Új privát üzeneted érkezett!

www.babacsoda.hu
innen rendeltem meg, és ezek kis szeműek, ha szét is tépi, lenyel egyet, kicsi, nem akad fent, és többet nem tud lenyelni mert minden gömb után csomók vannak....
Vendég
 


HUnci köszike
Vendég
 


Fendike!
Aranyos vagy! :D Biztos a foga, a dentinux géllel kenem időnként, de sztem kb. mint halottnak a csók, na mindegy!
Tegnap éjszaka valamivel jobban aludt, illetve már hajnal 2-kor megszoptattam, pedig este totál bevacsorázott, hihetetlen étvágya van! Szóval éjjel evett, és legközelebb csak f9-kor kellett neki. Felébredt, de visszaaludt. meg én is szerencsére :wink:
Majd teszek fel néhány képet.
Mi holnap kezdjük a babaúszást, nagyon kivi leszek! Ti is járni fogtok? Ti bevittétek a Balcsiba, mi bevittük 2x, de csak a lábikóját mártottam bele, kicsit húzta a száját, de nem sírt. :lol:

Pandus!
A homeo ér vmit a fogzás ellen?

Kép

Kép
 
 

 
 

Sziasztok Lányok!
Hazajöttünk :)
Épp fejek, gyors kérdésem lenne. A 30 ml/baba/3-3,5 óra az mennyi idős korukig elég?
Köszi,
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
 
 


fanni73 írta:Épp fejek, gyors kérdésem lenne. A 30 ml/baba/3-3,5 óra az mennyi idős korukig elég?

kb. 1 hétig (talán).

tk szerint. súlyx150 gr a napi adag. Ha ők most kb. 2500 gr körül vannak, akkor 2.5x150 gr=375 ez napi 8 evésre 40-50 gr per evés.

Orsi
KépKépKép
 
 


Fanni! :D
Szerintem ez tök változó. Zsombi 2,75 kg-al született, és az első napokban elég volt 1 evésre a 30 ml, de elég gyorsan felment 70 ml-re! megnéztem pl. Zs. 17-én született, és 24-én már 65, 70, 80 ml-t evett.
Kitartás, ügyes vagy. Először én is állandóan fejtem, de utána meggyőztek a babásban, hogy tegyem mellre, de Zsombi nem akarta, és mégis addig erőltettem, hogy mégis sikerült. Megérte!
Tudom, hogy Te is szoptatni szeretnél inkább, most nagyon fáradt vagy, és ez egyszerűbbnek tűnik, de hidd el, hogy a szopinál nincs egyszerűbb. Bocsánat, nem akartam tolakodó lenni, de át tudom érezni valamennyire a helyzeted, tudom ikrekkel még nehezebb.

Kép

Kép
 
 


Donika,
Igen ért, nővérem már a második babájánál használja, és sokkal könnyebb volt a fogzás vele, mint nélküle. Volt, hogy nem adta neki, kipróbálta, hogy tényleg jó e, és akkor nehezebben viselte Réka. Nekünk is voltak borzalmas éjszakáink, de amióta adom, azóta nyugodtak. Persze, ha nagy meleg van, az más tészta... Van olyan homeos is, ami kifejezetten a nem alvásra jó, a patikus mondta, de még nem próbáltam.

Fanni,
Nem tudom, Dóri 40-et evett, de ő jó nagy baba volt, 3850 gramm.
Vendég
 


Pandus! :D
Köszi, ki fogom próbálni. Hogy adod a golyókat, összetöröd, vízben elkeverre, kiskanállal? Mennyit adsz belőle, és mikor?

Kép

Kép
 
 


Donika,
Picuri vízbe 5 golyó, elolvad, és megitatom Dórival. Napi 2-3 adagot kap, kettőt este.
Vendég
 


Köszi Lányok!
A tápszert emeltük 50-re, a tejcit pedig akkor adom, amikor összejött 90-100...
Egy 4. napi fotó:
Kép
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
 
 


Itt is gyönyörűek :lol:
Vendég
 


Hunci,
köszi, én is kb. 4-5hótól akartam vinni
láncot rendelek, nálunk még nincs fogas hiszti, de jobb az elővigyázatosság.. :D

Donika,
balcsiba végül nem vittem be, férjem akarta a lábát, de vhogy elmaradt, majd jövőre, bírjuk energiával.. :D
érdekes ez az éjszakai alvás, Máté sztem este nem eszik sokat, sőt különben sem, max. 160at reggel és délelőtt, utána folyamatosan kevesebbet, Balcsin mértem párszor és volt, hogy csak 50-80akat evett (mondjuk rossz volt a hasa) és éjjel alszik vagyis már nem 12órákat, de 7előtt nem kel
reggel pedig nem is tűnik éhesnek, tornázgat, röhigcsél az ágyában.. :roll:
pedig alig jön tejci, este már 2ciciből próbálkozom, doki most felírt tápszert is, meglátjuk... :roll:
és vhogy napközben sem sír soha azért mert éhes, tegnap is pont szopi időre aludt el és 2órát húzott.. :shock:
nekem is ezt a dentinox oldatot mondta a doki, még nem vettem
várjuk a képeket!!!

Fanni,
nagyon édesek és olyan jó ahogy igy félig-meddig egymáson feksziznek.. :D
mi 20-30akat ettünk eleinte!

Kép
 
 


Pandus :P Fendike :P
Köszönjük!

Lányok :D
Dokinéni volt itt, azt mondta, hogy anyatejből 30-30 elég nekik, sokkal jobb, mintha tápszert kapnak. De akkor minimum! 3 óránként egyenek szigorúan.
Viszont ő is forszírozta a ciciretételt és még amíg itt volt, cicire tetette velem Milánt, aki 30 perc alatt 50 ml-t szopizott :lol: Pedig csak 1 cicit kapott!
Aztán jött Márk, sajnos ő a 20 perc alatt nem evett semmit, nagy elánnal nekikezd, aztán belefárad. Hiába noszogatom, nem hajlandó kitartóan szopni, pedig elég erősen tudja szívni a kezemet. Azt mondta, hogy ha tápit is adok neki, próbáljam inkább kiskanállal, aztán hátha mégis rákap...
Mit gondoltok? Volt valakinél ilyen gond?

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
 
 


Fanni

hogy neked mennyi időd van :wink: :wink: :wink:

gyönyörűek a fiúk :D

ha kiskanállal se enné Márk, akkor a legkisebb lyukú cumin add a tápszert. én próbáltam újszülött korában kiskanállal adni, de mellé ment rendszerint.

most néztem meg, Olivér 6 naposan általában 50-t evett 3 óránként.

Kép
 


Fanni!
Gyönyörűek a fiúk! :P
Szuper ügyi vagy, menni fog a szopi Márkkal is!!! :P
Nekem is volt hasonló problémám. Hiába tettem cicire már a kórházban is nem tudta szívni, csak bekapta, forgatta a szájában. Én rengeteget próbálgattam mire végre sikerült. Volt úgy, hogy csak 2x volt hajlandó 1 nap szopizni, aztán teljesen ráált4 Most meg már..., imádja a cicit, akár óránként bekapná! :lol:
Sikerülni fog 100 %!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ne add fel ügyes vagy!
Máté nagyon ügyes, később az 50 ml-t 10 perc alatt le fogja szívni, vagy még kevesebb idő alatt!
Én nem adtam kanállal tápszert, csak üvegből.

Fendike! :D
Nekem az utóbbi 2 hétben rendesen megcsappant a tejcsim. :( A Balcsin kezdődött, szerintem azért is, mert a nagy melegben alig ettem, vagy ki tudja. Gyakrabban tettem mellre, de nincs 1 hete, hogy este tápszert is kell adnom neki. Én már régóta 2 ciciből etetem, reggel az első evésnél elég csak az egyik! Ez van! :cry:
Mindenki azt mondja már ez is nagyon jó 20 hetes koráig szinte csak anytejet kapott, most már kell a pótlás. A gyrmekorvos azt javasolta, hogy próblájak meg adni bébiételt, főzeléket. Vettem HIPP bébipapit krumpli+sütőtök. Eddig 3x adtam neki, úgy látom ízlett neki, persze mindig utána meg is szoptattam, hogy jól lakjon.
Próbáltam főtt kruplit anyatejjel, az nem ízlett neki.
Hátha nálad csak időszakos, hogy kicsit kevesebb a tej! Azért az anyatejnél nincs jobb! :wink:

Kép

apósom szemüvegét szereli:
Kép

Kép

Kép
 
 


Viri! :D
Mi volt az alváslaborba? Hogy vanna a lányok?

Petitpois!
?????????????

Kép

Kép
 
 


Hali lanyok,


bocsi az eltunesert :oops: de szinte egesz npa kint vagyunk nem sok idot toltok gep elott :lol:

Fanni,
tunderiek a fiuk ahogy egymashoz bujnak...
Az elejen nekem sem akart Laura szopizni hamar belefaradt,sokszor levetkoztettem es akkor a hus levegon kicsit felelenkult.Ezt a vedono javasolta egyebkent.Meglatod Mark is belejon hamarosan :lol:

Donika,

Zsombi igazi nagyfiu mar.Cuki a kis napozo az elso fototnOlyan kis komoly :lol:
Mar en is vettem bebipapit igaz meg nem a hozzatapit tervezem de kint nincs sutotok es ezert most beszerzem a szukseges dolgokat es beraktarozom.Majd az anyuek kihozzak kocsival.. :lol:


Fendike,

Mate jobban van?Kellett a gyogyszeres kezeles?


Laura legujabb szokasa :lol:
Kép

Kép
 


Fanni,
Milán azért nagyon ügyes, tudja, hogy kell szopizni. Remélem Márk is megszereti. Én is azt mondom, hogy olyan üvegből adjad, ha a kanál nem jó, aminek picuri lyuka van. Nálunk ilyen probléma nem volt, így többet nem tudok tanácsolni. Éjszakák milyenek? Sebed fáj?

Donika,
Nagyon szépen csücsül már kézben Zsombi. Dóri is szereti a napszemcsit. Jöhet még a távirányító, zacsi, tollak :D

Petitpois,
Tündéri laura :wink:

Kép Kép
Kép Kép
Kép Kép
Vendég
 


Egy kis egyveleg az ígért képekből:

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
Vendég
 


Egy kis egyveleg az ígért képekből:

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
Vendég
 


Remélem látszik milyen ruci volt rajta, csak vágni tudok a képekből, mindnehol van valaki a gyerekkel...

Kép
Kép
Vendég
 


Tüneményesek a gyerekek! :lol:
Vendég
 


Lányok,
kellett vkinél terpeszpelus???
próbáltam eddig tornáztatni nem sok sikerrel, iszonyúan feszít és most mondta a doki, hogy vegyek azért egy terpeszpelust
húgom a patikában vett egy írtó széles nylon bugyit, elég ijesztően néz ki, még nem próbáltam ráadni
sztetek ebből van többféle????

Hunci,
nagyon jók a képed, Hunor elég huncut... :D

Donika,
én is reggel még nagyon jól tudok szoptatni, délután és este viszont érzem, hogy kevés van, alig nyel, rágja a mellemet ami megint rohadtul fáj, sebes és vért izzadok mire befejezi
azért próbálom, mindent a gyerekért... :oops:
kenem bepanthennel, de semmi, hetek óta nagyon fáj és látom, hogy néha véres amit bukik...
Zsombi nagyon cuki, olyan édesek amikor így koncentrálnak.. :D :(
Sztem se idegeskedj, most is kap még anyatejet és te megtettél mindent!!!

Petitpois,
nálunk pont ugyanez az új szokás, őrülten rágja az újját ha épp nem az egész keze van a szájában.. :D

Kép
 
 


Fendike,
Ha duplán pelusozod az is jó. A ruhára kell még egy pelus, és úgy is terpeszben lesz a lába. Mi így csináltuk, doki mondta.
Vendég
 


Pandácska,
igen, anyósom is ezt javasolta, ő is ezt csinálta anno
de nem textilpelust, ugye??!!!
bepelenkázom normálisan, rá body, naci és arra még1 pampers????
kipróbálom, mert ez a nylonbugyi nagyon furi, főleg ebben a melegben, bár most rajta van, láthatóan annyira nem zavarja, max. éjszakára kipróbálom
nektek meddig kellett????mennyi idő után javult??

Kép
 
 


Fendike,
Igen úgy ahogy leírtad, rucira még egy Pampers. Mi 5 hetesen kezdtük, és 1,5 hónap után már nem is kellett hordanunk. Nálatok mi a probléma?
Vendég
 


Hunci,
Nagyon édes Hunor, hogy repül :lol: Látom pancsizni is szeret :D
Vendég
 


Fendike
Barninak kellett egy hónapig terpeszpelust hordani. A Mária bababoltban vettem olyan nylonbugyiszerűt, amit írtál, nem zavarta egyáltalán, és használt. Régen ígértem képet, dobom.
Kép

KépKép
 
 


Sziasztok!
A 9 naposaimat mibe érdemes öltöztetni 28-30 fokban? (Szobában)
Köszi!
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
 
 


Fanni

ujjatlan/rövidujjú bodyba

Kép
 


Fanni,
Mi ilyenor ujjatlan bodyban vagyunk, vagy napozóban.
Vendég
 


Fanni :lol:
nemtom, mert mi télen születtünk, de a többiek biztos jót mondanak. Nem hiszem, hogy kánikulában jobban fel kéne öltöztetni a pár naposokat - gondolom én :roll:

KépKép
 
 


fanni73 írta:Sziasztok!
A 9 naposaimat mibe érdemes öltöztetni 28-30 fokban? (Szobában)
Köszi!
Fanni

szerintem r.ujjú body + pelussal betakarni, ha alszik.
Izzadni ők még nem tudnak, tehát az nem lesz indikátor arra, hogy melege lenne.
Lili ugye pont így született, ő főleg ebben volt.
Az ujjatlan body nálam csak kánikulában volt, mert -saját tapasztalat szerint - a vállon sokat hül az ember.
Ha a fejük meleg lenne, akkor melegük van.

Orsi
KépKépKép
 
 


Petitpois!
Szerintem a legtöbb gyerek vagy az ujját szopja, vagy cumizik, mi az utóbbiba tartozunk, bár időnként ő is beveszik a hüvelykujját a szájába, vagy az egész öklét. :D
Meddig maradtok?

Fendike!
Köszi.
Nekünk először a betétes rugit javasolták a császár miatt, de nem hordut, nemrégen voltunk ortopédnál, és mindent rendben talált szerencsére. A jóga nagyon jó lenne Máténak is, nagyon jó gyakorlatok vannak. :D
Sajnállak a szopi miatt, miért rágja a cicit Máté? Én azt olvastam, ha megharapja, ki kell húzni a szájából, elmondani neki, hogy ezt nem szabad, és folytatni szopizást.

Pandus!
Nagyon szép Dóri! :D

Lili!
Jaj, olyan aranyosak a gyerkőcök, nagyon hasonlítanak egymásra! :lol:

Hunci!
Nagyon ügyi Hunor! :)

Fanni!
Hogy vagytok? Éjszakák?

Kép

Kép
 
 


Lili, Pandus
köszi, most felváltva csinálom, vagy plusz pelus vagy bugyi
jól bírja vagyis nem szólt hogy zavarná.. :D
UH-n minden oké volt, javasolták a terpeszpelust, én sajna nem vettem komolyan és most a doki mondta, hogy nagyon kötött az izomzatat, adjam rá :!:
most pár hétig ráadom és utána megyünk kontrollra, az a baj hogy annyira feszít, alig tudom kihajtani a lábát, teljes erőbedobás kell, tehát a tornáztatás nem működik

Donika,
nem tudom már ezt a cicit, el vagyok keseredve, hetek óta nem gyógyul meg, nem rágja igazán, közben már annyira nem is fáj és kívülről nem sebes, de vmi tuti van mert nyilallgat és ma megint barnásat bukott vissza, ami tuti ettől van, vérzik
nem tudom mit csináljak.. :(

Kép
 
 


Fendike!
Hú tényleg valami nem stimmel! :( Tanácstalan vagyok, Gömböcskének volt problémája a cicivel, kérdezz rá priviben, ő szakorvoshoz fordult úgy emlékszem, és valamennyire rendeződött. Hátha, mert ha neked annyira fáj, akkor az elrontja az egészet! :(

Kép

Kép
 
 


Fendike,
nincs esetleg vmi pattanásszerű a mellbimbódon? Pici, fehér pötty vagy pöttyök?


Hajni,
a bimbón volt fehér, de az már lejött, inkább sebszerű
körülötte vannak fehéres pöttyök, ez mi?????
ránézésre tök oké a bimbó, viszont fáj és nyilal és valszeg vmi vérzik is.. :oops:
neked volt hasonló???

Kép
 
 


Hajni,
lehet ez vmi fertőzés???
mert a legelején persze sebes volt mint ált. mindenkinek, de kb. 1hét alatt megedződött és utána 2hónapig semmi, most meg hetek óta ez a fájás...
igazából azt sem tudom hova menjek vele, gyerekorvos semmit nem mondott csak hogy a babának nem árt, dehát nyilvan nem is az ő problémája.. :?

Kép
 
 


Fendike,
hát így látatlanban nem tudnám megmondani, hogy mi lehet, de a fehér pöttyök a mellbimbón utalhatnak tejkőre vagy bleb-re. Nekem az utóbbi volt. Piszkosul tud fájni mindkettő. A babásra tett fel Wish egy fotót régebben, hogy is néz ez ki. A tejkőről beteszek egy linket, hátha segít eldönteni, hogy ez van-e neked. A bleb tulajdonképp olyan, mintha a tejcsatornát benőtte volna a bőröd. Nekem mindig nagyobb volt szoptatás után, mikor telement tejjel és kitágult. Kb. mint egy pattanás, úgy nézett ki. A megoldás az volt rá, hogy picit megkapirgáltam a bőrfelszínt, ezáltal kilukadt és ki tudott ürülni a tej. A tejkövet ki kell piszkálni a tejcsatornából.
A vér szerintem csak egy még be nem gyúgyult hámsírülés lehet. Amúgy a vér egyáltalán nem káros a babának. Nekem a rossz mellretétel miatt hetekig hol véres, hol varas volt a bimbóm, a babát nem zavarja.
Ha ezek alapján úgy gondolod, neked nem ilyenek vannak, akkor szerintem hívd fel vmelyik szoptatási tanácsadót (pl. István kórház Dr. Sarlai Katalin ). Én hívogattam anno egy csomó embert, és az István kórház szoptatási ambulanciáján is voltam párszor.


A link a tejkőről:
http://www.lll.hu/node/190


Hajni,
köszi!!!
tejkő nem, elolvastam, nincsenek olyan fehér apró pöttyök és nem az egész fáj, inkább csak a bimbó és nem is feszül
a blebnél neked milyen tünetek voltak??
olyan van, hogy egy gombostűnél jóval nagyobb sárga vagy fehér vmi keletkezik, ami aztán le is jön, gondolom leszárad.. :roll:

Kép
 
 


Fendike,
megkerestem neked, hogy anno nekem mit írt Orsi (Ő meg egy LLL-es barátnőjét kérdezte meg ):
"Kérdés, hogy biztos-e, hogy tejkő. A fehérség lehet tejkő, vagy ún, bleb, nincs magya neve, kicsit hólyagszerű, de a kettő könnyen összetéveszthető. Tejkőre a megoldás: nagyon gyakori szopi, komfortszopival, sok folyadék, fejés - fejés előtt áztassa meleg vízbe a mellét, vagy ha tud kézzel fejni, akkor miközben áztat, fejhet is. Figyelje magát, lehet, hogy hajlama van rá, rendszeresen ellenőrizze a mellbimbóját. A másik a bleb, ennek a kezelése: húzópakolás: olivaolaj, rá forróvizes vatta, rá fólia, majd a melltartó. Célja, hogy a bleb felázzon, és akkor szépen lelehet húzni a felázott bőrt. Mindkettőhöz társulhat fájdalom a mellben, mert mindkettő elzárja a csatornák kivezető nyílását, és nem tud megfelelően ürülni a tej, úgyhogy a blebnél is fontos a gyakori, hosszas szopi, és ha tud, fejés. "

Megtaláltam a képet, amit Wish tett fel:
http://www.mother-2-mother.com/nipplepa ... ilkBlister

Én is bedunsztoltam, és utána a körmömmel addig kapirgáltam, míg ki nem lukadt. De tűvel is csinálhatod.


Hajni,
köszi nagyon aranyos vagy!!!!
ez a hólyag szerű vmi hasonlít, tanulmányozom!!!
neked utána megjavult???
volt a bal cicimben, az sokkal jobb, most a jobbon nem múlik.. :oops:

Kép
 
 


fendike,
nekem is volt fehér pötty=hólyag, ált .akkor, amikor el volt dugulva vmelyik tejcsat. és irtóra fájt.
elmúlt magától, de rengeteget cicire tettem a gyerekeket.

KépKép
 
 


Fendike,
amint "léket vágtam" a bleben, azonnal elmúlt minden fájdalom, többet vissza se jött.:D Hólyag se nőtt többet!
Te kilyukasztottad végül?


Lili, Hajni
köszi!!
most nincs hólyag, tegnap fehérlett vmi a 'repedések' közt, dunsztoltam kicsit, este jobb volt, most vmi barnás van a helyén
én nem tudom, lehet hogy ez más, most gyógyuló apró sebnek néz ki és ugyanúgy szurkáló, égő fájdalom.. :oops:
remélem múlik, mert szörnyű így a szopi!!!
dehát a lényeg, hogy a gyereknek nem árt, végülis mindenhol azt olvasom, hogy a szoptatás mindenképp folytatni kell, úgyhogy marad a pozitív hozzáállás!!! :D

Kép
 
 


Mamik,
ennyi gyönyörű Babócát egy helyen! :lol:
Szívből gratula Mindenkinek!!!

Fannimami, hogy vagy??? :P

 


Sziasztok! :P

Végre van egy kis időm csatlakozni hozzátok! Bár Gréta igen erősen nem tetszését fejezi ki, hogy a kiságyban kell lennie! :D

Örülök, hogy mindenki itt van! :D

Lenne egy kérdésem!
Gréta arcát kicsapta a tej, ezzel lehet valamit kezdeni? Vagy elmúlik? Azt tudom, hogy ilyenkor szokott megjelenni.

Kép
Kép
 


kisfóka írta: Lenne egy kérdésem!
Gréta arcát kicsapta a tej, ezzel lehet valamit kezdeni? Vagy elmúlik? Azt tudom, hogy ilyenkor szokott megjelenni.

semmit :)
Lili is elég érdekesen nézett ki. Idővel elmúlik.
Nem a tej maga csapja ki, hanem a tejben lévő női hormonok. Ahogy nő el fognak tnni.

A babát nem zavarja, ha téged nagyon, akkor enyhe alkoholos vattával vagy fehér rázókeverékkel át lehet törölni, az elszárítja a pöttyöket.
(ha tej-kicsapás alatt pici pattanásszerű pöttyöket értesz)

Orsi
KépKépKép
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: