Új privát üzeneted érkezett!

Aranka,

Koszi, aranyos vagy, hogy megnyugtatsz.
Olyan jol esik, de tenyleg. Rajottem erre en is, de sajnos a hormonjaim ellen nem tehetek semmit.
Bar megfogadtam, hogy megprobalok nyugisabb lenni.
En is elkezdtem ket szajra enni a csokit, persze CSAK a magnezium miatt. Tudtatok, hogy a csokinak nyugtato hatasa van?Kép

Meg egy het, hogy lassam a picurom. Hogy birom ki? Mar egy honapja, hogy nem lattam.

Ari,
Birod meg, igy a celegyenesben??
Koszi a fiamrolKép

Udv
Aniko

KépKép
KépKép
 
 


Anikó!

Kibírod!De nagyon jó látni őket.Én is tegnap láttam és kaptam képet is.Apa megjegyezte ugyan,hogy ő csak egy kis összevisszaságot lát,de mit várjak tőle.Férfi.Na ez csak vicc volt,elmagyaráztam neki mit hol kell látnia és így már számára is érthető.
A célegyenesben nagyon jól bírom.Ma is elmentünk Gergővel vásárolni,sétálunk hazafelé,csomagok a kezemben.Erre drága kisfiam úgy döntött visszamegy elkezdett rohanni arra amerről jöttünk.Én csomagokkal pocakkal utána.Szép látvány lehettem.
Most valami határtalan nyugalom szállt meg.Eddig annyira szerettem volna már szűlni,most már nem görcsölök rajta.Jön Zsófi,amikor jönni akar.
Neked is helyes kis pocid van!!!
Szia

Aranka
 
 


A terhesség melyik időszaka a hízósabb? Eleje, közepe, vége?

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
 

 
 

Lili!

Azt mondják,hogy a vége,mert a baba is akkor gyarapszik igazán.Általában a közepe nem annyira!

Aranka
 
 


Tehát akkor most nem annyira szababna híznom. Kép Megpróbálom betartani.... Kép De most olyan kajás vagyok... Kép

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
 


Tud nekem valaki arról pontos adatot mondani, hogy jó a 6kiló hízás a 18.hétig?

Az még nem sok?

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
 


Szia Lili!

Azt szokták mondani,hogy a teljes terhesség alatt a normális a 14 kg hízás.Na most szerintem ez is alkatfüggő,hiszen van aki sokkaltöbbet hízik és könnyűszerrel ladja utána,van aki kevesebbet és nehezen fogy vissza.
Szerintem nem vészes a 6 kg.A középső szakaszban,nem olyan gyors a hízás mértéke.
Nekem így 5 nappal szülés után a felszedett 8 kg-ból,lement 7 kg.

Aranka
 
 


Ari,

Itt is gratula a kislanyodhoz!!

De jo neked, nem is maradt semmi rajtad akkor:o
Irigy vagyok-nagyonKép

En kezdek aggodni, nem tudom mit egyek mar vagy ne, rettenetesen hizom!
Raadasul vizesedek is.Kép Le kellett szednem a gyuruimet is emiatt. Hasam oriasi, ekkora volt az elso terhessegem vegen es most meg van vagy 15 hetem a szuleseg.
Neha napokig semmi hizas, azutan meg egy hetvege alatt feljon ket kilo. Pedig atlagosan eszem, nem viszek be tobb vagy kevesebb kaloriat.
Mar akkora vagyok mint zgy vizilo, mi lesz velem igy a vegeig.

Egy kicsit elkeseredtem. Morfolozsi ide vagy oda, nem tudom, hogyan fogom leadni ezt a sok kilot. Pontosan 10 eddig.Kép

Lili, szerintem jo a hat kilod.

KépKép
KépKép
 
 


Aniko, ne keseredj el! Kép Tuti, hogy le fogod tudni adni a kilókat! Ne aggódj!

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
 


Sziasztok!

Én Marci fiammal 16 kg-t híztam, 20-at pedig leadtam. Persze nem rögtön, de ezeket a kilókat a pici ette le rólam. A szoptatás a legjobb fogyókúra.
Most Nati lányommal 20 kg-t híztam. 10-zel már kevesebb vagyok, kíváncsi vagyok rá, megszabadulok-e a többitől.
Csíkjaim nincsenek, Marcival sem voltak, viszont olyan narancsbőrös a lábam, hogy két kézzel kapnának utánam vmi. antireklámban.Kép
A párom viszont édi: szerinte a naribőrt csak a nők veszik észre.Kép
A mellem, ami normális állapotában 75-ös (most tuti 90-esKép ), még laposabb lesz majd, ha már nem szoptatok, pedig régen formás kis alma volt...
Megcsináltatom, ha a párom elmegy hajbeültetésreKép.

Hát az biztos, hogy a testünket megváltoztatja a babahordás.
És még csak most jön a hajhullás.Kép
Vendég
 


De jó, hogy így látod! Kép
Büszkék lehetnek Rád a gyerekeid és a férjed is! Kép

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
 


Sziasztok!

Adri!Igaza van a férjednek,ha neki tetszel az a lényeg.Enyim párom is mindig mondja,hogy ne aggodalmaskodjak a súlyom miatt.Bár 72 kg-al lettem terhes és most szülés után 72 vagyok,azért amit két éve Gergővel felszedtem,azt még le kell adnom.Az kb.8 kg.De most mindkét kicsi szopizik,így kell az energia!!!A mellméretről ne is beszéljünk,én világéletemben nem voltam kibékűlve a nagy melleimmel,most meg akár egy melltartóból négy sapka is kijönne a kicsinek!De ez van,ha kicsi lenne az lenne a baj!
Lili!Te se aggódj,lehet,hogy amikor szopiztatsz majd csak úgy olvadnak le a kilók!
 
 


Sziasztok,

Szerintetek az lehet, hogy egy hét alatt 2 kg híztam pedig egyálatalán nem eszem többet mint azelőtt. Most a 25. héten vagyok és ha a mérleg jót mutat 6-7 kg híztam.
Nem a súlyom izgat, hanem az, hogy nehogy valami bajt jelezzen a hírtelen hízás.

Rátok is igaz, hogy állandóan éhesek vagytok, vagy csak az én tűrőképességem kisebb.

Amúgy nem vizesedem meg semmi szóval ezért sem értem miért híztam hirtelen 2 kg. (Remélem rossz a mérleg)

Memo
 
 


Sziasztok!

Memo,
az mégiscsak víz lesz. Amíg a kezeden, lábadon, arcodon nem telsz fel, a vérnyomásod pedig nem ugik meg, nincs aggodalomra okod, de a heti 2 kg nem hízás - SZERINTEM.
Én mindig is imádtam enni.Amíg pocakom volt, 3 óránként - jó babához méltónKép - ettem. Most, hogy már nincs, azért eszem, s az egész előtt pedig azért ettem, mert rajtam úgysem látszott.Kép

Ari,
azt végül is a párom em mondta, hogy neki tetszem.Kép Rákérdezzek?Kép Amúgy nem egy ügyes-udvarlós fajta, egyszer azt gondoltam, jól kirittyentettem magam. Meg is dicsért mindenki, csak Apa nem. Este kérdeztem, mi volt az oka. Erre ő: mindegy mi van rajtad, betéve ismerem a vonásaidat. Azóta hallgathatja tőlem ezt a megjegyzését (is)Kép!
A fiammal könnyebb volt, ő novemberi, s a téli ruha ápolt s eltakart...Kép
Üdv:
Adri a hiúság (hülyeség?) földjérőlKép
Vendég
 


Memo!Szerintem is víz az ami rádugrott.Igaza van Adrinak,ne zavarjon amíg nem látszik a végtagokon.

Adri!

Az én párom szeret udvarolni,de ezzel meg az a gond,hogy már néha nem tudom,nem-e megszokásból teszi.Ez tipikus női hülyeség,így sem jó és úgy sem jó.Nekem is azzal van gondom,hogy eddig egy pocakos kismama voltam,most meg egy enyhén tulsúlyos nő.Na ez a nem mindegy!!!

Aranka
 
 


Sziasztok,

Nagyon köszi nektek a gyors választ. Hát nem is tudom melyik a jobb a víz vagy a hízás. Hétfőn megyek a dokimhoz kiváncsi vagyok ő mit mond. Amúgy elképesztően nagy a hasam. Minden nap megjegyzi valaki, hogy mekkora. A dokim is mondta, hogy nagy de szerencsére a magzatvíz annyi amennyinek kell lennie. A baba amúgy a 22. héten már 600gr volt. Szóval ő sem kicsi.

Memo
 
 


Memo!
A lényeg,hogy egészséges a baba és ha a dokid nem aggódik,akkor te se tedd.Azt tapasztaltam magamon és másoknál is,hogy a második babánál jobban nő a poci!Ez lehet attól is,hogy az előző terhesség miatt esetleg a méhtartó szalagok sem olyan rugalmasak már és talán a hasfal sem.
Szép nagy babád lesz!!!
Szia
Aranka
 
 


haho,

nem lehet igaz, felzabalta a rendszer az egesz tegnapi levelezest!!!!!!!!!!!!!!!!KépKép

ELEGEM VAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

KépKép
KépKép
 
 


Ari,

Köszi remélem tényleg szép nagy baba lesz mert a lányom nagyon pici volt és most jó lenne nem azon izgulni állandóan, hogy mikor éri már el a 3 kg-ot.
A 2kg-ból egy visszament a másik maradt, hát ez van.
Sajnos én ebben az időszakban vagyok a legkívánósabb pedig azt írják, hogy most nem ezt kellene érezni.

Szerintetek fontos nézni azt, hogy az ásványvíz mennyi nátriumot tartalmaz, mert azt olvastam, hogy minnél több annál inkább megköti a vizet a szervezetben.

Memo
 
 


Sziasztok!

Voltam védőnőnél és a hízásom a 20.héten 8kiló. Diétát írt elő és gyümölcsnapot egy héten egyszer délelőtt. Egész napot nem bírnám ki... Elájulnék. Pedig nem zabálok és nem is eszek édességet... Kép nem tudom, hoyg mitől ugrott meg így a súlyom az elején.... Nagyon sok ez a 8kiló. Kép

Memo, a nátriumtartalomról én azt olvastam, hoyg a kevesebb tartalmú a jó. Hogy miért, azt nem tudom. Azt kell venni.

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
 


Sziasztok!

Másik topikba írogatok, de ez a kérdés leginkább ide illene.

15 hetes és 2 naposak vagyunk, és az lenne a kérdésem, hogy szerintetek ennyi idősen mennyi a "normális" hízás.

166 centi és kb. 54,2 kg voltam a kezdetkor. Nagy örömömre a 14. héten végre híztam valamicskét, talán kicsit gyorsan is, de abból a másfél kilóból mára eltűnt 80 dekaKép.

Szerintetek nem kevés ez egy kicsit: 15 hét alatt 70 dekát hízni? (pedig csak két alkalommal hánytam).
Kicsit aggódom, hogy minden rendben van-e, bár nem vagyok alapból sem hízékony típus.

Mit gondoltok?
Uxi

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


MemoKép

Azért nem jó a sok nátrium,mert magas vérnyomást okozhat.Ezért kell kerülni a sót is.

UxiKép

Szt ne aggódj,pont most kezdődik majd a gyarapodás.Az elején azért nem nagyon,mert akkor még súlyra nem igazán látványos a baba gyarapodása,ez a 4. hónaptól indul általában,onnan már jól lehet követni a Te súlyodon is.
Amíg a védőnő és a doki nem aggódik,addig Te seKép.

BiroliliKép

Szt azért annyira nagyon nem sok az a 8 kiló,ha éppen nem is a standardKép.Én is 7 kilónál tartottam a 21. hét végén és egy szót sem szólt a védőnőm...Azért sem tartom olyan tragédiának,mert a babák növekedése nem lineáris.Lehet,hogy most nőtt egy óriásit,ami nem csak az ő súlyában,hanem a növekvő méh,méhlepény súlyában is megmutatkozik.Lehetséges,hogy most 2 hétig meg semmit nem hízol,vagy nagyon minimálisat.
Szóval szt úgy egyél,ahogy jól esik,persze csak a normál keretek közöttKép.de ha nem bírod a diétát,vagy a gyümölcsnapot,akkor ne kínozd magad,szt egyél.
Éna fiammal 16 kilót híztam és senki nem szólt egy mukkot sem.Ez annyira sokmindentől függ...de ha nagyon aggódsz,kérdezd meg a dokidat isKép!

Anyapoc

 
 


Szia!

Köszönöm anyapoc! Aranyos vagy! Kép Már nem érdekel annyira, de azért jobban figyelek... Kép

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
 


Lili,

Ha ez megnyugtat, rajtam mar 13 kilo vanKép

Aniko
<!--attachment: eszik-222337.unk*attachment_icon.gif*image/bmp*5.6**eszik%2ebmp --><center><pre>
Kép
eszik.bmp (5.6 k)</pre></center><!--/attachment-->

KépKép
KépKép
 
 


Aniko, miért tűntél úgy el? Mi van Veled? Nincs semmi baj, ugye? Jelentkezz be, hoyg mi van Veletek, mert aggódom értetek!

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
 


Lili,

Koszi az aggodast, nincs semmi baj, csak vacakol a gepem, valamint be kell tanitanom egy fiut aki szeptembertol kezd majd dolgozni,de most 3 honapos szakmai gyakorlaton van. Kivettem ezenkivul egy par nap szabit es nem dolgozok szerdankent. Ilyenkor nalunk nincs ovoda, igy egyutt tudok lenni nagy fiammal. Legalabb kihasznalom a baba elott.

Szoval minden rendben, a babam rugdos nagyon csak a kilok jonnek ram kegyetlenul.
Meg fogom nezetni a nyirokcsomoimat, hatha innen jon ez a sok hizas!Kép

Udv,
Aniko

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok,

Új vagyok a topikban és érdeklődve olvastam az előzményeket. Ez az első babám, a 20. hetet kezdtem és Memohoz hasonlóan nekem is nagyot nőtt a hasam pár hét alatt és 6 kg pluszom van. A dokim azt mondta ez nem vészes, de a mesterséges szénhidrátokat kerüljem és több gyümölcsöt/zöldséget "nassoljak". A várandósság előtt 59/60 kg voltam, 172 cm magas. Kicsit tartok én is attól, hogy milyen ütemben hízok, mert a diéta nem megy...én is sokszor vagyok kifejezetten éhes, pedig a baba súlya még nem számottevő.

Anyukám 20 kg-t hízott velem és nem evett többet mint előtte (iszonyatosan sokat dolgozott és vizsgázott az utolsó pillanatig), ráadásul az édességeket nem is szerette..utána meg 3 hónap alatt leadott mindent.
Neki annak idején nem nézték ennyire szigorúan a hízást.

Ha van tippetek az esti nassolás egészséges verzióira, örömmel várom! Eddig a párolt zöldségeket és a kefír/joghurt kombinációkat részesítettem előnyben, de kéne vmi változatosság! :-)

Dóri

Üdv,

Dóri
 
 


Szia Dóri,

Igazából nincs semmi okos tippem mert én állandóan éhes vagyok. Nagyon sok gyümölcsöt eszem és próbálok figyelni a szénhidrátra. Most a 32. héten 10 kg-nál tartok, de biztos most fog nagyon megugrani. Sajnos én nagyon kívánom az édességet, de valahogy megállom.

Biztatásúl annyit, hogy a kínzó éhség nekem úgy a közepén egész jól mérséklődött és csak most kezdem megint újra érezni, hogy mindig ennék.

Memo
 
 


Szia Dóri!

Mi tegnap töltöttük a 20.hetet, kb. egyidősek lehetünk.
A 16. hétig jóformán semmit nem híztam, azóta feljött 4 kiló. Szerintem 6 kiló simán belefér, bár attól is függ, mennyi idő alatt gyűlt össze.

Én pl. nem sokallom a súlyomat, csak hát hetente egy-egy kiló jött, ami elég gyors. Ha így folytatom, 24 kiló lesz belőleKép.

A kolléganőim közül szinte mindenki 20 kilót, vagy még többet hízott, és arról számoltak be, hogy a szoptatás után eltűnik a nagyja.
Az anyukám velem 12-t, anyósom meg csak 7-et hízott anno mindkét fiával(őt meg is császározták).

Esti nassolás: ha szereted az édeset:összetört túrót keverj össze tejföllel, bele mazsola, meg egy kis méz, és nagyon finom csemege lesz.Lehet tuningolni gyümölccsel is, pl. érik az eper.

Uxi

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

Én most a 30. hétben vagyok, és pár napja voltam a védőnőnél. A terhességemet 62 kg-mal kezdtem a télen, és az utána való hónapokban néhány kg-ot fogytam, egészen 59 kg-ig. Most, 7 hónaposan újra 62 kg vagyok, vagyis visszanyertem a kezdeti súlyomat, és a pocikám szépen gömbölyödik. Vagyis elmondhatom hogy az eltelet 7 hónap alatt semmit sem híztam, de még hátra van 2 hónap a terhességemből. Az elmúlt 7 hónapban végig dolgoztam, egészségesen táplálkoztam, sok gyümölcsöt, zöldséget ettem, és jól érzem magam. Majd megírom, hogy a későbbiekben hogyan alakult a súlyom.

Sziasztok

Edit
 
 


edit32 írta:Sziasztok!

Én most a 30. hétben vagyok, és pár napja voltam a védőnőnél. A terhességemet 62 kg-mal kezdtem a télen, és az utána való hónapokban néhány kg-ot fogytam, egészen 59 kg-ig. Most, 7 hónaposan újra 62 kg vagyok, vagyis visszanyertem a kezdeti súlyomat, és a pocikám szépen gömbölyödik. Vagyis elmondhatom hogy az eltelet 7 hónap alatt semmit sem híztam, de még hátra van 2 hónap a terhességemből. Az elmúlt 7 hónapban végig dolgoztam, egészségesen táplálkoztam, sok gyümölcsöt, zöldséget ettem, és jól érzem magam. Majd megírom, hogy a későbbiekben hogyan alakult a súlyom.

Sziasztok
Nos, most olvastam el amit régen írtam, és sajnos ezen üzim megírása után a kórházba kerültem, mivel veszélyeztetett terhes lettem. A bab túl pici volt bennem, ezért sem híztam, és infúziókkal próbálták növelni a kicsikémet. Szerencsére sikerült is, hisz a kislányom 2006. aug.12-én lesz 1 éves :) Ma már senki sem mondaná meg, hogy 2200 grammal, és 46 cm-rel született. A súllyomra visszatérve, a kórházban felszedtem még néhány kg-ot, de mire megcsászároztak, újra 62 kg lettem. Most 59 kg vagyok, mint a terhességem előtt :)
Edit
 
 


edit32 írta:Sziasztok!

Én most a 30. hétben vagyok, és pár napja voltam a védőnőnél. A terhességemet 62 kg-mal kezdtem a télen, és az utána való hónapokban néhány kg-ot fogytam, egészen 59 kg-ig. Most, 7 hónaposan újra 62 kg vagyok, vagyis visszanyertem a kezdeti súlyomat, és a pocikám szépen gömbölyödik. Vagyis elmondhatom hogy az eltelet 7 hónap alatt semmit sem híztam, de még hátra van 2 hónap a terhességemből. Az elmúlt 7 hónapban végig dolgoztam, egészségesen táplálkoztam, sok gyümölcsöt, zöldséget ettem, és jól érzem magam. Majd megírom, hogy a későbbiekben hogyan alakult a súlyom.
Sziasztok
Edit



Nos, most olvastam el amit régen írtam, és sajnos ezen üzim megírása után a kórházba kerültem, mivel veszélyeztetett terhes lettem. A bab túl pici volt bennem, ezért sem híztam, és infúziókkal próbálták növelni a kicsikémet. Szerencsére sikerült is, hisz a kislányom 2006. aug.12-én lesz 1 éves :) Ma már senki sem mondaná meg, hogy 2200 grammal, és 46 cm-rel született. A súllyomra visszatérve, a kórházban felszedtem még néhány kg-ot, de mire megcsászároztak, újra 62 kg lettem. Most 59 kg vagyok, mint a terhességem előtt :)
 
 


Sziasztok.


rólam 36 kg ment le nagyon gyoran,most a plasztikai sebész hozza renbe,Persze tb-re. :lol: :lol: :lol:

Kép


Xénia,Emese,Kriszta


Sziasztok! 16 hetes vagyok, és rohamosan hízom. Gáz, ha nem eszek szénhidrátot? Ártok vele a babának?
Várom a tapasztalataitokat! (de szép szó :lol: )

Kép
Kép
[/url]
 


Sziasztok!

Benéztem, mit írtam 2005-ben, talán akkor is ott jártam hetekben, mint most.
Akkor 20 hetesen +4 kiló, a vége +15 kg lett, most a 21. héten már +8 kg. :shock: Mi lesz a vége, 30?!

A lányomnál a huszas hetek alatt kezdődött a hízás, heti 1 kg 11 héten át, remélem, most ez nem lesz ilyen ütemű. :?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Na csak megírom a végét, ha már úgyis enyám az utolsó hozzászólás: +20 kg lett, ebből majd' 4 kilós volt a baba.
Most +10-nél járok, szép lassan megy le, de a zöme szerintem szoptatás befejeztével fog eltűnni.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Én a 33. héten még mindig csak +5-nél tartok, pedig eleve vékony vagyok. Egy hónapja semmit se szedtem föl. A baba viszont jó nagy lesz előre láthatóan. Kicsi tartok tőle, hogy elég nyúzott leszek szülés után. Hogy fogok így kettőt szoptatni, nem tudom.

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok! Én most a 32.hétnél tartok és már 12kg-t híztam.Bár 183cm vagyok ezét más nem nagyon veszi észre rajtam,de én érzem,hogy sok.Főleg derékra és combra híztam.Remélem már nem lesz sokkal több.És majd gyorsan lemegy.
 
 


Én egy kicsit extrém eset vagyok! Az első babámmal csupán 5kg-ot híztam! 65kg-val kezdtem és 70-el szültem. A szülés után 63 kg--val mentem haza. Mindenki azt mondta kismacskám lesz mivel keveset híztam! Izgultam, h minden rendben legyen!A szülőszobán viszont majd leestem az ágyról amikor azt kiabálták 3600 gr! Mégsem kismacska és teljesen egészséges. Ennek 7 éve és a fiam azóta is csak hírből ismeri a dokinénit!
A terhesség alatt nem diétáztam és nem hánytam! Csupán így alakult! A mozgás viszont lételemem volt! Most ismét babát várok és remélem hasonlóan alakul majd a súlygyarapodás, de azt sem bánom hogy ha több jön fel! A lényeg a baba egészsége! Szerintem az egész alkati és életmód kérdés!!!
 
 


Sziasztok!

Szerintem a hízást nem csak alkat és életmód befolyásolja. Sok minden közrejátszhat még, leginkább a hormonok.
Mi az első babánknál PCO-san majd egy évig próbálkoztunk. Mivel a fogamzásgátló már nem tartotta rendben a hormonjaimat, már a babaprojekt alatt híztam 18 kg-t. A terhesség alatt pedig az átlag 13-mat, bár ebből jó pár kiló víz volt. Sajnos a szoptatás alatt is híztam még 6-ot fél év alatt. Pedig elhihetitek, nem zabáltam. Nem ettem többet, mint amikor 63 kg-s voltam, csak változatosabban és egéségesebbeket a babu miatt.

Most a 27. hétben járunk Kistesóval és 102 kg-mal lettem terhes. (megint csak felszedtem 10 kg-t a babaprojekt alatt, mert a hormonjaim vacakoltak, a végére már ciklusom sem volt.) Viszont az első 3 hónapban lefogytam 5 kg-t. Se rosszul nem voltam, nem hánytam, nem fogyóztam... csak lement. És azóta egy grammal sem több a mérleg. Ennek mondjuk örülök, és a baba legalább akkora lesz mint Lili. Őt 39. hétre szültem és 3650g és 56 cm volt :)
Lehet, hogy most a Pici rohamos növekedésétől feljön majd pár kg, de azért jól tartjuk magunkat (hozzáteszem minden erőlködés nélkül). Remélem ezúttal a szoptatás alatt is így alakul majd, legalább ne gurulva vigyem sétálni a bébit :D
Szóval két teljesen más történet, pedig az alkat ugyanaz. Az orvosom amúgy megnyugtatott az elején, hogy a duci kismamák, sokkal kevesebbet híznak a terhesség alatt, mint a normál súlyúak, vagy azok akik előtte kiéheztették magukat egy fogyókúrával.
Szóval van remény a duci mamiknak is, én már egyész csinosnak látom magam :D
 


sziasztok

bár látom eléggé haldoklik a topik azért hátha vki ide téved, s olvassa..

első babámat várom s 54 kg ról indítottam (169 cm). most a 22,5 hétben 63 mutatott a mérleg. Majd leestem mert hetente mértem, s a múlt héthez képest 2kg jött fel!
Nem tudom, hova ment, mert xs kismama nacikat hordok. Egész életemben sportoltam, s teszem azt most is, csak persze lightesen. De a heti 2-3 alkalom 1-2 óra meg van, plussz még napi 1-1,5 órát kutyát sétáltatok. Nem zabálok, normálisan eszem.
Nem értem, mégis hogy mutathat ennyit a mérleg, komolyan kezdek aggódni. Sose voltam hízékony fajta s most rossz látni a mérleget...
Ez normális még?

KépKép

KépKép
 
 


na csak egy gyors bekukk ha enyém az utolsó hozzászólás:

36+2-ben vagyok most és +13 kg. Úgy látszik nálam fordítva működött a dolog, előbb híztam, aztán stagnálok..bár még pár hét a végéig, de szerintem már nem lesz sok..így megnyugodtam :)

KépKép

KépKép
 
 


na és egy utolsót:

17 kg lett a vége, most 2 hónappal szülés után maradt rajtam 5.
De sztem a szopi végeztével az is lemegy rólam...

KépKép

KépKép
 
 


Ronmay, látom te azért lelkesen írtad a kilókat :)
Hát elkezdem én is, hátha valakit érdekel.

Nekem is az első terhességem, 57,7kg-ról (168cm) indultam, most a 21. héten vagyok 62,2 kg. Ebből 2 kg az elmúlt két héten jött fel. Sőt, most hogy így végiggondolom az elmúlt négy hétben jött fel hetente 1 kg..
16. héttől én is rendszeresem sportolok, kezdetben heti 1x jóga, 2xkismamatorna. A 20. héttől pedig heti 2xkismamatorna, 2x alakformáló..
Lehet a mozgástól kezdtek ilyen gyorsan feljönni a kilók? :)

Azért örülök, hogy így lement rólad.. Ez biztató!! :)

Én már kezdtem aggódni, négyen vagyunk testvérek, de anyukám 1x sem szedett fel többet 8 kilónál..
Vendég
 


Sziasztok!

Szerintem ez alkati dolog. Az első lányommal 9 kilót híztam, tornáztam, pörögtem, stb :) 3250 grammal született.

A kicsivel 10,5 kg-t híztam, nem tornáztam, örültme, hogy élek, hat hétig feküdnöm kellett, és mégis csak ennyi lett.
Ő 3730 gramm volt :)

A kórházból mindkét esetben a régi farmeremben jöttem haza.

És mindkét terhesség alatt rengeteg csokit ettem :oops:
Vendég
 


Sziasztok!

Első kisbabát várjuk, most a 32. hétnél járok. A terhességem elején még futottam sokat, 1-2 kiló le-fel ugrált, de nagyjából 65 kiló volt az átlag (177 centihez). Aztán amikor megtudtam, hogy baba érkezik, leálltam a futással, túl sokan ijesztgettek, és nem akartam kockáztatni. Az otthoni tornázáshoz lusta vagyok, más lehetőség pedig a sétán kívül nem volt a környékünkön. Arra meg a sok meló miatt nem tudtam időt szakítani.

Most 75,5-nél járok, és sajna feküdnöm kell sokat, mert megrövidült a méhnyak hirtelen, és dokim attól tart, hogy a stressztől egyebektől kinyílik a méhszáj is, és koraszülött lesz a babánk. Ezért mozgás nuku, viszont próbálok jobban odafigyelni az étkezésekre, minél kevesebb édesség... (imádom a csokit :lol: ), és rengeteg gyümölcs. Nagyjából 2 hete vagyok itthon, de nem jött fel azóta, csak maximum fél kiló. Főleg combra, és popsira, csípőre. Sokat számít szerintem, hogy nem lógatom a lábam, nem vizesedik a bokám (az utóbbi időben elég dagi volt minden este), és nem eszem össze-vissza, mint a munkahelyemen eddig. A gyümölcsök miatt pedig a kellemetlen székrekedés is megszűnt (pedig vasat is kell szednem jó sokat, ami plusz székrekedést okozott).

Biztos jön még rám sok sok kiló a várandósság hátralévő idejében, de azért bízom benne, hogy a mozgás, szoptatás majd segít később leadni.
Tényleg, a szoptatás alatt jól tudom, hogy nem nagyon lehet futni, mert a tej elapadásához vezet? Vagy ez rémtörténet? Vagy úgysem lesz ilyesmikre időm? :P

[/url]
 
 


Én 67 kg-val kezdtem az első terhességet (172 cm), 76-tal mentem szülni, 61,5-re fogytam vissza szoptatás alatt.

61,5 kg-val kezdtem a második terhességet, 72-vel mentem szülni, 60,5-re fogytam vissza :)

Remélem nemsokára kezdem a harmadik terhességet :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Én 62 kg-mal kezdtem az első terhességemet, a másodikat és a harmadikat 67 kg-mal! Összes gyerekkel 86 kilósan mentem szülni! :oops: A pici 1 éves korára már "csak" 62 kg voltam!
Most 59 kiló vagyok!
Elsővel rendszeresen úsztam, heti 2-3 alkalommal és mégis bálna lettem! :(
Lehet a sok úszástól?????? :roll: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Olvasgattam, miket írtatok, mert eleinte megijedtem, hogy gyorsan gyarapszunk. Most 29 hetes terhes vagyok és 73 kg, 61 kg-ról indultam. Igazából a legtöbbet a 12-18. hét körül szedtem fel, most az átlag heti max. fél kiló. A terhességem előtt le kellett fogynom, mert túlsúllyal nem estem teherbe, de még nem is jött vissza annyi, mint 1 éve voltam! Ígyhát nem aggódom, tudom, hogy akár 15 kg-t is le tudok adni éhezés és sanyargatás nélkül!

Kép

Zsuzsi
Kép


Sziasztok!

Még egy gyors info:
9.hónapra 53 kg lettem és azóta is stagnál vagy fogyok...szal minden visszaállt a régibe.Ezért aki parázik a súlyától ne tegye mint én :lol: mert minden visszaáll.
No persze én ugyanúgy mozgok mint előtte, ez is számít. Nem szabad leállni. :wink:

KépKép

KépKép
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron