Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Erazmusz,


köszönöm a gyors választKép

Kinga
Névtelen
 


Kedves Erazmusz,
köszönöm a gyors választ s "szomszéd" topicban. Úgy látom, Vida doktor úr is válaszolt rá. Én az általam említett hozzállásbeli probléma alatt csak azt értettem, hogy ha egy kórházban (ráadásul egy megyeszékhely kórházáról van szó) esetleg nincs megfelelõ szakember netalán berendezés (UH), akkor legalább tájékoztassák a kismamákat arról, hogy van ilyan vizsgálat bár õk nem tudják elvégezni, és ha gondolja a kismama és megteheti, menjen le ez ügyben Pécsre, mert ott el tudják végezni. A pécsi Klinikával viszont nekik kellene tisztázni, hogy oda mennének a páciensek (már aki tud és akar) erre a vizsgálatra. A fájó az a dologban, hogy a vidéki, kisebb kórházakba járó nõknek miért van nagyobb esélyük arra, hogy születendõ gyermekük betegségét ne lehessen kiszûrni?
Azért a választ nagyon szépen köszönöm.
Babumami
Vendég
 


Kedves Erazmusz!

Magas prolaktinszint miatt tavaly júniusban elküldtek MR vizsgálatra, ahol megállapították, hogy 2,5 mm-es átmérõjû mikroadenómám van.Azóta Bromocriptint szedek (jelenleg 2*0,5-t). A hormonvizsgálatok azóta alacsony prolaktinszintet mutattak ki. Tegnap voltam ismételt MR vizsgálaton, ennek eredményét még nem tudom. Eltûnhet-e a mikroadenómám vagy ha abbahagyom a bromocriptin szedését, akkor újra elõjöhet-e és megint magas lesz-e a prolaktinszintem? Mi az oka annak, hogy hiába szorította le a gyógyszer a prolaktinszintemet, a menstruációm mégis csak 5-6 hétre jön meg.(korábban hónapokig ki szokott maradni)
Képes leszek-e így a késõbbiekben gyereket szülni?

Ági
hagi
 
 

 
 

Kedves Hadnagy Ági!
A 2,5 mm-es mikroadenoma nem igen fog eltûnni soha, ha abbahagyod a Bromocryptin szedését, akkor ismét emelkedni fog a prolactin szint, és általában magasabbra emelkedik, mint elõtte volt. A cukorbetegséghez lehet ezt a dolgot hasonlítani: ha valaki szedi a gyógyszert, normális a cukor szintje, ha abbahagyja, felemelkedik a normális szint fölé. A cukorbetegnek is egész életében kell szednie a megfelelõ gyógyszert. A hypophysis mikroadenoma egyensúlyban tartása is egész életen keresztül szükséges, egyrészt azért, mert a mnestruáció elmaradhat teljesen, ha nõ az adenoma, másrészt azért, mert olyan helyen van a koponya közepén, hogy bár jóindulatú daganat az adenoma, de nem kell túl nagyra növekednie ahhoz, hogy látászavart okozzon.
A menstruációs ciklust nemcsak a prolaktinszint szabályozza, hanem az FSH, LH is, amit legegyszerûbben a Clostylbegyttel lehet stimulálni. Valószínûleg erre is szükséged lenne. Azt, hogy igen, a menstruáció elõtt kb. 7 nappal meghatározott progeszteron értékébõl lehet megállapítani. Ez azért is szükséges, mert ezt kell ahhoz beállítani, hogy eredményesen startolj majd a baba projrektben.

Kedves Kakukkfû!
A "gyermekágy" idõtartama 6 hét, ezalatt az idõ alatt fejlõdik vissza a méh az eredeti állapotra, Ezalatt a vérzés még természetes jelenség. A méh belsõ felszínének sebe eennyi idõ alatt gyógyul be teljesen,és ennyi idõ alatt záródik be a méhszáj. Ezért nem szabad a szülés után 6 hétig szeretkezni!

Üdvözlettel
Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves Erazmusz!

Koszonom a valaszt! Meg egy kerdesem lenne. Ez a babam 5 havi Clostilbegyt szedes utan sikerult.
Elotte sosem volt rendszeres a menstruaciom.
Mennyire nagy ra az esely, hogy a terhesseg rendbehozza egy kicsit a hormonhaztartasomat, es hogy a kovetkezo babuci esetleg spontan sikerul?
Koszonom
Kakukkfu
kakukkfu
 
 


Kedves Erazmusz!

Harom hettel ezelott sajnos muszeresen kellett befejezni a 11 hetes terhessegemet. A mutet utan 10 napig verezgettem, majd ez abbamaradt, ahogy a nogyogyaszom josolta.
Viszont mult heten ket napig mensi szeru verzesem volt, s mensi szeru fajasaim is. Azota csak foltszeruen van enyhe verzesem, neha barnas szinu.
Emiatt aggodnom kellene, vagy ez termeszetes a muvi beavatkozas utan? Hogyan alakulhat ezutan a havi verzesem? A reggeli homersekletem 36.8 korul mozog, ami se nem alacsony, se nem magas az alaphomhoz kepest.

Segitseget elore is koszonom!

Eszti
eszti
 
 


Kedves Erazmusz!

Szülés után most kezdtem el Cerazettet szedni. Az orvosom azt mondta (középidõben), hogy kezdjem el. A várt, normál idõben megjött a menstruációm, de már majdnem két hete tart. Normális ez? Nincs erõs vérzésem, csak már kezdem unni. Nem tudom, lehet-e hozzá köze, de az elõzõ, még nem tablettás mensem is 10 napos volt, a végén nagyon erõs vérzéssel. Korábban és a szülések óta is max. 10 napig véreztem.
Van ezzel valami tennivalóm? Hagyjam abba a tablettát, vagy majd kialakul? A gyerkõc már 11 hónapos, de nem lehet tudni meddig szeretne szopni. Ezért pedig nem szeretném leszoktatni. A helyzet annyiban nehezebb, hogy jelenleg külföldön élünk.

Köszönöm:
Solya
solya
 
 


Kedves Erazmusz!
A szoptatás idõszakára azorvosom Continuint írt fel.A szedése alatt 1 hétig véreztem -1 hétig nem, így ment ez néhány hónapig.Végül a sokadik megkérdezett orvos javaslatára abbahagytam a szedését, remélve, hogy vérzés, hányinger elmúlik.Sajnos egyre erõsebb és élénkpiros lett a vérzés.Újra elmentem az orvoshoz, aki Rutascorbint és Ergam injekciót javasolt, ill. Dicynont.A vérzés így kb.5 napon belül megszûnt.Kérdésem: Mitõl vérezgetem és miért volt szükség méhösszehúzó injekcíóra?(Az UH nem mutatott terhességet.)Lehet, hogy elvetéltem a tabitól, csak már nem volt kimutatható?Most ismét terhes vagyok és sajnos nem ez volt más tablettás problémám is(Tri-Regol).Milyen biztonságos védekezési módot javasolnál a szoptatás és az azt követõ idõszakra, ha 3. babát csak évek múlva szeretnénk? Elõre is köszönöm.Eszti
anitaeszter
 
 


Eszti!
A spirálra gondoltál már?

Solya
solya
 
 


Kedves Erazmusz!

Sajnos, már lassan 1 hónapja betegeskedem. Hörgõgyulladást állapítottak meg nálam. Most írtak fel nekem két gyógyszert, szóltam, hogy babát szeretnénk és most is próbálkoztunk, azt mondta az orvosom, hogy majd olyan gyógyszert ír fel, amit lehet terhesen is szedni. Erre azt olvastam mindkettõ papírján, hogy terheseknek egyálltalán nem ajánlott beszedniük. Az egyik 4,5 ug/adag Oxis turbuhaler, a másik pedig 100 ug/adag Flixotide. Mindkettõt belégzés útján kell használni. Szeretném megtudni, hogy ha véletlenül most estem teherbe kb. 1-1,5 hete, akkor árthatnak-e ezek a gyógyszerek a babának. Valószíûleg hosszabb ideig kell majd használnom ezeket a gyógyszereket, amíg teljesen rendbejövök. A hosszabb használatnak lehetnek majd valami következményei egy esetleges babára?

Köszönettel:
Gitta
gitta
 
 


Kedves Erasmusz!

Milyen emailcimre irhatok?
Koszonom a segitseget.
Névtelen
 


Névtelen!
Erazmusz profiljában is megtalálod, de:
erasm@freemail.hu

Sok sikert
Solya
solya
 
 


Kedves Solya!
Igen, gondoltam a spirálra, de nem tudom, hogy a 6 hetes kontrollnál pl.: fel lehet-e már helyezni vegy csak késõbb.(Természetesen mielõtt elkezdtem volna szedni a Continuint, említettem az orvosnak, hogy nálam már volt gond a tablettás védekezésbõl, nem lehetne-e pl.hormonális injekciót választani vagy vmi mást a tabin kívül, de állandóan tablettát javasolnak.Persze nem kizárt, hogy abból is van számomra megfelelõ, de még nem találtam meg.És a tapasztalataim alapján -nincs igazán kedvem kísérleti alanynak lenni a keresgélésekhez.)

Szia. Eszti
anitaeszter
 
 


Kedves Erazmusz!
Én 24 hetes terhes vagyok 25 éves és ez az elsõ terhességem. Örökletesen magas koleszterinem van(11,9, de volt már12,7) Édesapám strokeban halt meg a bátyám pedig 34 évesen anginás.Mindkettõjüknek magas koleszterinje van, volt, pedig egyikõnk sem túlsúlyos, sõt én kifejezetten sovány testalkatú vagyok. Az lenne a kérdésem, hogy ahogy én örököltem ezt az édesapámtól, úgy mekkora esélye van a gyermekemnek, hogy õ örökli?Másik kérdésem pedig az lenne, hogy tegnap voltam vér-és vizeletvizsgálaton, és V.üledék:HAMS.BAKT lett és a V.fehérjeKépPAL. Ez mit jelent?
Válaszodat elõre is köszönöm. Erika
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Elnézést, kicsit hosszú leszek.
Jan 14-én írtam Neked a gynevaccal kapcsolatban. Bemásolom, így egyszerûbb:

"Kedves Erazmus doktornõ!
A gynevac injekcióval kapcsolatban szeretném a segítségét kérni. Már egy ideje szeretnénk kisbabát, és talán az akadályozza, hogy másfél éve minden alkalommal barna folyással kezdõdik a menstruációm. Két orvos már nézte a progeszteront (most vizsgálja épp a harmadik) és azt mondták nem alacsony. Azt hallottam a barnázás krónikus gyulladástól is lehet, amire a gynevac jó, ezért felírattam még az elõzõ orvosommal. Tegnap hétfõn kaptam a 2. szurit. Az elsõt elég jól viseltem (1-2 napig kicsit fájt a helye) de a tegnapitól nagyon szenvedtem este (szúró égetõ érzés volt, függetlenül attól, hogy hozzáértem-e vagy sem). Ma reggel már csak akkor fáj, ha hozzáér valami, de így is elég rossz. A szúrás körül pedig nagyon érzékeny és piros a bõröm (kb 5 cm átmérõben). Az 1 szurin a fenekembe kaptam, a 2.-at viszont kicsit feljebb közelebb a csípõhöz. Lehet ez a fájdalom ettõl, vagy esetleg allergiás lehetek a szurira? Nem tudom jövõ hétfõn, beadathatom-e a 3. szurit? Van következménye, ha nem adatom be mind az 5-öt?
Lenne még egy kérdésem: most a ciklus vége felé járok. Ha esetleg sikerülne bebabásodnom nem árt a gynevac a babának?"

Köszönöm az erre adott válaszát, és képzelje jan 17-én pozitív lett a tesztem Kép
Sajnos 3 napra rá (mikor a köv szuri jött volna) megbetegedtem. 1 hétig otthon voltam, megfázás. Így 2 hét kimaradt. Így is be lehet adatni még?
22-én 00 24-kor írtál egy választ, amiben írod, hogy sok vérezgetõ kismamát mentett meg a gynevac.
Én mindig barnázom mensi elõtt, és most még nincs, de mintha készülõdne Kép A dokim sajnos nem vallja a 21 ng/ml-es progit, egyszer nézte a barna elõtti napon 16,6 volt. Mikor mondtam neki a 21-et azt mondta ne foglalkozzam ilyennel.
Félek a barnától, esetleg a Gynevac segíthetne ebbenKép Talán a pozitív teszt is ennek köszönhetõKép
Szedhetem így 3 hét kihagyás után is (most jönne a 3.)

Bocsánat a hosszú levélért

bera
bera3
 
 


elnézést kevertem a magázást és a tegezést, akkor maradok a tegezésnél Kép Kép
bera3
 
 


Kedves Erazmusz!

Szeretném megkérdezni, hogy hogyan kell alakulni a hõnek tüszõrepesztõ injekció után?
A magas prolaktin szintemre Bromocriptint szedek, a Gynevac kúrában a negyedik szuri után járok. Az elõzõ ciklusomban (csak Bromo-t szedtem) 14. napi UH nem mutatott domináns tüszõt, ebben a ciklusban a Serophene-tõl 3 tüszõm van, 14. napi (tegnapi) UH-n a jobb oldalon egy 28 mm-es, bal oldalon meg egy 24-es és egy 21-es. Így tegnap megkaptam a Profasi-t, és ma reggeelre annyira elkezdtek sajogni a petefészkeim, hogy menni is elég fájdalmas. Ez így normális?
Ma estétõl Utrogestant szedek, és mostmár csak várunk, hogy lesz-e valami. Nem lenne jó a hét vége felé csinálni egy UH-t, hogy megnézzük ténylegesen megrepedtek-e a tüszõk?
Az orvosom nem bízik a hõgörbében, de én mérem, csak nem tudom, hogy ilyen gyógyszeres kezelés mellett hogyan kell értelmezni. A Profasi után fel kell emelkednie a hõnek?

A válaszod elõre is köszönöm!
Leone

KépKép
leone
 
 


Szia Erazmusz!


Következõben szeretném tanácsodat, véleményedet kérni.:

Barátnõmnek van már 2 egészséges kisfia, az egyik 4,5éves a másik 3.
Szeretnének még egy babát, ami össze is jön, de a 14. és a 17. hét között elvetél valamilyen oknál fogva. Ilyen már 2-szer elõfordult. A 12. hétig Utrogestan-t kap, de utána már nem kell szednie. Mi lehet az ok? Hormonjai rendesek, normálisak. Genetikai rendellenesség, vagy valami anatómiai rendellenesség?

Köszönöm elõre is!


Katie
Katie
 


Tisztelt Erazmusz Doktornõ!

Létezik olyan, hogy valakinek jók az eredményei, de pszichés alapon meddõ, nem esik teherbe?
Írhatnék ebben a témában esetleg az e-mail címére?

Tímea
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Azt szeretném megkérdezni, mi lehet az indoka annak, ha valakit heti két CTG-re hívnak be. Újabban ez az általános?
32 éves vagyok, ez a második, az elsõhöz hasonlóan panaszmentes terhességem. Minden leletem jó volt (vérkép, vizelet, vérnyomás, eddig összesen 6 kiló hízás). A 36. heti CTG után az orvos kézzel megvizsgált és korához képest kicsinek vélte a magzatot, ezért másnap elküldött ultrahangra és flowmetriára. Ezek szerint viszont minden rendben, a magzat korának megfelelõ nagyságú és jó a keringés is. Erre akkor azt mondta, ezek szerint karcsúbb vagyok, mint gondolta, de azért figyeljem a magzatmozgást és menjek hetente kétszer délelõtt CTG-re. Csakhogy nekem van egy 22 hónapos - ráadásul épp lázas - kisfiam, akit csak a férjemre tudok hagyni - így aztán egy hét múlva mentem csak. A 37. heti CTG is jó lett, de megint heti 2 alkalomra szeretne berendelni. Én nem értem: mi lehet az oka? Igen, fontos a magzat egészsége, de ha azt mondja, minden lelet rendben van, akkor miért kellene hetente kétszer mennem (másfél óra utazás oda-vissza és két óra várakozás a kórházban)? Tudom, ezt tõle kellett volna megkérdeznem akkor, csak rohantam haza a kis beteghez.
Mariann
Mariann
 


Kedves Katie!
Sok oka lehet a vetélésnek. Ha a hormonok "rendesek, normálisak" lennének, akkor nem kellene 12 hétig se szedni Utrogestant, ami hormon pótlás. Ha meg kell, akkor utána is kellene valószínûleg valamilyen hormon pótlás. De okozhatja egy krónikus gyulladás is a sorozatos vetélést. Genetikai rendellenesség is lehet. Méhszáj elégtelenség is (ez összefügghet a gyulladással.)

Kedves Leone!
A tüszõrepedés a Profasi után 24-36 órával következik be. Most kell "ráhajtani" a bébire! A fájdalom ettõl lehet, hogy most hirtelen megfeszülnek a tüszõk. Lehetne csinálni csütörtökön vagy pénteken UH-t.

Kedves Bera3!
A Gynevac-ot be lehet adni most is, bár kicsit kisebb a hatékonysága ilyen kihagyás után, de ez nem nagy baj. A nagyobb baj a terhesség elején jelentkezõ "megfázás". Ez gyakran megszünteti a baba fejlõdését. És a progeszteron is alacsonyabb a szükségesnél, akár elhiszi ezt a dokid, akár nem. Ez is a baba fejlõdését gátolja.

Erika!
A vizelet üledékben hámsejtek vannak,és az opalizál azt jelenti, hogy fehérje van benne. Ha úgy adtad a vizeletet, hogy bele pisiltél egy pohárba, akkor ez az egész nem jelent semmit. Sajnos, elfelejtik elmondani azok, akik vizelet vizsgálatot írnak elõ, hogy egy nõnek CSAKIS ÉS KIZÁRÓLAG TOALETTES VIZELETET SZABAD LEADNI VIZASGÁLATRA! Ez azt jelenti, hogy este oda kell készíteni egy tisztára mosott üveget a WC.-be. Reggel felkelés után azonnal lemosakodni alulról langyos vízzel, szappannal, megtörölni szárazra, kicsit a WC-be pisilni, és utána, a közepébõl a tisztára mosott üvegbe. Ha nem ezt teszitek, a hüvelyváladék belemegy, és az Isten se tudja megmondani, hogy az eredmény a vizeletbõl, vagy a hüvelyváladékból jön!
Az esély suzázalékát a magas koleszterin öröklésnek nem tudom megmondani, de lehet, hogy a gyermeked is örökli!

Eszti (Anitaeszter)!
A legbiztonságosabb vésdekezés mindig a tabletta, de ezt nem mindenki alkalmazhatja. Szoptatás alatt csak a Continuin és a Cezarette adható. Van hormon injekció is, amitõl 3 havonta van vérzés. Nem nagyon szeretik a nõk, és aki a tablettától össze-vissza vérzik, ettõl még inkább fog. Eléggé eredményes az óvszer. Sokan tartják maguk számára megfelelõnek, sokan viszont utálják. Van a hüvely pesszáriu: ehhez olyan nõgyógyász kell, aki ért hozzá (kevés ilyen van), és akarat a nõ részérõl, hogy az egészsége érdekében ezt használja. A spirál gyakran okoz súlyos gyulladást, persze már biztosan nem akarsz több gyermeket, akkor az nem olyan nagy baj, ha a gyulladás miatt esetleg ki kell venni a méhet, petefészket (bocs!). Én ezt a módszert e súlyos szövõdmények miatt 10 év óta nem ajánlom. Az USÁ-ban se használják már.

Gitta!
A két gyógyszernek a terhesség relatív ellenjavallata, vagyis a kezelõorvosnak kell mérlegelni, hogy mi a nagyobb baj: ha adja, vagy ha nem adja!

Solya!
A vérzés esetleg lehet krónikus gyulladás következménye. Meg kéne próbálni a Gynevac-ot. De ha a 11 hónapos baba abbahagyja a szopást, az már igazán nem baj.

Eszti!
Ez a vérezgetés is lehet krónikus gyulladás eredménye.( A vetélés is lehetett emiatt). Szintén a Gynevac-ot ajánlom.

Kakukkfû!
Kicsi az esély, hogy a szülés helyrehozza a hormon rendszert. Sokkal valószínûbb, hogy a második babához is kell Clostylbegyt.

Mindenkit üdvözlök
Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves Erazmusz!

Nõvéremnek (nekik nincs net) aki babát szeretne, de nem jön össze nekik, elképzelhetõ, hogy a késõbbiekben petevezeték átfúvást kell majd végezni. Szeretnénk megtudni, hogy ez milyen jellegû mûtét?, hogyan végzik és mik a kockázatai?

Válaszát elõre is köszönjük: Kiskati
Névtelen
 


Kedves Erazmusz
Lenne egy sürgõs kérdésem.
A tesztem pozitív lett már lassan két hete (ma vagyok az 50.napon). Három napja voltam az orvosnál aki még nem tudta megerõsíteni a terhességemet azt mondta még picike (21 mm-es nyálkahártya, megnagyobbodott méh, és hogy lát valami 2-3 mm-es valamit ennyit mondott). A problémám az hogy tegnap óta elkezdtem egy kicsit vérezni (olyan mint amikor már a mensi vége fele van és már csak egy kevés vérzés van). Ilyennek elõ szabad fordulni vagy nem? Mit tegyek? Sokan mondják hogy másnál is elõfordult már ilyen és el is múlt és hogy az orvos nem írt fel rá semmit. Más megint azt mondja hogy hormonprobléma is lehet. Most nem tudom mit tegyek olyan tanácstalan vagyok. Várjak még egy picit hogy elmúlik magától. Nem szeretném elveszteni a babát (legalábbis remélem hogy egészséges lesz) Az orvos egyébként két hét múlva hívott vissza hogy akkor már látszani fog. Kérlek válaszolj mielõbb.
Köszönöm
Cinci

Kép
cinci
 
 


Kedves Erazmusz!
Ön szerint mikor lehetett a tüszõrepedésem? A hormonok a hõm alapján rendben lehetnek?
4. 36,9
5. 36,9
6. 36,7
7. 36,8
8. 36,8
9. 36,7
10. 36,8
11. 36,7
12. 36,9
13. 36,5
14. 36,7
15. 36,9
16. 36,7
17. 36,8
18. 36,8
19. 37,1
20. 37,1
21-25. 37
elõre is köszönöm a válaszát
Mono
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

A problémám a következõ. 6 hónappal ezelõtt abbahagytam a Diane nevû fogamzásgátló szedését, mivel babát szeretnénk a férjemmel. Azóta minden menses elõtt minimum egy héttel egy fájdalmas csomó képzõdik a bal mellem felsõ részében, mindig ugyanazon a helyen, de amikor megjön, nyomtalanul eltûnik. Normális dolog ez? Menjek el orvoshoz?
Néha már 10 nappal elõre tudom, hogy megint meg fog jönni. Vagy lehetséges az, hogy megjelenik a csomó és mégis állapotos vagyok?
Nem igazán találtam ilyen jellegû kérdést, ezért nagyon várom a válaszodat.
Elõre is köszönöm,
Enikõ
Enikõ
 


Kedves Erazmusz,

az elsõ adag clostylbegit gyógyszer meghozta "áldásos" hatását, végre, fél év után nem negyven, hanem 32 napra jött meg a menstruációm. És ennek örülök. Napi egy szemet kellett szednem a az 5.naptól, a 14. napi UH-n volt két tüszõm, egy 19 és egy 13 mm-es. Az orvosomal akkor úgy állapodtam meg, hogy ha megjönne a menzeszem, akkor folytassam a gyógyszer szedését ugyanígy. Mivel megjött, ezért az ötödik napon elkezdem szedni.
De azért megkérdeznélek, nem kevés ez? (a gyógyszert elégtelen tüszõérés miatt kaptam)

Köszönöm,

Kinga
kinga_
 
 


Kedves Erazmusz!

Koszonom a segitseget!

Eszti
eszti
 
 


Kedves Erazmusz!
Köszönöm válaszod.A spirál általi védekezéstõl (annak mechanizmusától)eddig is idegenkedtem és sajnos én is sok rossz "mellékhatásáról" hallottam már.Ezért az csak végsõ megoldásként jöhet szóba nálunk.A tabletták közül én csak a Continuintól vérezgettem.Elõtte a Tri-Regoltól a havi rendszeres menszeszem volt, csak lerövidült 3-4 napra és a vérzés mennyisége is kevesebb lett.És hosszabb lett a ciklusom.(Az orvos azt mondta erre, hogy ez így nem normális.Tényleg nem volt az?Miért?)Mondjuk az igaz, hogy a Tri-Regol szedése alatt rossz közérzet, migrénszerû fejfájás, állandó telítettség érzés végig volt.Én eddig a Continuint és a Tri-Regolt szedtem.Szerinted van számomra megfelelõ tabletta vagy a már említett problémák arra utalnak, hogy mindegyikkel lesz valami gond?Az elõzõ levelemben kérdeztem:Miért írt fel az orvos méhösszehúzó injekcíót, lehet hogy vetélésem volt a Continuin szedése mellett?Elõre is köszönöm válaszod.Eszti
anitaeszter
 
 


Kedves Erazmusz!
Nagyon aggódom, kérlek segíts!
A "ma megint megjött" topicba szoktam írni. Most úgy nézett ki végre kiszabadulok a topicból: kisbabát várok. A vérvizsgálat alapján az orvosom megerõsítette, de alacsonynak találta a progiszintemet ezért napi 3 Utrogestant írt fel. Jelenleg 4 hetes a baba és már másodszor tapasztalok néhány csepp vért a hüvelyben (nem folyik ki csak a WC papír lesz halványpiros). Azért aggaszt annyira, mert az elõzõ terheségem méhen kívüli volt(több mint 1 éve).Csaknem 4 éve próbálkozunk.
Csak 10-én tudok menni UH-ra mert a dokim szabadságon van.
Ön szerint ez "belefér" vagy baj van?
Köszönettel,
Virág
Virág
 


Kedves Virág!
Mekkora volt ez az alacsony progeszteron? Az enyhe vérezgetés nem mindig jelent komoly bajt, néha jelentéktelen dolog, de azért jobb komolyan venni. Javaslatom: ha lehet, a háziorvost kérd meg, hogy azonnal vegyen fel táppénzre, és feküdj szigorúan. Ha nem vesz fel vizsgálat és javaslat nélkül: akkor vegyél ki 10-ig szabadságot. Sex szigorúan tilos a vérezgetõ terhesnek! (Én egyébként minden terhesnek azt javaslom, hogy az elsõ 3 hónapban - ezalatt alakul ki a placenta =méhlepény - ne legyen sex akkor se, ha nincs semmi panasza.)

Anitaeszter!
A Tri-regoltól is, és minden fogamzásgátlótól lecsökken a vérzés mennyisége. Azért, mert az nem igazi menstruáció,hanem megvonásos vérzés. A ciklus hossza pedig attól függ, hogy jól szeded-e a gyógyszert. Aki elõírás szerint szedi: 21 nap szedés+ 7 nap szünet, annak mindenkinek 28 napos a ciklusa. Ha nem tartassz 7 nap szünetet, akkor rövidebb. Üdvözlettel
Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Anitaeszter!
Az Ergammal kapcsolatban: ezt gyakran írjuk fel akkor, ha elhúzódó vérzése van a paciensnek, nemcsak vetélésnél. Nem hiszem, hogy vetélésed volt, erre utaló jelrõl nem számoltál be és az UH se mutatta.

Kinga!
Azt csak progeszteron szint méréssel lehet megállapítani, hogy ez a Clostylbegyt mennyiség elég-e vagy sem. Ha 32 napos lett a ciklus, akkor a 25. napon kellene megmérni a progeszteront. Ha több, mint 21 ng/ml (=64 nmol/l) akkor elég, ha ennek egészen a közelében van, akkor elfogadható, de ha jóval alatta van (pl. 16) akkor kevés.

Enikõ!
Ha a csomó a menses elõtt megjelenik, utána eltûnik, akkor ezzelnem kell foglalkozni, nincs jelentõsége. Ha nem tûnik el menses után, akkor kell vele orvoshoz menni. Valószínûleg megmarad akkor is, ha terhesség következik be.

Mono!
A tüszõrepedés a 13. napon volt, de a görbe alapján a hormonok vaslószínûleg nincsenek rendben. A 26. napon megjött a vérzés? A 20. napon kellene megméretni a hormonokat (szérum FSH, LH, Progeszteron, prolactin, tesztoszteron).

Cinci!
Ha a ciklusod rendes, 28 nap körüli, akkor az 50. napon ennél sokkal nagyobbnak kellene lennie a látott képnek. Ha ennél hosszabb jóval a ciklusod, akkor ez még lehet baba. A véreztgetés nem jó jel. Ha a ciklusod rendes, akkor ez nem lehet élõ terhesség, sõt esetleg méhen kívüli gyanuja is felmerül.

Kiskati!
A "petevezeték átfúvás" nem is mûtét, és nem is átfúvás. Vizsgálati módszer, annak megállapítására, hogy átjárható-e a petevezeték. Lehet röngennel végezni (HSG), vagy egy kisebb mûtéttel (laparoszkópia). Nem fújnak semmit, hanem folyadékot nyomnak keresztül a méhen és petevezetéken, ami megjelenik a hasüregben, és vagy röntgennel, vagy az optikán keresztül látható, hogy megjelenik-e vagy sem a hasüregben. A laparoszkópiával néha lehet oldani kisebb külsõ szálagos összenövéseket, és ezzel átjárhatóvá tenni az elzáródást (ritkán!)

Üdvözlettel
Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves Erazmusz!
Köszönöm válaszaidat.Így már sokkal nyugodtabb és vidámabb vagyok. :-)
Eszti
anitaeszter
 
 


Kedves Erazmusz,

köszönöm a gyors választKép 13-án megyek középidõs UH-ra, a doktorom is emlitette legutóbb, hogy progeszteron szintet fogunk nézni utána, szóval köszönömKép

Kinga
kinga_
 
 


Kedves Erazmusz!
Köszönöm szépen a válaszát.
A vérzés nem jött meg a 26. napon (28-30 naposak a ciklusaim).
A görbe így folytatódik (ld. elõzõ levelem jan 30.)
26. 37,1
27-28. 37
29. 36,9 tehát mára vagy holnapra várom
Ami engem illett (laikusan) nekem a görbe elsõ fázisához képest nem tetszik a második. Mikor nem szedtem gyógyszert az alaphõm 36,6 körül mozgott és úgy emelkedett fel a tüszõrepedéskor 37-re.
Lehet, hogy az elsõ fázis azért volt most ilyen magas, mert elõzõleg fél évig kaptam folyamatosan -szerintem indokolatlanul (a baba még nagyobb sikere miatt)- stimuláló gyógyszereket? Amire emlékszem, hogy a progim az egyik stimulált hónapban 24,... valamennyi volt (24. nap).
Ez fél év után újra az elsõ hónap, hogy nem szedtem semmit.
Önnek mi a véleménye? Visszatérhet még a hõm a régi "kerékvágásba"?
elõre is köszönöm
Mono
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!
Válaszát nagyon szépen köszönöm!
Virág
Virág
 


Kedves Erazmusz!

8 hete szültem, 5 napja szedem a continuin fogamzásgátló tablettát. Korábban soha nem szedtem semmit. Tegnap elkezdtem vérezni, ez a tablettától lehet, vagy lehetséges, hogy esetleg a menstruációm jön már meg.(amit azért nem hiszek, mert az elsõ babánál 4 hónap után jött meg) Ha a tablettától van akkor ez normális e? És mennyi idõ után nyújt védettséget a tabletta, kell e az elsõ idõben más védekezési módszer is a tabletta mellett?
Válaszát elõre is köszönöm.
FKata
Katalin (fkata)
 


Kedves Erazmusz!
Köszönöm a választ!
Solya
Solya
 


Kedves Erazmusz,
kérem nézze meg a görbémet. A kérdésem csak annyi, hogy normális-e az alakja (belefér-e ez az 1-2 tized fok ingadozás a normális tartományba)? Úgy gondolom, hogy a 16. napon lehetett a tüszõrepedésem, ilyenkor mikorra várható a menstruáció?

5 36,50 meg voltam fázva
6 36,55 meg voltam fázva
7 36,30
8 36,35
9 36,30
10 36,20
11 36,35
12 36,35
13 36,25
14 36,20
15 36,20
16 36,10
17 nem aludtam ezen az éjen
18 36,40
19 36,60
20 36,90
21 36,90
22 36,70
23 36,90
24 36,90
25 36,80 ma reggeli hõ


köszönettel:
Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kedves Erazmusz,

lehet, hogy indokolatlanul izgulok, de furcsa érzésem van.
Idõnként nyillal a hasam, meglehetõsen mélyen, a méhem táján, néha ez az érzés oldalra is átsugaárzik. Nem fáj nagyon, csak ismeretlen érzés, 1-2 napja érzem. 15 percenként, fél óránként jön.
Egyébként a múlt hónapban is volt ilyen 2 napig. Aztán elmúlt.
A múlt hónapban különféle kúpokat kaptam, mivel a méhnyak gyulladásban volt, az orvos szerint.
Attól félek, hogy ez a gyulladás nem múlt el teljesen, mert újra van egy kis folyásom.
A férjemtõl nem kaphattam vissza, mivel betartjuk az orvosi utasításokat.
Lehet, hogy ez az idõnkénti nyillalás az alhasban a fertõzés átterjedését jelentheti a méh felé?
(Egyébként a ciklus közepe felé járok.)
Nyugtalanít a gondolat, kedves doktornõ. Most megyek Gynevacot felíratni mindenesetre a fertõzéseim ellen.
Lehet, hogy ez nem lesz elég?
Köszönöm a választ, elõre is.

Bella
Névtelen
 


Köszönöm válaszod!

Katie
Katie
 


Kedves Erazmusz!

7 hetes terhes vagyok.Igen gyakran volt korábban hüvelygombám. Orvosom azt mondta, hogy a Gynopevaryl hüvelykúp koraterhesség idõszakában is alkalmazható, bár jobb lenne elkerülni még néhány hétig. Idõnként érzem, hogy viszketek. kérdésem, hogy mit tegyek? Próbáljam meg kihúzni a 12 hét végéig vagy használhatom a hüvelykúpot.

VÁrom válaszát,köszönettel:

Biga
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Javaslatodra házidokinénim segítségével nézettem hormonszintet a 22. ciklusnapon, így néz ki az eredmény ( a hõm a 12. napon volt a legalacsonyabb, bár utána két napig nagyon meg voltam fázva, úgyhogy nem tudom, lejjebb ment-e volna különben, vagy reális értéket mértem.) :
- progeszteron: > >20 ng/ml
- prolactin: 40,21 ng/ml
- FSH: 3,6 U/L
- LH: 3,0 U/L
- estradiol: 129 pg/ml
Az általad kért testosteron nem tudom hová lett...gondolom, az estradiol nem az...

Ciklusnapokról is kérdeznélek: itt, és a köv. ciklusban elsõnek azt a napot vettem, amikor hirtelen élénk piros, folyékony vérzés jelentkezett este 9 körül, annak ellenére, hogy másnapra ez lecsökkent egy sûrûbb piros, erõs folyássá, és csak az ezt követõ napon "jött meg" úgy igazán. Jól számolom így a napokat?

Elõre is köszönöm a véleményed!

Üdvözöl:
Ditke
Névtelen
 


Kedves Ditke!
Testosteron férfi hormon, az estradiol nõi (tüszõ) hormon, nem ugyanaz. A testosteron nyilván nem lett megmérve. A progeszteron nagyon jó, FSH,LH is. Egy baj van: magas a prolactin! Ilyen prolactinnal nem jön létre terhesség.
A vérzés elsõ napjának lehet venni az élén piros vért. Jól számolod a napokat.
Biga!
A Gynopevaryl használható terhesen, a viszketés viszont, ha a gomba elhatalmasodik, nagyon kellemetlen. Nem kell várni vele.

Bella! Ha a Gynevac nem lenne elég, akkor utána használj el egy doboz Floragyn hüvelytablettát (recept nélkül kapható). Ha ez se elég: a férjedet is oltani kellene.

Orsi!
Ez elektromos hõmérõ? Az alaphõmérsdékletet higanyos japán hõmérõvel kell mérni végbélben, esetleg hüvelyben. Csak úgy lehet értékelni.

Fkatka!
A vérzés megjöhet 8 hétre, nem egyforma minden szülés után. Ha eddig nem volt sex, akkor 1 hét után ad védettséget. Ha volt sex, de óvszerrel, akkor is. Addig óvszert kell használni.

Mono!
Ha stimulálva volt 24 a progeszteron, akkor tovább is stimulálni kell, anélkül bizonyára kevés. (Milyen mértékegységet írtak utána?)

Üdvözlettel
Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves Erazmusz!
Köszönöm a válaszodat elõzõ kérdésemre (csomók a mellben).
Újabb probléma elõtt állok. Igazából örülnöm kellene, mert úgy tûnik terhes maradtam. Mégsem vagyok felhõtlenül boldog. Hétfõre vártam a mensesemet, a szokásos módon indult a dolog, múlt hét csütörtökön elkezdett görcsölni a hasam majd barnás váladék jelentekezett három napig (mindig így szokott megjönni). Mivel hétfõn még mindig nem jött meg rendesen, vettem egy tesztet, ami pozítiv lett. Az orvosom jövõ hét szerdára rendelt be ultrahangra, addig 3x1 Utrogestant kell használnom. Közben folyamatosan (enyhén) fáj a derekam és a hasam. Nagyon aggódom, mert az elõzõ terhességem spontán vetéléssel végzõdött a 8. héten.
Mik a kilátásaim? Kérlek nyugtass meg egy kicsit, mert borzasztó ideges vagyok. Holnaptól kiiratom magam és feküdni fogok.
Köszönöm,

Enikõ
Enikõ
 


Kedves Erazmusz!
A fent megadott hõket higanyos hõmérõvel mértem hüvelyben, szabályosan ugyanabban az idõben minden nap.

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kedves Erazmusz!

Köszönöm a választ, már jelentkezem is be az orvosomhoz!

Üdvözöl:
Ditke
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Köszönöm válaszát!

Biga
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Nagyon köszönöm, hogy válaszolt!
Minden jót kívánva: Kiskati
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!
Köszönöm szépen a válaszát. (progi 24,3 ng/ml)
Mono
Névtelen
 


Kedves Erazmusz!

Nagy dillemám van ebben szeretném a tanácsodat kérni.
Két P3-as rákszûrés után orvosom egy un. loop conosatios mûtétet hajtott rajtam végre, melynek eredménye:rákos sejtek a méhnyakon a hámban."a vizsgált metszetben 18-as jelölésû anyagban látható malingus transformáció figyelhetõ meg. A daganat sejtburjánzás mindenütt intraepithelialis, a felszíntõl távolabb preformált üregeket bélelve is megmarad intraepithalis jellegûnek. Érinvázió nem látható.
Ezek után mindent bevetettem, ami a rák ellen bevethetõ, természetgyógyásztól az avemaron át a celladamig.
Ismét elmentem egy másik orvoshoz, aki alapos mintavétel után egy
P2 negatív leletet adott át és azt mondta, nem érti pontosan hogyan, de egészséges vagyok. Saját orvosom a P2 után is ragaszkodik egy újabb mûtéthez míg a másik orvos azt mondta nyugodtan és mindnél hamarabb essek teherbe.

Lehetséges-e, hogy ahonnan a P2-es lelet származik, azon a ponton nincs rákos sejt, másik ponton pedig van? Akkor mi szükség van a rákszûrésre? Teljesen tanácstalan vagyok, kérlek segíts!!!!!

Üdvözlettel,

Zsorka
zsorka
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: