Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Látom, még nincs ilyen topic, a télieknél viszont nagyon sokan vannak és egy összeszokott társaságba már nehéz bekapcsolódni.

23 hetes kismama vagyok és január 17-re várjuk a babát, aki eddig még nem mutatta meg a nemét. :)

Szeretettel várok mindenkit, aki szintén 2008 januárra várja a babáját!

(Most el kell tűnnöm, mert valami baj van a nettel, remélem sokan leszünk, mire visszajövök!)
 
 


Szia Lemona!

Nekem is uez. a gondom... :roll:
van ugyan egy januári topic, de ott nem éreztem "otthon" magam, mert már sokan voltak, mikor bekapcsolódtam...

írogatok több helyre is, mert 2002 óta vagyok Babanet -függő :lol:
de jó lenne olyanokkal is levelezni, akikkel kb. egyidős babáink lesznek :)

nekem ugyan a mostani Pocaklakó a negyedik babám, de azért tapasztalatot cserélni sohasem árt...

nekem ezen a héten mutatta meg a bébi, hogy bizony Ő KISLÁNY :)

eddig fiúnak hittük, nem tudom miért, már vásároltam fiús cuccokat is :oops:

most aztán válthatok rózsaszínre, bár nem esik nehezemre :)

egyébként két fiam van már ( 21 és 14 évesek ) az előző házasságomból, a kisebbik velünk van még...és egy 5,5 éves kislányom a mostani (nagyon boldog ) házasságból :)

a mostani baba egy CSODA számunkra, mert 2005 aug. óta próbálkoztunk a tesóval, de sajnos tavaly és tavalyelőtt volt egy-egy spontán vetélésem a 8-9. héten :( mindkétszer októberben...

de a lényeg: holnap már a 25. hetet töltjük!!!

elvileg január 6-ra leszek kiírva, de mindegyik gyerkőc előbb jött, így esélyesebb a dec. vége...de majd meglátjuk, nem én vagyok a főnök :lol:

Te is írj bővebben Magatokról, és persze én is örülnék újabb sorstársaknak!!!

jó hétvégét,

Kép
Kép
Kép




Sheila
 
 



Sziasztok!

Még én sem láttam itt 2008 januári fórumot, de ezek szerint nem voltam elég figyelmes. :oops: :)

A téliekhez még csatlakozni sem próbáltam, mert a 20 hónapos kisfiam miatt elég ritkán jutok a gép közelébe, pedig szívesen beszélgetnék januári babavárókkal. :)

A mi időpontunk elméletileg január 14., ma vagyok 24 hetes és az UH-s doki szerint egyértelmű, hogy kislányunk lesz. :) A dátum nálunk sem biztos, mert 2 éve január 19-re voltam kiírva és január 3 lett belőle, így most még a december sem kizárt, sőt az azonos szülinap sem. :)

Lemona, nektek első baba lesz?

Sheila, igazán nagy gratula a gyerkőcökhöz és a mostani csodához!! :D

Szép hétvégét mindenkinek!

Kép

Kép
 
 

 
 

Sziasztok!

Most találtam rá erre a topikra. (A babaprojekt előtt állókba szoktam néha irogatni.)
Csatlakoznék ide is, mert úgy látom ez még elég "friss" topik. :)

Mi január 28-ra vagyunk kiírva, aztán majd Picúr eldönti...Az UH szerint fiú lesz.

Lemona!
Szerintem jó ötlet ez a topikindítás! :)

Sheila!
Gratulálok a gyerkőcökhöz! :)

Diverse!
Igazából most még én is időhiányban szenvedek, -ahogy Te is csak én a munka miatt- de remélem, hogy 2-3 hét múlva többet tudok jönni (elvileg addig dolgozom).

Ti hogy álltok a babakelengye összeállításával?
Mi most nézegetjük, hogy milyen babakocsit, ill. ágyat kéne venni... :roll:

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

De jó, hogy egyre többen vagyunk! :) :) :)

Diverse!

Köszönöm, én is gratulálok Neked a gyerkőcökhöz, különösen ahhoz, hogy Ricsi baba után ilyen hamar itt a kishugi :) :)
ügyesek vagytok.

Tina!

Gratulálok a pici fiadhoz! :) :) :)

Babacuccok: már szépen gyűlik a kelengye :)
ruhákból elég jól állunk (Melissáról is rengeteg maradt) , és megvettem már a mellszívót, sterilizálót, néhány cumisüveget...

babakocsit kinéztük már (Peg Perego Completo) , azért ezt, mert ehhezvan mózeskosár, hordozó, pelenkázótáska, és esernyőre csukható a sport része, könnyű és kis helyet foglal :)

csak a színt nem döntöttük még el :roll:

kiságy még nincs, lassan a többi apróságot is beszerzem+a karácsonyi ajándékok, mert dokim szerint is hamarabb jön a baba, és hát a decembert már várakozással és pihenéssel akarom tölteni :)

szép napot Mindenkinek!

Kép
Kép
Kép




Sheila
 
 


Lányok!

Úgy látszik, magammal társalgok :( :( :(
holnap elutazunk Alsópáhokra 5 napra (pénteken jövünk)
addigra remélem Ti is jelentkeztek!!

Jó hétvégét Mindenkinek!

Kép
Kép
Kép




Sheila
 
 


sziasztok,

gratulálok mindenkinek a babóhoz,
első uh alapján én is januárra várom a babát, jan.2-re.
És nagyon-nagyon szeretném kihúzni tényleg januárig, bár a doki minden egyes uh alkalmával kicsit korábbra teszi az időpontunkat, most már karácsonynál tartunk :D

Ugyan én korábban már írtam a téliekhez is, de sajna nincs sok időm, és most már sokan is vannak (ami természetesen nem baj), csak nem igazán tudom már őket követni. Megpróbálnám, hátha most egy kisebb társasággal jobban be tudok kapcsolódni... :wink:

Sheila, külön elismerésem a negyedik babához, és nagyon irigyellek a kikapcsolódásért, jó pihenést!
Nekünk is peg perego babakocsink van, immár negyedik éve használjuk és tejesen bevált. Én még azt nem tudom, hogy kell-e nekünk új babakocsi, mert Virág még csak másfél éves lesz, mikor megszületik hugi...

Diverse, én meg mindkét gyerkőcöt túlhordtam, ezért is reménykedem nagyon a januárban.

Lemona, nem javult még meg a netetek??? :D

Jó éjt,
Doren

Kép
Kép
Kép
 
 



Sziasztok!

Itt aztán tényleg nem nehéz visszaolvasni még akkor sem, ha kihagyunk egy kis időt! :D :D :D

Tina, Doreen, üdv a fórumon! Most már van kislány és kisfiú is a fórumbabák között! :lol:

Nálunk nem kell túl sok babacuccot beszerezni, mivel a kisfiam is szinte még baba, de azért néhány lányos gyönyörűségnek nem tudtam/tudok ellenállni! :D A testvérkocsi a legnagyobb kérdésünk... Igaz, Ricsi már régóta tud menni a kis lábacskáin, de soha nem arra, amerre kellene és ha nem változik a helyzet, akkor muszáj lesz vennünk egyet. Vagy nem lépünk ki a négy fal közül, de ez a variáció kevésbé tetszene. :) Doreen, látom, nálatok is hasonló a helyzet. :)

Babanevekkel hogy álltok? Nálunk eddig a Noémi a befutó, de azért még nincs kőbe vésve. :)

Teszek fel egy friss babafotót Ricsiről és várok tőletek is hasonlókat :) (Természetesen azoktól, akik nem az első babát várják! :) :) :) )

Kép


Kép

Kép
 
 


Hali,

Diverse, nagyon helyes a nagylegényed!

igen, nekem is a babakocsi a nagy gondom, Virág most indult el, de még ő sem fog tudni nagy utakat megtenni, és én sem vagyok az itthonülős fajta :D
A kiságyat asszem megoldottam, mert egy barátnőm felajánlotta a régi kiságyukat. Virágot még nem akarom áttenni rendes ágyba, ő még olyan jól elvan a rácsos ágyában.
Babaruha is van, hiszen megvannak Virág ruhái még.

Nekünk Anikónk lesz, hacsak a születésekor ki nem derül, hogy mégis fiú :D
Szerdán megyünk 4D-re, majd meglátjuk....

Jó éjt,
Doren

Kép
Kép
Kép
 
 


Így tényleg nem nehéz követni Benneteket :D

Voltunk 4D-n, és szerencsére az elején még mutatta magát, a végére azonban elbújt. A kezét az arca elé kapta és teljesen befúrta magát a méhlepénybe...
Viszont nem kaptam olyan képet, amit fel tudnék rakni, most a dvd-ről próbálok vhogy kivadászni egy barátnőm segítségével. Ha sikerül, megmutatom.

És a méretek alapján a gép teljes biztonsággal belőtte a dec.24-ei időpontot, mint szülés dátuma :wink:
akkor is reménykedem, hogy túlhordjuk! :D

sziasztok,
Doren

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!!!
Most talaltam Ratok, de szuper!!! En most vagyok 25 hetes es 2 napos (az UH szerint), es januar 14-re vagyok kiirva. Az elso babat varom, tegnap tudtuk meg, hogy kislanyunk lesz :))))
Az Istvanban fogok szulni, dr. Ruttner Z-nal, ismeri valaki? szult mar nala valaki?
A nevvel vagyunk bajban, de remelem, mire kibujik a picur, mar tudni fogjuk .)))
Most koltoztunk Budapestrol Vecsesre, es nagyon elvezem a csendes kornyezetet! Egyedul a sportolasi lehetosegekkel nem vagyok kibekulve, be kell jarnom a zsufolt Bp-re...
Irjatok!!!
Csilla
 
 



Sziasztok!

Nem kellett valami sokat visszaolvasni! :D :D :D

Doren, egy karácsonyi baba!!! :lol: Háááát, így már azért nem biztos, hogy kivárjátok a januárt! (Nálunk pl. nem is engedik 1 hétnél tovább túlhordani, de gondolom, ez kórházfüggő.)

Csilla, amit írtál, akár én is írhattam volna (leszámítva Budapestet)! :D Van nár neve a kiscsajszinak? A dátumok is egyeznek, hol jan. 14-et mondanak, hol jan. 15-öt. :) Nekem jó lenne a jan. 3. is, akkor egy napon lenne a két gyerkőc szülinapja! :lol:

Szép hétvégét mindenkinek!


Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Diverse, ez hihetetlen hogy most Te irtal, ugyanis en is bekescsabai vagyok!!! csak mar kb 9 eve nem elek ott, elkoltoztem mert Budapesten konnyebb volt munkat talalni. De gyakran jarunk haza anyuhoz meg a noveremhez.
Te csaban szulsz? a noverem masfel eve szult ott a Rutz dokinal (elnezest ha rosszul irtam a nevet).
A kovetkezo nevek jottek eddig szoba: Agi, Barbara, Nora, esetleg Anna. A vezeteknev Kardos.
Ti valasztottatok mar nevet?

Joejt mindenkinek :) !

Csilla
 
 


Sziasztok!

Csatlakoznék hozzátok, ha befogadtok.
Örülök ennek a topicnak. Eddig én is a téli babákba írtam, de ott mindenki sokkal előrébb jár, mint én.
Január 30-ra vagyok kiírva. ez lesz az első babánk. És az uh szerint kisfiú.
a szobája már ki van festve, megvan a kiságy, ágynemű, a szőnyeg, és egy hintaszék. És néhány ruha.
A babakocsit már kinéztük, egy Bergont fogunk venni jövő hónapban. Aztán jöhet a többi is, karácsonyig szeretném, ha minden meglenne.

Judit

Kép
 
 


Sziasztok!

Én már itthon egy hete, de lusti voltam írni :oops: , no meg próbálom szinten tartani a háztartási projektet, de sajnos eléggé hamar elfáradok most már :roll:
pedig nem is dolgozom már, itthon vagyok :oops: de v.hogy a harmadik trimeszter beköszöntével tényleg kezdem érezni, hogy "terhes" vagyok :wink:
Ti is így vagytok vele?

Diverse!

Nagyon szép a kisfiad!!! :) :) :)
Én is tennék fel képet, de sajnos technikai analfabétaként nem tudok kicsinyíteni mióta vettünk egy új fényképezőt, gyönyörű képeket csinál, de óriási felbontásban :shock:

Doreen!

Én is gratulálok Neked, szuper, hogy már a harmadik babát várod, ilyen kicsi korkülönbséggel :) ügyes vagy :)

nálam ez a negyedik gyerek ügy úgy néz ki, hogy nagyon fiatalon (18 évesen ) férjhez mentem, hamarosan jött az első fiam, aki már felnőtt (21 éves ) és önálló életet él, Ő a váláskor az apját választotta, mert ott mindent szabad volt :( :evil:

kisebb fiamat (14 éves) a mostani párommal közösen neveljük 6 éves kora óta, van egy közös kislányunk, és mégegy a pocakomban :)

tehát az élet hozta így, hogy ennyi gyerekem legyen, de nagyon örülök neki :)

végre egyezségre jutottunk a pocaklakó kislány nevével kapcsolatban is: Maja lesz :) ( vezetéknév: Müller )

vásárlással egészen jól állok, szinte minden nap veszek valamit :) , ma pl. a Brendonban egy kuponakciós kiss plüss pillangót, amit hordozóra-kiságyra lehet szerelni, nagyon klassz, és most 3990 Ft az ára (7990 helyett )
ma érkezett meg Maja pihenőszéke és zenélő forgója (ezeket a Jézuska hozza majd Neki) :)

folyt.köv

Kép
Kép
Kép




Sheila
 
 


folytatom, telefonon hívtak közben :)

Csilla, Judit!

Nagyon örülök, Nektek is, írjatok gyakran :) :) :)

Judit, jó hogy erősíted a fiús anyukák táborát, többségünk úgy látom lányt vár, nehogy nagyon "elnőiesedjünk" :lol: :lol:

Lemona, kedves topiknyitó merre vagy?
vagyunk már páran, várunk vissza Téged is!!! :)

szép hétvégét Mindenkinek, növesszétek a pocakokat!!! :)

Kép
Kép
Kép




Sheila
 
 



Sziasztok! :)

Tényleg nem nehéz követni a topicot! :D

Csillaz, akkor te ismerős vagy errefelé! :) Igen, itt fogok szülni Békéscsabán, a kisfiam is itt született és én teljesen elégedett voltam a kórházban mindennel. Nem tudom, hogy most milyen a helyzet, állítólag lecsökkentették az ágyszámot (mint mindenhol) és januárig még át is költözik a szülészet az új épületbe. Nekem aztán mindegy, csak ne pont a költözködés alatt kelljen menni szülni! :D A másik változás, hogy most már a 3. napon küldenek haza, míg 2 éve Ricsivel csak az 5. napon jöhettünk. Gondolom, ez máshol is így van.

Judit, szerintem mindenki örül, ha többen vagyunk és mindenki szeretettel lát! :) Gratula a kisfiúhoz, látom, már a neve is megvan! :)

Sheila, nekem is elég nehéz szinten tartani a háztartást, de mindig arra gondolok, hogy mi lesz később?! :D :shock: :D

Igaz, most nincs okom panaszra, mert Ricsi kedd óta anyukáméknál van, majd holnap reggel megyünk érte. Jól megfáztunk mind a ketten az apájával és nem szerettük volna, hogy ő is elkapja, inkább legyen addig a nagyszülőknék, ahol nagyon jól érzi magát. Bevallom, már nagyon-nagyon hiányzik...! :oops: A múlt héten a gyerekorvos "levizitelte" a fütyijét, ami nem volt egy egyszerű menet, de legalább nem kell műteni. Hiába volt minden nap "karbantartás" a születése óta, sajnos nem haladtunk előre. Szegénykém napokig sírt minden pisilésnél, de most már szerencsére túl vagyunk a nehezén. Szerencse, hogy a kislányoknál nincs ilyen probléma, mert én annyira sajnáltam szegénykémet... :(


Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

ugy latom, eleg lassan halad ez a topik, fel kellene dobni egy kicsit! :P :P :P :P :P

Diverse!
igen, hallottam hogy Bekescsaban is lecsokkentettek az agyszamot, es pl a sebeszet egy heten csak egy napon van, addig ha valakinek valami baja van, birja ki. engem ket eve vakbellel ott mutottek, - hozzateszem nagyon jol ereztem magam, mar amennyire egy korhazban lehet - de nem tudom, hogy mi lett volna ha azt mondjak hogy hat, sajnos ma nem tudunk muteni, menjen at gyulara, de mire odaertem volna esetleg perforalodik... na inkabbnem irok ilyen negativ dolgokat.
Hetvegen megyunk a kolbi fesztivalra es a varadi roma cafe -ra. Ti ott lesztek? :) Remelem, mar meggyogyultatok!

mas:
Ti hogy alltok az alvassal? mert en eddig nagyon jol aludtam, de mostanaban nagyon sokszor felebredek es hulyesegeket almodom. Ti dolgoztok meg?

jovo hetvegen bababorze lesz a syma csarnokban, biztos nagyon erdekes lesz!

ti mi alapjan allitjatok ossze a babakelengyet? (home page, baratno javaslatai, ...)

sziasztok, es szep napot mindenkinek!!!

Csilla

KépKép
Kép
 
 


Sziasztok

Csilla, most látom, hogy itt is vagy. Írtam e-mailt is neked. Bár sok kérdésemre itt az írásaidból már meg is van a válasz.
És még egy közös pont: én Békéscsabán jártam gimibe. a 4 év alatt nagyon megszerettem az a várost.

Alvás:
nagyon jó alvó vagyok. De 1-2 hete ez kicsit megváltozott.
most már úgy alszom, hogy oldara kekve, kispárnát teszek a hasam alá. Viszont szinte minden megfordulásnál felébredek, utána visszaalszom, de hát így már nem az igazi az alvás.

Elképzeléseim vannak már, hogy miket kéne venni, sok mindent olvastam már, hogy mi is kell a babának, de persze jól meg kell fontolni azt, hogy kire hallgat az ember.
Az egyik legjobb barátnőm, és a sótornőm véleményét veszem leginkább alapul. a barátnőmnek 3 éves a kisfia, a sógornőmnek pedig 1,5 hónapos a kislánya. Mndkettőjüktől fogok kapni ruhákat, igaz, hogy csak korlátozott mennyiségben, de így lényegesen könnyebb lesz majd.
Én úgy gondoltam, hogy bodyból, rugdalózóból minimum 9-9 db kell majd, mert nem szeretnék minden nap mosni.
Textilpelenkából 16 db-ra gondoltam, meg az amúgyis is fogyóeszköz, szerintem.

Diverse
Ezt a fütyi dolgot minden fiús anyuka ismerősömnél alaposan körbejártam, olvastam is róla rengeteget, hát ahány doki annyi vélemény.
Remélem Olivérnek nem kell szenvednie sokat emiatt.

Judit

Kép
 
 


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005

Kép
 
 


Sziasztok!

Ha lehet én is csatlakoznék hozzátok. Olvasóként a téli babás kismamákat követtem egy darabig, de mint ahogy itt páran leírtátok úgy tűnt hogy nagyon összeszokott társaság van már ott és sokan is vannak, úgyhogy hozzájuk úgy gondoltam nem csatlakozom.
Viszont ennek a topiknak örülök.
Én s 26. hetet töltöttem a héten, és az eddigi UH szerint nemek is lányom lesz, az első. A jövő héten megyünk 4D-re ott majd remélem biztosra kiderül, mert addig a férjem LiliGergőnek hívja.
Csilla kérdezte ha jó emlékszem, hogy ki dolgozik még közülünk. Én már a 2. hónaptól itthon vagyok, ugyanis egy kis orvosi segítséggel jött csak össze a babónk, jobbnak láttuk ha nem kockáztatunk. Nekem jót tesz a nyugalom, persze vannak akik dolgozni szeretnének, már ha lehet.
Én még semmit sem vettem meg. Nemrég a babakocsikat nézegettük és nagyon zavarbaejtő a választék. Körülnéztem a neten is, hogy mit ajánlanak. Összeírtam egy szempontsort, majd azzal megyünk újra körülnézni. De lassan már nekiállok összeszedni az apró dolgokat. Én úgy gondoltam, majd a barátnőmre bízom magam részben, neki azért már van tapasztalata.
Egyébként babakelengye listát rengeteget lehet találni a neten is, újságban is, kaptam már a védőnőtől is, szóval azzal el vagyok látva.
Még annyit magamról, hogy vidéki vagyok, de Bp-n fogok szülni (remélem ha nem jön közbe semmi rendkívüli) a SOTE II-n. Van esetleg valaki közületek, aki ott fog szülni?

Ki hogy áll a dokijával, szülésznővel? Van választott, vagy az éppen ott lévő orvosra bízzátok magatokat? Ki hogy látja, érdemes-e fogadott orvossal szülni.
Bocs a hosszú levélért, remélem nem voltam uncsi.

Próbáltam feltölteni a vonalzót, de egyenlőre nem sikerült.

KépKép
 


Sziasztok!

Szia Doren, ha itt vagy meg (dec. 24-i kiírassal) :) te hol fogsz szulni?

Diverse!
Nagyon jo a blogod, bele tekintettem ha nem baj :P

Az alvassal kapcsolatban, nekem az a gondom hogy sokszor hulyesegeket almodom, es ezert felebredek. Remelem ez csak ideiglenes… :)

DomiDina!
Udv itt! Sajnos a SOTE-rol nem tudok semmit, de a valasztott orvossal kapcsolatban a kovetkezo a meglatasom: en valasztottam egyet, az Istvanban fogok szulni es remenykedem hogy o is fog ott lenni a szulesnel (mert mi van pl. ha hamarabb ki akar jonni a csaj, mondjuk Szilveszterkor? Nem hinnem hogy hajlando lesz a dokim Szilveszterkor bebumlizni hogy dolgozzon). Ekkor felmerul bennem a kerdes, hogy a neki szant boritekot adjam annak aki vegulis vilagra hozza a kislanyom? Vagy akkor mennyit adjak neki? Mert legutobb megkerdeztuk a dokim hogy mennyi nala egy szules es kerek-perec kimondta.
A baratnom pedig harom eve nem valasztott orvost, es tok jol ment minden nala, es nem fizetett senkinek semmit.
Egyebkent latszik a vonalzod. Viszont en az enyemet nem latom csak a linket. Ti latjatok a vonalzomat? Ha nem akkor mit ronthattam vajon el? Koszi :oops:

Judit!
Hova jartal gimibe? Ez tok jo!!! Es hogy kerultel oda? A Diverse is bekescsabai 8)

Sheila!
Nem semmi hogy mar a negyedik gyermeked varod!!! minden elismeresem a Tied!!!

Lemona topik nyito, hol vagy? :roll:

Udv,
Csilla

KépKép
Kép
 
 


Sziasztok!

Csilla, az Evangélikusba jártam, és kollégistam voltam a Máv koleszban, az ország legjobb bentlakása szerintem.
Egyébként mennyit kér a dokid? én még nem kérdeztem az enyémtől.
A vonalzód nem látszik, azt a linket kell bemásolni, ami úgy kezdődik, hogy url.

Egyébként, ha a dokim nem jönne be a szülésre, akkor én semmit nem adnék neki. az ügyeletesnek meg attól függ, hogy milyen volt, és mennyi dolga volt, de mindenképpen kevesebbet, mintha csak értem jött volna be.

Babakelengye:
mi már kinéztük a babakocsit, majd novemberben vesszük meg. Ruhából van néhány, de azért még bőven kell.
a szobát kifestettük, és van már benne egy szőnyeg, egy kiságy, megvan az ágynemű is, egy hintaszék, és fotel, amit még át szeretnék huzagni, az anyag már megvan, és lesznek gyönyőrű gyerekmintás diszparnak is, az anyagot már kiválasztottam.
Ti hogy álltok?

Judit

Kép
 
 


választott orvos, szülésznő
Nekem van választott dokim, szülésznőt viszont nem választottam.

Judit

Kép
 
 


Sziasztok,

még vissza-visszakukkantgatok, de sajna most már nekem is az a véleményem, hogy decemberi baba lesz. Irtó nagy a pocim, és már elég nehezen bírom, ami emlékeim szerint Virágnál az utolsó hónapban volt...

Üdv az újaknak!

Jánosban fogok szülni, előző két babát is ott szültem.

Az esti alvás nekem menne, csak a fiam beteg most, és hozzá fel kell keljek háromszor-négyszer, de remélem nem sokáig. Bár nagy-nagy hülyeségeket én is sokszor álmodom mostanában.

Mi a legkisebbnek még szinte semmit nem vásároltunk, készítettünk elő. Pedig már ideje lenne. Kiságyat kaptunk kölcsönbe, igaz rucik maradtak Virágról, csak ki kell válogatni.
Jövő héten tervezem megvenni az ágyneműt.

Diverse, hát igen ez a kukiügy, az egyik ok, ami miatt örülök, hogy ismét kislányunk lesz :D
Bár Lacussal nem voltak nagy problémáink, az akkori doktornéninek az volt az elve, hogy hét-nyolc hónapos korában ő felrántotta. Ezt megcsinálta háromszor, amivel megoldódott a letapadás, viszont olyan dokiundora lett a gyereknek, hogy csak na. Sokkal később egy alkalommal a szomszéd néni jött át fehér nadrában és fehér kardigánban, és a gyerekem annyira üvöltött a láttán, hogy meg kellett kérni, hogy menjen haza... :D

jó pihit mindenkinek,
Doren

Kép
Kép
Kép
 
 


:D Sziasztok!!!!!

Szeretnék én is a csapatotokhoz tartozni. Nagyon jó a hangulat. Mi január 20.- ára várjuk a babánkat kislány gyanús. :) [/url]
 
 


Sziasztok!!!
Sokat gondolkodom mostanában, hogy vajon babás- mamás szobába menjek-e, mert azt hallottam, hogy első szülőknek nem ajánlják. Esetleg valaki valamit a témával kapcsolatban? :D
 
 


 
 


Sziasztok!!!!

Most már megyek aludni, csak ezt még felszerettem volna tenni!!
Jó éjt mindenkinek!!! :D






Kép
 
 


sziasztok!

Barbee üdv itt. Irj még magadról. Hol fogsz szülni?
a baba-mama szobáról nekem az a véleményem, hogy hasznos dolog. Főleg első gyermekes anyukáknak hasznos, ugyanis, ha veled van a baba, bármikor megszoptathatod, és könnyebben beindul a tejtermelés. Bár nem tudom, hogy melyik korházban szülsz, és ott mi a helyzet, de szegény barátnőm nagyon megszivta, mert császárral szül, nem volt vele folyamatosan a baba, nem tudta megszoptatni, megetették cukros vizzel cumisüvegből, és cumizavaros lett a kisfia, ezért tápszeres lett. Na persze ez sem törvényszerű, hogy igy alakul.
Én az Istvánban szülök, ott folyamatosan velünk lehetnek a babák, de arra is van lehetőség, hogy ha valaki szeretne egy kicsit pihenni, akkor beviheti a csecsemőosztályra a babát, ahol vigyáznak rá.

Többiek, hol vagytok?

üdv:

Judit

Kép
 
 


Sziasztok!
Barbee: a baba-mama szobával kapcsolatban az én véleményem is egyezik Juditéval. Fontos szerintem, hogy mindig melletted legyen és akkor szoptathasd meg, amikor csak igényli. Ez nem csak a babának jó, de Neked is, mert minél gyakrabban szoptatod, annál jobb lesz a tejtermelésed. És főleg a legelső szoptatás, szülés után lenne a legfontosabb, bár ezt szerintem kevés helyen lehet megtenni. Na persze nem tudom hogy mi a helyzet azzal a kórházzal ahol majd Te szülsz.

Egyébként ki hogy szeretne szülni, gondolok itt a fájdalomcsillapításra?

Én még SEMMIT sem vettem meg. Egyedül a szoba lett kifestve, meg egy két képet készítettem falidíszt. A héten vesszük meg a bútorokat a jövő héten meg az többi apróságot. Szeretnék azért a legtöbb dolgon túllenni, mert mi van ha (ne legyen) előbb kell menni aztán itt állok a semmivel.

KépKép
 


Sziasztok!
Bár február 1-re vagyok kiírva, szeretnék csatlakozni hozzátok, mert a februáriak olyan sokan vannak, hogy lehetetlenség követni... :D . Láttam, hogy ráadásul van földim is (diverse). Van már egy kisfiam, Ő január elején lesz 2 éves, most pedig kislányt várunk.
Kinek mi a véleménye az epidurálról, mert engem a barátnőm feltétlenül rá akar beszélni. A kisfiamat totál érzéstelenítés nélkül szültem, inkább szeretném most is így. Ő ellenben azt mondja, hogy csak érzéstelenítéssel lesz megint szép élmény, mert Ő úgy oda tudott mindenre figyelni.
Sziasztok!
qka
 
 


sziasztok!

Fájdalomcsillapitás: én az István korházban fogok szülni, és oda jártam szülésfelkészitőre. Az egyik alkalommal pont a fájdalomcsillapitásról volt szó, hogy milyen lehetőségek vannak a korházban, mi hogy működik, milyen a hatása, stb.
És a doktornő aki az előadást tartotta, a szülési tervről mondta, hogy hogy akarunk megtervezni valamit, amiről azt sem tudjuk, hogy hogy fog zajlani (persze kivétel ez alól az, aki nem az első babáját várja). És hogy fájdalomcsillapitást ráérünk ott kérni vajúdás közben, úgyis akkor derül ki, hogy ki mennyire birja a fájdalmat, hol tart éppen a szülés, és igazóbl használ-e vagy csak árt a fájdalomcsillapitás.
Ugyhogy én elhatároztam, hogy a szülési tervbe csak azt irom be, hogy szülés utáni 2 órában hadd legyünk együtt, hogy megszoptathassam Olivért.

Epidurál:
szintén a doktornő mondta, hogy az epidurál cska akkor jó, ha jókor adják be. Mert pl. ha a vajúdás végén adják csak be, nem múlik el a hatása, nem tudsz kellő erővel nyomni, amikor kéne, és előfordulhat, hogy ki kell préselni, vagy vákumozni a babát. Szóval ez is oylan dolog, hogy jobb a szakemberekre bizni, ha ők azt mondják, hogy most már inkább ne, mert nemsokára jön a kitolási fázik, akkor jobb rájuk hallgatni.

Gka: üdv itt, szerintem azt az 1 napot elnézzük neked. én jan. 30-ra vagyok kiirva, tehát csak 2 nap a különbség (elvileg)

szoba és kelengye:
Még mi sem vettünk túl sok mindent. most novemberre tervezzük a babakocsit, a kiskádat.
A pelenkázószekrényt, és a kádállványt a férjem csinálja, hogy olyan legyen, amilyet szeretnék, ahhoz az anyagot kell csak megvenni.
Mi már vettünk egy-két babaruhát, de azért még nagyon sok minden kell ruhából is, meg a többi apróságból is: körömvágó, hőmérő, stb.

Judit

Kép
 
 


Sziasztok mamik!
Ajánlok egy kismamaruhakészítőt!
Kinn lesz a börzén is!


Új kismamaruhák: nadrágok és felsők

Sztreccs kordbársony kismamanadrágok 3 színben: sötétbarna, sötétkheki és mályva színekben, 4 méretben: M, L, XL, XXL. Ára: 3900.-

Sztreccs farmer kismamanadrágok 2 színben: s.kék, s. barna,
szintén 4 méretben. Ára: 4500.-

Pamut, belül bolyhos melegítőnadrágok 3 színben: kék, kheki, homok, 4 méretben. Ára: 3900.-

A nadrágok pocakrésze pamut, sztreccs passzé, állítható kismamagumival,így a terhességed végéig hordani tudod őket.

Sztreccs pamut felsők 3 színben: kheki, mályva, drapp csíkos,
2 méretben. Ára: 3500.-

Egyedi méreteket rendelésre elkészítünk!
Árukínálatunk folyamatosan bővül!
Weblapunk hamarosan elkészül.

Elérhetőségünk: gwinike@hotmail.com
0620-581-6463
Budapest, XVIII. ker




Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Judit,
Orulok, hogy szep emlekeid vannak csabarol! Szep lesz a gyerekszobatok, ahogy leirtad. Mi csak babaruhat vettunk eddig, body-kat, meg kadat. Ajandekba kaptunk egy babakocsit, ami egy darabig jo lesz (kocsiulesnek is), de szerintem hamar ki fogja noni.
a dokim kereken szazat ker :/ hm…

Nekem is van valasztott dokim, es mindenki azt javasolja hogy szulesznot is valasszak, azt a szulesznot, akivel a dokim szivesen dolgozik egyutt. Csakhogy, igy a szulesznonek is lehet tejelni.

Barbee,
A babas-mamas szoba a legjobb szerintem is. A szoptatas nagyon fontos. Most meselte egy kethonapos anyuka, hogy eleinte nagyon kisebesedett es fajt a cicije, a korhazi szobajukban mindenki felmesztelenul maszkalt, mert a szabad levego jot tesz a mellnek, hamarabb gyogyul a seb. Allitolag az Istvanban van mellszivo, ami nagyon draga, specialis gep, es javasoljak hogy jarjunk oda surun, mert segit meginditani a tejtermelest. Egy baratnom meg azt javasolta, hogy vigyek be magamnak kezi mellszivot.

Megvettem a Szoptatas c konyvet, amit az Istvanban javasoltak, ajanlom mindenkinek mert tenyleg jo. Marta Guoth-Gumberger, Elizabeth Hormann: Szoptatas (Kismama Magazin)

A fajdalomcsillapitassal kapcsolatban egyetertek a Judittal.

Bevasarlassal kapcsolatban most ugy csinalom, hogy mindig veszek valamit. A multkor egy koromcsipeszt, most egy bimbovedot (lehet h nem lesz ra szukseg), ma vettem a C&A-ban body-kat, 590 Ft-ert lehet kapni, de allitolag az Auchan-ban vannak nagyon olcsok es jok is.

Megy valaki a baba-mama rendezvenyre a Syma csarnokba most hetvegen? Ugye most lesz?

Sziasztok,
Csilla

KépKép
Kép
 
 


proba

KépKép
Kép
 
 


bocsanat meg egy proba :oops:

KépKép
Kép
 
 


Sziasztok!

Jók ezek a nadrágok, csak sajnos a távolság miatt nekem nem igazán elérhető. Kismama boltban ugyan lehet kapni, de iszonyú drágák!
Valaki közületek tud varni? Szívesen venném ennek a nadrágnak a szabásmintáját.
Az egyik kismamaújságban (talán szeptemberi) lehetett kérni szabásmintát, de azóta sem kaptam meg.

Szülésznő választás:
Nekem is választott dokim van, és nekem sokan javasolták is, meg voltak olyanok is akik ezt feleslegesnek tartják. Persze függ attól is, hogy az adott kórházban milyen szülésznők vannak. Van olyan hely is, ahol nem igazán szükséges, mert bárki lesz is bent éppen, biztos, hogy meg leszel vele elégedve, odafigyel rád. SOk előnye és hátránya is van a választott szülésznőnek. Na és persze a költségek akkor igencsak emelkednek! Még én sem döntöttem el mi legyen, de én hajlok arra hogy nem választok.

Tegnap voltam 4D UH-n. Most már biztos hogy lányunk lesz. A kisasszony nagyon jó volt hozzánk, mocorgott egyfolytában, megmutatott mindent magából amit szerettünk volna látni.

KépKép
 


Sziasztok!

Régebben írtam ide, csak akkor még dolgoztam és nem igazán tudtam követni az eseményeket.
Nagyon jó témákat hoztok fel.
A fájdalomcsillapítással kapcsolatban (EDA) nekem eddig majdnem mindenki javasolta. Persze ez nyilván attól is függ, hogy milyen gyorsan zajlik le a szülés.
Választott dokim nekem is van és most én is a szülésznő választáson gondolkodom. Bár amennyire hallottam nálunk elég segítőkészek.
Nagyobb dolgokat már vásároltunk (kiságy, babakocsi) még a ruhák nagyrésze és az apróságok vannak hátra. Ha van azon a helyen használtruha bolt, ahol laktok, akkor ott szerintem érdemes körülnézni, mert egész jó darabokat lehet kifogni, elfogadható áron.

Domi!
Külön örülök, hogy írtad, hogy voltatok 4D UH-on és, hogy jól sikerült, mert mi majd a 28. héten megyünk, de kicsit rámijesztettek, hogy inkább csak a 32. hét körül érdemes menni, mert akkor lehet jobb képeket csinálni. Nem tudsz esetleg egy-kettőt feldobni? :)

Szerettem volna még kérdezni Tőletek, hogy Nektek mi a véleményetek a köldökzsinórvér-vételről? Gondolkodik rajta esetleg valamelyikőtök, mert mi most elég bizonytalanok vagyunk a témával kapcsolatban.


Ja! Még a baba-mama szobáról. Szerintem is jobb, ha együtt van a kisbaba és az anyuka, főleg a szoptatás miatt, azon kívül így az anyuka tudja tisztába tenni, köldökét ápolni és ha esetleg nem akarna igazán sikerülni, akkor a kórházban még mindig ott vannak a nővérek, akiktől lehet kérdezni és nem otthon eseik kétségbe az ember, hogy ezt most hogy csinálja.

Húúú, jó hosszú lettem. :oops:
Ne haragudjatok, hogy külön nem írtam személyesen mindenkinek, de próbálom felvenni a fonalat.

Sziasztok!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

hu, ez a koldokzsinorver-vetel tema erdekes, mi gondolkodunk rajta, viszont nem vagyunk benne 100 %-osan biztosak, ki tudja mi lesz majd, kicsit nekem bizonytalan...

tobbiek?

Csilla

KépKép
Kép
 
 


Sziasztok!

Tina:
A 4DUH-val kapcsolatban én többféle véleményt is olvastam, hallottam, volt aki azt mondta, hogy 30 hétig nem érdemes, vagyis lehet, csak akkor még "látványilag" nem annyira élvezhető, ugyanis a magzaton még nincs nagyon lerakódva zsírpárna és még olyan "ufószerűen" néz ki. Viszont ennek az ellenkezőjét is hallottam, hogy a 30. hétig érdemes megcsináltatni. Szerintem ha van lehetőséged rá, menj el, nagy élmény, másrészt pedig ha biztosra tudni szeretnéd a nemét, itt tutira megmondják. Azért egy kis szerencse is kell hozzá, hogy a kis pocoklakó jó helyzetbe feküdjön és ne csak a hátát mutassa meg a fenekét.

A képet megpróbálom feltenni, csak a méretén változtatnom kell, mert túl nagy.

Az őssejt levételbe mi belevágunk! Mi miatt vagy bizonytalan? Én járok terhes tanfolyamra, ott hallgattunk meg egy átfogó előadást az őssejt levételről, tárolásról, felhasználásról. Szerintem csak előnye van, hátrányát viszont nem érzem. Az őssejtek levétele nem jelent kockázatot, és Csillaz, éppen azért mert ki tudja mikor kinek lesz rá szüksége a családban érdemes megcsinálni.
Tudtok infót nézni a www.sejtbank.com címen.
Nem olcsó, de kamatmentes részletben lehet fizetni. Két évig, havi 15 eFt. Én úgy gondolom, hogy megéri, főleg ha szükség van a felhasználására. Ezen a honlapon a megállapodás is fönt van, azt is meg lehet nézni.

Tina, most nézem csak, hogy Dunaújvárosi vagy! Nem jársz a tanfolyamra? Keddenként van 16 órakor!!! Én is oda járok!

KépKép
 


Sziasztok!
Tina: A 4D UH képet sajnos nem sikerül ide feltennem, mert a mérete túl nagy, ha kevesebbre veszem akkor meg élvezheteten. Ha érdekel, írd meg priviben, e-mail címedre elküldhetem, ott nagyobb képeket is lehet csatolni.

KépKép
 


Sziasztok!
Az őssejtlevételről:mi pont a héten döntöttünk úgy, hogy legyen. Igaz, hogy 300000Ft összesen, de úgy fogjuk fel, mint egy életbiztosítást. Ráadásul rendesek voltak, mert kérdeztem sokat, mindent elmagyaráztak. pl azt is, hogy ha a szülők ugyanazok, akkor elméletileg, ha a nagyobb gyermekünkkel lesz probléma (amikor ő született nem tudtuk egyszerűen anyagilag ezt kihozni) szóval nála is fel lehet használni, sőt akár 95-98%ig is be tudnak épülni az őssejtek. Én nagyon jó dolognak tartom.
Domodina: Te melyiket választottad, a 30. heti viizsgálatokat, vagy azt, hogy a köldökzsinór vérből nézzenek majd mindent?
Sziasztok!
qka
 
 


Sziasztok!

Csilla, a 100 ezer, az nem semmi.
Én még nem beszéltem erről a dokimmal.

Domidina, én is szívesen megnézném a képet, úgyhogy elküldöm az e-mailcimemet priviben, átküldöd oda nekem?

Tina, turiba én is voltam már. olyan dögös ruhákat lehet ott kapni általában 690 vagy 990 Ft-ért, hogy csak na. Ott vettem egy galléros pólót, kis kötött mellénnyel, tiszta pasis, nagyon édes.
meg tündéri kantáros bársony és farmer gatyákat. és ezek általában olyanok, hogy nem is látszik rajtuk, hogy használtak.

a 4D-ről én meg pont azt olvastam, hogy a 30. hét után már nehezebb jó képet csinálni a babákról, mert kevesebb a helyük, és kevésbé látszanak jól, ott azt irták, hogy a 18 és 30 hét között javasolják leginkább.

Köldökzsinórvér: én iszonyú drágának tartom, úgyhogy mi most ebbe nem vágunk bele. Talán majd a következő gyerkőcnél.

Judit

Kép
 
 


Sziasztok!

Üdvözlöm én is az új topiclakókat!!! :)
Olyan jó lenne ha mi is "felpörögnénk" kicsit, részemről ígérem, hogy igyekszem jönni mindennap :)

Doreen!

Látom, csak pár nap van közöttünk, én is esélyes vagyok decemberi szülésre, mert eddig még mindig előbb jöttek a gyerkőcök, az első két héttel (indítás toxémia miatt), a második 1 hónappal :shock: , Melissa pedig 6 nappal...

én nagyon szeretném, ha Szenteste, valamint 25-26-án még itthon lehetnénk egyben, és 27. v. 28-án (apa szülinapja :) ) szülnénk :wink:
próbálok egyezkedni ez ügyben Maya babával, meglátjuk hallgat-e rám :roll: ...akkor Szilveszter napján jöhetnénk kb. haza, olyan jóóó lenne!!!

Orvos, szülésznő: az előző három gyereket Győrben szültem, elég rossz emlékeim vannak (nem a szülésről, az gyorsan ment) hanem az utána bent töltött napokról és a körülményekről ( kosz, zaj, stb. egy perc nyugalmam sem volt depisen, hullafáradtan jöttem haza)

a negyediket csak úgy vállaltam, hogy a győri kh-ba be se kelljen tenni a lábam (sajnos itt csak ez az egy van :( )
így most kezdetektől a Telki Kórházba járunk.
így most, negyedszerre új orvosom lett, nagyon elégedettek vagyunk vele eddig...szülésznőt azt hiszem nem fogadok, mert biztos érteni fogja a dolgát az éppen ügyeletben lévő...dúlán viszont gondolkodom, de lehet, hogy nem lesz, mert nekem nagyon gyorsan (2-3 óra alatt) lezajlottak a szüléseim...ez úgy nézett ki, hogy burokrepesztésig 5-3 perces fájások+ két ujjnyi méhszáj, utána viszont fél órán belül baba :shock:

ennek a gyorsaságnak persze ára volt, nagyon intenzív fájások jöttek...azt hiszem az én esetemben az EDA ezért nem jön szóba most sem, mert mikor már nagyon fájok és kellene (kitolás) pont akkor szokták visszavenni :(

bevallom őszintén: félek a szüléstől most is, még a programcsászár is megfordult a fejemben :roll: , de mivel a kislányom fejvégű fekvésű és nem lesz túl nagy Ő sem ( max. 3kg)
őrültség lenne felvágatni a hasam különösebb ok nélkül, és hát a császár utáni felépülés nem egy leányálom :?

baba-mama szoba: én is mellette szavazok...az első fiamnál még nem volt ilyen, a másodiknál és a kislánynál már igen, és nagyon jó dolog szerintem...igaz, hogy kevesebbet tud a mama így pihenni, de én ki sem bírtam volna, ha nincsenek mellettem...és az otthoni éjszakai ügyeletre is fel kell készülni :wink:

őssejt levétel: mi is levetetjük, mivel utolsó baba lesz, többet nem lenne rá lehetőségünk...és Telkiben van egy "akciós csomag"ami a szülés+őssejtre vonatkozik, így együtt nagyon kedvező.

vásárlás: ruhácskákból már rengeteg van, azt már nem kell venni :)
van pihenőszékünk (ez nekem újdonság, Melissának nem volt :) ),
zenélő forgónk, vettem sterilizálót, mellszívót, cumisüveget (sajnos egyszer sem volt elég tejem, hamar tápszerhez kellett nyúlni :( )
de azért optimista vagyok, most is próbálkozom, hátha...
így én is megvettem a Szoptatás c. könyvet.

babakocsit már kinéztük, talán a jövő héten megvesszük, a bútort megrendeljük, és egy festés is hátra van a mi szobánkban, ott lesz a Pici az első hónapokban.
még néhány apróság kell, és persze a kórházi cuccok összekészítése...

lenne egy kérdésem: Ti vesztek légzésfigyelőt?
én gondolkodom rajta, de annak csak úgy van értelme, ha elvégzem a tanfolyamot is hozzá...

bocsi a kisregényért, remélem Ti is sokat írtok majd :)

Kép
Kép
Kép




Sheila
 
 


Sziasztok!

Domi!
Írtam privit. :)
Az őssejt levételnél még az is kérdés, hogy melyiknél a 3 közül. (Legalábbis én hármat találtam Mo-on, akik ezzel foglalkoznak.) Jövő héten átbeszéljük a férjemmel és szerintem dönteni fogunk.

Sheila!
Mi nem veszünk légzésfigyelőt. Első időkben mindenképpen velünk fog aludni, valamint próbálom majd úgy elhelyezni a kiságyban, hogy amikor mi is alszunk, akkor ne hason vagy háton legyen, hanem egy picit oldalt. Bízom benne, hogy nem lesz koraszülött vagy egyéb más tényező, ami miatt szükséges lenne a légzésfigyelő.

Most hirtelen csak ennyi.
Sziasztok!

Kép
Kép
 
 


Tina!

Lehet, hogy mi sem...végülis eddig sem volt.
Ez is csak egy tressz -forrás lenne, és nálunk is mellettem lesz a baba, alig fél méterre :)

Kép
Kép
Kép




Sheila
 
 


tressz=stressz

Kép
Kép
Kép




Sheila
 
 


Sziasztok!

Őssejt:
Gka: az őssejt levétellel kapcsolatban még csak annyit döntöttünk el, hogy megcsináltatjuk, nekem még azért utána kell járnom a dolognak, a tájékozottságom ezügyben még azért hiányos. Az erről tartott előadás után a köldökzsinór vér levétele jött szóba.
Nekem újdonság a 30. heti vizsgálat is amit írtál, kifejtenéd bővebben?

Vjudit: A képeket szívesen elküldöm.

légzésfigyelő:
Nálunk külön babaszoba lesz, persze úgy gondoltuk, hogy az első időkben én is ott lennék vele a szobában. Nem tudom hogy mennyire hasznos egy ilyen készülék beszerzése.

KépKép
 


sziasztok!

Sheila, a gyors szülés miatt azért egy picit irigyellek, még ha ez erősebb fájásokkal is jár.
Én tartok a hosszú vajúdástól.

a szoptatás könyvet én is olvasom, szerintem nagyon jó.
előtte meg a Szoptatni akarok-ot olvastam, az is nagyon jó volt.

Légzésfigyelőt mi sem veszünk. mindenhol azt olvastam róla, hogy igazából ha az ember nem tudja, hogy mit kell kezdeni egy nem lélegző csecsemővel, akkor fölösleges megvenni.
Bízom benne, hogy minden rendben lesz, és eddig semmi nem indokolja azt, hogy esetleg szükség lenne rá.

Nálunk első perctől külön szobában lesz Olivér, a mi hálónk a gyerekszoba mellett lesz.

Domidina:
elküldtem priviben az e-mailcimemet, megkaptad?

Panaszok
Estére mindig nagyon fáj a hátam, pontosabban a hátizmom, csak ha lefekszem, akkor enyhül.
és pár napja néha a rekeszizmom is begörcsöl, főleg ha felülök, vagy ha fekve egyik oldalról a másikra fordulok.
Valaki érez hasonlókat? Nincs valami jó kis trükkötök ellene?

Judit

Kép
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: