Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Joe,
Nagyon jó olvasni, hogy ilyen szép és gyors szülésed volt és Olivér igen szép kis hajas baba. Gratulálok és biztos hamarosan belejöttök a 2 gyerekes létbe, hszen egy nagy és okos segítséged van.

Tücsi,
Március 25-én mész dokihoz? Nagyon drukkolok a dolgok további jól alakulásához, vigyázz magatokra!

Timi,
Szuper, hogy Zsolti ilyen sokat fejlődött! Lehet, hogy sulikezdésre felzárkózik a korosztályához vagy ez nem jellemző? Mit mondanak?

Sara,
Nagyon kíváncsi lennék Vincére rövid hajjal. Mi adta a motivációt? És Pirót is megnézném. Nem küldesz képet mailben?

Örülök, hogy az eltűntek is kezdenek előkerülni.
Én most kezdek majd eltűnni, ezerrel megy az álláskeresés... És persze a reménykedés. Az iwiw-en most szinte semmi nincs, Kinga. :( Más megoldást kell keresnem.
Szilvi, Tündi, ti milyen stratégiával kerestetek és találtatok?

Na megyünk az usziba.
prücs

prucsok
 
 


Sziasztok!

Lilla! Lehet kapni fagyasztott őszibarackot, én Intersparban, Kaisers-ben szoktam venni, de biztos máshol is van. Kicsit fanyarabb az íze, mint a bébiételnek (nincs benne cukor :) ), viszont almával keverve már nagyon jó.
Abka alvásáért azért irigyellek! Tamás jobb alvó, mint Sanyika volt ilyen idősen, de még így is messze van Abigéltől… Nappal kétszer alszik, összesen max. 2,5-3 órát, éjjel viszont többször fent van, amit sokszor a fogzásnak tulajdonítok és reménykedek, hogy lesz ez még jobb is.

Tücsi! A harapásra nincs ötletem, nálunk nem fordult elő. A gáncsolás benne van a pakliban, úgy látszik most már olyan nagyok a gyerekeid, hogy nem csak jól tudnak együtt játszani… :D

Saara! Tényleg küldhetnél Vincéről egy képet (és persze Piróról is). :)

Csajok! Lassan itt a tavasz, mit szólnátok egy talihoz??? 8)

Sziasztok,
Móni
huncut
 
 


Nem hallott valaki Panzejről?
Ma kimaradt a blog bejegyzése, pedig mindig várom... Még nincs a 36. hétben, ezért remélem minden rendben.

prucsok
 
 

 
 

Sziasztok!

Prücs, ManóTündi megy majd dokihoz, nem én :)

Hát, úgy látszik, egyedül nekem van ilyen kis kutyám. :) Egyébként, mintha enyhülne a dolog, remélem, hogy mire kijön az összes foga, elmúlik. :)

Más: Kókuszrúd recept
Muszáj volt alkotni, mert Mirának kétéves koráig nem adok tejet, tejfölt és tejszínt, viszont azt kell ennie mindig, mint nekünk, kakaót egyiknek sem adok, ha nem muszáj, hát íme.

Kb. harmad zacskó darált háztartási keksz, kb. két csapott evőkanálnyi karobpor (ezzel óvatosan, mert kevés elég ahhoz, hogy csokis jellege legyen, de ha túl sok, akkor meg nagyon domináns lesz az íze), kb. négy-öt evőkanálnyi porcukor (édesszájú mindenki :oops: ), meg vagy két evőkanálnyi kókuszreszelék összekever; külön kb. három púpos evőkanálnyi flora light margarin felolvaszt, 5 g-os kókusztejpor fele még vagy két evőkanálnyi kókuszreszelék és két kiskanál baracklekvár bele, aztán ezt hozzákeverni a szárazhoz (lehet, hogy kell hozzá pici víz).

Aztán hűtőben picit állni hagyom, rudat gyurmázok belőle, kókuszreszelékbe forgatom és kész.

Kóstolgatni kell, hogy kinek hogy ízlik, de ez villámgyorsan fogyott el, mind a kétszer (és három napon belül kérték az ismétlést :) ).

Szép napot mindenkinek!

Tücsi
20150827140659
 
 


Szia Prucsok!

Köszi a hiányolást, jól esik!! Nincs semmi bajom, leadtam a cikket, de nem jelent meg, állítólag a Tünde szabira ment, csak épp elfelejtett nekem szólni.. Mert akkor leadtam volna hamarabb. Most várom, hogy jelentkezzen, kicsit elegem van, h rossz a kommunikáció kettőnk közt.
Amúgy ne lepődj meg, az írásom egy kissé botrányos (kilókról lesz szó), de néha kell ilyen.

Jó lenne egy tali, lányok! Nemsokára megszülök, aztán egy darabig nem lesz rá lehetőségem.. Most pakoltam elő a babaruhákat, vicces, élükre vannak vasalva, de most megyek bdobálom őket a mosógépbe.. :-)))

Szép napot mindenkinek!

Panzej=Anita

Kép
Kép
panzej
 
 


Sziasztok!

Joe, mi ujsag, hogy vagytok???

Panzej, igazan csinalhatnal vonalzot ennek a kis bebinek ;) hadd izguljunk mi is! :)

Boga, remelem minden rendben Arturral!

Tucsi, Vince kisebb koraban volt harapos, ilyenkor raszoltam eleg hatarozottan, h ne csinalja, mert faj es vegul abbahagyta.
Drukkolok, hogy leszokjon errol a kiskutyusod ;)

Nalunk is jokat jatszanak a lurkok, persze ossze is balheznak neha, de aranyosak. Vince imadja szorakoztatni a hugat, ossze-vissza bohockodik, hogy megnevettesse, nagy boldogsag, amikor egyutt fetrengenek es rohognek!

Pirorol kiderult, h nagy Moka Miki, allandoan szorakoztatni akarja a nepet, egyfolytaban rohog, neha direkt, eroltetetten, kesz vagyunk tole :) nagyon vidam kiscsaj. Ma delelott is napszemuvegben vonult a nappaliban fulig ero vigyorral :D
Az akarata is alakul, mostanaban sokszor kiakad, ha nem sikerul, amit szeretne, pont ilyen atmeneti szakaszban van, meg nem megy, de mar nagyon szeretne pl.

Vince olyan nagyfius lett hirtelen az uj hajaval! Ok, majd kuldok kepet roluk! Csinalhatnank megint egy ilyen kor e-mailt!
Penteken beadtam a jelentkezesunket az oviba, izgi!!! :)

Timi, jo, hogy Zsolti ilyen jol halad! Hol lesz az uj ovi? Remelem kozel hozzatok!

Prucs, drukk!!!

Tali tenyleg jo lenne, de hol? Lilla, Budaors "mukodik" meg vagy valamelyikunknel legyen a buli?

Rita????

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Tudtok adni tippeket, hogy hogyan lehet rostdus eteleket kesziteni egy olyan gyermeknek, aki nem eszik meg semmilyen levest, gyumolcsot is csak hebe-hoba? A zoldseget is ugy kell belelopni az etrendunkbe, mert felismerheto formaban nem nagyon megy...

Nyilvan Lujzi lanyomrol van szo, a zoldborso fozeleken kivul mas fozi sem nagyon megy... :roll:

Nagyon kemeny bogyos a termes, szeretnek javitani a helyzeten, de nem tul egyuttmukodo a lany... :?

Ja, es taliban mi is benne vagyunk :wink:

Kép
boga
 
 


Szia Boga!
Nálunk a müzliszelet működik, segíteni szokott a joghurt, azt megeszik mindketten, zabpelyhes-almás és zabpelyhes őszibarackos keksz meg őszibarackos clafoutis, lekvár az megy - szóval, csupa édesség formátumban tudom elsütni.

Ja, meg babakaja ivólé állagúra higítva, rostos őszibaracklé, paradicsomlé.

Találkozóra mi is mennénk (ha az időjárás, Mira taknya és minden csillagok együttállása is megengedi).

Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Boldog másfelediket Mirának! Most nézem, Tücsi te jó korán keltél vagy jó későn feküdtél...

Boga, én azt hittem, hogy Enyémkéről írtál :) Ő sem eszik meg semmi normálisat, és szenvedünk a kakival rendesen. Most rászoktattam az Aktimelre, napi egyet megiszik (szívószállal a palackocskából, mert az csak úgy jó:)) és van rendesen kaki. Gyümölcsöt utálja, kivéve az almát és a banánt, meg a görögdinnyét. Hát én azt adom neki így, amit szeret, ezt a hármat, iletve most csak az első kettőt. Meghámozva, feldarabolva, mert ha csak simán a kezébe nyomom nem eszi. Illetve a frutapura az megy, puding fedőnéven befalja az egészet.
Lujzi akkor sem eszik, ha leültök vele enni vagy Te vagy apa vagy mindketten? Nálunk a miénk mindig finomabb, és ha apával együtt vacsizik, akkor apa tök mindegy mit eszik, abból ő kér.
A spenótot meg úgy szereti, ha gnocchit/krumplinudlit csinálok neki és arra öntök rá spenótfőzeléket, mint szószt. De hogy magától leüljön megenni egy tál spenótot... azt nem. De így nudlival simán befalja.
Paradicsomszósz húsgombócokkal, azt is nagyon bírja. Azt is a gombócok miatt.
A leveseket betűtésztával megeszi simán, mert közben keresgeti a betűket, Bálint betű, Anya betű, dédi betű...stb. Szóval játékossá teszem neki vele a kaját.
Műzliszelet szintén csúszik neki, és az is lazítja a kakit.
Perpillanat ezek jutottak eszembe, amilyen cselek nekem beváltak a rosszevőmmel szemben.

Tali: Sára, hát Budaörsön már nem az ismerősöm a vezető, de ettől függetlenül meg tudom kérdezni, hogy van-e üres termük esetleg. Hozzánk is lehet jönni, már egyszer bevált, hogy voltunk itt ezren, elfértünk. :) Csak hát mi se lakunk közelebb, mitn Budaörs.
Jó lenne, ha jobb idő lenne, és lehetne már szabadtéri talit is csinálni, de úgy látszik ez nagyon várat még magára...

Huncut: Köszi, de várok az őszibarackkal inkább, mert már kétfajtát próbáltam, mindkettő kiütötte. Majd ha lesz rendes kerti, azt megpróbáljuk. Most a cékla nagyon bejött, azt esszük ezerrel, meg van még meggy a fagyóban, ezzel elleszünk most vagy két hétig.

Abynek kijött az első két foga! :)


Szép napot!
Lilla

lilló
 
 


Sziasztok!

Köszi, Sára a hiányolást, megvagyok, csak éppen ezerrel pörgök, amíg még tudok. :lol: Szóval program van reggel, délben, este.

Nem olvastam vissza mindent :oops: , de mindenesetre Joe, nagyon gratulálok és sok boldogságot!!

A taliban én is nagyon benne lennék, ha lehet, minnél előbb, amíg még mozgóképes vagyok.

Mi megvagyunk, ijesztegetnek engem a terhesséi cukorral, van köztetek olyan, akinek a cukorhörpölés utáni érték 7,4 (vagy akörüli) lett? Hivatalosan ugye 7,8 a határérték, de a dokim már ennél is beparáztatott, és diétára akart fogni. A belgyógyászok/dietetikusok/szakemberek meg azt mondják, hogy ez még nem gáz, legfeljebb ne egyek annyi Nutellát. :oops: Hát, most nem eszem. Tapasztalatok?

Kaja: nekünk nagyon bevált a pirítós kenyeres leves. Hagyma-, fokhagymakrém vagy akár gomba, leturmixolva, és bele pirított kenyér darabok, amit ki tud halászni. Azt nagyon szereti.

A "szopizós gyümölcsre" kint szoktunk rá, de itt is találtam azóta, Vitatigris néven fut asszem, abból kettőt simán megiszik, ha kap. Nálatok a cornflakes, vagyis a kukoricapehely nem sláger? Bármennyit meg bír enni belőle, és asszem az sem túl rossz ilyen kakilazítónak.

Ti mit főztök mostanában? Csak hogy egy régi szokást felelevenítsek...

Puszi,
Rita

Ui. Brik, nem találtam sehol az üzeneteidet, sem az iwiwen, sem itt Priviben, és a telefonomra sem jött semmi. Pedig nem változott a számom. Mi lehet?

Kép

Kép
rita81
 
 


Sziasztok!

Jujj milyen jó hírek:-))

Joe Gratulálok Nektek! Jó egészséget! Rengeteg tejet! Nagyon szép kisfiad van!!!

Tündi örülök a két csíknak, gratulálok!!! Vigyázzatok magatokra!
Én is mostanában gondolkozom a harmadik bébin, de nem tudom, hogy nem e korai még a császár miatt.

Lilló Gratulálok Aby két kicsi fogához:-)))

Rita tényleg írtam, nem tudom miért nem kaphattad meg, a telomra két nap múlva jött vissza hogy nem tudta elküldeni valamiért. Mailre is küldtem neked. Máshova azt hiszem nem, de most hogy lesz több időm írok neked mert van sok minden amit megosztanék veled és persze nagyon kiváncsi vagyok rátok.

Mtm a karobporról tudnál nekem írni és hogy hol kapható. Nem muszáj ide jöhet privibe is. Megcsinálnám a kókuszrudat amit készítettél, mi is nagyon édesszájúak vagyunk és a párom nagyon imádja a kókuszos sütiket.

Sok puszi mindenkinek!

Brigi

Kép
Kép
Kép
brikancs
 
 


Sziasztok!

Koszi az etel tippeket!

Sajna azt hiszem mar mindent kiprobaltunk, ebednel mindig egyutt eszem Lujzival, vacsinal meg 3an, ha apa epp nem utazik, hidegen hagyja Lujzit, h mit eszunk...
Remelem, ez csak egy fazis...
Ugy szoktam trukkozni, h ha zoldseges tesztat csinalok, Lujzinak osszeturmixolom a zoldseget egy kis joghurttal, es raontom a tesztara, ugy alt-ban megeszi...
Levesekre ranez, meg sem kostolja, csak kozli, h "ezt nem kerem".
Ezek szerint nem vagyunk kirivo esetek... :?

Kép
boga
 
 


Sziasztok! :)

Megvagyunk ám, csak picit nagyon elfoglaltan. :)
Apa holnap elutazik Törökországba, de a héten is már egyedül nyomulok itthon a kettővel. Jaj, úgy imádom őket! :)
Nem sokat alszom, de már nem is hiányzik. Kicsit kóma vagyok, meg lassú egyébként minden ok.
Boti imádja a kistesót, egyenlőre nem féltékeny , puszilgatja egyfolytában.
Már várjuk mi is a jóidőt, hogy kimehessek velük.
Talit nagyon várjuk!

Kendőbe bele lehet tenni ilyen kiskorban?

Sára!
Emlékszem Te ezerrel kendőztél.
Fektetve hordoztad? Fekve fel tudom kötni, de akkor a feje nincs síkban a testével, olyan mintha kitörne. Szerintem úgy gáz. Vagy nem?
Csak olyan nagy és hosszú és nem veszi fel a magzatpózt.

Lécci segítsetek!

Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


És köszönjük szépen a gratulációkat és a jókívánságokat! :oops:

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Sziasztok!

Most értünk haza az UH-ról.
Röviden:

Egypetéjű ikrek két gyönyörű erős szívhanggal!!!!



Majd még jövök!
Most még nem tértem magamhoz...

Tünde

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Sziasztok!

Tündi: Gratulálok! Ez aztán a jóhír!!! És nagyon irigy vagyok az ikrek miatt. :oops:

Joe: Én Abyt már pár hetesen belekötöttem a kendőbe, van az úgynevezett bölcsőhordozásos megkötés (ezt már lehet ebben a korban is), amikor úgy fekszik a kendőben, mint egy kis bölcsőben. Kicsit fura, olyan mintha ki lenne csavarodva a gyerkőc, de tök jól érzi magát úgy, legalábbis Abka nagyon szerette. 4 hónapos koráig ebben a megkötésben kendőztem vele, rögtön elindult, ahogy elindultam vele.

Rita: Cukor úgyben nem tudok hozzászólni, nekem még alacsonyabb is volt az alsó határértéknél...
Ellenben főzés ügyben igen:
hétfő: rakott krumpli
kedd: csirkemelles cigánypecsenye sült krumplival
ma: Stahl féle lilahagymás-currys-joghurtos penne

Szép estét!
Lilla

lilló
 
 


Tündi, azt a mindenit!!! Gratulálok és drukkolok nagyon! Gyere majd, mesélj!

Lilla, éljen az első két fogacska! Köszönjük a gratulációt. (Én meg későn fekszem, de későn is kelek a gyerekekkel.)

Joe, a hasadra kötheted ültetve (hú, nem találom a papírt hogy hívják, de ha kinyitsz egy kismamát a termékrendelés résznél, akkor ott úgy ül a kissrác a kendőben), de úgy, hogy a fejére húzd rá a kendőt, így végig meg van támasztva a gerince, nyaka, feje. Én Mirát így hordoztam onnantól, hogy hazajöttünk a kórházból, imádta, sokszor pocifájós éjszakákon is így tudtunk aludni (én persze ülve).

Rita, cukorhoz nem tudok hozzászólni.

Brik, a karobport én vagy bioboltban veszem vagy a Tescoban, ott van egy biopolc (legalábbis a soroksáriban), ott van. Vagy a biocuccok között Sparban, DM-ben.

Boga, tényleg a cornflakes is jó, tejjel nagyon szereti Brú. A levest meg próbáld meg pohárból, hátha úgy bejön (ne kérdezd, mi a különbség... :roll: ), meg próbáld esetleg más tésztával (valamiért az is számít).

Kaják mostanában:
fűszeres (fokhagyma, bors, só, oregano) csirkecomb tepsiben, mellette sült krumplival (negyedbe vágva, sóval, rozmaringgal megszórva) (az egész cuccot fóliával letakarva, vízzel tettem be sülni-párolódni, aztán fólia le, víz lesütni)
kapros-joghurtos krumplileves (kis rántással, paprikásan)
sült krumpli (minden mennyiségben fogy nálunk) virslivel
milánói makaróni, kókuszrúd
pizza
húsleves mákos és dióstésztával

Szép napot!
Tücsi
20150827140659
 
 


HUUUU TUNDIII!!!!
Nem semmi hir!!!! Szolj, hogy erzed magad, miutan magadhoz tertel :D :D :D

Kép
boga
 
 


Sziasztok!

Gyors leszek, mert betegen fekszem itthon Ákival két napja, erőm nem sok van..

Tündi: gratulálok a bébikhez, és problémamentes terhességet kívánok, vigyázz nagyon Magadra!

Joe: gratulálok a kis jövevényhez, sok egészséget kívánok! A szülésedből az derült ki,hogy meg voltál elégedve B.B-vel, ugye?:-)

Prücs: Álláskeresés: én regisztráltam magam a cvonline.hu-ra, mert az sokszor nézegetik a munkaadók, és mellette a profession.hu-t néztem, küldözgettem ezerrel. Sajna nagyon kevés az arány, ahonnan visszajeleznek, ezért érdemes szerintem sok helyre elküldeni. Nekem szerencsém volt, fejvadászhoz küldtem el a jelentkezésem a mostani állásra, és Ő nyomott ezerrel, hisz neki is volt érdeke benne. De nagyon jól érzem magam itt:-))))

Lilla: mindig olvaslak, nagyon szépek vagytok, jó nagy lett már Abi is. Hogy megy az idő:-)

Sára: hogy vagytok? milyen a gödi élet?:-)))
Boga: remélem Artúr már jól van.

Bocsánat, akiknek nem írtam külön, de megyek feküdni, amíg Áki is fekszik még...

Puszi:

Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


Sziasztok!

Tündi! Ez aztán a meglepetés! Gratulálok!!! :D

Boga! Az én fiamnál azt hiszem nincs rosszabb evő. :shock: Vajas kenyéren és sült krumplin él már lassan egy éve és ha heti egyszer bele tudok nyomni főtt ételt, akkor az már nagyon jó. Akármit főzök ránézésre közli, hogy „nem jó”. :? Egyébként szerintem már unja a vajas kenyeret, néha eszik egy kis krumplipürét vagy főtt rizst, esetleg egy kis húslevest csigatésztával. Ja és még a szilvalekváros gombócot. Bevetettem már néhány trükköt, de nem jöttek be. Az szokott néha segíteni, ha az imádott keresztapja próbál beletrükközni valamit, neki néha sikerül. Próbáljátok meg egy rokonnal, ismerőssel, akit nagyon szeret, hátha neki elfogadja ugyanazt, amit neked nem. Jobb ötletem sajna nincs. Esetleg ha nálad beválik valami, oszd meg velem légyszííí! :)

Lilla! Tényleg hihetetlen, hogy a kisebbik gyerekeink mennyire egyszerre csinálják a dolgokat. Tamásnak kijött a második foga a hétvégén és kérem szépen utána kezdett el vele igazán szenvedni és éjszakánként rosszul aludni. :shock: Ja, és négykézlábra állt! :D Igaz, még nem sokáig bírja, de próbálkozik, nagyon cuki.

Szilvi! Jobbulást nektek! Gondolj a pozitív oldalára! Együtt lehetsz egész nap Ákival!

Kaja:
Marhahúsleves csigatésztával
Fasírt zöldbabfőzelékkel/krumplipürével/franciasalátával
Gombapörkölt rizzsel
A babakajákat nem írom le, azt sokat kotyvasztottam a héten. Apropó: áruljátok el légyszi, hogy a céklával mit kell csinálni? Lilla?

Gabek, Dina! Mi újság veletek?

Ugye a hétvégén már tavaszi idő lesz??? :roll:

Szisztok,
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Móni: A céklát én úgy csinálom, hogy héjastól megfőzöm/sütöm (mikor mire van időm, a sütés hosszadalmasabb), aztán összeturmixolom. Kicsit "darabos" ezért érdemes keverni, banánnal, almával vagy anyatejjel, esetleg még sütőtökkel szoktam anno Bálintnak. Aby csak banánnal kapta eddig.

Szilvi jobbulást!!! Jó, hogy jelentkeztél, az nem hogy beteg vagy :(

lilló
 
 



Lilla!

Köszi az infót és köszi szépen a köszöntést Sanyika nevében is! Hihetetlen hogy telik az idő!

Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Sziasztok!

Most csak beröppenek, aztán vár a meló...

Tündi!

HŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰHA! Ennyit bírok hozzátenni :D :D :D :D :D

Gratulálok a két kis szívhanghoz!
Volt rá egyébként példa a családban, hogy ikrek szülessenek?

Joe!

Üdvözlet "itthon"! Örülök, hogy jól halad a közös kis életetek!
Nagyon édes lehet Boti, ahogy tesózik!


Szép napot mindenkinek!

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok!

Tündi!
Szívből gratulálok! Dejódejódejó!
Nem semmi. :)

Huncut!
Sanyikát Isten Éltesse Sokáig!

Köszönöm a kendős hozzászólásokat, ma meg is próbáltam fektetve, hamar bealudt. De én mégiscsak úgy érzem hogy nem a legjobb a kis hátának.......

Én ma túrógombócot főztem, pontosabban ma is. :) :)

Felébredt Olivér,
Puszi

Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Sziasztok!

Tündi, hatalmas gratula! Vigyázz magatokra nagyon!

Lányok, főleg Timi, mit jelent, ha a doki a kiskönyvbe 3100 helyett 3000 -et ír be a hüvelyi vizsgálathoz? Állítólag nyitva vagyok, ez netán egy ujjnyit jelent?

Puszi mindenkinek!

A

Kép
Kép
panzej
 
 


SOK BOLDGO SZULINAPOT kivanunk SANYIKANAK :D :D :D :D

Kép
boga
 
 


Sziasztok!!!!

Először is TÜNDI:HATALMAS GRATULÁCIÓ!!!!!ENNYI VÁRAKOZÁS UTÁN,KÉT BABÓT HORDASZ A SZÍVED ALATT,EZ CSODÁLATOS!!!!!Nagyon örülök neki,és minden jót kívánok az elkövetkező hónapokhoz!!!!!!

PANZEJ,
a 3100-as méhszáj jelenti,hogy a külső méhszáj 1cm-re nyitva van,de a nyakcsatorna teljesen megtartott.Ilyen lelet teljesen jó,pláne egy többedszer szülőnél.(ha 2111 lenne,az se lenne gond,ennél már a belső is nyitva van 1cm-re)
A 3000-es teljesen zárt.Tehát a 3100-ból nem lehet 3000!
Az 1 ujjnyi az 2-3 cm!Az ilyen méhszájleleteket(3000,3100,2111,stb.) mindig cm-ben adják meg,aztán vajúdáskor áttérnek az ujjnyira,de valahol maradnak cm-nél.
Szóval nem kell aggódni,nem oszt nem szoroz,hogy 3000 v.3100! :wink:

Huncut,
SANYIKÁNAK NAGYON BOLDOG SZÜLIAPOT KÍVÁNOK!!!
Kép

Prücs,
Zsoltikánál még mindig meg van az értelmi elmaradás az IQ alapján,de nagyon sokat fejlődött,ezért nem kell már ebbe az oviba maradnunk,hanem elkezdjük az iskolaelőkészítőt,egy olyan iskolában ahova csak enyhe fogyatékosok járnak,akiknek az IQ-juk a határ tartományban van,mint Zsoltinak.Ez annyit jelent,hogy szintén kis létszámú osztályba kerül,és a tanárok mellett gyógypedagógus és logopédus is tart foglalkozásokat minden nap.
A suli közelebb van,mint az ovi,mert csak 2 megálló busszal,nem kell átszállnom,mint most,és a megállóhoz is közel van.

Szilvi,
jobbulást nektek!!

Rita,
ha kellek szólj nyugodtan,szívesen találkoznék veled,és beszámolnék,ha még nem tárgytalan!Örülök,hogy jól vagytok,és szépen cseperedik a babókád odabenn.

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziasztok!

Először is Sanyikának nagyon boldog születésnapot kívánok!

Köszönöm mindenkinek a gratulációt.
El sem tudjuk képzelni, hogy hogy jött össze. Nem volt a családban egy iker sem.
Nem szedtem semmilyen gyógyszert mert a következő ciklustól terveztük az inszeminációt. De hát közbeszólt a természet.

Lányok tudtok valamit hányinger ellen? Imivel is nagyon rosszul voltam(6 kg fogytam is), de most még rosszabbul vagyok és hát nem engedhetem meg magamnak hogy még ennél is kevesebbet nyomjak... :(

Munkahelyemre heti 3 napot fogok csak bejárni és nem leszek bent egész nap. Meglátom, hogy hogy fogom bírni.
Elképesztően sokat tudnék aludni, folyamatosan fáradt vagyok.

Taliban én is benne vagyok, főleg ha kedd-csütörtökön van! :wink:

Iminek éppen ovit keresünk. Nem egyszerű feladat. :roll:

Prücs:
Remélem találsz valami jó kis munkát (nem lesz egyszerű)
Én is mint Szilvi a cvonline-ra regisztráltam. Szerintem elég jó oldal.

Szilvi!
Jobbulást!

Jah még azon gondolkodtam, hogy nem ismertek olyan dokit, aki kicsit ikrekre specializálódott. Félek a dokim nem fog elvállalni, mert egyébként is már csak azokat vállalja akik másodikkal mennek hozzá vissza... Szóval lehet dokit kell majd váltanom. Javaslat?

Szép napot!

Tündi és Imi

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Sziasztok,

Hihetetlen hírekre lehet érkezni mostanában. :D

Tündi,
Nagyon-nagyon nagy gratula!!! Már a 2 vonaladnak is nagyon örültem, de hogy ikrek! (Lehet, hogy a terheségi teszten a csíkok száma újabban a gyerekek számát is jelzi? :lol: ) Nagyon vigyázzatok magatokra! Szuper, hogy a munkahelyeden is ilyen jól fogadták és belemennek a heti 3 rövidített munkanapba.
Miklóssal nem próbáltad megbeszélni, hogy kivételesen vállalja e a szülésedet vagy nagyon kategorikusan mondta, hogy csak második babásokat vállal? Pedig neki biztos van pár ikres tapasztalata - neki is van. :)

Joe,
Nagyon jó hallani, hogy a fiúk ilyen jól megvannak együtt. :) A fekve hordozástól pedig ne félj. Ha megszokja, imádni fogja szerintem és a magzati póz is biztos visszajön majd Olivérnek. ;)

Boga,
Ha a joghurtot megeszi Lujzi, turmixolj bele aszalt szilvát és mondd rá, hogy csoki. A barátainknál ez válik be - még az 5 évesnél is.
Nálunk a joghurt nem nagyon megy, ezért a müzli szelet a megoldás leggyakrabban...

Rita,
A vitatigris = gyümölcspüré?
Blanka egyszer vetetett és ki is köpte. :? Pedig reménykedtem. De lehet, hoyg megpróbálom a Frutapurát, amit Lilló felvetett.

Lilló,
Gratulálok a házassági évfordulótokhoz! :D Még sok boldog együtt töltött évet kívánok!

Sára,
A Waldorfba nem beiratkozni kell, hanem jelentkezni? Most egy csomót olvastam Waldorfról, de ez nem jött át, bár az inkább iskoláról szólt.
Nálunk Húsvét után lesz a beiratkozás.

Timi,
Nagyon jó ilyen jó híreket kapni a házatok tájáról. Egész kisimultnak tűnsz mostanában így a monitoron keresztül. :P


Szilvi,
Jobbulást neked!
Álláskeresésben nekem eddig nem jött be a fejvadászat, Bár ebben a ciklusban most nem is próbálkoztam vele, mert állati sok pénz lenne emiatt bejárkálni Pestre + Blankát beadni a bölcsibe. :( A cv onlinet sem néztem most, csak a jobmonitort. Meg persze küldtem több tucat önéletrajzot spontán a környékbeli cégekhez. Ééééééééééés...
...a héten végre voltam egy interjún és elsőre minden szempontból megfelelőnek tűnik az állás, Jövő héten még beszélünk és bemegyek egy napra körülnézni és utána dől el végleg, de nagyon jó lenne. Egy kis cég Budaörsön az ipari parkban...

Mondjuk belegondolva hihetetlen nagy változás lesz ez mindhármunknak, ráadásul ha tényleg összejön, akkor gyorsabban, mint gondoltam, de hát előbb-utóbb úgyis ez lenne... Extraként apa is épp most vállat el egy másodállás-félét, de majdcsak kialakul.

Blanka ma családtervezést tartott. :) Elmesélte, hogy lesz 2 gyereke és majd a másik telken lesz egy nagy ház és odaköltöznek és Dominik barátja lesz az apuka, Niki és Kristóf barátja pedig a gyerekek. Aztán később már 2 fia volt, akik majd borotválkoznak, mint apa és még számtalan nemes gondolat előkerült, de olyan édes volt, ahogy mondta. :D

Jó hétvégét mindenkinek, még ha rövid is lesz. Remélem vasárnapra most sem jön be a jóslatuk és napsütés lesz - múlt hétvégén is elrontották.

Prücs

prucsok
 
 


Sziasztok!

Tündi,
ez hihetetlen, hatalmas, gratulálok!

Prücs,
igen, arra a gyümölcspürére gondolok. Amit úgy szopizni kell. Minden bejön Máténak, amit szopizni kell, például a vitamin injekciós fecskendőből. Kár, hogy nektek ez nem megy.

Timi,
elvileg már elköteleztem magam a II. Női mellett, de még lehet változtatni, tehát akár be is számolhatnál, mert érdekelne--- igaz, hogy már nagyon beleéltem magam, hogy újra a II. Női lesz... :oops:

Többieknek is puszi, most mennem kell.
Rita

Kép

Kép
rita81
 
 


Sziasztok!

Gyors leszek, mert almos vagyok :)

Tundi, oriasi nagy gratula!!! Hu, el sem tudom kepzelni milyen lehetett az UH, mekkora elmeny! :D

Prucs, igen w. oviba jelentkezni kell. Szerintem iskolaba is. Van egy kis felveteli szeruseg a csaladnak.

Joe, a magyar kendo oktatok altalaban nem javasoljak a bolcsotartast kendoben, mert osszecsuklik kicsit a gyerek benne. A szoros X kotest javasoljak. Azert fontos, h szoros legyen, h jol tartsa ababa gerincet.
holnap keresek hozza videjot most megyek aludni. :)

puszi mindenkinek,

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Látom, mindenki a szabadban töltötte a hétvégét. Nagyon helyes! :)

Előre is elnézést kérek, hogy önző módon megint csak beugrom, de Huncuthoz volna egy kérdésem.

Ugye, jól emlékszem, hogy Sanyikának kivették a manduláját?
Pénteken derült ki, hogy valszeg Botinak is kell venni az orrmanduláját. Úgy tűnik, ettől nem tud meggyógyulni a náthából.
Az érdekelne, hogy pontosan milyen vizsgálatok előzik meg ezt a beavatkozást, milyen a lefolyása, mennyi idő a gyógyulás és hogy egyáltalán lesz-e tőle jelentős javulás.

Bocsánat, hogy ennyi kérdést zúdítottam rád, de aggódom, hogy mi lesz szegénnyel.

Előre is köszönöm, ha tudsz rám időt szakítani!

Most sajnos mennem kell, mindenkienk szép napot!

Sziasztok!

Kinga
kgk
 
 


Szia Kinga!

Igen, jól emlékszel, Sanyikának vették ki az orrmanduláját. Elmentünk a fül-orr-gégészetre, ott azt mondta a doki, hogy műteni kell, adott egy időpontot. Előtte egy héttel el kellett menni egy vizsgálatra, ahol megnézték, hogy műthető-e (nem beteg-e), vért vettek, vizeletet kellett vinni, az altatóorvossal beszélni, aki egyébként részletesen elmagyarázta az altatást, ébresztést is. A kiírt időpontban megjelentünk a kórházban, sorrend volt a gyerekek között (a legkisebbeket vették előre), először kapott egy bódító löttyöt, aztán elvitték a műtőbe, 20 perc múlva hozták vissza, ott ébresztették fel. Aznap eléggé kába volt és elesett, kapott fájdalomcsillapítót illetve infúziót (azért, hogy kimenjen az altatószer hatása a szervezetéből illetve folyadékot, hogy ki ne száradjon, bazi meleg volt). Délután már ehetett, ihatott, ami jólesett. Másnap délelőtt mehettünk haza. Otthon már semmi baja sem volt, kicsit több tévét nézett és élvezte, hogy körülugráljuk, de még fájdalomcsillapító sem kellett. Két hétig nem szabad ugrálni, szaladgálni stb, mert bevérezhet, ezt volt a legnehezebb betartani.

Augusztus elején vették ki neki és novemberben kezdtük a bölcsit. Addig nem volt beteg, utána viszont a bölcsiben elkapta a szokásos vírusokat, orrfolyás, köhögés, stb., 1 hét bölcsi, 1 hét otthonlét. Viszont ennél nagyobb baja nem volt, a tüdeje mindig tiszta volt ahányszor csak hallgatta a gyerekorvosunk. Szóval én azt mondom, hogy megérte, mert a bölcsis dolgokat nem kerülhettük el, azon minden gyerek átesik, viszont ennél komolyabb betegsége, láza nem volt egyszer sem.

Azt még tudni kell, hogy az orrmandula pár év múlva visszanőhet.

Válaszoltam minden kérdésre? Ha nem, szólj!

Szerintem a szülőt sokkal jobban megviseli ez az egész, a gyereknek a műtét napján rossz, utána viszont semmi baja, csak azt nem érti, mi a fenéért nem szaladgálhat és ugrálhat egy csomó ideig. A nagyobb gyerekek, kamaszok nehezebben vészelik át, szerintem nekik tovább is fáj a műtét helye. A kicsik gyorsan elfelejtik.

Mikor várható a műtét? Melyik kórházba mentek?

Szia,
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Sziasztok,

Tanácsért jöttem.
Röpke 2 hét alatt 2 jó állásajánlatot is kaptam :) , viszont nem tudom melyik lenne a jó választás.
A) 25-30 fős cég, családi tulajdonban, de biztos alapokon és helyzetben, kereskedelmi hálózatoknak dolgozik, kb. 10 perc kocsival, munkaidő 8-tól fél 5-ig, napsütéses-barátságos iroda, április közepei-májusi kezdés
B) 15 fős cég, ebből összesen 3 nő (egyik a főnök), nem családi vállalkozás, autóiparnak dolgozik, 15 perc kocsival, munkaidő 8-tól fél 5-ig - de belemennének 6 órás pozícióba is, az irodába viszont kevés nap süt be és emiatt egész nap ég a neon..., azonnali kezdés

Fizetésben nem jelentős az eltérés és nem tudom mi alapján kellene választani. :roll: Az elmúlt napok interjús, rohangálós tapasztalatai azt mutatják, hogy Blanka nagyon nehezen veszi ezt az átállást, az elválást, ezért tartok az azonnali kezdéstől, ugyanakkor a 6 órás munka nem lenne rossz. De B cégnél a 3 nőből csak nekem van ovis korú csemetém és nem tudom hogy veszik majd ha elkezdődik az igazi ovis baci szezon... :( A másik cégnél viszont lenne gyermekes kolleganő és talán a helyettesítés is egyszerűbben megoldható... Csak megérzéseim, érzéseim vannak, de komoly érveim egyik vagy másik mellett... azt viszont tudom, hogy Blankának jó kell legyen a döntés, a lehetőségekhez mérten.

Ti hogy mérlegelnétek?
Prücs

prucsok
 
 


Sziasztok!

Móni!

KÖszi a részletes ismertetést! MEgnyugtattál, igazából így már nem is tűnik olyan rettenetesnek az egész! BÁr az, hogy két hétig ne szaladgáljon BOti, nem tudom, hoygan lehetne kivitelezni.....

Egyébként valószínűleg a Szent iMrében műtik majd, de még nincs időpontunk. Egyelőre a pillanatnyilag meglévő betegeskedést kezeljük és ha meggyógyult Boti, akkor fogják kivizsgálni műtéti szempontból.

Ha jól értettem, egy éjszakára bent tartják a kicsit. Bent lehet aludni vele? Rossz lenne szegényt egyedül hagyni, mikor ilyen kellemetlenséget élt át.


Prücsök!

Ha jól érzem a szavaidból, Te az A cég felé hajlasz! :)
Ahogy leírtad, nekem is ők a szimpatikusabbak. Egyrészt az autóipar mostanság nagyon küszködik, másrészt pedig nagyon fontos, hogy elfogadó környezetben dolgozz anyukaként. Szerintem ez nagyon sokat számít, sok idegeskedéstől kímélheted meg magad. Én e mellett döntenék.

Többi anyuka, akik dolgoztok, Ti hogy vélekedtek?

Most futok, mert jön a főnök, remélem, tudtam segíteni!

Sziasztok!

Kinga
kgk
 
 


Még nem ért be a főnök, gyors kérdés ismét!

Sára!

Ha jól emlékszem írtad, amikor még itt laktatok felénk, hogy lecseréltétek a gyerekorvost. Ki volt az? A Böszörményi úti rendelőből valaki?

Azért kérdezem, mert én is dokit akarok cserélni, és lehetőség szerint a Böszi rendelőből választanék, mert az van a legközelebb hozzánk.

Előre is köszi!

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltunk UH-n és már 1.8 cm-esek. Hatalmasak :lol: :lol: :lol:
Nagyon úgy néz ki, hogy elkülönültek egymástól, azaz egy kis sövény van közöttük, ez egy kicsit megnyugtató, mert nem gabalyodnak legalább annyira össze.

Hoztam egy képet is:

Kép

Tündi

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Sziasztok!

Tündi, dejó, dejó, nagyon szépek már most. :)

Kinga, drukkolok Botinak.

Prücs, gratula! Én csak arra tudok válaszolni, hogy mi alapján mérlegelnék.

A hatórás állás nekem most, a mostani fejemmel nagyon fontosnak tűnik.
Az, hogy a nők közül hányan gyerekesek, az szerintem kevésbé érdekes, ha a pasik közül tud valaki helyettesíteni, pláne, ha neki van gyereke, jobban megérti, még ha nem is ő marad otthon a gyerekkel.
Az mondjuk ciki, ha a főnök (és szerintem ez nemtől teljesen független, sajnos) nem érti meg, hogy az ovi egy hét bentlét egy hét betegség rendszerrel indul.

Azt hiszem, azt választanám, ahol a leginkább tolerálják, hogy sokat fogok hiányozni az elején és nagyon igyekeznék megoldást találni, hogy néha ne nekem kelljen otthon maradni a gyerekkel, ha beteg (amit persze a gyerek és én is utálnék nagyon).

És itt megint eszembe jut a gyes lerövidítése és röhögőgörcsöt kapok már kb. harmadjára ma, nagy kereslet lesz a sok bölcsis anyukájára, köztük rám is, höhö. Meg a sok bölcsi helyre, ami van, höhö.

Kevésbé vicces, hogy Mirával külön érdekessé válhat a helyzet, mert neki nagyon nem tenne jót ez az állandó betegeskedés amíg nem forr be a lik a szívén - ha ugyan beforr, de ugye a műtétet is szeretnénk kitolni, amíg csak lehet. Tud valaki valamit arról, hogy ha tartósan beteget ápol, akkor mi van a munkahellyel, lehet-e fizetésnélküli szabit kérni, bármi pénz jár-e, kell-e a tb-t magadnak fizetni? (És bármi, ami ehhez kapcsolódik és tudnivaló, megköszönném.)

Május közepén megyünk kontrollra, kezdek izgulni, hogy mit fog mondani a kardiológus, mert a lyuk most még egészen biztosan ott van, hallom még én is. Drukkoljatok, lányok!

Mirán egyébként kitört a szeparációs szorongás második felvonása - szerintem egybeér némi fogzással ÉS a dackorszak kezdetével, ja meg az egy hete tartó hasmenős (elején hányós) betegségével, úgyhogy az amúgy is kemény, akaratos lányom igen nehezen viselhető mostanában, hogy finoman fogalmazzak.

Brúnó viszont a héten volt oviban, rettentően élvezi, nagyon hiányzott már neki. Múlt vasárnap próbáltam kicsit összerázni a gyereket, mondtam neki, hogy az oviban azért normálisan kellene viselkedni és tételesen felsoroltam (ne gügyögjön, beszéljen rendesen, nagyon szépen tud beszélni, rendesen egyen, tud már késsel-villával enni, ne hitesse el, hogy öltöztetni kell, öltözködjön egyedül, ne rohangáljon ordibálva) - de láttam, hogy egy idő után már csak a Mirával kezd bohóckodni. Megkérdeztem, hogy megértette-e, mondta, hogy persze, igen. Visszakérdeztem, hogy mit is mondtam, erre gondolkozott egy pillanatig, majd közölte, hogy azt, hogy az oviban ne csináljon semmi olyasmit, amit itthon. Először is majd leestem a székről a röhögéstől, másodszor pedig megnyugodtam, hogy végülis tényleg figyelt és megértette. :D

Ja, és ha már vicc, angolosoknak ezt kötelező megnézni, potyogtak a könnyeim:
http://www.youtube.com/watch?v=A7R9SFBLvIk

Szép napot és jó hétvégét mindenkinek!
Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Tundi, de edesek a gyerekek :) Teljesen meg vagyok hatodva!!

Prucs, en is az A-ra szavaznek. Azert is mert eddig 4 fonokom volt 2 pasi es 2 no, a 2 no orult volt, kicsinaltak (viccen kivul, tenyleg sulyos esetek voltak). Nem akarok altalanositani hisz pl. Lilla is fonok volt es biztos tok jo fej volt :wink:, de ez a tapasztalatom - sajos :cry:

Tucsi, en sem tudok mit kezdeni a gyes leroviditos hirekkel, mert mint irtad se bolcsi, sem 6 oras munkahely (annyi bizto snincs - egyelore), es tenyleg nem annyira kedvelik a bolcsis mamakat. Es nem biztos, h most a legjobb a munkaeropiacra kuldeni azt a sok not, amikor amugy sem tul rozsas a helyzet. Hozzateszem, nem vagyok kozgazdasz, egyaltalan :lol:

Drukkolok, h csupa jokat mondjon a kardiologus!

Kinga, a Boszormenyin mi a Kollai Zenkenel voltunk, ismeros ajanlotta, amugy nem hozza tartoztunk volna. Azon a kornyeken laktak regen (10 ev koruliek a gyerekek), de visszajarnak hozza Budafokrol. Nem tokeletes, de o a legnormalisabb a rendeloben, a tobbiekrol remhireket hallottam (foleg Zovathrol). Nem voltunk igazan betegek, amig nala voltunk, a
katasztrofa adminisztracio miatt jottunk el. Az asztma miatt rendszeresen kellett recept, soron kivul nem lehetett bemenni, tobbszor ujra elkertek az igazolast arrol, h jogosultak vagyunk 90%-os gyogyszerekre. Elveszitettek a papirokat es elegem lett ebbol.
Amugy normalis a no stilusa, 50-60 korul lehet.
Osszesegeben: a jatszoteren ot szoktak dicserni, a tobbi 3 dokirol, mint irtam, inkabb rosszakat hallottam.
En mindenesetre orulok, h valtottunk, azok miatt is, amit irtam.

Kerdes: Nalatok mikor kezdtek egyedul oltozkodni a gyerekek? Vince meg mindig nem akar (pedig tud mar, ha nagyon akar), nyilvan benne van a pakliban, h torodest es odafigyelest akar (meg tobbet), de neha mar a falra masznek attol, h egy nagy rongybabat kell oltoztetnem a sz.r derekammal...

Lurkok amugy jol vannak, Pironal erosen alakul az akarat, kesz kis hiszteria, ha olyanja van, sikit, visit, eltolja a batjat es uuuuugy, de uuuuugy ki tud akadni!! :lol: szoval nem gatyazik na. Aldas a kerteshaz, egesznap kint vagyunk, Vince tok jol eljatszik, olyan ugyes, Pirot persze figyelni kell (mindenhova felmaszik). Nem tudom irtam e, de elindult. Amugy tovabbra is nevetos jokedvu kiscsaj, zabalnivalo. Tenyleg mostmar kuldok roluk kepeket, Vincenek meg visszano a haja :)

Remelem mindenkinel jol teltek az unnepek, mi sajna harmasban voltunk, Z dolgozott :(

Joe, szolj, ha erdekes meg a koteses videot!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Valamit meg akartam:

Nincs valakinek felesleges Kismama borzes kuponja?

Nagy orommel elfogadnam :D

mostmar tenyleg jo ejt!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Lányok, el vagyok kenodve. Faros a gyerek. Ma derult ki az ultrahangon, a 39. hétben vagyok, nincs esély, hogy megforduljon. Holnap megyek a dokimmal megtárgyalni a dolgot. Van valakinek ilyen irányú tapasztalata? Most már rettegek a szüléstol, eddig olyan magabiztos voltam. :(

Puszi mindenkinek:
Anita

Kép
Kép
panzej
 
 


O, Anita, sajnalom!

Timi talan tobbet tudna mondani...?
Ki is az orvosod?
Van ismerosom, aki faros ikreket szult siman :shock: :)
Igaz, nem most volt...
A kismamaban is olvastam mar faros szulesrol!

Nem tudom, en akkor is azt mondom, h semmi sem lehetetlen! Ne kenodj el es beszelj vele, hogy forduljon meg. Es a legfontosabb, h bizzatok egymasban, akarhogy is tortenik a szules!

Ferjed itthon van mar?

Olellek,

Sara

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Panzej, irtam privit!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Szia Sára!

Nagyon szépen köszönöm a sok ötletet! Ma beszélek a dokival (Tahy), mit szól a dologhoz. Én is azon borultam ki, hogy nekem eddig senki sem szólt. Én is hülye voltam, miért nem jutott eszembe megkérdezni. Két hete voltam nála, akkor még nagyobb eséllyel forgathattam volna..
Szegény baba egyébként egész éjjel nagyon mozgolódott, most már, hogy tudom hol a lába, feje, úgy éreztem, mintha nagyon igyekezne megfordulni. Sok mindent megmagyaráz ez a faros dolog, pl azt, hogy miért fáj annyira a két alsó bordám közt néha. Mert benyomódik a kis feje a bordákba. Eddig azt hittem, a lábával feszíti. Engem az is aggaszt, hogy rettentő magasan van. Már bőven a 39.-et taposom, de nem jön lejjebb.
Hát drukkolj légyszi, majd este jövök aztán elmondom mi volt a dokinál. Erre az egészre annyira nem számítottam. Csak a babának ne legyen baja. Hát parázom, ilyen még nem volt velünk..

Puszi:

Anita

Kép
Kép
panzej
 
 


Sziasztok,

Prücsök: Nekem is azt súgja valami belül, hogy Neked a szíved valamelyikhez jobban húz (A varia) :) Válaszd azt. Tök jó a blogod!!!

Sára: Bálinti azóta öltözködik egyedül mióta közösségbe jár (bölcsi,ovi). Azóta sokmindenben fejlődött, önállóbb lett, jobban eszik...stb stb.
Gondolom látja a többiektől. Szerintem Vincének is majd eljön az az időszak, ne izgulj!

KUPONOM VAN, és nem akarok menni, mert aznap lesz Bálinti szülinapja. Szívesen átadom Neked. Elküldöm postán! Írnál nekem címet priviben?

Panzej: Ó sajnálom! De csak biztatni tudlak, amikor én szültem Bálintit akkor egy nőci pont faros babát szült meg simán, egy óra alatt, asszem neki is harmadik volt. Kiváncsi vagyok mit mond a dokid, mi az álláspontja. Vannak olyan dokik, akik első két sima szülés után bevállalják a farosat is simának. Elhiszem, hogy aggódsz a baba miatt, ha nem megy úgyis megcsászároznak (legrosszabb esetben) szóval ne izgulj, semmi baja nem lesz. Bár biztos nagyon rossz lehet két sima szülés után egy műtét lelkileg. Drukkolok, hogy minden rendben legyen és erre ne kerüljön sor!

Lányok, valaki tapasztalt már olyat, hogy először jött a gyerkőc két felső szemfoga, és később a metszőfogak??? Abynek az alsó kettő metsző után nem a felső kettő metsző jött, hanem a szemfogai! Nem hittem el, azt hittem szájpenész. Remélem hamarosan kinőnek a metszőfogai is és nem marad vámpiri!

Tücsi: Fel a fejjel! Sajnálom, hogy ennyi minden összejött Mirának most. Remélem a szíve is rendben lesz majd.

Manó: De jó, de jó, de jó (a kép, meg a "fal" közöttük)! Jaj de nagyon irigy vagyok!!! :D Én még harmadikra is bevállalnék ikereket.
Hányingerre nekem a jéghideg tej meg a banán jött be. Bálintnál gyakorlatilag azt fogyasztottam csak a 16. hétig. Abynél meg semmi, szenvedtem.

Szép napot!
Lilla

lilló
 
 


Sziasztok!

Anita, nekem nagyon fura lenne, hogy nem szoltak :? :shock:
Ezt azert szoktak mondani, es az UH-s leleteken is rajta van. Nem lehet, h mostanaban fordult meg?
Hm, kivancsi vagyok, mit szol az orvosod!
Es biztato, amit Lilla irt :)

Lilla, koszi, en is abban bizom, h az oviban menni fog az oltozkodes.
Fog tema: sztem ez teljesen egyeni, h melyik babanak melyik fog jon ki elobb. Pironak hamarabb bujt ki 4 db ragofoga, mint a metszo fogai (azok most jonnek).
Koszi a kupont, kuldok cimet priviben!

Most kuldtem mailt fotokkal a gyerkokrol.

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Hát sziasztok, most jovok a dokitol. hulla faradt vagyok. A lenyeg, hogy szerinte nem kell csaszar, igy a harmadikat megprobaljuk sima mezei modon. Szerinte nem lesz egy nagy etvasz, meg azt is mondta, hogy jo kezekben leszek nala, szereti a faros szuleseket.. 8) Most erre sirjak vagy nevessek?
Na mindegy, jol megpiszkalt, jovo hetig adott idot, szerinte jovo csutortokig meglesz. De mondta, ha nem indul be, faros szulest nem inditanak, akkor majd vagni kell. Es szerinte meg megfordulhat.
Hat kivancsi vagyok, megnyugodtam, de egyben izgulok is, lehet, hogy tenyleg nincs mar sok hatra?
Ja, ami meg idegesito, hogy azt mondja, szerinte majd sokan meg akarjak nezni a szulest. Hmm. Majd ezren lesznek bent, mikor en ott kinlodom? Nem dob fel.
NA, nem zaklatlak Titeket tovabb, jo ejszakat, legyszi drukkoljatok!
Anita

Kép
Kép
panzej
 
 


Sziasztok,

Anita,
A dokid hozzáállása mindenképp pozitív, de azért próbáld meg megbeszélni félgyerkőccel, hogy forduljon meg. (Blankát a 36. héten még farosnak mondta a dokim és után fordult meg a rábeszélésemre.) A szülésedre amúgy csak akkor mehetnek be az orvostanhallgatók tudtommal, ha beleegyezel. Addig is no para. :)

Állás ügyben tényleg az A cég nyert, jövő héten kezdek. Nem volt könnyű döntés. Az egyik szemem sír, a másik meg nevet. Blankát nagyon megviseli sajnos, megint sírós bölcsis reggelek jönnek és úgy fest a nagy dolgok sem úgy mennek majd egy darabig, ahogy eddig, de majdcsak belejövünk.
Ma volt pluszban az óvodai beíratás. Az első napon már 26 gyereket írattak be és csak 19 hely van...

Más kérdés, azaz segítségkérés.
A barátnőm most szült és van egy kis gondjuk. Ha tud valaki segíteni tápszer és alvás fronton, légyszi írjon, íme a helyzet:
"mennyi idö ( hany honap ) utan tud az ember ilyenkor mindjuk 3 oranal többet 1xre aludni?- nalatok ez hogy volt?es a kajálás.....te szoptatattál?...Marc kiegesziteskent tapszert is kap 1 etetesnyit, de kb most probaltunk a 4. gyartmanyt mert eddig vagy kiütest vagy sikitos-hasfajast kapott...."
Köszi.

Most csak ennyi gyorsban.
prücs

prucsok
 
 


Panzej: igen, ezt a csaj is mondta, aki akkor szült farost, mikor Bálinti született, hogy nagyon sokan voltak bent a szülésénél, még videóztak is. :shock: :roll: Gondolom azért erről megkérdeznek, h hozzájárulsz-e.

lilló
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: