mar nem is jon, de mivel nem elegedetlenkedik, en se gondolkodom ezen hosszan, o meg hizik, mint gondolom lili es david is!
urtica urens homeobogyot probaltatok mar???
borkonak - egyelore - nagyot javult a hasfajasa, de hajnal 4-7 kozott almaban meg mindig nagyon hangosan nyom-nyog-belesirva, amig nem tud kakilni, de neha csak reggel tud az eves utan.
gorcsei mar nemigazan vannak, csak ilyenkor szenved, ha nem jon ki, amit o ugy erez, h. mar ki kellene jonnie.:-)

Kép
Kép
 
 


ja.
melle meg aliz is kohog ejjel (most nappal is), s nekem is faj a torkom, s mivel alizt se vittem oviban, mar napkozben sem alszom. ugyhogy zombisodom:-))

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Csajok, olyan jól indult a napom....
Éjjel felkelt 1-kor enni, és csak az egyik cici kellett, abból sem evett sokat hamar visszaaludt, aztán reggelre mivel a másik nem lett használva, teljesen átázott a felsőm, megint csak egy ciciből szopizott és 150-et!!!! Igaz a jobb mellemben mindig több van egy kicsit.
Aztán a következőnél megint elég volt a bal mellem, igaz abból már csak 100 jött le, és úgy néz ki hogy ha felkel megint elég lesz az jobb cici.
Jó lenne mert a másikban meg még nem sok termelődött.

Ma már megkapom postán a rendelt tejserkentőt. A boldogmama.hu oldalról ajánlotta a dokinő hogy próbáljam ki sokaknak használt és sok tejcsi lesz tőle. Most ne kérdezzétek mi a neve fejből nem tudom, de akit érdekel nézze meg.
Remélem beválik....

Szóval ma minden happy, süt a nap (igaz meleg az nincs) a kiscsajszim meg alszik már 9 óta, lassan már ébreszi a pocakja is...

Judit, merre vagy, mi van veled???

Szép napot!!

KépKép
 


:-)))
na. csak nem hal ehen lili 150-el egy mellbol:-)
orulok, h. rendben vannak a dolgok, s remeljuk, igy is maradnak!
en tegnap este eltem at azt, amikor aliz 3-6 hetes kora kozott "indokolatlanul" sokat sirt. most borisz tette ezt este 6-f8 kozott, pedig o annyira nyugis, h. mar ettol kiborulok. persze csak azert tette, mert egy rosszul kiszamitott setaval, amikor inkabb evett volna mar, mint aludt volna, csak en akartam, h. 1 oracskat aludjon, meg cukiba akartunk menni alizzal, erre o meg bealudt 10 percekre, felriadt stb., s a f6-os eves utan mar nyugosen lett almos. csak 10-15 percekre tudott bealudni, kozben meg nyuszogott, bogott, barmit tettem, gyorsan le is furdettem f8-kor, evett, s aludt hajnal 2-ig. az ugye nala mar szep ido, de ezek utan mindig felkel 2 es fel - 3 ora mulva arra, hogy nyom, majd eszik minimalisat, s 2 es fel 3 ora mulva megint nyom.nyuszog. ugyogy 3/4 5kor es f8-kor is evett, de veglegesen csak f10kor ebredt akkor mar nagyon vigyorogva. par hete mar szeles szajjal vigyorog a csaladtagokra (foleg alizra), ezt mar jobban birom, mint a kis bamba kepet, bar az is ari volt.
most meg aludt f12-f3-ig, evett, fenn volt fel orat, s megint alszik. nincs egy zuros napunk egyelore, csak aliznak volt hoemelkedese (de o betegen mindig nuygisabb es engedelmesebb:-)), es az en torkom faj iszonyuan:-(
tenyleg, mi van judittal?? edina, nem tudod a mobilszamat, hatha egy sms-re reagal? meglesnem mar olivert is!
lilirol nincs friss kep?
s davidrol?

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Momoska: Valószínű mostanra visszaálla régi rend, és újra két mellből eszik,
Csak az a baj szerintem, hogy ő már az ideális adagjánál többet igényel, a 100-al nem igen éri be. 2-kor evett kb. 100-at de úgy tünt, hogy elég neki, aztán 1,5 óra múlva még mindig nem aludt, nem volt el, kereste a cicit, uh. most raktam le egy rövid szopi után.

Jó hogy eszembe juttattad, tényleg megvan Judit száma, küldök neki egy sms-t.

Üdv.
Edina

KépKép
 


Sziasztok!

Edina, köszi az érdeklődést.
Minden rendben van, csak semmire nincs időm.
apróbb gondok persze adódnak, de igyekszem átvészelni.
Fáradt vagyok, Olivérnek néha fáj a hasa, olyankor csak a szoptatás nyugtatja meg. Közben kisebesedett a mellbimbóm, és minél többet cicizik, annál fájdalmasabb, így próbálom máshogy megnyugtatni, de végülis mindig az a megoldás, hogy megszoptatom. Szóval küszködök, és ha van egy kis időm, akkor inkább pihenek.
a képeket megnéztem, mindenki nagyon édes, az olvasást majd máskor.
Remélem mindenki jól van.
puszi nektek.

Judit

Kép
 
 


Sziasztok!

Remélem nem haragszotok meg érte, de fel szeretném hívni a figyelmeteket 4 új csoportra a XI. kerületben. Mindegyik csoport teljesen ingyenes, előjegyzés nem szükséges! Jöhetnek idősebb gyerekek is, a hely egy játszószoba, jó nagy tér, tele játékkal.

1. Baba-mama szopis csoport. Két IBCLC-re készülő anyuka vezeti, én pszichológus vagyok, társam pedig gyermekgyógyász. Oldott légkörben beszélgetés a leggyakoribb szopis kérdésekről, problémákról amíg a gyerekek játszanak, ismerkednek. Lehetséges témák: a szoptatás menete, tejmennyiség növelése, visszatérés a tápszeres pótlásról az anyatejre, hozzátáplálás, elválasztás, alvás, szopis problémák, a szoptatás örömei, előnyei, az 1 éven túli szoptatás, tandem szoptatás, stb, stb. Minden hónap ELSŐ péntekén 10-12 óráig.

2. Szoptatásra felkészítő csoport várandósoknak. A szoptatás alapjai, hogyan kezdjük jól, az újszülött viselkedése, a szoptatás normális menete, felkészülés az első időszak lehetséges nehézségeire. Ide is jöhetnek nyugodtan idősebb testvérek, van jó sok hely és játék. Minden hónap HARMADIK péntekén, 10-12 óráig.

3. ANGOL NYELVŰ baba-mama szopis csoport. Mint fent, csak angol nyelvű anyukáknak. Minden hónap MÁSODIK péntekén, 10-12 óráig.

4. ANGOL NYELVŰ várandós csoport. Nemcsak szoptatás, hanem a babavárással kapcsolatos összes téma angol nyelvű kismamáknak. Minden hónap NEGYEDIK péntekén, 10-12 óráig.

Helyszín: XI. Bártfai u. 34/A, Korai Fejlesztő Központ
Tel: 363-0270
Megközelítés: Piros 7/173 busz a Bártfai u megállóig (Szt. Imre kórház).
Parkolási lehetőség van a környéken.

Várunk mindenkit szeretettel! Légyszíves adjátok tovább az információt bárkinek aki esetleg érdeklődik egyik vagy másik csoport iránt!

Köszönöm szépen!

(UI: Erősen gyanítom, hogy a babanetes postafiókom megtelt, és ezért nem jön bele új levél... akinek gyanús hogy esetleg nem válaszoltam valamire, küldjön emailt! Az nem telik meg! rokica kukac gmail pont com)

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
 
 


Sziasztok!

Nagyon zűrös napok vannak mögöttünk, erről majd később.

Edina!
Akkor ahogy olvastam volt 1 nap 1 mellből szoptatós időszakotok, de most visszaálltatok a 2 cicire. Nálunk is ilyen össze-vissza van. Tegnap pl. nálunk is elég volt az egyik mellből.
Tejserkentőt próbáltad? Nekem is a doktornő mondott még egy dolgot, mégpedig a kecskerutát. Azt szoktam a Fitolachoz keverni.

Momoska!
Alíznak jobbulást kívánok! A torokfájásodra nem szedsz valamilyen szopogatós tablettát? Nekem anno a Tantum Verdét mondták, de azért kérdezz rá a dokinál.
Homeopátiás golyócskából az urtica urens-t szedem, 5 ch-ban. Nekem úgy tűnik bejött.

Judit!
Nem fáj, amikor szoptatsz? Lehet, hogy Olivér nem jól van rajta a melleden és azért sebesedett ki. Hagyd rajta a szopi után az Ő nyálát, meg kend be pár csepp anyatejjel, mindkettőnek van sebgyógyító hatása.

Nahát nálunk az elmúlt két nap iszonyatosan nyűgös volt. Dávid szopizott, mértem 80 és 110 között, ami a súlyához képest- 3460 g- jó adag. Szopi után bealudt a vállamon, de abban a pillanatban, hogy letettem felébred, elkezdett nyűgösködni majd kb. fél óra múlva sírni. Kb. 1 órába telt mire megnyugodott és elaludt, mert közben láttam rajta, hogy totál fáradt, majd leragadnak a szemei, de nem akar aludni. Így altatással együtt kb. 2 órát vett igénybe a szoptatás, majd kb. 1 óra alvás után ismét felébredt, mert addigra megint éhes volt. Ez ment még tegnap éjszaka, ma reggel, aztán most a 10 órási szopi után letettem hasra és csodák csodájára azóta alszik. Bár gondolom megviselte az a procedúra is, hogy tegnap voltak UH-on és a gyerekosztályon kontrollon.

Megyek, kihasználom az alvását és teszek-veszek itthon.

Sziasztok!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Judit: Örülök hogy jelentkeztél. Sajnálom a sebesedésedet, nem lehet valami könnyű így szoptatni, remélem javulni fog.

Tina: Nekem is mondta a védőnő ezt a homeos bogyót, de gondoltam ha már megrendeltem az a másik szert, akkor megvárom a postával és ha eseteleg az nem válna be, akkor veszek ebből.

Egyébként még tart az az időszak, hogy estére kell áttérni a két cicire mert akkor már nem elég egy. Egyébként Lili hihetetlen mennyit eszik. Főleg délelőttönként, ma pl. 160-at. (nem is tudom hihetek-e a mérlegnek, mert szinte az...) evet, de utána is. Az ő adagja sokkal több mint egy ilyen korúnak.

Úgy tűnik mi meg az estékre-éjjelekre beálltunk az 1 és 4-5 órai evésekre, remélem még visszajön az átalvós időszaka, jó lenne. Igaz elég jól bírom a napi 5 óra alvásokat, de azért jó lenne már ha többet tudnék aludni, nappal nem igen megy.

Most mondjuk aludhattam volna, de 11-es szopi után 1-kor a nyögésekre félig fölébredt, akkor még elringattam és visszaaludt fél óra után. Aztán 2-kor megint, most meg apa mellkasán alszik.
Persze ha ezt előre tudom, akkor ugye lefekszem dehátt.... reménykedem, hogy a mostani szopi után alszik és akkor én is tudok egy kicsit. Persze Morphy biztos közbeszól...


Edina

KépKép
 


ti is ilyen rengeteg csokit esztek?? :-)
en alapbol fuggo vagyok, de a szoptatasokkor jobban kivanom, mint a folyadekot. aliznal is minden plusz kg-ot leadtam szuleskor, s szoptataskor kezdtem hizni, most is ettol felek. bar az is lement aztan:-)
udv judit! jo, h. megvagytok. remelem, majd idod is tobb lesz.
tina,
olyan nagyon gyogyszerellenes vagyok, h. meg a szopogatos-izeket is halogatom. inkabb szenvedek, amig birom. egyebkent mar nem faj annyira. most megy at nathas-kohogesbe. aliz is csunyan nez ki, de jokedvu.
gyogyszerellenessegem miatt kotottem ki a homeopatianal. nekunk (kedvesemmel) is van egy homeos orvosunk, s a kolykok hazi gyerekorvosa is az. tulkeppen meg nalam valt be legkevesbe (de legalabb nem artott), viszont a kedvesemnek, es a gyerekeknek (alizzal mar tobb tapasztalatunk van) nagyon-nagyon.
urtica-t meg dicserik sokan, bar alkat fuggo persze.

edina,
nalunk is ilyesmi most az ebredes ejszaka. tegnap este f9, aztan 1 ora, aztan 4 ora, aztan 3/4 8. (igaz-igaz, tegnapelott este 3/4 8 utan csak 2 kor ebredt, de en mar az utobbi ejszakara sem panaszkodom, bar teljesen megertem, ha az atalvasos ejjelek utan ujra meg kell szokni. en meg megszoknam mar az atalvasokat:-)).
tenyleg sokat eszik lili, de ha nem bukja vissza a nagy reszet, akkor szuksege van ra. borisznak rajtautesszeruen szoktam egy-egy eveset (pl. egy heten egyszer) merni. volt mar 100-160-es egyszer 190 is, de annak egy jo resze vissza is jott, akkor csak moho volt a szentem egy nagyobb kihagyas utan. de a melleink ugyse azt nezik, hany hetes a gyerek, hanem hogy mennyire van szuksege, csak egy hirtelen nagyobb ugrast nehezebb kovetniuk, azaz csak lassabb folyamat. szerintem.:-)
tenyleg edina,
te mar voltal ujabb vervetelen a koldokzsinorverhez? levettek vegul a kzsv-t?
en vartam, h. majd ok hivnak, s megmondjak a regisztracios szamot, de aztan felhivtuk oket, s kiderult, azt vartak, mi hivjuk, hogy mikor tudunk menni. ugyhogy hetfore igertem magam.

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Gratulálok a szépséges babáitokhoz! Olyan gyorsan megnőnek :) Ha szeretnétek képeket Róluk, katt ide.
http://picasaweb.google.com/fotobaloghemese
itt találtok: basiscuba@gmail.com
Köszönöm!

Kép
 
 


Sziasztok!

Momoska: Igen, levetettük a kzs-t, meg az anyai vért is újra. a hónap elején. De csak azért kellett nekem, mert a szülés és a vérvételem között nem telt el egy hónap, mivel Lili előbb jött, meg kellett ismételni. Egyébként én ezt postán intéztem, a házidoki levette tőlem, én meg postára adtam és minden ok. volt vele.

A vérvizsgálat eredménye után tudják megmondani ill. küldeni az igazolást a tárolásról, addig karanténban van a kzs. és ha az anyai vérrel minden ok, akkor válik véglegessé. Ez a levételtől számítva kb. 3-4 hét.

KépKép
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: