Új privát üzeneted érkezett!

jajj el is felejtettem

ti mar biztos tapasztaltabbak vagytok e teren en meg kezdo vagyok,csak masfel eve vagyok angliaban.
van e valamelyikotoknek vagy a gyerkocodnek kettos allampolgarsaga:angol-magyar!
erdekelne a tema,ha igen,hogyan?hova kell fordulni ez ugyben,lehetseges e,milyen feltetelek vannak........minden erdekel ez ugyben!!!
sziasztok csajok,koszike.ib
 
 


Sziasztok!

kicsit megbetegedtem, influenza... jó volt itthon egyedül gyerekkel betegeskedni. vasárnap még a férjem ápolgatni tudott, de hétfőn már úgy vártam haza, mint a messiást, hogy végre ledőlhessek :) mostmár jobban vagyok. remélem a gyerek nem kapja el. ma megyünk a háromhónapos oltásra, érdekes napunk lesz... ilyenkor nagyon üvöltősre fogja a napot, és ha nem alszik, üvölt. nagyon meg tudom szegényt érteni. és olyan nehéz lefogni azért, hogy aztán két szúrással megkínozzák.

a nyaka miatt végül antibiotikumoztuk. hát az megint kínzás volt. lefogtuk a fejét, és fecskendővel spricceltük a szájába... ő meg alig győzőtt nyelni, és akkora lufikat nyelt, hogy utána majdnem fél méterrel a föld fölött lebegett. és megpróbáltuk úgy is, hogy lefejek tejet, és cumisüvegből itatjuk, de sajnos nem ismeri a cumisüveget, és nem volt hajlandó inni belőle. majdnem belefulladt az anyatejbe. maradt a fecskendős-kínzás. nem szeretném többet ezt lejátszani.

mostmár minden jó, és szép. még kicsit piros a nyaka. sajna a sudocream nem mulasztotta el, úgyhogy kapja a hidrokortizont (1% van benne, azt mondják, hogy nagyon nem erős).

hát ennyi minden történt velünk... :)

Ágnes, végül a szerződést megoldottuk, mert küldtek egy levelet az ügynökségtől, hogy náluk van az eredeti. de aztán az egésznek nem lett értelme, mert nem kaptunk Council tax meg housing benefitet sem.
tök jó lehet, hogy anyukád itt van nálatok! biztosan nagy segítség. ezek szerint karácsonyra nem marad, ugye? januárban mikor mentek haza?
jó, hogy Bálint már jobban van.

tőlem a terhesség legelején vettek vért, hogy ellenálló vagyok-e rubeolára. hiába mondtam, hogy tudom, hogy igen.

Berni, köszi a tippet, a netmum-osat. majd belenézek a neten. egyelőre nagyon jó, mert van a szomszédban egy dán lány, akinek négy nappal fiatalabb a kislánya, illetve a postnatal class-os lányokkal valószínű, hogy össze fogunk járni. ők nagyon kedvesek. szóval mostmár tényleg jól vagyok, és van társaságom.

nálunk olyan szépen süt a nap! még kicsit betegnek érzem magam, de szerintem egy kis séta jót fog tenni.
ma éjjel jön a télapó! mindenkinek sok édességet és kevés virgácsot kívánok!

üdv,
Krisztina
 
 


hello-bello mindenkinek

voltam a gp nel,aszondta h legyek udvozolve az english nhs vilagaban(lassuk mint a csigak)!
ma kaptam behivot a korhazba,nem kell hal isten befekudni,hanem fel kell vennem egy kis keszuleket amit 2 hetig magamon kell hordozgatnom es ez menti a szivem altal kibocsatott jeleket a memoriajaba.legalabb a bentfekvest megusztam.aztan majd latjuk...

uristen ez mar a 33. hete a terhessegemnek,most neztem a pocomat a tukorben,halljatok ez a baba hatalmasat nott egy ejszaka alatt.
ti sokat hiztatok terhesseg alatt?en csak a hasamra novok eddig...amugy nincs panasz,csak az elso 3 ho volt rossz mert ami kaja bement az par perc mulva ki is jott.es mennyivel szuletett a kicsitek?

hello taram.megneztem a honlapot amit adtal.irtam en is mailt nekik.azt irtak,hogy a british home office immigration and nationality departmenthez kell,hogy forduljak az en ugyemmel.koszike.

a karacsonyrol jut eszembe,a szaloncukor az magyar talalmany?apukam kuldott vagy masfel kilot ide ki,a baratom angol es nagyon bejott neki.mi jot csinaltok karikor?suttok-foztok?lesz fatok?kene vmi jo sutit csinalni,de meg nemtom mit,meg persze vmi konnyu legyen,mert meg soha nem csinaltam(ez egy kicsit ego)

szep napot benezek meg mashova is.
pusza,ib
 
 

 
 

Sziasztok,

Huuu de pipa vagyok, irtam egy jo hosszut es torolte a rendszer, pedig copy-paste-ingeltem is es megse orizte meg :x !

Hat most roviden ugyanazt:

Kriszti, orulok hogy Veronika jobban van. Remelem a mai oltas se volt tul szornyu..sajnos idovel csak megnehezebb lesz, mert ahogy nonek megtanuljak hogy mi is tortenik igazandibol :cry:.
Antibiotikumbeadas - :(
Remelem te is mihamarabb felgyogyulsz teljesen az influenzabol. Szornyu hogy manapsag mindenki beteg, beleertve magamat is (allandoan visszatero torokfajas), pedig tenyleg milyen ritka szep az ido :shock: . Jut eszembe....tudom, hogy mar nagyon regen nem elek odahaza....de a mikulas nem tegnap ejjel jott :shock: ?! (dec 5-ral 6-ra virrado reggel)?! Na de sebaj, a lanyunk valszeg nem fog megharagudni az egy nappal korai meglepiert a kis csizmajaban :lol: .

Ibi,
Ket H E T I G fogod magadon hordani az ekg gepet :shock: ?!? Nekem csak 24 oraig kellett (Mao-on is meg itt is), de igy is maceras volt a tisztalkodas, meg ugy is hogy icipici a gep. Akkor ez nem a Holter monitoring, mert az csak 24 oras. Lehet hogy azert vartal ra ilyen sokaig?

Nalunk, Antonianak, egyenlore csak brit utlevele van. Azt sokkal gyorsabb volt elintezni az elejen brit allampolgarkent, brit szuletesi anyakonyvi kivonattal. A magyarnal eloszoris anyakonyveztetni kellett volna, majd allampolgarsag, mas hivatalos papirok es a vegen az utlevel.....tul hosszunak tunt a folyamat...de egyszer biztos belevagunk mi is. A magyar vonatkozasu dolgokat viszont a nagykovetsegen at lehet csak intezni. Hacsak haza nem mentek majd eloszor a kicsivel es ott intezitek a hivatalos ugyeket. Ugy tudom, manapsag adnak egy hivatalos levelet (ideiglenes utlevelet - nem tudom mi a hivatalos neve), amivel be lehet a picivel utazni az orszagba tovabbi ugyentezes vegett. A Home Office immigracios hivatala a brit vonatkozasu ugyeket intezi csak, ok nem fognak torodni a magyar allampolgarsaggal. Errol jut eszembe, hogy nem ismerem a mai torvenyeket, de az "en idomben", par ev utan mar a felesegnek is meg lehetett kerni a brit allampolgarsagot, persze a magyar lemondasa nelkul. Te erre nem leszel esedekes hamarosan?

Antonia, kicsi baba volt, 2.76 kg-al szuletett - de legalabb konnyu volt megszulni :wink: . Bar a szuleszno es NCT-s tanar is mondtak, hogy allitolag a sulynak nincs koze a konnyu/nehez szuleshez, mert a fej a legnagyobb resz amit ki kell nyomni, annak a nagysaga pedig sulytol fuggetlen.
Na de amilyen kicsi volt az elejen, annal nagyobb most - joval magasabb, sulyosabb es nagyobb a laba, mint a korabeli babak :shock: :lol: .

En a suteshez inkabb nem is szolok hozza, mert most toltottem a harminckettot, es bizony egy kezemen meg tudom szamolni hogy hanyszor kerult ki a kezem alol hazi sutesu sutemeny :( . Nagyon szerencses vagy a sok szaloncukorral :D :D - az en kedvencem a gesztenyes...bar nekem mindenbol a gesztenyes a kedvencem :lol: . Ha jol emlekszem a diakjaim elbeszeleseibol, ez viszont nem kifejezetten magyar talalmany, mert mas kelet-europai orszagban is letezik. De ki tudja... :shock: ?!

Udv, b
 


Sziasztok!

Ibi!

Szia, Isten hozott errefelé! Én most tartok a a 16. hétnél, holnap megyek vérvételre. Bizató hogy ilyan gördülékenyen kaptad meg az eredményeket.....Hizás terén ne izgasd magad, én eddig nem hiztam de ez a fiaimmal is igy volt, és a végére mindig sikerült 15 kg-ot felszednem, ami annyira nem látszott hogy a doktornőm meg a szülésznőm is többször ráállitottak a mérlegre. Aztán azt mondták ez biztos csak vizesedés, bár nem tudják hol mert kezem-lábam rendben. És le is ment mindig szép lassan az egész (jó lassan olyan 10 hónap alatt. :wink: )

Berni!!!!

Most hogy előkerült az útlevél téma, tudnál részleteket irni????? Május 28 a kiirt időpontom és szeretnék nyárra hazamenni ha összejön az útlevél....könnyebb lenne lelkes nagyszülőkkel körülvéve.
A Mikulás valóban 5-én jön, az családtól függ hogy még aznap este vagy másnap reggelre. Nálunk reggelre jött mert könnyebb volt becsempészni a cuccot a csizmába amig aludtak mint este Bendegúz árgus szemei előtt aki törte a fejét hogy hol jön be a Mikulás. Szegénykém tudja a kéményen bemászós verziót na de nincs kandallónk igy nagyon aggódott hogy mi lesz.....



Kriszti!

Sajnálom hogy nem jött össze a housing meg council tax benefit, engem kapásból elhajtottak hogy még nem vagyunk 2 éve az országban, kiváncsian vártam te mire jutsz.
Tax credit ügyben teljesen megrekedtünk, nem birják megtalálni a NI számunkat azóta se, viszont tegnap kaptam levelet child benefit ügyben, nekik megvan a NI számom és elméletileg sok hónapra visszamenően utalják a lóvét...hiszem ha látom!!!!

Puszi mindenkinek,

Ágnes
 
 


Sziasztok!

Ibi, gratula, hogy nem ment fel kiló eddig. Nem azért, hogy lelombozzalak, de én is azt hittem... aztán amikor kipottyant Veronika, akkor jöttem rá, hogy a hátsóm biza megnőtt, és egyetlen nadrágom sem jön rám. A szülés után még két hónapon át az egyik terhesnacimat hordtam. A végén beadtam a derekam, beismertem, hogy egy számot híztam, és vettünk a réginél eggyel nagyobb nadrágot... :( Kicsit most is el vagyok kenődve, mert tornázom, meg nem is eszem sokat (pedig minden védőnő azt mondja, hogy sokat kell enni a szoptatás miatt), és mégsem fogyom, még úgy sem, hogy szoptatok. De Ágnes, most megnyugotatott, hogy akkor 10 hónap alatt le lehet fogyni :)
Azért drukkolok, hogy Nálad ne úgy legyen, mint nálam!
Izgulsz már a szülés miatt? Első baba, ugye?

Tök jó, hogy van szaloncukrotok. Én pont azon gondolkodtam, hogy az az egy, ami hiányozni fog karácsonykor... És már nézegettem is a neten, hogy hogyan kell szaloncukrot készíteni. Mondjuk nem tudom, miért lelkesedem, mert nálunk mindig kitartanak húsvétig a szaloncukrok, de anélkül nem karácsony a karácsony :)

Ágnes, a Council tax meg a Housing Benefit végül képzeld azért nem jött össze, mert a férjem túl sokat keres :) Az más kérdés, hogy én egy fillért nem, sőt munkanélküli vagyok, még a céghez sem mehetek vissza a maternity leave után. És mégis. Vagyis mégsem....
Nagyon bénáznak a NI számotokkal ezek az angolok. Mióta is tart? Lehet, hogy személyesen be kéne menned, és rámutatni, hogy "Íme, kérem, itt van!" Hátha úgy elhiszik, hogy van.

Nem tudom, hogy nálunk lehetett volna-e britt útlevelet kérni Veronikának. Félek, hogy mivel mindketten magyarok vagyunk, ezért nem. De tényleg hosszadalmas. Először is, ami neten fent van infó, az már nem érvényes. Legalábbis az árak nem! Mikor mondam a telefonba az ügyintézőnek, hogy nem jók az árak a neten, azt mondta, hogy hívjam fel a konzult (!), és mondjam meg neki én :D Vicces néni volt. Aztán meg majd három hónapig tart a procedúra. Olyan okt. közepén küldtem el az anyagokat, és talán karácsonyra lesz valami. Még jó, hogy nem akarunk hazamenni. Ja, és harmadikként, lehetett volna egyben útlevelet is kérni, de persze ezt senki nem mondta. Mármint hogy nem kell először az állampolgárságit, és majd az útlevelet, hanem egyszerre... :) Szóval mindenképp telefonáljatok oda, ha infót akartok, mert jó magyar szokás szerint a neten fent lévő dolgok használhatatlanok.

Ágnes, nálatok egyébként a férjed is magyar? Mert ebben az esetben ajánlom, hogy a Magyar Konzulátussal kontaktáljatok. Ha angol a párod, akkor Berni biztosan tud segíteni.

Köszi az infót a Mikulásról! Sose tudom, hogy mikor is jön pontosan. Mondjuk jövőre már lesz jelentőssége :)

Kellemes hétvégét Mindenkinek! Megyek takarítani :)
Üdv,
Krisztina
 
 


Hahó!

Kriszti!

A párom is magyar, de én úgy gondolom, hogy ha itt születik a baba, angol állampolgár lesz (először, aztán persze intézzük neki a magyart is), és gyorsabb angol útlevelet kérni neki. Van egy barátnőm az USA-ban, két babája ott született és mind a ketten amerikai útlevelet kaptak. Szóval bizom benne hogy megy ez gyorsabban, de akkor komolyan utánanézek ha ez ilyen nehézkesen megy nálatok! Lehet hogy valahogy haza kell menjek szülni???? A fiúkkal se szeretnék kitolni, otthon mehetnek nyaralni a Balatonhoz, ha itt ragadunk akkor dajkálhatják velem a babatesót, mert max, anyukám fog két hétre kijönni...Otthon nekem is könnyebb lenne, nagyszülök, nagybátyók-nagynénik lelkes segitségével. Berni, remélem te biztató hireket fogsz irni nekem! Ma megkérdeztem a szülésznőt is az útlevélről, persze nem tudta, de utánajár, majd hivom jövő héten. Túlvagyok a vérvételen, furcsa dolog ez, eddig olyan nyugodt voltam hogy az én babám makkegészséges, most levette a vért a triple test-re, és tiszta ideg vagyok mi lesz az eredmény...

Klasz hogy a férjed "túl sokat" keres :lol: !!! Most már legalább ezt is tudjátok! Sajna elég nehéz lenne a tax crediteseket személyesen elkápráztatnom, mivel Skóciában van az iroda, oda kell küldeni mindent :cry: Viszont ma az első levél után megkaptuk a rendes NI-kártyát is.....nem mintha ez lenditene az ügyön.

Én hozattam szaloncukrot egy ismerőssel, csak sajna már nem sok van belőle....pedig dugdosom!

Puszi mindenkinek!

Ágnes
 
 


Sziasztok!!!

Ibi, wellcome! :) (anyukám is Ibi, csak jófej lehetsz! :) )

Bocsi, de csak olvasó üzemmódban vagyok. Egyszerűen, mire idejutok már olyan fáradt vagyok, hogy nem tudok írni. :oops:
Lehet, hogy valami vírus is bújkál bennem, minden csontom és izmom fáj. Jajjjj. Még mindig sok órában dolgozom, de már kezdem megszokni. :)

Egy kis szaloncukrot nekem is kéne szereznem, no meg egy két rúd diós és mákos beiglit.

Puszi nektek!!!

Andi
 
 


most fogok hulyet kapni kb 1 oraig irtam es kitorlodott
 
 


nincs idegzetem ujbol irni jovok holnap.pusza
 
 


Sziasztok,
gyors leszek, mert mindjart hiv a parom vacsihoz :D .

Agnes, ne izgulj a triple test miatt - biztos minden rendben lesz!!

Andi, csodallak hogy meg mindig milyen jol birod a tempot - azert az egeszseged karara ne menjen az a sok munka! Majd legkozelebb irj mar a csaladrol is egy keveset :wink: :) !

Ibi, en most mar szinte mindig Word-ben irom meg a hsz-aimat, mert nekem is millioszor kitorolte mar, meg ugy is hogy a copy-paste funkciot is hasznaltam es megis elszallt :( .

A brit allampolgarsaggal kapcs, par evvel ezelott meg nem kaptak az itt szuletett babak automatikusan allampolgarsagot, csak ha az egyik szulo mar allampolgar volt, vagy volt indefinite leave to remain-je. Ne vegyetek szentirasnak amit allitok, de en ugy tudom hogy meg mindig ugyanez a felallas a csatlakozas ellenere is :( . Mi is pont a napokban targyaltuk ezt meg egy baratnommel (akinek a fia itt szuletett, de amerikai allampolgar az apa reven), hogy igazan nem gondoltuk volna hogy az angoloknal szigorubb torvenyek vannak az allampolgarsag megszerzesere. De remelem hogy tevedek, es nektek van igazatok a szuletes utani automatikus allampolgarsaggal :)!

Addig is itt lehet tajekozodni:
http://www.ind.homeoffice.gov.uk/applyi ... advice/bn9

Tovabbi kellemes hetveget mindenkinek! b
 


hello csajok

remelem ma nem torlodik ki amit irok.
eloszor is:taram:gyogyulj meg hamar,remelem mar jobban erzed magad!en is agyhoz voltam kotve vagy 4 napig,ejszaka volt a legrosszabb,mert majd megfulladtam,nem kaptam levegot az orromon keresztul,de most mar jol vagyok.a doki kirohogott,mert kerni mertem vmit ez ellen,azt kerdezte:miert magyarorszagon adnak vmit natha ellen?nem kaptam semmit,gyogyitsd ki magad es isten is megsegit!
hogy viselte a babod az oltast?nem szoktak ilyenkor belazasodni?

murcimari:en is meglepodtem hogy nem kell 24 orara befekudnom a korhazba,mert nem ebben egyeztunk meg a dokival.ehelyett 2 hetig kell egy event monitort hordanom magamon es elhozhatom.nem tudom mi tartott ilyen sokaig.

valoszinuleg mi is ugy kezdjuk,hogy brit utlevel es amikor mar jobb ido lesz utazni,viszem a picurt haza es intezem a magyar papirokat.most olvastam a brit allampolgarsagrol is.ha meg lennek hazasodva a parommal akkor 3 ev utan jar,amugy meg 5 ev itt toltott ido es folyamatos munkaviszony utan lehet beadni a kervenyt ra.(a baratom akar hazasodni,lehet csak en vagyok gyagya,mert nem erzem a hazassag fontossagat,vagy csak nincs eleg merszem?rossz pl:a szuleim elvaltak mikor 6 eves voltam)

a szaloncukor meg mar nagyon fogyoban van,nem hiszem hogy marad karacsonyra.a gesztenyeset en is szeretem,mar meg is ettem :D .amugy a kokuszosat meg a vajkaramellasat szeretem meg.a zseles nem jon be.

ja es mit tanitasz?(lehet kiderulne ha visszamennek a topicokban,bocsi a kerdesert)

agi:szioka sorstars.koszi az udvozlest!szoval ez most a 3.babad?
es tudod mid lesz?van mar vmi nev otleted?
hogy erzed magad?en eleg jol,holnap kezdem a 34.hetet es meg 2 hetig dolgozok is.aztan nagy takarotas,mindent kipucolok,ablak,ajto.szonyeg,fuggony.....mielott jon a picurkam.nekem fiam lesz,olyan kis cuki volt,lattam a masodik uhangon ahogy mocorgott a hasamban.fekudt a hatan,kenyelmi pozicioban a kis draga,jobb labaval neha-neha belemrugott,a bal huvelykujjat meg szopizta.mar varom nagyon hogy itt legyen az en kis marcellem.neked is jo eronletet kivanok es konnyu szulest!ja es amugy hany eves vagy ha persze nem akarod ne aruld el,csak azert kerdem mert a foton kis fiatalnak tunsz es most jon a 3.babod,ugye?

taram:koszi,most meretkoztem penteken,ment azert fel kilo,de nem a labamra,vagy kezemre vagy fenekre,hanem a hasamra meg lehet a cicimre is...a legfontosabb a babam egeszseges legyen nem banom,a finomsagokrol nem mondok le a bebim karara,raerek fogyozni,baba szuletese utan,nem igy van?irany a gym,ugyis szeretek mozogni.

izgatott vagyok,igen ez az elso babuskam,vagis inakbb tartok a fajdalomtol,nem szeretnek epiduralis erzestelenitest ha nem muszaj,egyenlore gas and air van tervben de ha nem birom,szukseg esetben igenybe veszem az epid.-t.kivancsi is vagyok egyben erre az egeszre,milyen lesz,milyen lesz a kicsim,lesz e haja,mekkkora lesz meg ilyesmik...ami tuti,biztos hogy sirni fogok ha meglatom,amugy is elerzekenyedek mindenen,foleg igy terhesseg alatt meg jobban.(baratom meg csak rohog :D `ohhh bab,are u crying again?)

andi:hali,kosz az udvozlest.lattam mar a nevedet par rovatban,vigyazz az egeszsegedre ne dolgozd magad tul.amugy mi jot csinalsz?es a csaladod is kint van veled?meddig lesztek?

murcimari:az en parom angol.igy lehet konnyebben kap a baba kettos allampolg.bar ki tudja,utana kell neznem.en ugy tudom ha itt szuletik kint,akkor automatikusan angol allampolg. lesz,tehat nalunk a feladat:a magyar allampolg. megszerzese anyai agra hivatkozva e melle!majd megkerdem mar.

sziasztok pusszancs mindenkinek,jo hetvege veget!IB
 
 


Sziasztok!

De megélénkültünk, alig birok lépést tartani a hozzászólásokkal, nem csoda hogy Andi a sok munka mellett nem ir regényeket...

Berni!
Köszönöm az infót, utánanéztem a homepage-n, én azt szűrtem le hog valószinűleg működik nálunk ez a brit állampolgárság. De tényleg meglepő hogy csak akkor igazán sima ügy ha legalább az egyik szülő brit. De én azt hámoztam ki hogy ha EU országból jöttünk és legalább az egyik szülő "legally settled" Angliában akkor rendben van. Azt nem derült ki egészen egyértelműen számomra hogy ez a legally settled mit is jelent, az tiszta hogy ne legyen ügyed a bevándorlási hivatallal, olyasmit meg nem ir hogy legalább x éve itt kell legyél. Majd még utánanézek, de a bűvös NI szám birtokában bizakodó vagyok....Ez az "indefinite leave to remain" mit jelent pontosan???? Hogy nem határozott idejű a munkaszerződésed?
És képzeld átutalták sok hónapra visszamenően a child benefitet, hát ez igy karácsony előtt igazán kedves meglepetés volt :lol: !!!

Ibi!
Hát, köszi, márminthogy olyan fiatalka vagyok a képen....végülis nem olyan régi kép, csak 1.5 éves, félidős vagyok rajta a második lurkóval. Magamba is szálltam, mindjárt itt a harmadik és még mindig egygyerekes kép van a profilomban......Egyébként 34 éves vagyok, na de aki 30 évesen kezd hozzá a gyerekvállaláshoz az nem is árt ha nem sokat vacakol, pláne ha három gyereket akar. Igy terveztük, bő két év korkülönbségekkel, és akkor talán még én is jutok valamire a szakmámban ha egy kicst cseperednek a lurkók.
Szerintem nagyon pozitivan állsz a szüléshez, úgyhogy biztosan szép élmény lesz számodra. És persze hogy sirni fogsz,, de a párod se fog röhögni, garantálom.....bent lesz veled?
Én még nem tudom fiú-e vagy leányzó, január 3-án lesz a következő ultrahang, ott majd kiderül....egyébként szerintem kisfiú és még több kisautó meg játékfúró lesz a házban :wink:

Ez a szaloncukor-ügy úgy látom nem csak nálunk gond......anyukám két kilót hozott és már csak kb. 20 db van.

Ti mennyire vagytok otthon a konyhában???? Mióta kijöttünk és dolgozó-gyerekező-rohanó nőből igazi housewife lettem, sokat fejlődtem, de ez a karácsonyi pulya-ügy még nem tiszta...

Sziasztok, mindenki vigyázzon magára!

Ágnes
 
 


Sziasztok,
Tenyleg jo a termes manapsag :)!
Reszemrol itt a varva vart iskolai szunet, igy amikor itthon vagyunk napkozben Antonia alvasideje alatt az orak osszeallitasa helyett tobbszor tudok netre jonni.
Ma nezett a lanyom eloszor Teletubbies-t...es hogy annak mekkora sikere volt nala :D !! Emlekszem, amikor eloszor beindult nagyon megoszlott a szulok tabora a musorral kapcs. De most hogy en is erdekelt lettem a temaban, azt hiszem en is a musort hovahagyok taborat fogom erositeni.

Agnes, tok ugyesek vagytok a child benefit-tel kapcs :). Azok utan pedig, hogy mar megvan az NI kartyatok is, en sem ertem mit sz@rakodnak a child tax credit-tel!
Az NI szammal kapcs, az maga sajnos nem jogositja fel semmilyen allampolgari jogokra az itt szuletett gyermeket. NI szama mindenkinek kell hogy legyen aki itt legalisan dolgozik, statusztol fuggetlenul.
Ami az "indefinite leave to remain" kerdesedet illeti...
mivel nem akartam tovabbra is a hatso felembol beszelni:), (helyesbitek, eddig az alapjan nyilatkoztam ami barati korben tortent), igy jobb dolgom hijjan, ma delelott felhivtam az IND-t (bevandorlasi hivatalt). Ott elmagyaraztak, hogy a "legally settled" azt jelenti, hogy 5 eves Angliaban eles utan megvan a fent emlitett indefinite leave to remain statusza az illetonek. Ezt en laikus fejjel ugy ertelmeznem, hogy van vegleges letelepedesi engedelye (tudtommal, ez elozi meg az allampolgari statuszt).
Az uriember szinten felvilagositott, hogy ugyanez a procedura vonatkozik az itt legalisan elo es dolgozo magyar allampolgarokra is, hiaba az EU-s csatlakozas :(. Viszont, amint valamelyik szulo betolti itt a fent emlitett akarhany evet es a jelentkezes beadasa utan megkapta az indefinite leave to remain-t, az annak idejen itt szuletett gyermekuk automatikusan megkapja a brit allampolgarsagot, addig viszont magyar allampolgar lesz. Nem tudom, a ferjed esetleg nincs-e mar itt 4-5 eve, mert akkor o mar elkezdheti a jelentkezesi procedurat.

A fentiek utan viszont ramentem a magyar nagykovetseg honlapjara is, ahol viszont azt irja hogy 4 ev itteles utan mar meg lehet kerni a permanent residency-t (ok nem tudom miert ezt a kifejezest hasznaljak :shock: ?!), es az 5-dik evben mar meg lehet kerni a brit allampolgarsagot is. Szerintem is igy lenne logikus, es nem ugy ahogy az IND-s ficek mondta...nekem az 5 ev tul hosszunak tunik, es en is ugy tudtam hogy 5 ev alatt mar allampolgarsagra jogosultak az itt legalisan elo es dolgozo magyarok.

Ami Ibi helyzetet illeti, rakerdeztem arra is. Ugyanis, igy utolag megsugom, hogy en ugy tudtam (megintcsak itt elo ismerosok peldajabol), hogy a baba csak akkor kapja meg a brit allampolgarsagot az edesapa utan, ha a szulok torvenyes hazassagban elnek. Ez tortent egy olasz anyuka-angol apuka paros ismeroseinkkel is, ahol az itt szuletett kislany csakis olasz allampolgar lehetett :(. De nagyon jo hirrel szolgalt az IND-s tanacsado, mert allitolag pont az iden nyaron valtoztattak meg a torvenyt, es most mar elfogadjak az apa utan oroklodo automatikus allampolgarsagot akkor is ha nem hazasok a szulok :D . Meg is beszeltuk, hogy ez mennyivel fair-ebb rendszer a mai vilagban, ahol mar az egynemuek is torvenyes kapcsolatra lephetnek egymassal, viszont egyre kevesebb egyutt elo heteroszexualis par vallalja a torvenyes hazassagot. Igy legalabb nem diszkriminaljak senki gyermeket.

Meg is egyeztunk a tanacsadoval, hogy fel kell frissiteniuk a weboldalukon kozze tett informaciot, mert ott meg mindig a regi rendszert irjak le ami az Ibi esetet illeti. Latjatok, nem csak a magyar konzulatus honlapja van lemaradva :wink: :( !

Itt a szam amin a fentieket es minden mas allampolgarsaggal kapcsolatos kerdest meg lehet hivatalosan erdeklodni: 0845 010 5200. Legyszi, ne vegyetek a fent leirtakat szentirasnak, hivjatok fel ti is oket szemelyesen, mert csak ti ismeritek a szemelyes helyzeteteket, ki hany eve el itt, stb.
Sok sikert!
Bocsi a regenyert, de ugyanezt kevesebb szoval eleg nehez lett volna leirni.

Tok boldog vagyok en is. Ma reggel erkezett csomag, benne gesztenyes szaloncukorral es mas aprosagokkal :). Igy mar tuti teljes lesz a karacsony!

Hasonloan oromteli kellemes hetet mindenkinek!
b
 


Kriszti, jut eszembe, megkaptad a privimet meg a mult heten? Ritkan kuldok csak ilyesmit, igy nem tudom egyaltalan elment-e rendesen...
udv, b
 


andi68 írta:Ibi, wellcome!


valamikor majd megtanulod, hogy a "welcome" nem "wellcome", hanem "welcome"? :shock: :idea:
Vendég
 


...csak hogy ne ennek a gerinctelen rosszindulatu illetonek a hsz-a ektelenkedjen mar itt a vegen :( .
NEVTELEN, igazan elfoglalhatnad magad mas, ettol az eletben millioszor fontosabb dolgokkal ...gondolom, igy Karacsony tajan neked is akad ilyenekbol boven :roll:
 


Sziasztok!

Berni!

Hát te nem vagy semmi! Nagyon köszönöm hogy vetted a fáradtságot és igy utánajártál az ügynek! A fene gondolta hogy ezt igy megbonyolitották! Persze nem tudom más országokban hogy működik, lehet hogy ez az általános? Mindenesetre akkor ezt beszivjuk, nem lesz otthoni nyaralás :cry: Azért persze még futok egy kört, de a párom is csak egy éve van itt. Valószinűleg inkább a magyar oldalt kell nyaggassam. Örülök hogy legalább Ibiéknél egyszerűbb lesz a helyzet!

Amivel meg nem érdemes foglalkozzunk, arra ne is pazaroljunk szót, Berni már megtette helyettünk.

Ágnes
 
 


Sziasztok!

uhhh, nem egyszerű ennyi hszt követni :)

Ágnes, szerintem akkor ha nyáron menni akartok haza, mindenképp beszélj a konzulátussal még a szülés előtt, hogy tudd, mit mennyi ideig tart elintézni. adok egy közvetlen számot, amit én is használtam: 020 720 13466. remélem mindent sikerül kideríteni.
szerintem egyébként a védőnők ilyenekről nem sokat tudnak. legalábbis itt nálunk. meg se mertem kérdezni :)
hős vagy a vérvétellel kapcs. ez volt az egyetlen dolog, amit utáltam a tehesség alatt.
a konyha-ügy nálam nagy kihívás. utálok főzni. az a jó, hogy a férjem nem válogatós: csak a rizst, húst, krumplit és tésztat eszi meg :) zöldségből egyedül a borsó és a kukorica jöhet. szóval nem bonyolítom túl a főzést. sütni szeretek. a hétvégén sütöttem fincsi bejglit, mákosat. nagy sikere volt! karácsonykor lesz diós is. mézeskalácsot még sose próbáltam, azt is lehet, hogy fogok készíteni.

Berni, télleg állati, hogy így utánajártál. akkor nekünk még van három évünk minimum, hogy brittek lehessünk :) bár nem ragaszkodom hozzá. szerint az eu-ban már lassan nem számít, hogy milyen állampolgár vagy.

Ibigirl, szerintem nem baj, ha a nátha-influenza ellen nem szedsz semmit. jobb a babának is. inkább csak feküdt ki. nekem azt mondták, hogy gőzöljek kamillateával, meg egyek sok mézet, meg igyak sok teát, gyümölcs-levet. még C vitamint se szedhettem... merthogy nem tudják, hogy szoptatás miatt mi megy át a gyerekbe. és amikor terhes voltam, akkor is csak a normál terhesvitamint szedtem, semmi mást. szóval nagyon kell vigyázni. inkább feküdt ki, és ne kelj fel egy hétig, mint hogy szedj valamit :) bocsi, hogy én is inkább ezt javaslom...
érdekes hallgatni, hogy mondod, hogy milyen érzelem-hullámaid vannak :) emlékszem, én is minden szüléstörténetet végigbőgtem. tök rossz volt, mert nevetségesnek éreztem magam. pedig csak a hormonok...
a fájdalomról: szerintem annyira nem szörnyű. én is használtam gázt, de nem ért semmit. a forró víz volt isteni. kádban vajúdtam, majdnem ott is szültem. szerintem annál jobb érzéstelenítés nincs! kérdezz utána, hogy lehet-e nálatok. mondjuk érdemes majd a vajúdás közben kipróbálni. úgyis el kell menni a kádban fürdés előtt zuhanyozni, akkor meglátod, hogy segít-e rajtad a melegvíz. ha igen, kérj kádat! majd 40 perc, amíg megtöltik, de utána isteni.
azt hiszem, hogy az epidurálisat még jóval a vajúdás előtt be kell kötni, és utána adagolják. én kaptam a legvégén ilyet is (mindenen átmentem :) ), de nem volt jó, mert nem éreztem, ahogy jön ki a baba. fura, mi? szerintem jobb, ha az ember tudja, hogy mi történik vele.
vannak nálatok ilyen antenatal class-ok? ezekre ha tudsz, menj el. én többfélén is voltam: active birth class, fizioterápiás felkészítés, szoptatás-óra, antenatal class. nagyon jó volt. lelkileg is felkészített, meg megnézhettük a kórházat, egy csomó mindent elmagyaráztak.
és ne félj a fájdalomtól. mert olyan csodálatos a végeredmény! ugye lányok?
:lol:

Berni, a prividre nem emlékszem, hogy megkaptam volna... de majd megnézem.

nagyon várom már a karácsonyt! pedig nem jön senki, és mi sem megyünk haza... de olyan jó lesz itthon.
ja! szólok, hogy az easyjet-re már lehet húsvéti jegyeket venni!
és mi meg is vettük :D egy teljes hónapot leszek otthon! annyira várom!

puszi Nektek! és jó készülődést, szorgoskodást és karácsonyvárást!
Krisztina
 
 


Sziasztok!

Nemrég hivott a midwife hogy "high risk" lett a Triple test eredményem, 1:100......De jó lenne ha még mindig az útlevélszerzés lenne a legnagyobb gondom.

Persze, tudom hogy ez még nem jelenti azt hogy baj van, de csak gondolkozik az ember, mit is tenne....Ha megcsináltatom az amnicentesist az 3 hét mire eredménye lesz, azaz 20 hetes terhes leszek....

Állitólag csinálnak egy alapos ultrahangot, de nem tudom hogy holnap, vagy csak előjegyeznek rá?

Na, drukkoljatok, légyszi


Ágnes
 
 


Sziasztok!

Szia Ágnes! nagyon drukkolok Neked, hogy minden rendben legyen a végére! hülyeség lenne azt mondani, hogy próbálj meg nem izgulni, mert tuti, hogy ki lennék készülve én is...

megpróbáltam utánanézni, hogy mi is ez a triple test. én is tuti átestem ezen. mit vizsgálnak?

szerintem ultrahangod csak előjegyzéssel lesz - legalábbis Guildfordban így működik. remélem minél hamarabb, és gyorsan meg tudnak nyugtatni!

szóval drukkolok!

üdv,
Krisztina
 
 


Szia Agnes,
Nagyon szoritok nektek!! Irod hogy felajanlottak az amniocentesis-t, akkor az eredmeny a Down-ra ertendo, ugye? Ugy emlekszem hogy a Spina Bifida-nal csinaljak a reszletes UH-t, ha high risk a triple test eredmenye.
Szerintem most nagyon bele fognak huzni a korhazban hogy minel hamarabb elvegezzek a szukseges vizsgalatokat - ne izgulj e miatt!!
Addig is, talan kerdezzetek korbe hogy maganuton mit lehetne intezni...
Nem lehetne kerni egy gyors idopontot a korhazban egy senior obstetrician-nel hogy megtudjatok a reszleteket? Vagy esetleg mar at is vett egy teged?!
Tudom, konnyu ilyeneket tanacsolni, de csak nyugisan mindent!!
Megegyszer, nagyon szoritok, hogy minden rendben legyen!
b
 


sziasztok

huhh latok itt jo hireket meg rosszakat is....mi tortent itt par nap alatt,el kezdett zajlani az elet?
jajj agikam,ne aggodj,probaljatok kideriteni minel hamarabb mi a helyzet.a high risk meg nem jelenti azt magaban,hogy a babanak down-szindromaja van,csak lehet nagyobb ra az eselye,sok olyan anya van 30 ev felett,akinek high riskes a babaja es a vegen kutyabaja nem lesz a kicsinek.az uh majd tobbet fog mondani es az orvos is jobban meg tudja majd itelni,hogy mi van.addig is nagyon szoritok en is erted,kez es labtorest!majd irj,hogy mit mondanak a dokik!puszi
ja a kerdesedre a valasz:valoszinuleg,ha minden jol megy akkor baratom bent szeretne lenni,meg lehet anyu is,ha ideer addigra.

hello murcimari alias berni(tanulom a neveket):en nem szeretem a teletubbiest bar szerintem a kicsiknek elso rangu musor lehet.
ja es le a kalappal elotted,nagyon koszi,hogy megkerdezted ezt az allamolgarsagi dolgot,rendes toled.orok hala.a te parod magyar egyebkent?vagy angol?

szio taram/kriszti:kosz neked is a jo tanacsokat,tenyleg ugy erzem itt magam mintha lenne egy csomo kedves anyukam,akik gondoskodnak rolam.ezen a kadas dolgon en is gondolkozom,mert nagyon szeretem a vizet,jokat tudok lazitani benne,hatha bejon,kiprobaljuk,van itt ra lehetoseg,vesziteni ne veszitek semmit vele.jobb mint a gyogyszerek,legalabb termeszetes.a vedonom emlitette ezeket az antenatal classokat,szeretnek menni a baratommal nemsoka,meg kerdezte,hogy szeretnek e menni megtekinteni a szoptatast meg az azzal kapcsoaltos dolgokat es jelentkeztem persze,mert tok kezdo vagyok es amit te is mondtal egy kicsit baratkozok a korhazzal is.
 
 


Sziasztok!

Köszi a biztatást!

Beindult a gépezet igy hogy gond van, rögtön volt UH is, megnyugtatóan negativ, semmi kórosat nem találtak. Persze ez nem zárja ki a Down-kórt, de legalább nem erősitette meg a gyanút. Jövő csütörtökön lesz magzatviz-vételem, az itteni kórháznak megnyugtatóan az országos átlag alatt van a vetélési kockázata...merthogy sajna ennek a vizsgálatnak 1% vetélési rizikója van.

Igen, a triple test Down kórt és spina bifidát vizsgál, illetve az esélyeket. Nekem a Down-kórra nézve magasabb az átlagnál az eredményem.

Viszont le a kalappal, mindenki kedves, készséges volt, nem rohant, kérdezhettem...és ezzel az orvosi angollal nincs is bajom, ugyanazok a latin kifejezések mint az állatorvoslásban, meg sok cikket is olvastam anyukaságom előtt angolul. Úgyhogy bár tartottam tőle, nyelvi nehézségem nem volt.

Próbálom úgy szemlélni hogy 99% eséllyel egészséges a baba, és ez nem egy rossz sansz.

Ja, Ibi, a kád nekem is szuperül bejött, csak szülni jöttem ki belőle!
Másodszorra is terveztem de örültem hogy még egy darabban voltunk amikor beestünk a kórházba, a hátralévő 10 percre már nem ajánlották fel a kádat :lol:

Puszi mindenkinek, és még egyszer köszönöm hogy igy szoritotok nekem, illetve nekünk!

Ágnes
 
 


Agnes,
nagyon jo hir hogy jol sikerult az UH :D ! Az 1% az meg icipici esely barmire is - nagyon jol teszed hogy inkabb a fennmarado 99%-ot tartod szem elott. Az elmondasod szerint itelve pedig szuperjo kezekben vagy, ugyhogy nincs ok aggodalomra. Szerintem nyugodtan kezdheted megint torni a fejed az utlevel-kerdesen :wink: :) .

A vizben szules nekem is nagyon vonzoan hangzik.
En is a medences szuloszobaban hoztam vilagra a lanyomat....de sajnos a medence melletti agyon :( ...mert mire odakerultem, akkor mar a tolofajasok jottek.
Valamelyik ejjel szultem almomban, de olyan realisan, hogy eskuszom meg a fajasokat is ereztem valamilyen szinten :shock: . Azota sokat gondolkodok azon, hogy OK, fajt, fajt nagyon fajt erzestelenites nelkul megszulni a lurkot, de szerintem az en testemnek sokkal nagyobb sokk lett volna, ha kapok egy epiduralist aminek a hatasa utan egyszercsak ramtornek a baromi eros fajasok. Igy meg legalabb a szervezetem fokozatosan hozzaszokott az egyre novekvo fajdalomhoz. Mondjuk - ezt tudom mar millioszor leirtam - nekem az egeszben a legkemenyebb az un. "atmeneti" (transition) period volt, de az meg kozvetlenul a tolofajasok elott tortenik egy rovid ideig, ugyhogy abban meg az a jo, hogy akkor mar tudod hogy nagyon nagyon kozel van a vege :lol: . A tolofajasok nekem nem voltak olyan szornyuek. Sot, akcio kozben nagyon hamar rajottem, hogy minel erosebben tolok, annal kevesbe faj :) .
Na, de jo nagy szam van itt...be is fogom.
Kellemes hetveget!
b
 


Sziasztok!!!!

Hú, de lemaradtam a társalgásban! Persze most sem vagyok formában, hulla fáradtan már nem nagyon tudok okos dolgokat írni! :oops:

Ágnes!
Drukkolok neked, hogy semmi gond ne legyen! Emlékszem, nekem is magas lett az AFP-m és meg kellett csinálni a magzatvíz vizsgálatot, amiböl a végén méhlepény biopszia lett. (Pont 35 éves voltam.) Izgulatm is rendesen, de nem volt vészes, és legalább 100%-ra megtudtam, hogy kisfiam lesz! :) Soha nem felejtem el, amikor megkaptam az eredményt és rá volt írva: Normális XY kromoszómaszám = normális férfi.
Mondtam is a barátnőmnek, hogy lehet hogy a hapsik mind abnormálisak a maguk módján, de nekem papírom is van róla hogy az én fiam "normális"! :):):)

Szupi, hogy most már le tudok egy szót helyesen is írni, névtelennek köszönhetően! :)

Bocsi, hogy nem szólok hozzá több témához, majd csak összeszedem valamikor magamat! :)

Puszi nektek!
Andi
 
 


sziasztok

mindenki el van veszve?!
azt szerettem volna megkerdezni azoktol akik kint laknak angliaban,hogy nalatok arrafele van turo a boltokban?
itt csak cottage cheese van(nem olyan mint az otthoni :(
vagy talaltam mar turos retest mazsolaval,az fini volt mondjuk(nemetorszagbol).
ugy ennek vmi jo kis turos dolgot vagy csinalnek turos gombocot.meg mirelitben se lattam gombocot vagy nudlit....vagy csak nem tudom hol keressem?

ma itthon vagyok egyedul,holnap dolgozok csak.parom melozik,kicsit unatkozok,lehet belekezdek vmi konyvbe.ma adtam le a maternity allowance es income support dokumentaimat,huhh ezzel is vegeztem legalabb.

varom mar a kisfiam erkezeset,mar szamolom a napokat, meg 5 het van hatra jippiiiiiiiiii ha minden jol megy.voltam midwifenal,aki mindig meri a pocakomat es a grow charton a baba egy kicsit nagyobb mint az atlagertek,de azt mondja ez meg nem jelent semmit,ha 1 het mulva vissszamegyek kontrolra es meg mindig kivulre esik az ertek,akkor lehet elkuldenek egy uolso uh-ra,meg osszevetik az adataimat(kg,cm )a magzatviz mennyisegevel,mert lehet sok vizem van?!legalabb vezek meg kepet a picurrol...majd meglatjuk.

remelem mindenki jol van,elvezzetek ezt az enyhe telet.
puszpusz,ibi
 
 


Sziasztok!

Agi ! Nekem is magas volt az AFP-m, meg a Jazminnal es meg sem lett semmi baj..
Biztosan nalad sem lesz semmi gond , drukkolok neked ,hogy minden szepen haladjon :)
Azert nagyon bator vagy es biztosan eros anyuka is........harom gyermek :shock: .......
Kellemes es Bekes Karacsonyt kivanok!!!

Sz
 


Sziasztok!

Holnap reggel megyek az amniocentesisre, nem mondom hogy kicsit se izgulok, de nem vészes.

Szilvi!
Köszönöm a biztatást, én is egyre nyugodtabb vagyok hogy nem lesz itt semmi gond, csak azért van az egész nehogy unatkozzunk...Mi van Jázminnal és Bendegúzzal???? Jól vagytok?

Andi!
Tök jó hogy papirod van arról hogy van egy normális férfi a családban! Azért remélem a karácsonyt nem kell végig ügyelned és tudsz majd egy kicsit pihenni is!

Ibi!
Ez a túró-kérdés nehéz ügy, a cottage cheese tényleg nem egészen olyan. Mindig tervezem hgy csinálok házilag túrót, elvégre nem nagy mutatvány és jó minőségű tejet lehet kapni, csak valahogy még nem jutottam odáig. Én egy szórós túrós nevű rém egyszerű sütit kipróbáltam (sütőpor kell hozzá, nekem van otthonról, itt még nem kerestem, nem tudom van-e) úgy hogy kevesebb tejet tettem bele mert hig a túró és egész jó lett.

Berni!
Köszönöm, én is úgy érzem hogy szerencsés vagyok a kórházzal.
Viszont azóta volt egy kellemetlenebb élményem a védőnővel, a gyerekeket kellett vinni vakcinára. Eddig megoldottam Magyarországon, de amit most adtak (pneumococcus-meningococcus) az otthon fizetős, és az otthoni gyerekorvosunk nagyon lelkesen mondta hogy adassam be midenképpen. 5 percenként van beirva egy gyerek, azaz semmi "elmagyarázom-megnyugtatom", hanem "gyerünk, gyerünk, haladjunk"- igy persze üvöltött végig mind a kettő. A health visitor le se fertőtlenitette a bőrt a szuri előtt- ez normális itt Angliában? Persze van elmélet hogy a fertőtlenitő közömbösiti a vakcinát, de tudtommal csak a jódos, nem az alkoholos.....Antonia is kapott jópár szurit, nálatok se fertőtlenitettek? Az hogy Bendegúzt képes volt úgy megszúrni hogy a vakcina fele a bőrére folyt, már csak hab a tortán. Arról meg ne is beszéljünk hogy a végén odavágta elém a gyerekek oltási könyveit hogy ő ezekben nem igazodik ki és hova irja a be az oltásokat....Szóval bűbáj volt, én meg nagyon nem voltam formában és szót se szóltam csak ki akartam jutni mielőbb.


Megérkezett az újabb adag szaloncukor, 3kg :lol: Jól eldugtam, ebből csak marad a fára pár szem, elvégre mindjárt karácsony!

Puszi mindenkinek, boldog karácsonyt annak aki addig már nem tud irni (meg persze annak is aki még tud)!

Ágnes
 
 


Igen jol vagyunk! Bendeguzkanak mar ket foga van, ket napja tud tapsolni es azota is tapsol :D .
Jazminka nagyon varja a mar a karacsonyfat de leginkabb azt ami alatta lesz.
Szepen" beszel "angolul is.

En tudok egy hazituro receptet :
-1liter tejhez.
-1db citrom leve
-pici so

Barmilyen tej jo(meg a tescos is)
A tejet felforraljuk miutan forr , az egy citrom levet es a sot belenyomjuk .latni lehet ahogy kezd turosodni ,addig keverjuk amig egesszen turos lesz.
Majd levesszuk a tuzrol es surun szot halon (mi textilpelenkaval szoktuk) lecsepegtetjuk. de jo a muanyag tesztaszuro is.
A citrom es a sonak az izet nem lehet erezni. Kb a felhasznalt tejnek a fele lesz turo, persze ez attol fugg ,hogy mennyire zsiros a tej.
Sok szerencset.. :D

Sajnalom a mi az oltassal jar , nemsokara Jazmin is kap :(

Sz
 


szio mindenkinek

drukkolok neked agi, majd irj a fejlemenyekrol!!!
remelem jo hirrel tudsz majd kijonni!
majd egyszer ha lesz idod leirod nekem azt a receptet legy szi?kiprobalom a sutid.

sziszantyu koszi a turo receptet,azt is ki fogom probalni hetvegen,van textilpelusom is.

mindjart itt a karacsony,orultok?
en meg megyek holnap eskuvore(baratok),es en leszek a tanuja a lanynak.meg sose voltam tanu.gyonyoruen fogok kinezni a pocakommal... :) ja es mindenki ihat alkoholt,csak en nem(es meg egy jo darabig nem is fogok,mert szoptatni akarok).

majd irjatok mi jot kaptatok karacsonyra!!!addig is kellemes unnepeket es egyetek jo sok finomsagot!!!pusszancs,Ib
 
 


Sziasztok!

Túlestem az magzatvizcsapoláson, nem is volt olyan vészes....azóta meg heverészek az ágyban. tálcán kapom a kaját, és már Bendegúz is eltanulta az apjától hogy "te csak pihenj majd én hozom" :wink:

Ibi!
Bevallom, nekem egy-egy pohár vörösbor lecsúszott terhesen is, na persze nem a legelején, inkább a vége felé, ahol most te tartasz, meg szoptatás alatt is néha....ráadásul otthon nagy sláger a tejtermelés fokozására a barna sör, amit hülyeségnek tartottam, de miután kipróbáltam azt kell mondjam van benne valami. Úgyhogy azért tegyél egy csöpp engedményt a lagzin! Egyébként kétségtelen hogy a páromnak évek óta jó dolga van, mert fel se merült hogy egy-egy összejövetelen ne igyon mert ő kell vezessen hazafelé...igaz nem is voltunk sok bulin :wink:
A sütireceptet megkeresem (ahogy a férfinép megengedi hoyg elmenjek a könyvespolcig :lol: ) és megirom!

Szilvi!
Végül elvitted Jázmint valahová "társaságba"? És miket mond angolul?
Az én Bendegúzom szeptembertől ovis, a héten volt karácsonyi ünnepség, és képzeld minden dalt együtt énekelt a többiekkel, és vigyorgott hozzá mint a tejbetök. És tényleg mondogat ezt-azt angolul, meg megért sok mindent.
Gartulálok a kétfogú kis Bendegúznak, remélem nem kinlódott sokat a fognöveztéssel.
Én már alig várom a karácsonyt, olyan kiváncsi vagyok mit fognak szólni az ajándékokhoz a gyerkőcök!
Köszi a túróreceptet, én is ki fogom próbálni!

Jó karácsonyi készülődést mindenkinek az utolsó napokra és boldog karácsonyozást!

Ágnes
 
 


Orulok hogy jo kedved van Agi , bizonyara megnyugodtal, es a kis csaladod is nagyon segitokesz , ez sokat segit.
Aranyos lehet a kis Bendeguzod ahogy mondja :D !
Jo lehet megint atelni a terhesseg oromeit , en szerettem terhes lenni de azt hiszem nem vagyok eleg bator egy harmadikhoz .

Jazminkat es persze Benet is csak a jatszoterre viszem, ott osszeismerkedett egy fekete kisfiuval es egy kislannyal akik szinten nagyon sokat vannak ott. ! Nagyon szereti a Peppa Pig meset , amit sosem halaszt el. Gondolom innen tanulja.

Sorry,yes,no,look,come on,fear,thank you........ez igy kevesnek tunik de en orulok ennyinek is :lol:

Ibi: en is ittam egy kis bort, meg szoptatas alatt is.. :lol:

Kellemes unnepeket kivanok mindenkinek!!

Sz
 


Sziasztok!

Ibi, gyorsan irom a szórós túrós receptet!
10 dkg vaj
25 dkg rétesliszt (én a sima Tesco-s lisztet használtam)
17 dkg porcukor
1 csomag sütőpor
1/2 kg tehéntúró
1/2 citrom reszelt héja
5 dkg mazsola
2 dl tej (a cottage cheese-nél csak 1 dl)
2 tojás

Összekevered a lisztet-porcukrot-sütőport (egy púpos evőkanál liszt v. porcukor 2.5 dkg), felét a vaj felével kikent tepsibe szórod. Rámorzsolod a túrót, rászórod a mazsolát, citromhéjat. A maradék cujros liszt jön a tetejére. A tejet a tojásokkal simára kevered és rálocsolod, úgy hogy mindenütt érje. A maradék vajat még rámorzsolod, és 200 C-os sütőben 30-35 perc alatt megsütöd. Kicsit ki kell hűljön úgy könnyebb felvágni.

Remélem izleni fog!

Szilvi!

Igazán jó kis szókincse van Jázminnak, csak igy tovább! Én is szeretem a terhesség-élményt, most még jól kiélvezem mert három gyerkőc tényleg elég, nem tervezünk folytatást....A fiúk továbbra is lelkesen sürögnek-forognak körülöttem, de kell is, teljesen jól vagyok ha fekszem vagy ülök, de ha bármit próbálok csinálni bekeményedik a pocak. A párom igy a második nap végére teljesen kidőlt, mondjuk eddig is elismerte hogy nem lopom otthon a napot hanem ez is munka, de most nagyon elismerően nyilatkozott. Remekül elvan a fiúkkal, élvezik az együtt töltött időt, de azért szerinte ha visszamegy dolgozni az pihenés lesz.....
Tényleg, ti Bendegúznak mennyi idő alatt tudtatok útlevelet szerezni????

Berni!
A fentiekből láthatod, kezdek visszaállni az útlevél-ügyre :wink: Nagyon optimisták vagyunk a párommal együtt, elég csak ránéznünk erre a két ördögfiókára, miért ne sikerülne ilyen jól a harmadik is?

Kellemes karácsonyozást mindenknek!

Ágnes
 
 


Sziasztok,
Huuu, nagyon busy hetunk volt...szokas szerint mindent az utolso pillanatra hagytam, de a vegen sikerult behozni a lemaradast udvozlolapiras-/kuldes, ajandekvasarlas, csomagolas, kajavasarlas es fozes teren is :) . Most hogy gyermek van a haznal, kb 3-szor annyi ajandekot kellett kivalasztani es csomagolni, es lapot kellett megirni es elkuldeni az elmult majd 15 honap alatt megismert baratoknak...de a vegen mindenki ki lett pipalva a listan.

Beugrottam gyorsan nektek is

BEKES BOLDOG KARACSONYT ES EGY OROMTELI, SIKERES UJ ESZTENDOT

kivanni!

Sajnos nem hiszem hogy fogok tudni jonni az unnepek alatt, mert ferjur jan 3-ig itthon van :D + nehany nap mulva jon a csalad egy resze vendegsegbe :) .

Latom hogy Agnes sikeresen tulesett a magzatvizvizsgalaton, ami szuperjo hir :) .
Vigyazzon mindenki tovabbra is magara es kicsinyeikre/pocaklakokra!
Akkor ugyanitt 2007-ben :D
addig is sok puszi, b
 


Sziasztok!!!

Nagyon kellemes Karácsonyt kívánunk nektek!!!!!!!

Sok puszi, egy elhavazott munkáscsajtól! :)

Andi és a Csipet-csapat.
 
 


Sziasztok!

Judit vagyok,21eves,2eve elek Angliaba,Northwich-be!Parommal az elso babankat varjuk,17hetes terhes vagyok!

Szeretnem megkerdezni,hogy tudtok e valamit a council hazrol,mert igen nagy szuksegunk lenne ra mielott a kicsi megszuletik!

Elore is kszonom a segitsegetek!

Judit[/img]
 
 


Szia Judit!

Nagyon örülök hogy csatlakoztál! Sajnos a kérdésedet illetően nem tudok segiteni, na de én még csak 1 éve vagyok itt, ünnepek után bizonyára felbukkannak a többiek és biztosan tudnak majd segiteni.

Addig is gratulálok a babához. ezek szerint majdnem egyszerre szülünk majd (én a 19. hétnél tartok, május 22-re vagyok kiirva, és ő lesz a harmadik babánk).

Kellemes ünnepeket addig is amig valami használható tanácsot kapsz!

Ágnes
 
 


sziasztok

hello judit udvozollek.
a council hazrol annyit,hogy mi is beadtuk az igenyt,mar fenn is vagyunk a listan,ami nagyon nagyon hosszu.mindenfele papirt kertek,az osszes wage slippet,munkaltataoi igazolast,lakcimedrol mindent,berleti szerzodes masolatat,utlevel,home office papir,national insurance szam,terhessegi igazolast(zold terhessegi konyvet),bankszamla igazolasokat.ha eszembejut meg vmi majd leirom,nagyjabol ezeket.
beadtuk kb. oktober korul,es lehet,hogy 1 evig is varni kell,(vagy ki tudja),bar a babank januar 23-ra van kiirva,de ez mindegy,annyi,hogy majd a szuletes utan kapunk ra plussz pontot es feljebb kerulunk a listan.
azok az emberek kapnak elsoseget akik homeless-ek,egyaltalan nincs hol lakniuk,sokan szereznek levelet a szuloktok,hogy nincs hely szamukra a hazban kulonbozo okokbol...(lemondo level)
minel hamarabb adjatok be mert hosszu a varakozasi lista.
sok szerencset!

amugy buek mindenkinek!!!!!!!!!!!!!!!!!!2007!!! :D
 
 


agi!!!
koszi a receptet,bevallom oszinten meg nem csinaltam meg,de ezen a heten ami kesik az nem mulik!!!!
pusszancs
milyen volt a karacsonyotok?baba jol van es te?
 
 


If you are a mother in XV. District ( RÁKOSPALOTA), whose native language is English or German, and you would like to practice Hungarian, please contact me to talk Hungarian and English/ German as practice.
About me: I have a 8 month–old baby boy, I am 32 years old.
Best regards: Lucsia


Keresek a XV.k erületben olyam német/ vagy angol anyanyelvű kismamát, akivel az egyik alkalommal magyarul a másik alkalommal németül/ angolul beszélgethetnénk.
Ha olvasod, vagy van ilyen ismerősötök, szóljatok, nagyon megköszönném.

Köszönettel: lucsia
 
 


Sziasztok!

Ma jött meg az amniocentesis eredménye, babácska EGÉSZSÉGES :lol: :lol: :lol: , és az is kiderült hogy kislány :lol:

Remélem mindenkinek hasonló jókkal kezdődik az új év!

Persze, hogy azért legyen min aggódni, a szerdai ultrahangon aprócskának találták, és vissza kell menni febr. elején hogy ellenőrizzék a növekedést...ez a pindur nőszemély több ősz hajszálat plántált a szülei fejére 20 hét alatt mint a két bátyja az almúlt években együttesen! Na de ezen már nem izgulok különösebben, igazán nem kivánunk többet egy aprócska egészséges leányzónál!

Hétfőn repülök haza a gyerekekkel két hétre utókarácsonyozni a családdal, utána jövök!

Csók mindenkinek és BUÉK!!!

Ágnes
 
 


Sziasztok!

jól elmaradtam...

szóval utólag is boldog karácsonyt, és egészségben, sikerekben és gyermekáldásban gazdag új évet kívánok!

Ági! gratula a kislányhoz! az én kislányom is kicsi lett, igaz, hogy a 30. hét körül derült ki, hogy nem nő eléggé. és végül 50 centisen és 2900 grammal született, ami nem nagy. de már előtte megállapították vagy egy hónap vizsgálat után, hogy genetikailag kicsi :) bár erre nem tudom, hogy jöttek rá, mert a férjem majdnem két méter, és én is 175 körül vagyok :) remélem azért egészséges, és mindenképp tájékoztass bennünket a fejleményekről!

Judit! üdv körünkben. sajnos nem tudok segíteni ebben az ügyben. nem is tudtam, hogy létezik ilyen... talán a többiek.

Ibigirl! uhh, már nincs sok hátra! nem tudom, szoktál-e neten hallgatni magyar rádiót. én a kossuthon a vendég a háznál c. műsort imádom. a héten volt (talán kedden vagy szerdán) szó a szülésről. a neten fent vannak a régebbi műsorok. lehet, hogy érdemes meghallgatnod.
az alkoholizálással kapcsolatban: pár csöppnyit én is ittam a terhesség alatt, és most szoptatás alatt is, időnként egy pár kortyot iszom. szerintem nem árt ekkora mennyiség. főleg a terhesség végén :) nyugodtan igyál az ifjú pár egészségére! és jó bulizást!

tudtok-e segíteni, hogy hogyan lehet igazolványképet csináltatni egy 4 hónapos gyerekről? van valakinek tapasztalata? nem tudom elképzelni, hogy nyugton üljön, és tartsa a fejét :)

Na, megyek lassan enni :) már korog a gyomrom, és a tejcsihez kell a kaja :)
puszi mindenkinek!
Krisztina
 
 


hello mindenkinek

eloszor is Agi,gratulalok a kis noszemelyhez.tok jo,hogy kislany,mert mar fiuk vannak a csaladban.most en vagyok nagy izgalomban,holnaptol kezdetet veszi a 38.het,lehetseges mire visszajossz magyaro-rol mar meglesz a kisfiam.jo utat,irigyellek,mi csak nyaron megyunk sajna.vigyazz magatokra!!!

megcsinaltam a sutit,jo lett, fini,meg is leppodtem magamon...koszi megegyszer a receptet.

szia Kriszti,orulok,hogy visszatertel.koszi a tippet,megnezem a neten.

ittam en is egy poharka vorosbort,jol esett,mar olyan reg nem ittam,hogy rogton jo kedvet csinalt(csak hozza ne szokjak) :D

a www.passport.gov.uk oldalon olvastam en is a bebi keprol utlevelbe,mert nalunk is esedekes lesz jovore.
azt irjak,hogy 6 ho kor alatt,elfogadjak,ha csukva van a baba szeme,vagy felrenez,esetleg nevet,viszont egyedul kell,hogy a kepen legyen egy feher,vilagos szurke vagy kremszinu hatter elott.
ezen en is gondolkoztam,hogy fog a baba nyugodtan maradni,szerinted mi van akkor,ha ratesszuk a babat mondjuk egy feher nagy lepedore fekvo helyzetben es ugy fotozzuk le?
vagy lehet,hogy fenykepeszhez kell vinni,mert 45x35 mm-es foto kell!!!!lehet az a legjobb,ha fotoshoz visszuk. majd irj ti,hogy csinaltatok!!!

puszmakolok mindenkit,csaoooooo
 
 


Sziasztok!

Ibi!

Mi otthon fényképészhez mentünk, amikor először kellett Bendegúznak útlevél 8 hónapos volt. Meg kellett fogni a két hóna alatt és egy kicsit megtartani. Amikor Angliába jöttünk, az okmányirodában csinálták a képet, Bendegúz már beült egyedül, Bálint pedig ülhetett az ölembe, csak kicsit hátra kellett hajolnom, és csináltak valamit a hátérrel utána, mert nem látszom a képen. Szerintem annyira háklisak ilyen ügyekben a képre hogy talán érdemes csináltatni.

Örülök hogy sikerült a süti, csak igy tovább!

Kriszti!

Jó ez a "genetikailag kicsi", én is 174 cm vagyok, a férjem 182, de ha távolabbra tekintünk, a nagyamamák aprócskák....
Egyél rendesen, az tényleg kell a tejhez! Én az elején napi 2 l gyümölcslét ittam meg persze egy csomó vizet....na persze ettem is.



Holnap hajnalban indulunk a reptérre, jók legyetek amig nem jövök!

Ágnes
 
 


Sziasztok,
Remelem mindenkinek kellemesen telt eddig az uj esztendo!

Judit, en is udvozollek kozottunk es gratula a picihez! Remelem hamar megoldodik a lakasproblematok es fokent mielott meg a baba megerkezne - sajnos en nem vagyok jartas a kerdesben, de latom masok mar irtak neked ezzel kapcs.

Igazolvanykep ugyben, mi is rendesen megszenvedtunk annak idejen Tinivel. Atfutottam ezt a passport-os oldalt, tok jo hogy vegre lazitottak babafoto ugyben. Tavaly (2005) meg nem voltak ilyen lazak...nekunk meg mar par hetesen utlevelet kellett anno csinaltatni :( ....nem baj a kovetkezo lurko mar majd ebbe az uj rendszerbe esik :wink: .

Agnes, nagy gratula a kisleanyhoz :D ! Szep komplett lesz igy a csaladotok. Meg csak veletlenul se aggodj a kis sulyon, majd behozza ha mar idekint lesz :) .

Nalunk nagyon jol sikerultek az unnepek egyedul es a tagabb csaladdal is :) . Sajnaltam hogy nem tudtunk elmenni Mao.-ra, de tul maceras lett volna es igy legalabb lathattunk a batyamat es sogornomet, akik szinten nem mentek most haza Bxl-bol. Viszont husvetra mar megvan a jegyunk. Malevval megyunk. Biztos jo lesz, mar vagy 10 eve nem repultunk veluk. Ok jottek ki a legolcsobbra a Gatwickrol :o .

Nekem is elkezdodott a munka. Suru, de azert Andival meg igy sem tudom felvenni a versenyt...az en heti 5 ora tanitasommal :( . A half term elott viszont lesz egy oralatogatasom. Kifogtam ugyanis, mert pont az iden jon az OFSTED ellenorizni, es elotte minden tanart vegiglatogat a managere. Nem baj, minimum egy ilyen ugyis lett volna, jobb is talan hamar letudni.
Hat roviden ennyi.
Futok aludni. Maskor megprobalok napkozben jonni, hogy legyen idom rendesen visszaolvasni.
Puszi mindenkinek, b
 


Sziasztok lányok!
A Kismama újságnak írok cikkeket, és egy olyan anyagot készítek éppen, amelyben más országok szülészeti lehetőségeit veszi górcső alá. Ha valamelyikőtök szívesen megosztaná velem kinti tapasztalataidat, kérem, jelentkezzen a fodor.marcsi@mediaconsulting.hu címen!
Előre is köszönöm
Fodor Marcsi
 


Sziasztok!

Marcsibocs, írtam Neked egy emilt, de visszajött... nem lehet elküldeni.
van-e másik emilcímed, ahová lehet írni? én nagyon szívesen megosztom tapasztalataimat :)

Jól eltűntem, bocsi Lányok.
az ünnepek alatt férjem itthon volt :) annyira jó volt! már nagyon hiányzott, hogy hármasban legyünk. sütöttem (bejglit, zserbót), főztem (fincsiségeket), és csak pihentünk és aludtunk és babáztunk.

Ildi, mikor is szülsz? hanyadikán? szólj azonnal, amint megvan a baba!
sikerült meghallgatni, amit írtam?

Az útlevélképpel kapcsolatban: ha magyar útlevele lesz a gyereknek - mint a mi esetünkben is, érdemes a nagykövetséget megkérdezni, hogy hogyan kell kinéznie a fotónak. Mert pl. a magyar útlevélhez a gyereknek nyitva kell lennie a szemének! ezt külön megkérdeztem, és ezt írta a nagykövetség. Viszont az útlevélkérelmet az állampolgárság megkérésével egyidőben el lehet kezdeni intézni. Persze ezek az infók nincsenek fent a neten! Ja! és mindkét szülőnek a nagyköv. emberei előtt kell, hogy aláírják az igénylőlapot! :) ez még vicces szerintem, de ez van.
Mi tegnap megcsináltattuk az igazolványképet :) nagyon édes lett a gyerek rajta. kár, hogy nem lehet megkérni őket, hogy küldjék el a fotót emilben (télleg! elmegyek, és megpróbálom ma :) ).

A gyerek tökre megfázott, de ez már vagy egy hónapja... és még mindig időről időre be van dugulva az orra, pedig folyton jól felöltöztetem. Nálatok ilyen előfordult?
Megkérdem holnap a Health Visitort, hogy miért lehet.

Ágnes, jó utat! bár szerintem már eddigre biztos otthon élvezitek az életet :)

na, megpróbálok sűrűbben jönni, ahogy a gyerek enged :)
üdv,
Krisztina
 
 


Sziasztok,
micsoda iteletido...eskuszom az elobb cserepeket hallottam csuszni a tetonkrol :shock: :( - huuu, nagyon nem lenne jo.

Ibi, hogy alltok te es babacska? Meg mindig ketto az egyben :)?
Irj ha tudsz.

Kriszti, mit mondott a hv a bedugult orrocskara a vegen? En nem emlekszem nalunk ilyesmire, de igy telviz idejen gondolom nem olyan ritka. Aranyos ahogy Veronikat "a gyerekkent" emlegeted :D .

Nalunk idokozben konkretta valt egy Dinnyecske 2 letezese :D (Tini volt meg pocaklako koraban az eredeti Dinnyecske anno :) ), akit elorelathatolag julius 27-en fog meghozni a golya hozzank.
Annak idejen, ha meg emlekeztek ra, biztos furin is jott ki, hogy Enikonek irtam hogy ok is eppenhogycsak akkor tudhattak meg a kis pocaklakojuk letezeset amikor irt itt a forumon hogy julius vegere varjak...Hat most oszinten bevallom, hogy mindezt azert tudtam, mert akkor mar nalunk is tema volt ugyanez, nem pedig azert mert szokasom lenne masok datumait szamolgatni :lol: .

Marcsibocs, ha szukseged lenne meg tovabbi interjualanyokra, ird meg ide a helyes e-mail cimedet es en is szivesen valaszolok.

Remelem a hetvege meghozza a napsutest! udv mindenkinek, b
 


Jajj, lányok - nagyon kéne, hétfőn kellene leadnom a cikket, és még egy csomó kérdésem lenne! Nem tudom mi van, szerintem én jó emilcímet írtam le, de van egy másik is - mariabocs@freemail.hu. Leginkább az érdekelne, hogyan lehet orvost választani és szülésznőt. Erről még semmi infom nincsen!
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron