Új privát üzeneted érkezett!

Kedves szerk!

Csatlakozom a rejtjeles üzenők táborába, lassan leszoktatom magam a hosszú magánhangzókról, de úgy tünik csak az ü és ö hoszzú megfelelöi hibáznak. A tesóm se szerette öket az általános iskolában, lehet ez a szerver is így van vele.
Kriszta
Kriszta
 


Bocs Kriszta, sajnos nem tudok okosabbat mondni, ismét jelzem a hibát. Volt egy idöszak, amikor ezek rendesen jelentek meg, és egyszer csak ismét rosszul, ettol még rejtélyesebb.
Bocsánat mindenkitol
Gabi
szerk
 


próba
xyz
 

 
 

Gabó, hogy lehet bekerülni a Babanetes családok közé?

Dia
Dia
 


Akár az anyaságon belüli adatok topicba, akár nekem mailbe, akár ide írhatod az adataidat, a lényeg, hogy tudomást szerezzek róla. Légyszíves jelezd, hogy pontosan milyen adatok szerepeljenek (pl. mail cím is).
Gabi
szerk
 


SZia Gabi!

Egy érdekesség (?)-re hívnám fel a figyelmeteket. Nem tudom, milyen alapon választódnak ki a rendelõben tanácsot adó személyek, orvosok, de megfigyeltem, hogy bõven nem ugyanazt mondják. Így most pl. olvashattam róla (a gyermekorvos válaszol), hogy 1 éves koron túl lényegében nem tanácsos szoptatni, meg, ugyanazon orvos szerint elválasztunk és szopás elõtt adunk fõzeléket. Ha viszont a másik rovatba (és másik szakértõhöz, Szoptatási tanácsok) kerül a kérdés, õ azt szokta írni, hogy nem elválasztunk, hanem hozzátáplálunk (fõzelék a szopás után, és végig mellett és nem helyett), meg hogy még a 10 hónaposan csak szopó babának sem lesz semmi baja, stb.
Ildi
Pethes Ildikó
 


Gabó, az anyaságba már beírtam, csak az emailt nem, az a következő: soosbobi@hotmail.com.

Köszi:

Dia
Dia
 


Kedves Ildi!
Tudom, hogy Szödy Juditnak és dr. Gömöri Ágnesnek (és általában gyermekorvosoknak) nem teljesen azonos a véleménye a szoptatásról. (Megsúgom, hogy két nögyógyászunknál sem teljes a nézetazonosság bizonyos kérdésekben.)Nagyon kiváló szakértöknek is lehet eltérö a véleménye, egyszerüen más szemszögböl látják a világot, mások a tapasztalataik stb. Én azt gondolom, hogy bármelyik nézetet vagy tanácsot követi egy anya, nem jól vagy rosszul, hanem másként dönt.
Egyébként ez nagyon érdekes vitatéma lenne, jó lenne megvitatni (nem itt, hanem valahol a gyermeknevelésben).
Gabi
szerk
 


Az elõbb úgy tûnt,hogy õ és û karakterkhez a Nézet>Kódolásban a Közép-Európai ISO-t kell kiválasztani és ki kell kapcsolni az Automatikus választást. Na most meglátjuk.
Gabi
szerk
 


Szia Ritasol!
Visszajött a neked küldött levelem, azért válaszolok itt.
Az a helyzet, hogy találtam egy másik Ritasol-t. Nem lehet, hogy egyszer
megváltoztattad a jelszót? És csak ezt a mail címet használod?
Kiadni más jelszavát nem adhatom, de nem te vagy a másik is?
Gabi
szerk
 


Gabi, van valami megoldás az emailküldésre a társalgóban feltüntetett címek esetében? Nekem még mindig nem sikerül, azt írja ki, hogy az emailcím és a profile nem elérheto. Mindennap próbálgatom, hátha, tegnap este Kadrinak pl. tudtam küldeni, ma is , de rajta kívül senki másnak.
Vagy lehet, hogy úgy látszik, mintha lenne megadva cím és közben nincs?
Kata
kata (kata)
 


Kata! Ha valaki azonosító+jelszóval lép be, akkor nem lesz elérhető az e-mailje. Erre én sem gondoltam, amíg valaki nem jelezte, de teljesen logikus, mert az e-mail cím lerontaná jelszó adta védelmet. Vagyis ha valaki azt szeretné, hogy lehessen neki innen levelet küldeni, be töltse ki a jelszót. Az azonosítóját jeslzó nélkül is használhatja.
Gabi
szerk
 


Köszi, Gabi, teljesen logikus, amit írsz. Nem lehetne ezt valami jól látható helyen közölni a többiekkel?
Kata
kata (kata)
 


Sziasztok,
ne haragudjatok, de nem egészen értem. Mi az hogy az emilcím lerontaná a jelszó adta védelmet??? A jelszó arra szolgál, hogy én pl. Kata nevében ne írhassak olyasmit, amivel másokat megsérthetek, és ezt aztán Katának tuladjonítanák. Erre szolgál a jelszó. Ha vki meg akarja adni az emilcímét, megadja, ha nem akarja, nem adja. Mint régen, a "változás elõtti idõkben" itt a babaneten. Az emilcímnek a jelszó átlali védelemhez semmi köze.
Üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Zsóka a babanet mindig így mûködött, csak régen senki nem használt jelszót, tehát ez a dolog nem jött elõ. Én továbbra is úgy gondolom, hogy a társalgó ilyen mûködése logikus, de természetesen más játékszabály is elképzelhetõ.
Annak nincs akadálya, hogy valaki a kereséshez használja az azonosító+jelszót, az üzenetküldéshez az azonosító+e-mailt. És akkor, legalábbis nekem most úgy tûnik, mind a kettõnek az elõnyeit kihasználta.
Gabi
szerk
 


Sziasztok!

Miért tilt ki a chat?
Névtelen
 


Kedves Névtelen !
Erre így nehéz válaszolni. Írd meg nekem levélben, hogy pontosan mi a gond, mi volt a jelszód, azonosítód, mit ír ki, hogy utána tudjak nézni.
Gabi
szerk
 


Mikor lesz a Babnetes Családok táblázat frissitése?

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Kata, nem kaptam új adatot. Én is tudom, hogy néhány baba lassan szaladgál, de még nincs a táblázatban hogy megszületett. Ha tudtok valakiről valamit, küldjétek el nekem, akkor biztosan nem kerüli el a figyelmem.
Gabi
szerk
 


Gabi!

Régebben volt egy lány aki írta, hogy figyeli az információka és o küldi tovább neked. O már nem muködik?
Mert, ha nem szólni kéne a lányoknak, hogy aki megszült vagy fel akar kerülni a táblázatba esetleg friisitést akar ha már rajta van közvetlenül írjon neked is. Mi olvassuk itt az infokat, de nem gondoltuk. hogy hozzád nem jut el!

szia

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Gabi!

Az origó csinált egy összeállítást hasznos (gyermektervezés, fogamzásgátlás, terhesség, szülés, gyerekegészségügy, szoptatás stb.) címekkel és telefonszámokkal. Én most nem ellenõriztem, hogy az itt elérhetõ gyûjteményekben mind megvan-e, de esetleg érdemes valahova betenni az õ gyüjteményüket is. A link:
[url=http://www.origo.hu/csalad/szuloknek/010207telefonnotesz.html" TARGET="_top]http://www.origo.hu/csalad/szuloknek/010207telefonnotesz.html[/url]
(sajnos a babanetet még nem írták be ebbe a noteszbe...)
Ildi
Pethes Ildikó
 


Pontosítok. Van olyan link, ami idehozza az embert. (SZületéskalauzból kerültem ide.)
Ildi
Pethes Ildikó
 


Kösz Ildi. Már láttam azt címgyûjteményt. A legtöbb elérhetõ a babanetrõl is, vagy a netkönyvtár megfelelõ helyérõl, vagy a Nem vagy egyedülbõl. Viszont tényleg nagyon jó lenne egy intézmény adatbázis, és akkor ezek az információk könnyebben megtalálhatók lennének. (Egyébként a babanetre is mutat két cím, az Aktív Szülés Centrum és az MPPPOT). Arra kérlek benneteket, hogy ha tudtok olyan intézményeket,pl. sportegyesület, bolt, alapítvány, stb. ami hasznos lehet, küldjétek el nekem, és szép lassan el kezdem éptítgetni ezt az adatbázist. Most is kérdezte egy mama pl. hogy Komárom környékén hova lehet babaúszásra vinni a babát vagy hol lehet szója mentes élelmiszert vásárolni. Bp-en már tudok néhány uszodát, de máshol nem (igaz, nincs messze Komárom). Még az elején nagyon sok alapítványt, egyesületet megkerestünk, de 2-3 reagált összesen.
Zsolt küldött egy összeállítást a GYED-rõl, felteszem jól elérhetõ helyre, és köszönöm az érintettek nevében is.
Gabi
szerk
 


Gabi itt egy link gyüjtemény

[url=http://www.min.hu/terh.htm" TARGET="_top]http://www.min.hu/terh.htm[/url]

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Bocsánat ez a jó csak elkapkodtam

[url=http://www.min.hu/beteg.htm" TARGET="_top]http://www.min.hu/beteg.htm[/url]
bigacsiga
 


Gabi,
A La Leche Liga Magyarország honlapja : www.extra.hu/lllhu/lllhu.html
Bóbita
Bóbita
 


Bigacsiga Kata, nagyon köszönöm, ezt a linket nem ismertem. Ennek a helye is a Nem vagy egyedül rovatban lesz, az lényegében egy linkgyûjtemény, egyesületek, alapítványok honlapjai érhetõk el onnan. Köztük a La Leche Liga is. Köszönöm, Bóbita
Gabi
szerk
 


Kedves Gabi

Utobbi idoben megszuletett babak akik feliratkoztak Babanetes csaladok listara. Remelem senki nem sertodik meg , hogy en tudatom veled, hogy a tablazatott at tud vezetni.

Kadri akinek babajat marcius 4 -re vartuk a lista szerint 2001 februar 16 szuletett a kisfiu a nevet meg nem tudom.

Begitter Hedvignek Hédinek 02.14-én kislánya szuletett Lili a picurka neve.

Szabóné Dósa Annanak (Anyanyanya) február 2-án megszületett kicsi fia akit Szabó Tamásnak hivnak.

Elkovetkezo napokban meg sok baba megerkezeset varjuk.

Hajnalka
napocska (napocska)
 


Gabi

Egy otletem tamad, idonkent szoktak kerdezgetni hogy kerulhet be valaki a BABANETES CSALADOK tablazatba, mi volna ha tablazat aljara belinkelned topicot es oda irnad aki szeretne ide bekerulni az ide irja be adatait. Igy biztos hogy ujak is konnyen megtalaljak jeletkezesi lehetoseget.

Hajnalka
napocska (napocska)
 


Szia Gabi!

Arra amit a Hajnalka írt már én is gondoltam, de esetleg lehetne ez a link az ami egy kérdoívre mutat akkor nagyjából mindenki azonos kérdésekre válaszolna. Persze csak arra amire o akar. Nem lenne kötelezo kitölteni 100%-osan. Azért lenne célszerubb, mert sokan x napon beírják hogy 2,5 éves gyerek utána meg nem lehet követni, hogy most mennyi idos is??? Vagy mielott hozzá szólók valami témához megnézhetném ki o, mekkorák a gyerekei, merrefele lakik. Egy csomó ido arra megy el, hogy egymástól ezt kérdezgetjük többször is, mert az egész topicot nincs ido elejétol végéig elolvasni.

Szia

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Hajnalka és Bigacsiga, mind a kettőtöknek köszönöm. Tényleg ez jó ötlet, megpróbálom minél előbb elérni, hogy legyen egy form a táblázat mellett. Addig meg a valóban a topicot oda linkelem.
Gabi
szerk
 


Kedves Szerkeszto(k)!

Budapesti, 28 hetes kismama vagyok. Olyan tornázási lehetoséget keresek, ahol foleg a légzogyakorlatokat sajátíthatnám el, mondjuk a párommal együtt. Mivel még dolgozom, így 17.00 után tudnék csak tornázni. Nem tudtok ilyet véletlenül? Elore is köszi Kriszta!
Kriszta
 


Kedves Kriszta, sajnos nem tudok segíteni. Ajánlani akartam a kismama torna topicot, de láttam, hogy ott már próbáltad. Az a helyzet, hogy az információkat én is nagyon sokszor innen a társalgóból szedem.
Gabi
szerk
 


Kedves Gabi! Nem talalja a kepunket a gep. A babanetes csaladok kozott, nem lehet megnezni. Tudnal valamit tenni azert, hogy lathato legyen?
Moni(Kovacsne)
Moni
 


Moni, az volt a gond, hogy a szervercserekor a társalgóban lévö képeknek új címe lett, de persze elfeledkeztem róla. Remélem, most már rendben van.
Kösz, hogy szóltál.
Gabi
szerk
 


Tegnap kapcsolódtam be a levelezésbe, s akkor volt a három gyerekeseknek egy témacsoport. Most nem találom. Én csinálok valamit rosszul?
Dokacsa
 


A bal oladalon a Témáknál nézd meg a Gyermekek cimszót és az alatt van.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Gabi!

Jó lett a nyitoldal!
Klassz!

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Gabi, ha csak valtoztatni szeretnek az adatokon, akkor is minden rublikat ki kell tolteni, vagy csak azt, amelyiken valtoztatni szeretnek, a Babanetes csaladok kozott? Nekem a mail cimem valtozott meg.
Moni
Moni
 


Sziasztok! Csak kipróbáltam ,hogy működik e az azonosítóm.
judoma (judoma)
 


Moni, csak azt, ami változott és természetesen ha valaki nem akarja megadni mondjuk a lakóhelyét, akkor nem tölti ki. Az elküldött adatok egy fájlba kerülnek és én rakom át onnan a táblázatba.
Gabi
szerk
 


Kedves Gabi!
Néhányan a babanet chatről nagyon szívesen találkoznánk a nyáron -még a külföldiek is hazajönnének- egy jól szervezett piknikre!
Ötletként felmerült a hajógyári szigeten lévő Honvédségi üdülő, ahol kellemesen meg lehetne szervezni ezt a találkozót! Lehetőség van szerintem egy hosszúhétvége eltöltésére is, mert vannak faházak is! Szerintem anyagilag nem is lenne nagy teher a szerkesztőségnek, mert a belépőket kifizetnénk, az ennivalót meg mgunk hozhatnánk! Ha segíteni tudtok, kérjük irjatok meg!
Katalin
 


Gabi!

Többen gondolkodunk egy topicon, ahol az orvosokkal (nem a babanetesekkel, hanem ált.) való negatív tapasztalatainkat megírnánk, összegyûjtenénk, hogy kit nem ajánlunk. Viszont felmerült bennünk, hogy ez nem hordozza-e valamilyen jogi következmény lehetõségét. Nem szeretnénk ha ebbõl bármelyikõnknek ill. a babanetnek kára lenne. Ezért kérdeznélek, mi a véleményed, milyen formában nem vagyunk jogsértõek ebben a dologban? (pl. ne írjuk le a doki nevét, csak a kórházat vagy hasonlók)
Köszi!
Ildi
Pethes Ildikó
 


Katalin!

Olvastam a picnic-ötletről, amit a Hajógyári szigetre terveztek. Szívesen segítek a szervezésében, tekintettel arra, hogy a szigettől kb. 10 percre lakom, a III. kerületben.

Rita
ritasol
 


A piknikrõl: jó ötlet, talán fel kéne vetni egy külön topicban. Abból kiderülhetne, hogy hányan érdeklõdnek és az is, hogy kik tudnak segíteni a szervezésben. A kiadó anyagi támogatásával kapcsolatban nem vagyok optimista, de utánamegyek.
Gabi
szerk
 


ISMERJÜK MEG EGYMÁST- NYÁRI BABANETES TALÁLKOZÓ és úgy tünik sokan érdeklödnek!
Névtelen
 


A nyari talalkozo nagyon lelkes tamogatoja vagyok! Valoban jo lenne kulon topicot szentelni neki, hogy azon belul megvitathassuk az igenyt (amivel kapcsolatban nincsenek ketsegeim) es a reszleteket, mint pl. idopont. Aki olvassa... adja tovabb az otlet hiret a tobbi babanetes ismerosnek! Hajra!!!!!
Szabo Beck Katalin (katal
 


Kedves GAbi! Hogy lehet megtalálni egy lismamát, ha nem érem el az E-mail címét, bár egyik topicban aláhúzott a neve. Akit keresek: Liesel.
Köszönöm a segítséged! Csilla
csilla (csilla)
 


Gabi,
mar regota akartam gratulalni az jo munkahoz, amit a nyitooldallal csinaltatok! Kerlek add at kukacmatyinak, es masoknak, akiknek a keze munkaja, az elismerest! Nagyon jo a szinvilaga, es a kulonbozo surusegu csikozas hasznalata! Tetszik, hogy "bekeretezodtek" az osszetartozo temak, nagyon jol attekinthetove valt a szerkezet igy! Profi, hogy a linkek toltodnek be eloszor! A szoveg "allignment" is jo, es nem ernek a tablazat kereteihez! Nagyon szep!!!!

Egyetlen problema a bal felso sarok un. l.gif-jevel van, ami sehogysem akar letoltodni! Ellenorizzetek, jo-e az a link!

Kulonben nagyszeru munka!!!!
Szabo Beck Katalin (katal
 


Csilla, megtaláltam a címet, de mivel nem hatalmazott fel, hogy nyilvánosságra hozzam, elküldöm neked levélben, remélem ezért nem fog haragudni. És remélem neked küldöm, nem egy másik Csillának , légy szíves jelezd vissza, hogy jó helyre küldtem.
Katalin, nagyon köszönöm. A bal felső sarkot megnézem, de idáig nem vettem észre. A nyitólap designja egyébként Tóth Judit munkája, biztosan örülni fog az elismerésnek.
Gabi
szerk
 

Vissza: Szerkesztõ

Jegyzetfüzet:

 

cron