Új privát üzeneted érkezett!

Elnézést, úgy látszik, ha beillesztek, akkor nem szereti az õ betûket, de remélem, így is érthetõ. A nagyon ronda szó a "meddõségrõl" akar lenni.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Zsizsa!
1. Csaknem teljesen bizonyos, hogy nem árt.
2. Szerintem nem is használ. Viszont drága.
3. Ha 15 hetesen görcsöket észlel, akkor elõször is UH vizsgálatot kell végezni, majd a méhszájat megnézni. Ha a méhben nincs rendellenesség és a méhszáj zárt, akkor pihenés, görcsoldó (pl. Papaverin, Nospa) esetleg tokolitikum (pl. Huma_salmol, Corinfar, Normodipin) jöhet szóba. De egy csomó minden függ az elõzményektõl is amit nem ismerek, ugy, hogy teljesen autentikusnak csak az 1.-2. pont alatti fogadható el!
dr. Csákány
 


Kedves Doktor úr!

Köszönöm a választ! Mivel már kiváltottam (tényleg drága), akkor beszedem, ha nem árt. UH-n nem voltam (de akkor elmegyek), a méhszájam szerencsére zárt, csak a méhnyak rövidült meg. A doki tapintásra megvizsgálta a babát, és azt mondta, hogy szépen növekszik. Elõzmény egyébként nincsen, eddig minden teljesen rendben volt, a 12. heti UH-n azt mondták, hogy a magzat egészséges, szépen nõ, és a méhlepény is jól fejlõdik. A többi leletem is mind jó volt. Azóta mondjuk átestem egy szörnyû influenzán, amikor rengeteget kellet erõsen fújni az orromat, ez biztos nem tett túl jót.

Mégegyszer köszönöm a gyors választ!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 

 
 

Doktor úr! Olvasgattam ezt a topikot, volt szó ikerterhességi kockázatokról. Errõl jutott eszembe, hogy ha mondjuk valaki (pl én) kimondottan szeretne ikreket, akkor mit lehetne tenni?

Abszolút nem aktuális, csak úgy kiváncsiságból.

mikoo
(27+2)
mikoo
 
 


Gyuri!
ha már így befogtunk tanácsadásra Kép, mondd már meg nekem is, ha tudod, hogy tényleg igaz-e, amit a köldökvérlevételrõl az egyik topikban nekem írtak, hogy "az ossejt mintarol kiderult hogy marhasag, nem mukodik"?

Köszi: Méri
méri
 
 


Köszönöm doktor úr, kérdezhetek még?

Az elözö ciklusomban a 23.napon az orvosom megállapitotta, miután megvizsgált csak manuálisan, hogy megtermékenyült a petesejt. Ilyeneket mondott: felpuhult,megnagyobodott a méh, elkékült a méhszáj. De aztán nem lett pozitiv tesztem. Meg lehet ilyen korán állapítani csak manuálisan? Nem volt UH. A peteérés a 12.napon volt.

A clostybegitt(2x1)+utrogestan(3x1) nekem nem volt elég, mert a vérvételek során alacsony volt a progeszteronom még igy is. Hogy lehetséges, hogy ilyen sok gyógyszerrel is kevés, ezekkel már tökéletesnek kellene lennie, nem? Ahogy irta a doktor ur, hogy a peteérést kell serkenteni, ez megvolt, de akkor miért nem jó minden?

A hömérséklet felrajzolásánál a grafikon ive vagy az számit, hogy elérje a 37 fokot több napig? Errol mindig mast mondanak, hol ezt hol azt.

Köszönöm elöre is és jo munkát kivanok!
Bea
Névtelen
 


Bea!
Azért errõl is tudjál:

Az én orvosom véleménye:
"A progeszteronhiány és a spontán vetélés közötti kapcsolatot egy Amerikába szakadt magyar tudós (Csapó István) igazolta elsõként. Progeszteronnal az egészséges terhesség beágyazódása elõmozdítható, progeszteront közömbösítõ gyógyszer ("abortusztabletta") azonnali vetélést okoz. Ezzel igazolták ismét a Csapó teoriát!!! A progeszteron és a terhesség kapcsolatát legintenzívebben egy másik idegenbe szakadt tudósunk Diczfalusy Egon (Karolinska Institute Stockholm) kutatta. A progeszteron szerepe tehát sokszorosan igazolt."

Tehát igazoltan szeded te is én is, és a többiek is...
És nem elég csak a ciklus 2.felében szedni(Utrogestan), hanem a 12.terhességi hétig!!!

Nikie
nikie
 
 


Köszi Nikie, akkor megnyugodtam. Érdekes, nekem is a dokim azt mondta, hogy majd a 12. hétig kell szedni azt a gyógyszeret.De erröl a bizonyitasrol nem hallottam, és a doktor úr?
Na nem feszegetem tovabb a témát, nem árt, hát szedem.
Bea
Névtelen
 


A Csapó teoria a gyakorlatban sohasem igazolódott, Diczfalusi pedig sohasem írt ilyesmit. Egy magára valamit adó kutató sohanem ír le olyasmit a saját kutatásáról, hogy "sokszorosan igazolt".
Egyébként azt hiszem (ebben nem vagyok biztos), hogy Utrogestán mellett a progeszteron mérés, is csak a progaszteront (amit én termelek) mérjük. Ha ez igy van akkor világos, hogy miért. Ha nem akkor ez egy bizonyíték a progeszteron származék adása ellen. (gondolkodj, esetleg kérdezd meg a "leghozzáértõbbet" kulcsszó: feedback.


Méri! Az õssejt topikban megírtam, hogy "marhaság".
dr. Csákány
 


"A progeszteron szerepe tehát sokszorosan igazolt."
Ez a mondat, éppúgy mint a többi az idézetben az én orvosom véleménye, nem a Diczfalusyé, és nem a Csapóé.
Úgyhogy...
nikie
 
 


Nikie! Az én dokimnak is az a véleménye hogy a progeszteron nagyon fontos, azért a punkció napjától kapok Utrogestant és Progeszteron szurit is.
Nekem is azt mondta a doki, ha poz. lesz a teszt, akkor elmaradhat a szuri, de több Utrogestant fogok kapni.
Szerinte azzal, hogy kapom a szurit is 1-1,5 %-kal több az esélyem, ami nekem elég sok.

Karmen
karmen
 


A biologiában (statisztika!) 1% a véletlen alatt van.
csmgy
dr. Csákány
 


Kedves Csákány Dr! Meg lehet ( a tapasztalatai szerint) elõzni a méhszáj kinyílását, amennyiben egyszer már emiatt koraszülés következett be? ( 25. héten)Az elsõ terhességemnél nem volt ilyen probléma, a második a 6. héten vetéléssel végzõdött, a harmadik koraszüléssel. 2110,5 volt a méhszáj kinyílása ( ezt most biztosan rosszul mondtam, de nem emlékszem a pontos kifejezésre, elnézést)és most teljesen el vagyok keseredve, hogy talán már nem is szülhetek többé.
Elõre is köszönöm, Anikó
meszesné
 


dr.Csakany Gyorgy

Nem birom ki, hogy ne reagaljak....Képsokminden eszembe jutott errol az egy mondatarol...
"A biologiában (statisztika!) 1% a véletlen alatt van"

Mesterseges megtermekenyites altal lettem terhes (35 eves vagyok)7 eve varunk RA!!!
Az eselyem 1% volt...
Mi lett volna, ha nem hiszek abban az 1%-ban?

(mindig olvasgattam a hozzaszolasait...ami most is jelzem nekem nagyon pozitivak)

Udvozlettel:
Monique
Névtelen
 


Ez az 1% nagyon érdekes.
Szerintem minden gyermeket akaró nõ úgy van evvel a kérdéssel, hogyha az orvosunk egy adott gyógyszerrõl(pl.Utrogestan) úgy nyilatkozik, hogy a teherbeesés megnõ vele, akár 1%-al is(illetve 0-tól különbözõ számmal), akkor ide vele, és azonnal akarja mindenkiKép
Engem ezek a statisztikai adatok kicsit mérgesítenek. Épp azért mert bármi elõfordulhat, nincs mindenre szabály, sok a véletlen is, épp ezért nem szabad ezekre hagyatkozni, lásd pl. toxoplazmavizsgálat terhesség elõtt.
Igaz, én is írtam(ill.közvetítettem a dokimtól) pl.az Abortus topicba az 5-7%-os hibaarányt az óvszernél, de csak figyelemhívás céljából, hogy nem elég sokszor egyfajta védekezési mód.

Karmen!
Szerintem is elég sok az a +1-1,5%. Drukkolok nagyon!!!Kép

Nikie
nikie
 
 


Kedves Doktor Úr!

Valóban elég kevés az 1 %. de nekünk (pénteken lesz vérvétel, aki minden kiderül) az összes pénzünk elfogyott, a család se többet segiteni, igy ha csak 1 % is több most az esélyem, akkor én örömmel ragadtam meg, mert ha neg. lesz most, akkor már az is kérdés tudunk-e még lombikot vállalni. Én nem hiszem, hogy fél-1 évnél hamarabb, ami persze már nagyon rossz, mert az orvos szerint fontos, hogy folyamatos legyen, vagyis 3 hónbap szünet után újra el kell kezdeni. Lehet hogy most se sikerült, de legalább tudom, én tényleg mindent megtettem, még az 1 %-t is vállaltam, erre még éppen futotta.

Nikie! Köszi, kezdek elég ideges lenni már.

Karmen
karmen
 


Karmen!
Sok sikert!Drukkolok.
Dr.csákány
 


Doktor úr, kérem válaszoljon a kérdéseimre.
Köszönöm.
Bea
Névtelen
 


"Köszi Nikie, akkor megnyugodtam. Érdekes, nekem is a dokim azt mondta, hogy majd a 12. hétig kell szedni azt a gyógyszeret.De erröl a bizonyitasrol nem hallottam, és a doktor úr?
Na nem feszegetem tovabb a témát, nem árt, hát szedem.
Bea"

Erre kellene válaszolnom? Mit lehet erre válaszolni azok után, hogy leírtam: véleményem szerint a progeszteron szerü szerek a terhesség alatt hatástalanok.
Dr. Csákány
 


Kedves Csákány doktor!

Én a saját bõrömön tapasztaltam, hogy pl. az Utrogestan kapszula igenis segíti a terhességet. Tavaly volt egy vetélésem, ami fenyegetõ vetéléssel kezdõdött, ami hamar be is következett. Jelenleg babát várok, de ez a terhesség is ugyanúgy kezdõdött, mint a másik. Az orvosom most egybõl felírta az Utrogestant, amitõl hamar rendbe jöttem és csodák csodájára megmaradt a babuci. Tudom, hogy gyógyszer nélkül nem sikerült volna. Persze nem az a célom, hogy meggyõzzem Önt (tudom elég nehéz lenne), én csak egy egyszerû példa vagyok, akinek használt.

Laura
Laura (laura2)
 


Elnézést doktor úr, én a pénteki 08.46-ai kérdéseimre szeretnék választ. Igaz ezek között is van az utrogastanról, de a többire kérem válaszoljon. Sokat segitene.
Köszönöm
Bea
Névtelen
 


Doktor úr!
Egy kicsit "off":
A toxémiát angol nyelvterületen hogyan ismerik? Írtam egy amerikában orvosnak tanuló lánynak egy levelet ezzel kapcsolatban, és õ nem tudta, hogy mirõl beszélek. Aztán késõbb azt írta, hogy ezt náluk Eclampsia-nak hívják. A kettõ ugyanaz?
Még valami: lehet, hogy harmadszorra is toxémiás leszek, ha eddig mindkét szülésemnél az voltam?
Köszi!
Csi
csii
 
 


sziasztok!

Egy kérdésem lenne és bocs, hogy névtelenül, de nehéz.

Az orvosomnak eddig magánbetege voltam. Vagyis rajta keresztül jutottam el a kórházába. Eddig, ha a magánrendelõjén kívül találkoztunk, sosem fizettem. Elsõ alkalommal megkérdeztem, mivel tartozom, erre a semmivel volt a válasz. Így, gondoltam, nem kérdezgetek állandóan. De most egy fura helyzet állt elõ. Úgy adódott, hogy rendelési idõn kívül, ügyeleti idejében találkoztunk a kórházban. Mamám szerint ezért fizetni kell, én meg ilyenkor mindig hülyén érzem magam, elõkaptam a zsét és köszönettel odaadtam. A folyosón volt idõm elõször megdöbbenni, amikor kitisztult a tudatom és rájöttem, hogy miért is fizettem? Õ azonban meg sem próbálta visszautasítani a felkínált összeget. Azóta rájöttem, hogy nem vártam volna tõle. Azt hiszem csalódtam benne és nem tudom, mit tegyek. Orvosilag megbízom benne, eddig mindig bejött, amit mondott, de emberileg mit gondoljak?
Szerintetek helyesen tettem, amikor pénzt ajánlottam egy kórházi vizsgálatért, vagy vessek magamra, ha nem tettem volna, most nem lenne ez a dilemma. Vagy ha valaki magánbeteg, az azt is jelenti, hogy mindig fizetni kell? Nagyon naiv vagyok, vagy csak hülye, hogy ezen gondolkodom?

Naiva
Névtelen
 


Szerintem, ha nem a magánrendelõben vagy, akkor nem KELL fizetni, de szokás. Mindenki vagy majdnem mindenki szokott adni, és többnyire el is fogadják, hiszen ebbõl élnek. Legtöbbször a betegnek is egyszerûbb, hogy nem érzi "szívességnek", hogy foglalkoztak vele. Még akkor is így van ez, ha fizetjük a tb-t és jár nekünk a vizsgálat, kezelés, minden. Ez sajnos így alakult ki, neked is egyszerûbb, ha tudod, hogy legközelebb sem fog lepattintani. Mindig nem kell fizetni ezután sem, ez biztos. Amit én nem szeretek, az az, amikor elõször szabadkozik, hogy, nem kell, így meg úgy, de azért csak nyújtja a kezét.
Ha kivételesen egy normális dokiba botlottál, ezen nem kell fennakadni és erkölcsi kérdést csinálni belõle. Az megint más-én hagytam úgy ott orvost-, hogy a terhesgondozáson közölte, hogy mennyi lesz a szülés tarifája (természetesen az állami kórházban). Azt pofátlanságnak tartom, hogy árat mondjon, de hogy a felkínált összeget elfogadja, azzal nincs gond-szerintem.
Névtelen
 


csi!
a nálunk toxémiának nevezett betegség angol nyelterületen: preeclampsia.
Bea!
Ismételd meg a kérdést, mert nem értem mire akarsz választ kapni. Én azt hittem, hogy a válaszom, amit irtam elég.
Dr.Csákány
 


Köszönöm Doktor úr!
És van esélyem arra, hogy harmadszorra is toxémiás legyek?
Csi
csii
 
 


Kedves Doktor Ur!

Ebben a honapban lattunk neki a baba osszehozasanak. Az ovulaciom kb a 12 napon volt. A ciklusom 25-26 napos szokott lenni. Nagyon remenykedem abban, hogy mihamarabb teherbe esem. Ma a ciklusom 17. napjan vagyok, es a huvelyemben gombas fertozest eszlelek, feher turoszeru folyasom kezdodott, viszketek amit ego erzes kiser. Tudom, hogy koraterhessegben gyakoribbak a huvelyi gombas fertozesek, de ez meg biztosan nem annak a tunete. Gondolom en...
Lehet megis annak a jele? A nogyogyaszomhoz csak a jovo het masodik feleben jutok el. Ja es mindehhez egy kellemetlen "feszito" erzes az alhasamban.
Erazmusz mostanaban nem jelentkezik, azert kerdezem Ont.
Koszonom a segitseget.
Barbara
Névtelen
 


Doktor úr!
Ezekre szeretnék választ Öntöl:

Az elözö ciklusomban a 23.napon az orvosom megállapitotta, miután megvizsgált csak manuálisan, hogy megtermékenyült a petesejt. Ilyeneket mondott: felpuhult,megnagyobodott a méh, elkékült a méhszáj. De aztán nem lett pozitiv tesztem. Meg lehet ilyen korán állapítani csak manuálisan? Nem volt UH. A peteérés a 12.napon volt.

A clostybegitt(2x1)+utrogestan(3x1) nekem nem volt elég, mert a vérvételek során alacsony volt a progeszteronom még igy is. Hogy lehetséges, hogy ilyen sok gyógyszerrel is kevés, ezekkel már tökéletesnek kellene lennie, nem? Ahogy irta a doktor ur, hogy a peteérést kell serkenteni, ez megvolt, de akkor miért nem jó minden?

A hömérséklet felrajzolásánál a grafikon ive vagy az számit, hogy elérje a 37 fokot több napig? Errol mindig mast mondanak, hol ezt hol azt.

Köszönöm
Bea
Névtelen
 


csi!
Az esély a toxémiára a terhességek számával elvileg csökken. Mégis növekszik akkor, ha valamilyen alapbetegséggel függ össze: terhességen kivül is van magas vérnyomás, vesebetegség, cukorbaj.
Magasabb a toxémia esélye a harmadik terhességben akkor is, ha a "papa uj", ezesetben ismét elsõ terhességnek minõsül.

Barbara!
Ha ló nincs, szamár is jó... (nem vagyok sértõdõs)
Amit ír egyértelmûen gomb jele. Gomba bármikor jelentkezhet, kenetet kell venni, mikroszkóp, ha pozitív kezelni kell.
IÁÁÁÁÁ
dr. Csákány
 


Gyuri!

Mondtam, ugye, hogy megjárod, ha ilyen készségesen válaszolgatsz, s még el sem titkolod, ki vagy! Kép Most osztogathatod a tanácsokat ingyen ezerrel.

Én is kérdeznék valamit csak úgy pihentetésképp. Kicsit OFF lesz.

Múltkor zsörtölõdtem itthon, hogy kevés a zsozsó, miért nem mentem orvosnak. (Nem becsülöm le a dokik sokszor kemény munkáját, erre példa egy-két fentebbi hozzászólásom, de: másodszorra hívtuk ki a dokinénit a beteg gyerekhez, mindkétszer 3000 Ft-t fizettünk neki azért, hogy megnézze a torkát, felírjon egy-két gyógyszert, meg fél órát hablatyoljon arról, hogy õ milyen elfoglalt. De ez nem tartozik ide, csak az, hogy valszeg igen jól keres adómentesen. Kép)
Szóval, elmeditáltam, hogy ha orvosnak mentem volna, nõgyógyásznak kellett volna lennem, arra igen nagy a kereslet; számos ismerõsöm van, köztük én is Kép, aki örülne, ha a nõgyógyásza nõ lenne. Okok nyilvánvalóak: szeméremérzet, a nõtárstól elvárhatóan nagyobb empátia és empiria.

Szóval a kérdés(ek): miért olyan kevés a nõi nõgyógyász? És miért akar oly sok fiú kapásból nõgyógyász lenni (a gimiben kb. 6 osztálytársam készült orvosnak, ebbõl 5 nõdokinak)? Egyetemen mivel indokolták/indokoltátok ezt a választást? Aztán: hogyan tudják a nõgyógyászok a szakmát elválasztani a magánélettõl? (Ez lehet, hogy hülye kérdésnek tûnik, de én irodalmárként nem tudom nem szakmai szemmel nézni még a tisztán szórakozásból olvasott ponyvát sem.) Lehet a betegre nõként nézni? Vagy ez soha nem történhet meg? Volt már pl. olyan, hogy egy nõorvos öszejött egy páciensével?

Filozofálnál errõl egy kicsit? Biztos többen is kíváncsiak vagyunk rá! Kép


Méri
méri
 
 


Kedves Csákány doktor, az elsö kérdésem lenne nagyon fontos, kérem válaszoljon, hogy olyan korán a kb.23 napon megállapithato e a megtermékenyülés valahogy?
köszönöm
Bea
Névtelen
 


Kedves Doktor Úr!

Nekem az eszembe sem jutott, hogy én (laikusként) szakmailag Ön és a doktornõ között különbséget tegyek! De õ "szakosodott" arra itt a Babaneten, hogy mindenféle bajainkon megpróbáljon segíteni. Nem vagyok rendszeres olvasója a Babanetnek, és csak most láttam, hogy Ön is ad tanácsokat. A topik címe erre nem utalt.
De nagyon köszönöm a segítségét!
Barbara
Névtelen
 


Bea!
A terhesség legkorábban a fogamzástól számított 10-12. napon állapítható meg, ami az utolsó menses idejét figyelem véve (mert a konveció szerint így kell számolni!) a terhesség kb. 24.26. napja. Ekkor lesz pozitív a legérzékenyebb terhességi teszt. Ez még a várható menses elõtti napokban van.
Más módszerrel még ebben a korban nem lehet a terhességet megállapítani, ezért ilyenkor azt szoktam mondani, hogy ez még csak "kémiai" terhesség, elég gyakran követi menses, és a megtermékenyült petesejt "kiürül". A csalódások elkerülése érdekében a "kémiai" terhességet nem tekintem terhességnek, elvileg lehet "laborhiba is". Ultrahanggal a terhesség a várt mensen után 4-5 nappal válik láthatóvá, ekkor még csak a petezsák ("üresen), majd kb egy hét múlva lesz látható a magzat. A magzati szívmûködés az utolsó mensest követõen kb 40 nappal már látható.

Barbara!
Picit sem haragszom, csak hülyéskedtem.

Méri!
Ha nem akarnék válaszolni megtehetném.

Korábban talán igaz volt, hogy a nõgyógyászok keresik a legtöbbet, ma már azt hiszem ez nem így van. De éhen ma se hallnak..
Féfitúlsúlyu társadalmunkban a féjtõl várják el, hogy fenntartsa a családot, õ keressen többet, talán ezért megy sok férfi nõgyógyásznak, de szerintem a nõk is nagyon jók. Igen sok nõi kollégámat jobban becsülöm, mint nem egy férfit. Egyrészt igaz az, hogy egy nõ szívesebben megy nõi nõorvoshoz a szemérem miatt, másrészt sokan azért nem mennek nõhöz, mert a vetélytárs ott ne kutakodjon! Valamint az, hogy "ott" egy férfi matat az természetes, az, hogy egy nõ az nem! A fejlett országokban a nõgyógyászok kb. fele nõ.

Saját történetrõl természetesen nem beszélek, de a történelmi tapaszatalatok szerint a hímnemû nõgyógyász is férfi. Szerintem a nõgyógyász mindíg vegye figyelembe azt, hogy páciense nõ (nézzen rá nõként is!), mert így tudja hatásosabban gyógyítani.
Dr. Csákány
 


Most volt a 3. lombikom, ma tudtam meg nem sikerült.

A punkció során amugy megsérült egy ér, a dokinak mondtam nagyon fáj a hasam, de mivel az egész napos megfigyelés során nem rosszabodott az állapotom, igy hazaengedtek, azzal, hogy ha rosszabbodna sürgösen menjek be a klinikára.
(tisztességes volt az orvos mert folyton hivott mi van velem). Este nagyon rosszul lettem, mentövel bevittek, addigra az orvos elmondta az ottani ügyeletes dokinak mi történt, UH megállapitották még mindig tart a vérzés, a hasüregbe távozott. Gyorsan a mütöben találtam magam, elmondhatom az klinikán is az összes orvos nagyon figyelmes volt velem, odafigyeltek rám. Amikor hazamehettem, ugy éreztem, mégis csak kell adnom ennek az ügyeletes orvosnak pénzt, bár nem voltam a maszek betege, de nagyon alaposan ellátott. Mivel nem találtam, a portán szóltam, hogy keresem, ott a telefonhoz hivták, amikor mondtam neki, hogy el szeretnék köszönni, mondta azonnal ott lesz. Természetesnek vette hogy nyujtottam a boritékot, szerintem igenis elvárta. Ugy tudom emelték az orvosok, ápolok fizetését már, de nem hiszem, hogy ne várnák el. Szerintem is a sláger a nögyógyász, ahogy elnézem a maszek orvosomat, nekem pl. sose adott még számlát, és a rendelöben ott ülünk kb. 20-30an, hetente 2x rendel + szülések, mütétek, nem tudom melyik orvosnak jutna még ennyi.

Én is szivesebben megyek férfi nögyógyászhoz. Valahogy idegenkedek attól, hogy egy nö nyulkáljon bennem.

Karmen
karmen
 


Karmen!

Nekem mindegy milyen nemû a doki, csak jól kijöjjek vele, nálam csak ez számít(persze értse a dolgát).
A számlaadás tényleg érdekes, már én is gondolkodtam rajta, hogy nincsen. Pedig ugyanolyan szolgáltatás, mint pl. az autó szerelése garanciávalKép Jó, amúgy nem fontos számlát adni, nem is érdekel ez a része, csak legyen babaKép Nem?
Mi már mindenre képesek vagyunkKép

Nikie
nikie
 
 


Hmmmm ehhez hozzaszolnekKép
mar elnezest, de miert turkaltok ennyien a nogyogyaszok zsebebe????? ugyis elmegyunk a maganrendelobe...ugyis odaadjuk azt a halapenzt....ugyis elfogadja...
Es nem ez az egyetlen szakma...nem ertemKép
mindenkinek nyitva van/volt a kapu, hogy nogyogyasz legyen...hajra!

Monique(aki nem nogyogyaszKép))
Névtelen
 


Monique! Én azért fizetek, akkor is ha nem maszek orvosom, mert nem tudhatom hogy mikor kerülök megint a kezei közé és szeretném ha a legalaposabban látna el.

Amugy, szerintem igenis felháborito, hogy adni kell, mert tényleg nagy rajtuk a felelöség, de senki se kényszerit valakit, hogy orvos legyen. Aki annak tanul v. hivatástudatból tegye( nekem is ez volt az álom) vagy ne panaszkodjon. Nekem mindig a pedagogus jut eszembe, aki ha tanitja a gyermeket, el kellene várja hogy fizessek neki, mert nincsenek megbecsülve? Igen, fizetni fogok az orvosnak, de azért mert félek minden kezeléstöl, az orvosoktól és úgy érzem, azt tapasztalom, ha nem fizetek akkor a legtöbb esetben sajnos nem is úgy kezelnek, mint ahogy az orvos a magánbetegét. Tisztelet a kivételnek, ahogy irtam, pár hozzászólással feljebb, van kivétel is.
Sajnos eleget voltam már kórházban, nem az utóbbi a tapasztalatom. Amugy én magam 3-5 szoktam adni mütét után, csak azért mert eddig mindig hirtelen jött a mütét és nem tudtam volna, ha akarnék se többet adni. Szerintem több nem is lenne reális, neki adómentes, nekem nettó 5e igen sokat kell dolgoznom.

Karmen
karmen
 


Van itt egy jelentõs társadalmi igazságtalanság. Az egészségügyben dolgozók mindenhol a társadalmi középosztály felsõ része, fizetésért. Nálunk, ha csak a fizetésbõl élnénk, akkor ez messze nem így lenne. Amiért mégis így van az a "hálapénz". Hála? Nemigen, inkább ugy van, ahogy Karmen írja: jövök legközelebb is, emlékezzen rám. tehát ekkor is elõre adja. Apám írta egy helyen (rtg orvos, nyugdíjas) "akkor hiszem, hogy a pénz a hála jele, ha a beteg a végrendeletében adja".
Sajnos ez pénz, részben fenntartója az egészségügynek, egyben a legnagyobb rákfenéje is, ez zülleszti le az egész rendszert, embert és emberi kapcsolatokat egyaránt. És a szakmát, a szakma presztizsét is. Akinek borravalót adunk, azt csak annyira is becsüljük. Sokat hallom azt a kifejezést is "megfogadtam", "fogadott orvosom". Mint a kocsist. És el kell tûrni. Mert ez az igazság.
dr. Csákány
 


Én igenis sajnálom a magyar orvosokat, amiért meg kell alázkodniuk a nem is olyan sok pénzért, miközben életeket mentenek. Megérdemlik azt a pénzt, sõt azt is megérdemelnék, hogy megalázottság érzés nélkül kapják, hiszen az jár nekik. Persze a szegény beteg meg mit csináljon? Az az orvos az igazi szerintem, aki a pénztelent is ugyanolyan lelkiismeretesen látja el, mint a fizetõst. Akinél én szültem, róla azt mondják, hogy õ ilyen. El is tudom képzelni róla, habár nálam mint "fogadott orvos" volt. Én elég cikinek éreztem, hogy miközben abszolút tisztelettel fordultam felé, a dolog végén ez a mindkettõnk számára cikis gesztus zárta le a dolgot. De ha nem adok, az is kellemetlen (és igazságtalan) lett volna. Szóval mindenhogy rossz. A rendszer rossz. Az orvos is és a beteg is csak szív. Ráadásul ki ad pénzt a legalább ilyen kemény munkát végzõ más orvosnak? Mondjuk a mentõsnek, vagy a pszichiáternek, vagy a kórházi éjszakai ügyeletesnek, akihez még a részegeket is beviszik..., stb. Senki. Szóval ez külön igazságtalanság a dologban. De ezért még nem kell a nõgyógyászoknak szégyenkezni. A bankigazgatók vagy az ügyvédek se szégyellik, hogy mennyit keresnek. Pedig õk nem mentenek embereket azért a tényleg tömérdek - és büszkén felvett - pénzért.
Névtelen
 


Kedves Doktor úr!
Másfél éve szültem meg a kislányomat. Méhrendellenesség miatt veszélyeztetett terhes voltam, ezen kívül zavartalan terhességem volt. Császár metszéssel szültem a babát aki teljesen egészséges volt, a leendõ gyermekorvosunk is ott volt és megvizsgálta. 7 órával késöbb mondták, hogy nem szoptathatom, mert köpköd a baba, ekkor kétszer kimosták a gyomrát aztán már nagyon gyorsan zajlottak az események, nem lélegzett rendesen, a gyors vizsgálatokból kiderült. hogy erõs fertõzése van, másnap elszállították a Tûzoltó utcába, ahol kiderült, hogy az egész szervezetet érintõ szepszise van. Szerencsére meggyógyult, gyönyörû egészséges baba. A kérdésem az lenne , hogy tervezünk másik babát vajon külsõ v. belsõ fertõzése lehett. Tudom, hogy ez így utólag nehéz kérdés, de lehet olyan , hogy egy belsõ fertõzésnek 7 órával a születés után lesznek csak tünetei?

Köszönöm: Barbara
Névtelen
 


Barbara!
Ha a szepszis ilyen gyorsan jelentkezett, akkor csaknem bizonyos, hogy már méhen belül fertõzõdött. Mi volt a kórokozó? Ha tudják, meg lehet nézni a hüvelyváladékban, bár sajnos ez sem biztos módszer. Más viszont nincs ...
dr. Csákány
 


Többeknek.

"Miért lennék tisztességes, kiterítenek úgy is.
Miért nem lennék tisztességes, kiterítenek úgy is."
József Attila
Névtelen
 


Sajnos nem csak az orvosok fizetése a probléma, hanem ez az egész egészségügy igen siralmas. Nem tudom másutt milyenek az intézmények, én többször voltam kórházban, de még a WC állapota se kielégitö. Erre nincs mit mondani. Igaz most legalább kaptam tiszta halóinget, kérés nélkül, ez 2 hete volt, 1 éve még ahogy régebben is irtam, a szájukat huzták erre.
Amugy meg az emberek egy része se igényes, látom sokan hogy vigyáznak bármi értékre. De valahogy mint beteg jobb érzéssel feküdnék egy modernebb, szebb kórteremben, ami már van is pl., de 1 személyes és napi 10e Ft. Vagyis nem nekünk szánták.

Karmen
karmen
 


Szerintem külön kell választani a kórházban lévõ kezelést a magánrendeléstõl, nem? Ha a kórházban az elõbbiért hálapénzt adunk az teljesen más, mint egy magánrendelés,nem?
Az utóbbi éppolyan, mint amikor jogi tanácsadásra megy az ember, és fizet utána, az tiszta pénz, nem? Nem hálapénz. Szóval ha kukacoskodni akarunk, akkor magánon igenis kellene adni számlát.
Természetesen nem jó az eü rendszer, inkább rossz, de a magán úti gyógyítást nem keverném bele. És a magánklinikák? Ott aztán szépen kell fizetni, és? Pont olyan mint az összes megánrendelés, csak az utóbbi nem olyan drága. Ennyi a különbség, egyébként pedig mindkettõ szolgáltatás, és a magánklinikákon adnak is számlát!
De ne nagyon érdekeljen bennünket ez az anyagi kérdés, mert annyira nem fontos.
Ahogy írtam engem sem érdekel.
nikie
 
 


Nikie!

Azt azért érdekelheti, akinek nem telik magánra, pedig igénye lenne rá, nem?
Névtelen
 


Bocs, úgy értettem, hogy nincs számlaadás és ez ne érdekeljen bennünket (nagyon).
nikie
 
 


Ja, és a József Attila idézet: elég gázKép
Azt jelenti, hogy bármilyen is az ember, nem érdekes, mert úgysem lehet mindenkinek "tetszeni". Igenis törekedjünk a pozitív dolgokra..., dehát ezt mindenki tudjaKép (kicsit persze demagógKép)
nikie
 
 


Nikie!
Én érzem megalázónak, ha fizetnem KELL. )És itt nem a magánrendelésre gondolok, ott tényleg külön szolgáltatást veszek igénybe.) Már kicsi koromban utáltam a "dugdosást", a zsebvadászatot. Arról nem is beszélve, ha az eü. dolgozó (akár orvos, akár nõvér) kéreti magát. Annál cikibb nincs. Én olyankor elteszem a borítékot, mert ha sokáig játszanánk a macska-egér játékot tutira elájulnék. Ilyenkor a vérnyomásom a padlón, sápadtabb vagyok, mint a sokévi átlag és borzasztóra tudom utálni a szituációt. Nálunk a férjem intézi ezeket! Kép Mondták, hogy varratszedéskor kell odaadni az orvosnak a borítékot. Ott kezdõdik, hogy ennyi pénzt nem voltam hajlandó bevinni a kórházba, mert sosem lehet tudni. Ha valakinek feltétlenül szüksége volt a tusfürdõnkre...

Arról nem is beszélve, hogy honnan tudja az ember, mennyi a tarifa?
Megírná valaki, hogy pl. egy nõgyógyászati mûtétért mennyit illik fizetni? Vagy ez megint kórház-orvos függõ, mint a szülés?


Doktor úr,
Ha úgy veszem, ez is "csak" egy szolgáltatás, amiért fizetni kell, nem? A taxisra, kocsisra, buszvezetõre is rábízzuk az életünket. Ugyanakkor õk a társadalmi helyzetükhöz képest nincsenek olyan rosszul fizetve. Az izgatja a fantáziám, ha kielégítõ fizetést kapnának az orvosok, vajon az emberek elhinnék, hogy a nem "fogadott" orvos is ugyanolyan jó és lelkiismertes, és attól, hogy nem õ választotta még meggyógyítja?!

És mi lesz az Eu csatlakozáskor? Tudtommal Európában tiltott dolog a hálapénz. Ennyit viszont hogyan tudnának emelni az orvosok fizetésén?

Solya
solya
 
 


Ahogy irtam, 2 hete nem magánorvos operált, hanem az ügyeletes. Sokat gondolkodtam adjak-e neki pénzt, de elgé kinos lett volna varratkiszedésre menni hozzá, ha nem adok. Azonkivül nem tudhatom, hogy újra hirtelen kórházba kerülök-e. Mivel a lombikra minden pénz elment, csak 3e adtam, nekem volt megalázó az érzés, hogy biztos at gondolja, na ez is csak aprópénz. Persze nem tudom mit gondolt amikor kinyitotta a boritékot, de nekem is kellemetlen volt.

Szerintem is kár ezen bosszankodni, adni kell, mindenki tudja, ez van.

Karmen
karmen
 


Solya!
Hogy mennyit kell fizetni? Honnan tudjuk mennyit vár el a doki?
Magánon ugye fix, de én régebben nem magánon is mindig rákérdeztem mennyivel tartozom. Fixen megmondja ekkor is, és akkor már nem kell gondolkodni utána elég-e, sok-e. És nem érzi magát rosszul se a beteg se a doki. Ha viszont nem mond fixet, akkor azért kicsikartam belõle a fixet, ha lehet, de ha mégsem mondja meg, akkor annyit adtam, amennyit gondoltam. És nem idegeskedtem utána. Szerintem így, nekem ez régen bevált, ma meg ugye magánra járok.

Miért nem lehet rákérdezni, hogy "mennyivel tartozom"?
/Errõl Hofi jutott eszembe:
-30
-Mi 30?
-Hát, mi mennyi?
hihiKép /

Nikie
nikie
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: