Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Jól vagytok? Anna túl van a szurin. Most sem sírt! Anna a szurikirálynő! Remélem jól vagytok.
borkaborka
 
 


Sziasztok!
Borka! Nagyon ügyi Anna. A dokitól kérdezted a kajálást? Mit mondott? Szerintem tudja, hogy mennyi kell neki.
Milánnal mi is voltunk tegnap mérésen. 7440 gr. 69 cm. Azt mondták tök szupi méretei vannak. Háát. Mikor Gergő fél éves volt akkor volt 7710 gr. és 68 cm. Na jó ő tápos volt, meg minden gyerek más.
A párodéknak gratula a sikerekhez.
Sagica! Tesódék közel laknak hozzátok?
Ja igen a mail címem: l20030419@freemail.hu

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Hello! Tényleg nem is mondtam Anna méreteit: 6170 gr és 62,5 cm. Geromilo az email címednél a 2-es előtt mi az a vonalka? Kell oda vagy csak simán 20030419?
borkaborka
 
 

 
 

Sziasztok!
Borka ha rákattintasz, elméletileg egyből tudsz írni nekemKép Egyébként egy kis L betű.

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Sziasztok!


Megkaptam a képeket csak az a böki, hogy az enyém nem megy el félúton egyszerűen leáll és hiába várok nem tölt tovább. A hétvégén itthon lesz a bátyám hátha a segítségével sikerül.
Borka, Anna nem lázasodott be az oltásra? Én attól tartok, hogy Enikő pont karácsonyra lesz beteg mivel a párom meg van fázva, sajna a lakásból nem tilthatom ki, úgyhogy várom mikor jelentkeznek a tünetek. Igaz , hogy adom neki a Vitacolan-t, de szerintem az nem nyújt teljes védelmet.
Ti beoltattátok a gyerkőcöt influenza ellen? Mi a véleményetetk erről az oltásról?
Én a takarítást még mindig nem tudtam befejezni, igaz már csak a konyha és az étkező van. A karácsonyi ajándékokat sem vettük még meg pedig nem szeretem az utolsó pillanatra tenni. A párom a jövőhéttől sűrűbben fog dolgozni úgyhogy még ritkábban tudok majd jönni.
Geromilo, szerencsére nem lakunk messze a tesómtól , gyalog kb 20-25 perc. A párom mondta , hogy karácsonyra vegyünk egy gépet, szerintem ráérünk ha a gyerkőc iskolás lesz, mert ami most szuper gép 5 év múlva ócskavas lesz. Nagyon bosszant, hogy nem ment el a kép, lehet, hogy még megpróbálom. Mi lehet a gond? Mindegy így jár aki számítógép analfabéta.
sagica
 
 


Sziasztok! Most van időm nyugodtan írni. Délelőtt elsétáltunk néhány bútorboltba nézelődni, Anna addig aludt, aztán anyukáméknál ebédeltünk. Szerencsére ma nem kellett bemennie dolgozni, majd jövő héten vasárnap lesz soros. Annát otthon hagytuk nála, így tökéletes a mamázás-unokázás. Mi pedig hazajöttünk pihizni, párom szunyókál, én meg netezek egy kicsit. Lehet, hogy egy honfoglalót is megengedek magamnak, bár valószínűleg jól elvernek. Délután 4 körül visszamegyünk anyuhoz, Annát megetetem, aztán benézünk a Tescoba, anyu azalatt haza tolja Pannavárit. Furcsa, hogy időnként a hócipőm tele vele, aztán most itthon vagyunk, nyugalom, de azért hiányzik. Üres a kiságya.Sagica! Anna nem lázasodott be, semmi baja nem volt oltás után. Igaz, ez az új oltóanyag, amivel a novemberben született babákat oltják, a régit, már nem fogják használni. Ezután a babák 11 oltást fognak kapni, az eddigi 15 helyett. Anna is kettőt kapott volna most, de én inkább megvettem neki az újat, 7000 forint volt, de így utólag megérte. Most megveszem az 5 hós oltást is, gondolom az is ilyen jó lesz. Remélem.Küldök mindkettőtöknek fotókat magunkról. Szép vasárnap délutánt nektek.
borkaborka
 
 


Sziasztok!

Megkaptátok a fotóimat?Elvileg azt írta, ki hogy elküldte. Jó neked , hogy már az új oltóanyagot kapjátok. Nekem a 4és 5hónaposra is hőemelkedése lett. Sajna bejött amire számítottam Enikő taknyol, a párom lázas és hány így hazaköltöztem a gyerekkel anyukámékhoz, mert nem szeretném a karácsonyt kórházba tölteni. Nagyon rossz így de nem merek kockáztatni, a gyerek érdekében kibírjuk külön. Holnap elmegy a dokihoz majd ő megmondja hazaköltözhetünk e. Megyek mert felkelt. Sziasztok
sagica
 
 


Sziasztok!
A takarítással sehogyan sem haladokKép
Sagica! Csak a manó szeméig jött a képKép Nem tudjátok esetleg kicsinyíteni? Mielőbbi jobbulást nektek!
Borka! Milán sem lázasodott be egy oltásnál sem. Talán az 5 hósnál volt egy igen enyhe hőemelkedése. Nagyon szép baba AnnaKép

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Hello! Megkaptam mindkettőtöktől a fotókat, tök jó, hogy így már láttalak is benneteket. Sagica remélem hamar meggyógyultok! Geromilo ne izgulj, haladni fogsz a takarítással. Karácsonyra rendben lesz minden. Nálunk semmi különös nincs, Anna tegnap megint nem volt hajlandó enni, csak bőgött, aztán aludt, aztán evett fél 10-kor. Mindig arra gondolok, hogy nem is érdekel, aztán mégis elrontja az estét. Ez van.
borkaborka
 
 


Sziasztok!
Borka neked teljes kép ment Sagicától? Az én rendszeremmel lenne baj?Kép

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Szia Geromilo! Igen, nekem teljes kép jött. Rajta volt az egész család.
borkaborka
 
 


Sziasztok!

Voltunk a dokihoz semmi baj csak egy kis takony.
Többször kell megnyitni és bejön az egész kép én is így jártam a Borkáéval.
sagica
 
 


Sagica!
Sokszor megnyitottam de semmiKép
Elküldenéd mégegyszer?

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Sagica!
Mostmár láttamKép Örülök, hogy nincs nagyobb baj.
Borka!
Alvás?

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Sziasztok!

Nyakunkon az ünnep és én még nem vagyok kész a takarítással, sőt az ajándékvásárlással is le vagyok maradva. Ma vége a karanténnak hazaköltözünk. Délután sterilizálom a lakást. Már alig várom. Olyan furcsa, hogy ez volt az otthonom 25 évig mos mégsem érzem igazán jól itt magam. Pedig itt van anya segít, mégis jobb otthon egyedül küszködni. A barátnőm fog vigyázni a gyerekre mivel a párom dolgozik. Eddig mindig anya vigyázott rá remélem elmarad majd a barátnőmmel.
Nekem már nagyon karácsonyi a hangulatom. Ti hogy vagytok ezzel? Kaptam a jézuskától egy biciklit.
Geromilo, mi a fát damillal rögzítjük a fűtéscsőhöz. Nálatok nem jó ez a megoldás?
Borka,Anna babáról mikor küldesz képet?
Sziasztok
sagica
 
 


Sziasztok! Alvással mostanában nincs gondom. Van úgy, hogy többször felébredek és aztán nehezen alszom vissza, de az emberi szervezet csodálatos, mert hihetetlenül képes alkalmazkodni a körülményekhez. Szóval kevés alvással is elvagyok napközben. Anna 2. napja nem ébred fel éjjel annyira, hogy meg kelljen etetni. Szóval 2. napja szopizik este 8-kor, aztán reggel 7 körül. Nagyon örülök neki, de azért kész pénznek nem veszem. Fú de klassz egy bicikli! Én tavasszal fogok újat venni, mert sajnos a régit ellopták a ház udvarából. Igaz még 14 éves koromban kaptam, még akkor jöttek divatba a monten bykekok, de nagyon jó állapotban volt. Sebaj, most az újon már lesz gyerekülés is és tervezem, hogy apa is kap egyet. Még nekem is van néhány ajándék, amivel el vagyok maradva, de jövő héten már kész leszek mindennel. Sagica te Annáról egy képet sem kaptál? Pedig mindkettőtöknek küldtem vagy 8 képet. Geromilo te láttad őket? Sagica akkor elküldöm még egyszer őket. Na sziótok.
borkaborka
 
 


Sziasztok!

Borka, megkaptam a képeket, Anna gyönyörű baba, és szó mi szó az apukája is igen jóképű. Szerintem a baba hasonlít a párodra, bár nem mondanám ,hogy tiszta apja.
Már alig várom a tavaszt, hogy Enikővel kerékpározhassak. Mi anyagi megfontolásból vettünk télen biciklit, úgy gondoltuk ilyenkor nem emelik az árát mert télen kevesen vásárolnak.
Karácsonyra kérek fényképezőt, mivel nekünk hagyományos van, és küldök pár friss képet. Mindkettőtöknek küldtem egyet Enikőröl.
sagica
 
 


Sziasztok! Váó a páromnak biztos hízik majd a mája, ha megtudja, hogy dicsérted. Ha-ha. Nekem is tetszik. Februárban lesz 43 éves, szerintem nem látszik rajta. Pörögnek ezerrel a napok. Készülünk a szünetre és a karácsonyra. Lassan be kéne csomagolni az ajándékokat, mert kifutok az időből. Holnap délelőtt beszaladok a városba, meglepem magam valami szexi felsővel, apukám addig vigyázz itthon Annára. Szerdán kimegyünk a suliba, megnézzük a karácsonyi ünnepséget, aztán megesszük a karácsonyi halászlét a kollégákkal. Annát is visszük. Csütörtökön át kéne menni Pécsre Annának venni néhány dolgot: etetőszék, bébikomp ilyesmik. Szerencsénk van, hogy 2 nagypapája, 2 nagymamája, 2 dédimamája és egy ükmamája jelentősen szponzorálják a prücsköt. Van, hogy Annától szoktunk kölcsön kérni. Pénteken apukámat kéne felköszönteni, mert szerdán szülinapja lesz, csak aznap nem érünk rá. Szombaton pedig már szenteste. Anna 5 hónapos lesz aznap. Nagyon múlik az idő. Mindjárt itt a tavasz. Éljen! Puszillak mindkettőtöket.
borkaborka
 
 


Sziasztok!
Ma 8 hós Milán és azzal lepett meg bennünket, hogy körbe sétált az ágyikójában, majd mikor kivettem a mi ágyunknál is lépegetett oldalra! (persze kapaszkodva) Kép
Takarítást feladtam. Sem időm, sem energiámKépKép Ahol látszik és kész.
Hihi: Nekünk milyen bicikli kelleneKép Elöl egy ülés, meg hátul egy ülésKép
Nem tudjuk kikötni a fát, mert nincs helye ottKép
Bevásárlás sehol. Nekünk senki nincs aki tudna vigyázni a két kölökreKép Anyósék betegek, bnőmék nem érnek rá, bébiszitterre nincs pénzKép Na majdcsak lesz vhogy.
A karácsonyi hangulat nállam annyi, hogy elegem van az egész hercehurcából és alig várom, hogy túllegyek rajta. A mindennapjaink is totálisan szétcsúsztak, nembírom ezt a pluszhajtástKépKép

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Sziasztok!

Borka, te már igazi karácsonyi hangulatban vagy. Én is nagyon szeretem. Olyan igazi békesség és nyugalom tölt el ilyenkor. A fenyő illatát pedig egyenesen imádom. Még a barátnőmnek nem vettem ajándékot egyébként mindennel megvagyok. A bébikompnak nem néztél még utána? Sok gyermekorvos nem ajánlja, és nagyon sok anyuka van ellene. Én a neten olvastam, meg egy ismerősömnek is van negatív tapasztalata. Most nincsidőm leírni , de lehet, hogy még ma visszajövök. Szerintem az anyuka dolgát nagyon megkönnyítí a bébikomp de a babának nem jó. Enikő is felnő nélküle. Megyek fürdetni.

Sziasztok!
sagica
 
 


Hello!

Szóval sajna szakszerűen nem tudom megfogalmazni, de a négykézlábjárás a törzsfejlődés része, ezért jó ha a gyerek először négykézláb jár. Állítólag így fejlődik tökéletesen és párhuzamban a két agyféltekéje. Én ellene vagyok, de van egy ismerősöm akinek kompos volt a gyerek 9,5 hónaposan már járt, és most három éves, de agyilag a koránál jóval előrébb jár. Nagyon okos gyerek, és rendkívűl könnyen tanul. Van egy másik ismerősöm akinek kompos volt a gyerek , dixlesiás(nem tudom, hogy kell helyesen leírni)lett. A fejlesztőpedagógus szerint ebben , persze sok más tényező mellett szerepe van a kompnak is.
Szerintem anélkül is meg lehet lenni, de persze ez mindenkinek a saját dolga. Nem tudom melyik oldalon olvastam róla , nézz utána. A szakemberek talán jobban leírják az előnyeit és a hátrányait.
sagica
 
 


Sziaasztok!
Ma jobb a kedvemKép Nekem is hiánycikk még 1-2 ajándék, de a fontosak már megvannak.
Borka a kompot én sem javaslom! Semmi értelmét nem látom. Járóka? Véleményem szerint a lakás szaladhat, de a gyerekeim csak egyszer picik-kicsik. Hidd el meghálálják a törődést;-) De természetesen a ti döntésetek!

Mindenkinek Kellemes Karácsonyt kívánok!!!

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Sziasztok!

Békés Boldog Karácsonyt kívánok!
sagica
 
 


Sziasztok! Boldog karácsonyt! A kompot csak amolyan felsorolásként írtam, hogy Pécsen meg lehetne nézni. Nem biztos, hogy lesz is. Egyébként én ezt is belemagyarázásnak érzem. szerintem semmi köze nincs a dislexiához, én is pedagógus vagyok. Persze hogy nem kell a gyereknek egész nap a bébikompban lógni.Ez már megint roppant okos és modern világunk baromsága. Biztos hogy felnő nélküle egy gyerek és felnő benne is. Az viszont igaz, hogy kevés ideig használja az ember, mert a gyerekek hamar megtanulják a dolgokat. Anna most kezdett el most már tudatosan a hátáról a hasára fordulni. Tegnap pedig már torna gyakorlatát is bemutatta nekünk. Mindkettőnk szeme láttára a fotel sarkából levetette magát a földre fejjel előre szaltót vetve. Hihetetlen volt, a másodperc töredéke alatt, egy méterre voltam tőle. Szerencsére egy párna volt a fotel előtt, arra ment a fejes és már gördült is a hátára. Most kizárólag csak a földön a játszószőnyegén szórakozhat. Meglátszik, hogy tesis az apja. Meg sem lepődött. A karácsony első napjai nekem is az idegeimre mentek: rohanás, stressz, idegeskedés. Most már megnyugodtam. Puszi nektek
borkaborka
 
 


Sziasztok!

Hát ez a karácsony is hamar elmúlt. Három napig ettünk , ittunk, pihentünk. Én a húsra már rá sem bírok nézni. Olyan rossz , hogy hetekig készültünk és ennyi már vége is.A gyerkőc kapott egy rakás játékot. Lassan már nem férünk a játéktól és még egy éves sincs. Vissza a hétköznapokhoz, holnap takarítás , mosás.
Sajna most én vagyok beteg, Enikő biztos elkapja. Már előre félek, egyik takonyból ki másikba be. Szerencsére az utolsó náthát gyógyszer nélkül kihevertük, remélem most is így lesz.
Sziasztok!
sagica
 
 


Helloka! Hát igen az ünnepeknek mindig hamar vége. Anna is kapott egy csomó játékot, most alszik a lelkem. Megint gyorsan elmúlt egy év, de sebaj. Szerintem ilyen gyorsan múlik majd a következő is. Anna fél éves lesz, pedig mégcsak most született. Sagica siessetek meggyógyulni!
borkaborka
 
 


Sziasztok!

Nagyon eltűntetek, mi van veletek?
Boldog Új Évet Kívánok!
sagica
 
 


Sziasztok! Én itt vagyok. Jól elmúltak az ünnepek! Kissé szomorú vagyok, mert megint visszatérnek a szürke egyhangú napok. Apa holnap már dolgozik, megint jórészt egyedül leszünk. A párom most intézi a templomban a keresztelőt. Januárban szeretnénk már végre túlesni rajta. Ha rajtam múlna, nem keresztelném meg, de sajnos anyós bigott vallásos. Szóval kénytelenek vagyunk. Én csak meg vagyok keresztelve, de aztán sose jártam hittanra, nem voltam elsőáldozó meg ilyesmi. A páromnál mindenki végigjárta a fokozatokat. Szóval keresztelő lesz, de aztán ha Anna nem akar tovább menni, nem fogom kötelezni rá. De már most feláll a hátamon a szőr, hogy nálunk fog tömegelni a párom fél családja. Ja, egyébként boldog új évet! Szilveszterkor sajnos itthon voltam Annával, anyu vigyázott volna a csajra, de nem akartam elmenni, semmi újévi hangulatom nem volt. Így a párom nélkülem ment egyesületi buliba, bár nem szívesen. Majd folytatom, de Anna itt van az ölemben és nem hagy.Kép Kép Kép
borkaborka
 
 


Sziasztok!

Vége az ünnepeknek, éljenek a szürke hétköznapok! Mi sem voltunk sehol bulizni, még túl kicsi, hogy éjszakára itthagyjam. Mi éjfélkor már aludtunk, csak megböktem a párom éjfélkor, hogy BUÉK és aludtunk tovább.
Keresztelő: Nálunk nyáron volt pont a legnagyobb melegben. Előtte egy hétig takarítottam , anya sütött , anyós főzte az ünnepi menüt. Aztán fél napig csak mosogattam és az asztalokat , székeket , tányérokat pakoltam haza anyóséknál, mert nekem sajna semmiből nincs csak hat darab. Azt mondtam, hogy nálam soha többé nem lesz ilyen banzáj, de most már azon gondolkodom , hogy a szülinapján csapunk egy nagy bulit.
Látom Annának tetszett a karácsony és az ajándékok.Enikő nem tudta mire vélni a rengeteg új játékot. Majd jövőre már ő fogja kérni. A fenyőt nagyon szerette volna megfogni, hogy mi lehet az.
Nekem nagyon hullik a fám így nem várom meg a Vízkeresztet. Holnap repül kifelé. Már alig várom , hogy tavasz legyen és kipróbálhassam az új bicómat. Nektek hozott valamit a Jézuska?
Itt nyakig járunk a sárba és latyakba, felétek milyen az idő? Alig tudtam anyáig eltolni babakocsival.
Geromilo, hogy teltek az ünnepek?
sagica
 
 


Hello. Nálunk is nagy a latyak és ma is esett az eső. De mindennap megyünk sétálni, ma kicsit eláztam. Én is nagyon várom már a tavaszt. mint kiderült a keresztelő létrehozása is bürokrata papírügyek nélkül nem is lenne igazi. Merthogy a pap szabadnapos, nem is oda tartozunk, ahova gondoltuk, akkor kérjünk engedélyt, fizessük ki gyorsan az egyházadót, szóval az egésztől hányok. a mosogatásos, főzős banzájt kihagyjuk. Étteremben ebédelünk, mert senkit nem akarok ezzel terhelni, az egésznek nem lenne ünnepi hangulata, meg aztán helyünk sincs akkora. Sok mindent kaptam karácsonyra. Páromtól egy sportkabátot, még a mérete is jó, egy nivea nappali arckrémet és egy általa szerkesztett szexbérletet, amit bárhol, bármikor használhatok vele. Ezenkívül beállított egy házimozival, amire összespórolta a pénzét. Anyutól ágyneműt és takarót és egy ezüst nyakláncot, na meg rengeteg pipere cuccot innen-onnan. Geromilo remélem jól vagy.
borkaborka
 
 


Sziasztok!

Nem vesztem elKép
Minden rendben volt addig míg 26-án el nem mentümk anyósékhozKép Olyan depis lettem, h még netezni sem volt kedvem.
Karácsonyra 4 napig beszereztünk egy csepp műfenyőt. Gergőt meggyőztük, h a Jézuska hozta a fát meg az ajándékokat is, erre anyósék:" nincs Jézuska. Ki mondta neked, h ő hozza fát, meg az ajándékot?..." a többit nem hallgattam meg. Ja meg ilyenek:"Látod a mi fánk mennyivel nagyobb a tiéteknél?! Kaptál már ekkora kamiont? Kaptál egyáltalán vmit anyádéktól?"
Jók mi?KépKépKép másnap du. haza is jöttünk.
Szilveszter is jóltelt. Milán éjfél előtt 10! perccel aludt elKép Mi is itthon vtunk. Koccintottunk egy pohár pezsgővel aztán...Kép
Karácsonyra A páromtól egy edénykészletet kaptam, anyóséktól egy pulcsit, meg (kettőnknek) egy ágyneműt. A párom tőllem is meg anyóséktól is pulóvereket kapott. Gergőnek mi legot, kisautót, meg ruhát vettünk, anyósék biciklit, kamiont, meg rendőrautótadtak.. Milán zörgő kockákat, meg ruhákat kapott tőlünk, anyóséktól csörgőt, kisautót, meg ruhát kapott. Na meg mindenki kapta a fátKép
Mivel nem volt erőm még főzni is, így anyósék káposztáját ettük, aminek következménye lett egy egész napos hasmenésKép Kissé zsíros volt a mi kimélt gyomrunknak.

Borka tündéri a lányotok!

Felénk is csak esik meg esikKép Külön jó a depimnekKép

Nállunk egyik gyerkőc sincs megkeresztelve. Mi úgy döntöttünk majd felnőttként eldöntik akarják-e. Én is 14 évesen lettem megkeresztelve.

Puszi nektek: Zsú

Majd igyekszem sűrűbben jönniKép

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Sziasztok!

Na most meg ti tüntetek el?

Üdv: Zsú

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Sziasztok! Nincs sok időm írni, de azt azért megírom, hogy Geromilo leírásod alapján az anyósod egy oltári nagy bunkó. Már bocsánat, de elképesztő! Szegény! Nagyon sajnállak. Puszi nektek, holnap talán bővebb leszek.
borkaborka
 
 


Sziasztok!

Ma én is csak beugrottam, sajna sietnem kell haza, mert a párom vigyáz a gyerkőcre, és 3,30-ra mennie kell dolgozni.
Enikő mostanában nagyon rossz, minden este óriási cirkusszal alszik el, már teljesen kiborít, előre rettegek az estéktől, pláne mikor egyedül vagyok mint ma is .
sagica
 
 


Sagica! Ha ez vigasztal, én is teljesen kész vagyok. Annához kb. 8-szor kell bemenni éjjel, egyszerűen elegem van belőle. Utálok minden napot, nem tudok mosolyogni. Sajnálom a férjem, aki próbálkozik, de őt is csak elmarom magamtól. Ma már felvetette, hogy szedjek gyógyszert. Semmihez nincs kedvem, napokat tudnék egyedül a négy fal között tölteni. Leginkább magamat utálom.
borkaborka
 
 


Sziasztok!

Látom mindenkit elért a téli depiKép
Én is elhamarkodottan jelentettem ki, hogy jobb a hangulatom.
Milán is ue-t a "hisztit" vágja le este és éjjszaka. Bezzeg Gergő már alszik este 10-től reggel 7-ig 8-ig. Én meg 9-kor is alig bírok kimászni az ágyból.
Na már január van lassan itt a tavaszKép
Üdv: Zsú

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Sziasztok!

Szerencsére nekem éjjel nem kel fel, csak este csinál cirkuszt az elalvásnál, már ott tartunk, hogy minden este a kiságyba üvölt egy órát, aztán kiveszem és nagynehezen elalszik. Mindez kb 23.30-ra esik. Kicsit kimerít ez az állandó hiszti, és nagyon sajnálom mikor a kiságyba sír. Szerintem én jobban szenvedek mint ő, de nem akarom , hogy elkapjon. Olyan álmos, hogy alig lát mégsem akar elaludni. Lassan teljesen anyás lesz, ha álmos már az apjával sincs el, csak én kellek neki. Nem tudom mi lesz így. Nem fogok tudni elmozdulni mellőle. Na de nem panaszkodom tovább, tudom vannak nála sokkal rosszabb gyerekek is. És akkor is imádom ha egy rossz rongy.
Kitartás!!!!
sagica
 
 


Sziasztok!

Sagica! Nekem is csinált ilyet GergőKép kb. 1-2 hónapig minden este. Csak nekem a kezemben üvöltött. És ha előbb veszed ki? Mmint nemhagyod egy órán át sírni? (Hogy bírod?) Na persze vannak olyan babák akik így alszanak el, h előtte jól kiórdítják magukat:o

Milán a múltkor hajnal 2-kor aludt elKép És természetesen 3.30-kor kelt is megint. Tisztára olyan mint csepp korában. Bár akkor is bírta éccaka három órát. Nem értem. Egyszerúen nemtudom mire fogni. Ha megtömöm este akkor is felkel. Már próbáltam este Panadolt adni, meg kúpot is, de azokkal se mentem semmire, annyi különbség volt, h az első ébredés nem másfél hanem 3 óra múlva jött, aztán megint másfél órára váltottKép
A múltkor már én is megfenyegettem, h beteszem az ágyába és üvölthet reggelig, erre az apja 1!!! perc után kikaptaKép

Majd még jövök. Kitartás mindenkinek!!!
Zsú

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


sziasztok! A depi enyhült, már sokkal jobban érzem magam, főleg, hogy az utóbbi két nap sütött a nap is. Akkor én egyáltalán nem panaszkodom az éjjeleket tekintve. Benneteket olvasva Anna semmiség éjjel. Ha fel is ébred, bemegyek hozzá és cumi vagy néhány korty tea és már alszik is tovább. Sose veszem ki az ágyából, csak ha esetleg ezektől sem alszik vissza, akkor jön a cici. Most már jó ideje viszont éjjel nem teszem cicire, féléves lesz, úgy vettem észre nem fontos neki, szóval csak szokjon le róla. Anna is szokott este az ágyában tombolni, na nem mindennap, de gyakran. Lehet, hogy mi a kegyetlen szülő fajtából vagyunk, de nem vesszük ki az ágyából. Ha törik, ha szakad, este 8-kor megfürödve, megetetve, mindig leteszem aludni, ha sír, akkor is félóra múlva már alszik. Ma éjjel először 3-kor ébredt, aztán fél 6-kor, kis tea és aludt tovább. Negyed 8-kor kelt. 2 napja elvettem tőle a déli cicit, bébikaját kap, lekopogom nagyon szépen eszik kanálból. Így most reggel, délután és este szopik. Ma megyünk 5hós oltásra, remélem megint jól viseli majd. Puszi
borkaborka
 
 


Sziasztok!

Azt hiszem Enikőnek megjött az esze, már két napja nem kell a kiságyba raknom üvölteni. Elég gyorsan tanul, hamar rájött , hogy nem buli neki ha cirkuszol az elalvásnál. Tegnapelőtt egy óra alatt aludt el de nem sírt , nem fetrengett. Tegnap már fél óra alatt aludt. Remélem ez már így marad. Nagyon rossz hallgatni, és látni a kis arcát ahogy sír, de azt kell mondjam muszáj, mert különben nem fogunk bírni vele. Ha a gyerek észreveszi a szülő gyengeségét rögtön ki is használja.
Más:Megint elkezdtem tornára járni, egy másik helyre mivel az előző megszűnt. Nagyon jó volt teljesen más mint az előző helyen volt. Olyan jól esett a mozgás, ma megyek megint.
sagica
 
 


Sziasztok! Félévesen mi mindent lehet enni adni a babának?
borkaborka
 
 


Szia Borka!

Eddig miket kapott?

Sagica!
Gratula!

Milánnak küldjetek vmi altatót, mert már nagyon kivokKép Nem kell neki se víz, se tea, se gyümilé, csak én.Na jó az önbecsülésemnek jó, de az idegállapotomnak kevésbé. Egyszerűen nem bír ki két óránál többet. Ja és nem 1-2 percig szopik éccaka sem. Már van alul majdnem 2 foga meg felül 1-nek a teteje. Lehet a foga miatt ennyire nyugtalan?

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Szia! Kapott banánt, almát, répát, sütőtököt, néhány hipp bébiételt: zöldséges csirkét például. Ma reszeltem babapiskótát az almába és adtam neki egy danoninot. Kicsit idegbeteg lettem ettől a kajaváltástól,mert nem tudom mennyit kéne adni neki és azt se tudom eldönteni elég-e a tejem neki. Most reggel és este szopizik, illetve a délutáni uzsonnás danonino mellé cicizett is. Észrevettem, hogy lazábbak a cicijeim, gondolom azért félév múlva már nem termel annyit. Este leszívja már mindkettőt, aztán nem üvölt, hogy esetleg nem elég, leteszem aludni, de éjjel sokszor fenn van néhány percet.Éjjel már nem adok enni neki, reggel pedig szintén nem üvöltve ébred, hogy mennyire éhes. Szóval nem tudom. Sokszor vissza is bukja a felesleget, mégsem tudom eldönteni. Lehet, hogy a mennyiség még elég volna, csak már nem olyan tápláló? Az idegtől fogytam is egy kicsit. A húgom íratott a kórházban a gyerekorvossal egy anyatej kiegészítő tápszert, ma megpróbálom szopi után azzal is megkínálni. Az is lehet, hogy ő is a foga miatt nyűgös időnként.
borkaborka
 
 


Borka!
A tejed mindig elég tápláló! Nézd MilántKép Õ még mindig sokat cicizik, alig eszik mástKép Mégis szépen fejlődik. Már kapott ő is sokmindent, de nem erőlködik a mennyisség növelésében. A Sinlac pépet is felírathatod neki. Az nagyon jó és szeretik is a babák. Mégsem tápszer, de telivan vitaminnal. Tököt, cukkinit, céklát, uborkát, paradicsomot, borsót(szitán áttörve), körte, csirke, pulykahusi. A husit lehet úgyis, h előre megfőzöl egy nagyobb adagot és azt lefagyasztod akár jégkockatartóban. Így mindig annyit kell kivenned amennyi kellKép Mennyiségre meg a kereslet kínálat vanKép De mindig beáll. Gondold el akik már csak reggel este szopiznak ott is van tejcsiKép

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Szia! A helyzet az, hogy kicsit megnyugodtam. Ugyanis a dokinő anyatejpótló tápszert írt, amit állítólag imádnak a babák. Hát Anna nem. Tegnap az esti füri után cicizett, aztán amikor kezdett elfordulgatni megkínáltam ezzel a löttyel, na nem kellett neki. Aztán evett egy kicsit a másik ciciből is és kész. Az utóbbi napokban mindkettőt odaszoktam adni neki. Aztán a büfinél bukott is egy keveset vissza. Aztán be az ágyba, megint volt némi cirkusz, de szerintem az a lefekvés miatt van. Kis idő múlva mindig elalszik egyedül. Éjjel pedig megint nem kapott enni. Többször fenn volt ugyan percekre, de a cumitól mindig visszaaludt. Reggel pedig sosem úgy ébred, hogy üvölt, mert régen evett és éhes. Szokott magyarázgatni, aztán amikor megunja szól, hogy akkor most már vegyetek ki. Akkor ezek szerint tényleg elég a tej? Napokon belül egyébként délután sem fogok neki cicit adni, csak reggel és este. Tegnap uzsonnára két pofára ette a danoninot. Az utóbbi napokban pedig vízzel kínálom. Le akarom szoktatni a teáról. Attól tartok eddig is csak azért itta, mert édes. Na a vízes itatópoharat csak úgy löki el magától. Ezek szerint nem szomjas. Gondolom, ha szomjas lesz a vizet is megissza majd nem? Délelőtt adtam neki körtét reszelt babapiskótával. Paradicsomot hogy kell elkészíteni és ezeket a főzelékeket te mivel sűríted? Köszi a tanácsokat, remélem jobban érzed magad. Sagica írjál!
borkaborka
 
 


Szia!
Tök, cukkini, ilyesmi: lereszelve, megpárolva, turmixolvaKép A tökbe tehetsz egy kis kaprot is. a 7. hónaptól egy kis olaj v margarin bele a 8. hótol lisztes rántással. Sűríteni krumplival, később a rántással, rizzsel( turmixolva). ja igen jövőhónaptól jöhet az is, meg kukoricapehely.
Paradicsom, borsó: Megfőzöd, aztán szitán átnyomkodod, így a hhééja, meg a pari magja nem megy bele a kajcsiba.
ÁÁÁÁÁ az éccakák szörnyűek, én ezt már alig bíromKépKép
Sagica?

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Geromilo jó éjt neked.
borkaborka
 
 


Borka! Rám férneKép Mutattam Milánnak is mit írtál, hátha! Köszönöm.

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Borka! Nem jött be a jókívánságKépKép Milán vmikor 2-3 körül aludt el. Éccaka is volt fent, de a fáradtságom miatt nem emlékszem többre. Reggel meg 9.30-kor kelt. Teljes kudarcként élek meg már minden napot. Egyszerűen nincs semmi ötletem.

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Hallottam egy könyvről, címe: Aludj jól gyermekem!. Nem olvastam, de sokan dicsérik, de olyan is van, akinél nem vált be. Próbáld megszerezni, hátha segít az altatásban.
borkaborka
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: