Új privát üzeneted érkezett!

Nikie!
Úgy, hogy komoly pszichés problémákat okozhat. Semmi szörnyût nem találok benne. Ha nem érzed jól magad a bõrödben, akkor nem élsz teljes életet. Ennek a lehetõségét kapják meg azok, akiken elvégzik ezt a mûtétet.
Azt pedig szerintem ne is próbáljuk megérteni, hogy mit miért támogat a TB. Biztos mindenben magtalálható a logika. úgy gondolom, a tûzoltás után, majd a másodlagosnak és harmadlagosnak gondolt dolgokat is elõtérbe helyezik.
Ez van. Kép

A kamillatea tényleg nagyon jó! Bár három kávé után, már alig érzem a hatását! Kép

Solya
solya
 
 


Solya!
CSAK pszichés problémákat okozhat, amit írtál. És mit okoz az, amit fenntebb írtam, azok a következmények sokkal súlyosabbak! A doktornõ által felsorolt vizsgálatok hiánya
következtében, ha
-kevés hormon: vetélés, ennek lehetnek súlyos következményei pl. elzáródás
-gyulladások esetén: szintén elzáródás, de hashártyagyulladás is ....,
de még sorolhatnánk, lehet koraszülés, súlyos fejlõdési rendellenességek stb..

NEM egyenrangú a kettõ, én nem értek egyet avval, hogy tökingyen van a milliós(!!!) átszabás! A plasztikázások sem ingyenesek. Szóval a pénzeket át lehetne csoportosítani!
Akkor kérek egy ingyenes tetkót a fenekemre, így érezném teljesen magamKép
A mi esetünkben nem arról van szó, hogy hogy éreznénk magunkat, hanem pont az EGÉSZSÉG-rõl van szó(ha a következményeket figyelembe veszzük)!

Az Álarc címû filmben sem volt ingyenes Cage és Travolta arccseréje, hihiKép Jó film volt,láttad? (Akció, de jóKép)
----------------------------------------------------------
A mai metrót nézted ma? Pont a szexuális felvilágosításról van benne majd 2 oldalon, és pontosan azt írták, amit én is eddigKépKép Azaz manapság ez a fajta felvilágosítás(is) egyenlõ a nullával.
A SOTE igazgatója is írt, és pont azt, amit énKép Hogy az oktatást kellene kiterjeszteni erre is, idézem: "A szexuális életre nevelésnek tantárgyként kellene megjelennie az iskolában."
Ezeket is írta az újság:
- az oktatás nem tudja hová tenni a szexuális ismeretek tanítását.
Nem értem, a biológia kibõvítése kell, nem?
- Már óvodásoknál el kellene kezdeni a felvilágosítás bizonyos formáját.Hiszen már õk is látják a nemek közti különbséget, és nem tudják hová tenniKép
Nagy betûkkel pedig ez van az újságban: "Megdöbbentõ felelõtlenség", hát igen. Mivel képzeljétek el, nagyon meglepett, hogy a szülõk többsége nem akarja, hogy az iskolában legyen ilyen felvillágosítás!Kép Az anyukák felháborodottan tiltakoztak!
Egy pedagógus pedig azt írta, hogy országos szinten kellene tenni valamit! Hát ez az!
A média erejét is írták, hogy a kukkoló sók is negatívan hatnak a gyerekekre!
Akár milyen is lesz a felvilágosítási rendszer az iskolákban, én nem erre fogok alapozni, az biztos, már tudom mit kell, miért, hogyan. Egyre erõsebb bennem, hogy nekem kellett az a bizonyos spontán esemény, mert ellenkezõleg, alig tudnék valamicskét az egészrõl, és ennek az utódaink látnák kárát, ugye..!

Nikie
nikie
 
 


A férfi-átszabáshoz szólnék hozzá: nem azért támogatja a TB, hogy jobb legyen a komfort-érzetük, hanem azért, mert belülrõl õk nõk, ez egy betegség. Õk úgy szoktak fogalmazni, hogy rossz testben élnek. Ez a természet "játéka" velük. Nem úgy mûködik, hogy odamész, hogy nõ szeretnél lenni, majd kapsz egy idõpontot, hanem hosszú évek kálváriája után, pszichológus, pszichiáter, tesztek stb., és, ha egy egész bizottság állapítja meg, hogy az illetõ tényleg nõ, és csak így tudna lelkileg teljes életet élni, akkor fizeti a tb. Ez egy komoly mûtétsorozat nem kevés fájdalommal, õrült mennyiségû hormon-szedés, hobbiból senki nem vállalná. Amúgy a tb kifizeti a plasztikai mûtétet is, ha a korrekció a lelki egészséget szolgálja: pl. extrém elálló fül, vagy mellrák utáni mellplasztika.
Szerintem olyan elenyészõ számú ilyen mûtétet végeznek, hogy nem ez fogja a tb-t tönkretenni.

Nikie!

Azt írod, hogy aki nem tudja, milyen érzés évekig hiába próbálkozni és vágyódni egy babáért, az ne ítélkezzen. Ebben teljesen igazad van, de akkor te is legyél empatikusabb a "mássággal" szemben. Hidd el, a homoszexuálisok, transzvesztiták stb. nem deviánsok, nem poénból csinálják, egyszerûen valami hiba csúszott a gépezetbe. Ha bármi mód van arra, hogy õk is boldogok legyenek, az ne fájjon senkinek!
rjuli
 
 

 
 

Szerintem a másság növekedéséhez az is hozzájárult, hogy a média szinte reklámozza õketKép Engem nem zavarnak, amíg nem akarnak megcsókolni, hihiKép Rengeteg olyan fiatalról hallottam, hogy nem volt pozitív élménye a másik nemmel, "hát kipróbálom a saját nemem", de inkább ne is beszéljünk róla...

Nikie
nikie
 
 


nikie!
Csak pszichés problémákkal együttélni is igen nehéz. A pszichés problémáknak is lehetnek súlyos következményei. Legrosszabb esetben öngyilkosság.
A TB úgy szar, ahogy van. Ezt gondolom az orvostársadalom is aláírja, és mindenki egyetért vele. Nem vagyok olyan okos, hogy tudjam, meddig tart és mennyibe kerül átalakítani. Azt is tudom, hogy amíg nem fûzõdik hozzá igen komoly - esetleg anyagi - érdek, addig állóvízben evezünk.
Én sem írtam, hogy egyenrangú lenne. Azért sem lehet egyenrangúsítani, mert neked ez a fontosabb, másnak pedig az. És számolj! Évente vajon hány emberen végeznek el ilyen mûtétet? Annak a cseppjére sem lenne elég az átcsoportosítás, amirõl beszélsz. És ugye a tetkót nem gondoltad komolyan?!

Nem láttam az Álarcot.

Ravensburgban nincs Metro, még villamos sem. De abból amit írtál, mindkét fél véleményét el tudom fogadni. Kellene, de nincs rá mód. Sajnos.
hidd el, az ovisoknak elég annyi, amennyit tudnak. Ha nem tudnak eleget, kérdeznek!
Az anyai tiltakozásról annyit, hogy nem értem. Nem tartják fontosnak, vagy csak félnek, ha tud róla agyerek, már meg is történt? És mit mond a lányának, mikor elõször megjött a menstruációja?

A kukkoló sók miért hatnának negatívan? Oda nem mehetnek be... Azt hiszem, tól sokat beszélünkmegint, ahelyett, hogy cselekednénk. Jó magyar szokás szerint.

Látod, te is rájöttél, hogy ne ma gyerekeknek kell tantárgyként tanítani a szexualitást, hanem a fiatal anyáknak kell felnyitni a szemét ezen a téren és akkor majd sépen családi körben, nyugodtan megbeszélhetik a méhek és a virágok kapcsolatát...

Bocs, iszonyú fáradt vagyok. De ezt a problémát sem lehet elbagatellizálni! Szerintem a másság felvállalásához járult hozzá a média. Nem a média nyitotta a meleg bárokat. Igaz, hogy legalizálja ezt az érzést, de ne fogjuk csak a médiára. És tényleg vannak dolgok, amikre fogékonyabban kéne reagálni. Addig, míg nem látunk túl a saját problémánkon, nehezen tudjuk megoldani õket. Azt hiszem.


Juli!
Köszi!
Figyelj! Azt nem tudod, hogy ha szülés után zacskóvá változik valakinek a hasa, azt is lehet ingyen?

Solya
solya
 
 


Solya!

Igazából nem tudom, de elképzelhetõ, hogy ha "igazolásod" van arról, hogy ez lelkileg mennyire kicsinál, és nincs erre más gyógymód, akkor igen. Az biztos, hogy nem magánrendelõkben kell érdeklõdni, hanem olyan kórházakban, ahol van plasztikai seb. részleg.

A mássághoz még egy mondat: akármennyi homoszexualitás folyik a médiából, ha valaki eredendõen és belülrõl nem homo, akkor sosem lesz az, csak mert ezt látja. "Legrosszabb" esetben egyszer kipróbálja, de ettõl még mindig nem lesz az. Az viszont simán lehet, hogy elfogadóbb lesz, ha azt érzi, hogy nem is olyan ritka és hozzátartozik az élethez. Aki viszont meleg, annak megnyugvás, hogy nincs egyedül ezzel.
rjuli
 
 


Én a homosexualitást részben betegségnek, de nagyobbrészt õrült divatnak tartom és remélem, hogy egyszer ez is elmúlik, mint minden divat. Sajnos, lehet, hogy hamarabb fog miatta az emberiség elpusztulni.(AIDS). Azzal se értek egyet, hogy valaki nemérzi jól magát a bõrében, mert nem olyan nemû, mint szeretne lenni. Genetikailag meg vann határozva a nemünk: XX a nõ, XY a férfi. Ha valaki "belülrõl" másnak érzi magát, akkor valami kóros impulzust kapott valahonnan, vagy csak egyszerûen hódol a divatnak. Kivétel a nagyon ritka kromoszomális rendellenesség, ahol valamibõl eggyel több van.

Dr. Lázár Erika
Dr. Lázár E
 


Bocs a néhány sajtóhibáért.
Dr Lázár Er
 


Komolyan elszomorít, hogy ezt a fenti hozzászólást egy orvos írtaKép
rjuli
 
 


A depresszióról, skizofréniáról egyéb mentális zavarokról vajon hallott-e már kedves doktornõ?
Ezek sem genetikailag kimutatható dolgok! Mégis léteznek. Sok betegséget kordában lehet tartani gyógyszerekkel, de van olyan is, amit nem. Kõkorszaki hozáálás, hogy valaki azért lesz meleg, mert ezt látta tv-ben v. családban.
Ön semmit nem tud a szexuális vágyról, nemi identitásról?
rjuli
 
 


Még egy dolog: sokszor lehet hallani szakértõktõl, hogy kell valami, ami kiváltja a "másságot", de a hajlam ott van legbelül, ugyanúgy, mint a ráknál, visszérnél, depressziónál stb.
Ha sosem találkozik a kiváltó impulzussal, lehet, hogy rejtve marad, de lássuk be, erre kicsi az esély, sõt lehet, hogy egy örökös hiányérzettel, hekykereséssel telik az illetõ élete. Míg, ha valakiben erre nincs hajlam, az láthat bármennyi homoszexualitást, sosem fog "beizgulni" rá. Épp ellenkezõleg, viszolygást vált ki.
Hányszor lehet hallani melegeket nyilatkozni, hogy már oviban is a lányokkal barátkozott, babázott, anyuci fehérnemûit hordta?
Szóval épp elég szomorú, ha önnek ez a véleménye, de szerintem csak suttogva terjessze, mert ma már ez elég elavult hozzáállás, minden tudományos és lelki háttér figyelembevétele nélkül.
rjuli
 
 


Kedves rjuli!

Majd ha a te gyermeked szívmûtéte fog elmaradni pénzhiány miatt, és nem tudod összekunyerálni a rávalót, mert a TB a drága külföldi mûtétre egy vasat sem ad, itthon meg nem mûthetõ a kölyök, akkor is írd majd le ide, hogy persze támogassák csak más divathóbortjait, meg átoperálását, az én beteg gyermeket á azt a világért sem!

Ez a szívmûtét egy ismerõsömnél aktuális, magasról leszarják a problémát, de átoperálásra vagyonokat költenek. Egy átoperálás árából tudod hány kisgyereken lehetne segíteni?

Ez bántja és bosszantja az embereket!

Az egyik élet és halál kérdése, a másik a /mivel ráharap a média/ sok esetben a feltûnési vágyé.

A Doktornõnek teljes mértékben igaza van!
Ma ugyanis divat homokosnak lenni, divat devinánsnak lenni, mert arra felfigyel a média és megszór egy vagon pénzzel.


Tünde
Névtelen
 


Én is teljesen egyetértek a doktornõvel!
Szerintem csak egy férfi és egy nõ köthet egymással intim kapcsolatot! Természetellenes az egyéb kapcsolat. A férfi és a nõ együtt alkotják az emberiséget; teljesen egyenrangúak, csak más a feladatuk és felelõsségük; biológiai és pszichikai másságuk kiegészíti egymást!
A fiatalokat a média, a környezet, a társaik valóban befolyásolják, éppolyan mint a cigi, drog, ha egyszer belemész nehéz a kilépésKép Ezért KELL pontosan a szexuális felvilágosítás, amirõl írtunk fenntebb! Mindenki tudja, hogy nagyon-nagyon könnyen befolyásolhatóak a gyerekek, sajnos. És ezért sem mindegy, hogy milyen iskolába jár a gyerek. A szülõnek fel kell térképeznie, hogy milyen iskola is az, milyenek körülmények, mik történtek ott manapság, stb... Nem mindegy!

Nikie
nikie
 
 


Doktornõ!
Tünde!

Az orvosok a beteg emberek gyógyítására teszik fel az életüket. Nem segíteni, ellenérzést kelteni nem szép dolog. NEM a homoszexuálisok, deviánsok és egyéb kisebbségek tagjai tehetnek a mai magyar helyzetrõl. És NEM az a kisgyerek, akinek az esetleges mûtétjét a TB nem támogatja. A TB szar. Rendszer szinten kellene a problémát orvosolni! Pl. ha a kórházak kevesebbet hazudnának a zárójelentéseken, csak azért, hogy több pénzhez jussanak, akkor lehet, hogy ténylegesen feltérképezhetõvé válna a biztosítási igény.
A pénzhiány és a drága külföldi mûtét között azért úgy érzem van különbség. A korábban említett operációra úgy tudom, Magyarországon is van lehetõség.
És ne felejtsük el a média szerepét a drága külföldi mûtéteknél sem! A média a közvetítõ szerepében SEGÍT azoknak a - sajnos- rászorulóknak, akiknek több millió forintnyi összeget kell kifizetnie a külföldi beavatkozásért. Mondd el az ismerõsödnek, hogy hívja fel bármelyik médiumot. Szerintem nyitottak lesznek a témára. A média ugyanis az ilyen történetekre is nyitott, nem csak a másságra. De mit tûzzön mûsorra pl. egy kereskedelmi csatorna? Kovács néni ebédje senkit nem izgat. Hosszú távon nem érdekel senkit, hogy szomszédja mikor kettyint! Viszont vannak történetek, amikbõl igenis okulni lehet.
Sokszor amirõl azt hisszük, hogy feltûnési vágy, az ugyanúgy élet-halál kérdése. De ami a közvetlen környezetünkben történik, az mindig fontosabb, jobban megérint, hiszen ismerjük a történet szereplõit.

Remélem sikerül arra szívmûtétre elég pénzt összeszedni! Senkinek nem kívánom, hogy ilyen helyzetbe kerüljön! Szerintem Juli sem azt mondta, hogy beteg gyerekek szívmûtétje helyett kell a mentális problémákat is kezelni!

Solya
solya
 
 


Nikie!
A homoszexualitás a legritkább esetben választás kérdése...
Solya
solya
 
 


Solya!
Szerintem megfelelõ neveléssel mindenféle beállítottság változtatható! És pont ezért kellene már az óvodában, jól írta az újság. A mai gyerekekkel kell kezdeni nem a szülõkkel, mert a szülõknek van egyfajta elgondolásuk, és azt nem tudod megváltoztatni, viszont a gyerekek fogékonyak!
És az elsõ mensire csak annyit mond a szülõ, hogy na ez van havonta és kész, vigyázz, mert mostmár terhes lehetsz. EnnyiKép

Ja, elfelejtettem, hogy Ravensburgban élsz, nálunk a Metró egy újság.
(Az Álarc c.film angol címe: Face/Off)

Julinak is: Szóval neveléssel sokmindent meg lehet változtatni. Mondjuk meglátja a szülõ, hogy a lányokkal játszik inkább a kisfiú, szinte mindig, vagy szoknyát akar, stb..., akkor valamit tenni kell, nem tudom mit, de ha netán egy picurka jelét is látni fogom, vagy a férjem, azonnal cselekszünk és nem ölbe tett kézzel várunkKép

A doktornõnek mi a véleménye a szexuális nevelésrõl, arról, amirõl fentebb írtunk?

Nikie
nikie
 
 


Borzasztó, ha valaki azzal a demagóg szöveggel próbálja a homoszexuálisok, leszbikusok mûtéteit felülbírálni, hogy ezzel elveszik a pénzt az életmentõ szívmûtéttõl! Hasonlóan demagógnak érezném azt is, ha nektek (Nikie és Tünde) azt mondanám, hogy mondjatok le egy bizonyos életszínvonalról, költözzetek egy alacsony nívóra és a különbözetet adjátok oda a homelesseknek, mert azoknak nagyobb szüksége van a pénzetekre...

Igaza van Solyának, hogy a TB-t, a támogatások rendszerét rendszerszinten kell nézni (bocs a szóismétlésért). Lehet dühöngeni, ha a fontos mûtétekre, gyógyszerekre nem jut pénz, de nem hiszem, hogy ezzel más problémáját (ld. férfiasító v. nõiesítõ mûtétek) felülbírálhatjuk, esetleg holmi divatnak minõsíthetjük.

ZSófi
szzsofia
 
 


Nikie!

Attól, hogy babát adsz a lányod és kisautót a fiad kezébe, a szexuális vonzódását nem tudod megváltoztatni. Viszont az erõszakoskodással elültethetsz benne olyan frusztrációkat, amik egy meg nem értõ környezetben sokkal inkább "segítik" a folyamatot.
Sajnálom, hogy olyan körökben forogsz, ahol minden TABU. Én állandóan fiúkkal játszottam! Útáltam a kislányok állandó nyafogását és azt is, hogy megjátsszák magukat, ha egy fiú közeledik. Haver voltam. Most két gyerekem van és nem lettem leszbikus! Igaz, sosem bocsájtom meg Anyunak, hogy nem vett nekem is lábbal hajtható, pedálos kisautót. Olyan kéket!

Alapvetõen bp-i vagyok. Tudom, hogy Metró és metró között mi a különbség. Kép Szerencsére csak pár hónapja lakunk itt. Különben nem kotyognék bele a magyar TB viszonyokba.
solya
 
 


Nikie!

Attól, hogy babát adsz a lányod és kisautót a fiad kezébe, a szexuális vonzódását nem tudod megváltoztatni. Viszont az erõszakoskodással elültethetsz benne olyan frusztrációkat, amik egy meg nem értõ környezetben sokkal inkább "segítik" a folyamatot.
Sajnálom, hogy olyan körökben forogsz, ahol minden TABU. Én állandóan fiúkkal játszottam! Útáltam a kislányok állandó nyafogását és azt is, hogy megjátsszák magukat, ha egy fiú közeledik. Haver voltam. Most két gyerekem van és nem lettem leszbikus! Igaz, sosem bocsájtom meg Anyunak, hogy nem vett nekem is lábbal hajtható, pedálos kisautót. Olyan kéket!

Alapvetõen bp-i vagyok. Tudom, hogy Metró és metró között mi a különbség. Kép Szerencsére csak pár hónapja lakunk itt. Különben nem kotyognék bele a magyar TB viszonyokba.

Solya
solya
 
 


Zsófi!

Ha egyszer nagyon súlyos beteg lenne a gyereked valószínû, te sírnál itt a legjobban együttérzést várva, hogy erre bezzeg nincs pénz, de másra...

Igen, ezért nincs elég pénz életmentõ mûtétekre. Van orvos ismerõsöd? Érdeklõdj tõle és érdekes dolgokat tudhatsz meg.

Más!
Van közöd az életszínvonalamhoz, vagy a Nikiéhez?

Tünde
Névtelen
 


Solya! Épp ez az, hogy semmi sem lenne tabu!
"Ravensburgban nincs Metro, még villamos sem" ezért írtam a metrós dolgot, lehet félreértelmeztelek.
nikie
 
 


Kedves Tünde!

Nincs közöm az életszínvonaladhoz, mint ahogy neked sincs jogod elítélni az átoperálásra várokat!!! (Sajnálom,hogy a fent leírtakból nem ezt olvastad ki.)
Biztosan én is panaszkodnék, ha nem lenne pénz a gyerek mûtétjére, de remélem, hogy ez abban a helyzetben sem jogosítana fel elõítéletekre.

Azt pedig végképp nem értem, hogy miért kell az orvos ismerõseimnél érdeklõdni. Lássam, hogy szar a helyzet? - Látom.

ZSófi
szzsofia
 
 


Nikie!
Vicceltem... Kép- lehet, hogy rosszul sült el? Kép

Tünde!
Ha megnyugodtál, utána olvasd végig Zsófi levelét újra. nem a ti életszínvonalatokról van szó. A gondolkodámódotokról.

Solya
solya
 
 


Mostanság elolvastátok a topik címét? Kép Kép
Névtelen
 


Kedves Névtelen
Ha a TB teljesen rendben lenne, nem kellet volna ezt a topicot létrehozni! Kép Nem lenne probléma a paraszolvencia és nem lyukadtunk volna ki ide!
Bocs
Solya
solya
 
 


Egy helyesbítés még eszembe jutott a dr.nõ hozzászólásához: úgy látszik, diploma ide- diploma oda, összekeveri a transz-szexualitást a transzvesztita ill. homoszexuális életmóddal. Az 1. valóban genetikai, a másik kettõ nem, de attól még "benne" van az emberben.
Régen sem volt kevesebb belõlük, csak internet, mûholdvevõk stb. miatt, no meg a szenzációhajhász mûsorok és újságok miatt többet lehet hallani róluk. De ettõl még nem lesz több, csak talán elfogadottabb. Ami az elmúlt években megváltozott, az csak annyi, hogy több ember meri felvállalni, nem kell egész életeket "fû alatt" leélni.
Azt gondolni, hogy ez választható és divathóbort egyszerûen olyan tudatlanság, ami ellen ugyanannyira nem lehet észérveket felhozni, mintha arról kéne valakit meggyõzni, hogy 1+1 nem = 2-vel.

Az életmentõ mûtéteket idehozni pedig értelmetlen. Az évi 1-2 átalakító-mûtét nem befolyásolja ezeket. Nem érdemes vagdalkozni, átkokat szórni, a tb renszere vitán felül rossz, de nem emiatt.
rjuli
 
 


Lányok
azt hiszem most jöttem rá, hogy miért is lett most ez a példa. Én egy kicsit le vagyok maradva! Most olvastam az origon az RTL-es botrányról.
Solya
solya
 
 


melyikrõl?
Névtelen
 


Szerencsére a demagógok megint lõttek egy öngólt: ha tényleg divat a homokosság, akkor ahogy jön, úgy el is múlik, mint a magas talpú cipõ vagy a Modern Talking. Semmi veszély.
Amúgy a nemi vágyat az agy irányítja, ha valakiben nincs meg a hajlam, az az életben nem fog élvezni egy azonos nemûtõl, akármennyiszer is látja. Az elkpzelhetõ, hogy "nem jut eszébe", hogy az azonos oldalon keresse a párját és évekig hiszi magáról, hogy frigid v. impotens, míg rá nem ébred, hogy mi akadályozta õt a beteljesülésben.
Tényleg nem értem, miért fáj ez nektek. A homoszexuálisok ugyanúgy emberek, dolgoznak, alkotnak, gyógyítanak, zenét szereznek, semmivel sem több az erõszak, bûntény, deviancia köztük, mint a hetero lakosság körében. Mi a gond akkor? Homofóbiásak vagytok?
Õk is élik az életüket, keresik a boldogulásukat, mint ti vagy bárki más.
A kereskedelmi tv-k mûsorszórásáról pedig nem õk tehetnek. Kiváncsi vagyok, mikor kezdõdik el a cigányozás. A BB házban 1,5 van. Nem féltek, hogy majd cigánynak lenni is divat lesz?
Névtelen
 


Solya!
Arról az RTL-es botrányra gondolsz, ami az igazgatóval történt a VV2 miatt? Olvastam én is, hát igen... Nem csoda!

RJuli!
Hogy beszélsz a doktornõvel? Nem értelek.
Ha nem is választható a másfajta életmód, de változtatható!
Ez ugyanúgy igaz a transz izé..mizékre ... a "transzformátorokra", a "transzszibériai vasútra"is, hihiKép
(Bocs ez csak jól jött kiKép)

Nikie
nikie
 
 


Ezen az oldalon( http://www.sulinet.hu/eletestudomany/ar ... 02/02.html ) 1996-os Élet és Tudomány folyóiratátban részletesen írtak a homoszexualitásról!

A lényeg:
A tudományos szakirodalomban az 1990-es évek elejétől egyre több közlemény látott napvilágot, amely a férfi homoszexualitás genetikai eredetére utalt, és úgy gondolták, hogy a feltételezett gén az X kromoszóma hosszú karján lehet. A homoszexualitás génje az ilyen orientációjú férfiak mintegy 80 százalékában megtalálható. Ez lényegében a genetikai hajlamot jelenti a nemi fejlődési zavar kialakulásához. E hajlam azonban csak akkor jut érvényre, vagyis akkor manifesztálódik, ha külső, úgynevezett provokáló tényezők (például a magzatot ért hormonhatás, kamaszkori csábítás stb.) a felszínre hozzák. A nemhez kötött öröklődés egyben a lappangó öröklődés különleges esetét is jelenti, amelynek a lényege az, hogy (1) az anya csak hordozza a homoszexuális hajlamért felelős gént, (2) a nem érintett anyáknak csak a fiúgyermekeikben, azoknak is csak 50 százalékában juthat érvényre a homoszexuális hajlam, és (3) a leányutódok legfeljebb csak lappangva viszik át az ártalmat, de a késõbbiekben a fiaiknak továbbadhatják.

Szóval a normálistól(mostmár mondhatjuk így) eltérő nemi beállítottság: genetikai rendellenesség, hajlam azonban csak akkor jut érvényre, ha külső tényezők is felszínre hozzák. Ami egyet jelent a szexuális nevelés fontosságával, és avval is, hogy a médiának az ilyen témájú híreit, (persze ugyanígya pornográfiát is) korlátoznia kellene!
Ezen felül, azért vannak olyanok is, akik a "divatnak" hódolnak, sajnosKép

(Itt is van még infó: http://www.szentesinfo.hu/uh/temak/sbh.html )

Nikie
nikie
 
 


Bocs, de nem tudom javítani a hülye jeleketKép
nikie
 
 


A vastagon szedett szöveg is az Élet és Tudományból való, vagy ezt Te tetted hozzá? Ugyanis a valóság a genetikai irányultságot jelenti, ami csaknem mindíg felszinre tör, ha hagyják. Ha megpróbálják elnyomni "neveléssel" akkor következnek a súlyos lelki konfliktusok.
A doktornõnek természetesen nincs igaza nem "divat". Rjuli nak teljes mértékben igazat kell adni. És nem okoskodni.
Névtelen
 


Nikie!

Kinek képzeled magad, hogy kioktatsz, kivel hogyan beszélek?
Utoljára gyerekkorormban tolt így le anyám vagy max. egy tanár. Ha a dr.nõnek nem tetszik, majd idejön és szól és egyben reagál is az elsõ hozzászólása óta kapott válaszokra. Amit te idéztél az Élet és tudományból, az lényegében az, amit én írtam: vagyis ott hordozzák a hajlamot, de kell, ami kiváltja. Ezt pedig elkerülni nem lehet. Annyi a különbség, hogy ma nagyobb publicitást kap, de ettõl még régen is megtalálták egymást, csak "mi" nem tudtunk róla. Gondolod, hogy a tornaórán az öltözõben vagy az uszodában nem vette észre magán az illetõ, hogy milyen hatással van rá az azonos nem? Csak ma már azt is tudják, hogy nem kell nyilvános wc-kben bújkálva intézni a dolgot, és hogy nincsenek is olyan kevesen, mint régen gondolták.
A médiát okolni pedig már csak azért sem korrekt, mert nem lehet a tömegtájékoztatásnak csak az általad hasznosnak ítélt oldalait helyesnek tartani. Minden dologból több jut el hozzánk, és így lesz kerek a világ, mert másnak meg más fontos. A szexuális nevelésnek nem az a feladata, hogy elnyomja a hajlamot és boldogtalan, frusztrált embereket neveljen, megváltoztasson egy orientációt, hanem az, hogy mindenki úgy fogadja el a másikat és saját magát, ahogyan az jól érzi magát. Ahogy egy heteroszexuálistól is elvárható, hogy ne legyen erõszakos, ne kényszerítse rá az akaratát a másikra, ugyanennyi várható el a melegektõl is. Sem több, sem kevesebb.
De azt én sem értem, vajon miért zavar titeket, ha valaki a saját neméhez vonzódik? Én pl. egyet sem ismerek személyesen, hiába van belõle olyan sok. Vagy olyan diszkrétek, hogy rá sem jövök. Akkor meg megint mi a gond ezzel?
rjuli
 
 


rjuli! akkor talán az a baj, hogy egyet sem ismersz személyesen. Mert elég megrázó, amikor valaki a testvérérõl
megtudja, hogy az 35 évesen megvilágosodott!
Persze, így utólag már világos, hogy a hajlamot mi hozta felszínre, vagyis mit csináltak rosszul menet közben....
Névtelen
 


rjuli! te irtad h egyet sem ismersz akkor tulkép mire is alapozod a véleményed, mert akkor ez a vélemény nem megalapozott és nem is a sajátod hanem a médiáé és másoké.
#visszaolvastam Nikie hozzzászólását. Ha ez neked kioktatás ne járj a netre. A másik pedig: élj kényszerûségbõl homokosokkal egy viszpnylag zárt közösségben éveken át, de ez utobbit minden pártolo oszlopos tagnak ajánlanám.

fentebbi te is névtelen! öngól? elmúlik a divat? lehet, csak azt nem látjátok be ti pártoló tagok h addigra sok visszafordithatatlan dolog történik.
Te is csak elméleteket gyártasz mint rjuli vagy van közeli tapasztalatod (közvetlen környezet) h bátran véleményt alkothass
Ha jobban megnézed már cigánynak is divat lenni, egyre joban és egyre többen hangsúlyozzák a származásukat és ezzel nincs is baj, De én a te helyedben nem hasonlitanám öket a homokosokhoz, tudod nem ugyanaz a kettõ.

"hetti"
Névtelen
 


Nikie!

Annyit olvastam, hogy melegek is kerültek a VV2-be, és fõmûsoridõben mutattak nem odavaló jeleneteket. Ennyit tudok, nem többet. Meg annyit, hogy az etikai kódexükre hivatkozva elbocsájtások voltak. Amivel valamennyire egyetértek, hiszen vannak írott és íratlan szabályok, melyet egy újságírónak be kell tartani. Ha ezeket felrúgja, keressen más munkahelyet. De a kérdés az, hogy ezek a kirúgások akkor is megtörténtek volna, ha szimpla szexjelenteket és egyéb szexuális irányú beszélgetéseket adnak le? Vagy a másság és a vele szembeni érthetetlen, hirtelen intolerancia okozta. (Hiszen a nézõk szavazták be õket.)Olvastam, hogy mit kérdezett X Y-tól, azt is olvastam, hogy ez a médián keresztül már úgy jutott vissza, hogy ugyanezt egy kisgyerek tette fel az anyjának. Én, bár még csak két éves a lányom, figyelem, hogy milyen mûsort néz meg. És akkor is figyelni fogom, ha nagyobb lesz. Azonban bárhonnan érkezhetnek ilyen kérdések, amikre felkészülni nem biztos, hogy lehet, egy egészséges szexuális kultúrában azonban úgy érzem, megválaszolhatóak.

(A hülye jeleket másolás után ki szoktam törölni, ált.ban a ", ..., : és minden egyéb, nem betût nem ismer fel.)


Névtelen (utolsó)

Ha szereted a tesódat, meg kell, hogy értsd, nem pedig elutasítsd. Valószínûleg éppen elég gondot okozott az önmagában dúló harc, amíg végül kitört. Hidd el, hogy így teljesebb életet tud élni és szeresd, támogasd továbbra is. Fogadjátok el olyannak, amilyen.

Hetti!

Julival ellentétben én ismerek homoszexuálisokat. El sem tudom képzelni, hogy bárki is férfiként tudna rájuk gondolni. És nem hinném, hogy magányosan, a világtól elzárva boldog és kiegyensúlyozott életet tudnának élni. A véleményem tartom.
Ahhoz, hogy az ember véleményt alkosson bármilyen témában, nem elõfeltétel, hogy behatóan ismerje a téma gyakorlati oldalát is.

"élj kényszerûségbõl homokosokkal egy viszpnylag zárt közösségben éveken át, de ez utobbit minden pártolo oszlopos tagnak ajánlanám."

Miért írtad ezt? Te éltél? Ha igen, engem érdekelnének a benyomásaid, tapasztalataid. Ha nem, akkor miért?

Fentebbi névtelen pont a doktornõ és Nikie szavait idézte, miszerint ha a homoszexualitás divat, akkor fog hamar elmúlni. Ezért mondta, hogy öngól.

Solya
solya
 
 


A vastagon szedett is az Élet és Tudományból való!
Mindenkinek megvan a véleménye ezekrõl a dolgokról is, hát nekem is, de én már be is fejezem...

Solya!
A "hülye" jeleket én javítani szoktam, ugyanis, ha nem txt-bõl másolod, akkor lesz az õ,û,stb. olvashatatlan, de javíthatóak, viszont tegnap nem engedett a rendszer, már nem elõszörre. A szerkesztõk viszont kijavították, KÖSZI NEKTEK!

Nikie
nikie
 
 


ÁÁÁÁ!
solya
 
 


"Hetti" !
Miért ne lehetnék elfogadó olyanokkal, akiket személyesen nem ismerek? Attól még lehet saját véleményem róluk. "RJuli!
Hogy beszélsz a doktornõvel? "-ez klasszikus kioktatás, de ehhez pont semmi közöd nincs, megbeszélem ezt én Nikie-vel.Ne te mondd meg, hogy hova járjak, ok?
Ha szidnám õket anélkül, hogy ismerném, az nem elfogadható, de fordítva mi a gond?
Pont azért írtam, hogy egyet sem ismerek, mert ezzel is azt érzem alátámasztva, hogy vagy nincsenek olyan rengetegen, mint ahogyan azt megpróbáljátok beállítani, vagy elég diszkrétek ahhoz, hogy ne derüljön ki. Akkor meg csak az õ magánügyük. Milyen visszafordíthatatlan folyamatokról beszélsz? Az AIDS szempontjából ma már pont nem õk a hunyók, hanem a partnercserélgetõ bi-,ill. heteroszexuálisok, no meg sok országban a vértranszfúzió. Több nem jut eszembe, de légyszíves írd le, h. mire gondoltál.
Kényszerûségbõl együttélni pedig senkivel sem jó, ha meleg, ha nem. Ez még nem jelenti azt, hogy ne élhetnék az átlagos emberek napi életét úgy, hogy lényegében annyi a különbség, hogy este azonos nemûvel bújnak ágyba és más szórakozóhelyekre járnak. Mert a legtöbb meleg nem csapatban él, hanem ugyanúgy élettárssal, mint b.ki más.
Névtelen!
Ha v.ki 35 évesen jön rá, hogy mi kell neki, akkor nem okolható a média vagy a nevelés, hiszen õ már kb. 15 éve felnõtt ember, aki, ha külsõ hatások alapján döntene, már rég váltott volna. Egy gyereket még könnyebb befolyásolni, de ebben a korban már saját döntéseket hozunk.
Engem nem rázna meg, ha a tesómról kiderülne, csak az, ha a férjemrõl derülne ki ilyesmi. Ez azért más.
rjuli
 
 


talán a sietség miatt nem voltam egészen pontos. Nem az én testvéremrõl van szó, hanem a férjemérõl. De az én nemes feladatom volt ezt "beadni " a férjemnek, mivel én voltam a családban az a személy, akit a sógorom elõször kitüntetett a bizalmával. Gondolom, nem azért, mert olyannyira intoleránsnak látszomKép)
Én nagyon sok mindent el tudok fogadni, és nem foglaltam állást egyik oldal mellett sem. Csupán arra kívántam felhívni a figyelmet, hogy addig oly könnyen kötelezzük el magunkat valami mellett vagy ellen, amíg nem vagyunk közvetlenül érintve az ügyben! Ahogy testközelivé válik a dolog, sok mindent átértékel az ember!
(azzal együtt: a homoszexualitás magánügy, mégis sokan igen látványosan élnek így. Attól, hogy elfogadom õt , még nem kell az 5 éves fiam szeme láttára nyalni-falniuk egymást uton-útfélen-én sem teszek ilyesmit nyilvánosan a párommal. És az emberek egy részét éppen ez irritálja, mert EZ vált divattá. A felvállalás nem azt jelenti, tüntetnem kell!)
A férjem egyébként alig fogta akkor fel ezt, majd háborgott magában, de a vége ez lett:õ AKKORIS A TESTVÉREM ÉS SZERETEM ÕT. És ez így van rendjén.
Bocs, hogy kicsit ömlött belõlem, de már kikívánkozott.
a fentebbi névtelen-ugye értitek, miért?
Névtelen
 


Solya, rjuli!
kényszerüségböl együttélés - éveken át a belvárosban egy bérházban laktam, ahol sok üres lakás volt. az önkormányzat ezeket a lakásokat, nyilvánvalo homoszexuálisoknak utalta ki. "a nyilvánvalo" fontos a történet miatt
egy önkorm-i ea. elmondta (aki szintén abban a házban lakott mint mi)h muszáj volt nekik kiutalni a lakásokat, mert ök perrel fenyegetöztek h diszkriminálják öket és azért nem kapják meg. annak ellenére megkapták a lakásokat h sok kisgyerekes rászorulónak az egyetlen lakáshoz jutási lehetöség h. önkormi lakást kapjon. a lakáshelyzetröl talán ti is tisztában vagytok.

amikor beköltöztek a hazba onnantól kezdve megszünt a ház nyugalma. éjjel v nappal volt, neki az teljesen mindegy. buli buli hátán, hangoskodás, kérkedés a másságukkal és a beszédjükröl jobb nem is beszélni. állandoan az udvaron rohangáltak kultur ember számára nem elfogadhato ruházatban és a házban lako kissrácokat molesztálták. már a szülök nem merték egyedül el-leengedni a gyerekeket. persze a felnötteknek is kellették magukat
még tovább sorolhatnám a példákat de nem teszem. asszem ez is érzékelteti eléggé a helyzetet

persze az ott lako emberek hiába fordultak bárkihez (önkormi, police) a megoldás az volt h. akik ott laktunk mi költöztünk el. volt olyan idös házaspár, akik feladták a lakásukat és mivel nem volt pénzük saját lakást vásárolni inkább bevonultak egy szoc otthonba
tehát innentõl kezdve talán mégsem annyira magányügy
és akkor sem magánügy amikor a 6 éves unokaöcsém megkérdezi séta közben h ez a bácsi mért ugy megy mint a lányok? és akkoir sem magánügy amikor két ffiut látsz az utcán csokolozni v amikor az utcán a férjemmel megyünk kéz a kézben és odaszol neki egy pasi h milyen jo s*-ed van. ez gusztustalan
Hetti
Névtelen
 


Hetti!

A mások elõtti nyalás-falás engem kül. nemûeknél is feszélyez, de Hollandiában pl. teljesen bevett, hogy homo párok kézenfogva, csókolózva mászkálnak az utcán. Szerintem ez szokás kérdése. Ott senki nem bámulja meg õket, az életük része.
Ha deviánsan viselkednek, az nemi irányultságtól függetlenül bosszantó, sok házban laknak alkoholoisták, feleség-verõk, stricik, stb. Ráadásul azért ez nem egy mindennapi szituáció, annál sokkal többen fújnak rájuk, mint ahányan ilyen helyzetbe kerülnek, mint Te. Amit én mondok az annyi, hogyha kulturáltan csinálják, akkor magánügy, ha az életvitelük (és nem az orientációjuk!) zavaró, az nem magánügy. Azzal spec. nem értek egyet, hogy miért gond, ha úgy megy, mint a lányok és miért gond, ha egy gyereknek ez feltûnik. Minden korosztálynak el lehet magyarázni az õ szintjén azt, amit ebbõl fel tud fogni anélkül, hogy túl sokat agyalna utána. Ugyanúgy, mint egy amputált végtagot vagy hajléktalant ill. bármi "másságot" is megkérdeznek és mi kénytelenek vagyunk elfogadható magyarázatot adni. Az utánaszólás pedig ugyanúgy zavaró, ha egy melós kiabál utánad az állványról. Ez megint nemtõl független dolog.

Abban az egyben minden ellenzõvel egyet tudok érteni, hogy kérkedni nem kell vele. Minden évben megrendezik a melegek büszkeség-napját vagy v.mi ilyesmit. Na, hát büszkének lenni nincs mire, mert ez nem erény, de bújkálniuk sem kell, mert nem is bûn. Egy "feladatuk" van: úgy élni, hogy másokat ne zavarjanak, de ez nem csak rájuk vonatkozik, hanem mindenkire, fügetlenül attól, hogy milyen nemû a partnere.
rjuli
 
 


Bocs, de ha egy hetero par csokolozik az utcan, azon is igy kiakadtok?
Névtelen
 


"Tudsz olyan jo szulesz -nogyogyasz orvost, aki nem csak a penztarcam utan erdeklodik hanem en is erdeklem ?"
Névtelen
 


Kedves Névtelen!
Ismered a szót: beszélgetés?
Névtelen
 


Solya!
Tényleg nem javították ki a jeleket a szerkesztõk, elnéztem vagy mi.. Tegnap délelõtt még elég kótyagos voltam, nemrég ébredtem a szombati buli miatt Kép hihiKép, na nem baj. A lényeg úgyis, ami a weboldalakon van.
Nikie
nikie
 
 


Visszatérve a témára:
Utolsó hozzászólásom:
A homoszexualitás, mint hajlam nem bûn, a homoszexuális kapcsolat azonban erkölcsileg elfogadhatatlan. Továbbra is tartom, hogy igazi Kép csak 2 különbözõ nemû között marad meg tisztának! És ez a kulcsszó!
Szóval:
A homoszexuális testi kapcsolat valóban bûn(csak a hajlam nem), rátapintottál a lényegre Juli.
Ki így gondolja, ki nem, senkire sem akarom ráerõltetni a véleményem.
A kioktatással kapcsolatban pedig nem én tettem ezt veled, hanem pont Te a doktornõvel. Ajánlom neked olvasd el bal oldalt a moderálási alapelveket. A gúny, irónia megengedett(már én is alkalmaztam), de a sértegetés nem.
Szerintem az egészséges irónia nagyon is jó, vicces. Kép
Persze nemcsak az itteni alapelvekkel összhangban kell véleményt formálni, hanem mindannyiunk miatt is!
nikie
 
 


Kedves Nikie!

Tehat aki homoszexualis, az maradjon maganyos. Remek otlet! Bar szaporodni amugysem szoktak Kép.

Van egy kerdesem hozzad. Neked gondjaid vannak a teherbeesessel, ha jol emlekszem. Lehet, hogy elobbutobb a lombikprogramot is igenybe veszed. Termeszetesen nem kivanom, de elofordulhat. A lombikkezeles egy draga beavatkozas es sokan vannak akik ugy gondoljak, hogy nem erkolcsos, mert beavatkozas a termeszet rendjebe, ha valakinek nem lehet gyereke akkor ne legyen. Vannak akik vallasi, vannak akik mas alapon gondoljak ezt. Az ellenzok kozott sokan vannak, akik azzal is ervelnek, hogy a vilag mar amugyis tulnepesedett, minek erre TB alapon kolteni, miert nem koltik ezt a penzt masra, beteg gyerekek, rakkutatas vagy mas. Neked ez hogy esik/esne?

Amugy a homoszexualitast vallasi alapon utasitod el?
idike
 


Rosszul esikKép, de azért ne hasonlítsd össze a gyermekáldást a homoszexualitással.
nikie
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: