Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Még egy kérdés!
Ki jogosult a GYEDre?
A joghoz bár abszolút nem értek azért elolvastam az ehhez tartozó törvényt. Abból valahogy azt vettem, hogy nekem nem jár, mert még nem dolgoztam (főiskolán 3-os vagyok), ám egy családi oldalon a következőt találtam:
"– a közép- vagy felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán egy évnél hosszabb ideig folytatott tanulmányok ideje."

Ez vajon igaz vagy kamu?
És ha esetleg igaz, akkor mi alapján számolják ki? Mintha minimálbért kaptam volna?
Volt valaki hasonló helyzetben?
Üdv!
tulipika
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa! Nagggggggggyon édesek voltak a gyerekek! Most méginkább sajnálom, hogy nem tudtunk menni! :cry:
Anyukám azóta rendbe jött! Szerencsére! :D
Az volt a baj, hogy eredetileg kedden és csütörtökön dolgoztak volna apuval, szerdán pedig a lányok, de anyu ugye beteg lett kedden, így akkor aznap maradtak otthon és szerdán, csütörtökön Ők dolgoztak. Tudod, biztos írtam, hogy cukrászdában vannak (Ők a vezetők, de dolgoznak is benne), és előre 2 hétre megírják a beosztást. Így is szerencséjük volt, hogy a lányok nem terveztek semmi olyat keddre, hogy ne tudtak volna bemenni.
Szóval röviden ennyi, hogy miért nem jött össze nekünk ez a tali! :(
Még akkor is eljutunk Hozzátok az idén, megigérem! :wink: :D

Tulipika! Örülök, hogy bent lesz Veled valaki a szülésnél, illetve a vajúdás alatt!
Nem tudom Nálatok hogy van, de Cegléden minden hónap utolsó csütörtökén van szülésfelkészítő tanfolyam és bármikor lehet csatlakozni. Ingyen van. A kórházban megmutatják a szülészetet, a gyermekágyat, néha dokik tartanak előadást, egy védőnő pedig mindig van, aki válaszol a kérdésekre. Érdeklődj utána, biztosan Vásárhelyen és Szegeden is van ilyen lehetőség.
Az anyagiakhoz csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy nem kell ám mindent megvenni, ami a "nagykönyvben" meg van írva! (Legalábbis mi nem egy olyan dolgot megvettünk, amit egyáltalán nem használtunk.)
Vajúdás: A 2. szülésemről írnék főleg, mert az elsőnél oxitocint kaptam, mivel nem akartak jönni a fájások, akkor egy idő után már nem tudtam sétálni, mert nem volt erőm és ez nem használt a tágulásnál!
(Bálintka vagy jobban igyekezett kibújni vagy én voltam ügyesebb - vagy mindkettő. :lol: )
Szóval, du. 1 felé elfolyt a magzatvíz, fél 3-kor felhívtam a dokimat és közöltem Vele a hírt. Persze mondta, hogy menjek be a kórházba. 1 ujjnyira voltam tágulva, fájás sehol. Felvettek a szülőszobára, vért vettek, borotválás, beöntés, zuhanyozás, ctg. Aztán megérkezett a férjem kb. 5 óra felé, és akkor beindultak a fájások is. Közben telefonálgattam az ismerőseimnek, barátaimnak, hogy mi a helyzet velünk. Ez úgy történt, hogy amikor nem volt fájás, akkor ültem és beszélgettem a párommal, (vagy telcsiztem), ha jött a fájás, akkor elkezdtem sétálni a folyosón. Minél intenzívebb volt egy fájás, annál gyorsabban. (Most ahogy elképzelem magam, elég "érdekes" jelenség lehettem. :oops: ) Egy idő után kb. fél 7 felé már sehogy sem volt ez jó, úgyhogy azt mondta a szülésznő, hogy próbáljam ki a labdát. Na, itt már kínomban néha röhögtem magamon, hogy pattogok, mint valami idióta. Itt is a jól bevált "trükk" - minél erősebb volt a fájás, annál gyorsabban és erősebben pattogtam a labdán. Negyed nyolc felé megvizsgált a doki és akkor már le sem másztam a szülőágyról. Háromnegyed nyolckor mondta a doki, hogy tartsak ki, nemsokára megvan a baba (persze nem hittem Neki) és 20 óra 20 perckor valóban kibújt a második kisfiam.
Az utolsó fél órából annyira emlékszem, hogy anyukámért nyavalyogtam, meg, hogy azt mondta a doki, hogy húzzam fel a lábam, én meg közöltem Vele, hogy nekem ahhoz nincs erőm, de meggyőzött, hogy annyi még pont van, amennyi kell. Hát, ennyi.
(Nem tudom más mit érzett, de én a vége felé már tényleg valalmi önkívületi állapotban voltam. Vagy a fáradtságtól, vagy a fájdalomtól, vagy csak úgy, de az tényleg egy más állapot - szerintem.) Ja igen, én nem kértem fájdalomcsillapítót egyik szülésnél sem. (A másodiknál kb. nyolc órakor megemlítettem a dokinak, aki persze közölte, hogy már nem lehet, mert mindjárt kint van a baba.) És igaza lett! :D

Most rohannom kell még vásárolni!

Puszi mindenkinek! És kellemes hétvégét kívánok!

Adri
radra
 
 


Uh, mennyit írtam! Bocsi, nem gondoltam, hogy kisregény lesz belőle!
A GYED-hez nem tudok hozzászólni. Esetleg megkérdezem e-mail-en az egyik ismerősömet, hogy hogyan is megy ez!

Most tényleg futok! :lol:
radra
 
 

 
 

Sziasztok!

Adri :) Örülök, hogy Anyukád rendbejött!! :) Hú, nem is tudtam, hogy a szüleid cukrászok! Anyám álma-vágya volt, hogy cukrász lehessen, csak akkor az ő szülei azt mondták, előbb az egyetem, így aztán nem jött össze, és világ életében bánta. De sütni nagyon szeret, mindig kikapcsolódást jelentett neki és vmit én is örökölhettem ebből :wink:
Én is nagyon sajnálom, hogy nem tudtatok eljönni, de a szavadon foglak és várlak Titeket még idén nyáron!!

Dorka :) Ha visszaértetek és olvasod, akkor kérlek ürítsd ki a postafiókodat, mert nem tudtam Neked mélt küldeni! Szoncsinak Bálint külön puszit küld, nagyon hiányolja!

Tulipika :) A kismama torna és klub ingyenesek, legalábbis ahova én jártam, ott az volt, a kórház tartotta (pontosabban az ott dolgozó gyógytornász, szülésznők, stb.), így sok infót tudtunk kapni az adott kórh.-ról és szokásokról is, nemcsak a szülésről.
A GYED-es kérdésednek majd utánanézek, emlékszem vhol olvastam róla, annyi ugrik elsőre be, hogy ha még nem volt munkaviszonyod, akkor a minimálbér kétszeresét veszik alapul és ezután számítanak neked pénzt.
Örülök, hogy ilyen jó dokibácsid lesz, én is csatlakozom Adrihoz: minél előbb derítsd fel a terepet (kórházat) és lehetőségeket!
A sok szakirodalom egy határon túl még "káros" is lehet, úgy értem amikor az ember elkezd egymásnak ellentmondó vagy legalábbis nagyon eltérő tanácsokat olvasni (és kapni), szóval a "tiszta" fej nem árt itt sem.
A vajúdás tényleg mindenkinél más, mert mindenkinek más esik jól ill. rosszul. Pl. én is kipróbáltam a labdát, de rémesnek találtam, egy pár másodpercnél tovább nem is bírtam ülni rajta. Ahol én szültem, ott sok alternatív (legalábbis annak nevezett) eszköz volt, a labdán kívül volt bordásfal, sámliszerűség, kád, stb. de bevallom nekem egyikhez sem volt kedvem, sokkal inkább csak állva ill. sétálva voltak a fájások a legelviselhetőbbek, az ágyra csak az utolsó fél(háromnegyed?)órára feküdtem fel, amikor már muszály volt. Vajúdás során a férjembe és a szülőágy szélébe kapaszkodtam, és néha olyan erősen, hogy azt hittem tönkreteszem azt, de a szülésznő megnyugtatott, hogy ez pont erre van kitalálva, kibír mindent...
Hogy mennyi ideig tarott? Nos este 8 körül kezdtek rendszeressé válni a fájásaim, így 11 körül bementünk a kórházba, ahol nst-n megmérték a fájásokat és mondták, hogy igaz, hogy 5 percesek, de még nem elég erősek (tény, hogy ekkor még elviselhetőek voltak)... és hazaküldtek, mert zárt volt a méhszáj. Miután hazaértünk, lezuhanyoztam és nemsokra rá elment a magzatvizem, így visszamentünk a kórh.-ba (ez olyan fél1 körül lehetett), újabb vizsgálat, már 2ujjnyi volt a méhszáj, így irány a szülőszoba. Ekkor már nagyon durván jöttek a fájások és egyre gyakrabban, közben benézett párszor a szülésznő és vizsgált a doki, de csak akkor jöttek be mindketten, amikor a tolófájások indultak, ők támasztották a lábamat, végig mondták mikor mit csináljak, férjem fogta a kezem és támasztotta a fejem, végül 5 óra 29 perckor megszületett a kisfiam :)
Őszintén szólva, nekem a kitolás szinte könnyebb volt, mint a vajúdás, mert akkor mindent beleadhattam a nyomásba (szinte nem is éreztem fájdalmat) és tudtam, hogy már mindjárt meglesz a baba, ez erőt adott. Utána persze úgy éreztem, mint akin "átment az úthenger", de nagyon boldog voltam :)

Na most ennyi fért bele, felébredt Bálintom.
Puszi mindenkinek: Zsuzsa
denizsa
 
 


Sziasztok!

Feltennék egy meghívót, amit egyik kedves volt csoporttársam (Böbe) küldött, hátha valakit érint vagy érdekel:





MEGHÍVÓ

A Magyarországi Balkezesek Egyesülete a Balkezesek Világnapja alkalmából
Balkezes Napot szervez,
melyre szeretettel vár minden kedves érdeklődőt.

Házigazda az ÉLETMŰHELY

Időpont: 2006. augusztus 13.
Helye: 1137 Budapest, Pozsonyi út 7. I/2.
Kezdés és köszöntő: 11 órakor.

Előadások:

A balkezesek- és az átszoktatottak személyiségének sajátosságai, íráselemzésük.
Előadó: Varju Beáta grafológus
A balkezességből adódó problémák testi- és lelki oldása
Előadó: Agócs Verona kineziológus:
A balkezes gyerekek problémái
Előadó: Kiss Erzsébet óvodapedagógus, a Magyarországi Balkezesek Egyesületének elnöke

Az előadások kb. fél órásak. Ha valaki kérdezni szeretne, akár előadás közben is, az előadók szívesen válaszolnak.

Könyvbemutató:

Diane Paul: Balkezesek kézikönyvének második magyarországi kiadása

Választható programok:

Írás- és rajzelemzés: (kedvezményes)
Gyors-elemzések
Dominancia (meghatározó kezesség) vizsgálatok
A helyes balkezes eszközhasználat és írásmód elsajátítása
Balkezes eszközök kipróbálása - vásárlási lehetőség
Játszószoba - nem csak gyerekeknek
Büfé

Kérünk mindenkit, aki szeretne eljönni, írjon, vagy telefonáljon, hogy
tudjuk mennyi étellel, itallal készüljünk és mennyi széket, és párnát készítsünk ki.

Elérhetőségeink:

Egyesület: Kiss Erzsébet - e-mail: kissbobe@vipmail.hu telefon: 06-20/546-5099
Életműhely: Varju Beáta - e-mail: grafobea@freestart.hu. telefon: 06-20/42-18-155

Életműhely www.eletmuhely.hu

Magyarországi Balkezesek Egyesülete www.balkezesek.hu
radra
 
 


Amúgy szeretném kérdezni, hogy hováááááááááá lettttt mindenkiiiiiiiiiiiii?!

Kezdek aggódni Értetek!!!!!

Tom, hogy jó idő van, meg minden, de légyszilégyszi köszönjetek be néha!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Puszi Nektek!

Adri
radra
 
 


Szia Adri! Ez egy beköszönés :)
Nálunk minden oké, tegnap voltunk a gyerekdokinál méreckedni, és Bálint (majdnem 1 évesen) jelentem 11 kiló és 81 cm. Mindenhova imád felmászni, most a kanapé a sláger, fel-le, fel-le, keresztül-kassul... bár most éppen a hintaszéket vette célba...
Puszi mindenkinek: Zsuzsa
denizsa
 
 


Hé, csajok! Hol vagytok???

Ma lett Bálintom 1 éves, olyan fura, hogy így elszaladt ez az év... Nosztalgiáztam egy kicsit és megnéztem egy csomó fotót meg felvételt, tisztára elérzékenyültem, alig álltam meg, hogy ne bőgjek a nagy napon... Nyugtassatok meg, hogy nem csak én vagyok így ezzel!
Ma a párom korábban jön haza és megünnepljük Bálintot :D Ez csak egy kis fülhúzás lesz, mert hétvégén jön a család, akkor lesz a torta meg minden. Majd teszek fel róla képet is, de addig is egy kép 1 évvel ezelőttről:
Kép

Na megyek, hív a nagyfiú, puszi mindenkinek: Zsuzsa
denizsa
 
 


Zsuzsa!

Isten éltesse a nagyfiút sokáig!!!!
Kép

Ne aggódj, nem csak Te vagy érzékeny ezekre a dolgokra! :oops:

Jó éjt mindenkinek!

Adri
radra
 
 


Kifelejtettem, hogy nagyon szép volt már akkor is a kis Bálintod!

Puszi!
radra
 
 


Adri :) Köszi :D Ma csak egy szolid családi fagyizást csaptunk, Bálint nagyon örült a tölcséreknek :) remélem a torta majd legalább ennyire ízlik neki! :wink:
Puszi:zs.
denizsa
 
 


Sziasztok!Újra "itthon" Tallinnban.Budapest otthon, Tallinn itthon.:)
Zsuzsi!Nagyon klasszak lettek a képek!!!

Lányok!
Eddig azért nem jelentkeztem,mert kicsit feltorlódtak a teendők a sok utazás miatt, van még bőrönd, amiből nem pakoltam ki.(De ezt ma meg kell tegyem, irgum burgum)
Nagyon szép az idő, tengerpartozunk délutánonként, azaz Szonja szerint:tengerpark.:)
Bálint babával szépen összebarátkozott Szonja, minden úgy volt, ahogy, Zsuszi írja.
Jó nyaralást mindenkinek, majd visszaolvasok!
Bálintkának Boldog szülinapot!!!!!
Dorka
chopin
 
 


Dorka :) De jó, hogy írtál, már aggódtam, visszajöttek a méleim is, mert tele volt a postafiókod. Akkor ezek szerint átment pár kép? Vagy a topikon láttad őket?
Tengerpark :lol: király!
Puszi Nektek: Zsuzsa
denizsa
 
 


Sziasztok!

Vagyok-vagyok, de besűrűsödtek az események nálunk.....
A héten túl vagyunk egy kisebb napszúráson (az orvos azt mondta hőguta!) Hétfőn felugrott Atinak a láza 39-re, és egész nap semmitől sem ment le, csak 38-ig. A torka is piros volt, kapott ab-ot, másnapra jobb lett, csütörtöktől viszont megy a hasa...... Szerintem a gyógyszertől! Valami iszonyú büdös szirup! És a kisfiam simán beveszi!
Másrészt sokat voltunk kint, késő estig, alig lehet őket behúzni.
Jövő pénteken indulunk Székelyföldre (de jó Gottiéknak, ők már ott vannak!), ezért a páromnak is segítek a papírmunkákban, előre dolgozik, hogy ne halmozódjon fel annyi munka, amikor visszajövünk.

Zszuzsi :)
Látom, nagyon jól éreztétek magatokat a Balcsin! 99-ben voltam utoljára, még kettecskén! Jó lenne már elmenni, biztos sokat változott a környezet.
Örülök, hogy tudtál Dorkával találkozni.

Ja, és Bálintot az Isten éltesse még sokáig!!! Kép


Sziasztok!
Ditta
ditta76
 
 


Sziasztok!

Dittáékhoz hasonlóan mi is betegek vagyunk. Azaz Bálintka. tegnap este 39,3 fok volt a láza és nem is ment le a kúptól sem. Így elvittük (volna) a gyermekorvosi ügyeletre, de ott nem volt senki, így a felnőtt doki nézte meg. Felírt Neki valami antibigyót, meg lázkúpot. Ma regge "már" csak 38,5 volt a láza. Mióta hazaértünk alszik szegénykém! :cry: Nálunk más panasz még nem volt. Azt mondta a doki, hogy be van gyulladva a torka. (A felnőtt doki javaslatára azért elvittük ma a gyerekorvoshoz, de Ő sem tudott sokkal többet mondani.)

Ehhez kapcsolódva: Valószínűleg megszűnik a gyermekosztály a ceglédi kórházban, mert nincs gyermekorvos! (A körzetiek is lassan kiöregednek!) Amiből persze az fog következni, hogy szülni sem lehet majd itt! Teljesen ki vagyok akadva!!! (És még ki tudja hány osztályt foknak bezárni...) Pedig kb. 160.000 embert lát el ez a kórház, közel annyit mint egy megyei jogú!
Na, asszem abbafejezem, mert eléggé felhúzom magam ezen a témán! :twisted:

Kellemes hétvégét mindenkinek!

Puszi, Adri
radra
 
 


Sziasztok!

Dittáékhoz hasonlóan mi is betegek vagyunk. Azaz Bálintka. Tegnap este 39,3 fok volt a láza és nem is ment le a kúptól sem. Így elvittük (volna) a gyermekorvosi ügyeletre, de ott nem volt senki, így a felnőtt doki nézte meg. Felírt Neki valami antibigyót, meg lázkúpot. Ma reggel "már" csak 38,5 volt a láza. Mióta hazaértünk alszik szegénykém! :cry: Nálunk más panasz még nem volt. Azt mondta a doki, hogy be van gyulladva a torka. (A felnőtt doki javaslatára azért elvittük ma a gyerekorvoshoz az ügyeletre, de Ő sem tudott sokkal többet mondani.)

Ehhez kapcsolódva: Valószínűleg megszűnik a gyermekosztály a ceglédi kórházban, mert nincs gyermekorvos! (A körzetiek is lassan kiöregednek!) Amiből persze az fog következni, hogy szülni sem lehet majd itt! Teljesen ki vagyok akadva!!! (És még ki tudja hány osztályt fognak bezárni...) Pedig kb. 160.000 embert lát el ez a kórház, közel annyit mint egy megyei jogú!
Na, asszem abbafejezem, mert eléggé felhúzom magam ezen a témán! :twisted:

Kellemes hétvégét mindenkinek!

Puszi, Adri
radra
 
 


De jó, 2x küldte el! (Pedig csak a hibákat szerettem volna kijavítani benne!) :lol:
radra
 
 


Sziasztok!

Ditta :) Adri :) Beteg gyerkőcöknek bulást!!! Olyan rossz olvasni, hogy lázas betegek, ahelyett, hogy ilyen szép időben kint játszanának :( Remélem mielőbb meggyógyulnak!!!
Kép

Ditta :) köszi a köszöntést! Nektek jó utat és nyaralást, de remélem azért jössz még péntekig!!

Adri :) kórház-ügy :( Igazából én nem is értem ezt az orvos-dolgot, nehezen tudom elhinni, hogy manapság ennyire nem éri meg orvosnak lenni, hogy mindenhol emberhiánnyal küzdenek... (De lehet, hogy én lakom jó helyen?) :? És mi mikor hozzuk össze a mi talinkat?

Dorka :) Ha kipakoltál és helyrerázódtak a dolgok, azért gyere és írjál!

Kinga, Móni, Tulipika :) Veletek mi újság :?: :?: :?:

Tegnap volt nálunk a rokonság Bálintot ünnepelni, mindenki teleette magát tortával (túrós és sacher volt a menü) és úgy lefárasztották a kiskrapekot, hogy este 7-kor már aludt is :)
A torták itt még egyben vannak:
Kép
Bálint nyakig tortásan:
Kép
(Nem kell mondanom, hogy utána ruhacsere következett :lol: )
Puszi mindenkinek: Zsuzsa
denizsa
 
 


Lányok!

Nagyon-nagyon kedvesek voltatok, h befogadtatok, de be kellett látnom, h nincs időm két topikba írogatni.
Főleg így nyáron, napközben anyósoméknál vagyunk a kertben, este meg mire gép elé kerülök hulla fáradt vagyok, úgyhogy annak semmi értelme, h kéthavonta jelt adok magunkról.
Ráadásul Fanninak elkezdett jönni a foga, alig alszunk normálisan éjszaka.......
Azért köszönöm mindenkinek mégegyszer, és jó egészséget a babáknak meg a mamáknak. :D
Üdv:

Tibicsoki

KépKép
tibicsoki75
 
 


Sziasztok!
Zsuzsi!Gratulálok a tortához, meg a nagyfiúhoz, nagyon édesen eszik. Egyelőre a topicban láttam a képeket, a rendrakással nagyon el vagyok havazva itthon, folyamatosan ezt csinálom. De azért ma jó az idő, így irány a tengerpart délután.Legalább csupaszkodhat Szonja egy kicsit.
Adri!Gyógyulást a kis manónak, vigyázz rá nagyon.Kár, hogy nem jöttél találkozni, de nem baj, Majd legközelebb. Ez a gyermekosztály dolog tényleg szomorú.És aki szülni akar az ezután hová menjen?
Üdv Ditta, jó nyaralást Székelyföldön és gyógyulást nektek.
Dorka
chopin
 
 


Halihó Mindenkinek ! :) :) :)

ELŐSZÖR IS, MEGKÉSVE, DE NAGY-NAGY SZERETETTEL:

BOLDOG SZÜLINAPOT BÁLINTKÁNAK !!!


Kép


Ditta, Adri : Gyógyulást a csemetéknek !!!! A legjobb az lenne, ha már tárgyavesztett lenne a kívánságom !

Gotti
gottianyu
 
 


Hazajöttünk végre, minden baj nélkül, telis-tele élményekkel !! :) :)

Voltunk a Gyimesben, / hegyet másztunk, patakoztunk 1000-rel :) és ettünk,ettünk,ettünk ....:) :) kártyáztunk, kirándultunk, beszélgettünk a helyi emberekkel, csikóztunk, teheneztünk :) stb. aztán sóbarlangba voltunk Parajdon, fürödtünk a Medve tó nagyon-nagyon sós vizében,, meglátogattuk az elsüllyesztett falut :cry: Bőzödújfalut, megnéztük Torockót,voltunk az ezeréves történelmi határunknál / gyerekek, ez ma mind a mienk lenne ....!!! :cry: / aztán főztünk bográcsban, sütőben, szabad- tűzön, mikor mi jött :) Egy kedves négytagú családdal voltunk közösen, akikkel már negyedik éve közösen nyaralunk és jól műkszik :) :), na meg vásároltunk mi, anyukák, a férjek meg egy idő után feladták a vásárlás elleni küzdelmet :) :)

Azután itthon: pakolás, pakolás....mosás kb. vagy 9 adag , tergetés, vasalás stb. talán már kifele megyek a munkákkal, ezért merészkedtem net-elé :)

Ditta, már fordulnánk is vissza, elhiszed ? Jó nektek, hogy még előtte vagytok :)

Zitikém szó szerint élvezte a programokat, hatalmasat fejlődött a szókincse / az akarata is :) / egy tüsszentést se ejtett a nyaralás alatt. / A többi gyerek se :) /Szuper volt az időnk is, egyetlen egyszer áztunk el és még fenn a hegyekben is csak este kellett hosszú ujjú felső és naci.

Ha nem baj, egy pár képet felteszek a sok-sok közül:
gottianyu
 
 


NNa , akkor a képek:


"szűk" családunk :) :
Kép

torockói hajadon az úl "ridiküljével és gyűjűjével" :)

Kép

Ez meg itten a patakozás , a házunk előtt :

Kép
gottianyu
 
 


Itt én próbálom a "csitótól" visszatartani Zitit / kevés sikerrel/ :) :

Kép

Itt meg " a hátamon a lányom :) " - mondjuk ez főleg Apa reszortja volt, de néha felváltottam a kép kedvéért :) :

Kép

Itt a négy gyerkőc és a legnagyobb bizony már bírja a legkisebbet :) :

Kép
gottianyu
 
 


És az utsók :

Ziti úton a modell- pálya felé :) :

Kép


A két apuka / a jobboldali kissé soványabb az enyimé :lol: Amúgy alapból voltak ilyen komolyak, semmi alkoholos befolyásoltság... :D

Kép

Itt pedig az egyik szép látképű megállónál kis családunk:

Kép

Mindenkinek pussz:

Gotti
gottianyu
 
 


Sziasztok!

Tegnap gyerekzsúr volt nálunk: 12 mama+gyerkőc, nagyon szupi volt, mindenki hozott vmilyen finom sütit, nagy játék volt a nappaliban, aztán az udvaron folytatódott a buli, estére ki dőltek gyerekek és szülők egyaránt.

Gotti :) Hihetetlenül gyönyörű helyen voltatok!! Ti aztán aktívan nyaraltatok! Ennyit kirándulni és hegyet mászni, nem semmi! Kis családod gyönyörűséges, Zitus meg tényleg elmehetne manökennek :D

Puszi mindenkinek: Zsuzsa
denizsa
 
 


Halihó!

Gotti :) :)
Jajj, de jó volt látni ezeket a képeket!!!! Már nekünk is csak kettőt kell aludni!! Ahogy Veronika mondaná! A szállásotok is csoda szép helyen volt! Képet kérek még!!
Utazás milyen volt? Hát, mi hajnal 4-kor tervezzük az indulást, mert így is egész napra kánikulát mond.... légkondi meg nincs a kocsiban.

Zsuzsa :)
Tortás képek szupik!!



Ditta
ditta76
 
 


Sziasztok!

Jelentem Bálintka meggyógyult! :wink:

Ditta! Nagyon kellemes nyaralást kívánok Nektek!
Aztán jelentkezz ám, ha hazaértetek! Képeket Tőled is kérünk!

Gotti! Tényleg gyönyörű helyen voltatok! Van jó pár ismerősöm Erdélyben, vagy olyanok, akik már átjöttek M.o-ra.

Zsuzsa! Gyerekzsúr nem lehetett rossz! :lol:

Többiek????

Most mennem kell.

Puszi mindenkinek!

Adri
radra
 
 


Sziasztok!

Annyira sajnálom, akik babái betegek, szörnyű lehet...
MÁr előre félek, gondolom minden baba átesik egy-két tipikus betegségen, de vajon annak kisebbb az esélye, aki anyatejet szopizott (és kizárólag azt)?
Ti mennyi ideig szoptattatok/szoptattok?
Adtok mást a babátoknak?

Üdv és gyógyulást a betegeskedő Picúroknak, kitartást a mamáknak!
tulipika
 
 


Még valami!
Még csak fél évesek vagyunk, de már van előtejem (reggelente veszem észre a hálóingemen) és néha kissé rózsaszínes (talán vér???). Ez normális vagy lehet, hogy baj van???

Jövhéten lesz terhesgondozás, de addig nyugtassatok már meg... lécci! (na persze csak ha van okom nyugalomra...)

Üdv és jó nyarat!
tulipika
 
 


Halihó Mindenkinek ! :)

Köszönöm, hogy megnéztétek a képeket, tényleg nagyon jól éreztük magunkat.

Ditta drága ! Nagyon jó utat és pihentető, de élménydús nyaralást kívánunk Nektek !!! :) Készíts Te is sok-sok képet nekünk :) Mi is hajnali négykor terveztük az indulásunkat, de öt lett belőle :) Érdemes tényleg ebben a nagy hőségben korán indulni, meglásd a hegyek közt klíma nélkül is jobb lesz majd az ájer :O

Tulipika !

Te is vigyázz nagyon Magatokra ebben a rekkenő melegben ! A "előtejcsorgás" tulképpen azt jelzi, hogy a melledben rendben dolgoznak a szoptatást előkészítő hormonok :) Egyre vigyázz, ne nyomogasd, mert az összehúzódásra készteti a méhet is és az nem jó még ebben a korban. Nekem érdekes módon két gyereknék volt ilyen, kettőnél meg csak közvetlenül az utsó hétben... Most Zitikémnél pl. csak a legeslegvégén volt és tessék még most is szopis a Kisasszon ! / 20 hónapos múlt :D /

Többiek hol vagytok ?

Pussz:

Gotti
gottianyu
 
 


Csak gyors bekukk, mert ki sem látszom a pakolásból!

Üdv. mindenkinek, majd 10 nap múlva jelentkezem. Addig Hawaii!!!! Kép


Ditta
ditta76
 
 


Sziasztok!

Hú Ditta, lemaradtam, de utánad küldöm: nagyon jó nyaralást Nektek!!!

Adri :) De jó, hogy Bálintod meggyógyult!! :D Babazsúr bizony király volt, itt egy kép róla, mikor még csak hatan+gyerkőcök voltunk (Bálint a jobb alsó sarokban): Kép
Az egyik kislány hátulról mászott rá és meglovagolta:
Kép

Tulipika :) Az előtej teljesen normális, ne aggódj! Nekem is kb. ezidőtájt kezdte. Persze a dokidnak említsd meg, hogy ő is megnyugtathasson. Bálintom most volt 1 éves, még most is szopizik. Féléves koráig csak anyatejet kapott, akkor kezdtem bevezetni más kajákat, elsősorban gyümölcsöt, és sokáig csak azt volt hajlandó megenni. Aztán szép lassan elkezdett érdeklődni az ételek iránt és most már sokmindent eszik, de a rendszeres szopira még szüksége van. Egyszer volt eddig beteg (le is kopogom), ez nátha volt és pár nap alatt meggyógyult. Lehet, hogy az anyatej miatt, de szerintem az sem tud mindentől megvédeni, főleg ami a ronda vírusos meg egyéb nyavalyákat illeti, legalábbis több olyan babát is ismerek, akit szoptatnak, mégis megbetegedett. Mondjuk itt már az is belejátszik, hogy közösségben sokkal könnyeben össze lehet szedni mindenfélét...

Na ma megyünk a dédihez, távoli francia rokonokkal találkozni, csak éppen egy nyikkot sem tudok franciául.... érdekes tali lesz :lol:
Puszi mindenkinek és jó hétvégét!!
Zsuzsa
denizsa
 
 


Drága Danika !

Sok-sok boldog névnapot neked, / meg minden kis druszádnak/ !!!


Kép
gottianyu
 
 


Sziasztok!

Én is NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK MINDEN DANINAK!!!
Különösen, mert a férjemet is így hívják és a Picúrunk is valsz Dancsi lesz :D.

Gottianyu, denizsa!
Aranyosak vagytok :)! Tudom, hogy az előtej normális jelenség. Azért aggódtam picit, mert pirosas-rózsaszínes volt az "eleje", de már elmúlt... lehet az volt a baj, hogy nyomogattam :oops: .

Tök édesek ezek a képek a baba-partyról! Húúú, de klassz lehet egy ilyen, még hasonlón sem voltam. Gondolom szülők részéről folyamatos röhögés az egész, mert eszméletlen ezek a kicsik miket tudnak produkálni. Gratula a zsúrotokhoz!

Üdv mindenkinek!
tulipika
 
 


Daninak én is nagyon boldog névnapot kívánok!!! Móni, mi van Veletek??
Kép

És Kinga??? Te is teljesen eltűntél!!!

Dorka :) Sikerült a kipakolás végére érned? Nálatok is ilyen szörnyen meleg van? A tengerben ilyenkor lehet már fürdeni?

Tulipika :) Bizony, jó dolog a zsúrozás :wink: de mindenféle talizás is az, mert lehet dumálni meg gyönyörködni a kicsikben és nekik is van társaságuk. Majd Neked is lesz részed ebben bőven :D

Puszi mindenkinek:Zsuzsa
denizsa
 
 


Sziasztok!

Móni! Remélem nincs semmi gond, csak nyaralni vagy és azért nem jössz netre!
Daninak utólag is boldog névnapot!
Kép
Meg az összes Daninak!

Kinga! Neked is nagyon boldog névnapot kívánok!

Bocsi, hogy ilyen ritkán jövök, de itt a padlástérben tényleg olyan meleg van, hogy 10 percnél tovább nem lehet megmaradni. :roll:

Mindenkit puszilok!

ui.: Zsuzsa, szerintem már csak augusztusban jutunk el Hozzátok (vagy szeptemberben), mert ebben a hőségben nem kelünk útra! :(

Adri
radra
 
 


Sziasztok!

Móni :) Tök jó, hogy írtál mélt, így legalább nem aggódunk!! Majd este megkérdezem a párom, hátha van vmi ötlete.

Adri :) Persze, ebben a hőségben mi se megyünk sehova, csak ahova muszáj. Jövőhéten elmegyünk pár napra Berekfürdőre, aztán már itthon leszünk, és jöhet a tali, ha az idő is engedi! Már akartam írni, hogy a játszóházas dolgot nem felejtettem ám el, írok, ha lesz időm és össze bírom szedni a gondolataimat!

Képzeljétek, Bálint már kapaszkodás nélkül fel tud állni és akár fél percis is álldogál egyensúlyozva! Persze nem árt egy kis inspiráció sem, így az építőkockáiból magas tornyot szoktunk építeni neki, amit imád ledönteni, és ennek kedvéért még fel is áll :wink:

Hú, most kicsit irigylem Dittáékat, ott a hegyekben bizti elviselhetőbb az ilyen idő...
Puszi Mindenkinek: Zsuzsa
denizsa
 
 


Sziasztok!
Már harmadjára fogok neki az írásnak az elmúlt három napban.
Szonja beteg volt, ezért nem jöttem. Nagyon magas láza volt két napig és ez kimerítette szegénykémet, meg persze apját anyját is.39 körül ingadozott, éjszaka volt, hogy súrolta a 40-et, küzdöttünk a lázcsillapítással: langyos fürdőzés, vodka dörzsölés a kis testére, volt minden. Egy kis nyári fertőzés, azt mondta a doki, csak arra az esetre írt antibiotikumot, ha három napnál tovább tart a láz. Szerencsére két napig volt lázas, most már láztalanul alszik.
Különben az extra gyors lázcsillapításra a vodka nagyon bevált.Éjszaka már nem adhattunk neki több lázcsillapító gyógyszert, úgyhogy mikor hirtelen extra magasra felszökött a láza,(időm sem volt mérni) azonnal bedörzsöltük a kis testét, és rögtön működött.Nekem meg a torkomban dobogott a szívem, úgy sütött a "vodkázás" előtt a gyerek.Persze szegénykém torkaszakadtából ordított, mikor bedörzsöltük a bőrét, de rögtön jobban lett.
Most már minden rendben, olvastam, hogy ti is betegek voltatok, lehet, hogy hasonló vírust kapdostak be a gyerekek.Remélem már mindenki meggyógyult.
Dorka
chopin
 
 


Dorka :) Hú, ez rémesen hangzik! Örülök, hogy Szonja már jobban van!! :) Nem semmi ez vodka-módszer, mindenesetre hatásos. Nem csoda, hogy nagyon aggódtál... ilyen magas láz :( Azért ez a "nyári fertőzés" kissé tág fogalom, de lényeg, hogy túl vagytok rajta! Sok puszi Szoncsinak és Nektek is! Remélem most már megint mehettek a tengerparkba!
denizsa
 
 


Drága Kinga !

SOK-SOK BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNUNK NEKED !!!!!

Olyan régen nem írtál. mi van a lakás és autóprojekttel ?

Dorka !

Tényleg nem semmi volt az a nagy láz, az én szívem is a torkomban dobogott volna... jaj , de jó, hogy most már túl vagytok rajta !

Nagyon aranyos Szonja és Bálint a taliképeken :))

Többieknek is nagy-nagy pussz, azért néha egy-egy HAHÓ-t eresszetek meg :))

Gotti
gottianyu
 
 


Sziasztok!

Szeretnék szert tenni egy fit-ball labdára, de újonnan az árát kissé borsosnak találom. Ha van valakinek, aki szívesen lepasszolná az övét légyszi jelezze már, örömmel megvenném!

Üdv:
tulipika
tulipika
 
 


Sziasztok!

Tulipilka! A Hervisben most 2999,- helyett 1999,- Ft a gimnasztikai labda (65 cm átmérőjű) - a tesóm most vette!

Dorka! Remélem minden oké Szonjával!

Zsuzsa! Köszönöm a "tájékoztatást" a játszóházról!

Most csak ennyi időm volt írni. Jövőhéten megpróbálok hosszabban jelentkezni. :lol:

Kellemes hétvégét mindenkinek!

Puszi, Adri
radra
 
 


Sziasztok!

Dorka :) Remélem Szoncsi már meggyógyult!! Több barátnőm hasonló korú gyerkőce beteg :( pusztítanak ezek a nyári vírusok :evil:

Adri :) Tényleg "rövid" voltál! Ha hazajöttünk a nyaralásból (a másodikból :P ), akkor talizhatnánk :wink: remélem addigra már az idő is megenyhül!

Móni :) Párom megkérdeztem a számítógépeddel kapcsolatban, de sajnos nem volt semmi ötlete :( azt mondta látatlanban nehéz bmit mondani. De nagyon drukkolok, hogy mielőbb megjavuljon a neted és jöhess Te is!

Gotti :) Kipihentétek a nyaralás "fáradalmait"? :lol: A nagyobb gyerkőcök nem mennek táborba vagy otthon vannak Veled? Zitussal mi újság?

Tulipika :) Vigyázz magadra ebben a nagy melegben és a lasztival csak óvatosan, bár olvastam róla, hogy jó tornaeszköz kismamáknak (is) :wink:

Dittáék meddig nyaralnak? Lassan hazajönnek, ha jól számolom... :roll:

Kinga :) Te teljesen eltűűűűntél.... :( :( Remélem nincs semmi baj!?

Jövőhéten nem leszek, mert megyünk Berekfürdőre pancsolni, majd következő hétvégén jelentkezem 8)
Puszi mindenkinek és kellemes hétvégét: Zsuzsa
denizsa
 
 


Sziasztok!Köszi az érdeklődést, Szonja meggyógyult!! Még a héten volt egy kis orrfolyás, meg köhögés, de már minden rendben.Egyébként tényleg végigmegy mindenkin ez a vírus, legalábbis a gyerekeken, az itt élő magyar házaspárok gyerekeinek is ez a baja.
Egy Szonja mondat: "A halacska nem bír magával":) (mármint a fürőkádba való, gumihalacska)
JÓ, nem?
Zsuzsi!Neked jó nyaralást, pihenj sokat!
És mindenkinek jó nyaralást, aki nyaral...
Dorka
chopin
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk tegnap éjjel.... (nagy viharban!) de már mennénk vissza....
Nagggyyon szuper volt minden! Majd bővebben jövök, és lesznek képek is, de nem tudom, hogy fogok szelektálni a 330 darab fotóból......

Puszi, Ditta
ditta76
 
 


Sziasztok!

Most nincs időm, csak gyorsan a link, ahová tettem be néhány képet!
Majd este (remélem) írok bővebben!

Ditta


http://www.babanet.hu/album/main.php?al ... age=229988
ditta76
 
 


Halihó ! :)

Ditta ! :) Üdv. újra itthon ! Azt elhiszem, hogy mennétek vissza, mert mi is ! :D

Megnéztük a képeket és szuperek, jó pár hely igencsak ismerős volt :)

Klassz kis szállásotok volt, majd írj róla bővebben, mert soha nem lehet tudni... bár ahogy nézem Gyurcsány papát és a csomagjait.... lehet hogy a fizetésünk még a számlák kifizetésére is alig lesz elég, nemhogy nyaralásra :x

Nálunk - kisváros lévén - már megindult a HARC...

Most meg Ziti ébredezik, majd jövök én is bővebben.

Pussz Mindenkinek / Tulipika, hogy bírod ezt a hőséget, vettél labdát ? /

Gotti Kép

Ui.: a gyerek már otthon is narancsban játszik :lol:
gottianyu
 
 


Sziasztok!

Dorka! Örülök, hogy Szoncsi meggyógyult!

Zsuzsa! Remélem jól telik a pihenés!

Tulipika! Néha írj, hogy mizu Veletek!

Móni! Ezek szerint még mindig nem teljesen tökéletes a gépetek. :?:

Kinga! Légyszi-légyszi jelentkezz! :!:

Ditta! Megnéztem a képeket! Gyönyörűek! Nosztalgiáztam kicsit... Utoljára 2000-ben voltunk az ismerőseinknél M.vásárhelyen és Velük kirándultunk sokfelé.

Gotti! Én is elgondolkodtam, hogy nem felelőtlenség-e manapság 3. gyerkőcöt bevállalni... :roll: Ki tudja mi vár még ránk?! :evil:
Amúgy Ziti változatlanul nagyon édes!!!

Na megyek. Pusza mindenkinek!

Adri
radra
 
 


Sziasztok!

Radra köszi az érdeklődést! Tegnap kicsit magam alá csúsztam, nagyon meleg volt, és már nehezen viselem, hogy nincs itthon Dani... szerencsére aug végén hazaengedik 5 napra.
Tegnap voltam terhesgondozáson, múlt héten UH-on, minden rendben van, még az orvosok is ámulnak, milyen aktív Picúrkánk... tartok tőle, nem sok nyugodt éjszakám lesz októbertől :).

Ditta! Én is láttam a képeket! Hű, de klassz helyen voltatok! Szívesen mennék arra, bár erről idén már lecsúsztam... talán 2 év múlva :). A férjed barna, a kislányod mégis szőke lett! Akkor talán nekünk is van esélyünk. Bár nálunk fordított a helyzet. Nagyon szép lányod van :)!!!

Üdv mindenkinek!
Ma végre olyan jó idő van!!! Remélem senki nem bánkódik a felhősödés miatt (egyébként napimádó vagyok, szóval nem is hittem h valaha majd ezt mondom)... Szép napot :)!

tulipika
tulipika
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: