100 fejlesztő gyakorlat 15 hónapos kortól

A Montessori-elmélet szerint fontos, hogy a gyermek mindent maga tapasztaljon meg, maga végezzen minden feladatot, ami fejlődését elősegíti, s ezek a tapasztalatok segítsék tudása létrejöttét. Ha te is hiszel ebben, ezt a könyvet neked írták. És a babádnak. (x)
 

A Móra Kiadó Családi iránytű sorozatának legújabb kötete, a 100 Montessori fejlesztő gyakorlat 15 hónapos kortól című kiadvány sok hétköznapi gyakorlattal, ötlettel segíti a kezdő kismamákat babájuk korai fejlesztésében.


A gyermekközpontú szemlélet elterjedése a köztudatban nagyon nagy részben Maria Montessori, jeles olasz orvos-pedagógusnak köszönhető. A róla elnevezett pedagógia alapelve a gyermek tisztelete, módszere arra a természetes érdeklődésre épül, amely már az újszülöttet is jellemzi. A felnőtt legfőbb feladatának azt tekinti, hogy megteremtse a feltételeket a szabad megtapasztaláshoz. Fontos, hogy a gyermek mindent maga végezzen, ami fejlődését elősegíti, s a tapasztalat segítse tudása létrejöttét.
A Montessori-pedagógia nem a tekintélyre, hanem ötletes fejlesztő módszerekre alapozza a nevelői hatást. Ilyen motiváló, az érzékszervi fejlődést kreatívan támogató játékos feladatokat mutat be ez a kötet is babák, mamák nagy örömére.


A könyv szerzője, Éve Herrmann kétgyermekes édesanya, eredeti végzettsége grafikus. Gyermekei születésekor fedezte fel a Montessori-pedagógiát, azóta is lelkes képviselője. Könyvében a gyermekek életkori sajátosságai alapján rendszerezi azokat a tevékenységeket és eszközöket, amelyek ma is hatékonyan támogathatják gyermekeink fejlődését. Keresd blogjában és az Instagramban lévő fotóit, mi nagyon szeretjük!
100 fejlesztő gyakorlat 15 hónapos kortól

2018. szeptember 11.

 
 
 
X
EZT MÁR OLVASTAD?