Reklám a családon belüli erőszak ellen

Reklámkampány indult július elejétől, melynek célja, hogy a családon belüli erőszakra hívja fel a figyelmet.

A hazánkban látható reklámfilm eredeti, a Saatchi & Saatchi londoni irodája által készített verziója több, igen rangos reklámszakmai elismerésben részesült 2002-ben. A NANE (Nők a Nőkért Együtt az Erőszak Ellen) Egyesület örömmel fogadta be a reklámfilmet, mivel az általa közvetített üzenetek megegyeznek az Egyesület által 1994-es megalakulása óta hirdetett elvekkel.

A film a társadalmi célú reklámfilmek kategóriájában Arany Oroszlán Díjat nyert a 2002. évi Cannes-i Reklámfilm-fesztiválon, illetve az év legjobb reklámfilmjévé választották Angliában ugyanebben az évben. A film egy rajzfilmfigurán keresztül személyesíti meg a bántalmazott gyermeket, sokkszerűen szemléltetve a nézőnek az erőszak eme formáját.

Ez a reklámfilm azért jelenthet nagy előrelépést a NANE Egyesület munkájában, mert cselekvésre szólítja azokat a nézőket, akiknek a környezetében léteznek olyan családok, ahol rendszeres a családon belüli erőszak valamely formája.

A reklámfilm nagyon hatékony módszere annak, hogy minél szélesebb körben terjeszthetőek legyenek a következő üzenetek:
A gyerekbántalmazás számos esetben súlyos bűncselekményeket valósít meg.
A gyerekbántalmazás nem a szülő magánügye. A gyerekbántalmazás elleni fellépés közös társadalmi felelősség.
A nők bántalmazásához hasonlóan a gyerekek elleni erőszakra is a “zéró tolerancia” elve érvényes: semmilyen fokú erőszak nem fogadható el, legyen a cél akár a gyerek megfegyelmezése, akár büntetése.

A gyerekbántalmazás súlyosságának elbagatellizálása mellett igen gyakori reakció a jelenség hatásainak alulértékelése is. A reklám készítői, a NANE és a Saatchi & Saatchi reklámügynökség remélik, ez a reklámfilm hatékonyan közvetíti majd azt a kutatásokból közismert tényt is, hogy a gyerekkori bántalmazás a testi sérüléseken túl az egész életre kiható, komoly lelki sérüléseket okoz.

 

Forrás: amazona.hu

2003. július 11.

 
 
 
Címkék:  

család

X
EZT MÁR OLVASTAD?