Új privát üzeneted érkezett!

Lányok!
Isteniek a kaják amiket írtok Kép Csak sajna nincs idöm írni, pedig vannak tuti receptjeim. Nha majd eccer talán....

Szal a kérdésem az volna, hogy vettem teflonos muffin sütöformát. Mivel kell kikenni, vagy kell bele papírt venni???? Nem vagyok otthon muffinban! Még sose csináltam és nem is ettem!Kép
Szeretném kipróbálni! És ki is fogom, hogy ha megírjátok a fentiekre a választ Kép
Hja és hány fokon kell sütni gázsütöben?

Köszke
Enikö

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő! Ha kivajazod, akkor nem feltétlen kell bele kapszli!
Úgy tudom legalábbis. Viszont hétfőtzől a PEnny marketben 600ft ért lesz szilikonos sütőforma t9bb féle, többek között muffin is.

Ma sütöttem fánkot. Nagyon fincsi lett, de ez Nálam az "ez is megvolt" kategória. Minden csupa liszt volt, folyton állni kell hagyni fél órákat, meg 10perceket, szaggatni, sütni Áhh. Meg felvett vagy 2deci olajat a cucc sütéskor, ami utána maradt az irtó gusztátlan volt, ha meg belegondolok, h ez a sok olaj megevődött általunk... SZal finom, de süsse, akinek 3anyja van:DD

.:Angi:.
 


Ági által küldött muffin recepttárból szemezgettem és ez nagyon jól hangzott! Kipróbáltam, íme:

Csokis narancsos muffin:

Kép
kettö már hiányzik, azt betermeltük apávalKép

Nem tettem bele papírt és nagyon könnyen kijöttek a teflonos sütöformából!
Nagyon fincsi lett!

Nektek melyik a kedvencetek???

Enikö

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 

 
 

Angi: köszi a választ! Én nem merek szilikon formát venni, mert egyrészt gáz sütöm van, másrészt nem vagyok biztos abban, hogy magas hö hatására nem jönnek ki mindenféle mérgezö cuccok a szilikonból..Kép De lehet, hogy ez csak az én heppem! Lehet, hogy sokkal egészségesebb, mint pölö a teflon. De teflont már évek óta használnak, szilikon meg csak nemrég jött divatba, nem tudhatjuk a lehetséges "mellékhatásait". Az anyukám müanyagipari vegyész-mérnökként dolgozott 25 évig és ö tudna mesélni a müanyagokról.... Anyu volt a palicsi chemos nevü gyár laboratóriumának vezetöje a minöségellenörzésnél! Szóval én nem veszek szilikon sütöformátKépKép Ez a lényeg!
Azért más még vehet, nem lebeszélni akartam itt senkit!Kép
Puszikállak!
Enikö

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő! Ahan, lehet ebben vmi, de Én meg a teflonról hallottam, h az biz, ha a szervezetbe jut, masszívan méreg, ezért kell vigyázni a teflonos cuccokkal, és nem szabad megkarcolni, fémmel belenyúlni.
Áh, utálom, h semmi sem biztosKép

.:Angi:.
 


Ezt nemrég készítettem, gyors, egészséges:

Kép

Kép

2 csirkemellet, mindenféle zöldséggel bedobtam egy sütőzacskóba, és egyszerűen összesütöttem. A hús átvette a zöldségek ízét, a zöldségek a hús ízét, finom lett nagyon. Síma kotányi csirke fűszert, rozmaringot, tarka borsot és sót használtam. Ja, és összedobtam mellé egy fokhagymamártást (besamel, sok-sok fokhagymával készítve).
Ebben volt karfiol, cukkini, kelkáposzta, zeller, répa, krumpli, (de mehet bele bármi)

.:Angi:.
 


Gabi, a krumplifasírt Kriszti receptje, febr. 2-án 19 óra 28 perckor tette közkinccséKép

Répatorta:
1/2 liter reszelt sárgarépa
10 dkg cukor
csipet só
1 ek citromlé
1/2 dl étolaj
3 dkg vaj
liszt, amennyit felvesz
1 teásk. szódabikarbóna
esetleg 1-2 ek. beáztatott mazsola

Az egészet összekeverjük és kikent , lisztezett tepsibe öntjük. Előmelegített sütőben kb 40-50 percig sütjük.

Enikő, nekem eddig az amerikai mandulás-mákos ízlett a legjobban.

Bea, pizzatészta:

1 kg liszt
1 kk só
gyúráshoz kevés langyos víz
1,6 dl tej( langyos)
1 ek cukor
5 dkg élesztő

A tésztát 1 órán át kelesztjük meleg helyen,letakarva.

pizzakenőcs:
2 db közepes vöröshagyma
3 gerezd fokhagyma
2 db kicsi paradicsomkonzerv
só , oreganó

Átlag sütési idő 13 perc.

Erika

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Hajni!

Én 15 főre (gondolom vegyes, van benne kisgyerek és felnőtt nagyevő férfi is) a következőket csinálnám:

- rántott hús (legtöbb családban alap vendégségben)
- hurkapálcára húzgált finomságok (husi, szalona, alma, aszalt szilva, hagyma, stb...) (Én sütőben sütöm, úgy, hogy a tepsi két széle tartja a hurkapálcát, így szabadon sül, ja a tepsibe érdemes vizet önteni)
- rántott sajt vagy gomba (ha van vega is)
- csirkemáj szalonába gönygyölve
- pörkölt (ha a férfiak között van olyan, akinek csak az a rendes kaja, pl. apósom)
- rizs vagy rizibizi
- sült krumpli
- francia saláta
- fokhagyma szósz vagy tartát mártás
- gyümölcstorta
- muffin
- gyümölcssaláta vagy valami kompót

Lehet, hogy soknak hangzik, de nálunk 15 főre simán kéne ennyi és ennyiféle.
Előző nap megcsinálnám a:
- panírozásokat
- pörköltet
- francia salátát
- gyümölcssalátát/kompótot
- csirkemájat (brassói szerúen kell megfőzni) és a szalonába tekergetést is
- hurkapálcára huzigálást
- gyümitortát (sőt a piskótát még előbb kisütném)
- krumplipucolást (Zolival Kép )

Így nem sok maradna délelőtre, csak a panírozottak kisütése, a krupli sütése, a rizst, a hurkapálcást, meg a csirkemájat bedobnám a sütőbe (Itt a koliban több sütő van, így nem probléma, a saját meg olyan lesz, hogy több mindent lehet egyszerre beletenni.) Majd a muffint.

Hm..., kedvet is kaptam hozzá, ahogy itt leírtam.

Kép

Ezen a képen a szalonába gönygyölt csibemájat akarom mutatni petrezselyemmel meghintve, csak sajnos nem lett túl jó minőségű, szilveszterkor készült. Kép
 
 


Nóri! Ez emberkínzás a javábóóóólKép. Nagyon guszták.
Nagyokat nyelek, hallod? De fél 11kor már csak nem kezdek el enniKép

.:Angi:.
 


Kösz Angi, hogy írtál!
Napok óta nem írt ide senki, már azt hittem, hogy megöltem a topikot. Kép
 
 


Hajni,
voltunk keresztelőn a 7végén, a köv. volt a menü (hozzáteszem, hogy fele kaja is elég lett volna Kép ):

Előétel:
babsaláta
tonhalas saláta
fasírtgolyók
töltött tojás
töltött hústekercsek

Főkaja:
falusi csirkéből (ami majdnem tyúk) húsleves
békönbe csavart csirkemáj,
rántott csirke,
sült csirke,
sajttal töltött csirkemell
velővel töltött borda

rizsköret vegyes zöldségekkel benne

franciasaláta
őszibarackbefőtt

sütik:
linzerkarika
csokitorta
túrótorta
kókuszos süti
sajtos rudacska
zserbó
fahéjas süti
meggyes süti

Szóval durva zabálás folyik, mert a soginőm csomagolt is kaját. Szerencsére ma sem kell főzni, mert még mindig van belőle Kép.
Ja, a személyek:
10 felnőtt és 5 gyerek Kép - gondol6od, mennyit kaja volt...

Kriszti

Kép

Kép
 


Kriszti!
Ez elképesztőKép)). Gondolta most megvendégelnek Benneteket egész évre? :D

.:Angi:.
 


Becsülettel végigolvastam a lemaradásomat és most úgy korog a gyomrom, hogy csuda, pedig ma kitettem magamért, apának szülinapja van, igaz, vasárnap ünnepeljük.

vettem 1 kg sertéscombot egészben, megduggattam foghagymával, füstölt szalonnával, friss kakukkfűvel, olivaolajat összekevertem mindenféle fűszerrel (ezzel csak óvatosan kell bánni) és leöntöttem vele a husit jó bőven, vizet alá és be a sütőbe.
Sült krumpli volt mellé (nem voltam nagyon asszociatív:-)

Kockára vágtam uborkát, paradicsomot, feta sajtot, hagymát, leöntöttem balzsamecetes olivaolajjal (+cukor és só), apróra vágott petrezselyemmel, saláták fűszerkeverékkel
jó sokat csináltam, mert imádom, de már így is elfogyott a fele.

ma csak gesztenyepüré volt desszertnek

Szó mi szó, most éppen a bőség zavarában szenvedek, mert szívem szerint minden itt leírtat megcsinálnék.

Erősen hajlok Gabi cipói felé, Kriszti előételei is szuperek és Nóri is sok jó tippet adott a főételekhez.
Nálunk nincs olyan nagy kajálás,de lehet, hogy (tekintettel arra, hogy 31 éves lettem én....:-) kicsit kirúgok a hámból.

Gabi, ennyi tésztából 3 cipó lesz?

Kriszti, a babsalátát ti hogy csináljátok?

Nóri, a baconba csavart csirkemájnak mennyi idő kell? Kicsit mindig félek a májtól, ritkán is csinálom.

Valaki szokott krokettet csinálni?
H
 


HAjni,
mindent a sógornőm és az anyósa készített, mi csak "elszenvedő" alanyai voltunk Kép.
Ha komoly érdeklődő vagy, felhívom és megkérdezem. Nem ettem belőle csak a tonhalasból - 4 tányérkával, ezért nem is fért csak leves Kép.
Nagyvonalakban így készült: megfőzött nagyszemű (asszem kakastökűnek mondják) babot, kihűtötte, majd belekockázott rengeteg sonkát (igazi házi csülöksonkát kövérje nélkül) és lilahagymát. Ecetes, olajos öntet volt hozzá.
De szólj és megkérdezem pontosan.
A tonhalas az tök eccerű volt. Azt elmondjam?

Én régebben csináltam krokettet. Mé? Köll a recept?

Angéla,
ne is mondd, szétreped a hasam - még most is tele vagyunk. Azt mondta Gergő, 1 hétig ne merjek húst főzni Kép!

Kriszti

Kép

Kép
 


Hajni! Húú, az az egybenhús se rossz.
Na, amiért megint nyálat kellett csorgatnom, nesztek a visszavágó:

Kép

Kép

Belekezdek a kuglófonómia rejtelmeinek kiaknázásába isKép
Nem lett tökéletes, de így elsőre talán elfogadható, ízre pedig kifogástalanKép

.:Angi:.
 


Nos, Én nagyonnagyonnagyon hülye vagyok!!!
Karmen féle LÁNGOS recepttel Én FÁNKOT sütöttem lányok. Mondjuk nagyon finom lett, de akkor is. Hogy lehetek ennyire h...e? :DDD
Lehet körberöhögni, megérdemlemKép

.:Angi:.
 


AngiKépKépKépKépKépKépKépKépKép ez zseniális volt! Most akkorát röhögtem Kép)) Imádlak KépKépKép Egyébként állat jól néz ki! Ha nem szólsz, hogy elcseszted fel sem tünt volna KépKép
EniköKépKép

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Jahh engem is lehet körberöhögni, mert én meg a kuglófodat néztem fánknak KépKépKép Hát igen...késö volt KépKépKépKép Hihihi tiszta zizi vokkkk KépKépKép
E

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Csajok,
Kép!

Még elfelejtettem egy kaját, ami még volt a terítéken:

csirkemell tojásba téve, majd reszelt sajtba megfürdetve. Jénaiba belerétegezve, majd sütőbe beletéve. Isteni!

Angéla,
ez a kuglóf jól néz ki nagyon!

K.

Kép

Kép
 


sziasztok,
most, hogy elolvastam az elmúlt napok terméseit és kajáit, hát alig merem leírni, amit ma kipróbáltam:
egy csirkemell apróra felkockázva, felkarikázott póréhagymával kevés olajon felteszed egy edénybe, majd amikor már megfehéredett a hús megsózni, fűszerezni ízlés szerint, beletenni 2 zsenge, apró kockákra vágott cukkinit és két hasonlóan felaprított paradicsomot. amikor minden megpuhult és megfőtt, akkor bele 2dl főzőtejszín és összerotty. gyors és egyszerű.

a kuglóf valami istenien néz ki, máris éhes lettem Kép

panu
 
 


Panu! Hmm, pénteken ez leszKép. Nagyon jól hangzik. Tésztát főztél hozzá?

.:Angi:.
 


igen, tésztát főztem.
 
 


panu,
milyen tésztát főztél hozzá?

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Angi: A kuglóf nagyon jól néz ki! Imádom a kuglófot is! Igen, a lángos tésztás fánk....Mi lángosnak ettük! Kép

Panu: jól hangzik!

Kriszti:Nem semmi zabálás volt!

Hajni: A cipóreceptből három egyforma cipócska lesz. Olyan egy főre valók. Nem túl nagy, de nem is kicsi. Sok sikert hozzá! Vigyázz arra,hogy ne lyukadjon ki a cipó, ne vedd ki a belét nagyon. Ha formázod, ne gyűrd alá a tésztát, mert akkor kilyukadhat, mikor kiveszed a belét.


Gabi3
 
 


Kriszti, nálunk a fussili megy, meg a No.5 spagetti a barillától. ráadásul a múltkor a tescoban talán, vagy az auchanban leértékelve voltak ezek a termékek,hát bevásároltam egy kicsit belőle.
a fussili azért jó, mert éppen megfelelő falat a gyermeknek (hasonló korosztály Eszter is Kép) és nemcsak a szájába fér bele, hanem a kezébe is, azaz eteti magát ezzel. nem túl vastag a tészta, nem mállik, nem ragad, egyszóval oké, ez itt a reklám helye volt, bankszámlaszámom a köv.... Kép

panu
 
 


panuKép,
ügyes vagy!
Én is a fusilit szeretem a legjobban pont azokért, amiket felsoroltál.
Off: kéne gyünni oszt amoda is írni Kép!
On

Kriszti

Kép

Kép
 


Hát mi ma követtük Gabi gyrossémáját. A maradék sült husit dolgoztuk fel rizzsel.

Szerintem a raguleves már biztos, mert mindkét nagymama az ilyen ünnepeken húslevest főz, legalább szakítunk a hagyományokkal.
A következő étek még nem dőlt el továbbra sem. Ráadásul állandóan változik a létszám, az agyamra megy, hogy ki mikor ér rá, stb.

Megrendeltük a tortát, a 2 db több mint 5000 Ft. De ezzel már nem lett volna kedvem vesződni.

Nem tudom, hogy írtam-e, de az egyik nagyanyó sütije (írtó egyszerű elkészíteni és nagyon finom):

Csöpi néni csudája:
kb. 20 dkg margarin
5 tojás
kávésbögre cukor
1 csomag sütőpor
1 vaníliáscukor
citromhéj
2-3 kanál lekvár (legjobb a barack)
fahéj
liszt és keményítő annyi, hogy miután ezeket mind összezutyultad egy lágy tésztát kapj (pl. lágyabbat, mint a nokedli tészta főzés előtt)

10 dkg darált dió a tetejére
és 195 fokon megsütni aztán csokimáz a tetejére

én annyira imádom, hogy fél délután megennék egy tepsivel:-)))
És nem macerás, nem időigényes.
H
 


Hajni: Angi ötlete volt a gyros, én nem vagyok ilyen konyhatündi. Kép Ne ájulj el, de Bátor tortája simán 5ezer volt. És az csak egy darab. De Popey rajzolja rá a figurát, majd lefotózom. Remélem finom is lesz, nem csak szép. Kép

A hétvégi menü:
szombat: Pandúr leves, ne kérdezzétek milyen, a kajaszállító fiúk hozzák! Másodiknak brassóit csinálok, mert az egy darab tepertős pogi nem lesz elég hármónknak. Kép
vasárnapi szülinapi menü: Orja leves, a másodikat még nem találtam ki. Még gondolkodom rajta. Valami csirkemell, azt vettem. Zöldség köret, mert azt meg Flóra szereti.
Süti: kétféle muffin, sós, meg édes, anyukám sajtos stanglit csinál, anyósom biztos valami aprót, hiszen annyira ráér. (Mindig dolgozik.)

Gabi
 
 


Hajni!
A májat olivaolajon pirított hagymán kell megpirítani, felönteni vízzel, picit sózni, és kb. fél óra alatt kész. Aztán becsavargatni szalonába, és addig sütni, amíg a szalona szép piros nem lesz.

Heti menünk:
Sz: marhapörkölt galuskával
V: spagetti
H: bableves, almás pite
K: szintén
Sz: ispék leve (Ha jártatok régen a Lovag étteremben ott volt borsós, tejszines pulyka leves, és sikerült ugyanolyanra megcsinálni, csak úgy a magam feje után. !!! )
Cs: sajtos pulykamell jénaiban (1 napig foghagymában pácoltam a pulykamellett, majd 2 féle sajttal meg tejfölös-tojásos öntettel raktam a jénaiba. Isteni lett!)
P: szintén

Léna egész héten rengeteget evett, láttam rajta az elismerést, hogy anya, te tudsz főzni!
 
 


Sziasztok!
Egyszerü, gyors és egytálétel, nem kell mellé semmi másKép
Székely sertésborda:

Szeletekre vágott sertéshúst (én nem szoktam kikloffolni)sózás után, mindkét oldalát lisztbe mártod és forró olajon hirtelen elösütöd.

Pörköltalapot készítesz egy nagyobb lábasba (vöröshagyma,pici olaj, füszerpaprika, víz) és a a kisült husikat beletszed. Felöntöd vízzel, hogy meg tudjon föni a husi! Amikor majdnem kész zöldbabot teszel bele és kockára vágott krumplit. Összefözöd ízesíted (só,bors, delikát) és kész!
Tálalásnál egy kis tejfölt öntesz a tetejére. Kb. olyan állagú kell, hogy legyen, mint a gulyás. Isteni finom.
Ha nem szereted a zöldbab domináns ízét, akkor elötte a zöldbabot le kell forrázni (forrásban levö vízbe beledobod, fél percre, majd leszüröd).
Nem nagyon kell hozzá köret, mert van benne krumpli is.

Kép
Jó étvágyat
Enikö

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!
heti menü:
(megint nem fog eszembe jutni GRRR)

vasárnap: gulyásleves, tavaszi rizses hús, csirkéből
hétfő:
kedd: Vadasparkban piknik, este sültkrumpli ala férjKép
szerda: lángos (Ágiékkal) , a többi egyszerűen nem jut eszembe...Kép
csütörtök: zöldborsóleves, almás pite (NóriKép )
péntek: zöldbordóleves, mai Stahl tészta (ha nem láttátok, szívesen leírom), vacsora (és holnapi ebéd) : paradicsomos húsgombóc krumplival

.:Angi:.
 


Hűű Enikő, jó kis ütős kaja:D

.:Angi:.
 


Sziasztok!
Én is már egy ideje csurgatom a nyálam a jobbnál jobb recpeteken meg képeken, és némileg szegedhez is van közöm (suliba jártam ott 5 évig), szóval kicsit én is csatlakozom...
Most Anginak küldök egy kuglóf képet, sajna a kép nem valami remek, de az eredmény az volt!!!

Kép


Kajánál maradva, megyek fözni, zöldbab fözelék lesz töltött fasirttal (tepsiben sütve és tojással töltve)
Sziasztok
Barbi

Kép
Kép
 
 


Enikő,
örülök, h feltetted a receptet Kép.
El fogom készíteni, mert nagyon teccik.

Képzeljétek, Gergő vett sütőpapírt a 100 Ft-os boltban (nem ott szoktunk). Kivette a pizzát és odaragadt az egész szarság az aljára Kép!
Ne vegyetek ott sütőpapírt!

Kriszti

Kép

Kép
 


Hajni,
hogy sikerült a vendégség?
Milyen kajcsit főztél?

Kép

Kép
 


Sziasztok!
Ma rizseshús volt ebédre, meg pulykaszárnyból husileves, és csináltam kókuszos-csokis-vaniliás muffint is, csak elfelejtettem lefényképezni, és már elfogyottKép Egyébként tök úgy nézett ki, mint a múltkori csokis muffinom csak más volt az íze!Apa nagyon rámozdult, imádja a kókuszosat! Azért nincs belöle már egy darab sem Kép

Angi: Stahl féle tésztát lécci írd le. Imádom ahogy föz a csaj! Olyan ízesen beszél róla és olyan ízesen csínálja....KépKép
Köszi

Barbi: nagyon guszta a kuglófodKép

Enikö

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő,
a Spektrumon van a Nigella falatozója c. műsor. A nő isteni sütiket süt, isteni kajákat főz és ahogy beszél közben... Az is jó, az embernek összefolyik a nyál a szájában Kép.

Barbi,
ez a kuglóf tényleg szupi.
Írjál bevált finikaja-recepteket is!

Kriszti

Kép

Kép
 


A Stahl Jucinak mikor van a műsora? A tv2-n van ugye!

A mi szülinapi menünk:
Orja leves, amit már írtam, meggyszószos csirkemell cseresznyéből Kép, hozzá krumplipüré. És a szülinapi torta.

Kriszti: Én láttam a Corában olyan sütőpapírt amit többször fel lehet használni, már nem tudom mi a neve, de tök szupi lehet, valami vastagabb anyagból van, elég jónak nézett ki. Egyszer én is kipróbáltam sütőpapírral a pizzát,nekem is ráragadt. Inkább alufóliát teszek alá.

A Nigella az a hosszúhajú fiatal csajszi?! Az tényleg jó. Én a Floydot és Jamie-t kedvelem. Kár hogy nincs Spekturmunk itt.

Csináltam én is muffint. Nem lett túl rossz. A narancsos-csokisat vérnaranccsal csináltam igazán jó ízt adott neki.

Gabi

Gabi
 
 


A tobbszor hasznalhato sutopapir tenyleg jo, en mar regota hasznalom. A tescoban vettem, kb. 7-800 ft volt. Sztem mindegyik sutopair raragad a sutikre.
A heten tanultam 1 nagyon szupi csokis kex receptet Stahl Jucitol
Hozzavalok:

30 dkg liszt,
20 dkg etcsoki darabolva
20 dkg cukor
10 dkg barna cukor
1 tojas
1/2 teaskanal szodabikarbona
20 dkg puha vaj

a vajat a cukorral habosra keverni, majd bele a tojas.
A lisztet elkeverni a csokival es a szodabikarbonaval, kezzel kell osszedzsadzsalni, mert nagyon suru. Hutobe kell rakni 30 perce legalabb.
Sutopapiros tepsibe rakunk 4x4 darabot. nagyon szetterul. Kb. 2 cm atmeroju golyokat gyurunk belole es szetlapitjuk. Konnyu gyurni 1bol, mert nagyon zsiros.
En 200 fokon nem legkeveresessel sutottem 12 percig.
eddig 48 db-ot sutottem, de meg holnap lesz 1 adag 16 db. Pentek este csinaltam meg a masszat es szombaton uzsira sutottem. Par napig elall a hutoben a massza.
Olyan, mint a boltban is kaphato csokidarabos nagyon ropogos, omlos zsiros kexek.
Legkozelebb majd kavarom teljeskiorlesu liszttel es fele-fele lesz az et es tejcsoki.
g.
 


GAbó:Ez jól hangzik! Mikor van a Stahl műsor?

Gabi3
 
 


Sütőpapír:
mi mindig jó minőségűt vettünk, de most nem akartunk ezért nagy boltba menni.
MEg is szívtuk...

Kép

Kép
 


Gabi3,
minden nap a Mokka után a TV2-n. Olyan 8:50 körül, rögtön utána az RTL Klub-on meg a Receptklub.

Nagyon szeretem még a BBC Prime-on a Ready, Steady Cook-ot is Kép. Egy fekete hapi vezeti, nagyon jó fej!

Kriszti

Kép

Kép
 


Na holnap megnézem, mi reggel Bumerángozunk! MOst vágják Boros szakállát! :-) Majd sztereóban nézem-hallgatom. Kép

Gabi3
 
 


Tudtok valami hipoallergén kekszet? Liszt lehet benne, de tojás és tej ne.

Köszi:Gabi3
 
 


Halli!

Enikő! stahl féle gyorstészta (10perc alatt lett kész Nekem)
tészta főz (Ő spagettit főzött, én azt nem csípem annyira, így síma nagykockát főztem).
Egy serpenyőben vajat olvasztasz, rádobsz pár vékonyra szelt bacont, 1perc alatt picit megpirítod. Rányomsz úgy fél tubus gulyáskrémet, összerottyantod, a végén nyakon öntöd az egészet tejszínnel, sjatot teszel rá, és összekevered a tésztával. Zöldfűszerekkel megszórod, és nyamm.

TÖbbször használható sütőpapír 1ft körül van a tescoban, Béla nemrég vett (sütőzacskó helyett:/) férfi a lelkem:D

Gabo! NYamm ez a kekszKép

Írok most menüt, mert megint elfelejtem:

szombat: paradicsomos húsgombóc, főtt krumplival
vasárnap: rizses hús (csirkemellből) zborsóval, mkukoricával
hétfő: sült krumpli, rántott csirkecombok, franciasali
kedd: tejszínes pulykaragu rizzsel (szintén borsó, kukorica ment bele, Virág imádja)

.:Angi:.
 


Lassan összeáll egy egész könyvnyi recept, képekkel illusztrálva.
Nálunk negyon tanulságos volt ez az idei böjt. Sok sok újdonságot tanultam a zöldséges kaják közül. A többséget már leírtam
Most ismét egy finomság
Rántott sajtos pirospaprika.
Ezt a paprikát,ami húsos és piros csak ősszel lehet frissen venni. Jugóba rengeteg van de pár éve már itt is lehet venni.(nam a pritamin paprika hanem hegyes a formája)
Én ősszel több kilót megsütök (vagy sütőbe vagy grillen) Ha minden oldala megfeketedett akkor egy tálba lefedem és ha kihült a héja szépen lejön róla és a magházat is ki kell venni.
Na ilyen állapotba fagyasztom le.
Rántani simán kell a közepébe egy szelet feta sajt majd panír és rántás.

Salinak
fokhagyma, ecet, só ,cukor, olaj nem kell mert maga a paprika nagyon olajos és ebbe beletenni a paprikákat.Hűtőbe sokáig elál és nagyon fini. Mi tálaláskor fetát vagdosunk a tetejére.
Bea


Gabi, akkor írok pár receptet, a vajat helyettesítsd pl pálmavajjal, vagy lehet kapni Liga kocka margarint is, az is jó a sütéshez, nincs benne tejtermék.

Hókifli:

4 dkg darált dió, mogyoró vagy mandula( ez utóbbi allergizál a legkevésbé tudtommal)
14 dkg liszt
10 dkg vaj ( margarin )
5 dkg porcukor
1 cs vaníliáscukor

Ezeket összegyúrni és kifli formákat formázni belőle. Sütés után vaníliás porcukorban meghempergetni .
Én ebből kb 3x-os adagot szoktam sütni egyszerre.

Kukoricás keksz:

25 dkg kukoricaliszt
10 dkg vaj
8 dkg cukor
0.85 dl ásványvíz

1. A a tepsit kibéleljük sütőpapírral, a sütőt előmelegítjük 180 C fokra.
2. Elkeverjük a lisztet , a vajat és a cukrot. Fokozatosan hozzáadjuk az ásványvizet, és az egészet sima tésztává keverjük.
3. A tésztát csillagvégű nyomózsákba töltjük, és köröket vagy spirálokat nyomunk a sütőpapírra. A kekszeket 10-15 percig sütjük.
Változat: A kekszhez a tészta felébe még 2 evőkanál karobot( v kakaót) keverünk.

Zabos muffin:

10 dkg növényi margarin
12 dkg cukor
1 cs vaníliáscukor
4,5 g rizsliszt
20 dkg zabliszt
fél csomag sütőpor
10 dkg áfonya (gondolom aszalt is jó, még nem csináltam én sem )
1. A margarint, a cukrot, a vaníliás cukrot habosra keverjük. Hozzáadjuk a rizslisztet, a zablisztet, a sütőport ill. 5-7 evőkanál vizet.
2. A sütőt előmelegítjük 180 c fokra. A muffinsütőt kibéleljük papírral. Az áfonyát megmossuk, majd felitatjuk róla a nedvességet és a tésztához keverjük. 20-25 percig sütjük.

Húsvéti nyuszi:
(hozzávalók 2 db nyuszihoz)

50 dkg tönkölybúza liszt
1 csomag szárított élesztő

4 evőkanál cukor
8 dkg vaj( margarin)
10 dkg sárgabarack lekvár

1. A lisztet az élesztőporral egy tálban elkeverjük. 3 dl langyos vízzel, 2 teáskanál sóval, a cukorral és a vajjal összegyúrjuk. Lisztezett munkalapon jól kidolgozzuk, cipóvá formázzuk, és lefedve meleg helyen 30 percig kelesztjük, majd még egyszer átgyúrjuk a tésztát.
2. a sütőt előmelegítjük 190 c fokra. A tésztát darabokra osztjuk: egy húsvéti nyuszihoz szükségünk van egy fejre, két fülre, egy orra, egy törzsre, két karraés két lábra. a sütőlemezt (tepsit) kibéleljük sütőpapírral. Megformázzuk a nyuszi részeit, és közvetlenül a sütőlemezen raljuk össze. Ehhez az egyes darabokat az illesztési helyeknél késsel bekarcoljuk és kis vízzel megkenjük. A nyuszikat 15-20 percig sütjük.
3. A sárgabarack lekvárt szitán áttörjük és felmelegítjük. Ecsettel megkenjük vele a nyuszikat.

Ezeket a recepteket( az elsőt kivéve) a Sütés tej és tojás nélkül című könyvből szedtem.

Bea, jó ez a paprika recept, nagyon ötletes vagy.

Erika

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Angéla,
a tejszínes pu. ragut hogy csinálod?

Fú, én is elmaradtam, de összeszedem:
péntek: tarhonyaleves, bakonyi pulykamell rizzsel
szombat: lekváros gombóc Kép. A zsemlemorzsát kevertem búzakorpábal (Norbi Kép.
vasárnap: húsleves, kakukkfüves krumpli, óvári sertésborda
hétfő: húsleves, rizs, gombás karaj
kedd: tésztaleves, krumplistészta (Anyucim gyúrta Kép )
Holnapra Angéla után szabadon paradicsomos húsgombócot tervezek valami litty-lötty levessel.

Kép

Kriszti

Kép

Kép
 


Kriszti!
tejszínes ragu Nálunk nagy kedvenc, sokszor készítem, többféleképpen.
Hús párolt hagymán megpirít, leheletnyi liszt ráhint, kevés hideg vízzel felönt, és megpárol.
ÍZesíteni sóval, borssal szoktam, és dobok bele egy nagyobb rozmaringágat. Mikor majdnem kész, beledobom a fagyasztott borsót, kukoricát (de lehet gombát (Én Virág miatt azt hanyagolom még), srépát, bármit tulképp), ezzel még picit párolom, felöntöm az egészet tejszínnel, összerotty, és kész isKép. Rizzsel nagyon finom, Én a rizst nem pörgősre, hanem kicsit mászkosra készítem.
Virág zabbantjaKép.
(én tejszín helyett növényi tejszínutánzattal (főzőkrémmel) készítettem most, és így is finom)

.:Angi:.
 


7végén alkottam pár adag muffit, íme 2 fajta:

Síma csokisat nyakon öntöttem még egy kis csokival heheKép
Kép

Aztán itt a bounty névre keresztelt:

Kép
Ami alapban így nézett ki, a következőképp készült:
200gr kókuszreszelék
100gr liszt
fél csg sütőpor

2tojás habosra 130cukorral
2-3deci tejszín

Félig töltöttem minden lukat ezzel a keverékkel, majd a maradék tésztába ment még kakaópor (Nálam szenjánoskenyérmag). ÍGy alakult ki a fenti nyami.
Aztán ezt még leöntöttem tejcsokival, wez lett belőle:
Kép

.:Angi:.
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: