Új privát üzeneted érkezett!

Szia Rifu!

Én sem vagyok híve a bohóckodásnak, sőt az első lányom után meg is fogadtam, hogy nem fogom ezt csinálni a 2. gyereknél, de sajnos kénytelen vagyok. :( A nagyobbik kiscsaj is szörnyű evő, ő még szopni is lusta volt, és 15 hónapig állandóan cici után kifejtem a maradékot és csak utána tápoztam. A főzelékeket csak úgy tudtam megetetni vele, hogy egyfolytában szórakoztunk kaja közben, de legalább vmit evett. Most majdnem 3 éves, de szinte semmit sem eszik meg és 12 kg.
A kicsi múlt héten volt 1 éves, szopik ezerrel, viszont a főzelékeket ugyancsak nem kedveli. Max 3 kanál és kész, de ha bohóckodok vele, akkor a többit is megeszi, ez napi max. 150g. A férjem volt rossz evő, lehet, hogy ez öröklődött, de nálunk az evészet kész cirkusz. Nem tudom, hogy mit kéne másképp csinálni. :( Állítólag 3 éves korig nem szabad majd tehéntejet adni a gyereknek, csak tápszert, de azt pl. sohasem itta meg pedig v. 3 fajtát kipróbáltam már. :( Fogalmam sincs, hogy mit csinálok majd, ha abbahagyjuk a szopit...

Erika
erika2004
 
 


Eszter: megvolt a nagy nap? vagy jövő héten lesz? Mindenképp számolj majd be, kíváncsi vagyok nagyon!

KépKép
livus
 
 


Hali!

Most lehet, hogy én vagyok túl laza, de én sohasem erőltettem az evést semmilyen módon. Volt olyan, hogy a lányom másfél évesen egész nap egy fél szelet vajas kenyeret és egy almát evett. :roll: Másnap viszont többet (amikor fogára való az étel, többet tud enni, mint én, most négy éves amúgy). Valahogy úgy érzem, hogy tudják a gyerekek, mennyi kajára van szükségük, ha éhesek, esznek, ha nem, nem. Én azért félnék attól, hogy játszás közben etessem, mert így megszokja, hogy akkor is egyen, ha nem éhes, és később súlyproblémái lehetnek. Az enyéim mondjuk elég vékonyak, de én is az voltam (most három gyerek után már nem igazán...), a 4 évesem 14,5 kiló a 102 centijéhez, a 2 évesem a 86 centihez 10,5. Bezzeg az öt hósom már most több, mint 7,5 kiló (a lányom egy évesen volt ennyi), úgy látszik, ő más típus. :D

Csipkedés-karmolás: esetleg megoldás lehet, ha sok ruha van rajtatok, és csak az a cici van szabadon, amelyikből eszik, és abból is csak a lehető legkevesebb terület. Engem nagyon zavar, amikor a másik cicimet akarja piszkálni, nem is hagyom egyáltalán (ha fekve szoptatok éjjel, eltakarom a takaróval, amúgy meg a kezemmel), és most már nem is nagyon próbálkozik (a lányom volt még ilyen, vele ugyanígy csináltam, meg neki odaadtam fekve a kezemet, és markolásztuk egymás kezét :D ).

Zsizsa
zsizsa
 
 

 
 

Livus, holnap lesz, ma készülök bőszen, de azonnal jövök és beszámolok, hogy mi volt :) Szorítsatok, lámpalázam van :D

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Megoszlanak a vélemények arról, hogy erőltessük-e az evést, vagy nem. Dehát az ember annyira megijed, ha a gyereke nem akar enni. Olyan rossz érzés, ha kiveri a kanalat a kezedből, peddig annyira igyekeztél finomat főzni neki.

Szóval, Erika, megértelek, én sem tennék másképpen, ha ez lenne a helyzet. Ahogy mondtam, nálunk is csak a főzelék megy (hússal), de sem a joghurt, sem a tápszer, sem a tejpép, sőt néha a gyümölcs sem megy. Szoptatok, ameddig a kisfiam kéri, de ha mégis sikerül beletölteni egy kis rizses tápszert este legfeljebb 1x ébred fel éjszaka, ellenben a 6-8-szori alkalommal, amely már 8 hónapos kora óta tart (most 1 éves).

Más. Most találkoztam az első szörnyülködő tirádával a szoptatással kapcsolatban. Volt kolléganőm abnormálisnak nevezte az 1 éven túli szoptatást! Pont úgy beszélt a szoptatásról, mintha minimum nyers hússal etetném a gyereket! Affektálva mondta, hogy "jaj, azonnal válaszd el". Nem értem mi történik az emberekkel, megszünnek emberek lenni, vagy mi?
rifu
 
 


Sziasztok!


Hát, nem tudom, de erőltetés az, amikor magától tátja ki a száját a gyerek? Még utána is tátog, amikor elfogy az étele, de mindezt csak úgy eszi meg ha bohóckodom vele v. játszik valamivel. Ha nem akarná, akkor nem nyitná nagyra a száját, nem? Erőltetni tényleg nem szeretném, mert az tényleg nem lenne jó, ha kényszernek fogná fel az evészetet.

Rifu!
Augusztusban vidéken nyaraltunk, és beteg lett a gyerek. Elvittem a helyi gyerekorvoshoz - férfi volt -, aki szinte kioktatott, hogy 1 éves kor után nem szabad szoptatni 1. mert semmit sem ér már a tej 2. a gyerek a sámlit fogja hozni utánam, hogy elérje a cicit a túl szoros kötődés miatt. Közölte, hogy menjek el egy hétre és hagyjak otthon tápszert, mert úgyis 3 éves koráig azt kell neki adni tehéntej helyett, és csak így fog leszokni rólam...
erika2004
 
 


Eszter: kkor rosszul emlékeztem, péntek rémlett. Drukkolok holnap! (Biztos izgibb lesz, mint az én napom: ügyintézni megyek... :( )

KépKép
livus
 
 


Oké, oké, rossz szó volt az erőltetés, inkább úgy mondom akkor, hogy sosem csináltam ügyet az evésből. :) Bevallom, én azt is nagyon utálom, hogy a nagyszülők állandóan dicsérgetik őket evés közben, hogy "hű, de sokat ettél, nagyon ügyes vagy!", "már alig van pár falat, gyorsan bekapod, és milyen ügyes leszel", "azt a mindenit, milyen sokat evett ez a gyerek!", "látod, X. milyen ügyes, ő már egy egész husit megevett". Nem tudom, lehet, hogy hülye vagyok, de én azt szeretném, ha azért ennének, mert éhesek, és nem azért, mert a nagymama megdicsér érte... A nagylányom már el is várja a dicséretet, mindig mutatja, hogy milyen sokat evett. :roll: Én meg erre azt szoktam mondani, hogy "látom, ízlett az étel, örülök". :D De lehet, hogy csak azért állok így hozzá, mert sosem volt még igazán rosszul evő gyerekem (bár hozzá kell tennem, hogy a nagy 10 hósan kezdett el szopin kívül mást is enni, a középső 14 hósan, akkor is csak azért, mert kórházba kerültem, addig max 5-10 kiskanállal, de én ezt úgy fogtam fel, hogy túl finom a tejem :D ). Nálunk az éjszakai ébredések nem függtek attól, hogy mennyit ettek előtte, irtó sokszor (5-15 alkalommal) keltek addig, amíg le nem szoktattam őket az éjszakai szopiról (a következő terhességeim miatt). És bocs, lehet, hogy kicsit kioktatónak tűnik, amit írtam, nem ez volt a szándékom! És teljesen megértem, hogy rossz látni, hogy nem eszik a gyerek, én is éreztem így párszor, aztán meggyőztem magam, hogy nincsen semmi baj. :)
Zsizsa
zsizsa
 
 


Zsizsa, egyetértek amit az evés közbeni dícsérgetéssel kapcsolatban írsz. Nekem vannak olyan emlékeim gyerekkoromból, hogy na méég ezt a mama kedvéért, az a kisangyal akinek szép üres a tányérja. És ma tudatosan figyelnem kell, hogy az elém kirakott ételt ne egyem meg automatikusan csak azért mert még "van a tányéromon". Erre akkor jöttem rá, mikor kiakadtam a férjemre, hogy nem igaz, hogy azt a két falatot már nem bírja megenni, mért kell azt otthagyni..És most megfogadtam, hogy erre odafigyelek. Nem hiszem, hogy éhenhalasztja magát a gyerek, ha rendszeresen kínálom kajával..

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Sziasztok!

Mondjuk, én sem attól félek, hogy éhen fog halni a gyerek. Az a mennyiség, amit eszik, már nem is emlékszem, hogy hány hós gyerek adagja elvileg...
Tudom, hogy most sokan kiakadtok, de én még most is mérem a szopikat csak azért, hogy tudjam, hogy van-e értelme egyáltalán még szoptatni. Napi 4x eszünk csak, abból 2 kizárólag szopi, és az egyik szopi+főzelék és/v. gyümi a másik szopi+tejpép. Igy a napi mennyiség max. 550ml tej és 200g főzelék. Ez mennyiségre nem sok, és ha nem enné meg a főzeléket és a tejpépet, akkor az a napi 500ml tej csak a folyadékigényére lenne elég, nem? Volt, hogy havi 100g-ot fogyott... Amikor este nem ette meg a tejpépet, éjjel 2x. kelt fel, de 60-70g-nál nem evett többet, és rohangásztam vele egész éjjel, másnap meg alig volt tejem a kialvatlanságtól. És ekkor sem evett több szilárdat a tej helyett.
Ezért inkább eljátszogatom vele, és akkor ő is nyugodt meg én is.

Erika
erika2004
 
 


Szia Erika, én ehhez sajnos érdemben nem tudok hozzászólni,mert még egyszer sem mértem meg, hogy mennyit eszik a gyerekem, fogalmam sincs. Viszont szopni sokszor szopik, (azt sem tudom hányszor, mert azt se számolom) ezen kívül némi kölesgolyót meg egy-két falatkát elrágcsál. Én most arra figyelek, hogy minden alkalommal amikor mi ebédelünk/rreggelizünk/vacsizunk odaül az ölemben az asztalhoz és valamit kap ő is. (ami aztán vagy érdekes, vagy nem) Tegnap némi almarágcsálás után a tányérka kóstolgatása érdekesebbnek bizonyult.
Biztos jönnek majd nálam okosabbak és mondanak valami bíztatót :)

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Jövök beszámolni a mai napról.
Szóval, a meghirdetett kezdési időpontban ketten voltunk Nándival, meg a két védőnő. Ekkor kicsit elszomorodtam..Aztán jöttek az anyukák és kiderült, hogy az én gyerekem a legfiatalabb, szóval mindenkinek több szoptatási tapasztalata van mint nekem, ráadásul van akinek több gyerekkel :shock: 6-an voltak, ami szerinetm szép eredmény. A gyerekek jót játszottak, mi beszélgettünk. Mondtam, hogy én inkább felvetnék szempontokat és arról beszégessünk, hogy kinek mi a tapasztalata és ez úgy tűnt bejött. Aztán mondtam egy pár érdekes adatot, hogy miért jó szoptatni á la Livi (ezer köszi a linkért) igyekeztem olyanokat válogatni, ami nem olyan köztudott, mint pl. hogy a szoptatás csökkenti a mellrák kockázatát és aztán meg ezekről is beszélgettünk. Úgy érzem jól sikerült, a védőnők is bekapcsolódtak, mondták a tapasztalataikat ők is. Igyekeztem nagyon óvatos lenni, nehogy valakinek belemásszak a lelkivilágába, tudom, hogy ez egy elég kényes téma sokaknak, de úgy tűnt, sikerült. :D

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Eszter: TUDNI AKAROM, MI VOTL MA!! :)

KépKép
livus
 
 


Rifu!


Na, most jól megjártam azt hiszem :roll: Nem fogadta el a tejpépet, még bohóckodni sem tudtam vele. :shock: :? Lefeküdt 100ml tejjel aludni. Előzőleg 1/2 3-kor evett utoljára 90tejet és 80 főzeléket. Kíváncsi vagyok, hogy mikor lesz az éjjeli ébresztő...

Erika
erika2004
 
 


Erika,
még az jutott eszembe, hogy két netes ismerősömnek is volt nem hízó, elég étvágytalan gyereke, és mindkettőről kiderült (vérvétellel), hogy nagyon vashiányosak. Miután elkezdték adni a vasat, nagyon megugrott az étvágy és a hízás is! Szóval esetleg érdemes megnézetni (de csak úgy ne adj vasat magadtól, mert ha nincs rá szükség, akkor feleslegesen székrekedést okozhat, inkább kérjél vérvételre beutalót a dokidtól).
Amúgy Eszterhez hasonlóan én sem mértem sosem, mennyit evett a gyerek, mert engem biztosan stresszelt volna, így direkt nem volt/van mérlegünk. :wink:

Eszter,
szerintem nagyon ügyesen megoldottad! :)

Zsizsa
zsizsa
 
 


Szia Erika!

Kb. egy hete semmilyen rábeszéléssel nem sikerült nálunk sem "beadni" a szép álmokat és minden éjjel megvolt a 6-8-szori ébredés, plussz a szopi kb 2.00-től reggel 6.00-ig.

Örülök, hogy méred az anyatej fogyasztást, mert így kaptunk egy elég jó adatot. Az 550 ml tej, ha a babád már elmult 1 éves pont jó (a szakirodalom és a védőnőm szerint). A védőnőm szerint napi 300 ml tel elég 1 éves kor után. (Mondjuk ezzel már vitatkoznék. Szerintem ennyi csak akkor elég, ha a gyerek eszik tejterméket is.)

Ma este a kisfiam elfogadta a tejpépet!!!! Mindenféle mondóka nélkül!!! A főzelékét 6.00-kor ette meg, a tejpépet 2 órával később kapta. Kiváncsi vagyok mi lesz ma éjjel. Nálatok hogy telt a mult éjszaka?????????

Zsizsa

Lehet, hogy van abban valami, amit mondasz. De el tudod képzelni hogyan vesznek vért egy kisbabától? Illetve, van itt valaki, aki már átélte ezt? Nem a csecsemő- vagy újszülöttkori vérvételekre gondolok, hanem amikor már nagyobb a gyerek, pl. 1 éves, mint az enyém.
Szerintem, ha eszik főzeléket, abból merít elég vasat. Bár jobb lenne, ha ezt orvos véleményezné inkább. Hmmm.

Esztercica

lemaradtam valamiről. Játszóházban voltatok?
rifu
 
 


Eszter: bocs, múltkor pont elkerültük egymást! Azóta meg nem volt netünk...
Mindenesetre örülök, hogy jól sikerült a dolog. Lesz folytatás, vagy egyszeri alkalom volt?

KépKép
livus
 
 


Rifu,
ja, a vérvétel nagyon brutális, tudom. :( De ha nem hízik, sőt, fogy a baba, én megfontolnám. (Az enyémet is el akarták küldeni, de mivel ő hízott folyamatosan, csak keveset, nem vittem el, pont azért, mert nem akartam ennek kitenni... :roll: ) És tényleg azért javasoltam, mert ama két ismerősöm, akiket említettem, nem is sejtették, hogy vashiányos a gyerek (figyeltek az étrendre), csak az orvosok erőltették a vérvételt azzal a felkiáltással, hogy nem hízik a gyerek egyáltalán, és utána brutális vashiányra bukkantak a vérvétel során. De persze ki lehet próbálni először a nagy vastartalmú ételeket is, hátha segítenek.
Valami olyasmit olvastam amúgy a vashiány kiderítéséről, hogy a fülcimpát kell összeszorítani, és ha nem bepirosodik, amikor elvesszük a kezünket, hanem sárga marad sokáig, akkor vélelmezhető a vashiány. De azért ezt nem mondanám tudományos vizsgálatnak. :wink:
Zsizsa
zsizsa
 
 


Zsizsa, pedig régen így nézték...Sőt az én védőnőm is Nándi fülét nézte, majd mondta, hogy tuti nem vashiányos, szóval legalább féltudományos vizsgálat :D egyébként Ti tudjátok, hogy mik a vasban gazdag ételek? Mert én pl. a sóskáróól eddig azt hittem, hogy az..aztán felvilágosítottak,hogy mire megfőzöd, már nemigen marad benne..

Rifu, ja bocs, lehet, hogy máshol beszéltünk róla, elindult egy baba-mama klub nálunk és engem kértek a védőnők, hogy a szoptatásról tartsak "előadást". Ez volt hétfőn. Igazából csak azért voltam szomorú, mert egy várandós kismama sem volt, pedig nekik is külön szóltak, hogy lesz és csomóan itthon vannak betegállományban..

Livus, havonta lesz, mindig más témáról. Kértek tőlem témajavaslatokat. Találd ki mit javasoltam :wink:

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Sziasztok!

Teljesen kétségbe vagyok esve. :cry: Tegnap este nem fogadta el a tejpépet, de ma ebédre a főzeléket sem. Amit ma összesen evett, az eddig 390ml anyatej. :( Arra gondoltam, hogy 17h-kor újra kínálom neki a főzeléket, de nem kap szopit előtte, hátha elég éhes lesz...
Az tény, hogy most jönnek a fogai, de már v. 3 hónapja folyamatosan nőnek, tehát nem hiszem, hogy ez lenne az oka a teljes elutasításnak. Fogalmam sincs, hogy mit csináljak vele. :( Gyümit adjak neki egész nap? Az édes dolgokat megeszi, de az sem megoldás, hogy csak az édes ízeket kedvelje, nem igaz?
Azt én is hallottam, hogy a tejmennyiség elvileg elég egy napra, amit szopik, de mást szinte nem is eszik, így is elég?

Gondoltam már arra, hogy esetleg tényleg vashiányos. Elég sápadt mostanában. Mindjárt megnyomogatom a fülcimpáját. :lol:

Erika
erika2004
 
 


Rifu!

Elég gázos volt a múlt éjszaka. 1/2 3-tól 4-ig ordított, 4x simogatással visszaaltattam, de mire visszaértem az ágyba, újra rákezdte. Végül szopi jött és utána fél9-ig aludt.
Mivel nem evett eleget ebédre sem, most megint nyafog. Szoptatni nem akarom, mert mindent kifejtem kb. 1 órája, a főzelék meg ugye nem kellett. Meg nem is akar olyankor szopni, ha nem dől a tej...
Nálam az sosem működött, hogy minél többször van szopi, annál több tej lesz. Max. 4-5 óránként szoptatok most is, és a maradékot kifejem, de sosem volt több tejem 600-650g-nál. Most kevesebb van, pedig állandóan fejek, tehát azt sem tehetem meg, hogy akkor állandóan szopizunk, hogy pótoljuk a szilárdat...

Emlékeim szerint volt egy ilyen periódus a nagyobbik lányomnál is, de ott kicsit másabb volt a szitu. Ha nem is evett meg semmi szilárdat, de a tápszert megette. De a kisebbik meg nem eszi meg a tápot. :( Fogalmam sincs, hogy mit csináljak. :( :(

Fülcimpa. Piros...

Vérvételen voltam már a nagyobbik lányommal, aki akkor volt 1,5 éves. Katasztrófa volt. 4x szúrták meg, mert nem találták meg a vénáját, és ehhez 3-an fogtuk le. Azóta, ha már meglátja a gyerekdokit, őrjöng. :(

Erika
erika2004
 
 


Sziasztok, most írok ebbe a topikba először, kíváncsi vagyok a véleményetekre. Az én kisfiam 17 hónapos. Látom, az enyémhez hasonló gondokról írtok az utolsó oldalakon, nevezetesen a nem evésről. Van olyan igény szerint szoptatott egy évnél idősebb gyereke itt valakinek, aki jól eszik?
A másik kérdésem, hogy az ilyen korú gyerekeket ti mindig megszoptatjátok, ha kéri, akárhányszor és akárhol, vagy van valami korlátozás, pl csak otthon, csak alvás előtt/után stb. és ez hogy működik. Én ugyanis próbáltam mind a két módszert, és egyik sem igazán működik. Ugyanis ha próbálom korlátozni, naponta órákat töltünk azzal, hogy a cici után nyüszít, amikor azt próbáltam, hogy jó, akkor mindig kap, ha kér, teljesen parttalanná vált a dolog, hiába szopott, sokszor öt perc után megint akart, aztán megint, stb és ha megpróbáltam levenni, hogy csináljunk már mást is, akkor ismét jött a nyüszítés. Nekem szoptatási tanácsadó és szoptatáspárti gyerekorvos is tanácsolta, hogy célszerű lenne elválasztani, és tulajdonképpen már rá is szántam magam, mert tényleg az igény szerinti sem működött, de nem tudom, hogyan.
Most a napi három a rendszer, hajnalban, ami kell a visszaalváshoz, a nappali alvás előtt, ami nélkül nem alszik el és az esti alváshoz (még ez lenne a legjobban elhagyható, ha az apja itthon van és lefektetni, de sajnos ez nem biztosítható minden este). Mit gondoltok? Köszi! F
hk
 
 


Eszter: el nem tudom képzelni, mi lehetett a témajavaslatod! :lol: :lol: :lol: Csak nem a hordozás????? :lol:

AMúgy pedig anno pocakosan engem is hívott a védőnőm szoptatási világnap alkalmából, hogy menjek le, lesznek szoptatós anyukák, meg süti :lol: . De aznap délután esküvőre készültünk, úgyhogy csak rohanva fért volna bele a programba. Én meg úgy voltam vele: tök mindegy, hogy elmegyek-e, enélkül is tudom, hogy szoptatni akarom majd a gyerekem. És különben is: mit lehetne kérdezni ezzel kapcsolatban egy anyukától. :?
Hát ja... Ha tudtam volna, amit akkor még nem (hogy a szoptatás közel sem olyan egyszerű dolog), én lettem volna ott az elsőszámú résztvevő. szóval bánom, hogy nem mentem...

KépKép
livus
 
 


Livus, talált süllyedt :lol: Anno én is csak a szülésig láttam, hogy aztán mi van..az csak utána derült ki.

Hk, nem tudok okosat monadni, enyimke még csak 9 hónapos, én akkor adok neki amikor kéri, meg akkor is amikor nem :D
Az a napi három szopi miért nem jó? Túl soknak érzed? Vagy azt gondolod jobban enne, ha nem szopna?

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Esztercica, a várandósság alatt én főleg a szüléssel voltam elfoglalva. El sem olvastam a szoptatós füzetet. A szoptatást is úgy kezeltem, hogy nagyon szívesen szoptatok, biztos nem lesz gond. A kórházban aztán még a takarítónőt is megkérdeztem, hogyan lehetne tejet fakasztani. Vagy 6 hétig végig kérdeztem szinte mindenkit, akiről tudtam, hogy "jól tejelt", hogy milyen praktikákat alkalmaztak. KÍvülről fújtam a szoptatós füzetet és a Liga összes tanácsadóját végig hívtam (nem sokan vették fel a telefont egyébként), hogy mit tegyek. A nőgyógyászomat is megkérdeztem, pedig ő férfi... (Szeme se rebbent...)

Szóval ne keseredj el, teljesen normális, hogy nem jöttek el a várandós mamák... Mi lenne, ha az előadás a szülésedről és a szülés utáni napokról (szoptatás :D ) szólna?
rifu
 
 


Rifu, köszi a bíztatást, a témát nem én választottam, hanem a védőnők. Engem csak felkértek, hogy mondjak okosakat..A tőlem telhetőt úgy érzem megtettem :)

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Erika
Nálunk sem telnek jól az éjszakák. Állandóan mellen van a gyerek. Ha nem jön tej belőle, akkor cumizik rajta és úgy alszik vissza. Semmilyen tápszer nem ízlik neki és a cumisüveget sem fogadja el. Ha látja, hogy fehér folyadék van a csészében, nem issza meg/kiveri a kezemből. Úgy látom, a fogzásban most van egy kis szünet, ezért nem foghatom arra sem a gyakori ébredéseket. A védőnő nem tud több tanácsot adni. Valaki azt mondta, hogy másfél éves koráig kinövi. Már 4 hónapja ez van, persze meg lehet szokni, de napközben csak kóválygok, a mellem meg nem telik meg tejjel, mert gyakorlatilag nincs pihenő időszaka.

A védőnő szerint, ha a gyerek édesen szereti az ételt, egyszerűen meg kell neki cukrozni a főzeléket is.
rifu
 
 


Rifu!

Katasztrófális volt nálunk is a múlt éjszaka. :( Ráadásul sem a főzeléket, sem a tejpépet nem eszi meg, csak a tejet és a szopi is gázos, max. 5-6 perc a 2 mell. :( Igy ma pl. ebédre csak 70g tej + 50g beleimátkozott főzelék volt banánnal édesítve, de igy sem kellett. :(
Lassan ott tartok, hogy nem érdekel, egyen, amennyit akar, ha az akár 20g, majd ha éhes lesz, vmit csak eszik. Mást nem igazán tudok már tenni. :cry:

Erika
erika2004
 
 


esztercica,
9 hónapos korában én is így csináltam, meg még sokáig. A napi három azért nem jó, mert rossz napokon több órát tölt a nyüszítéssel, hogy többet szeretne. Hajnalban van egy szopi, de reggel amint ébred, kaparja a mellem, tépi le a pizsamám, és nem is tudom a kezemből lerakni, amíg valami szimpatikus kaját nem tudtam a kezébe adni (ez persze nem mindig ugyanaz) és mindezt félkézzel előadva, mert a másikban persze fogom, miközben a szemem is alig tudom kinyitni és majd bepisilek. Mivel ez hatkor van, nem vagyok hajlandó korábban felkelni, mint ahogy ébred. A második szopi a napközbeni alvás előtt van (ami nélkül nem alszik el, tehát ha el kell mennem, külön macera), ébredés után persze ismét igény lenne egyre, ennek híján üvöltés, mellkaparás, ruhaletépés stb nemritkán egy órán (!) keresztül. Éjszakai felébredésnél ugyenez, most az a szabály, hogy legkorábban fél5kor szoptatom, előtte megpróbáljuk visszaaltatni, de mivel tudja, hogy szophatna is, persze sokszor azért küzd, ahelyett, hogy hagyná magát simogatással stb visszaaltatni.
Kérdezhetitek, miért nem adok neki annyiszor, ahányszor kéri? Csináltam ezt is több hónapon keresztül (nekem bizonyos szempontból egyszerűbb volt, közben olvastam), de egyre gyakrabban kérte, éjszaka már visszaálltunk a kétóránkénti szopásokra, ha elmentünk valahova és olyan kedve volt, az egész időt cicin töltötte 5perces leszállásokkal, a közte lévő időt szintén nyüszítéssel töltve, hogy visszaszállhasson. Például ébredés után így is átlag negyven percet töltött el szopással. Úgy éreztem, szinte az egész napunk erről szól, ahelyett, hogy játszott volna, én meg tudtam volna csinálni, amit kell. EGyáltalán nem volt jobb az a megoldás, ráadásul evés helyett sokszor csak szopni akart és nekem az a véleményem, hogy ebben a korban a fő táplálék már nem a tej, szeretném, ha változatosan enne mindenféle kaját. Én lennék a legboldogabb, ha emellett valamilyen kiegyensúlyozott módon működne a szoptatás is de hosszú kínlódás után be kell látnom, hogy nálunk nem megy. Ezért kérdezem tőletek, hogy nálatok mi a helyzet.
a regisztrációt elszúrtam, nem tudjátok, hogy lehet megváltoztatni a hk-t? Füge lenne a nickem
hk
 
 


Hú, lányok, rég nem néztem be ide, de majd visszaolvasok! :)

Lenne egy kérdésem: ha az én kisujjamat szopja az újszülöttem időnként, az okozhat cumizavart vagy van más ellenjavallata ennek? Nagy a cumizási igénye, viszont ha jóllakott, a cici sokszor már nem jó, csak az ujjam.

Ezen kívül tandemszopival kapcsolatban várnék tőletek tapasztalatokat: milyen nehézségek merültek fel és hogy oldottátok meg? Nálunk egyelőre ezek vannak: 1. féltékenység - éjszaka csak a kicsi kaphat, mert nem bírnám a kettőt egyszerre már energiával; a nagy 50x kér napközben is, az eddigi 1-2 alkalom helyett 2. sok és erősen ömlő tej 3. a nagynak inkább előbb, vagy utóbb adjak, ha nem egyszerre szopiznak? Vagy ahogy esik, úgy puffan?
Amúgy már az összes ismerősöm furán néz rám, hogy mindkettőt szoptatom (a nagy 27 hós lesz). Az anyukám meg halálra aggódja magát, kórházban dolgozik, és jól megaszonták nekik a dokik, hogy így tönkreteszem magam :evil:

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sáfrány: újszülöttként Bobónak is iszonyú nagy volt a cicizési igénye. Óriási!!! Ez egyrészt nagyon fárasztó volt nekem (főleg éjjelente, hogy csak egyhelyben az oldalamon tudtam feküdni, mert egyfolytában szopott), másrészt nem nyitotta elég nagyra a száját :arrow: kisebesedett a mellbimbóm, fájt.

Ezért mikor már nagyon nem bírtam testileg-lelkileg, megpróbáltam cumit dugdosni a szájába.

Mikor mindezt megírtam a szoptatási tanácsadónak (Diószegi Eszter), ő pontosan azt javasolta, amit Te is írsz, hogy cumi helyett a kisujjam dugjam a szájába, ha már nagyon elegem van a szoptatásból. Szóval biztos nem okoz gondot. :)

KépKép
livus
 
 


Sáfrány,
én megkérdezném a helyedben Diószegi Esztert az nlc-n, ő nem csak szoptatási tanácsadó, de tandemszopiztatott is. :wink: :D De ha inkább laikusokat kérdeznél, van két barátnőm is, akik tandemeztek, szólhatok nekik, hogy írjanak, ha van idejük.
Zsizsa
zsizsa
 
 


Köszi Zsizsa :)
szívesen beszélgetnék más tandemezőkkel, ha marad erre idejük :)
Egyébként már próbáltam írni Eszternek, de szerencsére nagyon népszerű az oldala :)
Novemberben megyünk Debulay Bianka csopijába, ott biztos sok okosságot fogunk hallani, de az még majdnem két hét! Vagy három? Nem tudja valaki, csúszik egy hetet a Halottak Napja miatt az Attila úti szopis csoport?

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sáfrány!

Nálunk kétszer is ment a tandem szopizás. A féltékenység szempontjából nekünk nagyon jót tett. Azt mondhatom, hogy a testvérféltékenységet csak hírből ismerjük. Ádám is azt csinálta anno, mikor Csilla megszületett, hogy a már megszokott napi 2-3 szopizás helyett jóval többször kért, de aztán pár hét elteltével visszatért a régi kerékvágásba. Az éjszakai szopival nem volt gond, mert akkor Ádám már vagy 9 hónapja végigaludta az éjszakát, ugyanis akkor fogant a tesója, amikor ő elkezdte az éjszakát végigaludni.

A sok és erősen ömlő tejre a hátradőlve, vagy hanyatt dőlve szopizás be szokott válni. Mikor a baba feje feljebb van, mint a mell. Így ugyanis a a gravitáció az ömlés ellenében dolgozik.

Hogy kielőbb, és ki később szopizzon? Jó kérdés. Szerintem egy dologra érdemes koncentrálni, hogy nehogy az legyen, hogy a kicsi kapja állandóan az első tejet, a nagy meg a hátsót. Szóval az valószínűleg nem szerencsés, ha mondjuk a kicsi kap előbb, és aztán a nagy ugyanabból a mellből. Legközelebb, meg mondjuk ugyanez a másik mellel. De ha egyik az egyikből, másik a másikból, aztán csere, akkor már jó lehet. De erre szerintem nincs recept, mert ugye még két gyerek sincs akik egyformán szopiznának, nemhogy tandemszopizó párosok.

Lassan hét éve szoptatok, hol egy, hol két gyereket. Még nem mentem bele tönkre. Gondolom, hogy nemcsak a kivétel vagyok, aki erősíti a szabályt.

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Sziasztok :)

Zsizsa kérésére bekukkantottam tandemszopi ügyben.
1. Szerintem is lecseng hamar az 50x kér napközben téma
2. Ezt nem tudom, nekem sose volt se sok, se erősen ömlő
3. Nálunk egymástól függetlenül kaptak cicit - de a nagy már főleg csak este. Igazándiból a terhesség alatt (főleg 2-3. trimeszter) már egy csepp tejem nem volt, mondta is mindig, hogy nem jön semmi :D , de azért az esti szopi fixen megmaradt még egy darabig.

Ann
annann
 
 


Szia Safrany!

Én 1,5 évig szoptattam együtt a fiaimat (23,5 hónap van köztük) :) Nagyon szép és nagyon fárasztó időszak volt :)
Balu (ő a nagyobb) az első 6 hétben lényegében csak szopizott, de hát az ő méreteihez ehhez már lényegében folyamatos szopi kellett. Az első 2 hétben hízott 1kg-t, aztán szépen beállt a dolog. Ha Zsoma szopizott, jött ő is, kért, kapott, de hamar abbahagyta. Az éjszakát ő akkor már átaludta, úgyhogy nálunk ez nem jött be a problémák közé.
Nálunk úgy alakult, hogy a bal mellem Balué, a jobb Zsomáé, így mindenki akkor szopizott, amikor kért, de az esetek többségében kért Zsoma, és akkor Balunak azonnal eszébe jutott, hogy neki is kéne. A szabály az volt, hogy ő szépen megvárja, míg én Zsomával elhelyzekedem pl a fotelban, mellre teszem Zsomát, és utána mászhat fel mellém és kereshet helyet magának (mindig megoldotta ;)).
Ja, és Zsoma születése előtt már csak 1-2 naponta egyszer szopizott Balu, de bőven visszasűrítette a szülés után.
Nekem egyiknél sem ömlött erősen a tej, úgyhogy ezt passzolom.
A tönkreteszed magad meg szerintem alkati kérdés. Én Balu születése után híztam a szopi alatt (pedig fogynom is lett volna miből még jócskán), a tandem szopi alatt nem fogytam, de végre nem is híztam :D Mondjuk tény, hogy az első időszakban szénhidrátot kívántam szénhidráttal. De aztán ez is elmúlt 1-2 hónap után.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Köszönöm a válaszokat!
Én nem gondolom amúgy, hogy tönkremennék a tandemszopiba, de félelmetesnek tartom, hogy nagyon sokszor ez a reakció arra, ami szerintem egy természetes valami. Sokszor inkább nem is mondom, pl. gyerekorvos, védőnő tuti kiakadna, úgyhogy csak mosolygok és bólogatok, amikor felteszik a "hányszor szopik?" és "ugye fejek?" típusú kérdéseket. Szerencsére a nődokim a várandósság kezdetétől támogatott a szopiban, úgyhogy legalább rá tudok hivatkozni a család és barátok előtt, ha furcsán néznek.
Cory :) nálam is megy a szénhidrát szénhidráttal, bár terhességi cukrom is volt, ezért különösen ki vagyok éhezve rá :P
Tényleg, ti szedtetek valamilyen vitamint pluszban? Én nem szedek, de néha eszembe jut, hogy lehet, hogy kéne.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Safrany: én ha eszembe jut, szedek elevetitet (nagyságrendileg heti 1-2 szemet), de csak a nagyon betegséges időszakokban, és nem voltam beteg többet, mint korábban.
A nőgyógyászom nekem is partner volt, a védőnő a terhesség alatt mondogatta, hogy válasszam el, egyszerűbb lesz, de végül belátta, hogy nem volt igaza.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sáfrány, én tandemszopi ügyben nem tudok tanácsot adni, csak vitamin ügyben. Nekem a gyerekorvosunk mondta, hogy érdemes a kalciumot és a C-vitamint feltétlenül pótolni. Viszont a patikai vitaminokkal az a probléma, hogy mivel nem természetes anyagból készülnek (zöldség, növény, gyümölcs), így a szervezet nem tudja igazából hasznosítani,legfeljebb kiüríti, vagy kövek/meszesedés formában elraktározza. Nem akarok reklámozni, ha éredekel írj privit, szívesen megírom miket szedek

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Még egy adalék a tandemszopihoz: fenét nem kell fejni! Ha a nagy nincs itthon véletlenül néhány órát, majd szétdurranok. :? Úgyhogy már elő is vettem a kis aventkémet. Ja és pohárból nem kell neki, amikor hazajön. "Csak ciciből finom" :D

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Eszter: le a kalappal, nagyon jól csinálod! az én nagyom 27 hónapos és nagyon ritkán szopik, ő meg most már inkább pohárból kéri, mert "ő már nagylány" , de azért esténként néha ő is odabújik szopizni. Szóval tanácsom nincs, de majd ha nekem kell, biztos tőled kérek... :wink: Ja, és szerintem az erős kezdeti tejleadó reflex majd beáll normálisra, csak az elejét kell kibírni, nekem pár hét után szépen elmúlt az ömlő tej.

Esztercica: örülök, hogy jól sikerült az előadás, látom, a kövekező is bombasikernek ígérkezik...:)

Vitamin: én C vitamint szedek, de valami természetes izét, nem a sima gyógyszertárit, meg ásvaányi anyag tablettát, mert ezek nélkül bőszen hullik a hajam!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Liv: mi újság az IBCLC-vel? :)

KépKép
livus
 
 


Sziasztok!

Esztercica, kérdezted a vasat. Nekem mindig a mazsolát mondja a háziorvosom. Úgy tudom, a brokkoliban is van, Szilvi a mákot ajánlotta vasforrásnak, a védőnőnk pedig a tojássárgáját mondja.
Hát részemről ennyi.

OFF hk, egyszer utánaolvastam ennek, a nicket nem lehet megváltoztatni, ha váltani akarsz, újból be kell regisztrálnod másik névvel.

ON Vashoz még: ma volt nálunk látogatóban unokahúgom a héthónaposával. Lurkó féléves koráig jóformán csak anyatejet kapott, most már kap sütőtököt, répát és almát. Mivel picit sápi a gyerek, a dokijuk azt mondta, kapjon MÁJAT!!! :shock: mivel abban sok a vas... Picit már sajnálom, mert igyekszem nem beleszólni mások táplálkozási és hozzátáplálási szokásaiba, de mondtam, hogy szerintem egy olyan babut, aki még épphogycsak kap valamit a tejci mellé, nem kéne rögtön májjal rongálni (én veg. vagyok egyébként, de ha húsevő lennék, vszleg akkor sem májjal kezdeném etetni a gyereket). A héthónaposnak szerencsére volt "esze" és kiköpte a májat...

Viki
vamberyviki
 
 


Livus: semmi, sajnos. Blogon írtam róla tegnap.

Nálunk azt mondta a gyerekorvos, hogy várjunk még a hozzátáplálással, ha nem érdekli Sárit. Sárit pedig nem érdekli, úgyhogy még várunk... (6.5 hónapos)
:roll:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Lányok, hülye kérdésem lenne.. Most jött meg először rendesen,lehet hogy emiatt más a tej íze és nem ízlik annyira Nándinak? Ma alig akart szopni, pedig többször is kínáltam, mást meg még mindig alig fogad el. Némi kölesgolyó, egy kis almagerezd fele.. Ennyi volt a ami termés, én meg izgulok..

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Sziasztok!
Mivel babát tervezünk, igyekeztem olyan munkát találni, amit a kicsi mellett otthon is tudok majd végezni. Ez egy internetes munka. Én már regisztráltam, csinálom is.
Ha érdekel valakit, írjon e-mailt, és küldök neki egy tájékoztatót!
Sziasztok

uvme.mn@gmail.com

(freemail- ről ne írjatok, mert a válaszomat nem fogjátok tudni megnyitni)
uvme
 
 


Esztercica, nem hülye a kérdés :)
Gyakran előfordul, hogy ciklus idején sztrájkolnak a babák, mert a tej íze megváltozik (és a mennyisége is csökkenhet). Ha elmúlnak ezek a napok, minden vissza fog állni (ha valóban ez okozza a nemevést. Mert a torka is fájhat, lehet, hogy lelki oka van, pl. rossz élmény érte szopi közben stb.) Most mi újság? Ma evett már? Lehet, hogy már meg is szokta a fura új ízesítést :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sziasztok!

Első gyerkőcös kezdő anyuka vagyok!

Lenne 2 kérdésem:
1.) Mit lehet azzal kezdeni, ha az egyik ciciben jóval több tej van, mint a másikban? (a 2 ciciből szoptatással túleszi magát az egy cicivel - ha a "gyengébbik a soros" - nem lakik igazán jól.
2.) Mi vált be nektek tejserkentésre? milyen tea stb?

Eleinte rengeteg tejem volt, csak úgy ömlött... most vagy a gyerek igényei nőttek... vagy nekem van kevesebb tejem... de vmi nem stimmel. Ja és eleinte a 2 cicim is azonos mennyiséget termelt... :shock: :shock:

Esztercica, a vitaminos tippjeid nekem is kellenének... :lol:

Jutta

KépKép
jutta
 
 


Sziasztok!
Én is új, csak bekukk, mi a harmadikat várjuk. :)

HK! Lehet, hogy megkésve, de reagálok az irásodra, mert a második fiammal ugyanigy jártam, mint te. Igaz, most már 5 éves lesz nemsoká, de élénken él az emlékeimben az első másfél éve. Igény szerinti szopi nálunk is, aztán egyre nehezebb és nehezebb lett vele, már csak a cicit akarta, tejem alig volt, fájt, de üvöltött, ha nem cicizhetett. Én egy éves kora után bevezettem az akár üvölt, akár nem, csak este elalvás előtti szopit. Igy még volt annyi, hogy alvás előtt kicsi jött neki és elaludt. Aztán viszont kezdett egyre kellemetlenebb lenni, hogy még mindig szopik, egyre inkább semmi nem jött, csak feláztatta a mellbimbómat, és nagyon fájt. Nálunk anyukám volt az elválasztó boszi a gyerkőc számára, nyáron a telken egyszer csak megunta, hogy rajtam lóg a gyerek esténként, és közölte, hogy ez már nem egészséges. Igaza volt, mások is ezt mondták és én is tudtam, csak nem volt szivem. Neki volt. Kiküldött a szobából és elaltatta a gyereket. Volt orditás, de másfél hét alatt leszokott rólam. Igy lett vége..... :)

Jutta!
Soha nincs egyforma mennyiségü tej a két mellben. :) Legfeljebb kicsi a különbség. Ez normális,az is,ha sok a különbség, nekem is az egyikből kevesebb jött, mint a másikból. Én először abból adtam neki, amelyikben kevés volt, hogy serkentse a tejtermelést, utána tettem a másikra, de nem hagytam sokáig, nehogy túlegye magát. A maradékot pedig lefejtem. Az is normális, hogy kevesebb tejed van, az első időkben sok van, aztán ez megcsappan kicsit, de ha folytatod a szopit ugyanúgy, vissza fog állni, nálam legalábbis igy volt, meg nagyon sok ismerősömnél is. Teát a Laktoherbet ittam, jó volt, nekem segitett, meg az, hogy az utolsó cseppig kifejtem szopi után a tejcit!!!

Ági
Vendég
 


Jutta: főleg, ha az a gond, hogy kevesled a tejet, javaslom szoptass mindig mindkét mellből, és kezd gyakrabban a gyengébben muzsikálóval.
Amúgy simán lehet, hogy csak egy kis ugrás van a leányzó étvágyában.
Rengeteg féle tejserkentő praktika van, de magasan a leghatékonyabb a babó, ha gyakran mellre kerül.

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: