Új privát üzeneted érkezett!

Peteérést, beágyazódást segitő gyógynövények után érdeklődnék. Tapasztalatokat, érdekesség érdekelnek.

Kép

csibe
 
 


Szia!

Én cickafarkfű teát és újabban fehér fagyöngy teát iszom. Van egy jó könyv: Egészség Isten Patikájából. Ha gondolod nézz utána. Egy csomó gyógynövény benne van.

Kép
 
 


Kép
Vendég
 

 
 

Szia Gyugyi!

Én a Clostylbegites topikba szoktam írni. De átnézek ide is. És látom itt ezt az Agnucaston dolgot. Írnál nekem erről valamit? Neked talán ezzel sikerült a babóca???
Ja, és nagyon gratulálok a bébihez!!!!

Köszi a választ előre is.

Szilvi

Kép
 


http://www.hazipatika.com/drugs/prod?pi ... lmtabletta

Most nem szedtem, mert 2 clostis hónapon vagyok túl. De hátha bejön valakinek.

Ebben a ciklusban ezeket a cseppeket nyeltem. :wink:
http://www.pirulapatika.hu/240060563/betegtajekoztato
Vendég
 


Szia Gyugyi!

Köszönöm szépen az infókat!
Azt hiszem kifogom próbálni ezt a cseppet. A cél érdekében....

Köszi még1x, és vigyázz magatokra!

Szilvi

Kép
 


Sziasztok,

Ezeket találtam:

Agnus castus D4, azaz barátcserje



Agnus castus, azaz barátcserje

Ha valakinek akármi baja is van a ciklusával, pl. túl hosszú, túl rövid, nincs peteérése vagy PMS-ben szenved, az elsö választás mindig a barátcserje (Agnus castus). Ez regulálja a ciklust, ha hosszú megrövidíti és beállítja, enyhíti a PMS-t és esetleg peteérést eredményez. Nem speciális, a ciklus általános javítására használják. Tea formájában 2-3 csészével fogyasztanak belöle az egész ciklusban. Tabletta formában hatásosabb és egyenletesebb a szedése, azért is, mert a barátcserje termésének hatóanyagai vízben nem oldódnak, így a tea nem olyan hatásos. A tea elkészítése: csészénként 1-2 teáskanálnyi bogyót leforrázunk és 10 percig állni hagyjuk.
A barátcserjének van még egy jótékony hatása: leviszi a magas prolaktin szintet, amely szintén felelös lehet a tüszörepedés elmaradásáért

A ciklus elsö napjától a mensig napi 1 tablettát kell szedni.
Rubus idaeus = málnalevél (Himbeerblätter)

Támogatja a peteérést, hosszú ciklusoknál elörébb hozhatja a tüszörepedést.
A terhesség utolsó heteiben fogyasztva fellazítja a medence izomzatát és megpuhítja a méhszájat, amivel elösegíti a szülést. Ezért nem ajánlatos a terhesség korábbi heteiben fogyasztani, viszont érdemes szedni a 37. hét után!
Tea vagy globulusok formájában fogyasztható a ciklus elsö felében a mens elsö napjától a tüszörepedésig.
Teából napi 2-3 csészényit kell inni az egész napra elosztva.
A C30-as globulusokból 1x 1-3 naponta

1 g hónapokig elég a globulusokból

Alchemilla vulgaris = palástfü (Frauenmantel)

A palástfü segíti a méhnyálkahártya felépülését a medence vérellátásának serkentése által és ezzel pozitívan támogatja a beágyazódást. Ezen kívül hatásosan alkalmazható PMS ellen is, azon az úton is, hogy palástfü teába áztatott törölközöt teszünk a feszülöen fájó cicikre. Különösen alakalmas túlsúllyal küszködök (mint PCOS-ban szenvedök) ciklusának szabályozására.

Tea vagy globulusok formájában fogyasztható a ciklus második felében a tüszörepedéstöl a mensig.
Teából napi 2-3 csészényit kell inni az egész napra elosztva.
A tinktúrából 2 x 7 cseppet kell fogyasztani. 20 ml hónapokig elég.

Ovaria comp

Ha a peteéréssel van baj, pl. a pé jóval késöbb jön, mint a normális 14. nap, akkor kerülhet bevetésre az Ovaria comp, ami több gyógynövénynek a keveréke. Ez a pé-t támogatja, az ösztrogénhez hasonló hatása miatt javítja a hüvelyi nyálka minöségét és mennyiségét és javítja a petesejt minöségét.

A ciklus elsö napjától a pé-ig 3x5 globulust kell szedni naponta.

Nem ajánlott a szedése a következö esetekben:
• allergiás vagy a méhek mérgére
• cisztásodásra hajlamos vagy
• már más ösztrogénhez hasonló szert szedsz, mint pl. Closylbegyl-t, mert a kettö együtt szintén cisztásodást okozhat
• endometriózisra hajlamos vagy (volt vagy most van endometriózisod)

Bryophyllum D4

Ha a luteális szakasszal van baj, tehát ha túl rövid a ciklus második fele (a normálistól eltérö 12-16 nap helyett csak 11 nap vagy kevesebb) vagy normális hosszúságú, de a mensi elött több napig pecsételö vérzés lép fel, akkor szedik a Bryophyllum D4-et (D4 = 4-szeres higítás). Ez progeszteronhoz hasonló hatású, megnöveli a ciklus második felének hömérsékletét, a luteális szakasz hosszát, megszünteti a pecsételést, támogatja a méhnyálkahártya vastagodását és ezáltal segíti a megtermékenyített petesejt beágyazódását.

A ciklus második felében, a pé után a mens kezdetéig kell szedni: 2x5 globulust naponta

Összetétele: csak Bryophyllumot tartalmaz

10g szintén hónapokig elég.

Kép

csibe
 
 


Csibe!Megkérdezhetem,hogy hol találtad a málnlevél leírását?Engem leginkább ez érdekel a peteérés miatt?
 
 


Sziasztok Lányok :)

Rena!
A málnalevélteát menszesz első napjától péig kell inni,utána palástfű/vagy cickafarkfűteát.Nem kell megijedni ha esetleg előrébb hozza a pét.

Kép
 
 


Sziasztok!Breni!A málnalevelet kerestem egy csomó helyen és mindenhol azt írták,hogy szülés elött pár héttel kell inni mert megkönnyíti a szülést.A peteéréssel kapcsolatban nem írtak eggyikhez sem semmit.Egy kicsit összezavarodtam :? .Neked bevált?
 
 


Rena!
Igen jól olvastad,de ha nem vagy terhes akkor pedig a peteérésben segít.Higgyj nekem!!!

van egy honlap ahol érdeklődhetsz erről
www.babatervezok.otthona.net

Kép
 
 


BReni!Köszönöm az infót! :)
 
 


Szívesen :)
Na találtál valamit?

Kép
 
 


Szia!Igen találtam.A leírásában tényleg oda írták,hogy segíti a peteérést.Igazad volt!Meg hőgörbéket is raktak fel amiken babát vártak és ezt akkor érték el amikor itták a málnalevelet és a palástfüvet.Ma vettem is.El is kezdem inni mihelyt megjön.
 
 


Örülök,hogy segíthettem.
Hány naposak a ciklusaid?Ha jól emlékszem írtam,hogy előrébb hozta nekem is a pét.Szóval egy alkalmat se tessék kihagyni apával!;)

Kép
 
 


Igen írtad,hogy előrébb hozza a pét.Változó,hogy milyen hosszu a ciklusom 25-28 nap környékén van.Megteszünk minden tőlünk telhetőt.Remélem a palástfű meg a málnalevél tea meghozzák a várt eredményt! :D
 
 


Rena!
Nálatok végülis mi a probléma?

Kép
 
 


BReni!Mi 3,5 éve próbálkozunk eredménytelenül.Elmentünk kivizsgálásokra és most még ott tartunk,hogy az én prolaktin szintem magas.Erre szedek bromociprint majd mensokára kiderül,hogy használt e mert hétfőn megyek vérvételre,rá 2 hétre megtudom mi az eredmény.Ti is most próbálkoztok vagy már sikerült a baba?
 
 


Rena!
Húű ti is jó régóta.:(
Mi 2 éve.Nálunk a páromnak kevés a spermaszáma,engem műtöttek PCO-val,elvileg velem minden rendben azóta.Párommal viszont nem tudnak mit kezdeni,mert minden más eredménye jó.Jövőhéten szeretnénk beszélni a dokimmal inszem miatt.Bár a papírokon lombik szerepel,de megpróbálnánk előtte.
Hát ennyi :(

Kép
 
 


Remélem sikerül elintéznetek az inszemet!Szurkolok,hogy elsőre sikerüljön! :D
 
 


Sziasztok nekem mindjárt lombik beültetésem lesz ez a palástfű segít abban,hogy a babók könnyeben beágyazódjanak szerintetek?
Csibe mizujs?Nem szoktál sűrűn jönni a beültetés topicba!hogy vagy :?:

 


Sziasztok!Lanyané!Állítólag segít a tea,de nem tudok még ebben nyilatkozni,hogy tényleg jó e mert én is most fogom elkezdeni a fogyasztását!De szorítok érted,hogy sikerüljön a lombik! :D Ha sikerült írd meg légyszives!
 
 


Sziasztok,
Nekem segítettek a teák. 14.napig cickafark+málnalevél,15.naptól palástfű teát ittam. 28.napra jött meg és mára 12-es lett a méhnyálkahártyám.ma a ciklusom 17. napján járok. Arra kell figyelni, hogy a málnalevél és a palástfű teából naponta max. 2csészével szabad inni.

Kép

csibe
 
 


Rena!
Látom Lanyané elfelejtett visszajönni :lol: :lol: :lol:
Remélem nem haragszik meg érte,de én elmondom,sikerült neki!!!!
Vendég
 


Lanyainé: Gratu!!!!!!!!!!!

"Reményből él a vágy s meghal, ha nincs remény.”
 
 


Nyulusz!köszönöm,hogy megírtad!

Lanyané gratulálok!! :D
 
 


Bocsi a neved elírtam véletlenül neharagudj Nyulasz.
 
 


Jajjj köszi Nyulasz :wink:
Köszi mindenkinek!
hogy vagytok?

 


Sziasztok!

Lanyané!Hogy vagy/vagytok?Hogy viseled a kismamiságot?Végülis ittad a palástfű teát?Köszönöm én jól vagyok.
 
 


Haho!
Van itt valaki?
 


Lányok!

Nagyon új vagyok itt, és épp a második lombik-beültetésem eredményét várom (de sajnos úgy érzem, nem sikerült ez sem). Én a méhpempőt hallottam dícsérni, állítólag vastagítja a méhnyálkahártyát. Szedtem is bőven - 14-es ny.hártyám volt, mikor beültettek hétfőn 3 babócát. Más kérdés, vajon miért nem tapadnak meg???
Üdv: Till
 


Sziasztok! Egy nagyon kedves ismerősöm kérését továbbítom:

"Kedves Sorstársak! Jó pár évet (és sok idegsejtet) emésztett fel az én életemből is a vágy, hogy így vagy úgy gyermekem legyen. Valami furcsa belső vezérlés ez, nem is tudni honnan jön, csak hogy nem lehet neki ellenállni. Mert ki tudná megmagyarázni, miért vágyunk sok átalvatlan éjszakára, egy szembepisilős bőgőmasinára, fékezhetetlen evőgépre? S mégis itt vagyunk ezen a fórumon. Mert itt olyan emberek vannak, akik tudják, miről beszélünk.

Azóta – hála Istennek– boldog/fáradt anyuka vagyok (három sikertelen lombik után, örökbefogadással), és közben tanulok is, mégpedig pszichológiát. Szakdolgozatom témája – nem fogjátok kitalálni! – a meddőség lelki vonatkozásai. Ezért is fordulok most hozzátok: segítenétek nekem az adatgyűjtésben? Összeállítottam egy kérdőívet, melynek kitöltése kb. fél órát vesz igénybe. S ami még keményebb dió: rávennétek életetek párját is, hogy kitöltse? Mert meddőség témában valahogy túltengenek a nőkkel foglalkozó vizsgálatok, s én a férfiakra is kíváncsi volnék. Van a kérdőívnek egy elegáns internetes változata (ehhez kattints ide: http://www.keysurvey.com/survey/190621/1a07/ ), mely március közepéig működik, de az első húsz kitöltő után bezárul. S mivel remélem, nemcsak húszotokat sikerül megnyernem az ügynek, dokumentumformában is hozzáférhető a Lombikbaba Alapítvány honlapján. (letölthető kérdőív) Ez ugyan kicsit macerásabb, nem lehet csak úgy klikkelni, hanem pl. aláhúzással vagy kiemeléssel kellene megjelölni a válaszokat, és utána emailen elküldeni nekem

Nagyon hálás vagyok nektek, előre is köszönöm fáradságotokat. Szívesen adok visszajelzést is, ha kéritek. Kérdéseket és kitöltött kérdőíveket a jferenczy@hotmail.com emailcímen várok szeretettel.

Mielőbbi babásodást nektek!"

További információt találtok itt: www.lombikbaba.civil.co.hu
adric
Budapest
 
 


Sziasztok

Ha szervi gond nincsen akkor tudok segíteni gyógynövényekben.


Ha érdekel moni0511@freemail.hu
 


sziasztok! én most kezdtem el szedni (decemberben) egy HRI nevű gyógynövénykészítményt...nekem ettől megjött a havim, mert előtte csak egy évben két hónapot volt meg...most várom, hogy meg jön-e...
 


candy1986!
Egy kicsit bővebben erről a készitményről?
Link? :wink:
Vendég
 


Sziasztok!
Vettem palástfűt csak éppen az nincs ráírva, hogy hogyan kell adagolni. Tud valaki segíteni.
Köszi

Február 21. megbeszélés
 
 


Teát vettél vagy tinktúrát Guppy???
Mert a teából napi 2-3 csészével igyál, kortyolgatva egész napra elosztva.1 teáskanálnyi teát leforrázol 2-3 deci vízzel, lefedve hagyod 10-15percig aztán leszűröd!
Lefőzheted az egész napi adag teádat is egyszerre és így üvegbe öntöd,aztán egész nap tudod kortyolgatni.Én így csináltam! :wink:

Kép

Kép
 
 


Szia syl100!
Köszönöm szépen a segítséget, neked is ezel sikerült Réka? Gratulálok nagyon szép kislány. Szerinted tinkturát az hol lehet kapni én teát vettem úgyhogy megpróbálom a receptedet.
Köszi.

Február 21. megbeszélés
 
 


Guppy:Én még Réka előtt nem ittam ilyeneket,ő clostival sikerült! :)

Hát,én teát használtam(de nem filtereset).Tinktúrát lehet rendelni Leo-tól(babatervezők.hu oldalról),meg szerintem gyógynövényes boltban biztos van.
Vagy esetleg rákérdezhetsz gyógyszertárban is nem-e tudnak hozni?!
Jobb a tinktúra,mint a tea,jobban felszívódik! :wink:

Kép

Kép
 
 


sziasztok tudok nektek javasolni egy oldalt www.babaproject.hu oldal
henike9186
Győr
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: