Új privát üzeneted érkezett!

azóta sem alszik, közben volt egy peluscsere és most a kezemben sir

de még egy óra van a szopiig, de már enne . Na ilyenkor vagyok tanácstalan hogy adjkak neki vagy várjam meg a 3 órát. Vélemény?????

KépKép
 


nahat nekunk ma volt az elso hosszu sirasos ejszakank. tegnap ejjel is felkelt 2 orankent enni (altalaban ejjel kevesbe hosszan alszik), de akkor mindig visszaaludt, ma viszont lathatolag a sotetet es a maganyos kisagyat nem birta. ha vissza is aludt nyugtalanul fel ora - egy ora mulva sirt, de volt majdnem 2 ora, amikor szinte vegig, nem vettem ki (kegyetlenul), csak neha megsimogattuk, vagy apa kezet fogta, addig csond volt, de 4kor feladtam, szopcsizott, befekudt a mi agyunkban, 7-ig aludt, akkor ujra szopcsi, azota ott alszik. eleve nappal sokat a alszik a kis gonosz, ha meg 1-2 orat nem, akkor nezelodik. rank van szulsege, testkozelsegre, meg ugy tunik.

mi az anyakonyvet-lakcimkartyat (egy helyen) rogton elinteztuk szules utani 3. munkanapon. ott helyben kiadtak, masnap meg a teve utcaban rogton odaadtak a tb-kartyajat is, nem kellett varni, s mar - remelhetoleg - mindent le is adtam a munkahelyemen, azaz nem en, hanem a kedvesem.

edina,
szerintem 2 ora utan siman adhatsz neki szopcsit, max. kevesebbet eszik, ha meg ugyanannyit, akkor ehes volt, ha sokat sir, akkor meg is szomjazhat kozben, arra meg pont jo a szopcsi eleje. en neha masfel ora utan is adok neki, 1 ora elteltevel azert nemigazan.
foanyugalom.
nekem meg visszamardt a szulest megindito hasmenes, sajna eleg komolyan es csunyan, nem gyogyithato kronikus vastagbelgyulladasra gyanakodnak, hetfore irtak ki tukrozesre, de a 3 hetes szopcsis kolok mellett nem vallaltam, foleg altatas nelkul, meg amugy se, max. nyar vegen, mikor mar eszik mast is. ettol meg persze lelkiismeretfurdalasom van, hogy mi van, ha rosszabbul leszek. egyelore termeszetes gyogymodokkal kezelem magam, a heten javultam is, bar a tukrozes hallatan es az esti kialvatlansagtol ma kicsit rosszabb. de a hagyomanyos orvosokban ugyis nehezen bizom meg. rajtam nagyreszt meg csak rontottak.
kitartas mindenkinek:-)
m.
nagyon aranyosak a kishaverek. mind fekete haju:-)

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Hát úgy látom, nem unatkoztok, és van bőven eldönteni való dilemma, hogy akkor most mivel is tesz jót az ember, kire hallgasson, kire ne, stb.

Momoska, remélem a vastagbélgyulladás csak riogatás, és nincs nagy baj.

Nálam ma volt kint a védőnő, rendes, nem okoskodik, megnézte a gyerekszobát, meg elmondta, hogy szülés után szóljak nekik, férjem menjen be a receptekért, aztán majd kijönnek a gyerekorvossal, stb. Szóval nem prédikált.

Még mindig nem gyógyultam meg. Jó lenne minél előbb meggyógyulni, betegen nem lenne jó szülni. Bár OLivér még semmi jelét nem adja annak, hogy készülődne.

jó babázást mindenkinek.

Judit

Kép
 
 

 
 

Sziasztok!

Nori is sokat fent van, nehez elaltatni este furdetes es etetes utan, - mintha erezne hogy mi is aludni szeretnenk es nem vele foglalkozni - de most azt csinalom hogy etetes utan, ha elalszik, nem teszem rogton a kisagyaba mert akkor felebred es sir, hanem tizenot percet meg tartom a karomban es akkor olyan stadiumba kerulhet hogy mar nem ebred fel. most ejjel tizenegykor es kettokor evett, aztan mar annyira faradt voltam, hogy nem tettem a kisagyba hanem mellenk es ott csendben maradt otig.
Probalom a harom orakat kivarni, kiprobalok mindent hogy miert sirhat, kicserelem a pelust, nyugtatom, setalok vele, betakarom-kitakarom, s ha semmi nem jo akkor szopizunk. tegnap kivartam a harom orat, es valsz nagyon ehes volt mar, mert nagyon kapkodva evett, mohon, es nagyon sok levegot nyelt. a suttogo konyv szerint az ember ra fog jonni hogy mikor miert sir. eddig nekem ez nem sikerult, de turelmesen kivarom es figyelek.

szep napot!
csilla

KépKép
Kép
 
 


Momoska,
vigyazz magadra! remelem hogy nem az a gond amit mondanak a dokik. nekem pont az ellentete volt, nehezen jott a szeklet.
Judit,
Neked is jobbulast!!!

Csilla

KépKép
Kép
 
 


sziasztok!

hol vagytok?
kepzeljetek, bedurrant a bolcsessegfogam...... grrrrrrrrrrr de rossz

Nori ma ket ora hosszan keresztul nem tudott szabaduln a mellemtol (persze szakaszosan nem egyfolytaban), aztan most nagy nehezen elaludt... az arcan piros kiutesek keletkeztek, de allitolag ez termeszetes, a tejtol van.

Judit, meggyogyultal mar, ugye?

udv,
csilla

KépKép
Kép
 
 


Sziasztok!

Nálunk a helyzet változatlan. Reggel és este van az az időszak, amikor nem alszik el, másfél óra után már ordít mert megéhezett. Reggel még hagyján, akkor megetetem, de este hagyom sírni egy kicsit, jól elfárad és 10-11-kor elalszik és akkor alszik 4 órát is.

Szerencsére éjszaka alszik, meg napközben is. Igaz most is egy kicsit nehezen aludt el (1 órába telett) mert bántották a szelek, de most 4-ig nyugi van.
Uh. nem panaszkodhatom.

Judit jobbulást neked, de remélem már túlvagy rajta.
Tináról tudtok valamit? Mi van vele?

KépKép
 


Sziasztok!

Csilla a bölcsességfodat sajnálom, a legrossszab, hogy most még fogászatra sem nagyon tudsz elmenni, nem?

Úgy látom, az altatással mindannyian küszködtök. A babák miért nem szeretnek aludni? Gondolom, ti anyukák kapva kapnátok minden alkalmon, amikor aludni lehetne.

Sajnos még mindig nem gyógyultam meg, de azért már jobb, éjjel már nem ébredtem fel. Remélem hamarosan vége.

Ma a kenyeres, és egy ismeretlen nő is az utcán megállapították, hogy napokon belül szülök, 2 hetem már nincs hátra.
De a mai nst eredményre a doki azt mondta, hogy még semmi jele annak, hogy Olivér készülne kijönni.
Bár láttam, hogy frontból nem lesz hiány a következő napokban, aztán kedden telihold. kíváncsi vagyok, hat-e rám valamelyik.

Tináról nem tudok semmit, remélem minden rendben van velük.

Judit

Kép
 
 


sziasztok!

ez a hasfajas ez egy orulet!!!!!!!!!!!!!!

Judit,
drukkolunk Neked!!!!!!!!!!!

csilla

KépKép
Kép
 
 


sziasztok!

Csilla, sógórnőmnek illetve a kislányának a homeopátiás bogyó jött be hasfájás ellen: Chamomilla Vulgaris 15CH. előtte infacolt, és espumizant adott neki, de az nem használt.

Nálam még mindig semmi.
azt leszámítva, hogy tegnap óta nyomást érzek a medencecsontomon, és este volt négy fájásom, szabályosan 2 óránként, de azóta semmi.

Judit

Kép
 
 


egyetertek a hasfajas gonddal, iagazn osszerakhattal volna ugy a kolykoket, h. amikor megszulenek, mar alkalmasak legyenek az anyatej feldolgozasara:-),pedig (meg) nem tartunk az egesz delutani sirasnal, csak a nehai gorcsoknel, rovid sirasokkal olyan idoben, mikor meg feltehetoen nem ehes, de csak az eves ad neki vigaszt. bar eleg fura, mert van hogy fel oraval kaja utan, de inkabb 2 oraval utana, s akkor csak a szopcsi nyugtatja meg, ezert is tartja magat meg ejjel a joreszt ketorankenti szopcsihoz. olyankor aztan elhallgat, s alszik. 2 orat:-)
ja! es mar tobb, mint 4 kg, ugyhogy 1 kg-ot hizott 20 nap alatt. hm.
dehat oly gyorsan eltelik az a par honap...aztan lesz mas gond:-)
kislanyom pl nem volt hasfajos, megis 3 hetes koratol 6 hetes koraig szinte napkozben vegig sirt, 3 honapos koraig mar csak este nehany orat, s semmi nem vigasztalta meg, max. a cipelgetes a mozesben, viszont 2 hetes koratol ataludta az ejszakat, rogton 9-10 orat. kitudja, miajobb.
kitartas! mrt amugy meg olyan edesek, mikor vigyorognak almukban, sot nevetgelnek, s bujnak, nem?:-)

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Csak röviden:
Beszéltem Tinával, jól vannak, igaz később jöhettek ki a kórházból, mivel Dávid súlya nagyon visszaesett. A tejtermelése nem igazán akar beindulni és most ezzel vannak elfoglalva, próbálkoznak, hátha sikerül. Elég sok mindent kipróbált már, de eddig nem sok sikerrel.

Remélem ha lesz egy kis ideje, jön majd és mesél személyesen is nekünk.

Mi jól vagyunk, az éjjel 5,5 órát alud a kis Tüncikénk, igaz este éjfélig aztán semmit, és ment megint az üvöltés. Bár ez az alvása is elég nyugtalan már a vége felé, mert hallom, hogy nyög, nyom, de nem kel fel. Igaz mire felébred, már a kiságy szélénél van, majdnem keresztbe, annyit fészkalódik.

Sajnos sokszor én a ringatással sem tudom megvigasztalni, mert ilyenkor aztán kapálózik, rugdalózik és ugye a karomban nem igazán lehet. Beteszem a kiságyba ott megnyugszik, de csak egy rövid időre, aztán sírunk egy kicsit, aztán nagyon és amikor már látom, hogy rettenetesen álmos, aludna, akkor egy kis ringatás és úgy nagy nehezen elalszik. Ez kb. evés kezdete után 1,5 órával. Ha ez igy bejön, alszik még 1,5 órát aztán kajcsi.
De van, hogy nem és 2 óra után újra eszünk.

Van hogy napközben is alszik 4 órát egyfolytában, pl. tegnap de is.

Az este elég nehéz, amikor nyűgös, nem alszik, pedig álmos, na meg estére már én is. Hiába alszik hosszú órákat éjjel, estére olyan álmos tudok lenni, és van hogy eltörik nálam is a mécses, amikor már semmi nem használ!

Egyébként én minden szopi előtt adok neki INFACOLT.
Lehet hogy ez is segítene a hasfájás ellen!!

KépKép
 


Sziasztok!

Kinél hogy alszik a baba? egyedül a saját szobájában, vagy veletek egy szobában?

Judit

Kép
 
 


hat nalunk ejjel meg nem jott ossze 3 oranal tobb, sot...talan egyzer 3 es fel:-), de inkabb 2, meg mostanaban neha 40 perc hasgorcs ejjel 1-2 kozott, meg egy ugyanilyen nappal is van. delelott alszik inkabb hosszabbakat. meg szereket nem adok, de gondolkodom a homeopatian, penteken jon a gyerekorvosunk, o homeopatias orvos is.
borisz velunk alszik. nem is birnek atmaszkalni ilyen suruseggel egy masik szobaba, aztan - tervezetten- nyartol mar alizzal.
most ugyis panaszkodik - aliz -, hogy mi 3-an alszunk egy szobaban, o meg egyedul, ezert az apjat neha odakonyorgi magahoz a vendegagyra egy-egy ejszakara.

Kép
Kép
 
 


na. ma van borisz beavatasa a szabadban. eddig egyszer volt kinn ot percet az erkelyen, de ezt a szep idot nem hagytuk ki. kiraktam aludni, annyira nyugisan alszik (bar amugyis), h. majd nem lesz szivem behozni, pedig max. fel orat igertem neki:-)
remeljuk, tinanal rendbe jonnek a dolgok. csak nem szabad tul stresszelni. annyira tul van misztifikalva mostanaban ez a szoptatas dolog, h. az emberek mar ettol lesznek stresszesek, ha - atmenetileg - nem megy, aztan majd ettol nem megy. ha nem megy, se baj! Kép

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Nálunk külön szobánk van, de félig meddig ott alszom, ami azt jelenti hogy esti etetés után még a saját ágyunkba fekszem le, (ez max. 1-2 órát jelent, mert azért a férjem közelségét is génylem ilyenkor) de a köv etetés után már a gyerekszobába megyek aludni, hogy a férjem aludni tudjon mert korán kell kelnie. (Ez kb. 10 és 12 óra között van) Aztán a reggeli után megint a saját ágyiba megyek még egy kicsit, főleg hétvégén, amikor a férjem otthon van.

Na meg ha 10 perc után esetleg rá kell nézni akkor ott legyek mellette, ne a másik szobából kelljen átmenni.

Momoska:
Azt írtad, hogy a lányod már 2 hetes korától átaludta az éjszakát. Ez azt jelenti, hogy ezután már azt lehet mondani, hogy minden éjszaka így volt, úgy értem nem csak alkalomadtán, hanem ezt szokta meg?

Tudniillik Lili az éjjel 11 órás etetés után legközelebb reggel 7-kor evett, csak lestem, hogy hány óra van. De már az előző napokban is 4-6 órákat aludt.

És most is hogy megetettem 7-kor, leraktam a kiságyba és alszik, mint aki nem is aludta ki magát.
Nálunk a délután a nyügős időszak, illetve az este. Ilyenkor meg majdnem 2 óránként eszik, mert sírás nélkül ennyit bír ki az etetés kezdete után.

Nálatok, aki méri, mennyit esznek egy alkalommal. Mondjuk nem mérem minden etetéskor, de néha-néha kíváncsiságból. Most reggel pl. 110 g volt, de általában 80-120 között mozog.

Mi még nem voltunk levegőzni, most meg már megint jön a hideg!

KépKép
 


Edina,
hat irigylem az ejszakaidat:-)). nekem ez a legszokatlanabb az elozo gyermek utan, bar o meg nappal volt problemasabb, de azt is csak 6 hetes koraig.
igen, ugy volt. 2 hetesen aludt 10-11 orat ejjel, majd evett, s rogton visszaaludt, neha delelott 11ig, s nem volt kivetel. meg a betegsegei sem zavartak meg ebben. csak a szobatisztasag. 29 honaposan egyik naprol a masikra lett nappalra-ejjelre is szobatiszta, 1 honapig akkor is vegigaludta az ejszakat, aztan egyszer arra ebredt, h. pisilnie kell, s rajott, hogy akkor aktivizalhat minket, onnantol minden ejjel ezt "fullentette", majd mikor rajottunk, h. csak minket akar, akkor egyszeruen nem alltunk mar ellen, hagytuk h. atjojjon a mi agyunkba hajnalban, s ott aludt tovabb, ameddig mi aludni akartunk. ezt meg mostanaban is csinalja, bar az uj lakasban, a nagy agyaban mar tobbszor marad reggelig. DE! 2 hetestol 2 es fel evesig aludt ejjel, mint a tej. a haziorvos mondta is anno, h. ez nem lesz vegleges.:-))
mi belejottunk tegnap a levegozesbe. 1 orata aludt az erkelyen. (bar ott is felebredt a hasgorcsre:-(), delutan meg elmentunk egyutt alizert oviba, s meg egy orat setaltunk. ma mar nem latszik oly szepnek az ido.

Kép
Kép
 
 


ja. csak szuroprobaszeruen szoktam mertem, de borisz is kb. ennyiket eszik. igaz min. 7x egy nap. es mar 4100 gr. nem csodalom a hasfajast.

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

ITT GYONYORU NAPSUTESES IDO VAN!!!!!!!!!!!!! tuti megyunk setalni! A kedvem is nagyon jo, pedig nem sokat aludtunk az ejszaka... Pedig az elozo ejjel nagyon jol ment minden, apu kulon szobaba vonult mert mar nagyon faradt volt, es igy valahogy jobban mentek a dolgok. Azt hiszem, hogy az zavar hogy zavarjuk ot (apat, a paromat), es ezert ha felsir Nori, megha nem is ehes, megetetem, viszont ez valoszinuleg nem tesz jot a kis gyomranak es emiatt meg tobbszor faj a hasikaja. Ekkor nyogdos, befesziti a hasat, ami nem segiti elo a levego tavozasat, es adok neki egy cumit, amitol ellazul, es utana hallom a trottyokat. Majd kiesik a szajabol a cumi, es egy percre ra nyogdos majd sir. Szoval ez a cumi nem a legjobb otlet, csak idolegesen segit.
Edina, a ti modszeretek lenne szamunkra is a legelonyosebb, - mert most velunk alszik Nori -.

Judit, koszi a homeos tippet, ki fogjuk probalni, de elobb az angolvizet probaljuk ki, amit egyhonapos kortol lehet adni es allitolag nagyon jo.

Nori 60-120 ml-t szokott enni egy alkalommal, nagyon valtozo. Van amikor ot perc multan bealszik, akkor ebresztgetem, bufiztetem, es meg ot-tiz percet eszik.

Momoska, nagyon edesen alszik Borisz :) Ma is kiteszed?

Tina, remelem jol vagytok!!!

Udv,
Csilla

KépKép
Kép
 
 


Sheila, Lemona, Diverse, hol vagytok?

KépKép
Kép
 
 


Sziasztok!

Csilla, mi az az angolvíz? Én még nem hallottam róla.

Borisz ténylegn édesen alszik.

Itt is gyönyörűen süt a nap, úgyhogy én is kihasználom, és sétálok egy nagyot. Ha nem sétálok pár napig, sajnos vizesedik a bokám.
Olivér semmi jelét nem adja egyelőre, hogy szeretne megszületni, úgyhogy csak várok, és várok, és már annyira türelmetlen vagyok.

Judit

Kép
 
 


Sziasztok!
Csak egy gyors bekukk, mert mindjárt szopizunk, a tejem már csöpög.

Sajnos visszaolvasni nem igazán tudtam, ezért ne haragudjatok, hogy nem írok személyesen senkinek.
A gratulációkat olvastam, köszönjük.
A szülés nagyon jó volt, Dávid könnyen megszületett. (Írok majd szüléstörténetet is.)
A szoptatással viszont voltak/ vannak gondjaink. Először nekem nem akart beindulni a tejem. Mostanra úgy tűnik, hogy az talán helyreáll, viszont Dávid elég lustácska, úgy kell ébresztgetni a szopihoz, közben pedig 2-3 korty után bealszik. A jobb mellemen jól tudom szoptatni, viszont a bal oldali eléggé fáj, úgyhogy most ezen is ügyeskednünk kell, hogy megfelelő legyen a testhelyzet.

Remélem mindenkivel minden rendben van.
Juditot nem láttam, hogy közben szült volna, szorítok nekik, hogy rendben legyen minden.

Megyek megnézem az uraságot, mert valami nyöszörgés félét már hallok, talán ébredezik.

Majd még jövök.

Sziasztok!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

gripe water angolvíz (gyogyszertarban kaphato): http://www.vitalitas.hu/olvasosarok/onl ... 31/603.htm

Tina!
Orulok hogy hallok feloled/feloletek!!!
Ha csopog a tejed akkor minden ok!!!!!!!!!!! csak kitartas!
Nori is mindig bealudt... meg most is.

udv,
csilla

KépKép
Kép
 
 


igen, tegnap is kiraktam borkot,de csak 10 percre.
mi kiprobaltuk a lycopodium ch 9-et homeobogyot borisszal. mar nincsenek siros gorcsei, tehat mintha a fajdalmat enyhitette volna, de ugyanugy nyog, nyom folyamatosan. ma este szinte nem is enni kelt fel 3 orankent, csak nyogni fel orakat, s meg most is azt teszi, pedi hajnalban meg engem is lekakalt sugarban. akkorakat nyog, mint egy szulo no. biztos ott tanulta. szegeny. gripe watert mi is tervezzuk. remelem, bejon.
judit!
te meg ki ne csussz a januarbol, akkor szinte csak tina illik majd a topicba.
tenyleg. hol vannak a tobbiek???

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Tina, örülök hogy hallunk felőled, és hogy jó híreket!

Tegnap, vagyis ma szörnyű éjszakánk volt, azután, hogy nappal egész nap aludt és persze, gondolom éjjel már nem volt álmos.

11 órás etetés után az istenért nem akart aludni, persze én meg a lehető legrosszabbat tettem, amit tehettem, ringattam, csicsigattam, és persze egy-két perces szendergéseken kívül, csak sírt, meg pihizett, aztán ordított, amikor eltelt kb. egy óra.

Na akkor, amit Csilla is csinált, csak hogy nyugi legyen attam neki enni, aztán ez így ment hajnali 3-ig, amikor végre elaludt. Persze reggel 5.40-kor újra kaja, és kezdte volna előről, de a 2 órás alvásom után már elfogyott a cérnám, uh. be a kiságyba és mentem át a saját ágyiba vigasztalódni.
Aztán apus rázárta az ajtót a kicsire, ordítás 5 percig, aztán elaludt.

Hát ezt kellett volna csinálni éjjel is, csak ahogy Csilla te is mondtad, engem is zavar, hogy a férjemet zavarhatja a sírása és nem tudja magát kialudni, de ezt nem lehet csinálni, mert hozzászokik.

Meg kell tanulnia, hogy éjjel (persze ha nincs más baja) alvás van. Meg ahogy elnéztem a csukott ajtón keresztül nem annyira erős a hang, uh. lehet tőle aludni (mármint a párom) mert az üvöltés mellett azért aludni én sem tudok, de legalább álomba sírja magát.

Na szóval nekem ez volt az első rémes éjszakám, most meg holt álmos vagyok és kimerült, lelkileg is, uh. megyek aztán pihizek, ma ez lesz a program. Persze most még mindig alszik reggel óta, látszik hogy az éjjel nem aludt ős sem.

KépKép
 


Sziasztok,

Tegnap volt a gyerekdoki, megallapitotta hogy nagy a pocakja Norinak, es tele van levegovel. Azt javasolta, hogy ejjel az egyik etetes soran (ejfelkor) ne tejet adjak neki hanem baba vizet. Ezt tettem es reggelre ugy bedurrant a mellem - eszembe sem jutott hgoy le kellene fejni - majd gyorsan lefejtem.
Vettunk szelcsovet a hascsikaras enyhitesere, ejjel hasznaltam, es nagyon sok "dolog"+levego kijott a segitsegevel. Ajanlom mindenkinek akinek a babaja hasonlo problemaval kuszkodik.

Ma voltunk setalni, nagyon szep volt az ido csak kicsit fujt a szel. Mar nagyon varom a hetveget hogy egyutt legyen a csalad.

Ja es a doki azt mondta hogy ne hasznaljam az angolvizet. hm. igy most nem hasznalom.

Ejjel mar annyira faradt voltam hogy nem birtam elaludni, de mostanra rendezodtek a dolgok, ugy erzem.

Probalok feltenni kepet.

Vigyazzatok magatokra, kellemes ejszakat kivanok mindenkinek! Juditnak tovabbra is drukkolunk!!!!!!

udv,
csilla Kép

KépKép
Kép
 
 


Sziasztok!

Szinte élesben megtapasztaltam, hogy milyen az, amikor az ember szülni megy.
Tegnapelőtt este elkezdődtek a fájások, a 10 perceseknél elindultunk a korházba. mire beértünk már szinte 5 percesek voltak, aztán kb. 1,5 órán át 5 percesek voltak. Ez már hajnali 5-kor volt. azt mondták, délután, estére babázunk.
aztán a fájások megszűntek, a kezdeti 1 cm-es méhszáj maradt 1 centis, úgyhogy reggel 9-kor hazaküldtek, és azóta semmi.
Na ez aztán vaklárm a javából. Pedig már úgy beleéltem magam.
és a legrosszabb az egészben, hogy a korházban látogatási tilalom van, így a férjem nem jöhet be a szülőszobára, szóval egyedül kell majd végigcsinálnom, ami ijesztő.
Ma voltam újra ctg-n, egyelőre semmi. hétfőn újra ctg, aztán szerdán (amikorra ki vagyok írva), megyek a saját dokimhoz. persze, ha csak addig nem szülök.

Csilla, aranyosak vagytok a képen.

Judit

Kép
 
 


hat ez jo story, judit:-))) ezek aztan igazi joslo fajasok, meg azt is kiprobaltattak, beertek-e a korhazba majd idobn:-) ez a latogatasi tilalom tenyleg eleg kicseszes.

nagyon edes ez a kislany, csilla:-) tenyleg hogyan alltok a sargasaggal??? boriszon meg mindig latszik. buszke vagyok magamra, mert magamtol is a lycopodiumot szemeltem ki borisz gazos hasara, s ugy tunik hasznal is, legalabbis nem nyugos, csak gazos:-)), s ma itt volt a gyerekorvosunk, aki homeopatias is, s o is ezt mondta elso korben, sot az elhuzodo sargasagara is ezt ajanlotta, csak nagyobb higitasban, s mas adagolasban. azt mondta, h. majd a 2 honapos oltas napjan levesz vert, ha akkor is meg sarga, s megnezeti a bilirubint, h. tenyleg anyatejes sargasag-e, de o azt valoszinusiti.

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Sikerült valamennyire visszaolvasni. Látom ez a hasfájás dolog mindenkit utolért. Nekünk tegnap délután volt egy nehéz időszakunk. A végén már csak úgy nyugodott meg, hogy a csupasz mellkasomra fektettem. Ma volt kint a gyerekorvos és Ő is mondta, hogy val.szeg hasfájás lehet az oka. Mi az Espumisant próbáltuk, de eddig úgy vettem észre, hogy inkább a kakit segíti, bár ha az bántja, akkor az is jó.

Judit!
Nem semmi, hogy így abbamaradtak a fájások. A látogatási tilalom miatt nem irigyellek. Drukkolok Nektek továbbra is.

Csilla!
Nagyon jól néztek ki így együtt. :)

Edina!
Én szoktam mérni Dávidot, mert nekünk a nagyfokú súlyesés miatt kifejezetten javasolták. Egy alkalommal kb. 40-60 grammot eszik (1 mellből). Ez így nem tűnik soknak, de a kezdeti 20-30 grammhoz képest (2 mellből) nálunk iszonyat nagy eredmény. Mióta a kórházból hazajöttünk, 1 hét alatt 210 g-ot szedett magára. Nagyon büszke vagyok rá. :)

Momoska!
Mennénk már mi is sétálni, de most meg bejött ez a hideg idő, ráadásul Dávidnak váladékozik a szeme, amire szemcseppet kaptunk. Úgyhogy mi sajnos elhalasztottuk a sétát. Borisz nagyon kis édesen alszik a levegőn. :)

Nemsokára próbálok képeket felrakni.

Kép
Kép
 
 


Csak előzetes képpen. Ez a kórházban készült. Kép

Kép
Kép
 
 


Közvetlenül születés után

Kép

Kép
Kép
 
 


Tina!
(idejöttem kukkolni;)
Nagyon éééédes!!!!Még1x gratulálok! :D
Hasfájáshoz kitartás, nálunk csak idővel múlt, semmi csodaszer nem segített. :( De remélem Dávidnak igen! :D
Puszi.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
 
 


Sziasztok!

Tina: Örülök hogy minden jól alakul szopi ügyben, nagyon jól fejlődik ahogy látom. 1 hét alatt ez szép teljesítmény. És nagyon aranyos Dávid, és milyen nagy lába van....

Ma voltunk kint 10 percre levegőzni a babakocsiban, előtte 2 nap nyitott ablaknál szoktattuk. De tovább nem is bírta ki elkezdett ordítani. Nagyon utálja ha gúzsba van kötve, na meg kaja után meg nem is büfizte ki magát rendesen, uh. az is bántotta. De elsőre elég is volt.

Egyébként jól telt a tegnap éjszakánk, megint megaludta a 7 óráját, uh. a mai napon jól telt eddig. Bár este fárasztás van, mert kaja után 1,5 órával, ha nem álmos, már üvölt és látom hogy enne már, de 2 óra előtt nem adok neki, de ez csak este, hogy aztán éjjel meg alvás legyen.

KépKép
 


Sziasztok!

Körkérdés: Nektek a Babótok napközben-éjjel miben van öltöztetve, ill. hány fok van a szobában.

Csak mert én adok rá body-t, meg plüss hosszúújjú rugit és plusz be van takarva.

Vannak újjatlan rugijai is, ami nem is plüssből van, hanem vékonyabb pamut, de plüss is van neki, de nem merem ráadni egy bodyval, mert félek hogy megfázik.

KépKép
 


tina,
gratulalok ismet. davidnak tenyleg ilyen hosszu labai vannak, vagy csak a perspektiva?...mert borisznak pl. alig van combja:-)
edina,
(meg mindig irigylem az ejszakaidat, neha becsuszik egy-egy negy- negy es fel ora, de meg mindig inkabb 3, bar a 2 mar nemigazan jellemzo. bezzeg most, hogy a sajat vacsim elott megetetnem, mar 4 oraja alszik.
halozsakban van ejjel amugy, az olyan mint egy rugi, csak nincs kulon laba. van pluss is, sima is. en a simat jobban szeretem, a plusst tul melegnek tartom, alatta persze van body, altalaban rovid ujju, vagy ujjatlan, de az mindegy nekem...meg persze egy vekony kis takaro, es kb. 22 fok. sztem az se tul meleg, ahogy te oltozteted, de azt szoktak mondani, h. ne tul melegen, a tulmelegedes rosszabb nekik, mint a huvos.
londonban azert borzonkodtam, hogy 16-18 fokban az utcan egy babakocsis gyereken sem volt zokni (a szulokon bezzeg volt), s a baratnomeknel a bebiorzo folyamatosan veszjelzest adott ki, mert 24 fok volt a lakasukban, s 18 folott veszjelez. ...kulonbozo iskolak vannak. de ha lili ilyen jol es nyugisan alszik ejjel, akkor biztos jol erzi magat homersekletileg is.

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Judit híradó!
Tegnap este jött az sms!
"Szia, ma reggel 8.25kor megszületett Olivér. 56 cm, és 3760g. Judit"

Gratulálok! Szép nagy baba lett! :D


Momoska!
Dávidnak valóban hosszú lábai vannak, bár a kép egy kicsit csalóka. Ahogy kerekedik, szedi fel magára a dekákat, azért már nem tűnik olyan hosszúnak, viszont a talpméretén mindenki el van csodálkozva. :D

Edina!
Dávidon éjszaka egy hosszú ujjú body és szintén hosszú ujjú rugi van + egy zokni és takaró. Áltlában a 21-22 fokos hőmérsékletet tartjuk. Amikor még a pocakban volt úgy terveztem, hogy elég lesz az egyik fajta ruhából a hosszú ujjú, de a védőnő ( :) ) azt javasolta, hogy a kicsi súlya miatt inkább legyen így öltöztetve, hogy ne arra menjen el az energiája, hogy melegen tartja magát. Bár szerintem hamarosan azért "lazítani" fogok a ruházatán.

Nektek milyen napotok volt tegnap? Nekünk iszonyat nyűgös. Napközben alig aludt egy huzamban 1 óránál többet. Szerencsére az éjszaka már jobban telt, 3-4 óránként szopi, aztán alvás.

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Gratulálok Olivérhez!

Nekünk is nyűgös napunk volt, főleg délelőtt kb. 3-ig aztán megnyugodott. Addig viszont 2 óránként kajcsi, közben persze alig aludt, vagy egyáltalán nem. Egyfolytában azt mondhatom hogy más sem csináltam, mint szopi, büfiztetés, ringatás, kis kómás állapot, aztán kezdtem előről.

Késő du. viszont 4,5 órát is aludt, aztán az utolsó etetés 8.30-kor volt, a legközelebbi meg hajnali 4-kor. Uh. ma megint nem lesz ilyen szerencsénk, mert megfigyeltem, 2 naponta alszik hosszabban. Persze jól elfáradt a nap során.

Egyébként nálatok hogy viselkednek a gyerköcsök? Mi van akkor ha szopi után nem álmosak, nem alszanak el, olyankor hogy viselkednek??? Mit csináltok???

Mert Lilit szopi után vagy beteszem az ágyba és nézelődik negyed - fél órát aztán üvölt, jön a ringatás, altatás.
Na ilyenkor vagy elalszik kb 1 óra alatt és kialussza a 3 órát, vagy részletekben alszik sír az ölemben és kivárjuk a 2 órát, mert alvás nélkül többet nem bír ki, már követeli a kaját. Egyébként ha nem alszik 1,5 óra után már keresi a cicit, de a 2 órát ki szoktam várni.

Sajnos olyan még nem volt, hogy magától elaludt volna a kiságyba.

Nálunk 22,5 fokra ván álítva a termosztát, de néha fölmegy 23-ra is. Lehet hogy kevesebb is elég lenne, vagy kevesebb ruha, de félek hogy megfázik.
Egyébként sokszor így is hideg a keze.

KépKép
 


gratu judit!!!:-)
oliver vegre majdnem pontosan erkezett. s szep nagy. remeljuk, jol vagytok.
tegnap borisz is nyugoskodott, foleg az esti lefektetes utan. bar ilyent mar egyszer csinalt. de ha belegondolok, o mar tegnapelott is nyugoskodott...magahoz kepest. ma (lekopogom) kis tundermacko.
most az autos hordozojaban fekszik s lesegeti a feje fole felkotott dolgokat. egy zenelo valamit meg egy papirkigyot, amit aliz csinalt neki. ezzel jol elvan, ha nem alszik be szopcsi utan. persze nem mindig. de en altatni nem szoktam (egyelore), mert az vegelathatatlan folyamat, hacsak be nem alszik szopcsi kozben (ez gyakran van). borisz egyelore nappal alszik sokat. ejjel is alszik, csak gyakran ke enni.
na most eppen elunta a forgo-dolgait. lehet, hogy kiteszem kicsit az erkelyre.
napkozben, ha ebren van, altalaban nem a kisagyaban hagyom, bar ott is van forgoja, de a kolykoknek van valami taszitasa a sajat kisagyukkal, ezert valamelyik "ucsorgos" szekebe teszem ott, ahol mi is vagyunk. azokban is alszik sokat. altalaban jol turi. neha nem. de ha nem, akkor kezben sem nagyon van el.
na megyek, mert megcafolta a tundermackot, most nyuszog, h. unatkozik.
na erre bealudt a franya.
jo napot!
m.

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Nekem tegnap este kicsit betelt a pohar/kiborult a bili, egesz nap sokat sirt, a karjaimban is, nehezen tudtam elaltatni, sokat fajt a hasa.
De ejjel viszonylag jol aludtunk ugyhogy most kipihentem magam.

Etetes kozben sokszor - szinte mindig - bealszik a gyerek, de utana, bufizteteskor felebred, ekkor visszateszem meg cicire, es idonkent igy visszaalszik. Sokan azt mondjak hogy alvas elott ugy tegyem az agyaba, hogy ebren van, ne szokja meg hogy nalam alszik el, de ha ebren teszem az agyaba akkor sir. A zenelo forgo jo talalmany, de nem mindig jon be.
Hasfajaskor az orvos javaslatara hasznalok szelcsovet, amikoris kijon egy kis puki es kaki, de sosem tudom hogy mikor jott ki mindaz amitol faj a hasa.

Most voltunk setalni, szepen aludt vegig.

Ejjel hosszu ujju body van a baban es egy rugi (igy nappal is), vagy halozsak. Ha kiviszem, ugyanez, plusz egy harisnya, overall, majd betakarom egy vastag pleddel.

Ti mit esztek es mit nem esztek?

Mindenkinek szep napot!

Csilla

KépKép
Kép
 
 


JUDITNAK NAGY GRATULA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/color]

KépKép
Kép
 
 


Momoska,
kerdezted a sargasagot, hogy latszik-e meg. mar nem latszik, egyedul a szeme feherje meg nem teljesen feher.

csilla

KépKép
Kép
 
 


Sziasztok!

Nekünk most nem volt átalvós éjszakánk, de nem volt vészes.
Csilla, Nórit és Lilit össze lehetne kötni bizonyos tekintetben, ami az evést illeti. Azt kivéve hogy ő nem hasfájós.

Jó lenne ha ébren ágyba lehetne tenni, de ez nálam sem működik. Vagy elalszik cici közben úgy ahogy írod és akkor szépen óvatosan betszem az ágyba, vagy elringatom és elalszik, vagy mint ma is pl. nem akar aludni (nem mintha erőszak lenne), viszon szopi után (20-perc) kb. negyed órát elvan, aztán sír. És eltelt egy óra a szopi óta és mintha már éhes lenne.
De hogy óránként egyen...... Aztán pedig látom, hogy álmos is, mert majd leragad a szeme. Ilyenkor próbálom hátha elalszik a kezemben, ha nem adok neki enni.
Van hogy hagyom sírni, pl. most is muszály volt már ennem, nagyon éhes voltam, de ugye a kisasszony meg nyügös, uh. amíg én ettem, addig sírt a kiságyba.

Egyébként Momoska nekem nem marad el a hordozóban és a hintaszékben sem, valahogy mintha nem lenne neki kényelmes. Feszíti magát. Főleg az autóba szerelhető hordozó, ami olyan kicsi...., abba csak görnyedve lehet beletenni. Nem is tudom hány hónapos korig ajánlatos, de nekem már most nem tetszik. nem tudom hogy fogom én a kocsiba vinni. Főleg most, amikor jól fel kellene öltöztetni, de hogy fér abban el...

KépKép
 


nalunk akkor siros, ha pl 2 oraja ebren van egy etetes utan. masfel-ket orat meg elnezeget, ha neha megjelenunk, vagy ott vagyunk, ahol o, de aztan elalmosodik, csukodik le a szeme, be is alszik, de eppen akkor emeszt, plusz kezd is megehezni, ugyhogy allandoan belesir a felalomba, s neha belelovalja magat. meg - mostanaban az esti fektetes. leteszem, kinyitja a szemet, kimegyek, s valamennyi ido utan sir is. akkor valamelyikunk bemegy megsimogatni neha, az apja arra is kepes, hogy kicsit ul mellette es borisz fogja a kezet. volt mar olyan, h. 2-3 oran at tobbszor is felsirt igy, meg olyan is, h. csak ketszer fel oran belul, s akkor elaludt. tegnap es ma mar sikerult az esti etetes utan 5(!):-) orat aludnia. rekord:-)
alizt meg mi is cipelgettuk neha (bar esti fektetes utan mar nem), de borisz kicsit kemenyebb nevelest kapt, mivel mar mi is megedzottunk es alizzal is torodni kell. egesz jol tudom mar szoptatas kozben begombolni aliz nadragjat vagy feladni az egyik babajara a ruhakat:-)

nekunk az autos hordozo majdnem fekvesig dontheto, mert van ilyen babakocsis allvanya is, es abban igy lehet szallitani. mostanaban meg ugy fekszik benne, es van alatta valami puhito pled. a babaszekeben o se marad el olyan sokaig, illetve ott is csak puhitoval, de afole nem tudok felkotni semmi forgo-morgot. aludni napkozben meg a mozeskosaraban is szeret. eleve - ugy tunik - jobban vonzodnak a szuk helyekhez. egyetlen kivetel a mi franciaagyunk:-)
szep napot!

Kép
Kép
 
 


magamra maradtam?!!!:-)
nem tudjatok, valami front van? reg nyogott-nyomott-horgott-kialtozott-csuklott ennyit ejszaka borko, mint most ejjel, raadasul aliz meg ejjel atmaszott hozzank aludni. nem ebredt fel, csak forgolodott emiatt almaban, ot meg takargathattam. hm.
hordozos kepek: aktiv/passziv allapotban: Kép Kép

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Én is itt vagyok!!
Ma én is kipróbáltam a pihenőt, miközben ebédeltem odatettem mellém szopi után, Elnézelődött benne, aztán most jöttünk vissza a levegőzésből. Kint voltunk 25 percet. Persze most így már nem alszik hogy kicsomagolam, fölébredt.

Mondjuk ennek most "örülök" mert nem tudom hogy van-e front, de ránk nincs hatással. Tegnap 22.30-tól aludt egész regge. 5.30-ig, meg a délelőttöt is átaludta, 1x3, 1x4 órát, uh. azt hiszem meglesz ennek a böjtje ma éjjel. Gondolom nem fog aludni.

Hordozóval kapcsolatban valakinek véleménye? Van esetleg? Kenguru vagy kendő, tervezi valaki használni?

KépKép
 


Sziasztok!

Előkerültem én is. :oops: :)
Edina!
Iszonyatosan irigyellek az éjszakáid miatt. Dávid 3 óránként felébred, amivel nem is lenne gond, ha szopi után visszaaludna. De nem!!!Még nyűglődik. Úgyhogy szépen rászoktunk a cumira. Úgy sikerül elaludni. Napközben meg már betettem a babakocsiba, mert egyszerűen nem tudtam vele mit kezdeni. Szopizott 80-at és még utána 1 órával itt küzdött, de a szemei már majd leragadtak. Délután anyósom áthozza a pihenőszéket, amit vett, kiváncsi vagyok én is, hogy mi lesz az eredmény.
Milyen volt az éjszakátok a nappali alvások után?
Kenguru vagy kendő? Többektől hallottam, hogy jó hasznát vették a kendőnek, a baba jól érezte magát benne. A kenguruval kapcsolatban azért vannak fenntartásaim, főleg egy pici babánál, a gerince miatt. Ha szükséges lenne, mert pl. máshogy nem tudnánk megoldani a közlekedést, akkor azt hiszem én első körben a kendőt próbálnám ki.

Momoska!
Borisz olyan jóízűen alszik abban a székben, remélem Dávidnál is be fog válni.

Csilla!
Nálunk szopi alatt Dávid bealszik a cicin, felteszem a vállamra büfiztetni, ott felébred, aztán ahogy nálatok is, visszakéredzkedik, majd ismét bealszik, de ahogy ágyat fog a feneke rögtön felébred. Én addig örültem, amíg Dávid elaludt és nem ébredt fel, amint letettem. Szerintem ne aggódj emiatt. Lehet, hogy ahogy nő, jobban érdekli majd a környezet, nem fog bealudni. Cumit nem próbáltátok?

Őrület egyébként, hogy ez a szopi kérdés mennyi fejtörést tud okozni az embernek. Úgy irigylem azokat az anyukákat, akiknek minden gond nélkül megy a szoptatatás, a baba nem lusta, nem hasfájós, szopi után elvan, alszik vagy nézelődik...Na de majd csak alakul és az embernek sikerül kitapasztalnia, hogy mi a jó a gyerekének.

Kép
Kép
 
 


huuu. milyen borzalmas nyugos/bogos volt ez a mai nap ( s meg nincs vege). azon gondolkodom, visszavaltom...:-)
szerintetek csereszavatos meg 5 hetesen? hm. :shock:

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Hááááát, nem panaszkodhatom az biztos, ma is, átaludta az éjszakát 23.15-kor ettünk, utána meg 7.30-kor.
Persze késő este meg iszonyat nyűgös, mert ugye napközben is azért alszik rendesen, még a fürcsi is elmaradt tegnap, mert átaludta, alig akart este felébredni.

Sajnos utána aztán meg nem volt hajlandó aludni, ami nem csoda, csak hát ugye mi meg már szeretnénk ilyenkor, aztán jött a hiszti, a sírás a kiságyban, mert próbáltuk nem felvenni, sötétben hagyni, hogy tudja most akkor este van és aludni kell. De ilyenkor majd meg szakad a szívem annyira sír.

Tényleg észrevettük, hogy most már könnyes a szeme, eddig ha sírt ilyen nem volt. Ez is olyan ami idővel jön elő a babóknál?

Nálunk a cumi nem jön be, kiköpi mihelyt rájön hogy abból aztán nem jön semmi. Ennek örülök is meg nem is, mert néha jó lenne, ha valami megnyugtatná, de nem akarom igazán hogy rászokjon.

Ki hogy szoptat? Milyen tartásban, váltott mellből, vagy mindkettőből. Máshol hallottam a bölcsőtartásos szoptatásról, tudtok erről valamit? Állítólag segít még jobban kiüríteni a mellet.

A tejtermelődésről tudtok valamit, hogy két szopi között termelődik, vagy közben ilyen kb. 1 hónapos korban? Reggelre nekem rengeteg van, ugye a hosszú kihagyás után, de vannak napok amikor estére már csak 2 ciciből tud jollakni. Sokszor úgy érzem napközben is hogy nem elég neki egy cici, és azért ébred 2 óra után.

Attől félek, mi van akkor ha a másikból is adok, és a köv. etetésre meg megint nem lesz annyi vagy még kevesebb és akkor megint nem lesz elég!!!

Azt mondják az igényhez igazodik a tejcsi mennyiség, ahogy egyre többet igényel a baba, több termelődik. Remélem így van!!!

Momoska: néha én is vagyok így mint te, de szerencsére talán mondhatom hogy egyre ritkábban.... Alakulnak ám a csemeték....

KépKép
 


joreggelt!
hat igen, en eddig nappali nyugosseg teren el voltam kenyelmesedve, s az elso sulyosabb nap utan mar vinnem is vissza:-) pedig ez a tundermacko azert sokkal nyugisabb (volt eddig?), mint amihez aliz szoktatott ennyi idosen (vagy akar most is:-)). neki az ejszakai voltak jobbak, bar borko sem balhezik olyankor, csak eszik a franya, neha 3x is.
en mindket mellbol szoptatok (bar ejjeli szopasokkor csak egybol ker). estenkent mindenkinek kicsit kevesebb van, de allitolag a laktatobb fajta, feherjedusabb-zsirosabb olyankor, a reggeliben tobb a higabb resz.
aliz nem szopott ejjel, ezert nala neha voltak gondok, h. nem volt eleg neki egyszer-egyszer, mert kevesebb stimulus erte a mellett, mint borisznal a napi 7x-i szopcsival, de vegul mindig eleg lett, jol gyarapodott, max. neha surubben evett, de attol nem kevesebb lesz, csak tobb a tej. allitolag szoptatas kozben termelodik a nagyresze.
szoval nyugodtan adhatsz neki kettobol, de csak, ha az egyiket mar kiuritette.
bar az is igaz, hogy aliz azert nem masfel kilokat hizott havonta, csak kb. 800-1000 gr-ot. borisz meg most veszesen kozelit az 5 kg fele, par nap, s eleri...szerintem.
bolcsotartast nem ismerem. alizt mindig fekve szoptattam, o mellettem, boriszt meg szinte mindig ulve a kezemben, alatta egy nagyobb parna neha.

konny: allitolag szuleteskor meg nem konyel sirnak, csak az elso par honap tajan alakul ez. nalunk ebben is kulonbseg van. aliz rogton a kibujas utan konnyesen sirt, azota is, mihelyt legorbul a szaja, amr nagy cseppek jonnek a szemebol. borisz meg - ugy latom - meg most se konnyezik. bar multkor...mintha.

edina,
igazad van.
alakulnak.
aliz - 5 evesen - mar jobban ki tud boritani:-))

tenyleg te meg mindig adod lilinek az infacolt??? s miert kezdted el, ha nem volt hasfajos???
szep napot!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Na, fellelegezhetek, most ment el az anyos. Nagyon aranyos es segitokesz, de sokszor tobbet kell alkalmazkodni hozza mint a gyerekhez, meg meghallgatni a jotanacsokat es nem kiakadni.

Az ejjel tok jol aludtunk, tiz utan csak haromkor evett, majd reggel hatkor. Viszont tizenegy korul nagyon-nagyon sirt, fajt a pocija. En probalok harom orankent etetni, este meg ha lehet ugye kevesebbszer. Egy mellbol etetem, de ha meg ehes marad kiurites utan, akkor adok a masikbol is. Nekem is reggelre osszegyulik a tej rendesen, akkor ha van idom es alszik a baba, lefejek belole.

Na, felebredt Nori, lassan mennem kell.

Ja, kendot en is akarok beszerezni, meg majd hordozot is harom honapos kortol.
Konny Norinak meg nincsen.

En mar szivesen lennek ujra terhes, ti hogy vagytok ezzel? Momoska, Te mar tapasztaltabb anyuka vagy, ti terv szerint kivartatok hogy Aliz nagyobb legyen?

Kivancsi vagyok, Judittal mi van. :roll:

Sziasztok,
Csilla

KépKép
Kép
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: