Új privát üzeneted érkezett!

Bringa!

Szerintem nem lehet pemposre fozni, mert mas a szerkezete. De ha jo sokaig fozod, es osszeturmixolod, akkor jo lesz...

Kati
 


Bringa,
mivel egy idõ után már mennyiséget is fog enni (3 kanállal...Kép ) kevesebbet fog szopizni, kevesebb tej termelõdik, több fér a pocakjába a kajából, stb. és akkor majd egyszer csak eszik rendesen, szopi meg már nem kell neki.
Ágci

Kép
 
 


Sziasztok,

bár még nem vagyok egészen biztos a dologban, de lehet, hogy el kell kezdenem a hozzátáplálást.
A történet igencsak b? lére eresztve Kép a Szoptatás topicban olvasható.
Mit kell csinálni egy olyan babával, aki legszívesebben csak enne-enne? Igaz, hogy ma még csak egy mokkáskanálnyi mennyiséget adtam a lányomnak, de szemmel láthatóan (és füllel hallhatóan) evett még volna.
Ha mégsem várjuk ki a hatrálév? kb. 2 hetet akkor kipróbálhatom, hogy annyit egyen, amennyit csak kíván?
Persze szoptatás után, amikor már elvileg jól lakott. Mondjuk lehet, hogy ez az amennyit csak kivan, 2 mokkáskanál lenne Kép Kép

Ma almát kapott, szerintem iszonyú savanyú volt, ? meg úgy cuppogott, mint aki a világ legjobb dolgát kapta.

most felébredt, mennem kell. Azt hiszem, lesz még kérdésem, mert nem volt id?m rendesen felkészülni... Azt hittem, van még pár napom a netet böngészni e témában Kép .
macsek
macsek
 

 
 

sziasztok
jelentem Hanna hozzátáplálásában jelentõs ugrás köv. be: megkóstólta a virágföldet Kép
Amúgy már eszik egy fél kisknálnyi almát, délben pedig egy fél kiskanálnyi rizst. Kép

Macsek
Hogy haladtok?

bringa
 
 


Macsek,
hozzataplalasaban azert javasoljak a fokozatossagot, mert ha esetleg valamire allergiaval, szorulassal, hasfajassal, emesztetlen darabkakkal, stb... reagal a kis szervezete, akkor tudd, hogy mitol van /ezert kell egyesevel bevezetni/. Es mivel nem azonnal latszik a nemtetszes /a kopkodestol eltekintveKép/, hanem a masnapi "termekben"Kép, ezert kell minden nap ugyanazt, de kicsivel tobbet adni. Egyszerre nagy adag olyan lehet nekik, mint nekunk egy disznotor utani lakodalomKép

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de nekem ezek a kesz kajak mind olyan egyformanak tunnek, allagra es izre is. Olyan semilyenek. A hazi gyartmanyu kajak ize sokkal eroteljesebb /fuszerezes, so, cukor nelkul is/, az allaga is mindig mas es mas.

BringaKép A Kismama-tabla hany honapos kortol ajanlja a viragfoldet?Kép

-Afonya
Névtelen
 


Áfonya
Kép
Nem tudok a kész kajákhoz hozzászólni, mert még nem próbáltam. Se a Hipp-nek, se kecskemétinek, stb nincs "Virágföld" nevûje Kép
Melyiket szoktad venni?
bringa
bringa
 


Sziasztok!
Azt szeretném csak kérdezni, hol találom azt a táblázatot, amit Iboly állított össze a hozzátáplálás menetérõl? Itt olvastam, valaki írt róla és nagyon érdekelne.
Köszi és Jó étvágyat mindenkinekKép

Pemeske
 
 


Sziasztok!
Ide is leirom (atmasolom a masik topicbol) a kerdesem, hatha itt is izgi valaszokat kapok, csak masoktol.....Kép

Szeretnek kerdezni töletek valamit!
Rebi kb. egy honapja kap valamifele hozzataplalast,de nem eszik tul sokat.Ti hogy csinalnatok?
Marmint en altalaban egyszer adok neki valami fele zöldseget es egyszer valami fele gyümölcsöt.(tehat naponta 2X Kép )Együtt jövünk a nagyjabol harmad bebieteles üvegnyi mennyisegre.
Növelnetek a gyakorisagot,vagy majd csak akkor, ha a ketszeri etkezesnel mar nagyobb erdeklödest mutat???
Szerintem eleg majd akkor.
Hiszen a cici az tovabbra is nagymenö es most a lenyeg ugy is "csak" az, hogy megismerje a kajak izet es egy esetleges allergia napfenyre kerülhessen.A sulya miatt azt hiszem nem nem kell izguljak, egy honapja volt 8300 gr es 68 cm.

A valaszokat elöre is köszi,
Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
 
 


Bringa,
izre szerintem mind egyformak /ezert nem is igazan veszek, meg amit Kryss ir, hogy eleinte alig fogyt, csak dobhatja ki az ember/: iztelenekKép

Egyebkent a Hippek kozt van sok fajta, amiben nincs cukor, so. Aztan a kov. a Mildi talan es a legrosszabb a kecskemeti /ketfajta van, nem tudom, melyik melyik/, azok kozt szinte alig van olyan, amiben ne lenne valami nekem nemtetszo osszetevo. Sajnos, az aruk is ennek megfeleloKép

Kryss,
en inkabb a nagyobb mennyisegre jatszanek.
A mi menetrendunk 8 honaposan /es 9 honaposan isKép/: Delelott szoktak ugye gyumolcsot enni, ebedre meg fozeleket. Nalunk a tizorai utan 2 korulre erik meg az ebedido. Kov. kajalas 6 korul van, en akkor mar nem akarok gyumolcsot adni, ejszakara ne terheljem meg a pocijat. Mert este 8-kor van alvas, akkor tapszerKép /eddig szopi volt/, 2 oraval az elozo kaja utan.

Pemeske,
nekem van egy tablam, amit innen kaptam-masoltam ki, ha mas nem akad, szivesen elkuldom.

Mar nem tudom, hol olvastam, de valaki azt irta, hogy a korte megfogja a szekletet. Hat szerintem meg inkabb hashajto hatassal van a gyerekre, nektek mik a tapasztalataitok?
 
 


Pemeske,
ha adnál egy emil címet küldeném, de visszajött a levél a profilodban találhatóról.
Ágci

Kép
 
 


Sziasztok!

Afonya!
Miert a nagyobb mennyisegre?
En ugy gondolom,hogy ha akarna, ugyis enne.Es akkor minek probaljam meg meg többször isa keveset?Nem sürget semmi.

Egyebkent figyelemmel követtem es nagyon sajnalom, hogy Rekanak eleg volt a ciciböl...Szinte egyik naprol a masikra.DE akkor Neki biztos igy jo.

Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
 
 


Pemeske!
A tablazatot az 2002. oktober 18. pentek 14.19 es datummel meg lehet talalni az archivban, akkor irta be Agci!
Es 2002. oktober 7.-en 22.00-kor egy eleg hosszu szöveget is irt erröl - en mindkettöt kinyomtattam magamnak!
Mindkettöt "az elsö napok, hetek"-ben.
Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
 
 


Kryss, akkor felreerthetoen irtam, bocsi. Azt akartam, amit Te is gondolsz, hogy inkabb egy alkalommal egyen tobbet, ugy ertettem a nagyobb mennyiseget, az egyszeri alkalomnal.

-Afonya
Afi
 


Sziasztok!

Jelzem csak, a fenti táblázat kicsit más, mint a(z egyik tavalyi) Kismamá-ban található. Melyiknek higgyünk??
(A Kismamás egyébként egy kicsit alaposabb, úgy értem, több mindenrõl van benne szó.)
Nem kötözködés, félre ne értsetekKép

Laura
Laura
 


Ágci!
Sajnos nem tudom kijavítani a rossz email címem. Itt a jó: szombatizoltan@netquick.hu. Köszönöm!

Pemeske
 
 


Kryss!
Neked is köszi!
pemeske
 
 


sziasztok
hanna nagyon szereti abarna rizst! Kép de. alma, délben rizs. Eddig ez nagy hozzátápinkKép

Áfi
Csak azért kérdeztem, mert mostanában sokat utazunk, s arra egyszerûbb lenne az üveges. a maradék meg jó nekem Kép (igaz elég dága)
bringa
 
 


Sziasztok,
Pemeske,
mél ment.

Bringa,
ha bébiételt veszel kb. 8 hóig Hipp legyen. nem reklámozni akarom, de jobb, ha... Ebbõl van kisüveges is, abból pedig nem sok marad.

Kryss,
ha éhes lesz, majd eszik.Kép Szerintem ráértek még a harmadik étkezés bevezetésével.

Laura,
igen más, ez szigorúbb. pl. 7 hónapos korban a paradicsom nem igazán ideális, a legallergénebb. A banán, citrom sem. Sajnos az is. De a spenót nem tudom, miért van 10-11 hónapnál? Azt jóval korábban is lehet adni.
Azért részletesebb, mert pl. mi nem írtuk be a fûszernövényeket. És egy-két olyan gyümölcsöt, amit nem tudtunk, hova tenni. pl. cseresznye hasfájást okoz. Mikortól nem? Ezt nem tudtam, inkáébb nem írtam be. De a táblázat a szöveggel együtt teljes, ott van még egy-két hozzáfûzött mondat. Egyébként a táblázat a Kismama újság és Iboly által írt szövegbõl lett összerakva, sokminden nem maradt ki.
Csakhogy magyarázzam a bizonyítványom.Kép

Ágci

Áfonya,
u.i. a körte valóban hashajtó hatású, de ha túl korán adják és nincs felkészülve a babapocak ellenkezõ hatást is kiválthat. Meg persze egyéni adottságok is közrejátszhatnak.

Kép
 
 


Ágci!
OK. Kép
Jó, hogy mondtad ezeket!

Laura
Laura
 


Ágci
A banán a Ti táblicskutokban is 7 hótól van, vagy mégsem? Csak azért kérdezem, mer tarra várok már, hogy azt majd adjam, mert szerintem azt szeretni fogja (édesszájúKép
Egyébként én is kizárólag HIPP-ben gondolkodom, miután átnéztem az összetevõket... Azért köszi a jótanácsot! Kép
bringa
 
 


Ágci
Bocsi, tévedtem!!!! Most nézem a táblát, nincs is benne a banán. Akkor mikortól lehet próbálni szerinted?
bringa
 
 


SziaSztok,
Bringa,
megijesztettél. Azt mondják az okosk, hogy, ha kimagozod Kép(kiszeded a kis barnákat), akkor meg lehet próbálni, nézni kell a reakcióit. Nagyon megfogja a székletet, arra is vigyázni kell. Mi különben kb. 10 hónapos korában adtunk elõször, nem lett semmi baj. De hát mi ugye, jókorra idõzítettük a csemetét, mert pont júniusban lett 6 hónapos. Tehát a gyümi szezon közepén.Kép
Ágci

Kép
 
 


Sziasztok!

Nem bírom ki, le kell, hogy írjam a védõnõm tanácsait hozzátáplálás ügyileg:
1.Reggelire adjak a 10 hónapos lányomnak lekváros kenyeret, de ha lehet ne epreset, hanem mondjuk sárgabarackosat.
2.Már régen kaphat tojássárgáját, miért nem adok neki?
3.Kérdezi, hogy túrót, joghurtot adok-e már? Mondom nem, mert meg akarom várni az egyéves kort, ugyanis sokan allergiásak a családunkban. Nem kell megvárni....No comment

Egyébként szerintem összebeszéltek az anyósommalKép
Vagy már felmerült bennem a gyanú, hogy én nem vagyok normális.Kép

Üdv

Shane
Shane
 


Shane,
nyugodj meg normális vagy! Vagy sokan nem vagyunk azok!Kép Egyébként nálunk amúgy is az étrendbõl elég hiányos a tojás (fõtt), a 15 hónapos 2 hetente, ha kap egy karikát. Eddig semmi baja...Makk egészséges.Kép
Ágci

Kép
 
 


Sziasztok!

Hallott már valaki közületek arról,hogy a babának az ún. "színes" kajáktól hasmenése legyen?(pl.répa,tök)!!!Kép

A fiam kb. 5 és fél hónapos korában kezdett tökkel(most 6 múlt). 3 hétig minden rendben volt, a kaki is.Aztán egyik napról a másikra jött a hasmenésKép.
Ez tart 2 hete,vírus és egyebek sehol.Láztalan,eszik is,nem hány. Mivel Ti már régóta csináljátok a hozzátáplálást,talán hallottatok róla.Kép

Lassan visszaszokunk a csak szopira,pedig már tetemes mennyiséget ettünk azon kívül.

Ilyenkor mi van?

Anyapoc

 
 


Anyapoc
Nem hallottam errõl, de nem lehet, h allergiás vmire? Mert az lll-es szilárd ételek bevezetése szövegben van olyan is, h a hasmenés lehet az allergia egyik elsõ jele. Fõként szerintem, ha ilyen sokáig tart. Vidd el egy allergia-vizsgálatra, lehet, h majd mi is megyünk.
bringa
 
 


Bringa

Miért,veletek mi van?

Csak azt nem értem,hogy már több,mint 3 hete kapta a tököt és a rizspépet is,néha répát és most jött ki?
És ha tényleg allergiás,akkor mit fogok neki adni?
Kell beutaló a vizsgálatra?Hol van ez egyáltalán?

Anyapoc

 
 


Szia Anyapoc,
kérdezek egy párat, jó?
Milyen tök? Sütõtök?
Mit iszik? Mostanában nem "húztál" bele: több befõtt, lekvár, rostos üdítõ, narancslé, tej?
Milyen az a hasmenés? Vizes, nyálkás, vagy nagy rakás? (bocsi nem tudom máshogy kérdezni)
Egy az egyben kijött alul, amit megevett?
Majd utána írok még:
Ágci

Kép
 
 


Sziasztok!

Minap nem turmixoltam le a szokasosra az ebedet, kicsit jobban darabos maradt, es hat a darabkakat viszontlattam a kakiban. Ez azt jelenti, hogy nem tudja még megemeszteni rendesen? Alljak vissza a regire? Es mikor probaljam legkozelebb? Vagy ha par napig igy adom, megszokja es sikerul majd?
Koszi:
-Afonya
 
 


Ágci
Most elolvastam megint az lll-oldalon a hozzátápiról, s ott szinte elsõként írják ababnánt. Nem kötözködésképpen Kép, csak mert én is nagyon szeretem, s már úgy adnék nekKép Te mikortól adtál?
A Kismama tábliban pedig miért írták a paradicsomot már 7 hós kortól? Ha nem lenne netem, absz. abban hinnék...
bringa
 
 


Belekotyogok:
En adtam (erett!) banant 4 honapos kora korul. Semmi baja nem volt. Sokaig csak azt evett mint gyumolcs mert semmi mas nem kellett neki. Tapasztalatom szerint esetleg szekrekedest okozhat ugyan ugy mint az alma.
norcsa
Himesháza
 
 


Bringa,
Rekamnak gyerekkor ekcemaja van/volt, igy mikor a hozzataplalas szoba kerult, a doki azt mondta, hogy nekem majd ovatosan kell, pl. a banannal, amit egyebkent elsok kozt szoktak adni. Mivel Reka sovanyka, ezert alma utan azt adtam neki, de kipirosodott a feneke es kiverte a ragya. Persze, lehet veletlen egybeeses is, de az ordog nem alszik.... Par hettel kesobb adtam ujra banant, azota nincs gond, max. annyi, hogy szorulast okoz/na, ha nem adnek melle kortet-oszibarackot-szilvat/.
Szerintem probald ki, de tenyleg fokoztatosan es figyeld, hogy hogy reagal ra.

-Afonya
Afonya
 


Szia Afonya! Én anno emlékszem a kukoricával és a graepfruittal jártam úgy hogy emésztetlennül benne volt a kakiban.
Én laálltam vele, vagyis turmixoltam utána továbbra is. Pár hét után félturmix volt, aztán már el is hagytam, csak néha villával törtem meg, ha nagyon sok héjas zöldség volt benne.

De azért kérdezd meg a védõnõt is vagy a gy. dokit ha a rendelõfelé jársz.

LÁgi
Lági
 


Ágci

Hú,jó sokat kérdeztél!!Kép

A tök sütõtök és én csinálom neki.Babaidõben mérve régóta kapta már(majdnem 1 hónapja),amikor kezdõdött a dolog.

Inni eddig nem ivott,csak anyatejet kap ezeken kívül.(hazudok,mert 2 napja kap almalevet,amit én csinálok,de amikor a hasmars kezdõdött,még nem).

Én nagyjából ugyanazokat eszem.Rostos üccsi nem jellemzõ,csak ritkán.Tejet sem igazán(bár ha van,akkor mindet meg tudnám inni).Azt hiszem,nem volt nagy változás az étkezésben.

A kaka vizes fõleg és van,hogy nyálkás.Msot kezdett egy kicsit mérséklõdni,már csak 2-3szor rittyentünk be.ebbõl legalább egy még hasmenõs.Ráadásul zöld sokszor és büdi.KépA többi inkább az anyatejeshez hasonló.

A labor negatív eredményt hozott ki.Vagyis nem lettünk okosabbak.

Most a doki azt mondja,hogy adjak neki húst.Nem korai még?Még nincs is 7 hónapos.Meg hogy tegyek sót a krumplija vizébe.De ezt sem tartom jó ötletnek.

Szerinted?

Köszi

Anyapoc

 
 


Anyapoc,
a húst miért ajánlja?
Én inkább, azt mondom, rizs, sárgarépa, alma. Ezek tuti semmiféle allergiát nem okoznak. Ezeket tudod keverni, változatossá tenni. A srépa székletfogó, hátha kicsit rendberakja (a két végét le kell vágni!). Alma is.
Krumpli vízébe miért kell só?
A sütõtök jó, de lehet, hogy kicsit túl sok volt neki, (felgyûlt vagy iylesmi), és mivel az amúgy is széklet lazító, lehet, hogy így jött ki.

Bringa,
nem tudom miért írták a paradicsomot. Pedig még szoptatós anyáknak sem igazán ajánlják, mert a tejen keresztül allergizálhat (ezt védõnéni is megerõsítette), nemhogy még a gyenge babapocinak. Igen a banán valóban ott van. Mégis inkább azt mondom, mint Áfonya picivel próbálkozz, akkor m,ajd meglátod a reakciót. Ha kivágott a barnánt, adhatod nyugodtan. Én kb. 11 hónapos volt a csimuta, de õ nyáron volt 6 hónapos, szóval a hozzátáplálás kezdetén a babnán nem volt aktuális és még sokáig nem.
egyébként (és ezt már sok helyen olvastam), legjobb, ha olyan zöldségeket, gyümölcsöket, eszünk és etetünk a gyermekeinkkel, ami megterem a természetes környezetünkbe. tehát pl. mi magyarok: alma, körte, stb. De mondjuk az olaszok nyugodt szívvel adhatják narancs stb.
Hallottatok errõl már vmit?
Ágci
 


Agci!

Biztos, hogy nagyon igaz, hogy az evszaknak es az eghajlatnak megfelelo zoldseg, gyumolcs a legjobb, hiszen az altalaban a naptol, a szabadban erik meg (jo esellyel) es igy nem zolden szedik le, hogy foldreszeket utazzon, es esetleg kevesebb vegyi anyagot tesznek hozza. Bar ma mar erre sincs garancia. Tehat, irany a piac, Mari neni konyhakerti zoldsegei es gyumijei.
norcsa
Himesháza
 
 


Anyapoc,
az en dokim azt mondta, a zold es hig kaka nem gond, csak ha nyalkas vagy budos.
A zoldre egyebkent nekem is azt mondta /mikor meg csak szopott a lanyom/, hogy keves hust eszek biztos. Amikor mar evett mast is a lanyka es zoldet kakalt, akkor azt mondta, a gyerek keves hust /feherjet/ eszik. Persze nem szentiras, de teny, hogy en nem vagyok egy nagy huszabaloKép

Lagi,
hat az a baj, hogy nalunk nem a huvelyesekkel van a gond, hanem mar a repa-krumili-baratai tarsasaggal is.

Anyapoc, nem lehet esetleg a fogzastol? Mert attol is mehet a hasuk.

-Afonya
 
 


Ágci

Nem tudom,miért siet úgy a dokinéni a hússal.Igaz,a kismama-táblában olvastam,hogy 7 hónapos kortól adható,de még 2 hét van addig és az még elég sok.Fõleg a hasmars után..!Kép

Az almával csak az volt a gond,hogy nálunk Apa allergiás rá,így várnunk kellett a bevezetéssel.Aztán mire megtettem volna,addigra jött(illetve mentKép) a hasmenés.De már adok neki,mert már nem bírtam,hogy az amúgy jó étvágyú gyermekem csak rizspépet egyen.Répával próbálkoztunk mi is,denem volt hatása.Csak rizspéppel együtt tudtam adni,mert nem szerette.A krumplibasót azért mondta a doki,mert nem ízlett a krumpli a Manónak(még anyatejjel sem).Most vegyítem(krumpli,répa,tök),de nem arattam vele nagy sikert.Kicsit sok lett talán a krumpli.Na,jó nem ragozom.

Az viszont igaz lehet,hogy a tök sok volt(de azt imádta!!)Kép

Áfonya

Nálunk büdi és nyálkás is volt a kaka.Én azért gondoltam,hogy nem a fogzástól van.De hát ki tudja?(Majd megkérdezem már a bélbolyhokat).

A zöld,úgy tudom,azért van,mert az epe nem tud ilyenkor rendesen felszívódni és ürül a széklettel,mert gyorsan kijön minden.
Miért van az az érzésem,hogy csak találgatnak?

Húst én sem eszem sokat.Lehet,hogy mégis ez a baj?


Déligyümölcsök:valóban nem ajánlják nálunk ezeket a finomságokat.Ugyanis ezeket éretlenül hozzák be és különbözõ gázokkal érlelik meg(a növényekben is etilén szabadul fel mint növ. hormon az érés során,ezt próbálják reprodukálni) ezért nem ajánlatos.Gondolom délen nem tesznek ilyesmit,itt magától érik a gyümi és nem marad nyoma az etilénnek.ezért puffaszt pl. a banán,ha éretlenül esszük(mert ami szép sárga,még nem biztos,hogy érett is).Én azokat szoktam venni,amik már majdnem barnák,mert abban már felszívódtak a puffasztó anyagok az érés után.Csak ezek nem túl bizalomgerjesztõekKép


Ja,fogzáskor meddigtarthat a hasmenés?Folyamatos a köv. fogig?

Anyapoc

 
 


Kicsit off csak: amikor Egyiptomban voltunk, en ettem ottani piaci banant. Hat eg es fold a hazai es az ottani kozt a kulonbseg, nem az itthoni javara. Es persze tavolrol sem hasonlitott a "mi" szep, nagy es elenksarga bananunkra

-Afonya
Afonya
 


Sziasztok Lányok!

Tanácsot szeretnék kérni tõletek:
Tegnap volt nálunk a gyerekorvosunk, és írt fel étvágyjavítót a Napsugárnak. Õ most hét kg, majdnem kilenc hónaposan, és a doki szerint lehetne több is a súlya. És hogy már meg kellene ennie egy üveg bébiételt. Én örülök, ha felet megeszik... Ja, és csak 4x eszik egy nap. Szóval, amit felírt az valójában nem is vitamin, hanem valami sav féle, a gyógyszertáros azt kérdezte hogy kevés a sava a kislánynak, mert ezt akkor írják ki. Szóval, ez elég érdekes, és nem tudom, szükség van -e rá egyáltalán? Megjegyzem, Napsugár eléggé bukós baba, a sav lehet, hogy rontana a helyzeten. Ti már hallottatok iyen étvágyjavítóról?

Ildikó
 
 


Ildikó

Lehet,hogy ez nem segít,de anyukám elmondása szerint én sem voltam jó evõ.Õ is kétségbe esett és elvitt a dokihoz.De a doki csak annyit mondott,hogy eszik az a gyerek annyit,amennyi neki kell!!!És lám,itt vagyok még mindig.

Ja,én is buktam,mert nem tudta a tejfehérjét kicsapni a gyomrom,anyunak kellett citrommal.Lehet,hogy azért kapja a savat a babád.Kép

Hozzáteszem ,hogy 14 kilóval mentem iskolába,könnyen elfújt volna a szél.Kép

Anyapoc
Most 46 cm vagyok és 156 cm.Ami szerintem normális ehhez a magassághoz.Nem?

 
 


Ildiko,
en nem merek mar mondani semmit, mert en is aggodom, nomeg sose lehet tudni, mikor van baj es mikor csak szimplan sovagy a gyermek.
En inkabb elmondom a mi helyzetunket. Reka 9 honapos kora elott kb. egy hettel volt 7,30, pedig 3570-nel szuletett, szoval nem volt kicsiKép
Reggel 7-8 kozott ebred, kemeny 100g koruli tapszerre van ideje, mert mar menne is jatszani. Tizoraira megeszik 2 db gyumolcsot szepen, gyanitom, ekkor ehes legjobban. 2 korul ebed, kb fel uveg - egy uveg mennyisegu kaja fogy, hazi keszitesbol. 5-6 korul eszik tejpepet, 150g tapszerbol keszultet, majd este furdes utan, 8 kor megeszik ugy 180g korul es elalszik. Ejfel korul megebred, akkor eszik meg egy ennyit es kesz, ez az egesz napos kajalas. Pedig megkinalom napkozben is, de semmi, se tapszer, de meg folyadek sem kell.
Dokit kerdeztem, mikor mar 2 honapja szinte nem hizott semmit, azt mondta, ez ilyen idoszak, siman belefer. Es hogy vigyem vissza 2 het mulva, merjuk meg es akkor kitalal valamit. De hozzatette, csak mert ilyen "eroszakos" vagyok, mert O semmi problemat nem lat ebben, szepen fejlodik, csak ilyen. Es hogy gondoljam meg, tenyleg akarok-e vervetelt, meg injekciokurat, meg vitaminokat, ezekkel kinozni a gyereket.
Hat ennyi. Mivel most influenzajarvany van, ezert legyoztem aggodast, es nem vittem vissza. De aterzem a gondodat, en is aggodom folyamatosanKép

-Afonya
 
 


Sziasztok!

Anyapoc, Áfonya, köszönöm a megnyugtató soraitokat.

Áfonya, szerintem Réka nem eszik keveset, fõleg hogy ha az éjszakai kajálását is beleszámoljuk, ugye hatszor eszik. Napsi csak négyszer. Reggel, este 200 ml tápszer, ebéd bébiétel fél üveggel + 1 dl tápszer, uzsonna 1dl jogurt vagy gyümölcs és megint csak 1 dl tápi. És Õ sem iszik az evések közben, se vizet, se teát.
Ti mennyit melegítetek meg a fõzelékbõl? Mindig tudjátok hogy mennyit fog enni a gyerkõc?
Én ugye csak bolti kaját adok neki, néha úgy látom, hogy enne még a fél üvegen túl is, de általában ezt is úgy kell belékönyörögni. Ha meg az egészet megmelegítem, és nem kéri, dobjam ki a maradékot?
Áfonya! Te milyen pépet adsz Rékának? Amibe csak gabona van és tápszer kell hozzá, nem víz?

Ildikó
 
 


Ildiko,
ha a mennyisegeket osszeadod, nagyjabol ugyanannyi jon ki. En elirtam, g helyett ml ertendo termeszetesen. Ugyhogy akkor szerinted se eszik keveset NapsugarKép
En mikrozom a kajat, utana jol osszekeverve, es persze nagyon figyelve, nehogy forro legyen valahol. Egyebkent en az uvegest siman megmelegitem, aztan ami megmarad, lehules utan hutobe es masnap megeszi.
Kortes mildipepet kap, amiben nincs lsiszt, csak rizs, es tapszerrel keszitem. Nem igazan tetszik, de Reka vilagosban csak kanallal hajlando enni, mert az erdekesKép Szoval igy siman megeszik 150ml tapszerbol keszitett pepet, minden eroltetes nelkul, mig ha ugyanekkor uvegbol csak tapszert adtam, a felet se ette meg.
-Afonya
 
 


Áfonya, ez Jó! / mármint hogy ki mennyit eszik /
Az meg hogy gramm vagy ml, szerintem mindegy nem? Vagy valamelyik több/kevesebb?

Én is mikrózni szoktam a kajákat, de valamiért azt gondoltam, hogy amit már egyszer megmelegítek, azt nem teszem vissza a hûtõbe. De ha te így szoktad, és nem romlik meg, akkor én is kipróbálom.
Éppen most nézegettem a fõzelékes és gyümölcsös bébikajákat, és látom, hogy szinte azonos a kalóriatartalmuk, sõt, a gyümiknek néha több is. / Gondolom a cukortól/ Pedig a fõzelékek laktatóbbak nem?

Ildikó
 
 


Áfonya!

Bocsi hogy belekotyogok, de a Danim is így járt 7 hónaposan. Alig hízott valamicskét. Ez az idõszak nálunk 11 hónapos koráig tartott. Nagyon élénk kisfiú, azt mondta a doktornõ , hogy lemozogta. Mi voltunk vérvételen, hát azt nem kívánom neked. Kép Nagyon rossz érzés volt, sajnos Õ vérszegény így vas cseppeket kaptunk...
7 hónaposan volt 8000g. (pedig 4000g-mal született Kép )
most 1 évesen 9000g.
Azt mondták ez normális.
Remélem sikerült megnyugtatnom téged.

Xsara

KépKép
Kép
xsara
Érd
 
 


Sziasztok,
ezt most találtam:

Bánjunk csínján a ritka déligyümölcsökkel! Másfél éves kor elõtt ne kínáljuk ilyesmivel a babát. A távoli országokból érkezett terméseket többnyire éretlenül szedik le, hetekkel azelõtt, hogy az asztalunkra kerülnének. Az Országos Élelmezés- és Táplálkozástudományi Intézet munkatársa szerint vegyszeres felületi kezelésen csak a citrusfélék (narancs, citrom, mandarin, grapefruit, lime) esnek át, aminek során – engedélyezett mennyiségû vegyszer fölhasználásával – a jobb eltarthatóság érdekében viaszos réteget képeznek rajtuk. Ha csak a termés húsát használjuk föl, nem kell tartanunk ettõl az anyagtól, mivel vízben nehezen oldódik. Ha süteményt, gyümölcslevest szeretnénk reszelt citromhéjjal ízesíteni, vagy kandírozott narancshéjat készítünk, ajánlatos körömkefével, forró víz alatt alaposan lesikálni õket.
Vegyszerek tehát nem veszélyeztetik az apróságokat. Viszont a hosszú út során számtalan szennyezõdés rakódhat az élelmiszerre. A legveszélyesebb bizonyos kórokozók megtelepedése lehet. A gyümölcs megmosása azonban itt is megfelelõ védelmet jelent, amit fokozhatunk azzal, hogy az ételt közvetlenül fogyasztás elõtt készítjük el, tehát nem adunk idõt a kórokozóknak az elszaporodásra.
www.kismama.hu
Ágci
Ágci
 


Sziasztok

Megint van néhány kérdésemKép

Csinált már valaki közületek saját maga rizspépet?Tegnap ugyanis megpróbálkoztam vele,de nem akart összejönni.Kezdte azzal,hogy a botmixerrel nem lehet teljesen pépesíteni.Sikerült ez már vkinek?KépVagy én vagyok kétbalkezes?!!!Kép
Aztán áttörtem még szitán,de olyan nyúlós lett,hiába higítottam.KépÉn sem etem volna megt.

A másik.A céklát próbálta már vki?Azzal mit kell tenni?

Köszi
Anyapoc

 
 


Anyapoc!

En csinaltam rizspepet, botmixerrel.Termeszetesen nem kell ugy fözni, mintha magadnak csinalnad.Legyen benne viz, annyi, hogy amikor a rizs meg egesz, akkor is olyan püre allagu legyen.Erted, amit irtam?Kép Es ha jo puha a rizs , ilyen allapotban en tudtam botmixerezni.
Es hat igen olyan nyulos,ez a rizs nyakossagabol adodik. Az nem baj. Ezert nem szabad a rizst normal esetben fözes közben kevergetni, akkor is olyan "nyulos" lesz.En befagyasztottam, es meg több vizet kellett volna, hogy tegyek hozza.Ha felengedem, tul darabos lesz.

A ceklat en meghamoztam, es paroltam. Olyan betettel, ami a zöldseget nem engedi a vizbe.(ezt jol elmondtam!)Tehat tenyleg csak a sajat vizgözeben paroltam meg. (itt Ausztriaban az IKEA arusit ilyesmit, hogy otthon is van-e, azt nem tudom)De mindegy, keves vizben is jo.
Es keves fözölevel együtt lebotmixereztem.Ha tul sürü, utana meg tudsz hozzaadni a fözöleböl.
Sok szerencset!
Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
 
 


Kryss

KösziKép
Megmondom õszintén,nem igazán értettem,amit a rizsrõl írtál..KépMég mindig korán van...KépHogy is van ez?
A fõzés után én átmostam a rizst,mert így megelõzhetõ a ragacsosság(bátyámtól tanultam,õ szakácsKép).De a mixelés nem ment.Maradtak darabok.

Ilyen fõzõ-izérõl nem tudok,de én a fõzõlét mindig felhasználom,mert azzal csinálom a rizspépet(Milupa),ami nálunk a kaja alapja,így nem megy kárba az,ami kifõ a zöldségbõl.Kép

Mi a tapasztalatod,szeretik a céklát a babók?Merjek kísérletezni?

Anyapoc

 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron