Új privát üzeneted érkezett!

Kép

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Kép

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


A legelső képen meg ketten vannak együtt. De ahogy nézem azt meg le kellene mentenetekKép Inkább felteszem újra.

KépKép
KépKép
geromilo
 
 

 
 

Kép

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Jajj el is felejtettem jó reggelt kívánniKép Tehát ezúton is: Jó reggelt mindenkinek!

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Sziasztok! Zsú tök aranyosak a srácok így együtt. Én is megpróbálok küldeni képet Pannáról, de már az előbb nem sikerült, mert meghaladtam a méretet, vgy valami hasonló. Szép vasárnapot nektek.
borkaborka
 
 


Sziasztok!
Borka mi töltöttünk le a netről programot amivel lehet a képet kicsinyíteni. vmi infranview a neve.
Nem szép a vasárnapomKép Itt volt anyósom, nem alszik Gergő és Milán is le van rekedve.

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Hello! Én pedig megpróbáltam a szerkesztésben változtatni rajta. Sikerül is kisebbíteni, de még így sem jó. szóval nem sikerült, majd még próbálok ügyködni rajta. Annát elvitte anyukám sétálni. Teljes a csönd. Párommal ledőltünk egy kicsit, ő általában amúgy is szokott ebéd után picit szunyálni, már ha teheti. Azelőtt én is szívesen aludtam délután, amolyan igazi nyálcsorgatót. Amióta Anna megszületett elszoktam tőle. Szóval a nyálcsorgató alvás most is menne, de valószínűleg holnap reggel sem kelnék fel. Így félóra múlva inkább felkeltem és írok nektek. Különben úgy érezném magam, mint akit agyonvertek. Ez olyan rossz. talán 10 év múlva megint alhatok délután? Időnként tényleg hiányoznak ezek a dolgok, a megszokott kis kényelem. Furcsa, hogy már én vagyok a gyerek az anyjának, és a lány, akinek a férje udvarolt. Hanem én lettem anya és feleség,és minden olyan más. Hm. Tessék, megint sír egy kicsit a szám széle, pedig szegénykém neked nincs jó vasárnapod. Zsú, anyósod is szolnoki? Milyen idős? Nagyon nehéz kijönni vele? jól emlékszem,hogy te írtad, hogy már csak anyósod van, Mi történt a szüleiddel? Persze, ha nem bántalak meg. SagicaTényleg vannak módszerek szárazság ellen, próbáljatok valamit. Megyek honfoglalózok egyet pihenésképpen.
borkaborka
 
 


Sziasztok!

Épp most jövök a honfoglalóról. Jó kör volt nyertem.
Zsú tündériek a gyerkőceid. Én sajna nem értek a számítógéphez, de a tesóm hátha tud felrakni képet Enikőről.
Sokszor én is visszasírom a kényelmet amikor még csak ketten voltunk, de közbe tudom, hogy a gyermek a legnagyobb csoda az életemben és nem tudnék élni nélküle. Egyre okosabb, szinte beszél hozzám és mondja szeretlek anya. Ha először ki fogja mondani biztos bömbölni fogok örömömben.
Zsú anyósod az a mindenbe beleszólós fajta? Nem lehet rendre utasítani? Vagy nem akarod megbántani hanem inkább tűrsz? A férjeddel nincsennek ebből veszekedések? Én már az első perctől nem hagyom anyósékat a fejemre nőni.Most megjött a barátnőm megyek.Sziasztok
sagica
 
 


Sziasztok!
Apukámmal élünk. De ő nem az a segítő fajta. Bár elég sokat köszönhetek neki. Azt szokta mondani nem ő vállalta a gyerekeket hanem én (mi). Anyukám 3 éve aludt el örökre. Gyógyíthatatlan beteg volt.Kép Anyósom:50 éves. Nem szól bele mindenbe csak?! a gyereknevelésbe. Igen ő is szolnoki, de még dolgozik, meg kertes házuk van és jó nagy a kert azt is gondozni kell. (hál istennek) Így ritkán jön-hetente két hetente egyszer. De nekem ez is sok. Férjemmel nem vitázunk, mert ő az a magába fojtós tipus, meg szerintem nem is akar egyik oldalra sem állni.
Borkaborka! A du.-i alvást miért kellene olyan sokáig kihagyni? Ha anna alszik du. te is alhatsz. Ha meg már olyan nagy lesz, hogy csak ebéd után alszik simán lefekhetsz vele te is(másik szobábanKép).
Sagica! egyetértek veled. Én sem tudnék nélkülük élni! Amikor Milánnal voltam bent a kórházban minden bajom volt, hogy nem láthattam Gergőt. Megőrjítenek minden nap, de este olyan jó gyönyörködni bennük , mikor alszanakKép Egyik édesebb, mint a másik. Láttátok a képen is. Majd elkérem megint a gépet és csinálok rólluk mostani képeket is.
Sziasztok!

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Sziasztok!

Hát nem lehet könnyű az életed.Nektek a babák tervezve voltak, vagy "baleset"volt?
Mi a párommal nem vagyunk házasok,és mindenki azt gondolta, hogy baleset volt, pedig nagyon gondos tervezés és számolás eredménye. Mindent kikalkuláltam mert szerettem volna ha tavasszal születik. Hát be is jött. A héten már hóesés lesz, előre látom a sok latyak és sár miatt még sétálni sem fogunk tudni. A férjed sokat dolgozik? Rajtam nagyon sokat segít mostanában. Neked nem szokott a gyerkőcökre vigyázni?
Borka:Én eddig még nem tudtam elaludni Enikő mellett,mert mire én elalszom ő már fent is van. Félórát alszik általában de max egy órát. Sajna én hétalvó tipus vagyok ez nekem nagyon kevés, ezért úgy vagyok vele, hogy inkább le se fekszem.
Ja a felülést azért kérdeztem , mert az én könyvembe nincs részletezve. Azt írják le, hogy 6 hónapos korától, egy éves korára mit kell elérnie, de nincs hónapokra lebontva. Enikő már próbálkozik de még nem jött rá a titok nyitjára. Kuszni is csak hátrafelé tud.
Jó éjt! Sziasztok
sagica
 
 


Sziasztok!Gergő hormonzavar volt 12 hetes koráig. Nem látták az uh-on és a teszt is negatív lett. Az év augusztusában halt meg Anyu és akkor sem jött meg (gondolom az idegesség), akkor kaptam hormon tablettát, attól 2* megjött és azután semmi és itt valahol jött be a képbe Gergő. Milánnál annyi volt tervben, hogy kis korkülönbséggel legyen tesó. hát lett köztük 20 hónap és 5 nap. Én is mindig tavaszi babát akartamKép Én is az vagyok. (ápr. 30-i) Milán meg a 2. házassági évfordulónk napján született. 11 nap híjján 22 év van köztünkKép Nem vigyáz rájuk a páromKép Na jó ha itthon van és főzök, mosogatok, vagy ilyesmi akkor megpróbál velük ellenni, de ő nem igazán az az apatípus aki a kicsikkel is jól elvan.Kép Igen sajnos sokat dolgozik, de annyi kiadás van, hogy muszály volt bevállalni. Ne is mond a hóesést, latyakot. Két gyerekkel bezárva a 8. emeletenKép Milán is keveseket alszik mostanában. De legalább már nappal csak 2* alszik. Remélem hamarosan összeszoknak és eggyütt alszanak ebéd után és este is. Mászni nem mászik Enikő? Nem baj ha nem csak kérdezem. Én is szeretnék már aludni ebéd utánKép Gergőnél már jó volt, míg terhes voltam Milánnal, mert lefeküdtem vele ebéd után. (inkább szaladt a ház, de a gyerkőcnek is jobb egy kipihent anyuka, mint egy patyolat lakás és ideges, fáradt anya) Ezért is várom már, hogy egyszerre aludjanak.
Sziasztok!Kép

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Sziasztok! Sagica én is a hétalvó típus vagyok, szóval mégha tudnék is Anna mellett napközben aludni, inkább nem teszem, mert valószínűleg többet aludnék, mint ő. Így inkább napközben nem alszom. Különben is Anna egyre kevesebbet alszik. Délelőtt inkább többször 20 perceket, délután pedig a babakocsiban séta alatt. De az utóbbi időben a séta alatt is volt, hogy felébredt, aztán nem tudott visszaaludni, aztán berágott, sírt. Most inkább a ház közelében keringünk, hogy ha kell haza tudjunk menni. Tényleg mondják a hóesést, de engem nem nagyon érdekel. Valószínűleg nagyon fog bosszantani, de szerintem mi akkor is megyünk sétálni. Megőrülnék egész nap a lakásba bezárva. Geromilo, a férjed és közötted van 22 év? Köztünk 14. Nem okozott sose gondot a korkülönbség? Most megyek, sziótok.
borkaborka
 
 


Sziasztok!
Borka félreérthető lettem volna? Milán és én köztem van majdnem 22 évKép A párom és köztem 5 év van. Mostanában Milán is csak bő félórát alszik a kocsiban amit egy velős sírás előz meg és sajna az ébredés után nemsokkal már folytatja is. A latyakos sétákra egyedül a két gyerekkel nem vállalkozom. Még Gergő kezét is fognom kell, meg a kocsit is tolni. Mindezt csúszós, latyakos úton? Inkább nem. Ha csak hideg van akkor ok, de hóban, sárban, latyakban nem. De majd meglátom még.Egy gyerekkel még el lennék, de kettőre figyelni, meg magamat is lábontartani már sok.
Sziasztok!

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Sziasztok!
Borka elfelejtettelek kérdezni, hogy haladtok az almával? Nem volt vele gond?

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Hello. Két gyerekkel persze nehezebb sétálni. Tudom,mert a tejtesónk nővére most volt kétéves, és anyukájuk szintén nem vállalkozik sétákra. Almával minden rendben. Szépen lereszelek egy szeletkét, annak kiskanállal adom a levét. Ma már néhány kanál pürét is kapott. persze almás olyankor mindenünk.Aztán miután befejezzük, 5 perc múlva jön a kaka. De amolyan istenes. Anna a kulagép. Szóval az alma a mi székletünket nem rekeszti, inkább serkenti. Hétvégén próbálom a répát. puszi Ja, akkor félreértettem a 22 évet.
borkaborka
 
 


Szia!
Borka! Én megfőztem a répát aztán szitán áttörtem. Így elég lágy lett. Ha gondolod felöntheted a főzővízzel, vagy egy kis tejcsivel is. De lehet magában is adni. Milánnál csak szelek jönnek az almátólKép Na de a görények is jöhetnének leckét venniKép

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Sziasztok! a répát én is így akarom adni neki. A párom holnapután utazik Hollandiába, de már holnap indul Pestre. Némiképp elszomorít és kedvetlenné tesz, hogy egyedül leszünk. csak jövő hét csütörtökön jön haza. Mennyivel könnyebb a férfiaknak. Irigylem. Beszéltem egy pesti barátnőmmel telefonon. Január 3-án lesz 30 éves, a férje ajándéka, hogy az év első hetét Rómában töltik. Õt is irigylem. Bár mire rászánja magát a gyerekvállalásra, én már túl leszek a kezdeti szakaszon. Ez egy kicsit vígasztal. Már most ősszel úgy gondolta, hogy gyereket gyártanak, de aztán visszatáncolt. Most mégis inkább beiratkozott egy újabb suliba, még utazni akar, színház stb.. Szerintem később még inkább nem fogja elviselni a gyerekét, márha lesz. valahogy szerintem nem fog eszébe jutni, hogy nem baj, ha sír a gyerek, én már utaztam eleget. Mindegy, ő tudja. Anna pityereg, megyek.
borkaborka
 
 


Sziasztok!

Lemerültem mint a laposelem.Sajna mindig vannak ilyen időszakok. Elegem van midenből, Enikő az agyamra megy az állandó nyávogásával. Belefáradtam ebbe az egész monotonitásba. Persze ha kikapcsolódom egy kicsit rögtön másképp fogom gondolni, de most nagyon rosszul érzem magam. Ha csak egy percre otthagyom már raplizik is. Ma hagytam üvölteni, szerencsére hamar álomba sírta magát. Egyébként tud mászni de hátrafelé halad. Általában úgy közelíti meg a célt, hogy forog ide-oda és egyszer csak megvan. Olyankor nagyon tud örülni. Most a párom vigyáz rá én pedig megyek vásárolni, ezzel levezetem a feszültséget. Borka, nem irigyellek egy hét egyedül. Lesz ki segít majd egy kicsit?
Megyek pénzt költeni, amiből egyébként nekünk se sok van. Sziasztok
sagica
 
 


Sziasztok!

Borka! Anyukám 39 éves elmúlt mikor én születtem. Mégsem volt velem semmi gondja. Sztem ez nem korfüggő.
Sagica! Lehet ez a téli idővel is összefüggő "depis" érzés is.Kép Nem hiszem, hogy ez megnyugtat, de én is úgyérzem mostanában, hogy elegem van mindenből. Még enni-inni sincs kedvem. Vásárolni én is szeretek, sőt engem is feltölt egy kicsit. Képzeljétek mióta megvan Milán 2* voltam nélküle bárhol is 15 percnél tovább. Az első a 6 hetes szülésutáni kontroll a második meg nov. 1-én a temető volt.
Sziasztok!

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Sziasztok!

Enikő újabbann 11 után alszik el,mit csináljak vele?Vagy így szokta meg akkor már így marad?Eddig tízkor mindig elaludt, az utóbbi napokban rákapott a 11-12 közti elalvásra. Igaz reggel 9-ig alszik. Már kezdi kapizsgálni , hogyan kell előre felé haladni.Most jön a két lapát foga, az egyik már kint van a másik csak félig. Szerencsére nem szenved vele. Neked nehezen jött Gergő foga?Adhatok már neki bármit enni?Például tészta félék. Fűszeres kaja?pl:milánói makaróni?Anya csinált töltött káposztát de még nem mertem neki adni belőle.
Tök jó lenne ha minden héten kaphatnánk legalább egy nap felmentést a gyereknevelés és a házimunka alól. Nekem az elég is lenne és nem lenne minden ennyire monoton. Bár ma megyek tornázni. Az az egy óra is több a semminél. Sziasztok!
sagica
 
 


Sziasztok!

Sagica! Gergőnél a kibújt fogakat vettük észre, meg azt, hogy ezerrel folyt a nyála, meg rágott mindent. Tehát ő sem kinlódottKép Adhatsz neki, de csak mértékkel. Mint a hozzátápi elején mindig csak egy kicsivel kezdeni aztán minden nap emelni az adagot. Bár Gergő 7 hós volt, mikor megtömte faterom marhapörkölttel, meg krumplivalKép Semmi baja nem lett tőlle hál isten, de azért nem célszerű egyből az új kajcsival jóllakatni, inkább a már megszokott ízekből kevesebbet adj neki és azok után megpróbálhatod neki a káposztát is. Bár ezeket a fűszereskajcsikat egyéves kortól ajánlják bevezetni.
Az alvásra lövésem sincsKép Ha nappal nem engeded annyit aludni? Bár mintha írtad volna, hogy félórákat alszik. Gergő nyolc hónapos korától csak ebéd után aludt 1* 2-3 órát (ma már csak 1-1,5 órát). nappal mikor alszik utóljára? Nem lehetne a nappali alvásokat rendszerezni? Vagy mittudomén 4-5 óra után már nemhagyni aludni? Ezek csak tippekKép
A szabadídővel én is egyetértek! Te legalább tornázni eljutsz. Én sehováKép De sajna nincs is olyan akire szívesen rábíznám a két kölköt (még külön sem) Kép
Na tényleg neked főznek? Nekem miért nem?Kép

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Sziasztok! Már korábban akartam írni, de letiltottak valami karbantartás miatt. Nem tudom most sikerül-e. Geromilo neked van tesód? Márcsak azért, mert visszatérve a korfüggő kismamaságra. Ha egyke vagy anyukád már biztos nagyon akart téged és várt, ha van tesód, akkor meg azért nem volt gond, hogy 39 évesen szült. Gondolom én. De egyébként igazad van, inkább jellemfüggő a dolog. Bár a barátnőm esetében , akkor is tartom magam ahhoz, hogy minél tovább halogatja, annál nehezebb lesz neki. Az alvásról annyit, hogy szerintem Enikő ezt szoka meg. Anna azt szokta meg, hogy este 8 után aludnia kell és ez működik is. Igaz, hogy reggel már korán fent van , van hogy fél6, 6 körül, de ilyenkor még elmagyarázgat a kiságyában. Ma is fél 8 körül vettem ki. Szerintem ha nappal befolyásolni akarod az alvását csak rosszabb lesz. Ha nem engeded aludni, amikor akar, akkor szerintem csak nyűgösebb lesz. Van úgy, hogy Anna is alszik még este 6 körül is egy 20 percet füri előtt, először én is aggódtam, hogy akkor majd nem alszik este. De nem így történt, nyugodtabb a fürinél és az esti lefekvésnél is. Olvastam, hogy babáknál még úgy van , hogyha nappal alszik, éjjel is fog, mert nem éri annyi inger. Felnőtteknél van , hogy alszunk nappal, aztán éjjel nem. Utazásnál is volt már, hogy Anna rengeteget aludt nappal az autóban és aztán úgy aludt éjjel is, mint ahogy szokott. Szóval, lehet hogy jobb az alvást is rájuk hagyni. Alszanak akkor, amikor ők érzik. A párom elutazott. Tök szar, bár a húgom ma itt aludt. Mit gondoltok, menjek el vásárolni?Ha-ha.
borkaborka
 
 


Sziasztok!

Igen én nagyon irigylésre méltó vagyok, mivel hetente általában csak egyszer főzök. A suliból hordjuk az ebédet, meg anyukám főz minden nap, így jut az egész családnak.
Az alvásról annyit, ha nem hagyom aludni akkor csak nyávog és semmi nem jó neki. Ha nem alszik 5 után akkor is csak 10 körül alszik el. Én úgy gondoltam , hogy majd 10 hónapos korában megpróbálom átszokatni a napi egyszeri alvásra. Ma már elhúztam egy kicsit így a délelőtti alvás elmaradt. Már több mint egy órája alszik, az ilyen nagyon ritka nálunk. Anna hogy áll a kajálással?
Borka téged nem kapcsol ki a vásárlás? Egyébként nekem az is vásárlás ha a napi kaját veszem meg. Már az is jó ha az ABC-be elnézelődhetek egy kicsit. Neked nagyon jó babád van ha ilyen sokáig elvan a kiságyba, igaz ez is mint minden szoktatás kérdése. Én nagyon elkapattam, de még mindig van ennél rosszabb is. Az egyik ismerősnek, egyfolytába rázni kell a gyerkőcöt, ja és énekelni , verselni , táncolni vele ahhoz , hogy elmaradjon. A babakocsiba nem lehet beletenni, csak kenguruba tudja kivinni. Mivel rögtön kikapta a kocsiból mikor a bébi elnyeffentette magát.
Mára ennyi sziasztok.
sagica
 
 


Hello! Dehogynem kapcsol ki a vásárlás! Ezért írtam, hogy ha-ha. A tipikus nők körébe tartozunk. Szerintem is jó babám van, tényleg megfogtam az isten lábát vele. Kaja ügyileg: ma próbálom először a répát, kíváncsi leszek. Az almapürét már szépen eszi kiskanálból, egyszer adok neki így szilárdabb kaját, mellette meg persze maradt a szopi. Az utóbbi napokban ötször szopizik egy nap. Főzéssel én is szerencsés vagyok, mert egy héten kétszer-háromszor nem tud hazajönni a párom ebédlni, olyankor nem főzök. Hétvégén anyu főz annyit, hogy két napig elég nekünk is. ha mégis főzni kell, akkor gyorskaját kotyvasztok: főzelék, palacsinta, rizs, párolt hal, sült krumpli, császármorzsa, ilyesmi. A párom már Amsterdamban van, írta hogy éppen hajókirándulásra mennek, aztán Madame Tusseau panoptikumába.Nem biztos, hogy jól írtam, pedig tanultam franciául. Szóval sír a szám széle. Na sziasztok, jók legyetek.
borkaborka
 
 


Sziasztok!
Nem tudtam hamarabb írni, mert megkaptuk a fényképezőgépet kölcsönbe és most lesek minden pillanatot, hogy minél jobb képeket tudjak a két ördögfiókáról csinálni.
Borka! Na milyen a répa? Anyukámnak és apumnak is 2. házassága volt a "mostani". Anyu 1. férjének nem lehetett saját gyermeke. Ez volt az egyik ok amiért külön váltak útjaik. Apumnak van az elsőházasságából egy tőllem 15 évvel idősebb lánya. a barátnőd esetéről nem tudok mit mondani, mindenki úgy időzíti ahogyan akarja. Sztem nekem még korai volt Gergő, de beértem ráKép
Milán a kettőtök babáinak az átlaga, mert ha olyan kedve van elvan az ágyban, ha meg nem akkor semmi szín alatt.
Főzés: Hétköznap mi is hordjuk a kaját, de nekem héétvégén főzni kell(jobban járunk, mint anyósék kosztját enni;-)).
Mi vásárolni hétvégén szoktunk együtt. Ha kenyér, tej ilyesmi kell hétköznap azt a férjem intézi.
Milánt én talán 2* vettem ki a kocsiból. Valahogy mindig olyan mázlim volt, hogy vagy aludt vagy nézelődött.
Sagica! Hogy haladtok az alvással? Milán is megkergültKép Este 10-hajnal 1-ig 10 percenként ki kellvenni az ágyából. Utánna alszik nemtom meddig, mert reggel csak annyi dereng, hogy valamikor az éjjszaka kivettem magammellé.

Ja Borka, ha elválasztani akarod a manócskád nem hozzátáplálni akkor mindig szopi előtt kell adni a már bevált kajcsikat. A védőnőnk ajánlotta a Nestlés Sinlac pépet. Milán csak úgy faljaKép Majd ha sikerült feltenni a képeket, ilyet is teszek fel.
Borka hogy bírod egyedül? Párodnak milyen nélkületek? Annának hiányzik az apu? Az én férjem 6 körül szokott hazajönni, de sajna inkább később. 18.30-tól a két gyerek már lesi a szobaajtót mikor toppan be apaKép Ha megjön, meg mindkettő csak úgy produkálja magátKép Sokszor még a kabát is csak félóra után kerül le rólla, mert meglepik a gyerekek.
Mit szóltok a nagy hóeséshez? Én már most megsavanyodtam a lakásban és hol van még a tavasz?Engem nagyon elkeserít a rengeteg közlekedési baleset. Hogy lehetnek ilyen felelőtlenek felnőtt emberek, hogy havas útra nyárigumival rámennek?KépKép Volt felénk olyan árokbacsúszás is ahol a hátsóülésen 2 kisgyerek is utazott, míg össze nem tört velük a kocsi. Ja és anyuka vezetett. Ha már az anyák is felelőtlenek...Kép ilyenkor örülök, hogy nincs autónk, mert így mi sem kerülhetünk veszélybe, meg mi sem okozhatunk ilyen csúnya baleseteket.
Bocsika ha hosszú lettKép
Sziasztok!

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Sziasztok!
Na mi van veletek? Borka holnap már itthon lesz a párodKép Sagica?
Sziasztok!

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Sziasztok!

Geromilo, szerintem te már fújhatod a kiságyban való alvást. Milánnak már több esze van annál, hogy ott maradjon a kedvedért. Sajna nagyon hamar rájönnek , hogy sokkal jobb anya és apa között, ott sokkal biztonságosabb. Az már nem érdekli őket, hogy nekünk nem valami kényelmes. Néhány éjszaka elég a végleges átszokáshoz. Az időjárás engem is elkeserít, lehet begolyózok mire újra jó idő lesz.
Borkaborka hová tűntél? Vagy nincs időd írni?
Tegnap vettem Enikőnek egy igazi téli sapkát, mert amit örököltünk nem találtam elég vastagnak. Hát döbbenet, 2500Ft egy kis bébisapka egy semmi kis sállal. Tudják, hogy úgyis megvesszük és a babaholmik árai a csillagos égben vannak.Nem is tudom mi lenne ha nem örököltem volna a barátnőmtől rengeteg ruhát, cipőt stb. Így mindig csak egy öltő ruhát veszek boltba amibe az orvoshoz és a ligába hordom.Megyek aludni mert Enikő ma korán elaludt így reggel korán fog kelni. Legalábbis nekem korán 7,30 körül.
Sziasztok
sagica
 
 


Sziasztok!
Sagica! Íme Milán vasgyúró testalkataKépKép
Nem értem ezt miért mondod? Simán alszik az ő ágyában éjjel is és nappal is.
Gyerekholmik ára?Kép Mindig azokról húzzák a bőrt akin már nincs is.

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Sziasztok! Nem volt időm írni, mert mindig csavarogtunk.Nem volt túl jó egyedül, de hamar mentek a napok, és a húgom itt aludt velünk. Apa ma már hazajön, tök jó, szerintem Annának nem tűnt fel a távollét. Majd ma kiderül, milyen képet vág apához. A héten sokat nézelődtünk. karácsonyi kirakatokat. Vettünk egy adventi koszorút és egy adventi naptárat. El kezdtük beszerezni a karácsonyi ajándékokat is. Anyukámnál is voltunk, mert ki tudott venni egy szabadnapot. Megnéztük tegnap az üknagyit is, mert hogy nekünk szerencsére az is van. A gyerekholmik nálunk is drágák, a téli sapi nálunk is 2500 lóvé volt, sál nélkül. A fő kaja még mindig a szopi, csak ismerkedünk az ízekkel. Anna mostanában kétszer cicizik éjjel, nappal pedig négyszer. De azért még mindig nem panaszkodhatom(szegény Zsú), de azért kimerítő ez az éber alvás. A téli idő egyelőre még nem keserített el. Sétálunk így is, igaz a végén már egy kicsit fázom, de sebaj. Tegnap bejelentkeztem kozmetikushoz és egyből tök jó kedvem lett. Megszabadultam a subától a lábamon, hajat mostam, kisminkeltem magam, kilakkoztam a körmeim és elmentünk sétálni, sokkal jobban éreztem magam. Próbáljátok ki, megéri. Puszi
borkaborka
 
 


Sziasztok!

Milánnal már javul a helyzetKép tegnap már éjjfélkor aludt, és csak reggel 8.30-kor kelt! Na a jó oldalát nézve a dolognak: egy darabig még nem lesz kistesóKép Mire Milán elalszik már mi is ki vagyunk dőlve. Gondolom ez növekedési ugrás nálla. kinél 6 hósan kinél későbbKép Most volt 7 hónapos, de ha a kiírt időben jött volna most lenne 6 hós.
A kajálása kész csőd. Nem tudom mit mondanak majd rá tanácsadásonKép Mert ugye már főzeléket, gyümölcsöt, meg husit is kellene enni. a hús még csak-csak, de főzelék és gyümölcs egy nap? csoda ha egyszer eszik egy féladag mást. Bár azt szokták mondani, hogy az ilyen sűrűn szopó babáknak nehezebben megy a hozzátáplálás. Kiváncsi leszek, mikorra érjük meg, h nappal csak szilárdat egyen.
A karácsonyt ne is említsdKép Azt sem tudom kinek mit kellene adniKép Karáccsonyfáról meg csak álmodozok. Gergő mellett már nem lehet biztonságosan elhelyezni.
Borka! Örülök ha a szemöldökköm kiszedem, meg a lábam megkopasztom hetente 1*. Hajszárítóval már 7 hónapja nem találkoztamKép Festeni sem ártana már a hajam. Teszek fel képet elrettentésnekKép A 3 szál hajam milyen csúf márKép Na de van jó is benne: Milán du. büfiztetésnél a vállamon.

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Kép

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Ja és szürkoljatok nekünk holnap Megyünk bölcsis játszócsoportba. Remélem Gergő nem bontja le a bölcsitKép

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Sziasztok!
Képzeljétek: Milán este 22.30-kor már aludt és most reggel 8.10 van és még alszikKép

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Sziasztok!
Na túléltük a bölcsit. Minden éppen maradt. Az volt a dolog egyetlen hátulütője, hogy az öltözőhelyiség kriminálisKép Gergő ugyanúgy mint itthon félrevonult és magában játszottKépKép Milán becsajozottKép Egy 10 hós kiscsajszival vigyorogtak egymásra folyamatosan.
Borka! Megjött a párod? Milyen volt az útja? A csajszika mit szólt apához?

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Sziasztok! A párom megérkezett. Jól érezte magát, készített egy csomó fotót. At mondta Amsterdam a szex és a narkó városa. Mivel hogy annyi a kurva, mint nálunk a járókelő, annyi a szexshop, mint nálunk élelmiszerbolt és ugyebár legális a könnyű kábítószer. A belőtt egyének csakúgy járkálnak a városban. Kedden este megnéztek egy Ajax meccset, ahol állítólag fergeteges hangulat volt, képzelem kb. 50000 szurkoló volt a meccsen. csajszi örült apának, vigyorgott, mint a vadalma. Kaptunk ajándékokat. Anna kész focista lesz mire elkezd járni, Ajax mezben és piros Adidas cipőben. Én is kaptam egy sálat és egy sapkát. Kár, hogy fehér. Ez így már a 3. fehér sálam, a párom persze nem tudja, férfiból van ugyanis. Sebaj, nem mondtam neki, hogy más színt is hozhatott volna. Az utóbbi időben elég problémás az alvásom. Képtelen vagyok ugyanis elaludni. Ma is valamikor fél 1 után sikerült, és minden órábam megnézem az órát. Elegem van. Van hogy felmegyek az emeletre, aztán lejövök, a párom horkol, akkor azért nem bírok aludni, aztán Anna is mocorog. Minden este megiszok egy pohár vörösbort, hogy jobban aludjak, de azt hiszem egy egész üveggel kellene. Szóval kész vagyok ettől. Már utálom az estéket, mert félek az alvástól, pedig végre nyugtom lehetne. Szerintem azért is nem sikerül,mert stresszelek rajta. Na megyek, mert Panna hisztizik.
borkaborka
 
 


Sziasztok!

Geromilo, hogy kell képet feltenni? Nem tudnád részletesen leírni. Sajna én számítógép analfabéta vagyok, és a tesóm sem ért hozzá jobban. Próbáltuk feltenni a keresztelőn készült képet de nem sikerült. Gergő bölcsibe fog járni, és most próbálod szokatni? Nekem Enikő lassan kilenc hónapos és még mindig nem valami jól eszik. Húst csak ritkán adok neki, de a gyümölcsöt imádja. A vajas és sajtos kenyér is bejön , de a főzeléket nem igazán szereti. Ma adtunk neki egy télifagyit, egyedül ette meg. Gondolom mondanom sem kell hogy nézett ki utána a gyerek. Le is fotóztuk.
Borka, miért stresszelsz az alvás miatt? Azért nem tudsz aludni mert félted Annát? Vagy valami más?Légzésfigyelőtök nincs? Én sokszor felébredek éjszaka, hogy megnézzem lélegzik e. Láttátok a Fókuszban a csecsemőhalálról szóló riportot?
Mennem kell mert következik a délutáni alvás ideje.
Sziasztok!
sagica
 
 


Sziasztok!
Sagica!Képet a netre akarsz v a gépre?
Nem lesz bölcsis. Csak ovis szeptembertől. (húúú már így eltelt majdnem 2,5 év, Még Tegnap remegő kézzel fürdettem a kiskádban, holnap meg ovis leszKép) Csak azért vittem őket, hogy ne őrüljenek meg őkis mellettem;-)
Húst jó volna neki adni, mert sok vas van benne. pl.: csirkecomb, máj(ezt csak hetente). Nem muszály főzeléket enni. Levesből répa, krumpli? Sonkát a kenyérhez?
Nagyon édesek, mikor kikenik magukatKép
Borka! A pasik (főként a nős pasik) már csak ilyenekKép De te legalább kaptál valamit. Cuki lehet Anna a mezbenKép
És azt próbáltad már, hogy nem kell görcsösen akarni az alvást? Tudom ez így fura, de talán ha nem e körül forognak a gondolataid, lenyugszol ez is menni fog. Tényleg mostanában Anna nem hisztizik esténként? Ha egyszer egyszer tovább maradsz fennt az sem megoldás? Lehet, hogy a párod elutazása zavart meg? Este fogj meg egy jókis könyvet és kezd el olvasgatni, én ilyenkor olyan jókat tudok aludni, ha könyv van a kezembenKép

Láttam a riportot, de sajna hallgatnom nem sikerültKép Annyit tudok, hogy bagó nuku, meg hason tilos altatni(az én kölkeim csak így alszanak), nem kell beöltöztetni, megfelelő páratartalom kell, nem szűlővel aludni, stb...
Sziasztok!

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Sziasztok! Most tudok írni egy kicsit, mert hétvégén megint anyukámnál voltunk nagyrészt, ugyanis a párom focitornára vitte a gyerekeket szombaton és vasárnap is. Most hétvégén pedig ő rendez Baján focitornát, tehát megint nélkülöznünk kell. Az alvással kapcsolatban nem Anna miatt aggódom. Fura, de valahogy én még nem aggódtam azért, hogy lélegzik-e. Nem is tartom fontosnak a légzésfigyelőt, hallottam már hogy időnként tévesen beriaszt, anyuka meg szívinfarktust kap. Igazából az a probléma, hogy kicsit gyagyás vagyok alvás ügyileg. Megpróbálom érzékeltetni: este van, Annát letettem, kicsit néztem a tévét, megittam a vörösbort, alszik a gyerekem, gyorsan nekem is aludnom kell. Görcsösen akarom az alvást, akkor kell aludnom, amikor a gyerek alszik. Mivel éjjel fel fog ébredni, nem tudom jól érezni magam este egy film mellett, vagy nem tudok hosszasan beszélgetni a férjemmel vagy kényelmesen olvasgatni, mert úgy érezem aludni kell, hogy kipihenjem magam. Így aztán minél jobban akarom, annál inkább nem megy. Ráadásul szeretek egyedül aludni, ami megint egy kicsit a gyagyám: Bármilyen fura is nem tudok a párommal összebújva aludni, amit ő nagyon sajnál. De persze külön hálószobánk azért nincs. Most a nappaliban alszunk a kanapén, az utóbbi időben mindig felmegyek az emeleti hálóba aludni addig amíg először fel nem ébredek. Aztán lejövök a férjem mellé. További gyagyáim: jobb oldalamon tudok csak aludni, a páromnak hátat fordítva, csak csendben tévé, zene nélkül. Szegény párom ennek pont az ellentéte: Mehet a tévé, szólhat a zene, éghet a villany, 2 percen belül képes aludni. Aztán ugyebár nekem kissé gond éjjel a többszöri visszaalvás is, szóval ez a szakaszos alvás, Anna neszeit és hangjait várva kicsit az idegeimre megy. Hát ezért vagyok gyagyás az alvás miatt. Mindenesetre lekopogom az utóbbi két nap tűrhető volt. Anna mostanában a fürinél nem hisztis. Inkább utána, tök jól elvan, 8-kor cicire rakom, elfordul tőle, nem kell neki, akkor leteszem aludni, az se jó , végül elkezd üvölteni, aztán bealszik. Fél óra múlva felébred, akkor eszik. Lehet találgatni, hogy mi baja lehet, nem éhes még, nem akar még aludni az ágyában, túl fáradt, hogy egyen... A lényeg, hogy ha nem kell a cici, nem erőltetem, ha rázendít az ágyában ott hagyom. 20 percnél tovább még sosem bömbölt, utána pedig ha felébred semmi baja. Ez meg az ő gyagyája.De elviselem, mégha időnként nehéz is, mert a napnak csak ebben a 20 percében gyagyás. Inkább minthogy egész nap legyen ilyen. Én nem láttam a csecsemőhalálról a riportot. Ma elkezdtem kitakarítani a lakást, már amolyan nagytakarítás jelleggel. Elővettem az adventi, mikulásos díszeket, kicsit ünnepivé tettük a hangulatot. Némiképp elkeserített, hogy nincsidőm precízen rendbe vágni mindent, ahogyan eddig is. Beosztottam a hét napjait, hogy mikor mit fogok megcsinálni. Lőttek a rendmániámnak!Holnap megint jövök ha lehet. Jók legyetek!
borkaborka
 
 


Sziasztok!

Borka! jól látod a problémádat. Megvan a megoldása is csak akarnod kellene. Ha nem akarsz változtatni nem is fog megváltozni semmi. Ha neked egyedül jó aludni tedd azt. Ha sötét és csend kell csinálj sötétet és csendet. Annát úgyis meghallod, ha fent alszolKép) És próbálj meg lazítani egy kicsit! Vedd tudomásul, hogy megváltozott a babával az életetek. Soha nem lesz már olyan, mint előtte volt. De ettől függetlenül rettentő sok-sok örömöd lesz még a változásban.
Fúú! Bocsi a vége kicsit kioktatósra sikerült. Nem annak szántam.
Sagica?
Sziasztok!

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Nem haragszom, igazad van. Néha kell, hogy kioktassanak.
borkaborka
 
 


Sziasztok!
Megvan Milán első két fogcsücske!!!KépKép

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Sziasztok!
Hová tüntetek?

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Hello, itt vagyok, csak most kapcsoltam be a gépet. Ma nagyjából befejeztem a nagytakarítást. Gratula a fogakhoz, Anna ma többször a hátáról a hasára fordult. Tök jó! Lassan két lábra áll majd. Kedden kapjuk meg a 4 hónapos oltást, sajnos. Már most sajnálom. El kezdtük beszerezni a karácsonyi ajándékokat, na meg kedden jön a Mikulás is. Ma vettünk egy kiló szaloncukrot a Marcipán édességboltban. Isteni finom: tejcsoki, belül pedig lágy vanília és mogyorókrém van. Tényleg mi lehet Sagicával?
borkaborka
 
 


Szia!
De jó neked te már látod a végét. Én még el sem kezdtemKépKép
Gratula Annának!!!

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Hát igen, két gyerkőccel ez is biztos nehéz, mármint a karácsonyi hajtás. Az igazság az, hogy muszáj ezzel foglalkoznom, mert így megint gyorsabban múlik az idő. A délutáni nagy séták alatt szoktam berohangálni a boltokba, miközben Annát kint hagyom a kocsiban aludni. Utálom az egészet, mert nem szeretem kint hagyni. Szokták mondani, hogy miért nem viszem be a boltokba. Azért mert fel van öltöztetve, jól beizzadna, arról nem beszélve, hogy fél órával tovább tartana az egész, mire becipeli az ember a kocsit és aztán ki. Remélem hamar vége lesz ennek a korszaknak. Tulajdonképpen mindig tudom, hogy miért megyek be egy üzletbe, nézelődni ugyanis nincs idő. Szóval mindenkinek ki kell előre találni az ajándékát. Az adventi naptárunkat is megtömtem kis csokikkal és cukrokkal, idén még mi járunk rá, jövőre már talán Anna is. Sagica hiányzol.
borkaborka
 
 


Sziasztok!

Az imént írtam egy kisregényt, de sajna rossz gombot nyomtam meg és minden eltűnt. Most nem kezdem előröl , de holnap jövök és bepótolom. A fenébe pedig olyan sokat írtam holnapra a felét elfelejtem. Holnap talizunk. Sziasztok.
sagica
 
 


Sziasztok!

Mégis visszajöttem. Szóval, a tesóm éjszakás volt, egész nap aludt, este pedig általában már otthon vagyunk begubózva, így nem tudtam jönni.
Borka, te is rendmániás vagy? A nagytakarításból én az ablakkal és a függönnyel vagyok kész, de sajna ha a párom nincs otthon nem tudok haladni, mivel Enikő már megy négykézláb, feláll, sőt van 5 foga, most jön a hatodik. Nagyon hirtelen történtek ezek a változások, borzasztóan akaratos, ami kell neki tűzön-vízen átvág érte. Szerencsére az eséseknél nem sír. Még nagyon bátor. Gondolom majd ha megüti magát és fájni fog neki lejebb ad a tempóból. Vagy nem így van? Geromilo neked már van tapasztalatod etéren. Ti mit vesztek a gyerkőcöknek karácsonyra? Én kinéztem egy Fisher Price játékot. Az árától dobtam egy hátast. Segít neki járni tanulni, és ha már tud menni motorrá alakítható és ráadásul mozgás és hangérzékelős, ahogy a baba közelít hozzá zenél és világít. Szerencsére anya és a tesóm megveszik neki. Anyósom ruhát vesz, a keresztmama meséskönyvet. Én mit vegyek? Van valami jó ötletetek? Nagyon drága a játék, igazi rablás. Már előre félek, hogy mi lesz akkor ha már meg fogja mondani mit szeretne. Láttam egy babakocsit hordozóval 29000 forintért, ennyiért már majdnem igazit veszek.
Geromilo a netre szerettem volna képet feltenni, de már meggondoltam. Mi lenne ha az e-mail címemre elküldenétek a ti e-mail címeteket és küldhetnék nektek képeket, ez így nem ilyen nyilvános. sagica78@citromail.hu E-mail-be egyszerübb a képküldés is. Lassan lepihenek. Jó éjt, bár ti már biztos alusztok. A héten gyakrabban fogok jönni.
Sziasztok
sagica
 
 


Sziasztok!
Sagica! Örülök, hogy újra tudsz jönni! Nem lesz még félelem érzeteKép Gergőnek a mai napig nincsKép A fejében már beépített bukósisak vanKép Gergő is ilyen akaratosKép Járást erőltetni nem szabad. Milán is feláll már! De ülni még nem tud. Gergő legót kap karácsonyra, Milánnak még nem döntöttünk.Nehéz, mert amia Miláné az kell Gergőnek ami meg Gergőé azt nem foghatja meg MilánKépKép Igen nehéz mikor már mondja, mit szeretneKép Ha mindent megvennék amit kérne, már éhen haltunk volnaKép
Sztem nekünk fánk sem lesz, mert nem találtam a lakásban egyetlen olyan helyet sem ahol biztonságosan felállíthatnánkKép Mindent elér Gergő, és nagyon vadóc kölök, félek, hogy magára rántaná.
Borka! Hogy bírod ki, hogy kint hagyod? Én inkább nem is vennék senkinek semmit. Nincs vki akivel mehetnél? Amíg te bent vagy ő kint maradna a manóval.

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Sziasztok! Az én email címem: kimukimalac@freemail.hu Majd én is küldök akkor majd képeket. Mint említettem nem szeretem kint hagyni, de általában rálátok és már villámgyorsan tudok vásárolni. segítségem nincs, az pedig nem megoldás, hogy akkor nem csinálok semmit, nem veszek semmit. egyrészt öröm bemenni egy üzletbe, örülök ha magamnak veszek valamit és még jobban ha másnak. Különben sem akarok túlságosan aggodó anyuka lenni. A karácsonyfa lerántására esetleg megoldás lehetne, ha vödrös fát vennétek, azt vissza lehet vinni a kertészetekbe, és jó nehéz a földdel teli vödör, nehezebb kivitelezni a lerántást. Szerintem nyugodtan állítsatok fát, Gergő nagy fiú már, meg lehet vele biztos beszélni, hogy vigyázni kell. Különben meg, ha mégis lerántja biztos tanul belőle. Ha nem állítasz fát, szomorú leszel és az senkinek nem jó. A srácok is élveznék. Annának még nem tudom, hogy mi veszünk. Szerintem a családtól rengeteg dolgot fog kapni. Anyu már megvette neki a gyerekszőnyeget a szobájába és ma jön hozzá, mint Mikulás. Beöltözni ugyan nem fog, de hozza az ajándékait: egy mikulásos kispárnát és egy könyvet, aminek az a címe: Peti és Panni falun, félretett már egy elemmel működő, nevetgélő hernyót is a kínaiban. Ennek apa fog a legjobban örülni, amikor elhasal benne. Pécsett szoktunk vásárolni a Brendonban, rohadt drága, de szeretem, mert nagyon igényes és klassz dolgai vannak. Lehet, hogy karácsony előtt átmegyünk még autóval. Anna múlt hétvégén majdnem mindennap elutasította este a cicit és üvöltött az ágyában. Volt olyan, hogy evett délután fél ötkor, utána hajnali fél kettőkor. Tegnap kipróbáltam, hogy nem adtam neki anyatejet délután, hanem egy kis sütőtököt. Így este szopizott és üvöltés nélkül elaludt az ágyában. Viszont így evett éjjel egyszer, nappal pedig csak háromszor: reggel nyolckor, fél egykor és este háromnegyed nyolckor. Nem durva ez? Ma kipróbálom, hogy délben etetem, aztán 4-kor. Kíváncsi vagyok így kell este neki a tejcsi? Holnap 4hós oltás, már most féltem. Hétvégén voltunk meccsen. Megnéztük apa csapatát. Nagyon jól fociztak a srácok. Vasárnap eljött a Fradi utánpótlás csapata is , A 94-ben születettek. Megvertük őket kétszer 1:0-ra a selejtezőben és aztán a döntőben is. Szuper volt, így megnyerték a tornát! Nagyon büszke vagyok ! Puszi
borkaborka
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: