Új privát üzeneted érkezett!

Vjudit: nem kaptam meg a privit, próbáld meg újra.

Jó lenne a szülésen hamar túllenni, de az elsőre mindenki azt mondja, hogy erre ne is számítsunk. Hát én nem is számítok rá, fel vagyok készülve erre is. Aztán majd ott kiderül mennyire fogom bírni. Ha nem, még mindig lehet fájdalomcsillapítást kérni, ami azért enyhít a dolgon. De előre nem parázok ezen, felesleges.
Fő a nyugalom, semmi idegeskedés, stressz!!!

Panaszok
Nekem ilyen még nem fordult elő, hogy a rekeszizom begörcsölni. Estére már én is igénylem a fekvést. Igazából csak a délelőtt zajlik minden gond nélkül, azátn du, már inkább a pinehésé. Sokszor az álldogálás már nem esik jól.
Sokszor keményedik a hasam, bár szedem a rengeteg MagneB6-ot és ilyenkor csak a fekvés segít.

KépKép
 


Sziasztok!

Domidina, elkültem újra, remélem most már megkapod.

Haskeményedésem nekem is volt párszor, de azóta a kismamavitaminból 3-at szedek az addigi 1 vagy 2 helyett, és azóta nem keményedik a hasam.
Sőt a dokinéni is megdicsért, hogy milyen szép a vérképen, hogy nem kell szednem azon kívül semmi mást.

Ti hogy álltok a a kelengye vásárlással a ruhákon kívül?
Én irtam egy jó kis listát, hogy miket kell venni, ilyenek, hogy körömvágó, hajkefe, stb.
Ma láttam is egy hajkefe és fésü párost a dm-ben, 600 Ft volt talán és természetes sörtéjű volt a kefe, úgyhogy szerintem majd olyat veszünk.
Láttam jó kis körömcsipeszt is, az kb. 400 Ft volt, viszont a babaolló 1900 Ft, amin kicsit meglepődtem, mert szerintem az sok érte, majd még nézek máshol is.

A védőnőtől kapott könyv hátulján van egy kupon, egy ingyenes babacsomagra, ma át is vettem. Volt benne egy avent cumisüveg, egy mam játszócumi, és egy db pampers new baby pelenka. Bár én a pampersről csak rosszat hallottam eddig.
Úgyhogy én első körben liberót fogok használni, aztán majd meglátjuk.
Ti döntöttetek már erről?

Judit

Kép
 
 


Sziasztok!

Judit!
Olyan panaszokat nem éreztem, amit írtál, hogy begörcsölne a rekeszizmom. Régebben, mikor dolgoztam néha feszült a hasam, de mióta rendszeresen szedem a Magne B6-ot, azóta nincs probléma.
Éjszakánként fordulásoknál szoktam felébredni, de többnyire sikerül visszaaludnom.
Babakelengyével kapcsolatban még sok apróság hátravan. A Pampers pelenkával kapcsolatban azt hallottam, hogy sokan azzal kezdenek, aztán áttérnek a Liberóra. Mi vettünk két csomaggal a Pampersből (akciós áron volt), aztán majd meglátjuk, lehet, hogy mi is váltani fogunk.

Edina!
Írok Neked privit. (A szülésfelkészítővel kapcsolatban.)
Az őssejtes téma még mindig nem eldöntött.

Többiek merre vagytok?

Kép
Kép
 
 

 
 

Sziasztok!

Haskeményedésem nekem is volt egy darabig, aztán most már azóta több vitamint szedek, és azóta egyszer sem volt.

Viszont folyton előtej nyomokat találok mindenhol: melltartón, lepedőn. Elég fura, de örülök neki, így nem kell attól félnem, hogy nem lesz tejem.

Judit

Kép
 
 


Sziasztok!
Mivel babát tervezünk, igyekeztem olyan munkát találni, amit a kicsi mellett otthon is tudok majd végezni. Ez egy internetes munka. Én már regisztráltam, csinálom is.
Ha érdekel valakit, írjon e-mailt, és küldök neki egy tájékoztatót!
Sziasztok

uvme.mn@gmail.com

(freemail- ről ne írjatok, mert a válaszomat nem fogjátok tudni megnyitni)
 
 




Sziasztok!

Ismét jól eltűntem, nem is tudom, mi lenne, ha egy gyorsan pörgő fórumba szeretnék írni! :)

Csillaz, köszi a blogos dicséretet! :) Dehogy baj, hogy olvastad, miért lenne baj? :) Remélem jól éreztétek magatokat a Kolbászfesztiválon! Mi eddig minden évben voltunk, de most kihagytuk. Valahogy nem hiányzott az a hatalmas tömeg, füst és kajaszag, ráadásul szakadt az eső, így nekem már sok lett volna. :D Biztos jó volt, mert szinte minden ismerősünk/barátunk ment és nem panaszkodtak semmire az időjáráson kívül. :)

Az alvás nálam még elég jól megy, köszönhetem ezt a 22 hónapos szobacirkálónak, aki már reggel 6-7-kor bökdös, hogy keljek fel végre és adjak neki enni. :D Ha nem ugranék elsőre, akkor a nyomaték kedvéért nyitni-csukni kezdi a hűtőajtót, mert tudja, hogy azt nem szabad és arra tuti, hogy kimegyek. :D Minden délután alszom vele 1,5-2 órát, az nagyon jól szokott esni.

[b]Vjudyt
, a fütyi-dolog szerencsére nagyon gyorsan megoldódott. Több anyukát is ismerek, akiknek a rendszeres otthoni karbantartás meghozta az eredményét és nem kellett orvosi beavatkozás, úgyhogy ne félj! Az alvással nekem is ez az egyetlen problémám, hogy sokszor arra ébredek, hogy meg kell fordulnom, mert elnyomtam az egyik oldalamat és kicsúszott a kispárna a hasam alól. Nekem még az első terhesség alatt azt mondták egyszer a kórházban, hogy próbáljunk inkább a bal oldalunkon aludni, mert a jobb oldalon fut valami olyan véna, ami ellátja a babát és jobb, ha az nem nyomódik. A bal oldalon fekve állítólag csökken a vesegörcs esélye is, amit a növekvő baba okozhat azzal, hogy elnyomja a vesevezetéket. (Ehhez volt "szerencsém" 2 évvel ezelőtt, kegyetlen dolog, de sok-sok ivással elkerülhető.) Előtej nálam is van kb. a 17. hét óta, hol több, hol kevesebb. Néha átázik az egész felsőm. :D

DomiDina, gratula a kislányhoz! Nekem van fogadott orvosom, akinél Ricsi is született, de sajnos lehet, hogy most rajta kívül álló okok miatt nem tudok majd nála szülni, ez még addig kiderül. Reménykedem az utolsó percig, hátha mégis... Ha nem, akkor nem tudom, mert senki mást nem ismerek. Szülésznőt itt nálunk nem lehet választani, így marad az ügyeletes. 2 éve egy olyan tündéri szülésznőt fogtam ki, hogy jobbat választani sem tudtam volna, bízom benne, hogy most is így lesz.

Doreen, sajnos Ricsinek is dokiundora van az ominózus fütyivizit óta, pedig tündéri dokibácsink van. Itt van a rendelője nagyon közel hozzánk, minden nap elsétálunk előtte és eleinte még sírva is fakadt szegénykém, amikor elhaladtunk az épület előtt. Szerdán voltunk nála egy papírért, Ricsi közben végig azt hajtogatta, hogy "nemnemnem!" és közben ütögette elöl a pelenkáját. Még jó, hogy nem betegség miatt mentünk, mert szerintem hatan sem tudtuk volna lefogni egy vizsgálat erejéig.
Hülyeségeket én is szoktam álmodni, egyre nagyobbakat és egyre többször. :shock:

Barbee, szerintem jó a babás szoba, de erről megoszlanak a vélemények. Vannak, akik inkább pihenni szeretnének a szülés után, nekik inkább a hagyományos szoba a jó. Én babásban voltam, de csak félig-meddig az, mert éjszakára mindig elvitték a gyerekeket és sokszor délelőtt sem lehettek velünk, mert akkor voltak az aktuális vizsgálatok. Szerintem ezt kórháza válogatja. Ha lehetséges, akkor én mindenképpen babásba szeretnék menni most is. Ricsinél rengeteg tejem volt, nem is hittem volna, viszont sajnos nem tudtam rendesen szoptatni (vagyis ő nem volt hajlandó, azóta sem tudom, hogy mit rontottunk el), így üvegből kapta a lefejt tejet. Remélem, most ügyesebbek leszünk, mert hatalmas meló hónapokig 2-3 óránként tejet fejni és etetni hullafáradtan... 5 hónapig csak anyatejet kapott, és bevallom, már nagyon vártam a végét, mert eszméletlenül fáradt voltam...

Qka, akkor a mi elsőszülöttjeink pontosan egyidősek! :D Hol szülted a kisfiadat? Ha Bcsabán, akkor talán még a kórházban is találkoztunk, mert az én kisfiam is január elején lesz 2 éves! :D

Tina82, nálunk nem lesz köldökzsinórvér-levétel. Ricsinél sem vetettük le, így most sem. Nem érezném jól magam, hogy az egyik gyerekemnek megadtam valamit, amit a másiknak nem, ez az én hülyeségem. Nem mondom, hogy rossz dolog, elég sok dolgot olvastam róla, megoszlanak a vélemények is. Az tény, hogy most hatalmas kampányt csinálnak ennek a témának, de igazából még nem lehet tudni, hogy mennyire hatékony, mert nem áll rendelkezésre elegendő statisztikai adat. Én inkább nagy üzletet látok benne. Nem tudom... Igazából nem is a pénz miatt, a gyereke(i)mért az életemet is odaadnám gondolkodás nélkül, de engem annyira nem győztek meg a cikkek. Persze ez csak az én magánvéleményem, véletlenül sem akarok senkit lebeszélni, döntsön mindenki a saját legjobb belátása szerint. Legutóbb 2 cikket olvastam erről, belinkelem, hátha érdekel valakit:

dr. Masszi Tamás cikke,
Szent László Kórház, Csontvelő-transzplantációs Osztály


Cikk a Kismama magazinból

Sheila, nekünk volt légzésfigyelőnk, én így tudtam csak nyugodtan aludni. :oops: Addig használtuk, amíg Ricsi fel nem hajtotta a matracot és nem próbálta kiszedni az alá tett érdekességet. :) A párom mondogatta is sokszor, hogy majd megkérem Ricsit (iskolás korában), hogy lefekvés előtt kapcsolja be magának. :) Sajnos ilyen parázós vagyok. :oops: Most eladtuk a légzésfigyelőt és vettünk helyette egy babaőrző-légzésfigyelőt (2in1), mert a két gyerkőc majd egy szobában lesz később és ez a hangokat is továbbítja. Mi az Angelcare márkát választottuk, egyszer sem volt téves riasztás (csak ha kivettük a babát az ágyból és elfelejtettük kikapcsolni :D ), a matrac egész felületén érzékel, nem csúszhat ki a baba a hatóköréből.

Fájdalomcsillapítás: Itt nálunk ez nem kérdés, ez a kórház ugyanis azon kevesek közé tartozik, ahol soha nem alkalmaznak semmilyen fájdalomcsillapítást... EDA csakis programozott császár esetén van és más sincs... Bevallom, kicsit én is tartok a szüléstől, de megpróbálom elhessegetni a gondolatot. Nagy igazság, hogy először azért félünk, mert nem tudjuk, hogy mi vár ránk, a többedik szülésnél pedig azért, mert már tudjuk. :D Az szerencsére nem igaz, hogy minden első szülés sokáig tart, én élő ellenpélda voltam. Este 11-kor folyni kezdett a magzatvíz, éjfélre beértünk a kórházba, ekkor kezdett fájogatni is és hajnali 2.30-kor már kint volt a baba. Nagyon gyors volt, viszont rettentően fájt, szinte szünet nélkül, inkább nem is részletezem. :shock: Addig azt hittem, hogy magas a fájdalomküszöböm, de ez minden elképzelésemet felülmúlta. :D (Ettől függetlenül örülnék, ha most is ilyen egyszerűen menne majd minden.)

Nálunk most elég nagy változások vannak, a múlt héten voltam orvosnál és sajnos nem lett valami jó az eredményem. (Éreztem is, hogy sokat keményedett a pocakom) A méhszájam 1 centit rövidült és 1 centit nyílt az elmúlt 1 hónap alatt, így nagyon vigyáznom kell. Rengeteg magnéziumot kell szednem, letiltottak mindenről, nem végezhetek semmi házimunkát és főként nem emelgethetem Ricsit. Ezt a legnehezebb kivitelezni, de muszáj, ha nem akarok koraszülést. Emiatt most hirtelen kerestünk neki bölcsit napi 3-3,5 órára. nagy szerencsénk volt, mert valaki lemondta, így itt a közvetlen közelünkben lett egy hely, egyébként teltház van mindegyikben. Apája viszi majd reggelente fél 9-re (munkába menet), én pedig átsétálok érte délben, ebéd után. Hétfőn kezdjük a beszoktatást. Volt 1-2 álmatlan éjszakám miatta, bűntudatom volt, hogy én itthon vagyok, őt pedig "bedugom" egy bölcsibe, de azóta beláttam, hogy a másik babának is tartozom azzal, hogy mindent megteszek érte. Egy koraszülés miatt (ami elkerülhető lett volna) sokkal nagyobb bűntudatom lenne. Szerencsére Ricsi nyitott, vidám, társaságkedvelő kisgyerek, így remélem, hogy nem lesz semmi gond.

Most már befejezem, mert így is velem lesz tele a fórum. :D Szép hétvégét mindenkinek, vigyázzatok magatokra! :D


Kép

Kép
 
 


Most látom, hogy jóóól elcsesztem a kiemeléseket, bocsi! :oops: :D Csak a neveket szerettem volna és 1-2 szót a végén, nem pedig komplett bekezdéseket. :oops:

Kép

Kép
 
 


Szisztok!

Diverse!
Köszi a cikkeket. Még nem volt időm elolvasni, de elmentettem őket.
A bölcsivel kapcsolatban pedig tényleg ne legyen lelkiismeretfurdalásod, mert nyilván ha a helyzet nem így hozza, Te sem választottad volna ezt a megoldást. Lehet, hogy az első pár nap kicsit nehezebb lesz, de ahogy írod, Ricsi nyitott, barátságos kisfiú, biztos sikerül hamar beszoknia. :)

Sziasztok!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenkinek jól telt a hosszú hétvége, mindenki jól érezte magát!

Diverse: az őssejt levételével kapcsolatban valóban megoszlanak a vélemények, mint bármi mással kapcsolatban is vannak előnyök és hátrányok, de mi is belevágunk, már csak azt kellene eldöntenünk, hogy kinél tegyük. Egyébként én úgy gondolom, hogy ha valakinek van rá lehetősége anyagilag, ez nem terheli meg erőn felül a családot, akkor minden lehetőséget, esélyt ki kell használni a későbbiekre. Soha nem lehet tudni mikor, és főleg kinek lesz szüksége a családban erre, mégha nagyon kicsi az esélye is annak, hogy valaha is fel kell majd használni. Persze azt is olvashatjuk, hogy később is le lehet venni az őssejteket, de az már nem ugyan olyan, mint egy újszülött őssejtjei stb. Azért emeltem ki azt a pár szót, mivel írod, hogy nem szeretnél különbséget tenni a két gyerkőc között. Sokan vannak úgy, hogy csak az utolső gyermeknél vetetik le a kvzs-t, mert az egyébként a családban bárkinél felhasználható.
Hansúlyozom, hogy ez csak az én véleményem és nem azért írtam, hogy rábeszéljelek bármire is.

Más:
Babakocsi vásárlás előtt vagyunk még. Körülnéztünk már de mint írtam ebben is különböző javaslatokat kaptunk. Kinek mi a véleménye, gyakorló anyukák, védőnők....

Van aki a móseskosaras mellett érvelt, ill. olyan kocsi mellett, amelyik vizszintesre dönthető.
Kinéztünk egy tágas, jól felszerelt babakocsit, viszont annak fekvőfelülete nem volt vizszintesig dönthető. Erre az eladó azt mondta, hogy az nem is olyan jó, mivel a pelenka megemeli a baba popsiját, és így a feje úgymond lefele "lóg".
Van aki már megvette a kocsit?

Problémák:
Előfordult közületek valakinek olyan, hogy akár nyugalmi állapotban is, mondjuk amikor éppen fekszik, pihen hírtelen szapora lesz a szívverése? Olyan mint amikor valaki valami megerőltető dolgot csinált, futott pl. És ez többször is előfordul egy nap. Ilyenkor 110-120 a pulzusom.

KépKép
 


Domidina! Most csak pár szóban válaszolok az utolsó kérdésedre, mert rohanok. A terhesség alatt természetes a magasabb pulzus, mert ilyenkor nagyobb mennyiségű vér kering bennünk. A babát is el kell látni, így a szívnek is jobban (gyorsabban) kell dolgoznia. Nekem is sokszor szokott 110-120 lenni, igaz, nekem alapból is magasabb, mint az átlag (80-90). Eddig minden orvos azt mondta, hogy ez nem probléma.

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

DomiDina!

Holnap viszem a névjegykártyát a felkészítőre, ha akkor jó Neked és jöttök. (Ha nem, akkor írj és elküldöm az elérhetőségeket.)

Pulzussal kapcsolatban: általában minden kismamának magasabb- ahogy Diverse is írta, nagyobb a keringő vér mennyisége, alacsonyabb a vérnyomás--> a szívnek gyorsabban kell pumpálnia a vért. Mondjuk a 110-120 már elég magasnak tűnik, jó lenne megnézni a vérnyomásodat is. Ha fekszel, vigyázz arra, hogy háton semmiképpen ne feküdj! (Egyébként nekem is volt már ilyen gyorsabb szívdobogás érzésem, amikor szinte a nyakamban, tarkómnál éreztem lüktetést fekvés közben, de ahogy felültem, úgy elmúlt.)

Babakocsival kapcsolatban: mi már megvettük. A választott a Pierre Cardin ps 647-es lett. Nem is annyira arra mentünk rá, hogy milyen márkájú legyen, hanem a funkciók szerint. Nekem szempont volt a nagyobb fekvőfelület, jól lehessen téliesíteni, állítható legyen a tolókar és a magassága, bolygókerei legyenek, amik sz.e. fixálhatók. A fekvőfelütét ennek sem lehet teljesen vízszintesig dönteni, de ahogy néztem az a ritkább a mai babakocsiknál. (Talán a mózeskosarasak olyanok.) Használtan vettünk egyet, de teljesen újszerű állapotban, féláron a bolti árhoz képest. Aztán majd, hogy mennyire válik be, az majd a jövő zenéje.
(Akiket eddig anyukákat kérdeztem szinte mindenki azt mondta, hogy neki még nem sikerült megtalálnia a tökéletes babakocsit. :lol: )
Még a Bergon Cross volt, ami szóba jött, de kipróbáláskor nekem úgy tűnt, hogy a PC-t könnyebb mozgatni.
Ha esetleg a városban jársz, érdemes benézni a Bobo-Momoba, mert ott elég sok fajta van és számomra úgy tűnt, hogy az az eladó, akit kérdeztünk talán ért is hozzá.
Az biztos, hogy nem könnyű eldönteni, főleg, hogy manapság ekkora a választék. :roll:

Na megyek, mert még vásárolnom kell.

Sziasztok!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Fuuu de jo hosszu volt ez a hetvege!!! Vegigjartuk a csaladot, de mar jo hogy vege. :P

A babakelengyenk lassan bovul, a kisagyat amit mar regen kineztunk, most hetvegen vesszuk meg, pelenkazo komoddal. A bp-i Brendon mellett (majdnem mellett) van egy egzotikus butorok boltja es ott talaltunk egy tok jo fenyokisagyat - ifjusagiva atalakithato – es arban egesz jo. A neve „CS1“.
En allandoan bizonytalankodom nevadas tekinteteben, hihetetlen!

Nekem gorcseim nem voltak, de arra ebredek mindig, hogy nagyon faj az az oldalam amelyiken alszom. A baby mindig erdekes kidudorodasokat produkal a hasamon, nagyon titokzatos ez, hogy nem tudom, mije hol van csak úgy nagyjabol.

En vasat szedek (orvos irta fel) meg halolajat. Az Elevit elfogyott, a doki mondta hogy mar ne is szedjem.

Legzesfigyelot mi szeretnenk beszerezni, de baby orzot nem, mert ugyis hallom a lakasban ha sir a baba. Ami meg nagyobb beruhazas ilyen szerkentyukbol, es veszunk, az a parasito lesz. Tud valaki javasolni jot ami megfelelo arban van? A brendonban van most kupon akcioban (Anyak lapja) 30-ert egy Boneco ultrasonic 5 l-es (http://www.brendon.hu/campaign/viewer.a ... tid=115631), ami mashol is ennyi most akcioban, de a brendonban jovairjak a tagsagin es le lehet vasarolni.

Diverse,
a Te korhazadban nincs fajdalomcsillapitas? :?
vigyazz Magadra, es ne legyen lelkiismeret furdalasod a Ricsi miatt, valoban fontos hogy a kislanyod a hasadban jol erezze magat, es biztonsagban legyen. Tudjatok mar, mi lesz a neve?
A kolbifesztival lassan kinovi magat, csak sodort a tomeg es nem lattunk semmit.. Azert, a kolbik finomak voltak (parat megkostoltunk).

Domidina,
nekem is magas a pulzusom, allandoan melegem van, - szegeny ferjem zokniban alszik mert ejszakara kikapcsoljuk a futest – a vedono azt mondta, hogy ez nem gond.

Konyvajanlo: Ina May Gaskin: Utmutato a szuleshez

Van egy masik konyv amit elkezdtem olvasni, - Gina Ford: Kiegyensulyozott Babak es Nyugodt Mamak kezikonyve – olvasta valaki? Kivancsi lennek a velemenyere, mert ilyeneket ir benne, hogy a gyereket a kezdetektol a sajat kis szobajaban altassuk, mert utolag nehezen fog atszokni egy masik szobaba/kornyezetbe (hat en ezt nem biztos hogy meg tudom tenni), a babakocsi vasarlasnal azt javasolja, hogy probaljuk ki a boltban: osszecsukni, tologatni, felrakni egy polcra (mar amennyire varandosan ezt megtehetjuk) legyen benne eros biztonsagi ov ami megfogja a babat a vallan es a derekan, legyen hozza esovedo, de arrol nem szol hogy vizszintes legyen a fekves vagy ne.

Tovabbi kerdes:
Januar vegen megszunik a munkaviszonyom. Van hasonlo helyzetben valaki? A tb-t most magan uton kell ugye fizetni? Ha valaki tud bovebb infot, nagyon megkoszonnem!

Sziasztok!
Csilla

KépKép
Kép
 
 


Sziasztok!

Az előbb írtam egy hosszabb választ és elszállt az egész. Most kezdhetem előről.

Tina: Holnap nem hiszem hogy megyek a tanfolyamra, légyszi küld el az elérhetőségeket.
Azt hiszem én is ezt a típusú kocsit néztem, a PC legalábbis biztos. Nekem sem fontos a márka, hanem a szempontok amiket Te is leírtál.
A vérnyomásom normális. Utánanéztem egy kicsit a neten, hogy mitől lehet a szapora szívverés időnként, és a vashiány, vérszegénység tünete lehet. Talán van benne valami, mert az egy hónappal ezelőtti leletemben igencsak az alsó határon volt a vasszintem.

Csilla: Ezt a könyvet én is elkeztem olvasni, vévég nem jutottam rajta, mert egy kicsit túlzásnak tartottam amiket írtak. Kell valami rendszeresség a gyerek életében is, de ennyire szerintem nem kell komolyan venni. Inkább az igény szerinti szoptatás híve vagyok, ekkor is kialakulhat rendszer.
Nekünk külön babaszobánk lesz, de ez nem jelenti azt, hogy ha igényli nem lehetek vele. Ha kell ott alszom a babaszobába.
Én most az Éjszakai gondoskodást olvastam, amit ebben leírtak inkább elfogadható. Ajánlom Neked, akár összehasonlításként a másik könyvvel.
Különben meg eltervezhetünk mi bármit is előre, úgyis a gyakorlat fogja eldönteni, nam meg a kis bébi, hogy milyen igényei is lesznek.

Sziaszot: Edina

KépKép
 


Sziasztok!

Edina!
Priviben mindjárt elküldöm az elérhetőségeket.
A vaspótlás kérdését érdemes akkor az orvosoddal megbeszélned. (Ha szükséges, akkor receptre lehet csak venni úgy tudom.) Hallottam olyan orvosról, aki azt mondta, hogy amíg az alsó érték alá nem megy a vas, hemoglobin vagy hematokrit szint, addig inkább nem írja fel, mert több problémát okoz, mint hasznot (székrekedés). Mindenesetre az a legbiztosabb, ha megkérdezed Őt is.

Csillaz!
Párásító ügyben sajnos nem tudok segíteni.
Biztos jó lehetett a kolbász-fesztivál. :)
A munkaviszonyod határozott időre szól?
A TB-t lehet magánúton is fizetni. Viszont ha jól számolom addigra Te már szülési szabadságon leszel és ha jól tudom az alatt nem szünhet meg a munkaviszony.
Szerintem ha bemész a hozzátok legközelebb lévő TB kirendeltséghez, akkor ott tudnak Neked segíteni, mert ezek a TB ügyek elég kacifántosak. :roll:

Sziasztok!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Diverse, remélem minden rendben lesz a bölcsibe, és Ricsi könnyen hozzászokik. a koraszülés kiküszöbölése ér annyit, hogy azt a napi 3 órát bölcsiben legyen, és gondolom így azért könnyebb lesz neki, hogy nem napi 7-8 órát van bölcsiben.
Egyébként, a pici születése után is bölcsis marad a Ricsi?

Csilla
A kiegyensúlyozott babák, boldog mamák könyvét én is elkezdtem olvasni, de aztán úgy döntöttem, hogy ez pont az, amit én nem szretnék csinálni. Minden mondatán elcsodálkoztam, vagy éppen felháborodtam, így nem is olvastam tovább.
A TB most valóban kesze-kusza, lehet, hogy még ők sem tudják, hogy mi a teendő.
én 2001 óta dolgoztam ugyanazon a helyen, most táppénzen vagyok ugyan, de a munkaviszonyom él, és a TB szerint nincs rendezve a biztosításom.
Már írtam nekik levelet, elektronikus úton is kértem, hogy rendezzék az ügyemet, most valószínű személyesen kell bemennem, hogy kiderítsék, akkor hová tűnt az a 6 évnyi befizetett tb járulék.

Erről a bal oldalon fekvésről nem is hallottam még. Bár én mindig a jobb oldalamon alszom el, mert ott fekszik a férjem. Csak később fordulok át a másik oldalamra, de én egyébként is aktívan alszom, tehát tök sokat forgolódok, helyezkedek alvás közben, most már persze kicsit visszafogottabban a hasam miatt.

De nekem is folyton melegem van, ha kocsival hosszabb útra megyünk, akkor a férjem pulcsit vesz fel, én meg csak egy vékony felsőt, és akkor mindkettőnknek jó.

Judit

Kép
 
 


Sziasztok!

Megvolt az első napunk a bölcsiben. :D Ma még csak egy órát voltunk és én is végig bent voltam, aztán majd folyamatosan "vonom meg magam" Ricsitől. Így elsőre nem volt semmi gond, a fiatalúr haza sem akart jönni. :D Azért kicsit félek, hogy mi lesz, ha már nem leszek ott, mert pl. ha valahol megütötte magát, akkor mindig odarohant hozzám egy pusziért és időnként ellenőrizte, hogy ott vagyok-e. A gondozónők nagyon szimpatikusak, a bölcsi itt van szinte a szomszédban és ez a napi 3 óra tényleg nem vészes, nekem viszont sokat segít, mert Ricsi mindig délelőtt a legaktívabb és állandóan emelgetnem kellene.

Domidina, én teljesen megértelek téged is őssejt-ügyben és tényleg nem azért írtam, amit írtam, hogy lebeszéljelek, csak kicsit megvilágítottam ezt az oldalt is, vagyis amiket erről olvastam/hallottam. Remélem, nincs harag! :)

Érdekes, hogy nekem soha senki nem említette, hogy a vashiány összefügghet a magas pulzussal, pedig biztos igaz lehet, mert nekem kezdettől fogva napi 2 szem FerroFolgammát kell szednem és még így is alacsony a vasam... Voltam már kardiológián is emiatt, de ott sem szóltak, pedig így megúszhattam volna egy kis idegeskedést. Köszi az infót! :D

Csillaz, nekem is folyton melegem van, nem is tudok csukott ablaknál aludni, résnyire nyitva kell lennie a leghidegebb időben is. :D Itt tényleg nincs szülési fájdalomcsillapítás a városi kórházban (egy kórház van összesen), de valahogy csak túlélem majd. :) Nem lesz egy leányálom, az biztos és egyelőre próbálok nem is gondolni rá. A kislányunk neve Noémi lesz, legalábbis eddig úgy néz ki. A kolbászfesztiválra épp emiatt nem mentünk, amit te is írtál, nem hiányzott a nagy tömegnyomor.

Kismamakönyveket nem nagyon olvasgatok, így sajnos egyiket sem ismerem azok közül, amikről írtatok. Ricsivel még nagyon sokat elolvastam és bebeszéltem magamnak minden hülyeséget (terhességi szövődményt), így most kihagyom. Egyetlen terhességgel kapcsolatos könyvet szeretek, a Barátnőim a terhességről címűt. Elolvastam jó sok babakönyvet is, megvan mind a 3 kötet Suttogó is, vannak benne jó ötletek, de némelyik távol áll tőlem és teljességgel kivitelezhetetlen. Például még egyetln könyvben sem találtam tökéletes megoldást az esti elalvások megkönnyítésére, pedig nagy szükség lenne rá. :) Ha valakinek esetleg van valami jó ötlete, hogy a 3 órás altatásból hogy lehetne fél órát csinálni, azt megköszönném. :D :D :D

Judit, még nem tudjuk, hogy marad-e Ricsi a bölcsiben január után. Ha nagyon jól érzi magát, akkor maradhat, mert társaságkedvelő, nyitott kisgyerek és talán jót is tesz neki a napi 3 óra gyerektársaság utána is. Ez még sok dologtól függ, majd látom, hogyan viseli lelkileg a bölcsit és a kistesó érkezését, aztán majd kitaláljuk, hogy mi lenne számára a legjobb.
Én is mindig a jobb oldalamon alszom el, mert ott fekszik a férjem, nem is tudnám másképp csinálni. :D Aztán reggelig forgok mindenfelé, főleg azért, mert hajnalban Ricsi is mindig átjön hozzánk a szobájából és bemászik közénk. :)

Tina, a Pierre Cardin babakocsikról elég jókat hallottam, több ismerős család is ilyet vett. Nekünk sajnos testvérkocsit kellett vennünk, mert Ricsi még nem hajlandó arra közlekedni, amerre szeretnénk és így nem mernék elindulni vele sehová. Főleg nem úgy, hogy ott van egy újszülött baba is. Így jártunk. :D

(El sem hiszem, hogy leírtam egy komplett hsz-t és Ricsi nem ébredt fel. :) )

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Diverse
Örülök, hogy simán ment az első napotok, már ez is sokat számít, hogy első nap élvezte az ottlétet. Na persze valószínű nem fog indiántáncot járni örömében, amikor rájön, hogy te nem leszel mindig ott vele, de biztosan megbarátkozik majd a helyzettel.
Egyébként volt már másvalakivel úgy, hogy ti nem voltatok ott? mondjuk fél nap a nagyszülőknél, vagy ilyesmi?

A Barátnőim a terhességről-t én is olvastam, nagyon jópofa könyv.
A Suttogót is olvasom, bár most pont felváltva a kismama Szoptatás könyvével.

ui: Diverse, szerintem a vonalzód rosszul számol valamit. Ha most 30 hét 2 napnál tartasz, akkor nem szülhetsz 131 nap múlva, mert az még több, mint 4 hónap lenne.
nekem a 27 hét 5 napnál 86 napot ír, ami reális, durván 3 hónapom van még hátra.

Judit

Kép
 
 


Sziasztok!

Diverse: Dehogy is haragszom! Ne viccelj! Ha így jött le amit írtam, akkor bocsi, egyáltalán nem így van. Ezt mindenki saját maga érzi, hogy érdemes-e megcsináltatni vagy sem. Lehet, hogy Neked van igazad, ki tudja!

Az alvással kapcsolatban én már sok helyről, orvostól is hallottam, hogy a jobb oldalon nem szerencsés aludni, mert ott fut egy ér, ami táplálja a babát és ha netán ráfekszel elzáródhat.
Ezzel csak az a baj, hogy - én legalábbis - nem tudok kizárólag csak a bal oldalamon aludni, meg háton se, úgyhogy elég sokat forgolódom. Az tény, hogy a bal oldalamon többet vagyok, néha nem is tudok a jobb oldalon, mert a Lili azonnal elkezd mocorogni, mintha tiltakozna ellene.

KépKép
 


Sziasztok!

Szerettem volna feltenni egy-két képet, de sajna nem sikerül, mert kiírja, hogy túl nagy a méret.

Végre összeszereltük a bababútorokat, úgy örülök neki. Mindjárt barátságosabb lett a szoba, persze még nincs teljesen kész, még csinosítom, de a lényeg már megvan!

Gondoltam megosztom veletek, ha nem gond, de nem jött össze. Ti hogy tudtok képeket betenni?

Edina

KépKép
 


Újra megpróbálom, hátha sikerül... csak a minősége nem biztos, hogy megfelelő... Kép Kép Kép

Sziasztok

KépKép
 


Domidina

először is köszi a 4D-s képeket, megkaptam.
a babaszoba valóban nagyon barátságos, és szép.

nekünk még a pelenkázó nincs meg, szekrény egyelőre nem is lesz, majd csak ha már nem férnek el a ruhák a pelenkázó aljában lévő komódban.

a kisággyal kapcsolatban meg azt javasolnám, hogy inább rakd el az ágyneműt, hogy ne porosodjon, mert ugyan a port ki lehet mosni, de az atkákat nem, és fölöslegesen ne telepedjenek bele.
Bár én is szívesen gyönyörködtem volna a már megágyazott kiságyban, inkább elraktam az ágyneműt, és majd csak a 36. hét után veszem elő, ha minden kimosok.

Judit

Kép
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan par szot irok,

DomiDina,
Nagyon szep a kisagy, meg a szoba!!! :oops:

Az atkakkal kapcsolatban: pont most ment el egy porszivo/tisztitogep ugynok a Lux-tol, bemutatta az egy honapja tisztittatott szonyegunkon es az ujonnan vett franciaagyunkon, hogy mennyi por es atka telepedik meg, hat nem semmi... viszont potom 370ezerert arulta a gepet, ugyhogy tovabbra is az atkakkal kell aludnunk. vagy nem tudom. :?

Tegnap elmentunk egy tok jo bababoltba Vecsesen www.katibababolt.hu, ahol minden sokkal olcsobb, a holgy aki vezeti a boltot egy csomo jo tanaccsal ellatott, pl. a KOKUSZMATRACcal kapcsolatban: amit 6-7ezerert arulnak, lengyel tipusu matrac, nem szabad megvenni, mert centinkent ragasztoval van osszeillesztve, ami altal elveszti a kokuszmatrac jellegzetesseget, az atereszto kepesseget. kb. 10ezerert lehet kapni a valodi, jo matracot. SZOPTATOSPARNAt arul 5ezerert, azt mondja, ami olcsobb, abba beleizzad az ember.
A kisagyakat, komodokat ok gyartjak, 17-18ezer Ft. Mindenkinek ajanlom a boltot, du. 4-20ig vannak nyitva, erdemes eljonni Vecsesre.

Tovabbi szep estet Mindannyiotoknak! :wink:

Csilla

KépKép
Kép
 
 


Sziasztok!

Nem hagyom teljes "harci díszben" a kiságyat. Elteszem én is a szekrényben, aztán majd a vége felé mindent kimosok.

Egyébként az atkák ellen ép most indítottam hadjáratot. Nem tudom mennyire hatásos, nekünk van egy vizes igen erős posszívó. Ennek a pici fejével porszívóztam ki a báránybundás paplanunkat centiről centire, mostam ki a párnákat. A szőnyeget is nem árt néha alaposabban átporszívózni. Valamit csak használ.
Biztos nagyon jók ezek a porszívók amit ajánlanak, de ki tudja ezt megfizetni!!!!

Jó éjt mindenkinek!

Sziasztok

KépKép
 


Sziasztok!

Az atkák ellen én azt olvastam valahol, hogy ha mélyhűtőbe rakja az ember mondjuk a plüssállatot, akkor az atkák így elpusztulnak. Na persze egy kis plüssállattal ezt az ember megteszi, de egy nagypárnával, vagy egy 2 személyes paplannal már nehezebb, a szőnyegekről nem is beszélve.

Csilla
azt a bababoltot nekem is ajánlották már. az árai tényleg nagyon jók, ott néztem ki egy fa összecsukható járókát, de végülis találtam egy másik boltot Pesten, inkább oda megyünk majd megvenni, mert innen Ráckevéről átmenni Vecsésre felér egy szép kis kirándulással.

Judit

Kép
 
 


Sziasztok!

Na mi van, hol vagytok???
Nehogy eltunjetek!

Tegnap bringaval mentem a vedonomhoz es a ferjem kiakadt, hogy mostmar nem kene bringazni. Szerintetek?

A parologtato geprol lebeszeltek, ugyhogy nem veszunk.

Irjatok!!!

Csilla

KépKép
Kép
 
 


Sziasztok!

Valóban mindenki nagyon eltünt, mi történik veletek?
Én is elég régen írtam, de egy gyors bekukk-ra itt voltam, csak valahogy nem igen volt hangulatom az íráshoz, na meg Csillán kívű nem jelentkezett senki sem!

Csilla, szerintem se volt jó ötlet a bringázás, ha belegondolok a mozdulatokra, ami vele jár, amikor néha már mozdulni is nehéz.
És miket mondtaka párologtatógépről, hogy sikerült meggyőzni arról hogy nem kell?

Én most a légzésfigyelőkről érdeklődöm, gyújtöm az infókat. Erről mi a véleményetek? Van valakinek tapasztalata? Az már biztos, hogy nekünk lesz, a férjem ragaszkodik hozzá, már csak az kell kitalálni hogy milyet.

Egyébként Csilla, a héten én is jó le lettem cseszve a férjem által. Csütörtökön délelött takarítottam az emeleten, tök jól éreztem magam, szép lassan, nyugodtam csináltam, nem volt semmi gond.

Igen ám, csak aztán 11 órakor jött a férjem, és mentünk a tescoba a heti bevásárlásra. Míg ő intézte a dolgát én összeszedtem ami kellett. Jó tele volt a kosár, a végére már alíg bírtam tolni.
Több se kellett neki amikor meglátta hogy szállok be az autóba, addigra kész voltam. Úgyhogy többet nem kell bevásárolnom.

Rettenetesen aggódik miattam, nem enged semmi megerőltetőt csinálni. Gondolom a Ti párotok is így van ezzel, legalábbis remélem!!

Persze a kelengyéből is még van mit megvenni, na meg jön a karácsony! Gondoltam elkezdem már most, hátha később már nem tudok jönni-menni, főleg ha az ember azt sem tudja mit vegyen.

Ti hogy vagytok a karácsonyi ajándékvásárlással? Én a férjemmel vagyok mindig bajban, hogy mit vegyek neki. A férfiaknak szerintem sokkal nehezebb venni bármit is!!!

Mára búcsúzom, aztán jelentkezzetek!!!
Sziasztok
Edina

KépKép
 


sziasztok,
most talaltam csak meg ezt a topicot.
en januar 12-re vagyok kiirva, s remelem, hogy megvarja a kolyok, mivel addig meg 3 vizsgam es egy koltozes is hatravan. bar ezek december kozepeig lezajlanak-remelem, de azert jo lenne meg kipihenni az elotte levoket magammal es a csaladdal torodve. kislanyom 5 eves lesz decemberben, a pocakban levo viszont fiú, eleg hamar megmutatta magat, ezert volt idonk megszokni a gondolatot.
nekem is egy ujjnyira nyitva a mehszaj, bar a magneziumot allitolag csak akkor szedjem, ha kemenyedeseket erzek. de nem erzek, foleg az elozo terhesseghez kepest.
a pulzusom viszont magas, s a verszegenyseg is fenn all parban vele, bar inkabb folsav, mint vashianyos verszegenyseg.
az elsot a sote II.-on szultem, most fontosabb volt a kozelseg, ezert az uzsoki.
Mar nem emlekszem, melyikotok irta, hogy 300 E-ert taroltatja a koldokzsinorvert, mivel mi is le szeretnenk venni, de nem dontottunk meg a 3 intezmeny kozott (Sejtbank, zelion, Krio), van valami otletetek. Azt hiszem, egyedul a krional lattam 300E Ft koruli osszeget, a tobbi 350 inkabb, viszont profibbnak tunnek. Ti mi alapjan dontottetek?
 
 


megprobalom a vonalzokat!

Kép
Kép
 
 


hm.
megegyszer

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Rég jártam erre megint :oops:
jó sokat írtatok :) :)

Momoska!

Üdv itt!!! :) :) :)

DomiDina!

gyönyörű a babaszobátok, barátságos, kedves, hangulatos :) :) :)
mi még nem gyűjtöttünk erőt a két hatalmas könyvesszekrény lepakolásához, és átszállításához a fiam szobájába ( csak így fér el a kiságy és a pelenkázó az ágyam mellett)
de holnap nekiállunk, mert festőt kell hívni lehengerezni azt a falat, mert anno. ( két éve) kimaradt, mert akkor már ott állt a szekrény :roll:
viszont már csak át kell gurítani a falat, az meg egy-két órás munka...
ha ez megvan, megrendelem végre a kiságyat és a pelenkázót, egy hét alatt megjön...és moshatom a babaruhákat!!! :) :) :)

engem már kerülget a "fészekrakás" a kórházi cuccok már szinte teljesen összekészítve, a babának is már csak pár apróság hiányzik, a bútorokon kívül...

a héten megvettük a babakocsit és a fürdetőállványt káddal-pelenkázóval, és vettem néhány csomag pelenkát is (pampers, libero vegyesen) az első hetekre elég lesz.

Diverse!

Azt hiszem, mégsem veszünk légzésfigyelőt, csak bébiőrt...
Melissánál sem volt, és elég sokszor olvasom a nemrég szült lányoknál, hogy rengeteg a téves riasztás :roll: , ez engem az őrületbe kergetne.,..
és úgyis ott lesz mellettem, fél méterre...
meg szerintem a babakocsiban és pihenőszékben is sok időt fog tölteni...

az általatok említett Ina May könyv, a Suttogó és a Szoptatás nekem is megvannak, már ideje lenne elkezdenem olvasgatni, de folyton más dolgom akad :roll:

az őssejtet viszont mi is levetetjük, kedden kell visszavinnünk a szerződést aláírva a H-ba...
mi jó dolognak tartjuk, Melissánál még nem volt rá lehetőség, és mivel nekünk Majácska lesz az utolsó babánk, ez az utolsó alkalom.

Jó hétvégét Mindenkinek!!!

Kép
Kép
Kép




Sheila
 
 


Sziasztok!

Írtam egy hosszú levelet, és elszállt, úgyhogy most kezdhetem előlről, bár lehet, hogy ez már rövidebb lesz.

Csilla, a biciklit szerintem is elfelejthetnéd most már.
engem szeptemberben tiltottak le róla, pedig előtte én is mindenhová azzal mentem itt Ráckevén, mindennapi vásárlás, védőnő, háziorvos, stb.

DomiDina
légzésfigyelő ügyben nem tudok neked tanácsot adni, mert mi azt nem veszünk.

viszont bébiörzőről tudna nekem bárki tanácsot adni? melyiket érdemes megvenni, melyiket nem?
Olyat szeretnék, ami két gyereket is kibír.

Ma bővült a babakelengyénk. Vettem egy kisollót, textilpelenkát, textilfürdőlepedőt, vízhőmérőt, fülpiszkát és popsitörlőt.

a karácsony most kicsit háttérbe szorul nálunk. a család többi tagjának és a közeli barátoknak csak szimbolikus ajándékot fogunk venni, valószínű megértik majd, hogy hogy nekünk van mire, pontosabban kire költenünk.
a férjemmel egymásnak meg egy kamerát veszünk, hogy mire Olivér megszületik, meglegyen, úgyhogy ezen kívül csak valami apróságot veszünk egymásnak, hogy legyen valami meglepetés is.

Momoska üdv itt köztünk.
sejtbank ügyben nem tudok segíteni neked, mivel nekünk ez most nem fér bele.

Sheila
te nagyon serény vagy, hogy már szinte minden cucc össze van pakolva, és már mosol.
Nekem még csak a listám van meg, hogy miket kell megvenni, mit kell a korházi csomagba rakni, stb.
én a mosást valószínű csak karácsony körül fogom elkezdeni, de azt még nem döntöttem el, hogy előtte, vagy utána?

egy kérdés: ki mit gondol a gyerekcuccok mosásáról? én úgy döntöttem, hogy spéci babamosószerrel fogom mosni egy darabig Olivér ruháit, külön a mienktől, és valami sensitive öblítőt használok majd az ő ruháinak.

JÓ hétvégét mindenkinek, és remélem ti is írtok.

Judit

Kép
 
 


Szia Judit!

Mosni még nem kezdtem el, aggaszt is, mert "moshatnékom van" de várok vele addig, míg megérkezik a pelenkázó és össze lesz rakva, hogy bepakolhassak...bár most, hogy leírtam ezt a mondatot eszembe villant, hogy legalább azokat kimoshatnám, amiben hazahozzuk Majácskát a kórházból, aztán addig beleteszem egy tiszta nylonba.

tiszta hülye vagyok, hét elején valóságos pánik tört ki rajtam, elrohantam köntöst venni, meg kimostam-kivasaltam a kismamahálóingeket, vettem bugyikat (2 cs. eldobhatót is), zoknikat, betéteket és összeraktam a tisztasági csomagot...

viszont papucsom még nincs, el kell intéznem a friss házassági anyakönyvi kivonatot, és vennék egy új táskát is, amibe a cuccom belefér.

Maja holmiját belekészítem a babahordozóba, hogy Apának csak hoznia kelljen, ha jön értünk, ne kelljen keresnie semmit, mert erre a férfiak alkalmatlanok szerintem :roll:

én a Dm-ben vettem folyékony bébimosószert (Dreft) és Quanto sensitiv öblítőt , és én is külön mosom a ruhácskákat majd egy ideig, Melissánál is így tettem.

azért ez a serénység (ami egyébként nem jellemző rám :lol: ), mert a múlt héten elég sokat keményedett a méhem, volt olyan éjszaka amikor komolyan megijedtem :roll:

kedden megyek orvoshoz, remélem méhszájügyileg nem okoztak be a keményedések, még min. 5, de inkább 6 hétig egyben kéne maradnom, bármilyen nehéz is most már, (és hétről -hétre nehezebb, ez már tényleg TERHESSÉG)

biciklizéstől én is óvakodnék, pedig a baba előtt sokat sportoltam (biciklizni imádtam ), de a két előző vetélésem miatt most túlságosan is óvatos voltam, még szobabringára is csak egyszer-kétszer merészkedtem...

de azon gondolkozom, hogy az utolsó hetekben mozogni kéne valami lightos kismamatornát v. jógát, hogy jobban bírjam a gyűrődést, és jobb kondiban legyek szüléskor (szükség lesz rá!)

Jó éjt Mindenkinek!!!

Kép
Kép
Kép




Sheila
 
 


Sziasztok!

Üdv itt Momoska. Én a Sote II-n fogok szülni, annak ellenére, hogy kb. 1 óra az út odáig, vidéki vagyok. Egy kicsit aggaszt a távolság, de remélem nem kell gyorsan a korházba érni, kivárja az időt Lili és akkor úgy gondolom minden simán fog menni.

A kzsv-rrel kapcsolatban mi valószínű a Sejtban Kft-vel fogunk szerződést kötni. 360eFt jelenleg az ár és itt van részletfizetési kedvezmény, hitel nélkül. A másik kettő közül az egyiknél egyösszegben kell kifizetni ahogy jól láttam, a másiknál pedig vagy kifizeted egyösszegben vagy hitellel.
Amit választottunk ott 2 évig havi 15e kell fizetni kamatok nélkül. Mi már meghallgattuk az egyik képviselőjét, és tetszett amit elmondtak.

Már én is elkezdtem gyüjtögetni a kórházi cuccokat, úgy vagyok vele, hogy ha jó időben kész van a csomag

Sheila, lehet hogy nem így van, de én a házassági anyakönyvi kivonatról azt olvastam, hogy a kórházban 1 hónapnál nem régebbi kivonatot kell vinni! Ha most kiváltod akkor már az nem lesz jó.

Judit, nekünk hagyományos, úgymond baba bébiőrünk nem lesz. Van adóvevőnk, amit be lehet állítani úgy, hogy a hangra kapcsol be. Mi ezt fogjuk használni, ill. a férjem hozzákapcsol az alsó szinten egy kis tv-t, hogy láthassam is mi történik a babaszobában, ha én mondjuk lent a konyhában vagyok.

A mosással kapcsolatban még nem igen gondolkodtam, még szerintem ráér, de az biztos, hogy külön fogom mosni a ruhákat és valóban jobb ha a babáknak való mosószerrel mossuk.
Én olyat is hallottam viszont, hogy nem szerencsés öblítőt használni, hogy ebbe mennyi igazság van nem tudom.

Egy kérdés a lányos kismamákhoz: Mi a véleményetek a füllbevalóról. Kórházban, vagy majd utána otthon, vagy később tetettek a fülébe, vagy nem tartjátok fontosnak?

Sziasztok, Edina

KépKép
 


Sziasztok!

Sheila, remélem nem lesz semmi gond a keményedések ellenére, és bőven lesz időd mindent megcsinálni.
a nekem való korházi csomagból nekem már csak a betétet kell megvennem, és eldobható bugyit.
Ki milyen betétet vesz/vett? én sógornőmtők kaptam néhány betétet, ami neki megmaradt szülés után, a corában lehet csak kapni, 28 db van benne, és kb. 2500 Ft. Azt mondta, hogy neki ez nagyon bevállt.

mi a véleményetek a málnalevél teáról? sok mindenkitől hallottam, hogy 36. héttől jó ha az ember issza, mert könnyebben tágul majd. Előtte viszont tilos inni. Én szerintem kipróbálom, ártani nem árthatok vele, teát meg amúgyis sokat iszom.

Domidina
a korházig nekünk is 1 óra az út, mi Ráckevén lakunk. én is bízom benne, hogy simán beérünk, minden gond nélkül.

a házassági anyakönyvi kivonatról én is sok mindent hallottam már. Rákérdeztem a korházban, ahol majd szülök, ott azt mondták, hogy 300 napnál nem régebbi kell, és ezt azzal magyarázták, hogy azért 300 nap, mert az a lényeg, hogy amikor a baba fogant kb, akkor érvényben volt a házasság. Ebben van logika.
Mi annak idején Pilisvörösváron esküdtünk, de szerencsére elpostázzák nekem az anyakönyvi kivonatot, nem kell elmennem érte, mert innek Ráckevéről, kocsi nélkül az sem lenne egy egyszerű dolog.

Ez a tv-s dolog jópofa. milyen ez az adóvevő, hogy ilyet is tud? vagy egy sima webkamerával oldjátok ezt meg?
mivel nekünk is kétszintes a házunk, ez lehet, hogy nekünk is hasznos lenne.

Öblítő-tilalomról én is hallottam már, de a sensitive szerintem nem árthat a babák bőrének, legalábbis remélem.

ugyan nekünk most fiunk lesz, de a fülbevalóról nekem az a véleményem, hogy szegény pici babát kár ezzel stresszelni csecsemőkorában. Bár mindenki azt mondja, hogy de hát úgy sem érzi, amíg kicsi. szerintem meg nagyon is érzi, sőt, még csak el sem tudod neki magyarázni, hogy miért van az a fájdalom, és hogy az majd elmúlik.
Ha a következő babánk kislány lesz, én biztos megvárom vele az óvodáskort, amikor már ő szeretne fülbevalót, és akkor könnyebben elviseli a fájdalmat, ha tudja, hogy ez egy fülbevalóért van.

Judit

Kép
 
 


Sziassztok!

DomiDina,
A legzesfigyelo szerintem nagyon fontos, allitolag az Angelcare-es a legjobb, mert az az egesz fekvofeluletet erzekeli. Viszont en elmegyek egy elsosegely tanfolyamra is (ket szombat) ahol azt is megtanulom, hogy mi van ha jelez a gep, hogyan kell ujraeleszteni.
Neha engem zavar, hogy annyira vigyaznak ram hogy semmit nem csinalhatok, es JOL FEL KELL OLTOZNOM ES SOKAT KELL ENNEM mert nem csak magamnak eszek, stb.
Karacsony: En is elore elkezdem megvenni a dolgokat, a legnagyobb dilemma hogy a ferjemnek mit vegyek… Karacsonyfat valoszinuleg berelni fogunk. Hogy honnan meg nem tudom.
A parologtatora azt mondtak, hogy csak a beteg gyereknek szukseges, vagy ha panel lakasban laknank Eleg ha kamillas vizet teszunk a futotest fole.

Hazassagi anyakonyvit nekem 300 napnal nem regebbit kell bevinnem. Fulbevalorol meg nem gondolkodtunk de szerintem raer. Sok kisgyerek a fulet szokta tekergetni, es lehet hogy utban lenne egy fulbevalo.


Momoska!
Udv itt!
Nem semmi hogy meg most fogtok koltozni, es vizsgazol is! Raadasul mar van egy kislanyod!
Ossejtbankrol nem tudok mit irni, mi valoszinuleg a masodik gyermeknel fogjuk igenybe venni.

Judit!
Ez a kamera otlet nagyon jo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Felvetem en is a ferjemnek az otletet!!!!
Bebiorzoben sajnos nem tudok segiteni, mi nem veszunk, mert ugyis hallom a lakasban ha felsir a baba.
En is karacsony kornyeken fogok mosni. Tudtok ajanlani jo baba mosoport? (Sheila, Toled mar meg is kaptam a valaszt :) ).

Nekunk meg kulon szennyestarolot kell vennunk a baba ruhaihoz.
A ferjem: A listamon szerepel egy kuka kulon a pelenkakhoz. Eleg nehezen ertette meg a szivem hogy miert kell, o ugy gondolta, hogy majd minden egyes pelenkazas utan kimegyunk kidobni a nagy hidegben a kinti kukaba a budi pelust. Szerintem eleg egy sima kuka is, nem szukseges a buzelzaros, 10ezer forintos..

A vecsesi katibababolt-ban most akcioban van: Angelcare kombinalt baby legzesfigyelo baby orzovel + ajandekba adnak egy buzelzaros kukat (ami egyebkent 8ezer forint), tulrendeles miatt.

Sziasztok, tovabbi szep napot!

Csilla

KépKép
Kép
 
 


meg egy kerdes: kihez ki megy segiteni szules utan es mennyi ideig? (ha megy)
hozzam anyu jon, ket hetre akar jonni, de szerintem egy het eleg.
valoszinu, ez egyentol fugg, az egyik baratnomhoz 6 hetig jart az anyukaja minden nap, de ok kozel laknak egymashoz, mi viszont 220 km-re.

KépKép
Kép
 
 


sziasztok,
amig keszul a vadascsirke(:-)), a csaladkedvence, gyorsan irok, mert a tobbi tag elment babszinhazba, s hatha lesz idom tanulni a vizsgakra, ugyanis kislanyom 4 het itthonlet (keztores utan) hetfon ment volna oviba, erre mara nathas let es kohogos, ugyhogy lopom az idot a tanulasra.
jo, hogy mondjatok az anyakonyvit. mi zebegenyben eskudtunk, s ha nem 1 honapos kell, akkor mar kipostaztathatjuk veluk.
aliznal nem volt se bebeiorunk, se legzesfigyelonk (olyan hangosan szorcsogott az elso ket honapban, hogy helyiseggel arrebbrol is hallottuk:-). vizont buzelzaro kukank se volt, de bizony napi ketszer le kellett vinnunk a cuccot egy ido utan, mert kibirhatatlan volt.
fulbevalo: en nem tartom fontosnak lanyoknal (sem), ezert ugy gondoltam, h. ha majd o keri, berakatjuk, egyszer mar emlitette, de elfelejtette azota. a baratnom kislanya 3 evesen ragaszkodott hozza, berakattak. akkor sem volt gond. a fulbeloves mar kimeletes.
mi is a sejtbankon gondolkodunk, mert egyik baratomek is most szultek, s azt mondtak, nagyon profik: 20 perccel a telefon utan mar ott is volt a futar a korhazban a kisborondert. viszont a zelion meg Magyarorszagon taroltatja. reszletfizetesben nem gondolkodunk (belekalkulaltuk ezt az osszeget a lakashitelbe, s azt ugyis majd reszletre fizetjuk, csak nem 2, hanem 20 ev alatt).

domidina:
kinel szulsz a soten? renegeteget fekudtem benn naluk, ugy ismerem mar, mint a tenyeremet, azt a helyet, bar eppen lemaradtam a hipermodern szuleszet atadasarol.
a kozeli korhaz nem is a szules miatt volt fontos nekem, hanem a vizsgalatok miatt. nagyon nem szerettem mar atautozni minden UH-ert, NST-ert stb. az egesz varoson. az uzsokiba meg atsetalok fak kozott, bar azert itt valoszinuleg fizetos szobaba kell mennem, ha a rooming in-hez es a szobaban levo furdohoz egyutt ragaszkodom.

betetbol nagy kell, es sok! tena lady night szerintem eleg!

tobbgyerekesek!
mit gondoltok a testverek kozti korkulonbsegrol? a tapasztalatok erdekelnenek.

Kép
Kép
 
 


csillaz.
anyukam feljon, amig korhazban leszek, o akart volna maradni utana is, de az elozo tapasztalatbol kiindulva, az elso hetekben jobb, ha megszokjuk a kozos letet a szuk csaladdal, s nem kell meg valakihez alkalmazkodni, viszont a 3. het es a 6. het kozott sok baba sirosabb, nyugtalanabb (nem mind), akkor pl. jo, ha van valaki, ha a ferjed keveset van otthon. mar lelkileg is. lehet, hogy akkor felhivom meg egy hetre.

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Írtam egy jóóó hosszú hsz-t, de amikor a képet akartam beilleszteni véletlenül a babanetes ablakot is bezártam! :twisted: :evil: :twisted:

Képtelenség, hogy mindent újra tudnék írni.
Lényegében:
babaruha mosáshoz sensitív mosószer, öblítő

szülés utáni segítség: beszéljétek meg a rokonsággal, hogy ki mikor jön, különben előfordulhat, hogy egyszerre özönlik oda mindenki, csupa jószándékkal, ami akár fárasztó is lehet- ezt szülésfelkészítőn mondták

babaőr, légzésfigyelő: nálunk nem lesz, mivel tőlünk kb. 1 méterre fog aludni a Picúr. Többektől hallottam viszont, hogy az Angelcare-s jól bevált nekik

szülés utáni betét: az első pár napban nagyon hasznos tud lenni a Tena Lady!

Edina!
Nagyon hangulatos a babaszobátok! :)
A férjemmel kapcsolatban: mintha kicserélték volna, mióta kismama vagyok! :D Tegnap reggel még el is mosogatott, ami nagy szó nála, mert sok mindent bevállal a háztartásban, a mosogatás kivételével. :D

Momoska!
Üdv közöttünk! Nem semmi, hogy még hátravannak a vizsgáid, költözés...Vigyázz magatokra! :)

Pénteken voltunk 4 D UH-on, de meg kell, hogy mondjam nagyot csalódtam. Picúr egyszerűen semmit nem volt hajlandó megmutatni. Ha egy kicsit fel is emelte a fejét, hogy láthassuk a kis arcát, akkkor meg odarakta a kezét. Ráadásul még mindig medencevégű fekvésű...
Teszek fel képet, remélem most nem rontom el.

Kép

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

a külön szennyestartó az én listámon is szerepel, és a kuka is. Bár a szagelzárós 10 000 es kukára nem szeretnék pénzt kiadni.
Valószínű egy pedálos felnyílós sima kukát fogunk venni, és minden pelenkát uzsonnazacsiba, vagy valami kis szemeteszacsiba rakok majd, annak az ára sem vészes, és a szagok sem terjengenek annyira.

családi segítség: első héten a férjem itthon lesz velem, és akkor megpróbálunk összeszokni, aztán második héten jön anyukám, és marad egy darabig, aztán ha már nem tud, akkor apukám lesz itt segítségnek.

Tina, lehet, hogy velem van a gond, de én semmit nem látok ezen a képen.

Judit

Kép
 
 


Sziasztok!

Vjudit: Azt hogy milyen típusú az adóvevő nem igazán tudom megítélni, normál rádiós, rövid hatótávolságú. Akkor szoktuk használni, amikor nyaraláskor pl. két autóval megyünk és egymás között ezzel szoktunk kommunikálni. Ezt úgy is be lehet állítani, hogy hangra bekapcsoljon. Külön van egy 7"-os tv monitorunk, és gondolom egy kamerával oldja meg hogy lássam mi történik a szobában.

Csilla: Légzésfigyelő tanfolyamra nem gondoltam, hogy el kellene menni, mivel ha azt hallani, hogy nem lélegzik egyszerűen csak fel kell rázni, mivel olyan mélyen alszik, hogy elfelejt lélegezni. Ehhez meg nem igen kell tanfolyam. Persze ezt most így könnyű mondani, és remélem nem fog ilyen előfordulni, mert azért biztos frászt fogok kapni.

Nálunk a szülés utáni segítség kérdése most kezd körvonalazódni. A férjem csak pár napig tud otthon lenni, utána anyukám (70 km-re lakik) felajánlotta, hogy nálunk lesz, de anyósom is szívesen segít, hogyha igényelem. 2-3 hétig szerintem biztos elkél a segítség, jó lenne ebben az időben minél többet pihenni, kímélni magunkat. Jobban gyógyulnak a sebek is, meg a szoptatáshoz sem árt.

Momoska: Dr. Újvári Elemérnél fogok szülni. Még a kórházat nem láttam, de a doki felajánlotta, hogy megmutatja amikor ügyeletes. Szülésznőt nem választunk, többek véleménye szerint fölösleges, akik ott vannak mind nagyon segítőkészek, szinte bárkihez kerüljek is. Persze kiemeltek egy-két szülésznőt, akivel nagyon meg voltak elégedve, de tulajdonképpen mindenkit dícsértek.
Én könnyű helyzetben vagyok, mert a férjem visz minden vizsgálatra, egyedül nem is tudnék eljárni a gondozásra. Mindenhova jön velem.

A házassági anyakönyvi kivonattal kapcsolatban biztos igazatok van, szerintem akkor ahol én néztem elírták egy nullával a számot. És valóban van benne logika, hogy miért 300 napnál nem régebbi kell.

Tina: Valóban nem a legideálisabb a kép, de azért profilból megmutatta magát, mégha a kezébe hajtja is a kis fejecskéjét. Amikor mi voltunk akkor is elmondta a Viki, hogy nagyon sokan így jártak, hogy mindig takarták a kis kezükkel a fejüket, vagy egyáltalán nem is láthatták, mert háttal feküdt. Nálunk is állandóan odakapta a kezét és nekünk szerencsénk volt, hogy egyszer sikerült úgy elkapni, hogy éppen máshol volt a keze. De ettől függetlenül szerintem nagy élmény, bár bevallom én egy kicsit többet vártam tőle. Amiket a neten is lehet látni 4D-s képeket, azoknál sokkal tisztább a kép, jobban ki lehet venni a vonásokat.


Egyékbként lesz még tanfolyami nap?

KépKép
 


Sziasztok!

Edina!
4D képpel kapcsolatban: csalódott voltam én is, mert az egész olyan elmosódottnak tűnik. Lehet, hogy a gépnek a milyenségén is múlik, hogy milyen felvételt tud készíteni? :roll: Máshol én is szebbeket láttam.
A tanfolyam befejeződött. Egy védőnői végzettséggel is rendelkező pszichológus volt és az anyává, apává válásról volt szó, a rokonokkal való kapcsolatról, hazajövetelről. A végén még bejött a főorvos, de nem mondott semmi újdonságot.

Judit!
A képen elvileg félprofilból látszik az arca, amint elé rakja a kezét és a fejét fogja. Az összes 4D-s kép közül ez lett a legjobban kivehető, de ez sem sikerült túl jól. (Összesen csak 3 készült :( )

Házassági anyak.kivonattal kapcsolatban. Szerintem ez kórházanként is eltérő lehet. Én az itteni kórházat kérdeztem, ott azt mondták, hogyha a városban házasodtunk össze, akkor nem kell semmi, de ha nem, akkor is elég az eredeti, amit az esküvőn kapott a házaspár. Bár ez számomra is furcsa, hiszen azóta akár többször is elválhatott és házasságot köthetett valaki. :roll:

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Tina, köszönöm a magyarázatot, így azért már kb. látom, amit látni kell.

Ez a házassági anyakönyvi kivonat téma meg elég kesze-kusza. az a legrosszabb, hogy mindenhol mást mondanak. bár én legbosszantóbbnak azt tartom, hogy ha az élettársaknak elég a nyilatkozat, hogy elismeri a gyereket, akkor a férj miért nem teheti meg ugyanezt? Bár lehet, hogy az sem menne egyszerűen.

Edina, a légzésfigyelővel kapcsolatban én is azt hallottam, hogy önmagában a légzésfigyelő nem ér semmit, kell hozzá a tanfolyam is. De hogy mennyi igazság van ebben, vagy csak azért mondják ezt, hogy egy kis pént behajtsanak még az embertől, az már egy másik kérdés.

Judit

Kép
 
 


vjudyt!
az eletarsi nyilatkozatert is be kell caplatni az onkormanyzathoz. az se egyszerubb.
aki mar postan igenyelt hazassagi anyakonyvit, az meg tudna mondani, hogy kell-e hozza kulon formanyomtatvany, vagy csak irni kell, s kuldik? s hogyan fizetunk illeteket ezesetben?

Kép
Kép
 
 


Momoska!

Az anyakönyvi kivonat kérésére nincs formanyomtatvány, egyszerű levélben írd meg a kérelmet személyes adataiddal, a házasságkötésre vonatkozó adataiddal és hogy milyen célból kéred.

Az illeték 2000,-Ft. Sajnos arra már nem emlékszem, hogy illetékmentességek között milyen indokok szerepelnek, de ha nincs köztük a gyermek születése, akkor ennyi. Az illetéket postán fizeted meg, arra a nyomtatványra ragasztva amit a jegyző küld meg neked. Az anyakönyvet azután postázzák, ha az illeték befut a Hivatalba.

Egyébként a 300 napnál nem régebbi házassági kivonat szükséges, régebbi biztos nem jó, hiszen ahogy Tina is írta, az idő alatt bárki többször házasodhatott.

Sziasztok
Edina

KépKép
 


Edina.
köszi. közben megtudtam, hogy illetékmentes ezesetben. s postafordultával küldik is. ugyhogy ma-holnap fel is adom.

Kép
Kép
 
 


Egy fontos kerdes izgat.
mikor alizzal terhes voltam, nem emlekszem, hogy a gyermek ennyit mocorgott volna. olyan normalisnak tunt. hol igen, hol nem. az ujkolok viszont -nehany nap kivetelevel - szinte egesz nap (bar ejjel kevesbe) mocorog. persze ez sokkal jobb, mintha keveset mozogna, de megis: mikor pihen?! sot mar arrol is hallottam tapasztalatokat, h. a mehen beluli viselkedese, hasonlitani fog a mehen kivulihez. kislanyom tenyleg soah nem volt egy ide-oda rohangaszos, elmaszkalos, tul aktiv fajta (bar mintha most potolna:-)).
mi a velemenyetek?

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Momoska!
Sok anyukávak beszélgettem erről, hogy méhen belül mennyire volt mozgékony a kicsi és megszületés után. Volt olyan, aki azt mondta- persze poénból-, hogy az ő kisbabáját elcserélték a kórházban, mert amilyen aktív volt a pocakjában, megszületés után annyira nyugodt volt. Szóval szerintem olyan messzemenő következtetést nem lehet levonni. Viszont azt mondták a szülésfelkészítő tanfolyamon, hogy amilyen napszakra jellemző aktivitás megfigyelhető méhen belül, valószínű, hogy születés után is hasonló lesz a "napi beosztása". (Remélem érthető voltam.)
Egyébként Picúrt én is nagyon aktívank érzem. Nem nagyon tellik el úgy 1-2 óra, hogy ne érezném, hogy mocorog. :)

Ma megyek fogorvoshoz... :? Remélem nem lesz nagyon vészes. (Kijött az egyik fogamból a tömés :? )

Sziasztok!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Én is feladtam a házassági anyakönyvi kivonat kérelmet postán.
Nekem is azt mondták, hogy illetékmentes, viszont csatolnom kellett a kismamakönyv másolatát.

mozgások:
Olivér nem sokat mocorog. mindennap érzem a mozgásait, bár néha előfordul, hogy elég nagyokat rúg egymás után viszonylag sokat, de inkább az a jellemző, hogy nyugis.
Bár egyszer éjszaka felébredtem, mert elzsibbadt a karom, és akkor nagyon aktív volt. Nem tudom, hogy minden éjjel ezt csinálja-e vagy csak éppen akkor.
Arról én is olvastam, hogy a méhen belüli vérsmérséklete megmarad születése utánra is, de hát ki tudja, hogy ez mennyire igaz.

Tina, sok sikert a fogorvoshoz.
Te kértél érzéstelenítőt?

Judit

Kép
 
 


Sziasztok!

Az én lánykám is sokat mocorog. Sokszor van úgy, hogy én is egész nap érzem és nem is akárhogyan. De van olyan nap is, amikor csak olyan finom mozgásokat észlelek, de ez a ritkább.

Éppen most is elemében van. Olyan mintha kezével, lábával egyszerre kapimpálna, mert egész lent is érzem, meg fent is. Az egész hasam mozog ilyenkor. Amikor lent érzem a mozgását, az nem éppen kellemes, sőt elég kellemetlen érzés.

Ti szoktatok keményedni?
Én tegnap délután elég sz...ul éreztem magam, csak feküdni tudtam, mert ha felkeltem rettentő feszülést éreztem és mintha egy szikla lett volna a hasamban, rettenetesen kemény volt. Ma azért már jobban éreztem magam, de még ma sem volt az igazi. Ma sem csináltam semmit, csak a varrógép előtt ültem pár órát, de az is elég volt. Csináltam a kis lurkónak egy állatfigurás pelenkatárolót.
A legjobb, ha vizszintesbe helyezem magam, akkor teljesen puha a hasam. Pedig szedem a MgB6-ot is.

Ennyit a panaszkodásról.

Fogorvosról én is gondolkodtam, hogy el kellene menni megnézetni, hogy minden rendben van-e? Eddig nem vettem észre hogy romlott volna a fogam, így mindig csak halogattam. Vagy ez majd a szülés után jön elő?

Kérdés: Málnalevél tea!! Mi a vélemény ezzel kapcsolatban? Érdemes inni a szülés megkönnyítésére?

Edina

KépKép
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron