Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Talán most sikerül írnomKép Milán 11.30 óta alszik.
Na azon akartam Lacival összeveszni, hogy látástól mikulásig csak dolgozik, itthon nem segít semmitKép (még a szemetet sem viszi kiKép) Nekem meg itt van a 2 gézengúz egésznapra, semmi segítséggel. Na meg a háztartás. Anyósom is csak annyit mondott: "Te vállaltad nem?" Jó mi? Nem jönne el egyszer sem segíteni. Most munkanélküli lett és otthon van.
A párom meg egy internet szolgáltatónál dolgozik és reggel 7.30-kor elmegy, este 19 óra után jön haza és mit csinál? Ölébe veszi Milánt és beül a géphez és folytatja a benti melót. 9-kor felkelnek a gép elől elmegyünk fürdeni, aztán ő visszaül a géphez én meg altassak egyszerre 2 gyereket, aztán egyek, fürödjek, aludjak. Nem is kérdezi meg mi volt ma? Nem mond ő sem semmit vele mi voltKép Ha kell vmit hozni a boltból hétköznap e-mailt kell neki írnomKépKép Mert a telefont sem veszi fel napközben. Szexelni már nem is tudom mikor csináltuk utóljáraKép
Barátnőim is leléceltek már mellőlem, átlag még suliba járnak és nem a napi pelenka mennyiség témája érdekli őket, énmeg már ebbe vok belegolyósodvaKépKépKépKép Sztem engem már kezelni kellene!!!!
Bocsika, h ezt ide írtam nektek, de már nagyon kikívánkozott belőlem.
Zsú

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Sagica! Suli? Találtál már vmit?Nappalira mennél? Manókád bölcsis lesz?

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Sziasztok! Megint itt vagyok. GeromilO, FOGUNK NINCS, DE GONDOLOM HAMAROSAN KIBÚJIK MAJD. IGAZÁBÓL NEM NAGYON VESZEM ÉSZRE AZ ÍNYÉN, HOGY MI VAN. MAJD A SOKADIKNÁL MÁR RUTINOSABB LESZEK. HÁT AMIT ÍRTÁL A PÁRODRÓL, NEM SZÉP TÕLE, HOGY NEM SEGÍT. AZ EGY DOLOG,HOGY EGÉSZ NAP DOLGOZIK, DE ESTÉNKÉNT VALAMENNYIT ÁTVÁLLALHATNA. AZ ÉN PÁROM IS DOLGOZIK, DE AZÉRT HA ITTHON VAN LEHET RÁ SZÁMÍTANI. ANYÓSOD MEG MÁR MEGINT BUNKÓ! mI AZ HOGY TE AKARTAD? HISZEN AZ UNOKÁI! HA MEG MUNKANÉLKÜLI IGAZÁN VEHETNÉ A FÁRADSÁGOT, HOGY VELÜK LEGYEN. BÁR TUDOM, HOGY NEHÉZ ANYÓSRA HAGYNI A GYERKÕCÖKET. NINCS REMÉNY RÁ, HOGY JOBB LEGYEN A KAPCSOLATOTOK? TUDOM, HOGY NEHÉZ LEHET, DE PRÓBÁLD A PÁRODDAL MEGBESZÉLNI, HA TÖBBET KIVESZ A NEVELÉSBÕL ÉS MEGOSZLanak a feladatok, több energiátok marad egymásra is. Én is jártam ebben a cipőben. Különben teljesen elhidegültök és az senkinek nem jó. Kellene találnod valakit, akire időnként rá tudnád bízni a srácokat.És emiatt nehogy lelkiismeret furdalásod legyen!!! Attól még jó anya vagy, hogy időnként esetleg nélkülük töltesz el időt és magaddal foglalkozol. Sőt még jobb leszel, mert új energiákkal tudnál velük foglalkozni. valószínűleg a párodnak is ezért nem vagy izgalmas, mert minden nap egyforma és ebbe iszonyúan belefásul az ember, olyannyira, hogy ez már kényelmessé is válik. Én is voltam ilyen, sőt biztos leszek is. De van rá mindig gyógymód, csak nagyon kell akarni. Bár azzal is tisztában vagyok, hogy én most könnyen beszélek, mert éjjel nyugalom van és alvás, sajnos ez számít a leginkább. Te pedig az utóbbi időben keveset pihensz. Anyu tudjátok kínai üzletben dolgozik egész nap, csak szombat délutánonként és vasárnap tud Annával lenni, de olyankor mindig viszi sétálni. Amióta kevesebbet szopizik több időre is elviszi. A héten szabin van, így nagyon jó dolgom van. Ma negyed 11-kor elvitte és 4-re hozza haza. Én meg kitakarítottam, most meg kikapcsolódom egy kicsit. Az előbb a Viván a Madonna Hung UP című száma ment. Szeretem ezt a csajt, képzeljétek táncoltam rá, kicsit tomboltam. Tök jó volt! Ja és Geromilo! A barátnőkkel kapcsolatban nem szép, hogy nem hallgatnak meg, de te is nyiss más témákat is. Én pl. tudatosan nem találkozgatok kismamákkal. /Veletek persze azért dumálok./ Nem megyek pl. babamasszázsra meg ilyen helyekre, pontosan azért, mert a kismamák másról se tudnak dumálni, mint a büfikről és a pelusokról... Valamilyen szinten ez természetes, de hagyjuk már magunkat!!! Törjünk ki!!! Na jól van, most már lelövöm magam, megnézek valami filmet. Puszi és csak fel a fejjel, nem tudom észrevettétek-e: de 5-kor délután még világos van!
borkaborka
 
 

 
 

Azt akartam írni, hogy ne hagyjuk magunkat!!
borkaborka
 
 


Sziasztok!

Geromilo, Borkának teljesen igaza van , nem hagyd hogy megszokássá váljon a kapcsolatotok. Már én is majdnem beleestem ebbe a hibába. Minden nap egyforma, ez nem jó. Kell valami változatosság. Néha elmehetnétek moziba vagy kettesben vásárolni. Nekünk már az is szupi ha egy órára átvisszük anyósékhoz hétvégén. Beszélgetünk v. egyéb, bár a szex nálunk sem túl sűrű. Sajna nekem még mindig nem igazán van kedvem hozzá. Talán a fáradtság. Úgy egy hónapja érzem úgy , hogy már nem fáj az elején. Azt hiszem engem pszihésen nagyon megviselt ez a szülés dolog.
Heni, nekem gyógyszer mellett is zavaros a menszesz. A múlt hónapba a hét nap szünet alatt nem jött meg. Most egy szemet elfelejtettem bevenni és rendesen megjött. Egész nap elviselhetetlenül fáj a fejem , két óránként veszek be Algopyrint. Nem tudom mi lehet ez, vagy front van vagy nagyon beteg leszek.
Sulival kapcsolatban még nem döntöttem, még van idő feb. 15-ig.
Lassan itt a tavasz mehetünk az állatkertbe és nagyokat csavizni, már alig várom. Bár a szakemberek még márciusra kemény fagyokat jósolnak.
Puszi nektek!
sagica
 
 


Sziasztok
Geromilo
Egyetértek az elöttem szólokkal.Nem szabad hagyni ha szeretitek egymást.Sajnos mi már csak úgy vagyunk egymás mellett.Nem tudom hogy lehet-e még vissza csinálni.Nekünk nincs nap már,hogy ne ugranánk egymásnak.Apró,semmikre is úgy össze tudunk vesszni.Sajnos olyan mintah kétféle életet élnénk.Õ egész nap emberek között van és folyamatosan beszél velük.Megy árúért,megy ide-oda.Ha hazajön már nincs kedve sehova menni,beszélgetni...Mondjuk a gyerekekkel játszik,hogy én tudjam csinálni a dolgomat(a megszokott monoton házimunka)Gyerekek utánnifolytonos pakolás,pakolás,pakolás fűszerezve egy kis mosogatással,főzéssel.Néha pihenésképp egy kis vasalás...Én!!!Én meg szeretnék menni,beszélgetni mivel a négy falon kivűl senki nemszól hozzám egész nap.Nagyokosok szokták mondani:˝Beszélgess a gyerekkel˝.Hahaha
Na ennyi!!!Vagyis még órákig tudnék panaszkodni.Sajnos.Tiszta dili vagyok.Jó lenne tényleg ha jönne a tavasz mert nem szeretnék a saját árnyékom lenni.
Borka
Nagyon édes a kisasszony.Az a nevetős nagyon tuti.Nekem soha nem sikerül ilyen pillanatot elkapnom.Tuti vagyKépKépKép

Megyek tanulunk egy kicsit Dancival.
Halihó

Kovács Roland
roli
 
 


Roli! Lehet visszacsinálni!!!!! Szereted a párod? Hát akkor persze, hogy lehet. Lepd meg valamivel, aminek a pasik mindig örülnek: Kis romantika, erotika... Pl.: Ha áruért megy, csempéssz a zsebébe vagy bárhova, ahol megtalálja egy képeslapot/ annyiféle van az írószerekben/, amire ráírsz valami csábosat, lehet, hogy annyi is elég, hogy este várlak...Csinálj neki forró fürdőt, ilyenkor a téli hidegben úgyis jól esik, aztán bújj be te is a kádba mellé. Vagy amikor zuhanyzik, egyszerűen te is állj a zuhany alá. Este masszírozd meg, ebbe is bevihetsz egy kis erotikus masszázst. Persze, ha jól sül el, természetesen cseréljetek, mondd meg, hogy te is szeretnél hasonló kényeztetést. GYújts gyertyákat és várd gyertyafényben. Vegyél egy szexis tangát, amit még nem látott.Írj apró cetliket a bejárati ajtótól a hálóig... pl.: Vedd le a kabátod és menj a fürdőbe./ Ott már várhatná a forró vízzel teli kád./ Következő cetli: fürödj meg, aztán nyisd ki a hűtőt. Aztán: Vedd ki a pezsgőt és gyere a szobába......stb... A pasik szeretik az ilyen dolgokat. Ezek mind olyan ötletek, amiket mi már kipróbáltunk. Persze tudom, hogy mindennek klappolni kell akkor este: Gyerekeket időben kell lefektetni, de ha elsőre nem is sikerül, értékelni fogja a párod. Másképp indul a nap és várni fogjátok az estéket. Egy-egy jól sikerült női praktika után sokkal jobban lehet a gondokat is megbeszélni a pasikkal. / Kenjetek tejszínhabot egymásra./ Ne add fel! Mi nők sokkal okosabbak vagyunk ilyen téren a pasiknál, használjátok ki! Gondoljatok arra, annak idején miért tetszettetek meg egymásnak, kicsit vissza kell hozni azokat az időket. Na gyerünk! Munkára fel! Ja, a képeket sose én csinálom. Mindig apa fényképez és nem nehéz ilyen pillanatokat elkapni, mert a nő, szinte mindig ilyen. Szurkolok nektek, mindannyiótoknak. De ha megint én leszek rossz passzban, ti írjatok nekem biztatást. Puszi
borkaborka
 
 


Borka
Nagyon aranyos vagy!!
Csak egy a baj.Addig nekem nincs kedvem romantikázni amíg csak veszekdni tud velem.Sajnos Õ is makacs én is makacs.Mondjuk vannak jobb napok hetek.Akkor ímádjuk egymást,mindent meg tudunk beszélni.Most meg KOPP van.
Nem baj jön a tavasz,szépen süt majd a nap és minden Happy lesz!!!Kép

Kovács Roland
roli
 
 


Ma megint pihisebb napom van, mert anyu megint elvitte a Csajt. Délután 4-re hozza haza, addig lazulok kicsit. Reggel átültettük a virágokat, megyek is meglocsolni őket. Mindannyiótoknak szép napot! 25-e van! Mindjárt vége a januárnak!
borkaborka
 
 


Halihó szép estét!
Borka
nagyon jó neked.Lazulnék már én is.Kép
Látom ma senki nem ért rá.Megyek aludni,fiúk már fél8óta alszanak.Nem is tudom,hogy hova írjam fel.KépKépKépTalán ideKép
Jó éjszakát
Kép

Kovács Roland
roli
 
 


Hahóóóóóóóó!!!!!
Erre nem jár senkiKép

Szomi vagyok!!!!
Kép

De azért elmondom.Dancikám félévi értesítője nagyon jó lett.Büszke vagyok rá nagyon-nagyon!!!Kép

Azért néha idelesek,hátha...........

Kovács Roland
roli
 
 


Sziasztok!
Na Talán most tudok egy kicsit írni neketek.
Semmi változás felénkKép
Borka! Anyukádat ide is átküldhetnédKép
Heni!Daninak gratula!!!
Hétfőn jövök írni megint. Akkor talán részletesebb leszekKép Addig csak sasolgatokKép Apa itthon lesz így ő uralja a gépetKép (Lehet h kikapcsolomKép)
Puszi nektek! Jó hétvégét!
Zsú

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Sziasztok! Mindenkinek jó hétvégét! Én is hétfőn jövök legközelebb, mert Annának vasárnap lesz a keresztelője és némiképp idegbeteg vagyok tőle. Mindenesetre jó lesz túl esni rajta. Puszi nektek
borkaborka
 
 


Sziasztok!

Hogy sikerült a keresztelő? Jó ezen túl lenni ugye?
A barátnőm pénteken megszült, annyira örülök mintha az enyém lenne. Alig várom, hogy hazajöjjenek. Olyan szupi lesz egy kisbaba akit lehet babusgatni, de nem nekem kell virasztanom vele.
Enikő nagyon anyásra váltott mostanában. Esténként mindenképp látnia kell különben balhé van. Ha kimegyek a konyhába vagy fürdeni az apukája egy percen belül jön utánam vele, mert böbmöl nélkülem.Szombaton vacsora vendégeim voltak, szerencsére istenire sikerült a csirke, ugyhogy az utóbbi pár napban sok jó dolog történt velem. Lehet , hogy lesz ennek még böjtje is, de ne legyek pesszimista, ugye?
Nem tudom eldönteni, hogy andragógus vagy informatikus könyvtáros szakot jelöljem első helyen.Szerintetek melyik a piacképesebb? Andragógián belül személyügyi vagy felnőttképzési szervező szakirány van.
Gyerkőcök jól vannak? Megvárjam az egy éves kort a tej adásával vagy már adhatom? Most lesz 11 hónapos. Apósomnak van kecsketej, azt akarom adni neki kakaó formájába. Mit szóltok?
Mennem kell, sziasztok.
sagica
 
 


Szia Sagica!Új vagyok az oldalon,Kópházáról.A kislányom áprilisban lesz 3 éves.Az én véleményem a tejadásról annyi,hogy érdemes várni 1éves korig és ne kecsketejjel kezdjed.Elsőre úgyis csak negyedes(1/4rész tej a többi víz) majd feles és végül egész adag tejet kell adni amíg hozzá nem szokik a szervezete.A közvetlenül az állatból nyert tej nem olyan tiszta(forralással sem)mint a bolti.Ez az én véleményem.Én kivártam amíg 1 éves lett és problámamentesen hozzászokott.Már neked is csak 1 hónapot kell várnod.szia

KépKép
eszti76
 
 


Halihó mindenki!
Szia Eszti!

Borka
Milyen volt a kersztelő?

Sagica
Gratula barátnődnek.Milyen jó neki.Kicsit irigy vagyok.Úgy szülnék én is.Kép
Az én barátnőm augusztusban szül,de már alig várom.Kép
A tejről én is csak azt tudom mondani,amit Eszti.Vigyázz vele.
Amúgy nagyon fini a kecsketej.Kép
Jaaa a legfontosabb.<blink>NE LÉGY PESSZIMISTA</blink>


Geromilo merre vagy????

Ha már nem jönnék jó éjszakát minden babának és mamának.
Kép

Kovács Roland
roli
 
 


Sziasztok!
Most csak egy pár sort írok. Majd délben tudok jönni ha alszik a két manó.

Sagica!
Gratula a barátnődnek!!! A terhességet és a szülést én is bármikor újra csinálnám, de a gyereknevelésből most nem bírnék többet vállalni.
A tejről csak annyit, h tényleg jobb egyéves kor után, de hígitani felesleges!!!!!
Ne légy pesszimista!!

Andragógia--személyügyi nekem jobban bejönne. De nem tudom felétek ezt mennyire keresik.
Én most azért imádkozom, h ne késsem le az egészségügyi szakközépben a csecsemőápoló szakot!Kép Ha minden összejönne szeptembertől ott tanulnék.
Na majd délben.
Zsú

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Sziótok! Szia Eszti! Írj máskor is. Nos, a keresztelő: Végre túl vagyok rajta!!!!!!!!! Csak ez jut eszembe semmi más! Semmi nem változott. Végre minden megint a rendes kerékvágásban. Sajnos anyu megint dolgozik, pedig szabin lehetne egész évben. Amúgy jól vagyunk, továbbra is átalusszuk az éjjelt és az nagyon jó. Szombaton anyunál aludtunk ketten, kicsit elmenekültünk a vendégsereg elől, de jobb volt így mindenkinek. Anna kapott egy fülbevalót és egy nyakláncot keresztapjától, a láncot elteszem majd neki. Nagybátyjától pedig egy csajos kislány szerkót, szoknya, blúz kiskabát, amolyan együttes. Csúcs, majd egyszer lefényképezem és elküldöm a képet. A terhességet én is végigcsinálnám, de a többit! Kicsit irigykedem, ha pocakost csajszit látok és tényleg jó lehet, de főleg tényleg az, hogy nem nekünk kell felkelni éjjel hozzájuk. Mindenkinek egy kalappal a tanuláshoz, nekem elég egy diploma én már nem szeretnék tanulni. Lehet, hogy nagyon hülye vagyok, de mi az hogy andralógus? Az informatika jó szak a mai világban, de a könyvtárral semmit nem tudsz kezdeni, esetleg akkor ha már most megvan a helyed. Puszi, ha tudok jövök még.
borkaborka
 
 


Sziasztok! Borkaborka!Hol laksz?Mennyi idős a kis megkeresztelt?Az én kicsim 5 hónaposan lett megkeresztelve és végigaludta a ceremóniát.Anna,hogy bírta?
Geronimo!Honnan írsz?Hány babát nevelsz?
Roli!Szépek a fiaid!Most kukkoltam meg Õket.Nekem egy 2éves9hónapos Szonjám van de remélem lesz kistesója!

KépKép
eszti76
 
 


Hello! Bajai vagyok és Csajszi most 24-én volt féléves. A ceremóniát nem aludta végig, hanem az elejét végigszövegelte, aztán amikor leöntötték, na azt kikérte magának. Délelőtt szokott aludni egy félórát és délután kb.2-től 4-ig, de nem mindig alszik, egyhuzamban. Olyankor nyűgi szokott lenni estefelé. Jut eszembe lányok! Van egy depressziós topic, ahová írtam egyszer tavaly, most írt rá egy csajszi, Évinek hívják, 3 gyerkőce van és kicsit magányosnak érzi magát. Remélem nem baj, de meghívtam ide hozzánk, jó lenne, ha jelentkezne. Kicsit megvígasztalnánk és szerintem egy csomó tapasztalata van a gyerekek terén. Most sziasztok
borkaborka
 
 


Borka

Persze,hogy jöhet!!!!!Részemről örülnék.KépKépKép
Van olyan hogy depi topik?Nem is láttam.Néha írnék oda.Bár ti jól megvigasztaltatok a múltkor.
Kép van a keresztelőről?ÉS netán raksz is fel?Kép

Kovács Roland
roli
 
 


Van egy 3 gyerekes barátnőm és le a kalappal elötte mert egy cseppet sem egyszerű 3 gyereket nevelni.Nem is csodálom,hogy valakit ilyen esetben utolér a depi.De amikor majd felnőnek és a sok szeretet,gondoskodás megtérül,mondhatj,hogy nagyon is megérte a fáradozást.Nem is beszélve a majdani sok-sok unokáról.De áz még odébb van.

KépKép
eszti76
 
 


Sziasztok!
Jaj Borka úgy restellem, de délelőtt nem is kérdeztem a keresztelőt.Kép Tök jó kis dolgokat kapott a csajszika! Látod már megint nektek a jó (csajos anyukáknak) Egy kis felső és egy kisszoknya és már mindenki őt imádjaKép Nekünk fiúsanyukáknak ilyen nincs. Na jó a mi fiaink meg vagányak lehetnekKép
Dehogy bánjuk ha jön vkiKép Legalább szinesedik a topicKép
Eszti! Szolnokról írok. Két gézengúzom van:o Gergő 29 és fél hónapos Milán 9. hónapot töltötte 19-én. Én 23 leszek ápr.-ban.
A sulim ugrottKépKép Ugyanis be nem töltött 23 éves korig lehet jelentkezni, a jelentkezés meg jún-ban van. Majd nézek vmi tanfolyamot, mert talán segítene rajtam ha kimozdulnékKép Gergő úgyis kezdi az ovit, Milán mmeg menne bölcsibe. Sztem jobb lenne neki ott, mint itthon egy "tébolyodott" anyával.
Azt hiszem most ennyi.
Sziasztok!
Geromilo

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Hahóó!
Estére mindenki eltűnik?Kép
Zsú

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Eszti és mindenki! Nővéremnek is 4 gyereke van, ebből hármat még ő nevelKép A 4. fősulis már pesten!
Bocsika de már alig hiányzik 1-2 hsz a 100. hsz-ig és a 101-től már én is felhasználó lehetek, nemcsak kezdő felhasználóKépKépKép

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Nem is igaz.
Csak fürödtünk,meg vacsiztunk.Dancikám meg most mondta,hogy holnapnra 3 versszakot meg kell tanulni.Kép
Miért vagy tébolyodott?Csak fáradt és egyedül.Bár néha én is úgy érzem,hogy a téboly határán vagyok.

Kovács Roland
roli
 
 


Szia éjjelibagolytársamKép
Na még éppen időben szólt a drágádKép Mi lett volna ha csak holnap reggel szólt volnaKép
A tébolyodottat idézőjelben értem csakKép De sztem nem vagyok már 100-as az tuti.Nem baj 1* ez is elmúlik akkor meg ez fog hiányozniKép
Olyan boldog vok: Milán és Gergő is imádja a brokkolit!!! Végre van kire fognom ha azt akarok főzni-enni.Kép
Ébredésmentes, jó éccakát minden mamának és babának is!
Geromilo-Zsú

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Geromilo
A brokkoli az tényleg finom.Nekem csak a pici eszi meg.Dani is ímádta,most meg nem.Kép

Ennyi dili megengedett.Csak rosszabb ne legyenKép

Mindenkinek jó éjszakát!!!

Kovács Roland
roli
 
 


Szervusztok "dilis " társaim! A keresztelőről még nem töltöttük le a képeket, ha megvan teszek fel néhányat. VÉGE A JANUÁRNAK!!!!!!!!Hipp, hurrá!!!!Hipp,hipp, hurrá!!!!!!!Ma délelőtt eljön apukám, aztán húgom, egészen jó napunk lesz. Csütörtökön átmegyünk Pécsre Csajnak venni néhány dolgot. Tesóm lesz a bébipesztra, jó lesz kimozdulni kicsit, majd mesélek. Most megyek tízórait gyártani, mindenkinek szép napot. Geromilo sajnálom a sulit, de lehet, hogy valami még jobb vár rád!!!! Tényleg apákkal jobb a helyzet? Remélem Évi jön ma. Puszi
borkaborka
 
 


Sziasztok!Getomilo!Le a kalappal a nővéred előtt!De komolyan!Ti teveztek még csemetéket?Én a kislányom mellé szeretnék még egy babát de a férjem nem.Segítsetek,hogy győzhetném meg!

KépKép
eszti76
 
 


Bocs Zsu a neved Geromilo akart lenni csak figyelmetlenkedtem.

KépKép
eszti76
 
 


Sziasztok!

Sajnos apával nállunk nem javul a helyzetKép Nagyon nagyot csalódtam benne. Abszolút nem ilyennek ismertem megKépKép
Gergő egyre kezelhetetlenebb. Valószínű átvette az én idegességemet.
Csütörtökön hozzánk anyósék jönnek. Felhívtam, h most h nem dolgozik nem-e eljönne erre azt mondta minek? Na jó mi. És akkor ő mondta, h szóljak ha segítség kell és ő jön. Na befejeztem a siránkozástKép
Borka várom a képeketKép
Igen szerintem is tud valamit a nővérem amire én még nem jöttem ráKép
Egyébként a geromilo név a lurkók keresztnevének a kezdőbetűi. Gergő Roland és Milán Lóránt.
Hát nehéz kérdés ez Eszti, mert nem ismerem. Talán hivatkozz a csajszira, h rossz lenne neki tesó nélkül felnőni, vald be neki, h hiányzik már újra egy picibabóka. Meg jobb kettő, mint egy.Kép

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Próbálom a kislányom szemszögéből megértetni vele,hogy egy gyereknek szüksége van egy tesóra mert ki tudja mi lesz velünk de a tesó ott marad támasznak.Az a durva,hogy neki 3 testvére van és bár nap mint nap érzi,mennyire jó,hogy vannak nem érti meg,hogy Szonjának is szüksége lehet tesóra.Bizakodom,más lehetőségem nincs.

KépKép
eszti76
 
 


Sziasztok!
Itt vagyok, megérkeztem közétek, remélem valóban nem bánjátok. Most csak röviden tudok írni, mert apának kell a gép.

Sajnos nem-igen lesz időm végigolvasni benneteket, ezért megtennétek, hogy pár sorban meséltek magatokról, hogy jobban megismerjelek benneteket?

Szóval én egy 3 gyermekes anyuka vagyok. Kép A nagylányom, Vivien 11 éves (őrült kiskamasz Kép) a nagyfiam, Martin 9 éves (tulajdonképpen jógyerekKép) Rolcsika 14 hónapos anyamániás örökmozgó kisördög Kép
Budapesten a XVIII. ker.-ben élünk (egészen Bp. végén) nagyon csendes környéken. Tavaly decemberben költöztünk be az akkor pár hetes Rolanddal az új házunkba, amit tetemes hitelre(25 éves Kép) építtetünk.
Van egy nagyszerű férjem (ő a 2., de igazából az ELSÕKép), aki mindenféle tekintetben a TÁRSAM, azonban most épp a Jogon utolsó éves, ezért december eleje óta gyakorlatilag bezárkózott a könyveivel Kép

Éppen lábadozom egy "jóképű" Kép depresszióból. Kiborultam azon, hogy a 11 éves leánykám elkezdett kiskamaszodni, miközben a picifiam dackorszakát kezdi. Mindketten rengeteg törődést igényelnek ezáltal és folyamatos (tényleg szószerint) figyelmet igényelnek. Ezáltal háttérbe szorul a nagyfiam, aki egy jógyermek és borzasztó lelkifurdalásom van emiatt.
Nagyon hiányzik a férjem, mint társ, mint segítség. Közben bevagyok a négy fal közé zárva (tavaly április óta nem dolgozom). Magányosnak érzem magam itt nincs senki, akivel pár szót válthatnék, mióta itthon vagyok nem jönnek a "barátaim" a rokonok vidéken élnek, csak ritkán jönnek.
Ez így elég szörnyen hangzik, de igazából persze fantasztikus dolog 3 kicsi tündér anyukájának lenni, csodálatos dolog esténként jóéjt puszit adni az ÉN drága csemetéimnek. Alapvetően nagyon boldog vagyok, de most elragadott a rosszkedv, amiből úgy érzem most már kifele jövök, amit őszintén köszönök Borkaborkának is Kép

Most mennem kell!

Mindenkinek nyugis, végigaludt éjszakát!

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


Halihó!
Most csak beköszönök,mert bekukucsáltam és láttam,hogy végre megérkezett Évi.

Szia Évi!Kép
Meg ezt a pár képet feldobon.Ma apa fodrászhoz vitte a fiúkat.A kép minősége nem valami jó,de a mobilomtól ennyi tellik.
KépKép
Kép
Most megyek altatni és jövök vissza.
Geromilo én tegnap csalódtam apába akkorát!!!Nem tudom mi lesz a vége....KépKépKép

Kovács Roland
roli
 
 


Na idefigyeljetek! Tessék ezeket a fránya apákat sürgősen gatyába rázni!!!! A hét százát, mit gondolnak magukról? Mi lenne velük nélkületek? Gondolkodjanak már el rajta!!!!Önző férfiak!!! Szia Évi!! Nagyon örülök neked! Én bajai vagyok, 28 éves, magyar-töri szakos tanár. Júliusban szültem, Csajszi, azaz Anna lánykám féléves múlt. Még mindig szopizik, reggel és este, eszik már gyümiket és főzelékeket, husit, májat. Tündér-gyerek, éjjel rendesen alszik, így napközben kipihenten tudok foglalkozni vele. Szerintem ennek is köszönhetem, hogy a depi most elkerül. Azt hiszem, annak idején az ún. 1. gyerek , mit is csináljak?, nem ezt akartam, nem így képzeltem dolog miatt voltam nagyon magam alatt. Férjem tesi-biosz szakos, de leginkább labdarúgó-szakedző, van egy egyesülete, ahol gyerekeket edz a foci tudományára. Jórészt ezért nincs itthon, délután edzést tart, hétvégén tornákra jár, idén megint mennek Párizsba... Egyébként én a 2. felesége vagyok, 1. házasságából 3 fia van, akikkel nem igazán tartjuk a kapcsolatot, mert tudod mi vagyunk a rosszak.... Van egy nagyszerű anyukám, aki ha teheti sokat segít nekünk, csak sajna kereskedelemben dolgozik, fiatal nagymama/ 46 éves/, Kevés ideje van. Húgom is csúcs szuper nőci, ő is sokat segít, ha tud. Végig benn volt velem a szülés alatt, ugyanis a szülészeten dolgozik, most a pesti Semmelweisre jár szülésznői szakra. Hirtelen ennyi. Ja, a depi oldalon újabb áldozatot láttam, asszem idehívom. Puszi Fotókat láthatsz rólunk, ha feljebb mész az oldalon.
borkaborka
 
 


Sziasztok!
Mindenkinek kellemes február elsejét!!!!!!Kép

Szia Évi! Örülök, h megérkeztél!Kép
Ha már lábalsz ki a depiből az nagyon jó!Kép Azért teszek ennyi mosolygó fejet, h minél jobb kedvre derüljünkKép
A párod hamarosan végez a sulival és megint veletek lesz 100%-on!Kép
Egyébként teljesen átérzem a helyzetedet: Nekem is elkoptak a barátaim, anyósék is inkább hátráltatnak, mint segítenek, nekem anyukám már 3 és fél éve elment, így sajna ő sem tud segíteni. Igaz apummal élünk de ő nem igazán akar (nem is tudna) segíteni. Nővérem is dolgozik éjjel-nappal. Na a párom akiről már itt annyit sírtam: inkább dolgozik éjjel-nappal csak ne kellene velünk lenni. Ami nem feltétlenül jelenti a szeretet hiányát is, inkább nem "érett" még a családhoz, nameg a hozott családmodell sem az igaziKép

Heni! vagányak lettek a fiúkKép Én v. 3 hete "kopasztottam" meg GergőtKép
Talán jövőhéttől már én is tudok képet feltenni. Lehet, h a depis időben látjuk a pasikat rosszabbnak? Remélem csak átmeneti mindenkinél. Szorítok, h így legyen.Kép

Eszti! Nem mond konkrétabb véleményt miért nem akar még egy gyerkőcöt?

Sagica???

Borka! A kajcsizással hogy áll a csaj?

Sziasztok!

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Helloka! Eszti én is akartam kérdezni, hogy apárod mondta már miért nem akar még egyet? Próbáld meggyőzni! Geromilo! Kajcsival jól állunk: alma, banán, őszibarack, körte, főzelékek, borsó, krumpli, sütőtök, csirke-pulykacici, máj, szopi.
SZERINTEM A TAVASZ ÉS A NAPSÜTÉS MINDENKINÉL MEGOLD MAJD EGY CSOMÓ PROBLÉMÁT!!! CSAK KITARTÁS!!!
borkaborka
 
 


Sziasztok!

Na én lennék az az "áldozat", akit Borka a depis oldalon látott, hát itt lennék én is. Nem hiszem, hogy napi rendszerességgel tudok jönni, igazából most is inkább a diplomamunkámat kellene csinálnom. Szerencsére már csak az utolsó simítások vannak rajta, aztán kész. Már lassan 1,5 éve az egyetem köt le (az elejét még a gyerek előtt kezdtem), nagyon elegem van belőle, nincs egy szabad hétvégénk.

Egyébként van egy 2,5 éves kisfiam, Botond, és terhes vagyok a kistesóval a 15. héten.
Átolvastam az utóbbi időben, amit írtatok, és hát mindenkinek megvan a maga keresztje, úgy látom. Talán a tél vége is közrejátszik. Borkának nagyon irigylem az optimizmusát, egy kicsi nekem is jól jönne belőle.

Nálunk az a helyzet, hogy kisfiam elég macerás eset volt mindig is, talán ezért is fáradtam el mostanra ennyire. Az elejétől kezdve gond volt az alvással, aztán az evéssel, és ezek nem javulnak (most már 1 órája próbálom elaltatni, otthagytam már a szobájában). Most dackorszakol, igaz, nem nagyon durván, de azért mindennek úgy kell történnie, ahogy ő szeretné. A hisztibe meg egyre jobban beletanul. Ráadásul nagyon anyás. A párom segítene esténként, ha hazaér, csak hát Boti addigra már olyan nyűgös, hogy ritkán van el egyedül. Azért fürdéskor megpróbálok mindig lelépni, legalább egy fél órát kikapcsolni.

Szerencsére nekem van segítségem: együtt élünk anyósommal, igaz, külön háztartásban, egy kerten belül van neki egy kisebb háza. Mióta oda kiköltözött, nagyon jól elvagyunk, előtte azért voltak gondok az eltérő felfogásunk miatt, ami a háztartást illeti (én nem vagyok annyira rendmánias, mint ő). De most áldom a szerencsém, imádják egymást Botival, és ugyan sokat dolgozik (itthon könyvel), de nem tud nemet mondani, ha megkérjük, hogy vigyázzon rá egy kicsit. Az egyetemet is így tudtam elvégezni, hetente két délután anyósom vigyázott rá. Érdekes, hogy én a saját anyámmal nem tudnék így kijönni, vele szinte mindig összeszólalkozunk, ha találkozunk.

(Időközben bevetettem a végső fegyvert: beültettem a hintába, ott mindig el tudom altatni Kép)

Na, szóval ennyit bemutatkozásnak, így is kicsit hosszúra nyúltam. Megpróbálok majd rendszeresen jönni, mert nagyon hiányzik a társaság, még ha csak "virtuális" is. Nekem sosem volt nagy baráti társaságom, de akik voltak, azok is eltűntek.

Sziasztok
Zsófi
zsóf
 
 


szia ,örülök neked nagyon. Most nem tudok írni, mert párom focizni megy, aztán Csajt nem akarom magára hagyni. Holnap reggel jövök, mert aztán megyünk Pécsre, addig pihizzetek. Nagyon tetszik, hogy optimistának látsz, pedig hihetetlenül pesszimista vagyok.
borkaborka
 
 


Sziasztok!
Az újaknak: Én Zsú vagyok 23 éves szolnoki anyuka. A két legénykém: Gergő 2 és fél éves lesz Valentinnapon, Milán meg 9 és fél hónapos. A férjem mint fentebb írtam szinte állandóan dolgozik. Én Gyesen vagyok, mert fősulis voltam, mikor Gergővel terhes lettem (csak sajna hüle voltam hozzá és abbahagytam). Így én már 3 és fél éve vagyok itthon. Apummal élünk együtt egy 8.-emeleti 51 nm-es lakásban. (mi lakunk a kisszobában) Amikor Gergő született még anyóséknál laktunk, de mikor 4 hós volt Gergő eljöttünk, mert nem bírtam idegekkel az okoskodásukatKép Nállunk nemcsak a háztartásba szóltak bele hanem a gyereknevelésbe isKép Sajna ezt még most is próbálgatják. De már nem tudnak meggyőzni. Csak azt sajnálom, h nem időben kapcsoltam velük szembenKép
Remélem a topicunk nem csap át depis 2-nek és hamarosan mindenki vidám lesz, mert jön a tavaszKépKépKépKép
Zsú

Borka! Répa, tök, ilyesmi?

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Mindig kihagyok vmit ha nektek írokKép
Borka sztem is optimista vagyKép Talán leginkább te öntesz belénk lelketKép Jó vásárlást holnapra!
Zsófi! Akkor már lassan te is jobb kedvű leszelKép Ha már csak az utsó simítások vannak.
Eszti?
Heni?
Sagica?
puszi mindenkinek!
Zsú

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Sziasztok!

Hú, alig tudlak követni benneteket. Üdv Évinek és Zsófinak. Én 27 éves vagyok és van egy kis betyár 11 hónapos kislányom. Már nagyon huncut és ravasz, azt hiszem fel kell kötni lassan a nadrágot mert egy két hónap és teljesen palira fog venni.
Én is szeretnék tanulni , így most adom be a jel. lapomat , bár még nem tudom hová. Már nagyon szorít az idő ezért jövök mostanában olyan ritkán mert általában a felvi.hu-n töltöm a szabadidőmet.
Borka jótanácsai sokszor derítettek már jobb kedvre minket és oldódott meg családi probléma is általa, nagyon jó , hogy van nekünk. Igazi barátnő, így is hogy nem ismerjük egymást.
Nálam jelenleg minden rendben nincs okom panaszra. Van egy fantasztikus párom aki segít a gyereknevelésbe és ha arról van szó el is mosogat sőt a porszivózásba sem törik bele a dereka. Persze mindezt csak akkor csinálja ha muszáj. Néha vannak vitáink , de azt hiszem ez a legjobb családban is előfordul. A rosszalkodó férjeket pedig tessék gatyába rázni.
Eszti , köszönöm a tejjel kapcsolatos jótanácsokat. Holnap lesz pár szabad órám apa vállalta a gyereket, majd jövök.

Sziasztok!
sagica
 
 


Sziasztok!!!
Most csak beköszönök.Este megpróbálok visszajönni.
Kép

Kovács Roland
roli
 
 


Na jól lekicsinyítettem.Azért látszik.Ezt még gyakorolnom kell.

Kovács Roland
roli
 
 


Na itt vagyok!
Úgy tűnik nyugi van.KépKépKép

Évi!Zsófi!
Pár szó magunkról:Budapest belvárosában lakunk.Van két fiam.nagyobbik Dani jövőhéten lesz 8 éves.Kisebbik Dominik decemberben volt egy éves.Most vagyunk abban akorban,hogy Daninak semmi nem teszik,menne a saját kis feje után.Most kezdte az első osztályt és Õ már˝nagyfiú˝Ettől féltem,hogy agyerekeim nagyok lesznek.Õt azért elég jól tudom kezelni.Dodó az már keményebb fa.Eszméletlen akaratos(ezt kettőnktől örökölte úgyhogy duplán nehéz)Már most képes arra,hogy földhöz vágja magát,vagy egyszerűen fejbeveri magát,ha nem tetszik valami.KépNem is gondoltam volna,hogy egy kisemberben ekkora erő és akarat legyen.
A páromról csak annyit,hogy Õ is sokat segít nekem itthon(ha itthon van)De viszont mindenen veszekszünk.Most délután is nagyon összevesztünk.Biztos,hogy az én hibám is,de nem szeretem a túlzott magabiztosságát mindenben.Néha egy senkinek érzem magam mellette.Mondtam már neki többször,hogy legalább itthon fogjon vissza magából.Még eddig nem sikerült.

Tényleg lehetne már jobb idő,mert,mint egy elem le vagyok merülve.Olyan fáradt is vagyok egész nap.Ma délelött lefeküdtem Dodóval és több,mint két órát aludtam,de mindjárt elalszom megint.Remélem nem leszek beteg.

Jövőhéten viszem Dominkot kukinézőbe.Lehet,hogy vissza kell rántani.Tiszta ideg vagyok.KépKép

Kovács Roland
roli
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a kedves fogadtatást mindekitől!
Elég nyűgös napunk volt ma, kisfiam ugyanis 7 körül ébredt, ilyenkor nagyon álmos egész délelőtt és állandóan hisztizik. Egyébként fél 8, 8-ig szokott aludni. Szerencsére ma volt a heti mondókás klubbunk, ahova járunk már 1,5 éve. Azt nagyon szereti, bár minden alkalommal cirkuszol, hogy nem akar jönni - értsd, nem akar felöltözni. Aztán hazafelé elaludt az autóban, de felébredt, amikor át akartam tenni az ágyába, úgyhogy újabb hosszadalmas altatás kezdődött. Az alvás még mindig nagyon problémás nálunk sajnos.

Roli!
Nem semmi, hogy a jelek szerint Dominik már kezdi a dackorszakot, kicsit korai. Nem irigyellek érte! Egy egy évesnek még logikus érvekkel nem lehet megmagyarázni a dolgokat (persze a 2,5 évessel is hiába próbálkozom sokszor).
A kukival viszont vigyázzál, nem tudom, milyen állapotban van, de nálunk csúnyán le volt / van tapadva. A gyerekorvosunk pár hónapos korában jól hátrarántotta, ki is sebesedett neki egy kicsit. Aztán egy fél éve elvittük gyerekurulógiára, ahol kaptunk egy kenőcsöt, amivel kenegetni kell, és szépen lassan tágult. Amikor abbahagytuk a kenegetést, visszanőtt, de aztán megint megmutattuk a dokinak, és kenhetjük tovább. Most megint szépen tágul, bár még messze van a tökéletestől. Én sok helyen olvastam már, hogy a visszarántás csak ront a helyzeten. Persze tudom, hogy nehéz egy orvossal ellenkezni, de hátha nem muszáj visszarántani.

Sagica! Azt hiszem, te kérdezted korábban a tejet. Az, hogy mikortól adod, attól is függ, hogy egyébként tejterméket eszik-e már. Én allergiás vagyok, ezért még sajtot sem kapott Boti egy éves kora előtt. Szerintem is mindenképpen érdemes megvárni az egy éves kort, és akkor is először csak kis mennyiséget adjál, és figyeld, hogy nem lesz-e valami reakció (pötty, hasmenés, hasfájás). Egyébként szerintem is jobb a bolti tej először, mert az pasztőrizált. A tehéntej amúgy másféle fehérjét tartalmaz, mint a kecsketej, mindegy, melyikkel kezded, csak a másikfélét újra egy újabb tápanyagkategóriaként kezeld (úgy értem, hogy megint csak kis mennyiséget adsz először, és a kettő között teljen el jó pár nap). Persze én ki vagyok hegyezve az allergia-ügyre, talán túlóvatoskodom a dolgot.

Sziasztok
Zsófi
zsóf
 
 


Sziasztok!Tegnap estig dolgoztam és nem volt időm írni.A férjem konkrétan soha nem mondta,hogy miért nem akar 2.gyereket de én azt gondolom,ő nagyon önző és nem mellékesen még ő is"gyerek"(30 éves)nem érett az apaságra.Sajnos egy nagyon rossz családpéldát hozott magával.Náluk soha nem volt idő a gyerekekre mert mindenki hajtotta a pénzt.Aztán nyáron-álltalános suliban -is dolgoznia kellett az apja mellett a nyaralás helyett.Szóval nem akkor volt gyerek amikor kellett volna hanem most akar az lenni.Ezért éretlen szerintem az apaságra.Talán pár év múlva máshogy vélekedik.


Az újaknak:Kópházán lakom(Soprontól 6km)ide jöttem férjhez.Kislányom 2éves9hónapos és Szonjának hívják.Sopronban dolgozom egy fogászati klinikán.Magam sem régóta vagyok az oldalon de többé-kevésbé már mindenkiről tudom a lényeget.A férjem sokat dolgozik így a nap nagy részét kettesben töltjük a kislányommal kivéve heti 2 napot amikor is dolgozom.Örülök,hogy ráleltem erre az oldalra mert így-ha nem is szavakkal-tudok társalogni más anyukákkal.VELETEK!

Reméle nemsokára kisüt a napocska,kitavaszodik és akkor ez a depis korszak elmúlik!

KépKép
eszti76
 
 


Sziótok! Megjöttünk,itthon vagyunk. Reggel nem volt időm mégse írni. Anna nencijével szórakozott eddig, minden rendben volt. Mi pedig kicsit szabadságoltunk. Kicsit elszoktam az autótól, fura volt autózni, végül azért kibírtam hányás nélkül is. Csajnak vettünk egy csomó klafa cuccot: etetőszéket, szobahintát, egy édes magasságmérőt, na meg játékokat, fürdőkádba valót is. még mielőtt azt hinnétek ránk szakadt a bank, ezt ismét az üki,dédi, mama-papa szponzorálta. Legközelebb majd tavasszal megyünk kicserélem Csaj kocsiját egy kisebb sportkocsira. Nincs gond a régivel, csak sok helyet foglal a csomagtartóban, aztán ha kijön a jóidő, úgysem úszom meg utazás nélkül. Ami persze tök jó, csak tudjátok olyankor tiszta idegbeteg vagyok. Haza érve még beszaladtam egy boltba is, ahol leértékelve vettem magamnak néhány gatyát. Megállapítottam, hogy nem vagyok ugyan túlsúlyos, de azért nem olyan, mint régen. Igaz nem panaszkodhatok, 53 kg vagyok, de 48 voltam. Remélem megint tudok majd futni járni és 50-nel már nagyon elégedett leszek. De ha nem sikerül üsse kő! Örülök, hogy így összejöttünk, meg hogy állításotok szerint így tartom a lelket bennetek, aztán higgyétek el, lesz még ez fordítva is! Jövő héten, ha akarom vihetem Csajt agyhártya ellen oltatni. Ugyebár nem kötelező és oltatnám is, meg nem is. Van tapasztalatotok? Úgy sajnálom minden hónapban szúratni, még akkor is, hogy jól viseli őket. Csaj vészesen közelít a kaktusz felé, megyek.
borkaborka
 
 


Sziasztok!
Eszti
Örülök,hogy jólérzed magad nálunk.Nagyon szeretek én is idejárni.KépJók vagytok lányok!!!Kép

Borka
Nekem a doktornőm ellenez mindenféle különoltást.Úgyhogy én nem tudok ehhez a témához hozzászólni.

Zsófi
Sajnos tudom milyen az.Kétszer szakadt meg a szívem.KépKépKépDancikámnak 3éves korában kétszer vágták.Mi is kenegettük ilyen lazító/tágító krémmel de nekünk hasztalan volt doki vágott.Ott sírtam vele együtt.KépAzt mondta,hogy két hét múlva menjünk kontrollra,de készüljek fel arra,hogy ismét vágni kell,mert ez miatt most felül-hátul-belül fog letapadni.Úgy is lett.KépUtánna rendbe jött.Azóta senki nem nyúlhat neki hozzá és utálja az orvosokat.Minden bizodalma elszállt neki.Nem is csodálom.
Most Dodónál vészesen úgyanúgy néz ki.Múlt héten még gyönyörűen hátrament neki,most meg épphogy pisilni tud.Nagyon félek.Ilyenkor örülnék ha lányom lenne.Ne értsetek félre ímádom őket de ezt elvisel nagyon nehéz.
Húúúú még leírni is szörnyű ennyi év után.
Most futok egy kört aztán még benézek.
Heni

Kovács Roland
roli
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: