Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok, ezt a topicot azért hoztam létre, ha bármi jó/rossz filmet látunk vagy könyvet olvasunk akkor azt osszuk meg egymással.
Néha azon kapom magamat: úgy olvasnék valamit ... és ilyenkor sokat segjtene ha ajánlana valaki valamit ...
vagy vitatkoznék egy filmrõl vagy csak beszélnék róla ...
Lídia
 


Az én elsõ ajánlásom: Louis Sachar: Bradley az osztály réme

most olvastam, tulajdonképpen ifjúsági regény, szülõknek és gyerekeknek is hasznos.
Egy fiúról szól, aki kötekedõs rossz modorú nem szereti senki sem. És hogyan változik meg a magatartása, amikor egy nevelõtanár érkezik az iskolába, aki foglalkozik a fiúval és megszereti a fiút ...
Sokat lehet belõle tanulni.


ui. a könyvtárból kölcsönöztem ki :-)
Lídia
 


Szia Lídia !

Én is olvastam 2 Sachar könyvet is az egyik a Bradley amit Te is ajánlottál, a másik a Laura titkos társasága.
Szeretem az ifjúsági regényeket, nagyon sok regény jellemformáló. Ez a Sachar könyvekre különösen igaz és egész jól ír a pasi.

Ami nálam nagyon sokáig az elsõ helyen vezetett a
Szabó Magda: Mondják meg ZSófikának c. könyvet ...

Ha ilyen pedagógusok lennének mint Márta néni a könyvben nem lenne annyi baj a gyerekekkel.
És rengeteg dolgot lehet belõle szrevétlenül tanulni, hogy hogyan is kell a helyes út felé kormányozni a gyerekeket.

Nagyon ajánlom mindenkinek, aki esetleg olvasta, írja le a véleményét!!

Míra
Míra
 

 
 

Tudna valaki ajánlani történelmi témájú jó könyvet? Ami lendületes, valóságra épült, és izgalmas (nem lexikális dolgokra gondolok)

köszönöm: Szilvi
Névtelen
 


Sziasztok!
Szivi!
Nagyon szeretem és merem ajánlani is, Sienkiewicz-t, Robert Merle-t. Nekik több történelmi témájú regényeiket is olvastam.
PL. Sienkiewicz: Quo vadis? v. A római patrícius
R. Merle: A francia históriák. Ez több regénybõl áll. El lehet olvasni kötetenként is, de érdemes sorban olvasni.
illetve Prus: A Fáraó
Én egyiket sem tudtam letenni Kép
Van még jónéhány, amit mernék ajánlani, de majd a pontos címeket meg kell néznem (hogy jól írjam le).
Szia, Phaedra
 


Szia Phaedra! Le tudnád jrni pár szóban hogy mirõl szól a római patrícius? éa a fáraó?

Köszi hogy ennyi címet írtál, melyik a leg"olvashatóbb"? és a legjobb?

Szilvi
Névtelen
 


Egy film ajánló: láttam a Régi idõk mozijában vetítik ma (vas)18.45-kor az Orion ûrhajót.

Emlékesztek még?
felszállt az orion benne Mclain parancsnok
jönnek már a varangyok ...

tovább nem tudom sajna ...

de megnézem a filmet !!

Szilvi
Névtelen
 


Felbuzdultam a topicon és áttúrtam a régi könyveimet az anyukámnál, nagyon szép emlékek jöttek elõ pl.

Dalos Sándor: A nap szerelmes,
Aranyecset
(Munkácsy Mihály élete)

James Jones: Most és mindörökké
(filmen is nagyon tetszett)

A. J. Cronin: Réztábla a kapu alatt,
Ezt látják a csillagok

Arthur Hailey: Hotel
(Volt még egy nagyon jó könyve. de elfelejtettem a címét)

Viviane Villamont: Kisdarázs
(Apácáknál nevelkedett lány története)

Larry McMurry: Becézõ szavak
(filmen is remek volt)

Stella Linden: Szégyentelen
(Egy "rossz lány" története)

John Fowles: A lepkegyûjtõ
(Nem összetévesztendõ a pillangóval ami egy rab férfiról szól, ez meg egy rabságban tartott lány naplója)
Elõször úgy olvastam, hogy 39 fokos lázzal feküdtem otthon, de annyira izgatott a végkifejlett, hogy csak annyi idõre tettem le a könyvet amíg kimentem egy kis hülõfürdõre vagy becsuktam egy negyedórát pihenni a szemem.)

Charlotte Bronte:: A lowoodi árva (Jane Eyre)
Ez tetszett, de
Emily Bronte:: Üvöltõ szelek
Háromszor próbáltam elolvasni, mindig több év távlatában hátha érik az ember és más szögbõl is látja a dolgokat, de egyszerûen nekem nem megy.

Nagyon szerettem Berkesi András, Szilvási Lajos és Moldova György könyveinek 90%-át.

Szerettem még Robbin Coock könyveit, Jack London útleírásait.

Írjatok ti is, nektek mi volt/a kedvencetek?


bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


De jó Kata, én is szeretem a Berkesit.Kép Emiatt többen elég furcsán néznek rám, de végül is nem érdekel.
A kedvencem azt hiszem a Sellõ a pecsétgyûrûn, és az Akik nyáron is fáznak.

Te melyiket szereted a legjobban és miért?

Szilvásitól mi a kedvenced?

Pl. most hogy írtál ilyen listát és a többségét olvastam és nagyon tetszettek nekem is, ezért pl. kiveszem könyvtárból a S. Linden könyvet és elolvasom.

Az üvöltõ szelekkel én sem bírtamKép, de én pl. Jókait sem szeretem. Mármint olvasni, mert a történeteket filmen nagyon szeretem. Ez tudom hogy valahol szégyen, de filmen már nagyon szívesen nézem és tetszenek is, csak az a sok leírás, valahogy nem tudok túljutni rajta, ahonnan állítólag már érdekes lenne a könyv is.


Kata, a Szabó Magda Mondják meg Zsófikának c. könyvét olvasd el szerintem tetszeni fog.
Meg az Ajtó c. regényét is nagyon ajánlom.
Kíváncsi lennék a vélemyényedre.

Míra
Míra
 


Sziasztok, de jó hogy már ennyien írtatok!!

Nekem nagyon tetszett anno a Tamás templom karnagya, ez tulajdonképpen Bach életrajza. Nagyon érdekes!!
Az ember nem is gondolná mibõl lesz a cserebogár!Kép

Most Leslie L lawrence : a gyûlölet fája c. könyvét olvasom, ez még az elsõ könyvei közül való és ez még nem sablon meg unalmas.
Alig tudom letenni ...

Ti melyik könyvvel voltatok így?


Lídia
Lídia
 


Nekem nagy kedvencem volt a

Sienkiewic: Quo vadis, Domine?

Graves: Én, Claudius stb, stb
Most olvastam

Müller Péter: Jóskönyv-ét! Szuper, mindenkinek ajánlom!!
 
 


És a legmegrázóbb könyvélményemet:
Gyura Barbara: Nail-Szemem fénye , ezt is csak ajánlani tudom, minden jóérzésû embernek
 
 


Sziasztok !

Én már nagyon régóta keresem a Néma sikoly c. filmet, már vagy 10 éve ajánlotta a barátnõm, neki megvolt, de kölcsönadta valakinek, akitõl nem kapta vissza, elveszett, azóta sem tudtam megszerezni, de nagyon ajánlotta, hogy nézzem meg. Szívesen megnézném, ha valakinek meglenne, vagy tudna nekem helyet mondani, ahol megtudnám venni , azt nagyon megköszönném !

Sziasztok

Szilvy
Szilvy
 


Sziasztok !

Én már nagyon régóta keresem a Néma sikoly c. filmet, már vagy 10 éve ajánlotta a barátnõm, neki megvolt, de kölcsönadta valakinek, akitõl nem kapta vissza, elveszett, azóta sem tudtam megszerezni, de nagyon ajánlotta, hogy nézzem meg. Szívesen megnézném, ha valakinek meglenne, vagy tudna nekem helyet mondani, ahol megtudnám venni , azt nagyon megköszönném !

Sziasztok

Szilvy
Szilvy
 


Bocsi, hogy kétszer ment el Kép(( nem jelzi, hogy elment, rákatt, s akkor derül ki, hogy már el is ment Kép

A Nail- Szemem fénye c. könyvet hol lehet megkapni , már néztem néhány helyen, de mégcsak nem is hallottak róla. A neten is meg lehet rendelni ? Vagy ha valaki már elolvasta és eladná, akkor én átvenném.

Köszike !

Sziasztok

Szilvy
Szilvy
 


Bogi, Milyen típusú könyveket ír Müller Péter? És a jóskönyv milyen? Mirõl szól?
Semmit sem olvastam még tõle.


Szilvy, a Néma sikoly annyira ismerõs mint filmcím és nem tudom mihez kapcsolni. Videotékákban próbáltad már?


Emese
Névtelen
 


Szia Emese !

A néma sikoly egy abortuszról szól.......

Videótékába is próbáltam már, de nincs ott sem meg Kép

Szióka

Szilvy
Szilvy
 


Míra!

Jó a következõ kettõ a Sz. Magda lesz, most megláttam a polcon, hogy a húgomnak megvan a Fáraó azt kezdtem el olvasni. Jó csak nagyon vastag, nem lehet egy szuszra kiolvasni. Kép

Berkesi, Szilvási
Már régen olvastam õket újra kéne és így csak az jut eszembe ami meg van a polcon amit a könyvtárból vettem ki annak nem biztos, hogy beugrik címe.

majd írok még

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Közben turtam az internetet és belebotlottam címekben. Nekem még ezek is tetszettek:

Bates, H. E.: Jó széllel francia partra
Charriere, Henry: Pillangó
Ende, Michael: A végtelen történet
Golding, William: A legyek ura
Lagerlöf, Selma: Nils Holgersson csodálatos utazása
Lawrence, D. H.: Lady Chatterley szeretõje
Rideg Sándor: Indul a bakterház
Székely Éva: Sírni csak a gyoztesnek szabad
Read, Piers Paul Életben maradtak
Cook, Robin: Akár az Isten

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Szia Míra!

Na ismét itt. Kicsit utánanéztem és elképedtem. 80% visszavonva. Nem is tudtam, hogy ilyen sok könyvet írtak. Ezek szerint a könyvtárakban sem mindig található fel az összes mû.
Megcsillagozom amit olvastam és megkeresztezem ami a kedvencem.

bigacsiga Kata


Szilvási Lajos

x * A néma
* Albérlet a Síp utcában
* Appassionata
* Bujkál a hold
xxx * Egymás szemében
Egyszer volt szerelem
Élõk és holtak
xx * És mégis orizetlenül
Fekete ablakok
Hozomány
Jegenyék/ A bojnyik
Jegenyék/A jackman
* Karácsony
Kinek a sorsa
Kipárnázott kaloda
Ködlámpa
Középiskolások
Légszomj
* Lélekharang
Metszéspont
Ott fenn a hegyen
Ördög a falon
* Szökõév
* Születésnap

Berkesi András

A bosszú
A fekete mappa
A sors keze
A tizenharmadik
Akik nyáron is fáznak
Alkonydomb
Az ezredes
Az öt kódex titka
Barátok
Bûnös vagy áldozat?
x * Ha az igazságra esküdtél...
Hihetetlen történet
Húszévesek
Hûség
xx * Játék a tisztességgel
Két regény
Kopjafák
Kopjások
Különös õsz
Küszöbök
Magány
Mónika
Októberi vihar
Pisztrángok és nagyhalak
* Sellõ a pecsétgyûrün
xxx * Siratófal
Szerelem három tételben
Szól a kakas már
Tûz a tanyán
* Útlevél a pokolba
Vallomás

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


SZia KAta!

Látom, az Egymás szemében c. könyvet 3x is megkeresztezted. Ez gondolom azt jelenti hogy nagyon tetszett Kép!Nekem is!!!Kép

Viszont akkor feltétlenül olvasd el a Hozományt, ugyanaz a stílus mint az egymás szemében, ez egy 18 éves lányról, a Katiról szól.
Azért nem írom azt hogy jobb mint az egymás szemében mert más korosztálynak szól szerintem. Nagyon jó könyv, ha 20 x nem olvastam el egyszer sem.

Meg sem próbálom leírni mirõl szól, mert nem tudom olyan érdekesen leírni, mint amilyen érdekes maga a könyv.
Katiról szól a könyv aki 18 éves az õ és környezete dolgait ismerhetjük meg mindig más szereplõ szemével gondolkodás módjával, ezért mi látjuk és tudjuk azt amit Kati nem lát és nem ért. Nagyon jó köynv!!

Nálam így van a Szilvási lista

1. HozományKépKépKép
2. Egymás szemébenKépKép
3. Születésnap júniusbanKép
4. Mégis õrizetlenülKép
5. egyszer volt szerelem de ez már annyira nem tetszett


Berkesi:
A siratófal nekem is nagyon tetszett, azt tudtad, hogy a Különös õsz és a Barátok a folytatása?
Majd azt is olvasd el.
(de csak a Zsófika és a hozomány után ha kérhetem KépKépKépKép) )

(Ugye nem haragszol meg hogy csak így letámadlak hogy ezt vagy azt olvasd el, mert persze nem akarok erõszakos lenni ... csak nekem nagyon tetszenek ezek a könyvek és a könyv címeid alapján gondolnám hogy neked is tetszenének)

A Játék a tisztességgel volt az elsõ könyv amit olvastam.Kép
Majd most a Ha az igazságra esküdtél c. könyvet fogom elolvasni mivel beikszelted.
Míra
 


Szilvy, a néma sikoly nem az a film amikor azt mutatják be hogy hogyan menekül szinte a magzat az abortusz elõl?
ha igen akkor nagyon nagyon megrázó film ... nem is tudom képes lennék-e még egyszer megnézni, de minden leendõ anyával/lányokkal megnézetném, nagyon nagyon tanulságos, és talán kevesebb lenne az abortusz, mert az ember 2 is meggondolja hogy és mint csinál dolgokat.

M
Míra
 


Sziasztok!
Szilvi!
Bocs, hogy csak most válaszolok Kép
A Fáraó (fül szöveg): színhelye az ókori Egyiptom. A haladó szellemû ifjú fáraó harcol a papok uralma, a konzervatív és korrupt állami gépezet ellen. Az apparátus megsemmisíti ugyan az uralkodót, de a fiatal fáraó eszméi annyira élõek és erõsek, hogy ellenfelei kénytelenek megvalósítani õket."
Valóban egy kissé vaskos a regény, de garantáltan nem lehet letenni Kép

Látom rengeteg könyvet írtaok, amik nekem is nagyon tetszettek:
Golding, William: A legyek ura
Charriere, Henry: Pillangó Miután elolvastam a Pillangót, alig vártam, hogy filmen is megnézzem, de az már nem tetszett annyira.

Berkesitõl én olvastam a Barátok-at és az Útlevél a pokolba. Nekem mindkettõ nagyon tetszett.

Üvöltõ szelek -> én már többször olvastam, és ezt sem tudtam letenni Kép. A film viszont nem tetszett.

Olvastam a Bronte nõvérek több könyvét, és azok is hasonlóan lebilincseltek.

Arthur Hailey: Detektív
Hasonlóan nagyon jó, mint a Hotel

Nekem még nagyon tetszenek Arthur Herzog könyvei

Egy kis szórakoztatóbb mûfaj Kép GERALD DURRELL. Élete nagy szenvedélye az állatok. Életében létre hozott egy állatkertet és expedíciókat szervezett, hogy az állatokat befogja és haza vigye az állatpopulációk fennmaradása érdekében, és ezeket a kalandokat nagyon humorosan tálalja még akkor is amikor nagy nehézségekkel nézett szembe.
Ha vkinek ez felkeltette az érdeklõdését, érdemes a "Családom és egyéb állatfajták" címû könyvével kezdeni Kép
De mindegyik regénye egy külön történet és a sok könyve ellenére sem laposodik el a hangvétel Kép

S. King: A ragyogás Kép

Leslie L. Lawrence könyveit is szeretem. Igaz, hogy egy kicsit már sablonosak, de én nagy (idõ) kihagyással olvasom õket. De Robin Cook regényeivel is így vagyok. Azok is nagyon tetszenek, csak nem szabad egymás után olvasni õket.

Szilvási viszont eddig kimaradt az "életembõl". Õ milyen stílusú, témájú könyveket írt?

Phaedra
 


Szia Míra !

Igen , az a film ! A barátnõmben is ez maradt meg, tudom, hogy megrázó, de szeretném megnézni, s valakinek megmutatni ......

Szilvy
Szilvy
 


Míra !

Én is megmutatnám minden anyának, aki éppen az abortuszt kérvényezi . Biztos kevesebb lenne az abortus, jobban meggondolnák az anyukák, hogy talán mégis van lehetõség, hogy a babája életben maradhasson.
Na de nem szeretnék eltérni a témától, kicsit off voltam.

Sziasztok

Szilvy
Szilvy
 


Sziasztok!

Most találtam egy honlapot, ahol
"a klasszikus-, modern magyar és világirodalom 1800 alkotásáról olvashatsz hosszabb-rövidebb magyar nyelvû könyvismertetõt."
[url=http://web.axelero.hu/ilegeza/" TARGET="_top]http://web.axelero.hu/ilegeza/[/url]
 


Phaedra!

Nagyon jót találtál!
köszi. Kép

Szilvási
Egy másik fórumon azt olvastam, hogy ezek "nyál könyvek" Kép, lehet, de én akkor is nagyon szeretem õket. Kép
Nehéz lenne röviden válaszolni, de talán így foglalható össze: szerelem, barátság, életsorsok, 56 stb.

Fáraó
Jó, és mint kiderült volt ez filmen is csak én nem láttam. Ugyanis a férjem kérdezte mit olvasok és amikor megmondtam a fele könyvet fölmondta.
A könyv maga meg ott volt a hugom polcán, de ha nem ajánlottátok volna magamtól biztos nem veszek le egy ilyen vastag könyvet. Kép

Míra!
Az az igazság, hogy Szilvásit és Berkesit utoljára vagy 10-15 éve olvastam és már nagyon kopnak az emlékeim.
Majd ha megyek a könyvtárba belenézek, mert lehet, hogy olvastam csak nem emlékszem már rá.

Zsófika Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bigacsiga!
Fáraó -> film. Én sem láttam sõt nem is tudtam Kép pedig, ha tetszik egy könyv, általában figyelem, utána nézek, hogy készült e belõle film. Megnézném Kép

Errõl jut eszembe:
J. Jones: Most és mindörökké -> könyv is film is Kép Kép Kép
Szerb Antal, Pendragon legenda. A könyv nagyon tetszett Kép Kép Kép , de a film már kevésbé.

A. C. Doyle, S. Holmes könyvek -> könyvben és filmen minden mennyiségben Kép
Agatha Christie -> szintén Kép könyvben és filmen minden mennyiségben

Szeretem a sci-fi-t is. Emlékszik vki az "Alfa holdbázis" sorozatra. A másik címére nem emlékszem, de minden rész úgy kezdõdött, hogy "David Vincente látta...". Mindkettõ sorozat úgy húszon éve ment a TV-be. Megnézném ezeket újra Kép

Phaedra
 


PhaedraKép

Nagyon egyezik az ízlésünk a könyvek terén!Kép Amiket felsoroltál, szinte mindet olvastam.

Szilvásit pedig pótold be, én imádom! Egyik kedvencem tõle az Egymás szemében, ez két 17 éves párhuzamos naplója, egy fiúé és egy lányé. Lehet, hogy azért fogott meg anno annyira, mert én is 17 voltam, amikor elõször olvastam, de a mai napig egyik kedvencem. De a többi írását is nagyon szeretem (Pl. Albérlet a Síp utcában), szerintem abszolút nem lehet nyálnak titulálni.

OFF: Írtam emilt pár napja, megkaptad?

Pusz, Lina

Ui.: Ha valaki nem olvasta, akkor nagyon-nagyon tudom ajánlani Pat Conroy: Hullámok hercege c. könyvét. A film sajnos közelébe sem ért a regénynek.Kép Mondjuk arra fel kell készülni, hogy nagyon megrázó. Én kb. 8 éve olvastam, és állandóan készülök rá, hogy újra levegyem a polcról, de még mindig nem érett meg egy újraolvasásra. Fantasztikus!
 
 


Sziasztok!

Tök jó, hogy van egy ilyen topic, bár rémlik, hogy volt már régebben is, csak az nagyon behalt. Lehet, hogy oda is írtam anno, de azért csatlakoznék hozzátok, ha nem baj.

Nekem a kedvenceim õk:

Kurt Vonnegut (az Isten, mindennek felett, minden könyve jó)
Mika Waltari (hihetetlenül jól ír, olyan történelmi regényei vannak, hogy szinte benne élsz az adott korban)
Salman Rushdie (õ az, akinek menekülnie kellett az arab világból az írásai miatt, vérdíjat tûztek ki a fejére)

És a könyvek:

fentiektõl:

Bajnokok reggelije
Macskabölcsõ
Isten áldja, Mr. Rosewater
A mesterlövész
Hókusz-pókusz
Éjanyánk
stb.
Szinuhe
Turms, a halhatatlan
Az emberiség ellenségei
stb.

Egy talpalatnyi föld
Az éjfél gyermekei
stb.

Aztán még:

Gyûrûk Ura (hej, de hányszor olvastam már, és hogy vártam a filmet is.Kép)
Frank Herbert: A Dûne (kölcsönadtam én állat, azóta se kaptam vissza)
Peter Straub: Talizmán
A Korbács (írója most nem jut eszembe, de õ írta a Hellraiser-t is)
Popper Péter: Az Istennel sakkozás kockázata, meg általában a könyvei


No, most ennyi, ha eszembe jut még valami, írok.

Puszi:

Dia
Diaû
 


Sziasztok!

Phaedra, a pendragon legenda nekem is nagyon tetszett, de filmen nekem sem tetszett.
Azt nem is írtam hogy nagy A. Christie rajongü vagyok, szerintem az összes könyve megvan már. A kedvenceim ahol Poirot nyomoz, de a többit is szeretem.

Egy csomó könyvet kijegyzeteltem hogy miket fogok megvenni vagy kikölcsönözni a könyvtárból, tök jó ez a topic :-)

Lina, a hozományt olvastad a Szilvásitól?
Amúgy szerintem sem nyál könyvek a Sz. könyvek. Én nyál könyveknek a Romana és társai sorozatot, a Cl. Kenneth könyveit sorolnám.
Ráadásul Szilvásinak meg a stílusa is jó.
A hullámok hercege valamiért nagyon ismerõs, de biztosan nem olvastam, tehát lehet hogy láttam? nem tudom. mirõl szól?

Dia a gyûrûk ura és a dûne nekem is tetszett, a többit nem olvastam.
Mike Waltari melyik könyveket írta? Hiteles történetek vagy képzeltek?

Pár hónapja olvastam Ken Folett: Katedrális c. könyvét.

MOst ninncs idõm, de majd pár szóban megpróbálom leírni a tartalmát. Nagyon tetszett a könyv.
Míra
 


Hello!

Mirol szol a mondjak meg zsofikanak? Mar valaki nekem is ajanlotta, de meg nem olvastam el.

A most es mindorokket is irja le valaki aki olvasta ha nem gond, hogy mirol szol, olyan hires konyv es en annyira semmit sem tudok rola. Most nincs idom olvasni de jo tudni mire szamithat az ember ha egy konyvet a kezebe vesz.

Fifi
Névtelen
 


Sziasztok!! De jó ez a topic!4
Olvasta valaki a Máraitól a gyertyák csonkig égnek c. könyvet?
Szerintem nagyon klassz könyv.
Bár sokan nem szeretik Márait mert felkapták, meg elég nagyképû is, de ez az írása tényleg jó és az ember nem lesz depressziós tõle. (mint némely más Máraitól)

Lévai Nikolett
Lévai N.
 


Sziasztok!

Gyûrûk ura -> nagyon régen olvastam elõször én is. Jó, hogy megfilmesítették Kép Eddig csak az elsõ részt láttam, de nagy bánatom volt, hogy nem egyszerre lehet megnézni mindhárom részt.

Dûne -> többször neki kezdtem, de én nem tudtam túl jutni az elsõ 50 oldalon

Nikolett!
Márai: A gyertyák csonkig égnek -> nekem is nagyon tetszett, de általában én Márai többi könyvét is szeretem.

Míra! Lina!
Megyek a könyvtárba Szilvási könyvekért Kép
Lina (OFF) megkaptam és ma válaszolok Kép
 


Sziasztok Lányok!

Itt is olvastam, jó dolgokat, Kép meg a Szilvási kritikát. Kép
c@fe fórum: Aktuális / Mondjatok egy jó könyvet!
[url=http://www.noklapja.hu/forumkifejt.php?id=134&forumid=6746" TARGET="_top]http://www.noklapja.hu/forumkifejt.php?id=134&forumid=6746[/url]

c@fe fórum: Aktuális / Könyvek-amiket letettél. . . .
[url=http://www.noklapja.hu/forumkifejt.php?id=134&forumid=8748" TARGET="_top]http://www.noklapja.hu/forumkifejt.php?id=134&forumid=8748[/url]

Most és mindörökké Kép Én is nagyon szeretem

Dia, már úgy vártam, hogy gyere. Kép
A Talpalatnyi föld nekem is a kedvencem, bár a film nem tetszett annyira, mert nem pontosan a könyv volt benne.

És erre emlékeztek?
DAHL, Roald: SZUPERPEMPO. Meghökkento mesék

Filmen, könyvben ezek is jók voltak.
ENDE, Michael: A VÉGTELEN TÖRTÉNET
LACLOS, Choderlos de : VESZEDELMES VISZONYOK (tök jó kosztümös film volt)
LAWRENCE, David Herbert: LADY CHATTERLEY SZERETOJE
M[A]CCOY, Horace: A LOVAKAT LELÖVIK, UGYE?
M[A]CMURTRY, Larry: BECÉZO SZAVAK

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok, Ti milyen könyvet ajánlanátok egy 13 éves lánynak aki utál olvasni?
Én nem ismerem ezeket a könyveket és nagyon drágák, ahol élünk ott meg a könyvtárról jobb nem is beszélni.
Olyan könyvet vennék szívesen ha már kiadom a pénzt ami feltehetõleg tetszeni fog neki.

Egyáltalán ilyenkor még fel lehet kelteni az érdeklõdést?

T Istvánné (Juli)
Névtelen
 


Kedves Juli, én a Sachar könyveket (Laura titkos társasága, Bradley-t) tudnám talán ajánlani.
Vagy a Harry Potter könyveket. Vagy azt már próbáltátok? Szerintem semmi olyan nincs benne ami károsan befolyásolhatná akár a jellemét akár mát.

Tényleg nektek mi a véleményteke a HPotter könyvekrõl? Mert sokakat megosztott a könyv ...


Míra

ui. Fifi, majd megpróbálom összeszedni a Zsófika tartalmát, nem vagyok valami jó fogalmazó.
Az biztos hogy a könyv 3 rövid hivatalos levéllel kezdõdik, ezt tulajdonképpen át is ugrani, mert ezek a könyv végén kapnak értelmet.
Na majd még írok.
Míra
 


Sziasztok,
neha benezek ide, nosztalgiazniKép

Juli,
en Gerald Durrell "Csaladom es egyeb allatfajtak"-kal probalkoznek tobbek kozt /PhaedraKép/
Afonya
 


HAli Afonya, üdv köztünk, ne csak nosztalgiázni gyere, hanem ajánl javasolj, kritizáljKép, szóval forogjon a topic!

A változatosság kedvéért: nemsokára mozikban lesz a taxi 3. Már várom,m ert a taxi 1 kimondottan a kedvenceim közé tartozik, és a taxi 2 sem volt rossz végül is.

Láttátok a Vándormadarak c. filmet? fantasztikusan szép természetfilm!!!!!!!!

Lídia
Lídia
 


LídiaKép

A konyvek, amiket felsoroltatok, jobbara ifjusagnak szoloak, romantikusak es nyalasakKép Legalabbis akkoriban olvastam oket. Tudtok olyat mondani, amit mostnaban olvasgattok? Pl. Vonneguttol valami..
Olvastatok Eric Berne: Emberi jatszmak c. konyvet? Nagggyon tetszett, szerintem igy, gyerekneveles kezdeten is erdemes elolvasniKép

-Afonya
Névtelen
 


T Istvánné (Juli)!

Itt is van egy pár ajánlás:

Gyermekeink könyvespolca
[url=http://www.origo.hu/noilapozo/szuloknek/20010722gyermekeink.html" TARGET="_top]http://www.origo.hu/noilapozo/szuloknek/20010722gyermekeink.html[/url]

csodaceruza
[url=http://www.csodaceruza.com/csodaceruza.htm" TARGET="_top]http://www.csodaceruza.com/csodaceruza.htm[/url]
(igényes könyvek folyóírata)

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!
Juli!
Ma megkérdeztem a 18 éves unokahúgomat, hogy mit is szeretet olvasni 13 évesen. Õ E. Kästner könyveit mondta (ajánlotta) és a hasonló ifjúsági regényeket, a különbözõ népek regéit és mondáit, Edgar Allan Poe-t (habár ez utóbbi nem hiszem, hogy a legmegfelelõbb lenne egy 13 évesnek :| ), és a Harry Potter könyveket.
Én pedig arra emlékszem, hogy nyolcadikos voltam, amikor a Rejtõ könyveket faltam Kép

Míra! én olvastam a H Potter könyveket. Nagyon tetszett, sõt le sem tudtam tenni Kép
Badarságnak tartom, hogy jellemromboló lenne. Ezzel az erõvel bármely olyan könyvre rá lehetne fogni, aminek akkora a hatása, hogy beleképzeljük magunkat a szereplõkbe és az eseményekbe. Minden mesében vannak jók és rosszak és sokban vannak varázslók is. Hányszor gondoltuk mi is, hogy tudunk varázsolni? Ráadásul milyen jó lenne Kép Kép Kép

Áfonya Kép

Olvastátok Daniel KEYES, AZ ÖTÖDIK SALLY c. könyvét? Ez egy többszörösen hasadt személyiségû lányról szól. Nekem ez a könyv is nagyon tetszett Kép
Phaedra
 


PhaedraKép

Olvastam Az ötödik Sally-t! Milyen meglepõ, igaz?Kép Nekem nagyon bejött. Bár a Harry Potter-t még nem, úgyhogy csak van némi eltérés az olvasottságunkban.Kép

OFF: Ma próbálok írni, de ezerrel tanulok. Tegnapelõtt kijött a 3. fog!

Pusz, Lina
 
 


Szia AfonyaKép,

Hát igen, itt valóban "lájtosabb" könyvek jöttek elõ, ami szerintem nem csoda, mert kinek van ideje komoly könyveken rágódni?
nem gond ha újraolvassa az ember némelyiket engem még a mai napig szórakoztatnak az egykori kedvenceim, mivel az izlésem nem változott csak legfeljebb fejlõdött. (vagyis én azt hiszem Kép)

Na akkor a komolyabb könyvek:

Szabó Magda: Ajtó (kimondottan jó, SzM legjobb felnõtteknek írt könyve)
H. Wouk: zendülés a Cain hajón
Márai: gyertyák csonkig égnek

a caesar könyvek (fûkoszorú .. stb. vagy 6 kötetes, írójának mindjárt utánanézek)

Az emebri játszmák mirõl szól?

Lídia
Lídia
 


SZiasztok!

Míra! Mika Waltari írta a Szinuhe (ez egy ókori egyiptomi történet), a Turms, a halhatatlan és az Emberiség ellenségei (Nero hatalomra kerülése, császársága és a keresztényekkel való bánásmód, stb.) címû könyveket. Szerintem valóságalapjuk rengeteg van, csak épp egy kitalált történetbe ágyazva. Gyönyörû nyelvezettel, hihetetlenül olvasmányosan ír, igaz, elég durva méretekben, a könyvei általában 800 oldal körüliek, de két hónapig tutira mazsolázhatsz belõlük.

Phaedra! Pedig érdemes tovább is olvasni, a sztori csak ott kezd beindulni. Olyan, mint Jókai, az elsõ négyszáz oldal halál unalmas, aztán meg letehetetlen. Az Ötödik Sally nekem is tetszett.

Bigacsiga! Aranyos vagy.Kép Az az igazság, hogy lehet, hogy nem pontosan Talpalatnyi Föld a címe, elég régen olvastam ugyanis, szerintem nem egyre gondolunk, ez egy Rushdie regény. Ha jól tudom, filmet nem készítettek belõle.

Áfonya! Vonnegut a kedvencem. Fentebb írtam is tõle egy pár könyvet.

Puszi:

Dia
Dia
 


Szia Dia! örülök hogy írtál!!
otthon gyõrben leltárba is veszem a könyveket, mert én nem emlékszem erre az íróra de semmi sem lehetetlen és nálunk pl. apu (a bátyám is de inkább apu) nagyon szereti a ezen témájú könyveket, az egyiptomiakat (minden ami fáraó meg társai)rómaiakat .. stb és meg fogom nézni megvannak-e ezek a könyvek, ha nincsenek máris megvan az ajándék :-)))

Áfonya, (és persze Dia ) olvastátok a Druon: Elátkozott királyok c. könyvét, bár szerintem már biztosan ismeritek.

Én szeretem a jól megírt életrajzi könyveket is, pl. Bohémek és pillangók (Puccini élete) Nap szerelmese/Aranyecset (Munkácsy) stb.


Lídia: az ajtó valóban jó könyv, én ajánlottam fentebb Katának, ja és még valami, de ne sértõdj meg kérlek,
nem Cain hanem Cane hajó. Bocsi :-)))
Amúgy régebben a Madáchban is játszották, én a könyvet nem olvastam, de a színpadi változata nagyon tetszett.

Azt hiszem D Keyes mûve a Virágot Argenonnak (nem vagyok benne) és úgy emlékszem nem tetszett a könyv.


Aztán tetszett az Utas és holdvilág c. könyv, és szégyellem, de nem jut eszembe az író. Kölcsönbe kaptam a könyvet, és most még utána nézni sem tudok.


Olvasott valaki Déry Tibor könyvet? A leendõ sógornõm ajánlotta.


Megkaptam karácsonyra a sorstalanságot. Ti olvastátok?

Míra
Míra
 


Sziasztok!
Dia! Míra!
Az ókori egyiptomról szóló könyveket én is nagyon szeretem Kép Mondjatok még címeket!
Jókait nagyon szeretem és szerintem igazad van, hogy az elejéhez "türelem" kell.

Elátkozott királyok -> már nagyon régen olvastam. Tetszett.

Életrajzi könyvek -> jöhetnek Kép Nap szerelmese/Aranyecset Kép. Nagyon tetszett még Rembrandt élete (az írójának utána kell néznem)

Daniel Keyes: Virágot Algernonnak én az Ötödik Sally után olvastam, ez is tetszett.

Míra Kép
Utas és holdvilág -> Szerb Antal Nagyon JÓ.

Déry T-tól még a suliban kötelezõ volt vmelyik mûve. Lehet, hogy a "kötelezõsége" miatt, de nekem nem tetsztett

Mikszáthot szeretitek?

Phaedra
 


Dia!

Akkor biztos nem egyre gondoltunk, mert annak magyar írója van és ez a címe. Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok, most látom én is rosszul írtam egy címet bocsi, tehát, Virágot Algernonnak.

Juli, eszembe jutott még két könyv, az egyik a G. Szabó Judit megérjük a pénzünket, (ez szerintem "alap" könyv az ifjuságiak közül) a másik Fehér KLára: Bezzeg az én idõmben

Szerintem eme 2 könyvet szívesen olvassa egy 13 év körüli lány.

Ki olvasta a sorstalanságot?

Míra
Míra
 


kedves Bigacsiga Kata! Nagyon jó oldalakat ajánlottál köszönöm szépen, azt hiszem így könyebb lesz a választás.

Phaedra, Míra, a harry Potter könyveket bizonyos okokból nem akarom odaadni a lányomnak.
Amit ajánlottatok könyveket bezzeg az én idõmben és megérjük a pénzüket meg sajnos nem lehet megkapni. Biztosan írtam feljebb hogy a könyvtárunkkal meg sajnos nem dicsekedhetünk.

Köszönöm mindenkinek még egyzer a segítséget, ha megveszem a könyvet megírom mi mellett döntöttem.

Juli (T. Istvánné)
Névtelen
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: