Új privát üzeneted érkezett!

Szia Timtom!

Hogy Te micsodákat tudsz írni!!!!!
Először is szegény barátnőd! Azt írod, jól vannak!? Hát nem szívesen cserélnék vele!

Neked kívánom a legjobbakat, komplikációmenteset!

Nálunk csak annyi történt, hogy pénteken haza kellett tolnom a bicót az állomásról, mert valaki nagyon .... (itt egy csúnya szó következne) lelopta az ülésemet. Sajnálom, hogy nem fényképeztem le a látványt ami fogadott a kerékpártárolónál. Tündéri kép lett volna! Mindegyik drótszamáron ott a nyereg, csak az enyémen nem!!!! Nem futotta el az agyamat a méreg, csak gyorsabban hazaértem volna, ha tekerek és nem tolom. azon szorakoztam, hogy mit gondolhat az aki észreveszi, hogy nekem mim nincs (ha egyáltalán észreveszi). Még jó, hogy akkor jó idő volt, sütött a nap! Esőben én is rágtam volna a kefét hazáig. Remélem, tényleg szüksége volt annak a szarkának az én bicó ülésemre.

Most egy nagyon-nagyon avitt, gusztustalan darab került a 'lovamra'. Erre talán senki nem fog szemet vetni.

Persze az eső miatt inkább gyalog bandukoltam ki ma reggel az állomásra. Nem szeretek vizes gatyóban ülni a vonaton ugyanis.

Mindenkinek jó hetet!
TIMTOM NEKED KÜLÖNÖSEN NAGY PIHENÉSEKET KÍVÁNOK!!!!!

Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Ne haragudjatok, hogy itt en is beszolok, de ez aztan tenyleg durva egy gyerekulest lelopni, ki tud ennyire bunko lenni...Bar errol eszembe jut, hogy amikor a korhazban voltam a babamhoz rendszeresen lejartam, mert inkubatorban volt, es kozben valaki kilopta a penztarcambol a penzemet (csak a penzt vette ki, meg a taskaba a penztarcat is visszarakta, ugyhogy valoszinu a szobatarsam volt, de csak mikor eljottem vettem eszre). Nem ertem ilyen szituacikoba, hogy kepesek emberek meglopni mast....sajnallak Zsoci, ne mergelodj sokat, mar ugyis mindegy.
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Kedves Enikő!

Örülök, hogy hozzánk szóltál!!! Gyere máskor is!!!

A bicikli amit kicsit megrövidítettek pénteken, úgynevezett szolgálati kerékpár. A férjem hívhja így humorosan. Ezzel csak az állomásra járok és abszolut nem szemrevaló darab (pont azért, hogyha ellopnák akkor ne sajnáljam annyira). Azt a részét vitték el, ahova az én gömbölyű részemet helyezném, vagyis az én ülésemet.
A gyerekülés szerencsére meg van, az egy másik kerékpáron, ami természetesen jobb állapotú.
A férjem pótolta a szolgálatin az ülést, így ma már azt használtam a gyorsabb vonathoz érkezés miatt. Egy nagyon viharvert darabot szerzett, gusztustalan DE KÉNYELMES! Tulajdonképpen jól jártam!!!!!!

Te nem akarsz egy kicsit mesélni magadról?
Az a pénzeltünés sem semmi a kórházban?
Mikor szültél és hol?
Írjál! Minden érdekel.

Üdv: Zsóci

Kép
zsóci
 
 

 
 

Sziasztok!

Enikő!
Üdvözöllek körünkben én is! Ettől a kórházi lopkodástól én is tartok, hiszen mi pont most állunk a kórházi bevonulás előtt, ha Babónk elindul. Márpedig a telefonomat, a töltőjét, s pénzt is viszek magammal. Talán ezek a legértékesebbek, amik nálam lesznek, de nem örülnék, ha bármi holmimnak is lábakelne.

Zsóci!
Azt, hogy "jól vannak", csak viszonylagosan írtam.
Tényleg érdekesen nézhettél ki hazafele nyereg nélkül :-( A tettes biztos kipróbálta az összes nyerget a helyszínen, s a tied bizonyult a legkényelmesebbnek. Akkor viszont a mostaninyerged sincs biztonságban, ha azt írod, hogy ez kényelmesebb mint a régi.
Holnap megyek, immáron a Jánosba CTG-re.
Az elmúlt két éjszakán tudtam aludni, bár 2-3 óránként WC-járat indul. S utána megint küszködök az elalvással. Még ami a legjobban bevált, az a szintemre menés, mert addig abba mindig beleszundiztam, de néha most még ez sem válik be.
Egy kérdés: Tudsz valamit a Sedatif PC homeopátiás szerről? Állítólag segít az álmatlanságnál. A leírása szerint nincs ellenjavallat terhesség esetén,de mégse mertem beszedni, pedig Tomim tegnap beszerezte nekem.

Üdv: Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Drága Timtom!

Kérdéseddel mentem az okosabbakhoz a dúlaprimlistán. Remélem, hamarosan jövök a válasszal!

Puszmák a hasadra!

Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Sziasztok!

örültem, hogy találtam itt egy agykontrollos fórumot is, és habár én még nem vagyok anya, de már nagyon szeretnék az lenni. Immár 2 éve.....

Ezért fordulok hozzátok azzal a kérdéssel, hogy Ti amikor terveztétek a babát, használtatok-e az agykontrollt, és ha igen, akkor hogyan.

Most nemrég végeztem el a Domján László tanfolyamát.

Előre is köszönöm a segítségeteket!
Plussz
plussz
 
 


Szia Plussz!

Üdvözöllek körünkben! Hogy programoztuk-e Babónkat? Tervben nagyon sokszor (ez azt jelenti, hogy napközben sokszor átfutott a kép az agyamon, de ezeknél az alkalmakkor nem voltam ugye alfában), gyakorlatban pedig általában belealudtam a programozásba, bár szerintem így is van eredményük a programozásoknak.
Hogy mi volt a gyakorta felmerülő kép bennem? Íme tömören, s röviden (elképezelve: jól kiszínezve, s eseménydúsan, mint egy rajzfilm):Sejtecskéink találkoznak egy meleg kis fészekben, ahol rögtön egymásra találnak, s befészkelik magukat egy puha kis fészekbe, ahol jól megkapaszkodnak. S ehhez még plusszként mindig hozzátettem, hogy csak akkor "rakjanak" fészket, ha minden rendben nálam, s teljesen optimális minden Babócánk fejlődéséhez.
Hiszem, s tudom, hogy az agykontrollal sokmindent el lehet érni, csak alkalmazni kell. S néha ez a nehezebb, hogy ne lustuljon el az ember. Azt, hogy tudom, hogy működik, akkor tapasztaltam meg igazán, amikor elvégeztem a tanfolyamot, s lelkes újoncként napi használója voltam a tanult technikáknak. Sajnos mára kicsit lusti vagyok. Mindig csak tervezem, hogy este akkor programozunk. Aztán inkább szunyálok. Viszont amiben gyökeresen megváltoztam, az a hozzáállásom a dolgokhoz. Mindig pozitívan gondolkozok, s ha esetleg mégis vannak negatív gondolatok, gyorsan TÖRLÖM őket. S ez működik.
Itt a topikon meg bíztatjuk egymást folyamatosan, s programozunk egymásért. Úgyhogy ha gondolod, gondolok rátok is a következő alfámnál.

Remélem segítettem, s ne feledd:
EGYRE JOBBAN AGYKONTROLL!!!

Üdv:Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Szia Zsóci!

Megtörtént a második CTG-nk, s a kenetvétel. Minden rendben. A méhszáj zárva, s a CTG-m fájásgörbéje is teljesen sima. Babó jól érzi magát odabent. A CTG számára unalmasnak bizonyult, mert egy idő után megunta, s elkezdett reklamálni, hogy neki ebből elege van. Össze-vissza mocorgot, alig tudtuk újra meglelni a szívhangját. Az éjszakai nemalvásos panaszomra annyi választ kaptam, hogy hát ez bizony így van az utolsó hónapban. Aludjak nappal. :-)

Segítségedet előre is köszönöm!

Üdv: Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok,
hat akkor ezentul ide is benezek. Sajnos az agykontrollhoz nem tudok erdemben hozzaszolni, csak annyit, hogy 10 eve kiolvastam az akkor nagyon divatos agykontrollos konyvet (Sylva?), de nem tudom azota mik a fejlemenyek, es nekem a gyakorlatban sose sikerult megcsinalni a gyakorlatokat. De nagyon erdekel a tema azert is neztem be ide, majd a topicot is vegigolvasom, de meg nem volt ra idom.

Zsoci,
hat ez meg igy vicces is, hogy a tiedet vittek el, ki az a ......aki nyeregre vadaszik?
Timtom,
csak minimalis osszeget tarts bent magadnal, a tobbit a ferjed ugyis beviszi ha kell. Sajnos csak megelozni tudod ezt, nekem vegig nem futott a fejemben, hogy ez egy kismama osztalyon, ahol ketagyas szobak vannak elofordulhat, viszont en nagyon sokat nem voltam a szobaba, es az utolso napon az osszes cuccom az agyon volt osszecsomagolva. A szobatarsam csak spanyolul beszelt, ugyhogy nem beszeltunk, de ha kicsit osszebaratkozol a tobbiekre akkor gondolom figyelnek majd a dolgaidra. En ezert gondolom a szobatarsam lehetett, mert ki figyelhette azt, hogy en alig vagyok bent es volt annyi ideje, hogy szepen visszategye a penztarcat?
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Sziasztok!

De jó ennyi mindent olvasni! Ebben a jó kis langyos esős áprilisban teljesen kivirágoztattátok a reggelemet.

Kép
zsóci
 
 


Enikő!

Ha van kedved nyugodtan olvass bennünket vissza, legalább kapsz rólunk egy képet. Az agykontrollt nem vittük tulzásba, és mivel olvastad a Silva könyvet, nem lehet Tőled sem idegen a téma. Hátha beleviszünk a jóba!!!!
A bemutatkozó oldaladon nem sok információ van (New York, és az kiscsibész kisfiad - aki nagyon tündér). Írnál még magadról? Bennünket minden érdekel!

A férjemtől az ideiglenes helyett nagyon avitt darab biciklinyereg helyett kaptam egy vadiújat (ami csinos, de nagyon kemény). Ezt már csak bicóval együtt tudják elvinni, mert össze van hegesztve mindenhol, ahol csak mozdítható alkatrészei vannak.
Remélem a tolvaj szarka más vizekre evez.

Kép
zsóci
 
 


Kedves Plussz!

De jó, hogy megtaláltál minket!

Milyen volt a tanfolyam? Nekem anno-anno-anno (ó milyen régen volt!) nagyon pozitív élmény volt! Utána 2-3 hónapig nagyon fel voltam dobva tőle. Ja és nagyon tetszett a Domján László előadásmódja!

Babócakérdésben nehéz okos tanácsot adni. Nekem abban a szerencsében volt részem, hogy véletlenül hoztuk össze a Bettinánkat. Olyan is, sokan mondták már, hogy kár lett volna kihagyni (én büszke anya!!).

A programozás alfában és bétában biztos nagyon hasznos! Timtom nagyon kedvesen irta le az ő elképzeléseit. Nála bevált, ezt személyesen tapasztaltam - mert mi már találkoztunk egyszer élőben is. Fontosnak tartom, hogy legyen egy jó orvosod, aki biztosítja számotokra a tudományos hátteret. És ami szerintem a LEGFONTOSABB az az, hogy legyetek nagyon nyugodtak, stresszmentesek ebben a témakörben. Az élet nagyon különös dolgokat tud produkálni (iszonyú kicsi méhben is megtapad a megtermékenyitett petesejt, szinte átjárhatatlan petevezeték, stb)! Erre egy nagyon jó cikket találtam a születés hete portálon. ajánlom, hogy olvasd el és jobban megérted miről gagyogok itt össze-vissza. A linkje:
http://www.szuleteshete.hu/cikk.php?id=99&cid=46579

Nem tudom honnan lehet ezt a fajta nyugodtságot, gondolkodásmódot megteremteni. Hogy akarja az ember a gyermeket nagyon és mégse folyton attól rettegjen, hogy mi lesz ha ....

Mindenesetre, ha Te is szeretnéd, akkor szívesen programozzuk mi is Nektek, hogy mihamarabb tudjalak a további dúlatanácsaimmal is fárasztani (ha visszaolvasol akkor megérted mire célzok).

Itt várunk továbbra is szeretettel. Gyere bátran!

Kép
zsóci
 
 


Timtom kismama!

Bocs, hogy a végére hagytalak!
Látod milyen jó a babócának odabent! Neked lehet, hogy kényelmetlenebb, de vissza fogod sírni még ezt az időszakot is! Ne fenyegetőzzek, ugye?

Sajnos homeos témában nagyon nagy a csönd a dúlaprimlistán. Nem tudok semmit mondani a kérdésedre. Ne haragudj.

Ha nappal megy az alvás, akkor pihenj olyankor. Nem muszáj neked éjjel is aludni. A várandósok klubjában valami olyat tanácsoltak ezügyben, hogy az elalvás helyett próbáljuk meg a fentlétre koncentrálni - ez lehet, eleinte nehezen fog menni és belekerül 3-4-5 órába mig rájön az emberre az álmosság, de idővel ez lerövidül 1 vagy még kevesebb időre is. Ott volt aki köszönte szépen, mert bevált neki a módszer. Mit gondolsz erről?

Pocakkörméretileg hol tartasz? Úgy sajnálom, hogy nem tudlak megnézni! De a Jánosba majd becsörtetek, ha már ott tartotok - EZT MEGÍGÉREM, persze csak ha Te is benne vagy!!!!!

Most már tényleg nincs sok hátra, ezt már fél lábon is ....

Mindenesetre pihentető nappalokat és tartalmas éjszakákat kívánok.

Puszi mindenkinek:

Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Sziasztok!

Enikő!
Elsőre én is a könyv alapján próbáltam az agykontrollt, s nekem se igazán ment. Viszont a tanfolyam tényleg fantasztikus! Elsőre rémisztő volt az ára, de kamatostúl megtérül az idők folyamán. Most az öcskösömet próbálom rávenni, hogy végezze el, hisz én is az első sikerélményeimet a főiskolán értem el a tanult technikákkal, s most Őrá nagyon ráférne. Kicsit szkeptikus az egésszel kapcsolatban, de talán sikerül rávenni. Ahogy észrevettem sajnálná rá az idejét, inkább bulizni akar hétvégenként.

Zsóci!
Az elmúlt napokban egész jókat aludtam, bár 2-3 óránként mindig felkelek, s utána ismét nehéz elaludni.
A tegnapi CTG, s vizsgálat eredményének köszönhetően teljesen lenyugodtam, hogy még nem szülünk. Lehet, hogy ennek köszönhetően is ment jobban az alvás.
Nagyon szívesen látlak majd odabent a Jánosban :-)
Csak ne most szüljünk! Tomim ma reggel lesérült az edzésen. Megrántotta a nyakát, úgyhogy most Ő is fájdalmakkal küzd. Minden moccanása a nyakába nyilal. Remélem minél előbb kikezeljük neki ezt a becsípődését.
Hogy hol tartunk a pocakosodásban? Hát itt, illetve egy kicsit előrébb, mert ez a kép két hete készült.


Üdv: TimtomKép

Kép

Kép
timtom
 
 


Timtom!

Nagyon tündéri ez a kép! A pocak tényleg gömbölyű!!!! Köszönöm szépen a képet rólatok.

Nagyon drukkolok az szépséges, egészséges és kellemes 'végeredményhez'!!!!

És én is, én is, én is puszilom azt a pocót:

Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Timtom! Van válaszom a kérdésedre okosabbaktól:

A Sedatif PC a világ egyik legjobb homeopátiás szere, mi 4 éve használjuk, én az első kislányomnál 1 évesen kezdtem el, a másodiknál már 6 hónaposan is adtam nyugtalanságra pl. fogzáskor sokkal jobban aludt tőle, a férjem is szedi.
SEMMILYEN mellékhatása nincs, csak pozitív hatása van!!!!

Azonnal elkezdheti szedni a barátnőd!


Pocópuszpusz: Zs.

Kép
zsóci
 
 


Sziasztok!

köszönöm a kedves fogadtatást!

Zsóci, megnéztem a profilodat, a Bettina nagyon aranyos! Hány éves? Ovis?
Timtom, jó nagy pocikád van! Hogy bírod cipelni? A férjednek jobbulást!

Elolvastam a belinkelt cikket, nagyon megható volt, és hát igen, hallani ilyen történeteket, hogy már sokadik lombik után sikerül természetes úton.

Nekem mostanában az életem nem mondható túl stresszesnek, a munkahelyem sem (pár éve kb. tavaly tavaszik nagyon az volt), habár néha már az zavar, hogy ha pl. hó közepén nincs munkám.
Tavaly két hétre mentünk nyaralni, hogy hátha segít, most meg majdnem egy hetet tavaszoltunk Spanyolországban, és tényleg teljesen sikerült kikapcsolnom, elfelejtenem minden mást, csak "ott" voltam, és az új dolgokat figyeltem. Szóval a kikapcsolás, nyugalom az adott lenne.

Mostanában jógázom is, és nem tudom próbáltátok-e már, de nagyon jól el lehet lazulni benne, ugyanakkor át is mozgatja a testet. Csak ajánlani tudom. Most már csak azt kellene "beprogramoznom", hogy heti 1-2-szer elmenjek, ne csak havonta 1x.
Ja, és néha elmegyek kineziológushoz. Pl. ma is.
Fú, és járok heti 1x reflexológushoz.

Na, most jó sokmindent megtudtatok rólam.

Ha néha a szinteteken rámgondoltok egy kis babócával körülöttem, azt megköszönném nagyon!!!
Majd leírjátok, hogy milyennek láttatok? Csak kiváncsi vagyok, hogy az intuíciótokkal eltaláljátok-e a kinézetemet!

Puszi,
Plussz
plussz
 
 


Plussz!

Részemről ok., de a teljes nevedet áruld el majd privátba küldött e-mailen. A korod és lakhely az ami a bemut. old-on van? Legjobb emlékeim szerint ezek az adatok szükségesek a pontos esettanulmányhoz.

Bettina középsős ovis és most 27-én lesz öt éves. Nagy dumafranci és pámpillapipi. Folyton pörgős szoknyázik és nyűvi a csekély számú kopogós cipőimet. Ha lennének arcfestékeim (ami nincs), azt is biztos kenné magára. Majd regélek még róla, ha szeretnéd.

Pusza: Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Zsóci!

ment a mail.
plussz
 
 


Szia Zsóci, Claire és mind a többiek!!!
Jó hosszan eltűntem, alig találtam meg az utolsó üzenetemet... Nem volt velünk semmi rendkívüli, csak próbáltam lépést tartani a "nagycsalád" diktálta életritmussal és egyszerűen nem jutottam a gép elé. Sajnos se időm, se türelmem elolvasni az eltelt hetek levelezéseit, majd megpróbálok bekapcsolódni az elkövetkezőkbe. Zsóci, csak annyit írjál meg kérlek, hogy haladsz dula- tanulmányaiddal? Voltál azóta bent szüléseken?
Barnus
barnus
 
 


Szia Zsoci,
hat rolad se sikerult sokat megtudni a profilodbolKépcsak a szep kislanyodat. Nagyjabol vegigfutottam itt a multat, de csak kepekre vadasztam, nem volt szinte semmiKép Ti hol laktok, mit dolgozol? Masik babat nem akartok?
Nem tudom mit irjak magamrol, untatni nem akarok senkit, ugyhogy nyugodtan kerdezgethetsz, nincsennek titkaim. Nagyvonalakban: otthon mostmar Pesti vagyok, de az utobbi ot evet nagyjabol itt toltottem, egyetemre jartam legfokeppen es persze dolgoztam mellette, aztan sikerult egy babat osszehozni, nem volt tervben, de en mar regen szerettem volna...na nem tudtam mibe vagok bele, de nem baj, csak itt nagyon nehez, legalabbis nekem egy gyerekkel egyedul, a baba szuletesenek utolso elotti napjaig dolgoztam, szerencsem volt nem unatkoztam itthon elotte, azota viszont itthon ulo anyuka vagyok, ami egesz biztos nem nekem valo.Kozben probalom befejezni a sulit, amit mar ket eve befejeztem volna a baba nelkul. Na de majd most osszeszedek toletek egy kis pozitiv hozzaallast es megirom vegre azt a diplomamunkat! Lehet nem a babaneten kellne idoznom allandoanKép

Szia Timtom,
hat sehol nem latom hanyadik heten van, de a kep alapjan mar nagyon a vege. Ez az elso baba, ha jol ertem az eddigieket. Ne aggodj semmin, a dokik ugyis tudjak mit kell csinalni. Nekem semmi nem ugy sikerult, ahogy terveztem, a szulest meg kellett inditani, majd 36 ora vajudas utan csaszar lett a vege, utanna szoptatas se jott ossze, es megse sajnalok semmit, a lenyeg, hogy a baba egeszseges legyen. Remelem neked siman fog menni, de akarmilyen modon is szuletik jol eled meg a dolgokat es ez csak rajtad mulik. Latom Te is tervezed, hogy a ferjed veled legyen, nekem ez nagyon sokat segitett (volt kit szidnomKép, na nem ezert, van valaki melletted, aki epp eszenel van, nagyon nagy biztonsagerzetet ad), es a csaszartol tenyleg ne felj, ne is gondolj ra, mert nem nagy ugy az egesz.
Gondoltam, hogy a konyvbol nem lehet elsajatitani, de annak idejen nem lett volna penzem tanfolyamra (most meg lehetosegem nincs), de nagyon sok evfolyamtarsam hasznalta a fosulin.

Az lehet, hogy en tudatalatt magamtol hasznaltam valamifele agykontrolos modszert tanulasra, mert soha nem okozott megtanulni egy feleves anyagot egy ejszaka alatt (soha a baba elott, azota szet vagyok esve)?

En is koszonom a kedves fogadtatast, tetszik nagyon ez a topic, hogy nem civakodtok, komolyan mondom sugarzik valami pozitiv erre.
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Sziasztok!

Timtom!

Hogy van a párodTomi a nyakrándítás után? Jobbulást kívánok neki!!!

Hogy aludtál? Melyik módszert alkalmaztad?



Enikő!

Van egy honlapom ( www.g-portal.hu/sophie72 ), ha megnézed, akkor ott kicsit több képet találsz rólunk is a galéria menűpontba. Ezt a honlapot főként szalvétacsere és kreatívkodásom bemutatására alkottam. Így a többi 'dekupácsolóval' könnyebben cserélhetek szalvétát - ő választ az enyémről és én az övéről, s várjuk a postás bácsit, mikor hozza a másik küldeményét.

Képeket a topicba szinte nem is szoktunk feltenni (bár az utóbbi időben én 1-2 darabot elhelyeztem), mert itt a beszélgetés a lényeg. A törzstagok közül nekem és talán Timtomnak van digitális fényképezője, a hagyományossal pedig bonyolultabb a fotók digitalizálása. Nekem nagy szenvedélyem a fényképezés, nagyon sok képem van, utóbbi időben főként a gyermekemről.
Velencén lakunk (Bp-től 50 km-re) egy családi házban, a Velencei-tó kb. fél km-re van a házunktól. Bettina itt jár oviba, apa viszi és hozza, mert én korán kelek s teperek az állomásra a 1/2 6-os vagy esetleg a 6 órás vonathoz (különben nem érek be a munkahelyemre). Következő babára én szívesen vállalkoznék (sőt mit nem adnék érte), de az én kedves uram egyáltalán nem akar. Amíg őt nem tudom meggyőzni, addig marad az egyke felállás! Csak az a baj, hogy az idő szalad...

Nem lehetett egyszerű a szülésed! Kint volt amerikában?
Írjál a kisfiadról! Ő mekkora, mit szeret csinálni, hogyan töltitek el a napjaitokat?




Plussz!

Megteszek minden tőlem telhetőt. E-mailt megkaptam.


MINDENKINEK JÓ HÉTVÉGÉT! Hétfőn jövök!

Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Barnus, Te közülünk elveszett anya!

Reméltem, hogy nincs baj nálatok! Szerinted is igaz az a mondás, hogy kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond?

Ne hagyj el bennünket légy szíves! Számolj be a történéseitekről, mert mindenre kíváncsiak vagyunk!

Várunk sok szeretettel:

Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Sziasztok!

itt szerintem tényleg jó a hangulat és pozitív energiák keringenek, és az is jó, hogy nincs túl sok "szereplő", így könnyebb követni az eseményeket.
Eddig néha írogattam a "megint megjött"-be, oda nagyon sokat írnak nem nagyon tudtam követni, kivel éppen mi van, és szerintem ott kicsit túlzásba viszik a babán való rágódást és görcsölést. Úgyhogy úgy döntöttem, oda nem fogok menni.

TimTom, mi a helyzet a babával? Pont tegnap beszéltem egy barátnőmmel, még két hónapja van a szülésig, mondta jár babarelaxációra, nagyon érdekes volt a mit mesélt.
Férjed jobban van?

Enikő,
mit értesz azon, hogy nem könnyű egyedül egy gyerekkel. Van férjed? Vagy arra gondoltál, hogy külföldön, a család nélkül?
Mit tanulsz?
Szerintem ott is vannak agykontroll tanfolyamok, hiszen mi is nemzetközi igazolványt kaptunk, és ezzel bárhol a világon mehetünk ismétlőre.

Zsóci,
dulának tanulsz????? Ez mit jelent?
Jaj, fotózni én is nagyon szeretek, de én mostanában szinte csak fekete-fehéret csinálok. Én is nagyítom a képeket (a fürdőszoba néha laborrá alakul). Most egy suliba is járok, nagyon szeretem.

Most mennem kell,
NAGYON KELLEMES HÉTVÉGÉT MINDENKINEK!

Üdv,
Plussz
plussz
 
 


Sziasztok!

Mi már beléptünk a 38. hetünkbe, úgyhogy lassan szülni megyünk.
Tegnap kicsit ideges voltam, mert nem fészkelődött annyit Babónk, mint amennyit szokott, aztán rádöbbentett, hogy csak kifáradt az előző nap, s erőt gyűjtött. Reggel csak úgy hullámzott a hasam :-)
Ma találkoztunk előszőr a leendő gyermekorvosunkkal. Nagyon szimpatikusnak tűnt. Ránézett a pocakomra, s közölte, hogy szerinte 10 nap, s ebből baba lesz. Hát majd kiderül.
A védőnőm is kb. egy hetet adott még nekünk. Közölte, hogy megduzzadt az alsó ajkam (ezt én is észrevettem magamon), s ez is azt jelzi, hogy lassan készülődhetünk.

Jövőhét vasárnap telihold lesz. Állítólag az elindítja a Babókat a nagyvilágnak.Hát majd meglátjuk. Mindenesetre inkább előbb vagy utóbb szeretnékszülni, mert állítólag ilyenkor teltházasak a szülőszobák és a kórtermek.

Tomim jobban van, bár még elég érdekesen néz a világra. Ma volt az ortopédián, de azt mondták nincs nagy gond. Fájdalomcsillapító, s kenegetés a jelenlegi gyógymód.

Zsóci!
Köszönöm a homeobogyóval kapcsolatos információt! Megnyugtatott, bár az elmúlt napokban nem folyamodtam hozzá, mert nem volt akkora gond az elalvás. Este lefekvéskor megiszok egy Ca-Sandoz pezsgőtabit, s az oldja az izmaimat (de lehet, hogy pszihésen is segít). Elalvás előtt olvasgatok vagy Tv-t nézek, s ahogy érzem, hogy jön az álommanó, megpróbálok elaludni. Aztán vagy sikerül, vagy nem.

Már korábban is akartam kérdezni: férjed miért nem szertne tesót Bettinának? Ő egyke volt? Vagy rosszak a testvéri tapasztalatai? Esetleg anyagiakra hivatkozik?
Én mindenképpen szeretnék majd Babónak tesót, s Tomim sem zárkózik el tőle teljesen, de Ő eggyel is beérné.

A múlt hetemet végig szalvétáztam, s egész jó remekművek készültek.
Babó patchwork takarójával jelenleg leálltam. Technikai gondjaim támadtak. Ugyanis van egy szép kék anyagom, amivel keretezném a művet, s tuképp be is tudnám fejezni, de ez a fránya anyag kegyetlenül ereszti a színét. Már harmadszorra áztatom ecetbe, s mosom újra, de még mindig fog. Javult ugyan a helyzet, de még mindig féltem a takaró belső részét (amely elég világos tónusú), hogy a késöbbi mosáskor ez a kék keret megszínezi az egészet. Én csak egyet nem értek, s dühít is, hogy az anyag legyártásakor miért nem tudják kellően lefixálni a festéket Miért nekem kell itthon szenvedni ezzel?
Ha esetleg valamelyikőtök tud jobb ötletet mint az ecet, örömmel veszem.

Jó hétvégét mindenkinek!

Üdv: Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok,
Zsoci,
jo lehet a to mellett lakni, egesz nyaron mehettek. Raktam fel egy csaladi kepet a profilomba, hogy minket is lassatok, de rendszeresen cserelgetem a kepet. Nekem a szulesem azert sikerult igy, mert mehen belul megallt a baba novese a hetedik honap korul, aztan a negyvenedik heten ultrahangon nem mozgott a baba, ugyhogy ezek miatt meginditottak a szulest, pedig ugye meg ket hetet varhattunk volna, mivel nekem nincs agykontrolos modszerem fajdalomra en kertem epiduralt, ami szerintem az orvostudomany legnagyobb aldasa, legalabbis egy nap vajudas utan nekem az voltKép Itt volt a szules, sima korhazba mentem, elsore nem akartam bevallalni egy nem hagyomanyos modszert...bar nem is engedtek volna el a korhazbol. Ja csak egy rutin ellenorzesre mentem be, de mondtak szo se lehet rola, hogy hazamenjek barmiert, kezdjuk a szulest...na gondolhatjatok, nem igazan igy kepzeltem. De sokat tudnek meg errol irni, de inkabb nem teszem most, majd Timtom utan ha reszletek erdekelnek.
A fiam Omar Daniel 2kg-mal szuletett, inkubatorban volt negy napig. Azota is vekonyka, de eleg magas. Sok mindent nem csinalunk egesz nap, gyakran jarunk korhazba, hol az en dolgaimmal, hol az ovevel. Regen rengeteget setaltam vele, de mostmar nem turi jol a babakocsit, es ossze-vissza fut, ugyhogy nem lehet vele setalni, szerencsre itt a jo ido, van itt egy eleg jo park a kozelbe oda jarunk le. Eleg unalmas, mert semmi kedvem metrozni sehova, es ha be is mennek Manhattanba egy masfel eves gyerekkel nem elvezheto szinte semmi. Nem is akarok itt maradni.
Engem is erdekel miert nem akar a ferjed kistestvert, tudom nem konnyu, dehat semmi se az. Nagylanyod mar segiteni is tudna, jatszana a kicsivel folyton. Hany eves vagy?

Plussz,
eleg bonyolult volt a helyzet, amikor terhes lettem, es eredeti felallas az volt, hogy egyedulallo anya leszek, aztan valahogy elmelyultek a dolgok a ferjemmel, es mikor a baba feleves volt ossze is hazasodtunk, de csak szeptember ota lakunk egyutt, ugyhogy addig egyedul voltam a babaval, csaladom nincsen, baratok ilyenkor nem sokat ernek, legalabbis en soha nem kernek segitseget senkitol, rossz szokas, de ez van. Viszont most is a ferjem sokat dolgozik, ugyhogy hetkoznap szinte alig latja a gyereket, hetvegen meg faradt, ugyhogy ezert irom egyedul a babaval. Sajnos pont emiatt agykontrol tanfolyam az utolso dolog amire lehetosegem van, sajnos tanulni se tudok a gyerektol, mert allandoan velem van. Kornyezetmernoknek tanultam itt is es otthon is, csak itt az egyetemi fokozatot csinaltam meg, oraim mar nincsennek, csak a diplomamunka, ugyhogy elvileg vegeztem.
Egyebkent mi is baban dolgozunk, mert en szeretnek kistesot korban kozel a nagyhoz, bar nekunk raer, ha sikerul barmikor jo, ha meg nem ugy is jo. Szerencsere a ferjemnek midegy hany gyerek legyen es mikor, minden ahogy en akarom-gyerekugyben, egyebkent nem.

Timtom,
akkor mar barmikor lehet a nagy nap, milyen szulest tervezel? Sima korhazit vagy valami termeszetes dolgot? Ne aggodj, ha a baba nem mozog annyit, mint elotte az normalis, mert mar nincs sok helye, amig neha megmozdul az teljesen jo. Azt tudod, hogy fiu vagy lany es, hogy mekkora? Bocs a sok kerdesert, de kivancsi vagyok.
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Sziasztok!

Most kevés az időm, tömör leszek (de nagyon örülök, hogy ennyit írtatok)!

Timtom, te kis duzzagó szájú (de jó neked!!!!)!

Szin fixálására nincs ötletem! Ha annyira félsz a befogódástól, akkor vegyél inkább egy olyat ami tutira nem engedi a levét.
Szalvétás dolgaidat nem mutatnád be nekem? Én is szalviztam hétvégén - készül a vendégkönyv és egy kolleganőmnek készítettem egy nagy képet a születésnapjára.

A férjem nem egyke, van egy huga, akivel semmi problémája. Főként anyagi okokból nem akar tesót. Türelme sem lenne az újbóli babasirdogáláshoz és egyebekhez. Bettina szerencsére nem követeli rajtunk a tesót. Igazatok van, ő már sokat tudna segíteni a baba körüli teendőkben, és talán a marha nagy önzőségéből is vissza tudnánk venni. Majd közös erővel gyúrjuk Apát, aztán majd beszámolok az eredményekről.

Plussz!

Probáltam az esettanulmányt, de azt hiszem belealudtam (sőt biztos), viszont egy barna, középhosszú hajú kedves lánnyal álmodtam. Veled álmodhattam?

Enikő!

Nagyon tetszik az új kép a profilodban!!!!
A szülésed részleteire nagyon kíváncsi vagyok.
Nem lehet egyszerű a Te életed sem! Kívánom, hogy úgy sikerüljön a folytatás, hogy szeretnéd.

Most mennem kell munkálkodni. Legyen szép a napotok4

Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Sziasztok!
Zsóci,
igen, szőkés-barna a hajam, és most a vállamig ér.
Minden nap ingázol Bp-re? Az nem lehet kevés idő. (csak hogy írtad, hogy reggel mész a vonatra)

Enikő,
hát akkor nem lehet Neked egyszeru, és két gyerekkel hogy fogod birni?

Timtom,
fekete-fehér negativ és foto-papir fixálásáról sokat tudnék irni, de sajnos anyagot nem tudom hogyan lehetne.
Szerintem se kockáztass, és tegyél rá másik anyagot.
plussz
 
 


Hétvégén magamba gyüjtöttem egy kis hormonfokozó baba-illatot. Voltam a barátnőmnél és a 9 hónapos kisfiát megdögönyöztem. Nagyon ari, barátságos.

És a 9 éves unokahugommal is "lógtunk egymáson" kicsit.

Szóval jólesett.

Üdv,
Plussz
plussz
 
 


Sziasztok!
Megvagyok, és olvaslak is, csak írni nincs nagyon időm. Az ikrek már két felé másznak szét, Eszter még mindig leggyorsabban fenéken csúszik, de azért már más mászást is próbál, meg feláll, guggolgat, stb.
Ádám eg yéletveszély, mindenhova felmászik, múltkor utánam mászott a padlásra. Úgy kell elképzelni, hogy egy bordásfal 6. fokán állt az 1 éves, én meg fent voltam... A két nagy ma már újra oviban volt. De ha végre jó idő lesz, akkor azért muszáj lesz elmenni velük kirándulni.
Bocs, marha udvariatlan voltam, üdv az újaknak!
Timtom! Egyezz meg a lurkóval, hogy ne a tömegben szülessen!
Bébi tevezők! Nagyon jó hatásúnak bizonyult néhányaknál 1-2 vitamin féle szedése, ha érdekel titeket, megkérdezem pontosan.
Üdv: Claire
claire
 
 


Sziaztok!

Claire!

Te is két felé tudsz osztódni az ikrek után, vagy hosszú kezet növesztesz hirtelen? Nem lehet egyszerű az életed! De biztos tündériek a manók. Mi lesz, ha már kétfelé szaladnak előled? Van még időd a saját futóedzéseidre? Hogy áll a doktorid? Vagy ne kérdezzek ilyen csúnyákat?

Majd küldök pozitív energiafelhőket a II. ker. irányába, ha legközelebb lejutok alfába!!!

A babahozzásegítő vitaminokra én is kiváncsi vagyok.


Plussz!

Minden nap ingázom, de ez nem olyan megterhelő, mint gondolnád. szerintem sokan Bp-en belül is utaznak annyit és több átszállással. Én kitekerek az állomásra, kb. 10 perc, jó esetben jön a vonat s azon ülök 1 órát (olvasok, teafilterpapírt hajtogatok vagy egyéb hülyeségekkel lefoglalom magam - most éppen a Bettinának kötök egy fehér kardigánt gőzerővel a szülinapjára), bedöcög a vonat a Délibe és 5 perc múlva bent ülök a mh-en a számítógép elött. Hazafelé ugyanez. Még mindig borzasztóan hangzik?

Napsüléses szép napot, jó kedvet és minden jót!

Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Sziasztok!

Eszeveszetten repül az idő! Tegnap ismét CTG-n voltunk, meg Uh-on.

A CTG-n minden rendben, továbbra sem mutatja Babó annek jelét, hogy megunta volna a dolgot odabent. A CTG felénél sikerült tüsszentenem egyet, s ettől elkezdett csuklani, s ez bezavarta a gépet, de az eleje értékelhető volt.

Az Uh-on kiderültek a tények. Azzal kezdődött, hogy megkérdezték:
- Hányadik hétben járunk?
- 38.
- Pedig ez a pocak akár 42 is kinéz.
Uh közben:
- Első gyerek?
- Igen.
- Hát, elsőre egy kisebb gyereket is összehozhattak volna.
- Miért mekkora?
- A fejmérete alapján elérheti majd a 4 kg-ot is, egyéb méretei alapján 3,5 kg-ra saccolható.

Szóval a feje nagy, azaz megkínozhatjuk egymást, mire kibújik.
A dokim sem vígasztalt: "Hát nem lesz könnyű, de megoldjuk. Hízlalni már nem kéne a Picurt, s ha úgy vesszük akár már ki is bújhatna."

De hát Babónk ennek semmi jelét nem mutatja. Aztán ki tudja. Gondol egyet, s mehetünk. Most már biztos bika lesz. Kiváncsi vagyok a vasárnapi telihold milyen hatással lesz ránk.

Amin csodálkoztam, az az, hogy a méhszájam nyitottságára most nem volt kiváncsi a dokim. Mondjuk, nem hiányzott a turkálás, ha jobban belegondolok.

Vitaminok:
Én a 6. hónapig szedtem, de nem mertem tovább, nehogy túl nagy legyen Babó. Szerintem nem a vitamin az oka, hogy mégis nagyok lettünk. Családi vonás. Apum anno 5,60-nal született, s a tesói is 4 kg felett voltak. Öcsém is 3860-nal látta meg a napvilágot.

Enikő!
Hát tényleg nem lehet könnyű dolgod. Vannak barátok, ismerősök, akikre számíthatsz? Kint maradtok végleg? Nincs honvágyad?
A szülésed történetét nyugodtan leírhatod, s kiváncsi is vagyok rá. Még akkor is, ha vannak elrémisztő részei.

Plussz!
Ismerek olyat, akinél hosszabb ideig nem jött össze a baba, s a vitamin szedése eredményre vezetett.
Voltatok már vizsgálatokon?

Üdv: Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok,
nem maradunk itt vegleg, egy evben egyeztunk meg a ferjemmel, en ugyan mar holnap mehetnek, mert semmi dolgom szinte, de a ferjem akar meg egy kicsit dolgozni, amiben igaza van, mert nem lesz egyszeru elorol kezdeni mindent. En a gyerek(ek) miatt nem akarok maradni, mert eddig jo volt minden, de itt mar a bolcsodetol csillagaszati dijakat kernek, es mivel en nem dolgozok, igy en nem latom ertelmet itt maradni (nagy nehezen talaltam a kornyeken egy bolcsit, be is adtam a jelentkezest igy feltettek egy evig terjedo varolistara, persze ezzel nem lenne gondd, de ahhoz, hogy ki tudjuk fizetni dolgoznom kellene, viszont ahhoz, hogy dolgozzak eloszor bolcsi kellene a gyereknek, viszont varolistaval nem lehet tervezni...). Ez valasz a masik kerdesre, ket gyerekkel mar otthon, vagy valahol Europaban leszunk, viszont azt nem banom, ha itt szuletik meg, mert a korhaz ot percre van tolunk, es itt mar tudom mi hogy megy (persze nagy elmeny lesz majd egy ujszulottel es egy kisgyerekkel hazarepulni, es sajnalni fogok majd itthagyni egy csomo mindent).
Vannak a ferjemnek rokonai itt, akikre barmikor ra lehet bizni a babat, a baj az, hogy masfel ora metro innen, ugyhogy csak ugy mukodik, ha a ferjem atviszi kocsival a gyereket, ami mindig legvegso megoldas, es nagyon ritka.

Timtom, mar azt hittem esetleg megvan a baba, ha ilyen szepen no tovabbra is, akkor azert nem hinnem varnak majd a negyvenedik het utan, bar ez sokmindentol fugg. En ugy tudom a meret sokat nem szamit a szulesnel, ha csak nem egy 7-8 kg os babarol van szo. En pl. 2,9 voltam es anyu jol megszenvedett velem, mert a kutacsok nagyjabol ossze voltak nove a fejemen (allitolag tul sok D vitamint szedett), az en fiamat mikor maglattam, hat nagyon bosszus voltam, hogy miert nem tudott kijonni, mert olyan kicsi volt, hogy konnyuszerrel kicsuszhatott volna es megse. Azt is hallottam valahol, hogy nagyobb erosebb baba jobban segit anyanak a szulesnel, remeljuk igy lesz. Ja en vegig szedtem a vitaminokat es megsem nott meg toleKép.
Nem hinnem, hogy elremiszto lett volna a szulesem, csak van aki nem szeret szules elott semmilyen tortenetet hallgatni (en vegig neztem a tv-ben az ilyeneket, es szerintem jobb, mert szinte semmi nem ert meglepeteskent). Hat akkor most leirom, de lehet hosszu lesz.
Nekem a negyvenedik heten el kellett mennem UH-ra, a baba kis merete miatt, ahol probaltak ebreszgetni, de nem akart mozogni, ugyhogy elkuldtek a szules reszlegre, en kis naiv gondoltam csak megneznek valami, aztan a nover ideadta a korhazi cuccot es mondta oltozzek at, kerdetem minek atoltozni, mire kozolte szulunk...hat en azt hittem viccel, de nem, ugyhogy felhivtam a ferjem, hogy en mar nem megyek haza baba nelkul, hat o is azt hitte poenkodok, ugy kellett gyozkodnom, jojjon be, mert nem tudom tobbet hivni.Este het korul felhelyeztek valami gyogyszerfelet, ami segiti a szules megindulasat, hat sokat nem segitett, olyan reggel hat korul valami labdava valot probaltak felrakni, szerencsere ez nem jott ossze a dokinak, aztan 8-kor oxitoxint kezdtek el adagolni intravenasan, meg meg vagy harom masik zacsit, de azokra nem emlekszem mi volt, hat ez megtette hatasat, na meg a doki is rasegitett neha, de meg ezzel is harom korul kb. harom centinel tartottunk, hat en mar akkor nagyon erelyesen kertem valami fajdalomcsillapitot, de itt negy centi elott nincs epidural, ugyhogy kaptam valamit intravenasan, de mar az is sokat segitett, sajnos ket ora alatt kiment a hatasa, szerencsere, akkor mar negy centinel tarottam, ugyhogy 7-8 korul vegre megkaptam az epiduralt, addigra mar olyan faradtak voltunk mindketten a ferjemmel, hogy el is aludtunk, kozbe jottek a dokik ellenorizni, negy centitol nem haladtunk semmerre, aztan az oxitoxint is lejebb kellett venni, mert a baba szivhangja kezdett lelassulni, hajnal haromkor ugy dontott a doki semmi ertelme tovabb varni, se a baba nem turi jol a dolgokat se nalam nincs semmi fejlodes, ugyhogy szepen atvittek csaszarra, ott a baba szivhangja nagyon le volt mar esve, a doki kicsit ideges volt alig tudott varni, hogy az erzestelenito hasson (az epiduralos magaban nem eleg, de szerencsere a cso mar bent volt, ugyhogy gyorsan ment), en sajnos nagyjabol ereztem mit csinal, de nagyon tompan, egy normal szulesnel biztos jobb volt. Szerencsere kicsi volt a baba, igy kicsi a vagas is, es oltenie se kellett, csak tapasszal fogta ossze a vagast, amivel kesobb se lett semmi gondom. Aztan par ora mulva mikor felebredtem eleg kellemetlen volt a fajdalom, de utanna aludtam vagy egy napot, eloszor nagyon nehez volt egyaltalan megmozdulni, de par nap alatt mar nem sok bajom volt. En a masodik napon elkezdtem leszivni tejet, mert a baba inkubatorban volt, es enni is csak mestersegesen tudott, aztan a negyedik napon mindketten hazajohettunk.
En probaltam kideriteni, mi mehetett rosszul, a doki szerint ennek nincs magyarazata, es semmit se jelent egy kovetkezo terhessegnel, en annyit tudok, hogy 25cm-es volt a koldokzsinor, es az interneten errol azt olvasta, hogy ebbe egy normal szulesnel az anya valoszinuleg belehal (mert a baba a mehlepenyt kiszakitja magaval), a dokim szerint ez nem igaz...lehet Zsoci tobbet tud errol. A lenyeg, hogy milyen szerencsenk van, hogy a mai vilagban ilyen esetben egy csaszarmetszessel megmentheto a baba. Az az igaszsag, hogy ennyi vajudas utan nekem amugy is megvaltas volt a csaszarmetszes, azon a ponton sokminden mar nem erdekelt. Hat ennyit az en szulesemrol.
En is csodalkozom, hogy nem nezte a mehszajat a dokid, nekem mindig nezte a vegefele, bar lehet ugy volt vele mindegy, ugyis johet mar a baba.

Itt nyari ido van, tegnap 30 fok, sajnos hetvegere jon az esoKép
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Sziasztok!

Timtom! Tegnap este majdnem felhívtalak, hogy mi van Veletek, mert a héten annyira csendben voltál - bár megígérted az SMS-t, ha beindulnának az események. Ez az erősen betörő gondolat este 1/2 9 magasságában tört rám és akkor már nem mertem csörögni, hátha alszol.

Nem semmi ahogy a kismamával el tudnak beszélgetni eü. intézetekben! Olyan abszolút pozitív, biztató hozzáállás!!!!

Mindenesetre, ha jövő héten indul útjára a babó, akkor az amúgy is sűrű programomba nemtom, hogy fogom a látogatást is belepaszírozni, de valahogy összehozzuk. Nagyon kíváncsi vagyok a szülésed mikéntjére és történéseire! Beszéld meg a babóval ,hogy segítsen magának és neked is ebben a nagy kaladban! Tiszta szívemből minden jót kívánok Nektek!!!!

Találtam egy nagyon aranyos írást az agykontrollos fórumon, sajnos az eredete nem volt feltüntetve - ide másolom NEKTEK is:

Két magzat beszélgetése:



-Te hiszel a születés utáni életben?
-Természetesen. A születés után valaminek következnie kell. Talán itt is azért
vagyunk, hogy felkészüljünk arra, ami ezután következik.
-Butaság, semmiféle élet nem létezik a születés után. Egyébként is, hogyan nézn
e ki?
-Azt pontosan nem tudom, de biztosan több fény lesz ott, mint itt. Talán a sajá
t lábunkon fogunk járni,és majd a szájunkkal eszünk.
-Hát ez ostobaság! Járni nem lehet. És szájjal enni - ez meg végképp nevetséges
! Hiszen mi a köldökzsinóron keresztül táplálkozunk . De mondok én neked valami
t: a születés utáni életet kizárhatjuk, mert a köldökzsinór már most túlságosan
rövid.
-De, de, valami biztosan lesz. Csak valószínûleg minden egy kicsit másképpen, m
int amihez itt hozzászoktunk.
-De hát onnan még soha senki nem tért vissza. A születéssel az élet egyszerûen
véget ér. Különben is, az élet nem más, mint örökös zsúfoltság a sötétben.
-Én nem tudom pontosan, milyen lesz, ha megszületünk, de mindenesetre meglátjuk
a mamát, és õ majd gondoskodik rólunk.
-A mamát? Te hiszel a mamában? És szerinted õ mégis hol van?
-Hát mindenütt körülöttünk! Benne és neki köszönhetõen élünk. Nélküle egyáltalá
n nem lennénk.
-Ezt nem hiszem! Én soha, semmiféle mamát nem láttam, tehát nyilvánvaló, hogy n
incs is.
-No, de néha, amikor csendben vagyunk, halljuk, ahogy énekel, és azt is érezzük
, ahogy simogatja körülöttünk a világot. Tudod, én tényleg azt hiszem, hogy az
igazi élet még csak ezután vár ránk.


Úgye milyen kedves?

Holnap megyek dúla továbbképzésre - már nagyon várom, lesz az előadás után önismereti csoportfoglalkozás is!!! Majd beszámolok róla.
Készítenem kell jó pár gipszképet (anyák napjára, esküvői ajándék, szülinapi ajándék). Bettina szülinapjára tortát is kell csinálni, otthonra és az oviba is. Szerdán lesz öt éves!!! Anyukámék jönnek hozzánk vacsorázni aznap este - hortobágyi husos palacsintát csinálok. Anyósomék majd később jönnek, mert az esküvőre sütiket kell csinálni és be van havazva a héten + még a Bettina tortájához is megkértem, hogy csinálja meg a piskótát, mert az nekem sose szokott sikerülni, az övé meg tuti!!! Csütörtökön megyek szépülni a fodrászatba és akkor fogom csinálni az esküvőre részemről bevállalt sütiket. És közben a mh-re is be kell még járni.


Enikő!

Jó kis szüléstörténet! Az benne a legjobb, hogy nagyon pozitíven élted meg és tényleg nincs két egyforma szülés. Már alig várom, hogy a következődet olvashassam!

Jövő hét szombatra légyszi feltétlenül postázz a Velencei-tó környékére az ottani jó időből, mert nagyon nem szeretek lakodalomba lefagyott testrészekkel ülni, táncolni, stb.

A 25 cm-es köldökzsinór tényleg nagyon rövid! Lemérték a szülésed után, biztos, hogy csak annyi volt? Mellettem van egy vonalzó és elborzadva nézem ezt a 25 cm-es távolságot.

Lehet, hogy azért nem nézte Timtom dokija a méhszáj állapotát, mert annyira nem mutatott a CTG fájástevékenységet (de ronda szó ez!) és akkor tök mindegy mennyire van nyitva alulról a kismama. Ez csak tipp!!!!

Legyen szép a hétvégétek! Puszi mindenkinek:

Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Sziasztok!

Tomim ma és holnap vidéken van (s ráadásul elég messze), úgyogy jó lenne, ha Babó nem most szeretne kibújni. Mindenesetre a riadólánc biztosítva van, ha mégis menni kell. Csak éppenséggel azon izgulnék, hogy felér-e Apuci Babó érkeztére, hisz az alpaelképzelésünk az az, hogy bent lesz Ő is a szülésnél.
Szóval ha lehet, akkor én most még nem szeretnék szülni.

Enikő!
Köszönöm a történeted. Tényleg rövid az a 25 cm. A barátnőmet is ezért császározták. A tv-ben pedig láttam egy esetet, amikor hüvelyi úton született egy rövid köldökzsinórral megáldott baba. A kitolási szakasznál mindig visszacsúszott, s amikor szó szerint kihúzták a mamából, elszakadt a köldözsinór. Belegondolva ebbe az esetbe, lehet, hogy jobban jártak volna itt is császárral. Nem lett semmi baja se a mamának, se a babának, de azért az ezzel járó fájdalom nem lehetett semmi.

Zsóci!
A csendességem alapja, aza babanet szervere volt. Még szerdán megírtam a tapasztalatainkat, de nem tudtam elküldeni nektek, csak tegnap (illetve ma éjjel).
Nem semmi, mi vár rád. Alapesetben én is ilyen pörgős vagyok, s mindenki csodálkozni szokott, hogy mi minden belefér az időmbe, de azt hiszem most fárasztana ha így kellene pörögnöm.
Mondjuk az az igazság, hogy most sem nyugszom.
Tegnapelőtt, s tegnap Babó takaróját varrtam (már csak a körülszegése hiányzik), javarészt négykézláb (össze kellett fércelni a rétegeket). Tomim rosszul volt amikor meglátta, milyen tornamutatványokat végzek a takaró fölött.
Ma pedig itthon rámolgatok.
Viszont az elmúlt három éjszaka nagyon jókat aludtam. Csak a forgolódásaimra ébredtem fel egy kicsit, s már szunyáltam is tovább. S elaludni sem volt nehéz.

Nagyon tetszett a babák párbeszéde. Köszönöm.
Jó továbbképzést, s jó készülődést mindenre!


Üdv mindenkinek, s jó hétvégét!

Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!
TimTom, én is azt hittem, hogy már megszültél, hogy nem írtál. Hát akkor még egy kis kitartás! Biztosan szép élmény lesz.
Milyen vitaminról hallottál ami után babás lehet lenni? Én szedek Freechoice-os (Dr fitt) basic napi vitamincsomagot, abban minden vitamin benne van jó nagy dózisban. Aztán szedek egy gyógynövényes kapszulát, ami tonizálja, erősíti a petefészket és a méhet. (FEM)
Tavaly jártam orvoshoz. A férjemnél minden rendben, nálam is, tehát van rendesen peteérésem. A prolactin hormonom kicsit emelkedett, de nagyon minimálisan, mert akinél magas, nekik még mensi-jük sincs, nekem meg teljesen rendszeres.
Most egyébként arra is agykontrollozok, hogy a hipofízisem (ez termeli a prolactint) teljesen egészséges, jól működik.
Tehát tavaly fél évig szedtem clostilbegitet, ami serkenti a peteérést. Igy havonta 2-3-4 petém is érett, de sajnos nem volt eredmény. A doki inszeminációt javasolt, de én még nem akarom. Csináltak petevezető átjárhatósági vizsgálatot is, és jó lett. Most a múltkor olvastam az ellenanyag termelésről, és ha most se jön össze, jövő hónapban elmegyek a dokihoz és kérem, hogy csináljon ilyen vizsgálatot. Hát "röviden" ennyi a történetem.

Eniko,
jo meleg van nálatok, az már kicsit sok is, pár fokot légyszi küldj nekünk!

Zsoci,
jó zsúfolt lesz a jövő heted, küldök majd Neked egy kis plussz energiát hozzá!

Jó hétvégét!!!
Plussz
plussz
 
 


Sziasztok,
tegnap irtam egy jo hosszu levelet, erre eszembe jutott, hogy egett szag van a gep korul mar egy fel napja, ugyhogy ki akartam huzni valami, mire sikerult a szamitogepet kihuznom,...hat nagyon bosszanto tud lenni, mikor ilyen hulyeseg miatt elszall a level. Ugy nez ki leegett a nyomatato, ami raadasul harom egyben, ugyhogy mostmar scannalni se fogok tudni. Szerencsere mar nem volt benne tinta, mert jo draga. Hat ennyit tegnaprol.

Zsoci,
megneztem a papirokat megegyszer, ha jol ertelmezem akkor 28 cm volt, de a doki meg is jegyezte, hogy nagyon rovid volt a koldokzsinor, igy alig tudott koldokvert gyujteni belole (bar nem tudom azzal itt mit csinalnak, mert en nem kertem). Te most dulakent is tevekenykedsz, vagy az csak hobbi?

Timtom,
hat mindket tortenet meglepett, mert en kerdeztem a dokimat, hogy terhesseg alatt mertek e a koldokzsinort, de azt mondta azt nem lehet, ugyhogy nem ertem a baratnodnek honnan tudtak. Nekem nem ezert volt csaszar, de igy utolag meg jo, hogy igy alakult. Az az igazsag, hogy nekem mar ket cm-nel is olyan fajasaim voltak, mint masnak a vegen (gyakorisagat tekintve biztos), lehet a termeszet okosabb es nem akarta kiengedni igy a babat.
Azt ketlem, hogy a ferjed ne erne oda a szulesre, barhol is van az orszagban, mert elso szules leven valoszinu nem lesz meg gyorsan a baba, arrol nem is szolva, hogy az elso jelre valoszinu bemesz a korhazba (mint szinte minden elso szulo), ami utan meg lesz boven varakozas. Ugyhogy emiatt kar aggodnod, ha meg olyan szerencsed van, hogy hamar kibujik ugy meg meg jobb.
Mar nagyon kivancsi vagyok a babara, remelem majd teszel fel gyorsan egy kepet ide is, ha az idod enegdi, es fogadd mindenfele jokivansagaimat elore is!

Plussz,
en egyedul folsavrol tudok, hogy ajanlott elkezdeni szedni mar mikor tervezitek a babat, aztan vegig a terhesseg alatt, ezen kivul C vitamin sose art, de en ketlem barmi vitamin sokat segithet, persze lehet rosszul tudom.
Ez nagyon erdekes, hogy minden rendben nalatok es megse. Miota probalkoztok?
A fotoelohivas engem nagyon erdekelne, ha egyszer hazamegyek majd megmutathatnad, hogy megy a dolog.
Itt a rossz ido egyebkent, ugyhogy remelem a jo atment hozzatok.

Mindjart teszek fel par kepet az allatkertbol, mert szerencsem volt es sikerult par nagyon jot csinalnom.
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


KépKépKépKép

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


hat eleg benan egymas melle rakta a negy kepet, ugyhogy jobbra kell menni, hogy mindet lassatok
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Sziasztok!

Enikő! Szuperek az állatkerti képek és nekem mindegy hogy jobbra-balra, vagy lefelé kell nézni.
Kliens hiányában nem tudok duláskodni, de ez tulajdonképpen főként hobbi (de nagyon jó!!!). A főállásomat nem akarom feladni csak akkor ha találnék tuti megoldást a saját szükségleteink fedezésére és akkor mehetne a dúlaság valami vállalkozással együtt. Ehhez azonban nincs bátorságom és ötletem sem.

Plusszhoz mehetünk együtt fotóelőhívás ügyben, mert engem is nagyon érdekel!!


Timtom! Most már a közeledben van a kispapaTomid? Meggyógyult a nyaka? Sokat gondolok Rátok, drukkolok és minden jót kívánok. Siettetni nem akarlak, de én is nagyon kíváncsi vagyok a manócskátokra.


Plussz!

Nagyon alapos áttekintést adtál nekünk kisnőgyógyászatból. Kívánom, hogy mihamarabb a pozitív eredményről számolhass be!

A felém küldött pozitív energiát a hétre köszönöm szépen, igyekszem kamatoztatni! Ma példul hatalmas adag vasalnivaló vár otthon a felsoroltakon kívűl.

Nem lehet megnézni valahol az interneten a fotóidat? Imádom a képeket - régebben rendszeresen jártam fotókiállításokra.


A továbbképzés nagyon jó volt. Sok volt benne az önismereti rész, szóval küzdöttem magammal rendesen. Ebben a körben annyi pozitív energiát tudunk adni egymásnak. Olyan jó lenne, ha mindenkinek lenne egy ilyen köre, ahol mindig jól érezhetné magát, totálisan kikapcsolhatna a hétköznapokból!!!

Mára ennyi! Tűrjétek az esős napot, kell az elvetett magoknak a víz! És remélem, hogy hétvégére akkor jó idő lesz!!!!!

Elázásmentes napot!

Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Sziasztok!

Hát Babó fütyül a teliholdra és a frontokra. Köszöni szépen, Ő nagyon jól érzi magát odabent. S nincs igaza? Ilyen pocsék időben ki szeretné meglátni a napvilágot. Napvilágot? Nam is látjuk a Napot! Pedig tegnap milyen szép idő volt?
Szerdán újra CTG, ha addig semmi nekiindulás. Remélem nem kell majd befeküdnöm, ha túl leszek a kiírt időponton. Inkább ingázok naponta a kórházhoz a CTG-kre.
Bár minek siettetjük Picurt. Tomim kezdetektől fogva megbeszélte vele, hogy május 5-én kell születnie. S lehet, hogy Ő ehhez tartja magát. Ha igen, nagyon rendes gyerkőc :-). Már most szótfogad.
Én még bírom, s nincs is elegem a pocakból, úgyhogy felőlem maradhat még. Egész jókat tudok most aludni éjszakánként. Végre! De lehet, hogy ez már annak az előjele, hogy energiát gyűjtünk a szüléshez.

Tomim péntek-szombat-i távolléte gyorsan eltelt, s köszöni a nyaka már jól van.

Befejeztem Babó takaróját. Csinálok majd róla képet, s felteszem.

Enikő!
Nagyon jók a képek!
Megkaptuk a jó időt hétvégére, amit nagyon köszönünk, de a rosszat is mostanra.
Most milyen az idő felétek?

Plussz!
Elevitet szedtem én is és a barátnőm is. Én a hatodik hónap tájékán abbahagytam, hogy ne legyen túl nagy Babónk, bár állítólag nem befolyásolja a baba születendő súlyát.

Zsóci!
Csak jó időtök lesz az esküvőre! A barátnőm és a huga is ezen izguknak, mert ők is szombaton tartják a lagzit.
Mit takar az "önismereti rész" pontosan? Teszteket? Gyakorlatokat?

Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Ahogy elnézem a rendszer lenyelt egy pár levelet.

A tegnapi CTG-nk ismét nem mutatott semmi készülődést. Pocak fönnt, s ezerrel mocorog.
Mivel szombaton letelik hivatalosan az időnk, vasárnap kell megjelennem ismételten a kórházban, egy nagyobb vizitre. Méhszáj vizsgálat, Uh, CTG s hasonló finomságok. Elvileg két héttel engedik túlhordani Babót, de egy hét túlhordásnál konzíliumot kér a doki, hogy érdemes-e várni még, vagy inkább a megindítás mellett döntenek. Ezt az egyet nem szeretném. Úgyhogy beszélek Babóval, hogy jó lenne, ha túl is csúszunk a szombaton, akkor is csak egy héttel. Kicsit tartok a vasárnapi vizsgálattól, hisz ilyenkor kellően meg szokták nézni, azaz piszkálni a dokik a méhszájat, hátha attól beindul a folyamat. Hát majd kiderül. Mindenesetre ma a CTG-n segétkező asszisztens jegyezte meg, hogy nem semmi mekkora a pocakom. S amikor mondtam neki, hogy nem csak a pocak, hanem a gyerek is méretes, sajnálkozott, hogy akkor kitartást s erőt kíván a szüléshez, mert nem lesz egyszerű.
Mindenesetre tegnap este pszichésen már nagyon szülni akartam, de semmi.

Íme két művem. Kicsit amorf formában sikerült őket lefényképezni, s kiretusáltam magamat mögülük, de azért a lényeg látszik. Ez két takaró Babónak.
KépKép
A repülős egy játszó takaró a földre (1,0x1,5-es), jó puha, s vastag. A másik egy kis picur, vékonyabb takaró (0,5x0,6-as), amivel a babyhordóban tudjuk majd Babót betakarni.

Üdv: Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Timtom!

Én is úgy emlékeztem, mintha írtam volna még kedden is valamit ide.

A takaró nagyon barátságos, kedves és én is szívesen burkolóznék bele!!!!!!!!

Kitartás Nektek és ügyesek legyetek! Pusz a pocóra:

Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Sziasztok!

szerintem is eltűnt pár levelünk.
Nagyon tetszenek a takarók, főleg a kis szivecskés.

Milyen lett a torta?

üdv,
Plussz
plussz
 
 


Sziasztok,
nekem is tunt el level, nem innen, de inkabb nem is akartam irni egy ideig nehogy igy jarjak, es el se indult a babanet...
Olvastam is az itt eltunt leveleket, legalabbis kettore emlekszem, na mindegy.
Plussz, ha nem csak almodtam a leveled, hat akkor a ket ev az mar tenyleg jo hosszu ido. Mi most csak december ota probalkozunk, de addig fogamzasgatlot hasznaltam, ugyhogy az meg par honapig hatasos lehetett. Mondjuk en mar ebben a honapban tuti voltam a dologban...es megse. Ma olvastam, hogy bizonyos B vitaminok is kellenek teherbeeseskor.
Timtom,
hat remelm minel hamarabb eljon az idotok, nem tudom mekkorara nohet a baba meg, de akkor ezek szerint mar csak egy het aztan valahogy ugyis meglesz. A nagysagat ugyis merlegelik majd hozzad kepest, aztan kiderul mi a legjobb ut mindkettotoknek, en csak azert drukkolok, hogy vagy sima vagy csaszarod legyen ne kelljen mindketton vegigmenned.
Szepek a takarok, nagyon kek mindketto, akkor ez azt jelni fiu lesz? Nekem nincsen ilyesmihez turelmem, meg varni se tudok.
Zsoci, nektek nagyon szep idot hetvegere, itt mar javul, remelm otthon is.
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Sziasztok!

Reggel majd megfagytam az állomáson, annyira fújt a szél. A napsütés maradhat holnapra, a szél köszönöm nem!!! Mindenkinek köszönöm az időjárásbeli intézkedést előre is!

Szülinapon, fodrászaton túl vagyunk már. A tortát este 1/29-től majdnem 11-ig alkottam, de közben még befejeztem teljesen a Bettinának kötött kardigánt is (gombfelvarrás, szálak eltüntetése stb.). Muszáj volt várnom, mert a krémnek hűlni kellett, aztán meg folyton lefolyt a szélen a piskótáról. Ilyen lett:
Kép

Bettina ki van stafirúngozva, akár egy menyasszony, annyi ruhát kapott ajándékba. Szerencsére újabb Barbi baba nem került be a háztartásunkba ez alkalommal!!!

Voltunk a kölcsönzőbe is, ráállították a koszorús ruhát és ma lehet majd elhozni.
Az ovis köszöntést is nagyon élvezte és mindenkinek izlett az alkotásom. Képek róla:

Kép
Kép


Mindenkinek legyen jó a hétvégéje, pihenjetek sokat! Anyukákat sem felejtsétek el köszönteni!
Találtam egy aranyos anyák napi rövidet:

"Az én szívem kis óra,
szeretet a rugója.
Mindig csak azt ketyegi:
Édesanyát szereti!"

Timtomnak kívánok egy gyorsan megszülető anyáknapi gyönyörűséges és egészséges babócát!

Puszi mindenkinek: Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Sziasztok!

Zsóci!
Szép lett a torta, s sok boldogságot a Leányzótoknak!
Holnpra jó időt, s jó bulizást kívánok nektek! CSináljatok Bettináról képeket, biztos királylánynak fogja magát érezni.

Enikő!
Igen, jól sejted, állítólag tényleg tökösünk lesz. Eléggé meglepődnénk, ha mégis lány bújna ki, ugyanis háromszor mondták az Uh-k alapján, hogy valami van a lábai közt.

Köszönjük szépen előre is a drukkot, s a bíztatást. Remélem lassan Babócáról tehetek fel képeket nektek.
Tegnap barátnőztem egy nagyot, s végre jó nagyot sétáltam, bár egy kicsit pórul jártam. A magyar utaknak megfelelően sikerült megtalálnom egy járda-kátyut a jobb bokámmal, úgyhogy majdnem sikerült hasra esnem. Szegény barátnőmre, meg magamra is a szívbajt hoztam ezzel a mutatványommal, de egyben vagyunk, csak a bokám dagadt be egy kicsit.

Puszi mindenkinek és jó hétvégét!

Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

egy lengyel volt kolléganőm múlt héten szült, ma átküldött a babáról egy képet, és nagyon ari kisbabája van (fiú). És ahhoz képest hogy első szülése volt, viszonyag hamar megvolt, este 8-ra értek a kórházba és 11-kor meg is született a kicsi.

Remélem,ezzel a történettelTimtom szívesebben megy szülni, habár nem éreztem, hogy félnél tőle.

Jó hétvégét!
Üdv,
Plussz
plussz
 
 


Sziasztok!
1000 éve nem veszi be a leveleimet4
Timtom! Ezek a takarók gyönyörűek! Nekem mostanában semmi időm bütykölni (üveget festettem), legfeljebb a gyerkőkkel. (Ugyan miért, mikor itthon lógatom a lábam! Kép)
Milyen lenne Aníáknapján szülni? Szerintem szép.

Anyáknapja: Dávid fiamék anyáknapi meghívóján ez áll:

Édesanyám, anyáknapja
Ünnep kis szívemnek,
Hosszú verset még nem tudok
Inkább megölellek.

Plussz! Megtaláltam a vitamin összeállítást, ami növeli mindkét fél termékenységét, emailben szívesen elküldöm!
Zsóci! Nagyon helyes a nő! Jó, hogy a Ti ovitokban engedik a tortát, nálunk a főnéni kitalálta, hogy nem lehet!Kép
Üdv Kép ? Claire
claire
 
 


Claire,

küldtem a profilodban lévő mail címre mail-t.

Erre küldheted a vitamint.

Köszi,
Plussz
plussz
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: