Új privát üzeneted érkezett!

Levente gyönyörû!! Levente, Benedek? Az nem annyira magyaros.., majd gondolkozok! Sok sikert a szüléshez, és egészséget, és kérlek TÚDÓSÍTS! Hogy fiúk lettek-e, vagy lányok, vagy vegyesen, és, hogy mi mellett döntöttetek!

Üdv. Zsanett
Névtelen
 


Sziasztok!! Benedek nem is rossz!
És ha lányok lesznek?? Nevenincs, meg Névtelenke Kép))))
Totálkár vagyok! 32. hétben és nincs nevünk! MIndjárt szülök és sehol semmi ötlet lányra.... Fiú név sokkal több szebb van, mint lány, nem????
Fogasné Emese
Névtelen
 


Emese,
értem, hogy ikrek, de miért kell mindenképpen egybehangzó név a gyerekeknek?
Szerintem sok szép lánynév van. nekem könnyebb volt a választás a lányomnál.

De ha már:
vegyes esetén
Péter - Petra
András - Andrea
Krisztián - Krisztina
Bertalan - Berta

lányok:
Lili és Cili
Míra - Kira
Lara - Léna


fiúk:
Pali és Lali Kép
Áron - Ármin
András - Endre/Andor
Marci - Berci

Na, most hirtelen ennyi. Kép
Sok sikert és na pánikolj!

Solya
solya
 
 

 
 

Emese!

Nyugi!! A nõvéremnek is ikrei vannak, a 35.hétig tudta kihordani...ne idegeskedj!Kép
Még egy kérdés: hogy legyen összecsengõ? Úgy, hogy azonosak a magánhangzók: Levente és Benedek=e e e , vagy úgy, hogy a keresztnevük elsõ betûje cseng össsze, pl. Csnge és Csilla?

Most szopi, de közben majd jártaom az agyam!Kép

Zsanett
Névtelen
 


Dóra és Flóra?

Zsanett
Névtelen
 


Néhány név a Csnge Csilla, és a Dóra Flórához!

Lány:

Erika-Mónika
Anikó-Enikõ
Dorina-Karolina

Lány egyelõre ennyi, még keresgélek majd a könyvben

Fiú:
Tamás-Balázs-András (mindhárom összecseng)
Ákos-Áron
Áron-Nándor
Zalán-Dorián
Dorián-Adrián
Márk-Márton

Na,még gondolkozom!

Pussz: Zsanett
Névtelen
 


Hû, mennyi név Kép
De csak magyar nevek jöhetnek szóba. Szóval Adrián,Márk,Dorián meg ilyenek kizárva. Igazából az se fontos,hogy összecsengjen, csak passzoljanak egymáshoz, ennyi.
Az Anikó-Enikõ egész jó Kép meg a Dóra-Flóra se rossz!
Majd gondolkodom rajta. Férjem elutazott, majd ha hazajön mondom neki Kép Remélem nem kap frászt! Nagyon válogatós....
Emese
Névtelen
 


Emese!
HihiKép
Én kedden szültem, és elõtte vasárnap kérdezte meg a párom, hogy : "na, milyen névre is gondoltál?"

Csak néhány adalék, hogy nehogy jól érezd magadKép :
Szerintem olyan nevet válassz, ami nem egy napon van, mert akkor mindkettõnek lesz egy olyan ünnep, ami csak az övé.../így pl.nem jó az András-Andor, Péter-Pál, Csilla-Noémi/
És keverjük bele még azt is, hogy egymástól távol?Kép
Ráadásul szerintem ma egyre jobb az, ha van egy "nemzetközi" második neve is, mert mire õk felnõnek, egyre több esélyük lesz külföldiekkel dolgozni, érintkezni. Igaza van a férjednek abban, hogy nem tetszik neki a Csilla név, nekem sem!!! És ráadásul Németo.ban voltam én a Silótól kezdve minden. Senki sem szólított a nevemen-nem bírtakKép
Én a kezembe kaptam egy sima naptárt, megnéztem, hogy mikor fog születni a gyerek, és jó távol esõ neveket kerestem a születése napjától. Második névnek pedig az Annát választottam, az legtöbb nyelvben megtalálható.

Még valami: úgy hallottam, hogy az ikrek egy része nem viseli jól, ha egy emberként kezelik õket, és lehet, hogy az összecsengõ név még rátesz erre egy lapáttal. Nem?/pl.Petikati gyere ide/

Jó keresgélést!
CsillaKép
Csilla
 


Sziasztok!

Csilla, igazad van, ami az ikreket illeti, gondolok itt az utolsó bekezdésedre. A nõvérem is direkt úgy választott az ikreinek, hogy ne legyen egybecsengõ, mert az õvéi egypetéjûek, és az is nagyon fontos, hogy hánypetéjûek..

De mindenki maga döntheti el, szóval, itt van még néhány:

Lány:
Zita-Rita
Laura-Paula
Lilla-Kinga
Rita-Csila
Anita-Anikó
Dóra-Nóra (ez húzós..)
Zsuzsi-Zsófi
Mária-Magdolna
Sára-Klára
Beáta-Renáta
Anett-Zsanett
Hajnalka-Tamara
Rebeka-Regina
Névtelen
 


Lilla-Luca
Edina-Diána
Anna-Panna
Anna-Anita
Gréta-Réka
Bettina-Boglárka

Mindjárt írok néhány fiút is!Kép
Névtelen
 


Névtelen,

mért írtad, hogy a Dóra-Nóra húzós? A kétéves lányom neve Nóra és most fog születni a köv. kislány (állítólag) és Dórának szeretnénk hívni. Párom is mindenkitõl kérdezi, hogy nem rossz párosítás-e?
Köszi, ha válaszolsz.

Tina
tkriszta
 
 


Névtelen,

mért írtad, hogy a Dóra-Nóra húzós? A kétéves lányom neve Nóra és most fog születni a köv. kislány (állítólag) és Dórának szeretnénk hívni. Párom is mindenkitõl kérdezi, hogy nem rossz párosítás-e?
Köszi, ha válaszolsz.

Tina
tkriszta
 
 


Tina!

Zsanett vagyok, csak elfelejettem odaírni! Sem a Dórával, sem a Nórával nincs semmi bajom. Pusztán csak arra gondoltam, hogy ha esetle egypetéjûek lesznek a gyerekek, ami megeshet, bár valószínûbb a kétpetéjûség (ikrek 25%-a csak egypetéjû), akkor írtó sok probléma lehet abból, hogy két teljesen egyforma gyermeket még ráadásul majdnem egyforma néven is hívnak. Ráadásul folytom összefogják keverni õket, és ezt még tetézné két egyforma név. Egy teszemazt Annát, meg egy Zsófit könnyebben beazonosítnak, mint egy Nórit, meg egy Dórit, ott még a nevüket is meg kell különböztetni.
Két eltérõ életkorú gyemeknél, akik nem hasonlítanak, és nem osztálytársak...ott nyugodtan!Kép

Zsanett
Névtelen
 


Emese!

Összeírtam néhány magyar eredetû fiú nevet!

Attila, Nándor, Sándor, Kolos, Koppány, Apor, Aba, Károly, Álmos, Árpád, Csanád, Elõd, Ernõ, Kadosa, Sebestyén, Pál.

Összecsengésnek meg Imre-Endre, Ákos-Álmos, Nándor-KárolyKép

Zsanett
Névtelen
 


Zsanett írtó rendes vagy! Köszi! És a többieknek is nagy nagy köszi!!
Beleszerettem a Kadosába és a Koppányba! Kados-Koppány Kép
Na milyen? Szép ugye?? Remélem párocskám is értékelni fogja Kép
Na majd írok, hogy mit mondott. Akkor most a következõ a felállás:
Lánynevek: Anikó- Enikõ
Fiúnevek: Kadosa-Koppány
Vegyes nevek: ???????? Kép
Puszi
Emese
Névtelen
 


Szia Emese!

Találtam néhány igazán szép (szerintem)lánynevet.Igaz, hogy nem összecsengõ, de kereshetsz mellé v-mi más nevet is,ha akarsz:
Bíborka,Villõ,Kincsõ,Boglárka

Ajtony,Szilamér,Csongor,Zsombor

Vegyes nevek: Bíborka-Botond
Csenge-Csongor
Kincsõ-Kolos(vagy Koppány)
Hát egyelõre ennyi...

Sok sikert!

Egy másik Emese
Névtelen
 


Szia Emese!

Találtam néhány igazán szép (szerintem)lánynevet.Igaz, hogy nem összecsengõ, de kereshetsz mellé v-mi más nevet is,ha akarsz:
Bíborka,Villõ,Kincsõ,Boglárka

Ajtony,Szilamér,Csongor,Zsombor

Vegyes nevek: Bíborka-Botond
Csenge-Csongor
Kincsõ-Kolos(vagy Koppány)
Hát egyelõre ennyi...

Sok sikert!

Egy másik Emese
Névtelen
 


Szia Emese!!

Nagyon jól választottál, nekem Zsadány a kisfiam, az is magyar név, de nagyon régi szerelem a Koppány, második kisfiam (ha lesz) elsõ vagy második neveként tuti azt fogja viselni!! Nagyon szép szerintem a Koppány mellett a Kadosa is! És illik egymáshoz a kettõ, meg én is a ritka magyar neveket szeretem..., ja és ismerek egy 2 éves Kadosát is..Kép

A Kincsõ-Koppány vegyes tetszik nekem...Kép

Jártatom az agyamat majd a vegyesen mégKép

Pussz:

Zsanett
Névtelen
 


Megnéztem a két nevet:

Kadosa: Jelentése: tévelygõ, bolyongó, és márc.10.11
Koppány: nagy, erõs, gyõzelmes, magasztos és jún.20.júl.9 okt.8. okt.23

Lehetne a két fiúcska névnapja októberben és márciusban, ami távol lenne a szülinapjuktól, és egymástól is, és nem kéne osztozniuk..Kép

Zsani


Ja, egyébként eszembe jutott egy szép magyar, kicsit elfeledett név: az Ilona
Névtelen
 


Az Anikó, meg az Enikõ is magyar.

Anikó: Az Anna név, erdélyi magyar kicsinyítõs származéka
Enikõ: Vörömarty Mihály alkotta

KépKép
Névtelen
 


Mit szóltok a Borókához?
Névtelen
 


Aranyos.....KépKépKép Magyar eredetû?
Névtelen
 


Szia Emese!

Ha elfogadsz egy tanácsot akkor ne válassz összecsengõ neveket az ikreknek. Nálunk a családban három ikerpár is van. Az elsõ fiú-lány párosnak Adrián és Adrienn a neve. Mindkettõt Adrinak becézték és nem tudták Õket külön odahívni, megszólítani egy jó ideig és a gyerekek is összekeverték a saját nevüket.

A második párosnak Rita és Zita nevet adták és hasonló gondokkal küzködtek. Az eredmény az lett, hogy Rita nevét átiratták Alízra.

A harmadik ikerpár az enyém. Gondosan ügyeltünk a nevekre, távolesõ névnapok, külföldi hangzás stb. Az eredmény: Dorina és Johanna. Nagyon illik rájuk.

Tudom, hogy Te magyar neveket keresel de tényleg nagyon fontos az, hogy mindenhol ki tudják mondani. Pl. a férjem neve Zsolt és Bécsben mindig Soltnak hívják, majd megõrül tõle.

Fiúnevek közül nekem az Áron, Ábel, Domonkos, Benedek tetszik.
Lánynevek közül ami olyan magyaros: Eszter, Emma, Anna,

Jut eszembe barátnõm lányai Emma-Anna, egy év van köztük, a nevekkel semmi probléma nem volt.

Kata
Névtelen
 


Kata, igazad van, a tesóm ikrei miatt kiolvastam az ikrek könyvét, és abban is azt írják, meg néha beleolvsaok itt az ikres topicba is!

DE, szerintem a Kadosa és a Koppány oké, egyik rövid, a másik hosszú, és a magánhangzók sem csengenek össze..Kép

Zsanett
Névtelen
 


Kata, még 1 kérdés: Hány petéjûek a lányok??
Csak kérdeztem, nem fontos, csak érdeklõdöm az ikrek iránt!Kép
Névtelen
 


Zsanett

köszi a választ. Valószínû marad a Dóri név.

Tina
tkriszta
 
 


Én ismerek Dóra-Nórát, még csk nem is ikrek, és utálják.
Ennyi identitás nekik is kell, ha már úgyis mindenbõl hasonlót fognak kapni és csak úg yfognak beszélni róluk, hogy az " ikrek".
Névtelen
 


A tesóm ikreinek Dóra és Zsófia a neve, és szerintem ezzel nincsen baj. Az, meg, hogy mindenbõl egyformát kapjanak, manapság már nem törvényszerû, elkerülhetõ. A csajok már 4 évesek, és mindenki azt kap, amit akar. Legutóbb karácsonykor az egyikük babát kapott ilyen babahordozóval, a másikuk legóvárat.
Az "ikrek" megszólítás meg tényleg minden ikerpárra igaz, leginkább szerintem a környezetben (ovi, bölcsi), szinte elkerülhetetlen.
Névtelen
 


Ja, és az is sokat számít, hogy hány petéjûek. A késõbbiekben a kétpetéjû ikrek egyáltalán nem lesnek egyformák, sima testvéreknek fognak tûnni, lesz bõven külön identitásuk, és senki nem fogja róluk megmondani, hogy ikrek.

Persze minden nevelés kérdése, én a nõvérem (egypetéjû)ikrei és a nõvéreim (kétpetéjû ikrek), -csak, hogy érds, 4-en vagyunk lányok, a két tesóm ikrek, egynek meg ikrei vannak,- tapasztalatait mondtam.

Zsanett
Névtelen
 


Lányok!

Mint "kívülállók" segítenétek nekünk?
Elég furcsa hangzású vezetéknevünk van és nagyon nehezen találok hozzá aranyos keresztnevet.Olyan nevet szeretnénk, ami nem túl gyerekes, de azért lehet becézgetni is és nem annyira tömegnév...
A vezetéknév: Szaszkó

Várom ötleteiteketKép!

Köszike:Dorka
Névtelen
 


Ilyen egy szórakozott kismami....
Azt kifelejtettem, hogy kisfiú lesz a drágaKép Kép Kép
Dorka
Névtelen
 


Dorka!

Nem tudom miért de nekem azonnal a Szaszkó Gergõ ugrott be... Talán kicsit gyerekes a Gergõ, meg tucat név is.. esetleg, de melyik név nem?Kép Akármelyiket válaszotod mindegyikbõl már van, persze kérdés mennyiKép
Vagy még a Róbert.. Vagy valami amiben R betü vagy "keményebb" betü van, mert a vezetéknév nagyon sziszegõs.Kép Sajnos nem igazán tudom milyen nevet keresel. Ritka magyar hangzású, vagy külföldies csengésú, esetleg valami köztes...

puszi
sasha és Gábor

Kép
sasha
 
 


Sasha!

A Róbert nagyon jóKép,lehet becézni is, meg ha nem becézed is jól hangzik.Ez a név már amúgy is megfordult a fejünkben, de aranyos vagy, hogy segítesz benneKép.A Gergõ talán picit gyermekesebb, mert ha késõbbre gondolok egy 40-50 éves korban nem tudom hogyan lenne megelégedve a nevével?(habár addigra megszokná)
A tömegnévre meg azt értettem, hogy vannak nevek amiket az adott évben rengetegen adnak, és az oviba, suliba is a fele osztályt úgy fogják majd hívni...
Pl: mostanában nálunk a Bence tartozik a tömegnevek körében.
Köszönöm, hogy segítesz. Aranyos vagyKép

Dorka
Névtelen
 


Nekem a Szilárd jutott eszembe, Szaszkó Szilárd...KépAlliterál, nem tömegnév, és nem gyerekes..
Névtelen
 


Szia Dorka!

Én még soha nem írtam ebbe a topikba, de most beugrott egy szép név, ami szerintem menne a vezetéknevetekhez, és szerintem nem túl gyakori: DOMINIK. Én is majdnem ezt adtam a fiamnak másfél éve, de végül is Ákos lett.
Jó egészséget, és boldog várandósságot kíván szeretettel:

Zsu
Zsu
 


Szerintem is szép név a Dominik, de az Ákos is! Szaszkó Ákos...Szaszkó Dávid?
Névtelen
 


nem szerencsés a kiejtés szempontjából ha a mgh -t mgh követi.
ezért a Szaszkó Dávid jobb. szerintem

Kl. Jutka
Névtelen
 


Igazad van, nagyon egybefolyik...
Névtelen
 


"Szaszkó Szilárd" BRRR Kép

Gergo helyett Gergely, amit aztan kiskoraban lehet gergozni.
Névtelen
 


De miért névtelenül? Tényleg nem értelek benneteket. Ennyire nemmeritek felvállalni a véleményeteket? Ez egy olyan topic, ahol aztán végképp nem kellene névtelenül, de mindegy.
Akinek inge, ne vegye gatyára.

Dorka,
A Szilárd szerintem sem illik hozzá. Bár szép név, nem jó a sziszegés.
És a K-val kezdõdõ nevek sem jók, és ahogy gondolkodtam, az sem szerencsés, ha a második hang o.

Nesze semmi fogd meg jól! Kép Nevet nem tudok most írni. Kép


Nehéz dokgotok van!
solya
solya
 
 


Sziasztok!

Én sem értem, hogy miért névtelenül!

Emese, hogy vagy?

Dorka!

Megprobálok kigondolni valamit. De milyen nevek tetszenek? Azt már tudjuk, hogy ne legyen tömegnév, és felnõtt korban se legyen ciki. De magyar, vagy milyen? Régiesebb(Sándor, József, László) vagy divatosabb?

Szaszkó Dávid, amit Valaki írt, szerintem jó, a Dávid már nem annyira tömeg név. A Róbert is jó. Szerintem nem jók hozzá az egyszótagos nevek: Zsolt, György, Márk, Pál, túl rövid.

Péter, Bálint, Márton, Milán, Tibor, Dénes, Barna...egyelõre ennyi...nem mondom, hogy ezek mind jók, de lehet válogatniKép

Zsanett
Névtelen
 


Aranyosak vagytok, köszi.Bízom benne sikerül megtalálni hamarosan a nevét a picinekKép
Zsanett:
Valójában nem régiesebb nevet szeretnénk, de nem is annyira modern (kissé külföldi csengésût) nevet szeretnénk.
Solya: remélem eszedbe jut vmi jóKép Kép

Természetesen mindenkinek köszönöm a közremûködését,és bízom benne, jönnek még ötletekKép( hátha jobban megnehezedik a dolgunkKép Kép )


Dorka
Névtelen
 


szerintem a B-betûs nevek a is jók.

Pl. Bálint Benedek

Jutka
Névtelen
 


Néhány tipp:

Dániel
Péter
Róbert---ez már volt, de jó
Mihály ( szebb Misiként)
Márton
most több nem jut eszembe....Kép
Névtelen
 


Én is írtam B-betûsöket, sz.tem is jók!

Zsanett (az elõzõ is)
Névtelen
 


SzaszKÓPÉter
SzaszKÓRÓbert

Solya
solya
 
 


Igazad van,Solya

Arra gondoltam, hogy a külföldi hangzás miatt a Zs, Ly, Gy betûket is kerülni kéne...

Zsani
Névtelen
 


Sziasztok!

Valaki egyszer azt mondta, hogy ha nem tud valaki nevet választani akkor nézze meg a vezetéknév magánhangzóit és a keresztnévben meg fordítva legyen.

pl. Kovács Ákos, vagy ha több van: Kisari Szabina

A Szaszkóra csak a Soma jut eszembe, de ez nem az igazi.

Bár Szaszkó Soma, nem is olyan rossz!

Dorka, az apukának mi a keresztneve?

Kata
Névtelen
 


Kulfoldi csengesu:
Daniel
Norbert
Albert
Krisztian
Felix
Benjamin
Florian
Kristof
Vencel
Vince
Marcell
Patrik
Ruben

Zsuzsi-felsorolason kivul
zsuzsi74
 
 


Megelõztek!Kép

Írni akartam a Norbertet, mivel a Róbert a kóró miatt mégsem nyerõ, és rögtön a Norbi juott eszembe.

Zsanett
Névtelen
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: