Címke Ivf

Áttörést értek el a pécsi egyetemen a mesterséges megtermékenyítés kutatásában!

A mesterséges megtermékenyítések világszinten eddig 34-35 százalékos sikeressége az 50 százalékot is elérheti, amennyiben a gyakorlatban is alkalmazzák a Pécsi Tudományegyetemen (PTE) kidolgozott új módszert. »   2 hozzászólás

Megszületett az első olyan baba, akit édesanyja méhtranszplantáció után hordott ki

Az orvostudomány történetében először született olyan kisbaba Svédországban, aki átültetett anyaméhben fejlődött ki. A 36 éves anyának, aki méh nélkül született, egy hatvanas éveiben járó barátnőjének méhét ültették be. »

Biztonságosabbá válhat a mesterséges megtermékenyítés

Az Egyesült Államokban a meddő nők mintegy 3 százaléka veti alá magát mesterséges megtermékenyítésnek (IVF) annak érdekében, hogy teherbe essen. Némelyikük esetében azonban a kezelés súlyos mellékhatásokkal jár. »

Természetes hormon: áttörés a meddőség kezelésében

Az agyalapi mirigyből kivont anyag segítségével kezelt édesanya a múlt héten adott életet első gyermekének. Hogyan segíthet a csókpeptin, a meddőség kezelésében? »

Nem tökéletes babát akartam

Ha a baba hosszú ideig várat magára, és csak küzdelmek árán hajlandó világra jönni, az nemcsak harc a külvilággal, de harc önmagunkkal is. Mégis keveset tudunk erről, ha nem járunk hasonló cipőben. Mit élhet át egy nő, ha... »   19 hozzászólás

Biztonságosabb genetikai teszt lombikbébiknek

Szakértők bejelentették, hogy kifejlesztettek egy olyan non-invazív tesztet, amellyel a mesterséges megtermékenyítéskor előállított embriókat tesztelhetik genetikai rendellenességekre. Az eljárás nagy előrelépést jelentene,... »   3 hozzászólás

Mit érdemes tudni a késői gyermekvállalásról?

A nők átlagéletkora folyamatosan növekszik. Ami régebben a fiatalabb generáció privilégiuma volt, az mára már az 50-es években járó nők számára is természetes. De mi a helyzet a gyermekvállalással? »   22 hozzászólás

Csökkenhet az ikerterhességek száma a lombikbébi programokban

Az Európai Humán Reprodukciós és Embriológiai Társaság (European Society for Human Reproduction and Embryology, ESHRE) szakértői bejelentették, hogy kifejlesztettek egy olyan módszert, amely segítségével csökkenthetnék a... »

Nevess a lombikbabáért!

Úgy tűnik, a nevetés nemcsak a vérnyomásunkra és immunrendszerünkre gyakorol jó hatást. Egy kisméretű tanulmány eredménye arra utal, hogy a nevetés azoknak a nőknek is segíthet, akik lombikbébimódszerrel (IVF) kívánnak teherbe... »   7 hozzászólás

Tökéletesen ellenőrzött babák születtek

Egészséges babáknak adott életet az a két nő, akiknek megtermékenyített petéit teljes genetikai vizsgálatnak vetették alá, mielőtt visszaültették azokat a méhükbe. A kísérletben használt új technológia javíthatná a mesterséges... »   1 hozzászólás

Nobel-díj a lombik eljárásért

Robert Geoffrey Edwards brit tudósnak ítélték oda az idei orvosi-élettani Nobel-díjat a szervezeten kívüli megtermékenyítés módszerének fejlesztésért - jelentette be a svéd Karolinska Intézet Stockholmban. Az illetékes... »

A megtermékenyítés módja és a baba neme

Akik in vitro fertilizáció (IVF) segítségével esnek teherbe, azoknak nagyobb az esélye, hogy kisfiuk születik. Ugyanakkor egy másik mesterséges megtermékenyítési eljárás, az intracytoplasmatikus spermium injekció (ICSI)... »

Mesterséges megtermékenyítés- IVF

Magyarországon 100-150 ezer embert érint a terméketlenség. Meddőségről akkor beszélünk, ha egy pár 1 éve védekezés nélkül él nemi életet és terhesség mégsem következik be. Az első sikertelen év elteltével érdemes szakemberhez... »

Termékenység és meddőség

A nő két dologért képes mindent megtenni: azért, hogy ne legyen terhes és azért, hogy teherbe essen. Azonban ahhoz, hogy a terhesség spontán módon következzen be, több tényező egyidejű megléte szükséges. A tudatos... »

Nyilvános a lombikbébi-centrumok eredményességi mutatója

Vannak párok, akiknek az jelenti az egyetlen esélyt ahhoz, hogy saját gyermekük szülessen, ha egy speciális klinikához fordulnak segítségért. Ami számukra elkeseredett küzdelem a baba megfoganásáért és világra jöttéért, az... »   5 hozzászólás

Egészségesek a lombikbébik

30 évvel ezelőtt született az első mesterséges megtermékenyítésnek köszönhető csecsemő. A kutatók aggódva figyelték a gyerek sorsát, de mára bizonyossá vált, hogy a módszer biztonságos. A kutatás azért tovább folytatódik,... »

Akiknek megtiltanák a lombikprogramot

Nemrégiben épp azt feszegettük a lombikprogrammal kapcsolatban, vajon jó-e és mennyire etikus, ha nincs az eljárás korhatárhoz kötve, és nagymama korú asszonyok is képesek a segítségével gyermeket szülni. Érdekes kérdés azonban... »

A lombikbébik hajlamosabbak a cukorbetegségre

Nagyobb eséllyel alakul ki cukorbetegség vagy elhízás a későbbiekben azoknál a csecsemőknél, akik nem természetes módon, hanem egy laboratóriumban fogantak, ezeknek a gyerekeknek az örökítő anyaga ugyanis eltér a többiekétől. »   4 hozzászólás

A fagyasztott embriókból egészséges babák születnek

Egy dán kutatás szerint az embrióként lefagyasztott, majd beültetett lombikbabáknak kisebb az esélyük koraszülöttségre és a kis testsúlyra, mint a friss embrióként fogant társaiké. Az orvosok szerint ezek az eredmények azt... »

Egymillióba is kerülhet a terhesség

A közelmúltban volt 25 éves az első lombikbébi, Louise Brown, aki méhen kívüli megtermékenyítéssel született Angliában. Magyarországon minden hatodik pár küzd a gyakran tabuként kezelt meddőségi problémával. A lombikprogram a... »

   1 2   

X
EZT MÁR OLVASTAD?