Rajkainé Pál Anita vagyok, műtős szakasszisztens, anyuka, nagymama. 1989 óta dolgozom műtősnőként, több, mint 10.000 műtétben vettem részt. Dolgoztam szív- és érsebészeten, idegsebészeten, ortopéd-tramuatológián, gyereksebészeten. Külföldi munkám során nőgyógyászati, urológiai, szemészeti, fül-orr-gégészeti, sebészeti és plasztikai műtétekben vettem részt. Hazaköltözésünk után asszisztált reprodukciós területen dolgoztam, az elmúlt 5 évben pedig plasztikai sebészeti műtétekben segédkezem.
A külföldön szerzett benyomásaim és tapasztalataim rádöbbentettek arra, hogy mennyire fontos az, hogy a betegek, páciensek minden szempontból felkészülve érkezzenek a műtőbe. Erre a magyar egészségügyben általában csak a szándék van. A beteg, páciens nem tudja, mi fog pontosan történni, milyen lépések vezetnek majd a gyógyulás felé, mi módon tudja elősegíteni mindezt. Fokozottan igaz ez a gyerekek műtétjeinél: elsősorban a szülőt kellene pontosan tájékoztatni arról, hogyan készítse fel gyermekét a várható eseményekre.
Ezt a hiányosságot igyekszem pótolni a tanácsadói szolgáltatásommal.
1 megválaszolt kérdés
Rajkainé Pál Anita
műtős szakasszisztens
A szakértő utóbbi válaszai:
Nőgyógyászati műtét
Jó napot kìvánok! Volt egy elkötési műtétem. Mondta az orvosom hogy lehetséges a visszafordìtása. Hogyan történik a műtét? Válaszát előre is köszönöm
Válasz
Kedves Kérdező!
A petevezető lekötésének visszaállítása (refertilizáció) gyakorlatilag lehetséges, laparoszkópos, ritkán... tovább »
A petevezető lekötésének visszaállítása (refertilizáció) gyakorlatilag lehetséges, laparoszkópos, ritkán... tovább »










