Új privát üzeneted érkezett!

Kezdetek-kezdete.....
Várok mindenkit,akiknek csak lombik a lehetőség,hogy kisbabájuk legyen.....
gittu
Eger
 
 


Szia Gittu!

Csatlakoznék.
"Szintén zenész."
Első lombikod? Már lassan 2 hete írtál, megkezdődött már?

Üdv, Izzi
 
 


Szia:)
Hát ott még nem tartunk,csak vizsgálatoknál,ami kell a lombikhoz...most voltam hormont nézetni,meg most kapok időpontot majd az átjárhatóságihoz,de nem velem van úgy mond gond...ti hova jártok?mi a brobléma?merre tartotok??
Üdv :Gittu
gittu
Eger
 
 

 
 

Sziasztok :) Nálunk is ez a helyzet, a páromnak van egy genetikai betegsége ami egyéb problémák mellett vas deferens hiányt/ végleges elzáródást okoz így csa herebiopsziával tudtak spermiumokat nyerni. Mi már túl vagyunk egy programon ami sajnos nem sikerült, de készülünk a következőre :) Nálatok mi a gond? Hova jártok lombikozni?
reni87
Kecskemét
 
 


Szia :) Páromnak is az lesz,mert nálunk is elzáródás van.MIlyen volt a műtét?Hol végezték?KI az orvosa?MI okt.18-án tudjuk meg mikor műtik.Meg nálam közben kiderült,hogy a jobb oldalam PCO-s De megnyugtatott a nőgyógyászom,hogy minden rendben lesz,meg szerencsés vagyok mert a bol oldalam tőkéletes.Ti melyik intézetbe jártok?
Mi amúgy meg Miskolcra jelentkeztünk be a Kaáli intézetbe,de átírányítottak Debrecenibe.
gittu
Eger
 
 


Mi a Dévai Intézetbe járunk. A herebiopszi a pesten volt a soten kopa doktor csinálta. elég kellemlen utána pár napig de ki lehet bírni :)
reni87
Kecskemét
 
 


Mért nem sikerült a program?Hogy fogatátok?
gittu
Eger
 
 


Nem lehet tudni :/ vszínű a rossz sperma miatt...
Elég rossz volt kellet 1-2 hónap hogy összeszedjem magam...
De egyébként sajnos az első mindenkinél lutri még nem tudja ilyenor a doki hogy reagál a páciens a gyógyszerekre...szóval kell egy adag mázli is ahhoz hogy elsőre sikerüljön...de persze vannak akiknek össze is jön :)
reni87
Kecskemét
 
 


Mennyi szövetett vetek párodtól?Mennyit fizetek a fagyasztásért?Olyan sok idő....olyan messze van még a vége...
Néha rossz,néha jó napok vannak....Te is így vagy vele?
Sajnálom,hogy az első nem sikerült...milyen gyógyszereid voltak?Én csütörtökön tudom meg milyen a hormonom....
gittu
Eger
 
 


Hogy pontosan mennyit azt nem tudom 2*4 ampulla 2 évre 80ezer körül volt a fagyasztás a kriónál.
Hát igen ez ilyen néha jobb néha rosszabb, a nehéz az hogy a párom előtt mindig próbálom tartani magam, de így is tudom hogy magát okolja, pedig  hát nem ő kérte ezt a betegséget :/ szóval neki nem nagyon szeretem kiönteni a lelkem...
Gyógyszeret: gonal f, gonapeptyl, merionál ezek szurtam és prednisolon káliun-r folsav tabi meg leszívás utántól utrogestan hüvelygolyó
reni87
Kecskemét
 
 



Nálunk is ez van sajnos,férjemnek a szíve szakad meg amikor bánatosnak lát,most voltam vérvételen,és ő is jött velem,láttam rajta,hogy azt gondolja....most ez is miatta van...pedig ez nem okoz problémát,hisz én csak azt látom magam előtt ki miatt csinálom/csináljuk ezt az egészet,és már nem is fáj semmi...
Neked az átjárhatósági altatva volt?Bent kellett maradnod?
gittu
Eger
 
 


nekem nem kértek átjárhatóságit...fura hogy neked kérnek lombiknál igazából nincs értelme...
reni87
Kecskemét
 
 


Pedig nekünk 100 % hogy lombik,már csak az a kérdés,férjem,vagy donor lesz a sperma....nekem azt mondták ez mindenkép kell..... így én sem értem....
gittu
Eger
 
 


Mi újság reni87 ? Nekem még mindig nem sikerült átjárhatóságira kérni időpontot,állítólag nem jó  a gép nagyon örültem neki.....
gittu
Eger
 
 


Velem semmi extra, délután elmegyek beutalóért vv-re, terheléses cukorra, belgyógyra és csináltatok ekg-t hétfőn vv meg belgyógyász, szerdán lombikos konzultáció, és ha rendben vannak az eredmények a novemberi mensikor elkezdjük ismét :)
Amúgy szerintem beszélj még egyszer a lombikos dokiddal hogy biztos kell-e az átjárhatósági, mert lombiknál nincs jelentősége hogy átjárható vagy-e. amúgy én arra gondoltam hogy neked azért kérik mert még nincs meg a férjed eredménye és ha neadj isten biopsziával sem találnak semmit akkor csa a donor marad és azzal elég az inszemináció ahhoz viszon átjárhatónak kell lenned. De ha meg a biopszia eredménye pozitív akkor úgyis csak a lombik marad és teljesen feleslegesen nyüstölnek az átjárhatóságival....:/ leszíváskor a petefészekből szívnak beültetéskor a méhbe rakják vissza a megtermékenyatett petéket...a petevezető teljesen kimarad a képből...
reni87
Kecskemét
 
 


Szurkolok akkor,én is gondolkoztam már,meg a nőgyógyászom is mondta nem érti mért kérték....így meg várjuk a párom eredményét,ami remélhetőleg hónap végén meg is lesz...
gittu
Eger
 
 


Szia Reni,mizu?Hogy vagytok?MI most megyünk férjemnek az eredményéért vissza,aztán dec.8-án pedig már debrecen Kaáliba megyünk,remélem addigra okosabbak leszünk,van egy kérdés ami bennem motoszkál,sokan mondják hogy fél év a várakozó lista lombikra,ez igaz,ti mennyit vártatok?
gittu
Eger
 
 


SziasztokVigyor Én is csatlakoznék hozzátok. Férjemmel 2 éve próbálkozunk babával de semmi Voltam hormonvizsgálaton, ultrahangon illetve férjemet is nézték. Mindent rendben találtak...nem értjük. Nagyon el vagyunk keseredve, így arra az elhatározásra jutottunk, hogy megpróbáljuk a lombikot. A mi helyzetünket még az is nehezíti, hogy Londonban élünk, de Magyarországon szeretnénk elkezdeni mert a londoni orvostudomány a nullával egyenlő. Én győri vagyok, férjem pécsi így mindkét Kaáli intézetet felhívtam, de mindkét helyen azt mondták, hogy csak akkor adnak időpontot konzultációra, ha már megvan az összes eredményem. De azt sajnos nem tudom, hogy pontosan milyen eredmények kellenek. A hölgy annyit mondott, hogy kell a citológia, clamydia és a petevezeték átjárhatósági vizsgálat eredménye. De ahogy olvasom a fórumokat, ennél azért sokkal több kell. 
Szóval a Pesti Kaáli intézetbe irányítottak, ahol végül kaptam időpontot február 3-ra, az első konzultációraVigyor
Addig össze kell szednem annyi eredményt,amennyit csak tudok. Tudnátok esetleg abban segíteni, hogy milyen vizsgálatok eredményei kellenek az első konzultációra? 
Segítségeteket előre is köszönömVigyor
Bea
beus1983
London
 
 


Sziasztok
Lehet csatlakozni a topikhoz? Mi ma voltunk 2. Konzultáción a devai intézetben, megkaptuk az írásbeli tájékoztatót. Nekünk az ICSI jöhet csak szóba, mert a férjemnél a fiúk 75%-a rossz minőségű
Végig olvastam a tájékoztatót és totál bepánikoltam. Igazság szerint van egy 7 éves lányunk, spontán módon, akitől minden nap megkapom, hogy neki miért nincs tesója :( mindig nagy családot szerettem volna, és nehéz elfogadni hogy nem lehet.
Vera
 
 


Sziasztok!Üdv itt mindenkinek,régen voltam erre,de remélem ezek után aktív tudok lenni és tudunk egymásnak segíteni legalább lelkileg. Gyors helyzet jelentés.Nálunk lassan 2 éve nem jön a baba,tavaly az 1 év leteltével megkaptuk a papírokat,és rögtön kiderült,hogy férjemnek 0 spermája van,összetörtünk.....járkáltun egyik helyről a másikra....Majd találtunk egy debreceni dokit,aki majd megműti herebiopsziával férjemet....
Mostani állásunk:nekem már csak a hormon vérvétel kell(minden eredmény eddig OK)férjemmel pedig feb.5-én megyünk a műtétet megbeszélni.
Napjainkban hol jó,hol rossz időszakok vannak,de szerintem mindenki így van.
Szép napot nektekpuszii
gittu
Eger
 
 


Mi is lombik elott allunk, ha nem lesz vmi csoda, de elotte meg mandulamutet. Lehet hogy ez az oka a sikertelensegnek.
Akinel minden rendben van elso latasra, muszaj kicsit utanamenni, megnezni, es ez csak sajat magad szakallára lehet. Senki nem fogja megerositeni hogy a mandulam a baj vagy vmi mas, ez majd kiderul kesobb.
Amit meg lehetne csinaltatni, ahol szinten nincs elso latasra elteres, a inzulinterheleses vizsgalat. Nalam is kimutattak ill megallapitottak hogy enyhe ir em van. Most dietazom.

Mindenkinek sikert!



Lehetséges és nem is kizárható ok,reméljük csak ez miatt nem jön össze és utána minden rendben lenne.Sok sikert a műtéthez.
gittu
Eger
 
 


Megvolt a mutet, most mar csak meg kell gyogyulni! remelem minden eredmenyem rendben lesz ezek utan es johet a menet!



Na!Akkor tényleg remélem hogy minden rendben lesz ;)
gittu
Eger
 
 


Sziasztok! Rövid Történetünk , hogy két éve próbálkozunk,de nem jött össze A baba.kiderült hogy mindkét petevezetek el van záródva és ezért lombik javasolt. Február 17-én megyünk a Dévai intézetbe Első konzultációra. Nekem a prolaktinszint magas ezért szedek rá gyógyszert már majdnem egy éve és van egy betegségem a Protein S hiány , ami miatt szurkodom magam,
juci81
Dunaújváros
 
 


Szia!Üdv itt :)Mit mondtak az első konzultáción?Írj nyugodtan :)
gittu
Eger
 
 


Sziasztok!

  Mi 13 hónapja próbálkozunk sajnos mindezidáig sikertelenül. Voltunk párommal spermavizsgálaton és hát az eredmény sajnos gyalázatos lett. Jövőhét szerdára kaptunk időpontot a meddőségi klinikára. Kíváncsian várom az első konzultáció "eredményét". Nehezíti a helyzetünket,hogy Ausztriában élünk,tehát nem az anyanyelvünkön kell mindezt "megértenünk". Hogy zajlik amúgy az első konzultáció? Úgy szeretnék már túl lenni rajta. :)

Szép estét!

Viki
vikivagyok
Radtsadt
 
 


Szia!Hát akkor lehet kicsit nehéz lesz,mert elsőnek nekünk úgy volt,hogy megnézte a doki az addigi papírjainkat,de nálunk ugye rögtön kiderült,párommal van a gond(0 spermium)Elmesélte hogy mi és hogy fog történi,kiadta a további vizsgálatokat,de ezeknek a fele tb alapon ment a többi magán,sajnos....Mi már amúgy meg ott tartunk tavály május óta,hogy már a lombik pontos időpontját várjuk :) Ahogy gondolkozom milyen nehéz volt elindulni és hogy mennyi idő,de már itt tartunk,és belegondolva mindenél jobban megéri
gittu
Eger
 
 


Remélem,itt gyorsabban fog menni. Hétfőn kértem időpontot,köv szerdára kaptam. Igen nekünk is vinni kell a leleteket,vagyis nekünk csak a páromé van,mivel ő volt az első,akit vizsgálni kellett,mert ha őt ki lehet(ett volna) zárni,akkor jött volna az én vizsgálat sorozatom. De mivel nála biztosan van gond,ezért egyből a klinikára irányítottak minket. Rengeteget olvasok róla magyarul is németül is,hogy ne csak lessünk okosan,hanem a szakszavakat is értsem... . Szóval,szerdán kiderül,mi merre hány és jelentem :). Izgulok,de nagyon várom is! . Majd 1 évet kell várni? Mennyire durva . Kíváncsi vagyok,itt hogy lesz. Addig is szedi a Profertilt,mert neki van spermája,csak nagyon kevés és lassúak. Hátha ez közben feltúrbózza,míg időpontokra várunk és jön spontán :) Bár így lenne :).  És mikor tudjátok meg az időpontot?
vikivagyok
Radtsadt
 
 


Hát nem pontosan 1 évet,csak azt számolom,hogy bejártuk fél magyarországot,mire rá találtunk a Debreceni kaáli intézetre és két jó orvosra Kiváncsi leszek mit mondanak,úgy hogy írj Szurkolok nektek Mi meg pénteken megyünk vissza és állítólag kitűzi a doki a lombik idejét,úgyan is minden meg van már
gittu
Eger
 
 


Sziasztok!

Nnnah voltunk. Első konzultáció vizsgálatokkal megspékelve :). Nekem kenetet vettek plusz ultrahang,páromnak meg spermaminta adás,illetve mindkettőnktől vért vettek. A doki a köv ciklus 1. vagy 2. napján vár vissza,nem értettem pontosan,akkor mit néznek (kaptunk dokumentációkat,majd áttanulmányozom) illetve addigra biztosan meglesz a vérvétel eredménye. Szóval,ha minden stimmel,már a következő ciklusban elkezdi a stimulálást és juhhuuu :). ICSI lesz nálunk a kevés sperma miatt. Szóval itt tényleg gyorsan megy,cserében könyékig belenyúlhatunk a zsebbe . Otthon mennyibe kerül amúgy?  Nagyon szurkolok Nektek!!!! Ha a vérben is minden oké nálunk,akkor rögtön indulhat a kezelés. ;) Szóval talán mondhatom magunkat ilyen szempontból szerencsésnek! 

Írj mindenképpen,mit mondott a doki!! Kíváncsi vagyok mindenre :)! Kívánom,hogy sikerüljön már! Most a párod spermája javult vagy műteni kellett? 

Viki
vikivagyok
Radtsadt
 
 


Sziasztok! Meg volt az első konzi. Kaptunk egy papírt , hogy milyen vizsgálatokat kell még megcsinaltatni. Van olyan vérvétel aminek az eredménye 21 nap múlva lesz kész. Elkezdtük a vizsgálatokat már csak par van vissza. Március 17 re kész lesznek es akkor fel kell hívni a dokit es megmondja, hogy mikor menjünk vissza.
Alig várjuk már, hogy elkezdődjön.
Veletek mi újság?
juci81
Dunaújváros
 
 


Sziasztok!

Nem szoktam írni, én inkább az a magamban őrlődő típus vagyok. Csak olvasgattam a sorstársakat és ha tüneteket kerestem, aggódva olvastam el az összes topikot, ami segíthet.
Amiért most írok, hogy én is segíthessek.
(Röviden:)

33 éves vagyok, legsúlyosabb endometriózissal, 3 műtéttel, melyek 2 évente ismétlődtek. :-(
sok év természetes próbálkozás
2 sikertelen inszem
2 sikertelen lombik (Károly Róbert) - 2babácska beültetve, 3 naposak, 
rövid protokoll, 2*2 utro

1 sikeres lombik (Versys Klinika) - 1 baba, 5 naposan vissza, genetikai vizsgálattal, 13. nap a beültetés óta, 1052 hcg, 3*2 utro, 3*1 duphaston, esténként vérhigító
  Ma kaptam a hírt, még nem tudtam feldolgozni. Ott is kérdezték hogy vagyok? Mondtam, úgy hogy tutira megjön. 

Vitaminokon élek, paleo diétázom. 
A gyerek project évek óta itt van az életemben. Rengeteg mélyponttal. A mostani lombik programnál kértem pszichológusi segítséget is a klinikán. Úgy voltam vele, hogy annyit szenvedtem, hátha ez segít. Nem tudom megmondani...
Tegnap este sírással közöltem drága párommal, hogy soha többé! Én nem bírok ki ennyi fájdalmat. 

Mik a tünetek? Én ezt kerestem a leggyakrabban. Ezért is keseredtem el iszonyatosan.
- tegnap este éreztem és ma is, hogy meg fog jönni. Semmiben, semmi különbség! Pont ahogy szokott!!!
- a melleim fájnak, de nem jobban és nem másképpen, mint mikor meg szokott jönni. Nem eres, nem érzékeny a mellbimbó...
- ugyanazok az érzések, mint amikor sikertelen volt

Remélem, hogy mostantól minden rendben lesz, mert tudom, hogy a 12. hétig nagy a rizikó. De nem akarom elhinni, hogy ennyi év után végezhet ez másként, mint egy gyönyörű, egészséges kisbaba világrahozása.

Szóval HAJRÁ LÁNYOK!!!!!!! Drukkoljatok.


 


Szia!Nagy szomorúsággal olvasom mennyi mindenen mentél,mentetek keresztülés akkor 6.-ka óta mi a helyzet?Szurkolás ezerrel
gittu
Eger
 
 


Gittu! 
Szia!
Én még nagyon friss vagyok hozzátok képest, májusban lesz egy éve h próbálkozunk a babával, eddig eredménytelenül. 
Azért írok, h te is egri vagy, és merre indultál el először, kihez, és milyen vizsgálatok lesznel először?
Bár addig van még két hónap, reménykedem h sikerül...

"Ha az élet citromlé, csinálj limonádét belőle"!

Daisypath Anniversary tickers
 
 


@gittu:


Köszönöm!!!!

Azóta lekopogom, minden rendben! 
Ma voltunk pont uh-n. Már ver a szivecskéje. A doktornő szerint kicsit kicsi, 4 mm (6+4). De ez lehet azért, mert később ágyazódott be. 1 hét múlva Vereczkey doktor úrnál újabb uh.

Mindennek jól kell alakulnia, hiszen egy hete egyfolytában émelygek. El sem tudom képzelni, hogy valami történhet. Szerintem küzdöttem már eleget!
Már alig bírok ránézni valamire. Diéta ide vagy oda, 2 nap önsanyargatás után, pizzát rendeltem, mert úgy éreztem más nem menne le a torkomon. 

Évek óta erről álmodoztam. Hogy rosszul legyek... Megkaptam! 
 


Greti!!
Szívből gratulálok!  vigyázzatok magatokra

"Ha az élet citromlé, csinálj limonádét belőle"!

Daisypath Anniversary tickers
 
 


Gretike: Szuper hírek! Nagyon vigyázz magatokra,gratulálok Neked/Nektek!!! 

Én épp tegnapelőtt kezdtem a stimulációs injekciókkal :). Nálam semmi baj nincs (kopp-kopp),nálunk a páromnak van nagyon kevés spermája,de nincs tragédia,csak egyszerűen nem akar összejönni természetesen :). 5millió volt jan. végén és 18 millió febr. végén,amikor is 2,5 hete szedte a Profertilt és étrendet változtattunk nála . Nekünk ICSI lesz,most szombaton megyünk uh-ra tüszőket nézni. 
Nagyon bizakodom,hogy minden a lehető legnagyobb rendben lesz! 

Nagyon sok erőt kívánok és sok sok boldogságot,mert most már mindennek rendben KELL lennie!!! 
Légy mindig pozitív,hidd el Te is megérdemled,nem szabad a rosszra gondolni!!!

Írj kérlek,hogy mi volt a kövi uh-n,addig is vigyázz magadra!

Viki
vikivagyok
Radtsadt
 
 


Nyuszifül: Szerintem nálatok minden oké lesz!!!  Türelem tudod! 
vikivagyok
Radtsadt
 
 


Persze persze (sóhaj) 

"Ha az élet citromlé, csinálj limonádét belőle"!

Daisypath Anniversary tickers
 
 


Sziasztok!

Ma ismét voltam uh-n, és legközelebb már csak 2 hét múlva kell mennem!  Ez biztos azért van, mert túl vagyunk a nehezén. Mától nem kell szednem a Prednisolont, sem a Clexane-t szúrni!  

A baba tökéletes és egészséges, szépen dobogó szivecskével, 9mm-es.

Csak a tünetek keserítik meg az életem, de ezt akartam. Egész nap szédülés, hányinger, fáradtság. Majd elmúlik...

De nem szeretném szétoffolni a topikot. 
Nagyon köszönöm a biztatást, drukkolást!

Én tiszta szívemből küldök mindenkinek pozitív energiát!!! Végtelen türelmet és kitartást!!!
 


Hatalmas Gratula Grétike Vigyázzatok magatokra
gittu
Eger
 
 


Choragon 5000NE 2 ampulla injekció megmaradt a sikeres kezelésből. Érdekel valakit?
 


Sziasztok!
Lombik előtt állunk mi is párommal.
Szept.21-re van időpontunk első konzultációra a Kaáliba.
Esteleg valakinek nincsen meg az a tájékoztató anyag, hogy milyen vizsgálatok kellenek?
Szeretnék időt nyerni, hogy úgy megyünk amilyen vizsgálat kell meglegyen, mert ahogy olvastam némely eredményekre heteket kell várni.
Adri
 


@lilaudry:
Szia, hasonló cipőben vagyunk, augusztus végén megyünk Pécsre, csak nem a Kaáliba hanem a meddőségi központba. Nem tudom ugyanazt kérik-e, azért leírom.
Friss vérkép (IR-es vagyok) méhtükrözés diagnózis, 3. és 21.napi hormonsor, virológia, citológia, batériumos hüvelyleoltás, spermatogram.
Asszem ennyi csak...
Helyileg melyik Kaáliba mentek?
 
 


Sziasztok!

2017 eleje óta próbálkozunk, akkor még "nem tudatosan". Idén kezdtem figyelni az ovulációt, vitaminokat szedtem, teákat próbálgattam. Nyár elején mentem vissza a dokimhoz, eltelt egy év, kezdjünk bele valami komolyabb vizsgálódásba. Nálam mindent rendben talált. Sajnos a páromnak elkeserítő lett a sperma eredménye. 4% mozgó, 7% normál szerkezetű. térfogatra és "darabszámra" is kevés.
Szerintetek ezzel csak lombik jöhet szóba? ha igen merre induljunk? úgy hallottam TB-s alapon 1-1,5 év várakozási idő van, magánba pedig iszonyatos összegeket láttam.
Köszi

 
 


@titikee:
Szia,
Én új vagyok ebben a csoportban . Egy ideig az inszeminációs csoportba voltam de aztán 5 sikertelen próbálkozás után inkább nem is léptem be többet a csoportba . Nagyon el voltam keseredve a sok negatív teszt miatt . És úgy döntöttünk a férjemmel hogy meglépjük a következő lépést a lombikot. Egy kicsit tartok tőle, de az orvosom megnyugtatott hogy ez már nagyon jól bevált módszer és egyáltalán nem olyan megterhelő mint amilyen rémhírek keringenek róla .
Nekünk is a spermával van gondunk, sajnos elég lassuak. A férjemnél 2 évvel ezelőtt leukémiát diagnosztizáltak és a kemoterápia sajnos nem tett jót a spermáinak. :( De öröm az ürömben mára teljesen egészséges :)
Ti jutottatok azóta valamire ? Beszéltetek azóta orvossal hogy mi lenne a legjobb megoldás nektek?
 


@rebeka88:


Szia!

Igen, elég sok minden történt velünk azóta. Felhívtam a PRI-t körülbelül október vége táján, kaptunk is időpontot következő ciklusra. Páromnak volt két mintaadás, és andrológiai vizsgálat. Nekem szerológiát néztek még, illetve AMH-t. Ez utóbbiért kellett fizetni, másért (még) nem. A héten megyünk "összegzésre" , és megmondják mi a következő lépés. A párom eredményei nem javultak sajnos, sőt romlottak, nem tudják megmondani miért, szervi oka nincs (szerencsére).

Ne féljetek tőle, én elég sokat olvastam a témában, fórumokban, illetve az intézetben is kaptunk tájékoztató anyagokat.

A párodnak milyenek az értékei, hogy inszeminációt javasoltak ? Nekünk a nőgyógyászom egyből lombikot mondott, mondta nincs értelme megpróbálnunk. Tapolcán pedig a héten derül ki, javasolnak-e inszemet.

Az inszeminációt nektek  hol csinálták? Neked minden vizsgálatod megvolt már?
 
 


@titikee:
Meg kérdezhetem hogy mi az az AMH?
Mi voltunk már minden vizsgálaton úgy hiszem. Múlt héten kaptuk meg az összeférhetőségi vizsgálat eredményét , ott is mindent rendben találtak . Majd lombik előtt kell még menni egy bakteriológiai vizsgálatra .
A férjemnek egyedül azzal van gondja hogy elég lassuak, azt mondta a dr , hogy ahhoz képest hogy kemoterápiát kapott jók az eredmények . Elég sok a számuk is .
Ezért javasolták elősször az inszemet , hogy hátha sikerül de sajnos nem jött össze .
Ti mikor tudjátok kezdeni a lombikot ?
Mi nem Magyarországon élünk ezért mi mindent itt kint csináltunk . Az állam támogat 8 inszeminációt és 3 lombikot .
Mi amúgy egy hónapja elkezdtük szedni a MACA port. Nem tudom hogy hallotál e már róla , de nagyon sokan dicsérték és én is csak jót tudok róla mondani . Egy hónapja isszuk gyümölcslébe keverve és a paromnál már most javult a sperma minősége . Ha gondolod nézz utána , próbáljátok ki . Nem egy drága valami de tényleg használ . Csak oda kell figyelni mert nagyon sokféle van, én a biot vettem belőle .
Remélem hamar jó híreket tudsz írni :)
 


@rebeka88:


AMH-ról:  ez egy hormon, amit vérből néznek, és a petefészek "kimerültségére" utal.

https://www.webbeteg.hu/cikkek/nogyogya ... hormon-amh

Az én párom 3hónapja szedi a profertilt , amit továbbra is javasolt az andrológus. A héten derül ki, hogy mikor tudunk kezdeni, sajnos Magyarországon borzasztó hosszú a támogatott várólista.

Megkérdezhetem hány évesek vagytok? Mióta próbálkoztok?
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: