Új privát üzeneted érkezett!

Lilla!
Mégegyszer köszi! :lol:


Anid!

Ledöbbentem! :shock: :shock:
Nem is értettem előszőr,azt hittem rosszul olvasom!
Nagyon nagyon sajnálom!
Betegség:Zalán is elkapta ezt a vírust!5 napig tartott!Dec. 30-án mentünk vele az ügyeletre,de szerencsére minket hazaengedtek,mert a tápszer néha benne maradt!

Timi!
Nem hiszem el,hogy Ti még mindíg az ovival küzdötök! :shock:
Hogy lehet ez?
A mi ovinkban még Down-kóros gyerekek is jártak!Pedig sima ovi,vegyescsoportos!
De a vezetőnő felvette,pedig nem is tartoztak oda azt hiszem!

Sára!
Elfelejtettem,hogy nagyon örülök annak,hogy hazamehettetek végre!Szívesen látnék képeket! :lol:
Kicsit irigyellek Titeket(Téged ,Brikket és Ágit)!
Annyira jó egy ilyen pici baba! :lol:
Ahogy Zalán nő egyre erősödik bennem,hogy kellene egy negyedik baba!Csakhát az előzmények miatt kicsit félek tőle!(Zalán 3 év alatt,3 vetélés után jött össze!)
De nem szeretek arra gondolni,hogy nem szülök és nem babázok többet! :cry:
Már amikor Zalán kicsi volt akkor is a sírás kerülgettett,ha ez eszembe jutott!Fogtam a kezemben,néztem és azt gondoltam,hogy ki kell minden percet használnom,mert lehet,hogy ez az utolsó alkalom! :(
Még egy esélyem van!Talán be kellene válalni! :)

Tündi!
Babaproject? :lol: Hú de jó! :lol: :wink:

Képek mindenkinél nagyon jók! :lol:
Majd teszek én is!
De most asszem sok voltam! :oops:

Kép
Vendég
 


Dina,
nem tudom pontosan milyen megoldásra lenne szükséged,mert ha csak nappali,akkor szerintem bölcsi!Az a biztos!Viszont,ha az elutazásaid miatt kell,a suli miatt,akkor napközben bölcsi,éjjelre meg babysitter!
Mindenképpen próbáld meg a helyi bölcsit.Tudom rossz érzés elsőre közösségbe adni Katát,de vannak olyan élethelyzetek amikor ez a megoldás!Nem olyan rossz hely a bölcsi!Nekem mind a három bölcsis volt,és ,ha itt lenne bölcsi Hanna is járna az biztos!
Szerintem,ha beszélsz a vezetőnővel,és elmondod a problémádat segíteni fog!

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziasztok!

Lilla!
Még tegnap neked szerettem volna írni a szobatárs keresésről!
Én sem fűztem nagy reményt hozzá,mert szinte biztos voltam,hogy Nekik nincs internet otthon!De gondoltam hátha egy szomszéd vagy valaki meglátja és szól neki!
Áprilisban tettem fel,több fórumon is!Aztán decemberben írt egy lány,hogy ő ismeri !Szólt neki,aztán elküldtenekem e-mailben a számát!Felhívtam és nagyon örültünk egymásnak! :lol:
Mondta,hogy Ő is ezerszer megbánta,hogy nem cseréltünk számot,dehát akkor annyi minden történt! :roll: Nagyon jóba lettünk akkor sokmindent megbeszéltünk,de ezt elfelejtettük! :roll:
Azóta beszélünk,sms-ezünk és kiderült,hogy nemsokára közel költöznek hozzánk! :lol:

Úgyhogy azt mondom próbáld meg Te is!Mit veszíthetsz? :wink:

Sziasztok
Vendég
 

 
 

Sziasztok,

Húha, alíg bírtam végigolvasni :-)

Lécci-lécci a sok muffinos receptgyűjteményt nekem is küldjétek el, mert a céges laptopomban maradt :-( :oops:

Prücsök
Az okosbaba oldalt még Ágiboszi említette régen, egyszer elolvastam, de aztán valami fizetős rész jött volna és akkor abba is hagytam.

Dina
Gyere és öntsd ki a lelked, itt mindenki meghallgat/elolvas vagy ha esetleg nem érdekli akkor átugrik.

No a többi jól kiment a fejemből, még a fő kérdésem, hogy nem lesz tali valamikor?

Üdv,

gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok!

Csak röviden:

Köszöm mindenkinek a gratulációt és a bíztatást tesó ügyben.

Sára! Vince nagyon aranyos azokkal a fürtökkel. Piroskában meg egy az egyben Téged látlak. :)

Educi!
Szerintem sem vagy rossz anya. Eszedbe se jusson. Anitáról frissebb kép nincs?
A röntgenezni miért nem lehet szoptatás alatt? Engem háromszor is röntkeneztek az elmúlt egy évben... :oops:
Móni= Huncut, én Tündi vagyok :wink: :wink:

Cserági!
Pamela mindent bele!!!!! Apa biztos örül Neki. :D

Timi!
Hát (háttal nem kezdünk mondatot,ugye Dina) nem semmi amit az az ovivezető csinál, de én már semmin sem lepődök meg. Cifrább dolgokról is hallottam. Sajnos ebben a kis országban márcsak így mennek a dolgok.
De az pozitív hogy lesz munkád.

Boga, Alziza!
Üdv újra közöttunk. :)

Tücsinek szolt valaki?

Dina!
Remélem tudtál beszélni a lánnyal, majd azért dobsz egy üzit, hogy mi volt?
Vizsgáid vannak még?
Küldök egy nagy ölelést plusz sok pozitív energiát a megbeszélésekhez. (ablakot tessék kinyitni)

Gabek!
Hogy megya rács nélküli alvás? vagy visszatérteket a rácsoshoz?

Ha valakit kihagytam elnézést, de most nem volt időm visszanézni...

Még valami: Nem tudtok valami jó hatásos elaltalási módot? Nem nagyon bírok Imivel, nagyon nehezen alszik el napközben. Van hogy egész nap nem alszik egy percet sem, pedig van hogy másfél órán át altatom... És ez annyira nem jó, se Neki se nekem (mert nem tudok tanulni) :(

Szép jó estét mindinkinek!

Tündi és Imi

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Sziasztok,

Dina: Nem tudom, hogy a mailjeidet nézed-e először, vagy idejössz, ezért ide is megírom. Találtam gyerekcsőszt, aki épp állást keres, mailben elküldtem a telefonszámát és minden paraméterét. Remélem tudtam segíteni!

Most csak hirtelen ennyi fontos közlendőm volt.

Lilla

lilló
 
 


Kép

Most van egy kis időm,Zalán még alszik!
Este kb. 1 órát altattam! :shock:
Néha ez előfordul sajna!Nem tudom miért!
De tegnap 1 óra után már feladtam és mondtam az apjának,hogy akkor most Ő jön!Erre 2 perc múlva aludt! :?
Akkor ez a műsor csak nekem szól! :(
Aztán éjszaka is próbálkozott!
Nem tudom mitől van ez tényleg!Nem minden éjszaka és este,csak néha!Van amikor pikk-pakk elalszik és éjszaka sem kel fel! :)


Na!Fel is ébred!Megyek!

Sziasztok
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.17 11:43-kor.
Vendég
 


Sziasztok,

hát nem elszállt a hosszú hsz-m! :twisted:

Szóval arról számoltam be, hogy teszteltem egy pozitívat és úgy néz ki, hogy Bí tesó a pocakban van. Csütörtökön megyek dokihoz, és nagyon izgulok. Nem vagyok babonás, ezért is nem vártam a nagy bejelentéssel, Bínél is azonnal elmondtuk mindenkinek teszt után. Innentől csak pozitívat akarok gondolni a babával kapcsolatban.

Alziza: Köszi a biztatást szobatárs ügyben, lehet majd belefogok én is keresésbe, bár nehezebb helyzetben vagyok, mert csak keresztneveket tudok, meg a babák teljes nevét.

Nektek is ez a fosizós, lázas vírusotok volt, ami 5 napig tartott? Bálint szerda este lázasodott be, csütörtökig lázas volt, aztán jött a fosizás. Az azóta is tart. Tök lefogyott, semmi kaját nem hajlandó magához venni. Már tele a csukám ezekkel a betegségekkel. Decemberben ugyanez volt egy hétig. Érdekes, hgoy akkor is mindjárt Mocorgó torna utáni másnap jött ki a dolog.

Tündi: Nem tudom, hogym ost hogy altatod Imit, nálunk akkor rendeződött a déli alvás, mikor elkezdtem besötétíteni. Régen nappali fénynél aludt, aztán elkezdett egyre nehezebben elaludni, akkor kezdtem redőnyt lehúzni, az helyretette a dolgokat.
Most épp úgy alszik, hogy ebéd után pelus csere, redőny le, ölemben teát iszik, közben simi és vers,mese, ének, kb. 10 perc, aztán be az ágyikóba. Néha már alszik, néha csak elkábul, és később alszik el, de én kimegyek és nincs hiszti, 5 percen belül mindig alvás van.

Sára: Hogy vagytok? Hogy telnek otthon a napok? MIlyen az élet négyesben? Ha lesz kis időd, gyere mesélj!

Timi: Nálatok mi újság? Azóta van valami fejlemény?

Muzsu: Dolgozat elkészült végül? azt ígérted, hogy ma jössz közénk!

Na megyek, csinálok valamit itthon, mert ma egész nap ünnepeltem, nem csináltam semmit.

Szép napot!
Lilla

lilló
 
 


Sziasztok!

Lilla, ezt a jó hírt. Gratulálok, és nagyon örülök. De jó lesz Bálintank. Lesz tesókája. Amúgy hány babát terveztek?
Lassan már alig marad valaki a topicon, akinek csak egy babája van. :lol:

Sára, engem is érdekelne, hogy vagytok? Gondolom sok időd az nincs.

Na mennem kell.

Pusz

Kata

Kép
Kép
angyalka2
 
 


Lilla!

Hatalmas gratula!!!!!!!Nagyon örülök a jó hírnek!Csütörtökön drukkolok,hogy kedvenc dokink találjon bébit a pocidban!!! :wink:

Nálunk még semmi fejlemény!Talán holnapra eldöntik mi legyen Zsoltival!
Azt mondta ma az óvonő,hogy őt nem jelőlheti ki a bizottság,mert nincs benn az alapító közokiratukba!Csak azt nem értem pénteken miért mondta a bizottsági nő,hogy az itteni ovit jelöli ki. :shock: :?
Fogalmam sincs mi lesz!

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Lilla!!!!! :D :D :D
Szivbol gratulalok!!!! Jaj, de jooo, de boldog lehetsz!
Idealis korkulonbseg lesz Bii es Pindurka kozott!
Ugy orulok! Ha itt lennel, a nyakadba ugranek! :lol:
Parod tudja mar??

dejodejodejo!!! Kép

Koszi az erdeklodest, megvagyunk.
Az ejszakazassal meg ossze kell baratkoznom, eleg faradt vagyok, de kezdek alakulni :)
Eddig valamiert (talan a sok izgalom miatt) egyszeruen nem birtam rendesen pihenni, ugy ereztem magam, mint szules utan, porgott az agyam egyfolytaban, nem birtam elengedni magam.
Nehany napig azon problemaztam, h Vincenek most biztos nagyon rossz lesz, furdalt a lelkiismeret rendesen. Aztan elhataroztam, hogy ebbol eleg, egyelore elvan es ha ilyen gondalataim vannak csak artani fogok a csaladnak. Ezen most tultettem magam (remelem!), uj helyzet van, alkalmazkodnunk kell.
Tobbgyermekes anyukak, nalatok is volt ilyen?
Z szerdan megy vissza dolgozni, az valoszinu nehez lesz, mert Vince imadja ot es rengeteget foglalkozik vele 3 hete. De majd leszunk valahogy. Ugyis jon anyukam segiteni, az jo lesz.

Timi, nincs vmi szerv, ami a bizottsag es a ovi munkajat felugyeli? Mert ez igy tenyleg rohej!
Hogyan tudnatok megoldani az utaztatast?
Az allas miatt drukkolok!

Tundi,
Van vmi fix altatasi szertartasotok? Es ha nem altatod Imit teljesen csak berakod az agyba, meselsz neki kicsit (vagy simogatod, beszelsz hozza...) aztan tudatod vele, hogy most anya is megy aludni (vagy akarmit csinalni) es neki most aludni kell?
Nalunk ugy megy, berakom az agyba, tudja, h szundi time van, de meg dumal, eljatszik az agyikoban aztan elalszik.

Tegnap chat-eltem kicsit Ritaval, jol vannak, tovabbra is nagyon tetszik neki a munka kint. Ez olyan jo! :)

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok,

Lilló
Gratulálok :lol: Nekünk még nem akar összejönni :oops:

Manó
A rácstól elbúcsúztunk, végleg. Ha egyszer már leszereltük többé nem tesszük vissza :wink:
Első alvásnál esett le csak :cry: , azóta megszokta és tetszik neki a szabadsága mert így szabadabban mászkál le-fel. Ha felébred néha még ücsörög az ágyban, néha pedig kimászik és kopog, hogy ki akar jönni.
Nálunk altatásnál az van, hogy mondom, hogy most megyünk aludni és elmondom azt is, hogy mi lesz ha felkel pl. apa hazajön, vagy ebédelünk és lemegyünk az udvarra, bekapcsolom a Babazenét és arra simán elalszik.
Mostanában már nem alszik olyan sokat, délelőtt 2 órát és délután is már max. 2 órát, gondolkodom rajta, hogy átállítom valahogy az egyszeri alvásra.

Tegnap történelmi pillanat volt az életünkben :) Első pisi a bilibe :o
Tegnap előtt próbálkoztam először, akkor a bili mellé kb. 1 méterrel pisilt, de másnap már simán bele, sőt már ma is boldogított ezzel egyszer. Remélem továbbra is jól haladunk :lol:

Azt hiszem mára ennyi elég belőlünk :oops:

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Itt vagyok, itt vagyok, itt vagyok!!!!

Napközben nem tudtam gép elé ülni, mivel szünet volt az oviban, egész nap program kellett a nagyoknak.

Lilló!!!!!!
MICSODA HÍR!!!!!! Csak így sitty-sutty közlöd velünk! Szuper! Nagyon örülök. Hogy vagy? Hányás, rosszullét, fáradság és egyéb nyalánkságok???
Kedves tőled a tésztás recept, én nem kaptam meg a könyveket. Most egy-két hónapig nem aktuális a szénhidrátos diéta miatt, most tartok a 3,3 minusz kilónál. Kitartó szeretnék lenni, tavaly januártól május végéig bírtam, utána nagyon sokáig szintentartottam. Most is így szeretném. Inkább abban segíts, hogy te miket ettél szénhidrátmentesen?!
Magánrendelésre mész?

Ovi:
Elpanaszoltam az óvónéninek, hogy Peti sír reggelente, de ott már nincs semmi gond. Ők ebből nem érzékeltek semmit, a lovagvilágból annál inkább. Peti követeli a többiektől, hogy játszanak lovagost, utána meg pukkancskodik, hogy a többi fiú vagy rövid ideig játszik ilyet, vagy egyáltalán nem. Peti viszont nem játszik űrhajósat, meg mást. Erre az ovis csoport vett egy böhöm várat Petike kedvéért, csak még nem állították föl. Ezen a héten kezdődik a tündér-sárkány-lovag projekt náluk. Ez jó hír nekünk. Megkértek, hogy készítsek pár hercegnőt, meg herceget, mert nem jut majd mindenkinek a dobozból. Amúgy nagyon egyezett a véleményünk a gyerekekről, szinte teljesen egyformán látjuk a jellemüket, viselkedésüket. Panni nagyon sokat fejlődött az oviban, és most tudtam meg, hogy a kis barátnője eddig szinte nem beszélt, most meg már megeredt a nyelve. Meg hallgat rájuk, segít mindenben. Pannika a legfiatalabb a csoportban, de ezt nem lehet észrevenni sem a termetéből, sem a beszédkészségéből. Petike soványságáról is beszéltünk, az óvónéni mellett ebédel, messze a rosszevőktől, hogy ez se befolyásolja. Megpróbálják egy picit tukmálni, vagy legalább is, hogy kóstólja meg a levest. Szóval, hasznos volt a beszélgetés. Azt is megtudtam, hogy a többiektől külön pihennek délután, mert őket zavarja a testi közelség, meg a neszezés. Mondták még, hogy nagyon látszik rajtuk, hogy sokat foglalkozunk velük, meg a térigény (nagy terek vannak nálunk a házban).

Annyira elfáradtam ma a gyereketől, hogy be is fejezem. Holnap folytatom a mesélést a sulival, keresztelővel!
Jó éjt nektek!!! Gézu csütörtökön jön haza!!!!!!!!!
Zsu

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Sziasztok!

Lilla

Nagy gratula!

Köszönöm mindenkinek a bébicsőszös segítséget! Rajat vagyok/vagyunk az ügyön, hisz itt Katának kell döntenie.

Edina

Kép
anid
 
 


Sziasztok!

Lilló!
JJJJJJJJJUUUUUUUUUUUHHHHHHHHHÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ!!!!!!!!!!!!!!!!
De örülök Nektek!
Titkon mondjuk reménykedtem, hogy együtt szülünk, mert már mondtad régebben, hogy lassan indul nálatok a tesó projekt. Na nem baj, majd Gabekkal, ugye? :wink: :wink:
Azt meg szabad kérdezni, hogy milyen gyorsan jött össze?

Alziza!
Zalán is milyen nagy fiú már!!!! Remélem hamarosan élőben is láthatunk Titeket.
Nálunk az egy óra altalás megszokott. :oops: :oops: :oops:

Altatás:
Igazából az a baj, hogy eddig napközben tulnyomórészt anyukám altatta, mert suiban voltam. Most hogy már itthon vagyok én altatom, azaz altatnám, mert nagyon nem megy.
Anyukám leült vele és a kezében ringatta. De nálam ez nem megy. Este úgy altatom, hogy kap cicit, ha kevés, akkor még egy kis tejecskét és az eltelíti a pocakját és beteszem az ágyába ottmaradok mellette amig el nem alszik aztán kijövök.
De napközben nem akar aludni, játszik meg beszélget, hameg kimegyek akkor ordít...

Gabek!
Jó ez a rácsnélküli alvás!
A bilihez pedig gratulálok!!!! Nagyon ügyes Fiad van! Csak így tovább.
Nalunk sajna nem lehet megoldani, hogy kopog és nem nyitom ki, mert eléri a kilincset és kijön.
Én néhe a kanapén hagyom(oda vona tolva a kiságy), ha éjszaka felkel. De van hogy egy 10 perc múlva már melettem szuszog a francia ágyon. Kuk sötétben teljesen csöndben átjön egy kisszobán, egy folyosón meg a mi szobánkon.

Muzsu!
Gratulálok a gyerkőcökhöz! Tényleg büszke lehetsz rájuk.
Negyedik????

Tündi és Imi

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Sziasztok!

Mar ketszer elszallt az iromanyom, pedig mindig van mondanivalom...

Szoval!

LILLO! ELjen eljen, gratulalok! Most mar teged is tudlak majd faggatni, h milyen masodik bebit vallalni :) Gondolatban en is keszulok, de meg csak nagyon gondolatban...

Alziza! Zalan szulper-cuki :D !

Dina! Kitartas! Sok erot kuldok neked, remelem, talalsz segitseget!

Timi! Kozelebb hozzatok nincs fejlesztos ovi? Hogy lehet, h csak a II. ker-ben van olyan?? :shock:
Erdemes lenne ezt megirni vmi tv-adasba, de komolyan!!!

Saara! Biztos tok jol el lesztek Vincevel, hiszen o a te kisfiad, akivel eddig mindent egyutt csinaltatok. Sok helyrol hallom (itt a forumon is), h amig a mini eszik, addig a nagyobb gyerkocot is bevonjak vhogy a dologba: meselnek neki, vagy lesz vmi sajat resze a dologban. Biztos ki fogjatok alakitani ketten! Bizz a kisfiadban, es magadban! :wink:

Lanyok!
Hallottatok olyanrol, h a terhesseg elejen (kb 6. het) a kismama sokat hany (persze errol en is hallottam :) ), es BELAZASODIK?? :shock:
Engem aggaszt a hir, ugyanis a noremerol van szo... :roll:

Minden fosos babanak, mamanak jobbulast!

Kép
boga
 
 


Vanda, a regi forumban leirtam a Portugal utat, ide is, de elszallt... Majd nekifutok meg egyszer...

Kép
boga
 
 


Sziasztok!

Micsoda jó hírek:-))

Lilló: hatalmas gratuláció Nektek!!!! Csak növekedjen szépen a Pocaklakód, szorítok Nektek nagyon nagyon!!!!++++++++

Manó: ügyes legyél az államvizsgán, már nincs sok hátra, kitartás! neked is mennek a drukkok és a virtuális ölelések, és a nagy szurkolások!!!

Sára: végre, otthon vagytok mindannyian, nagyon örülök neki! Vincus hogy fogadta Pirit? Remélem a cicid is megedződött már, és simán megy a szopi!! Ha lesz időd, majd légyszi küldj képeket Nekem is, persze csak ha nem baj :oops: :lol: :oops: :lol: Sok jó egészséget kívánunk Nektek!

Timi: ez borzalmas, hogy milyen utat kell végigjárnotok, nagyon szorítok érte, hogy minél hamarabb rendeződjön a helyzetetek. És azért is drukkolok, hogy sikerüljön a munka!! Ha már bent vagy a kórházban, akkor azért könnyebb lesz ott már munkakört váltani szerintem! Kitartás Neked is a sok bürokratához... :cry: :cry:

Alziza: nagyon édi Zalcsi, jó nagyfiú!

Dina: nagyon nagyon sokszor gondolok Rátok, és nagyon sok erőt küldök az elkövetkezendő időre! Erős vagy, és meg tudod oldani a jelenleg kialakult helyzetet, és tényleg nézz sűrűn Katára, aki imád Téged, és szüksége van Rád! Nagyon nagyon sok ölelést küldök!

Boga: szuper, újra a fedélzeten:-) Kis Lujzi is nő mint a gomba, még csak most született:-)))Jól vagytok?

Muzsu: látom zajlik az élet rendesen, aranyos lehet Petike Lovag:-) Nagyon szuper, hogy ennyit foglalkozol velük, és ezt még az óvónénik is megjegyzi, szuper anyu vagy!

Angyalka: régen jártál Te is erre, akárcsak én! Én még az egybabós csapatot gyarapítom, és ez még egy darabig így is lesz azt hiszem.. A szívem szeretne már újra babát, de ésszel tudom, még nincs itt az ideje. Muszáj visszamennem dolgozni vhová (azért nem az előző helyre, mert oda nem fognak visszavenni, és nem is akarok visszamenni, nagyon gáz volt), és ha már van biztos állásom, ahová talán később is visszavesznek, na és anyagilag is egy kicsit helyrezökkenünk, akkor. Én max 3-4 évet szeretnék a két gyerek között, de még 2 van tervben, ott azért már nem szeretnék olyan sok korkülönbséget.

Sajna kénytelen leszek Ákit bölcsibe adni, próbálom már most szoktatni magam a gondolathoz, de még nem igazán megy..
Jövő héten megyünk vele kontrollra a II. gyerekklinikára, hát nem tudom.. Délután a pépek (Sinlac is) kijönnek belőle, meg ha üveges kaját/gyümit adok neki az is többször jön ki, de azért már nem annyira sokszor, mint régebben..
Tényleg, kakaót (tápszer+kakaópor) mikor lehet neki adni? Nagyon nem akar már cicizni, de még azért 60ml-ket eszik, még nem választom el, mert ez is biztos nagyon jó a szervezetének, na meg a lelkének is anyával egy kis összebújás. Így kénytelen vagyok tápszert adni, amit viszont szeret nagyon, pedig ez ilyen spec tápszer, és jó büdi is, de neki izlik..

Na mára lelövöm magam, mert teleírtam az oldalt!

Remélem senkit sem hagytam ki!

Jó éjt!

Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


Sziasztok!

Lilla!

Kép

Hát most már tényleg egyre erősebben gondolok arra,hogy kellene mégegy baba! :wink:
Ezen a héten Te vagy a 4. akiről megtudom,hogy babát vár! :lol:
Ilyenkor csak erősödik bennem az érzés! :lol:
Vendég
 


A dícséreteket Zalán nevében is:
Kép
Lilla!
Nekünk láz nem volt,"csak" hányás és hasmenés!De az keményen! :shock:

Tündi!
Aranyos vagy!Én is találkoznék Veletek!
Bár nálunk mostanában kicsit káosz van! :roll:
Nálunk remélem nem lesz mindennap ez az alvással!A ma esti ugyanaz volt,mint tegnap! :?
Érdekes,mert nappal viszont tök könnyen elalszik!

Boga!
Nem lehet,hogy szegény pont most kapta el ezt a vírust?


Anid!
Remélem minél előbb rendeződnek a dolgaid! Kép
Vendég
 


Boga, sztem beszeljetek orvossal minel hamarabb!

Milyen erdekes, h pont francia tanar vagy es kozben semmi kozod a masik Havas Agihoz!
Franciaorszag: ott nottem fel, 10 eve koltoztem Bp-re.

Tundi, az alvasrol meg eszembe jutott, h Vincenek volt egy letszamellenorzos korszaka, akkor ugy altattuk, h valamelyikunk lefekudt a szobajaban levo szonyegre, kozel az agyahoz.
Nagyon tetszett neki es mindig elaludt szepen.
Ha nagyon beindult a beszeloje ugy csinaltunk mintha mar aludnank vagy szoltunk, h aludni kell es megertette.

Lanyok ugy erzem nem sokara itt nagyon sok kismama lesz :D
Vicces, mert tegnap pont eszembe jutott, h sokatoknal lassan aktualis lesz, mert tobben mondtatok, h 2 ev koruli korkulonbseget szeretnetek.

Muzsu, tenyleg, nalatok mikor?? :D

Pirit ma lemertuk, mar 3400 g (3150-el szuletett), oriasi :lol:. Igy is olyan picike, de annyira jol lehet szeretni, olelni egy ilyen pihe-puha picike babat! :)
Ma voltunk kint eloszor setalni, nagyon jo volt egy het utan. O is elvezte, vegig aludt a kendoben.

Cseragi, mi ujsag? Hogy vagytok?

Szilvi, a helyedben meg varnek a kakaoporral. A csoki es ilyesmi allergizal, + sokszor tejszarmazek is van benne. Vincenek meg nem adtam. Csak karobos dolgokat.
Orulj neki, h megeszi a tapszert!
akkor kuldok kepet (ha nem felejtem el)!

Gabek, gratula a bilizeshez, csak igy tovabb!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!
Köszönöm még egyszer a szíves invitálást, de csak most értem ide, kicsit besűrűsödött az élet néhány napja.

Szépen sorban: Lilló, nagyon nagy gratula a babához!

A kisdolgok is nagy dicséretet érdemelnek Gabekéknál :)

Boga, a láz veszélyes lehet a babának, szerintem is mielőbb orvos kellene ott.

Dina, kitartás - ismeretlenül is sok erőt kívánok. A bölcsinek tényleg számtalan előnye van, de egy hátránya is, hogy sok nyavalyát össze lehet szedni, sokat marad ki a baba, főleg az elején. Viszont nincs olyan, hogy nem ér rá a bébiszitter...

Most szaladnom kell, szép napot mindenkinek!

Tücsi
20150827140659
 
 


Visszaengedtek még.

Szilvi, a kakaóval szerintem is érdemes várni, ameddig megeszi a tápszert, ne izgulj. Amit az én fiam kapott kiegészítésként, az is rémesen gumiízű volt, de neki sem okozott problémát. A tejcsi meg jóízű a tápszer helyett is és szerintem nagyon jól látod a fontosságát. :)

Manó Tündi, nekünk ami jó lecsillapító dolog volt (az összebújás mellett), hogy sorra vettük, mi minden történt vele aznap és ugyanaz, mint Gabekéknál: mi vár rá alvás után. De hát rendszeresen átugrott a mi ágyunkba (most egy ideje meg sem próbáltuk kitenni a kistesó miatt, majd mostanában szoktatjuk vissza), amit néha mi sem bántunk.

Sára, szerintem nincs szülő, aki ne problémázna azon, hogy az első gyereknek mennyire rossz, hogy megszületett a kistesó. Én is problémáztam, néha problémázok is. De azt nem mondanám, hogy rossz, csak hogy nehéz.

De elég pár hetet várnod és meglátod, hogy milyen jó is, hogy lett egy tesója. Először is szereztél Vincének egy örök rajongót, amit pár héten belül már ő is látni fog. Másrészt pár hónap és már a huncutkodást is kezdeni fogják valamilyen formában (nálunk már a háromhónapos képes volt nem elaludni hagyni a háromévest, nagyon helyesek voltak).

Harmadrészt azt is meglátod pár héten belül, hogy mennyi gondoskodást, szeretetadást és felelősségvállalásra képességet tanul most tőled Vincus, ami biztosan csak javára válik.

Lassan összeszoktok négyesben, nagy változás azért ez.

Erika, rólatok meg eszembe jutott, hogy most egy pár hétig lehet, hogy nem erőltetném a bilizést, ott is épp elég az új helyzet feldolgozása a nagytesónak, aki még nem is olyan nagy - kivéve, ha éppen azt élvezi, hogy ő a nagyfiú.

Boga, Alziza - megpróbálom majd a vonalzót Boga instrukciói alapján, ha nem megy, akkor segítségért kiáltok. (Ja egyébként meg Brúnó és Mira.)

Mára elhallgatok, ígérem!

Tücsi
20150827140659
 
 


Boga,
a láz mindig fertőzésre/gyulladásra utal!Lehet,hogy a hányás is vmilyen vírus velejárója pl.influenza.Mindenképpen menjen orvoshoz!
Sajnos az ovinál ez a nagy magyar valóság!Nagyon szépen hangzik az integrált nevelés,csak éppen nem tudják az ovik megvalósítani,és ennek számtalan oka van.Sok gyerek,kevés ovi,pénz stb.
Zsoltinak is elég lenne egy norm ovi kislétszámú csoportja,ahol napi fejlesztés van.Ilyen itt a környéken nincs.Pesten ami lenne,oda nem vehető fel,mert nem ott lakunk.A spec.ovi,ami gyógypedagógiai(amiről írtam)oda megyei felvétel van,ha azt javasolja a bizottság,de ide súlyosabb gyerekek járnak,mint a Zsolti,viszont fogadják és tudják fejleszteni!

Tücsi,
örülök,hogy te is idetaláltál! :wink:

Szilvi,
a kakaó csak a tej után jöhet!Hamár issza a sima tejet,akkor utána a kakaó,mert mint Sára is írta az is allergizál!És,hamár kapja akkor is módjával,mert szorulást okoz!
Hanna már kap kakaót,de csak heti 2x a szorulás miatt!

Sára,
köszi a képeket!Nagyon édes Piroska,és Vincus is nagyon aranyos!

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Bocs, mégis kotyogok...Timi, köszi! Hannával próbáljátok ki a biokarobport, elég jó áron kapni és elég finom. Édesszájú, szorolús fiam meóján átment. :)

Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Minden baba nagyon nagyon gyönyörű!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Anid
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Mtm
bilizés = igazán nincs is erőltetve a dolog, és ezért sokszor kapunk is a családtól (mindkét oldalról), de minket nem érdekel, végülis majd a nyáron (ha addig nem sikerül) radikálisabban, mert szeptembertől szeretném, ha minimum félnapos oviba járna, már csak azért is mert nagyon szereti Ákos a gyerekeket, és hát én nem tudok úgy játszani vele mintha ő játszana egy másik gyerekkel, és amúgy pedig nagyon nagyon élvezi a nála nagyobb gyerekek társaságát (a nála kisebbek félnek általában tőlle - mert szereti a gyerekeket ölelgetni, és hát ölelgetés közben általában fel is borítja őket :wink: )

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Na,lezártam Zsoltika ügyét!Végre elértem a bizottságot,és kértem a budai ovi kijelölését!
Felhívom az ovit mikor kezdhetünk!:wink:
Többet már nem fárasztalak titeket ezzel az üggyel!!Legalább is remélem!
Most már csak az állás miatt szorítsatok,de az még egy hónap!:roll:

Tücsi,
engem nem zavar a kotyogásod,hisz jó tanácsokat,észrevételeket szoktál írni! :wink:

Lilla,
majd csütörtökön mindenképp jelentkezz a doki után!!!!

Pusz

Timi
timiban
 
 


Sziasztok!

Még mindig nem a saját gépemről írok, de remélem ez a rémes állapot már nem tart sokáig...

Lilla! Nagyon-nagyon gratulálok és örülök a boldogságotoknak!

Nekem is hasonló hírem van (bocs Lilla, nem téged utánozlak :) ), én is terhes vagyok! Nálunk sajnos nem ilyen egyszerű a képlet, mert én a teherbe esésem után kb. két hétig (azaz amikor még nem tudtam, hogy terhes vagyok) szedtem egy csomó gyógyszert, antibiotikumot és nagyon félek, hogy ennek valami negatív hatása lesz a picire. Én már 9 hetes vagyok, és a dokim a pozitív teszt után azt mondta, hogy egyáltalán nincs mitől félnem, mert a mai gyógyszerek már olyanok, amik nem árthatnak a babának. A háziorvosom megnézte a gyógyszerek leírását és őszerinte max. vetélést okozhat, fejlődési rendellenességet nem, mert annyira pici volt még, akkor tapadhatott csak meg. Ennek ellenére tele vagyok aggódással, félelemmel.
Van valami ötletetek hogyan nyugtassam meg magam?

Most "csak" ennyi, mert elesett Sanyika.

Sziasztok,
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Újra itt.

Timi! Remélem mostmár sínen van Zsolti ügye és hamarosan kezdhettek ott. A munkahely elég jól hangzik szerintem, annak ellenére, hogy nem pont az, amit szeretnél, de nem áll messze tőle és van esélyed előbb-utóbb átmenni. Szóval nagyon szurkolok, hogy összejöjjön.

Gabek! Nagyon ügyesek vagytok a bilizéssel és az ágyváltással kapcsolatban! Én is gondolkozom mind a kettőn, de még nem jelzi Sanyika a pisit, csak a kakit, azt is csak utána. Az ágyat a kistesó miatt hamarosan le kell cserélni, de nem tudom mikorra időzítsem.

Tündi! Mi úgy altatjuk el Sanyikát, hogy betesszük az ágyába, betakarjuk, napközben sötétet csinálunk, megkapja a két cumiját és a cumisüvegét teával, kis simogatás és kimegyünk a szobából. Az elején kicsit nehéz volt, de mostmár nagyon ügyesen elalszik egyedül, ezzel nincs semmi bajunk.
Nem úgy az éjszakai alvással! Továbbra is nagyon rosszul alszik, sokszor fent van, van, amikor megiszik 4-5 cumisüvegnyi teát. :shock:
Nincs semmi alvós macija vagy állatkája, nem ragaszkodik egyikhez sem, csak a cumisüvegéhez. Próbálkoztam már 3 állattal is, de nem jött össze.

Folyt köv.

Kép
Kép
huncut
 
 


Folytatás:

Dina! Hogy álltok bébiszitter ügyben? Kata mostmár jól van?

Két és többgyerekes anyukák! Szívesen veszek ám mindenféle tapasztalatot, tanácsot az "összeszoktatással" kapcsolatban! Testvérféltékenység, lelkiismeretfurdalás és társai! Azt hiszem nem vagyok ezzel egyedül, biztos még sokan kíváncsiak rá (gondolom Lilla mindenképpen :) )

Boga! A lázról sajnos nem tudok semmit, nekem nem volt Sanyikával sem és most sincs, és nem is olvastam róla sehol.

Muzsu! Várjuk a folytatást ovi, suli és keresztelő ügyben! :)

Na mostmár dugulok, egész hétre elég belőlem ennyi.
Sziasztok,
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Sziasztok!

Lilla!
GRATULÁLOK!!!! :) Jujjdejó! :) :)

Huncut!
Neked is GRATULÁLOK!!!!! :)

Tyű! Nagyon felpörgött a topic. Az ember eltűnik 1-2 hétre aztán győzzön visszaolvasni. :)

Picit dicsekedni jöttem. :oops:
Remélem nem kiabálom el, de úgynéz ki Botika szobatiszta lett. :D Ez az 5. napunk ("balesetmentes").2x voltunk sétálni is már, meg autóval vásárolni és kibírta. :) Nagyon izgultam megmondom őszintén, be volt készítve a kocsiba 2 váltás ruha. Többet nem akarom azt a hibát elkövetni, hogy visszaadom rá a pelenkát, mert akkor összezavarodik.

Újra tanulok, most angol közép nyelvvizsgára készülök.
Megyek is, kihasználom az időt míg Boti alszik.

Anid!
Nagyon sajnálom amin keresztülmész és sok sok erőt kívánok!
Kata remélem már jól van.

Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Sziasztok!

Huncut: Neked is nagy nagy Gratuláció! Jó pocakosodást kívánok!

Timi: nagyon jó, hogy megoldódott a helyzetetek, remélem Zsolti is élvezni fogja az ovit, a társait. Meló meg biztos sikerülni fog!

Joe: szuper ügyes nagyfiú már Boti!! Nagyon ügyik vagytok, csak így tovább! Én is angolozom szombatonként, jól is esik a kikapcsolódás, na meg a melóhely keresésénél jól fog jönni szerintem. Bár én még csak alap szinten vagyok, de folytatni akarom, mert szombatonként van lehetőségem eljárni, Anyukám vigyáz a kis Maffiózóra:-)))

Sára: nagyon köszönöm a képeket, V zabálnivaló, egy hihetetlen nagy sármör:-), kis Piri meg egy tündér, nagyon szép babó! Köszönöm a kakaós hozzászólást Neked és Timinek is, nem tudtam, illetve nem voltam biztos, hogy az is okozhat allergiát, mert itt már van akinek adnak fél éves kora óta, de én még nem adtam, és nem is fogok akkor. Áki nem iszik tejet, mert ugye lehet, hogy arra allergiás, és azért bukik, majd 22én kiderül, megyünk kontrollra vissza.

Tündi: nekem egyenlőre (kopp-kopp-kopp) nincsenek az alvással gondok, nem tudok segíteni sajnos. Hogy állsz a tételekkel? Nagyon drukkolok!!!!!

Tücsi: újra köztünk, szuper!

Bocsi, most rohanok, mert fő a husileves Ákinak, és Ő meg közben felkelt!

Puszi, szép napot!

Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


Sziasztok!


JUJJ, hát mire jövök én ma!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


LILLA, MÓNI!
Köszönjük az örömhíreket :D :D :D :D és nagyon hatalmas gratula nektek!!
De jó nektek, megint gondolkozhattok babaneveken, pici ruhát mosni, kiskádat előszedni!


Tündi, Gabek!
Szorítok nektek a project mielőbbi megvalósulásához!

Mi még várunk a dologgal. Előtte visszamegyek dolgozni - remélem, vissazvesznek-, hogy majd a következő gyedet ismét rendes fizetésből számolják.
Én sem vagyok túl lekes a munkahelyem miatt, de már megerősítettem magam, végülis nem maga a pokol, egy-másfél évet ki lehet bírni.

Joe! Hülye vagyok matekból, de a vonalzódat elnézve nem most lett Boti kétéves? A 11 hónapos 4 hetes az nem 12 hónapos?
A gépek lelkét nem tudom megérteni teljesen!


Gratulálok a szobatiszta babáknak!
Boti még nem annyira lelkes a dolog iránt. Most már kezdek izgulni, mert szeptembertől oviba szeretnénk adni.
Az döntötte el a dolgot, hogy láthatólag szomjazik a gyerektársaságra. Múltkor az utcán szaladt két vadidegen kislány. Boti meglátta őket és elkezdett szaladni, hogy "én is játszom"!
Úgy sajnáltam szegényt!

Timi!
Jaj, de jó, vége lesz a kálváriátoknak! Hála az égnek! Akkor most szorítani fogok a meló miatt is!


Bocsánat, de most mennem kell! Boti rángatja a karomat, vagyis itt a mese vége...


Sziasztok!

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok,

Először is hatalmas gratulációm Huncut Móninak a babához!!!

Másodszor meg én köszönöm mindenkinek a gratulációkat, olyan jó, hogy velem örültök!

Móni, hogy is gondolhattad, hogy azt hiszem, hogy engem utánozol? :lol: Ha már itt tartunk, akkor én utánozlak Téged, mert a Te babád az idősebb!
Egyébként szerintem ha a dokid azt mondja, hogy nem lehet baj a gyógyszerekből, akkor biztos úgy van. Ő a szakember, ha bízol benne, akkor nincs mitől félned. És miért ne bíznál? Én drukkolok nagyon Neked, hogy ne legyen semmi gond.
Maradsz a Klinikán és Tahynál?

Egyébként meg nagyon örülök, hogy van valaki rajtam kívül, aki még kismama itt a topikon. Titkon én is Tündiben reménykedtem, jót mosolyogtam a bajuszom alatt, mikor írta, hogy babaprojektben vannak... De még összejöhet Nektek is hamarosan, és akkor még akár együtt is szülhetünk. :wink:

Gabek, Nektek meg szívből kívánom, hogy minél hamarabb jöjjön össze az áhított tesó! Ne izgulj, biztos hamarosan meglesz.

Tündi: Igen, meg lehet kérdezni... Gyakorlatilag elsőre jött össze Bálint tesó :oops: . Elvileg novemberben nekiálltunk, de mindjárt az első együttlét után kaptam egy gombás fertőzést, így nem tudtunk együtt lenni apával. Jártam dokihoz kezelésre. Aztán mikor azt hittem elmúlt a dolog, látszólag úgy nézett ki, akkor megint együtt voltunk, akkor befertőztem apát is. :oops: Akkor megint leállt a projekt, mindkettőnket kezelt a dokim, ezúttal már gyógyszerrel. Szerencsére a gyógyszer hatásos volt, így a két ünnep között már nekiállhattunk - sokat segített a hévízi wellness kettesben, hogy ráálljunk a dologra :oops: :wink: .
Remélem Te is hamarosan örömhírrel jössz!!!

Muzsu: Még nincs rosszullét. Bálintnál a 7. héten jött, ahogy olvastam a naplójában. Szóval már lassan várom... blö :P . Egyelőre csak annyi változás van, hogy a melleim állnak, mint a cövek, nyoma sincs a szoptatás utáni lógásnak :wink: , illetve annyit járok egy nap wc-re, mint amennyit máskor egy héten.

Diéta: Annyi, hogy kenyeret, tojásos tésztát ne egyél. Ha eszel tésztát, akkor max két hetente egyszer, és akkor is durum tésztát, feltét nélkül, egy kis olivaolajat rá, meg egy kis fokhagymát. Próbáld meg a lisztet és a cukrot teljesen kiikatatni. A liszt jól helyettesíthető étkezési keményítővel, a cukor meg mézzel. Én mostanra már a töltött káposztát meg a kolbászt is megeszem kenyér nélkül - meg lehet szokni - jobb mint a szeletelt, csomagolt savanyú kenyér. Azt lehetne enni. De blö. :P

Sok sikert a fogyáshoz! Már szép amit elértél...

Alziza: negyedik gyerkőcön agyalsz? Nem semmi. Hajrá nagycsalád. Én megvárom kettővel hogy bírok, aztán esetleg egy harmadikat még bevállalnék...

Joe: Gratulálok Botinak!!! Ügyesek vagytok!
Sok sikert az angolhoz!

Gabek: Gergőnek is gratulálok a bilizéshez, nagyon jó, hogy így elkezdte, meglátod nemsokára napi rutinná válik. Bálint már reggel automatikusan megy, hogy bili-bili.

Tücsi: Örülök, hogy idetaláltál Te is!!! Egyáltalán nem baj, ha sokat írsz, emiatt ne szabadkozz! Ez a topik azért lett kitalálva, itt mindenki annyit ír, amennyit akar.

Timi: Szuper, hogy lezártátok az ovi témát! Remélem meglesz a hely és Zsoltika jól fogja magát érezni.
Csütörtökön mindenféleképpen beszámolok mi volt a kedvenc dokinknál!

Sára: Tök szépen növekszik Piri, úgy látszik jó a tejcsike és az otthoni levegő. De jó, hogy beszéltél Ritával. Jó lenne, ha jönne ide is egyszer és beszámolna egy kicsit magukról. Nincs kedved megfűzni?

Én most annyit nosztalgiázok, tavasszal lesz két éve, hogy egymás után jöttünk a jó hírrel, Huncut, Dorka, én, Gabek, Rita, Toreau, Prücsök, aztán nyáron Dina... Sőt két éve ilyenkor már együtt nyomtuk a szülésfelkészítőt, meg utána a Barbi kínzó tornát :)! Ez annyira jó időszak volt. Asszem most gyerek mellett már nem lesz se felkészítő, se terhestorna, se jóga... örülünk, ha az a bizonyos lyuk ott lesz. :lol:
Bocs a nosztalgiázásért, de asszem kezdődik majd az érzékeny korszakom lassan... :cry:

Cserágiékkal vajon mi lehet? Ti is kaptatok képes mailt képek nélkül vagy csak én vagyok béna és nem találom a képeket? :oops:
Ági, brékó-brékó!

Na megyek a páromhoz, meg a gyerekemhez!
Szép estét!
Lilla

lilló
 
 


Sziasztok!

Cseragi! Nagyon gyonyoruek a lanyok! Meg egy gyonyoru ujszulott pici lany :D Gratulalok!
(Lillo, nekem jottek kepek is)

Huncut! Nektek is nagy GRATULA! :D Nem ugy van, h akkor lenne baj a gyogyszer szedes, ha sokaig folyamatosan szedned? Remelem, minden rendben!

Mano, Szilvi, sziasztok! Koszi az udvozlest :)

Timi! Az jutott eszembe, h amikor foiskolara jartam a pedagogiai kepzes reszekent meglattunk egy nevelesi tanacsadot. Nagyon szimpatikus dolgokat lattam es hallottam is. Csak arra nem emlekszem, hany eves kortol foglalkoznak ott gyerkocokkel. Ez benneteket nem erinthet? Ott szemelyre szabottan foglalkoznak a gyerekekkel.

Sara! Francia gyerekkor, fu, de izgi! Hol eltel? Es hogy hogy hazakoltoztetek? Tenyleg fura egybeeses ez a nev dolog :) A nevrokonom dolgozott vmit a Szeret Nem Szeret (Un gars une fille) sorozaton, mert a vegen a felsorolasban ott volt a neve. Amig ment itthon a TV-ben, tobb ismerosom is felhivott, h en vagyok-e. Mindig mondtam, h sajna nem...
Sajna a szakmaban en vagyok a kisember kettonk kozul :oops:
Hogy alltok az osszeszokassal? Hajra hajra!

Koszonom mindenkinek a lazas hsz-okat. Holnap nezi meg doki a tesot... Mar nem lazas.

Tudjatok mi jutott eszembe? Vagyis ki! Tud vki vmit Abimamirol??? Olyan kivancsi vagyok, sikerult-e vegul csaszarral szulni, es hogy mi van veluk... Mar nagyon regen nincs hir...

A bilizoknek hajra es gratulaciok!

Gabek! Eljenek az uj projektek! Hajra hajra!

Na en is dugulok, sziasztok :wink:

Kép
boga
 
 


Timi! Nyilvan meglatogattunk egy nev. tanacsadot :oops:

Kép
boga
 
 


csak gyorsan, Móni nagy gratula! azt olvastam, hogy az első hetekben a negatív hatások csak vetélést okozhatnak fejlődési rendellenességet nem, mert meg sem maradna a baba; éppen ezért terhességek kétharmada vetéléssel végződik, de úgy, hofy zömükről nem is tudnak, hogy volt

úgyhogy, ha a baba ott van, akkor minden rendben van :)

Tücsi
20150827140659
 
 


Botinak gratulálok a szobatisztasághoz, ez aztán gyorsan ment!

Másik Boti sincs lemaradva, ha érdekelni kezdi, pikk-pakk meg fog szabadulni a pelustól. Pláne, ha vonzza a gyerektársaság, nálunk is nagy motiváló tényező volt az ovi, ahová csak bugyisok járhatnak. Szerintem Erika Ákosa is így lesz ezzel. :)

Sanyika is jó úton jár, ez az első lépés, hogy kezdi érzékelni, mik történnek a pelusban, azt olvastam, hogy a gyerekek zöme, szerintem érthető módon a kakit veszi észre először. De neki is van ideje, bőven.

Sára, engem is érdekelne, hogy miért költöztél haza? És hogy boldogultok a két csöppel?

Szilvi, a bölcsitől én is rettenetesen féltem, de mindketten nagyon megszerettük. Kell keresni egy jót, kedves nénikkel, anyás beszoktatással, de meglátod, Áki élvezni fogja. Rengeteget tanulnak, ügyesednek, nagyokat játszanak, kis barátokat szereznek. És ha meg muszáj, akkor muszáj. Brúnó kétéves korától volt félnapos bölcsis és ha beteg volt, a harmadik naptól már nagyon hiányolta a barátait.

Néhány jó tanács: időben irasd be Ákit, óriási várólisták vannak, néhol majdnem egy év; nézzétek meg együtt a helyeket; ha már választottatok helyet, beszéljétek meg, hogy udvarra játszani, barátkozni néha mehessetek; beszélgessetek sokat a bölcsiről, mindig irtó pozitívan; de csak akkor kezdd, amikor már magadat meggyőzted.

Szép napot!

Tücsi
20150827140659
 
 


Huncut!!!

Óriási gratula nektek!!!!!!!Ne aggódj,bizz a dokidban!!!!Ilyen pici terhességnél,amikor te a gyógyszereket kaptad vetéléstokozhatott volna,defejlődési rendellenességet nem!
Ákossal mikor terhes lettem,bont a beágyazódási időszakban operáltak vakbéllel.Altatás,sok gyógyszer stb.Utána derült ki a más állapotom.A dokim elküldött Czeizelékhez,de ott is ezt mondták.Ilyen pici terhességnél a mindent vagy semmit elv működik!Vagy kilőködik,vagy megtapad.Ha az utóbbi akkor a gyógyszerektől biztos nem lesz károsodása!Legalább is a genetikusok szerint! :roll:
Ákinál sem volt,pedig elég jó kis szereket kaptam akkor! :roll:

Boga,
akkor még egy felháborító tény a nev.tanácsadókkal kapcsolatban!A közelben az sincs!Sőt ez a szolgálat nem megyére van bontva,hanem térségekre.Ahova mi is tartoznánk az Pilisvörösvár,ide tartozik az egész budaörsi kistérség is!Szóval röhej!Valamint most Hannát is szeretném egy állapot felmérésre vinni egy korai fejlesztő központba,az van Pesten,de fizetős!!!! :evil: 9000ft egy vizsgálat!Feháborító,hogy,ha úgy érzed gond van a gyerekeddel,és szeretnéd megnézetni,hogy időben észre vegyék,ha esetleg gond van,fizess!!! :evil: Nem számít,hogy gyesen vagy és van még három gyereked!

Na nem siránkozom tovább,de tényleg szörnyű,hogy ilyen a helyzet Mo-on.Akinek nem egészséges a gyereke az kinlódjon!

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a gratulációkat, aranyosak vagytok!

Lilla! Legalább mi tutira megoszthatjuk egymással a problémáinkat és szurkolunk a többieknek, hogy ők is minél hamarabb csatlakozhassanak hozzánk (Tündi, Gabek hajrá! :) )
Igen, maradok a klinikán és Tahynál is. Egy darabig vacilláltam, de aztán végülis maradok.

Tücsi! Köszi! Amit írtál elég reálisan hangzik, gondolom így igaz.
A korai vetélésben azért is hiszek, mert úgy tűnik, hogy nekem is volt már kettő az elmúlt fél évben. Mi kb. 5-6 hónapja próbálkozunk és kétszer rettenetesen görcsöltem mikor megjött és azt mondta a dokim, hogy valszeg korai vetélésről van szó, de azzal biztatott, hogy utána hamarosan teherbe esek, mert a jelek szerint a szervezetem már nagyon fel van készülve rá. És tessék, a következő hónapban össze is jött! :D
Sanyikával nem volt semmi bajom, nem volt hányingerem és miegymás, de most nem vagyok ilyen jól, bár azért nagyon rosszul sem. Kis hányinger, hatalmas fáradtság, álmosság van.
Sanyika mellett nem sok idő jut a pihenésre, örökmozgó kisfiam nem sokat van el egyedül és az alvása sem túl jó. :(
Azt hiszem a terhestornát, Barbi tornát én is kénytelen leszek kihagyni, igazad van Lilla, örüljünk, ha a meglesz az a bizonyos luk (főleg majd nyáron a nagy melegben).

Sziasztok,
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Timi! Egyszerre írtunk!
Köszi neked is a biztatást, a vakbélműtéthez képest én tényleg elenyésző mennyiségű gyógyszert ettem meg.

Oké csajok, kezdek megnyugodni! Köszi nektek!

Timi! Hihetetlenül felháborító ez a magyar helyzet! Külföldön is így van vajon? Fro, Hollandia? Saara, Panzej?
Apropó! Panzejről már régen hallottam. Írj ha erre jársz!

Megyek, sziasztok,
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Sziasztok,

Joe
Nagy gratula a szobatisztasághoz!!! Hogy megy ez a folyamat és kb. mennyi idő? Most már Gergő tudja mire való a bili, néha csurrant is bele, de mi a következő lépés? Mi este kezdtük, azaz fürdés előtt mindig ráül. Azt gondoltam, ha ez beidegződik, akkor ráültetem reggelente is, majd naponta többször is. Vagy hogy csináljam? Mikor van már az, hogy mersz rá nem adni pelenkát? Mit csinálsz ha pl. kocsiban vagytok és azt mondja pisilni kell?? :oops: Mert ő gondolom még nem tudja visszatartani, vagy?

No persze ezeket mindenkitől kérdezem :oops:

Lilló
Emlékszel régen beszéltünk róla, hogy majd ha lesz 2. gyerek akkor már nem lesz Barbi torna, nem lesz előkészítő, na most meglátjuk mire jut időd. Kocsid van már, vagy van kilátásban valami?

Timi
Örülök, hogy rendeződik a helyzet. Gondold azt, hogy a II. kerületbe még mindig könnyebben eljuttok, mintha a XVII-be kellene járni.

Saara
Továbbra is nagyon várom a "hogyan boldoguljunk két gyerekkel az elején" című beszámolókat :D És pletykálj kicsit Ritáékról is :wink:

Ismét felvetem: TALI?
Lilló, lehetne akkor mikor apáék úgysincsenek itthon? Most már bevállalnék egy délelőttöt is, mert azt hiszem lassan átállunk az egyszeri alvásra. Szokásos helyen?

Üdv neketek,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok!

Lilla, Móni, GRATULÁLOK!!!! Tök jó, szép sorban mindenki!
Vigyázzatok magatokra, pihenjetek, amennyit huncutoktól tudtok!

Köszönjük a szép szavakat a lányok nevében. (Lilla, átküldtem újra, most dupla adagot!)

Mi megvagyunk. Panka jól viseli a változó közeget. Mindig tudatja, hogy igen, itt a baba, mondja hogy síír, oááá, de nagyon nem köti le. Még talán kicsi hozzá. Hál Istennek nem borította fel a mindennapjait, sőt arra is volt ideje, hogy elkezdjen bilizni! Mi is csatlakoztunk az első sikeres bilizők kis csapatához! (Gabekéknak, Lilláéknak, Botinak gratula hozzá!) Panka ma húzkodta a nadrágját, mondtam, gyere, megyünk pisi-kakilni a bilibe. Rohant a fürdőszobába, ráült, kicsit ücsörgött, és hoppá, ott volt a pisi!

Az altatást 2 nap után külön szobában odjuk meg. Zsófi néha kicsit hasfájósnak tűnik, és inkább Panka nappali alvásába zavart bele. Könnyebben felébred napközben a sírásra. Mivel márc. közepén költözünk, addig átvittük Zsófi ágyát a hálóba, ott alszik velem. Aztán 2 és fél hónaposan megpróbáljuk az új házban már egy szobába tenni őket.
Zsófival nincs sok gond. Az esti fürcsi után nehezebb elaltatni, kicsit hasfájós. Általában 1-1,5 óra, míg elringatjuk. Napközben simán elalszik, vagy ha nem, akkor elnézelődik. Este 10-től hajnal 4-ig alszik, utána megint 1,5 óra, mire elaltato, és kb. 8-9-ig alszik. Ez a hajnali altatás kicsit fárasztó, de remélem ez változik majd.

Éjjel eszembe jutott, kinek mit akarok írni, de kiürült az agyam!

Muzsu, imádom olvasni az írásaidat. Simán megjelentethetnél egy naplószerű könyvet, a kismamák kapkodnák. Vaéami reklámfogás kellene, hogy megvegyék, utána már egymásnak ajánlanák a kismamák. (A Mudruczó névvel is lehetne kezdeni valamit, ha jól sejtem, van egy híres rokon...) Na nem fantáziálok tovább, beérem, ha nekünk mesélsz!
Egyébként 1994-2000 között jártam Gödöllőre, a Trafóban egy-egy rock-koncerten, vagy a pinceklubban biztos mulattunk néha együtt. Csak nem ismertük egymást. Egy-két gödöllői emberkét, zenészt ismertem, talán ez is közös pont.

Dina! Nagyon sokszor eszembe juttok Katával, remélem meggyógyult az a tünemény! Már nagyon hiányoznak a régi hsz-eid, jó lenne megint olyan hangulatuakat olvasni. Az azt jelentené, hogy Te is jobban vagy! Reméljük, mihamarabb! Addig, ha van időd, csak egy icipicit jelentkezz néha! (Vagy sokat :))

Tücsi, Boga, Alziza, örülök, hogy itt!

Erika, nagyon helyesek a fiúk, örülök, hogy Ti is előkerültetek!

Timi, ha megoldódik a dolog, mikor kezditek az ovit? Izgulok a meló miatt is! (Majd egyszer, mint szülésznőtől, szeretnék szakmai tanácsot kérni!)

Tündi, gratula a vizsgához! Mikor államvizsgázol?
Az altatáshoz kitartást, a következetesség talán a legjobb!

Jujj, nem tudom, kit felejtettem ki, de majd pótolom!

Saara, Ti hogy működtök az első hetekben? Nem zavarják egymást a picúrok? Egy szobában vannak? Mondjuk Ti is költözés előtt álltok. Mikor költöztök? Kőcici? Nekem 2-3 napja már jobb, éjszaka viszont min. 2-szer fejnem kell.

Na megyek, Panka felébredt.

Puszi mindenkinek,

Cseragi

Kép

Kép
cseragi
 
 


Sziasztok,

Cserági: Akkor nézem is a mailjeimet, remélem ezúttal átjönnek a képek! Megnéztem :) Köszi, hogy még egyszer átküldted és külön köszi az extrákat :lol: Nagyon hasonlítanak a lányok, te nem így látod? Szép nagyhajú baba Zsófi. Inkább apja lányai, nem?

Gratulálok Nektek is az első bilizéshez. Azt mondják a lányoknál sokkal hamarabb megy a dolog, szóval lehet ti hamarabb fogtok pelust elhagyni, mint mi. Én igazából majd tavasszal, meg nyáron fogok ráállni a dologra jobban, akkor könnyebb lesz, kevesebb lesz a ruha. Örülök, hogy most odáig eljutottunk, hogy már tudja, hogy reggel, este rá kell ülni, és magától akarja.

Gabek: Lehet tali felőlem, és lehet akkor is ha apák nem lesznek. Csak akkor ne Budaörsön, mert nem tudom, hogy mi hogyan tudnánk eljutni oda Bálinttal kocsi nélkül, ha rossz idő lesz, ha jó akkor mindegy, mert elbékávézunk. Sajnos még nincs kocsim, mert a biztosító húzza-halassza a kifizetést, alkudoznak, kevesebbet akarnak adni, mint amennyiből meg lehetne csináltatni rendesen. Azt mondta a srác a kárrendező irodában, hogy talán február eleje mire lesz belőle valami.

Joe: Kérdésem ugyanaz, mint Gabeknek, hogy kb. mennyi idő alatt hagytátok el a pelust az első bilibe pisiléstől? (Jó volt kérdés GAbek :wink: )

Huncut: Akkor tessék ám gyakrabban jönni, hogy tudjunk rendszeresen konzultálni :wink: . Ezért kérdeztem,h maradsz-e a dokidnál, mert úgy emlékeztem, h mondtad, h gondolkodsz rajta. Akkor ha te kicsit túlhordod, én kicsit korábban szülök, akár együtt is szülhetünk. :D

Bálint lassan kezd kijönni ebből a hülye hasmenésből. Ma már rendesen ebédelt, és nem kellett kergetni a kanállal. Remélem visszaáll a régi rend.

Prücsök merre?

Szép napot!
Lilla

lilló
 
 


Halihóóó!

Előkerültem én is az olvasó üzemmódból. Tegnap alvós napot tartottam, kicsit megviselt az időjárás. Pedig nincs is baba a pocakban.

Lilló, Móni,
Nagyon gartulálok nektek és veletek örülök. :) :) :)
Kicsit irigy is vagyok, de nálunk még korai lenne, sem én, sem apa
nem vagyunk ráhangolva még lelkileg.

Zsófit és Kingát pedig akartam is kérdezni, hogy ők hogy állnak a kérdéssel, hiszen mindkét Boti nagyfiú már ;-), de Kinga ezek szerint készül vissza dolgozni. (Legalább nem leszek egyedül egy gyerekes.)

Tök jókat írtok a bilizésről. Én is szereztem Blankának egy bilit és első nap érdekelte is, de azóta nem hajlandó ráülni semilyen formában sem. Inkább megint felkérezkedik hozzám, ha én elmegyek wc-re. Azt hiszem mi ezt kihagyjuk és helyből wc szűkítőt veszek neki, talán olyan lépcsőset.
És persze gratulálunk a szobatisztaság felé haladó babáknak!

Szerintetek érdemes visszaszoktatni Blankát a kiságyba - persze ha én is rácstalanítanám? Tudjátok nyár óta a kinyitott kanapén alszik egyedül a szobájában, hajnali fél 6 körül bújok mellé én is és így együtt ébredünk.

Timi,
Amíg nem írtad, hogy eldőlt az ovi kérdés, felmerült bennem, hogy a telki waldorf oviba nem járhatna-e Zsoltika... Persze nem tudom, hogy az mennyire integrált, pláne, hogy mennyibe kerül, de ismeretlenül egy waldorf ovit nyitottabbnak gondolnék - persze minden tapasztalat nélkül.
Na mindegy, lényeg, hogy megoldódik az ügy, bár nem irigylem, hogy a II. kerületbe kell majd járnotok vele minden nap. Neki sem lesz könnyű, de remélem majd jól fogadja és hamar megszereti. :P

Boga,
Remélem a tesód terhességével is minden rendben lesz. Drukkolok neki is! :)

Alziza,
Zalán irtó helyes!!! Felveszem Blanka listájára. :D

Sara, Cseragi,
Piri is Zsófi is tüneményesek! De jó nektek, hogy babáztok! :wink:

Lilló,
Azért az jó, hogy nem lett totálkáros a kocsid és így előbb-utóbb tudsz majd mozogni. Ha a 2. lurkó is megszületik, akkor különösen. :wink:

Kinga,
Nem vagy hülye matekből, de 4 hét az csak 28 nap és ezért nincs még 2 éves Joe Botija. Napok kérdése és jubilál!

Tündi,
Én lefekszem Blankával , mesélek neki és általában 10 percen belül elalszik (néha én is :roll: ), aztán kijövök és teszem a dolgom. Amikor nyáron végleg átköltöztettem a kanapéra, mert mindig felébredt, ha elalvás után mozgattam, abbamaradt a kiságyban magától elalvás. :? De remélem később majd visszajön.

Képzeljétek, lesz Herceghalmon csiri-biri! Az egyik anyukával megnéztük múlt héten Zsámbékon a bukfenc tornát, ami pocsék volt, de meséltem neki a csiri-biriről és annyira belelkesedett, hogy meg is szervezte és úgy fest, februártól indul és nem kell emiatt kocsikáznunk. :D Nagyon örülök neki!

A talit támogatom, csak jövő héten csütörtöktől keddig nem vagyunk.

prücsök

prucsok
 
 


Sziasztok!

Lilló, Gabek!
Először is leírom, hogy nálunk, hogy volt/van és utána megpróbálok válaszolni a kérdéseitekre.

Szóval. Még a nyáron volt (Boti 18 hós volt) amikor 2 hétig nappal teljesen szobatiszta lett. Játéknak fogta föl és nagyon élvezte. Szinte egész nyáron pucéran volt a Balatonon, szóval volt ideje gyakorolni. Akkor csak bilibe ment, nem is próbáltam máshogy. (WCbe) Aztán elkeztünk utazgatni jobbra-balra, ki lett rántva a gyerek a megszokott környezetből, és én hülye visszaadtam rá a pelenkát. Kérdés nélkül. Boti szólt, hogy jön pisi, de én anniyra tanácstalan voltam, kocsiban, meg a játszótéren, hogy modtam neki hogy nyugodtan mehet a pelusba. Na, ez az amit nem szabad! Mostmár tudom. Összezavarodott teljesen és majdnem fél évnek kellett eltelnie mire újra hajlandó lett foglalkozni ezzel az üggyel.

Itthon próbálkoztam többször is, de teljes közöny volt részéről. Össze pisit kakilt mindent, szóval Ő győzött. Védőnő azt mondta hagyjam. Hagytam. Hónapokig.

Múlt hét pénteken, fogtam Botit és ráültettem a wc-re.
MOndtam neki, hogy ide pisilnek a nagyfiúk és nem baj ha nem jön egyből, megvárjuk. 5 perc múlva pisilt is , nagy ováció kiséretében.
Fülig ért a szája.
Megbeszéltük, hogy nincs több pelus elfogyott. Csak bugyi van amibe nem mehet, pisi, kaki. Bizalmat megkapta.
3/4 óránként, óránként fölkaptam, hogy na most megyünk pisilni.
És mindig pisilt. Hanem jött egyből rámnézett és mondta: "Nem jön pisi, nem baj, megvárjuk" Tök édi. :) Szóval a mai napig is ha ráültetem akkor addig ott ül , amíg nem produkál valamit. Nagyon türelmes, kis eminens.

Változások amik történtek az elmúlt pelusmentes napokban:
-egyre több pisit tart vissza (már kész Niagarák csobognak)
-teljesen tudatos,
-tegnap volt először mikor "anya gyorsan wc-be"felkiáltással Ő jelezte a dolgot.

Szóval egyre jobban bízom benne, olyan nehéz elhinni! (hogy már ilyen nagy Fiam van) :)

Éjszakára kap pelust, meg a délutáni alváshoz. (2-3 órákat alszik du-n)

MOst pedig megpróbálok válaszolni a kérdésekre:
-Hogy megy ez a folyamat és kb. mennyi idő?
A folyamatot azt hiszem leírtam,az hogy mennyi idő?
Nem tudom. Láthatod nekünk ha úgy vesszük fél év volt. Ha meg úgy vesszük akkor kb1nap. Nem tudom. Azt látom, hogy tökre örül magának, büszke a nagyfiúságára. Gondolom ez segít. Olyan okosak ezek a nagy babák már.

-Mikor van már az, hogy mersz rá nem adni pelenkát?
Látod én itthon bármikor mertem nem adni rá. Csak hát én jártam rosszul eddig ugyebár....... :oops:
MOst is, bizalmat kapott, már elhiszem hogy vissza tudja tartani.
Itthon minden okés.
Nálunk kimaradt az a folyamat dolog amit írsz, hogy Gergő reggelente/este pisil bilibe. Fogalmam sincs.
Saját tapasztalat alapján véleményem az, hogy ha tud reggel és este produkálni bilibe, akkor miért gondolod, hogy napközben nem tudna? Az biztos, hogy Boti is ha nagyon elmélyülten játszik tuti hogy nem jutna még eszébe, hogy klotyóra kéne menni. NA ez egy folyamat. Sztem. No, de ezért vagyok én , nézem az órát, figyelem Botit és mikor úgy gondolom akkor szólok neki, hogy na megyünk pisilni. És jön és pisil. Nem gondolom, vagy várom el tőle hogy 6 nap után már erre is képes legyen. Tegnap szólt, ma is 1x de a többi alkalommal én vittem.

Mit csinálsz ha pl. kocsiban vagytok és azt mondja pisilni kell?? Mert ő gondolom még nem tudja visszatartani, vagy?
Egyenlőre mivel a "tanuló" fázisban vagyunk nem viszem hosszú útra. Előtte pisi és megérkezés után is azonnal viszem budira.
Egy picit vissza tudja tartani, itt is látok napról napra fejlődést. Egyre tovább és egyre több pisit tud visszatartani. De ha szólna a kocsiban akkor lehúzódnék oszt gatya le. Olyan sok időm nincs már ha szól! kb 10-15mp. :)

mennyi idő alatt hagytátok el a pelust az első bilibe pisiléstől?
fél év.

Bocsánat a nagy terjedelemért, remélem kimerítettem ezt a témát.

Még valami. Ezt csak apróbetűvel írom:
Boti imád alsógatyában lenni, az Apja mondogatta neki mindig hogy ha nem lenne rajtad pelus játszhatnál a ...... :) na ezt jól meg is jegyezte, mert azóta lelkesen játszik vele egész nap és mondogatja is. Talán valahol ez is motiválhatta. :oops:

Sziasztok!

Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Prücsök!:)
Úgy van, pénteken lesz Boti 2 éves. :)
Mi ápr/május környékén állunk hozzá a kistesóhoz, én januári babát szeretnék és 3 év körkülönbséget.
Ti nem is terveztek egyenlőre?

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Joe,
Nem, egyelőre nem tervezünk. Jövő tavasszal visszamegyek kicsit dolgozni, aztán majd meglátjuk. Nálunk az első fél év nagyon nehéz volt (nem Blanka miatt), pedig tudtam, hogy nem lesz gyalog-galopp és így még hangolódunk addig. De azért mindenképp szeretnék még tesót. :)

prücs

prucsok
 
 


Sziasztok lányok!
Csak arra vagyok már képes, hogy mindenkinek puszi!!!!
Tegnap Pesten ügyintéztem, ma apa itthon dolgozott, délután civil szervezet, örülök, hogy fektetéskor itthon voltam.
Pedig annyi mesélni- és válaszolni valóm van!
Külön puszi a kismamáknak!!!!!!!!!!
Holnap tényleg megpróbálok élménybeszámolót tartani.
És olyan éhes vagyok!!!!! :( :( :( :(
Zsu

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
muzsu
 
 


Sziasztok!

Mekkora porges van itt, de jo :)!

Moni, neked is nagy-nagy gratula!!! :D Vigyazz magadra es probalj minel tobbet pihenni! Ha rosszul vagy lehet, h kislany lesz? Nalam ez bevallt. V-nel semmi nem volt, Pirinel minden :lol:
Lillaval siman szulhettek egyutt! Cseragi elobb volt kiirva, mint en es tessek!

Apropo! Cseragi, nem kaptam meg a kepeket :( elkuldened legyszi-legyszi? sarahhh12@hotmail.com
Vagy Lilla, elkuldod nekem az extras verziot? 8)

Joe, gratulalok en is a szobatisztasaghoz!
Vince nyaron egy honapig az volt, akkor o is puceran rohangalt egesznap itthon aztan elutaztunk es kesz, vege.
Most ugy erzem nincs hozza kedve, ugyhogy hagyom, majd nyaron.
Este pl. vagy napkozben mikor mosom a feneket es egy picit puceran maszkal egybol szol, ha pisilni vagy kakilni akar, de ha rajta van a pelus akkor szo sem lehet bilizesrol.
Neha latom, h kakilni keszul, megkerdezem nem akar-e bilibe, es egy hatarozott NEM a valasz. Talan ez is a dacoskodas resze...

Tücsi, koszi szepen, amit irtal, nagyon jot tett a lelkemnek :)
Vince egyelore egesz jol elvan Pirivel, kivancsi ra, ad neki jo ejt puszit es egy csomo mindenben segit, lelkes.
Most anyukam segit, akkor lesz melyvizbe ugras, amikor o is hazamegy. De addigra edzetebb leszek talan :wink:

M.o-ra koltozes: Valahogy igy hozta az elet. Lyonban sosem szerettem lakni. 1 evig Londonban voltam, utana nem volt kedvem hazamenni Fr-ba, a hugom elozo evben idekoltozott es ugy gondoltam en is megnezem milyen Bp-en elni. Es tetszett, jol itt maradtam.

Gabek, ma indultam el eloszor a ket gyerekkel setalni. Ettol elege tartottam (azt hiszem jogosan :lol: ). Hat eleg kalandos az oltoztetes, indulas. Tavasszal azt hiszem jo lesz a szekrenybe rakni az orevall-t es a sok kabatot...
De ugy erzem, ha turelmes vagy es valamennyire kipihent mindent ki lehet birni ("csak" ezt a ket dolgot kell valahogy megoldani :lol:). Nekem nagyon sokat segitett, h itthon volt 2 hetig Z. Vincenel 4-5 nap mulva mar visszament dolgozni, az eleg szar volt.
Majd 3 het mulva beszamolok, ha anyukam is hazament :roll:

Ritat megprobalom megfuzni tenyleg, hogy jojjon kicsit meselni!

Cseragi, Zsofi alszik 10-tol 4-ig, huuu de jo! Vince is ilyen volt. Piroska svajci orat nyelt, nagyabol 3 orankent eszik ejjel-nappal. Mondjuk nem sajnalom tole. Ma aludt eloszor 4 orat egyfolytaban!
Emiatt kocici nem nagyon tud kialakulni, mert sokat dolgozik a kis szivatyu.
Lehet a korhaz miatt lett ilyen, ott ebresztettek oket 3 orankent enni... :(
Alvas: Vince kapott nagyobb agyat es Piroska orokolte a kicsit, egy szobaban van a ketto. Eddig egyszer aludt benne. Sztem is jobb kulon a ket gyerek, V is konnyebben ebred napkozben.
Kaptunk kolcsonbe bolcsot, lehet benne ringatni, nagyon csipi, abban alszik nappal, ejszaka is (vagy velunk egy agyban). A nappaliban van, de egyelore nem zavarja pedig Vince ott kiabal meg ugra-bugral mellette, de birja :roll:.
Sajnos pici a lakas es nem tudjuk maskepp megoldani. Mert azert szivesebben raknam nyugis szobaba, de majd az uj hazban.
Mi is tavasszal szeretnenk kikoltozni :P
Piroska is nyugosebb este, akkor felorankent vagy neha 10 percenkent akar cicizni :roll:

Prucs, ha Blanka elvan a kanapen es kenyelmes miert akarod visszarakni a kisagyba?

Muzsu??

Na, azt hiszem kezdodik a feloras, tizperces program.........

Sára

Kép

Kép
saara
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: