A baba portál - Babanet.hu

ADHD

Asperger-szindróma

B-vitamin

Brulamycin

CMV vírus

Crohn-betegség

Enterococcus

Fenistil

Gripe Water

Hirschsprung-kór

Kouriles emulzió

Leiden-mutáció

Maalox

Maltofer

Neo-panpur

Recklinghausen-kór

Smecta por

Staphylococcus

Streptococcus

Streptococcus pyogenes

Tamarin

Tobrex

UV szűrés

Vermox

abortusz

adottság

Összes címke »

Kérdések-válaszok

2001. Dec. 29....

2001. Dec. 29. utolsó menzesz, két tesztet is csináltam, mindkettő pozitív, terhességi tüneteim is voltak. Február 10-én barnás folyással induló, erős vérzéssel elvetéltem. Másnap elmentem reggel az orvoshoz, felpuhultnak érezte a méhemet, de  ultrahangon nem látták már az embriót. Febr. 12-én vérvétel eredmény minimális 2.5-ös HCG eredményt mutatott. A doktornő szerint nem is voltam terhes.
Egy másik orvosi vélemény szerint már előbb elhalt az embrió, és így nem volt tovább HCG termelés.  Valószínű, hogy a második igaz, mert terhességi teszt pozitivitását, ill. terhességi tüneteket, méh felpuhulást nem tudok produkálni, még ha nagyon is szeretnék gyermeket.
Nem volt küretem, mivel a doktornő az ultrahangon mért 4 mm nyálkahártyára hivatkozott, hogy szerinte nem kell kikaparni. 5 napja tart a vetélés óta a vérzésem, de félek, nehogy maradjon szövetdarab bennem.
Kellett volna kaparást végezni?

Válasz

A HCG teszt pozitivitása a terhesség fogantatása mellett szól. Igen sokszor a vetélés komplett, tehát kaparásra nincs szükség. A leírtak mellett erre van esélye. A vérzésnek azonban pár napon belül el kell múlnia és az ultrahangnak a "teljes tisztulást" kell igazolnia!

Dr. Nagy László
X
EZT MÁR OLVASTAD?