Új privát üzeneted érkezett!

Uzenetek sorrendjet nem lehet valahogy opcionalisan megoldani, mint a chat-nel, hogy az olvasó választhasson?
(ez csak okoskodo hozzaszolas...)
udv
Zsolt
Zsolt
 


Zsolt!

Sajnos nem, pontosabban ez nagyobb átalakítást igényel. Én ennek a megoldását is forszírozni fogom, de be kell vallanom, hogy én a discus lelkivilágát nem ismerem és ezeket a módosításokat nem én csinálom.
Gabi
szerk
 


Szia, Gabi!

Lenne egy javaslatom. Úgy gondolom, hogy nagy érdeklődésre tarthatna számot, és hasznos is lenne, ha valahol a babanet főoldalon nyitnátok egy olyan rovatot, hogy pl. A családi támogatások jelenlegi rendszere. Ebben benne lehetne, hogy a kismama, illetve az anyuka milyen feltételekkel milyen támogatásokra jogosult (GYÁS, GYED, GYES, cs.p. stb.), mennyi azok aktuális összege, illetve hol, és mikor igényelhető, és milyen dokumentumok szükségesek hozzá. Továbbá hogy hogy kell eljárni, ha az ember munkahelye TB kifizetőhely, és hogyan, ha nem az. Ezeket az információkat néha nagyon körülményes összegyűjteni, és rengeteg a félreértés, már az ismeretségi körömből is sok ilyen esetet ismerek. Mivel a támogatási rendszer és az összegek folyamatosan változnak, ezért nehéz nyomon követni a teljes rendszert is. Az is sokat segítene, hogy hogyha ismersz olyan oldalt a neten, ahol mindez csokorba fűzve megtalálható, akkor belinkelnéd a Babanet főoldalára. Szerintem sokunknak sokat segítene!

(Sőt, lehetne igazán teljeskörű is ez a rovat, ha pl. az ÖSSZES gyermekekhez fűződő kedvezményt - adókedvezmény, lakásépítési ill. -vásárlási támogatás stb. - is felsorolnátok itt!)

Mi a véleményed?

Üdv: Krisztina
Krisztina (Krisztina)
 

 
 

Krisztina otlete nem rossz!
Gabi!
Gyulnek az adatok, az anyasag rovatban. Ha gondolod keszulhet a tablazat. Ha kell valami segitseg irj! Cimem: kom@savaria.hu
Moni
Moni
 


Krisztina!
Abszolút jó és jogos ötlet. Megpróbálom összeszedegetni az ilyen oldalakat és dokumantumokat. Egyénként a babanet főoldaláról a Dokumentunokból elérhető az illetékes minisztériumok honlapja, és pl. a gyedről van egy jó kérdezz felelek a SZCSM oldalán. A hozzánk beérkezett tb ill. jogi kérdéseket is fel kéne dolgozni és feltenni. De ezt a kérdezz-feleleket tényleg ajénlom, a minisztériom honlapjáról is ki fogom emelni, hogy könnyen hozzáférhető legyen.
Gabi
szerk
 


Köszi, Gabi!

Meg fogom nézni! De azért jó lenne egy ilyen "gyűjtemény" is. Főleg az, hogy mit mikor hogyan, és milyen dokumentumokkal lehet igényelni, mert arról kevés az info. Az általánosságok közismertek, de ez kevés ahhoz, hogy mindent időben, külön nehézségek nélkül, zökkenőmentesen tudjon igényelni az anyuka (v. a család). A lemaradás meg sokszor többhavi kényszerű, pénzmentes várakozást jelent a családnak.

Köszi!

Krisztina
Krisztina (Krisztina)
 


Sziasztok!

Krisztina ötlete brilliáns!
[url=http://w3.datanet.hu/~noe/" TARGET="_top]http://w3.datanet.hu/~noe/[/url]
Itt a NOE levelekben elofordul "erdekvedelem" cimszo alatt idorol idore egy-egy témaköre a támogatási formáknak, változásoknak. Eléggé szerkesztés alatt van még a honlap.

udv
Zsolt
Zsolt
 


Csatlakozom, Krisztina ötlete nagyon jó. Én most éppen nem vagyok érdekelt, de még szeretnék az lenni :) Valóban iszonyú gyakran változnak a törvények, ráadásul abszolút semmi tájékoztatást nem kapnak az érintettek, ha nem mászkálnak utána. Ráadásul a törvények bogarászása és értelmezése néha meghaladja az átlagember felfogóképességét :) Ezért lenne jó közérthető formában szerepeltetni mindazt, ami csak felmerülhet támogatásként. Vannak olyanok, akiknek minden fillér számít.
Gabó
 


Gabó és a mindenki!
Szerintem is nagyon fontos lenne, hogy tb, családtámogatás stb ügyekben is segítsen ez az oldal eligazodni. Mindent megteszek azért, hogy ez minél előbb megvalósuljon.
És bocs, de megnéztem a minisztérium honlapját, de üres. Hát erre nem gondoltam, mintha az internet is olyan lenne, mint egy könyvtár, ahol költözéskor fizikailag kell átszállítani a könyveket egyik helyről a másikra. Tényleg jó anyag volt rajta a gyedről.
Gabi
szerk
 


Gabi, én már többször jártam úgy különböző keresgélések kapcsán, hogy a számomra tetsző és hasznos oldalt a kedvenceimhez adtam, aztán hiába kerestem. Ezért mostanában már inkább leszedem, biztos ami biztos alapon. Mondjuk a Babanettel kevésbé hiszem, hogy ilyesmi előfordulna :)
Gabó
 


Gabi, most fedeztem fel, hogy a keres-kínál rovatban két egyforma topic van, ezeket szerintem egybe kellene tenni.
Gyermekruha
Gyermek ruha
Gabó
 


Szintén a keres-kínál-ban a gyermekfelügyelet és a bébiszitter összetartozó. Valamint ott van az a festő lány, aki gyerekszobák falára festene 3 topicban. Abból is elég lenne egyet meghagyni, mert már nagyon sok van és kezd áttekinthetetlenné válni. Gabi, nem lehetne a témákat ABC-be szedni? Aki nem napi vagy heti lekérdezést kér, sokkal hamarabb eligazodna.
Gabó
 


Szerintem az erről-arról rovatot bele lehetne építeni a többibe.
Gabó
 


Lányok, hol vannak az adatok a babát váró babanetes mamákról?
Gabó, kösz a jelzéseket, egyik hajnalban nekiállok. Akkor átrakom ABC sorrendbe.
Gabi
szerk
 


Gabi!
Osszegyujtom es tablazatba rakom az adatokat, holnap este elkuldom! Jo lezs igy? Ha nem irj!
egyebkent az anyasag tema alatt van az adatok topicban.
Moni
Moni
 


Kösz Móni, közben megtaláltam és örömmel látom, hogy milyen sokan vagyunk, érdemes volt abc sorrendbe szedni a témákat. Utána igyekszem gyorsan megcsinálni.

Közben szereztem egy táblázatot a PM-től az igénybe vehető lakásépítési,-vásárlási támogatásokról. Feltenni nem tehetem, de bárkinek elküldöm, aki kéri. Folyamatban a SZCSM- től egy tájékoztató füzet beszerzése a gyermekek után járó támogatásokról.
Ezek beszerezhetők a minisztériumok ügyfélszolgálatánál, ki is postázzák.
SZCSM: 311-8016 -on lehet kérni.
PM. (V. ker. József nádor tér 2-4.) ügyfélszolgálatánál lehet kapni.
Gabi
szerk
 


Sziasztok!

Ti mit szoktatok karacsonykor fozni?
Egyaltalan, erdekes lenne " megdumcsizni", persze csak ha kedvetek van, hogy ki hogyan teszi meghitte az unnepeket.
Lenne ennek a " temanak " jovoje?
Valoszinuleg uj TOPICot kellene nyitni neki, de sajnios nem tudom hiogy kell .

Edina
edina
 


Edina, menj rá az Ötletek-tippek témára. Az ehhez tartozó altémák (pl. konyha, háztartási praktikák)felsorolása után egy kis ablakban megjelenik, hogy új téma létrehozása. Ezt nyomd meg és ezután kéri a téma nevét és a témához az első hozzászólást.
Gabi
szerk
 


Szia, Gabi!

Elküldenéd nekem azt a PM táblázatot a lakásépítési stb. támogatásokról?

Előre is köszönöm!

Az SZCSM-től a gyermekek utáni támogatásokról szóló füzet tartalmát felteszed majd a Babanetre, vagy inkább rendeljem meg?

Köszi!

Üdv: Krisztina
Krisztina (Krisztina)
 


Gabi!

Bocs, az e-mail címem elfelejtettem megadni. Most pótlom.

Krisztina
Krisztina (Krisztina)
 


Jé, nem jelent meg a címben az e-mail címem. Megpróbálom még egyszer.

Krisztina
Krisztina (Krisztina)
 


Na, úgy látszik ez nem megy nekem. Akkor, Gabi, küldök neked egy e-mailt.

Krisztina
Krisztina (Krisztina)
 


Kedves Gabi!

Köszönöm szépen, megkaptam az e-mailt.

Gallainé Magdi
Gallainé Magdi
 


Kedves Gabi!

Én is köszönöm az információkat!

Üdv: KRisztina
Krisztina (Krisztina)
 


Szia Gabi!

Nagyon szépen köszönöm a táblázatot.

Üdv.:

Erzsi
Erzsi
 


Szia Gabi,
Elküldenéd nekem is azt a bizonyos táblázatot a támogatásokról? Előre is köszönöm
Zsóka
Zsóka (Zsóka)
 


Szia Gabi!
Nekem is elkuldened a fent emlitett tablazatot?
Elore is koszi!
Megkaptad a tablazatot az adatokrol? Megcsinaljam az uj jelentkezokrol is?
Moni
Moni
 


Kedves Gabi !

Én is szeretnélek megkérni arra, hogy nekem is küldd el a táblázatot.
Előre is köszi !

Szia
Szilvy
Szilvy
 


Zsóka!
Add meg légy szíves az e-mailed, vagy küldj nekem egy üzenetet, hogy el tudjam küldeni a táblázatot.
Gabi
szerk
 


Gabi!
Én is kérnék táblázatot!
köszönöm
Zsolt
Zsolt
 


GAbi !

Köszönöm szépen a táblázatot !

Szia Szilvy
Szilvy
 


Szia Gabi!
Csak futólag néztem be erre az oldalr, de a Gyed, Gyes témával kapcsolatban lenne egy kérdésem.Hátha tudsz válaszolni rá: 2OO1 júniusának végén jár le a Gyed-em, de még abban a hónapban megszületik az újabb baba (mint tudod). Kapom-e újabb 2 évig a Gyedet, ha igényelem? Pontosabban, beletartozik-e a biztosítási időbe a Gyed, Gyes ideje? Elbocsájthatnak-e ezidőalatt?

Előre is köszönöm :
Anna
Anna
 


Kedves Gabi!

Okt.20-án küldtem neked egy levelet, amit a "Rendelő" rovatba szántam, és "Tejallergia?" a címe. Erre nem kaptam választ sajnos, pedig a mai napig vártam. Valamit rosszul csináltam? A Rendelő rovatban a te címed volt megadva, hogy ott lehet kérdést feltenni. Mit tehetnék, hogy választ kapjak az orvostól?

Trixy
Trixy
 


Elnézést Gabi, nem néztem meg, hogy jól ment-e el az üzenet. Emilcímem a következő:
dersu@matavnet.hu
köszönöm
Zsóka
zs?ka
 


Kedves Trixy!
Utána nézek a kérdésednek, lehet hogy figyelmetlen voltam, előfordult már, hogy rossz mail cím volt megadva, és nem tudtam elküldeni, meg az is, hogy sokat késik az orvos a válaszzal.
Mindenképpen utánanézek.
Gabi
szerk
 


Jaj, de szep a kezdolap. Nagyon vartam mar hogy valahogy rendezodjenek a tablazatok, es ime! Jo munkat vegeztetek, es most mar melto megjelenese van a site-nak. Csak orvendezni es gratulalni akartam!
Kati
 


Kedves Gabi!

Nagyon-nagyon köszönöm! Esetleg, ha már nincs meg, elküldhetem mégegyszer.

Trixy
Trixy
 


Kati, nagyon köszönöm.

Trixy, felhívtam az orvost, aki azt mondta, hogy már megvan a válasz, csak még nem küldte el.
Reménykedjünk, hogy most már ideér.
Gabi
szerk
 


Gabi, az "Ünnepi készülődések, avagy hogyan születik pl.: egy meghitt karacsony este" c. topicba belekeveredett egy érdemleges téma az anyasági vizsgáról. Nyitni kellene neki egy külön topicot.
Gabó
 


Kedves Gabi,
sikerült névtelenül elküldenem egy kérdést a Rendelő rovatba arról, hogy hány császármetszéses szülést vállalhat max. egy anya. Nem tuzdom, névtelen kérdésre adtok-e választ a Rendelőben (gondolom, igen), ha mégsem, itt az emilcímem, légyszíves ide postázd: dersu@matavnet.hu
köszönöm
Zsóka
zs?ka
 


Gabó, ezt is jegyzem, csak pár napja nagyon le vagyok maradva.
Zsóka, akkor erre a kérdére majd kapod mailen is a választ. Természetesen mail nélküli kérdésre is adunk választ, azzal csak az a gond, hogy időnként kapok olyan válaszokat, amit nem nagyon lehet feltenni a rendelőbe, ezért jó ha van mail. (Pl az , hogy "igen", nagyon hasznos válsz lehet a kérdezőnek, de kicsit hülyén mutat a rendelőben.)
Egyébként ha valaki azt kéri, hogy egyáltalán ne jelenjen meg a babanetes a kérdése, akkor természetesen csak mailt kap.
Elkészült a táblázat, ma fogom feltenni. Adjatok tippeket, mi legyen a neve:babanet-család, babanet-klub, stb.
Gabi
szerk
 


Gabi!

Nem tudom mi van ma a gépemmel avagy a babanettel. Ha behívom a főoldalt, az összes ékezetes karakter helyett kocka jön be. Innen átlépve a társalgóba ugyanaz a helyzet. Ha a rendelőbe lépek, az jön rendesen. Innen a társalgó megint rossz. Viszont a rendelőből Open in New Window-val nyitva normálisan jön. Nem tudom, hol kell keressem a hibát, elképzelhetőnek tartom,hogy nálam történt valami, de fogalmam sincs mi lehet, amire a fenti teljes stimmel.
Ja, nagyon tetszik a táblázat, viszont figyelni kellene majd rá, hiszen máris van benne elavult info, hisz Hajnalkának (Napocska) már megszületett a babája. Nem tudom ezt Moni vállalta, avagy rádhárul, de jó lesz vigyázni, hisz mindenki életkora is időnként elavulttá válik...
Ildi
Pethes Ildikó
 


Kedves Gabi!

A főoldalon az írások néhol csúnyán egymásba szaladnak!

Üdv: Krisztina
Krisztina (Krisztina)
 


Ildi, Krisztina és még sajnos valószínűleg mások.
Ez a hiba két nappal ezelőtt előjött az én gépemen is, feltehetően összefüggésben a babaneten történt változással. Nagyon bánt a dolog és elnézést kérek, az hogy hol jön elő a hiba és hol nem, valószínűleg függ a browsertől és a verziótól. Sokat segítenétek, ha megírnátok (inkább levélben) a browser típusát és verzióját. Úgy tűnik, hogy a Netscape egyes verzióival van a gond.
A nagy idegességben elfelejtettem a táblázatot. Én szívesen fogadom a segítséget a módosítgatásban, az is felmerült, hogy olyanra kéne módosítani a táblázatot, hogy mindenki módosíthassa a saját adatát. Egyelőre azért nem így van, mert így könnyebb volt megcsinálni és mert nagyon kellemetlen lenne, ha valaki elkezdene "hülyéskedni"
Hajninak szeretettel gratulálok!
szerk
 


Kedves Gabi!
Meg tudnátok azt csinálni, hogy a táblázatban pl. a chat-es jelszóval módosítani tudja mindenki a saját adatát? Így más nem tudna vele "hülyéskedni".
Megkérnélek, hogy a táblázatba légyszíves tedd be az emilcímemet: szabozso@egon.gyaloglo.hu
köszönöm
Zsóka

MIndenki!
Aki tudja a másik emilcímemet, arra írjon, amin eddig leveleztünk. Mindkettőt megkapom.
üdv

Zsóka
Zsóka (Zsóka)
 


Zsóka, tényleg ez lenne a jó, de nem ígérem, hogy ez gyorsan megvalósul. Küldjétek nyugodtan, ha valamit módosítani kell
Gabi
szerk
 


Szia Gabi!

Van egy kis gondom. Mivel még nem chat-teltem ezért szerettem volna új néven belépni. De hiába próbálkoztam, mindig kiírta, hogy a nevemben hibás karakter (az elején és a végén is ") szerepel, annak ellenére, hogy én nem írtam oda. Mit tegyek?

Ani
Náfrádiné Tóth Anita
 


Kedves Gabi!
Örülök, hogy kész lett Babanet Család táblázat, nekem nagyon hasznos, mert kinyomtattam, igy mindenkit gyorsabban be tudok azonosítani. És jó érzés, hogy én is e Család tagja vagyok...Köszönöm.

Trixy
Trixy
 


Ani!
Nincs jobb ötletem, mint próbáld meg újra. Nem használtál véletlenül szóközt vagy tab karaktert?
Tehát azt nem írhatod pl, hogy Tóth Anita, csak így: Tóthanita.
Trixy, köszönöm.
Szerintem jó lenne képekkel bővíteni a táblázatot, persze a táblázatban csak link lenne a képre. Kéne néhány vállalkozó kedvű, aki fényképen is bemutatkozik. Mit szóltok hozzá?
Gabi
szerk
 


Gabi, jó ötlet, hogy fénykép is legyen a táblázathoz!

Olivérről és rólam nyugodtan beteheted az egyik nyaralási fotónkat, amit a Fényképtárba feltettem!

Üdv: Krisztina
Krisztina (Krisztina)
 

Vissza: Szerkesztõ

Jegyzetfüzet:

 

cron